Černé zlato
Od Aztéků až k ropné krizi. Příběh mexického pesa začal během koloniální války
27.11.2024 Mexické peso patří mezi dvacet nejčastěji obchodovaných měn na forexovém trhu a je třetím nejoblíbenějším platidlem na americkém světadílu. Už z názvu je patrné, že se mexické peso vyvinulo ze španělské koloniální měny. Na jeho příběh se podíváme v dalším díle cyklu CASH HISTORY.
TOP 4 komodity v roce 2024 – které překonávají S&P 500?
30.09.2024 Index S&P 500 od ledna vzrostl o více než 20 %, což je opravdu úctyhodný výsledek. Nicméně nejen akcie mají zajímavý rok. V tomto článku přinášíme analytický rozbor čtyř komodit, které zaznamenaly v roce 2024 ještě větší cenové pohyby, než známý akciový index.
Výhled pro „černé zlato“ a možný dopad na ceny benzínu
14.05.2024 Poslední týdny přinesly korekci cen na trhu s ropou na pozadí určitého zklidnění na Blízkém východě. V polovině uplynulého týdne pak začal trh s ropou znovu růst. Jaký je další výhled pro tuto komoditu? A co můžeme očekávat v rámci cen benzínu v souvislosti s letním cestováním?
Slábnoucí vyhlídky ropy dál zhoršuje výprodej fondů
13.05.2024 Ropa má od počátku dubna sestupný trend a dnes se obchoduje poblíž svého dvouměsíčního minima. Konkrétně ropa Brent už se stihla propadnout o polovinu z 20 USD, o něž si polepšila od loňského prosince, kdy začali Hútíové útočit na lodě v Rudém moři a válka mezi Izraelem a Hamásem přispěla ke zvýšení geopolitického napětí a obav, že se konflikt rozšíří a způsobí narušení dodávek od klíčových producentů na Středním východě. Válka sice trvá dál, ale riziko přerušení dodávek se limitně blíží k nule, mimo jiné díky dosavadnímu – vytrvalému – mezinárodnímu úsilí o dosažení klidu zbraní.
Investiční horečka v prvním čtvrtletí roku
11.04.2024 Uplynulý kvartál byl z pohledu světových burz skutečně výjimečný. Řada aktiv významně vzrostla na hodnotě a tato mohutná „rally“ často připomínala technologickou „dot-com bubble“ z konce minulého tisíciletí. Nezůstalo však pouze u technologických akcií, k výšinám se vydalo rovněž zlato nebo stříbro. O čem bylo minulé období na trzích a jaký je možný výhled pro další měsíce?
INVESTIČNÍ GLOSA: Mráz přichází z Jemenu. Povstalci mohou zamávat s americkým trhem
04.12.2023 S koncem roku se trhy nadechují do slibného finiše. Jenže eskalace konfliktu na Blízkém východě to může všechno zhatit. Další a další útoky na americké pozice v regionu neděsí jen Bílý dům, ale i Wall Street. Rozšíření konfliktu by poslalo dolů akciové trhy a z ropy by zase jednou bylo černé zlato.
Euforie na ropném trhu rychle vyprchala
26.09.2023 Čím výš vystoupáte, z tím vetší výšky spadnete. Zvlášť pokud je vzestup velmi rychlý. Když kotace Brentu překonaly v závěru druhé zářijové dekády hranici 95 dolarů za barel, nebyla nouze o býčí předpovědi. Goldman Sachs zvýšil své odhady pro severomořskou třídu z 93 na 100 dolarů, zatímco JP Morgan šokoval trhy prohlášením, že černé zlato může vyskočit až na 150 dolarů za barel, a doporučil nákup akcií ropných společností. Uplynul však jediný týden a z předchozího optimismu moc nezbylo.
EUR/USD: Dolar posiluje uprostřed rostoucích cen ropy a jestřábích očekáváních Fedu
08.09.2023 Pár euro/dolar nadále vykazuje medvědí sentiment a neustále rozvíjí klesající trend. Cena již šest týdnů po sobě aktivně klesá, ale na konci srpna se obchodníci ocitli v rozmezí čísla 8. Kupující zahájili protiútok směrem k úrovni 1,0960, ale tato blesková válka rychle selhala, protože se iniciativa přesunula zpět na prodejce. Díky zvýšenému risk-off sentimentu (s obavami, které se točí hlavně kolem čínské ekonomiky), medvědi aktualizovali tříměsíční cenové minimum a usadili se v rozmezí čísla 7. Mezitím dolar nadále nabírá na síle a umožňuje prodejcům páru prozkoumat nové cenové horizonty. Například včera se pokusili prolomit úroveň 1,0700 a provedli něco jako průzkum. Úroveň čísla 6 se však ukázala jako tvrdý oříšek, alespoň včerejší klesající "blitzkrieg" úspěšně selhal.
Ropa brent nad 100 USD?
14.08.2023 Cena ropy na trhu roste 6 týdnů v řadě, ropa brent tak z červnového dna kolem 68 USD za barel vystoupala až o 20 dolarů výše. To i přesto, že snížení kreditního ratingu USA a nepříliš uspokojivé hospodářské výsledky amerických společností spustily výprodeje na amerických trzích. Co stojí za růstem cen ropy? A jak dlouho může pokračovat?
Ropa přešlapuje na místě
11.04.2023 Pokud vás boční pohyb na ropě, jehož jsme v posledních dnech svědky, zmátl a rádi byste věděli, co od tohoto trhu očekávat. Přinášíme vám fundamentální i technickou analýzu ropy pro tento týden.
Ropa po zveřejnění iniciativy demokratů opět pod tlakem 📉
08.12.2022 Před časem jsme byli svědky oživení na trhu s ropou v důsledku úniku z ropovodu Keystone, kvůli němuž již bylo zahájeno federální vyšetřování. Ropa však začala klesat poté, co trhy obletěly zprávy naznačující, že někteří senátoři v Kongresu přišli s novou iniciativou na zvýšení zdanění "velkých ropných" společností s cílem zvýšit rozpočtové příjmy. Kromě zvýšení zdanění chtějí senátoři přimět ropné společnosti k výraznému zvýšení produkce. Politici jsou zjevně znepokojeni proinflačním růstem cen ropy v USA. V důsledku toho se "černé zlato" opět dostalo pod tlak a vrací velkou část svých dřívějších zisků.
Ropa je nejníže od ledna 2021
26.09.2022 Ceny ropy jednoznačně tíží silný dolarový index, který je na 20letých maximech a obavy z globální recese způsobující pokles poptávky po ropě. V současnosti patří rok 2022 mezi 6 nejvolatilnějších let na ropném trhu za posledních 30 let. Cena ropy brent dnes klesla pod 84 dolarů za barel:
Měsíční report finančních trhů (srpen 2022)
05.09.2022 Druhý prázdninový měsíc americký dolar opět ukázal svojí sílu, když poslal výkonnost všech hlavních světových měn do červených čísel. K posílení dolaru nejspíše přispělo i oznámení americké centrální banky (FED) o zářijovém zvyšování úrokových sazeb. Síle amerického dolaru nejlépe odolával dolar kanadský, který ztratil „pouze“ 2,46 %. Pod 3% ztrátu se dokázalo dostat ještě euro. Naopak nejslabší měnou se stal japonský jen, který odepsal vůči americkému dolaru 6,01 %. Výrazného oslabení se dočkala také britská libra, a to 5,7 %. Jak si vedly samotné měnové páry a ostatní hlavní finanční trhy? Tak na to se podíváme v tomto článku.
📉 Ropa WTI ztrácí téměř 5 %!
17.06.2022 Američané hodlají zachovat sankce na export ropy a ropných produktů z Íránu. Dle analytiků se musí trh soustředit na zvýšení ziskovosti.
Komentář: Indexy cen výrobců
20.04.2022 Jana Mücková, ekonomka, investiční skupina LOGeco: „Ceny rostou a budou růst i nadále. Ukazují nám to dnes zveřejněné indexy cen výrobců. Například v zemědělství už se ceny z měsíce na měsíc zvyšují o více než 5 % a meziroční cenový růst přesahuje čtvrtinu. Co to znamená? Chleba levnější nebude. Zdražování zemědělských vstupů brzy dolehne na potraviny, které sice už zdražují, ale svůj hlavní cenový růst mají ještě před sebou. Bude to kruté, ale budeme si muset zvyknout, že chléb bude stát 60 korun.“
Ukrajinsko-ruský konflikt, den 37. Ropa a americký akciový trh klesají, plyn roste.
01.04.2022 Klíčové americké akciové indexy – Dow Jones, NASDAQ a S&P 500 – zakončily ve čtvrtek poklesem. Po nejsilnějším dvoutýdenním růstu tak klesají již druhý den. Z našeho pohledu je velmi důležité, že všechny tři indexy v posledních týdnech zkorigovaly na dřívější lokální maxima. Pokud tedy v jejich blízkosti přijde obrat dolů, můžeme předpokládat, že jsme právě byli svědky silného cyklu korekce proti korekci. Připomeňme, že současné fundamentální pozadí nepodporuje kupce akcií žádných společností. Všechno stále souvisí s toutéž politikou Fedu a geopolitickým konfliktem na Ukrajině. Fed se nevzdává plánů na několikero zvýšení základní úrokové sazby a v létě se chystá zahájit uvolňování své bilance. Z našeho pohledu může být započatý cyklus zpřísňování měnové politiky jedním z nejsilnějších za několik posledních dekád. A vidět růst akciového trhu v takových podmínkách je opravdu zvláštní.
Ropa a nabídkový šok
22.03.2022 Čím déle vojenská operace na Ukrajině trvá, tím je pravděpodobnější, že se Evropská unie připojí k americko-britskému embargu na ruskou ropu. Pokud ano, pak se prognóza IEA o snížení dodávek ropy o 3 miliony barelů denně kvůli sankcím proti Moskvě může stát skutečností, což podporuje býky na Brentu.
Výprava zlata vstříc novému rekordu se změnila ve fiasko
16.03.2022 Ozbrojený konflikt na Ukrajině učinil z ropy a zlata dvojčata. Od začátku bojů ve východní Evropě obě aktiva současně prudce vzrostla, a obě se také neméně rychle propadla na pozadí jednání o příměří mezi Moskvou a Kyjevem. To je to, co vidíme na povrchu – obrázek na grafu. Pokus o pohled do hloubky nám umožňuje hovořit o užších mezitržních vazbách mezi tradičním a černým zlatem.
Ropa se řítí na 100 USD za barel
11.01.2022 Rok 2022 začal pro ropu stejně, jako skončil v roce 2021, a to růstem kotací futures a rozšířením backwardace, kdy kontrakty s bližšími termíny jsou dražší než se vzdálenějšími, protože kupující chtějí černé zlato nakoupit hned, ne až později. Před měsícem činil cenový rozdíl mezi březnovými a dubnovými futures zhruba 30 centů. Nyní se zvýšil na 70 centů. Zdá se, že investoři se omikronu nebojí. Sázejí na růst globální poptávky při omezeném objemu nabídky. Olej do ohně přilévají velké banky, které šokují prognózami růstu cen ropy na trojciferné hodnoty. Například Bank of America vidí, že k tomu dojde ve druhém čtvrtletí letošního roku.
Rozbřesk: Vysoká inflace volá po vyšších sazbách. Svět teď čeká na tu americkou
12.10.2021 Česká inflace začala atakovat pětiprocentní hranici. V září meziročně vyskočila na 4,9 %, což je více než 1,7procentního bodu nad letní prognózou centrální banky. Navíc za prudkým nárůstem do značné míry stojí jádrová inflace, která láme nové rekordy – v září vystoupala až na 5,8 %, což je 2,3procentního bodu nad srpnovou prognózou centrální banky.
V růstu pokračovala ropa
12.10.2021 V růstu pokračovala ropa. WTI i Brent včera přidaly 1,4 % %. Černé zlato se tak pohybuje již bezpečně nad hranicí 80 USD za barel (WTI 80,5 USD, Brent 83,6 USD). Prakticky bez pohybu se drží drahé kovy (zlato -0,2 %, stříbro -0,4 %).
Zlato letos zlevnilo o téměř desetinu, výrazně zdražily ropa, plyn a uhlí
03.10.2021 Cena zlata od začátku roku klesla o téměř desetinu na 1760 dolarů za unci. Také stříbro letos ztrácí. Pokles o 18 procent na 710 USD za kilogram jej vrací na hodnoty před pandemií. Drahé kovy jako platina a palladium, hojně využívané v automobilovém průmyslu, letos rovněž zažívají dvojciferný pokles. Naopak výrazně vzrostla cena ropy, plynu či uhlí. ČTK to řekl analytik Golden Gate CZ Pavel Ryba.
Akcie ropy v roce 2021: 5 tipů na nejlepší ropné akcie!
03.03.2021 Akcie ropy si prošly složitým rokem. Kurz ropy počátkem roku 2020 zaznamenal rychlý propad. Dokonce nastala i situace, kdy se cena ropy dostala do záporných hodnot. To samozřejmě mělo dopad i na ropné společnosti.
Rozbřesk: Snížení úroků v Polsku při třetí vlně pandemie, vzkazuje centrální banka po dobrodružných intervencích
08.01.2021 Polská centrální banka (NBP) na sebe strhává v poslední době pozornost, neboť se pustila do dobrodružných devizových intervencí proti vlastní měně. Podle včera zveřejněných dat musela NBP nakoupit okolo 4 mld. euro do devizových rezerv, aby dočasně oslabila kurz polské měny o 2 %.
Wall Street si opět sáhla na rekord, optimismus ale s nejistým stimulem vyprchává
18.12.2020 Globální akciové trhy hledají směr. Hlavním indexům na Wall Street se po otevření povedlo vyrůst na nová rekordní maxima. Optimismus ale dlouho nevydržel.
Komodity: Ceny ropy sestoupily ze sedmiměsíčních maxim
26.11.2020 Ceny ropy dnes sestoupily ze sedmiměsíčních maxim kvůli známkám rostoucích zásob a nejisté poptávky. V uplynulých dnech těžilo černé zlato z naděje, že vakcína proti covidu-19 povzbudí poptávku.
Ropa a její budoucnost
16.11.2020 O ropě v poslední době příliš neslyšíme a vypadá to, že o tuto komoditu už investoři ani média příliš nejeví zájem. Od dubnového propadu se ropa již „vzpamatovala“ a dostala se na hodnotu 40 dolarů, u které teď osciluje už 6 měsíců. Jak se ale bude vyvíjet cena této komodity v dalších letech a jak bude reagovat na nového prezidenta USA, nové technologie a možná končící koronavirus?
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 02.11.2020
02.11.2020 Zítra se uskuteční prezidentské volby v USA. Jako reálnější se jeví vítězství Joea Bidena. Implikovaná pravděpodobnost z průměrného kurzu sázkových kanceláří dosahuje 65%. Na druhou stranu klání stále zůstává zdrojem nejistoty. Těsný výsledek může znamenat, že Donald Trump nepřizná porážku. Navíc sčítání korespondenčních hlasů se může protáhnout, takže s největší šancí ve středu ráno ještě vítěz definitivně potvrzen nebude. Trhy aktuálně hodnotí možný nástup Bidena pozitivně. Vnímají, že demokratická administrativa dokáže prosadit robustní fiskální balíčky. Pozitivní tržní reakci by tak vyvolala situace, kdy Demokraté získají přesvědčivou většinu v Senátu. Dluhový trh nyní taktéž signalizuje rostoucí pravděpodobnost vítězství Demokratů. Výnosy amerických vládních bondů rostou, což reflektuje vyšší šanci na prosazení rozsáhlých fiskálních stimulů. Ty by měly nastartovat ekonomický růst a propsat se i do nárůstu inflačních očekávání, což je negativní pro dluhopisy. Jejich se jejich výnosy zvyšují.
Jo jo ROPA, ROPA ROPA
14.05.2020 Jó ROPA to je ta ROPA, to černé zlato, ta důležitá surovina, kapalina. Né jenom důležitá, ale strategicky důležitá, kapalina která ovlivňuje fungování zeměkoule, Bez černého zlata by se na zemi nic nehýbalo.
Na ropném trhu se přepisuje historie. Cena ropy padá v přímém přenosu
21.04.2020 „Tlak na extrémně nízké ceny ropy se přenáší z květnových do červnových kontraktů. Během úterý 21. dubna dopoledne se cena ropy WTI na červnových kontraktech propadla z 22 na 12 dolarů za barel. Na květnových kontraktech se ropa WTI aktuálně obchoduje za zápornou cenu -7 dolarů za barel,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 30.3.2020
30.03.2020 Globální počet nemocným přesáhl 723 000. Nemoci podle oficiálních statistik podlehlo cca 34 000 lidí. V posledních dnech jsme svědky výrazného nárůstu nových infekcí ve Spojených státech. To souvisí zejména s masovým testováním v některých státech (zejména New York). Donald Trump minulý týden debatoval o plánu inteligentních karantén – tj. izolace nakažených. Zdravá populace by však mohla fungovat v běžném režimu. Podle posledních čísel nevypadá tento scénář úplně reálně. Ve všech více zasažených zemích se nyní hovoří o karanténách nejméně do Velikonoc. Pro další vývoj a zmírnění ekonomických dopadů bude klíčové zploštění křivky nových infekcí.
Obavy z pandemie tlačí ceny ropy stále níže
26.02.2020 Černé zlato pokračuje v poklesu, kvůli obavám z pandemie koronaviru, které se stále více prohlubují, jak se epidemie rozšířila již do několika zemí mimo Číny.
Zlato, palladium a ropa zažily raketový vzestup ceny
06.01.2020 „V případě, že se bude zhoršovat situace na Blízkém východě, vzroste cena ropy. Investoři rovněž projeví zvýšený zájem o zlato a akcie některých zbrojařských firem,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Trump rozdmychává obchodní válku: akcie klesají, dluhopisy rostou
09.08.2019 Americké akcie klesají., dluhopisy rostou a dolar k euru nedokáže chytit dech. Agentura Bloomberg napsala, že USA pozdržely opětovné udělení licencí společnosti Huawei, potřebných pro nákup technologií od amerických firem. Prezident Trump následně uvedl, že by mohl zrušit rozhovory s Čínou plánované na září, a strach z další eskalace obchodní války mezi dvěma největšími světovými ekonomikami je zpět.
Cena ropy klesá, cena benzínu je ale stále vysoká
21.03.2019 Trh s ropou je dost nepochopitelný. Ačkoliv cena ropy stále klesá, ceny benzínu oproti tomu zůstávají i nadále neúměrně vysoké. Do zkoumání trhu s ropou se zapojili i vědci.
Zasedání G7: Donald Trump nezklamal, trhy jsou v napětí
12.06.2018 Uražený Donald Trump způsobil svým tažením napříč celou geopolitickou scénou zoufalství pozorovatelů. Odpověď trhů je prozatím zdrženlivá a většina tříd aktiv vyčkává na další vývoj. Tématem týdne bude také Brexit a existenční hlasování pro Theresu Mayovou.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
29.05.2018 1) Evropské burzy dnes pokračují v dalším poklesu, který je zapříčiněn politickou nejistotou v Itálii. Italský prezident Mattarelly ukončil vládní námluvy kvůli osobě euroskeptického ministra financí Paola Savona a Itálii tak dost možná čekají předčasné volby.
Trump odstoupil od jaderné dohody s Íránem, ceny ropy rostou
10.05.2018 Ceny ropy po zveřejnění této zprávy mírně vzrostly. Obchodníci si však kladou otázku, zda není současný růst už přehnaný. Přestože podle mého názoru a vzhledem k technickým ukazatelům černé zlato ještě stále není předražené, blíží se k svému stropu.
USDCAD: Pár zaseknutý při 100 DMA před inflačními daty
20.04.2018 Kanadský dolar v pátek ztrácel půdu pod nohama a USDCAD pár se obchodoval v mírném zisku během Londýnské seance, pohybujíc se kolem 1.2670 a testujíc 200 denní klouzavý průměr.
Technická analýza: Ropa ohlásila sváteční klid. Odpočívat bude asi i příští týden
29.03.2018 Ropa tento týden nepředvedla výrazný pohyb a stále se pohybuje ve střednědobém bočním trendu a dlouhodobém rostoucím trendu. Krátkodobě však spíše nabírá slabý medvědí trend, který by ropě WTI mohl dovolit pohyb pod hodnotu 63 USD za barel. Cesta k této úrovni však není lehká. Naopak ropa v pondělí a úterý testovala maxima posledních let a při pohledu na aktuální dění se může i následující týden pokoušet překonat onu hodnotu 66,66 USD za barel.
USDCAD: Loonie na 6 týdenních minimech před daty z trhu práce
09.02.2018 Kanadský dolar tento týden ztrácel a USDCAD pár poskočil až k úrovni 1.26, kde se obchodoval i v pátek ráno během Londýnské seance, bez výraznější intradenní změny. Volatilita by měla ale přijít během dne kvůli důležitým makro datům.
USDCAD: Loonie v ztrátě před zasedáním BoC
24.05.2017 Kanadský dolar, přezdívaný i Loonie, se obchodoval v menší ztrátě ve středu ráno a USDCAD pár se posunul směrem nahoru k 1.3530 během Londýnské seance.
Fed nechal v květnu úrokové sazby beze změny. Černý týden zažila ropa
05.05.2017 Jednou z nejsledovanějších událostí minulého týdne bylo středeční zasedání měnového výboru americké centrální banky, který rozhodoval o případné změně aktuálních úrokových měr. Podle převažujícího očekávání ponechal Fed v květnu úrokové sazby beze změny. V platnosti tedy zůstávají stávající úrovně, základní úrok je v pásmu 0,75 – 1,00 %, kam byl Fedem posunut letos v březnu. Investoři očekávají, že další utažení měnové politiky může přijít v červu. Podle vyjádření měnových tvůrců by se základní úroková sazba letos měla zvýšit ještě dvakrát.
Týden technicky - Negativní zprávy ze zámoří dopadají pozitivně na tamní akcie
03.02.2017 Makrodata z USA dopadla spíše hůře. Nárůst nezaměstnanosti na 4,8 % a slabý růst mezd se nelíbí především dolaru, který reaguje oslabením. Naopak pozitivní dopad je znatelný u amerických akcií, které těží z poklesu sázek na brzké utažení tamní měnové politiky.
Týden technicky: Negativní zprávy ze zámoří dopadají pozitivně na tamní akcie
03.02.2017 Makrodata z USA dopadla spíše hůře. Nárůst nezaměstnanosti na 4,8 % a slabý růst mezd se nelíbí především dolaru, kt...
Ohlédnutí s Patria Forex za rokem 2016 a výhled pro 2017 – komodity (video)
30.12.2016 Včerejší článek byl věnován měnám. Konkrétně měnovým párům EURUSD, GBPUSD a USDJPY, ohlédnutí za rokem 2016 a výhledu do roku 2017. Dnes se zaměříme na komodity, které naleznou klienti Patria Forex pravidelně ve svých mailech a čtenáři portálu Patria.cz na tomto webu.
Týden technicky - Akciím se daří, naopak zlato hledá dno zahájeného poklesu
25.11.2016 Euro v závěru týdne drží pozice dokonce mírně nad 1,0600 EURUSD. Dolar před sebou už nemá tak klidné posilování, jaké předváděl v minulých týdnech. Následující týden se může svádět boj o hodnotu 1,0600 EURUSD. Měnový pár by tak mohl začátkem týdne konsolidovat mezi 1,0500 – 1,0700 EURUSD.
Týden technicky - Americký akciový index S&P 500 má nakročeno překonat historické maximum
18.11.2016 Dnes dopoledne se evropské měně podařilo vytvořit mírný zisk, ale odpoledne již své pozice opět ztrácí. Měnový pár se tak opět vrací pod 1,0600 EURUSD. Dolar se tedy postupně přibližuje k paritě s eurem a je možné, že se o dosažení bude snažit v následujících týdnech. Aktuálně však bude pro dolar důležité, zda se dokáže dostat pod hodnotu 1,0500 EURUSD.
Technická analýza - Ropa si po odrazu od týdenního pivotu otevřela cestu zpět k 43,50 USD za barel
10.11.2016 USOil: Americká lehká ropa drží pozice pod týdenním pivotem. Oscilátor relativní síly RSI se nachází v neutrálním pásmu. Aktuálně při 48 bodech. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje uptrend.
Týden technicky - Uplynulý týden přinesl pro většinu instrumentů pohyb stranou, poraženým tak zůstává pouze jen
28.10.2016 EURUSD
Dolar i přes lepší data o tamním HDP se na páru s eurem pohybuje stále u týdenního pivotu. A to i přesto, že ...
Týden technicky - Uplynulý týden přinesl pro většinu instrumentů pohyb stranou, poraženým tak zůstává pouze jen
28.10.2016 Dolar i přes lepší data o tamním HDP se na páru s eurem pohybuje stále u týdenního pivotu. A to i přesto, že sázky na zvýšení úrokových sazeb na prosincovém zasedání jsou nad 74 %. Pro dolar však aktuální scénář může být nádechem k posílení. Aktuálně se ukazatel RSI dostal z přeprodané oblasti a to bez výrazného posílení eura. Je tedy možné, že v následujícím týdnu dolar prorazí hodnotu 1,0800 EURUSD.
Technická analýza - Ropě technická analýza ani fundamenty nedávají prostor pro růst
27.10.2016 USOil: Americká lehká ropa drží pozice okolo úrovně týdenního supportu S1. Oscilátor relativní síly RSI se nachází v neutrálním pásmu. Aktuálně při 48 bodech. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje uptrend.
Rostoucí počet aktivních vrtů v USA tlačí na cenu ropy
17.10.2016 Počet aktivních vrtů ve Spojených státech zaznamenal dle Baker Hughes Inc. k 14.říjnu růst o 15, a to již sedmým týdnem v řadě na celkových 539, nejvyšší počet od února letošního roku. To mimo jiné tlačí cenu ropy druhým dnem níže. Zásoby ropy v USA dosahují v současnosti nejvyšší sezónní úrovně za posledních 30 let. Po pátečním oslabení o 11 centů černé zlato v průběhu dneška ztrácí dalších 18 centů na 50,17 dolarů za barel. Produkce ropy v Libyi, členském státu kartelu OPEC, vzrostla o 20 tisíc barelů na 560 tisíc barelů denně.
Týden technicky - Následující týden bude trh upínat pozornost směrem k zasedání Fedu
16.09.2016 Inflace v USA mírným tempem roste, což je dobrá zpráva pro dolar. Ten v závěru týdne na páru s eurem opouští hladinu 1,1200 EURUSD a vrací se k hodnotám ze začátku září. V příštím týdnu proběhne zasedání Fedu, které může výrazně ovlivnit dolar. Ale i přes dnešní čísla se neočekává utahování měnové politiky. Měnový pár tak spíše bude konsolidovat u exponenciálních klouzavých průměrů a vyčkávat na možné kroky ze strany Fedu.
Další uvolňování od ECB?
05.09.2016 V průběhu předchozího týdne došlo k reportování několika důležitých informací, které se odrazily ve vývoji amerických akciových indexů a některých komodit.
Pondělní komentář k trhům - energie, drahé kovy i akcie ztrácí před projevem Janet Yellenové v Jackson Hole v tomto týdnu
22.08.2016 Z úrovně šestitýdenního maxima, kam se ropa v minulém týdnu dostala díky zprávám o snaze Saudské Arábie nastavit produkční strop v rámci orgarnizace OPEC, klesá v posledních dvou obchodních seancí cena černého zlata na burze Nymex. A to i přes pokles zásob ropy v USA v předešlém týdnu o více jak 2,5 miliónů barelů. Šance, že se Saudské Arábii za podpory Ruska podaří domluvit se všemi členy OPEC na zmrazení maximálního produkčního limitu, s ohledem na vývoj posledních dnů a také s ohledem na selhání podobných jednání v první polovině letošního roku slábnou. Nigérie, poté co se snížil počet útoků na domácí ropná zařízení, pravděpodobně dostane šanci obnovit ztracenou produkci černého zlata a zvýšit export. Irák, druhý nejsilnější člen organizace OPEC, poté co dosáhl dohody s částečně autonomní regionální vládou Kurdistánu, hodlá zvýšit denní produkci ropy o 5% (150 tisíc barelů). Přestože ropná pole, z nichž černé zlato pochází, provozuje státní Northern Oil Co., jsou exportní ropovody kontrolovány místní kurdsou samosprávou.
Ropa ztrácí sílu udržet hladinu pětitýdenního maxima
17.08.2016 Pokles ceny z úrovně pětitýdenního maxima provází v průběhu dnešního dne cenu ropy. Černé zlato poklesem reaguje na posilování amerického dolaru a nárůst zásob benzínu v USA. Dolar posiluje v očekávání dnešního komentáře z červencového zasedání Fedu, které by mohlo být varováním pro spekulanty, kteří ztratili víru v možnosti Fedu zvýšit úrokové sazby ještě v letošním roce. Zásoby benzínu ve státech v současnosti dosahují nejvyšší sezónní úrovně posledních 2 desetiletí. Ropa v předešlých dnech posilovala v souvislosti s vírou obchodníků ve snahu Saudské Arábie dohodnout se s členskými zeměmi OPEC včetně Ruska a Íránu na stanovení nového produkčního stropu, jinak tedy řečeno na omezení rostoucí íránské produkce.
Týden technicky - Ropa WTI zpět nad 40 USD za barel, naopak zlato se vrací zpět k 1300 USD za trojskou unci
05.08.2016 Závěr týdne patří dolaru. Ten se i s pomocí makrodat dokázal odrazit od 1,1233 EURUSD a zamířit zpět pod 1,1100 EURUSD. Měnový pár se tak nachází zpět u postbrexitových hodnot. Následující týden může euro bránit dalšímu poklesu a pomoci měnovému páru udržet se v pásmu 1,1000 – 1,1100 EURUSD.
Týden technicky - Index SPX pokračuje ve zdolávání dalších historických hodnot, ropa brání lokální minima
22.07.2016 Měnový pár dokázal začátkem týdne posílit až k týdennímu pivotu. Následně začal oslabovat k týdennímu supportu S1. Euro i díky neutrálnímu komentáři Maria Draghiho vyčkává u této hladiny, která se zároveň nachází při 1,1000 EURUSD. Dalšímu posílení dolaru může pomoci odraz od Fibonacciho úrovně 23,6 %.
Obavy z výsledku britského referenda slábnou - víkend naznačil možný obrat
20.06.2016 Pozornost globálních investorů se od minulého týdne upírá ke čtvrtečnímu referendu v Británii. Víkendové průzkumy naznačily možný názorový obrat doposud nerozhodnutých 10% britských voličů. Obavy z negativního výsledku referenda slábnou. Ve vleku víkendových událostí posilují v průběhu pondělní seance jak americké, tak asijské akciové tituly. Britská libra posílila vůči dolaru o 1,5% na 1,46 a euro posílilo na 1,1367. Zářijový futures na E-mini S&P 500 přidával 1,18%, mini Dow Jones 1,12% a e-mini Nasdaq 100 1,21%. Japonský Nikkei 225 posiloval v pondělním obchodování o 2,5%, jihokorejský Kospi o 1,5% a hongkongský Hang Seng o 1%.
Ozvěny trhu - Ropa na vzestupu
17.06.2016 Ceny ropy od svého lednového minima vzrostly již o téměř 80 %. Ropa Brent se tak na trzích v posledních dnech obchoduje poblíž 50 USD za barel, zatímco v polovině ledna se nacházela pod hranicí 30 USD. Zdá se tak, že se pomalu dostavuje dlouho očekávané narovnávání ropného trhu. Zatímco globální zásoby ropy a jejích derivátů zůstávají nadále velmi vysoké, je patrný pokles produkce nečlenů OPEC, zejména pak ve Spojených státech.
Írán posílá ropu k trendline.
18.04.2016 Černé zlato otevřením trhů zažívá až 5% propad po neúčasti Iránu na víkendovém sumitu v Kataru. V dohodu mezi 20-ti největšími producenty ropy...
Řecko středobodem pozornosti, ropa na 5 letých minimech, zájem o riziková aktiva klesá, naopak bezpečné přístavy posilují; analýza S&P 500, EUR/USD, AUD/CHF
09.12.2014 Cena ropy se včera propadla na 5letá minima poté, co Morgan Stanley snížil svůj cenový výhled této komodity pro p...
Ropa čeká na OPEC, ECB potřebuje čas na rozhodnutí o zahájení nákupu státních dluhopisů, analýza GBP/NZD, USD/JPY, amerického dolaru
26.11.2014 Spojené státy americké včera pozitivně překvapily, když druhé měření HDP odhalilo rychlejší ekonomický růst USA v měsících červenec...
Nervozita roste – ropa nezná dno
10.10.2014 Zatímco na měnových trzích panuje stále ještě klid před bouří, na ostatních trzích je již návrat volatility...
USD pod tlakem, zasedání BoE, duet Draghi Fisher, analýza EUR/USD, BOSSAUSD a Ropy
09.10.2014 Včerejší zápis z říjnového zasedání americké centrální banky (Fed) srazil americký dolar (USD) dolů a naopak dodal sílu americkým akciím, které posílily...
Dolar, ropa a politické krize
20.08.2014 Při pohledu na americký dolar jako na bezpečný přístav v dnešní politické bouři musíme brát ohled také na jeden důležitý indikátor, kterým je cena ropy.
Ropa se dává na ústup – černé zlato totiž z Iráku proudí dál a Libye hlásí navýšení svých dodávek
01.07.2014 Energetický sektor zasáhly výprodeje, jelikož dodávky z Iráku zůstaly nenarušeny. Ceny kukuřice a pšenice i nadále tl...
Komoditám prospívá posedlost počasím i současná situace na Ukrajině
28.04.2014 Zatímco pokračující rozbroje na Ukrajině vyhnaly v minulém týdnu nahoru cenu některých komodit, konkrétně ropy, zlata a pšenice, obavy o vývoj počasí zase poskytují podporu zemědělskému sektoru.
Komodity: Černé zlato oslabuje po zklidnění situace na Ukrajině
18.03.2014 Ropa zahájila obchodní týden v červených číslech. V průběhu včerejšího dne ztratil severomořský Brent 2,15 %, když jeh...
Nový rok začal slibně pro vzácné kovy, ale ne pro ropu
07.01.2014 První (a zkrácený) obchodní týden roku 2014 odstartoval zisky u zlata a stříbra, které přitom v minulém roce patřily k těm nejvíce ztrátovým...
Otevření trhu v tomto měsíci mělo dobrý start.
04.11.2013 Dow Jonesův index zvedl se o 0,45% a je na úrovni 15615,55 bodů, zisk v týdnu prozatím 0,3%. Index Standard & Poor 500 zvedl se o 0,29%, a uzavřel se na úrovni 1761,64 bodů, v týdnu zisk byl pouze 0,1%. Nasdaq Composite index zvedl se o 0,06% na hodnotu 3922,04 bodů, která klesá během týdne o 0,5%.
Ropa dokázala zastavit pokles, dlouhodobá úroveň podpory zatím drží
03.10.2013 Černé zlato zastavilo svůj tři týdny trvající pokles, když dokázalo nalézt podporu kolem úrovně 102,50 USD. Zásoby rop...
VIDEO: Obchodní příležitosti pro 33. týden
13.08.2013 Pravidelný týdenní komentář společnosti BOSSA...
Kanadský dolar premiantem mezi komoditními měnami
12.06.2013 Minulý rok byl pro vývozce komodit zlomový. Přes deset let trvající býčí trh od pšenice přes uhlí až po zlato se pomalu vyčerpal a jeho slabost se přenesla i do roku letošního. Klesající ceny snižují producentům surovin exportní inkaso, což podkopává důvěru v jejich měny.
Komodity: Ropa se pozvolna zotavuje z dvouměsíčních minim
05.03.2013 Nejaktivnější dubnový kontrakt ropy WTI v úterý brzy ráno posílil na 90,70 dolarů za barel a korigoval pondělní pokles...
Pokles cen výrobců v eurozóně pokračuje, prostor pro zásah ECB
03.07.2012 Více než se čekalo poklesly v květnu ceny průmyslových výrobců v eurozóně. Stal...
Stratég JPMorgan: Rally na komoditách znovu nastartují zlato a černé zlato, silná bude elektřina
18.05.2011 Ropa a zlato budou stát v čele brzkého oživení komodit z nedávného propadu a pomohou komp...
Komodity a měnový trh: OIL - ropa
06.09.2010 Ropa, OIL, černé zlato a jistě by se našlo ještě několik dalších názvů pro tuto mazlavou tekutinu, bez které se lidstvo neobejde a kterou zároveň někdy proklíná. Jako investory nás zajímá, hlavně možnost obchodování s touto komoditou. Že tato velmi důležitá komodita je spojena s finančním světem a její cena ovlivňuje globální ekonomiku myslím není potřeba zdůrazňovat. Vezměte například jak cena ropy ovlivňuje kurz Kanadského dolaru. Nebo jak cenu ropy ovlivňuje kurz USD, pohyby na akciových trzích. Nebo jak sama cena ropy ovlivňuje světovou ekonomiku.
OIL - černé zlato II. Situace v dolarovém indexu DXU10 a akciovém indexu US30.
15.08.2010 Plním svůj slib daný v diskusi a doplňuji článek z 12.8.
OIL - černé zlato
12.08.2010 Mám sice po jarní havárce a po následných několika operacích zdravotní dovolenou. Právě proto mám nyní více času se zaobírat trhy z jiné strany a i více se podívat na jeden, který u sebe beru jako tzv. doplňkový. Jedná se o trh s ropou. Na toto téma by se dala napsat celá kniha, na to zde není prostor. Ve stručnosti, pár nejdůležitějších údajů a mých postřehů vycházejících z několika let obchodování s ropou může někomu pomoci.
Související klíčová slova:
FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Money management | Korelace měn | Bitcoin | Fundamentální analýza | Exotické měny | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Koruna | Evropská unie | SYRIZA | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Mexické peso | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Monetární politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Hyperinflace | Export | Import | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | SPX500 | Maloobchodní tržby | AUD/CHF | EUR/CAD | GBP/NZD | USD/MXN | USD/CZK | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Měnový trh | Spready | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Oscilátory | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Apreciace | Auditor | Bank of Japan | Bloomberg | Bod | Broker | Bundesbank | Burza | CFD | CME | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | Diverzifikace | Dividendový výnos | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | EMA | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Exponenciální klouzavý průměr | FOMC | Fed | Finanční trhy | Foreign Exchange | Fundamentální zprávy | Futures | G7 | Gap | Grafy | IPO | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | Last Trading Day | Likvidita | Likvidní trh | Long | Long pozice | Loonie | Lot | Low | MIFID | MMF | MT4 | Margin | Risk | Marže | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | Nabídka | Neckline | Obchodní bilance | Obchodník | Obligace | Oscilátor | Platební bilance | Politické riziko | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Prémie | Průmyslové objednávky | RSI | Rally | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Short pozice | Short selling | Směnný kurz | Spotová cena | Spread | Stop-Loss | Support | Swiss | Trader | Trading | Trend | Trendline | Trigger | Ukazatel | Uptrend | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Alcoa | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | EMU | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | BOSSA | Patria Forex | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Jihoafrický rand | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Trh s nemovitostmi | EU | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aktuální kurz | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Rollover | Makroekonomické data | John Hardy | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Britská měna | Těžba ropy | Futures kontrakt | Zkušenosti | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | IEA | Credit Suisse | RBNZ | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Golden Gate | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Investment Banking | Stoxx 600 | Analytický tým | Aktuální kurzy | Portfolio manažer | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Výrobní náklady | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Měnový index | LYNX | Donald Trump | Burzy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Semináře | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | GBPUSD | USDCAD | Aktivum | Delta | First notice day | Index | Investiční strategie | Křiž smrti | Likvidní | Odpor | Podpora | Volatilní | Akcie ropy | Aktuální cena ropy | Aktuální ceny ropy | Aktuální kurzy měn | Aktuální vývoj ceny ropy | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Barel ropy | Běžný účet | Bossa.cz | Brent | Brokeři | Capital Markets | CashFlow | Cena | Cena amerického dolaru | Cena ropy brent | Cena ropy klesá | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Ceny stříbra | Ceny zlata | Conference Board | Cyrrus | CZK | České koruny | DJIA | Dolar | Dolary | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | Elektřina | Eura | Euro dnes | Eurostoxx 50 | Evropská měna | Evropské burzy | Exchange | Expirace | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Graf ceny zlata | Hang Seng | Hodnota dolaru | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | Index DJIA | Index Dow Jones | Index S&P 500 | Investice do akcií | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investing | Irsko | ISM | Jádrová inflace | JP Morgan | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Komoditní trh | Komodity ropa | Komodity zlato | Korporátní dluhopisy | Kurz EUR | Kurz kanadského dolaru | Kurz měny | Kurz polské měny | Kurz ropy | Kurz stříbra | Kurz USD | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Nákup akcií | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodní platformy | Obchodování s CFD | Obchodování s komoditami | Obchodování se zlatem | Patria.cz | Pivot | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej zlata | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rates | Reuters | Risk Management | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Řízení rizika | Sázky | Signály | SPX | Stoxx | Stoxx Europe 600 | TopForex | Trh | Unce zlata | Úrokové swapy | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj cen akcií | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny zlata | Vývoj kurzu | Vývoj ropy | WTI | WTI ropa | Zemní plyn | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | EUR/PLN | CNBC | EIA | Benzín | Buffett | DMA | Put | Ekonomika EU | Ex-dividend | Indie | Intermediate | Měď | Obchodní den | Protistrana | Redukce | ROCE | Underweight | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | WGC | Tržby | Světové ekonomiky | eBook | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Trendový indikátor | FND | Volby | E-mini | Cukr | Vzdělání | COT | Poradenská společnost | 1 milion | Burze | Investment | Kurz USD/CZK | Žhavé komodity | Aramco | Dow Jonesův index | Danske Bank | Rabobank | PrimStock | Phillip Futures | Jackson Hole | LPL Financial | RBC Capital Markets | MSCI | Sentix | Baker Hughes | Investing.com | JBC Energy | TLTRO | Ole Hansen | RBC Capital | Barrick Gold | Barclays Capital | Technické indikátory | Sentix index | Zvyšování sazeb | Thomson Reuters | Uložení peněz | HUF/EUR | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Porovnání vývoje cen ropy | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Podnikání | USOil | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Zvyšování úrokových sazeb | Sweet Crude Oil | Cena kávy | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Multi-Asset obchodování | Plodiny | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Flash news | Earnings | Malý prostor | Globální akciové trhy | Příprava | Přehled | Klid | Polská ekonomika | Volby v USA | Politické napětí | Bezpečné přístavy | Sázet | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Futures kontrakty | Swapy | Cashflow Summit | Ekonomická aktivita | Komentář k trhům | City | Helicopter money | Golden Gate CZ | Cena Brentu | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Aktuální vývoj | Měnový stratég | Měnová autorita | Evropská dluhová krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Velké banky | Vladimir Putin | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Klouzavý průměr SMA | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Nervozita | Utahování měnové politiky | Halliburton | Fibo | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Propad | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Index Nikkei | Země OPEC | S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Výrobní aktivita | Cena mědi | Benchmarky | Zahraniční investice | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Posílení eura | Sinopec | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Index SPX | Nejistota | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | CySEC | Zajištění | Digitální měny | Tesla | Vysoká volatilita | Nákupní signál | Výhled | Bankéři | Poplatky | Rekordní maxima | Exxon | Chevron | Konsensus | Dobré výsledky | Predikce | Průzkum | Graf ropy | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | Zisky firem | Oslabení jüanu | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Světové trhy | Snížení úrokových sazeb | Výběr zisků | Přebytek ropy | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | Index cen domů | Příjmy | ExxonMobil | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Aktuální cena | Japonský Nikkei | Jihokorejský KOSPI | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Švédsko | Odhad HDP | Očekávání | Investoři do komodit | HDP v eurozóně | Investec | CME FedWatch | ex | Purple Trading | Rystad Energy | J.P. Morgan | Obchodování ropy | Swiss Life Select | Vstup na burzu | Zahraniční forex | Nasdaq Composite Index | Makroekonomické zprávy | Sladká ropa | BHS | World Gold Council | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Obchodování s cizími měnami | Palladium | MiFID II | LYNX Trading | NEST | Investiční skupiny | Jak fungují akcie | Vzácné kovy | Investorský sentiment | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Výnos tuzemských investičních fondů | Index českého investora | Index českého investora (CII750) | CII750 | VŠE v Praze | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | OPEC+ | Silný americký dolar | L.F. Investment Limited | Akcie společnosti | Portu | Pokles ceny | Ekonomické krize | Royal Dutch Shell | Americký dolarový index | Trendové čáry | I-Trader | Použití finanční páky | Trh s ropou | Silnější dolar | Růst amerického dolaru | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Růst úrokových sazeb | Politika Fedu | Prezident Trump | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Obchodovat s akciemi | Zvýšení sazeb | Cena zemního plynu | Rozdílové smlouvy | Výsledky amerických společností | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Obchodní aktivity | CNY | Akcie klesají | Snížení sazeb | Omezení dodávek ropy | NATGAS | Ropné akcie | FedWatch Tool | Pokles cen | Akciový výprodej | Americké futures | Snížení úroků | Štěpán Křeček | Silný dolar | Tomáš Pfeiler | Obavy z recese | Burzovní průvodce | Pohonné hmoty | Kapitálové výdaje | Stříbrná mince | Saudi Aramco | Hedgers | Obavy z globální recese | Globální recese | Denní graf | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Jak obchodovat ropu | Finanční situace | Dobrý obchod | Investujte do akcií | Jak se stát lepším investorem | Geopolitické riziko | Kakao | Vývoz ropy | Cena akcie | Obchodní spory | Obchodujte | Investujte zodpovědně | US30 | Čistý zisk | Rozpočet | Deficit | Káva | Investiční skupina | Ceny benzínu | Hongkong | LNG | Objem | Dvojitý vrchol | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Trh práce | Čínský export | Statistické údaje | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Recese v Evropě | Firma | PLN/EUR | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | Risk-off | Martin Krištoff | CFDWorld | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Studie | Vysoké riziko | Bilance | Obchod s Čínou | Index DOW | Vývoj trhu | Lagardeová | Vyšetřování | Amazon | Nakupovat zlato | Vysoké ceny ropy | Vyhlídky | Formace dvojitý vrchol | INTC | Ekonomka | Zveřejněná data | Financovat | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Průmysl | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Impuls | Rozvoj | Zdražování | Nízká inflace | Problémy | NAFTA | Finanční ztráty | Total | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | GBP/EUR | Plyn | Termínové kontrakty | Kontrakty | Prohlášení | Moskva | Míra | Inflační výhled | Ohlédnutí | Úroky | Měnové politiky | Investujte | Americké centrální banky | Libra klesá | Nižší likvidita | Ředitelka | xStation5 | Americké vlády | Dot-com | Nejlepší akcie | Stratég | Peking | Napětí na Blízkém východě | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Eskalace konfliktu | Zabití generála Sulejmáního | Američané | Napětí mezi USA a Íránem | Vzestup ceny | Ceny ropy dnes | Ministr energetiky | Sezónnost | Budoucnost | Zemědělství | Poradenství | Geopolitická situace | Iniciativa | Česká inflace | Proinflační | Analytička | Ukazatele | Americké ministerstvo | Zájem o dolar | Nájemné | Prognózy ČNB | Zajímavé zisky | Komunikace | Trump | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Trhy | Nejlepší ropné akcie | Upstream | Midstream | Downstream | Integrovaná ropná společnost | Akcie Scorpio Tankers | Scorpio Tankers | Scorpio Tankers (STNG) | STNG | Akcie ConocoPhillips | ConocoPhillips | Akcie Enbridge | Enbridge | ENB | Enbridge (ENB) | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Šíření koronaviru | Asijské indexy | Pokles | Situace | Zdražovat | Americký kongres | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | L.F. Investment | Lehká ropa WTI | Zpomalení růstu | Mexická ekonomika | Pochybnosti | Úsilí | Obchody | Výdaje | BP | Rekordní hodnoty | SEC | Údaje o průmyslové výrobě | Rozhodování | Americké ekonomiky | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Indikátor RSI | COVID-19 | Portál FXstreet.cz | OIL.WTI | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Využití umělé inteligence | FedWatch | Obavy z pandemie | Tržní úrokové sazby | Sestupný trend | Vývoj | Šok | Michel Barnier | Výsledek obchodování | Výkyvy | Cenová válka | Extrémní růst | WP | Restrikce | Mince | Profitovat | Další vývoj | Restriktivní opatření | Stimuly | Nízká cena ropy | Zrychlení inflace | Stimul | Dnešní čísla | Odhad inflace | Nákupy vládních dluhopisů | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Historie | Žádosti o podporu | Globální problém | Americké ministerstvo energetiky | Zásobníky | Texas | Bilion dolarů | Další pokles | Kongres | Index ISM | Manufacturing | Demokraté | Koronavirus dopady | Evropská opatření | Neomezené nákupy | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Sněmovna reprezentantů | Tým Admiral Markets | Prostor pro pokles | Další růst | Růst | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Globální poptávka po ropě | Potenciál | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Války | Poradce | Organizace | Saúdové | Akcie Nvidia | Práce | Výraznější pokles | Údaje | Mexiko | Ropný průmysl | Cushing | Cena benzínu | Španělé | Snížení produkce | Oživení cen ropy | Oživení cen | Jana Mücková | Výpadky | Statistiky | Indikace | USD za barel | Obchodovat ropu | Trade | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Cenové pohyby | Kontraktní měsíce | Obchodování s ropu | Stroj na peníze | Břidlicové ropy | Posílení | Joe Biden | Data z trhu práce | Očekávané výsledky | Cenový pokles | Cestování | Shell | Vývoz | Turistika | Dlouhodobý trend | Skladování ropy | Expanze | Kontrakce | Dopad na cenu | Vakcína | CL | Moderna | Urals | Umělé inteligence | Investovat peníze | JDE | Unie | ČR | Chování trhu | Výrobní PMI | PEPP | Střední Evropa | Býčí trend | Zpomalení inflace | Globální poptávka | Propad cen | Rostoucí trend | Sentiment na trhu | Bezpečný dolar | Covid | Finanční ústavy | Snížení nákladů | Den obchodování | Exporty | Izraelský premiér | Benjamin Netanjahu | Fundamentální pozadí | Ocenění | Šance | Ceny | Společnost XTB | Akcie těžařů | Pár EUR/USD | Silné momentum | Výzkumy | Cenové hladiny | Oživení poptávky | Prezidentské volby USA | Hnojiva | Rystad | SMA 20 | SMA 200 | Inflace spotřebitelských cen | Peso | Inspirace | Zdanění | Obchodování s ropou | Prezidentské volby v USA | Nvidia | Snížení emisí | Zasedání FED | Budoucí vývoj | Slabší kurz | Robusta | Arabica | Technický signál | Politici | Snížit emise | Biden | Marathon Petroleum | Marathon | Změna politiky | Ceny bytů | Libye | Embargo | Concho | Volby USA | Volby USA 2020 | Nařízení | Výrobce čipů | Futures na ropu | XOM | CVX | Dluhový trh | Výsledky amerických voleb | Pokles EUR/USD | Výsledky voleb | Klesající dolar | Vakcína proti covidu-19 | Producent ropy | Praktické tipy | Ministerstvo energetiky | NBP | Voda | Stimulační balíček | Pokles zásob | Počasí | Utažení měnové politiky | Růst ceny | DOT | Zvýšení ceny | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | Hlavní finanční trhy | Kov | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Nové rekordy | MXN | Akcie ropy v roce 2021 | Akcie Enbridge (ENB) | Akcie Scorpio Tankers (STNG) | Akcie Phillips 66 | Akcie Phillips 66 (PSX) | Phillips 66 (PSX) | PSX | Akcie ConocoPhillips (COP) | ConocoPhillips (COP) | XOM.US | Jemenští povstalci | xStation 5 | Čekající pokyny | Ceny ropy Brent | Nezaměstnanost mladých | Vysoká cena | Cenový pohyb | CVX.US | Chevron (CVX.US) | Tempo ekonomického růstu | Přeprodané oblasti | Hladiny rezistence | Riziko ztráty | Oslabení | Martin Klass | Zajištění proti inflaci | Plány | Cíle | Příležitosti | Platidlo | Prodej | Pozitivní vliv | Významné zprávy | Technologie | Zvýšení produkce | AI | Ceny suroviny | Pokles poptávky | Bilion | Dřevo | Chování | Occidental Petroleum | OXY.US | OXY | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | Rozpočtové příjmy | Tokeny | Rozbor | Společnosti | Dna | Evergrande | China Evergrande | ANO | Uhlí | RBC | Reakce centrální banky | Česká společnost | Pokračování trendu | Zvýšení základní úrokové sazby | Posilování amerického dolaru | Minulá výkonnost | Měnový report | Dodávky z Ruska | Obratová formace | Společnost | Stratégové | Inflace ve Spojených státech | Reálné výnosy | Ropný šok | TIM | Nová varianta Covid-19 | Bezpečná aktiva | Omikron | 3М | Rozšíření | Fibonacciho úrovně | Volatilita ropy | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | CME FedWatch Tool | Petr Lajsek | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Pár USD/CAD | Vytvoření Pin Baru | Poslední den obchodování | Sankce | Sankce vůči Rusku | Konflikt na Ukrajině | Mezinárodní vztahy | Narušení dodávek | Světové produkce | Vývoz ruské ropy | Dodávky zemního plynu | Měsíční report | Měsíční report finančních trhů | Report finančních trhů | Měsíční měnový report | Měsíční futures report | Výkon hlavních měnových párů | Relativní výkon hlavních měnových párů | Relativní výkon | Graf akciového indexu | Graf akciového indexu S&P 500 | Graf komodity Ropa WTI | Komodity ropa WTI | Graf komodity Stříbro | Graf komodity Zlato | Graf komodity | Denní graf komodity | Denní graf měnového páru | Zničení poptávky | Vzestupný trend | LOGeco | Occidental | Indexy S&P | Realitní sektor | Překřížení dvou klouzavých průměrů | Cenový strop | Marketingová komunikace | Skokové posílení | Cenový výběžek | Indikace RSI | Rezistentní zóny | Neuspokojivé výsledky | Překoupené oblasti | Výrobce čipů Nvidia | Zpráva o inflaci | Upozornění | Akcie společnosti Chevron | Investiční cíle | Prodejní reakce | Atakování maxim | Neutrální indikace | Nákupní korekce | Absence kupců | Hodnoty COT reportu | Hodnoty COT | Akcioví investoři | Vývoj úrokových sazeb v USA | Odchod investorů | Dlouhodobý klouzavý průměr | Ruské ropy | CFD (Rozdílové smlouvy) | Plyn (NATGAS) | Jaký je výhled? | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | CZ | ERÚ | Zajímavé investiční příležitosti | WTI a Brent | Ruský export | Výprodeje | Teplé počasí | Omezené riziko | Cenové minimum | Dobré obchody | Válka | Velký problém | Vysoké úrokové sazby | Největší zásoby | Nezávislost | Velké problémy | Vice | Údaje o maloobchodních tržbách | Lidstvo | Výhledy | Měnová reforma | Hamás | Filip Kalčák | Investiční glosa | 200denní klouzavý průměr | Dot-com bubble | Kryštof Míšek | Argos Capital | Hurikán | Snížení rizika | Krize na Blízkém východě | Eskalace | Nebezpečí | Investiční cyklus | Roční investiční cyklus | Hútiové | Eskalace v regionu | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | ProCent | Supporty | Sazby v USA | Dobrá zpráva | Capital | Platformy | D1 | W1 | M1 | Snižování produkce | Nákupy | Suroviny | Rezervy | SOK | Nárůst poptávky | Investiční horečka | Varovný signál | CASH HISTORY | Měny světa | Vývoj kurzu amerického dolaru | Platidla | Španělský dolar | Skončení války | Měsíční časový rámec | Prestiž | Používaná platidla | Investování je rizikové | TOP 4 komodity | Komodity v roce 2024 | Příběh mexického pesa | Koloniální války | Španělské koloniální měny | Hernán Cortés | Conquistador | Území dnešního Mexika | Naleziště stříbra | První peso | Nové Španělsko | Místokrálovství | Mayové | Aztékové | Vnitropolitické problémy | Vlastní měna | Mexická válka | Válka za nezávislost | Mexická válka za nezávislost | Koloniální platidlo | HDP země | Ropné krize | Alternativní producent ropy | Ropný průšvih | Zahraniční půjčky | Levné úvěry | Úvěry od soukromých bank | Velké zahraniční půjčky | Nekonečný stroj na peníze | Zadlužené Mexiko | Neschopnost splácet | Odliv zahraničních investorů | Latinskoamerická země | Vývoj kurzu mexického pesa | MXN/CZK | Mexická centrální banka | MXP | Nové peso (MXN) | Nové peso | Peso (MXN) | Nejpopulárnější měny světa | Nejpopulárnější měny | Prestiž mexického pesa
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot