Inflace spotřebitelských cen
Ropa WTI klesla o 1,5 % pod 70 dolarů; hurikán Rafael zeslábl na tropickou bouři
11.11.2024 Ropa WTI (OIL.WTI ) se v pondělí usadila pod hranicí 70 USD za barel, přičemž hodnocení hurikánu Rafael, který způsobil jen asi 27% výpadek těžební kapacity v Mexickém zálivu, snížilo NHC na tropickou bouři, která pravděpodobně nezpůsobí významné škody na těžbě ropy.
Ekonomický kalendář: Optimistické nálady na akciových trzích; Den veteránů v USA
11.11.2024 Sentiment na západních trzích je dnes pozitivní, i když investory zjevně znepokojily slabé údaje z Číny, kde inflace spotřebitelských cen vykázala v říjnu nižší než očekávaný růst a ceny výrobců se propadly ještě více než v září, ačkoli se očekávalo zlepšení; Hang Seng se po těchto údajích propadl o více než 1,5 %, ale futures dnes ukázaly mírné zlepšení sentimentu. Banka UBS snížila odhad letošního růstu čínského HDP na 4 % a naznačila, že rok 2025 bude v tomto ohledu pravděpodobně mnohem slabší. Dnes lze očekávat mírně nižší likviditu na světových trzích a vzhledem k částečnému uzavření trhů v USA bude aktivita velkých institucí pravděpodobně poněkud omezená; akcie amerických bank se dnes kvůli svátku obchodovat nebudou.Na dnešek nejsou naplánovány žádné významné zprávy o výsledcích hospodaření amerických společností ani projevy centrálních bankéřů.
⏬Ropa WTI na začátku týdne klesla o 2 %
14.10.2024 Ropa na začátku nového týdne ztrácí více než 2 %, a to především kvůli zveřejnění řady slabých údajů z Číny a neoznámení nových nástrojů na podporu ekonomiky. Kromě toho nedošlo k eskalaci situace na Blízkém východě, ačkoli Spojené státy začaly v Izraeli rozmisťovat další infrastrukturu protiraketové obrany.
BREAKING: EURUSD posiluje po PPI 🧭
11.10.2024 Americký index výrobních cen (PPI) v září meziměsíčně stagnoval na 0,0 %, zaostal za prognózou 0,1 % a byl nižší než 0,2 % z předchozího měsíce. Meziroční PPI vzrostl o 1,8 %, což překonalo očekávání 1,6 %, zatímco jádrový PPI vzrostl o 0,2 % meziměsíčně a 2,8 % meziročně. Tyto údaje naznačují zpomalení růstu cen výrobců, což by mohlo potenciálně vést ke zpomalení inflace spotřebitelských cen a ovlivnit měnověpolitická rozhodnutí Federálního rezervního systému. Nižší než očekávaný PPI by mohl být interpretován jako medvědí pro americký dolar a mohl by snížit pravděpodobnost agresivního zvýšení úrokových sazeb. Tento datový bod by však měl být zvažován spolu s dalšími ekonomickými ukazateli, aby bylo možné změřit celkové zdraví ekonomiky USA. Aktuálně existuje 87,9% pravděpodobnost 25 bps. snížení sazeb ze včerejších 83,3 %.
Graf dne - NZDUSD (09.10.2024)
09.10.2024 Před oznámením rozhodnutí trh počítal s téměř 80% pravděpodobností dvojího snížení sazeb. Trh plně počítal se snížením sazeb o 25 bazických bodů. Reakce trhu spolu s prudkým výprodejem novozélandského dolaru (NZD) byla více ovlivněna sdělením novozélandské centrální banky (Reserve Bank of New Zealand). Centrální banka zdůraznila, že měnová politika zůstává restriktivní, což signalizuje, že další snížení sazeb je pravděpodobné.
Denní shrnutí: Wall Street prodlužuje rally🗽Zlato na historických maximech, trhy čekají na snížení sazeb Fedu
13.09.2024 Do důležitého rozhodnutí Federálního rezervního systému o úrokových sazbách 18. září zbývá jen několik dní. Snížení sazeb je zřejmé, zatímco otázka jeho velikosti zůstává otevřená.
Ekonomický kalendář: Srpnová zpráva o indexu spotřebitelských cen v USA v centru pozornosti na Wall Street
11.09.2024 Globální investoři dnes čekají na zveřejnění zprávy o inflaci CPI ze Spojených států, i když její zveřejnění může na trh přinést nejistotu - zejména vzhledem k převládající náladě a skutečnosti, že investoři, poněkud vystrašení oslabujícím trhem práce, by rádi viděli, aby Federální rezervní systém co nejdříve snížil sazby. Reakce by mohla být tím větší, čím více se bude údaj lišit od konsenzu. V tomto případě by růst inflace mohl investory vyděsit a způsobit pokles očekávaného rozsahu uvolňování měnové politiky Fedu (a posílení dolaru a pravděpodobný růst USD/JPY).
💲 USD obnovuje ztráty před PCE
26.07.2024 Inflace spotřebitelských cen v USA v červnu meziročně klesla na 3,0 %, což je výraznější pokles, než se očekávalo. Inflace CPI však zůstává nad ukazatelem inflace PCE, který bude zveřejněn dnes. Bude PCE inflace nadále klesat a dodá Fedu důvěru, aby v září začal snižovat úrokové sazby?
Ekonomický kalendář: Zápis z jednání ECB v centru pozornosti trhů
04.07.2024 Včerejší seance přinesla nová maxima pro benchmarky na Wall Street a posílila tak víru v "pozitivní" sezónnost amerických indexů, pro které jsou první dva červencové týdny statisticky nejlepším obdobím celého roku. Při absenci americké seance se dnes pozornost zaměří na indexy ze starého kontinentu, které mohou stejně jako eurodolar reagovat na zápis z červnového zasedání ECB. Investoři budou očekávat další "holubičí" signály ze strany ECB, zejména vzhledem k tomu, že červen byl také měsícem prvního snížení sazeb v eurozóně.
USDJPY na nejvyšší úrovni od roku 1986 📈
26.06.2024 Pár USD/JPY dnes prolomil hranici 160, což je pásmo, které nebylo vidět od roku 1986. Pokračování rostoucího trendu páru se v poslední době zrychlilo mimo jiné díky lepším údajům PMI z americké ekonomiky, které posílily americký dolar v široký devizový trh. Japonský jen oslabil vůči americkému dolaru, dva dny před klíčovým ukazatelem inflace spotřebitelských cen Federálního rezervního systému, PCE. Ačkoli jsme se dnes nedozvěděli žádná data z Japonska nebo USA, která by mohla ospravedlnit vysokou volatilitu, trh stále vyvíjí spekulativní tlak na jen, protože japonská ekonomika vykazuje známky zlepšení, zatímco Bank of Japan zachovává svůj holubičí postoj.
Ranní shrnutí (26.06.2024)
26.06.2024 Indexy na Wall Street uzavřely včerejší seanci převážně růstem, i když slabost byla patrná v indexech Russell 2000 a Dow Jones Industrial Average, kde klesly akcie společností Home Depot, Target, Walmart a Nike. V důsledku toho benchmark uzavřel o 0,8 % níže. Index S&P 500 však posílil o téměř 0,4 % a Nasdaq 100 vzrostl o téměř 1,2 % díky 6% odrazu cen akcií společnosti Nvidia.
Ranní okénko - Týden uzavřou předběžné odhady spotřebitelské důvěry v USA
14.06.2024 Na závěr týdne bude k důležitým událostem patřit zejména předběžný odhad spotřebitelské důvěry v USA, kterou v měsíční frekvenci publikuje Michiganská univerzita. Podle mediánu analytických odhadů by v červnu mělo dojít ke zvýšení sentimentu z 69,1 na 72,0 bodů, což značí zlepšující se výhled na ekonomický vývoj v horizontu následujících 6 měsíců. Ke zvýšení by mělo dojít i v případě hodnocení současné situace, která by se dle tržního konsenzu měla lepšit z květnových 69,6 bodů na 72,2 v červnu.
Co očekávat od dnešního zasedání Fedu❓
12.06.2024 Velký den týdne je tady. Zatímco dnes již byla investorům nabídnuta zpráva o americkém indexu spotřebitelských cen za květen, dnes je naplánována ještě jedna velká událost - vyhlášení měnové politiky FOMC v 19:00 BST. Očekává se, že americká centrální banka ponechá sazby beze změny, ale obchodníci jsou zvědaví, co Fed očekává do konce roku. Pojďme se v krátkosti podívat na to, co od dnešního zasedání očekávat.
Graf dne - USDJPY (31.05.2024)
31.05.2024 USD/JPY dnes ráno překonává horní hranici krátkodobého rozpětí a vrací se nad hranici 157,00. Údaje z Japonska zveřejněné během asijsko-pacifické seance nedokázaly japonský jen podpořit, i když nebyly příliš špatné. Inflace spotřebitelských cen v japonské oblasti Tokia v květnu zrychlila, zatímco maloobchodní tržby v dubnu vzrostly více, než se očekávalo. Údaje o průmyslové výrobě však očekávání nenaplnily. Další změnu k pohybu dostane pár v brzkém odpoledni, kdy bude zveřejněn balík amerických dat za duben včetně PCE inflace. Ekonomové očekávali, že celková i jádrová PCE zůstane oproti stavu před měsícem beze změny, takže vyšší než očekávaný údaj může USD podpořit a podpořit další zisky USD/JPY.
Ekonomický kalendář: Rychlý odhad CPI z Německa a Béžová kniha Fedu v centru pozornosti trhu
29.05.2024 Dnešní makrokalendář je stejně jako včerejší poměrně chudý. V 8:00 se dozvíme údaje o maloobchodních tržbách ze Španělska a v 9:00 bleskovou inflaci CPI z Polska za květen, kde se již očekává údaj o 0,4 procentního bodu vyšší než předchozí. Další čtení již budou mít větší váhu, řeč je o inflaci CPI/HICP z Německa, která bude známa ve 13:00, a zde se na trhu očekávají vyšší data.
Inflace ve střední Evropě opět ožívá. Do konce roku vzroste nad cílové hodnoty centrálních bank
28.05.2024 Poslední údaje dokazují, že ve střední Evropě opět dochází k růstu inflace. Po zveřejnění posledních údajů za duben, kdy inflace rostla v Česku, Polsku i Maďarsku, analytici z Allianz Trade očekávají, že inflace poroste po zbytek letošního roku a zvýší se nad cílové hodnoty centrálních bank. Dle prognózy by celková hodnota inflace za rok 2024 měla dosáhnout 3,7 % v Česku, 4,6 % v Polsku a 4,8 % v Maďarsku.
Co očekávat od RBA?
06.05.2024 Reserve Bank of Australia má během nadcházejícího asijsko-pacifického zasedání oznámit své další rozhodnutí o měnové politice. Oznámení bude provedeno v úterý v 6:30 hodin středoevropského času. Očekává se, že RBA na čtvrtém zasedání v řadě ponechá sazby beze změny na dvanáctiletém maximu, ale určitý jestřábí příklon se může nabízet, protože inflace klesá pomaleji, než se očekávalo. Pojďme se krátce podívat na to, co od zasedání očekávat.
Denní shrnutí: dolar zaznamenává další silnou seanci, zatímco indexy se snaží udržet ceny při otevření📣
16.04.2024 Indexy na Wall Street mají za sebou smíšený průběh seance, kterou zakončily přibližně na úvodní úrovni. Po dvou velmi dynamických seancích směrem dolů by absence odrazu mohla signalizovat slabost býků.
Makrokalendář - Důležitá data z USA navzdory Velikonocům
01.04.2024 Dnes je druhý den velikonočních svátků, takže ve většině evropských zemí se ještě nebude obchodovat. Ve většině asijských zemí a na Wall Street je však dnes běžný obchodní den, takže na většině komoditních trhů se opět obchoduje. Pondělí začalo znatelnými zisky v Číně po zveřejnění pozitivních indexů PMI a silným růstem cen zlata a ropy. Dnes budou zveřejňovány údaje především ze Spojených států, i když tento týden vypadá ještě zajímavěji díky zveřejnění údajů z amerického trhu práce tento pátek.
Prostor ke snižování sazeb v USA je letos značně omezený, nemovitosti nezlevní
06.03.2024 „V silné ekonomice s vysokou úrovní fiskálních výdajů a zdravým soukromým sektorem existuje jen omezený prostor pro snižování sazeb, aniž by se znovu rozhořely inflační tlaky,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
BREAKING: EUR klesá po údajích o německém CPI
29.02.2024 Dnes ve 14:00 byly zveřejněny bleskové údaje o německé inflaci za únor. Trh očekával zpomalení celkového CPI z 2,9 % na 2,6 % meziročně. Dnes dříve zveřejněné údaje z Francie a Španělska však ukázaly menší než očekávané zpomalení růstu cen, což vyvolává obavy, že i německý údaj překvapí směrem vzhůru. Údaje na úrovni jednotlivých států zveřejňované v průběhu dne silně naznačovaly, že celkový německý údaj vykáže zpomalení.
Týden na trzích: Překoná Nvidia vysoká očekávání?
19.02.2024 Pozornost investorů se po většinu týdne soustředila kolem makroekonomických dat. Negativním překvapením byl růst americké inflace spotřebitelských cen, které koncem týdne doplnila data cen produkčních. Část investorů vystřízlivěla a pochopila, že snižování úrokových sazeb za rohem zatím skutečně není a upravila rizikový profil svých investic, což stáhlo níže především technologie. Tento týden budu především o výsledcích amerického vývojáře AI čipů Nvidie, kde investoři zacenily od začátku roku velmi svižné pokračování v dosavadním nezastavitelném trendu.
Denní přehled: Bitcoin testuje 48 000 dolarů, indexy dosahují nových maxim 🔔
09.02.2024 Wall Street v poslední den tohoto týdne rozšiřuje zisky. US500 roste o 0,40 % na 5035 bodů a US100 získává 0,90 % a překonává hranici 18 000 bodů.
📊 US500 beze změn před zasedáním FOMC
31.01.2024 Federální rezervní systém dnes večer (20:00) oznámí první rozhodnutí o úrokových sazbách v roce 2024. USD byl v poslední době velmi silný, protože šance trhu na březnové snížení sazeb se snížily. Navíc pohyb EURUSD směrem dolů byl navíc podpořen nedostatkem jestřábích komentářů ze strany ECB. Navíc oživení cen ropy a napětí na Blízkém východě vytvářejí riziko druhé vlny inflace a zároveň zvyšují poptávku po bezpečných aktivech včetně amerického dolaru. Co bychom měli očekávat od dnešního zasedání FOMC? Na co se trhy zaměří?
Ranní shrnutí (19.01.2024)
19.01.2024 Asijsko-pacifické indexy, s výjimkou čínských, se obchodují v pozitivním sentimentu poté, co americké indexy včera uzavřely se solidními zisky. Indexy Kospi a Nikkei si připisují přibližně 1,20-1,50 %.
Denní shrnutí: akciové trhy prohlubují výprodej 📌
17.01.2024 Wall Street a evropské indexy pokračují v klesajícím trendu, který je tažen prudkým růstem výnosů amerických desetiletých státních dluhopisů, které dnes překonaly hranici 4,1 % (nejvyšší hodnota od první poloviny prosince 2023). US500 a US100 klesly o více než 1,00 %.
Denní shrnutí: zlato blízko 2000 USD, prudký pokles EURUSD
16.01.2024 Americké indexy měly smíšený průběh. V úvodu hotovostní seance došlo po prodlouženém víkendu k poklesu, po kterém následovalo mírné oživení. Po mírně jestřábím komentáři bankéře FEDu Wallera se na trh vrátil prodejní tlak.
Ranní shrnutí (12.01.2024)
12.01.2024 Poslední seance na trzích APAC v tomto týdnu přinesla smíšené nálady investorů. Relativně velké zisky zaznamenal japonský index Nikkei, který posílil o 1,5 %. Téměř 1% zisky zaznamenaly také indické indexy. Trhy v Jižní Koreji se však obchodovaly pod tlakem směrem dolů.
Denní shrnutí: USD se pohybuje na základě "jestřábí" NFP a "holubičího" ISM
05.01.2024 Indexy na Wall Street se dnes obchodují převážně výše - Dow Jones si připisuje 0,1 %, S&P 500 se obchoduje o 0,3 % výše a Dow Nasdaq přidává 0,4 %. Russell 2000 s malou kapitalizací klesá o 0,2 %.
Rok 2024 přinese českému hospodářství zotavení, domnívá se ekonom Čapek
27.12.2023 Rok 2024 přinese českému hospodářství zotavení, domnívá se ekonom Jan Čapek. Inflace podle odhadů klesne z dosavadních dvouciferných hodnot na výrazně nižší úroveň, zatímco míra nezaměstnanosti by měla zůstat stabilní na současných nízkých hodnotách, uvedl odborník, jenž působí v Národním institutu SYRI a na Masarykově univerzitě v Brně.
Graf dne - CADJPY (21.12.2023)
21.12.2023 Japonský jen byl během asijsko-pacifické seance jednou z nejvýkonnějších měn zemí G10, a to po zveřejnění ekonomických prognóz japonské vlády. Prognóza růstu reálného HDP pro současný fiskální rok 2023/24 byla revidována z 1,3 % na 1,6 %, zatímco prognóza pro příští rok byla revidována z 1,2 % na 1,3 %. Navíc se očekává, že inflace spotřebitelských cen v tomto i příštím fiskálním roce zůstane nad inflačním cílem Bank of Japan, což je jestřábí vývoj vzhledem k tomu, že japonská ekonomika se již několik let potýká s růstem cen nad cíl BoJ.
Denní shrnutí: Ropa se stahuje z oblasti 80 dolarů, Bitcoin skáče nad 44 000 dolarů
20.12.2023 S&P 500 a Dow Jones si připsaly po 0,1 %, Nasdaq se obchoduje o 0,3 % výše, zatímco Russell 2000 s malou kapitalizací vyskočil o 0,8 %.
Graf dne - GOLD (12.12.2023)
12.12.2023 Pozornost investorů se během dnešní seance zaměří na údaje o indexu spotřebitelských cen v USA za listopad, které budou posledním klíčovým ukazatelem před plánovaným středečním zasedáním Fedu. Ekonomové odhadují, že v meziročním vyjádření bude celkový údaj indikovat mírné zpomalení tempa růstu cen a služeb v americké ekonomice, zatímco jádrový údaj za stejný snímek ukáže, že dynamika zůstává na stejné úrovni.
Denní shrnutí: EURUSD klesl pod 1,08, BITCOIN vyskočil nad 43 000 USD
05.12.2023 Indexy na Wall Street se dnes obchodují převážně na nižší úrovni - S&P 500 klesá o 0,1 %, Dow Jones se obchoduje o 0,2 % níže a Russell 2000 s malou kapitalizací se propadá o více než 1,3 %. Nejlépe si vede Nasdaq se ziskem 0,1 %.
Změny penzijního spoření, které dnes schválili poslanci, jsou kroky správným směrem. Přimějí totiž lidi, aby si na stáří odkládali více – samy o sobě však stačit nebudou, je třeba oživit český kapitálový trh
15.11.2023 Změna podpory penzijního spoření, kterou dnes schválili poslanci, je krok správným směrem. Jeden z mnoha, které jsou nutné ke zdolání cesty k dlouhodobé udržitelnosti tuzemského důchodového systému. Přiměje totiž lidi, aby si na důchod spořili sami více.
Ekonomický kalendář: Čekáme na maloobchodní prodeje z USA
15.11.2023 Globální akciový trh dnes stojí před vyhlídkou na potenciálně další úspěšnou seanci, která proběhne v očekávání údajů o maloobchodních tržbách v USA ve 14:30. Tato data potenciálně vrhnou více světla na poptávku v americké ekonomice a také ukážou, zda se "cena" nižší inflace pro trhy ukáže jako výrazné zhoršení spotřebitelské aktivity. Dalšími důležitými údaji v průběhu dnešní seance budou samozřejmě údaje o PPI, které budou zveřejněny rovněž ve 14:30. Dozvíme se také výsledky velkoobchodních tržeb v Kanadě a údaje o regionálním indexu newyorského Fedu. Obchodníci na trhu s ropou budou věnovat pozornost údajům o zásobách EIA, které budou zveřejněny v 16:30.
Ekonomický kalendář: Projev centrálních bankéřů v centru pozornosti 📌
09.11.2023 Dnešní makrokalendář je poměrně nabitý. V první části dne měli investoři možnost seznámit se s údaji o čínské inflaci za říjen. Celkově se ukázalo, že zpráva byla víceméně v souladu s očekáváním. Inflace spotřebitelských cen dosáhla -0,2 % meziročně, což bylo o něco méně než očekávaných -0,1 % meziročně. Mezitím ceny výrobců (PPI) meziročně klesly o -2,7 % oproti prognózovanému údaji -2,6 %.
Denní shrnutí: Wall Street se vzpamatovává z počátečního poklesu, USD roste
31.10.2023 Indexy na Wall Street zahájily dnešní obchodování poklesem, ale později se dokázaly z poklesů vzpamatovat. S&P 500 se obchoduje o 0,5 % výše, Nasdaq získává 0,4 % a Dow Jones přidává 0,3 %.
Denní shrnutí: Trh se na začátku týdne odráží ode dna
30.10.2023 Jednou z nejvýkonnějších společností indexu DAX byla Siemens Energy (ENR.DE), která dnes posílila o více než 5 %. Generální ředitel společnosti ujistil, že společnost nepotřebuje peníze od státu. Tato vyjádření přišla v době, kdy se v poslední době objevily určité obavy ohledně ztrátových výrobců turbín, kteří by mohli potřebovat státní pomoc.
Ekonomický kalendář: Projevy centrálních bankéřů v centru pozornosti
10.10.2023 Dnes neexistuje jediná makro publikace, která by na světových trzích vzbudila zvláštní pozornost. Po včerejších projevech členů Fedu, které byly přijaty holubičím tónem - výnosy amerických dluhopisů klesly, protože vzrostla očekávání, že na listopadovém zasedání Federálního rezervního systému dojde k pozastavení cyklu zvyšování úrokových sazeb. Dnes bude mít trh příležitost vyslechnout si názory dalších tří členů Fedu a v jejich vyjádřeních bude pravděpodobně hledat známky potvrzení včerejšího vyznění. Navíc ve 14 hodin vystoupí Christine Lagardeová, jejíž vyjádření bude rovněž bedlivě sledováno, protože trh se téměř přesvědčil, že ECB již sazby nezvýší a cyklus uhasila. Jakýkoli náznak, že zvýšení sazeb na zasedání je stále vysoce pravděpodobné, by mohl euro krátkodobě potenciálně posílit, i když evropské měně rozhodně nepomáhá slabší ekonomika, která je na restriktivní měnovou politiku citlivější.
Ekonomický kalendář: Lehký den před zítřejšími zprávami o PMI ve službách
03.10.2023 Futures kontrakty na hlavní evropské akciové indexy naznačují mírně nižší otevření dnešní hotovostní seance. Děje se tak po slabší asijské seanci, kde indexy z Číny po otevření po delší sváteční přestávce ztratily až 3,0 %.
Graf dne - USDCAD (19.09.2023)
19.09.2023 Trhy zůstávají před maratonem centrálních bank, který se uskuteční koncem tohoto týdne, poměrně klidné a tiché. Obchodníkům budou nabídnuta mimo jiné rozhodnutí o sazbách FOMC (středa), Bank of England a Swiss National Bank (čtvrtek) a Bank of Japan (pátek). Určitá akce a krátkodobá volatilita se však dnes může objevit i na USD/CAD kolem 14:30 SEČ. Důvodem je souběžné zveřejnění údajů z amerického trhu s bydlením za srpen a kanadských údajů o inflaci CPI za srpen.
BREAKING: Inflace spotřebitelských cen ve Španělsku vyšší než v předchozím měsíci!
30.08.2023 Zpráva o inflaci CPI a HICP za srpen byla zveřejněna v 9:00 hodin: CPI: Skutečnosť 2,6 % r/r; očekávaní 2,6 % r/r; dříve 2,3 % r/r. HICP: Skutečnost 2,4 % r/r; očekávání 2,5 % r/r; dříve 2,1 % r/r.
Ranní shrnutí (25.08.2023)
25.08.2023 Navzdory vyššímu otevření skončily americké indexy včerejší obchodování o více než 1 % níže. S&P 500 klesl o 1,35 %, Dow Jones se posunul o 1,08 % níže a Nasdaq se propadl o téměř 1,9 %. Index Russell 2000 s malou kapitalizací klesl o téměř 1,4 %.
Ekonomický kalendář: Klidný začátek zajímavého týdne!
14.08.2023 Tématem dnešního dopoledne je Čína, zejména nejistota kolem developerské společnosti Country Garden a červencový pokles nových úvěrů.
Bank of England zastavila pokles libry
04.08.2023 Britská libra po včerejším neuvěřitelném comebacku během projevu guvernéra Bank of England Andrewa Baileyho ztrácí vůči americkému dolaru půdu pod nohama. Po očekávaném zvýšení sazby o 25 bazických bodů a stanovení klíčové úrokové sazby na 5,25 % se britská libra částečně zotavila. Pár GBP/USD však získal ještě silnější podporu poté, co Andrew Bailey prohlásil, že centrální banka zůstává opatrná ve svém boji s trvale vysokou inflací kvůli nežádoucím překvapením ve fundamentálních datech Spojeného království.
BREAKING: EUR po španělských údajích stoupá
28.07.2023 Dnes ráno v 9:00 byly zveřejněny dva klíčové údaje ze španělské ekonomiky - zpráva o HDP za 2. čtvrtletí 2023 a zpráva o inflaci CPI za červenec. Zatímco údaje o HDP byly v souladu s odhady a vykázaly mezičtvrtletní expanzi o 0,4 %, údaje o CPI se ukázaly být překvapením. Zatímco se očekávalo zpomalení celkového španělského CPI z 1,9 % na 1,6 % r/r, místo toho zrychlil na 2,3 % r/r.
🔼 DE30 na jednoměsíčním maximu před ECB
27.07.2023 Dnes je druhý den maratonu centrálních bank v tomto týdnu. Obchodníci se dnes ve 13:15 SEČ dozvědí informace od ECB, která oznámí své další měnověpolitické rozhodnutí, a ve 13:45 SEČ bude následovat tisková konference prezidentky ECB Lagardeové. Očekává se, že rozhodnutí bude stejné jako v případě včerejšího zasedání FOMC - zvýšení sazeb o 25 bazických bodů. Tím by se depozitní sazba dostala na 3,75 %. Otázkou však je, co bude následovat? Naznačí ECB žádnou změnu ve své cestě a naznačí další zvýšení sazeb v září? Nebo půjde ve stopách Fedu a zdůrazní, že rozhodnutí bude záviset na příchozích datech? Pokud má být rozhodnutí závislé na datech, může být pro ECB těžké odůvodnit další zvýšení sazeb.
BREAKING: Ztráty libry po nižší inflaci ve Spojeném království!
19.07.2023 Inflace spotřebitelských cen za červen (r/r): dnes 7,9 % r/r. Očekávalo se 8,2 % r/r. Dříve: 8,7 % r/r. Jádrová inflace CPI za červen (r/r): dnes 6,9 % r/r. Předtím se očekávalo 7,1 % r/r. Dříve: 7,1 % r/r.
Graf dne: NZDUSD (12.07.2023)
12.07.2023 Dnešní obchodní seance se pravděpodobně ukáže jako klíčová, a to kvůli zveřejnění indexu CPI z USA, rozhodnutí BoC o úrokových sazbách a reakce na ranní rozhodnutí RBNZ.
Ekonomický kalendář: Bude zveřejněn CPI z USA a o sazbách rozhoduje BoC!
12.07.2023 Dnešní makroekonomický kalendář je nabitý zajímavými makroekonomickými údaji. Pozornost investorů se v první řadě zaměří na klíčové údaje o CPI z USA (14:30), které by měly ukázat výrazný pokles dynamiky inflace v zemi. Druhým tématem dne bude rozhodnutí BoC o úrokových sazbách (16:00). Podle konsenzu by BoC měla zvýšit hlavní úrokovou sazbu o 25 bazických bodů na 5 %. Den vyvrcholí reportem o změně zásob ropy a dalších ropných produktů (16:30) a několika prohlášeními centrálních bankéřů.
Ranní shrnutí (12.07.2023)
12.07.2023 Asijsko-pacifické indexy se během středeční obchodní seance obchodovaly na smíšených úrovních, když je tížila nejistota vyplývající z dnešního zveřejnění inflačního reportu v USA. Japonský Nikkei ztratil téměř 0,65 %, australský S&P/ASX 200 se obchodoval 0,38 % nad včerejšími závěrečnými úrovněmi a indický Nifty 50 posílil o téměř 0,15 %. Index Hang Seng je v současné době v čele růstu na trzích APAC, když si na denní bázi připsal 1,21 %.
USD se v prostředí vytrvalé inflace a sazeb Fedu snaží zotavit
14.06.2023 Americký dolar se čím dál hůř drží nad vodou, protože je pod tlakem rostoucí inflace a nejistoty panující kolem sazeb Federálního rezervního systému. Olej do ohně přilévají i smíšené makroekonomické údaje ze Spojených států a patová situace s evropskou měnou, která vykázala krátkodobý růst a dál stoupá.
RBNZ signalizuje konec cyklu, NZD ztrácí❗
24.05.2023 Na devizovém trhu dnes kromě libry reagující na vyšší než očekávané údaje o inflaci ze Spojeného království hrál dominantní roli novozélandský dolar, který se propadal pod tlakem dnešního rozhodnutí RBNZ a komentářů centrálních bankéřů. Klíčovým názorem celého zasedání bylo, že zvyšování sazeb již nebude nutné k boji proti inflaci, a RBNZ tak jako první z hlavních světových centrálních bank zastavila cyklus zvyšování sazeb.
Bank of England očekává další zvýšení úrokových sazeb, protože britská inflace zůstává vysoká
09.05.2023 Trhy předpokládají, že Federální rezervní systém již udělal vše potřebné pro stabilizaci cen poté, co minulou středu zvýšil úrokovou sazbu o čtvrt bodu. Podobnou cestou se vydala i Evropská centrální banka, která změnila svůj agresivní tón na mírnější zvýšením sazby na 3,75 %.
Ropa přešlapuje na místě
11.04.2023 Pokud vás boční pohyb na ropě, jehož jsme v posledních dnech svědky, zmátl a rádi byste věděli, co od tohoto trhu očekávat. Přinášíme vám fundamentální i technickou analýzu ropy pro tento týden.
Ekonomický kalendář: Německý index Ifo, projevy členů ECB
27.03.2023 Evropské akciové trhy zahájily dnešní hotovostní obchodní seanci růstem, když německý DE30 v prvních minutách obchodování testoval oblast 15 300 bodů. Optimistická nálada je patrná napříč celým starým kontinentem a také na dalších finančních trzích, kde se kryptoměny obchodují výše a ropa postupuje vpřed. GBP a AUD jsou nejúspěšnějšími měnami G10, zatímco USD a JPY nejvíce zaostávají.
Ranní shrnutí (06.03.2023)
06.03.2023 Asijsko-pacifické indexy se dnes obchodují převážně výše, pravděpodobně v reakci na páteční růst na Wall Street.
Jak mohou čeští investoři ochránit svá portfolia před rostoucí inflací
27.02.2023 Pro investory představuje inflace jednu z nejhorších ekonomických situací. Nicméně přidání určitých tříd aktiv – jako je zlato či nemovitosti, do dobře diverzifikovaného portfolia může investorům pomoci v ochraně před inflací.
Bitcoin po zveřejnění americké inflace brání úroveň 21 500 USD 💥
14.02.2023 Bitcoin se dnes snaží zastavit pokles na 21 500 dolarech poté, co údaj o inflaci v USA ukázal neuspokojivě nízkou míru poklesu, a zprávy agentury Bloomberg naznačily, že SEC hodlá regulovat také finanční instituce zapojené do kryptografického trhu.
Ceny zlata ustupují kvůli strachu z CPI, měď je zasažena nejistotou v Číně
13.02.2023 Začátkem týdne se ceny zlata snížily na téměř měsíční minima, jelikož obchodníci očekávali další informace o americké inflaci, zatímco ceny mědi zaznamenaly velké ztráty spojené s rostoucí nejistotou týkající se hospodářského oživení v Číně.
Invesco: Aristotelův seznam – 10 nepravděpodobných, ale možných výsledků pro rok 2023
19.01.2023 Paul Jackson: „Je čas na každoroční seznam nepravděpodobných, ale možných výsledků na trzích, v politice a sportu. Pro rok 2023 zůstávají trhy volatilní, takže seznam překvapení – nápadů vymykajících se konsensu pro rok 2023, které mají alespoň 30% šanci na uskutečnění – se kloní k pozitivním hodnotám.
Co očekávat od zasedání FOMC❓
13.12.2022 Tématem číslo jedna posledních týdnů byly bezpochyby centrální banky a inflace. Investoři si nyní kladou otázku, zda se po cyklu zvyšování úrokových sazeb po celém světě trhy blíží k tzv. pivotu, tj. zpomalení tempa tak rychlého zpřísňování a obratu v rétorice centrálních bankéřů. Zítra přijde na řadu Fed. Inflace spotřebitelských cen v USA posílila šance na holubičí krok Fedu. Podívejme se na klíčové body, abychom se na zítřejší zasedání FOMC lépe připravili.
Moody's snížila výhled ČR s ohledem na dodávky plynu ze stabilního na negativní
07.08.2022 Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila výhled České republiky ze stabilního na negativní kvůli možnému narušení dodávek ruského plynu. To by mohlo vést k přidělování plynu, uvrhnout ekonomiku země do hluboké recese s negativními důsledky pro trend růstu a zhoršit rozpočtové ukazatele, napsala ratingová agentura v tiskové zprávě. Moody's zároveň potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti České republiky na stupni Aa3.
Invesco: Analýza inflace – hlubší příčiny a důsledky
07.06.2022 Společnost Invesco v analýze zkoumá některé základní ekonomické koncepty a uvádí svůj názor na to, zda se inflace posune zpátky k hodnotám, na které jsme byli ještě nedávno zvyklí, nebo zda se nyní pohybuje k trvale vysoké úrovni, která spíše odpovídá zkušenostem ze 70. a 80. let minulého století.
Když Fed zvyšuje sazby, Dow stoupá
05.05.2022 Akcie ve středu vzrostly poté, co předseda Fedu Jerome Powell sdělil, že zvýšení sazeb o 75 bazických bodů není aktuální. Tato poznámka následovala po půlbodovém zvýšení na rozmezí 0,75 % až 1 %, což představuje největší nárůst od roku 2000.
Poptávka po zlatě jako bezpečném aktivu se vrací na pozadí obav z inflace
11.03.2022 Zlato v úterý posílilo a vrátilo se nad 2 000 USD za unci v kontextu rostoucí inflace v USA. Předtím se drahý kov ve středu propadl o 2,7 %.
Švýcarská národní banka se zavázala zastavit růst franku
08.03.2022 Švýcarská národní banka 7. března potvrdila svůj záměr intervenovat na měnových trzích, aby omezila růst franku poté, co příliv bezpečného přístavu vyvolaný konfliktem na Ukrajině krátkodobě posunul měnu nad paritu s eurem.
Britská centrální banka zvýšila kvůli inflaci úrokovou sazbu na 0,50 procenta
03.02.2022 Britská centrální banka ve snaze omezit prudce rostoucí inflaci zvýšila svou základní úrokovou sazbu o 0,25 procentního bodu na 0,50 procenta. Banka o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Míra inflace v Británii v prosinci vystoupila na 5,4 procenta a je nejvyšší zhruba za 30 let. Banka rovněž uvedla, že začne ukončovat svůj program nákupů dluhopisů.
MMF varoval Bank of England
15.12.2021 V úterý obdržela Bank of England varování od Mezinárodního měnového fondu, že pokud bude v příštím roce nadále nečinná, pak inflace ve Spojeném království pravděpodobně dosáhne 30letého maxima 5,5 %.
Jihokorejská centrální banka letos podruhé zvýšila úrokovou sazbu
25.11.2021 Jihokorejská centrální banka dnes zvýšila základní úrokovou sazbu, a to o čtvrt procentního bodu na jedno procento. Reagovala tím na obavy z rostoucí inflace a zadlužení domácností. Banka letos úrok zvýšila už podruhé, ekonomové její dnešní krok očekávali. V Jižní Koreji tak skončila éra téměř nulových úrokových sazeb, informuje agentura AP.
Ranní okénko - Částečné rozvolnění restrikcí podpoří indikátory sentimentu
24.05.2021 Týden odstartujeme jediným údajem v českém ekonomickém kalendáři. Statistický úřad zveřejní květnový konjunkturální průzkum. Všechny jeho subindikátory v dubnu zaznamenaly zlepšení a s další vlnou optimismu lze díky částečnému rozvolnění vládních nařízení počítat i v květnové edici průzkumu. Největší potenciál ke zlepšení má index v sektoru služeb, které byly vlivem uzavírek zasaženy nejsilněji. Po zbytek týdne nás čeká řada měkkých indikátorů v čele s německým Ifo indexem. V Německu a USA bude zveřejněn zpřesněný odhad HDP v Q1.
Týdenní tržní výhled: Očekávané ekonomické údaje USA
10.05.2021 Všechny oči budou tento týden pevně upřeny na americké ekonomické údaje a americký dolar po obrovské ztrátě v údajích o zaměstnanosti z minulého týdne. Ekonomové a analytici předpovídali, že do ekonomiky bude přidáno více než 990 000 pracovních míst, ale nakonec bylo oznámeno pouze 266 000 pracovních míst.
Ranní okénko - Američtí zpracovatelé dál šlapou na plyn
30.03.2021 Prvním dnešním makroekonomickým indikátorem bude v dopoledních hodinách průzkum ekonomické důvěry v eurozóně za měsíc březen. Souhrnný index by podle odhadu trhu měl přinést mírné zlepšení z únorových 93,4 na 96 bodů, přičemž kromě průmyslu, který téměř bez přestávky roste již od loňské jarní vlny pandemie, by se měly pomalu přidávat i služby. I pokud by se tržní očekávání naplnila, celkový index by i nadále zůstal poměrně hluboko pod předkrizovou úrovní poblíž 104 bodů i pod pětiletým průměrem, který činí 103,3. Zkušenosti z minulého týdne, kdy příjemně překvapily výsledky německého indexu nákupních manažerů i IFO indexu, ovšem dávají naději na překonání odhadů i tentokrát. Mezi evropskými podnikateli se totiž navzdory zádrhelům v procesu očkování populace evidentně šíří opatrný optimismus.
ČNB zvedání sazeb nechce uspěchat
24.03.2021 Výsledek dnešního měnověpolitického zasedání bankovní rady České národní banky se zdál být předem poměrně jasný. Situace si žádnou změnu politiky nežádala a tyto odhady se beze zbytku naplnily. Základní sazba tak zůstává na 0,25 %, diskontní sazba na 0,05 % a lombardní sazba na 1,00 %.
Forex: Podpoří zasedání ČNB korunu?
14.12.2020 Minulý týden dorazila z tuzemska řada klíčových ekonomických dat. Inflace spotřebitelských cen v listopadu dále snížila tempo růstu na meziročních 2,7 % a skončila tak mírně pod odhadem trhu (2,8 %) i ČNB (2,9 %). Maloobchodní tržby pozitivně překvapily, i když na nich již byla patrná druhá vlna pandemie. Průmyslová výroba si po zohlednění všech sezónních faktorů meziročně polepšila o 1,3 %. Na vývoj koruny to však zásadní vliv nemělo. Začátkem týdne byla obchodována poblíž hranice EUR/CZK 26,50. Posléze posílila k EUR/CZK 26,35 a během týdne si tak připsala zisk o zhruba půl procenta. České měně prospěl pokles rizikové averze na finančních trzích. K tomu přispěla také dohoda mezi lídry EU na záchranném fiskálním balíčku, která před tím byla blokována Polskem a Maďarskem. Zisky minulý týden zaznamenaly i ostatní měny regionu – polský zlotý a maďarský forint.
Ranní okénko - ECB naplnila očekávání
11.12.2020 Dnes je druhý den jednání Evropské rady v Bruselu. Z Německa dorazil finální údaj o listopadovém vývoji spotřebitelských cen, který potvrdil, že tamní inflace nadále zůstává v negativním teritoriu (-0,3 % y/y). Odpoledne bude v USA zveřejněn prosincový (předběžný) výsledek indexu spotřebitelské důvěry od University of Michigan.
Ranní okénko - Pandemie hýbe očekávanou inflací v eurozóně
18.11.2020 Dnes bude zveřejněn finální výsledek říjnové inflace v eurozóně, který nabídne detailnější pohled na faktory ovlivňující aktuálně velmi nízkou cenovou dynamiku. Z USA dorazí údaje o nové výstavbě rodinných domů. Pondělní setkání zástupců členských zemí EU přineslo zádrhel.
Forex: Korunu žene vpřed pozitivní investorská nálada
16.11.2020 Česká měna si v uplynulém týdnu udržela zisky, které postupně sbírala od začátku listopadu a uprostřed týdne se přiblížila až k hranici EUR/CZK 26,40. Korunu poháněl rostoucí globální investorský apetit, který se odvíjel od dvou stěžejních událostí. Zaprvé,výhra J. Bidena v prezidentských volbách se s dalším sčítáním hlasů čím dál více vykreslovala jako hotová věc. A i když americký ministr spravedlnosti W. Barr povolil federálním prokurátorům vyšetřování údajných podvodů během voleb, nedostatek důkazů jasně naznačuje, že žádný zvrat ve výsledku voleb se konat nebude. S demokratickým prezidentem v Bílém domě se očekává umírněnější postoj v mezinárodní diplomacii a obchodu, což by přispělo k přesunu kapitálu i na tuzemský trh, čímž by česká měna profitovala. Druhým hnacím motorem pozitivní investorské nálady byly zprávy o brzké dostupnosti vakcíny proti koronaviru a uzavření dohody mezi výrobci a Evropskou komisí o dodání až 300 milionů dávek vakcíny. Na finančních trzích tím došlo ke snížení averzi k riziku, což vedlo k opouštění pozic v tzv. bezpečných přístavech, jako státních dluhopisů Německa a USA. To vedlo ke snížení jejich cen, a tudíž vyššímu výnosu. Například výnos 10letého amerického státního dluhopisu během minulého pondělí vzrostl zhruba o 18 % a výnos německých dluhopisů se v tentýž den vyhoupl přibližně o 22 %. Kurz koruny nerozházela ani tuzemská data. Inflace spotřebitelských cen se vrátila do tolerančního pásma ČNB a zápis z jednání ČNB ukázal, že většina členů bankovní rady vidí ponechání úrokových sazeb na nízké úrovni i v průběhu příštího roku. Potvrdilo se tak to, co už trh ostatně předpokládal.
Ranní okénko - Americký průmysl stále zaostává za maloobchodem, odchylka by se však měla snižovat
16.11.2020 Ekonomických dat z tuzemska a eurozóny bude v příštích dnech poskrovnu. Jedinou událostí na českém kalendáři je dnešní zveřejnění indexu cen průmyslových výrobců za říjen. Pozornost pak bude upoutána na domácí epidemický vývoj a geopolitiku. V eurozóně bude trh sledovat pokračování jednání o brexitu, která minulý týden nebyla uzavřena s nikterak velkým pokrokem. V Asii včera byla podepsána dohoda o volném obchodu mezi 15 zeměmi. Z USA kromě ekonomických dat očekáváme „více“ oficiální výsledek prezidentských voleb.
Ranní okénko - Tempo inflace zřejmě dále kleslo
09.11.2020 Po nabitém kalendáři minulý týden, budou nastávající dny z pohledu ekonomických dat klidnější. Hlavní událostí bude tuzemská inflace spotřebitelských cen za říjen, která pravděpodobně dále snížila meziroční tempo. Z eurozóny dorazí první ukazatele sentimentu za listopad a průmyslová výroba za září.
Ranní okénko - Zádrhel na americkém trhu práce
16.10.2020 Statistický úřad na počátku dne zveřejní zářijové ceny českých průmyslových výrobců, jejichž vývoj je nadále tlumen konkurenčními tlaky, levnější energií a nejistým ekonomickým výhledem. Negativně na růst cen také působí nízká inflace v eurozóně a meziročně nižší ceny ropy.
Ranní okénko - Týden v duchu inflace
12.10.2020 Týden se ponese v duchu inflace spotřebitelských cen. Tuzemská zářijová inflace je na řadě dnes. Očekáváme zpomalení její meziměsíční dynamiky, což je dáno především negativním sezónním vlivem poklesu cen dovolených. Naopak ceny potravin působily opačným směrem. V meziročním vyjádření dojde vzhledem k nízké základně ke zvýšení spotřebitelských cen.
Údaje o sentimentu, inflaci a nezaměstnanosti poodhalí stav ekonomik
29.09.2020 Prezidentka ECB Lagarde včera konstatovala, že ekonomika eurozóny pravděpodobně setrvá v deflaci i v nadcházejících měsících. Jako hlavní důvody zmínila nedávný pokles v cenách za energie, silnější euro a dočasné snížení daně z přidané hodnoty v Německu.
Inflace spotřebitelských cen mírně zvolnila tempo
10.09.2020 Spotřebitelské ceny v srpnu v souladu s naším i tržním očekáváním meziročně vzrostly o 3,3 %, což je o 0,1 % méně oproti červenci. V meziměsíčním srovnání zůstaly spotřebitelské ceny v souhrnu beze změny (0,0 %). Ke snížení cen vedly především klesající ceny potravin a nealkoholických nápojů. V meziměsíčním srovnání klesly ceny zeleniny (-3,4 %) a ceny brambor pokračovaly v klesajícím trendu (-11,1 %). V sekci potravin vzrostly pak ceny cukru (+4,9 %) a olejů a tuků (+2,1 %). K meziměsíční dynamice cen přispěla kategorie dopravy, zejména růst cen automobilů (+0,6 %) a pohonných hmot a olejů (+0,4 %). Ve stravování a ubytování vzrostly ceny o 0,2 %. Ceny dovolených s komplexními službami rostly o 2,1 %, jelikož se s ohledem na pandemickou situaci zohledňují balíčky v tuzemsku namísto v zahraničí. Úhrnem v srpnu meziměsíčně klesly ceny zboží o 0,2 %, zatímco ceny služeb přidaly 0,2 %.
Inflace v Číně klesla na minimum za půl roku
09.08.2016 Meziroční inflace spotřebitelských cen v Číně v červenci klesla na půlroční minimum 1,8 procenta z červnové úrovně 1,9 procenta. Velkoobchodní ceny výrazně zmírnily deflaci a jejich meziroční pokles byl nejpomalejší za dva roky, vyplývá z dnešních údajů čínského statistického úřadu.
Související klíčová slova:
FOREX | Technická analýza | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Pullback | Moody's | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | HDP | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | ETF | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/NOK | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Bod | Béžová kniha | CFD | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Devizový trh | Dezinflace | Nesoulad | Diverzifikace | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | EMA | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Exponenciální klouzavý průměr | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Foreign Exchange | Forward | Futures | G10 | Gap | Hlava a ramena | Hlavní měna | IFO index | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Kotace | Kurz | Likvidita | MIFID | MMF | MetaTrader | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Parita | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Portfolio | Pozice | Průmyslové objednávky | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Sentiment | Spot | Support | Swap | Swiss | Swiss National Bank | Trader | Trading | Trend | Ukazatel | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | ZEW index | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | XTB | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Zisk | Komise pro cenné papíry a burzy | Těžba ropy | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Euforie | Optimismus | Výsledky | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Bohatství | Credit Suisse | RBNZ | Oanda | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | CAC 40 | Makrokalendář | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | Makro | USDX | Index cen | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Australská centrální banka | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | Penzijní fondy | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | NZDUSD | USDCAD | Raiffeisenbank | Aktivum | Formace hlava a ramena | Index | Investiční strategie | Podpora | Volatilní | Akcie online | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | BH Securities | Brent | Britské libry | CAC40 | Cena | Cena ropy brent | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | České koruny | DJIA | Dolar | Kurzy.cz | Ekonomický kalendář | Ekonomický výhled | Eura | Euro Stoxx 50 | Exchange | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Forex kalendář | Frank | GfK | Graf | Graf zlata | Hang Seng | HDP USA | Hrubý domácí produkt | Index Hang Seng | Index PMI | Index S&P 500 | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investování do akcií | Investovat do zlata | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Komodita | Komoditní | Kurz amerického dolaru | Kurz dolarů | Kurz franku | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Markets | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Obchodní platformy | Obchodování s CFD | Pepperstone | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizik | Signály | SP500 | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Švýcarská centrální banka | Těžba ropy v USA | Trh nemovitostí | Trh | USD index | Velká Británie | Volatility | Výprodej | WTI | Země EU | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Diskontní sazba | ZEW | EIA | Trading Central | Benzín | Komise pro cenné papíry | Elon Musk | Christine Lagarde | Indie | ISM indexy | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | Peněžní trhy | ROCE | Tovární objednávky | Úrokové krytí | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Černé zlato | Repo operace | Cenová hladina | Tržby | Zaměstnanost | QE | eBook | Commission | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Cukr | 1 milion | Burze | Investment | Aramco | Moody's Investors Service | Capital Economics | TD Securities | Jackson Hole | Wells Fargo | ABN Amro | ANZ | Sentix | Sarasin | TLTRO | Standard Chartered | Agentura AP | Barrick Gold | Sentix index | Reálný obchodní účet | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Polská centrální banka | Brazílie | Bavlna | Dovoz ropy | Podnikání | Averze k riziku | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Energie | Rada ČNB | Globální akciové trhy | Ekonomický sentiment | Přehled | Jádrový index | Christine Lagardeová | Evropské trhy | Futures kontrakty | Swapy | Ekonomická aktivita | Svatý grál | Pozornost investorů | Index důvěry | Firmy | Inflační tlaky | Japonský index Nikkei | IBEX | Britská centrální banka | Program nákupu dluhopisů | Pokles libry | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Poptávka po bezpečných aktivech | Akcie amerických bank | Hlavní indexy | Odchod z Evropské unie | Uvolňování měnové politiky | Walmart | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Kryptoměny | Index Nikkei | Sázkové kanceláře | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Benchmarky | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Americké indexy | Nejistota | Tempo růstu | CySEC | Zajištění | Vitol | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Dogecoin | Ethereum | Tesla | Vysoká volatilita | Kryptoměna | Představitelé Fedu | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Rekordní maxima | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Nonfarm Payrolls | Britská ekonomika | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Záchranný fond | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Velké zisky | FTSE MIB | Investovat do akcií | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Rozhodnutí Bank of England | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Indikátor důvěry | Příjmy | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | Údaje o inflaci | xStation | ČTK | Německý Ifo index | Japonský Nikkei | Konsenzus | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Odhad HDP | Očekávání | Index KOSPI | Purple Trading | Obchodování ropy | Alokace aktiv | BHS | Ekonomické výhledy | Obchodování s cizími měnami | Palladium | Jerome Powell | MiFID II | ETH | Invesco | Binance | NEST | Pokles bitcoinu | Altcoiny | Tržní očekávání | Vzácné kovy | Inverzní výnosová křivka | Cena bitcoinu | Index Russell 2000 | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Očekávání investorů | Krypto | PANW | Obchodní týden | OPEC+ | Podniky | Evropské akciové trhy | Globální hospodářský růst | Vývoj koruny | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Forint | Nákup zlata | Americký dolarový index | Pražský PX | Spotřebitelská inflace | I-Trader | Použití finanční páky | Globální investoři | Trh s ropou | Reakce trhu | Silnější dolar | Růst amerického dolaru | Dodávky ropy | Pokles cen ropy | Obchodní platforma MetaTrader | Posilování eura | Tlak na akcie | Politika Fedu | Prezident Trump | Evropská komise | Index spotřebitelské důvěry | Španělský IBEX | Refinitiv | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Sazby Fedu | Majetek | Nemovitostní trh | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Vysoký výnos | Zvýšení sazeb | Makroekonomická situace | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Inflační očekávání | Nasdaq100 | Slabší dolar | CNY | Pokles sazeb | Infineon | Bitcoin a další kryptoměny | Ceny pohonných hmot | Silnější euro | Vyšší mzdy | Sentiment na akciových trzích | Boris Johnson | DE30 | Snížení sazeb | NATGAS | Prezidentka ECB | NASDAQ 100 | Pokles dolaru | Výnosové křivky | Pokles cen | Pokles výnosů dluhopisů | XTB Research | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Recese v USA | Poskytování úvěrů | Likvidita na trhu | Pohonné hmoty | Čeští investoři | Růst mezd | US500 | Saudi Aramco | Denní graf | Očekávání trhu | Novozélandská centrální banka | Jak obchodovat ropu | Vyjednávání o brexitu | Finanční situace | Data z Německa | Jihokorejská centrální banka | Makroekonomický výhled | Stav ekonomiky | Očekávaný růst | Projevy centrálních bankéřů | Bilance zahraničního obchodu | Trinity Bank | Měny regionu | Investujte zodpovědně | TOPIX | US30 | Dow Jones (US30) | KOSPI | Rozpočet | Jednání o brexitu | Ceny benzínu | Trinity | Objem | Data z USA | Obchod | Trh práce | Německý průmysl | Obchodní dohody | Včerejší obchodování | Supreme Edition | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Průmyslová výroba v eurozóně | Inflace v USA | ČSÚ | Americký dolar dnes | Cisco Systems | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Americký průmysl | Parlamentní volby | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Vysoké riziko | Bilance | Ekonomický vývoj | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Generální ředitel | Největší pokles | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Lagardeová | Souhrnný index | Klesly akcie | Vyšetřování | Labouristé | Amazon | Nízké úrokové sazby | Nakupovat zlato | Úrok | Nejbohatší | Adam Glapiński | Vyhlídky | Průzkumy | Vicepremiér | EUR Index | Ekonomická důvěra | Struktura HDP | Poptávka po úvěrech | Financovat | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Poslanecká sněmovna | PLN | Drahý kov | Propouštění | Zasedání RBA | USDIDX | Rostoucí náklady | Výrazný pokles | Ceny potravin | Čínský vývoz | Rozvoj | Stavební produkce | Stavebnictví | Ceny zboží | Nízká inflace | Problémy | Finanční ztráty | Cvičení | Tomáš Holub | Breaking | Fed dnes | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Konzervativní strana | Soukromý sektor | Konzervativci | Plyn | Nálada | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Moskva | Míra | PMI z Německa | Nižší ceny ropy | Úroky | Konec roku | Edward Moya | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Míra inflace v Británii | Důchod | Předseda | Investujte | Nižší likvidita | Zlepšení sentimentu | Fed index | xStation5 | Andrew Bailey | Ministr spravedlnosti | Nike | Bydlení | Oživení inflace | Údaje z Číny | Ztráta | BREAKING | KCNA | Výnosy státních dluhopisů | US100 | Americký index | Singapur | Napětí na Blízkém východě | Hospodaření | Růst poptávky | Klesající trend | Eskalace konfliktu | Eskalace napětí | Odhad spotřebitelské důvěry | Ekonomické sankce | Vývoz v listopadu | Sezónnost | RBA | Budoucnost | Ifo | Zemědělství | Předběžné výsledky | Nejbližší rezistence | Česká průmyslová výroba | Poradenství | Geopolitická situace | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Analytička | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Výroba v eurozóně | Silnější kurz | Cenové tlaky | Obchodování na Wall Street | Situace na Blízkém východě | Americké ministerstvo | Nájemné | Ceny energií | Prognózy ČNB | Komunikace | Údaje o HDP | Trump | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | ILO | Prezident | Nejnovější údaje | Trhy | Čínské úřady | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Souhrnný indikátor | Banka UBS | Šíření koronaviru | Výnos desetiletých amerických dluhopisů | Asijské indexy | Negativní dopad | Pokles | Situace | Důchody | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Pandemie | SPA35 | Vysoká inflace | Boeing | L.F. Investment | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Výdaje | Daň z příjmu | Index nových zakázek | Sazby beze změny | SEC | Údaje o průmyslové výrobě | NFP | Rozhodování | Americké ekonomiky | TNOTE | Medvědi | Poptávky po ropě | Americká inflace | Záznam z jednání ČNB | Empire State Index | Americký trh nemovitostí | OIL.WTI | Ekonomické aktivity | Důvěra v průmyslu | Údaje z USA | Globální indexy | Konjunkturální průzkum | Spekulativní pozice | Index nákupních manažerů ve výrobě | Zpřesněný odhad | Čínské banky | Americký Fed | Cyklické akcie | Jižní Korea | Německé maloobchodní tržby | Vývoj | Tovární objednávky v USA | HSCEI | Snížení těžby | Výkyvy | Varovné signály | Inflace v únoru | Změna sazeb | Makroekonomické údaje | Těžební kapacity | Zásoby ropy v USA | Prudký pokles | Vysoké ztráty | Program nákupu aktiv | Nifty 50 | Bankovky | Maloobchodní tržby v Číně | Restriktivní opatření | Stimuly | Fiskální politiky | Guvernér Rusnok | Asijská seance | Silný pokles | Společnost Saudi Aramco | Fiskální balíček | ECB dnes | Měnové podmínky | Barel WTI | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Žádosti o podporu | Zásobníky | Další pokles | Hlavní centrální banky | Index ISM | Index ISM ve službách | Manufacturing | Domácnosti | Páka | Futures v Evropě | Japonský ministr financí | Počet potvrzených případů nákazy | Počet potvrzených případů | Ministryně financí | Prodejní tlak | Nákup aktiv | Zdraví ekonomiky | Spoření | Podpůrný balíček | Německý index IFO | Politická rozhodnutí | Graf dne | Další růst | Růst | Poslanci | Silná rezistence | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Potenciál | Allianz | Ceny elektřiny | Izrael | Reálné mzdy | Ekonomiky | Člen představenstva | Jaderné války | Války | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | Poptávka po dolarové likviditě | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Jednání ČNB | Údaje | DPH | Oživení v Číně | Raketový útok | Menší poptávka | Hluboké recese | Oživení ekonomik | Pákistán | Oživení cen ropy | Oživení cen | Státní příspěvek | Celková inflace | FANG | Více peněz | Index US500 | Pokračování rostoucího trendu | Rozpočet EU | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Maloobchodní tržby v USA | Podnikatelské investice | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Statistiky | Uzavření trhů | USD za barel | Obchodovat ropu | Rizikové averze | Trade | Dílčí index | Kontrakty na ropu | Nizozemsko | Zbyněk Stanjura | Debata | PMI ve službách | Evropské indexy | Aktuální očekávání | Posílení | Grayscale | Evropské méně | Spotřebitelský sentiment | Průzkum ČSÚ | Očekávané výsledky | Cestování | Bitcoin dnes | Pracovní síly | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Rozhodnutí o sazbách | Ropa roste | Maloobchod | Blízký východ | ISM pro sektor služeb | Soudní dvůr | Soud | Poměr PE | PEPSICO | Dovoz | Vývoz | Dlouhodobý trend | Regulační orgány | Pokles ekonomické aktivity | Riziko deflace | Výnosová křivka v USA | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Kontrakce | Zveřejněné údaje | Ceny zeleniny | Průmyslové kovy | RBI | JD.com | Vakcína | Sektor služeb | CL | Obchodní platformy Metatrader | Advance Auto Parts | Koronavirová pandemie | Cíl růstu HDP | Umělé inteligence | Argentina | Investovat peníze | JDE | Index akcií | Unie | ČR | Vakcíny proti koronaviru | Japonské maloobchodní tržby | Nové úvěry | Rozhodnutí FOMC | Chování trhu | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | PEPP | Vedení společnosti | Antivirus | Počet nových žádostí o podporu | Býčí trend | Tempo poklesu | Poptávka po zlatě | Zpomalení inflace | Platební bilance ČR | Investice do infrastruktury | Japonský vývoz | Úvěrové podmínky | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Covid | Druhá vlna pandemie | Druhá vlna | Státní pomoc | Slabší ekonomika | Příjmy a výdaje | Sankce proti Rusku | Situace na trhu práce | MAM | Koronavirová situace | Ocenění | Šance | Ceny | Makro zprávy | Společnost XTB | Akcie těžařů | HDP za Q2 | Index spotřebitelské důvěry GfK | Pár EUR/USD | Nikl | Důvěra | Správci fondů | Výzkumy | Růst vývozu | Časový horizont | Cenové hladiny | Erdogan | Recep Tayyip Erdogan | Oživení poptávky | Indikátory sentimentu | Pokles tržeb | Zajištění na stáří | Zrušení superhrubé mzdy | Kanadská ekonomika | Ceny v eurozóně | Kryptotrh | Růst eura | Ceny mědi | Odborníci | Zdanění | TSLA | Nvidia | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Bloomberg Intelligence | Budoucí vývoj | Slabší kurz | Politici | Diverzifikovat | Údaje o sentimentu | Micron | Stav ekonomik | Biden | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Pracovní místa | Pozitivní výsledek | Ranní okénko | Česká republika | Energetický sektor | Měnový fond | AEX | MicroStrategy | Embargo | Jitan Solanki | Nařízení | Zásoby benzinu | Pokles indexu | Vlny koronaviru | Pandemický program | Tržní výhled | Průmyslová výroba v září | Tempo inflace | Oživení čínské ekonomiky | Inflace v Číně | Týdenní tržní výhled | Investorská nálada | Palo Alto Networks | NFIB | Producent ropy | Proražení | Daňový balíček | Futures na DAX | Siemens | Vakcinace | Očkování | Zadlužování | NBP | Plný úvazek | Částečný úvazek | Cenné papíry a burzy | Pokles zásob | PMI ve výrobě | Německá inflace | DOT | HDP Česká republika | JD.US | JD | Údaj o HDP | Evropské centrální banky | Futures na indexy | Indexy na Wall Street | Situace na trhu | Týdenní Forex kalendář | Obavy o poptávku | Dnešní seance | Rozvolnění | Počet zahájených bytů | MIB | Zisky akcií | Rostoucí úrokové sazby | Zinek | Kov | Růst produktivity | Rostoucí výnosy | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | Dollar Tree | Siemens Energy | Admirals | Intervenovat na devizovém trhu | Výrazný pohyb | Silný růst | Posilování USD | Pokračující krize | Pandemie covidu-19 | Velké ztráty | Heatmap | xStation 5 | PMI index | ISM ve službách | Data o inflaci | AMD | Akcie MicroStrategy | AMD.US | ERA | Objednávky | Hodnocení současné situace | Meziměsíční inflace | Hladiny rezistence | Riziko ztráty | Palo Alto | PANW.US | Palo Alto Networks (PANW.US) | API | Oslabení | Hypoteční sazby | Růst cen nemovitostí | První zvýšení sazeb | ANZ Research | Zajištění proti inflaci | Plány | Cíle | Příležitosti | Freedom Finance | Freedom Finance Europe | Dodávky plynu | Dekarbonizace | Prodej | Ghana | Další kryptoměny | Nové prognózy | Cyklus zvyšování sazeb | Dolar dnes | Rating Číny | Pozitivní vliv | Významné zprávy | Trh dnes | Aristoteles | Inflace v eurozóně v červnu | Technologie | Dolarový index (USDIDX) | Americký dolarový index (USDIDX) | Rizikový profil | Očekávání zisku | Včerejší seance | Americký trh | AI | Pokles poptávky | Jednání ECB | Načasování | HICP | Chování | Slabost americké ekonomiky | Projekce | Index Russell | Home Depot | Medián | Očekávaná inflace | SPOT | Americká ministryně financí | Funkční období | ASX | Dodávky plynu do Evropy | Společnosti | Opatření | Dna | Polská inflace | Čínský index | Etherea | Ceny kovů | UK100 | Rostoucí výnosy amerických dluhopisů | Tečkový graf | Inflace v září | Organizovanost | Minulá výkonnost | Češi | Rumunsko | Pozornost | Ceny zemního plynu v USA | Ruský prezident | Meta | Maxim Manturov | Globální dodavatelské řetězce | Společnost | Stratégové | Výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Reálné úrokové sazby | Průmyslový sektor | Guvernér BoE | Target | JD.com (JD.US) | Americká Komise pro cenné papíry | Indický index | Lockdowny | TIM | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Očekávání úrokových sazeb | Zveřejnění zprávy | 3М | Investiční produkt | Daňové zatížení | Rostoucí inflace | Spotřebitelské inflace | Ceny energií v Evropě | Hodnoty měny | Rozvahy Fedu | Jestřábí komentáře | Downing Street | Válka na Ukrajině | Dodávky plynu do Evropské Unie | Omezení dodávek | Instituce | Napětí na Ukrajině | Přerušení dodávek ruského plynu | Severní Korea | Spirit Airlines | Období zvýšené inflace | Glapinski | Luxusní zboží | Deeskalace | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Švýcarská národní banka | Kyjev | TGT.US | Target (TGT.US) | TGT | Invaze | Narušení dodávek | Pokles inflace | Řetězce | Optimistická nálada | Britský FTSE | Ruský vicepremiér | Socios | Socios.com | Allianz Trade | GMT | Vlastnictví | Výhled České republiky | Dow Jones Industrial Average | Největší výnosy | Indexy S&P | Společnost Invesco | Christopher Waller | Přijetí | VeChain | Kroky Fedu | Evropské akciové indexy | Nominální růst HDP | Marketingová komunikace | Pokles zisku | Skokové posílení | Centrum | Nárůst zásob | Nominální růst | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Zpráva o inflaci | Udržitelnost | Neel Kashkari | Pohyby na trhu | Zpřísnění finančních podmínek | Současná situace | Investiční cíle | Béžová kniha Fedu | Oslabení USD | Energetické komodity | Masato Kanda | Keir Starmer | CFD (Rozdílové smlouvy) | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | SYRI | Vysoké inflace | Tržní ekonomiky | CZ | Mistrovství světa ve fotbale | Line | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Ekonomické prostředí | Sazba ČNB | Index cen výrobců | NHC | HSI | Růstové vyhlídky | Uvolněné fiskální politiky | LSEG | FED sazby | Růstový potenciál | Český kapitálový trh | Výprodeje | Výhled trhů | Invest | Oživení poptávky v Číně | Graph | Média | Raphael Bostic | PCE inflace | Jádrová PCE inflace | Bancorp | ZIM Integrated Shipping | ZIM.US | ZIM Integrated Shipping (ZIM.US) | Barel ropy WTI | Dalibor Trojek | Zvýšení cen ropy | Vyšší ceny | Rostoucí společnosti | Klesající inflace | Ředitel banky | JOLTS | Spokojenost | Snížení poptávky | Inflace ve Spojeném království | Nabídka nemovitostí | Snižování sazeb v USA | Nabídka bytů | Patová situace | Vice | Údaje o maloobchodních tržbách | Mimořádná inflace | New York Community | Výhledy | Směřování | Důstojné stáří | Dovozní ceny | Guvernér BOJ | Trh s bydlením | Nižší ceny | Finanční podmínky | Holubičí postoj | Futures na evropské indexy | John Williams | Country Garden | Konflikt na Blízkém východě | Týden na trzích | Hurikán | Krize na Blízkém východě | Přecenění | TROJEK | Japonské vlády | Texaská ropa | Texaská ropa WTI | Dohody OPEC | Dohody OPEC+ | Velký pohyb | Prohlášení Fedu | Rok 2024 | Jan Čapek | Ekonom Jan Čapek | Ekonom Čapek | Volby na Tchaj-wanu | Údaje ISM | Elity | Spojené státy americké | Index výrobních cen (PPI) | Nové nástroje | 1D | D1 | M1 | New York Community Bancorp | APAC | Výkon | DE40 | Fed funds | Hurikány | Ekonomické expanze | Financial | Oznámení | Sensex | 256/2004 | Reakce trhů | Sezónní vlivy | Pravděpodobnost intervence | Investoři dnes | Společnosti v indexu | Služby | Futures na zlato | Odpovědnost | Vítězství | Inflace CPI | Výhled úrokových sazeb | Zdraví | Směrnice | Investování je rizikové | Zprávy o inflaci | Rok 2025
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot