Oživení inflace
Zápisy ECB naznačují konzervativní postoj centrálních bankéřů
10.10.2024 Právě byl zveřejněn přepis zápisu z posledního zasedání ECB, kdy se bankéři rozhodli snížit úrokové sazby o 25 bazických bodů (12. září). Níže naleznete nejdůležitější závěry z těchto minut:
Míra nezaměstnanosti v Česku roste. Vláda zkomplikovala zaměstnávání brigádníků, ti tak o to více končí na úřadech práce
08.08.2024 V červenci míra nezaměstnanosti v ČR stoupla z červnové hodnoty 3,6 procenta na 3,8 procenta. Za růst může i letošní legislativní zpřísnění podmínek zaměstnávání takzvaných dohodářů. To z hlediska zaměstnavatele prodražuje zaměstnávání „na dohodu“, například kvůli nárůstu administrativních nákladů. Je tedy také nákladnější zaměstnat brigádníka, pročež poptávka po nich klesá. Více lidí, kteří by jinak brali letní brigádu, například čerstvých absolventů, se tak hlásí na úřadech práce, což v červenci přispělo právě k růstu míry nezaměstnanosti.
🥇 ZLATO roste před rozhodnutím Fedu
31.07.2024 Peněžní trhy oceňují na dnešním zasedání pouze s pravděpodobností 3 % snížení sazeb Fedem. Žádný ze 110 ekonomů dotazovaných agenturou Bloomberg dnes nevidí šanci na snížení, i když se spekulovalo, že by Fed mohl překvapit, vzhledem k nepříznivým vlivům srovnávací základny na inflaci počínaje letošním zářím. Je však třeba zdůraznit, že Fed používá poměrně jasnou komunikaci, takže touha Fedu překvapit je spíše nepravděpodobná. Na druhou stranu trh plně ceny v září v poklesu. To se trhu potvrdilo po posledním čtení inflace CPI, která ukázala zpomalení na 3,0 % meziročně. Důvěru ohledně inflace by měla posílit i inflace PCE. Přestože do září ještě získáme mnoho makroekonomických údajů, včetně těch klíčových o inflaci a trhu práce, neočekává se, že budou příliš překvapivá.
Míra nezaměstnanosti je na „dně“, letos už převážně poroste. Vláda zkomplikovala zaměstnávání brigádníků, ti tak o to více končí na úřadech práce
09.07.2024 Červnová stagnace míry nezaměstnanosti v ČR na úrovni 3,6 procenta je za očekáváním části analytiků, kteří předpokládali další pokles, na 3,5 procenta. Za stagnací může i letošní legislativní zpřísnění podmínek zaměstnávání takzvaných dohodářů. To z hlediska zaměstnavatele prodražuje zaměstnávání „na dohodu“, například kvůli nárůstu administrativních nákladů. Je tedy také nákladnější zaměstnat brigádníka, pročež poptávka po nich klesá.
Hospodářský výhled: Celosvětový růst HDP bude vyšší pouze 0,1 %. Inflaci se podaří zkrotit až v roce 2025
04.07.2024 Celosvětový růst HDP pro období 2024-2025 by měl dosáhnout pouze o 0,1 % vyššího růstu než v roce 2023. Dle nejnovější analýzy společnosti Allianz Trade jsou důvodem přetrvávající rizika recese v eurozóně, a dokonce zvyšující se rizika v USA, kde se očekává zpomalení růstu HDP na 1,7 %. Klíčovými faktory pro pomalý celosvětový růst HDP jsou válečné konflikty a nejistota spojená s konanými volbami v klíčových světových ekonomikách. Analýza také předpovídá, že centrálním bankám se podaří dosáhnout inflačních cílů pravděpodobně až na počátku roku 2025, tedy o šest měsíců později, než se původně očekávalo.
Ranní shrnutí (04.07.2024)
04.07.2024 Americké indexy včera uzavřely seanci na nových rekordních úrovních; Tesla pokračovala v růstu a přidala dalších 7 % a v druhé části seance se k ziskům "přidala" i Nvidia, která zaznamenala více než 4% odraz a podpořila zisky ostatních výrobců čipů.
💵 Dolar klesá před zápisem z FOMC
03.07.2024 Trhy očekávají, že dnešní zveřejnění zápisu ze zasedání FOMC z 11. a 12. června 2024 poskytne více informací o možné měnové politice Fedu v druhé polovině letošního roku. Na posledním zasedání představitelé FOMC snížili svá očekávání ohledně snížení sazeb a po konferenci Jeroma Powella investoři oceňovali 1-2 snížení v tomto roce. Další informace ze zápisu by měly upřesnit jestřábí postoj Fedu při zachování nezměněných prognóz růstu a nezaměstnanosti.
🔴US500 blízko maxim před PCE
28.06.2024 Očekává se, že inflace konečně ukáže, že zůstává pod kontrolou měnových orgánů. Očekává se, že preferovaná míra inflace vykáže letos nejnižší hodnotu. PCE a jádrová inflace PCE by měly zpomalit na 2,6 % y/y, ale právě jádrová inflace by měla zpomalit až z 2,8 % y/y. Měsíční očekávání jsou také optimistická: 0,0 % m/m pro hlavní čtení a 0,1 % m/m pro hlavní čtení. Fed předpokládá růst o 0,2 %, což je v souladu se splněním inflačního cíle v časovém rámci prognózy. Je však třeba mít na paměti, že se jedná o údaje za květen.
ČNB se inflace nebojí, úrokové sazby snižuje výrazněji, než mnozí čekali. Koruna oslabuje, vrací se nad 25,00 za euro, hypotéky budou levnější
27.06.2024 Koruna citelně oslabuje, nad 25,00 za euro, poté, co Česká národní banka snížila základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu. Podstatná část trhu i analytiků čekala redukci jen o 0,25 procentního bodu. Většina bankovní rady ČNB se výraznějšího oživení inflace zjevně nebojí. Kurs koruny k euru naposledy překročil úroveň 25,00 letos 9. května, vyplývá z dat agentury Bloomberg.
Míra nezaměstnanosti klesá a dále klesne. Mzdově-inflační spirálu to ale neroztočí, sazby ČNB půjdou dolů
10.06.2024 Květnový pokles míry nezaměstnanosti se na 3,6 procenta se obecně očekával. S blížícími se prázdninami lze v červnu čekat další pokles, na 3,5 procenta, což však bude zřejmě letošní „dno“. Červen je totiž tradičně měsícem, kdy vrcholí sezónní zaměstnávání z důvodu právě letní sezóny a teplého počasí, stupňujícího poptávku po obsazení pracovních pozic v exteriéru.
Nemocný muž Evropy má rekordně drahé akcie. Jak to?
07.06.2024 V půli letošního května hlavní ukazatel německých akcií, index DAX, vystoupal na svůj historický rekord. Přitom německá ekonomika prochází náročným obdobím a je dokonce označována za „nemocného muže Evropy“. Jak to jde dohromady?
Tisková konference Christine Lagarde
06.06.2024 Evropská centrální banka snížila úrokové sazby v eurozóně o 25 základních bodů. Předsedkyně ECB Christine Lagardeová je nyní na tiskové konferenci, aby komentovala tento krok, stejně jako inflaci v eurozóně a ekonomické projekce:
Analýza: Inflace ve střední Evropě ožívá
28.05.2024 Inflace ve střední Evropě opět ožívá, do konce roku vzroste nad cílové hodnoty centrálních bank. Inflace za rok 2024 by měla dosáhnout 3,7 procenta v Česku, 4,6 procenta v Polsku a 4,8 procenta v Maďarsku. Vyplývá to z analýzy, kterou dnes poskytla ČTK úvěrová pojišťovna Allianz Trade. Česká národní banka počátkem května snížila odhad letošní inflace na 2,3 procenta z únorových 2,6 procenta.
Inflace ve střední Evropě opět ožívá. Do konce roku vzroste nad cílové hodnoty centrálních bank
28.05.2024 Poslední údaje dokazují, že ve střední Evropě opět dochází k růstu inflace. Po zveřejnění posledních údajů za duben, kdy inflace rostla v Česku, Polsku i Maďarsku, analytici z Allianz Trade očekávají, že inflace poroste po zbytek letošního roku a zvýší se nad cílové hodnoty centrálních bank. Dle prognózy by celková hodnota inflace za rok 2024 měla dosáhnout 3,7 % v Česku, 4,6 % v Polsku a 4,8 % v Maďarsku.
Graf dne - TNOTE (29.04.2024)
29.04.2024 Ve středu se uskuteční třetí letošní zasedání bankovní rady americké centrální banky (Fed) týkající se úrokových sazeb. Investoři neočekávají žádné změny úrokových sazeb. Pozornost trhu se však bude soustředit spíše na projev předsedy Fedu Jeroma Powella a výhled na zbytek roku.
Jestřábí komentáře od Barkina a Loganové 📣
05.04.2024 Komentáře Loganové byly obzvláště jestřábí. Bankéřka se domnívá, že na úvahy o snížení úrokových sazeb je "rozhodně příliš brzy", a zdůraznila, že před takovým rozhodnutím je třeba mít větší jistotu ohledně trajektorie ekonomiky a inflace. Logan poznamenal, že existuje riziko oživení inflace, které by se mohlo ukázat jako více "lepkavé". Bankéř zdůraznil, že FOMC by měl být připraven vhodně reagovat, pokud se ukáže, že údaje o inflaci jsou vyšší, než se očekávalo, a klesající dynamika se zastaví. V takovém případě by to dokonce mohlo znamenat návrat k dalšímu zvyšování úrokových sazeb. Lorie K. Loganová se vyjádřila mimořádně jestřábím způsobem, ačkoli tento tón udržuje již delší dobu.
Wall Street stojí na prahu změny: jak americká ekonomika ignoruje Fed
05.02.2024 Současná verze byla znepokojena důkazy naznačujícími, že ekonomika může být příliš zahřátá na to, aby Federální rezervní systém mohl snížit sazby, aniž by riskoval opětovné zvýšení inflace. Páteční údaje o zaměstnanosti v USA posloužily jako nejnovější ukazatel silnějšího než očekávaného růstu poté, co předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell o několik dní dříve potlačil naděje, že centrální banka začne snižovat sazby v březnu.
🟡Zlato po NFP klesá o 1 %.
02.02.2024 Jde nám o velmi silnou zprávu z amerického trhu práce. NFP klesá nad 300 000 a předchozí zpráva je také revidována nad touto úrovní. I když je třeba uznat, že NFP je sezónně očištěná zpráva, nelze popřít, že je pro trh stále velkým překvapením.
Volby na Tchaj-wanu 🌏 Kdo vyhraje geopolitickou hru?
02.01.2024 Jednou z klíčových geopolitických událostí na začátku roku 2024 jsou prezidentské a parlamentní volby na Tchaj-wanu, které jsou naplánovány na 13. ledna. Ačkoli průzkumy veřejného mínění naznačují, že současný "napjatý" status quo bude pravděpodobně zachován, nedávné slovní hrozby ze strany Číny ponechávají určitou nejistotu. Proč je Tchaj-wan pro světovou a čínskou ekonomiku klíčový? Co by mohlo znamenat vítězství jednotlivých kandidátů? Rozhodne se Čína pro radikálnější kroky?
Experti: Inflace v ČR příští rok zeslábne, ekonomiku čeká mírné oživení
26.12.2023 Inflace v Česku příští rok zeslábne, i když pravděpodobně nedosáhne dvouprocentního cíle České národní banky (ČNB). Díky pomalejšímu růstu spotřebitelských cen se vrátí k růstu reálné mzdy, což by mělo dát impulz k mírnému oživení ekonomiky po letošním celoročním propadu. Situace na trhu práce zůstane napjatá a nezaměstnanost by se proti současnosti dramaticky zvyšovat neměla. Vyplývá to z prognóz ministerstva financí, ČNB a analytiků oslovených ČTK.
Makrografy, mohla by inflace opět překvapit?
24.11.2023 V posledních týdnech se pozornost trhu soustředila na stabilizaci cen a ukončení zvyšování úrokových sazeb. Wall Street se po hlubší korekci na začátku října nyní posunula k téměř euforickým nárůstům, přičemž indexy jsou jen o pár procent mimo svá historická maxima. Tento pozitivní sentiment podporuje stabilizující se trh práce v USA a klesající inflace. Když k tomu přidáme oživující se průmyslový sektor, trhy to v současné době vnímají jako dokonalý recept, jak se vyhnout recesi a zároveň dostat inflaci k cíli. Jsou však data skutečně tak optimistická a snižuje se riziko oživení inflace? Podívejme se na některé grafy americké inflace pro více podrobností.
Graf dne - EURUSD (13.11.2023)
13.11.2023 Luis de Guindos, bývalý španělský ministr hospodářství, průmyslu a konkurenceschopnosti a v současnosti viceprezident ECB, vystoupil na zahájení 26. ročníku konference Euro Finance Week ve Frankfurtu. De Guindos očekává v nadcházejících měsících krátkodobé oživení inflace. Zároveň je pravděpodobné, že ekonomika eurozóny zůstane ještě více utlumená a objeví se známky oslabení trhu práce.
🟡 Zlato je opět na vzestupné vlně
25.10.2023 Ještě před necelým měsícem dávala otázka, zda zlato dosáhne 2 000 dolarů za unci, jednoznačný smysl. V té době zlato testovalo oblast 1 800 USD a bylo nejníže od března letošního roku. Nečekaná geopolitická událost v podobě konfliktu na Blízkém východě vrátila zlato pod bedlivý dohled investorů a v jednu chvíli se přiblížilo ke zmiňované psychologické úrovni. Teoreticky bychom si měli klást otázku nikoli zda, ale kdy zlato dosáhne 2 000 USD za unci, i když v nejbližší době může být odpověď na tuto otázku komplikovaná. Bude zlato schopno dosáhnout úrovně výrazně nad 2 100 USD až Fed rozvolní svou politiku a dojde tak k poklesům výnosů?
Invesco: Válka mezi Izraelem a Hamásem přináší do popředí geopolitická rizika
12.10.2023 O víkendu Hamás překvapivě zaútočil na Izrael, zabil civilisty a vzal rukojmí, což se zdá být reakcí na připravovaný izraelsko-saúdský mírový plán. Izrael vyhlásil válku a zřejmě se připravuje na rozsáhlou invazi do Gazy. Součástí izraelsko-saúdské mírové dohody byla podmínka izraelských ústupků Palestincům. Zdá se, že v současné situaci k tomu pravděpodobně nedojde, což naznačuje, že mírová dohoda může být zmařena. Deník Wall Street Journal uvedl, že se na útoku Hamásu podílel Írán; pokud se tato informace potvrdí, hrozí, že do konfliktu budou zataženy další země.
Ekonomický kalendář: Jerome Powell vystoupí na setkání učitelů na radnici 📣
28.09.2023 Přestože jsme v první části dne viděli na indexech z Asie a Tichomoří převážně horší náladu, hotovostní seance v Evropě pravděpodobně otevře výše. Momentálně roste jak německý DAX, tak indexy ve Velké Británii a Euro Stoxx.
🔴 US100 se odráží ode dna
20.09.2023 Trh nedává velkou šanci na zvyšování sazeb. Na základě úrokových kontraktů trh nedává ani 1% šanci na zvýšení, zatímco konsenzus mezi analytiky jasně ukazuje na nezvýšení. Existuje tedy šance na nějaké překvapení?
🔴EURUSD v útlumu před US CPI!
13.09.2023 Měsíční nárůst inflace CPI bude pravděpodobně nejvyšší od poloviny roku 2022, ale je důležité si uvědomit, že to bude souviset se sezónními faktory a jasným oživením cen ropy v předchozím měsíci, které bude pokračovat i v září. Trh může dnešní údaje o celkové inflaci interpretovat jako příležitost pro zvýšení Fedu, ale je třeba si uvědomit nedávné zpomalení na trhu práce a výrazný pokles jádrové inflace. Pouze jasně vyšší hodnota jádrové inflace ve srovnání s očekáváním by mohla změnit náladu panující ve Federálním rezervním systému. Očekávání trhu v tuto chvíli nenaznačují, že by Fed příští týden zvýšil úrokové sazby, i když to nelze vyloučit později v tomto roce.
Ekonomický kalendář: ADP v USA a CPI v Německu v centru pozornosti!
30.08.2023 Dnešní makrokalendář je o něco nabitější než předchozí dva dny tohoto týdne, ale stále nejsou v plánu žádná klíčová data. Futures kontrakty naznačují smíšené otevření evropského trhu, přičemž DAX se obchoduje beze změny na úrovni kolem 16 000 bodů.
Začalo sympozium centrálních bankéřů v Jackson Hole, čeká se na projev Powella
24.08.2023 V horském letovisku Jackson Hole v americkém státě Wyoming dnes začalo každoroční sympozium centrálních bankéřů. Investoři kvůli výhledu úvěrových sazeb čekají zejména na páteční projev šéfa americké centrální banky (Fed) Jeroma Powella.
Graf dne - EURUSD (03.08.2023)
03.08.2023 Po včerejších silných údajích z trhu práce a nejnovějších dovish komentářích prezidentky ECB Lagardeové dolar nadále posiluje. Včerejší zpráva ADP ukázala růst zaměstnanosti o 324 000 osob, zatímco očekávání byla výrazně nižší a činila 190 000 osob. Pokud dobré údaje ADP potvrdí páteční údaj NFP, může to Fed povzbudit k dalšímu zvyšování úrokových sazeb na zářijovém zasedání FOMC. Rozdíl mezi NFP a ADP byl minulý měsíc poměrně velký, ale růst nad 200 000 NFP by stále dával velmi vysokou šanci na zářijové zvýšení sazeb Fedu. Odhady analytiků předpokládají zveřejnění na úrovni 200 tis. V současné době trh oceňuje 82% šanci, že na příštím zářijovém zasedání Fedu nedojde ke zvýšení sazeb. Tyto odhady se však mohou ještě výrazně změnit, pokud budou následné údaje nadále ukazovat silný trh práce a oživení inflace.
Dolar ztrácí půdu pod nohama před CPI 💲
12.07.2023 Ve 14:30 se dozvíme údaje o červnové inflaci v USA. Očekávání naznačují výrazný pokles, a to především kvůli vysoké základně z loňského roku. Přestože dnešní čtení pravděpodobně nezmění postoj Fedu ohledně červencového zvýšení sazeb, velmi nízké čtení a další pokles inflace PPI ve čtvrtek by mohly vést k tomu, že zvýšení sazeb na konci letošního roku bude posledním krokem americké centrální banky.
Čeká nás stagflace a ztracená dekáda?
24.04.2023 „Investoři spekulují o stagflaci a ztracené dekádě na amerických akciích po vzoru sedmdesátých let, ale obavy se zdají být přehnané, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
USD/JPY: Japonská centrální banka usiluje o příměří
24.01.2023 Bank of Japan byla dlouhou dobu ve válce s finančními trhy, ale v lednu se rozhodla uzavřít s nimi příměří. BoJ při zachování jednodenní sazby na -0,1 % a rozpětí cíleného výnosu 10letých dluhopisů na +/-0,5 % nabídla bankám nový systém půjčování nikoli s pevnou, ale plovoucí sazbou zajištěnou cennými papíry. Objem nabídek v první aukci činil 3,13 bilionu liber, tedy trojnásobek nabízené částky. Komerční instituce budou získané peníze investovat, mimo jiné do dluhopisů, čímž dojde ke stabilizaci situace jak na japonském dluhovém trhu, tak na páru USDJPY.
Dlouhá a mírnější recese? Trh práce říká, že jo!
07.12.2022 Jak čert kříže se však akcie bojí silného trhu práce. Oficiální data ukazují, že jsou „rock solid“, ale při bližším pohledu zjistíme, že statistika umí divy. Investoři musí neustále pracovat s mnoha scénáři, které mohou potenciálně nastat. Trhy mají nyní relativně jasno – ekonomika lehce přistane, trh práce zůstane silný a inflace postupně klesne.
Zasedání FEDu může narušit rovnováhu na trzích
17.03.2021 Americké trhy byly narušeny rostoucími obavami z možného oživení inflace , což způsobilo zvýšení výnosů amerických dluhopisů, ale narušilo stabilitu a to zejména na indexu Nasdaq. Nadcházející zasedání Federálního rezervního systému a následná tisková konference s Jerome Powellem sledují všechny oči finančních trhů, protože by konference mohla naznačit budoucí trendy.
Komodity: Ceny ropy dnes díky slabšímu dolaru a zásobám rostou
11.03.2021 Ceny ropy dnes rostou o více než dvě procenta. Pomáhá jim slabší dolar a prudký pokles zásob benzinu, který naznačuje, že přebytek ropy na trhu bude jen krátkodobý, protože rafinerie v Texasu opět obnovují činnost.
Australská ekonomika rostla pomalu
05.06.2019 Tempo růstu hrubého domácího produktu (HDP) Austrálie v prvním čtvrtletí zpomalilo v celoročním přepočtu na 1,8 procenta, což byl nejpomalejší růst od globální finanční krize. Zpráva podle analytiků naznačuje, že ekonomika potřebuje agresivní měnové a fiskální stimuly, které by zemi bohatou na suroviny ochránily před sklouznutím do recese. Australská ekonomika roste nepřetržitě již 28 let, upozornila agentura Reuters.
Forex: Dolarový index dnes oslabuje
25.09.2018 Americký dolar oslabuje ke koši předních světových měn. V USA dnes začalo dvoudenní zasedání měnového výboru centrální banky USA (Fed) a očekává se, že na jeho závěr Fed oznámí zvýšení úroků, potřetí v letošním roce. Investoři však již tento růst úroků do kurzu americké měny promítli, a zůstává tak málo prostoru pro další růst měny, napsala agentura Reuters.
Forex: Euro posílilo vůči dolaru
24.09.2018 Euro dnes vzrostlo vůči americkému dolaru až na tříměsíční maximum, což analytici přičítají zejména pozitivním reakcím na projev šéfa Evropské centrální banky (ECB) Maria Draghiho. Evropská měna zpevňovala i vůči ostatním hlavním měnám s výjimkou britské libry.
ECB podle očekávání svoji měnovou politiku nezměnila
26.07.2018 Evropská centrální banka dnes podle očekávání svoji měnovou politiku nezměnila. Minulý měsíc ECB po zasedání Rady guvernérů oznámila, že díky oživení inflace je připravena od října snížit svůj rozsáhlý program nákupů dluhopisů, a zcela jej ukončit do konce letošního roku. Základní úrokové sazby však mají zůstat beze změny nejméně do léta 2019.
Švédsko prohloubilo záporné úroky
18.03.2015 Švédská centrální banka dnes snížila úrokové sazby hlouběji do záporného pásma a rozšířila nákupy státních dluhopisů, s nimiž začala minulý měsíc. Nečekaným krokem Riksbank reagovala na posilování kurzu švédské koruny, které by mohlo zmařit nedávné oživení inflace.
Související klíčová slova:
FOREX | Bitcoin | Kvantitativní uvolňování | Čína | Finance | Peníze | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | USA | NFP report | Nezaměstnanost | OPEC | Koruna | HDP | Divergence | Austrálie | Německo | Francie | Španělsko | Apple | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Ropa WTI | Americké akcie | ETF | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | EUR/SEK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Bull | Burza | CFD | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Dezinflace | Dolarový index | ECB | EMA | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trhy | Futures | Grafy | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Investování | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | MIFID | MT4 | MetaTrader | Měna | Měnový pár | Měny | Nabídka | Obligace | Pozice | Retracement | Rezistence | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Stagflace | Support | Trend | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | GBP | Obchodování | Euro STOXX | Objem obchodů | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Americký prezident | XTB | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Spekulanti | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Program nákupů dluhopisů | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Zisk | Kurz koruny | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Japonská měna | Obchodovat | MT5 | Makrokalendář | Financování | Investovat | USDX | Index CPI | Australská centrální banka | Lukáš Kovanda | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Ceny akcií | Obchodníci | EURUSD | USDJPY | Raiffeisenbank | Aktivum | Index | Investiční strategie | Podpora | Akcie Amazon | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | BH Securities | Brent | Britské libry | Burzovní indexy | Cena | Cena akcií | Ceny zlata | Cyrrus | Česká ekonomika | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Eura | Euro dnes | Euro finance | Evropská měna | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP USA | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Investiční | Investiční doporučení | ISM | Jádrová inflace | Jiří Tyleček | Korporátní dluhopisy | Kurs koruny | Kurs koruny k euru | Kurz EUR | Libra | Management | Markets | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Pivot | Pro investory | Prodej dluhopisů | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Signály | SPX | Státní dluhopisy | Stoxx | SWIFT | Švédské koruny | Trh | Twitter | Volkswagen | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj inflace | WTI | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | EIA | ING | Christine Lagarde | Intermediate | Ministerstvo financí | Peněžní trhy | Redukce | ROCE | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Převis | Tržby | Zaměstnanost | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Burze | Investment | Jackson Hole | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Riksbank | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Nákupy dluhopisů | Podnikání | BMW | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Energie | Rada ČNB | Earnings | Klid | Jádrový index | Volby v USA | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Americké trhy | Bankovnictví | Futures kontrakty | Ekonomická aktivita | Posilování koruny | Vývoj ceny ropy WTI | Fundamentální faktory | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Inflační tlaky | Globální finanční krize | Program nákupu dluhopisů | Růst akcií | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Kryptoměny | Ropné společnosti | S&P | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Nálada na trhu | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Stagnace | Tempo růstu | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | Ethereum | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výhled | Bankéři | Bankéř | Chevron | Mzdy | Americký trh práce | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Přebytek ropy | Výnosy | Ekonomické údaje | Institucionální investoři | Spotřebitelské výdaje | Oslabování dolaru | Údaje o inflaci | xStation | ČTK | Konsenzus | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Zpomalení ekonomiky | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Kurz EURUSD | Jednání FOMC | Švédsko | Očekávání | Mercedes | Makléřské firmy | BHS | Aleš Michl | Nákupy zlata | Nákupy zlata centrálními bankami | Průmyslový index Dow Jones | Jerome Powell | MiFID II | Invesco | Štěpán Hájek | Altcoiny | Tržní očekávání | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Globální akcie | Obchodní války | Očekávání investorů | OPEC+ | Posilování dolaru | Podniky | Globální růst | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Graf indexu | Nové peníze | Růst výnosů dluhopisů | Použití finanční páky | Reakce trhu | Stanovení ceny | Zvyšování úroků | Růst zisků | Politika Fedu | Náklady na úvěry | Základní úroková sazba | Německé akcie | Hodnota indexu | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | Sazby ČNB | Velké riziko | Pozornost trhu | Silný trh | Zvýšení sazeb | Inflace v ČR | Rozdílové smlouvy | Slabší dolar | Růst cen ropy | Výnosy dvouletých dluhopisů | Ceny pohonných hmot | Vyšší mzdy | NVDA | Snížení sazeb | Růst cen zlata | Záporné sazby | Rozhodnutí centrálních bank | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | XTB Research | Oživení ekonomiky | AMZN | Pohonné hmoty | Kapitálové výdaje | Výnosy amerických státních dluhopisů | Růst mezd | Tisk peněz | US500 | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Denní graf | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Dot plot | Finanční situace | Oživení ekonomiky eurozóny | Očekávaný růst | Zerohedge | Vyšší úrokové sazby | Trinity Bank | Hospodářské krize | Investujte zodpovědně | TOPIX | Investment Management | Rozpočet | Ceny benzínu | Německá vláda | Trinity | Býčí signál | Objem | Český trh práce | Trh práce | Vyšší sazby | FRED | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Luis De Guindos | Ekonomiky eurozóny | Parlamentní volby | Švédská centrální banka | Vývoj měnového páru EUR/SEK | Růst cen | Vysoké riziko | Index DOW | Co bude | Generální ředitel | Poskytovatelé úvěrů | Lagardeová | Si Ťin-pching | Amazon | Vyhlídky | Průzkumy | Walt Disney | Statistika | Předpovědi | Dynamika mezd | Průmysl | ADP | Inflace ve Švédsku | Na burze | Celosvětový růst | Propouštění | USDIDX | Výrazný pokles | Ceny potravin | Zvýšená volatilita | Stavebnictví | Viceprezident ECB | Zdražování | Problémy | Finanční ztráty | Cvičení | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | ECB Christine Lagardeová | Protekcionismus | Nálada | Kontrakty | Domácí průmysl | Prohlášení | Centrální banky USA | Míra | Úroky | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Kupní síla | xStation5 | Disney | Ministr hospodářství | Nejbližší support | Bydlení | Výnosy státních dluhopisů | US100 | Index US100 | Růst hrubého domácího produktu | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Zvýšení inflace | Eskalace konfliktu | Návratnost | Rizika na Blízkém východě | Ceny ropy dnes | Microchip Technology | Írán | Čeští exportéři | Míra nezaměstnanosti v ČR | Budoucnost | Experti | Zemědělství | Poradenství | Podnik | Snížit úrokové sazby | Růst cen potravin | Ukazatele | Cenové tlaky | Obchodování na Wall Street | Nájemné | Nájmy | Komunikace | Údaje o HDP | Čínské indexy | Prezident | Samsung | Trhy | Čínské úřady | Evropské ekonomiky | ConocoPhillips | Koruna oslabuje | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Růst inflace | Pandemie | Vysoká inflace | Lehká ropa WTI | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Růst v eurozóně | Výdaje | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Americké ekonomiky | TNOTE | West Texas Intermediate | Lednová inflace | Inflace v lednu | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Údaje z USA | Spekulativní pozice | Americký Fed | Stabilita | Sestupný trend | Vývoj | Hospodářská politika | Šok | Mzdový růst | Prudký pokles | Desetileté dluhopisy | Stimuly | Pokles HDP | Fiskální politiky | Viceprezident | Spotřebitelé | Historie | Žádosti o podporu | Texas | Další pokles | Kroky centrálních bank | Kalifornie | Manufacturing | Domácnosti | Průmyslové komodity | Futures v Evropě | Světové hospodářské krize | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Graf dne | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Potenciál | Allianz | Izrael | Reálné mzdy | Ekonomiky | Solidní růst | Války | Růst nezaměstnanosti | Práce | Změny sazeb | Podíl na trhu | Údaje | Ekonomické škody | DPH | Omyl | Úvěrová pojišťovna | Pojišťovna | Cigna | Oživení cen ropy | Oživení cen | Celková inflace | Úspory | Statistiky | Chuť riskovat | USD za barel | Trade | Soukromá spotřeba | Posílení | Náklady na obsluhu dluhu | Kristina Hooper | Dnešní statistika | Joe Biden | Větší pokles | Data z trhu práce | Zaměstnanci | Růst výnosů | Vývoz | Australská ekonomika | Růst zadlužení | Zadlužení | Bezpečnost | ONE | Auta | Vývoj ekonomiky | Sektor služeb | Býčí scénář | CL | Klíčové oblasti | Eli Lilly | LLY | Odražení ode dna | Umělé inteligence | Investment management | Předstihové ukazatele | JDE | ČR | Průraz | Slabá poptávka | Pozitivní sentiment | Pokračování růstu | Tchaj-wan | Členové Fedu | Foxconn | Největší evropská ekonomika | Covid | Jasný signál | Situace na trhu práce | Šance | Ceny | Kolaps | Společnost XTB | Úspěšně obchodovat | HDP za Q2 | Růst zaměstnanosti | Analytik XTB | Inflace spotřebitelských cen | Odborníci | Nvidia | Carmen Reinhartová | NAHB | Biden | Rozhodnutí FED | Pracovní místa | CPI v USA | Množství peněz | Dopady na trhy | Nařízení | Výrobce čipů | Zásoby benzinu | CVX | Výsledky voleb | Spotřebitelské ceny v Japonsku | Ceny v Japonsku | Výdělky | Změny úrokových sazeb | Plný úvazek | Pokles zásob | Počasí | DOT | Počet pracovních míst | Dopad na akcie | Výrobce obuvi | Evropské centrální banky | Situace na trhu | Prudký růst akcií | Dnešní seance | Rozvolnění | Dialog | Akcie Amazon.com | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Zápis ze zasedání ECB | Rostoucí výnosy | Zlepšení ekonomiky | Skluz | Silný růst | Pokračující krize | Výrazný růst | Holubičí tón | xStation 5 | ISM ve službách | EDF | AMD | WEN | Pandemie COVID | Riziko ztráty | Oslabení | Ceny benzínu v USA | Plány | Cíle | Prodej | Cyklus zvyšování sazeb | TSMC | Taiwan Semiconductor Manufacturing | TSM | TSM.US | Americký trh | AI | KO | Odvětví | Rekord | HDP ve Spojených státech | HICP | Vnímání | Projekce | Trh práce v USA | Taiwan Semiconductor Manufacturing Company | Medián | ASX | Sympozium | Sympozium v Jackson Hole | Ekonomické sympozium | Společnosti | Opatření | Dna | ANO | Vyšší hodnoty | Minulá výkonnost | Napjatá situace | Drahá ropa | Vysoké ceny | Rumunsko | Nová historická maxima | Pozornost | Meta | Meta Platforms | Drahé energie | Společnost | Výsledky společnosti | Reálné úrokové sazby | Průmyslový sektor | Indický index | TIM | 3М | BofA | Fibonacciho retracement | Cykly | Participace | Prognózy inflace | Relativní stabilita | Trh se zlatem | Základní sazba | Konvergence | Získané peníze | Jestřábí komentáře | Instituce | Akcie společnosti Meta Platforms | Cenový index | XTB Jiří Tyleček | Energiewende | Pokles inflace | Allianz Trade | Neutrální úroková sazba | Období stagflace | Nárůst zisků | Snížení inflace | Úrokové sazby v eurozóně | EdF | Akcie TSMC | Marketingová komunikace | Největší kryptoměny | Prognóza vývoje | Zpomalování americké ekonomiky | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Zpráva o inflaci | Thomas Barkin | Německé ekonomiky | Rizikový faktor | Wyoming | Bolest | ACER | Údaj NFP | Recese v eurozóně | Mary Dalyová | Dezinformace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Vysoké inflace | Společnost TSMC | Taiwan Semiconductor | Polovodiče | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Sazba ČNB | Strukturální změny | Přetrvávající vysoká inflace | Uvolněné fiskální politiky | Komerční nemovitosti. | US CPI | LSEG | Bankovní rady ČNB | Vysoké sazby | Německé podniky | Výprodeje | Globalizace | OCI | Vyšší náklady | PCE inflace | Bancorp | Invesco Ltd. | Válka | Dalibor Trojek | Allianz Trade Dalibor Trojek | ČNB Aleš Michl | KBW | Spojení | Zvýšení cen ropy | Vyšší ceny | Asie a Tichomoří | Tichomoří | Asie | Klesající inflace | JOLTS | Nespokojenost | Vysoké úroky | Vysoké úrokové sazby | Srovnávací základna | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Nezávislost | Zakladatel | Akcie regionálních bank | Pozitivní signál | Vice | New York Community | Zvýšení sazeb Fedu | Náklady na dluh | Beyoncé | Zdravotní pojišťovna | Vítězství nad inflací | Vrchol inflace | John Hancock Investment Management | DNO | Generativní umělé inteligence | Sympozium centrálních bankéřů | Strukturální změny ve světové ekonomice | Změny ve světové ekonomice | Hamás | Úrovní podpory | Ozbrojený konflikt | Mnozí investoři | Technology | Krize na Blízkém východě | Eskalace | Ukončení zvyšování úrokových sazeb | TROJEK | Napjatá situace na trhu práce | Napjatá situace na trhu | Snížení cen | ProCent | Rok 2024 | Volby na Tchaj-wanu | Údaje ISM | Platforms | Sazby v eurozóně | Akcie na rekordu | D1 | NYCB | Prosperity | Výkon | Nákupy | Jestřábí postoj | Postoj americké centrální banky | Financial | Konflikty | Deindustrializace | Sensex | 256/2004 | Reakce trhů | Rezistentní zóna | Služby | Odpovědnost | Důležitá zpráva | Český trh | Vítězství | Rovnováhy | Jak bude reagovat trh? | Kovy | Inflace CPI | Výhled úrokových sazeb | Významné pohyby | Směrnice | Léto | Asijské seance | Investování je rizikové
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot