Čtvrtek 23. ledna 2025 00:04
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
eightcap trade smarter

Zasedání Bank of Canada

img

Tři trhy, které stojí za sledování příští týden (03.01.2025)

03.01.2025 S začátkem nového týdne končí sváteční období. Před námi je první plný obchodní týden, s výjimkou jednorázového uzavření trhů v USA ve čtvrtek (9. ledna) kvůli smutku nad úmrtím bývalého prezidenta J. Cartera. V nadcházejícím týdnu investoři konečně obdrží solidní dávku nových makroekonomických dat, včetně zpráv z amerického a kanadského trhu práce a souboru reportů z Německa. Z tohoto důvodu se vyplatí sledovat kotace USD/CAD, US500 a DAX.
img

USDCAD po zápisu BoC nadále oslabuje

18.09.2024 Pár USD/CAD dnes pokračuje v poklesu pod 1,36 po zápisu ze srpnového zasedání Bank of Canada. Poklesy po zápisu z jednání BoC však nebyly nijak působivé, což může signalizovat přeprodané podmínky před zasedáním Fedu, které je naplánováno na 20:00. Zde jsou nejdůležitější body z posledního zasedání BoC:
img

Ekonomický kalendář: Zasedání FOMC je v centru pozornosti 📢

18.09.2024 Dnešní seanci bude dominovat velmi očekávané rozhodnutí Federálního rezervního systému o úrokových sazbách, spolu se zveřejněním klíčových ekonomických údajů a projevy centrálních bank. Fed stojí před těsným rozhodnutím mezi snížením sazeb o půl bodu nebo mírnějším krokem o čtvrt bodu, což by znamenalo první snížení sazeb za více než čtyři roky. Toto rozhodnutí přichází poté, co od července 2023 držel sazby na 23letém maximu, a padá jen několik týdnů před prezidentskými volbami v USA. Vrcholní představitelé Fedu signalizovali podporu snižování sazeb v podmínkách zmírňující se inflace s cílem zabránit hospodářským škodám způsobeným příliš vysokými výpůjčními náklady. Klíčovou otázkou však zůstává tempo uvolňování. Snížení sazeb o půl procentního bodu by rychle vrátilo sazby na normální úroveň a potenciálně ochránilo trh práce. Hrozí však, že bude signalizovat přílišné obavy o ekonomický výhled. Nedávné smíšené ekonomické údaje a politická citlivost toto rozhodování komplikují. Investoři budou během dne pozorně sledovat nejen rozhodnutí Fedu, ale také údaje o inflaci ve Velké Británii a eurozóně, údaje o bydlení v USA a projevy představitelů ECB.
img

Ekonomický kalendář: Všichni sledují náladu na Wall Street; lehký makro kalendář, změna zásob ropy EIA

07.08.2024 Dnešní seance na světových trzích není bohatá na zveřejnění významných makroekonomických údajů. Index VIX zůstává nad úrovní 23, což ukazuje, že trhy i přes řadu komentářů z podílových fondů a bank stále očekávají zvýšenou volatilitu. Viceguvernér BoJ Učida holubičím tónem naznačil, že Bank of Japan nebude zvyšovat sazby tváří v tvář volatilnímu sentimentu na světových trzích; tento komentář oslabil jen a podpořil odraz indexu Nikkei.
img

Ranní shrnutí (07.08.2024)

07.08.2024 Včerejší úspěšná seance na Wall Street podpořila náladu na asijských burzách a dnešní obchodování na trhu s futures naznačuje, že oživení pokračuje. US100 posiluje o více než 1,5 %, US500 roste o 1,1 %, a to navzdory neuspokojivým výsledkům společnosti Super Micro Computer, výrobce serverových stojanů používaných v datových centrech a umělé inteligenci; akcie se po čtvrtletních výsledcích obchodují o 13 % níže. Index VIX ztrácí -5 % a zůstává v blízkosti pásma 23.
img

USD/CAD. Výsledky červencového zasedání Bank of Canada: loonie míří nahoru.

26.07.2024 Pár USD/CAD rychle stoupá a vytváří nová cenová maxima. Ve čtvrtek večer se zastavil na úrovni 1,3840 – nejvyšší úrovni od dubna, kdy dosáhl letošního maxima 1,3845. Pokud cena dál poroste, překonají kupci páru USD/CAD roční maximum a posunou se do oblasti 1,39. Při pohledu do budoucna by pár mohl dosáhnout také oblasti 1,40.
img

Invesco: Šílenství měnové politiky – Budou strategie centrálních bank úspěšné?

14.03.2024 Současná měnověpolitická "sezóna" začala v roce 2022, kdy centrální bankéři v západních vyspělých ekonomikách začali zvyšovat sazby, aby bojovali proti inflaci; trvalo jim několik let, než se dostali tam, kde jsou dnes. Zda bylo jejich úsilí úspěšné, nám pravděpodobně napoví několik příštích měsíců a další období. Dobrou zprávou je, že vítězem může být každý. Centrální banky mezi sebou nesoutěží. Stačí, aby splnily své cíle. Pro většinu z nich to znamená pouze porazit příliš vysokou inflaci. Zdá se, že všechny jsou na dobré cestě k tomuto cíli, i když každá z nich má vzhledem k individuálním charakteristikám a faktorům ovlivňujícím jednotlivé ekonomiky, svou vlastní strategii úspěchu.
img

Předpokládané načasování snížení sazeb: EUR/USD může vzrůst a USD/CAD pravděpodobně klesne

06.03.2024 Nejnovější ekonomické údaje naznačují, že se Spojeným státům možná nepodaří udržet stabilní hospodářský růst, což může přimět Federální rezervní systém, aby na svém květnovém zasedání rozhodl o prvním snížení úrokových sazeb.
img

Ranní komentář: Výsledky Target a Nio, Albemarle a ceny lithia, bitcoin na novém ATH

06.03.2024 Akciové trhy včera ztrácely a dolů je táhly hlavně technologické akcie. Pod tlakem i nadále zůstává několik velkých tech firem, jako Apple, Alphabet, nebo Tesla. Velmi volatilní byl pak bitcoin, který po dosažení historického maxima začal rychle ztrácet. Dnešek přinese několik důležitých fundamentů v čele s výsledky amerického ADP reportu z trhu práce. Dočkáme se také zasedání Bank of Canada a asi nejzajímavější pak bude odpolední projev J. Powella před americkými zákonodárci.
img

BREAKING: USDCAD po zasedání Bank of Canada roste

06.09.2023 Dnes v 16:00 byl zveřejněn výsledek ze zasedání Bank of Canada. Kanadská centrální banka ponechala základní úrokovou sazbu již podruhé v řadě na úrovni 5,00 %. Měnový pár USD/CAD na zveřejnění zareagoval mírným růstem
img

Je očekáváno, že Bank of Canada zítra ponechá sazby beze změny

05.09.2023 Bank of Canada má oznámit své další rozhodnutí o měnové politice zítra v 16:00 (středa 6. září). Trh očekává, že kanadští centrální bankéři na zasedání tento týden ponechají sazby beze změny, přičemž hlavní kanadská úroková sazba zůstane na 5,00 %, což je nejvyšší úroveň od první poloviny roku 2001.
img

Ranní komentář: Technologie korigují dřívější zisky, růst výnosů pokračuje

08.06.2023 Akciové trhy včera táhly dolů hlavně velké technologické akcie, které v minulých týdnech výrazně rostly. Amazon, Alphabet, Microsoft, nebo Nvidia ztrácely několik procent a technologický Nasdaq díky tomu odepsal 1.3 %. Překvapením včera bylo zasedání Bank of Canada, která nečekaně zvýšila úrokové sazby. Výnosy pak rostly také na dluhopisovém trhu v Evropě i v USA.
C:\fakepath\05-06-2023-new-posts.jpg

Zaměření na RBA a BoC

05.06.2023 Investoři si tento týden bezpochyby oddechnou, protože jednání o dluhovém stropu v USA 31. května konečně dospěla k výsledku a prezident pravděpodobně podepíše zákon ještě před pondělním termínem. Po minulém týdnu, kdy ratingová společnost DBRS Morningstar vyhodnotila možné snížení ratingu USA a zopakovala tak podobná varování vydaná agenturami Fitch, Moody's a Scope Ratings, se tak vyhneme nákladné platební neschopnosti a doufejme, že nedojde k poklesu ratingu.
img

Kanadský dolar v prudkém růstu

09.05.2023 Ve čtvrtek bylo zasedaní Bank of Canada a americký dolar se propadl o více jak 2 % proti kanadskému dolaru. Kanadský trh práce v dubnu překonal očekávání, protože ekonomika vytvořila 41 400 pracovních míst, což je více než březnový zisk 34 700. Míra nezaměstnanosti zůstala na 5,0 %, pod prognózou 5,1 %. Růst mezd zůstal nezměněn na 5,2 %.
img

Invesco: Nezapomenutelný prosinec pro světovou ekonomiku

08.12.2022 1. Změny v čínské politice covidu. Čína provádí významné a pozitivní změny své politiky ohledně covidu. Minulý týden Čína oznámila novou iniciativu na podporu dalšího očkování starších osob a nedávno také zmírnila požadavky na testování covidu v některých velkých městech. Investoři tyto zprávy přijali velmi pozitivně, což vedlo k růstu čínských akcií. Objevily se také zprávy, že Čína možná tento týden oznámí nový, méně přísný soubor národních opatření v oblasti covidu, což by mohlo být pro ekonomiku stimulující a mohlo by to čínským akciím poskytnout další silný impuls.
img

USD/CAD: v předvečer zasedání Bank of Canada

25.10.2022 V dnešním ekonomickém kalendáři není mnoho důležitých makrostatistik. I když stále stojí za pozornost zveřejnění údajů s indexy cen nemovitostí ve Spojených státech, které jsou tak či onak indikátory inflace, a zveřejnění zprávy Conference Board s údaji o míře důvěry amerických spotřebitelů. Tento ukazatel je hlavním ukazatelem spotřebitelských výdajů, které tvoří většinu celkové ekonomické aktivity. Očekává se pokles ukazatele ze 108,0 v září na 105,9 v říjnu, což samo o sobě není pro USD příliš pozitivní.
img

Ekonomický kalendář: Na programu je rozhodnutí o sazbách v Kanadě

07.09.2022 Evropské trhy otevřely seanci do negativního teritoria. Rostoucí výnosy a strach z recese hrají hlavní roli v nárůstu rizikové averze v posledních dnech. Zklamáním byly noční výsledky obchodní bilance Číny, které potvrdily zpomalování globální ekonomiky.
img

Ranní komentář: Trhy znovu nervózní. Dolar silnější na všech párech, slábnutí JPY už řeší japonští politici

07.09.2022 Americké akciové indexy včera znovu klesaly a pod tlakem jsou také během dnešního rána. Nálada na trzích je nervózní a lze to vidět napříč finančními aktivy. Společně s akciemi klesají i ceny dluhopisů, což žene výnosy nahoru. Ztrácí kryptoměny a klesá také cena ropy. Té nijak nepomáhá ani silnější dolar, který roste na všech měnových párech. Výrazně pod tlakem jsou vůči dolaru nejen tradiční rizikovější měny, ale i japonský jen.
img

Nejdůležitější ekonomické události týdne 30.05.2022 – 05.06.2022

30.05.2022 Minulý pátek skončil poslední úplný obchodní týden v květnu. Příští obchodní týden (30. května až 3. června) bude přechodným týdnem mezi těmito dvěma měsíci. Jeho hlavní událostí snad bude páteční zveřejnění měsíční zprávy amerického ministerstva práce s údaji o stavu trhu práce v USA. Tato zpráva je jako obvykle zveřejňována první pátek v měsíci a je velmi zajímavá pro účastníky trhu z hlediska hodnocení vyhlídek měnové politiky Fedu, která má naopak obrovský dopad na dynamiku dolaru, americké akciové indexy a celý globální finanční trh jako celek.
img

3 zajímavé trhy pro příští týden (27.05.2022)

27.05.2022 Globální indexy začaly během tohoto týdne oživovat, když se po posledních minutes FOMC uvolnily obavy ohledně výhledu měnové politiky centrální banky. Příští týden bude více o makroekonomických zprávách a očekávaném zvýšení sazeb o 50 bp od BoC. Americké indexy mohou mít příští týden šanci pohnout se po datech z amerického trhu práce, zatímco obchodníci na DE30 se zaměří na data o inflaci z Německa a eurozóny. V následujícím týdnu určitě sledujte US500, USDCAD a DE30.
img

CAD posílil v reakci na jestřábí komentáře guvernéra

13.04.2022 Měnový pár USD/CAD si dnes prochází zvýšenou volatilitu a po dočasném výprodeji se vrací k ziskům. Během tiskové konference po zasedání Bank of Canada guvernér Macklem řekl:
img

Analýza USD/CAD - Kanadský dolar na rozcestí

01.04.2022 Ve středu se pár CAD/USD přiblížil víceměsíčnímu minimu 1,2430. Naposledy byl pár na takových minimech v listopadu 2021. Poté se pár pokusil prorazit formace 22 a 23. Ukázalo se však, že pohyb dolů byl krátkodobý. Po sestupu na roční minimum se CAD odrazil do rozmezí 1,2470-1,2530. Nyní se pohybuje v tomto rozmezí. Aby obchodníci upevnili medvědí předpojatost, potřebují fundamentální faktory. V současné době jsou velmi rozporuplné. Účastníci trhu jsou proto nyní nuceni zaujmout obezřetný přístup. To je tedy hlavní důvod, proč se pár nyní obchoduje beze změny, vytvořený v rozmezí 60 pipů.
img

Ranní komentář: Ropa na 108 USD, strach z inflace a zpomalení ekonomika doléhá na trhy

02.03.2022 Akciové trhy včera zamířily do červených čísel. Ke korekci pravděpodobně přispěly obavy z vyšší inflace a jejího dopadu na světovou ekonomiku, ke kterým rozhodně přispívají růsty cen komodit, jako jsou třeba ropa a pšenice. Ropa se dostala na 108 dolarů za barel, zatímco pšenice se prodává za 10 dolarů za bušl.
img

USD/CAD. Kanadský dolar směřuje vzhůru

08.02.2022 Pár USD/CAD se nemůže rozhodnout o směru svého pohybu. Kanadský dolar se již třetí týden pohybuje v cenovém rozmezí 100 bodů. Nejprve se cena propadla na úroveň 1,2660, poté vzrostla na cílovou úroveň 1,2760. Ani medvědi, ani býci na USD/CAD však nebyli schopni vyvinout jednosměrný pohyb. Rozporuplné fundamentální signály nedovolují obchodníkům vyloučit krátké nebo dlouhé pozice.
img

Fed potvrzuje přechod ke zpřísnění finančních podmínek. Je pandemie u konce?

27.01.2022 Riziková aktiva po včerejším zasedání FOMC klesla. Fed potvrdil svůj záměr zahájit cyklus zvyšování sazeb v březnu se současným dokončením QE. Výnosy prudce vzrostly – 2leté UST vzrostly na 1,12 % a 10leté UST dosáhly vrcholu na 1,873 %, ale jde o poměrně umírněnou reakci, protože vrchol z 19. ledna to stál. Zlato a akciové indexy klesly, ale propad akcií byl také mírný.
img

Trhy by měly potvrdit jestřábí náladu FOMC. Očekává se, že poptávka po defenzivních aktivech poroste. Přehled vývoje USD, CAD a JPY

15.12.2021 Akciové trhy jsou před oznámením FOMC stále nervózní a zvyšují své týdenní ztráty. Zároveň mnohem větší než očekávaný růst indexu cen výrobců v USA (+9,6 % meziročně v listopadu, výrobní inflace krok od dvouciferného čísla) dodal další napětí a podpořil jestřábí očekávání FOMC.
img

Graf dne: USDCAD (08.12.2021)

08.12.2021 Dnes se obchodníci zaměří na výsledky zasedání Bank of Canada. Přestože změna sazeb se nečeká, tak obchodníci budou zvědavi na další kroky centrální banky v reakci na dobrá data zaměstnanosti a HDP. Svůj dopad na měnovou politiku BoC by měl mít také jestřábí obrat Fedu v USA, kde můžeme očekávat rychlejší pokles tempa nákupu aktiv. Z technického pohledu pár USDCAD prorazil pod spodní limitu 1:1 struktury (červený obdélník). Dle metodologie Overbalance bychom se mohli dočkat posunu sentimentu medvědím směrem. Aktuální výprodej zpomalil na horizontálním supportu na 1,2635 a otestování rezistence na 1,2712 nemůže být vyloučeno. Naopak pokud dojde k průrazu pod zmíněný support, tak výprodej může akcelerovat k úrovni dalšího klíčového supportu na 1,2500.
img

Graf dne: USDCAD (09.06.2021)

09.06.2021 Rozhodnutí o sazbách kanadské centrální banky (BoC) patří mezi hlavní události dne. Nečeká se pohyb sazeb ani změna objemu nákupu aktiv. Obchodníci by však měli mít na paměti, že zápis z posledního zasedání Bank of Canada byl jestřábí. Banka očekávala, že volné zdroje v ekonomice budou využity už v roce 2022 namísto o rok později, jak banka avizovala na předcházejících zasedáních. Dnes se však od zasedání nic zásadního nečeká. Proč? Banka zůstávala v posledních týdnech v pozadí. Vyčkává, jak se vyvine situace v ekonomice a na poli inflace. Navíc po dnešním zasedání nenásleduje tisková konference guvernéra Macklema, takže se nezdá, že by měla BoC přijít s nějakým důležitým rozhodnutím.
img

Ranní komentář: Americké desetileté výnosy znovu klesají, WTI nad 70 USD

09.06.2021 Ani úterní seance na finanční trhy žádné větší změny nepřinesla. Sentiment zůstává stabilizovaný a pohyby na většině aktiv velmi utlumené. Americké i evropské indexy včerejší seanci zakončily bez výraznější změny a menší výjimkou byl pouze Nasdaq, který přidával 0.31 %. Za pozornost ovšem stojí situace na dluhopisovém trhu, kde včera pokračoval pád výnosů z desetiletých amerických dluhopisů. Ty se dostaly zpět na 1.52 % a jsou rozhodně jedním z faktorů, který drží valuace rizikových aktiv na vysokých úrovních.
img

Ranní komentář: Americké indexy opatrně navyšují maxima, pandemie ale stále nepolevuje

09.12.2020 Akciové trhy pokračují v konsolidaci svých vysokých zisků. Indexy v USA včera rostly o několik desetin procenta na nová historická maxima, zatímco v Evropě spíše stagnovaly. V dalším růstu akciím brání především pandemická situace a její postupné zhoršování v USA, kde se za včerejšek počet obětí covidu znovu dostal nad hranici 2 900 osob. Situace se komplikuje také v Evropě, kde řada vlád uvažuje o prodloužení současných opatření.
img

Ranní komentář: Korekce na technologiích nepolevuje, výrazně ztrácí také ropa

09.09.2020 Akciové indexy včera navázaly na výprodej z konce minulého týdne. Tahounem výprodejů byl opět technologický sektor, a to především akcie, které patřily v minulých týdnech mezi nejvíce oblíbené. Ukázkovým příkladem byla Tesla, která včera odepsala více než 20 % ze své hodnoty.
img

Ekonomický kalendář: Pod drobnohledem je šíření koronaviru a výsledková sezóna

13.07.2020 Dnes je pondělí a to znamená, že nás jako tradičně žádná záplava fundamentů nečeká. V 10. hodin budu zveřejněna turecká průmyslová produkce za květen, což by mohlo vyprovokovat určitou reakci na TRY. Mimo to se trhy budou soustředit na další šíření viru ve světě. Americký prezident Trump se na veřejnosti poprvé objevil s maskou, což by mohlo znamenat určitý posun amerického přístupu k pandemii. Dále se investoři zaměří na začínající výsledkovou sezónu v USA za Q2.
img

Ranní komentář: Dolar znovu slabší na většině měnových párů, brent zpět nad 40 USD

03.06.2020 Pozitivní sentiment na finančních trzích zatím nepolevuje. I včera si akcie v Evropě i v USA připsaly solidní zisky, když opět těžily hlavně z optimismu ohledně postupného otevírání světové ekonomiky. Sentimentu nijak neuškodily stále intenzivnější demonstrace v USA, ani skutečnost, že už šestým dnem v řadě rostl počet celosvětově nakažených osob koronavirem o více než 100 tis.
img

Ranní komentář: Úspěch Joe Bidena v úterních primárkách pomáhá akciím vrátit se do zelených čísel

04.03.2020 Včerejší seance přinesla mimořádné snížení úrokových sazeb v USA, kde tamní centrální banka rozhodla o snížení sazeb o 50bp. na 1,25 %. Důvodem jsou nová rizika pro americkou ekonomiku, která jsou spojena s šířením koronaviru. Zatímco v pondělní akcie díky výhledu pro snížení sazeb rostly, včera po jejich snížení začaly ztrácet a úterní seanci nakonec uzavřely níže o více než dvě procenta.
img

Ranní komentář: Asijské indexy znovu výrazně ztrácejí, dnes zasedá ECB

23.01.2020 Včerejší seance přinesla několik zajímavých fundamentů, které po delší době rozvlnily také devizový trh. Libra reagovala až překvapivě silně na lepší výsledky indexu průmyslových objednávek, zatímco CAD začal ztrácet v reakci na zasedání Bank of Canada, která si stále nechává otevřená dvířka pro případné snížení úrokových sazeb. Dnes ráno jsme se pak dočkali výrazné reakce také na AUD, kterému pomohly výsledky z trhu práce, které opět mírně zmírnily šance na další snižování úrokových sazeb.
img

Ranní komentář: Napětí mezi USA a Čínou žene výše ceny bezpečných přístavů

04.12.2019 Akciové trhy včera pokračovaly v korekci, když dál rostlo napětí mezi USA a Čínou. Americký prezident včera uvedl, že dohoda s Čínou může být podepsána až v roce 2020, což by teoreticky znamenalo, že by nová americká cla mohla vstoupit v polovině tohoto měsíce v platnost. Americká Sněmovna reprezentantů pak mezitím schválila zákon na podporu muslimských menšin v Číně, což zřejmě vyprovokuje reakci ze strany Číny a ještě více zkomplikuje případné obchodní jednání.
img

Ranní komentář: Další porážka Borise Johnsona, CAD silnější na všech párech

05.09.2019 Včerejší seance přinesla další porážku Borise Johnsona, když dolní sněmovna britského parlamentu definitivně potvrdila přijetí zákona, který by jej nutil, v případě nenalezení dohody s EU, požádat o odložení brexitu až do konce ledna 2020. Parlament navíc nepřijal ani návrh na předčasné volby, takže zdá se vše spěje k tomu, že bude brexit nakonec skutečně odložen a vyjednávací pozice britského premiéra těžce oslabena. To včera libře dokázalo pomoci a ta vůči dolaru vystoupala až zpět nad 1,22 GBPUSD.
img

Denní shrnutí: CAD se po zasedání BoC daří, libra se odrazila vzhůru přes horší makro

04.09.2019 Dnes převažovala pozitivní nálada na finančních trzích. Sentiment se začal zlepšovat po zprávách, že protesty v Hong Kongu by po ústupcích centrální autority mohly brzy skončit. Evropské trhy výrazně vzrostly. DAX se dostal zpět nad úroveň 12 tisíc bodů a americké indexy se dvě hodiny po otevření obchodují pevně v zelených číslech.
img

Ranní komentář: Boris Johnson ztratil většinu v parlamentu, šance na odložení brexitu rostou

04.09.2019 Včerejší seance přinesla důležité hlasování v britském parlamentu, kde utrpěl Boris Johnson drtivou porážku, když ztratil parlamentní většinu a zřejmě tak bude nucen požádat EU o prodloužení termínu pro odchod z EU. Hlasování o druhém kole této legislativy proběhne ještě dnes, a pokud bude opozice i tentokrát úspěšná, pokusí se britský premiér s největší pravděpodobností o vyvolání předčasných voleb.
img

Ranní komentář: Libra dál klesá, trhy čekají na odpolední projev šéfa Fedu

10.07.2019 Včerejší seance na trzích probíhala opět ve spíše vyčkávacím režimu. Indexy sice mírně ztrácely, obchodníci ale dál čekali hlavně na dnešní projev Jerome Powella, který bude pro další dění na trzích určující. Trh si je stále jistý tím, že bude Fed koncem tohoto měsíce snižovat úrokové sazby a čeká tak dnes na definitivní potvrzení svého výhledu a na signály o dalším směřování měnové politiky. Na FX pak ztrácí hlavně libra, která doplácí na zvyšující se pravděpodobnost vítězství Borise Johnsona v souboji o příštího britského premiéra a šéfa konzervativců. Z dalších fundamentů dnes pozor na britské makro a na zasedání Bank of Canada, která bude rozhodovat o sazbách.
img

USDCAD po breakoutu testuje horní hranu trojúhelníkové formace

30.05.2019 Po včerejším zasedání Bank of Canada se USDCAD dokázal vymanit z konsolidačního pásma, ve kterém se držel od druhé poloviny minulého měsíce a dostal se krátce až na 1.3540, kde se naposledy pohyboval začátkem letošního roku.
img

Minuta s XTB

29.05.2019 Dnes s Ladislavem Moravcem ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o poklesu akcií a dluhopisových výnosů a odpoledním zasedání Bank of Canada.
img

Ranní komentář: Akciové trhy pokračují v korekci, dnes zasedá Bank of Canada

29.05.2019 Nálada na akciových trzích zůstává i nadále nervózní. Včera se do červených čísel dostaly indexy v Evropě i v USA a pod tlakem zůstávají také během dnešního rána. Téma výprodejů je přitom stále stejné, když trh dál řeší hlavně dopady obchodní války mezi USA a Čínou. Na nové makro je týden zatím chudý a stejně tomu bude i dnes, kdy se dočkáme jen jednoho zajímavého fundamentu, v podobě zasedání Bank of Canada. Ta by měla ponechat sazby beze změny na 1,75 %, takže obchodníci na CAD budou zvědaví hlavně na doprovodný komentář a na to, jak BoC vyhodnotí aktuální rizika pro kanadskou ekonomiku.
img

Minuta s XTB

24.04.2019 Dnes s Michaelou Lenochovou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o historických rekordech na amerických indexech a odpoledním zasedání Bank of Canada.
img

Ranní komentář: Výsledková sezóna pomohla americkým indexům na historické rekordy

24.04.2019 Máme za sebou klidnou seanci bez výrazných makrodat. K pozitivní náladě přispěla velkou měrou výsledková sezóna v USA, když například společnost Twitter vzrostla o téměř 16 %. Dobré výsledky pomohly akciovým indexům S&P 500 a NASDAQ dosáhnout historických rekordů. Na Forexu se dařilo hlavně americkému dolaru a japonskému jenu, naopak komoditní měny se umístily na chvostu výkonnosti hlavních světových měn. Nedařilo se ani libře, když pár GBPUSD padl nejníže od poloviny února. Na komoditních trzích dále rostla ropa, která opět navýšila půlroční maxima. Dnes pozor na odpolední zasedání kanadské centrální banky.
img

Ranní komentář: CAD je vůči USD nejslabší od začátku roku, dnes zasedá ECB

07.03.2019 Včerejší seance přinesla další mírnou korekci na akciové trhy, které si ale své pozice zatím do značné míry drží. Americký index S&P 500 tak dál zůstává těsně pod klíčovou resistencí 2 820 dolarů v úzkém konsolidačním pásmu, které je zespod omezeno supportem 2 750 dolarů. Co se devizového trhu týká, větší volatility jsme se dočkali pouze na CAD, který se dostal pod tlak po zasedání Bank of Canada a po zveřejnění překvapivě slabých výsledků kanadského PMI.
img

Minuta s XTB

09.01.2019 Dnes s Jaroslavem Brychtou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o pokračování jednání USA s Čínou a odpoledním zasedání Bank of Canada.
img

Ranní komentář: Optimismus ohledně obchodní dohody USA s Čínou pomáhá akciím, dnes zasedá BoC

09.01.2019 Dobrá nálada na trzích se zatím drží a pomáhají tomu mj. také zprávy o slibných výsledcích vyjednávání mezi USA a Čínou, které se snaží o dosažení obchodní dohody. Akcie za sebou tak mají další úspěšnou seanci a pokračují v korekci dřívějších ztrát. Ta je doprovázena také snižováním rizikových přirážek, i když ty se i nadále nacházejí na historicky spíše zvýšených úrovních. Zajímavá je situace také na ropě, která se v případě Brentu vyhoupla už nad 59 dolarů, čímž vydatně pomáhá některým měnám, v čele s kanadským dolarem. Právě na CAD dnes přitom může být „veselo“, a to hlavně díky odpolednímu zasedání Bank of Canada, která bude rozhodovat o sazbách.
img

USA se dohodla s Čínou na příměří v obchodním sporu. Akciové trhy i přes to dál krvácely.

07.12.2018 Americký prezident Donald Trump a jeho čínský protějšek se domluvili v sobotu na summitu G20 v Buenos Aires na 90denním příměří v obchodním sporu. Oba představitelé se po tuto dobu budou snažit nalézt kompromis v obchodních vztazích.
img

Americké výnosy dál klesají, dolar se zatím ale drží

06.12.2018 Čtvrteční seance začala díky zprávám o zatčení vysoké představitelky společnosti Huawei v Kanadě velmi nervózně a nervozita se na finančních trzích drží i během odpolední seance. Evropské indexy dnes odevzdávají více než dvě procenta a futures na americké indexy signalizují, že by po včerejší přestávce mohly zahájit obchodování se ztrátou okolo 1,5 %.
img

Na včerejší výplach v USA zatím Asie ani Evropa nenavázaly, pomohly zprávy z Číny

05.12.2018 Po včerejším výplachu v USA se dnes situace na trzích začíná znovu postupně uklidňovat. Svou roli rozhodně sehrávají nízké objemy a skutečnost, že jsou dnes v USA kvůli státnímu smutku trhy uzavřeny. Pozitivní dopad ale mají i zprávy z Číny, odkud po několikadenním „podivném“ mlčení přišly dnes ráno informace o tom, že země začne s implementací dohody, kterou uzavřeli v sobotu americký a čínský prezident a zároveň bude pokračovat v přípravě podkladů, které by měly v nadcházejících 90 dnech připravit půdu pro širší dohodu mezi oběma zeměmi.
img

Ranní komentář: Americké akcie -3 %, SP500 se usadil v 200 dolarovém pásmu

05.12.2018 Máme za sebou nervózní seanci, která přinesla výrazný výprodej zejména na americké akciové trhy. Ty se propadly více než 3 %, když svou roli sehrála kombinace technických faktorů (resistence na S&P500) a strachu z vyrovnání výnosové křivky, která byla historicky často předzvěstí recese a která včera dostala pod tlak hlavně akcie amerických bank. Dnes je v USA kvůli pohřbu prezidenta Bushe státní smutek a americké trhy proto zůstanou uzavřeny. Obchodníci tak dostanou možnost se po včerejším výplachu uklidnit. Za pozornost bude stát hlavně zasedání Bank of Canada, od které trh čeká ponechání sazeb beze změny, ale také jasnější signál ohledně jejich možného zvyšování v roce 2019.
img

J.Powell (Fed) svými komentáři nakopl americký akciový trh. USD po jeho slovech oslabil.

30.11.2018 V neděli Evropská unie podpořila návrh dohody o odchodu Velké Británie z EU. Návrh dohody ještě musí schválit britský parlament. K hlasování by mělo dojít 11. prosince 2018.
img

ECB zatím zůstává v klidu, euro stabilní na 1,14 EURUSD

25.10.2018 Po drsném včerejším výprodeji dnes na akciových trzích korekce nepokračuje. Přestože asijské indexy zamířily výrazně do červených čísel, v Evropě je situace o poznání klidnější a většina indexů mírně roste. Ke stabilizaci ale spíše než nově příchozí makro pomáhá “buy the dip” mentalita, kdy se obchodníci pokouší nakoupit akcie se slevou v očekávání, že je říjnová korekce jen další z několika klopýtnutí v zatím silném a několik let trvajícím býčím trendu.
img

Minuta s XTB

05.09.2018 Dnes s Jaroslavem Brychtou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o poklesu měn Emerging Markets a odpoledním zasedání Bank of Canada.
img

Ranní komentář: Pád na EM měnách začíná znovu doléhat na trhy, dnes zasedá Bank of Canada

05.09.2018 Včerejší seance přinesla na finanční trhy návrat nervozity, ke kterému přispěl hlavně opětovný výprodej na měnách emerging markets (EM) ekonomik. Ty začínají znovu slábnout, což může dostat pod tlak rizikovější aktiva, a tak by si obchodníci měli dát do dalších dnů pozor hlavně na opětovný růst dolaru, který by EM měny mohl začít opět výrazněji potápět. I přes růst rizikové averze ale zatím úroveň rizikových přirážek zůstává nízká a například americké indexy si většinu svých pozic udržují. Dnešek bude na FX velmi zajímavý hlavně pro CAD, který čeká zasedání Bank of Canada. Ta má sice sazby ponechat beze změny, trh ale doufá v jasný signál, že by sazby mohla zvýšit už na svém říjnovém zasedání.
img

Trhy kvůli sporu USA a Číny nervózní, ale zatím nepanikaří. Ropa začíná ztrácet

11.07.2018 Téma středeční seance se na finančních trzích zdá být už od brzkých ranních hodin zcela jasné. Je jím hrozba dalších cel na čínské dovozy v objemu až 200 mld. dolarů, které by na Čínu mohly Spojené státy uvalit už koncem příštího měsíce. Trh se zároveň děsí toho, jakým způsobem by na tato cla případně odpověděla Čína, jak by na její odpověď odpověděly USA atd. atp. I dnešek tedy dokazuje, že téma obchodní války z trhů rozhodně nemizí, i když nutno dodat, že trhy stále zůstávají v relativním klidu, když implikovaná volatilita na S&P500 roste pouze na 13,5b. a futures na indexy v USA ztrácejí sotva procento. Trhy jsou tedy v nervózním, ale stále kontrolovaně nervózním, režimu.
img

Ranní komentář: Trump chystá nová cla na Čínu v objemu 200 mld. dolarů. Na trhy se vrací nervozita

11.07.2018 Téma obchodní války se včera začalo znovu vracet na scénu poté, co USA zveřejnily seznam dováženého zboží z Číny v objemu 200 mld. dolarů, na které by mělo být uvaleno dodatečné clo. Čína dnes ráno odpověděla, že je tímto krokem šokována a že bude muset odpovědět dalšími protiopatřeními v případě, že USA cla skutečně schválí. Už včera večer se tak na trhy začala znovu vkrádat nervozita, která je jasně patrná i na dnešním ocenění futures na indexy, které se v celém světě znovu vrací do červených čísel. I dnes tak bude téma obchodní války klíčové napříč finančními trhy. Z dalších zajímavých fundamentů pak čekáme pouze na zasedání Bank of Canada a jeho dopad na CAD.
img

Ranní videokomentář: Nálada na trzích se začíná opatrně zlepšovat, USD mírně ztrácí

09.07.2018 Máme za sebou klidný týden, který konečně přispěl ke snížení implikované volatility a pomohl tak akciím znovu získat o něco pevnější půdu pod nohama. Téma obchodní války tak pozvolna ustupuje, což ale neznamená, že se nemůže kdykoli vrátit. Na devizovém trhu se pod tlak dostal americký dolar, který doplatil na neprolomení supportu na EURUSD a také na překvapivě dobré makro, které začalo koncem týdne přicházet z Evropy. Co se nového týdne týká, jeho start by měl být spíše optimistický, což signalizují i futures na akciové indexy. Z důležitých fundamentů jsme zvědavi hlavně na středeční zasedání Bank of Canada a čtvrteční americkou inflaci.
img

Itálii se podařilo bez větších problémů prodat 5 a 10leté bondy. Nervozita na trzích polevuje

30.05.2018 Po dvou dnech které dostaly riziková aktiva pod prodejní tlak se nálada na trzích zdá se začíná konečně uklidňovat. I nadále sice zůstává v centru všeho dění Itálie, tentokrát ale ze země přišly spíše dobré zprávy, když se ji podařilo bez větších komplikací upsat ve dvou aukcích dluhopisy se splatností na pět a deset let. Poptávka přitom byla poměrně robustní, což přispívá ke zmírnění nervozity ohledně rostoucích výnosů a schopnosti Itálie na financování svých pohledávek. Po úspěšné aukci dnes začaly italské výnosy klesat, když se v případě desetiletých splatností propadly o 20bp. až na 2,93 %. Snížení italských výnosů je přitom doprovázeno i pádem výnosů v Řecku, Španělsku a Portugalsku.
img

Ranní videokomentář: Riziková averze z Evropy přeskočila také do USA, dnes zasedá Bank of Canada

30.05.2018 I včera bylo hlavní téma obchodní seance naprosto jasné, když jím byla politická situace v Itálii a její dopad na evropský trh s dluhopisy, kde se k výprodeji na italských bondech přidal také pád cen dluhopisů ve Španělsku, Portugalsku a Řecku. Napětí v Evropě se přitom včera začalo poprvé viditelněji šířit také do USA, kde akciové indexy rovněž zamířily do červených čísel, když jen S&P 500 klesal o více než procento. I dnes bude téma Itálie s největší pravděpodobností na trzích dominovat, i když do dalších dnů počítáme spíše s jeho ustupováním. Z tradičních fundamentů jsme pak zvědaví hlavně na odpolední zasedání Bank of Canada, která bude rozhodovat o sazbách.
img

XTB Market Barometr (Týdenní výhled)

28.05.2018 Nový týden bude na fundamenty bohatý až v jeho druhé polovině, takže od dnešní a zítřejší seance toho na většině trhů moc nečekáme. I tak ale může být týden zajímavý hlavně pro CAD, který čeká na nové makro a na zasedání Bank of Canada, nebo pro cenu ropy, která od konce minulého týdne silně trenduje a bude tak opět hledat svou ztracenou rovnováhu. Co se dolarových párů týká, americká měna zatím zůstává silná a o tom, zda si své pozice udrží může hodně napovědět až páteční seance, která přinese výsledky z pracovního trhu. Se zvýšenou tendrovostí pak počítáme také na DAXu, kterému stále hrozí další korekce, jelikož rizika z minulého týdne (hlavně Itálie a Turecko) zatím rozhodně nemizí.
img

USDCAD: Loonie oslabuje před zasedáním BoC

18.04.2018 Kanadský dolar se obchodoval ve ztrátě ve středu ráno a USDCAD se pohyboval kolem úrovně 1.2580 během Londýnské seance. Volatilita by mohla být větší během dne vzhledem k důležitým událostem.
img

Co se děje na CAD? Výhled pro růst sazeb se začíná zhoršovat

15.03.2018 Na FX je poslední dobou docela klid. Většina hlavních světových měn tak spíše přešlapuje na místě a čeká na výraznější změnu fundamentu. Na jedné měně ale v posledních týdnech k výraznější změně fundamentu došlo. Tou měnou je kanadský dolar, který si v uplynulém měsíci prošel výrazným výprodejem, který jej na páru s USD poslal až na nejslabší úrovně od loňského července. Důvodů ke korekci se sešlo několik, ale tím hlavní se zdá být únorová změna sentimentu, která s sebou kromě nervozity na akciové trhy přinesla také výprodej na cenách ropy. Obojí, jak pád cen ropy, tak růst averze k riziku, jsou fundamenty, které hovoří v neprospěch rizikovější kanadské měny, která se tak v únoru dostala společně s ropou a akciemi pod prodejní tlak.
img

Ranní komentář: USDCAD zatím zůstává u důležité resistence, dnes zasedá ECB

08.03.2018 Včerejší seance přinesla makro z amerického trhu práce a zasedání Bank of Canada, ale trh se ve větší míře věnoval znovu hlavně tématu americké obchodní politiky a návrhu na zavedení cel na dovoz oceli a hliníku. Trhy si své ceny nakonec podržely, i když nálada zůstává nervózní a úroveň rizikových přirážek je stále vysoká. Dnes čekáme hlavně na zasedání ECB a na projev Maria Draghiho, který bude mluvit o ekonomické situaci a stále poměrně nízké inflaci.
img

EURUSD se drží nad 1,24 EURUSD, americké indexy po včerejšku zatím v červených číslech

07.03.2018 Středeční seance je zatím na finančních trzích o jediném tématu, kterým je obchodní politika Spojených států a snaha amerického prezidenta zavést cla na dovoz oceli a hliníku. Včerejší rezignace posledního z Trumpových ekonomických poradců, s jasně pro free trade zaměřením, náladu na trzích zhoršila a i když se dnes ráno situace na trzích stabilizuje, futures na americké indexy i nadále ztrácí. K tomu pomáhají i komentáře z Evropy, která se na zavedení amerických cel bude snažit odpovědět vlastními tarify na dovoz některého amerického zboží. I když se tedy stále jedná o relativně malý segment zahraničního obchodu, téma obchodní války zatím drží akcie pod tlakem.
img

USDCAD na důležité resistenci. CAD by ale potřeboval popostrčit od domácích fundamentů

05.03.2018 Poté co se v minulém týdnu EURUSD téměř ukázkově odrazil od supportu 1,2160, máme v hledáčku další zajímavou technickou bariéru. Tentokrát a USDCAD, který se v minulém týdnu dostal až na dosah ceny 1,29 poblíž které se drží také v průběhu dnešní seance. Kanadskému dolaru v minulém týdnu uškodil havně růst averze k riziku na akciových trzích a výprodej na ropě, což jej posunulo až na resistenci, která je horní hranou konsolidačního pásma z konce minulého roku.
img

Euro se vrací na 1,22 EURUSD, akciové indexy zatím zůstávají v bočním trendu

17.01.2018 Středeční seance zatím na akciové trhy větší výkyvy nepřinesla a evropské indexy si své pozice i nadále udržují. Po mírném včerejším růstu se dnes německý DAX propadá o tři desetiny procenta, ale zůstává i nadále nad hranicí 13 200 euro. Většinu ztrát přitom evropské indexy realizovaly už po otevření, když reagovaly na obavy z možné uzavírky americké vlády, které ve večerních hodinách dostaly pod tlak americký dolar a pomohly euru krátce se znovu vyhoupnout na dosah hranice 1,23 EURUSD. Dopoledne a odpoledne je však situace na indexech podstatně klidnější a většina z nich se drží v úzkém bočním trendu. Asi největším tématem na akciovém trhu je přitom probíhající výsledková sezóna, která dnes přinesla výsledky Bank of America a Goldman Sachs, které nabídly spíše rozporuplná čísla.
img

Minuta s XTB

17.01.2018 Dnes s Michaelou Lenochovou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o odpoledním zasedání Bank of Canada.
img

XTB Market Barometr

17.01.2018 Včerejší seance sice přinesla mírnou volatilitu, ocenění většiny měnových párů a akciových indexů se ale zase až tolik nezměnilo. Dnešek by mohl být podobný, i když s jednou výjimkou, kterou by mohl být kanadský dolar. Ten čeká na zasedání Bank of Canada, která by měla zvýšit sazby a nabídnou výhled pro další vývoj měnové politiky. Růst sazeb je v ceně už dávno započten a trh s ním počítá. Obchodníci ale věří, že sazby porostou v Kanadě letos i nadále, a to ještě rychleji než v USA. Bank of Canada je proto nesmí zklamat. V 16 hod., kdy BoC rozhodne, a následně v 17:15 (tiskovka BoC) proto na CAD párech počítáme s vysokou volatilitou, která by mohla přerůst i v zajímavý trendový pohyb.
img

Ranní videokomentář: Euro se vyhouplo nad 1,22 EURUSD, ze slabšího dolaru těží hlavně drahé kovy

15.01.2018 Minulý týden se nesl v duchu slábnoucího dolaru, který se dostal pod tlak na páru s eurem už ve čtvrtek a ve výprodeji pokračoval i v pátek poté, co na páru s eurem neudržel resistenci 1,21 EURUSD. Slabší dolar se přitom výrazně promítl nejen do ocenění akcií (americké indexy rostly více než evropské), ale také do cen drahých kovů, kterým pomohl k výraznému zpevnění. Nový týden bude na data podstatně bohatší než minulý, i když bude nabízet důležité statistiky hlavně z Evropy. Za pozornost ale rozhodně bude sát i čtvrteční zasedání Bank of Canada, která by měla znovu zvýšit úrokové sazby. Začátek týdne by měl proběhnout na trzích kvůli svátku v USA v klidu a na nízké volatilitě.
img

Pozvolný výběr zisků na akciích zatím nekončí, JPY díky němu zpevňuje

06.12.2017 Vypadá to, že na akciových trzích po celém světě sledujeme před blížícím se koncem roku drobný výběr letošních zisků. Jinak si totiž aktuálně probíhající korekci nelze vysvětlit, jelikož příliv nových dat zůstává i nadále pozitivní a žádné zhoršení fundamentu v posledních dnech nepozorujeme. Například Asie to ale během rána pořádně schytala, když se japonský akciový index propadl o necelé dvě a Hang Seng o více než dvě procenta. Pod tlakem pak zůstávají také indexy v Evropě, kde například německý DAX klesá o procento a znovu naráží na spodní hranu říjnového konsolidačního pásma.
img

Minuta s XTB

06.12.2017 Dnes se Stanislavem Viktorinem ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o ocenění amerických akcií a odpoledním zasedání Bank of Canada.
img

Ranní videokomentář: Euro se drží nad 1,18 EURUSD, dnes pozor na zasedání Bank of Canada

06.12.2017 Máme za sebou klidnou seanci, která sice dostala akciové indexy mírně pod prodejní tlak, na celkově velmi klidné náladě na trzích ale vůbec nic nezměnila. Mírným zklamáním byly výsledky PMI/ISM z Británie a USA, ale i přes podstřelení konsenzu dál platí, že si sektory služeb v obou ekonomikách (hlavně v USA) prochází robustní expanzí. Společně s akciemi si tak své ceny podržela i většina měn, i když se například dnes ráno dostal pod tlak AUD, který doplatil na horší výsledky HDP. Dnes pozor hlavně na americký ADP report a také na rozhodování Bank of Canada o sazbách.
img

Dluhopisové výnosy rostou v Evropě i v USA, EURUSD ve vlajkové formaci dál trpělivě čeká na ECB

25.10.2017 Po dvou celkem klidných dnech se na finanční trhy začíná znovu vracet aktivita. Platí to ale především pro měnový a dluhopisový trh, když akciové indexy v Evropě i nadále drží své vysoké ocenění a pohybují se na dosah včerejšího close. Evropští obchodníci s akciemi čekají hlavně na další vývoj situace v Katalánsku, kde by se již zítra měl sejít parlament k možnému vyhlášení nezávislosti.
img

Ranní videokomentář: Australská inflace nečekaně klesla, AUD pokračuje ve výprodeji

25.10.2017 Včerejší seance přinesla ze zajímavých fundamentů jen evropské PMI, které potvrdilo dobrou kondici výrobního sektoru a sektoru služeb v eurozóně. Reakce na euru však byla minimální. Dnešní ráno bylo z hlediska volatility na FX zajímavější, když jsme se dočkali zveřejnění australské inflace, jejíž zpomalení dostalo pod silný prodejní tlak australský dolar. Ten se propadl až pod svá minima ze začátku tohoto měsíce a minimálně z technického hlediska si otevřel prostor k dalšímu oslabování. Dnes pozor na britské výsledky HDP a na zasedání Bank of Canada, které může výrazně rozvlnit kanadský dolar.
img

XTB Market Barometr (Týdenní výhled)

23.10.2017 Do nového týdne jsme velmi zvědaví na další vývoj v Katalánsku, který může mít nezanedbatelný dopad na kurz evropské měny. Tu ale v týdnu čeká také zasedání Evropské centrální banky, takže na euru počítáme jak s nadprůměrnou trendovostí, tak především s vysokou volatilitou.
img

Ranní komentář: Euro se drží kolem 1,19 EURUSD. Jeho další vývoj má dnes v rukou ECB

07.09.2017 Včerejší seance byla hlavně o zasedání Bank of Canada, která překvapila zvýšením sazeb a pomohla kanadskému dolaru k výraznému zpevnění. Sazby v Kanadě tedy letos rostly už podruhé a kanadský dolar díky podpoře centrální banky zůstává dál ve velmi silném růstovém trendu. Dnešek přinese pro změnu zasedání ECB, která zveřejní čerstvé ekonomické projekce a možná naznačí i jakým směrem by se chtěla ubírat při ukončování kvantitativního uvolňování. ECB má ale na konec QE stále ještě několik měsíců čas a kvůli silné evropské měně pravděpodobně dnes nebude chtít být příliš konkrétní. I tak ale na eurových párech počítáme ve 14:30 s vysokou volatilitou a pohyby, které mohou udat směr euru na několik dnů dopředu.
img

Komoditní měny přicházejí o část včerejších zisků, akcie se drží

06.09.2017 Středeční seance je na trzích zatím bez větších výkyvů a problémů. Na akciovém trhu probíhá obchodování na spíše podprůměrných objemech, což souvisí s absencí nově příchozích fundamentů. Ne že by jich dnes bylo málo, ale to podstatné nás tentokrát čeká až v průběhu americké obchodní seance. Evropské burzy si tak své ceny více méně udržují až na DAX, který s přispěním automobilového průmyslu roste o osm desetin procenta.
img

Minuta s XTB

06.09.2017 Dnes s Jaroslavem Brychtou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o situaci na trzích a odpoledním zasedání Bank of Canada.
img

Bank of Canada: Ponechání sazeb beze změny dnes zaručeno rozhodně není

06.09.2017 Musím uvést na pravou míru, co jsem řekl v ranním komentáři na téma dnešního zasedání Kanadské centrální banky. V tom jsem upozorňoval na tento graf?
img

XTB Market Barometr (Týdenní výhled)

04.09.2017 Co čekat od nového týdne? Dnes ráno se obchodníkům znovu připomněla Severní Korea, ale nečekáme, že bude mít toto tém...
img

Ranní videokomentář: Euro navyšuje své zisky na páru s dolarem, dnes pozor na BoC a Yellenovou

12.07.2017 Včerejší seance opět velké změny na akciové trhy nepřinesla, ale na forexu jsme se volatility přeci jen dočkali. Po komentáři Angely Merkelové a několika představitelů Fedu euro dokázalo navýšit své pozice na páru s dolarem, ke kterému se vyhouplo na dosah hranice 1,15 EURUSD. Dolar byl přitom pod tlakem i na ostatních měnových párech s výjimkou libry a novozélandského dolaru. Včerejší seance příliš fundamentů nepřinesla, ale dnešek už bude zcela o něčem jiném, když nás čekají důležité statistiky z britského trhu práce, zasedání Bank of Canada a hlavně odpolední projev Janet Yellenové, která bude mluvit o ekonomice a měnové police a jejíž vystoupení může ovlivnit situaci na dolaru na delší dobu dopředu.
img

Ranní videokomentář: Akcie bez problémů udržují zisky, EURUSD dál na dosah 1,14

10.07.2017 Minulý týden byl na většině trhů hlavně o novém makru, když jsme se dočkali výsledků PMI/ISM z Evropy a z USA a také důležitých statistik z amerického trhu práce. Americká data a čísla z eurozóny nijak nevybočovala a mírným zklamáním byly tak hlavně výsledky z Británie, které nakonec negativně dolehly na britskou libru. Nálada na trzích ale jinak byla docela pozitivní a například akciové indexy si své vysoké ceny dál bez problémů udržovaly. Tento týden jsme zvědavi hlavně na projev Janet Yellenové, zasedání Bank of Canada a na další sérii dat z USA. Vše podstatné nás ale čeká až v druhé polovině týdne, takže od začátku tohoto týdne očekáváme spíše pomalý a klidný průběh.
img

Evropské indexy na nízkých objemech opět pouze přešlapují na místě

25.05.2017 Čtvrteční seance má zatím dvě nosná témata. Tím první je návštěva Donalda Trumpa v Bruselu a tím druhým pak zasedání ropného kartelu OPEC. Zatímco první téma je tématem spíše mediálním, druhé se promítá do obchodování na finančních trzích, když na něj reaguje nejen cena ropy, ale i cena měn navázaných na ropu. OPEC si dnes podle očekávání odsouhlasil, že posune o dalších devět měsíců platnost dohody z minulého listopadu, podle které měly členské země OPEC společně s některými nečlenskými snížit ropnou produkci o 1,8 mil. barelů denně. Trh s touto zprávou počítal a zdá se že dnešní seance díky tomu na ropě probíhá v duchu tradičního „buy the rumour sell the news“, protože cena ropy začala už v dopoledních hodinách výrazně slábnout. Pomohly k tomu hlavě komentáře Saúdského ministra pro ropu, podle kterého zatím OEPC nemá důvod produkci snižovat více, což od něj ale paradoxně vůbec nikdo neočekával. Reakce na ropě je tak pode nás docela přehnaná a jedná se spíše o výběr zisků, jelikož po dnešním zasedání OPEC ropa ztrácí jeden z fundamentů, který ji v minulých týdnech táhl vzhůru.
img

XTB Market Barometr

25.05.2017 Kanaďan nás včera nezklamal a v reakci na zasedání Bank of Canada se docela hezky „rozjel“. Na dnešek pro něj indikátor volatility ale mírně snižujeme, zatímco indikátor trendu mírně zvyšujeme. S vyšší trendovostí dál počítáme i u ostatních komoditních měn.
img

Ranní komentář: Komoditní měny pokračují v likvidaci dřívějších ztrát, dnes zasedá OPEC

25.05.2017 Včerejší seance přinesla zasedání Bank of Canada, která sice ponechala sazby beze změny, konečně ale po delší době začala signalizovat spokojenost s ekonomickou situací a tím, jak se ekonomika přizpůsobila nižším cenám ropy. CAD tak reagoval rychlým zpevněním a komoditní měny tomuto týdnu zatím na devizovém trhu i nadále dominují. Dnešek bude hlavně o ropě, protože nás čeká zasedání OPEC, který by velmi překvapil, kdyby si nakonec neodsouhlasil prodloužení dohody o snížení ropné produkce o dalších devět měsíců.
img

USDCAD: Loonie v ztrátě před zasedáním BoC

24.05.2017 Kanadský dolar, přezdívaný i Loonie, se obchodoval v menší ztrátě ve středu ráno a USDCAD pár se posunul směrem nahoru k 1.3530 během Londýnské seance.
img

Akciové trhy zůstávají v klidu, nervozita (VIX) přesto dál mírně narůstá

12.04.2017 Tématem středeční seance je opět především politika a rusko-americké vztahy. Americký ministr zahraničí se dnes v Moskvě setkal se svým ruským protějškem a pole posledních informací by se dnes měl potkat také s ruským prezidentem Putinem. Ten včera uvedl že jsou vztahy mezi oběma zeměmi nejhorší od Studené války a nijak idylická nebyla ani vzájemní schůzka mezi oběma ministry zahraničí, kteří se rozcházejí v názorech na řešení konfliktu v Sýrii. Akciové trhy ale zdá se na dnešní události příliš nereagují a zůstávají v klidu.
img

Na trzích zavládl znovu optimismus. Evropské akcie výrazně rostou a daří se i dolaru

01.03.2017 Projev Donalda Trumpa z dnešního rána zdá se nastartoval na akciových trzích další vlnu nákupů. Německý DAX se dnes vrací zpět nad hranici 12 tis. bodů a i ostatní evropské indexy rostou o jedno až dvě procenta. Růst přitom probíhá na výrazně nadprůměrných objemech, které se pohybují v některých případech až polovinu nad dlouhodobým průměrem.
img

Preview k odpolednímu zasedání Bank of Canada

01.03.2017 Kanský dolar za sebou má dvě velmi volatilní seance díky kterým na páru s americkým dolarem prolomil resistenci a dostal se na šestitýdenní minima.
img

Minuta s XTB

01.03.2017 Dnes s Michalem Buksou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o projevu Donalda Trumpa v americkém Kongresu a odpoledním zasedání Bank of Canada.
img

Ropa (brent) zpět pod 55 USD. Dolar po delší době znovu silnější

18.01.2017 Středeční seance již přinesla několik zajímavých fundamentů, ale evropské trhy zatím zůstávají v poměrně klidném bočním trendu. Obchodování probíhá na podprůměrných objemech, které jsou na zvýšených úrovních pouze v Británii, kde trhy dál vstřebávají včerejší projev britské premiérky Theresy May. Britské akcie po včerejší korekci mírně rostou a mírné zisky si připisuje i většina ostatních evropských indexů. Pohyby jsou však relativně pozvolné a lze je proto považovat za spíše technickou záležitost.
img

Ranní videokomentář: CAD a EUR pod tlakem, dnes výsledky evropského PMI

24.10.2016 Minulý týden přinesl hlavně zasedání Bank of Canada a ECB a byly to právě kanadský dolar a euro, které si z hlavních světových měn vedly na páru s americkým dolarem nejhůře. Situace na trzích ale jinak zůstává stabilní a většina akciových indexů minulý týden dokázala zakončit v zelených číslech, díky čemuž se implikovaná volatilita na amerických akciích (VIX) dokázala vrátit zpět na dosah 13b. Dnes nás ze zajímavých dat čekají především výsledky evropského PMI, které budou přicházet v průběhu dopolední seance.
img

Ranní videokomentář: Bank of Canada dostala CAD pod tlak, dnes zasedání ECB

20.10.2016 Středeční seance žádnou větší změnu na akciový trh nepřinesla a většina indexů tak pouze pokračovala na zvýšených úrovních v líném bočním trendu. Na devizovém trhu pak stálo za pozornost hlavně zasedání Bank of Canada, kletá sice ponechala sazby beze změny, zároveň však svou tiskovou konferencí nakonec kanadské měně spíše uškodila. Dnešek bude hlavně o zasedání ECB a i v jejím případě bude klíčovou hlavně tisková konference, která začne v 14:30 a na které by si banka mohla začít připravovat půdu pro další prodloužení programu kvantitativního uvolňování.
img

Minuta s XTB

19.10.2016 Dnes s Michalem Buksou z X-Trade Brokers (XTB) o statistikách z čínské ekonomiky a dnešním zasedání Bank of Canada...
img

Ranní videokomentář: CAD pod tlakem kvůli zasedání Bank of Canada, dnes pozor na ECB

08.09.2016 Včerejší seance na akciové trhy znovu příliš změn nepřinesla a většina indexů zůstává v klidu na svých zvýšených úrovních. Dočkali jsme se ale zasedání Bank of Canada, která dostala pod tlak kanadský dolar, když se po ponechání sazeb beze změny zmínila tom, že rizika podstřelení inflačního cíle v poslední době mírně vzrostla. Dařilo se naopak NZD, který zpevnil na páru se všemi měnami poté, co na AUDNZD prolomil důležitý support na úrovni červencového minima. Dnešek je o jediném fundamentu, a to o zasedání ECB, které tradičně přinese ve 14:30 také tiskovou konferenci Maria Draghiho.
img

AUDNZD prolomil důležitý support, akcie pokračují v bočním trendu

07.09.2016 Musíme se opakovat, ale za posledních pár týdnů prostě nejde jinak .Finanční trhy zůstávají i dnes v absolutním klidu ...
img

Ranní videokomentář: Slabší americká data vylekala dolarové býky, šance na zářijový růst sazeb v USA klesá

07.09.2016 Včerejší seance přinesla nečekaně slabé výsledky z amerického sektoru služeb, které přispěly ke snížení pravděpodobnosti zářijového růstu sazeb v USA a také k výraznému oslabení amerického dolaru, který byl pod tlakem na všech hlavních měnových párech. Slabší data tak na dolar začínají znovu doléhat a budou-li přicházet z USA i v nadcházejících týdnech, fundament na dolaru se může citelně zhoršit. Dnešek bude na americká data chudý a z důležitých fundamentů se obchodníci zaměří hlavně na odpolední zasedání Bank of Canada.
img

Dnešní videokomentář: Trhy pokračují v konsolidaci, zatímco ropa znovu ztrácí. Dnes zasedá Bank of England

14.07.2016 Po silném růstu ze začátku týdne si včera většina akciových indexů udělala pauzu a držela se v bočním trendu poblíž úrovní, na kterých do včerejší obchodní seance vstupovala. Z důležitých fundamentů jsme se dočkali pouze zasedání Bank of Canada, která ponechala sazby beze změny na 0,5 % a svým opatrným komentářem nakonec kanadskému dolaru dokázala mírně pomoci. Dnes nás čeká především zasedání Bank of England, od které větší část trhu očekává snížení sazeb o čtvrt procenta na 0,25 %. Konsenzus však není jednoznačný a ať už tedy BoE udělá cokoliv, lze na libře ve 13: 00 počítat se zvýšenou volatilitou.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Offshore | Bitcoin | Čínský jüan | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Finance | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Koruna | G20 | Euroskupina | Evropská unie | SYRIZA | Grexit | HDP | Turecká lira | Bezpečný přístav | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Profit-Target | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | Dluhopisový trh | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické události | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Ekonomické prognózy | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bazický bod | Bloomberg | Bod | Break/Even | Breakout | Béžová kniha | CFTC | CME | Centrální banka | Centrální banky | Chop | Close | Konsolidace | DAX | Devizový trh | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trh | Finanční trhy | Forward | Futures | G10 | High | IFO index | IPO | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Konečná sazba | Korekce | Kotace | Krátká pozice | Kurz | Long | Long pozice | Loonie | Low | MIFID | Makro data | Risk | Marže | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Open | Pip | Pozice | Prodeje existujících domů | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Resistence | Rezistence | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Short pozice | Stagflace | Support | Ticker | Timeframe | Trading | Trend | Ukazatel | VIX | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | Wall Street | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Alcoa | Obchodování | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Ekonomika Spojených států | Bank of America | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Indexy | Úroková sazba | Jihoafrický rand | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | EU | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Zisk | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Obchodování na finančních trzích | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Santa Claus Rally | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Makrokalendář | Financování | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Riziková averze | LYNX | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | Zásoby ropy | ADP report | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | USDCAD | EURJPY | AUDNZD | Aktivum | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Podpora | Volatilní | Americká centrální banka | Analýzy | AUDJPY | Banka | Bollinger Bands | Bollingerova pásma | Brent | Brokers | Cena | Cena drahých kovů | Cena ropy brent | Ceny drahých kovů | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | Dnešní události | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Euro dnes | Euro posiluje | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Finanční prostředky | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Číny | HDP USA | Hrubý domácí produkt | Ichimoku | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | InstaForex | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | IronFX | ISM | Jádrová inflace | Kanadská měna | Komodita | Komoditní | Kurz dolarů | Libra | Lira | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Obchodníci s akciemi | Ocenění akcií | Oslabení měny | Pips | Prezidentské volby | Prognóza | Pšenice | Risk Management | Ropy | Růst HDP | SaxoBank | Sázky | Signály | Société Générale | SP500 | Státní dluhopisy | Švédská koruna | Švýcarská centrální banka | TopForex | Trade Brokers | Trh | Twitter | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | WTI | X-Trade | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | ZEW | DXY | EIA | ING | Buy | Ministerstvo financí | Range | ROCE | Sell | Tovární objednávky | Využití kapacit | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Černé zlato | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Institute for Supply Management (ISM) | Tržby | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Bohatý | Komise | Federální rezervní systém | Volby | S/R zóny | 1 milion | Burze | Traders | Aramco | Moody's Investors Service | Intesa Sanpaolo | RBS | Microsoft | MSCI | Mizuho Bank | Sentix | Členové OPEC | ActivTrades | Sentix index | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Riksbank | Ceny nemovitostí | Halifax | Důležité fundamenty | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Úspěch | Podnikání | Mark Carney | Averze k riziku | Finanční aktiva | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Trendový kanál | Otočení trendu | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Energie | Earnings | Podnikatelská důvěra | Implikovaná volatilita | Přehled | Klid | Zdravý rozum | Jádrový index | Christine Lagardeová | Bezpečné přístavy | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | Fundamentální faktory | Základní úrokové sazby | Lídři | Britské akcie | Economic | Inflační tlaky | Britská centrální banka | Americké státní dluhopisy | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Forexoví obchodníci | S&P Global | Globální ekonomiky | Akcie amerických bank | Odchod z EU | Rizikovější aktiva | Nervozita | Fitch Ratings | Summit EU | Americké burzy | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Dnešní obchodování | Propad | Úvěrový rating | Kryptoměny | Americká ropa WTI | Index Nikkei | Země OPEC | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Výrobní aktivita | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Opatření centrálních bank | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Zasedání Bank of England | Tempo růstu | FTSE 100 | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Představitelé Fedu | Výhled | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Americké akciové trhy | Propad akcií | Organizace ADP | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Americký trh práce | Snižování státních ratingů | Soukromí zaměstnavatelé | Globální obchod | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | Inflace v Německu | Světové trhy | Historické rekordy | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Výběr zisků | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Rozhodnutí Bank of England | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Spotový VIX | TRY | Index cen domů | Softbank | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Volatilita trhů | Údaje o inflaci | Alphabet | Polský zlotý (PLN) | Zvýšení volatility | Konsenzus | HDP eurozóny | Americké zásoby ropy | Zpomalení ekonomiky | Tisková konference ECB | Odhad HDP | Očekávání | Morningstar | Index KOSPI | Minuta s XTB | ex | Mizuho | XTB Market Barometr | Market Barometr | Buy the rumor, sell the news | Credit Agricole SA | Pohyby na finančních trzích | Makroekonomické zprávy | Americký akciový trh | Jerome Powell | MiFID II | Invesco | NEST | Ceny lithia | Tržní očekávání | Asijské trhy | Index Russell 2000 | Podnikání na kapitálovém trhu | Obchodní války | Krypto | Obchodní týden | OPEC+ | Evropské akciové trhy | Index nákupních manažerů (PMI) | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | CSI 300 | Šéf Fedu | Royal Dutch Shell | Zasedání OPEC | Akcie v Evropě | Použití finanční páky | Banka Mizuho | Reakce trhu | Silnější dolar | Růst úrokových sazeb | Zvýšení úrokové sazby | Prezident Trump | Evropská komise | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Sazby Fedu | Výsledková sezóna v USA | Oživení trhu | Obchodní jednání | Odložení brexitu | Obchodní rozhodnutí | Zvýšení sazeb | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | Slabší dolar | Obchodní aktivity | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | GDPNow | MSCI Emerging Markets | Stav americké ekonomiky | Boris Johnson | Riziko recese | Prodej ropy | Protesty v Hong Kongu | DE30 | Snížení sazeb | NATGAS | Prezidentka ECB | Instant Trading EU | Americká výnosová křivka | Britský premiér | Zprávy z Německa | Americká cla | Růst mezd | US500 | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | Očekávání trhu | Overbalance | Finanční situace | Stav ekonomiky | Očekávaný růst | Projevy centrálních bankéřů | Vyšší úrokové sazby | Investujte zodpovědně | KOSPI | Snížení úrokové sazby | Býčí signál | Objem | Obchod | Trh práce | Německá průmyslová výroba | Inflace v USA | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Risk-off | Výše úrokových sazeb | Růst cen | Vysoké riziko | Bilance | Ekonomický vývoj | Negativní sentiment | Co bude | Negativní nálada | Lagardeová | Amazon | Miliardy | Vyhlídky | Americká data | Data o HDP | Omezení těžby | Předpovědi | Technologický sektor | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | ADP | Impuls | Výrazný pokles | Německá obchodní bilance | Nově zahájené stavby domů | Problémy | Přeprodané podmínky | Finanční ztráty | Breaking | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Nejdůležitější ekonomické události | Míra | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Hypotéky | Předseda | Investujte | xStation5 | Bydlení | BREAKING | US100 | Ceny dluhopisů | Růst poptávky | Bernie Sanders | Russell 3000 | Dobrá data | RBA | Měnové politiky centrální banky | Negativní zprávy | Poradenství | Vyšší inflace | Ukazatele | Smíšené výsledky | MSCI Europe | Komunikace | Údaje o HDP | Trump | Čínské indexy | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Trhy | Šíření koronaviru | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Zlepšení | Úsilí | Výdaje | BP | Americký ISM | Americký ADP report | Americký ADP | Italský PMI | Španělský PMI | PMI pro sektor | Sazby beze změny | NFP | Rozhodování | Americké ekonomiky | Medvědi | Americká inflace | Valuace | Ekonomické aktivity | Globální indexy | Největší ztráty | Kanadská centrální banka | Vývoj | Změna sazeb | Videokonference | Prudký pokles | Fiskální politiky | Zisk společnosti | Zrychlení inflace | Šíření viru | Historie | Snížení základní úrokové sazby | Index ISM | Domácnosti | Posílení amerického dolaru | Zápis z posledního zasedání | Index podnikatelské aktivity | Americké ropné zásoby | Graf dne | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Signál | Tisková konference | Platební neschopnosti | Německý statistický úřad | Ekonomiky | Schodek | Závislost | Práce | Údaje | Spotřebitelské úvěry | Nejsilnější růst | Index US500 | Hospodářské oživení | Statistiky | Očekávaný zisk | Uzavření trhů | Rizikové averze | Risk-off sentiment | Průměrný výnos | PMI ve službách | Evropské indexy | Posílení | Kristina Hooper | Důvěra amerických spotřebitelů | Čtvrtletní výsledky | Zasedání Evropské centrální banky | Rozhodnutí o sazbách | HDP report | ATH | Kanadská obchodní bilance | ISM pro sektor služeb | Americký ISM pro sektor služeb | Růst výnosů | PMI pro sektor služeb | Americký ADP report z pracovního trhu | ADP report z pracovního trhu | Dovoz | Vývoz | Australská ekonomika | Expanze | Bezpečnost | Zveřejněné údaje | Sektor služeb | CL | Manažeři | Kupci | Podnikatelské aktivity | Vrcholní představitelé | JDE | Rizikovější měny | Rozhodnutí FOMC | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | Statistiky z trhu práce | Rostoucí trend | Tiff Macklem | Jasný signál | Situace na trhu práce | Fundamentální pozadí | Šance | Ceny | Společnost XTB | Forward guidance | Důvěra | Aktivita obchodníků | Pandemická situace | Kanadská ekonomika | Výrobní sektor | Nvidia | Politici | Šéf centrální banky | Nařízení | Zásoby benzinu | Pokles indexu | Inflace v Číně | Míra inflace v Číně | Proražení | Přebytek obchodní bilance | Obchodní bilance Číny | Nio | Očkování | Částečný úvazek | Situace na trhu | Konference FOMC | Tisková konference FOMC | Dnešní seance | Rostoucí výnosy | Manažeři hedgeových fondů | PMI indexy | Sentiment investorů | Ministerstvo financí USA | PMI index | Data o inflaci | Strach z inflace | Rostoucí ceny | Objednávky | Produkce zlata | JAP225 | Zvýšené riziko | Riziko ztráty | Dopad na finanční trh | API | Oslabení | Plány | Cíle | Úroveň rezistence | Prodej | Cyklus zvyšování sazeb | Pozitivní vliv | Obchodování na trhu | Cenové stability | Technologie | Očekávaná data | UST | Rada guvernérů ECB | Rada guvernérů | Americký trh | AI | Pokles poptávky | Načasování | Guidance | HICP | Chování | Albemarle | Projekce | Základní sazby | Index Russell | Očekávaná inflace | Výrobní inflace | Společnosti | Národní měny | Opatření | Dna | ANO | Uhlí | Týdenní výhled | Nejnovější zprávy | Minulá výkonnost | Pozornost | Společnost | Inflace ve Spojených státech | Tým InstaForex | Target | TIM | Omikron | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zveřejnění zprávy | Nálada na trzích | | Rostoucí inflace | Stabilní hospodářský růst | Miliardy USD | Jestřábí komentáře | Instituce | Pár USD/CAD | St. Louis | Uzavření transakce | Inflace v Kanadě | Scope Ratings | Prima | Řetězce | Světové produkce | Akcie Nvidie | GMT | Zákonodárci | Indexy S&P | Varování před riziky | Představitel Fedu | Snížení inflace | Velmi volatilní | Marketingová komunikace | Největší kryptoměny | Upozornění | Powell dnes | Scope | Plyn (NATGAS) | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Index cen výrobců | Varování | Investiční cíl | Instant Trading EU Ltd. | Invesco Ltd. | JOLTS | Závazek | Roční maximum | Náklady na půjčky | Nezávislost | Přesnost | Snižování sazeb v USA | Atlanta Fed | Vice | Zprávy o měnové politice | SMCI | SMCI.US | Uvolněná měnová politika | DNO | Finanční podmínky | HCOB | Rozdělení společností | Rok 2024 | Jádrový CPI | Cenová maxima | Část zisků | Nákupy | Očekávané rozhodnutí | Centrální banky vs. inflace | Šílenství měnové politiky | 256/2004 | Odpovědnost | Průměrné hodinové mzdy | Super Micro Computer | Inflace CPI | Kontrakty na zemní plyn | Směrnice | Asijské seance | Body | Kapitálové toky | Investování je rizikové
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Zásahy čínské vlády
Zásahy do obchodů
Zásahy Evropské centrální banky
Zásahy regulačních úřadů
Zásahy ze strany brokera
Zasažení Stop-Lossu
Zasedání akcionářů
Zasedání americké centrální banky
Zasedání amerického Fedu
Zasedání australské centrální banky

Následující klíčová slova

Zasedání Bank of England
Zasedání Bank of Japan
Zasedání bankovní rady
Zasedání britské centrální banky
Zasedání centrální banky
Zasedání centrálních bank
Zasedání České národní banky
Zasedání ČNB
Zasedání ECB
Zasedání Evropské centrální banky
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít