Historické rekordy
Komoditní shrnutí: Dočkáme se 3000 USD na zlatě ještě letos?
30.10.2024 Komoditní trhy v posledních týdnech tíží sílící americký dolar. To však neplatí pro zlato, které navyšuje historické rekordy. Naopak pod tlakem se nachází ropa. Situace na Středním východě deeskalovala a trhy sázejí na zvolení Trumpa, který by měl americký ropný sektor podporovat více než demokraté. Co udělá z nadcházející topnou sezónou zemní plyn? Začínáme v 16 hodin!
📈Stříbro dosáhlo 12letých maxim
22.10.2024 Stříbro, mnohem levnější alternativa ke zlatu, v posledních několika seancích výrazně vzrostlo. Minulý pátek stříbro narostlo o více než 6 % a tím prorazilo lokální vrcholy z počátku října. Nyní se blíží úrovni 35,3 USD za unci, což je nejvyšší úroveň za posledních 12 let (od října 2012). Pokud stříbro tuto úroveň překoná, dosáhne nejvyšší hodnoty od února 2012.
Sníží rekordní cenu zlata americké volby?
21.10.2024 Cena zlata v polovině října překonala 63 tisíc korun za trojskou unci. Dosažení šedesátitisícové mety očekávali odborníci až koncem roku. Co žene cenu zlata nahoru a čeká ji pokles?
Politika opět promlouvá do vývoje finančních trhů
09.10.2024 Politické události v USA i Číně mohou v blízké budoucnosti výrazně ovlivnit finanční trhy. Blížící se prezidentské volby a čínské stimulační programy představují pro investory šance na zajímavé výnosy, a to především v prostředí vyšší volatility a nových tržních trendů.
Komoditní výhled: Zlato navyšuje historické rekordy, díky stimulu v Číně se daří také dalším kovům
26.09.2024 Zlato a stříbro patří mezi nejúspěšnější komodity v tomto roce. V poslední době navyšují historické rekordy prakticky na denní bázi. Co stojí za jejich úspěšným tažením? Naopak ropa zůstává v útlumu. Cena Brentu se opět blíží 70 dolarům za barel. Povolí Saúdům nervy a začnou opět navyšovat těžbu? Těšíme se na vás v 16 hodin!
Prognóza pro EUR/USD na 2. září 2024
02.09.2024 Po pátečním zveřejnění údajů z USA o výdajích na osobní spotřebu (PCE) a osobních příjmech/výdajích se dolarový index zvýšil o 0,35 %. Euro kleslo o 30 bodů a usadilo se pod úrovní 1,1085. Pokles se zastavil na maximální úrovni ze 14. srpna. Signální linie oscilátoru Marlin navíc dosáhla hranice klesajícího trendového území a naznačuje potenciální korekci.
Fed se pohnul: Snížení sazeb vyvolalo prudký růst akcií na Wall Street
27.08.2024 Americké akciové trhy zaznamenaly v pátek výrazné zisky, když předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell potvrdil očekávání trhu týkající se možného zářijového snížení sazeb.
Trhy panikaří! Akcie se intenzivně vyprodávají
05.08.2024 „Investoři minulý týden přetavili svůj dosavadní extrémní optimismus v extrémní pesimismus především vlivem nových ekonomických údajů v USA, které poukazují na oslabování trhu práce,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
Komoditní výhled: Komoditní trhy v problémech. Klesající kovy, ropa a rekordní zlato 🚨
17.07.2024 Prázdniny komoditám příliš neprospívají. Ceny průmyslových kovů klesají kvůli horším makrodatům z Číny a nedaří se ani ropě. Jednou ze světlých výjimek je zlato, které navyšuje své historické rekordy. Udrží je a jaké má předpoklady pro další růst?
Komoditní výhled: Cena zlata opět na rekordu, ještě více ale roste stříbro
22.05.2024 Komoditní trhy v posledních dnech výrazně rostou v čele s kovy. Zlato dosáhlo na nové historické rekordy, ovšem nejvíce růstovou komoditou je stříbro. Nová maxima má za sebou také měď. Investoři sázejí na rostoucí poptávku po zelené energii, ovšem bude to stačit? Vysíláme živě od 16. hodiny.
400 % za 14 dní! Jsou meme akcie zpět?! | Investiční Memento #75
17.05.2024 Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 75. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?
Gamestop roste o 100 % za 2 týdny. Jsou meme akcie zpět?
13.05.2024 Od začátku měsíce vzrostly akcie Gamestop o 70 % bez zjevné příčiny. Přes noc na pondělí pak o dalších 20 %, tam je již ale příčina jasná. Na sociální síť X se totiž vrátil jeden ze strůjců šílenství kolem akcií Gamestop - Keith Gill, neboli Roaring Kitty. Jsou tak meme akcie zpátky?
Zlato je na historickém rekordu, v korunách vzrostlo o 30 procent
10.04.2024 Cena zlata v těchto dnech vystoupala na historické rekordy a překonala 2 300 dolarů za troyskou unci. V korunách jeho cena meziročně vzrostla o 30 procent. Žene ji nahoru silná maloobchodní poptávka a rekordní nákupy centrálních bank. Zlaté rezervy výrazně navyšuje i ČNB. Poptávku posiluje i výhled na snížení úrokových sazeb v USA.
US500 nad 5000 bodů 📌
07.02.2024 Středeční seance na Wall Street se nese ve znamení růstu. Index US500 překonal hranici 5000 bodů a stanovil nové historické rekordy. Růst amerických indexů může být pro někoho překvapivý, protože na jedné straně sledujeme stále odvážnější komentáře bankéřů Fedu signalizující, že první snížení sazeb nemusí přijít tak brzy, jak se očekávalo, a na druhé straně dnes vidíme poklesy v bankovním sektoru kvůli obavám z rizika likvidity souvisejícího s New York Community Bancorp (NYCB.US). Akcie společnosti Tesla (TSLA.US) dnes posílily dokonce o 3 % po zprávách, že američtí manažeři společnosti museli posoudit, zda je role každého člena týmu kritická. Tyto zisky však již byly zcela vymazány.
XRP za 33 dolarů a XLM za 6,5 dolaru: dlouhodobá předpověď jednoho analytika o prudkém růstu
17.10.2023 Předpovědi ceny XRP nepolevují a zejména jeden kryptoanalytik pokračuje ve zdvojování své předpovědi, že by se digitální aktivum mohlo připravovat na masivní rally. Tuto analýzu provedl společně s další kryptoměnou Stellar Lumens (XLM), přičemž obě tyto měny jsou podle analytika @CryptoBilbuwoo připraveny překonat dosavadní historické rekordy.
Ekonomický kalendář: Překvapí inflace v EU trh? 🔎
31.07.2023 Dnešní seance se po silných ziscích na Wall Street a v Evropě minulý pátek vyvíjí bez korekce. Kontrakty CFD na německý DAX překonaly historické rekordy, když překonaly hranici 16 500 bodů, a dnes si připisují dalších +0,03 %.
Výhled pro pár XAU/USD na 22. března 2023
22.03.2023 V situaci přetrvávající vysoké inflace, politické a ekonomické nejistoty a očekávání měkkých rozhodnutí Fedu jsou nákupy obranných aktiv – jenu, státních dluhopisů a zlata – opět velmi aktuální.
Vypnutí Nord Streamu 1, „ruská odveta“, srazilo do mínusu i americké akcie. Svět se bojí těžké evropské energetické krize s globálními důsledky, cena plynu v EU příští týden prý poletí nahoru
04.09.2022 Americké akcie včera začaly obchodování růstem, nakonec je ale skolila zpráva Gazpromu, že neobnoví dodávky plynovodem Nord Stream 1, jak plánoval. Takový vývoj naznačuje, že svět se obává závažné evropské energetické krize, která může mít důsledky i mimo starý kontinent.
Rusko nechá Nord Stream 1 vypnutý, Siemens naznačuje, je za tím politický motiv. Co se bude dít dále?
03.09.2022 Skutečnost, že Gazprom neobnoví dodávky plynu do EU plynovodem Nord Stream 1, jak plánoval, není úplně nečekaná. Z pohybů ceny plynu v EU v uplynulých dnech bylo možné vyčíst, že trh přikládá zhruba třicetiprocentní pravděpodobnost tomu, že ke zprovoznění potrubí nedojde, jak dle plánu mělo, tedy zítra. EU je tak i proto na nastalou situaci alespoň částečně připravena.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
07.07.2022 1) Evropské ceny elektřiny dnes s růstem plynových futures porazily historické rekordy. Čerstvé maximum 353 EUR/MWh u referenčního německého kontraktu na příští rok završuje skoro 400% rally za poslední rok. Ve Francii se cena baseload na 4Q na burze EEX vyšplhala na 850 EUR/MWh. Peakload byl už včera na maximu 1590,37 EUR.
Energetické a potravinové komodity zdražily od invaze o desítky procent
25.05.2022 Řada komodit zaznamenala od počátku ruské invaze na Ukrajinu před třemi měsíci dramatický nárůst ceny, nejvyšší tempo o desítky procent nabraly energetické komodity a potraviny. Naopak zlevnilo zlato, stříbro nebo platina. ČTK to dnes řekl analytik společnosti XTB Jiří Tyleček
Akcie ropy v roce 2022: 6 tipů na nejlepší ropné akcie
10.03.2022 Akcie ropy jsou v důsledku růstu ceny ropy v posledních dnech opět v hledáčku investorů. Konflikt na Ukrajině nadále pokračuje a některé země zavádějí embargo na dovoz ropy a plynu z Ruska. Mnozí investoři se ptají, jaké to bude mít reálné dopady na cenu ropy a zda může tento růst nadále pokračovat.
Akcie Exxon Mobil: Firma ukončuje těžbu ropy a aktivity v Rusku
01.03.2022 Akcie Exxon Mobil (XOM) patří do ropného průmyslu, který momentálně zažívá docela silný boom. Samozřejmě díky rychlému růstu cen ropy, což je zapříčiněno pořád velmi omezenou nabídkou, která nebyla zeměmi OPEC+ obnovena. Navíc díky válce na Ukrajině hrozí, že budou váznout dodávky ruské ropy. Společnost Exxon Mobil také oznámila, že ukončuje své aktivity v Rusku. Jde o reakci na ruskou invazi.
BBC: Černé pondělí ruské ekonomiky
28.02.2022 Pondělí, jak už bylo jasné o víkendu, se pro ruský finanční systém stalo opravdu černým dnem, napsala ruská redakce BBC na svém webu a poukázala na rekordní oslabení rublu, zvýšení klíčové sazby centrální banky a uložení povinnosti vývozcům prodávat devizové příjmy.
Větrná bouře Eunice zlevňuje v Evropě elektřinu na letošní minima. Třeba Němci totiž vyrobí tolik elektřiny z větrníků jako nikdy
18.02.2022 Ceny elektřiny v Evropě se v důsledku větrných bouří propadají na letošní minima. Čistě vzhledem k vývoji cen elektřiny jde o vítanou úlevu, neboť zvláště na sklonku loňska elektřina v Evropě dramaticky zdražovala na historické rekordy, vinou evropské plynové krize.
Technická analýza páru BTC/USD na 14. února 2022
14.02.2022 Bitcoinová síť zaznamenala 12. února 2022 novou rekordní hashovací rychlost 248,11 mil. TH/s, a prostřednictvím rostoucí globální sítě těžařů bitcoinu tak decentralizovaný ekosystém ještě víc zabezpečila.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 3.1.2022
03.01.2022 V posledních dnech čínské technologické akcie připsaly zpět alespoň část svých zisků. Řada investorů si vyhodnotila, že navzdory přetrvávajícím regulatorním tlakům, jsou čínské akcie příliš vyklesané. Současné velmi nízké valuace podle mnohých více než adekvátně zohledňují regulatorní rizika.
ČNB zvedla sazby nad očekávání
22.12.2021 Česká národní banka opět výrazně zdražila peníze. Hlavní úrokovou sazbu zvýšila nad očekávání o 100 bazických bodů na 3,75 %. Aktuální výše repo sazby je nejvyšší od roku 2008. Bankovní rada se rozhodla zvýšit sazby již páté zasedání v řadě a již potřetí došlo k vyššímu než standardnímu růstu o 25 bps. ČNB zvýšila proporcionálně také lombardní sazbu na 4,75 %, za kterou si komerční banky půjčují proti zástavě u centrální banky. Diskontní sazba, za kterou si komerční banky ukládají u ČNB hotovost, vzrostla na 2,75 %.
Silná firemní čísla tlačí Wall Street na nové rekordy a Evropa se k nim blíží
26.10.2021 Americké indexy S&P 500 a Nasdaq se po otevření vyhouply na nové historické rekordy a solidní nálada je i v Evropě. Hlavní evropské burzy si připisují solidní zisky, které v případě německého DAXu překračují i 1 procento. Nizozemský AEX trochu zaostává, stále má ale půl procenta k dobru.
Záhadná disonance v říši akcií. Přijde kolaps akciových trhů?
20.10.2021 Na akciových trzích vládne nové paradigma, které vzešlo z pandemie. Ceny akcií i reálné výnosy dosáhly úrovně v posledních letech a desetiletích nevídané. V USA už se komodity blíží novým absolutním maximům a ziskové marže pokořily historické rekordy. Index cen potravin FAO zároveň koketuje s nejvyšší úrovní za posledních šest desetiletí a Evropa stojí na prahu energetického šoku. Varianta delta zpomalila ekonomický růst po celém světě a přinesla další problémy v asijských centrech zpracovatelského průmyslu. Ale akcie to vše zatím ignorují a prožívají od roku 1999 druhé nejdelší období růstu, kdy pokles nepřesáhl 5 %.
Výhled Saxo Bank na 4. čtvrtletí: Inflace, kterou svět ještě neviděl. Tentokrát to bude jinak
11.10.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 4. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také informace o nejrůznějších makroekonomických trendech, které budou mít dopady na investory i trhy.
Dušičky se letos lidem v Česku pořádně prodraží. Evropští pěstitelé květin kvůli drahému plynu dávají své skleníky mimo provoz
03.10.2021 Češi si letos o Dušičkách pořádně připlatí. Svátek zesnulých nastává přesně za měsíc a stupňující se evropská plynová krize nutí pěstitele po celé Evropě, zejména v „květinové velmoci“ Nizozemsku, přerušovat provoz svých skleníků. Energie jsou totiž tak drahé, že by se mnohým evropským pěstitelům pěstování a následný prodej květin nevyplácel. Mají totiž své konkurenty například v afrických zemích Keni či Etiopii. A ti jsou schopni dopravit do Evropy květiny dnes již za konkurenční ceny. I tak jsou tyto ceny vyšší, než jaké by si účtovali evropští pěstitelé, pokud by žádná plynová krize neudeřila.
Forex: ČNB zvýší úrokové sazby o nestandardních 50 bb
30.09.2021 Korunový trh bude dnes sledovat především zasedání ČNB, která v boji se zvyšující se inflací zřejmě znovu zvýší úrokové sazby, tentokrát však o celého půl procentního bodu. Zveřejněn bude v tuzemsku také konečný odhad vývoje HDP za druhé čtvrtletí, který by měl potvrdit mezičtvrtletní oživení ekonomiky o 1 %. Finálního odhadu HDP se dočkáme také v USA, kde očekáváme mírnou revizi anualizovaného mezičtvrtletního růstu z 6,6 % na 6,8 %. První odhad německé inflace za září by měl ukázat na její další zvýšení z 3,4 % na 3,9 % y/y, meziměsíčně by však tamní růst spotřebitelských cen měl stagnovat na nízkých 0,1 %. Zářijová data z německého trhu práce pak zřejmě přinesou další pokles registrované míry nezaměstnanosti na 5,4 %.
Forex: Důvěra v evropskou ekonomiku v září stagnovala
29.09.2021 Důvěra v evropskou ekonomiku podle dnes zveřejněných údajů Evropské komise v září stagnovala. Souhrnný ukazatel ekonomického sentimentu totiž v eurozóně doznal jen kosmetických změn, když jen nepatrně vzrostl z 117,6 b. na 117,8 b. I tak jde o mírné pozitivní překvapení, když trh očekával pokles indexu na 117,0 b.
Wall Street je před pátečními daty na maximech, dolaru se tolik nedaří
02.09.2021 Oba hlavní americké akciové indexy S&P 500 a Nasdaq Composite stouply při otevření na čerstvé historické rekordy, Wall Street ale zisky poté trochu umazala. Americký dolar prohloubil ztrátypo týdenní statice o nových žádostech o podporu. Ty se dostaly na čerstvé pandemické minimum a trh před klíčovými pátečními daty předpokládá, že americká ekonomika vytvořila v srpnu 725.000 pracovních míst.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Maloobchod v USA ubere na tempu
16.08.2021 Maloobchodní tržby v USA jsou na vysoké úrovni a jejich tempo růstu by mělo brzdit. Samotné prodeje aut jsou na sestupu, což je dáno i jejich nedostatkem. Průmyslová výroba v USA naopak podle našich odhadů zrychlila tempo růstu. Finanční trh již nyní bude nově zveřejněná data dávat do kontextu blížícího symposia v Jackson Hole. Druhé čtení HDP v zemích eurozóny by mělo potvrdit předchozí údaje o počínajícím silném oživení po pandemii. Statistiky v ČR pravděpodobně odhalí další silný růst cen průmyslových výrobců.
BREAKING: Indexy PMI z USA vystoupaly na rekordy
21.05.2021 Flash indexy PMI z USA za květen byly zveřejněny v 16. hodin. Po dobrých ranních výsledcích z Evropy jsme se opět dočkali pozitivního překvapení. Data jsou vážná dobrá - každý ze sledovaných PMI indexů vystoupal na historické rekordy
📉Měď maže předchozí zisky❗
10.05.2021 Cena mědi dnes navýšila historické rekordy. Dostala se až nad úroveň $10 700 za tunu. Za poslední rok tak tento kov vzrostl na více než dvojnásobek! V březnu minulého roku cena klesla pod $5 000. Důvodem posledního vzestupu jsou mimo jiné obavy z nedostatku mědi na trhu. Globální ekonomika se vzpamatovává z koronavirové krize, navíc tlak na zelenou energii slibuje silnější poptávku.
Forex: Růst výrobních cen v březnu výrazně zrychlil
20.04.2021 Zveřejněn dnes bude březnový vývoj průmyslových cen v ČR a Německu. Jejich meziroční růst pravděpodobně dále povyskočí, a to vlivem vyšší ceny ropy na světových trzích. Ta se vrátila zpět nad 60 USD za barel, zatímco loni v březnu se po vypuknutí pandemie propadla k 20 USD. Konečné ceny průmyslového zboží mohou vzhůru tlačit také dražší vstupy do výroby v důsledku narušení dodavatelských řetězců. Meziroční růst tuzemských výrobních cen by tak podle nás měl zrychlil z 1,4 % na 2,6 %, v případě Německa se pak očekává obdobné zrychlení z 1,9 % na 3,3 %.
Forex: Evropské stavebnictví se nachází ve výrazném útlumu
19.04.2021 Dnešek byl na nová data velice chudý, zveřejněna byla pouze bilance běžného účtu eurozóny a vývoj tamní stavební výroby. Přebytek běžného účtu se v únoru snížil o přibližně 10 mld. na 25,9 mld. EUR. Významný vliv zde zřejmě měla nižší exportní výkonnost evropského průmyslu v důsledku chybějících vstupů do výroby. Evropské stavebnictví podle dnes zveřejněných čísel v únoru výrazně prohloubilo svůj meziroční pokles z 2,6 % na 5,8 %. V oblasti pozemního stavitelství klesla produkce o 4,8 %, v inženýrském stavitelství pak dokonce o 10,4 %. Na negativním vývoji se sice podepsala letošní chladná zima, i bez tohoto vlivu však stavebnictví v eurozóně zůstává i nadále ve výrazném útlumu. Neprospívá mu především přetrvávající vysoká míra nejistoty, která odrazuje firmy od náročnější investic do rozšiřování výroby. Zlepšení by v tomto ohledu mohla přinést druhá půle letošního roku, kdy už by mohla být pročkována větší část evropské populace. Zvyšovat by se průběžně mohly také vládní investice, a to s ohledem na čerpání fondů EU.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: ECB vyhodnotí březnové zvýšení nákupů aktiv
19.04.2021 Finanční trhy reagují na lepší výsledky z ekonomiky i pozitivní výsledkovou sezónu posunem akciových trhů na nové historické rekordy. Hlavní událostí tohoto týdne bude jednoznačně zasedání Evropské centrální banky. Ta by měla primárně vyhodnotit efekt březnového zvýšení nákupů aktiv v rámci pandemického programu PEPP. Předstihové ukazatele z eurozóny za duben ukážou mírný pokles z rekordních úrovní. Potvrdí ale odolnost ekonomiky vůči opětovnému utažení pandemických opatření. Americký kalendář bude prázdný a pozornost budou mít zejména zveřejňované firemní výsledky. Koruna zůstává uvězněna mezi pozitivním globálním vývojem a zhoršujícími se domácími podmínkami. Nižší tržní úrokové sazby snižují její atraktivitu, ale na druhou stranu nabízí možnost zajištění proti blížícímu se zvyšování úrokových sazeb ČNB.
Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (15.3.2021)
15.03.2021 Situace na finančních trzích vypadá stále poklidně. Ke snížení rizikové averze přispěly v minulém týdnu 2 důležité události. Evropská centrální banka se rozhodla urychlit nákupy aktiv prostřednictvím krizového programu PEPP. Tento krok by měl přispět k nižší úrovni výnosů, které se v minulých týdnech staly hrozbou rally na akciích. Druhou událostí je schválení stimulačního balíčku v USA ve výši $1,9 bilionu, který mimo jiné znamená, že většina Američanů dostane šek ve výši až $1400. A část z této podpory jistě skončí na finančních trzích.
👉 Co čekat od zasedání ECB? 👁🗨
10.03.2021 Zasedání ECB je na programu ve čtvrtek (rozhodnutí o sazbách proběhne ve 13:45, tisková konference začíná ve 14:30). Z banky v poslední době zaznělo několik verbálních útoků proti růstu úrokových sazeb v eurozóně, což pomohlo DE30 na historické rekordy a naopak poškodilo euro. Nyní však trhy čekají další kroky. Co více může ECB dělat?
Evropské akcie vykazují solidní základ pro další růst
09.02.2021 Akciové trhy se nacházejí poblíž historických maxim. Přestože Evropa dlouhodobě zaostává za Wall Street, tak i na starém kontinentu se situace zlepšuje. Německý DAX (DE30) včera dosáhl na historické rekordy a přes dnešní korekci zůstává na vysokých úrovních. Spekulace o korekci se objevují čím dál častěji, a přestože se ani hlubší propad nedá nikdy vyloučit, tak poslední poklesy vypadají spíše jako krátkodobé vybírání zisků, než základ hlubšího "vystřízlivění" trhů. Dosavadní únorový růst vedou cyklické akcie jako banky, cestovní společnosti nebo automobilky. Růst společností z těchto sektorů ukazuje na nízkou rizikovou averzi.
Index Exportu – export překonává očekávání, překvapí i letos?
28.01.2021 Index Exportu předpovídal na závěr roku 2020 oživení. Přesto a navzdory další vlně zpřísnění protikoronavirových opatření, výkonnost českého exportu porazila i tato optimistická očekávání. „Odvrácení neřízeného brexitu na poslední chvíli, změny v americké administrativě a nečekaně solidní poptávka především z Německa, nabízí velkou šanci českému exportu výrazně překonat loňské úrovně z počátku propuknutí pandemie COVID-19“, domnívá se Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeseinbank. „Podobně jako v Německu, tak i v Česku, navzdory stále platným restriktivním opatřením, export ožívá mimochodem i zásluhou reexportu přes Německo do Číny a USA, kde němečtí exportéři registrují nejsilnější poptávku. Podle výpočtu Indexu Exportu má alespoň teoretickou šanci překonat tempa růstu za posledních sedm let. Tempům z počátku kurzového závazku se však nevyrovná a bude ještě nějaký čas trvat, než hodnoty českého exportu pokoří staré historické rekordy,“ doplňuje Horská.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: V hledáčku finančních trhů zůstává covid a život po Trumpovi
11.01.2021 Po bezprecedentních výtržnostech v americkém Kapitolu, které byl D. Trump nakonec přinucen odsoudit, se nyní zdá předání moci J. Bidenovi jako hladká záležitost. Vzhledem k těsné demokratické většině v obou komorách Kongresu trhy pozitivně vnímají budoucí stabilitu a šanci na významnější fiskální podporu americké ekonomice. Tržní optimismus projevující se relativně silným eurem se tak může udržet i v průběhu tohoto týdne. Ekonomická data proti nebudou. A profitovat z toho mohou i středoevropské měny.
Objem obchodování s bitcoiny v ČR letos stoupl na čtyři miliardy
29.12.2020 Objem obchodu s bitcoiny a dalšími krypto měnami v Česku letos vzrostl o třetinu na zhruba čtyři miliardy korun. Bitcoin přitom výrazně dominuje. Důvodem růstu je posilující kurz bitcoinu, koronavirová epidemie i nejistota na světových trzích. ČTK to řekl ředitel největšího tuzemského obchodníka s kryptoměnami Bitstock.com Martin Stránský.
FXstreet.cz vám přeje krásné Vánoce a úspěšný rok 2021!
23.12.2020 Rok 2020 se pomalu blíží ke konci. Chtěli bychom vám opět poděkovat za celoroční přízeň a důvěru. Jsme opravdu moc rádi, že i tento rok jste navštěvovali naše webové stránky, kde jste mohli najít obrovské množství analýz, vzdělávacích článků, užitečných blogů, příspěvků v diskusním fóru nebo vzdělávacích webinářů a videí ve VIP zóně. Už 12 let se snažíme poskytovat co nejužitečnější informace a rady jak začínajícím obchodníkům, tak těm pokročilým. Věříme, že tento úkol jsme splnili i letos.
Pražská burza posiluje 5. týden v řadě
04.12.2020 Tento týden se nesl na globálních akciových v pozitivní, duchu. Indexy se v týdenním hodnocení posílily a dosáhly nových rekordů.
Americké i světové akcie znovu na rekordu, Evropy se drží splín. Dolar klesá
03.12.2020 Americké akciové trhy smetly ze stolu ranní splín a pokořily nové historické rekordy, širší S&P 500 již třetím dnem za sebou. Také globální akciový index MSCI je na novém rekordu, v Evropě ale špatná nálada přetrvává. Hlavní evropské akciové indexy jsou pod tíhou energetických titulů a ztráty dosahují u některých indexů i 0,4 %, i když britským akciím se daří.
Praha a Evropa slušně v plusu v USA přepisovaly indexy historické rekordy, opět
27.11.2020 Tento týden byl na akciových trzích v zeleném. Většina hlavních indexů posilovala. Zprávy o vakcíně a předávání moci v USA byly asi největšími kurzotvornými informacemi. V USA byl zkrácený týden o svátek Dne díkůvzdání a v pátek bylo zkrácené obchodování. V pátek otevírají indexy v USA silnější o několik desetinek. Za celý týden si připíší zisky kolem +2,5 %. Index S&P500 přepisoval během páteční seance své historické maximum a obrázek byl viděn na technologickém indexu NASDAQ.
TOP 3 grafy tohoto týdne: DE30, US100, Zlato
14.10.2020 Začněme dnešní analýzu německým indexem. Při pohledu na H4 graf je zřetelné, že poslední rostoucí trend byl zastaven na klíčové úrovni rezistence. Fialová oblast na grafu níže je definována předchozími cenovými reakcemi na úrovní 78,6 % Fibo retracementu. Navíc poslední růst vypadá jako korekce ABC, což by mohlo předznamenat obnovení klesajícího trendu. Obchodníci by však měli vzít v úvahu, že se cena včera odrazila od prvního klíčového supportu (12 950 bodů). Průraz na nižší úrovně by mohl znamenat prohloubení poklesu. V případě tohoto scénáře by se otevřela cesta dokonce až k úrovni 12 550 bodů.
Rozbřesk: Pád české ekonomiky zbrzdily stavební investice
02.09.2020 Včera se trhy konečně dočkaly podrobných výsledků české ekonomiky za druhý kvartál, které nakonec moc překvapivého nepřinesly. HDP sice v tomto období padal o něco rychleji, než naznačoval předběžný odhad, nicméně odchylka nebyla nijak zásadní. Ve srovnání s předchozím čtvrtletím výkon ekonomiky poklesl o 8,7 %, což v meziročním srovnání „vyneslo“ -11 %. Čísla jsou ve srovnání s unijními výsledky o něco příznivější, stejně jako při porovnání s prognózou tuzemské centrální banky.
Forex: Euro začíná být nebezpečně silné
02.09.2020 Česká ekonomika poklesla nejrychlejším tempem v moderní historii. Historické rekordy přepisuje i deficit státního rozpočtu. Vyhlídky průmyslu se ale zlepšují. Dnešní kalendář nabídne pouze druhořadá data z americké ekonomiky. Euro opět korigovalo své zisky po překvapivém prohlášení hlavního ekonoma ECB. Koruna část svých ztrát umazala, podle nás bude v tomto pokračovat i v následujících dnech.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
24.08.2020 1) Akcie v asijsko-pacifickém regionu uzavřely dnešní obchodování v zelených číslech, a to navzdory pokračujícím napjatým vztahům mezi USA a Čínou a nelepšící se situaci v souvislosti s pandemií nemoci covid-19.
Rozbřesk: Rostoucí počty nových případů covid a za rohem Jackson Hole
24.08.2020 Počty nových případů nakažených před koncem prázdnin napříč Evropou zrychlují a roste napětí z toho, do jaké reality se probudí evropská ekonomika na podzim. Ve Francii počet nově nakažených dosáhl skoro 5000 - nejvíce od poloviny dubna. Počet nově nakažených jde přitom rychle vzhůru i v Itálii a Německu a v Česku na konci týdne přírůstky nových nakažených lámaly historické rekordy.
🍏Apple má hodnotu 2 bilionu dolarů! 📱
19.08.2020 Apple (AAPL.US) má nyní hodnotu 2 bilionu dolarů a stala se tak nejvíce hodnotnou společností světa. Akcie výrobce iPhonů se ve středu dotkla úrovně 466,77 dolarů. Ještě žádná americká společnost nedosáhla v historii tak vysoké tržní kapitalizace. Apple teprve v červnu dosáhl tržní kapitalizace 1,5 bilionu dolarů a před 2 roky dosáhla tato firma poprvé 1 bilionu. Také stojí za zmínku, že index S&P500 si dnes opět sáhl na intradenní historické rekordy. Celý koronavirový propad je tak už definitivně za námi.
Bitcoin tento týden dosáhl letošního maxima 12.400 USD
19.08.2020 Nejoblíbenější kryptoměna bitcoin tento týden dosáhla svého letošního maxima, když se v pondělí večer a úterý ráno obchodovala okolo 12.400 dolarů, tedy asi 272.000 Kč. O 2000 USD tak překonal dosavadní letošní vrchol z konce února. Nad 12.000 dolary byl bitcoin naposledy na začátku loňského srpna. Vyplývá to z údajů Kurzy.cz a Bitstock.com.
Graf dne: Dolarový index se obchoduje nejníže od května 2018
18.08.2020 Pokles amerického dolaru je po krátkém intermezzu zpět. Dolarový index (USDIDX) se dnes obchoduje na nejnižší úrovni od května 2018 a směřuje už k pátému dennímu poklesu v řadě. Pokles opět stáhl oscilátor RSI pod hodnotu 30 do přeprodané oblasti. Současná úroveň napovídá, že by mohlo brzy dojít ke korekci. Na páru s eurem se dnes americký dolar obchodoval až na úrovni 1,1960. Slabý USD je pozitivní pro vývoj amerických akciových indexů. Index S&P 500 krátce po otevření dosáhl na historické rekordy. Růstový dopad vidíme také na cenách zlata, které opět překonalo úroveň 2000 dolarů. Slabý dolar je důsledkem rekordních amerických fiskálních a monetárních stimulů.
Graf dne: Čína už dva měsíce v řadě dováží nejvíce mědi v historii
11.08.2020 Čínské importy surové mědi se v červenci už druhý měsíc v řadě dostaly na historické rekordy. Objem importů dosáhl na 0,762 mil. tun po červnových 0,647 mil. tun. Importy tak překonaly předchozí rekordy z roku 2016. Jedná se o velmi silný signál rostoucí poptávky na trhu, kde se spotřebovává takřka polovina veškeré globálně vytěžené mědi. Velké objemy nákupů mohou být důsledkem strachu z přerušení těžby v některých významných jihoamerických dolech, které se v posledních měsících potýkaly s omezením těžby v důsledku koronaviru. Z březnových minim už cena mědi na londýnské burze vzrostla o 44 % na aktuálních 6370 dolarů za tunu.
Crypto newsletter: Býci se vrací - Bitcoin překonal $11,000
31.07.2020 Po týdnech stagnace na kryptoměnách přišlo konečně oživení. Všechny hlavní krytoměny zaznamenaly v poslední době růst. Investoři přivítali zvýšenou volatilitu. Bitcoin se lehce dostal nad úroveň $10,000 a testuje úroveň $11,100. Nejedná se o pozitivní zprávu pouze pro Bitcoin, protože také další krypto si prochází zvýšeným zájmem investorů.
Co bylo, co bude... na finančních trzích
08.06.2020 Máme za sebou pozitivní týden na finančních trzích. Akciové trhy rostly nejvíce za poslední 3 týdny a některé akciové indexy už kompletně vymazaly ztráty způsobené pandemií koronaviru. Akciový index Nasdaq dokonce vystoupal na nové historické rekordy. Český akciový index PX přidal dokonce 10 %. Obchodníci sázejí na rychlé hospodářské oživení ve tvaru “V”. Výrazného překvapení jsme se v pátek dočkali z amerického trhu práce. Místo výrazného zhoršení přišel pokles nezaměstnanosti na 13,3 % a v americké ekonomice přibylo více než 2,5 mil. pracovních míst (místo poklesu o 7,5 mil.). Analytici se spletli nejvíce v historii! Hojně se však spekuluje o tom, že skutečný stav trhu práce se stal objetí statistických metod používaných Bureau of Labor Statistics, která data připravuje.
Rudý závěr týdne pro akcie, ropu i dolar
06.03.2020 Páteční obchodování přináší obnovenou vlnu strachu z důsledků koronaviru a hrubě se podepisuje na hodnotě akcií nebo ropy. Akcie v Evropě klesají o 3,5 procenta, v zámoří o více než 2 pct. Krátkodobě to vypadá na mírnou úlevu, ale situace se dynamicky mění.
Čeká nás týden předstihových indikátorů
02.03.2020 Německá míra nezaměstnanosti v souladu s očekáváními zůstala na úrovni 5 %, tedy poblíž svého historického minima. Překvapivou statistikou ovšem bylo, že absolutní počet nezaměstnaných se dále snížil o zhruba 10 tisíc, namísto předpokládaného nárůstu o 4 500 lidí. Německá inflace v evropském harmonizovaném vyjádření dosáhla tempa 1,7 % meziročně a 0,6 % meziměsíčně. V obou případech tak překonala odhady a o kousek se přiblížila dvouprocentnímu cíli ECB.
TOP 3 grafy tohoto týdne: EURUSD, DE30, BITCOIN
12.02.2020 EURUSD se start do nového roku příliš nevyvedl. Pár se od počátku ledna obchoduje v klesajícím trendu, nicméně býkům se podařilo zastavit pokles na kritické úrovni. Pár se odrazil od klíčového supportu na úrovni minim z minulého roku. Navíc se na grafu objevila svíčková formace Kladivo, která bývá předzvěstí růstového pohybu. Obchodníci by však měli mít na paměti, že pokles pod úroveň 1,09 by mohl vydláždit cestu k pokračování poklesu. V tomto případě by se měli soustředit na nejbližší důležitou hladinu supportu na 1,0785.
Algoritmický fond Quant loni zhodnotil o 6,2 procenta. Překonává tak původně očekávanou výnosnost
03.02.2020 Jediný český čistě algoritmický fond Quant ohlásil výnos za rok 2019 na úrovni 6,24 procenta. Od svého založení v září 2016 tak už přinesl investorům kumulativní výnos 18 procent. Investiční strategii fondu určuje výhradně algoritmus sestavený na základě dlouhodobých zkušeností a práce známého českého ekonoma Pavla Kohouta. Rozhodování o rozložení investic tak nemohou ovlivňovat lidské emoce. „Quant loni investorům přinesl nejvyšší zhodnocení od svého vzniku. V praxi se tak znovu potvrdilo, že mnohaletý vývoj, testování a ladění algoritmu Pavlem Kohoutem přináší ovoce. Fond dokonce dosahuje v průměru ještě lepších výsledků než původně očekávaných pět procent ročně“, uvádí Lukáš Foral, předseda správní rady investičního fondu Quant. Průměrná roční výnosnost od založení fondu nyní činí 5,22 procenta.
Akcie na pražské burze během týdne oslabily o 0,1 procenta
17.01.2020 Akcie na pražské burze během uplynulého týdne nepatrně oslabily, index PX klesl o 0,1 procenta na 1133 bodů. Vyplývá to z výsledků burzy. Nejvíce zpevnily opět akcie antivirové společnosti Avast, naopak největší pokles postihl akcie bankovní skupiny Erste. Předchozí týden akcie přidaly 1,1 procenta.
Technická analýza: DE30
02.01.2020 DE30 nekončil minulý rok zrovna pozitivně, ale ztráty byly hned první obchodní seanci zlikvidovány. Daří se hlavně technologickým akciím. Americký index US100 dokonce dosáhl na nové historické rekordy. DE30 táhnou vzhůru technologické společnosti Wirecard (WDI.DE) a Infineon (IFX.DE). DE30 se tak opět dostal do zóny rezistence mezi 13 300 - 13 450 body, kde se index několikrát zastavil v průběhu minulého měsíce. Obchodníci se s pomocí dobré nálady na globálních trzích a také zkompletováním korekce "abc" budou opět snažit tuto zónu překonat.
DE30 na začátku evropské seance klesá
17.12.2019 Wall Street včera opět navýšila historické rekordy, ovšem začátek evropské seance je o poznání opatrnější. Jedním z důvodů mohou být včerejší výsledky výrobního sektoru. Prosincové PMI neukázaly žádné hmatatelné zlepšení v německém průmyslu. Index DE30 se nachází přibližně 2 % pod dlouhodobým průměrem a úterní seance začíná ve ztrátě několika málo desetin procenta. Býci však zatím spoléhají na důležitou úroveň 13 300 bodů, která v posledních týdnech hrála roli silné rezistence a nyní by indexu měla poskytnout podporu.
Wall Street: Historické rekordy a co teď?
07.11.2019 Akciové indexy rostou v poslední době na základě pozitivních zpráv o vývoji jednání mezi USA a Čínou a pomáhají také náznaky, že globální ekonomické zpomalení zatím neakceleruje. Index US500 přidal 8 % a US100 (Nasdaq) dokonce desetinu během jediného měsíce. Oba indexy navíc den po dni dobývají historické rekordy. Podívejme se dnes na několik grafů, které nám napoví, zda mohou růsty nadále pokračovat.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
05.11.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v pozitivním pásmu, když se na ně přelil pozitivní sentiment z předcházející rekordní seance na Wall Street. Bez překvapení skončilo zasedání australské centrální banky, která ponechala základní úrokovou sazbu na 0,75 %.
Americké akcie vystoupaly na nová maxima po nejednoznačných makrodatech
01.11.2019 Report NFP z amerického trhu práce ukázal lepší než očekávané výsledky. Ekonomy navíc potěšila pozitivní revize z minulého měsíce. Zde je stručný přehled dat:
Minuta s XTB
29.10.2019 Dnes s Michaelou Lenochovou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o růstu akciového index S&P 500 na historické rekordy a výhledu na dnešní seanci.
Akcie týdne: Duke Energy
29.08.2019 Obavy o stav globální ekonomiky směruje investory do segmentů, kterým se v časech zvýšeného napětí daří lépe než ostatním. Akcie společnosti Duke Energy zapadají do tohoto konceptu. Zájem obchodníků dokonce zvýšil cenu akcií na historické maximum. V této krátké analýze se podíváme na investiční plán společnosti, dividendovou politiku a celoroční výhled.
Minuta s XTB
21.06.2019 Dnes s Michaelou Lenochovou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o růstu indexu S&P 500 na historické rekordy a vývoji na eurodolaru a GBPUSD po zasedání Bank of England.
Rozbřesk: ECB obrací kormidlo k uvolněné měnové politice. Dle trhů ale příliš pomalu
07.06.2019 ECB si jednoduše nemohla dovolit sedět se založenýma rukama a sledovat, kterak se v eurozóně zhoršují podnikatelské nálady a klesá inflace - tedy ta skutečná i očekávaná. ECB se tedy na svém červnovém zasedání pokusila měnovou politiku uvolnit a to primárně skrze prodloužení závazku držet oficiální úrokové sazby na historických minimech až do poloviny roku 2020, úpravu pravidel dlouhodobých repo operací a nakonec i v posunu v rétorice (několik členů bankovní rady chtělo snížit úroky již včera). Reakce trhu - konkrétně nárůst eurových sazeb, posílení eura a propad akcií evropských bank - svědčí o tom, že se od ECB ve skutečnosti čekalo více a trhy tak nemusí považovat znovuzahájené uvolňování měnových šroubů za ukončené.
Světové trhy jsou v šoku, hrozba krize v ČR se zvyšuje. Trump „hodil vidle“ do jednání s Číňany
06.05.2019 Čínská měna dnes oslabila nejvýrazněji za poslední tři roky, asijské akciové trhy se propadly, například ten šanghajský nejvíce od října 2018, a termínové kontrakty na dnešní americké akciové obchodování padají též. Dnes lze očekávat celosvětový burzovní „výplach“. Jedná se o výsledek včerejšího tweetování amerického prezidenta Donalda Trumpa. Šéf Bílého domu na Twitteru oznámil, že od pátku uvalí na čínský dovoz do USA další cla. Jednání s Číňany o smíru ve vzájemné celní válce dvou největších světových ekonomik se totiž podle něj až příliš vlečou.
Ranní komentář: Výsledková sezóna pomohla americkým indexům na historické rekordy
24.04.2019 Máme za sebou klidnou seanci bez výrazných makrodat. K pozitivní náladě přispěla velkou měrou výsledková sezóna v USA, když například společnost Twitter vzrostla o téměř 16 %. Dobré výsledky pomohly akciovým indexům S&P 500 a NASDAQ dosáhnout historických rekordů. Na Forexu se dařilo hlavně americkému dolaru a japonskému jenu, naopak komoditní měny se umístily na chvostu výkonnosti hlavních světových měn. Nedařilo se ani libře, když pár GBPUSD padl nejníže od poloviny února. Na komoditních trzích dále rostla ropa, která opět navýšila půlroční maxima. Dnes pozor na odpolední zasedání kanadské centrální banky.
Vlády jednotlivých zemí světa celkově dluží už skoro 50 bilionů dolarů, celkový globální dluh nadále láme historické rekordy
21.02.2019 Souhrnný dluh vlád jednotlivých zemí dosáhne letos podle agentury Standard & Poor’s hodnoty padesáti bilionů dolarů. To představuje šestiprocentní nárůst oproti roku 2018. V loňském roce přitom světové dluhy lámaly další rekordy. V prvním čtvrtletí 2018 vystoupal celkový globální dluh – zahrnující nejen souhrnný dluh vlád, ale i souhrnný dluh domácností a podniků – na 248 bilionů dolarů. To je jeho historicky rekordní úroveň. Nyní tento celkový globální dluh činí zhruba 244 bilionů dolarů.
Rozbřesk: Má česká ekonomika sílu udržet svižný růst mezd?
28.11.2018 Růst české ekonomiky začíná viditelně zaostávat za představami ČNB. A to se nebude týkat pouze posledních čísel, ale pravděpodobně celého příštího roku. Pro další kroky centrálních bankéřů ovšem nemusí být samotná síla výkonu české ekonomiky rozhodující. Klíčové bude, jak silné bude generovat inflační tlaky - tedy především, jak rychle porostou české mzdy.
Ranní nadhoz finančních trhů 2.11.2018
02.11.2018 Bankovní rada ČNB včera rozhodla počtvrté v řadě a popáté v tomto roce zvýšit své úrokové sazby. Dvoutýdenní repo sazba byla navýšena na úroveň 1,75 %. Bankovní rada vyhodnotila rizika prognózy na horizontu měnové politiky jako mírně proinflační. Nová prognóza počítá pouze s jedním dalším zvýšením sazeb v prvním čtvrtletí příštího roku a následně až v roce 2020.
Okénko finančního trhu 29.10.2018
29.10.2018 Oblíbený indikátor amerického Fedu pro posuzování inflace – PCE deflátor, který je vázaný na spotřebu – dnes potvrdil projekci centrální banky i trhu a dosáhl meziročně 2 %. Meziměsíčně se navýšil o 0,1 %. Jádrový odhad, což je odhad očistěný o volatilní složky, jako je jídlo a energie, byl meziměsíčně na 0,2 %, čili o jednu desetinu procenta výš než byl medián trhu. Po dlouhé době Fed dosáhl 2 % meziročního růstu inflace i na jádrovém ukazateli.
Ranní nadhoz finančních trhů 29.10.2018
29.10.2018 První podstatnou statistikou tohoto týdne bude úterní HDP eurozóny za třetí čtvrtletí. Kromě Francie všechny hlavní ekonomiky unie vykazují další zpomalení jejich výkonu. Tým RBI shodně s trhem odhaduje mezičtvrtletní růst o 0,3 %, což je o desetinu méně ve srovnání s předchozím čtvrtletím.
Nová maxima indexu S&P 500
23.09.2018 Ve čtvrtek americký akciový index S&P 500 uzavřel na nových maximech, v pátek se na nový rekord vyšplhal intradenně.
Ranní videokomentář: Index S&P 500 se dostal na tříměsíční maxima a Nasdaq dokonce pokořil historické rekordy
05.06.2018 Dobrá nálada se na finančních trzích udržela také na začátku nového týdne. Projevila se na poklesu volatility a naopak nárůstu akciových trhů. Dařilo se indexům v Evropě i na Wall Street. Index S&P 500 vystoupal nejvýše za poslední 3 měsíce a technologický Nasdaq dokonce poprvé od půlky března atakoval historická maxima. Na Forexu se s bídnými výkony potácely tradiční bezpečné přístavy japonského jenu a švýcarského franku. Naopak australský dolar předvedl nejvyšší růst z měn zemí G10. Navíc si na dolaru sáhl na měsíční maxima. Výrazný pokles má za sebou ropa. Rusko a Saúdská Arábie chtějí v následujících měsících navýšit těžbu a vyrovnat tak ztráty Venezuely a Nigérie, kde produkce v poslední době rychle klesá. Dnes nejsou na programu žádné skutečně důležité fundamenty, které by mohly změnit směřování finančních trhů.
Rozbřesk: Trh aut v Evropě se opět vzpamatoval
17.05.2018 Česká ekonomika doposud jako jedna z nejvíce závislých zemí na automobilovém průmyslu těží ze zájmu o nová auta v Evropě. Minulé statistiky o registracích nových osobních vozů v EU však už naznačily, že trh se blíží svému nasycení. Nakonec proč ne, když šest let za sebou téměř soustavně narůstal a překonal dokonce i historické rekordy nastavené před poslední prudkou recesí v Evropě.
Ranní komentář: Na Wall Street se nedařilo průmyslu, dnes pozor na inflační data z USA
13.03.2018 Začátek nového týdne se na finančních trzích nesl v poklidném duchu. Akciové trhy vstřebávaly nárůsty z posledních seancích a výrazných pohybů jsme se nedočkali ani na Forexu. Navíc v pondělí nebyly na programu žádné výrazné fundamenty. Roli hrály politické vlivy, které pomohly hlavně libře a japonskému jenu. Nejslabší byl naopak kanadský dolar, který diskontoval výrazný nárůst z konce minulého týdne. Trhy se stále nese hrozba zamýšlených cel na ocel a hliník z pera trumpovy administrativy a jejich možné dopady, které včera postihly hlavně americké průmyslové firmy. Technologický Nasdaq ovšem dokázal navýšit historické rekordy. Dnes jsou na programu inflační data z USA a ve středu v nočních hodinách pozor na dopady zveřejnění standardní série makrodat z Číny (HDP, průmysl, maloobchod).
Ranní komentář: Americký trh práce pomohl Nasdaqu na nové rekordy
12.03.2018 Konec minulého týdne byl ve znamení pozitivní nálady, ke které výrazně přispěla data z amerického trhu práce. Ta ukázala únorový přírůstek přesahující 300 tisíc nových pracovních míst, což byl nejlepší výsledek od poloviny roku 2016. Náladu sice lehce zkazil pokles růstu mezd, ale i přesto vykázaly americké akcie výrazné nárůsty. Technologický index Nasdaq dokonce dosáhl na nové historické rekordy. Přestože také vzrostly sázky na růst sazeb v USA v tomto roce, tak americký dolar patřil ke slabším měnám. Nejsilnější byl naopak Kanaďan, kterému kromě domácích dat z trhu práce pomohly zvěsti o tom, že by se Kanady neměly týkat plánovaná cla na dovoz oceli a hliníku do USA. V pátek také výrazně zdražila ropa a to bez zásadních známých fundamentů. V tomto týdnu čekáme hlavně na zítřejší inflační data a středeční maloobchodní prodeje z USA.
Medvědi se probrali ze zimního spánku. Začíná korekce?
04.02.2018 Po čtyřech týdnech se na týdenním grafu indexu S&P 500 objevila červená svíčka, a to rovnou sytě rudá. Index S&P 500 odepsal 3,85 % a pravidlo, že poklesy bývají rychlejší než vzestupy, se potvrdilo. Po delší době se za celý týden nepřepisovaly historické rekordy. Konečně něco normálního, chce se dodat.
Rozbřesk: Potvrdí PMI výbornou kondici eurozóny?
24.01.2018 Sice ještě zdaleka nejsou k dispozici výsledky celého roku 2017 a evropské finanční trhy čeká první várka dat nového roku. Dnes to budou indexy nákupních manažerů (PMI) za Německo, Francii a eurozónu, už zítra bedlivě sledované Ifo. Tato „měkká“ data ukážou, v jaké kondici ekonomika eurozóny vstoupila do roku 2018 z pohledu firem. Zvlášť zajímavé přitom budou výsledky nových zakázek, včetně těch exportních, která mohou něco napovědět o tom, zda firmy v eurozóně trápí silné euro alespoň tak, jako třeba ECB. Očekávání jsou přitom nastavena poměrně hodně vysoko. Trhy totiž čekají podobné výsledky jako v prosinci, kdy PMI překonal hranici 60, což neznamená nic jiného než silnou expanzi v dalších měsících. Na maximech byl PMI v Rakousku, Německu a Irsku, slušné však byly i výsledky za Francii, Španělsko a Itálii, byť v těchto případech nešlo o žádné historické rekordy. Přesto se podobně jako ve službách PMI nacházel vysoko nad hranicí 50, která zjednodušeně dělí růst od propadu.
Fundamentální analýza: Němečtí investoři hodnotí ekonomickou situaci nejlépe v historii
23.01.2018 Důvěra investorů v německou ekonomiku bude pokračovat ve svém růstu a dosáhne nových rekordů. Regionální trhy žádné zajímavé statistiky dnes nenabídnou.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
19.01.2018 1) Americké, australské, britské nebo například hongkongské burzy se od začátku roku dostaly na historické rekordy. Další kapitálové trhy pak prolamují svá několikaletá maxima. Třeba japonské akcie jsou nejdražší od konce roku 1991 a například pražská burza se dostala na úrovně, které byly naposledy k vidění v srpnu 2011.
Rozbřesk: Přepíše Ifo historická maxima?
19.12.2017 Německé ekonomice se v letošním roce daří nad očekávání dobře a nejspíše to dnes potvrdí i jedno z posledních letošních velkých čísel, a sice Ifo. Minule, když Ifo přepsalo historické rekordy, se firmy vyjadřovaly ještě před krachem jednání o jamajské koalici, nyní zase fakticky před startem jednání o staronové vládní koalici. Přesto by politika s výsledky příliš zamíchat nemusela a Ifo by opět mělo potvrdit výbornou kondici německého hospodářství.
Koruna nejslabší od začátku listopadu
18.12.2017 Česká koruna dnes k euru sestoupila až na 25,728 za euro, nejslabší úroveň od měnového jednání České národní banky z 2. listopadu. Pod mírným tlakem může zůstat až do čtvrtka, kdy budou centrální bankéři v Praze znovu jednat o nastavení měnové politiky, domnívají se analytici Patria Finance a ČSOB. Peněžní trh na zvýšení sazeb nicméně většinově nesází a to samé platí pro konsensus analytiků.
Ranní zpráva z akciového trhu: Americké akciové indexy dále vylepšují svá maxima
12.12.2017 Americký akciový trh na začátku nového týdne šplhal na nová maxima. Index S&P 500 si polepšil o 0,3 %, průmyslový Dow Jones o 0,2 % a technologický Nasdaq o půl procenta. První dva zmíněné opětovně vylepšily svoje historické rekordy. V rámci sektorů byly nejvíce úspěšnými telekomunikační společnosti, které s velkým náskokem posílily o 1,2 %. Na explozi v Manhattanu, kterou američtí úředníci označili za teroristický útok, akcie reagovaly jen velmi krátce a na cenách se prakticky projevila jen minimálně.
Minuta s XTB
07.12.2017 Dnes s Michaelou Lenochovou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o oslabení kanadského dolaru a výstřelu bitcoinu na nové historické rekordy.
Akcie na pražské burze v týdnu oslabily o 0,5 procenta
13.10.2017 Akcie na pražské burze v uplynulém týdnu oslabily. Index PX od minulého pátku ubral 0,5 procenta na 1053,1 bodu. Největší nárůst zaznamenaly akcie mediální skupiny CME. Nejhůře se vedlo cenným papírům telekomunikační firmy O2, vyplývá z výsledků burzy. V předchozím týdnu akcie posílily o více než procento.
Libra silnější díky vyšší inflaci, akcie opět v zelených číslech
12.09.2017 Dobrá nálada ze začátku týdne se na trzích drží také dnes. Indexy již sice nerostou tak jako včera, přesto ale zůstávají v zelených číslech, když jen v Evropě přidávají okolo půl procentního bodu. Úterní seance je zatím bez špatných zpráv, takže evropské indexy mohou pozvolna dotahovat ztráty, které v minulých týdnech nabraly. Částečně jim k tomu pomáhá i evropská měna, která i dnes mírně ztrácí na páru s americkým dolarem.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
01.08.2017 1) Australská centrální banka (Reserve Bank of Australia) dnes ponechala základní úrokovou sazbu na historickém minimu 1,50 %. Mnoho ekonomů očekává, že centrální banka úrokovou sazbu nezvýší ani v příštím roce.
ECB měnovou politiku nemění, EUR.USD roste na roční maxima. V USA vrcholí výsledková sezóna
21.07.2017 Na čtvrtečním zasedání evropská centrální banka investory nijak nepřekvapila. Podle očekávání svou měnovou politiku zatím nemění. Euro po tomto rozhodnutí sice krátkodobě zkorigovalo až na své denní dno, nicméně v průběhu dalších hodin své ztráty umazalo a pokračovalo v nastaveném růstovém režimu. ECB oznámila, že aktuální nakupovaná aktiva v objemu ?60 mld. Eur by měly pokračovat až do konce letošního roku, případně i déle.
Související klíčová slova:
Střední Evropa | Odhad vývoje ekonomiky | Objem transakcí | Zpomalení čínské ekonomiky | Uvolněné měnové politiky | XLM | Marlin | Výplach | Světové akcie | Marriott | Války | Maloobchod v USA | Míra nezaměstnanosti v USA | Vývoj | Dluh vlád | Češi | Data z trhu práce | Australská centrální banka | Panevropský index | Akcie Barrick Gold (GOLD) | Brent Crude Oil | Analýza akcie | DPH | EUR | Golden Gate Pavel Ryba | Spotřebitelské výdaje | Federální dluh | Take Profit | XOM | Itálie | New York Community Bancorp (NYCB.US) | Stoxx | PEPP | Vývoj ceny zlata | Texas | Středoevropské devizové trhy | Očekávání | Korelace | Finanční injekce | Cena žlutého kovu | Evropské centrální banky | Swiss Life | Okénko finančního trhu | Alternativní investice | Kvartální výsledky | Extrémně volatilní | Pro investory | Zasedání ČNB | EURJPY | Novartis | Analytik XTB | Ruské invaze na Ukrajinu | Směřování americké zahraniční politiky | NYCB | Trh práce | Trade Brokers | P/B | Swiss | Crypto | Investice | Britská centrální banka | MACD | Potenciál | Kurzy akcií | Support | Finanční produkty | Podnikatelské aktivity | Akvizice | PMI v eurozóně | ADP report | Zajímavé výnosy | Miliony dolarů | Ifo | Webinář | Japonské akcie | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Šéf Fedu Powell | NYSE | Intervence | Špatná nálada | Broadcom | Diverzifikace | Futures kontrakt | Rekord | Raiffeisenbank | Bitcoiny | Oživení ekonomiky | Evropské měny | Nákupy aktiv | Zpráva z akciového trhu | FTSE MIB | Měsíční předpovědi | Klesající ceny | Společnost Apple | Bidenova administrativa | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Výkonný ředitel | Cena bitcoinu | Nálada v průmyslu | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Von der Leyenová | Saxo Bank | Akcie společnosti | Výhled Saxo Bank | Měnový pár GBP/USD | Rostoucí výnosy | Objem obchodování s bitcoiny v ČR | Trh s dluhopisy | Průměrné mzdy | Fortuna | Cenné papíry | Výnos | DeFi | P/S | Celosvětová poptávka po ropě | New York Community | Exchange | Goldman Sachs | Delta | Ziskové obchody | Vývoj na trzích | Výnosová křivka | Šéf Fedu | BreakEven | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Výkon fondu | Akcie Erste | ESG | Import | Akcie Facebooku | ČEZ | Zisky na Wall Street | Investiční portfolio | Alcoa | Těžaři | Obrat v sentimentu | Věštec z Omahy | Turecká měna | Kontrakty | Propad cen | Roaring Kitty | Online obchodování | Americký akciový trh | Odhad HDP | Sentiment na trhu | JPY | AUDUSD | Investing | Brent | Ekonomický sentiment | Společnost Crédit Agricole | Peníze | Stimul | Martin Stránský | Roman Pilíšek | Pandemie COVID-19 | Russell 2000 | Ukazatel | Nakupovat akcie | Coinmarketcap | Rozhovor | Fond Quant | Prognóza | FTSE 100 | Měny | Barel ropy | Americký Fed | Investiční strategie | Zpravodajství | Zájem obchodníků | Bezpečný přístav | Ropa WTI | Odhad letošního růstu ekonomiky | Dividendy | Burza | Bankovní rada ČNB | Ceny dluhopisů | Vývoj ceny ropy | Investovat do akcií | Evropské burzy | Bitcoinový trh | Keith Gill | Pozornost investorů | Burzy | USD/EUR | Ceny elektřiny | Dnešní obchodování | Graf EURUSD | Broker | Analytik Saxo Bank | Zastropování cen | Cash flow | Proražení | Představitelé ECB | Posílení koruny | Odliv kapitálu | Velikost pozic | Export | Berkshire | Kryptoměna Bitcoin | EUR/CZK | Vládní opatření | Varianta delta | Riziková averze | Trh s ropou | Akcie Avastu | Regulace | GBP/CHF | Kofola | IPO | Hospodářské výsledky | Tovární objednávky | Boeing | Čekající příkazy | GBP/USD | P.A. | Zvýšení sazeb | Bezpečné přístavy | Dvojitý vrchol | Měnový pár EUR/USD | Nárůst ceny | Zisková marže | Finanční trh | Inflační cíl | Pro tradery | WallStreetBets | Graf indexu | GBP/JPY | Americká ropa WTI | Pracovní místa | Reckitt Benckiser | Rekordní zisk | CO2 | Makrodata | Investoři | Upstream | Bank of England | Americké ekonomiky | Nejistoty | Největší světové ekonomiky | MiFID II | Výnosy z amerických dluhopisů | Index technologického trhu Nasdaq Composite | AMD | Scorpio Tankers | Kapitál | Tomáš Pfeiler | Kontrakty na ropu | Posílení | Dluhopisové výnosy | Airbnb | Vývoj ceny zemního plynu | USD | Cenový skok | Bitcoiny v ČR | Current Ratio | Australský dolar | Evropské PMI | Akcie Google | Plány | Banka Goldman Sachs | Akcie společnosti Tesla | Total | WSJ | Zisk | Provozní marže | Měny na forexu | Euro dnes | GBP/EUR | Cestování | Politická nestabilita | Německý DAX | Český akciový index | BP | Patria | Růstové akcie | Analýzy | Prudký růst ceny ropy | Vývoj ceny pšenice | Evropské ekonomiky | Split | Americké HDP | Midstream | Vládní výdaje | Hlavní události | Swapy | CZK | Česká zbrojovka | Makléři | Širší index S&P 500 | Rizikové měny | Akcionáři | Emoce | Volatilita na forexu | Investovat | Rizika a příležitosti | Euroval | Nový kapitál | Vít Hradil | Avast | Demokraté | CAC 40 | S&P | Brusel | Chevron Corporation | Aktuální obchodní příležitosti | Úroková sazba | Vyplácení dividend | Zasedání Evropské centrální banky | Nákupy dluhopisů | Průmyslové komodity | DJIA | Zvýšení daní | Společnost Berkshire Hathaway | Dovoz | Nikkei | Dobrá nálada | Výzkumy | Kryptoanalytik | Kristalina Georgievová | Komoditní | TIM | Turecká lira | Althea Spinozzi | Praha | Berkshire Hathaway | Poměr zlata | Markets | Ekonomický kalendář | Ochota investovat | Prezident | Společnost Shell | Vybírání zisků | Investing.com | ZEW | Očekávání úrokových sazeb | Obrat trendu | Ropné společnosti | Index cen domů | Warren Buffett | Technická situace | Výsledky | Obchodní platforma | Akciový stratég | BREAKING | Americké centrální banky | Ekonomické oživení | Globální ekonomiky | HUF | Portfolio | Euro Stoxx 50 | YTD | Inflační tlaky | Průzkum | Siemens | Minulá výkonnost | Zadlužování | Richard Bechník | Wall Street Journal (WSJ) | Bank of America | Komodita | Bitcoin (BTC) | Fundamentální analýza | Dovoz ropy | Petr Lajsek | Lepší výsledky | Průmyslové objednávky | Retracement | Americký index | ProCent | Akciový index S&P 500 | Eurostat | Marek Brávník | Energie | Fiskální rok | OPEC+ | P/E | Tržní úrokové sazby | US500 | BHS | Boom | EMA | Pesimismus | Objem | Dobré výsledky | Hedge Fund | Cena mědi | Růst stříbra | Tržní kapitalizace | Obchodování a investice | Eunice | Vývoj měnového páru | Objemy obchodování | Týdenní pivotní body | Býčí trh | Souhrn finančních trhů | IEA | Aktivity v Rusku | Malajsie | Index Stoxx 600 | Ekonomický vývoj | Regulátor | Ukazatel Běžné likvidity | Firmy | Chuck Schumer | Index US100 | Vývoj akcií | Alternativa oficiálních měn | Ole Hansen | AMC | Obchodní příležitost | Slabší koruna | Nástroj | Zpráva | Polsko | Kolaps | Cestovní ruch | Prémie | Ratingová agentura | Zbrojovka | FRA | Panika na trzích | Měna | Reakce trhu | Rok 2024 | Členské země EU | Plynovody | Hypotéky | Ceny ropy | Státní rozpočet | Nasdaq | Aktuální hodnoty měny | Kurz americké měny | Deficit | Lukáš Kovanda | Tržní podmínky | Zasedání Fedu | Bydlení | Jackson Hole | Ropný kartel | HUF/EUR | OPEC | USD/PLN | Ropná společnost | Bloomberg | Lednový efekt | Specialista na online obchodování | GBP | ADR | Investice do nemovitostí | Nabídka | Rekordní hodnoty | Program nákupu dluhopisů | Akcie včera | Maloobchod | Centrální banky | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Trump | FactSet | Dow Jonesův index | Výsledky firem | Čínské trhy | Zprávy | UPS | Evropské trhy | Dolary | Federální rezervní systém | Vstupy | TSMC | Akcie Barrick Gold | Vývoj ceny bitcoinu | Měnový trh | Averze k riziku | GBPUSD | Stavebnictví | Donald Trump | Christopher Dembik | Asie | Dnešní makroekonomické ukazatele | Instituce | Evropské akcie | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Crypto newsletter | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Apple | Silný růst | Ropa Brent | iFX | Earnings | Americké akcie | Vyhlídky | Průraz | BBC | Finanční domy | Smart kontrakty | Cena ropy brent | Trader Workstation (TWS) | Průmyslová výroba | Ex-dividend | Výdělky | Rekordní ceny | Vývoj měnového páru USD/JPY | Evropská ekonomika | Výsledky HDP | Tapering | Trh | Komise | Pád rublu | České koruny | Výrazný růst | Poptávka po úvěrech | Korekce | Upozornění | Výrazný pokles | Buffett | Ropná krize | Pražské burzy | Algoritmický fond Quant | Odveta | Francie | Barrick Gold | Yahoo | Propad | Hlavní měny | Trigger | Turecko | Stock | HDP eurozóny | Rating | Globální dodavatelské řetězce | Exxon Mobil | Pandemie koronaviru | SNB | xStation | Microsoft | Pokračování rostoucího trendu | Příležitosti | Výběr akcií | Pokles úrokových sazeb | Hodnota aktiv | Spotřebitelská inflace | Defi | Obchody | Demokratické strany | Hrubý domácí produkt | Podnikatelé | Siemens Energy | Sázka | Automobilky | Kurz dolarů | LYNX webinář | Národní ekonomická rada vlády | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Index Nasdaq | Unce zlata | Data z USA | EEX | Zahraniční obchod | Rostoucí akcie | Objem obchodů | Loko-Invest | Graf | Vysoká cena | Pokles eura | Vypnutí Nord Streamu | Významné pohyby | Gazprom | Akciový index | Centrální banka | Hráči na trhu | Deutsche Börse | Velcí obchodníci | Přehled | Enbridge | Kontext | Plyn | LYNX | Společnost Berkshire | Eurodolar | Výnosové křivky | Cryptocompare | Čistý zisk | Jádrová inflace | Kovy | Hospodaření | Fed | New York Stock Exchange | Euroskupina | Zveřejněná data | Zpomalení ekonomiky | Americká centrální banka | Index volatility | Makro data | Emise CO2 | Růst spotřebitelských cen | Quant | Andrej Babiš | Pin Bar | Spoluzakladatel | Turecká centrální banka | Dolar | Globální index | S&P 500 a Nasdaq | Cena severomořské ropy | API | Portfólia | G10 | Devon Energy | Fúze a akvizice | HDP USA | Údaje o inflaci | Běžný účet | Reuters | ING | Sinopec | Data z americké ekonomiky | Zvýšení úrokových sazeb | Chevron | Index US500 | Rekordní minimum | Cena Brentu | Utahování měnové politiky | Pohyb kapitálu | Pozornost | Růstový impuls | Firma | Index nových zakázek | VIG | EURUSD | J&T | Portugalsko | S&P 500 | Hedge fondy | Commodity index | Ruská ropa | Největší americké banky | Data z amerického trhu práce | Obchodování | Harris | Rychlý růst | Zemní plyn | Memecoiny | Předseda | Nigérie | Libra | Americký dolar | Dluh USA | Investovaný kapitál | Britové | Hackerský útok | CFD | Stoxx 600 | Snížení sazeb | Nová data | Zasedání Bank of Canada | Cena akcie | Růst ceny zlata | Evropská měna | Zahájení výsledkové sezóny | Celosvětové zadlužení | Zvýšení základní sazby | Kryptoměna | Příprava | Pavel Ryba | Řecko | Ziskové marže | Golden Gate CZ Marek Brávník | Akcie společnosti Tesla (TSLA.US) | Míra | Ministři financí | Ropné futures | Úroky | Concho | Plodiny | MT4 | Akce centrálních bank | Ranní nadhoz | Cyklické akcie | Investiční banky | Tržní kapitalizace bitcoinu | Investice do akcií | Předstihové ukazatele | Bearish Engulfing | Dogecoin | Akcie dnes | Káva | Ceny akcií | Japonsko | S&P500 | Termínované vklady | ECB | Ceny | Prudký pokles | Koronakrize | Technologie | CHF | Současný stav | ČNB | TSLA.US | Pokles | Zprávy o vakcíně | E-mini | Velký růst | ex | Vývoj akciového indexu | Rating AAA | New York Stock Exchange (NYSE) | Země EU | Bancorp | Americké společnosti | Hedge | LIBOR | Apache | Technologické firmy | Tržní očekávání | Americká ekonomika | Měny&Sazby | Nové rekordy | Obchodování s bitcoiny v ČR | Stellar | Nejistota | Podpora | Obchodník | Americká firma | Doporučení | Akcie týdne | Obavy o bezpečnost | Invest | Americká společnost | COVID-19 | Economic | Finanční krize | Pokles ceny | Česká republika | Společnost XTB | Repo sazba | ROE | BHS Timur Barotov | Index cen | Ukazatel inflace | Index PX | Čínská vláda | Daně | Lídři | OECD | Akcie Schlumberger | Pivot | Šéf Facebooku | Dnešní fundamenty | Pokles indexu | Dluhopisový trh | Pozitivní sentiment | Akcie Shell | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Centrum | Vývoj ceny ropy WTI | Růst zisků | Zisky | Devizové trhy | Index Nikkei | Prezident Trump | Oslabení koruny | Sell | Americká data | Rally na akciích | Globální ekonomika | Nvidia | Micro futures | Ceny komodit | Bitcoin Cash | USD/TRY | Růst výnosů | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Cena zlata | HSBC | Jiří Tyleček | Vývoj měnového páru GBP/USD | Rizikové averze | Trinity Bank | Vice | Breakout | Růst cen | Signál na akcie | Americké akciové trhy | Momentum | RSI | Celosvětová poptávka | Exxon | Delaware | MSCI World | Repo sazby | Největší hráči | Financování | Internetové prodeje | Zasedání Bank of England | Finance | JDE | Výrobce čipů | Makroekonomické ukazatele | Index nákupních manažerů | Margin | Zasedání americké centrální banky | Hotovost | Americká lehká ropa | Ekonomický a strategický výzkum | Technická rezistence | USDJPY | Investiční poradenství | Společnosti | Maďarský forint | Wells Fargo | Los Angeles | Virus | USDMXN | Velké banky | Dílčí index | Koronavirová epidemie | Překoupený trh | Kov | QE | Investice do ropy | Recesia | Cena | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | CME | Spotřebitel | Švýcarská centrální banka | Hospodářský růst | Analytik J&T | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Posílení eura | Odhodlání | Kartel OPEC | Akcie Gamestop | WTI | Mexické peso | Bod | Miliardy korun | Přenos | Historické maximum | RBNZ | Polský zlotý | Intuit | Investiční Memento | Reserve Bank of Australia | Cena ropy dnes | Bankéři | Spekulace | Predikce vývoje | Nord Stream | Evropské indexy | Akcie ConocoPhillips | Saúdská Arábie | CVX | Domácnosti | Tesla (TSLA.US) | Novozélandský dolar | Očekávané výnosy | FTSE | Cena ropy | Inflace | X-Trade | NYMEX | Tržby | Tržní sentiment | Marže | Využití kapacit | Kapitalizace bitcoinu | Ranní zpráva z akciového trhu | Situace | Vývoj indexu volatility VIX | Statistiky z trhu práce | Zlato a stříbro | New York Community Bancorp | Vzdělávací webináře | Erste Group | Twitter | Ripple | Alphabet | Bilance běžného účtu | Zkušenosti | Ursula von der Leyenová | Nové zakázky | Investovat do ropy | Google | Lira | INSEE | USD/CZK | Obchodování na zámořských trzích | US100 | Statistiky | Peněžní zásoba | FXstreet | Světová ekonomika | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Stagnace | FX | ConocoPhillips | Růst mezd | Royal Dutch Shell | Finanční systém | Kurz | Market | Přístup k riziku | DOT | Evropská centrální banka | IFO index | ISM | 256/2004 | Ekonomické zpomalení | Grafy | Lockdowny | Ceny pšenice | Aktivum | Oracle | Propad akcií | Conference Board | Deficit státního rozpočtu | Prudký růst cen | Fiskální stimuly | Důležité fundamenty | Prezidentské volby v USA | Investujte | Měď | Úspory | Stock Spirits | Akcie Exxon Mobil (XOM) | Konsensus | Ruský plyn | Sweet Crude Oil | Řetězec | Odpor | AUD | Historická minima | Oscilátor RSI | Oscilátor | Breakout Trader | Ondřej Hartman | Pegas Nonwovens | Vysoká poptávka | Predikce | Fibo | Analytici | Elektromobily | Splatnost | Celkový globální dluh | Největší americká banka | Kurz koruny | Citigroup | Přehled kurzů | Dluhy | Mario Draghi | Kybernetická měna | Index VIX | Vysoká inflace | Hospodářství | Euro STOXX | Vývoj na akciových trzích | Equity | Snižování úrokových sazeb | Největší zisk | Akcie Apple | Market Maker | Intermediate | Globální akciový index | Společnost ExxonMobil | Ceny hliníku | Alokace | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Altcoin | Poptávka | Koronavirové krize | Vývoz | Shanghai Composite | Energetické firmy | Mark Zuckerberg | Konfluence | Týdenní zpráva | Saxo | Webináře | Gate | Moody's | První odhad | Recese | Index strachu | Konsenzus | Makro | ASML | Ropný gigant | Švýcarský frank | Emise akcií | Invaze Ruska | Vývoj pandemie | CZK/EUR | Růst globální ekonomiky | Stratég Saxo Bank | Index Dow Jones | Výhled na rok | Burzovní indexy | Počet nových žádostí o podporu | Pokles cen akcií | Signály | Klouzavý průměr | Prime | František Táborský | Nálada na akciových trzích | Frank | Ministři | Helena Horská | Dnešní zpráva | Nikkei225 | Ceny kukuřice | Kurz eurodolaru | Patria Finance | Shell Plc | Ceny energií | Fáze obchodní dohody | Americké indexy | Futures kontrakty | Omezení těžby | Pšenice | Fitch | Neomezené množství | Břidlicové ropy | Základní sazby | Rizika | Eurozóna | Británie | Prezident Donald Trump | USDCHF | Americké banky | Rostoucí inflace | Kurz bitcoinu | Reporty | OSN | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Henry Hub | Booking | Cena elektřiny | Rozkolísanost trhu | Sell Stop | Hang Seng | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Zásoby ropy | Americké volby | Zpomalující růst | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Nord Stream 1 | Růst HDP | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Střadatelé | ROI | Akcie a ETF | Index Euro Stoxx 600 | Dluh vlád jednotlivých zemí | Dow Jones Industrial | Automobil | Japonský index | PSX | Pokles akciových trhů | Fyzické zlato | Swiss Life Select | Fundamentální data | Ekonomické údaje | Analytik J&T Banky | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Zbrojovky | EBITDA | US akcie | Nařízení | Sázkové kanceláře | HDP Francie | Ropné akcie | Sociální síť | BTC | Fed index | Indexy | Zvyšování sazeb | Kurz akcie | Odborníci | Potravinové komodity | Výrobní PMI | Cena severomořské ropy Brent | Japonská měna | Mezinárodní měnový fond | Gold | Investiční výdaje | Peking | Průmysl | Makroekonomické strategie | Podnikání | Růst produktivity | Tempo růstu | EU | GfK | Bankovnictví | Trim Broker | Buy Stop | Uniper | Co bude | Nejvyšší růst | ETF | Česká zbrojovka Group | Akciové trhy | Zajímavé akcie | Úrokové sazby | Německý index DAX | Varování | Stabilní zisky | Risk | Počty nových žádostí o podporu | Situace na trhu | Long | Rally | Bankovní rada | DAX | Spokojenost | Společnost Saxo Bank | Payrolls | Aktiva | SXXP | Použití finanční páky | HDP za Q2 | Širší index | SWIFT | Yield | Výnosy z dluhopisů | Tuzemský průmysl | Business | GBPJPY | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Brown Brothers Harriman | Indikátor | Hlavní americké indexy | Vrcholy | Schodek | Royal Dutch | Manažerka | TikTok | Algoritmus | Klid | Euro | Růst ceny | ROCE | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | SP500 | Vysoké inflace | Raiffeisenbank a.s. | Peněžní trh | Snížení úrokových sazeb v USA | Bankovní sektor | Silné euro | Long signál na akcie | Index euro | Úrokové politiky | Indexy pohyb | Long signál | Čínské akcie | Riziko ztráty | Graf ropy | Diskontní sazba | Hliník | Bouře Eunice | Vývoj na finančních trzích | Sentix | Deutsche Bank | Index akcií | Erste | Futures na ropu | Trinity | Stratég | FOREX | Ekonomika eurozóny | Vývoj ceny hliníku | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Řetězce | Zotavení | Sentiment | Kurzy.cz | Forexu | Stoxx Europe 600 | Breaking | Růst úrokových sazeb | Ekonomika | Politika | Akciové portfolio | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Fed funds | Komoditní stratég | Rentabilita | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Komunikace | Vývoj ceny kávy | Ceny průmyslových výrobců | Tržní síly | Dnešní seance | Obchodní aktivita | ECOFIN | Pravidla hry | Poplatky | Forint | Výprodej | Marathon Petroleum | GDP | Velká Británie | Zelené energie | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Index Exportu | Ekonom | Optimismus | Hospodářské noviny | Akcie Exxon Mobil | Objemy obchodů | Trader | Indie | FAO | J&T Banka | Nákupy | Očekávání trhu | Technologické akcie | Investování je rizikové | Měnové politiky | Akciové indexy | Plynárenský gigant | Index volatility VIX | Pivotní body | Historická maxima | Ekonomická data | Byznys | Elektřina | Otto Daněk | Invaze | Zhodnocení | Ceny zlata | Výhled | Zdanění | FOMC | Růst akcií | Kukuřice | Kurzy měn | Kurzotvorná informace | Dividenda | Americký akciový index | Komerční banky | Rada ČNB | Výnosy státních dluhopisů | Timur Barotov | Americký trh práce | Nová makrodata | Deriváty | Ethereum | Embargo | Index pražské burzy | Josef Košťál | Indexy nákupních manažerů | Bitstock.com | PayPal | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Evropský trh | Medvědi | Finanční trhy | Statistický úřad | Zlaté rezervy | Cyrrus | Dobrý výsledek | Expanze | X-Trade Brokers | Fondy | Downstream | Kalendář makroekonomických dat | Euro Stoxx 600 | Komoditní trhy | Cenové hladiny | Austrálie | Stagflace | Philips | USD za barel | Nikkei 225 | Spread | Obavy investorů | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj ceny platiny | Peněžní trhy | New York | Spready | Pád akcií | Akcie ropných společností | Dividendový výnos | Výnosnost | Zajišťování | Obchodní bilance | Euro včera | Výdaje | Koronavirový propad | Podnikový dluh | Výkon dolaru | Riziková aktiva | Hrubá marže | Problémy | Zpomalení růstu | Měnové páry | Santa Claus Rally | WP | EURCHF | G20 | Počty nových případů | Informace z trhu | Participace | NFT | Zlatý kříž | Prezidentské volby | Investice společnosti | Dollar | Dodávky plynovodem | Blockchainy | Nezaměstnanost | Dolarový index | Vývoj ceny stříbra | Akciové trhy v USA | Ropa | Obchodování s Bitcoiny | Rezervy | Investiční skupiny | Rozvoj | Makroekonomická data | Asociace exportérů | Bloomberg Commodity Index | xStation 5 | Nové sankce | Nálada na trhu | Transakce | Vývoj indexu S&P 500 | Prodeje existujících domů | Ekonomka | Snížení úrokových sazeb | Desetileté dluhopisy | Hry | Zaměstnanost | Profitovat | Irsko | Výprodeje | Spotřeba domácností | Index MSCI | NZDUSD | Slabší dolar | Sankce proti Rusku | DE30 | Index PCE | Meziroční růst spotřebitelských cen | Dodávky plynu | Jasný signál | Politické riziko | Pokles ekonomické aktivity | The Wall Street Journal | Finanční sektor | Oslabení eura | Výhodně investovat | Trader Workstation | Situace na trhu s ropou | Uvolnění měnové politiky | Česká zbrojovka Group SE | MSCI | Ceny benzínu | Thomson Reuters | Zvyšování úrokových sazeb | Akcie Intel | Guvernér Rusnok | Kontrakty na ropu WTI | EUR/TRY | 3М | Nový trend | JP Morgan | Obchod | Indexy PMI | Rozhodnutí centrální banky | Oslabení | Burzovní cena | Banka JP Morgan | Carry trades | Zemní plyn (LNG) | Sentiment na trzích | Čínská měna | Pohonné hmoty | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Rusko | Smíšené výsledky | Vysoké riziko | ROIC | Žádosti o podporu | Purple Trading | Miliardy USD | Spojené státy | Evropské méně | Zkušenost | Signál | Ekonomický výhled | Digitální měna | Zdražování | Energetické krize | Výsledkové sezóny | Pips | Investoři a obchodníci | EPS | Komerční banka | ADP | PMI ve službách | Trhy | Short squeeze | Sankce | Ropy | Rozdílové smlouvy | Úspěšné obchodování | Platforma | Devizové rezervy | Obiloviny | Guvernér české národní banky | Korelační koeficient | Společnost | Akcie ropy | AAPL | Úspěch | Geopolitická nejistota | Jednání ČNB | Sázky | Obchodování s kryptoměnami | Obchodujte | Ocenění akcií | Swiss National Bank | Futures na indexy | Utažení měnové politiky | Vysoká volatilita | SEC | Cena akcií | Cushing | Slovensko | Rozšíření | CAC40 | Společná evropská měna | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Ropný trh | Nálada | Míra nejistoty | Indikátory | Tisková konference | Eura | Invaze Ruska na Ukrajinu | Neúspěch | Vysoké ceny | Nizozemsko | Organizace | Akcie Erste Group | Odpovědnost | Brazílie | Deník The Wall Street Journal | Dnešní ekonomický kalendář | Ceny pohonných hmot | VIX | Stock Exchange | Růst | Royal Dutch Shell A | Příjmy | JPMorgan | Finanční situace | Politické události | Propad ceny | Výsledková sezóna v USA | Investujte zodpovědně | Zajištění | Výnosy amerických státních dluhopisů | Internetové bubliny | Propad cen ropy | Zprávy z krypto průmyslu | Pandemie | Tradeři | Americký dluh | Index | Buy | Wall Street Journal | Indikátor MACD | Výsledek referenda | Golden Gate CZ | Wirecard | Cenový index | BTC/USD | Martin Gürtler | Historie | Bohatství | Akcie mediální skupiny CME | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Teroristický útok | Kontrakty CFD | Výsledková sezóna | Varovné signály | Engulfing | ISM index | EUR/CHF | Valuace | Volby | Obchodní dohody | Private equity | Jak investovat | MasterCard | Japonský index Nikkei | Instrumenty | Bezpečnost | Zveřejněné údaje | Nákupy centrálních bank | Nákup zlata | Schlumberger (SLB) | Výkyvy | Exxon Mobil (XOM) | Celní politiky | Volatilní | GameStop | Obchodní nastavení | Aktuální kurzy měn | Akcie Schlumberger (SLB) | Banky | Komise v přenesené pravomoci | Prodeje | Americké statistiky | Zprávy z krypto | Schůzce FOMC | Anders Nysteen | CNY | Program nákupů dluhopisů | Dow Jones | Americké firmy | Evropské firmy | Kartel OPEC+ | Benchmark | Čtvrtletní zprávy | Cena zemního plynu | Vyplácet dividendy | Snížení nákladů | Intradenní obchodník | Dodávky ruského plynu | Šance | Rychlost | Technický výhled | Oslabení dolaru | Podnikání na kapitálovém trhu | Průmyslová výroba v USA | Globální krize | Covid | Nová historická maxima | Cena akcií společnosti Apple | Návratnost | Odvětví | Penny stock | XTB Jiří Tyleček | Obchodní příležitosti | Druhá vlna | Analytický tým FXstreet.cz | Investorský sentiment | Investiční společnosti | Potvrzení transakce | Maďarsko | Cenové pohyby | Rostoucí trend | Barrick Gold (GOLD) | Poradenství | Měnový pár | Korunový trh | Volby v USA | Očekávaný růst | Nord Stream 2 | Sentiment investorů | Růst cen komodit | Indikátor vývoje cen akcií | Prodeje aut | Banka | Vlna koronaviru | ExxonMobil | Forward | Rozšiřování kapacit | Manpower | Dollar Index | AEX | Vakcinace | VaR | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Technická analýza | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | Přebytek běžného účtu | Minuta s XTB | Ministři financí eurozóny | Obchodování s akciemi | Ekonomické aktivity | Ceny kávy | Inflace v USA | ČSOB | Zisk na akcii | Pomalejší inflace | Akcie Exxon | Středoevropské měny | Zastropování cen ruské ropy | Ekonomiky | Meme akcie | Černé pondělí | Světové trhy | Měnová politika | Current ratio | Regionální banky | Akcie Mastercard | Zasedání FOMC | Evropa | Nejlepší ropné akcie | Nasdaq Composite | CZG | Tesla | Norsko | Negativní dopad | Americký prezident | Čas nakoupit | CFD akcie | Prohlášení | Zpřísňování měnové politiky | Bank of Canada | Rostoucí ceny ropy | Miliardář | Komoditní měny | Marketingová komunikace | Produkce ropy | TRY | Předpověď | Velcí hráči | Kurz dolaru | Hedžový fond | Platforma xStation | Société Générale | Ekonomický růst | Spike | West Texas Intermediate (WTI) | Krize | Naše burza | Asociace | Obchodníci s kryptoměnami | Carnival | Management | Průlom | XAU/USD | Kvantitativní uvolňování | Pražská burza | Panika | Ceny stříbra | Ross Stores | Phillips 66 | UBS | Americký trh | Fundamentální analýza akcie | Údaje | Slabý dolar | Úvěry a hypotéky | Zvýšení nákupů aktiv | Halliburton | Důvěra investorů | Zkapalněný zemní plyn | RDSA | Vývoj indexu volatility | Summit EU | Kupující | Shell | CAD | Short | Bezprecedentní opatření | Růst cen průmyslových výrobců | Převodník měn | Snižování sazeb | Intel | Odhad vývoje HDP | Brokers | USD/CHF | Nemovitosti | Stříbro | Růst cen plynu | Práce | Pavel Kohout | Supercyklus | DAX (DE30) | Cukr | XTB | Noble Energy | Vývoj trhu | NAFTA | Podniky | Průmysl v eurozóně | Nabídka akcií | Nejznámější akciové indexy | Konsolidace | Aramco | Americké tovární objednávky | Kanada | Finanční ztráty | Index spotřebitelských cen | Američané | Volatility | Rubl | Index Nasdaq Composite | Ztráta | Rozpočet | xStation5 | Baker Hughes | Index technologického trhu Nasdaq | Maloobchodní prodeje | Vánoce | Směřování | AUD/USD | Irák | Nastavení celní politiky | Volkswagen | Uptrend | Instrument | Marathon | Inflace v eurozóně | Německo | Czech Fund | USD/JPY | Český index nákupních manažerů | Biden | NASDAQ 100 | Země G7 | Britské společnosti | Akciový trh | Směrnice | Ztráty | Propad ceny ropy | Předpovědi ceny | Japonský jen | Offshore | FXstreet.cz | INTU | Bilance | Ceny zemního plynu | USDIDX | Vyšší ceny ropy | Standard & Poor’s 500 | Crédit Agricole | Objem obchodování s bitcoiny | NZD | Forexoví tradeři | MWh | Akciový index PX | Koš | Investování | Ředitel pro investice | Omicron | XRP | Kotace | QE ECB | Mzdy | HDP v eurozóně | Tržní nálada | Zadlužení | Obchodníci | Ukazatele | Státní dluhopisy | Pozice | Týdenní pivot | Dluhopisy | Trading | Makroekonomický kalendář | Fibonacci | Burzovní grafy | Agentura Moody's | Čína | Koruna | Vysoké dividendy | ČR | Hlavní ekonom | MIFID | Akcie na pražské burze | Nastavení měnové politiky | Golden Gate | Ministerstvo financí | Kapitálové trhy | Zasedání centrálních bank | Akcie TSMC | Guvernér | Platina | EURGBP | John Hardy | Rezistence | Úrokový diferenciál | USA | Zemědělství | Riziko | Zpracovatelský průmysl | Kanadský dolar | Sazby | Pozitivní sentiment na trzích | NERV | Graf akcie | Předkrizové úrovně | Největší pokles | Kontrakt | Miliardy dolarů | Peter Garnry | SPX | Riziková prémie | Poptávka po ropě | Výplaty dividend | Forwardový kurz | Infineon | Obchodní výhled | AAA | Zahraniční forex | Ocenění | Burze | Brazilský real | Durace | Vývoj ceny kukuřice | Bitcoinová síť | Platina cena | Americké trhy | Saudi Aramco | Vypnutí Nord Streamu 1 | Zisk na akcii (EPS) | Fúze | Zásobníky | Ekonomické zprávy | Investiční fond | Stimuly | Denní graf | Dlouhodobý investor | Globální sentiment | Český akciový index PX | Analytik | Vyšší výnosy | Tým FXstreet.cz | XTB Research | Formace Bearish Engulfing | Investiční stratég | Pandemická opatření | Statistika | Asijské akciové trhy | Další pokles | Vývoj ceny | Vlastní akcie | Indonésie | Emise | BitStock | Zdanění firem | LNG | Zero Hedge | Dovoz ruské ropy | Dlouhodobá předpověď | Ceny amerických akcií | UNDP | Dodavatelské řetězce | Komoditní výhled | Velké pohyby | Milan Vaníček | Válka na Ukrajině | Ohlédnutí | ISTAT | Aktuální kurzy | Pomalý růst | Prodej | Nervozita | Investiční plán | Japonská centrální banka | Euforie | Ceny Bitcoinu | Sazby centrální banky | Eli Lilly | Dmitrij Polevoj | CRM | Investiční | Cena plynu | Oznámení | Globální dluh | Cenový index PCE | Berlín | Týden na finančních trzích | Opce | Neuspokojivé výsledky | Bitcoin | HICP | NYCB.US | Výkonnost | Česká ekonomika | Analytici Patria Finance | Nejbližší support | Akcie v Evropě | West Texas Intermediate | Růst cen ropy | Zájem investorů | Analytický tým | Poklidné obchodování | Exchange Traded Commodity | EURCZK | Americká banka | Růst poptávky | Hospodářské oživení | Steen Jakobsen | Akcie Airbnb | Skladování ropy | Běžný výnos | Eurobondy | Schlumberger | Index CPI | Obchodní války | Americký index US100 | Další růst | Opatření | Prodávající | WirtschaftsWoche | Distribuce | Index S&P 500 | WisdomTree | Technologický index | Referendum | Ekonomická situace | Závislost | Česká koruna | Krypto | Zlato | HDP | EUR/MWh | Pokles zájmu investorů | Hlavní burzovní indexy | Aktuální údaj | Maloobchodní tržby | Rozhodnutí bankovní rady | Likvidita | Likvidní | CL | PBOC | DAX 30 | Zvolení Trumpa | Bitcoinová ETF | TSLA | Členské země | Fond | Dow Jones Industrial Average | Podnik | Luboš Růžička | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Kurzy | Akcie Phillips 66 | Hlavní ekonomka | Spekulanti | Realitní sektor | Objednávky | Nejvyšší zhodnocení | ABC | Joe Biden | G7 | Zastavení dodávek | Bitcoin Cash (BCC) | Ronald Ižip | BH Securities | Online trading | Evropské země | Likvidity na trhu | Ropovody | Čínské vlády | WTI Crude Oil | Uhlí | Fundamenty | Alternativa ke zlatu | Japonský Nikkei | Růst ekonomiky | Index PMI | Jihokorejský won | BIS | Komodity | Imperial Finance | CZK/USD | Analýza | Vyšší inflace | Trhy v USA | Německé státní dluhopisy | Výrobní náklady | Pozitivní komentáře | Akcie bankovní skupiny Erste | Firemní výsledky | Online obchodování a investice | Miliardy | Výnosy | Odhad letošního růstu | Maloobchodní tržby v USA | Newyorský index S&P 500 | Prudký růst akcií | Sociální síť X | Sazba Fedu | Mezinárodní obchod | Kryptoměny | Investiční doporučení | Zajišťování portfolií | Ropný kartel OPEC | Koronavirus | Nálada na finančních trzích | Dekarbonizace | Centrální bankéři | Zápis z minulého jednání ČNB | Síť X | Investor | Objem obchodování | Zlepšení | Vypuknutí pandemie | ČTK | Stav trhu práce | Sentiment trhu | Oživení ekonomik | Svíčková formace | Americké akciové indexy | Americká vláda | Analytici Patria | Kurs koruny | Španělsko | Jerome Powell | TWS | Emerging markets | IBEX | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Dominance bitcoinu | Wall Street | Tether | Růst ceny ropy | Ropný průmysl | Bavlna | Index DAX | Těžební kapacity | Ropné písky | Markit | Zadlužení Číny | Graf dne | Čínské firmy | Nakupovat | Cathie Wood | Americké vlády | Manažeři | Tržní cena
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot