Neděle 23. února 2025 09:53
reklama
XTB TOP 5 nástrojů
reklama
RebelsFunding
reklama
Fintokei Payout
reklama
XTB TOP 5 nástrojů

Medvědí výhled

img

GBP/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 20. února. Analýza včerejšího vývoje obchodování na forexu

20.02.2025 K otestování ceny na úrovni 1,2595 došlo v době, když indikátor MACD už vystoupal výrazně nad nulu, což omezilo růstový potenciál páru. Z toho důvodu jsem libru nekupoval. Po poklesu páru ve druhé polovině dne došlo k dalšímu testu ceny na úrovni 1,2571. K tomu však také došlo v době, když se indikátor MACD posunul výrazně směrem dolů od nuly, což omezilo potenciál páru směrem dolů. Jedinou schůdnou možností bylo počkat na scénář č. 2 k nákupu, který se krátce nato naplnil. Test ceny na úrovni 1,2571, zatímco se MACD nacházel v zóně přeprodanosti, vedl ke vstupu do nákupu, který libře přinesl zisk 25 pipsů.
img

USDX: Trumpovo rozhodnutí odložit zavedení recipročních cel oslabuje dolar

14.02.2025 Děje se tak v souvislosti s poklesem výnosů amerických státních dluhopisů, což vyvíjí další tlak na dolar, a to navzdory přetrvávajícím obavám z možné globální obchodní války. Na výkonnost dolaru mělo vliv i nedávné rozhodnutí prezidenta Donalda Trumpa odložit zavedení recipročních cel.
img

NZD/USD se nachází pod klesající trendovou čárou

14.02.2025 NZD/USD se nachází u 20- a 50denních jednoduchých klouzavých průměrů (SMA). Z krátkodobého hlediska se pár vyvíjí v oblasti konsolidace s horní hranicí na úrovni 0,5725 a spodní hranicí na 27měsíčním minimu 0,5740. Indexy RSI a MACD se drží pod svými středními hodnotami se slabou hybností.
img

Pár EUR/JPY se propadl pod rostoucí trendovou čáru

12.02.2025 EUR/JPY se zotavil z pondělního medvědího gapu a našel podporu na pětiměsíčním minimu 155,50. V současnosti se trh nachází pod probíhajícím symetrickým trojúhelníkem, což naznačuje, že se trend může změnit na medvědí. Podle technických oscilátorů se ukazatel RSI zplošťuje poblíž úrovně 30 a stochastický oscilátor zaznamenal býčí překřížení v rámci svých linií v přeprodané oblasti.
img

GBP/JPY: Analýza a prognóza vývoje

11.02.2025 Měnový pár GBP/JPY vykazuje mírné intradenní oživení, odráží se od úrovní naposledy zaznamenaných v září loňského roku a stoupá nad klíčovou psychologickou úroveň 189,00, čímž přerušuje třídenní sérii ztrát.
img

Je bitcoin ještě stále na hony vzdálen od svého dna?

10.02.2025 Přední digitální aktivum během několika posledních dní mírně kleslo, ale přesto se drží nad vodou. Bitcoin se snaží získat zpět své ztracené pozice. A podle analytiků se mu to daří.
img

USD/CAD: Kam zamíří pár, který hledá jasný krátkodobý směr?

07.02.2025 Měnový pár USD/CAD konsoliduje a obchoduje se v úzkém pásmu poblíž psychologické hladiny 1,4300, přičemž se drží nad úrovní 1,4260, která představuje letošní minimum a ve středu byla znovu otestována.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 7. února? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

07.02.2025 Pár GBP/USD ve čtvrtek zaznamenal prudký pokles, po kterém následovalo silné zotavení. Navzdory pondělnímu proražení trendové linie zůstává vzestupný trend neporušený. Včera se cena odrazila právě od této trendové linie, což naznačuje, že se očekává další posilování britské libry. Bank of England včera snížila svou klíčovou úrokovou sazbu o 0,25 %, což trh neočekával, takže pokles byl předvídatelný. Guvernér BoE Andrew Bailey navíc během tiskové konference neposkytl žádné povzbudivé komentáře podporující libru. Směr páru však dnes ovlivní ekonomické údaje ze Spojených států.
C:\fakepath\berza-novac-1024x768.jpg

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/USD, USD/JPY a NZD/CHF

02.02.2025 V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. V rámci svého týdenního obchodního plánu byste měli provést technickou analýzu vybraných měnových párů. To zahrnuje prozkoumání cenových grafů, identifikaci klíčových úrovní podpory, odporu, zhodnocení potenciálních formací a patternů, které by mohly naznačovat příležitosti pro příští týden. Nezapomeňte také sledovat ekonomický kalendář.
img

USD/JPY: Analýza a prognóza

28.01.2025 Jen dál čelí tlaku na pokles vůči dolaru, protože americký prezident Donald Trump potvrdil úmysl zvýšit cla, což by mohlo vyvolat nové inflační tlaky v USA. Tyto tlaky zase podporují mírné oživení výnosů amerických státních dluhopisů, snižují atraktivitu málo úročeného jenu a zvyšují poptávku po dolaru.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 23. ledna: Libra ve středu odpočívala

23.01.2025 Měnový pár GBP/USD ve středu zaznamenal mírný růst. Technický výhled pro euro i libru se aktuálně zdá téměř totožný. Hlavní rozdíl je v tom, že britská libra zatím neprorazila linii B Senkou Span. Podle indikátoru Ichimoku na ní stále převládá klesající trend. Nepřekvapilo by nás, kdyby euro i libra dnes nebo zítra pokračovaly v poklesu, protože stále nevidíme žádné přesvědčivé důvody, proč by měly vůči dolaru posilovat. Bank of England může už příští týden začít aktivně snižovat klíčovou úrokovou sazbu. "Trumpův faktor" navíc nemusí být pro dolar ze své podstaty negativní. Nabízí se otázka, proč všichni předpokládají, že cla americké ekonomice uškodí. Zdá se, že Trump je hodlá zavést, aby podmínky pro svou zemi vylepšil.
img

Obchodní doporučení a analýza měnového páru GBP/USD na 22. ledna: Libra opět čelí silné rezistenci

22.01.2025 Měnový pár GBP/USD v úterý zažil pokles následovaný odrazem a den zakončil v blízkosti linie Senkou Span B, která slouží jako silná hladina rezistence. Pro libru je tak prolomení této úrovně náročné. Pokud se jí však podaří tuto linii překonat, mohlo by to znamenat pokračování lokální korekce směrem vzhůru, i když ve vyšších časových rámcích se stále jedná o korekci. Linie vzestupného trendu podporuje růst libry, ale pokles ceny pod tuto linii by znamenal konec současného trendu.
img

Obchodní signály pro pár EUR/USD na 21.–25. ledna 2025: nakupujte nad úrovní 1,0327 (21 SMA – 200 EMA)

22.01.2025 Pár EUR/USD se na začátku americké seance obchoduje s býčí tendencí kolem úrovně 1,0397, nad hlavním klesajícím trendovým kanálem, který byl proražen, a nad 21 SMA.
img

Prognóza pro pár GBP/USD na 20. ledna 2025

20.01.2025 Pár GBP/USD se v pátek v grafu 1H dál obchodoval do strany a úplně ignoroval úroveň 1,2191. Jelikož se jedná o klasický pohyb v rámci pásma, bude nejlepší počkat na jeho konec. Vzhledem k tomu, že pásmo postrádá jasné hranice, není možné ani obchodování založené na odrazech od hranic.
img

Obchodní doporučení a analýza pro GBP/USD na 20. ledna: libra opět cílí na 1,1800

20.01.2025 Měnový pár GBP/USD v pátek pokračoval v klesajícím trendu. Zatímco v hodinovém časovém rámci byla pozorována slabá korekce směrem vzhůru, britská libra postupně klesá k nejnižšímu bodu za posledních 14 až 15 měsíců. Obvykle při ukončení trendu pozorujeme prudký odraz od minim, což naznačuje rychlé uzavírání krátkých pozic. To naznačuje, že investoři a obchodníci už nevěří v další pohyb. V současné době však žádné známky takového odrazu nejsou patrné, což naznačuje, že pokles může přetrvat s cílem na úrovni 1,1800 – tedy k úrovni, o které jsme v loňském roce rozsáhle diskutovali. S každým dalším dnem se pravděpodobnost dosažení tohoto cíle zvyšuje.
img

Přehled páru EUR/USD na 17. ledna: Další korekční fáze skončila, směřuje se k paritě

17.01.2025 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek obnovil klesající trend a znovu prorazil pod linii klouzavého průměru. Klesat začal vlastně už ve středu večer. Stojí za zmínku, že dolar po zveřejnění zprávy o inflaci v USA zaznamenal prudký pokles, ale během několika hodin silně oživil. Zpráva o prosincové inflaci přinesla smíšené výsledky: zatímco míra jádrové inflace se snížila, celková míra inflace se zvýšila. Zastáváme názor, že celkový údaj je významnější. Stoupal, byť v rámci prognóz, ale rozhodujícím faktorem teď není to, jestli skutečný údaj odpovídal očekávání, jako spíš to, že inflace roste. Uvedené naznačuje, že Federální rezervní systém, který už oznámil, že není naléhavě potřeba uvolňovat měnovou politiku, může v tomto opatrném přístupu pokračovat i v průběhu roku 2025. Proč by uvolňoval politiku, když inflace roste už tři měsíce po sobě, ekonomika je silná, trh práce také a nezaměstnanost zůstává na přijatelných úrovních?
img

GBP/USD: Analýza a prognóza z 16. ledna – Inflace a HDP doléhají na libru

16.01.2025 Pár GBP/USD v grafu 1H vystoupal k Fibonacciho úrovni 261,8 % (1,2303), odrazil se od ní a klesl na úroveň 1,2191. Konsolidace pod touto úrovní bude signalizovat trvalé medvědí momentum s cílem na korekční úrovni 323,6 % (1,2036). Odraz od úrovně 1,2191 by naopak mohl podpořit návrat k úrovni 1,2303.
img

Přehled vývoje na měnovém páru GBP/USD dne 15. ledna: Britská libra se snaží získat půdu pod nohama

15.01.2025 Měnový pár GBP/USD se v úterý nepřiblížil k linii klouzavého průměru. Ačkoli se zdálo, že v pondělí začal nový korekční pohyb, rychle ztratil na dynamice. Během pondělí i úterý neměl trh důvod upustit od prodeje tohoto měnového páru. Široká škála technických, makroekonomických a fundamentálních faktorů nadále podporuje pokračující prodej, zatímco signály k nákupu většinou naznačují pouze divergence a přeprodanost ukazatele CCI. V tuto chvíli neexistují žádné přesvědčivé důvody se domnívat, že klesající trend skončí.
img

Obchodní doporučení a analýza pro GBP/USD na 14. ledna: Bude libra ještě někdy růst?

14.01.2025 Měnový pár GBP/USD v pondělí pokračoval v pohybu směrem dolů. I přes absenci jakýchkoli zpráv ze Spojeného království či USA libra během první poloviny dne oslabila o 110 pipsů. Hladina 1,2100 dokázala pokles dočasně zastavit, otázkou však zůstává: na jak dlouho?
img

Přehled vývoje na měnovém páru EUR/USD tento týden: pro euro neexistují žádná pozitiva

13.01.2025 Měnový pár EUR/USD v pátek zaznamenal výrazný pokles. Obchodníci ve čtvrtek do značné míry pozastavili svou aktivitu v očekávání rušnějšího pátku, který nakonec přinesl předvídatelný pohyb. Začátkem týdne byly zveřejněny důležité údaje o indexu spotřebitelských cen (CPI) v eurozóně, které daly euru mírnou příležitost k růstu. Údaje o vývoji inflace za prosinec však na trh nezapůsobily a nepřinesly žádné náznaky, že by Evropská centrální banka (ECB) uvažovala o zmírnění svého politického postoje nebo o zpomalení tempa snižování sazeb. V důsledku toho euro po krátkém nárůstu začalo klesat ještě dříve, než nastal pátek.
img

Prognóza pro GBP/USD na 13. ledna 2025

13.01.2025 V pátek, po zveřejnění silných údajů z trhu práce v USA, britská libra dosáhla významného supportu na úrovni 1,2186 a dnes ráno zastavila svůj pohyb.
img

Přehled páru EUR/USD: 8. ledna – Inflací v Německu se pro trh nic nemění

08.01.2025 Měnový pár EUR/USD se v úterý pokusil pokračovat v růstu, ale nakonec se mu nedařilo. V pondělí euro i libra zaznamenaly výrazný růst, když inflační zpráva z Německa o 0,2 % předčila očekávání. Zdálo se, jak by na ni trh reagoval už s předstihem, což naznačuje, že hlavní hráči mohli mít neveřejné informace. Výsledkem byl nárůst hodnoty eura a předpoklad opatrnějšího přístupu Evropské centrální banky (ECB) k uvolňování měnové politiky. Úterní výkon ale ukázal, že obavy nebyly namístě. Inflace v eurozóně za prosinec dle očekávání zrychlila na 2,4 % meziročně, zatímco jádrová inflace zůstala beze změny na 2,7 %. Obchodníci proto neměli příliš mnoho nových informací, na které by mohli reagovat, takže trh zohlednil zprávu o inflaci v Německu předčasně. V konečném důsledku je nejdůležitější celková inflace eurozóny, která přímo ovlivňuje měnovou politiku ECB – nikoli tedy inflace jedné země EU.
img

Prognóza pro GBP/USD na 7. ledna 2025

07.01.2025 V pondělí pár GBP/USD v hodinovém grafu pokračoval v růstu po odražení od oblasti supportu 1,2363–1,2370 a den zakončil konsolidací nad oblastí 1,2488–1,2508. Tento růst by dnes mohl potenciálně pokračovat směrem k další korekční hladině 200,0 % na úrovni 1,2569. Obrat od této úrovně nebo konsolidace pod oblastí 1,2488–1,2508 může signalizovat pokles libry směrem k oblasti supportu 1,2363–1,2370.
img

Přehled páru EUR/USD: 7. ledna – Nevysvětlitelný růst eura a libry

07.01.2025 Měnový pár EUR/USD zaznamenal v pondělí výrazný růst. Je zajímavé, k němu neměl jasný důvod, zejména v první polovině dne. Ve čtvrtek, tedy v první obchodní den nového roku, došlo k dramatickému poklesu eura i libry. V pátek trh z velké části ignoroval silný index ISM z USA. V pondělí ale oba měnové páry nečekaně výrazně vzrostly. Z toho vyplývá, že trh se aktuálně pohybuje chaoticky a nelogicky a lze rozumně předpokládat, že by se mohlo jednat o technickou korekci.
img

Přehled páru EUR/USD: Náhled na týden – Další zkouška pro euro

06.01.2025 Měnový pár EUR/USD zaznamenal v pátek po čtvrtečním prudkém poklesu oživení. Euro se ve čtvrtek bez zjevného důvodu propadlo o více než 100 pipů, což je vzhledem k téměř prázdnému makroekonomickému kalendáři docela významné. Takový pokles eura by nás však neměl překvapovat. Pár může klesat, růst nebo stagnovat nezávisle na makroekonomických nebo fundamentálních faktorech. Vždy existují globální vlivy ovlivňující cenotvorbu a my o nich často mluvíme. To znamená, že pokud se objeví významný globální faktor, například potenciální změna měnové politiky některé centrální banky, trh může začít tuto možnost s velkým předstihem zohledňovat v cenách, i když ke změně ve skutečnosti nikdy nedojde. Jak se říká, "kupuj na základě zvěstí, prodávej na základě faktů", nebo naopak.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 6. ledna: Libra může už v pondělí obnovit pokles

06.01.2025 Pár GBP/USD v pátek aktivně oživil poté, co ve čtvrtek zaznamenal pokles o téměř 200 pipů. Cena téměř dokonale dosáhla úrovně 1,2349 hned v první obchodní den, když předtím opustila horizontální kanál, ve kterém se obchodovala v době svátků. Aktuálně dokázala mírně oživit do pásma 1,2429–1,2445, od kterého se může už v pondělí nebo v úterý odrazit. Pokud se tak stane, pravděpodobně se vrátí k úrovni 1,2349.
img

AUD/USD: Australský dolar si udržuje růst

03.01.2025 Australský dolar už druhou seanci po sobě pokračuje v růstu vůči americkému dolaru, který se připisuje očekávanému snížení úrokových sazeb v Číně, jež by mohlo prospět australské ekonomice a podpořit rozvoj úzkých obchodních vazeb mezi oběma zeměmi. Stimulační opatření, jako je zvýšené financování prostřednictvím dlouhodobých státních dluhopisů, mohou podpořit ekonomickou aktivitu v Číně a následně poptávku po australských komoditách, jako je ropa a zlato.
img

EUR/USD – analýza a prognóza

03.01.2025 Pár EUR/USD dnes konečně zastavil čtyřdenní sérii ztrát. Čtrnáctidenní index relativní síly (RSI), klíčový momentum indikátor, se pohybuje v těsné blízkosti úrovně 30, což ukazuje na přeprodané podmínky a možnost brzké vzestupné korekce.
img

Prognóza vývoje páru GBP/USD na 20. prosince

20.12.2024 V hodinovém grafu se pár GBP/USD ve čtvrtek odrazil od hladiny korekce 200,0 % na úrovni 1,2569, vykázal mírný růst a poté pokračoval v poklesu. Do pátečního rána byla otestována úroveň 1,2488. Odraz od této úrovně bude nahrávat libře a potenciálnímu růstu směrem k úrovni 1,2569. Pokud pár konsoliduje pod úrovní 1,2488, zvýší se pravděpodobnost dalšího poklesu směrem k zóně supportu 1,2363–1,2370.
img

Jak 20. prosince obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

20.12.2024 Pár GBP/USD v pátek pokračoval v téměř-až-propadu. Připomeňme, že ve středu večer byly oznámeny výsledky zasedání Federálního rezervního systému a ve čtvrtek odpoledne pak výsledky zasedání Bank of England. Výsledky byly obou případech pro britskou měnu jednoznačně nepříznivé. Dá se říct, že libra měla vcelku štěstí, protože v první polovině dne dokázala zaznamenat určitý růst, který neměl žádné zřejmé opodstatnění. Jak už jsme ale několikrát zmínili, libra šterlinků sice dál vykazuje pozoruhodnou odolnost, ale nemůže donekonečna vzdorovat převážně negativnímu fundamentálnímu pozadí. Zůstává překoupená a bezdůvodně drahá. Trh se v posledních dvou letech soustředí výhradně na faktor uvolňování měnové politiky Fedu. Ačkoli BoE nespěchá se snižováním sazeb, což britskou měnu trochu podporuje, věříme, že pokles bude pokračovat prakticky za všech okolností. Důležité je nepředpokládat, že downtrend znamená každodenní pokles libry.
img

EUR/USD: 19. prosince. Rozhodnutí FOMC

19.12.2024 Pár EUR/USD ve středu zaznamenal výrazný pokles. Tento prudký nárůst hodnoty dolaru byl jednoznačně způsoben jedinou událostí: zasedáním FOMC, o kterém pojednáme dále. Pár se propadl na úroveň 1,0350, ale pak začal korigovat. Úroveň 1,0420 by mohla omezit další posilování eura, ale průraz nad ni by mohl zhatit celé včerejší úsilí medvědů. Odraz od úrovně 1,0420 by mohl signalizovat obnovení klesajícího trendu k Fibonacciho úrovni 423,6 % (1,0320).
img

GBP/USD: 19. prosince. Fed ukončil své zasedání, teď je na řadě Bank of England

19.12.2024 V hodinovém grafu se pár GBP/USD ve středu odrazil od zóny rezistence 1,2709–1,2734, což vedlo k poklesu směrem k hladině korekce 200,0 % – 1,2569. Z pohledu grafické analýzy byly pohyby téměř dokonalé. Odraz páru od úrovně 1,2569 působil ve prospěch libry, která se nyní rychle zotavuje.
img

Jak 19. prosince obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

19.12.2024 Pár GBP/USD ve středu také zaznamenal prudký pokles kvůli náhlému nárůstu jestřábího sentimentu v rámci Federálního rezervního systému. Jak bylo zmíněno v předchozích analýzách, katalyzátorem růstu amerického dolaru nebyl projev Jeroma Powella (i když k němu mohl přispět), ani snížení sazeb (z podstaty nelogické), ale spíše bodový graf. Ukázalo se, že členové měnového výboru Fedu očekávají mnohem menší uvolnění politiky v roce 2025, než vyplývalo z předchozích projekcí bodového grafu. Z toho vyplývá, že představitelé Fedu už nejsou ochotni hlasovat pro tak výrazné snížení sazeb.
img

Doporučení pro obchodování a přehled vývoje GBP/USD dne 18. prosince. Britská libra má stále dobrou náladu

18.12.2024 V úterý měnový pár GBP/USD pokračoval v pohybu směrem vzhůru a otestoval linie indikátoru Ichimoku. V důsledku toho je dnes poměrně pravděpodobný obrat. Nezapomeňte však, že mezi dnešní klíčové události patří zasedání Federálního rezervního systému a zveřejnění zprávy o inflaci ve Velké Británii. Zítra je na programu zasedání Bank of England. Kterákoli z těchto událostí by mohla vyvolat další růst britské libry. Včerejší zpráva o mzdách navíc upozornila trh i centrální banku na zrychlení růstu mezd. Mzdy ve Velké Británii opět rostou, a to stále rychlejším tempem - špatná zpráva pro BoE a inflaci, nikoli však pro libru. Tento vývoj zaručuje, že BoE ve čtvrtek svou měnovou politiku neuvolní.
img

Obchodní doporučení a přehled pro pár GBP/USD na 17. prosince: libra stoupala, ale v rámci normy

17.12.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí rychle stoupal, ačkoli k takovému pohybu neměl zvláštní důvod. Britské indexy PMI nenaznačiy růst libry a americké rozhodně také ne. Libra šterlinků tak znovu vykázala růst, kde neměla. Technický obrázek ale v současnosti nevypadá zkresleně. Cena korigovala k liniím Senkou Span B a Kijun-sen, mohla by se od nich odrazit a pokusit se znovu prorazit zónu 1,2605–1,2620. Někdy je k překonání takto silných zón potřeba drobná příprava.
img

Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 17. prosince. Flat pokračuje

17.12.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí nadále obchodoval velmi klidně a zůstal uvnitř horizontálního kanálu, který zmiňujeme téměř v každé analýze. Stojí za to připomenout, že neexistuje žádné časové omezení, jak dlouho musí cena zůstat uvnitř flat rozpětí. Pár může v tomto režimu bez problémů pokračovat v obchodování i další měsíc, a to bez ohledu na fundamentální a makroekonomické pozadí. Fundamenty a makroekonomika jsou pouze spouštěče, které ovlivňují náladu a aktivitu obchodníků. Pokud trh nemá chuť obchodovat nebo tlačit pár určitým směrem, žádné zprávy mu nepomohou.
img

GBP/USD. 16. prosince. Neustálá zklamání pro libru

16.12.2024 V hodinovém grafu pár GBP/USD v pátek pokračoval v pohybu směrem dolů a dosáhl zóny supportu 1,2611–1,2620. Odraz od této zóny by mohl britské libře prospět a podnítit určitý růst směrem k zóně rezistence 1,2709–1,2734. Proražení pod zónu supportu by otevřelo cestu k dalšímu poklesu směrem k úrovním 1,2569 a 1,2488.
img

Obchodní doporučení a přehled pro pár GBP/USD na 16. prosince: libra šterlinků začala klesat

16.12.2024 Měnový pár GBP/USD pokračoval v pátek v poklesu, který zahájil ve čtvrtek. Předtím cena prorazila pod vzestupnou trendovou linii a opustila horizontální kanál. Tento pokles, který už začal, jsme čekali a chystali jsme se na něj. Upozorňovali jsme, že kromě technických korekcí nemá libra žádné fundamentální důvody k růstu. Korigovala a teď je čas, aby obnovila hlavní trend. Páteční makroekonomické údaje ze Spojeného království byly navíc opět neuspokojivé. I když jsme tak silnou reakci trhu nečekali, report o průmyslové produkci a zpráva o HDP za říjen byly výrazně horší, než se předpokládalo. Výsledkem byl další prudký pokles britské měny.
C:\fakepath\trade-13122024.jpg

Největší medvěd na Wall Street otáčí! | Investiční Memento #98

13.12.2024 Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 98. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?
img

Ceny mědi klesají v reakci na americká inflační data a stimulační opatření Číny

12.12.2024 Ceny mědi zaznamenaly výrazný pokles o více než 1 % na 9 090 USD za metrickou tunu na londýnské burze kovů (LME) dne 12. prosince 2024. Tento pokles odráží zvýšenou opatrnost na trhu po zveřejnění klíčových amerických inflačních dat a probíhajících stimulačních signálů z Číny, největšího světového spotřebitele surovin.
img

Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 12. prosince. Euro vykazuje slabost

12.12.2024 Obchodování na měnovém páru EUR/USD ve středu pokračovalo klidně až do zveřejnění zprávy o inflaci v USA. Zpráva o inflaci však pro americký dolar mnoho nezměnila. Hned na úvod index spotřebitelských cen podle očekávání vzrostl na 2,7 % meziročně. Jádrová inflace zůstala podle předpokladů na úrovni 3,3 %. Nedošlo tedy k žádným odchylkám od prognóz, takže trh neměl na co reagovat.
img

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 11. prosince? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

11.12.2024 V úterý se měnový pár GBP/USD nadále obchodoval s minimální růstovou tendencí. Libra opět roste, i když euro klesá nebo stagnuje. Zatímco euro se už tři týdny obchoduje ve flatu, libra vykazuje ve stejném období slabý, ale stabilní růst. Britská měna opět vykazuje větší odolnost ve srovnání s eurem, přestože fundamentální a makroekonomické pozadí je téměř totožné. Tato odolnost však libru ve střednědobém horizontu pravděpodobně nezachrání. Libra sice může ještě nějakou dobu růst kvůli technické potřebě korekce, ale po jejím skončení by se měl obnovit její pokles. Dnes bude zveřejněna kritická zpráva o inflaci v USA, která by mohla vyvolat buď růst, nebo pokles tohoto páru. Bez ohledu na údaje očekáváme pokles a zaměříme se výhradně na krátké pozice.
img

Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 11. prosince. Trh podřimuje, zatímco si dolar pojistil své vítězství

11.12.2024 V úterý začal měnový pár EUR/USD postupně klesat. Cena sklouzla mírně pod linii klouzavého průměru a tento týden nepřinesl žádné významné fundamentální ani makroekonomické události. V důsledku toho není na současném trhu příliš co analyzovat – žádné zprávy, reporty, projevy – jen minimální pohyb. Upozorňujeme však na několik klíčových bodů, které naznačují, že americký dolar může být připraven na další růst.
img

Obchodní doporučení a přehled pro pár GBP/USD na 9. prosince: libra využívá každou příležitost k růstu

09.12.2024 Pár GBP/USD v pátek celkově pokračoval v růstu, i když ke konci dne zaznamenal mírný pokles. Časový rámec 1H ale zřetelně ukazuje vzestupnou trendovou linii, která potvrzuje pokračování korekčního pohybu. Dokud se cena neusadí pod ní, nemá smysl mluvit o novém downtrendu, který začal před dvěma a půl měsíci a mohl by trvat mnohem déle.
img

Obchodní doporučení a přehled vývoje GBP/USD dne 6. prosince. Libra na rozdíl od eura pokračuje v korekci směrem vzhůru

06.12.2024 Měnový pár GBP/USD se i ve čtvrtek obchodoval na vyšší úrovni a posiloval výrazněji než euro. Navzdory téměř neexistujícímu a totožnému makroekonomickému pozadí libra nadále roste, zatímco euro relativně stagnuje. Tato dynamika nás nepřekvapuje, neboť jsme opakovaně zmiňovali, že britská měna vykazuje vůči dolaru větší odolnost. Jinými slovy, má tendenci růst ochotněji než euro a naopak klesat méně ochotně. Zastřešující trend se však nemění. Euro i libra provádějí korekci v rámci klesajícího trendu, který započal před 2,5 měsíci.
img

GBP/USD 4. prosince. Andrew Bailey ještě nepromluvil, ale libra už klesla

04.12.2024 Pár GBP/USD se v grafu 1H v úterý dál obchodoval v pásmu 1,2611–1,2620 a 1,2709–1,2734. Ve středu dopoledne je stále v tomto pásmu. Aktuálně jsme v lokálním bočním trhu. Průraz nad nebo pod toto pásmo ovlivní budoucí směr britské libry.
img

Obchodní doporučení a přehled pro pár GBP/USD na 3. prosince: Libra se vrací, ale udržuje si býčí výhled

03.12.2024 Měnový pár GBP/USD vykázal v pondělí také pokles, ale nedokázal se konsolidovat pod kritickou linií a Senkou Span B, což z technického hlediska ukazuje na neporušený charakter nového uptrendu v časovém rámci 1H. Makroekonomické ani fundamentální faktory nebyly v pondělí tak úplně hnacím motorem poklesu britské měny. Druhý odhad britského indexu PMI ve výrobě nejspíš nevzbudil vážnější zájem a index ISM ve výrobě byl zveřejněn až pozdě večer. Libra začala klesat už v noci při otevření trhu. V prvním kole souboje býků s medvědy v tomto týdnu vyhráli tedy medvědi.
img

GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci 3. prosince (přehled dopoledních obchodů)

03.12.2024 V dopolední prognóze jsem poukázal na úroveň 1,2689 a plánoval jsem se v její blízkosti rozhodnout o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a rozeberme, k čemu došlo. Růst páru a falešný průraz na této úrovni poskytly vhodnou příležitost k prodeji. Výsledkem byl pokles o 15 pipů (v době psaní článku) a následná revize technického výhledu na druhou polovinu dne.
img

EUR/JPY drží nad střednědobou vzestupnou trendovou linií

03.12.2024 EUR/JPY po poklesu z tříměsíčního maxima 166,68 výrazně klesl a za pouhý měsíc ztratil více než 6 %. Pár zaznamenal čerstvé, více než dvouměsíční minimum na úrovni 156,36, přičemž jednoduché klouzavé průměry (SMA) potvrzují krátkodobě medvědí výhled.
img

Prognóza pro GBP/USD na 2. prosince 2024

02.12.2024 V hodinovém grafu se pár GBP/USD v pátek dvakrát pokusil uzavřít nad zónou rezistence 1,2709–1,2734, ale v ani jednom případě neuspěl. Tato dvě odmítnutí naznačují možný obrat ve prospěch amerického dolaru a možné obnovení poklesu směrem k zóně supportu 1,2611–1,2620 a k hladině retracementu na úrovni 1,2570. Konsolidace nad 1,2709–1,2734 by zvýšila pravděpodobnost dalšího růstu s cílem dosáhnout další zóny rezistence 1,2788–1,2801.
img

Obchodní doporučení a přehled pro pár GBP/USD na 2. prosince: Britská libra pokračuje v růstu

02.12.2024 Měnový pár GBP/USD pokračoval v pátek v růstu, i když k němu neměl pádný důvod. Americké trhy byly v tento den zavřeny a ve Velké Británii nedošlo v průběhu týdne k žádným událostem, které by stály za zmínku a upoutaly by pozornost trhu. Zdá se tedy, že za růstem libry stojí čistě technické faktory. Jak bylo zmíněno v jiných analýzách, britská měna vykazuje často silnější růst, než k jakému dává důvod makroekonomické a fundamentální pozadí. To je negativní signál. Odolnost libry podle nás souvisí s jestřábím postojem Bank of England. Až BoE začne rychleji snižovat sazby, libra bude nejspíš – logicky – rychleji klesat. Nevidíme důvod pro střednědobý růst libry.
img

GBP/USD. 28. listopadu. Medvědi musí udržet současné úrovně

28.11.2024 Pár GBP/USD se v grafu 1H ve čtvrtek konsolidoval nad zónou 1,2611–1,2620 a naznačuje tak další růst k zóně 1,2709–1,2734. Tato oblast je pro medvědy klíčová a její ztráta by signalizovala obrat trendu a umožnila by býkům převzít kontrolu. Odmítnutí v této zóně by zachovalo medvědí trend a naznačilo potenciální pokles páru.
img

Přehled vývoje EUR/USD dne 28. listopadu 2024: Euro udělalo první krok vpřed

28.11.2024 Měnovému páru EUR/USD se ve středu po četných pokusech podařilo překonat linii klouzavého průměru. Pozoruhodné je, že se tak stalo ještě před zveřejněním amerických makroekonomických statistik, které byly zveřejněny současně a teoreticky mohly ovlivnit pohyb páru. Spekulace naznačují, že tvůrci trhu mohli být se zprávami předem seznámeni, což je přimělo snížit objem držených dolarů. Pokles dolaru o několik desítek bodů však lze stěží kvalifikovat jako kolaps nebo rozsáhlý výprodej.
img

Doporučení pro obchodování a analýza GBP/USD na 27. listopadu: Libra nemá šanci

27.11.2024 Pár GBP/USD se v úterý opět pokusil o korekci, ale nepodařilo se mu konsolidovat ani nad kritickou linií, ani nad oblastí 1,2605–1,2620. V důsledku toho se pokles kotací může obnovit – nebo přesněji, už se obnovil. V průběhu druhé poloviny úterý jsme zaznamenali pokles, který byl stejně silný jako předchozí růst. Další korekční vlna tak skončila dříve, než mohla pořádně začít. Tato situace nás nepřekvapuje, protože stále věříme, že britská libra musí klesnout. Neobjevily se žádné nedávné zprávy ani události, které by mohly změnit globální fundamentální pozadí nebo sentiment trhu. Co by bez takových změn mohlo přimět libru k růstu?
img

Obchodní doporučení a analýza páru GBP/USD na 26. listopadu: Libra nedokáže zapůsobit

26.11.2024 Měnový pár GBP/USD se v pondělí pokusil o korekci, ale nepodařilo se mu zajistit si pozici nad kritickou hranicí ani nad klesajícím kanálem. V důsledku toho se na kotacích může obnovit downtrend. Už se obnovil, protože ve druhé polovině pondělí došlo k poklesu, který byl výraznější než předchozí růst. Poslední korekce tedy mohla skončit dřív, než pořádně začala. Tento výsledek nás nepřekvapuje, protože se stále domníváme, že britská libra by měla jen klesat. V poslední době jsme nezaznamenali žádné zprávy ani události, které by dokázaly změnit globální fundamentální pozadí. Pokud to tak opravdu je, na jakém základě by libra najednou začala růst?
img

Prognóza pro pár GBP/USD ze dne 21. listopadu 2024

22.11.2024 Pár GBP/USD se ve středu v grafu 1H odrazil od rezistence 1,2709, obrátil se ve prospěch amerického dolaru a pokračoval v poklesu k zóně supportu 1,2611–1,2620. Odraz od této zóny by mohl favorizovat britskou libru a posunout ji zpět na úroveň 1,2709, protože pohyb za posledních 5–6 dní byl převážně horizontální. Zavírací cena pod zónou 1,2611–1,2620 by pravděpodobně prodloužila "medvědí" pohyb k úrovním 1,2570 a 1,2517.
img

Prognóza pro GBP/USD na 20. listopadu 2024

20.11.2024 Podle hodinového grafu se pár GBP/USD v úterý odrazil od oblasti supportu 1,2611–1,2620 a vyšplhal se na úroveň 1,2709. Následný odraz od úrovně 1,2709 favorizoval americký dolar a tlačil pár směrem dolů k oblasti 1,2611–1,2620. To naznačuje boční trend, v jehož rámci se britská libra důsledně pohybuje.
img

Doporučení k obchodování a obchodní analýza GBP/USD na 19. listopadu: Úroveň 26 pokles ustála

19.11.2024 Pár GBP/USD se v pondělí pokusil o korekci. Byla přesně otestována zóna 1,2605–1,2620, načež následoval výrazný odraz. To bylo příležitostí pro opatrné budování dlouhých pozic. Pondělí však postrádalo jakékoli významné faktory v podobě fundamentálních nebo makroekonomických událostí. Nadále se domníváme, že klesající trend libry ještě není u konce. Libra sice klesá již téměř dva měsíce, ale přesto lze očekávat občasné korekce. Pár v tuto chvíli narazil na silnou zónu supportu, ale výrazný pohyb vzhůru by vyžadoval přesvědčivé makroekonomické a fundamentální důvody, které v současné době chybí.
img

EUR/USD. Analýza a prognóza vývoje

15.11.2024 Měnový pár EUR/USD už pátý den v řadě čelí prodejnímu tlaku, který je způsoben povolebním nadšením, jež bylo klíčovým faktorem rally amerického dolaru.
img

Doporučení a analýza pro obchodování páru GBP/USD na 14. listopadu: Libra zpomaluje

14.11.2024 Měnový pár GBP/USD pokračoval ve středu v poklesu. Vše, co bylo zmíněno v analýze páru EUR/USD, platí také pro libru. Stejně jako euro, ani libra neměla ve středu fundamentální důvody k dalšímu poklesu, a přesto klesala. Přesněji řečeno, americký dolar dál stoupal ze stejných důvodů, které jmenujeme od začátku roku. Zároveň stojí za zmínku, že libra pořád klesá pomaleji než euro, a narazila na zónu supportu 1,2691–1,2701, což by mohlo vést k menšímu odrazu. Pokoušet se ale vydělat na nákupech při tak silném downtrendu je riskantní. Trh každý den prodává, takže nákup nepředstavuje tu nejlepší strategii.
img

GBP/USD. 12. listopadu. Další kolaps libry

12.11.2024 V pondělí pár GBP/USD v hodinovém grafu konsolidoval pod zónou 1,2892–1,2931 a dnes prolomil poslední dvě cenová minima. To otevírá prostor pro další pokles směrem k zóně supportu 1,2788–1,2801 a případně ke korekční hladině 76,4 % na úrovni 1,2752. V tuto chvíli nevidím žádné reálné příležitosti k nákupu libry.
img

Přehled vývoje EUR/USD dne 12. listopadu. Výmluvný začátek nového týdne

12.11.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí pokračoval v poklesu. Trh se na začátku týdne překvapivě vrhl do nákupů dolaru, přestože v USA ani v EU nedošlo k žádným významným událostem. To poukazuje na ohromnou poptávku po dolaru, kterou jsme podcenili. Když se ohlédneme zpět, trh strávil dva roky výprodejem amerického dolaru bez zřejmého důvodu. Analytici hovořili o oslabování americké ekonomiky, riziku recese, uvolňování politiky Federálního rezervního systému, a dokonce o možném kolapsu ekonomiky. Tato tvrzení se snažila racionalizovat chování trhu, ale my jsme v průběhu celého roku 2024 tvrdili, že je pokles dolaru nelogický. Tvůrci trhu uměle tlačili měnový pár EUR/USD výše bez jakéhokoli podstatného důvodu – bylo to obyčejné manipulování s trhem.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 12. listopadu: Britská libra balancuje na hraně

12.11.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí také klesl, ale zůstal v horizontálním kanálu se spodní hranicí kolem úrovně 1,2850. Celý rok 2024 jsme upozorňovali na "superodolnost" libry ve vztahu k dolaru. Když libra roste, posiluje víc než euro, a když klesá, pak méně prudce než euro – ve vztahu k volatilitě. Zatímco euro prudce klesá, libra už týdny stagnuje. Věříme ale, že takto to nebude věčně. Stejné faktory, které tlačí euro dolů, ovlivňují i libru. Bank of England nakonec sníží sazby stejně jako Evropská centrální banka a Federální rezervní systém – je to jen otázka času. Během příštího půl roku může BoE snižovat sazby pomalu a s přestávkami, ale nakonec tempo snižování zrychlí, až se další centrální banky přiblíží ke konci svých cyklů uvolňování.
img

EUR/USD. Analýza a prognóza vývoje

11.11.2024 V pondělí měnový pár EUR/USD pokračoval v poklesu už druhý den v řadě, klesl pod klíčovou úroveň 1,0700 a přiblížil se k pětiměsíčnímu minimu. V prostředí politické nejistoty v Německu se spotové ceny zdají být vystaveny riziku dalších ztrát.
img

Přehled vývoje GBP/USD. Týdenní výhled – O osudu dolaru rozhodne inflace v USA

11.11.2024 Měnový pár GBP/USD pokračoval v pátečním poklesu navzdory absenci významných makroekonomických nebo fundamentálních událostí. Důvody poklesu britské libry byly podobné těm, které ovlivnily euro. Jak už jsme uvedli dříve, závěry o zasedání FOMC by se neměly vyvozovat ihned po události, ale nejdříve 24 hodin poté. Co jsme viděli ve čtvrtek večer? Na trhu nedocházelo k téměř žádné aktivitě – jen drobný pokles dolaru a nedostatek významného zájmu. V pátek však dolar získal 70 pipsů. I když libra v posledních týdnech stagnuje, širší výhled se nemění. Hlavní je, že trh reagoval nákupem dolaru hned po zasedání Fedu. Britská libra měla potíže s významnější korekcí. Tyto dva faktory považujeme za velmi důležité.
img

Přehled vývoje EUR/USD dne 7. listopadu. Donald Trump vítězí, dolar posiluje

07.11.2024 Měnový pár EUR/USD se během středeční seance propadl o přibližně 250 pipsů. Pokles páru začal v noci a pokračoval během celého dne. Není velkým tajemstvím, proč k tomu došlo – katalyzátorem prudkého růstu amerického dolaru mohla být pouze jedna věc: výsledky prezidentských voleb v USA a pravděpodobné vítězství Donalda Trumpa. Přesněji řečeno, silný pohyb na trhu byl způsoben samotnými volbami. Několikrát jsme upozorňovali, že dolar by si mohl vést lépe za Trumpa než za Kamaly Harris. Nepředpokládali jsme však, že by dolar v důsledku Trumpova vítězství vzrostl o 2,5 centu během jediného dne. Jinými slovy, předpovědět takový pohyb bylo téměř nemožné.
img

Jak volby v USA v roce 2024 ovlivní Forex, komodity a akciové indexy

05.11.2024 Prezidentské volby v USA v roce 2024 budou pro globální trhy jednou z nejvýznamnějších událostí. Hlavními kandidáty jsou bývalý prezident Donald Trump a současná viceprezidentka Kamala Harrisová. Oba nabízejí odlišné politické vize, které budou mít zásadní dopad na různé segmenty trhu - od forexu přes komodity až po akciové indexy.
img

GBP/USD: Obchodní plán pro seanci v USA dne 5. listopadu (analýza dopoledního obchodování)

05.11.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem jako klíčový bod pro vstup do trhu označil úroveň 1,2990. Pojďme se podívat na 5minutový graf a uvidíme, co se stalo. Pár vzrostl, ale hladiny pro otestování nebo vytvoření falešného průrazu kolem 1,2990 nedosáhl, takže jsem nakonec neobchodoval. Technický výhled pro druhou polovinu dne byl revidován.
img

Ropa: bude potrestána, ne omilostněna

30.10.2024 Trh impulzivně zareaguje a teprve pak zanalyzuje situaci. Zpráva o tom, že Izrael zasáhl vojenskou, a nikoli ropnou či jadernou infrastrukturu v Íránu, vedla k 6% poklesu cen ropy. Brent a WTI předvedly nejhorší výkon od roku 2022. Následující den investoři situaci přehodnotili, protože si uvědomili, že Izrael nikdy neplánoval cílit na íránská ropná nebo jaderná zařízení – proč tedy tak silně reagovat?
img

USD/JPY. Analýza a prognóza

23.10.2024 Japonský jen oslabuje a poprvé od 31. července klesá vůči americkému dolaru pod klíčovou úroveň 152,00. Jelikož chybí intervence japonských úřadů, přetrvává nejistota týkající se harmonogramu a tempa dalšího zvyšování úrokových sazeb Bank of Japan, což vyvíjí na japonský jen značný tlak. Nedávné průzkumy veřejného mínění navíc naznačují, že vládnoucí Liberálně demokratická strana Japonska (LDP) může v nadcházejících parlamentních volbách 27. října přijít o svou většinu. Uvedené podporuje pochyby o schopnosti Bank of Japan zvýšit v letošním roce úrokové sazby a vyvíjí tím další tlak na japonský jen.
img

Ceny ropy zažívají v krátkodobém horizontu negativní pohyb

18.10.2024 Futures na ropu WTI pokračují v poklesu poté, co narazily na silný odraz u rezistence 78,75 a 200denního jednoduchého klouzavého průměru (SMA). Komodita se vrátila pod krátkodobou klesající trendovou linii, což potvrzuje medvědí výhled. Technické oscilátory vykazují v nejbližším období některé protichůdné známky. MACD se drží pod svou spouštěcí linií se slabou hybností, zatímco stochastický oscilátor tiká výše v přeprodané oblasti, což naznačuje konec medvědí struktury.
img

Obchodní signály pro ZLATO (XAU/USD) na 11.–14. října 2024: prodávejte pod 2 656 USD (překoupeno – Murray 2/8)

14.10.2024 Zlato se aktuálně obchoduje kolem 2 647 USD při silném býčím pohybu. Po včerejších údajích o inflaci v USA se začalo silně technicky odrážet nad 2 602 USD a teď se blíží k silné rezistenci linie Murray 2/8 kolem 2 656 USD.
img

Měnový pár AUD/USD zastavil svůj téměř nepřetržitý sedmidenní

11.10.2024 Ve čtvrtek se stabilizoval na úrovni 0,6730. Tato úroveň představuje měsíční minimum australského dolaru, který v poslední době čelí výrazným tlakům v důsledku posilujícího amerického dolaru a nejistoty v Číně, největším obchodním partnerovi Austrálie. Nedávná zpráva o zaměstnanosti v USA a zápis z posledního zasedání Federálního rezervního systému vedly investory k přehodnocení jejich očekávání ohledně budoucího snížení úrokových sazeb v USA, což ovlivnilo měnový pár. V Číně navíc nebyla oznámena žádná nová stimulační opatření, což ovlivnilo sentiment vzhledem k tomu, že dřívější stimulační opatření se stále plně neprojevují v ekonomické výkonnosti. V Austrálii se inflační očekávání v říjnu snížila na tříleté minimum 4 %, což představuje poněkud pozitivní signál. Zápis z posledního zasedání australské centrální banky (Reserve Bank of Australia - RBA) však odhalil diskuse o možném snížení i zvýšení sazeb, což odráží přetrvávající nejistotu ohledně hospodářského výhledu. RBA dospěla k závěru, že současná úroková sazba vhodně vyvažuje rizika spojená s inflací a podmínkami na trhu práce. Pár AUD/USD nedávno dokončil klesající vlnu na 0,6707 a nyní vytváří konsolidační pásmo nad touto úrovní. Pokud pár prorazí směrem dolů, mohl by se zaměřit na další pokles na 0,6682. Proražení směrem vzhůru by naopak mohlo vést ke korekčnímu pohybu k úrovni 0,6796. Po této korekci by mohl klesající trend pokračovat směrem k 0,6655. Indikátor MACD podporuje medvědí výhled, když se jeho signální linie nachází pod nulou a má klesající trend.
img

Graf dne – EURUSD (1.10.2024)

01.10.2024 Pár EUR/USD dnes zažil výraznou volatilitu, přičemž euro vůči dolaru navzdory smíšeným ekonomickým údajům posilovalo. To přichází uprostřed složitého pozadí údajů o inflaci v eurozóně, výrobních údajů PMI a měnících se očekávání měnové politiky. Měnový pár se aktuálně obchoduje kolem 1,11, což je pokles o 0,23 % za den.
img

BREAKING: Francouzský index spotřebitelských cen mírně nižší, než se očekávalo, EURUSD po zprávě beze změny

13.09.2024 Francouzský CPI roste níže, než se očekávalo, což potvrzuje včerejší rozhodnutí ECB snížit sazby. Index CPI bez tabáku dopadl mírně pod očekáváním na úrovni 120,01 vs. 120,07. Reakce trhu je nevýrazná, protože účastníci čekají na nadcházející údaje z USA. Zpráva Michiganské univerzity by mohla posloužit jako poslední jasný signál ohledně rozsahu snížení sazeb FOMC. EUR/USD se obchoduje poblíž rezistence na úrovni 61,8 % Fibonacciho retracementu. Překonání této úrovně by mohlo vést k opětovnému otestování úrovně 1,11 nebo vyšší pro tento pár. Index RSI se nachází v neutrální oblasti a vykazuje měsíční medvědí divergenci s nižšími maximy a nižšími minimy. MACD rovněž potvrzuje medvědí výhled pro tento pár.
img

Prognóza pro pár AUD/USD na 30. srpna 2024

30.08.2024 Ve čtvrtek po překonání rezistence 0,6801 nedokázal ani oscilátor Marlin, ani australský dolar prodloužit růst. Trh vypadá vyčerpaně a může korigovat k supportu linie MACD poblíž cílové úrovně 0,6691.
img

NZD/USD před zasedáním RBNZ nabírá na dynamice

13.08.2024 Novozélandský dolar vůči americkému dolaru neustále roste a v pondělí se kurz NZD/USD dostal na 0,6014. Finanční trhy se připravují na středeční zasedání novozélandské centrální banky (RBNZ). Analytici obecně předpokládají, že RBNZ podeváté v řadě zachová oficiální hotovostní sazbu na úrovni 5,5 %, což odráží přetrvávající obavy o robustnost novozélandské ekonomiky.
img

Obchodní signály pro ZLATO na 18.–20. července: prodávejte pod 2 468 USD (Murray 8/8 – symetrický trojúhelník)

19.07.2024 Zlato se zkraje americké seance obchoduje kolem 2 464,35 USD v rámci vzestupného kanálu, který se vytvořil v grafu H1, a vykazuje potenciál růstu, ale s rezistencí kolem Murray 7/8 na úrovni 2 468.
img

Prognóza pro EUR/USD na 2. července 2024

02.07.2024 Včera euro uzavřelo pod linií Kijun-sen s velkým horním stínem. Euru se nepodařilo dosáhnout cílové úrovně 1,0788 a je pravděpodobně na cestě k uzavření gapu pod úrovní 1,0724. Všechny tyto akce se však odehrávají v rámci očekávání blížícího se amerického státního svátku ve čtvrtek a klíčových údajů o zaměstnanosti v USA v pátek, které jsou hlavní událostí týdne. Z čistě technického hlediska včerejší výsledek pouze posiluje medvědí výhled ve střednědobém horizontu.
img

Akcie Tesla se dostaly pod medvědí tlak

16.05.2024 Akcie Tesla se po ústupu z dvouměsíčního maxima 198,62 odrazily od 20denního jednoduchého klouzavého průměru (SMA). Další zisky jsou však pochybné, protože cena dnes míří dolů. Krátkodobý obrázek je podle ukazatelů hybnosti smíšený. Stochastický oscilátor se prudce odrazil od přeprodaných úrovní, avšak ukazatel RSI se pohybuje kolem neutrální úrovně 50.
img

Obchodní signály pro ethereum (ETH/USD) na období 17.–19. dubna 2024: prodej pod 3 125 USD (21 SMA – 2/8 Murray)

18.04.2024 ETH/USD se obchoduje kolem 3 046,92, pod 21. SMA a uvnitř klesajícího trendového kanálu, který se formuje od konce března. Ether by mohl pokračovat v poklesu, jelikož se dostává pod medvědí tlak, a pravděpodobně najde nejbližší support kolem 1/8 Murray nacházející se na 2 812.
img

Obchodní signály pro ZLATO (XAU/USD) na 16.–18. dubna 2024: prodávejte pod 2 390 USD (21 SMA – Fibonacci 61,8 %)

16.04.2024 Včera během americké seance zlato dosáhlo minima 2 325, což je úroveň, která se shoduje s 200 EMA, a z této oblasti získalo silné býčí momentum a během necelých 24 hodin prudce vzrostlo o více než 50 USD.
img

Měnový pár GBP/USD se propadá pod klouzavé průměry

03.04.2024 Měnový pár GBP/USD klesl pod dlouhodobou vzestupnou trendovou linii a 200denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA). Přesto se nedostal z oblasti konsolidace 1,2520-1,2820, která omezuje cenovou akci od konce listopadu. V současné době se pár snaží získat zpět část ztrát z předchozích dnů, ale momentum je stále slabé. V případě výprodeje pod spodní hranici rozpětí a linii podpory 1,2495 se výhled trhu změní na negativnější a bude napadat barikádu 1,2370.
img

EUR/AUD se vrací ke klesající trendové čáře

01.03.2024 EUR/AUD během včerejší seance vystřelil na nové tříměsíční maximum 1,6693 a prorazil dlouhodobou klesající trendovou linii směrem vzhůru. V současné době pár oslabuje svou hybnost a něco se odráží i na technických oscilátorech. Index RSI směřuje dolů nad úroveň 50, zatímco stochastický ukazatel se drží nad úrovní 80, což naznačuje přetížený trh.
img

GBP/USD H4 | Očekává se pokračování medvědího trendu

07.02.2024 Analýza páru GBP/USD (britská libra/americký dolar) naznačuje potenciální medvědí scénář obratu s klíčovými úrovněmi supportu a rezistence:
img

Powellovy komentáře podpořily USD a dluhopisové trhy

05.02.2024 Nedávné Powellovy výroky v pořadu "60 Minutes" odstranily jakoukoli nejistotu ohledně snížení úrokových sazeb v březnu, přičemž předseda Fedu naznačil, že na snížení sazeb na příštím zasedání je příliš brzy.
img

Technická analýza páru GBP/USD na 5. února 2024

05.02.2024 Kontext nedávných pohybů: Měnový pár GBP/USD vykazoval po zasedání Bank of England (BOE) výraznou volatilitu. Pár se prudce zvýšil na 1,276 a poté klesl na 1,268. Rezistence se předpokládá na úrovni 1,270, přičemž support se nachází poblíž 1,260.
img

📊 US500 je před CPI v bočním trendu

11.01.2024 Zpráva o inflaci CPI v USA za prosinec má být zveřejněna dnes ve 13:30 GMT. Očekává se, že zpráva ukáže zvýšení celkové inflace CPI i pokles základního ukazatele. Načasování prvního snížení sazeb FOMC je stále otevřenou otázkou a dnešní čtení může investorům pomoci najít odpověď.
img

USD/JPY se propadá a drží se pod klouzavým průměrem

04.01.2024 USD/JPY zahájil rok 2024 v pozitivním módu, když se odrazil od úrovně podpory 140,90 se silnou rezistencí vycházející ze strmé klesající trendové linie. Ukazatel RSI se nachází pod neutrální hranicí 50, ačkoli posílil, a ukazatel MACD se drží nad červenou signální linií a v záporné oblasti.
img

GBP/JPY: vlajková formace

28.11.2023 Pár GBP/JPY krátkodobě klesl, což bylo přirozené po jeho silném růstu. Mohl pouze otestovat a znovu otestovat krátkodobé úrovně supportu, než znovu poskočí výš. Cena se v době psaní článku nachází na 187,56. Zaujatost (bias) zůstává býčí navzdory současnému poklesu, když si futures oproti jenu udržují medvědí výhled.
C:\fakepath\usdcad-24112023-1.png

Forex: Technická analýza USD/CAD

24.11.2023 USD/CAD: Z technického hlediska denního grafu se objevili kupci pod klouzavým průměrem SMA 50. Navíc oscilátory by ještě musely potvrdit medvědí výhled a jsou varováním pro prodejce. Před uvažováním o short pozici si počkejme na překonání SMA 50 a pokles pod hladinu 1,3650. Pak bychom mohli prolomit oblast 1,3630 – 1,3625 a otestovat hladinu 1,3600 či support kolem 1,3570 – 1,3565. Na druhé straně nejbližší rezistence, která by měla zabránit růstu, je oblast 1,3750 – 1,3755. Prolomení této oblasti by mohlo vyvolat růst k hladině 1,3800. Pak bychom mohli otestovat oblast rezistence 1,3840 – 1,3845 a pak roční maxima okolo 1,3900.
img

AUD/USD se zastavil o 200denní klouzavý průměr

24.11.2023 AUD/USD nenašel dostatek kupců, kteří by rozšířili úterní býčí běh nad tříměsíční maximum 0,6590, a ve středu uzavřel s určitými ztrátami. Z technického hlediska se krátkodobé riziko přiklání k růstu. Oscilátor MACD posiluje svou pozitivní hybnost nad svými spouštěcími a nulovými liniemi.
img

Technická analýza BTC/USD na 22. 11. 2023

22.11.2023 Binance Holdings a Changpeng Zhao uznali občanskoprávní obvinění vznesené proti nim. Changpeng Zhao, zakladatel kryptoměnové burzy Binance, souhlasil s odchodem z funkce generálního ředitele a přiznal se k "porušení požadavků proti praní špinavých peněz". To vše v rámci vypořádání, na kterém se podílelo ministerstvo financí. Vyjednané vyrovnání mezi oběma stranami umožňuje Binance pokračovat v činnosti. Přesto je to další rána, kterou komise uštědřila trhu s kryptoměnami.
C:\fakepath\usdjpy-21112023-analyza.png

Forex: Technická analýza USD/JPY

21.11.2023 USD/JPY: Z technického hlediska denního grafu prolomení pod oblast 149,20 – 149,15 a pod support 148,80 – 148,70 potvrzuje prolomení linie neckline formace dvojitý vrchol kolem 152,00. Oscilátory na denním grafu jsou v negativní zóně a nejsou přeprodané. To s poklesem pod hladinu 23,6 % Fibonacciho retracementu potvrzuje medvědí výhled. Nyní bychom mohli prolomit hladinu 147,00 a otestovat klouzavý průměr SMA 100 kolem 146,50. Následuje hladina 38,2 % Fibonacciho retracementu okolo 146,20 – 146,15 a její prolomení by mohlo vyvolat další pokles. Na druhé straně nejbližší rezistence je hladina 148,00 a pak hladina 23,6 % Fibonacciho retracementu u 148,35. Její překonání by mohlo vyvolat posílení k hladině 149,00. Další růst by mohl zastavit u hladiny 149,25. Proražení této hladiny by přerušilo negativní výhled a nastavení by se změnilo na býčí.
C:\fakepath\audusd-09112023-analyza.png

Forex: Technická analýza AUD/USD

09.11.2023 AUD/USD: Z technického hlediska denního grafu nevydařené proražení klouzavého průměru SMA 100 a následný pokles potvrzuje medvědí výhled. Cena našla support kolem SMA 50 a před uvažováním o short pozici bude třeba počkat na prolomení hladiny 0,6400 a setrvání pod ní. Pak bychom mohli otestovat support 0,6335 – 0,6325. Dále bychom mohli klesat k hladině 0,6300 či k ročním minimům okolo 0,6270. Na druhé straně nejbližší rezistence je oblast 0,6460 – 0,6465, dále pak SMA 100 kolem důležité psychologické hladiny 0,6500. Její překonání by mohlo vést k proražení oblasti 0,6520 – 0,6525, což by bylo signálem pro kupce a mohli bychom otestovat pondělní maxima. Pak bychom mohli otestovat hladinu 0,6600 nebo SMA 200 kolem 0,6620 – 0,6625.
C:\fakepath\usdjpy-06112023-1.png

Forex: Technická analýza USD/JPY

06.11.2023 USD/JPY: Z technického hlediska 4hodinového grafu se našli kupci pod klouzavým průměrem SMA 200. Ovšem absence výraznějšího růstu naznačuje možnost pokračování korekce z ročních maxim. Oscilátory na denním grafu ztrácí býčí momentum, ale nepotvrzují medvědí výhled. Před uvažováním o short pozici počkejme na prolomení hladiny 149,00. Pak bychom mohli otestovat support 148,70, oblast 148,25 či hladinu 148,00. Mohli bychom oslabit k oblasti 147,30 – 147,25. Na druhé straně nejbližší rezistence je důležitá psychologická hladina 150,00, dále oblast 150,40 – 150,45. Pak bychom mohli růst k hladině 151,00. Pak bychom mohli otestovat hladinu 151,70 či hladinu 152,00.
img

Technická analýza páru EUR/USD na 3. listopadu 2023

03.11.2023 Pár EUR/USD se odrazil od hladiny 1,0524 a prorazil nad zónu 50 a 100 MA kolem hladiny 1,0590. Obchodníci před odpoledním zveřejněním údajů o NFP zaujímají pozice, takže volatilita by mohla být nižší než obvykle a trh by měl obchodovat uvnitř pásma. Nejbližší technická rezistence se nachází na hladině 1,0626 a 1,0640 a intradenní technický support na hladině 1,0558. Dalším cílem medvědů je technický support na hladině 1,0524 a 1,0496, ale k jeho dosažení medvědi potřebují prorazit pod intradenní support. Pokud bude druhý jmenovaný porušen, pak by byl testován klíčový krátkodobý technický support na hladině 1,0449. Slabé a negativní momentum v grafu časového rámce H4 potvrzuje krátkodobý medvědí výhled.
img

Technická analýza páru EUR/USD na 2. listopadu 2023

02.11.2023 Pár EUR/USD znovu opustil hladinu 1,0524 a aktuálně se obchoduje uprostřed pásma. Obchodníci před odpoledním zveřejněním údajů ADP otevírají pozice, takže volatilita by mohla být nižší než obvykle. Nejbližší technická rezistence se nachází na hladině 1,0626 a 1,0640 a intradenní technický support na hladině 1,0558. Dalším cílem medvědů je technický support na hladině 1,0524 a 1,0496, ale k jeho dosažení medvědi potřebují prorazit pod intradenní support. Pokud bude druhý jmenovaný porušen, pak by byl testován klíčový krátkodobý technický support na hladině 1,0449. Slabé a negativní momentum v grafu časového rámce H4 potvrzuje krátkodobý medvědí výhled.
img

Technická analýza páru EUR/USD na 1. listopadu 2023

01.11.2023 Měnový pár EUR/USD se odrazil k hladině 1,0675, ale pak na vrcholu pohybu vytvořil svíčkový pattern Bearish engulfing a trh se v grafu časového rámce H4 vrátil pod 50 a 100 MA. Nejbližší technická rezistence se nachází na hladině 1,0626 a intradenní technický support na hladině 1,0558. Dalším cílem medvědů je technický support na hladině 1,0524 a 1,0496, ale k jeho dosažení medvědi potřebují prorazit pod intradenní support. Pokud bude druhý jmenovaný porušen, pak by byl testován klíčový krátkodobý technický support na hladině 1,0449. Slabé a negativní momentum v grafu časového rámce H4 potvrzuje krátkodobý medvědí výhled.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 31. října 2023

31.10.2023 V Brazílii vidíme výrazný nárůst popularity stablecoinů, hlavně pokud jde o tether (USDT). Podle nejnovějších zpráv Receita Federal, zvláštního oddělení pro federální příjmy v Brazílii, překonal objem obchodů s USDT v roce 2022 celkový objem obchodů se všemi ostatními kryptoměnami.
Související klíčová slova: Index strachu | Oční duhovky | Formace dvojitý vrchol | Býčí pohyb | Fibo | InstaForex Kurz | Retracement | Reserve Bank of Australia | Reality | Úrovně retracementu | Salvadorci | Pokračování klesajícího trendu | Klesající klín | NFLX.US | Russell 2000 (US2000) | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Šterlink | Ethereum | US2000 | Naréndra Módí | Sandbox | Silný support | Pokles k supportu | Evropská komise | Overbalance | Zkušenosti | Kryptoměnový průmysl | Nárůst objemů | Vstupy | Pozitivní vliv | Holubičí tón | Soustředění | Výrobní inflace | Boční kanál | Prodej kryptoměn | Tržní kontext | USDT | Opětovný pokles | Budoucí směr | Pfizer | Stochastický | Údaje z USA | Včerejší zpráva | Obchodník | Zpravodajský server | EUR | Mince | Trend | Nový týden | Produkty obchodované s finanční pákou | Bitcoinový ETF | Kroky Fedu | Zpráva Commitment of Traders | Celkový zisk | Burzovně obchodované fondy (ETF) | Bank of Japan | Američtí voliči | Libra vůči dolaru | Nikl | BTC | Take Profit | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Podnikatel | Statistiky | Kolaps | Korelace | Makroekonomika | Hlavní události | Krypto trh | Long pozice | Voyager Digital | Britská libra | Aktiva | Dolar (USD) | Line | Americká zpráva | Regulační orgán | Snížení emisí | Jack Dorsey | Nákupní pozice | Index US500 | Brown Brothers Harriman | Pravděpodobnost | Zvýšení cel | TerraUSD (UST) | Přesnost | ISM ve službách | Příležitost k prodeji | Burza | Energetika | Další snižování sazeb | Zasedání ECB | Komunita | Zveřejnění výsledků | Přijímání bitcoinů | FedWatch Tool | Gold | Index volatility VIX | Fungování trhů | Bearish Engulfing | Napětí mezi Izraelem a Íránem | Goldman Sachs | Berkshire Hathaway | Technické signály | Chování trhu | Výkon amerického dolaru | Geopolitické napětí | Analýza USD/JPY | Lagardeová | Zavírací cena | Graf | Poplatky | DeFi | Rostoucí ceny | Zprávy z USA | Prodejní příležitost | Dovoz z USA | Vyčerpání kupců | Pokračování poklesu | Ruské ministerstvo financí | Výkon | Exchange | Trendový kanál | Jens Klatt | Proti trendu | Support a rezistence | Henrique Tomé | Rostoucí inflace | Uvalení sankcí | Nezaměstnanost | Pandemie | Růst cen | S&P 500 futures | Klouzavé průměry | Aktualizovaný výhled | Třetí vlna | Investiční roadshow | Snížení úrokových sazeb | Směrnice | Ruské elity | Silné oživení | Analýza volatility | Dolarový index | Strach | Analýza USD | Trumpova agenda | Finanční centrum | Makroekonomické zprávy | Počet nezaměstnaných | Výhled pro bitcoin | COT (Commitments of Traders) | Analýzy | Vysoké riziko | Trendová čára | Dolary | Argentinská centrální banka | Volná pracovní místa | ČSOB | Krátkodobé očekávání | Zasedání australské centrální banky | Nakamoto | NZD/USD | Profesionální obchodníci | EUR/MWh | Pohyb ceny | Cenné papíry a burzy | Příležitosti k nákupu | Guvernérka ruské centrální banky | Konflikty | Cenové rozpětí | Trendová linie | Ethereum (ETH/USD) | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Evropská měna | Žádné časové omezení | Pokles dolaru | Hladiny rezistence | Negativní výhled | WSJ | Výrazný pohyb | Grayscale | Index ISM ve službách | Uvolnění měnové politiky | Týden na trhu | Zásady money managementu | Proražení | Chainalysis | Vysoké sazby | Výhled | Tiskové agentury | Token | Uchovatel hodnoty | Technická analýza EUR/USD | Pohyby trhu | Americký prezident | Trumpová | Wall Street Journal | Trojúhelník | Pohyb BTC | Boom | Trumpovy plány | Inflace | Short pozice | Americké výnosy | Harris | Suroviny | Přijetí | Tipy pro začínající obchodníky | New York | Zasedání Evropské centrální banky | Volatilita | Události roku | Obchodní plán | Korekční pohyb | Three Arrows Capital | Možnost poklesu | Tržní fáze | Překonání SMA | CZK | Reakce trhu | Technická analýza BTC/USD | Formace hlava a ramena | Trendové čáry | Krátkodobé dno | Nové trhy | Seasonax | Překážky | Prezident Bukele | Konfederace britského průmyslu (CBI) | Průmysl | Nákup libry | Spotřební daně | Zasedání FOMC | Větší ztráty | Výrazný růst | Medvědí fáze | Hodnota zlata | Snižování sazeb | Důležité zprávy | Obchodní účet | Zařízení | Hodinový graf | Kongres | Izrael | Gap | Fintech společnost | Ministr hospodářství | Zavedení digitální měny | Bankomat | Více obchodů | Opatření | PostFinance | Platby kryptoměnami | Oblast konfluence | Futures | Volatilita krypto | Výhled na krypto | Fibonacci | Breaking | Hedgeové fondy | Riziko likvidity | Výsledky průzkumu | Obchodní seance | Cestovní ruch | Zpráva | Zpráva NFP | Směnné kurzy | Dovoz z Číny | Zprávy z kryptoprůmyslu | G7 | Daňové otázky | Centrální banky | Vývoj měnového páru | Kryptoměna Dogecoin | Celková míra inflace | Klíčová průmyslová komodita | Sygnum | Snižování inflace | Tým Purple Trading | Příkaz | Zákon o kryptoměnách | MIFID | Decentralizovaná databáze | Donald Trump | Americké dolary | Důležité makroekonomické zprávy | Ekonomické ukazatele | Sankce | Obnovitelné zdroje energie | Technická analýza USD/CAD | Býčí fáze | Burza FTX | Komise pro cenné papíry a burzu | Reakce eura | Tradingová analýza | Sell | Společnost PayPal | Bitfinex | Divergence indikátoru RSI | Covid | OpenAI | Risk-off | Klouzavý průměr SMA | Snížení nákladů | Futures na bitcoin | Obchodní války | Vývoj ceny ropy WTI | Technické indikátory a oscilátory | Evropská obchodní seance | Do Kwon | Washington | Hladina rezistence | Zpráva z Německa | Prezident Trump | Jednoduché tipy | Rostoucí trendová čára | Pokles ceny | Chování obchodníků | Výprodeje | Zdravotní péče | Momentum indikátor | DFSA | Snižování úrokových sazeb | Odhodlání | Praní špinavých peněz | Energy Information Administration | Artane Rizvanolli | Úspěšné obchodování | InstaForex Kurz pro začátečníky | BCRA | Energetický sektor | Země EU | Ekonomiky | CL | Kryptoměnové burzy | Zprávy o inflaci | Graf páru GBP/USD | Algoritmický stablecoin | RBI | Zasedání FED | Zvýšení cel na dovoz | Domácnosti | Technická analýza GBP/USD | Včerejší obchodování | Úrovně Fibonacciho | Index strachu a chamtivosti | Klíčové oblasti | Flat | Tržní sentiment | Platební gigant | Santiment | Průmyslová produkce | Fiat měny | Bernstein Bank | Akciové indexy v USA | Slabé výsledky | Long obchody | Cryptocurrency | Významné riziko | Peníze | Zveřejněné údaje | Poptávka | Řízení rizika | Výrobní index | Prudký pokles | Brent | Maloobchodní tržby | Lineární regrese | Technická analýza ETH/USD | Politika | Americká Komise pro cenné papíry | xStation | Očekávání | Avalanche | Sam Altman | Obchodní pásmo | Analýza hlavních měnových párů | Měď | Futures na ropu WTI | NFLX | Vybírání zisků | Regrese | Příležitost k nákupu | Nejnovější údaje | Silvergate Capital | Zpráva o inflaci | Jednoduchý klouzavý průměr | Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Vyšší výnosy | Posílení eura | 3D tisk | Zvýšení sazeb | Fosilní paliva | Nákup akcií | Indikátor RSI | Realita | Konflikt na Blízkém východě | Guvernér BoE | Základní sazby | Měnový fond | Financovat | Seasonax.com | Blockchain | Pákistánská centrální banka | Makroekonomické prostředí | Zprávy z krypto průmyslu | Silná rezistence | InstaForex | Americké volby | Hlavní měnové páry | Výnosy | Data z USA | Úrovně Fibonacciho retracementu | Indická vláda | Janet Yellenová | Technický výhled trhu | Obchodní signály | Nákupy | Růst | Volatility | Nabídka | Falešný průraz | Americký index | Příležitosti | Euro roste | Formace Bearish Engulfing | Itálie | EUR/CZK | Neckline | Tudor | Obchodní pokyny | MiFID II | MetaTrader | Negativní dopad | Fundamentální analýza | BreakEven | Jednání FOMC | Prognóza | SCA | Výnosová křivka | Luna Foundation Guard | Použití finanční páky | Asset management | Trh práce | Ministerstvo spravedlnosti | Prezident Fedu | Bariéra | První obchodní den | Crypto | SMA 100 | Vysoká inflace | Long příležitosti | Svíčkový pattern | Spotřebitel | Růst amerického dolaru | Buy On Dip | Pochybnosti | Býčí výhled | Superpočítač | Těžba kryptoměn a obchodování | Polkadot | Objem obchodů | Využití kryptoměn | Jesse Powell | Formace kladivo | Globální ceny ropy | Velká Británie | Pohyb kurzu | Peer-to-peer | Míra růstu HDP | Kamala Harrisová | Evropské ekonomiky | Obrat trendu | Web3 | Americká centrální banka | Vizionář | CME FedWatch | Technologické akcie | Haresh Menghani | Klíčové události | Cena bitcoinu | DailyFX | Long | Nejvyšší soud | Chování | Federální rezervní banka | Coin ATM Radar | Kontrakty | Směr trendů | Inflace v eurozóně | Nejnovější zprávy | Supreme Edition | Koruna | Úroveň rezistence | Nigérie | Geopolitická rizika | Litecoiny | Derivátové trhy | Binance Coin | Zprávy o vývoji nezaměstnanosti | AUD | Znalost | JOLTS | Paul Tudor Jones | Týdenní výhled | Globální finanční systém | Zvýšený zájem investorů | Vývoj měnového páru GBP/USD | Caterpillar | Nasdaq100 | Burzovně obchodované fondy | Nálada spekulantů | Changpeng Zhao | Regulační úřady | Formace Bullish Engulfing | GlassNode | Investujte zodpovědně | Další růst | Výsledky voleb | OIL.WTI | Vývoj kurzu | Trh | Konfluenční oblast | Index výrobní aktivity | Německý DAX30 | SAE | Digitální aktiva | Makroekonomické události | VASP | Zdroje energie | Retailoví investoři | Roadshow Bernstein Bank | Průměrné mzdy | Falešné signály | eFXnews | Open | Sam Bankman-Fried | Investiční Memento | Představitelé Fedu | Oslabování eura | Ceny plynu | Square | Výhled eura | Rozdílové smlouvy | Prohlášení | Index | Fáze konsolidace | Dlouhodobý růst | Společnosti | EIP | Bollingerova pásma | Studie | Vice | Prolomení pod support | Binance Holdings | Marketingová komunikace | Oblíbené akcie | LTC/USD | Konfederace britského průmyslu | Americké kryptoměnové burzy | MMF | Disney+ | Eura | Novozélandský dolar | Údaje o inflaci | Komise | Oblasti konsolidace | Nejistoty | Pipy | Vstup do dlouhých pozic | Tržní kapitalizace | Kapitál | FinTech | Posílení | CAD USD | Agentura Reuters | Zboží dlouhodobé spotřeby | GBP/JPY | Podmínky na trhu | BoE Andrew Bailey | Překoupené zóny | Projev Jeroma Powella | Nezájem kupců | Transakční náklady | Obchodní příležitosti | Technická analýza USD | Zasedání britské centrální banky | Technická analýza zlata | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | Euro dolů | S&P | Regulátoři | Obchodní signál | Tržní podmínky | Oslabování libry | Indikátor | Obrovský potenciál | Unie | Ochranné známky | Úsilí | Psychologické hladiny | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Distribuované účetní knihy | Kurz dolaru | Akciové indexy | OpenAI Sam Altman | Formace Shooting Star | Coinbase | Christine Lagardeová | Očekávání trhu | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Ekonomický kalendář | Prezident Nayib Bukele | Vývoj měnového páru NZD/USD | Ideální čas | Analytici Goldman Sachs | Nastavení medvědí | Zájem prodejců | Přeprodaný trh | Překoupeno | IEA | ECB Christine Lagardeová | Klesající trend | Stablecoin | Úrokové sazby | Reakce trhů | Snoop Dogg | Rekordní hodnoty | TASS | Deficit | BREAKING | Bývalý prezident | Ceny Bitcoinu | Technické analýzy | Cenové struktury | Patterny | SSI index | Analýza USD/CAD | Krátkodobé zisky | Budoucnost | Pokračující pokles | Cenová minima | Mírný růst | Odpor | Gita Gopinathová | Výhled pro americký dolar | Admiral Markets Forex Kalendář | Eskalace | Obchodní aktivita | Časové omezení | Altcoiny | Ukazatel zdraví | Kommersant | Celsius | Twitter | Blockchain etherea | Death-Cross | Podnikatelé | Wall Street Journal (WSJ) | Akciový index | Fibonacciho extenze | Index PMI | Pozornost | Bankman-Fried | JPY USD | Egyptská libra | Platforma | FedWatch společnosti CME | Dluhopisy | Elektromobily | Přijetí bitcoinu | Rumunsko | Financial Conduct Authority | Porušení zákona | Oblast rezistence | Dynamika trhu | Trumpovo vítězství | Momentum | Podnikání | Viceprezident | Vývoj měnového páru NZD/CHF | Oblasti rezistence | Prostor pro pokles | Platební prostředek | Ripple | Daně z příjmů | Harrisová | Počet žádostí o podporu | Analýza sentimentu | Salvador | Bitcoin | Short příležitost | Firma | Vitalik Buterin | OKB | Dobré obchodní signály | Bitcoin (BTC/USD) | Transakce s deriváty | Nižší minima | Pozornost obchodníků | BIS | Nákup bitcoinu | Pravidla obchodního systému | Cenový graf | Data o inflaci | Obchodovat | Linie neckline | Problémy | Obchodování s digitálními měnami | Konfluenční oblasti | UTC | Úrovně rezistence | Ethereum Improvement Proposal | Genesis Coin | Německý kancléř Olaf Scholz | Celková inflace | CryptoQuant | Americké indexy | ETH/USD | Obchodníci | Video | Finance | Největší banky | Koronavirus | CFD DAX30 | Růst úrokových sazeb | Technická rezistence | | Equity | Prezident Donald Trump | Pár EUR/USD | Shiba Inu | Analytici | Vklady zákazníků | Worldcoin | Cenový index | Růst akcií | Dow Jones | Pozornost trhu | Finanční instituce | Bank of Canada | Zastavení těžby kryptoměn | Pokles cen | Kurz pro začátečníky | Ropa | Indikátor CCI | Short squeeze | ETF | Chivo | Indikátor GMMA | HealthCare | Klouzavý průměr | Nálada na trhu | Iniciativa | Konfluenční rezistence | Konfluenční oblast rezistence | Volby | Burze | Barclays | MEXC | Zasedání Bank of England | Jak obchodovat | FXstreet.com | Obnovitelné energie | CNMV | Ethereum Improvement Proposal (EIP) | Rezignace | General Bytes | Technologická společnost | Evropský parlament | SMA 200 | Ceny benzínu | Pokračování trendu | Rostoucí ceny komodit | PayPal USD | Signál k nákupu | Indexy PMI | 60 Minutes | Finanční společnost | Ekonomové | Exponenciální klouzavý průměr | Bitcoiny | Vývoj kurzu EUR/USD | Hranice kanálu | USA | Důležitý support | Spojené státy | Mánie | Technická korekce | Konsolidace | Deloitte | KYC | Zákonné platidlo | Růst HDP | Hashrate | Pokles trhů | Index amerického dolaru (USDX) | Euro vůči dolaru | Větší korekce | USD za tunu | Pandemie covidu-19 | Velmi volatilní | Podmínky obchodování | Signál k nákupu (buy) | Překoupené podmínky | Zvyšování úrokových sazeb | USD GBP | Budoucnost kryptoměn | Cenová akce | Index volatility | Odvětví | Zisky dolaru | Analýza zlata | Americká data | Kurz dolarů | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Grayscale Bitcoin Trust | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Trading | Úroková sazba | Silvergate Exchange Network | Výdaje | Časový rámec | Riziko inflace | Městský stát | AUD/NZD | Denní tradingová analýza | TradingView | Změny klimatu | Analytici Bank of America | Podnikání na kapitálovém trhu | Vítězství Donalda Trumpa | Investiční poradenství | Býčí divergence | Dnešní zprávy | Glassnode | Investiční doporučení | Konkurenceschopnost | Británie | Ruská centrální banka | Investice do nemovitostí | Digitální ekonomika | Prezidentský cyklus | Volatilní | Riziko ztráty | EUR/USD | Reverzní vzor | Pin Bar | Varování | Nová fáze | Intervence | Cílové ceny | Kurz NZD | Trh s kryptoměnami | Oblasti forexového obchodování | 200denní klouzavý průměr | Pfizer a BioNTech | Čtyřhodinový graf | Zprávy z krypto | Další vývoj | Broker IG | Měnové politiky | Finanční služby | Kryptoměnové firmy | Neplynové zdroje | Rok 2025 | Dánové | Aktuální situace | HashRate | Obraz trhu | Short příležitosti | Konfluenční support | Zemědělství | Manufacturing | Gap směrem dolů | Rozhodnutí o sazbách | Extrémní volatilita | Prolomení supportu | Peněžní trhy | Uvolnit měnovou politiku | Bernstein | Cíl Evropské centrální banky | Indická centrální banka | Eskalace obchodního napětí | Těžby bitcoinů | Odhad HDP | Těžit kryptoměny | Momentový indikátor | NextEra Energy | Růstový potenciál | Dna | Smart kontrakty | Impulzivní pohyby | Velký zmatek | FCA | Fibonacciho posloupnost | Vítězství | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Částečný úvazek | Zájem o kryptoměny | Index výrobních cen (PPI) | Kosovo | Argentinská centrální banka (BCRA) | Špatná zpráva | Klesající trendový kanál | Uptrend | Analýza BTC | Investorský sentiment | Miliardy dolarů | ADP | Long příležitost | MT5 Supreme Edition | Krátkodobý výhled | Bankomaty | Silný trend | Pat Toomey | Přeprodané zóny | Kazachstán | Vládní výdaje | Prezidentské volby | Překřížení klouzavého průměru | Tisková konference | Eskalace na Blízkém východě | Forexoví obchodníci | Kraken | Platformy pro obchodování | Růst mezd | Arrows | Technické indikátory | Zprávy z Fedu | Sazby | Obchodní pozice | Provozní marže | PMI ve výrobě | Investiční produkt | Bitcoin jako zákonné platidlo | Komise v přenesené pravomoci | Test supportu | Investovat | PYUSD | Komoditní | Stabilní kryptoměny | Otestování rezistence | Nerozhodnost | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Snížení úrokových sazeb v USA | Ether | Regulátor | Reserve Bank of Australia - RBA | Průzkum | Firmy | Medvědí divergence | Michael Saylor | Fidelity Digital Assets | Průměrování | HDP Německa | Index výrobních cen | Růst cen ropy | Murray | Zajištění | Reálné mzdy | Zájem investorů | Vyšší ceny | DAX30 CFD | Money management | Bitcoin (BTC) | Ekonomické podmínky | Platit daně | Commitments of Traders (COT) | Ceny kovů | Pokračování rostoucího trendu | Plány Fedu | Globální ceny | Obchodní tipy pro pár GBP/USD | Investování | Průmyslové sektory | Fed | Nonfarm Payrolls | Divergence indikátoru | Index spotřebitelské důvěry | Americká ministryně financí | Nejbližší support | Maďarský forint | Vyšetřování | Rozpočtový deficit | Účastníci trhu | Prodejní signál | Automobilový průmysl | World ID | Česká vláda | Hry | COIN | Trhy | Banky v eurozóně | Oblasti konfluence | Nejbližší rezistence | Růst akcií společností | Vývoj USD | Náměstek ministra financí | Vyšší riziko | Oscilátor | Začátek nové fáze | Rizika | Bitcoin City | Žlutý kov | Varování před riziky | Eurozóna | Investiční rozhodnutí | Commitment of Traders | Fond | ISM | Saturday Night Live | Zvýšení volatility | Globální trhy | Obchodujeme | Důležitá rezistence | Kancléř Olaf Scholz | Pivotní body | Úspory | Index amerického dolaru (DXY) | Pokles cen akcií | Futures na ropu | Kalendář ekonomických událostí | Velcí hráči | Prodávající | Fundamentální základ | Konfluence | Energetické společnosti | xStation 5 | Začínající obchodníci | Ředitelka | Klíčové faktory | Velké fiskální stimuly | Tempo snižování sazeb | Institucionální obchodníci | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Bilance | Americké akciové indexy | Dogecoiny | Vladimir Putin | Proražení rezistence | Tesla | Snížení sazeb Fedu | ONE | Regulační orgány | Miliardář | Španělsko | XTB Research | Odrazy | Forex kalendář | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Etherscan | RBNZ | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Nizozemský regulátor | St. Louis | Potenciál poklesu | Index spekulativního sentimentu | Mzdy | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Přeprodané podmínky | CAD | Woodside Energy | Sentiment trhu | Včerejší seance | Shortování | Významný dopad | Konfluence hladiny | Cenové úrovně | Netflix (NFLX.US) | Společnost | Ředitel organizace | François Villeroy de Galhau | Zpřísňování měnové politiky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Technický výhled na trh | Ztráta | USDIDX | Institucionální investoři | FXstreet | Coinbase Custody | Reporty | Fundamentální pozadí | Obchod | Purple Trading | Investoři a obchodníci | Hlavní trend | Prodeje existujících domů | Obchodní rozhodnutí | Tradeři | Francouzský index | Čas na nákup | AUD/USD | Index relativní síly | Valeria Bednarik | Americká Federální rezervní banka | Volatilita krypto trhu | Moving Average | Riziko | Analytik | Klesající ceny | Spotové ceny | FIAT | JPY | Citi | Pivot | Binance | Chance | RSI | Bank of America | Cenový strop | Semináře | Transakce | USDX | Údaje o HDP | Zvýšené volatility | Portfolio | Nástroj | GBP | Otevřít obchodní účet | NATO | Tether (USDT) | Plyn | Spekulativní pozice | Čína | Know-how | Risk | Inovace | Úrovně supportu | STAR | Pocity | Platidlo | Ceny | Obchodování s bitcoinem | Prognóza vývoje | ETH | Tržní pohyby | EMEA | Financování | Významná rizika | Recese | Global Markets | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Pohyby na trhu | Kompozitní index | COT report | Pivot Pointy | Války | Změna politiky | Impuls | Analýza a prognóza | Swingové maximum | Centrální banka | Předpovědi | Predikce | Doporučení k obchodování | WTI | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | Exponenciální klouzavý průměr (EMA) | SMA | Praxe | Divergence | Makroekonomické faktory | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | CFTC | Libra | Energetické úspory | Investiční možnosti | Ekonomické nestability | Odborníci | Investments | Údaje o vývoji inflace | Dopad na trhy | Zóny supportu | Zákonodárci | Celní politiky | Manipulace s trhem | Klima | Stratég | Stablecoiny | Instituce | Propuštění | Shooting Star | Forint | Vstup do trhu | Ceny zlata | Powellovy komentáře | Obchodování GBP/USD | Dobře definovaný obchodní plán | Technické rezistence | IHNED | Frank | Index Nasdaq | CFD | Pár USD/CAD | Informace z trhu | CEO | 256/2004 | Defi | Dvojitý vrchol | Technická analýza BTC | Dlouhodobý trend | Růstové momentum | Austrálie | Silný pokles | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Keith Gill | Rozhodnutí FOMC | Miliardy USD | Průměrná volatilita | Obchodní den | Obchodní tipy | Singapur | Hongkong | Ceny energií | FTX | Zvyšování daní | MetaTrader 5 | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | Velké instituce | Obchodní analýza | VIX | Akcie Tesla | RUB | Írán | EPS | Jasný signál | Údaje o průmyslové výrobě | Čínské zboží | Histogram | Bias | Pracovní místa | Odvětví kryptoměn | Vlna poklesu | TerraUSD | Zisk | Bank of England | Mimořádná opatření | Ceny BTC | EURUSD | Fóra | Obchodované fondy | Pozitiva | Spekulovat | Dovoz | Nasdaq Composite | Ruská federace | Vklady | Obchodování | Býčí sentiment | Nové prognózy | Falešné proražení | Posílení dolaru | Statista | Prezident | Růst inflace | Pokles hodnoty | Jednotná evropská měna | Analýza páru EUR/USD | Oslabování dolaru | Státní rozpočet | Evropa | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | CCI | Ceny ropy | Euro klesá | Nové regulace | Kupující | Ekonomické cykly | Francie | Předpověď | Údaje | Silná rally | Potenciální změny | Dolarové sazby | Ekonomické události | Eurodolar | Kontext | Biden | Ukazatel inflace | Swingové minimum | Financial Conduct Authority (FCA) | FXstreet.cz | Teherán | Obchody | Britská měna | Těžby Bitcoinu | Technologické firmy | Medián | Index CPI | xStation5 | Svíčkový graf | Rostoucí klín | Portfólia | Japonsko | Zemní plyn | Úroveň parity | Marže | Směřování | Překoupený trh | Visa | Velké objemy | Bollinger Bands | Příležitosti k prodeji | Aktivum | Přenos | Společnost XTB | CARA | GMT | Situace | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Růst dolaru | SMA 20 | Google | Tržby | Stagnace | Finanční systém | Snižování produkce | Vládní politika | Euro STOXX | FOREX | Signály | Guvernér | Jasný směr | Výrobní aktivity | Tweet | Index relativní síly (RSI) | HDP | Měnové kurzy | Hlava a ramena | Načasování | Daňové zatížení | Protekcionismus | Optimismus | Nákupní aktivita | Rozhodování | Dolar | Další posilování | Euro | Investování je rizikové | LME | JP Morgan | Zdanění | Fibonacciho úrovně | MATIC | Politici | USD/CAD | Obchodní bilance | Index PCE | Vyšší inflace | Brazílie | Salvadorský prezident | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | Bitcoinové sítě | Akumulace | Zdraví | Pozitivní výhled | Holubičí Fed | Stimuly | Ztráty | Regulační rámec | Brazilský real | Výhled trhů | Růst průměrné mzdy | Bankovní licence | Technický výhled | Pozitivní momentum | Japonský jen | Klesající inflace | Index amerického dolaru | Nakupovat | FOMC | Přístup ke kryptoměnám | Pokles zlata | Akcie | Medvědí trend | IntoTheBlock | Prodejní pozice | Cílová cena | Fundamentální výhled | Kupci | Mzda | Americké úřady | Investiční nástroj | Dynamický support | Vzestupný trend | Tether | Index spotřebitelských cen | Američtí zákonodárci | Štěstí | City | Týdenní pivot | Trojitý vrchol | Krypto analytik | Zrychlení růstu | Asijské seance | Cardano | Obchodní výhled | Vývoj ceny | Býčí trend | Index cen | Změny na trhu | Převis | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Technické faktory | Libra šterlinků | USDJPY | Index VIX | Rekordní maximum | Realizovat zisk | Price Action | Rostoucí trendové čáry | Etheru | Cenový kanál | Přeprodané oblasti | Prostor k růstu | Technologie | Marlin | Analýza EUR/USD | Prognózy | SSI | Kurz | Daně | DNO | Ministři | Neel Kashkari | Spoluzakladatel | Živé vysílání | DXY | Švýcarská národní banka | Jádrová inflace | Oscilátor Marlin | Americká ekonomika | Růstový trend | Pracovní místa v USA | Index cen výrobců | Snížení těžby | Investice do kryptoměn | Měnová politika Fedu | Uzavření gapu | Výsledky | Vstup na trh | Míra inflace | Silnější dolar | S&P 500 a Nasdaq | Investice | USDC | Osobní příjmy | CBDC | Podíl Ruska | Pro investory | Fidelity | Návrh zákona | Traders | Potenciál | Míra volatility | Finanční produkty | Zdravotnictví | Doporučení pro obchodování | Rally | Investujte | Výsledek zasedání | Pokles inflace | Přeshraniční platby | Kapitalizace | Komunikace | Trhy s kryptoměnami | Pravidla hry | Pivoty | Indie | Bod | Satoshi Nakamoto | Federální obchodní komise | Aktuální vývoj | Tipy pro začínající | Makrodata | Genesis | Zisky | Těžby kryptoměn | Makroekonomický vývoj | Regulace | Deriváty | LTC | Dluhopisové trhy | Fondy | DAX40 | USD za barel | Skalpování | Základní pravidla | Hospodářství | Zotavení | Volatilita páru EUR/USD | Důvěra | Roaring Kitty | Potenciál trhu | Čistý příjem | Streamovací služby | Russell 2000 | Ukazatel | Členové Fedu | Obchodní politika | Měny | Profitovat | Inaugurace | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Daňové příjmy | Burzy | Objem maloobchodních tržeb | Hospodářský růst | BOOST | UST | Hlavní kryptoměna | Prezident Putin | Rusko | Vývoj ceny ropy | Signál | Silvergate | Možnost dalšího růstu | Řízení rizik | Obchodování s kryptoměnami | Britské měny | Zhodnocení | Organizace | BitMEX | Negativní sentiment | Jižní Korea | BaFin | Engulfing | Medvědí scénář | DAX30 | Hodnota bitcoinu | FedWatch | Potenciální ztráty | Rozšíření | Technická analýza | Plány | Smíšené výsledky | Formace Pin Bar | Zájem institucí | Přetrvávající vysoká inflace | Administrativa | DOGE | CoinGecko | Silný trh | Pozitivní signál | Dolarový index (DXY) | NFP | Vývoz do USA | Konvergence | Signál k prodeji | Blockchainové technologie | Elon Musk | Zprávy o nezaměstnanosti | Euro Stoxx 50 | Typ obchodování | TIM | Energie | Objem | Forex.com | Investiční | Týdenní pivotní body | Nálada | Elvira Nabiullinová | Příjmy | ESMA | EUR/AUD | Prodej | Rok 2024 | Financial | Zasedání Fedu | Jobless Claims | Bloomberg | Admiral Markets | XAU/USD | Vliv na americký dolar | Evropská unie | Patenty | Tokeny | Rozvoj | Finanční nástroje | Silný růst | Mexiko | Celkový trend | Vyhlídky | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Míra | Současný trend | Korekce | Výrazný pokles | Obchodní strategie | DMA | OctaFX | Asociace | Stimulační opatření | Vakcína | Výkonnost | Ministerstvo energetiky | Průzkumy | Pokles libry | Downtrend | Nižší maxima | Index S&P 500 | FTC | Zvýšené riziko | Trumpova administrativa | Přehled | Obraty | Trendové linie | Short | Andrew Bailey | Stavebnictví | Krize | Stock market | Rostoucí trend | High | Rezervy bank | Tým InstaForex | Odvaha | CHF | Měnový trh | Obnovitelné zdroje | Centrum | Analýza BTC/USD | Zvýšení úrokových sazeb | Zakladatel | Instant Trading EU | Nákupní příležitost | Volby v USA | Dlouhé (long) pozice | S&P 500 | Prosincová inflace | JDE | Podpora | Ministři financí | Nayib Bukele | Definovaný obchodní plán | MWh | MT4 | Spojené království | Cena | Obchodování GBP | EU a USA | MicroStrategy | Příkaz stop-loss | Německo | Digitalizace | Krach | MJ | Upozornění | Příkaz Stop | Komodita | Rozpočet | Interpretace | Snížení sazeb | Prime | CME Group | Close | Bullish Engulfing | TSLA | Rate cut | Kurzy | IG | Ekonomické údaje | Situace na trhu | Silná americká data | Drahé kovy | Inflace v listopadu | Bukele | Bankovní vklady | Etherea | Solana | Medvědi | Zveřejnění zpráv | Rezervy | Zavedení cel | Zelené energie | EMA | Zpráva CoT | Forexu | Fibonacciho retracement | Podhodnocený | Inverzní výnosová křivka | Fiskální stimuly | Boom kryptoměn | Oscilátory | Zlato | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Inflace v Německu | Hlavní rizika | Soubor pravidel | Denní graf | SEC | Indikátory | Odpovědnost | Nejnovější zpráva | Oslabení | Finanční situace | Indikátor MACD | Práce | Úspěch | Banky pro mezinárodní platby | Cíle | BTC/USD | Kryptoměny | Bezpečnost | Inflační data | Maloobchodní prodej | Společnost Silvergate Capital | Terra | Banky | BlackRock | Buy | Býčí scénář | Obchodní podmínky | Fear & Greed Index | Cena dnes | Shortování eura | Vlády | Americká vláda | Express | Širší trh | Kotace | Rychlost | Investiční společnosti | Cenový pattern | Ceny mědi | Malý prostor | Šance | Daně z příjmů právnických osob | Fundamenty | Bankrot | PMI v eurozóně | Netflix | Konfederace | Svíčková formace | Wall Street | Průlom | Analýza | Úrovní podpory | Zlepšení | XTB | Ropný průmysl | Výraznější pokles | Analytici banky | Viceprezidentka Kamala Harrisová | Pozice | Stock | Současná situace | Portfolia | ChatGPT | Zájem obchodníků | Objem transakcí | OCI | Pullback | Příprava | Dlouhé pozice | Inflační report | Kovy | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Komise pro cenné papíry a burzy | Hospodářské cykly | Market | Svíčkové formace | Technologický sektor | Cenné papíry | Stoxx | Sestupný trend | Medvědí trh | Hlavní trendy | Support | General Electric | Průměrná mzda | Amsterdam | Transparentnost | Důležité informace | Vývoj ceny zlata | Východní Asie | Krypto burzy | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Soud | Pokračování růstu | Investice do bitcoinu | Investiční banka | Staking | Obchodování britské libry | Stochastický oscilátor | Algoritmus | Rizikovější aktiva | Tržní očekávání | OPEC | Ministryně financí | Broker | Sentiment | Index ISM | Nízká volatilita | Experti | NYSE | Investoři | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Zlato (XAU/USD) | Bohatý | Stop-Loss | Petr Lajsek | Růst libry | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Výkonný ředitel | Celková ztráta | Vzdělávání | Nákupní příležitosti | Měnový pár GBP/USD | Politika Fedu | Polsko | Čínská vláda | Report ADP | Massachusetts | NFT | Rezistence | Symetrický trojúhelník | Hladiny supportu | Vývoj měnového páru AUD/USD | Jasné signály | Zpráva COT | Klíčový support | Ichimoku | NZD/CHF | Průmyslové aktivity | Obchodujte | Nařízení | Snižování daní | Ropy | Prudké pohyby | RBA | Struktura | Historicky nejnižší | MT5 | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Pokles poptávky | CBI | Emitent | Americké ekonomiky | Jádrový index | Arca | USD | Kamala | Zveřejnění zprávy | Zprostředkovatelé | NextEra | PayPal | USD EUR | Počet nových žádostí o podporu | Inflace ve Spojeném království | Ekonomické recese | D1 | Vyšší úrokové sazby | Platby v kryptoměnách | Celkový objem obchodů | Americké ministerstvo spravedlnosti | Tvůrci trhu | Výkonnost dolaru | Odhad inflace | US500 | Krypto komunita | Posilování eura | Investujte na Forexu | CME FedWatch Tool | Zpomalení ekonomického růstu | Prezidentka ECB | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Americké ministerstvo | ATM | Průraz | Krátkodobé obchodování | Digitální měny | Tlak medvědů | Australský dolar | Rallye | Propad | Bankovnictví | Ekonomické výkonnosti | Trh s futures | ANO | Nový premiér | Britské libry | Digitální měny centrálních bank | Vlnová struktura | Pokles eura | Významné zprávy | Guvernéři centrálních bank | Objemy obchodů | Dogecoin | Graf páru | Finanční ztráty | Americká společnost | Růst eura | Nemovitosti | Ceny ropy WTI | Markets | USD/CHF | MiCA | PSA | Oblast supportu | Rok 2024 | Kanada | COT (Commitment of Traders) | CPI v USA | Nejistota | CME | Stav nouze | Makroekonomické údaje | Profesionální obchodník | Kryptoměna | Instant Trading EU Ltd. | Výhled pro EUR/USD | Take-Profit | Libra klesá | MetaTrader 4 | Česká republika | Technické patterny | Ceny komodit | Boční trend | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Makro | Klesající trendové čáry | Příjmy a výdaje | Evropská centrální banka | Průmyslová komodita | Psychologické úrovně | Prezidentské volby v USA | ECB | HICP | Zinek | Velikost pozice | Těžaři | Růst ceny | Měnová politika | CPI index | Doporučení | Odraz ceny | Inflační očekávání | Oslabuje dolar | Body | Parita | Korekční fáze | Krypto | Payrolls | Holubičí postoj | Charlie Munger | ROCE | Spekulace | ABC | Omikron | Line Bin | Týdenní pokles | Vývoj indexu S&P 500 | Negativní vývoj | Údaje o nezaměstnanosti | Cykly | Krypto aktiva | Hedging | EU | Miliardy | Úroveň supportu | Časové rámce | Těžba kryptoměn | PMI ve službách | Spekulanti | Roadshow | Obchodní hodiny | Graf měnového páru | MasterCard | Kulaté číslo | Poptávky po ropě | Silný růstový potenciál | Nákupní signál | Prodeje | Základní sazba | Fúze | Akciový trh | Kauza | Krypto průmysl | Investor | USD/JPY | Dvojité dno | Bloky | Nová stimulační opatření | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | American Express | Měnový pár | Kryptoměnový trh | Ovlivňování | Banka | Produkce ropy | CPI v eurozóně | Obchodování na forexu | Vlastnictví | Zvýšený zájem | Brent a WTI | Agresivní zpřísňování měnové politiky | Nákupy zlata | Významné události | Američané | Graf dne | Olaf Scholz | CNBC | Německý kancléř | Výzvy | Další pokles | COT | Hospodářský výhled | Custody | Disney
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Růst | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Medvědí trend
Medvědí trend na trzích
Medvědí trendy
Medvědí trh
Medvědí trh (Bear market)
Medvědí trh - trend (bear)
Medvědí vlajka
Medvědí vlajky
Medvědí vliv
Medvědí vliv na trh

Následující klíčová slova

Medvěd na akciích
Medvěd z Wall Street
Měď - Vývoj ceny
Měď - Vývoj ceny mědi
Meera Chandanová
Mega Cap
MEGA-CAPITALS
MEGA-CAPITALS.COM
mega-capitals.org
MEGA COPY TRADE
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
RebelsFunding
Potvrďte prosím... Zavřít