Středa 02. října 2024 00:21
reklama
Fintokei StartTrader
reklama
Purple webinář Smart Money Concepts
reklama
eightcap zlato
reklama
InstaForex

Klesající inflace

C:\fakepath\ropa-27092024.jpg

Mají ropné společnosti budoucnost?

27.09.2024 Dřevo bylo nahrazeno uhlím, uhlí předalo štafetu ropě a ropa? Tu může nahradit vodík, obnovitelné zdroje, částečně jádro, nebo také v dohledné době nic. Pro společnost těžící ropu, jako je BP, Shell, Exxon a jiní jde ale o velmi důležitou otázku. Budou schopni tito energetičtí giganti udržet aktuální zisky ještě 10, 20 nebo 30 let?
C:\fakepath\investor-27092024.jpg

Spojené státy se konečně rozhodly snížit úrokové sazby. Co na to trhy?

27.09.2024 Dlouho očekávaný krok amerického Federálního rezervního systému se konečně stal skutečností, když poprvé od roku 2020 snížil základní úrokové sazby. Přestože to umožnily trvale slibné ekonomické údaje včetně klesající inflace, snížení bylo nakonec radikálnější, než mnozí očekávali. V předchozím týdnu došlo v eurozóně ke snížení sazeb již podruhé v tomto roce. Je zřejmé, že inflace je v mnoha západních zemích na ústupu, ale riziko jejího návratu nezmizelo.
img

🗽Předseda Fedu Jerome Powell zahajuje tiskovou konferenci (ŽIVĚ)

18.09.2024 Fed snížil úrokové sazby o 50 bazických bodů na 5 %. Zde jsou hlavní body tiskové konference Jerome Powella:
img

EUR/JPY. Přehled vývoje a analýza

10.09.2024 Měnový pár EUR/JPY vykazuje výrazné zotavení z měsíčního minima dosaženého první den nového týdne a na pozadí slabého japonského jenu získává zpět část pátečních ztrát.
img

EUR/GBP: Přehled vývoje a analýza

30.08.2024 Existuje velká šance, že pár EUR/GBP bude nadále klesat. Britské libře dodává na síle pevný postoj Bank of England, která ve srovnání s Evropskou centrální bankou drží úrokové sazby na vyšší úrovni po delší dobu.
img

Akcie zpomalují, protože investoři se připravují na velký Fed a zprávy z amerického trhu práce

21.08.2024 Asijské akcie ve středu klesly a zastavily tak silnou rally světových akcií, zatímco čekaly na důležité ekonomické údaje z USA. Výnosy dluhopisů a dolar se propadly kvůli očekávanému snížení úrokových sazeb před rozhodnutím tvůrců měnové politiky.
img

Přetahovaná na měnových trzích: Analýza scénářů

19.08.2024 Počátkem srpna utrpěl trh práce ve Spojených státech šok, který zvýšil obavy z rostoucí míry nezaměstnanosti a prohloubil strach z možné recese, a tak jsou trhy i nadále napjaté.
img

Britská ekonomika si díky silnému oživení maloobchodních tržeb udržuje dynamiku

19.08.2024 Libra reagovala dalším růstem a dosáhla nového lokálního maxima v uptrendu, který trvá od 8. srpna. Maloobchodní tržby ve Velké Británii se v červenci letošního roku po letních slevách a mistrovství Evropy ve fotbale, které přinesly větší útraty v obchodních domech a sportovních obchodech, podle údajů odrazily ode dna.
C:\fakepath\burza-17082024.jpg

Akciový růžový scénář

17.08.2024 Americká inflace za červenec nepřekvapila. Spotřebitelské ceny rostly meziměsíčně o 0,2 % a meziročně o 2,9 %, což bylo velice blízko očekávání. Jádrová složka také nepřinesla žádné nečekané číslo, trhy tak neprošly žádnými velkými výkyvy spojenými s přeskupováním pozic traderů.
img

Ranní komentář: Inflace v USA zpět pod 3 %, Mars Kupuje Kellanovu a Victoria's Secret má novou CEO

15.08.2024 Akciové trhy včera mírně rostly. K růstu pomohla klesající inflace v USA, která se poprvé od roku 2021 dostala pod hranici 3 %. Nálada je stabilizovaná, výnosy dál mírně klesají a klesá také volatilita. Dnes pozor na výsledky amerických maloobchodních prodejů a na korporátní výsledky, které nabídne například Walmart, John Deere, nebo čínská Alibaba.
img

Evropské průmyslové oživení se odkládá, nikoliv však na neurčito

23.07.2024 Evropský průmysl stále uprostřed roku přešlapoval na místě, což má dopad i na Česko. Slabá červnová průmyslová výroba ukazuje, že oživení domácí průmyslové produkce bude pomalejší a pozvolnější. Přesto jak v Evropě, tak v Česku v oživení poptávky po průmyslovém zboží stále věříme. Hlavním hybatelem by měla být oživující spotřeba domácností, nižší úrokové sazby i postupná redukce zásob. Mezi jednotlivými průmyslovými odvětvími však budou přetrvávat velké rozdíly.
img

Je letecký sektor připraven na nouzové přistání? 🔎

27.06.2024 Při pohledu na globální ekonomické údaje a výkonnost akciových indexů by bylo téměř slepé tvrdit, že se společnostem v leteckém sektoru prostě musí dařit. To však není pravda. Odvětví čelí řadě problémů, z nichž některé jsou cyklické povahy a jiné strukturální. V důsledku toho, i když je cestovní sezóna v plném proudu a třetí čtvrtletí roku by mělo být rekordní a podpořit poptávku po akciích leteckých společností, je těžké vidět známky sezónní euforie. V první polovině roku evropský sektor leteckých společností vážený podle kapitalizace ustoupil o téměř 10 % oproti více než 9% růstu cen akcií z indexu STOXX Europe 600. Proč?
img

BlackRock zůstává na vzestupu v sektoru AI 🎯

19.06.2024 Týdenní komentář společnosti BlackRock vrhl světlo na pokračující růst trhu tažený významnými investicemi do umělé inteligence a poznamenal, že zatímco trend umělé inteligence nadále pohání indexy S&P 500 a Nasdaq Composite ke značným ziskům, očekává se, že základní kapitálové výdaje na umělou inteligenci budou inflační. v krátkodobém horizontu. Nárůst tržní hodnoty je příkladem Nvidie, která se včera po uzavření trhu stala nejhodnotnější veřejně obchodovanou společností na světě a překonala technologické giganty Microsoft a Apple. Tento nárůst ocenění je připisován klíčové úloze Nvidie na vzestupu trhu řízeného umělou inteligencí, spolu s nedávnými úspěchy společnosti Apple se systémem Apple Intelligence AI, který zdůrazňuje silný vliv umělé inteligence na dynamiku trhu.
img

Letošní dovolenou prodraží slabší koruna

14.06.2024 Statisícům Čechů, kteří se v létě chystají do nejoblíbenějších evropských destinací, se letošní dovolená prodraží oproti loňskému roku zhruba o 5 %. Na vině je oslabení tuzemské měny o více než 1 korunu vůči euru. Z pohledu cen zboží a služeb v nejoblíbenějších dovolenkových destinacích Češi také příliš neušetří, život v Chorvatsku je ve srovnání s tím v Česku levnější pouze o 3,5 %, na Slovensku pak o 2,4 %.
img

Žádný spěch s dalším snížením sazeb? Projevy zástupců ECB 📃

07.06.2024 Nagel: Zdůraznil postupné zlepšování soukromé spotřeby a vývozu se silným růstem mezd a tvrdohlavou inflací služeb. Zdůraznil rozhodnutí o sazbách na základě dat a tvrdil, že nedávné snížení sazeb bylo logické a nebylo předčasné.
img

O podivné dichotomii amerických měkkých a tvrdých makro-indikátorů

28.05.2024 Jedním z výrazných rysů post-covidového období v americké ekonomice byla nepřehlédnutelná dichotomie vývoje tzv. měkkých a tvrdých makroekonomických indikátorů. Zatímco spotřebitelské či podnikatelské nálady vykazovaly a aktuálně i vykazují hodnoty, které by odpovídaly recesi či stagnaci, tak tvrdá data - zejména pak ta z trhu práce - dosud hovořila jinou řečí.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Evropská komise zlepšila odhad růstu české ekonomiky

15.05.2024 Evropská komise (EK) dnes mírně zlepšila odhad letošního růstu české ekonomiky. Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky se podle její nové prognózy zvýší o 1,2 procenta, zatímco v únoru EK jeho růst odhadovala na 1,1 procenta. V příštím roce nadále počítá se zrychlením růstu na 2,8 procenta. Komise to dnes uvedla ve svém jarním hospodářském výhledu.
C:\fakepath\kveten2obr1-13052024.png

Analýza S&P 500, DAX a EUR/USD - DAX na all-time high, budou americké indexy následovat?

13.05.2024 Minulý týden DAX zčistajasna dosáhlu ATF a americké indexy k němu mají také nakročeno. Co tedy očekávat? To nám prozradí fundamenty, které se tento týden vyplatí sledovat.
img

Maloobchodní tržby, ČR, březen 2024

09.05.2024 Březnová data hlásí velmi silný meziroční růst maloobchodních tržeb tempem 6,1 %, což představuje nejsilnější meziroční růst od ledna 2022.
img

HDP ČR, předběžný odhad, 1Q 2024

30.04.2024 Česká ekonomika dle předběžných údajů vykázala v letošním prvním čtvrtletí růst HDP 0,5 % v mezikvartálním vyjádření a růst 0,4 % meziročně.
img

Fidelity International: Německá medvědí data jsou příznivá pro německé státní dluhopisy

17.04.2024 Dynamika inflace a hrozby pro růst jsou přesvědčivým argumentem pro německé dluhopisy.
img

Spotřebitelská poptávka v únoru nečekaně a silně klesla

05.04.2024 Maloobchodní tržby bez prodeje aut v únoru meziměsíčně klesly v reálném vyjádření o 0,8 %, zatímco ještě měsíc předtím rychle rostly o 1,3 %. Meziročně byly zmíněné tržby vyšší o 1,6 % a únorový výsledek tak zaostal za očekáváními, když tržní konsensus předpokládal růst o 2,3 % y/y. Směrem výše byl ale revidován lednový údaj, který původně ukazoval na meziměsíční nárůst o 1,0 %. Zklamání z únorového výsledku podtrhuje také fakt, že zatímco od října do ledna maloobchodní tržby meziměsíčně rostly a naznačovaly trend postupného oživování spotřebitelské poptávky, tak v únoru přišla poměrně výrazná korekce. Oproti předpandemickému únoru 2020 tak byly tržby bez prodejů aut v reálném vyjádření stále nižší o 5 %.
img

Maloobchodní tržby: Ochota utrácet roste

05.04.2024 „Únorové tržby v maloobchodě potvrdily, že spotřeba domácností nabírá na síle. V únoru již potřetí po sobě tržby meziročně vzrostly, když se zvýšily o 1,6 %. K dlouho očekávanému zlomu v trendu vývoje maloobchodních tržeb došlo v prosinci. To byl poprvé zaznamenán meziroční růst po devatenácti měsících poklesu. V únoru se zvýšily i tržby za potraviny, a to meziročně o 1,1 %. Až do letošního ledna přitom tyto tržby dvacet měsíců klesaly. To vše svědčí o pozvolnému restartu spotřebitelské poptávky,“ komentuje maloobchodní tržby Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
img

HDP ČR, zpřesněné údaje, 4Q 2023

28.03.2024 Zpřesněné údaje o výkonu české ekonomiky za loňské závěrečné čtvrtletí hlásí lepší než původně reportované výsledky HDP.
img

Stavebnictví dále chřadne, obce a kraje přitom „sedí“ na svém loňském přebytku přes 72 miliard korun

15.03.2024 Stavební výroba se letos v lednu poměrně výrazně propadla, o 5,9 procenta. Navázala tak na loňský celoroční propad, jenž nastal po předchozích dvou letech růstu.
img

Klesající inflace začíná pozitivně ovlivňovat příjmy domácností

11.03.2024 „Inflace v únoru dále zpomalovala v souladu s očekáváním většiny analytiků. Po prudkém lednovém poklesu z prosincových 6,9 % na 2,3 % v únoru inflace dosáhla dvouprocentního cíle České národní banky. Na této úrovni byla inflace naposledy na konci roku 2018. Inflace tedy přestává být bolavým místem české ekonomiky a současně začíná pozitivně ovlivňovat i reálné příjmy domácností.
C:\fakepath\ceska koruna5.jpg

Ekonomika klesla kvůli spotřebě domácností a vysoké inflaci

01.03.2024 Českou ekonomiku loni táhla dolů slabá spotřeba domácností tlumená vysokou inflací. Výsledek zachránil automobilový průmysl, bez jeho přispění by byl roční pokles hrubého domácího produktu (HDP) výraznější než 0,4 procenta, shodují se analytici oslovení ČTK při hodnocení dat, která dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Výsledky čtvrtého čtvrtletí, kdy HDP mezikvartálně vzrostl o 0,2 procenta a mírně vzrostla i spotřeba, dávají podle odborníků naději na hospodářské oživení. Razantní růst HDP ale nečekají.
C:\fakepath\burza-23022024.jpg

Akcie nadopované růstem Nvidia dělají vrásky Fedu

23.02.2024 Rally pokračuje! Tento týden investory příjemně překvapily výsledky Nvidia, které poslaly nahoru nejen akcie samotné společnosti, ale povzbudily optimismus napříč akciovými trhy.
img

Ranní okénko - V březnu cut od Fedu nečekejme

14.02.2024 Den svatého Valentýna nám výhradně vyplní data z eurozóny, kde bude v dopoledních hodinách publikován zpřesněný odhad HDP za poslední kvartál minulého roku. První odhad naznačil, že ekonomika eurozóny mezičtvrtletně stagnovala a těsně se tak vyhnula technické recesi, kterou predikoval trh (-0,1 %). Nyní trh očekává potvrzení úvodního odhadu, ovšem vyloučit se nedá ani horší výsledek.
img

Údaje o amerických výnosech zvyšují sázky: globální akcie opět na vrcholu

12.02.2024 Index S&P 500 v pátek poprvé uzavřel nad 5 000 body a Nasdaq se krátce obchodoval nad 16 000 body díky růstu velkých korporací a výrobců čipů včetně společnosti Nvidia, protože investoři se soustředili na technologie umělé inteligence a očekávali vysoké zisky.
C:\fakepath\ceska koruna-3.jpg

Coface: HDP v ČR letos stoupne o 1,5 pct, průměrná inflace klesne na 3,3 pct

09.02.2024 Česká ekonomika letos poroste o 1,5 procenta a průměrná roční inflace klesne z loňských 11,6 na 3,3 procenta. Předpovídá to společnost Coface, která monitoruje ekonomické klima ve 160 zemích. Největším rizikem pro pozitivní vývoj tuzemského hospodářství je podle ní situace v Německu.
C:\fakepath\ceska ekonomika.jpg

Analytici: Za loňský propad maloobchodu může inflace, oživení potvrdil prosinec

07.02.2024 Propad maloobchodních tržeb v loňském roce o 4,1 procenta byl podle analytiků způsoben bezprecedentním nárůstem inflace a poklesem reálných mezd. Oživení spotřeby domácností ale stejně jako v listopadu ukazují prosincová data, řekli ČTK. Mělo by také pokračovat s tím, jak bude inflace ustupovat a příjmy se reálně zvyšovat. Analytici upozornili na to, že prosincový meziroční růst maloobchodních tržeb o 1,6 procenta překonal tržní odhad, který činil 0,7 procenta. Podle dnes zveřejněných dat Českého statistického úřadu maloobchodní tržby v prosinci meziměsíčně vzrostly o 0,2 procenta.
img

Maloobchodní tržby, ČR, prosinec 2023

07.02.2024 Prosincová data, mapující situaci v tuzemském maloobchodě, opět příjemně překvapila: meziroční růst tržeb na úrovni 1,6 % je lepší výsledek, než trhem očekávaných 0,7 %.
img

Trh je přesvědčený, že americký dolar bude i nadále růst. Přehled vývoje USD, NZD, AUD

07.02.2024 Americký dolar si nadále udržuje maxima, kterých dosáhl v pondělí; mírný pokles se zdá být spíše technickou korekcí než známkou potenciální slabosti.
img

📊 US500 beze změn před zasedáním FOMC

31.01.2024 Federální rezervní systém dnes večer (20:00) oznámí první rozhodnutí o úrokových sazbách v roce 2024. USD byl v poslední době velmi silný, protože šance trhu na březnové snížení sazeb se snížily. Navíc pohyb EURUSD směrem dolů byl navíc podpořen nedostatkem jestřábích komentářů ze strany ECB. Navíc oživení cen ropy a napětí na Blízkém východě vytvářejí riziko druhé vlny inflace a zároveň zvyšují poptávku po bezpečných aktivech včetně amerického dolaru. Co bychom měli očekávat od dnešního zasedání FOMC? Na co se trhy zaměří?
img

Odraz ode dna?

30.01.2024 Český statistický úřad zveřejnil předběžný odhad růstu HDP v posledním kvartále loňského roku. V souladu s očekáváním trhu tuzemské hospodářství mezičtvrtletně vzrostlo o 0,2 % a meziročně pokleslo o 0,2 %. Výkon české ekonomiky se tak za celý rok 2023 snížil o 0,4 % ve srovnání s rokem 2022.
img

Spotřebitelská/podnikatelská důvěra, ČR, leden 2024

24.01.2024 Důvěra v české ekonomice v lednu přerušila sérii zlepšování, kterou zaznamenala ve všech měsících loňského závěrečného čtvrtletí.
img

Ranní okénko - Tento týden zasedá ECB, vychází výsledek amerického HDP

22.01.2024 Tento týden přinese další ekonomická data, kdy trhy patrně nejvíce ovlivní ve čtvrtek zasedání ECB a výsledek výkonu americké ekonomiky za čtvrtý kvartál loňského roku. Z české ekonomiky tento týden dorazí jen konjukturální průzkum z dílny ČSÚ, který ukáže informace o náladě u českých spotřebitelů a firem. I nadále pak trhy bude hýbat očekávání investorů ohledně měnové politiky Fedu, kdy po silnějších pátečních datech ohledně americké spotřebitelské důvěry se očekávání ohledně březnového zasedání posunuly mírně ve směru stability a současné ceny naznačují zhruba 55% pravděpodobnost tohoto scénáře.
img

Fed Goolsbee komentuje měnovou politiku USA 💵 EURUSD mírně posiluje

19.01.2024 Předseda Federálního rezervního systému v Chicagu Austan Goolsbee dnes hovořil o měnové politice USA. Při pohledu na tón předchozích členů Fedu můžeme jeho vyjádření číst spíše jako holubičí, nicméně základ komentáře byl podobný: pozorné sledování příchozích údajů a pravděpodobné snížení sazeb, pokud bude pokračovat pokrok v inflaci.
img

Po roce a půl nastal obrat. Tržby obchodníků vzrostly

12.01.2024 „Po osmnácti měsících nepřetržitých poklesů tržeb obchodníků jsme došli do bodu zlomu. V listopadu 2023 konečně vzrostly maloobchodní tržby. K tomuto vývoji pomohla klesající inflace. Situace by se měla dále zlepšovat, protože bude docházet k růstu reálných mezd zaměstnanců,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Maloobchodní tržby, ČR, listopad 2023

12.01.2024 Listopadová statistika maloobchodních tržeb příjemně překvapila: meziroční růst tržeb na úrovni 0,9 % představuje o dost lepší výsledek, než trhem očekávaný pokles o 1,6 %.
img

Data Revolutu odhalila, jak Češi investovali v roce 2023

12.01.2024 Revolut, globální finanční superaplikace s více než 35 miliony zákazníků po celém světě a více než 600 tisíci v České republice, odhaluje některé trendy v investování Čechů a celé Evropy v roce 2023.
img

ČNB – rozhodnutí bankovní rady, 21. prosince 2023

21.12.2023 Bankovní rada na svém prosincovém zasedání snížila úrokové sazby o čtvrt procentního bodu: repo sazbu na úroveň 6,75 %.
img

Halving a ETF na Bitcoin 🗽 Začne v roce 2024 kryptoměna novou býčí vlnu? ⚡

20.12.2023 Trh s kryptoměnami zažívá po katastrofálním roce 2022 pro toto odvětví skutečné "oživení". Ani 140% růst bitcoinu však neuspokojil apetit investorů, kteří hledí do budoucnosti se stále větším optimismem. Odkud se bere tento závan naděje a je skutečně zářná budoucnost Bitcoinu v roce 2024 již předem daná?
img

Ranní shrnutí (20.12.2023)

20.12.2023 Nálada na Wall Street byla během včerejší seance pozitivní a index S&P 500 dosáhl nových historických maxim. Nasdaq 100 si připsal 0,49 % a Russell 2000 uzavřel seanci o 1,94 % výše. Dnes se futures na americké indexy obchodovaly také mírně výše.
img

Velkoobchodní tržby v USA slabší, než se očekávalo

07.12.2023 Čtení naznačilo omezenou spotřebitelskou aktivitu a slabší sentiment. Pokles příjmů ze snížení zásob může znamenat, že prodejci jsou ochotni více snižovat ceny, aby stimulovali pozorovanou omezenou poptávku, což naznačuje meziměsíční pokles tržeb. Údaje podporují scénář klesající inflace.
img

Maloobchodní tržby, ČR, říjen 2023

06.12.2023 Říjnová statistika maloobchodních tržeb naznačuje mírné oživení na straně spotřeby domácností, v meziročním vyjádření nicméně maloobchodní tržby stále klesají.
img

Prognózy Wall Street pro akciový trh v roce 2024

04.12.2023 „Wall Street se neshodne na vývoji akciových trhů v dalším roce, ovšem převažují optimistické hlasy, které vyhlížejí dosažení nových historických maxim,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Deficit rozpočtu v listopadu podle očekávání výrazně rostl

01.12.2023 Tradičně více deficitní listopad přinesl prohloubení salda státního rozpočtu na -269,1 mld. Kč, což je zhruba o 60 miliard více než na konci října. Při pohledu na vývoj v posledních třech letech se nejedná o nic neobvyklého, kdy v průměru od roku 2020 do roku 2022 rostl deficit během listopadu také o 60 miliard Kč. V kontextu celoročního plánu (-295 mld. Kč) by při obdobném vývoji jako v posledních letech (za poslední 3 roky v průměru -22,5 mld. Kč) měl státní rozpočet skončit zhruba na naplánované úrovni a nepřekročit 300miliardovou hranici.
img

Forex: Česká měna se podívala až na hranici 24,20 EUR/CZK

29.11.2023 Na korunovém trhu nadále přetrvává dobrá nálada, díky které se včera česká měna podívala až na hranici 24,20 EUR/CZK. Za poslední měsíc posílila koruna asi o procento a půl, což z pohledu ČNB zhruba odpovídá zvýšení úrokových sazeb o 35 bazických bodů. Jinak řečeno, silnější koruna zpřísňuje měnové podmínky v ekonomice, což může být pro některé členy bankovní rady dodatečným argumentem, proč jít ve světle klesající inflace se sazbami dolů o čtvrt procentního bodu již na prosincovém zasedání.
img

Makrografy, mohla by inflace opět překvapit?

24.11.2023 V posledních týdnech se pozornost trhu soustředila na stabilizaci cen a ukončení zvyšování úrokových sazeb. Wall Street se po hlubší korekci na začátku října nyní posunula k téměř euforickým nárůstům, přičemž indexy jsou jen o pár procent mimo svá historická maxima. Tento pozitivní sentiment podporuje stabilizující se trh práce v USA a klesající inflace. Když k tomu přidáme oživující se průmyslový sektor, trhy to v současné době vnímají jako dokonalý recept, jak se vyhnout recesi a zároveň dostat inflaci k cíli. Jsou však data skutečně tak optimistická a snižuje se riziko oživení inflace? Podívejme se na některé grafy americké inflace pro více podrobností.
img

Spotřebitelská/podnikatelská důvěra, ČR, listopad 2023

24.11.2023 Důvěra v české ekonomice v listopadu mírně stoupla a dostala se tak na své tříměsíční maximum.
C:\fakepath\forex-21112023.jpeg

Klesající inflace živí risk on sentiment

21.11.2023 Trhy dostaly v minulém týdnu velice silný impuls, když americká inflace v měsíci říjnu zpomalila více než se čekalo. Následovalo významné oslabení amerického dolaru, a naopak posilovala riziková aktiva, kam patří také akciové indexy. Risk on sentiment tedy pokračuje a aktuálně to nevypadá, že by býky mělo s blížícím se koncem roku 2023 něco výrazně ohrozit.
C:\fakepath\kalednar-13112023.png

Sledujte americkou inflaci

13.11.2023 Tento týden bude nejdůležitějším příchozím makročíslem vývoj spotřebitelských cen v USA za říjen. V úterý se dozvíme, jak rychle probíhá zpomalování cenového růstu, na základě kterého se pak bude americká centrální banka (Fed) rozhodovat o nastavení úrokových sazeb.
img

Maloobchodní tržby, ČR, září 2023

07.11.2023 Maloobchodní tržby hlásí přetrvávající slabost na straně spotřeby domácností.
img

ČNB – rozhodnutí bankovní rady, 2. listopadu 2023

02.11.2023 Bankovní rada na svém listopadovém zasedání ponechala úrokové sazby opět beze změny.
img

Ranní komentář: Akcie mírně rostou, další sada korporátních čísel a klesající inflace v eurozóně

01.11.2023 Evropa včera zveřejnila výsledky inflace, která i nadále zpomaluje. Je však stále příliš vysoká na to, aby centrální bankéři začali signalizovat ochotu bavit se o možném uvolňování měnové politiky. Pokračuje také výsledková sezóna, která i včera nabídla několik zajímavých jmen. Dnes pozor na zasedání Fedu, který by měl sazby ponechat beze změny.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

ČSÚ zveřejní první odhad HDP za třetí čtvrtletí, analytici čekají pokles

31.10.2023 Český statistický úřad (ČSÚ) dnes zveřejní první odhad vývoje ekonomiky ve třetím čtvrtletí. Analytici předpokládají, že se hospodářství stále nezotavilo z útlumu a hrubý domácí produkt (HDP) mezičtvrtletně mírně poklesl. Ve druhém čtvrtletí HDP mezičtvrtletně stagnoval, meziročně se snížil o 0,6 procenta. Česká ekonomika se tak stále nevrátila na úroveň před pandemií covidu-19.
img

NAPŘÍČ TRHY

30.10.2023 Čeká nás týden, ve kterém se bude hrát o první pokles úrokových sazeb za poslední více než tři roky. A výsledek je extrémně nejistý. Z našeho pohledu stále lehce převažuje pravděpodobnost, že centrální banka ještě s prvním poklesem sazeb vyčká na prosincové zasedání, kdy bude mít k dispozici HDP za třetí kvartál v detailnější struktuře včetně dynamiky mezd, jasnější představu o efektu lednového přecenění (například podle vývoje cen předplatných/permanentek na rok 2024) a větší jistotu ohledně politiky ECB a amerického Fedu.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: ČNB - pokles sazeb se blíží, tento týden ale ještě ne

30.10.2023 Klíčovou domácí událostí tohoto týdne je zasedání bankovní rady ČNB k projednání nové Zprávy o měnové politice a rozhodnutí o nastavení úrokových sazeb. Trh čeká jejich snížení již tento týden, zrovna tak mírná většina analytiků. Podle nás se tak ale ještě tento týden nestane. Rychlý odhad HDP za Q3 ukáže, že naše ekonomika zřejmě mezičtvrtletně nepatrně poklesla. Pro eurozónu naopak za stejné období očekáváme mírný růst. Předstihové indikátory z obou stran Atlantického oceánu naznačí opatrně se zlepšující sentiment. Tomu mimo jiné pomáhá klesající inflace, jak ukážou říjnové statistiky z Německa, respektive eurozóny. Další série solidních čísel přijde z amerického trhu práce. Fed ponechá na svém středečním zasedání úrokové sazby nezměněné, bude ale potvrzena mantra vyšších sazeb po delší dobu.
img

Forex: Německý index by si ve složce očekávání mohl polepšit

25.10.2023 Americké prodeje nových domů v září podle našeho odhadu meziměsíčně stagnovaly. Dokud hypoteční sazby nezačnou klesat, prodeje nových domů zůstanou nízké. V eurozóně peněžní zásoba ukáže na další zpomalování úvěrové aktivity. Domácnosti i firmy však disponují značnými finančními rezervami, takže negativní úvěrový impulz by neměl zabránit mírnému růstu evropské ekonomiky. Německý IFO index by se díky vyhlídkám na oživení zahraniční poptávky a klesající inflaci mohl ve složce očekávání zlepšit.
img

Důvěra v ekonomiku je jak na houpačce

24.10.2023 „Klesající inflace a zpomalení propadu průmyslové výroby přispěly k růstu důvěry v českou ekonomiku. V říjnovém měření Českého statistického úřadu se souhrnný indikátor důvěry meziměsíčně zvýšil o 3,6 bodu na hodnotu 92,8. Důvěra v budoucí vývoj ekonomiky posílila jak u podnikatelů, tak u spotřebitelů. Vývoj tohoto indikátoru ekonomického sentimentu je však letos značně volatilní - v září se například dostal na nejnižší úroveň od března 2021. Bylo by tedy předčasné interpretovat říjnové zvýšení jako zásadní obrat v důvěře v naši ekonomickou budoucnost. Tvrdá data totiž zatím optimismem nehýří.
img

Spotřebitelská/podnikatelská důvěra, ČR, říjen 2023

24.10.2023 Důvěra v české ekonomice v říjnu poměrně výrazně stoupla, zlepšení se nicméně plně koncentrovalo jen do dvou oblastí: do průmyslu a mezi spotřebitele.
img

Forex: Evropská průmyslová produkce zůstává slabá

13.10.2023 Slabé srpnové statistiky průmyslové produkce za eurozónu jako celek by nijak překvapit neměly. Většina národních údajů již totiž byla zveřejněna. Výraznější odezvu trhu nepředpokládáme ani v případě tuzemského běžného účtu platební bilance za srpen. Další deficit v řadě bude jenom potvrzením slabosti fundamentální podpory z pohledu české měny.
C:\fakepath\trader-12102023-42-zm.jpg

Forex: Dolar po údajích o vývoji inflace v USA posiluje

12.10.2023 Americký dolar dnes posiluje. Zpráva o zářijovém vývoji inflace ve Spojených státech podpořila očekávání, že americká centrální banka (Fed) nebude spěchat se snižováním úrokových sazeb, napsala agentura Reuters. Euro vůči dolaru kolem 17:20 SELČ ztrácelo téměř 0,7 procenta na 1,0550 EUR/USD.
img

Forex: Dolar silnější v důsledku zveřejněných dat, koruna pod tlakem

12.10.2023 Na globálním devizovém trhu vyšel z dnešního dne vítězně americký dolar. Vůči euru si polepšil pod hladinu 1,0600 EUR/USD. Nejvýraznější pohyb přišel až v odpoledních hodinách v souvislosti se zveřejněním amerických dat. Tamní měnu podpořilo jak zveřejnění mírně vyšší zářijové inflace, tak opětovně nízké číslo počtu nových uchazečů o podporu v nezaměstnanosti zrcadlící nadále silný trh práce. Obojí indikuje vyšší dolarové sazby po delší dobu, což je pro zelené bankovky dobrá zpráva.
img

Pepsi získává 2 % po pozitivních příjmech za 3. čtvrtletí 📈

10.10.2023 PepsiCo (PEP.US) oznámila finanční výsledky, které překonaly očekávání analytiků a pomohly akciím vrátit se z bezprecedentních přeprodaných úrovní. PepsiCo také zvýšila svůj celoroční výhled zisku a akcie před otevřením Wall Street posílily o 2 %.
img

Inflace, ČR, září 2023

10.10.2023 Data o zářijové inflaci hlásí výrazné zpomalení meziročního růstu spotřebitelských cen a podporují scénář, v němž by ČNB měla v letošním závěrečném čtvrtletí začít snižovat úrokové sazby.
C:\fakepath\zlato-02102023.jpeg

Zlato jako další oběť vysokých úroků

02.10.2023 Klesající inflace, silný americký dolar, přetrvávající vysoké úrokové sazby i výnosy vládních dluhopisů – všechny tyto faktory hovoří pro prodeje vzácných kovů.
C:\fakepath\ceska koruna5.jpg

Ekonomice se nedaří vrátit na úroveň před pandemií, shodují se analytici

29.09.2023 České ekonomice se stále nedaří vrátit na úroveň před pandemií covidu-19. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK při hodnocení zpřesněných údajů o vývoji hrubého domácího produktu (HDP) ve druhém čtvrtletí. Český statistický úřad (ČSÚ) korigoval předchozí data směrem dolů, HDP podle něj mezičtvrtletně stagnoval a meziročně klesl o 0,6 procenta. Analytici předpokládají, že ve druhé polovině roku přijde mírné oživení, za celý rok by tak Česko mohlo zaznamenat mírný hospodářský růst.
img

HDP ČR, zpřesněné údaje, 2Q 2023

29.09.2023 Zpřesněné údaje o výkonu české ekonomiky za letošní druhé čtvrtletí hlásí o něco slabší výkon HDP, než se původně soudilo.
img

Spotřebitelská/podnikatelská důvěra, ČR, září 2023

25.09.2023 Důvěra v české ekonomice v září klesla, tahounem bylo zhoršení nálady jak na straně podnikatelů, tak mezi spotřebiteli klesla.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Americká centrální banka tento týden sazby nezvedne

18.09.2023 Po zvýšení klíčových sazeb ze strany ECB minulý čtvrtek se v tomto týdnu ke stejnému kroku odhodlá Bank of England. Naopak americká a japonská centrální banka ponechají úrokové sazby nezměněné. Ekonomický kalendář přinese v závěru týdne předběžné PMI za září. Pro klíčové evropské země i eurozónu jako celek předpokládáme, že data přinesou známky stabilizace a potvrzení odolnosti evropské ekonomiky před recesí. Z regionu se dočkáme polské průmyslové výroby za srpen, což napoví, jak by mohla dopadnout ta česká. Z domova pak přijdou srpnové ceny průmyslových výrobců. Ty potvrdí desinflační trendy v primárních okruzích.
img

Americký spotřebitel je stále při síle

14.09.2023 „Spotřebitelé letos představují největší překvapení americké ekonomiky, neboť se na ní podílejí téměř ze 70 % a zatím nevykazují žádné známky toho, že by měli polevit. Maloobchodní tržby v srpnu vzrostly o 0,6 % ve srovnání s červencovým měsícem, kdy byly tržby vysoké, a přispěly k tomu i silné výdaje na školní pomůcky.
img

Ranní okénko - Tempo dezinflace se v srpnu mírně zadrhlo

12.09.2023 Dnešní den je z pohledu ekonomických dat tím nejméně zajímavým v tomto týdnu. Pouze v Německu vychází ZEW index, pomocí kterého je vyjádřeno, jak analytici hodnotí aktuální ekonomickou situaci a také, jaké mají očekávání ohledně budoucnosti. Trh očekává, že aktuální situace bude hodnocena ještě hůře než v předchozích měsících. A není se úplně čemu divit, protože většina příchozích dat v poslední době naznačuje, v jakých obtížích se největší evropská ekonomika nachází. Můžeme zmínit například průmyslovou výrobu, maloobchod či tovární objednávky, tyto všechny dílčí ukazatele skončily s horším výsledkem, než bylo predikováno. Co se týká budoucnosti, tak trh zatím nevidí bod, kdy by se německá ekonomika odrazila k lepším zítřkům a vnímání trhu tak zůstává nadále značně pesimistické.
img

Inflace, ČR, srpen 2023

11.09.2023 Meziroční inflace v české ekonomice v srpnu dále klesla, z červencových 8,8 % na 8,5 %, v souladu s očekáváním finančního trhu a též v souladu s prognózou ČNB.
img

Zastaví se pád maloobchodních tržeb?

07.09.2023 „Červenec dlouho očekávaný zlom ve vývoji maloobchodních tržeb nepřinesl. Jejich pokles pokračoval již patnáctý měsíc v řadě. Tempo propadu se však neustále snižuje, změna trendu může tedy nastat velmi brzy. Meziročně se maloobchodní tržby v červenci snížily podle aktuálních dat statistiků o 1,8 %, přičemž v červnu byly meziročně nižší o 3,9 % a v květnu o 6,3 %. Trend brždění propadu je tedy zřejmý a vyhlídky na oživení domácí poptávky v následujících měsících začínají mít reálný obrys,“ uvádí Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
C:\fakepath\trader-30082023-34-zm.png

Americká ekonomika po zpřesnění dat vzrostla ve čtvrtletí méně než podle odhadů

30.08.2023 Americká ekonomika ve druhém čtvrtletí vzrostla v přepočtu na celý rok o 2,1 procenta. Zrychlila tak růst z dvouprocentního tempa v prvním čtvrtletí, za původními odhady ale zaostala. Ve zpřesněné zprávě to dnes oznámilo americké ministerstvo obchodu, které dříve růst za druhé čtvrtletí odhadlo na 2,4 procenta.
img

Spotřeba domácností naznačuje lepší zítřky

29.08.2023 Česká ekonomika dle zpřesněného odhadu Českého statistického úřadu mezikvartálně rostla o 0,1 %, což je v souladu s očekáváním trhu a prvotním odhadem. Revidován byl mírně meziroční výsledek, kdy místo snížení o 0,5 % české HDP pokleslo o 0,4 %. Ve druhé polovině roku očekáváme mírné oživení ekonomiky především ve spojitosti s vyšší spotřebou domácností.
img

HDP ČR, detailní údaje, 2Q 2023

29.08.2023 Česká ekonomika v letošním druhém čtvrtletí vykázala mezikvartální růst HDP na úrovni 0,1 %, v meziročním vyjádření HDP klesl o 0,4 %.
img

Spotřebitelská/podnikatelská důvěra, ČR, srpen 2023

24.08.2023 Důvěra v české ekonomice se v srpnu zlepšila, tahounem bylo zlepšení nálady na straně podnikatelů, zatímco důvěra mezi spotřebiteli klesla.
img

Ranní okénko - Tento týden bude patřit zejména předstihovým ukazatelům

21.08.2023 Tento týden vychází jen minimum zásadních ekonomických dat a pozornost tak bude mířit především na střípky a náznaky, včetně řady předstihových ukazatelů naznačujících další směřování ekonomiky. Zásadní událostí pak bude i setkání centrálních bankéřů v Jackson Hole (24.-26. srpna), kam se budou zraky investorů upínat především na předsedu Fedu Powella, který by mohl naznačit jakým směrem se americká centrální banka dále vydá. Na jednu stranu od něj patrně zazní potřeba držet sazby „výše po delší dobu“, tak jak zmínil již několikrát.
img

Býk nebo medvěd? Je to jedno Čekají investiční svět další propady, nebo můžeme propadnout optimismu?

15.08.2023 Index největších amerických společností S&P 500 vzrostl od začátku letošního roku zhruba o 17 % a o více než 25 % už tak překonal loňské říjnové minimum. Trh se tím technicky dostal z medvědí do býčí fáze.
img

Inflace, ČR, červenec 2023

10.08.2023 Meziroční inflace v české ekonomice v červenci dále klesla, z červnových 9,7 % na 8,8 %, přesně v souladu s očekáváním finančního trhu.
img

Čechy přestává drtit inflace, osmělují se k nákupům věcí, které nutně nepotřebují. Maloobchod tak vykazuje nečekaně slibný výsledek, nejlepší takřka od samého začátku ruské invaze na Ukrajinu

04.08.2023 Maloobchodní tržby bez zahrnutí aut v červnu meziročně klesaly, a to meziročně o 4,1 procenta, tedy méně, než se čekalo. Z tohoto hlediska lze vývoj maloobchodu hodnotit jako poměrně příznivý a jako „blýskání na lepší časy“. Jedná se totiž o nejlepší, resp. nejméně špatný výsledek maloobchodu od dubna 2022, tedy za takřka celou dobu, po niž trvá válka na Ukrajině. Tu loni koncem února vyvolalo Rusko svým vojenským vpádem na ukrajinské území.
img

Maloobchodní tržby, ČR, červen 2023

04.08.2023 Tuzemské maloobchodní tržby v červnu meziročně klesly o 4,1 %, což představuje nejlepší meziroční výsledek od loňského dubna a jde o mírnější pokles, než jaký očekával trh.
img

HDP ČR, předběžný odhad, 2Q 2023

31.07.2023 Česká ekonomika se v letošním druhém čtvrtletí vrátila k mezikvartálnímu růstu HDP poté, co HDP v loňském druhém pololetí klesal a v letošním prvním čtvrtletí mezikvartálně stagnoval.
img

(ŽIVĚ) Konference ECB, vystoupí Christine Lagardeová, EURUSD stále klesá !

27.07.2023 Christine Lagardeová, předsedkyně Evropské centrální banky, se vyjádří k rozhodnutí EBC zvýšit sazby o 25 bazických bodů a k situaci v ekonomice EMU. Zde jsou nejdůležitější momenty z tiskové konference Lagardeové:
img

Navigace investicemi v době inflace

24.07.2023 Jan Večerka, zakladatel crowdfundingové platformy, která zprostředkovává kolektivní investování do nemovitostí v různých zemích Evropy, má za sebou dlouhé roky zkušeností v oblasti financí a investic. V tomto rozhovoru budeme diskutovat o tom, jak aktuální světová situace, zejména inflace, ovlivňuje investiční rozhodování, a jak BrikkApp pomáhá investorům dosáhnout dobrého zhodnocení svých prostředků.
img

Koruna oslabuje nad 24 korun za euro a může spadnout až k 25. Jde o signál, že Fialova vláda bude brzy moci vyhlásit své vítězství nad inflací, zároveň ale už nebude moci tolik v inflaci a znehodnocování měny rozpouštět svůj dluh

22.07.2023 Koruna včera poprvé od letošního března oslabila natolik, že obchodování uzavřela nad psychologickou hranicí 24 korun za euro, konkrétně na hodnotě 24,02, jak plyne z dat agentury Bloomberg.
img

Forex: Opatrné zlepšování spotřebitelské důvěry v eurozóně

20.07.2023 Zejména díky obnovení růstu reálných mezd očekáváme zlepšování nálady evropských spotřebitelů, jak ukáže červencová spotřebitelská důvěra z eurozóny. K tomu pomáhá klesající inflace. Na straně producentů bude tento trend potvrzen německými PPI za červen. Týdenní počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti potvrdí přetrvávající pnutí na trhu práce v USA. Červnová polská průmyslová produkce pak naznačí, co můžeme čekat v Česku.
C:\fakepath\trader-14072023-86-zm.jpg

Spotřebitelská důvěra v USA v červenci vystoupila nejvýše za téměř dva roky

14.07.2023 Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech se v červenci vyšplhala na nejvyšší úroveň za téměř dva roky. Za optimismem Američanů stojí klesající inflace a přetrvávající dobré podmínky na trhu práce. Vyplývá to z předběžných výsledků průzkumu Michiganské univerzity.
C:\fakepath\trader-13072023-48-zm.PNG

Analytik: Silná koruna k dolaru může zlevnit elektroniku či letenky

13.07.2023 Posilující koruna vůči americkému dolaru může zlevnit elektroniku či letenky, případně i pohonné hmoty, řekl ČTK analytik společnosti XTB Štěpán Hájek. Česká měna dnes k dolaru zpevnila vůči předchozímu závěru o 17 haléřů a okolo 19:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 21,23 USD/CZK. Uzavřela tak nejsilnější za poslední dva měsíce.
img

Ozvěny trhu: Katastrofické scénáře se nekonají, světovou ekonomiku recesní past mine

13.07.2023 Máme za sebou první polovinu letošního roku. Z makro pohledu vstupovala globální ekonomika do roku 2023 s velkými obavami. Konec loňského a začátek letošního roku byly totiž v mnoha ekonomikách doprovázeny nejenom výrazným zpomalením hospodářského růstu, ale v některých případech i ekonomickým poklesem. A není divu. Energetický šok z loňského léta si začal vybírat svou daň. Dramatický nárůst inflace znamenal propad reálných příjmů domácností prakticky všude na světě a spolu s utlumenou investiční aktivitou a přetrvávajícími problémy v dodavatelských výrobních řetězcích to pro globální ekonomický vývoj představovalo nebezpečný koktejl.
img

Inflace, ČR, červen 2023

13.07.2023 Meziroční inflace v české ekonomice v červnu dále klesla, z květnových 11,1 % na 9,7 %.
C:\fakepath\ceska koruna-24.jpg

HK: Ekonomika ČR bude letos stagnovat, v příštím roce stoupne o dvě procenta

11.07.2023 Česká ekonomika bude v letošním roce stagnovat, v příštím roce stoupne o dvě procenta. Mzdy by se reálně mohly začít zvedat už ve druhé polovině tohoto roku. Roční míra inflace dosáhne letos 10,8 procenta, v roce 2024 klesne na 3,3 procenta. Vyplývá to z aktuální prognózy Hospodářské komory ČR (HK ČR), kterou dnes na tiskové konferenci představil její prezident Zdeněk Zajíček.
img

Tržby obchodníků klesají, ale již nejde o strmý pád

10.07.2023 „Tržby obchodníků klesají již třináct měsíců v řadě. V květnu meziročně spadly o 6,1 %. Na datech, která dnes zveřejnil Český statistický úřad, však jednu pozitivní informaci najdeme – pokles tržeb zpomaluje. V květnu totiž propad přibrzdil z dubnových 8,4 % a březnových 9,5 %. I když v dalších měsících bude pokles tržeb obchodníků patrně pokračovat, očekáváme, že bude mít i nadále degresivní průběh,“ uvádí Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
img

Maloobchodní tržby, ČR, květen 2023

10.07.2023 Tuzemský maloobchod v květnu pokračoval v poklesu. Meziročně klesl o 6,1 %, tento výsledek je ale prakticky v souladu s tržním očekáváním a jde o nejmírnější pokles od loňského září.
C:\fakepath\nasdaq.jpg

Analýza: Index S&P 500 vzrostl v pololetí o 16 procent, Nasdaq o 33 procent

03.07.2023 V prvním pololetí se dařilo hlavně americkým akciovým trhům. Nejsledovanější akciový index S&P 500 vzrostl od začátku roku o více než 16 procent. Jeho výkonnost zastínil technologický index Nasdaq Composite, který si připsal téměř 33 procent. ČTK to řekl analytik společnosti Portu Lukáš Raška.
C:\fakepath\global economy.jpg

Pojišťovna Coface zvedla letošní odhad růstu světové ekonomiky na 2,2 procenta

20.06.2023 Světová úvěrová pojišťovna Coface zvedla letošní odhad růstu světové ekonomiky na 2,2 procenta. Pro rok 2024 očekává růst o 2,3 procenta. Vyplývá to ze čtvrtletní analýzy Coface Barometr, kterou společnost dnes poskytla ČTK. Loni koncem října odhadovala letošní růst pod dvě procenta.
Související klíčová slova: Vyspělé země | Odhad vývoje ekonomiky | První odhad HDP | Volkswagen | ChatGPT | Společnost Revolut | Cap | Ceny barelu ropy | Výnosy dluhopisů | Ozvěny trhu | Války | Údaje z USA | Míra nezaměstnanosti v USA | Vývoj | Oživení ekonomiky | Jakub Seidler | Češi | Data z trhu práce | Australská centrální banka | Oděvy | Panevropský index | Globální růst | Jana Steckerová | Česká ekonomika letos | Katastrofické scénáře | EUR | CAPITAL MARKETS, o.c.p. | Bundesbank | Snížit úrokové sazby | Oživení cen | Coface pro ČR a Slovensko | Automobilový sektor | Itálie | Euro proti dolaru | Stoxx | Vývoj ceny zlata | PE Nvidia | S&P 500 a Nasdaq | Údaj o HDP | Očekávání | Korelace | Souhrnný indikátor | Inflace v září | Trh dluhopisů | Evropské centrální banky | Keir Starmer | Britský akciový trh | PMI z Německa | Hlavní měna | Volatilní | L.F. Investment | Inflační riziko | Pro investory | Zájem Čechů | EUR/JPY | Zasedání ČNB | Nižší sazby | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Euro STOXX | Roční míra inflace | Evropská komise | Dopady energetické krize | iShares | Investice | DXY | Spotřebitelský sektor | Potenciál | Support | Návrat inflace | Investice do drahých kovů | Hlava a ramena | Německý průmysl | Česká měna dnes | Cyklus zvyšování sazeb | Růst amerického dolaru | Ifo | Webinář | Japonské akcie | Zisk před zdaněním | Pokles cen energií | Investiční svět | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Výkon ekonomiky | Diverzifikace | Experti | Nízké úrokové sazby | LSEG | Raiffeisenbank | Kryptoburzy | Bitcoiny | Návrh zákona | Vývoj ceny ropy | Evropské měny | Creditas | Uvolňování měnové politiky | Pokles zisku | Reálné příjmy domácností | Obchodní seance | Analytik společnosti XTB | Impuls | Český statistický úřad | Rudolf Kypta | EUR/USD | Cena bitcoinu | Bezpečné přístavy | Náklady na financování | Vanguard | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Lístky | Digitální aktiva | Český průmysl | Chování | Papírenský průmysl | SOK | Prostředí klesající inflace | Akcie společnosti | Asijské akcie | ETH | Letecké palivo | Tuzemské hospodářství | Lepší výsledky | Rostoucí výnosy | Opatrný optimismus | Lagardeová | Investiční výdaje | Cloudflare | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Měnové zasedání | Cenné papíry | Optimismus spotřebitelů | Výnos | Důvěra v průmyslu | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Zpřesněné údaje | Tisk peněz | TNOTE | Likvidita na trhu | Měnová politika centrální banky | Technická analýza | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Rozhodnutí o sazbách | Zkrocení inflace | Důvěra v ekonomiku | Index DOW | ČEZ | Inženýrské stavitelství | Exchange | Američtí centrální bankéři | Yardeni | Commodities | Prodejce luxusního zboží | Dolar dnes | Brent | Kontrakty | Bezpečný přístav | Indikátor Purple Strike | Platební neschopnosti | Investing | JPY | Snižování úrokových sazeb v USA | Očekávání ČNB | Spotřebitelské inflace | Odhad HDP | Vývoj výnosu 10letých amerických vládních dluhopisů | CEO | Ceny ETH | Kontrakce | Peníze | Pandemie COVID-19 | Russell 2000 | Ukazatel | Bankovní rady ČNB | Medvědí signál | Coinmarketcap | Meziroční růst cen | Investiční strategie | Bitcoin | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Služby | MF ČR | Měny | Saxo Bank | Běžný účet platební bilance | Apetit investorů | Americký Fed | Tuzemská ekonomika | Strach | XRP | Výhled poptávky | Burza | Bankovní rada ČNB | Dílčí index | Oživení čínské ekonomiky | Australská centrální banka (RBA) | CIBC | ZEW index | HDP ve Spojených státech | Růst trhu | Pozornost investorů | Burzy | Ceny elektřiny | Analyzování | Fondy obchodované na burze | Problémy Německa | Dolar (USD) | Proražení | Ceny zboží | Posílení koruny | David Matulay | Export | Další růst | Polský zlotý | Vývoj ceny akcie Nvidia | AI | Prodej automobilů | Kondice ekonomiky | Ústup od uhlí | Předběžný údaj o HDP | Macquarie | BCA Research | BHS Štěpán Křeček | Ekonom společnosti | Růst akcií Nvidia | Rozvahy Fedu | Trh s ropou | Fialova vláda | Prudké pohyby | Jestřábí postoj | Evropská měna | Měnový fond | Fáze trhu | Růst prodejů | Finanční trh | Tovární objednávky | UniCredit Bank | Denní graf | BP | Posilování koruny | Skutečný výsledek | Apple Intelligence | P.A. | Odkupy akcií | Akcie leteckých společností | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Nárůst zisků | Inflační cíl | Vyšší náklady | Včerejší seance | Federální rezervní systém (FED) | Americké ekonomiky | Výzkumy | Největší světové ekonomiky | 1 milion | Zisk | Výrobní ceny | Jádrová PCE inflace | QE | Růst akciových trhů | EUR/CZK | MiFID II | Euforie | Posílení | Nikkei | Obchodování | Investoři | BitMEX | Nárůst ceny | Výnosy z amerických dluhopisů | Údaje o výkonu HDP | Nejistoty | Krypto trh | Fidelity | Pokles dolarového indexu | Index asijsko-pacifických akcií | Nákupní apetit | Cestování | Komoditní | Banka Goldman Sachs | Reálné ekonomiky | USD | Arthur Hayes | Úrokové míry | Převod měn | Commonwealth Bank | Penzijní fondy | Makroekonomická prognóza | Výkon | Sentiment indikátory | Daniel Křetínský | Investovat do fondů | Asijské burzy | Nižší poptávka | Bank of England | Akcie společnosti Tesla | Katar | Revolut | Analýzy | Narušení dodávek | Závazek | Dow Jones Industrial Average | Německý DAX | FedEx | Důvěra domácností | Patria | Cenové tlaky | Spekulovat | Ekonomický kalendář | Patria Online | Akcie a dluhopisy | CZK | Evropské ekonomiky | CashFlow | Porovnání vývoje | Spotřebitelský sentiment | Aktuální prognózy | Růstové akcie | Data z ekonomiky | NFP | Vít Hradil | Dluhopisové výnosy | Ziskovosti společnosti | Boj s inflací | Unie | Rozhodnutí centrálních bank | Měnová politika americké centrální banky | S&P | Tržby z prodeje | Divize společnosti | CFD (Rozdílové smlouvy) | Dovoz | Meta | Nové zprávy | ZEW | Oznámení | Investovat | Akciové indexy | České firmy | CISCO | Ekonomika USA | Válka na Ukrajině | Deflace | Investiční aktivita | Volby USA | Zemědělské komodity | Data z amerického trhu práce | Christine Lagardeová | Turecká lira | Investiční banka | Occidental Petroleum | Akcie Microsoftu | Evropská data | EUR/PLN | Zpráva | Praha | Investiční riziko | Purple Strike | Česká měna | Cenový růst | Globální ekonomiky | Eurostat | Investiční horizont | Spotřebitelské ceny v USA | Prezident | Miliardy eur | Ceny akcie BP | Zadlužování | Euro Stoxx 50 | Úsporný tarif | EPH | Růst inflace | Hrubý domácí produkt (HDP) | Index Stoxx 600 | Předstihové indikátory | Inflace v květnu | Výsledky | Americký index | HUF | Stavebnictví v květnu | Pesimismus | S&P Global | Akciový index S&P 500 | Fundamentální zprávy | Hlavní analytik | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Bank of America | Federální rezervní systém | TIM | Fundamentální analýza | Ceny ropy | Tržní podíl | Deficit | 3M | Úvěrová pojišťovna | Kryptoměnové burzy | US500 | OPEC+ | Vývoj měnového páru | Americké centrální banky | BHS | Makroekonomický výhled | Objem | Nástroj | Průzkum | Ekonomický vývoj | Válka | Hodnotové akcie | Vztah k riziku | Průmyslová výroba | Oživení v Číně | Otevření Číny | Rok 2024 | Klima | Silný růst | Covid | Cenné papíry a burzy | Investovat do Bitcoinu | Investice do kryptoměn | Odhad analytiků | Směřování ekonomiky | Malajsie | Maďarský forint | Inflace v Česku | Státní rozpočet | Barack Obama | Rekordní hodnoty | Maso | Reálný HDP | GBP | Ekonomika Německa | Posílení amerického dolaru | Zasedání Fedu | JOLTS | Předpověď | Korekční pohyb | Slabší koruna | Bloomberg | Zpřesněný odhad | S&P 500 Index | Dlouhodobé investování | Rio Tinto | Nabídka | Posilování eura | Zvyšování mezd | Měna | Nadšení | Nasdaq | Dolary | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Firma | Prezidentka ECB | Prognózy ČNB | Hospodářský výsledek | Lukáš Kovanda | Aktuální hodnoty měny | tradingeconomics.com | Zprávy | Ministerstvo obchodu | Markets | L'Oréal | Přijetí | Evropa | Pokles produkce | Jackson Hole | Finanční údaje společnosti | Reálné mzdy | Airbus | USD/PLN | OPEC | HDP eurozóny | Pandemie koronaviru | Poptávka v Číně | Ceny Bitcoinu | Vysoké inflace | Reakce trhu | Egypt | Ceny zemědělských výrobců | Investice do nemovitostí | Bezpečné útočiště | Dnešní makroekonomické ukazatele | Evropské akcie | Macrotrends | Vládní dluh | Maloobchod | Asociace | Oslabení amerického dolaru | Mnozí investoři | Zpomalení inflace | Nejbližší support | Risk on sentiment | Covidové krize | Bydlení | Vyhlídky | Index Dow Jones Industrial Average | Česká ekonomika | Silnější dolar | CZ | Růst spotřebitelských cen v USA | Deficit rozpočtu | Míra | NASDAQ 100 | Komoditní měny | Pokles tržeb | Macrotrends.net | Inflace ve Spojených státech | Ceny domů | Korporátní výsledky | Instituce | Finanční výsledky | ETF fond | Bank of Japan | Australský dolar | České koruny | Porovnání vývoje Forward PE | Podnikatelská důvěra | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Nio | Růst cen komodit | Býčí signál | Výrazný pokles | Vývoj ceny zlata v USD | Letní měsíce | Americké akcie | Údaje | Akciové tituly | Poptávka po dolarové likviditě | Divize | Panevropský index STOXX 600 | Zveřejněná data | Pozitivní vliv | Turecko | Evropská ekonomika | Rallye | Jane Foleyová | Výsledky HDP | Očekávání investorů | Sazby ČNB | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Komise pro cenné papíry a burzy | Trh | Politická rizika | Poměr Forward PE | Komise | University of Michigan | Politika centrální banky | Války na Ukrajině | Moore Czech Republic | Technické analýzy | Zpomalování ekonomiky | Výrazný růst | xStation | Čeští exportéři | Korekce | Průzkumy | Upozornění | Alibaba | Automobilky | Spotřebitelská důvěra v USA | Nový premiér | Vývoj ekonomiky | Hrubý domácí produkt | Zvyšování úrokových sazeb | Přehled | Konkurenceschopnost | Portfólia | Oživení české ekonomiky | Graf | Ropa Brent | Postoj americké centrální banky | Posílení dolaru | Drahý kov | Spotřebitelská nálada | EU50 | Rating | Dezinflace | Hospodářské výsledky Walmartu | Příležitost ke vstupu | Křetínský | Short | Ukončení intervencí | Rostoucí trend | Microsoft | Trh dnes | Příležitosti | Výnosové křivky | Oživení inflace | Zájem o bitcoin | Americká centrální banka | Hodnota investic | Data z USA | Odhad růstu HDP | CL | Portu | Spotřebitelská inflace | Akcenta | JDE | Letadla | Mistrovství | Long pozice | High | Exporty | Wealth and Trading | Finanční krize | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Index Nasdaq | Decentraland | Meziroční růst HDP | Míra zisku | UBS Global | CHF | Pokles úrokových sazeb | Agentura AP | Americká data | Česká koruna | Tržní odhad | Obchody | Výpadky | Investiční společnost | Makroekonomické zprávy | Naše ekonomika | Foreign Exchange | Centrální banka | Andrew Bailey | Významné zprávy | Údaje o inflaci | Coface pro ČR | Aktuální sentiment | Ekonomika ČR | Ekonom UniCredit Bank | Martin Procházka | Repo operace | Ekonomické ukazatele | Oslabení koruny | Reportované výsledky | Rozpočtový deficit | Krach | Čistý zisk | Jádrová inflace | Pozornost | Technické problémy | Centrum | Zahraniční obchod | Zpomalení ekonomiky | Německý HDP | Německý Ifo index | Tvorba fixního kapitálu | ProCent | Zakladatel | OpenAI | Společnosti | Automobilový průmysl | Podpora | J.P. Morgan Asset Management | Velké varování | Forward PE u akciových indexů | ING | Finanční podmínky | Reuters | Velký pohyb | Krátká pozice | Úrokový rozdíl | Růst tržeb | COIN | Směnárny | Souhrnný index | Vybírání zisků | Úspory | Předseda | Oslabování amerického dolaru | Utahování měnové politiky | Oživení ekonomické aktivity | Zájem o investice | Finanční analytici | Core S&P 500 | Růstový impuls | Tržní úrokové sazby | Eurozóna | Boeing | MT4 | Vývoj akciového indexu DAX | Wealth | Adyen | Capital Markets | PINS | Ministerstvo práce | Fond | Americký dolar dnes | Pivovar | Libra | Nejistota | Ztráty peněz | CFD | Komise pro cenné papíry a burzu | Nová data | CME | Silnější support | Hospodaření | Ekonomické údaje | Řecko | Rostoucí náklady | Nálada investorů | Americké ministerstvo obchodu | Vývoj úrokových sazeb | Růst spotřebitelských cen | Vyšší ceny | Kolísání měny | Tým FXstreet.cz | Úroky | Vývoj inflace | Shelter | Budoucí vývoj | Statistika z USA | 3M PRIBOR | Květnová inflace | Boční trend | Silný trh | Air | Růst ekonomiky eurozóny | Káva | PEPSICO | Ceny akcií | Česká republika | Novozélandský dolar | Devizové trhy | TABAK | Leasing | Japonsko | Německá vláda | Indikátor | Výkonnost akcií | Zastavení růstu | Zasedání americké centrální banky | Ceny | Pokles úroků | Prudký pokles | Technologie | Růst kryptoměn | Půlení bitcoinu | Hypoteční sazby | ČNB | Tuzemský maloobchod | Cena | Riziková prémie | Pokles | Životní úroveň | Vývoj akciového indexu | Sdružení automobilového průmyslu | Hongkongský Hang Seng | FTSE | Americké společnosti | FXstreet | Jan Vejmělek | Situace | Nárůst výdajů | Pokles výnosů dluhopisů | Společnost XTB | Kov | Pojišťovna Coface | Air France | Nvidia | Rabobank | Ocenění | Inflace v říjnu | Tržní očekávání | Index ISM | Colosseum | Status bezpečného přístavu | Grafy | Kazachstán | Daně z neočekávaných zisků | Analytici | Americká ekonomika | Snižování úrokových sazeb | NVDA | Míra úspor domácností | Fed dnes | Mezinárodní investoři | Domácnosti | CARA | Aktivum | Setkání centrálních bankéřů | COVID-19 | Obchodování na americkém trhu | Globální trhy | Tempo poklesu | Dobré zprávy | Ceny komodit | EUR/HUF | BHS Timur Barotov | Situace v Německu | Snížení sazeb | Odolnost ekonomiky | Globální akciový index MSCI | Ropa | Index PX | Daně | Inflace v červenci | Europe 600 | Konjunkturální průzkum | Pivot | Kryptoměna | České HDP | Zprávy z trhů | Momentum | Pozitivní sentiment | JD.com | CBOE | 737 MAX | Americký dolar | Vývoj ceny ropy WTI | Kurz koruny | Euro vůči dolaru | Růst zisků | Zisky | Indikátor důvěry | USD/CZK | Moody's | Evropské indexy | Stagnace | Současné ceny | Tržby | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Štěpán Hájek | Dlouhodobé investice | Globální ekonomika | Utahování měnových podmínek | Roční výnos | Příjmy a výdaje | Negativní dopad | Počet žádostí o podporu | Vývoj HDP | Cisco Systems | Inflační očekávání | Investování do Bitcoinu | Lukáš Raška | Dobrá nálada | Makro | Trinity Bank | Růst mezd | Vývoj německé ekonomiky | Naše prognóza | Finanční systém | Evropská centrální banka | Růst cen | Zboží dlouhodobé spotřeby | Vánoce | RSI | CME Group | Sazby ECB | Asset management | MSCI World | TradingView | Repo sazby | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Americká centrální banka (Fed) | Dnes na trzích | Financování | Meziroční inflace | Rizika | ČSÚ | Ranní okénko | Marketingová komunikace | Výrobce čipů | IFO index | Omezení dodávek | Finanční prostředky | Historické maximum | Occidental | Pokles ekonomiky | Konsensus | HICP | Největší evropská ekonomika | Ekonomiky eurozóny | Oslabení kurzu | Švýcarská národní banka | Globální poptávka | Přístup k investování | Investiční poradenství | Čínský růst | Manufacturing PMI | ECB | Růst spotřebitelských cen v Německu | Forward | Obnovení růstu | Line | Debata | USA inflace | Hodnota amerického dolaru | Pozitivní výsledky | Konsenzus | KLM | ERA | Altcoin | Velcí hráči | Jedno euro | Webináře | FOREX | Průměrná mzda | DNO | Dolarové sazby | Dnešní čísla | Prodej aut | Průmyslové oživení | Spotřebitel | Pozornost trhu | Meziroční vývoj jádrové inflace | Trh práce v USA | Prostor pro pokles | Hospodářský růst | Turecké liry | Tržní sazby | Ziskovost | XTB Štěpán Hájek | Rozhodování | Vyšší sazby | Odhodlání | Saxo | PEP.US | Růst ceny | WTI | Bankéři | Bod | Obchodníci | Podmínky na trhu | Index euro stoxx 50 | Silnější koruna | ISM | RBNZ | PRIBOR | Finance | Reserve Bank of Australia | Analytika | Guvernér | Účastníci trhu | Ján Čarný | Maďarská centrální banka | EMU | Akcenta Miroslav Novák | Saúdská Arábie | GlassNode | Poptávka | Měnový pár EUR/GBP | Doporučení | Cena ropy | Tržní fundamenty | Inflace | Zvýšení inflace | Marže | Účet platební bilance | Německá ekonomika | Výhledy | Růst HDP | Zlato a stříbro | Body | Diskont | Trh kryptoměn | Glassnode | Tomáš Raputa | Ředitel banky | Chuť k riziku | Alphabet | Struktura | Hang Seng | Držitelé korun | Co bude | Očekávání trhu | Nové vedení | FRED | Krypto | Medvědi | Zkušenosti | Ekonomická recese | Statistický úřad | Německý index DAX | Index DAX | Signály | Dividenda | Pokračující růst | PCE inflace | Spotřební daně | Lira | Počasí | Pokles zásob | Payrolls | Statistiky | Ekonomické recese | Peněžní zásoba | Inflace cen | All-time high | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Zlepšující sentiment | Dluhopisové trhy | FDX.US | Návratnost | Optimismus napříč akciovými trhy | Největší ekonomiky | Kurz | Úrokový diferenciál | Výhled německé ekonomiky | Podnikání | Solidní růst tržeb | RBI | 256/2004 | Unicredit | DAX | Pokles výnosů | HSI | Negativní vývoj | BH Securities | Zpráva Morgan Stanley | HDP | Oracle | Pokles cen akcií | Marže Nvidia | Spekulace | ROCE | Problémy | Klesající trendová linie | Investiční nástroj | Výhled růstu české ekonomiky | Deutsche Bank | Atraktivita amerického dolaru | Investujte | Reálné příjmy | Investiční banka Goldman Sachs | Celková inflace | Devizový trh | Hodnocení rizik | Načasování | Vysoké zisky | Index PMI | Dolar | AUD | Binance | Dopady vysokých úrokových sazeb | Oslabení české koruny | Optimismus | Ekonom | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Fibo | Raiffeisenbank a.s. | ETF na bitcoin | Americká Komise pro cenné papíry | Hospodářství | Hodnoty měny | Moody's Analytics | Deere | Obchodní příležitosti | EMA | Euro | Energetičtí giganti | Risk | Futures na bitcoin | Uniper | Rizikový sentiment | Ranní komentář | Globální akciový index | Nižší ceny | Poskytnutí kapitálu | Vítězství nad inflací | Zasedání ECB | Vývoj německého hospodářství | Cigarety | Portfolia | Růst důvěry | Porovnání vývoje Forward PE u akciových indexů | ANZ | Obchod | Vývoz | Japonský Nikkei | Santa Claus Rally | Týdenní zpráva | Recese | Index strachu | Zpomalení růstu | Sam Altman | Kazuo Ueda | Růst ekonomiky | Nálada na Wall Street | Valuace ropných společností | Bank of Canada | Chuť riskovat | Rychlost | Klid | Napětí na Blízkém východě | Růst akcií | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Etoro | Investování je rizikové | Stagflace | Silný americký dolar | Počet nových žádostí o podporu | Ředitelka | Banka | FED sazby | Silný support | Štěpán Křeček | Oscilátory | ETN | Prudký propad | Změna politiky | Kapitálové výdaje | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | Dnešní zpráva | Redukce | Ekonomové | Čínské indexy | Patrik Novotný | Polská průmyslová produkce | Patria Finance | Ceny energií | Rada ČNB | Hospodářské vyhlídky | Americké indexy | Snížení produkce | Ceny potravin | EU | Meziroční míra inflace | Index důvěry | PEP | xStation 5 | Úspěchy | Analytik Komerční banky | Kiwi | Další kryptoměny | Vyšší volatilita | Spojené státy | CySEC | Zvýšení cen ropy | Hodnota indexu | Rostoucí inflace | Inflace v Německu | Zpomalování inflace | Miliardy | Předpovědi | Global Wealth Management | Mince | Světové ekonomiky | Benzín | Trend | Pokles sazeb | Prodeje existujících domů | CEE | Dow Jones Industrial | Meziroční inflace v září | Japonský jen (JPY) | SEC | Míra inflace | Energetika | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | CNN | Diverzifikované portfolio | Náklady na úvěry | Ztracené iluze | Meziroční růst spotřebitelských cen | Pozitivní trendy | Nařízení | Ropné akcie | Sazba hypoték | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Americký Senát | Společná evropská měna | BTC | Míra nejistoty | KOSPI | Indexy | Altcoiny | Zvyšování sazeb | Odborníci | Indikátory | Obchodní bilance | Oživení poptávky | Nové obchodní příležitosti | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Mezinárodní měnový fond | | Průmysl | Úsilí | Tempo růstu | Aktivita firem | Bankovnictví | USD index | Americké dluhopisy | Break-Even | Investiční cíle | Divergence | Biliony | ETF | Akcie klesají | Akciové trhy | Struktura HDP | Lufthansa | Oslabení | Myšlenka | Saúdové | Varování | Pohonné hmoty | Prezidentské volby USA | Šance | Peněžní zásoby | Spojení | Cykly | Zpracovatelský průmysl | Arcane Research | Long | Rally | J.P. Morgan | Bankovní rada | Recese v USA | Pojišťovna | Euro Stoxx 600 | Výrazný propad | Pandemie | Nálady na trhu | Japonský index | Aktiva | Osobní příjmy | Pokles inflace | Plánování | Použití finanční páky | Výprodej | Problémy v dodavatelských řetězcích | České měny | Očekávaný vývoj | Tuzemský průmysl | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Tradeři | Světové trhy | Základní úrok | Pokles cen | Tržní události | Investments | Akcie Nvidia | Práce | SP500 | Analytický tým | Vývoj ceny | Ministerstvo financí | Index euro | Průmyslový sektor | Zdravotnictví | Energetické krize | Inflační vlna | Čínské akcie | Riziko ztráty | Tržby v eurozóně | Časový úsek | Úspěch | Coface Martin Procházka | Poměr rizika a výnosu | Pochybnosti | První odhad | Jestřábí přístup | Westpac | Trinity | Stratég | JD | Budoucnost Bitcoinu | Majetek | Ekonomika eurozóny | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Purple Trading | Řetězce | Zisk na akcii (EPS) | Zotavení | Sentiment | Kotace | Stoxx Europe 600 | Růst úrokových sazeb | Politika | Konkurence | BMO | Letecké společnosti | Riziková aktiva | Q4 tržby | PLN | Kapitalizace | Odborníci na kryptoměny | Technologický index | Míra nezaměstnanosti | Člen bankovní rady | Ben Laidler | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | AMZN | Burza Binance | Investiční ředitel | Martin Gürtler | BHP | JPMorgan | Investor | Poplatky | Forint | Investiční doporučení | Další vývoj | Cíle | Investování do nemovitostí | Indexy S&P | Investování do ETF | Optimismus investorů | Geopolitická rizika | ForexFactory | Technologické akcie | Měnové politiky | Technologičtí giganti | Růst Bitcoinů | Vnímání | Krátkodobý vývoj | Holding EPH | Výprodej akcií | Ekonomika | Hospodářská recese | Pohyb ceny | Historická maxima | Ekonomická data | Žádosti o podporu | Banky | Dobrá zpráva | Obchodování s cizími měnami | Nastavení sazeb | Zhodnocení | Psychologický efekt | Ceny zlata | Výhled | Auta | Komerční banky | Americké ministerstvo | Timur Barotov | Sazby | iShares Core S&P 500 | Obchodní účet | Obchodní analýza | Kupci | Ethereum | Zpráva o trhu práce | Japonská ekonomika | Krypto burza | Tlak na akcie | Odpovědnost | Vysoké ocenění | Francouzský index | Ztráty | Aktuální situace | Nový býčí trh | Indexy nákupních manažerů | Energetické společnosti | Index Hang Seng | Fondy ETF | Dynamické supporty | Bankovní krize | Technologický index Nasdaq | Finanční trhy | Banka Creditas | Zahraniční měny | Volby | Cyrrus | Oživení cen ropy | Data o inflaci | Klesající úrokové sazby | Expanze | Jestřábí postoj americké centrální banky | Způsob investování | Fondy | Jan Bureš | Komise pro cenné papíry | Stabilita úrokových sazeb | Inflace v české ekonomice | Austrálie | Cenové hladiny | Německé ekonomiky | USD za barel | Nikkei 225 | Historie | Vývoj ceny akcie | Vývoj měnového páru EUR/USD | Bezpečné měny | Peněžní trhy | Tradingové webináře | BlackRock | MSFT | Finanční údaje | Dřevo | Bernstein | Japonský jen | Akciový trh | Obavy ze stagflace | FOMC | Zpřesněná data | Silné ekonomické údaje | Situace na trzích | CoinGecko | Slabá čísla | Akcie ve světě | Kraft Heinz | Prezidentské volby | Výdaje | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Americké výnosy | Hospodářské politiky | Sázky na pokles | Trhy v Číně | Semináře | Provozní náklady | První ETF | Americká inflace | Jak investovat | Klouzavé průměry | Investiční fond | Podnikání na kapitálovém trhu | Nižší úrokové sazby | Kompenzace | Obchodování s CFD | Úrokové sazby | Pracovní trh | Transakce | Velkoobchodní tržby | Tržní kapitalizace kryptoměn | Měnový pár | Trh s kryptoměnami | Odhad letošního růstu | Vedlejší účinky | Terra | Snížení úrokových sazeb | Sezónnost | Růst cen potravin | Zaměstnanost | Slovensko | Profitovat | Základní sazba | Výprodeje | Spotřeba domácností | Prodeje | Index MSCI | Březnová data | Zlotý | Inflace v březnu | DE30 | Tržby společnosti | Inflace v prosinci | Heineken | Dodávky plynu | Jasný signál | Bank of Singapore | Uvolnění měnové politiky | Index podnikatelské nálady | MSCI | Thomson Reuters | Pracovní síly | RBA | Technický výhled | Spotřebitelská poptávka | TradingEconomics | Risk On | Regionální měny | Akcie BP | Výpadky v dodavatelských řetězcích | Klíčová rezistence | Výnosy desetiletých dluhopisů | Huw Pill | Globální ekonomický kalendář | Náklady na obsluhu dluhu | Milník | Pravděpodobnost recese | Platformy | ZEN | Price Value Gap | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Akcionář | Miliardy USD | Poradce | Vlna inflace | Český statistický úřad (ČSÚ) | Investiční společnosti | Reálné úrokové sazby | Evropský průmysl | Signál | Írán | Vysoké úrokové sazby | Zdražování | Tržby obchodníků | EPS | ADP | Repo sazba | Biliony dolarů | Druhá vlna | Kupní síla | Centrální bankéři | Ropy | Rozdílové smlouvy | Uhlí | Americký dolar (USD) | Míra úspor | Dow Jones | Výsledky hospodaření | Velká očekávání | Společnost | Petr Dufek | Komise v přenesené pravomoci | Barometr rizik | Sázky | Rizikový apetit | 1D | Ocenění akcií | Nové prognózy | Radomír Jáč | Thomas Barkin | Automotive | Generální ředitel | Očekávaná inflace | AUD/USD | Výkon německé ekonomiky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Volatilita | Situace v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | FDX | Nálada | Nové údaje | Umělé inteligence | Burze | Eura | Tisková konference | Výsledek HDP | Organizace | Bilance | Vliv úrokových sazeb | Ryanair | Gap | Investovat peníze | Ceny pohonných hmot | Koruna oslabuje | Zmírnění inflace | Růst | Dramatický dopad | Vývoj jádrové inflace | Index Dow Jones Industrial | Ekonomické aktivity | Crowdfundingové platformy | Energetické komodity | Příjmy | Cílová cena | Vývoj inflace v USA | Rally pokračuje | Zasedání bankovní rady | Investujte zodpovědně | Zajištění | Trading | Administrativa | Letecká společnost | Výnosy amerických státních dluhopisů | Ceny barelu ropy Brent | Vývoj amerického dolarového indexu | Zlepšení nálady | Vlády | Trend klesající | Index | Wall Street Journal | Zisk na akcii | Token | Fundament | Nejbližší rezistence | Bohatství | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Úročení | Hospodářský pokles | Výsledková sezóna | Akcie evropských společností | Valuace | Náklady na dluh | Kolektivní investování | Prodeje potravin | Americké úřady | Investiční služby v EHP | Prohlášení Fedu | Inflační tlaky ve světě | Průměrná sazba hypoték | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Mistrovství Evropy | Španělsko | Výkyvy | Přísná měnová politika | Petr Kymlička | Nulový úrok | Příjmy domácností | Podnikatelské klima | Akcie vzrostly | Index spotřebitelských cen | ICT | Krátkodobé dno | Červencová meziroční inflace | Fundamenty | Míra nezaměstnanosti v ČR | Tesla | Měnové podmínky | OpenAI Sam Altman | Rozvíjející se země | Ceny letenek | Spotřební daň z nafty | Jan Večerka | Vývoj indexu spotřebitelských cen | Maloobchodní tržby v eurozóně | Spotřebitelské ceny | Šok | Analytický tým FXstreet.cz | Holubice | Kryptoměnový trh | Oslabení dolaru | Stabilita | Lepší zítřky | Revolut Securities Europe | Finanční ztráty | Ukončení zvyšování úrokových sazeb | Sázky na pokles sazeb | Nová historická maxima | Oslabující americký dolar | Návratnost investic | Dostupné informace | Ceny dluhopisů | Měnové krize | NZD/USD | Bankovní asociace | MF | John Deere | Úrok | Oživení ekonomik | Odvětví | Na burze | Nejvýraznější propad | Vývoj amerického akciového indexu | Bez rizika | Wall Street | Chemický průmysl | Vývoj ceny barelu ropy | Akcie společnosti Apple | Waves | L.F. Investment Limited | Marko Kolanovic | Pozitivní signál | Prodeje aut | Kabinet | Aktuální očekávání | EURUSD | Agentura Reuters | Středoevropské měny | Ekonomiky | ČSOB | Analytička | Vývoj ceny barelu ropy Brent | Snižování úroků | Pinterest | Nasdaq Composite | Charu Chanana | Zemědělství | Umělé inteligence (AI) | Nigérie | Fiskální rok | Zasedání FOMC | Solidní růst | Investing.com | Nemovitostní fondy | Evropská průmyslová produkce | Vyšší úrokové sazby | ONS | Centrální banky | Ropné společnosti | Vývoj cen pohonných hmot | Americký prezident | Obavy z recese | BNB | Albánie | Tržní kapitalizace | Globální akciové indexy | Firmy | Zpřísňování měnové politiky | Srovnávací základna | Ekonom BHS | Energie | Prémie | Wizz Air | Stárnutí populace | PE u akciových indexů | Supporty a rezistence | Evropská komise (EK) | Důležité fundamentální zprávy | Japonský index Nikkei | Zlepšení | Ekonomický šok | Irák | Nízká likvidita | Pokles české ekonomiky | Pojišťovny | Vatenfall | Pokračování trendu | Slabý dolar | Management | Pokračující pokles | Vývoje kurzu | Pandemie COVID | HEICO | Společnosti budoucnost | Ekonomický růst | Tržní dynamika | Pražská burza | UBS | Finanční nástroje | FedEx (FDX.US) | Výsledky průzkumu | Propad indexu | Očekávání analytiků | Akcie výrobce čipů | Index S&P 500 | Důvěra investorů | Propad | Inflace v eurozóně | Pokles HDP | ČR | Konec roku | Společnost Boeing | InvestingFox | Fed | Shell | Vývoj reálného výnosu | Futures | Ceny akcie Nvidia | Snížení poptávky | Index spotřebitelské důvěry | Forward PE | Stavebnictví | Zhoršení nálady | Nemovitosti | Předpokládaný růst | Snižování sazeb | Zdražení ropy | Propad exportu | Makroprostředí | Běžný účet | Pár EUR/USD | Snížení úroků | Podniky | Instrument | Inflace v Evropě | Stříbro | Expanze HDP | Akciový index | Zpráva o inflaci | Royal Bank of Canada | Domácí poptávka | Klesající trend | Odhad růstu světové ekonomiky | Sektor služeb | Silná korelace | Investice do umělé inteligence | Generali Investments | FXstreet.cz | Obnovitelné zdroje | Deloitte | Vývoj ceny akcie BP | Čísla o inflaci | Volatility | Globální ekonomický růst | Zvýšení úrokových sazeb | Omezení COVID | Statistika | Inflace v únoru | Šíření viru | Obchodovat | ForexFactory.com | Gruzie | Index Nasdaq Composite | Mateřské firmy | xStation5 | XTB | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Směřování | Globální akcie | Zrychlení růstu | Konkurent | Rozpočet | Výsledek hlasování | Prognóza ČNB | Překážky | Kanadský statistický úřad | Exxon | Rumunsko | Trendová linie | Německo | Starmer | Formace hlava a ramena | Walmart | Bankovky | Riziko | Hardwarové peněženky | Investiční služby | Tržby v maloobchodě | Růst české ekonomiky | Japonská centrální banka | Vice | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Výsledky Nvidia | Inflace spotřebitelských cen | Vysoká inflace | Nejnovější zprávy | Směrnice | Riziko bankrotů | Eskalace | SPX | S&P 500 a Dow Jones | Futures na ropu | Platební bilance | Státní dluhopisy | Situace na trhu práce | NATGAS | Býčí trh | Low | EUR/GBP | Invaze | Carsten Brzeski | TLTRO | Analytik XTB | Inflace v ČR | Oslabování koruny | Revolut Securities | Capital | HangSeng | Rostoucí příjmy | Maloobchod v květnu | Netflix | Čeští investoři | Miroslav Novák | Pozice | Americký index S&P 500 | Dluhopisy | Analytik Portu | Tuzemská inflace | Vzrušení | Inflace zpomaluje | Čína | Americká letecká společnost | Hospodářský výhled | Fidelity International | Americká zpráva | Nárůst nezaměstnanosti | Koruna | MIFID | USA | Německé dluhopisy | TOPIX | Rolandas Juteika | Christine Lagarde | UK100 | Kypr | Trh s bydlením | Zasedání centrálních bank | Thierry Wizman | Rezistence | Bezpečného útočiště | Coface Barometr rizik | Akcie PepsiCo | Supporty | Analytik | Krizové situace | Dna | Prezidentka Christine Lagardeová | Německé státní dluhopisy | Největší pokles | Tržní kapitalizace kryptoměnového trhu | Výnosy desetiletých dluhopisů americké vlády | Zvýšení dluhového limitu | Ukazatele | Týdenní nárůst | Hospodářské výsledky | Konjukturální průzkum | Bank Of Singapore | Výraznější pokles | Desinflační trend | Vanguard S&P 500 | Globální trh | Ceny akcie | Výhled centrální banky | Důležitý signál | BrikkApp | Nákupy přes internet | Úročení spořicích účtů | Fraport | Desinflační tendence | Vodík | Investice do umělé inteligence (AI) | Chování spotřebitelů | Nastartování české ekonomiky | Americký akciový trh | Ceny benzínu | Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky | Investiční stratég | Maloobchodní gigant | Plány | Finanční situace | yardeni.com | Růst akciových indexů | Geopolitické napětí | Komerční banka | P/E | Koupit dolary | Dynamické supporty a rezistence | Švédské společnosti | Události tohoto týdne | Portfolio | Prognózy Wall Street | Investiční | Krize | Prodej | Nastavení úrokových sazeb | Celoroční výhled | Důvěra v tuzemské ekonomice | Rostoucí nezaměstnanost | Nezaměstnanost ve Spojených státech | Očekávání ziskovosti | Levné energie | Více peněz | Výkonnost | HDP USA | Budoucnost | WIZZ | Index Nikkei | S&P 500 | Nové all-time high | Růst cen ropy | Maloobchodní tržby | Makroekonomické ukazatele | Rozhodnutí bankovní rady | Investment | Letiště | Měnová politika | Wealth and Trading (EHP) | Změna trendu | Data Revolutu | HDP v ČR | Fair Value | Situace na trhu | Vyšší riziko | Opatření | Zprávy a události | Hospodářské oživení | Apple | Egyptská libra | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Uzavření trhů | Růst světové ekonomiky | Likvidita | Coface | Pavel Sobíšek | Evropské země | Zlato | Halving | Poradenství | Výsledky WalMartu | TSLA | Investiční rozhodnutí | NZD | Technologický index Nasdaq Composite | Energetická situace | Investice firem | Akcie | Úroveň supportu | Časovat trh | Prohlášení | Amazon | Stavební výroba | Zprávy o měnové politice | Kryptoměny | Objednávky | PepsiCo (PEP.US) | Konsolidace | EK | Index Nikkei 225 | Tvrdá data | GOOGL | Holding | Akcie Pinterest | ČTK | Kurz koruny vůči euru | Silná koruna | Společnost Coface | Generali Investments CEE | Investování | Komodity | Americké vlády | Analýza | Vítězství | Česká národní banka | Rodinné rozpočty | Nonfarm Payrolls | Jerome Powell | Výnosy | Rates | Inflace v USA | Hlavní ekonom | Zasedání Rady guvernérů | Růst bitcoinu | Wealth Management | ZIL | News | Finanční údaje společnosti Shell | Société Générale | Mzdy | Futures na americké indexy | Medvědí trend | XTB Research | Mzda | Světlo na konci tunelu | Cena BTC | Index Topix | Revolut Securities Europe UAB | Železná ruda | UBS Global Wealth Management | Coface Barometr
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | Index | USA | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Růst | Trading | FOREX | Pokles | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Klenotník
Klesá dolar
Klesající cena
Klesající cena kávy
Klesající cena zlata
Klesající ceny
Klesající ceny nemovitostí
Klesající dolar
Klesající dominance
Klesající firemní zisky

Následující klíčová slova

Klesající klín
Klesající klín (Wedge)
Klesající praporek
Klesající reálné příjmy
Klesající reálné příjmy domácností
Klesající struktura
Klesající struktury
Klesající svíce
Klesající svíčky
Klesající tendence
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít