Tvůrci trhu
Přehled páru EUR/USD: 14. ledna – Euro dál klesá směrem k paritě
14.01.2025 Měnový pár EUR/USD se v pondělí dál obchodoval směrem dolů – co jiného mohl dělat? Tato situace nám připomíná loňský rok, kdy jsme často upozorňovali na fakt, že euro je překoupené a bezdůvodně drahé. Ačkoli předpovědět přesné načasování nového trendu je vždycky náročné, upozorňovali jsme, že by mohl začít po 18. září. Nakonec začal 25. září, takže současný pokles eura nás neudivuje. Tento scénář jsme probírali celý rok 2024. Je důležité si uvědomit, že ceny mohou měnit směr bez ohledu na přítomnost či nepřítomnost fundamentálních nebo makroekonomických faktorů; mluvíme zejména o lokálních vlivech. Když všichni účastníci trhu vidí zřetelný trend, proč by se někdo rozhodoval pro nákup aktiva, jehož hodnota stále klesá?
EUR/USD Overview: January 9 – The Euro's Second Consecutive Plunge
09.01.2025 Měnový pár EUR/USD zaznamenal ve středu opět výrazný pokles. Pojďme si stručně projít sled událostí. V pondělí euro nečekaně prudce vzrostlo, zřejmě v důsledku zveřejnění zprávy o vývoji inflace v Německu. Tento nárůst však začal dlouho před zveřejněním zprávy, což naznačuje, že tvůrci trhu mohli jednat na základě tajných informací. Růst eura nebyl náhodný; obchodníci začali rychle předpokládat výrazný nárůst spotřebitelských cen v celé eurozóně, zejména vzhledem k tradiční roli Německa jako motoru evropské ekonomiky – alespoň po dlouhou dobu tomu tak bylo.
Přehled páru GBP/USD na 13. prosince: libra právem následuje euro
13.12.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek také obchodoval směrem dolů. Tento pokles lze přičíst několika důvodům; a zasedání Evropské centrální banky k nim nepatří. Začněme tím, že euro a libra se často obchodují v tandemu – když ne 100%, tak alespoň 80%. Když tedy euro klesá, je 80% pravděpodobnost, že ho bude následovat libra. To je téměř axiom. Navíc libra, stejně jako euro, nemá žádné fundamentální důvody pro střednědobý růst a v posledních týdnech koriguje. V časovém rámci 4H i 1W zůstává trend medvědí. Proto se po skončení korekce dala očekávat nová vlna downtrendu a přesně té jsme teď pravděpodobně svědky.
Přehled páru GBP/USD na 28. listopadu 2024
28.11.2024 Měnový pár GBP/USD ve středu zavřel nad linií klouzavého průměru a připravil si tak půdu pro potenciální korekci. Středeční průraz nad linii klouzavého průměru naznačuje možnost silnější korekce. Korekce jsou ale ze své podstaty nepředvídatelné – mohou se výrazně lišit z hlediska doby trvání a velikosti, přičemž cena může dlouhodobě zůstat beze změny nebo vykazovat jen minimální pohyb. Rozhodnutí, zda se během takových korekcí angažovat, je na každém obchodníkovi. Doporučujeme obchodovat v souladu s převládajícím trendem, jak zdůrazňují zásady technické analýzy.
Přehled vývoje EUR/USD dne 28. listopadu 2024: Euro udělalo první krok vpřed
28.11.2024 Měnovému páru EUR/USD se ve středu po četných pokusech podařilo překonat linii klouzavého průměru. Pozoruhodné je, že se tak stalo ještě před zveřejněním amerických makroekonomických statistik, které byly zveřejněny současně a teoreticky mohly ovlivnit pohyb páru. Spekulace naznačují, že tvůrci trhu mohli být se zprávami předem seznámeni, což je přimělo snížit objem držených dolarů. Pokles dolaru o několik desítek bodů však lze stěží kvalifikovat jako kolaps nebo rozsáhlý výprodej.
Přehled páru GBP/USD na 14. listopadu: Inflace v USA nepřekvapila, euro a libra mohou zaznamenat menší korekci
14.11.2024 Měnový pár GBP/USD se ve středu vyhnul dalšímu poklesu, ale pauza může být krátkodobá. Dříve jsme varovali, že růst inflace v USA už mohl být započítán do ceny, protože je běžnou praxí, že tvůrci trhu předem zohledňují známé zprávy. Růst inflace byl patrný už minulý týden a vzbudil otázku, jak se skutečné údaje budou lišit od prognózy. Jak se ukázalo, žádná odchylka se neobjevila, takže obchodníci neměli ani jeden sodliní důvod k nákupu nebo prodeji.
Přehled vývoje EUR/USD dne 12. listopadu. Výmluvný začátek nového týdne
12.11.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí pokračoval v poklesu. Trh se na začátku týdne překvapivě vrhl do nákupů dolaru, přestože v USA ani v EU nedošlo k žádným významným událostem. To poukazuje na ohromnou poptávku po dolaru, kterou jsme podcenili. Když se ohlédneme zpět, trh strávil dva roky výprodejem amerického dolaru bez zřejmého důvodu. Analytici hovořili o oslabování americké ekonomiky, riziku recese, uvolňování politiky Federálního rezervního systému, a dokonce o možném kolapsu ekonomiky. Tato tvrzení se snažila racionalizovat chování trhu, ale my jsme v průběhu celého roku 2024 tvrdili, že je pokles dolaru nelogický. Tvůrci trhu uměle tlačili měnový pár EUR/USD výše bez jakéhokoli podstatného důvodu – bylo to obyčejné manipulování s trhem.
Přehled páru GBP/USD na 12. listopadu: Libra odolává tlakům
12.11.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí také klesl, i když k tomu neměl zjevný důvod. Britská libra klesá už měsíc a půl od zářijového zasedání FOMC, kde se Fed rozhodl snížit klíčovou úrokovou sazbu o 0,5 %. Uvažujte – Fed zavedl uvolňující půlprocentní snížení sazby a dolar zareagoval 1,5měsíčním růstem. Není to paradox?
Přehled páru GBP/USD na 30. října – libra dostává malou šanci
30.10.2024 Měnový pár GBP/USD nevykazoval ani v úterý žádný výrazný pohyb. Volatilita zůstala velmi nízká, jak je patrné z následujícího grafu, a tento problém jde za hranice samotného úterka. Trh vykazuje extrémně nízkou aktivitu už několik týdnů. Obchodování jakéhokoli měnového páru při takto nízké volatilitě je náročné, protože pohyby cen jsou prakticky neznatelné. Čekat několik dní na zisk 20 pipů může některým obchodníkům vyhovovat, ale každému ne.
Jak obchodovat pár GBP/USD dne 10. října? Jednoduché tipy a analýza pro začátečníky
10.10.2024 Ve středu pár GBP/USD pokračoval ve svém pomalém pohybu směrem dolů. Nelze jej však považovat za pomalý v pravém slova smyslu, neboť cena klesá již téměř dva týdny téměř bez přestávek či korekcí. Fundamentální pozadí tohoto týdne je nezajímavé a makroekonomické údaje prakticky chybí. V důsledku toho se prudce snížila volatilita trhu. Dnes by se mohla po zveřejnění zprávy o inflaci v USA opět zvýšit a mohli bychom se dočkat i korekce. Jelikož však všichni očekávají korekci, tvůrci trhu by mohli cenu stlačit ještě níže, když to nikdo nečeká. Teprve poté by mohla začít korekce. O britské libře v podstatě není co říci. Je stále silně překoupená, takže ve střednědobém výhledu očekáváme pouze pokles.
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 18. září: libra zůstává odtržená od reality
18.09.2024 Pár GBP/USD v úterý vykázal poměrně slušný pokles. Pojďme si jeho pohyb rozebrat. Pokles začal během americké obchodní seance. V průběhu evropské seance libra jako obvykle rostla, i když neměla důvod ani příčinu. Poté, co se odrazila od úrovně 1,3222, klesla o 60–70 pipů. Dalo by se dokonce říct, že údaje z USA vyvolaly růst dolaru, nebýt jednoho detailu: euro na stejné zprávy nereagovalo vůbec. Dochází tak k další paradoxní situaci, kdy se trh pohybuje, kam se mu zlíbí, přičemž aktuální pohyby hlavních měnových párů nemají žádnou logiku ani konzistenci. Před zasedáním Federálního rezervního systému se trh jednoduše pohupoval ze strany na stranu. Libra tři dny rostla a pak začala klesat. Ani pro růst, ani pro pokles neměla důvod. Podle technického obrazu měla obnovit pokles kolem úrovně 1,3119.
Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 10. září: trh ukazuje, jakým směrem se dívá
10.09.2024 Pár EUR/USD se v pondělí obchodoval poměrně zajímavě. Téměř celý den klesal, ačkoli k tomu neměl makroekonomické ani fundamentální podmínky. Cena ale pořád nedokázala klesnout pod nedávná lokální minima. Růst amerického dolaru podpořila nová sestupná trendová linie. Všichni ale víme, že jakákoli makroekonomická zpráva z USA klidně může vyvolat propad dolaru. A tento týden bude zveřejněna superdůležitá zpráva o inflaci. Jak na ni trh zareaguje, je velká neznámá. A ještě větší neznámá je, jaké kroky bude po této zprávě očekávat od Fedu 18. září a do konce roku 2024. Chceme říct, že dolar může stále ještě obnovit pokles prostě proto, že účastníci trhu nebo tvůrci trhu mohou dál pracovat s nadsazenými a "ultra-holubičími" očekáváními v oblasti měnové politiky Fedu.
Přehled páru EUR/USD na 28. srpna: trh dál
28.08.2024 V úterý se pár EUR/USD dál obchodoval poblíž 18měsíčních maxim. Přesněji řečeno, hodnota eura dál stoupala. Ano, včera jsme neviděli žádné nové lokální cenové rekordy, ale pár také nedokázal zaznamenat žádnou výraznou sestupnou korekci. Byl to den, kdy euro nepředvedlo novou fázi nelogického růstu. Dnes ale takovou fázi předvést může.
Přehled páru EUR/USD na 28. srpna: trh dál "odírá" maloobchodníky
28.08.2024 V úterý se pár EUR/USD dál obchodoval poblíž 18měsíčních maxim. Přesněji řečeno, hodnota eura dál stoupala. Ano, včera jsme neviděli žádné nové lokální cenové rekordy, ale pár také nedokázal zaznamenat žádnou výraznou sestupnou korekci. Byl to den, kdy euro nepředvedlo novou fázi nelogického růstu. Dnes ale takovou fázi předvést může.
Přehled vývoje EUR/USD dne 21. srpna. Panika mezi analytiky
21.08.2024 Pár EUR/USD se v úterý ani nepokusil o korekci, alespoň ne v první polovině dne. Celkově euro i dál roste každý den jako z vody. Nejvíce, v co může dolar za současných podmínek doufat, je korekce o 50–60 pipsů.
Přehled páru GBP/USD 25. června. Libra míří k úrovni 1,2500.
25.06.2024 I pár GBP/USD se v pondělí obchodoval docela klidně. Jeho volatilita nebyla dlouhou dobu úplně nejlepší. Za posledních pět dní jsme zaznamenali pohyby v průměru kolem 50 pipů. Stojí za zmínku, že trh se jen zřídkakdy pohybuje každý den jedním směrem. Proto může trvat dva týdny, než se dostane na úroveň 1,2500, která je jedním z minim čtyřměsíčního flatu ze začátku roku. Poté, co se pár před několika měsíci propadl na úroveň 1,2300, ale nedokázal v grafu 24H třikrát překonat Fibonacciho úroveň 61,8 % (1,2763), se domníváme, že hladina 1,2500 je jako cíl velmi rozumná.
Přehled páru GBP/USD 20. června. Libra šterlinků podle očekávání vzrostla, protože inflace ve Spojeném království klesla.
20.06.2024 Pár GBP/USD se ve středu obchodoval většinou směrem nahoru. Pojďme přímo k podrobnostem bez zdlouhavých úvodů. Inflace ve Spojeném království zpomalila v květnu v souladu s očekáváním na 2,0 %. Bank of England má tedy dobrý důvod uvolnit měnovou politiku už dnes. Všimněte si, že uvolnění je považováno za holubičí faktor, který obvykle vyvine tlak na měnu, zvlášť když druhá centrální banka (v tomto případě Federální rezervní systém) dál ponechává svou úrokovou sazbu na vysoké úrovni a neplánuje ji v nejbližších měsících snížit. Trh je ale podle všeho k těmto fundamentům lhostejný. Fundamentální analýza v tuto chvíli pro pár GBP/USD prostě neplatí. Možná bude znovu relevantní dnes, příští týden nebo příští měsíc, ale teď ne.
Výhled pro pár GBP/USD na 20. června. Inflace vyvolala směšnou reakci.
20.06.2024 Pár GBP/USD včera vykázal nízkou volatilitu, ačkoli byla zveřejněna klíčová zpráva o inflaci ve Velké Británii. Vůbec nás to ale nepřekvapilo. Za prvé, britská měna dokázala znovu posílit, i když už inflace ve Spojeném království klesla na cílovou úroveň Bank of England. Za druhé, reakce trhu byla tak mírná, jako kdyby se během dne vůbec nic důležitého nestalo. Bylo tedy jasné, že libra se opět rozhodla vykázat nelogický pohyb, který je v posledních šesti měsících trendem.
Přehled páru GBP/USD 19. června. První soudný den pro britskou libru.
19.06.2024 I pár GBP/USD se v úterý pokusil obnovit pokles, ale ne úplně úspěšně. Chceme upozornit, že euro a libra, které spolu obvykle dobře korelují, se v posledním měsíci, ba dokonce roce, pohybují naprosto odlišně. Nemůžeme tedy čekat, že britská libra bude klesat jen proto, že klesá euro. Libra už dva měsíce stoupá, a zatímco euro začalo klesat, britská měna podle všeho potenciální pokles jen naznačuje.
Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 14. června. Jak tvůrci trhu všechny oklamali
14.06.2024 Měnový pár EUR/USD včera vykazoval pohyby, které jsme měli očekávat. Připomeňme si stručně chronologii událostí. Zhruba před týdnem, po zveřejnění zprávy NonFarm Payrolls a po dvou měsících, kdy pár procházel býčí korekcí, měl konečně ukončit svůj pohyb vzhůru. Vzhledem k tomu, že v globálním měřítku se stále nacházíme v klesajícím trendu, bylo důvodné očekávat, že euro bude pokračovat v poklesu. Euro skutečně několik dní po sobě klesalo, ale pak byla zveřejněna notoricky známá zpráva o inflaci v USA. Americký index spotřebitelských cen zpomalil druhý měsíc po sobě, což dolar zjevně nestáhlo o 100 bodů dolů. Ve středu večer Federální rezervní systém oznámil výsledky zasedání FOMC. Úroková sazba zůstala beze změny, nic nenasvědčovalo tomu, že by v příštích měsících mělo dojít k uvolnění měnové politiky, předseda Fedu Jerome Powell dokonce uvedl, že inflace je stále příliš vysoká na to, aby se uvažovalo o snížení sazeb, a graf "dot-plot" ukázal, že holubičí očekávání FOMC slábnou. Vše tedy nasvědčovalo tomu, že by dolar měl růst.
Přehled páru GBP/USD 14. června. Libru nezajímají výsledky zasedání Fedu.
14.06.2024 Pár GBP/USD ve čtvrtek také zahájil nový sestupný trend. Jenže zatímco pokles eura byl logický, britská libra má svá vlastní pravidla. Euro jasně sleduje downtrend, takže každý růst je považován za korekci, dokud pár trend neprolomí. Jelikož trend prolomen není, je třeba každý růst považovat za příležitost k prodeji a připravit se na nový pokles. Zatím vše probíhá podle tohoto scénáře.
Přehled páru GBP/USD 5. června. Libra se dál baví.
05.06.2024 Pár GBP/USD se v úterý obchodoval poměrně klidně. I když v pondělí vykázal volatilitu kolem 100 pipů, podobné případy jsou v posledních měsících vzácné, jak vidíme v grafu níže. Chceme připomenout, že za běžných okolností se u britské měny považuje za průměrnou hodnotu 100–110 pipů za den. Mnoho obchodníků se proto rozhodlo pracovat s ní – pár vykazuje dobré pohyby. V posledních měsících ale volatilita nepřesáhla 70 pipů a cena se pohybuje téměř jedním směrem.
Smart Money trading: Načasování v konceptech likvidity (8. díl)
31.05.2024 V minulé kapitole jsme si řekli, co je to imbalance a jak ji správně chápat v kontextu ICT a SMC. Dnes se podíváme na další složku našeho konceptu, a to je timing neboli načasování. Pokud jste dlouhodobý investor či poziční trader, tak vás timing v daném dnu nemusí vůbec zajímat, každopádně pokud jste intradenní obchodník, tedy obchodník, který obchoduje na denní bázi, tak by vás timing měl dost zajímat, protože v průběhu dne se otevírají burzy po celém světě, a to v daný okamžik může vyvolat zajímavý pohyb, který se v dost případech dá predikovat v kombinaci s dalšími konfluencemi, proto je dobré timing znát a rozumět mu.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 20. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.
20.05.2024 Pár GBP/USD v pátek pokračoval v pohybu nahoru. Britská libra se na rozdíl od eura ani nepokusila o korekci směrem dolů. Ačkoli společná měna měla formální důvody k růstu, když Isabel Schnabelová řekla, že Evropská centrální banka možná v červnu sníží úrokové sazby, libra žádný důvod k růstu neměla. Fakt, že britská měna znovu stoupala, už ale nejspíš nikoho nepřekvapí.
Přehled měnového páru EUR/USD. 5. dubna. Dva scénáře pro důležitý pátek
05.04.2024 Měnový pár EUR/USD pokračoval většinu čtvrtku ve vzestupné korekci. Cena se předtím na několik dní usadila nad linií klouzavého průměru, takže trend se nečekaně změnil na klesající. Ještě včera jsme upozorňovali, že růst evropské měny byl tento týden naprosto nelogický, a přesto se trh vrátil do starých kolejí – ignoruje všechny zprávy a reporty, které favorizují dolar. Například ve středu ignoroval silnou zprávu ADP o změnách zaměstnanosti v soukromém sektoru a pozornost nevěnoval ani inflaci v Evropské unii, která meziročně klesla už na 2,4 %. Je třeba znovu připomínat, že čím rychleji a silněji inflace klesá, tím blíž je centrální banka k uvolnění měnové politiky? A čím blíž se banka dostane k uvolnění, tím větší by měl být tlak na měnu, protože uvolnění je pro národní měnu vždy negativním faktorem.
Přehled vývoje měnového páru EUR/USD. 27. března. ECB je plně připravena na červnové uvolnění měnové politiky
27.03.2024 Měnový pár EUR/USD se v úterý nadále obchodoval klidně s nízkou volatilitou. Během dne byla sice testována linie klouzavého průměru, ale klesající trend zůstává zachován. I když dojde k jistému proražení klouzavého průměru, nebude to znamenat začátek nového vzestupného trendu. Stojí za zmínku, že ve 24hodinovém časovém rámci nedává technický obrázek prostor pro dvojí interpretaci. Zpočátku jsme byli svědky silné korekce proti novému klesajícímu trendu, po níž následovala slabá korekce v rámci téhož klesajícího trendu. Pokles páru by tak měl pokračovat téměř v každém případě.
Smart Money trading - Rozdíl mezi ICT a SMC koncepty (3. díl)
26.03.2024 V předchozích kapitolách jsme si popsali, co to je ICT (Inner Circle Trader) a SMC (Smart Money Concept). Tyto koncepty jsou oba postaveny na likviditě trhu, nicméně dokázali byste říct, jaké jsou mezi nimi rozdíly? I když jsou oba koncepty postaveny na stejné věci a logice, tak jsou tam malé rozdíly, proto se na to tedy pojďme podívat a více si rozebrat jednotlivé rozdíly mezi oběma koncepty. Rozdílů mezi oběma koncepty upřímně není mnoho, nicméně jsou dost důležité v kontextu celkové strategie a pohledu na trhy a trading.
Přehled páru GBP/USD. 25. března. Údaje o HDP a Powellův projev pravděpodobně nezmění jižní vektor pohybu
25.03.2024 Měnový pár GBP/USD v pátek pokračoval v pohybu dolů. Americký dolar ve středu večer po zasedání Fedu prudce klesl, což byla logická reakce trhu. Upozorňovali jsme, že první reakce trhu na zasedání Fedu je málokdy logická a odůvodněná. Čtvrtek a pátek nám ukázaly, že trh interpretoval výsledky zasedání FOMC správně, což vyvolalo růst dolaru. Nicméně i po poklesu britské měny o 300 bodů je potřeba být soudit opatrně. Při analýze časového rámce 4H neustále střídáme trendy. Jakmile ale přepneme na denní graf, je okamžitě jasno – stále jsme potenciálně ve flatu. Ten se v posledních týdnech podobá flatu už mnohem méně než před několika měsíci; to je fakt. Cena ale zůstává ve stejném cenovém pásmu jako dřív.
Přehled páru GBP/USD. 19. března. Před zasedáním Fedu
19.03.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí nevykázal vůbec žádné zajímavé pohyby. Upozornili jsme, že nás čeká další "nudné pondělí". Bylo to jasné. Dnes by se ale volatilita páru GBP/USD mohla výrazně zvýšit. Připomeňme, že tento týden nás nečekají jen dvě zasedání centrálních bank, ale i nejdůležitější zpráva o inflaci ve Velké Británii. Trh může tyto události začít s předstihem předjímat. Pokud dnes uvidíme dobrý trendový pohyb, pak jsme měli pravdu i v tomto případě.
Smart Money Concepts (SMC) - obchodování podle velkých hráčů (2. díl)
14.03.2024 V minulém dílu jsme si rozebrali úvod do ICT (Inner Circle Trader) konceptu a v dnešním díle si rozebereme trochu odlišný styl, tedy SMC (Smart Money Concepts). Oba koncepty jsou postaveny na vnímání likvidity na trhu, nicméně se trochu liší v různých otázkách a každý z nich má své výhody i nevýhody oproti druhému. Každopádně pokud se chystáte věnovat strategiím na bázi likvidity, je nutné znát ICT i SMC.
Základní typy FX brokerů
24.09.2010 Každý trader, který obchoduje skrze nějakého makléře by měl vědět, zdali je jeho broker market maker (tvůrce trhu) nebo zdali nemá dealing desk
Související klíčová slova:
Alternativní zdroje dat | Pravidlo neobchodovat | Výkon | Silný support | Inner Circle Trader | Vstupy | Údaje z USA | Obchodník | EUR | Trend | Kolaps | No Dealing Desk (NDD) | SMC (Smart Money Concepts) | Institucionální hráči | Geopolitické konflikty | Volatility | Take Profit | Pád dolaru | SEC Form | Statistiky | Frankfurt a Londýn | Korelace | Retailoví obchodníci | Makroekonomika | Makroekonomické zprávy | Long pozice | Makroekonomické statistiky | Britská libra | Aktiva | Smart money concept | Line | Vedoucí pracovníci | Pravděpodobnost | SP500 | Nejvyšší volatilita | Frankfurt | ISM ve službách | Příležitost k prodeji | Členové představenstva | Načasování v konceptech likvidity | SMC obchodník | Obraz o trhu | Labouristé | Equities na indexu | Likvidity Asijského high | Zasedání ECB | Likvidita do obchodních seancí | Komise pro cenné papíry a burzy v USA | Přímý přístup na trh (DMA) | Reality | Chování trhu | Medvědí výhled | Omezení obchodování | US30 (Dow Jones) | ICT obchodníci | Poplatky | Zprávy z USA | Pokračování poklesu | Exchange | Uvedené časy | Myšlenka SMC | Break-Even | Typ brokera | STP broker | London open | Axiory | Velké problémy | IPDA | Zpráva | Přehled měnového páru | Největší volatilita | Banky a hedge fondy | ICT (Inner Circle Trader) | Praktický příklad | Jednoduché tipy | Důležité zprávy | ICT koncept | Analýzy | Burza | Myšlenka Smart Money | Žádný obchod | Představitelé ECB | Akumulace podle Wickoffa | Dolary | LBM | Vnímání likvidity na trhu | Hromadné akcie | Cenné papíry a burzy | Společnost je podhodnocená | SMC (Smart Money Concept) | 13F | Konflikty | Cenové rozpětí | Trendová linie | SP500 (S&P 500) | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Evropská měna | Pokles dolaru | Distribuce a akumulace podle Wickoffa | Výrazný pohyb | Prudký pokles | Manipulovat s trhem | Uvolnění měnové politiky | Proražení | Velký impulz | Výhled | Způsoby tradingu | Bullish struktury | Chytré peníze ovládají trh | Akcie své vlastní společnosti | Inflace | Světové burzy | Ukázka Equities | Lepší výsledky | Centrální banky | New York open | Christine Lagarde | New York | Zasedání Evropské centrální banky | Pohyby cen | Obchodní plán | Velcí účastníci trhu | Dealing | Pochopení struktury trhu | Sledování zpráv z mainstream | Wyckoff Theory | Reakce trhu | Pravidla obchodování | Hedgeové fondy | IPDA (Interbank Price Delivery Algorithm) | Vstup do obchodu | Obchodníci s konceptem chytrých peněz | Snižování sazeb | Zasedání FOMC | Rozdíly mezi ICT a SMC | Vice | Poskytovatel likvidity | Zpráva o inflaci | Zdroje dat | Sell | LBM 1 | Čas otevření | Zajištění zisků | Alternativní zdroje | Algoritmus dodávání cen | Obchodní seance | Bearish price action | Koncept Smart Money | Poplatek | Malá volatilita | Příklady z praxe | Akcie ve velkém objemu | Přehled o tocích peněz | Frankfurt open | Obchodní aktivita | Proces obchodování | Regrese | Analytici | Měnové intervence | Aspekty obchodování | Značení timingu | Isabel Schnabelová | Jednotlivé složky timingu | Množství komodit | Obchodní války | Impulzivní pohyb | Obchodní myšlenka | Analýzy toku objednávek | Úrovně rezistence | Nejlepší část dne na obchodování | Powell a Fed | Globální výhled | Burzy po celém světě | Pokles ceny | Graf | Úvod do ICT (Inner Circle Trader) | Tok kapitálu do daného trhu | ICT zastánci | Základní SMC | Ekonomiky | Smart Money Concepts (SMC) | Autor SMC teorie | Zprávy o inflaci | Trap Time | Poptávka | Porozumět pohybům na trhu | Pozitivní zpráva | Asie | Vstoupit do trhu | Důležitý čas | Peníze | Americký investor | Jednání bank | Chování institucionálních hráčů | Silnější pohyb | Straight Through Processing | Lineární regrese | Politika | Očekávání | Překoupené zóny | Flat | Příležitost k nákupu | Obchodní příkazy | Koncept teorie | Evropské měny | Makroekonomické prostředí | Trading strategie | Prohlášení | Obchodní signály | Nákupy | Růst | Zboží dlouhodobé spotřeby | Nabídka | Americký index | Příležitosti | Tvůrce trhu | Euro roste | Obecně trading | Fundamentální analýza | BreakEven | Sentiment na trhu | Prognóza | LBM 2 | Pravděpodobnost úspěchu | Britská centrální banka | Základní pravidla obchodování | Růst amerického dolaru | Pohyb dne | ECN Brokeři | Objem obchodů | Velká Británie | Znalost | Evropské ekonomiky | Likvidita v Asii | Obrat trendu | Využívání indikátorů | Indikátor | Jednoduché tipy pro začátečníky | Nejmenší spready | Neustálé učení se | Long | Chování | Bullish | Market Makers | Hospodářské krize | Inflace v eurozóně | Váš trading | STP (Straight Through Processing) | Pracovníci společností | Velké množství komodit | Odvětví | Zasedání centrálních bank | JOLTS | Zvýšený zájem investorů | Tok kapitálu | Higher high | Sledování zpráv | Úrokové sazby | SMC teorie | Trh | Interbank price delivery algorithm | Solidní obchodní strategie | Problémy | STP | Insider nakupuje akcie | Open | Oslabování eura | Společnosti | Obchodníci SMC | Index | Splnění Take-Profitu | Impulz dne | Dolar roste | Aktivita trhu | Konsolidace | Pokračující medvědí trend | Znalost SMC | Eura | Komise | Společná měna | Struktura trhu zaměřená na likviditu | Posílení | Pravidla na vstup do obchodu | Projev Jeroma Powella | Rozdíl mezi ICT a SMC | Názor obchodníků | S&P | Obchodní signál | Inflace ve Spojených státech | Equities | Mezibankovní algoritmus dodávání cen | Nejdůležitější část dne | STP brokeři | Securities and Exchange Commission | Fundamentální zprávy | Technické analýzy | Hlášení SEC | Klesající trend | Lunch Break Minute 1 | Přístupy k obchodování | Pohled na indikátory | Reakce trhů | Short pozice | Pravděpodobnost prodělat peníze | Patterny | Price swingy | Vítězství Donalda Trumpa | Pochopení chování institucionálních hráčů | Vnímání likvidity | Vedoucí pracovníci společností | Porozumění trhu | Makroekonomická zpráva | Koncept chytrých peněz | Efektivní přístupy k obchodování | Peněžní toky | Větší tok kapitálu | Forex broker | Brokers | Twitter | Výběr Asijského high | Akciový index | Pozornost | 3М | Bullish price action | Obchodník na forexu | Range | Trumpovo vítězství | NYSE (New York Stock Exchange) | Obchodovatelné fondy | Počet žádostí o podporu | Období LBM | Makers | Čas pasti | Složky timingu | Insider trading | Pravidla obchodního systému | Obchodníci | 1W | Obchodovat | Otevření světových burz | Nabídka a poptávka | Video | Kam tečou peníze? | Objednávky | Výrazné pohyby | USA | Pár EUR/USD | Lunch Break Minute 1 a 2 | Základní kameny konceptu Smart Money | Transakce a obchody | Jak obchodovat | Finanční instituce | Británie | Drobní obchodníci | Ropa | Indikátor CCI | Geolokační informace | SMC obchodníci | ETF | Klouzavý průměr | Časy LBM | Nejlepší rozhodnutí | Lunch Break Minute | Značné výhody | Časy LBM 1 a 2 | Zasedání Bank of England | Fundamentální analýzy | Geografické regiony | Teorie 15minutových cyklů | ETF (obchodovatelné fondy) | Dow Jones | Obchodování podle velkých hráčů | Hodnota eura | Spojené státy | Technická korekce | Trading | Změny ceny | Velký trend | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Vývoj | Likvidity na trhu | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Úroková sazba | Časový rámec | Býčí divergence | Omezení u ICT | Direct market access | Velké spready | EUR/USD | Intervence | Konflikt na Ukrajině | Uptrend | Michael J. Huddleston | Měnové politiky | Investiční trendy | Ucelený pohled na trh | Obchodní definice | M1 | Uvolnit měnovou politiku | Růstový potenciál | Větší pohyb dne | Vítězství | Významní účastníci trhu | ADP | Silný trend | Co je Smart Money? | Chytré peníze | Schéma distribuce a akumulace | Form 13F | Predikovat trh | Technické indikátory | Sazby | Psychologické aspekty obchodování | Patria | Pohled na trh | Obchodníci ICT | Konspirační teorie | Co je to tedy SMC? | NAS100 (NASDAQ) | Regulátor | Firmy | Medvědí divergence | Celkový sentiment | Panika | Murray | Zajištění | Retail obchodníci | Asijská range | Zájem investorů | Dolar včera | Prodělat peníze | Market Makeři | Richard Wyckoff | Wyckoff | SEC Form 13F | Distribuce | Fed | Institucionální investor | Nonfarm Payrolls | Směr do longu | Koncept SMC | Účastníci trhu | Zakladatel ICT | Obchodovat SMC | Trhy | Důležitá konfluence | Překoupení | Teoretické omezení | Číst trh | Investiční rozhodnutí | ISM | Žádné výrazné pohyby | Pšenice | Price Action strategie | Mezibankovní algoritmus | Autor SMC | Objemy do trhu | Dodávání cen | Velcí hráči | Konfluence | Začínající obchodníci | Zveřejňované údaje | Obchodování SMC | Tempo snižování sazeb | Tipy pro začátečníky | Žádosti o podporu | Přístup k obchodování | Zveřejňované údaje o prodejích | Snížení sazeb Fedu | Low | Tvůrci trhu (market makers) | Velcí institucionální hráči | Inflace v USA | Velký impulz dne | Komise pro cenné papíry | ICT a SMC koncepty | ICT | Obchodní statistika | Pohyb do shortu | Peníze ovládají trh | Sentiment trhu | Cenové úrovně | Společnost | Obchodování na trzích | FXstreet | Reporty | Fundamentální pozadí | Obchod | Purple Trading | Obchodní rozhodnutí | Index NAS100 | Analytik | Struktury trhu | Transakce | Údaje o HDP | Šok | Volatilita trhů | Order | Portfolio | Nástroj | GBP | Úrovně supportu | Circle | Ceny | ICT a SMC | Recese | Pokles | Údaje o prodejích | Pohyby na trhu | COT report | Války | Centrální banka | Predikce | Doporučení k obchodování | Radek Zalubil | Praxe | Demand | Divergence | Makroekonomické faktory | Evropské centrální banky | MACD | Libra | Instituce | Liz Trussová | Insider | IHNED | Patria Forex | Algoritmy | US30 | Order block | Dlouhodobý trend | Podkladové aktivum | Průměrná volatilita | GBP/USD | Mezibankovní | BOSSA | Jestřábí postoj | Histogram | Vlna poklesu | Zisk | Commission | Bank of England | Sociální média | EURUSD | Překoupené oblasti | Obchodování | Posílení dolaru | Rekordní minima | Růst inflace | Jednotná evropská měna | Analýza páru EUR/USD | Měna | Nasdaq | Trump | Zprávy | CCI | Euro klesá | Údaje | Silná rally | Inflace v Evropě | FXstreet.cz | Obchody | Britská měna | Transakční poplatek | Grafy | Aktivum | Situace | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Růst dolaru | Hedge fondy | FOREX | Signály | Trader | Smart Money Concepts | Spready | HDP | Načasování | Rozhodování | Dolar | Další posilování | Euro | Načasování obchodu | Výprodej | Ekonomické zprávy | Direct market | Akumulace | Růst inflace v USA | Dealing Desk | Pozitivní výhled | Retail | Obchodní styl | Philip Lane | Technický výhled | Nakupovat | FOMC | BRANO | Akcie | Medvědí trend | Vzestupný trend | Výhody | Přizpůsobivost | Index spotřebitelských cen | Smart Money trading | ZIL | Tým FXstreet.cz | Libra šterlinků | Price Action | Cenový kanál | Přeprodané oblasti | Britská ekonomika | Technologie | Prognózy | X (dříve Twitter) | Kurz | 15minutové cykly | Daně | SOK | Asia high | Jádrová inflace | Americká ekonomika | Měnová politika Fedu | Výsledky | Imbalance | Index NAS100 (NASDAQ) | Swingy | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Rally | Londýn | Pokles inflace | Vnímání | HighSky Brokers | Myšlenka | Makrodata | Psychologické aspekty | Zisky | Fondy | Základní pravidla | Volatilita páru EUR/USD | Ukazatel | Měny | Profitovat | Fundamentální faktory | Burzy | Chaos | Spread | Signál | Číst grafy | Největší pravděpodobnost | Burzy v USA | Britské měny | Stock Exchange | Fundament | Média | FedWatch | Technická analýza | Ekonomika USA | Myšlení | TIM | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Prodej | Rok 2024 | Zasedání Fedu | Admiral Markets | Rozvoj | Silný růst | Celkový trend | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Evropská ekonomika | Korekce | Výrazný pokles | Obchodní strategie | DMA | Pokles libry | Downtrend | Přehled | Technické ukazatele | Trendové linie | Short | Krize | Rostoucí trend | High | Sójové boby | Měnový trh | No Dealing Desk | Zakladatel | S&P 500 | JDE | Podpora | Spojené království | Cena | Pohyb cen | Načasování obchodů | Snížení sazeb | DOT | Medvědi | Forexu | Podhodnocený | Rizikový sentiment | Ekonomika | Inflace v Německu | Denní graf | SEC | Indikátory | Oslabení | Indikátor MACD | Práce | Úspěch | Likvidita | Cíle | Banky | Buy | Obchodní podmínky | Učení se | Vlády | Šance | Fundamenty | Očekávaný růst | Wall Street | Analýza | Sazby Fedu | XTB | Dlouhodobý investor | Výraznější pokles | Použití indikátoru | Pozice | Stock | Pullback | Market Maker | Dlouhé pozice | Inflační report | Komise pro cenné papíry a burzy | Hedge | Market | Seznam brokerů | Cenné papíry | Sestupný trend | Support | Brokeři | FX | Uvolňování měnové politiky | Smart Money koncept | Pokračování růstu | Chuť riskovat | Algoritmus | Jak číst grafy | Broker | Sentiment | NYSE | Dění na trhu | Stop-Loss | Růst libry | Vzdělávání | Měnový pár GBP/USD | Politika Fedu | Reddit | Rezistence | Ichimoku | Velké banky | Budoucí pohyby | Struktura | Měnový pár EUR/USD | Struktura trhu | Předseda | Americké ekonomiky | USD | Zveřejnění zprávy | Inflace ve Spojeném království | Supply | Posilování amerického dolaru | Obavy z recese | Federální rezervní systém | CZ | Průraz | New York Stock Exchange | Propad | Přeprodání | HighSky | ANO | Britské libry | Pokles eura | Významné zprávy | Bearish | Růst eura | Vydělat peníze | Markets | Významné pohyby | Oblast supportu | Rok 2024 | Velký pohyb | Makroekonomické údaje | Smart money | Libra klesá | Britský regulátor | Technické patterny | Boční trend | Indexy | Americký dolar | SMC | Evropská centrální banka | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | ECB | Hospodářská krize | Měnová politika | Doporučení | ECN | Payrolls | ROCE | Spekulace | Paradox | Lot | Cykly | EU | Miliardy | Akumulace a distribuce | Obchodní hodiny | Graf měnového páru | Silný růstový potenciál | Prodeje | Zajímavé pohyby | Intradenní obchodník | Investor | Mentor | Jerome Powell | Ukazatele | Měnový pár | Banka | Obchodování na forexu | Zvýšený zájem | Významné události | Američané | Statistika | Další pokles | COT
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | Růst | ČTK | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot