Ticker Tape by TradingView
Denní shrnutí: nižší jádrová inflace je hnacím motorem optimismu na Wall Street 📈
- Americké indexy dnes výrazně rostou v důsledku nižší prosincové jádrové inflace. US500 roste o více než 1,5 %, zatímco US100 si připisuje téměř 2,0 %. Dnešní zisky na Wall Street jsou nejvyšší od povolební seance v USA v listopadu 2024.
- DE40 si dnes připsal téměř 2 %, podobně jako polský W20. DE40 překonává předchozí historická maxima a obchoduje se nad 20 700 body.
- Inflace spotřebitelských cen v USA dosáhla v souladu s očekáváním 2,9 % meziročně a vzrostla z 2,7 % meziročně. Na měsíční bázi se jednalo o 0,4% meziměsíční nárůst.
- Jádrová inflace byla v porovnání s očekáváním a předchozí úrovní 3,3 % meziročně nižší a dosáhla 3,2 %. Na měsíční bázi se zvýšila o 0,2 % meziměsíčně, což bylo rovněž méně, než se očekávalo.
- Nižší jádrová inflace zvýšila očekávání snížení úrokových sazeb v USA. V současné době se první letošní snížení očekává v první polovině roku, zatímco dřívější projekce ukazovaly na září.
- EURUSD v době zveřejnění vzrostl na 1,0350, později však dolar posílil a nyní se pár nachází pod 1,0300.
- Americké banky dnes zahájily výsledkovou sezónu a zveřejnily obecně lepší než očekávané finanční údaje.
- Společnosti JP Morgan, Goldman Sachs a BNYM vykázaly tržby a zisky nad očekávání. GS vykázala rekordní příjmy z obchodování s akciemi. Smíšené výsledky přinesla největší retailová banka Wells Fargo. Navzdory vysokým čistým úrokovým výnosům příjmy nedosáhly očekávání.
- Goldman Sachs dnes vzrostla o více než 5 % díky výsledkům, které výrazně překonaly očekávání.
- Zítra pokračují zprávy o výsledcích hospodaření včetně společnosti TSMC, které by mohly ovlivnit sentiment v sektoru polovodičů. Očekávání ukazují na další rekordní čtvrtletí pro lídra ve výrobě polovodičů.
- Přibližně dvě hodiny po začátku americké seance se objevila informace o dohodě o příměří v pásmu Gazy a výměně rukojmích. Dohoda by měla vstoupit v platnost v neděli. Ceny ropy zpočátku klesaly, nejistota ohledně dodržování dohody však přetrvává. Zlato roste a blíží se hodnotě 2 700 USD.
- Ceny ropy zůstávají vysoké, přičemž ropa WTI testuje hodnotu kolem 79,5 USD za barel. Údaje ministerstva energetiky ukázaly, že zásoby ropy klesly o necelé 2 miliony barelů denně - méně, než uvádí zpráva API. Kromě toho se výrazně zvýšily zásoby rafinovaných produktů.
- Inflace ve Spojeném království klesla výrazně pod očekávání. Celkový údaj dosáhl 2,5 % meziročně, zatímco se očekávalo 2,6 % meziročně. Jádrová inflace se meziročně snížila na 3,2 % oproti očekávanému poklesu z 3,5 % na 3,4 %.
- Zveřejnění údajů na chvíli oslabilo libru, ale GBPUSD se dnes díky slabému dolaru odráží ode dna a dosahuje dokonce úrovně 1,23. Začátkem tohoto týdne pár testoval úroveň 1,21.
- Inflace ve Španělsku vzrostla podle očekávání z 2,4 % na 2,8 % meziročně, zatímco inflace ve Francii zůstává na 1,3 % meziročně.
- Inflace CPI v Polsku mírně poklesla na 4,7 % meziročně, přičemž se očekávalo její setrvání na 4,8 % meziročně. Meziměsíční inflace činila 0,0 %.
- Kryptoměny posilují, podpořeny lepším sentimentem na akciovém trhu. Optimismus investorů podporuje nadcházející pondělní inaugurace Donalda Trumpa. V době zveřejnění článku vzrostl Bitcoin o 2,64 % na 99 100 USD, Ethereum o 3,92 % na 3 390 USD a kapitalizace zbývajícího altcoinového trhu o 4,54 %.
- Nejvíce získávají projekty související s umělou inteligencí, včetně populárních frameworků nebo infrastruktury pro AI agenty.
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: Bitcoin | Inflace | USA | Ceny ropy | Ropa WTI | Investování | MIFID | Riziko | Ropa | Sentiment | Výkonnost | Wall Street | Zlato | Banky | Doporučení | USD | Obchodování | Goldman Sachs | XTB | Indexy | EU | Optimismus | Výsledky | Obchodování s akciemi | Zásoby ropy | EURUSD | GBPUSD | Investiční strategie | Banka | Dolar | Investiční | Investiční doporučení | Jádrová inflace | JP Morgan | Ropy | WTI | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tržby | Komise | Wells Fargo | Podnikání | Kryptoměny | Ztráty | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Ethereum | Kapitalizace | Snížení úrokových sazeb | Příjmy | Očekávání | Příjmy z obchodování | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Použití finanční páky | Rozdílové smlouvy | US500 | Finanční situace | Finanční údaje | Investujte zodpovědně | Vysoké riziko | Finanční ztráty | Investujte | Optimismus investorů | US100 | Hospodaření | Údaje ministerstva | Poradenství | Smíšené výsledky | Komunikace | Situace | Americké banky | Údaje | USD za barel | CL | JDE | Ceny | Společnost XTB | Inflace spotřebitelských cen | Nařízení | GS | Inaugurace | Meziměsíční inflace | Riziko ztráty | API | TSMC | AI | Projekce | Společnosti | Dna | Inflace ve Francii | Minulá výkonnost | Společnost | 3М | Marketingová komunikace | Inflace ve Španělsku | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Sentiment v sektoru | Inflace ve Spojeném království | Vice | Banka Wells Fargo | Rekordní příjmy | Snížení úrokových sazeb v USA | DE40 | 256/2004 | Seance v USA | Odpovědnost | Inflace CPI | Zisky na Wall Street | Směrnice | Body | Investování je rizikové |
Čtěte více
-
Denní shrnutí: NATGAS roste o 13 %, nálada na Wall Street zůstává slabá
Dolarový index dnes vzrostl o 0,3 %, zatímco EUR/USD zaznamenal pokles o 0,24 % a obchoduje se kolem 1,0925. Výnosy desetiletých státních dluhopisů zůstaly nad úrovní 4 %. -
Denní shrnutí: NATGAS roste o 4 % díky chladné předpovědi počasí v USA 🗽 Opatrný tón zápisu z jednání Fedu Wall Street nezastavil
Investoři na Wall Street obchodují s viditelnou zdrženlivostí a na zveřejnění zápisu z jednání FOMC nereagovali výrazně. S&P 500 a Nasdaq si připsaly mírné zisky (+0,3 % a +0,2 %), zatímco DJIA a Russell 2000 zůstaly v červených číslech (-0,32 % a -0,53 %). Akciový trh přijal zápis z jednání Fedu pozitivně. -
Denní shrnutí: Na trh se vrací lepší nálada, dolar klesá 📣
První obchodní seance nového týdne byla na evropských trzích pozitivní. Ačkoli většina místních benchmarků na začátku obchodování klesala, konec seance ukázal zpomalení dřívějších pohybů a mnoho indexů vykázalo mírné zisky. -
Denní shrnutí: Na Wall Street dominují býci, US2000 roste o 2 %
Hlavní evropské akciové indexy dnes rostly, DAX, FTSE a CAC40 si připsaly téměř 1,5 %, zatímco výsledky společnosti Hugo Boss podpořily náladu kolem luxusních firem, které dnes zaznamenaly výrazné oživení. -
Denní shrnutí: Na Wall Street panuje strach, VIX roste o 17 %
Evropské indexy v pátek pocítily pokles, DAX a CAC40 klesly přibližně o 1,5 % a FTSE zakončil týden o 0,6 % níže. Akcie Novo Nordisk posílily o 1 % poté, co společnost zvýšila celoroční prognózy díky prodejům Wegovy a Ozempicu. Celkově je nálada na akciových trzích slabá; -
Denní shrnutí: Na Wall Street začíná mírná korekce. US2000 klesá o 1,6 %, Tesla se propadá o 6,5 % 📉
Během evropské a asijské seance byla nálada slabší. Index DAX klesl o 2 % a britský FTSE ztratil více než 1,2 %. Hang Seng klesl o více než 2,8 % na vlně zklamání z výsledků stimulačního programu, který trh považoval za zjevně nedostatečný. Index klesl pod hranici 20 000 bodů. -
Denní shrnutí: nejisté zisky na Wall Street, výprodeje v Evropě a Bitcoin pod 100 tis. USD 📄
Sentiment na Wall Street zůstává slabý, indexy se nadále snaží zotavit z včerejších prudkých poklesů. Navzdory mírným ziskům při otevření cash seance byla většina zisků následně smazána. US500 a US100 vzrostly o 1,45 % díky nočním rolloverům kontraktů, avšak změny spotových kontraktů jsou mnohem menší, a to 0,35 % a 0,00 %. -
Denní shrnutí: Netflix a Tesla budou udávat směr na Nasdaqu
Silné oživení čínských akcií (indexy vzrostly až o 3-4 %) po zprávě, že státem kontrolované společnosti použijí až 300 miliard USD z prostředků na zahraničních účtech na podporu čínského akciového trhu. -
Denní shrnutí: Nevýrazná seance na Wall Street; Ropa posiluje o 2,65 % 🔔
Severoamerické indexy vykazují smíšené výkony, přičemž mexické a brazilské trhy vedou zisky, zatímco americké indexy ukazují rozdílné trendy. MEXComp stoupá o 0,64 % na 50 889 a BRAComp roste o 0,29 % na 126 204. -
Denní shrnutí: nižší index cen výrobců podporuje pozitivní náladu na Wall Street
Dnes trhy končí s mírnými zisky. Wall Street se obchoduje výše, ale ne výrazně. Nálada po nedávném 9% růstu je však stále pozitivní. -
Denní shrnutí: nový obchodní týden začíná mírným poklesem trhu
Jedním z témat dne bylo dosažení nových historických maxim na trhu se zlatem, a to hned po pátečním rekordním závěru. Zlato dnes vzrostlo téměř na 2150 USD za unci, ale aktuálně se obchoduje kolem 2020 USD za unci, čímž zaznamenalo více než 2% pokles ceny. -
Denní shrnutí: Nvidia stoupá o 3,3 % a US100 se blíží k historickému maximu. Ropa na měsíčních maximech
V čele zisků na Wall Street dnes stojí polovodičové společnosti. Akcie společnosti Dell (DELL.US) posilují o 8 % a Nvidia se obchoduje o téměř 3,5 % výše poté, co Wells Fargo zvýšila cílovou cenu na 155 USD za akcii, což znamená dvouciferný potenciál růstu ze současných úrovní. Společnost přeskočila Apple a stala se dnes druhou největší americkou akciovou společností. -
Denní shrnutí: Nvidia stoupá o 6 % a dosahuje historických maxim, zatímco US30 klesá o téměř 1 %
Index spotřebitelské důvěry Conference Board za květen překonal odhady ekonomů a vzrostl na 102 (oproti dubnové hodnotě 97 a odhadům 96). Zlepšil se také index očekávání, který vzrostl na 74,6 bodu (oproti dubnové hodnotě 68 bodů) a který ukazuje postoj spotřebitelů k budoucnosti v krátkodobém horizontu. Navzdory zlepšení zůstala hodnota již čtvrtý měsíc po sobě pod 80, což je často interpretováno jako prorecesní signál. -
Denní shrnutí: Odraz dolaru tlačí na trhy, výsledky Nvidie po uzavření trhu 🔎
Dnes, po skončení seance na Wall Street, uvidíme zprávu o výsledcích společnosti Nvidia, nejdůležitější společnosti na býčím trhu s umělou inteligencí a druhé největší společnosti podle tržní kapitalizace. Trh očekává dvouciferný růst tržeb na úroveň kolem 28,8 miliardy dolarů. Akcie společnosti v době zveřejnění klesly o 2,10 %. -
Denní shrnutí: Ochlazení nálady na trhu po Jackson Hole 💡
První seance na evropských trzích v tomto týdnu přinesla smíšené nálady investorů. Německý DAX skončil obchodování o 0,06 % níže, zatímco francouzský CAC40 přidal 0,18 %. Index Euro Stoxx 50, který reprezentuje široký průřez, na konci dne ztratil 0,26 %. -
Denní shrnutí: Omezená volatilita na trzích se začátkem velikonočních prázdnin
Poslední obchodní den tohoto týdne byl poměrně neradostný. Vzhledem k tomu, že většina trhů již byla uzavřena kvůli velikonočním svátkům, byly podmínky pro likviditu velmi řídké. -
Denní shrnutí: Oslabení dolaru dává Wall Street naději
Nálada v evropské seanci byla smíšená, britský FTSE uzavřel seanci téměř beze změny, zatímco německý index DAX si připsal 0,7 %. -
Denní shrnutí: Oslabující dolar dává Wall Street naději. EURUSD roste o 0,5 %
Nálada v evropské seanci byla smíšená, britský FTSE uzavřel seanci téměř beze změny, zatímco německý index DAX si připsal 0,7 %. -
Denní shrnutí: Pokles dolaru podporuje zisky akcií! 💲
Konec týdne přináší prodloužení lepší nálady na akciovém trhu. US500 vzrostl o 1,30 %, zatímco US100 zaznamenal solidní zisk 1,70 %. -
Denní shrnutí: Pokles na trzích se zemním plynem a drahými kovy
Evropské indexy dnes zaznamenaly smíšenou seanci. Většinou se pohybovaly kolem závěrečných cen předchozí seance. Na evropské mapě dnes nejsilněji vyčníval pouze německý DAX, který vzrostl o 0,2 %.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
VIDEO: Čtyři tajemství PRICE ACTION (trading průvodce)
Tyto 3 fast food akcie jsou hitem na Wall Street
Před 10 lety islandské koruně zvonil umíráček. Příběh drobného platidla na věčně chladném severu
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (3. část)
Kathy Lien: Nechcete dělat prop trading s někým, kdo se více soustředí na předvádění svých Lamborghini
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (2. část)
Příležitosti na komoditách pro rok 2025: Zlato, stříbro a kakao
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (1. část)
Měnu v Indonésii zaváděli Nizozemci i Japonci. Nakonec ale vyhrála nezávislá rupie
Investování do REIT: Kdo vydělal více - REITs nebo index S&P 500? (5. díl)
VIDEO: Čtyři tajemství PRICE ACTION (trading průvodce)
Tyto 3 fast food akcie jsou hitem na Wall Street
Před 10 lety islandské koruně zvonil umíráček. Příběh drobného platidla na věčně chladném severu
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (3. část)
Kathy Lien: Nechcete dělat prop trading s někým, kdo se více soustředí na předvádění svých Lamborghini
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (2. část)
Příležitosti na komoditách pro rok 2025: Zlato, stříbro a kakao
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (1. část)
Měnu v Indonésii zaváděli Nizozemci i Japonci. Nakonec ale vyhrála nezávislá rupie
Investování do REIT: Kdo vydělal více - REITs nebo index S&P 500? (5. díl)
Denní kalendář událostí
Prezident USA Donald Trump
V USA stavební povolení
Člen Fedu Philip Jefferson
Guvernér RBNZ Adrian Orr
Členka Fedu Michelle Bowman
Člen Fedu Patrick Harker
Na Novém Zélandu maloobchodní tržby
V Německu se dnes konají parlamentní volby
Guvernér BoC Tiff Macklem
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
Prezident USA Donald Trump
V USA stavební povolení
Člen Fedu Philip Jefferson
Guvernér RBNZ Adrian Orr
Členka Fedu Michelle Bowman
Člen Fedu Patrick Harker
Na Novém Zélandu maloobchodní tržby
V Německu se dnes konají parlamentní volby
Guvernér BoC Tiff Macklem
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
Tradingové analýzy a zprávy
GBP/JPY - Intradenní výhled 20.2.2025
EUR/GBP - Intradenní výhled 20.2.2025
Deloitte: Počet fúzí a akvizic ve světě loni vzrostl
Index Russell 2000 - Intradenní výhled 20.2.2025
Bankovní asociace letos čeká růst HDP 2,1 procenta
Swingové obchodování USD/JPY 20.2.2025
Swingové obchodování GBP/USD 20.2.2025
Bitcoin konsoliduje v obchodním pásmu, vytvoří nová maxima?
Index DAX - Intradenní výhled 20.2.2025
Index DAX (Eurex) (FDAX) - Intradenní výhled 20.2.2025
GBP/JPY - Intradenní výhled 20.2.2025
EUR/GBP - Intradenní výhled 20.2.2025
Deloitte: Počet fúzí a akvizic ve světě loni vzrostl
Index Russell 2000 - Intradenní výhled 20.2.2025
Bankovní asociace letos čeká růst HDP 2,1 procenta
Swingové obchodování USD/JPY 20.2.2025
Swingové obchodování GBP/USD 20.2.2025
Bitcoin konsoliduje v obchodním pásmu, vytvoří nová maxima?
Index DAX - Intradenní výhled 20.2.2025
Index DAX (Eurex) (FDAX) - Intradenní výhled 20.2.2025
Blogy uživatelů
Fundovaný obchodník (prop trader) – jak to funguje?
Moje cesta prop tradingem: Nuda na trzích a pozor na podvodné nabídky
Analýza Nasdaq, S&P 500, EUR/USD, Ropa WTI: Indexy na nových rekordech navzdory vyšší inflaci
Praktická ukázka: Tak tohle byla fakt klika
Je zlato lepší investicí než S&P 500?
Paradox tradingu: Čím víc se snažíte, tím horší jsou výsledky
Analýza více časových rámců na měnových párech EUR/AUD a NZD/CHF
Proč některé strategie fungují jen na papíře: Behavioralní pohled na plánování
INVESTIČNÍ GLOSA: Čím dál více Čechů investuje, říkají nám průzkumy. Situace je ale horší, než se zdá
Nejčastější chyby traderů, kterým je třeba se vyhnout, abyste dosáhli ziskových výsledků
Fundovaný obchodník (prop trader) – jak to funguje?
Moje cesta prop tradingem: Nuda na trzích a pozor na podvodné nabídky
Analýza Nasdaq, S&P 500, EUR/USD, Ropa WTI: Indexy na nových rekordech navzdory vyšší inflaci
Praktická ukázka: Tak tohle byla fakt klika
Je zlato lepší investicí než S&P 500?
Paradox tradingu: Čím víc se snažíte, tím horší jsou výsledky
Analýza více časových rámců na měnových párech EUR/AUD a NZD/CHF
Proč některé strategie fungují jen na papíře: Behavioralní pohled na plánování
INVESTIČNÍ GLOSA: Čím dál více Čechů investuje, říkají nám průzkumy. Situace je ale horší, než se zdá
Nejčastější chyby traderů, kterým je třeba se vyhnout, abyste dosáhli ziskových výsledků
Forexové online zpravodajství
XAU/USD. Analýza a prognóza
Tržby společnosti Alibaba rostou nejrychleji od roku 2023
USD/JPY. Analýza a prognóza
Polský průmysl zpomalil
Polské výrobní ceny zmírnily svůj pokles
Eurozóna: Stavební výroba v prosinci meziročně klesla o 0,1 %
Airbus ve 4Q dle očekávání, společnost plánuje dodat přibližně 820 komerčních letadel v roce 2025
Vývoj cen komodit: Stříbro (+1,88 %), zemní plyn (-1,8 %), zlato (+1,22 %)
Vývoj měnových párů: USD/CZK 24,06
Německé akcie v úvodu obchodování rostou, výsledky za 4Q dnes oznámily Airbus a Mercedes-Benz
XAU/USD. Analýza a prognóza
Tržby společnosti Alibaba rostou nejrychleji od roku 2023
USD/JPY. Analýza a prognóza
Polský průmysl zpomalil
Polské výrobní ceny zmírnily svůj pokles
Eurozóna: Stavební výroba v prosinci meziročně klesla o 0,1 %
Airbus ve 4Q dle očekávání, společnost plánuje dodat přibližně 820 komerčních letadel v roce 2025
Vývoj cen komodit: Stříbro (+1,88 %), zemní plyn (-1,8 %), zlato (+1,22 %)
Vývoj měnových párů: USD/CZK 24,06
Německé akcie v úvodu obchodování rostou, výsledky za 4Q dnes oznámily Airbus a Mercedes-Benz
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Pohonné hmoty zlevnily v uplynulém týdnu zhruba o dvacetník
VIDEO: Evropské indexy pokračují v korekci, dnes britský CPI
FX sumarizácia dopoludnia
Makro: Důvěra v domácí ekonomiku zůstala v dubnu téměř stabilní
Daňová motivace ke „zdravějšímu kouření“
Daňové novinky pro rok 2024
Akciový výhled: Západoevropské trhy po včerejším silném nárůstu zahájí seanci níže
Proč by Saúdská Arábie mohla zvýšit těžbu ropy a snížit ceny?
Termín pro odevzdání přehledů se blíží. Na co nezapomenout?
Už pozítří končí prodloužený termín podání daňového přiznání, i jednodenní opozdilce čeká obří pokuta. Ohledně placení zdravotního pojistného panuje chaos
Pohonné hmoty zlevnily v uplynulém týdnu zhruba o dvacetník
VIDEO: Evropské indexy pokračují v korekci, dnes britský CPI
FX sumarizácia dopoludnia
Makro: Důvěra v domácí ekonomiku zůstala v dubnu téměř stabilní
Daňová motivace ke „zdravějšímu kouření“
Daňové novinky pro rok 2024
Akciový výhled: Západoevropské trhy po včerejším silném nárůstu zahájí seanci níže
Proč by Saúdská Arábie mohla zvýšit těžbu ropy a snížit ceny?
Termín pro odevzdání přehledů se blíží. Na co nezapomenout?
Už pozítří končí prodloužený termín podání daňového přiznání, i jednodenní opozdilce čeká obří pokuta. Ohledně placení zdravotního pojistného panuje chaos
Blogy uživatelů
Daně
RAIFFEISENBANK V RUSKU | Podrobný pohled na aktivity a vývoj
Jak se přizpůsobit volatilitě?
AI revoluce! Kdo jsou vítězové a poražení? | Investiční Memento
Které komodity shortovat?
Něco ze statistik o traderech (1. díl)
Analýza Dow Jones, EUR/USD, AUD/USD - Týden ve znamení centrálních bank
Palantir září, AMD a Alphabet zklamaly: Největší překvapení výsledkové sezóny
Valentínske obchodné príležitosti
Praktická ukázka: Tak tohle byla fakt klika
Daně
RAIFFEISENBANK V RUSKU | Podrobný pohled na aktivity a vývoj
Jak se přizpůsobit volatilitě?
AI revoluce! Kdo jsou vítězové a poražení? | Investiční Memento
Které komodity shortovat?
Něco ze statistik o traderech (1. díl)
Analýza Dow Jones, EUR/USD, AUD/USD - Týden ve znamení centrálních bank
Palantir září, AMD a Alphabet zklamaly: Největší překvapení výsledkové sezóny
Valentínske obchodné príležitosti
Praktická ukázka: Tak tohle byla fakt klika
Vzdělávací články
Seriál o ETF: Jak se liší ETF od běžných podílových fondů (díl 3.)
Price Action pro začátečníky: Kompletní průvodce krok za krokem
VIDEO: Čtyři tajemství PRICE ACTION (trading průvodce)
Forex a komodity: Co přinese rok 2011?
Tyto 3 fast food akcie jsou hitem na Wall Street
Úvod do technických indikátorů
VIP zóna FXstreet.cz: Exkluzivní novinky
ICT trading - Smart Money strategie (1. díl)
Historie eura je hlubší, než se zdá. O evropskou měnu se státy pokoušely už v 19. století
Měnové krize od 90. let po současnost
Seriál o ETF: Jak se liší ETF od běžných podílových fondů (díl 3.)
Price Action pro začátečníky: Kompletní průvodce krok za krokem
VIDEO: Čtyři tajemství PRICE ACTION (trading průvodce)
Forex a komodity: Co přinese rok 2011?
Tyto 3 fast food akcie jsou hitem na Wall Street
Úvod do technických indikátorů
VIP zóna FXstreet.cz: Exkluzivní novinky
ICT trading - Smart Money strategie (1. díl)
Historie eura je hlubší, než se zdá. O evropskou měnu se státy pokoušely už v 19. století
Měnové krize od 90. let po současnost
Tradingové analýzy a zprávy
Intradenní Price Action patterny na EUR/USD 18.10.2024
Index DAX (Eurex) (FDAX) - Intradenní výhled 19.8.2024
Průzkumy před německými volbami dál vedou konzervativci
Hang Seng - Intradenní výhled 20.1.2025
Fintechová firma Revolut chystá prodej akcií až za 500 milionů dolarů
NASDAQ 100 - Intradenní výhled 4.4.2022
Putin kritizoval vliv ekonomiky USA
USA kritizují Indii, Itálii a Turecko za digitální daň
Aktuálně otevřené FOREX pozice 1.4.2013
Cena bitcoinu se blíží ke svému historickému maximu
Intradenní Price Action patterny na EUR/USD 18.10.2024
Index DAX (Eurex) (FDAX) - Intradenní výhled 19.8.2024
Průzkumy před německými volbami dál vedou konzervativci
Hang Seng - Intradenní výhled 20.1.2025
Fintechová firma Revolut chystá prodej akcií až za 500 milionů dolarů
NASDAQ 100 - Intradenní výhled 4.4.2022
Putin kritizoval vliv ekonomiky USA
USA kritizují Indii, Itálii a Turecko za digitální daň
Aktuálně otevřené FOREX pozice 1.4.2013
Cena bitcoinu se blíží ke svému historickému maximu
Témata v diskusním fóru
GBP/NZD: Kombinovaná analýza denního grafu
Výběr z nedělní přípravy: USD/CHF a USD/CAD
Bitcoin v bull markete?
Na finančních trzích vše souvisí se vším! Jak to obchodně využít?
EUR/USD
Jak se zbavit střetu zájmů se svým brokerem?
Na euro přichází recese
Eurodolar - Chat
Fed může zvolnit
INVESTIČNÍ GLOSA: Dobrá akcie a dobrá firma jsou dvě různé věci. Výsledky za rok 2024 to ukazují
GBP/NZD: Kombinovaná analýza denního grafu
Výběr z nedělní přípravy: USD/CHF a USD/CAD
Bitcoin v bull markete?
Na finančních trzích vše souvisí se vším! Jak to obchodně využít?
EUR/USD
Jak se zbavit střetu zájmů se svým brokerem?
Na euro přichází recese
Eurodolar - Chat
Fed může zvolnit
INVESTIČNÍ GLOSA: Dobrá akcie a dobrá firma jsou dvě různé věci. Výsledky za rok 2024 to ukazují
Odborná literatura
Nové přepracované a rozšířené vydání: Začínáme na burze - Jak uspět při obchodování na finančních trzích (3. vydání) - BESTSELLER
Nové přepracované a rozšířené vydání: Začínáme na burze - Jak uspět při obchodování na finančních trzích (3. vydání) - BESTSELLER
Forex brokeři