Bullish
Technická analýza denního pohybu ceny křížového měnového páru GBP/JPY, pondělí 16. prosince 2024
16.12.2024 V denním grafu lze vidět, že cena křížového měnového páru GBP/JPY se pohybuje nad 10 MA a uvnitř kanálu bullish pitchfork, což potvrzuje výskyt patternu fractal bar mezi pohybem ceny GBP/JPY a indikátorem RSI (5). Uvedené naznačuje, že ve 3 časových rámcích pod ním dochází k bullish divergenci na RSI. Na základě výše uvedených faktů má pár GBP/JPY v příštích dnech potenciál posilovat a růst až k úrovni 199,77, pokud nedojde k významné sestupné korekci, při které by prolomil pod úroveň 188,06 a zavřel pod ní. Jestliže ho podpoří momentum a volatilita, bude jeho dalším cílem úroveň 206,82.
Jak na trhu funguje dlouhodobý trader
06.12.2024 Zatímco mnozí obchodníci na finančních trzích preferují intradenní obchodování nebo scalping, existuje skupina traderů, kteří se zaměřují na dlouhodobé obchodování. Ti se liší nejen svou strategií, ale i přístupem k analýze trhu a řízení rizik. Dlouhodobý trading je disciplína, která vyžaduje trpělivost, hlubší porozumění trhu a jasně definované cíle. V tomto článku se podíváme na to, jak funguje dlouhodobý trader, jaké strategie používá a co ho odlišuje od ostatních účastníků trhu.
Technická analýza intradenního pohybu ceny komoditního měnového páru NZD/USD, čtvrtek 28. listopadu 2024
28.11.2024 Při pohledu na graf 4H komoditního měnového páru NZD/USD se zdá, že mezi pohybem ceny kiwi a indikátorem Stochastic oscillator je odchylka a cena se harmonicky pohybuje v bullish pitchfork kanálu, zvlášť když se pohybuje nad linií EMA (21), která směřuje nahoru, se zdá, že pár NZD/USD posiluje, ale je třeba být obezřetný, protože indikátor Stochastic oscillator je aktuálně nad úrovní překoupenosti a vrací se pod hodnotu 80. Kiwi navíc nedokázalo dosáhnout horní linie bullish pitchfork kanálu (Huygensův princip), takže v blízké době může přijít sestupná korekce. Kiwi by mohlo otestovat support, který se vytvořil v oblasti bullish fair value gap, přibližně na hladině 0,5832. Důležité je, že dokud oslabující korekce neprorazí a nezavře pod úrovní 0,5813, má NZD/USD stále potenciál posilovat, přičemž hlavním cílem bude úroveň 0,5917. Jestliže tuto úroveň úspěšně prorazí a zavře nad ní, bude dál posilovat k horní hranici bullish pitchfork kanálu a/nebo k úrovni 0,6032.
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/JPY a GBP/CHF
24.11.2024 V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. V rámci svého týdenního obchodního plánu byste měli provést technickou analýzu vybraných měnových párů. To zahrnuje prozkoumání cenových grafů, identifikaci klíčových úrovní podpory a odporu a zhodnocení potenciálních formací a patternů, které by mohly naznačovat příležitosti pro příští týden. Nezapomeňte také sledovat ekonomický kalendář.
Technická analýza intradenního pohybu ceny kryptoměny solana, pátek 22. listopadu 2024
22.11.2024 Podle toho, co vidíme v grafu 4H, převládají na kryptoměně solana stále kupci, což lze vyčíst z EMA 21, který je stále nad EMA 34, zejména po testu úrovně Bullish Fair Value gap, která funguje jako poměrně dobrý support a dává solaně růstovou dynamiku. Teď se očekává test úrovně 257,48. Pokud dojde k průrazu a zavření ceny nad touto úrovní, může solana dál posilovat k hlavnímu cíli 282,68. Jestliže ji podpoří momentum a volatilita, mohla by být jejím dalším cílem úroveň 307,88. Mějte ale na paměti, že indikátor Stochastic oscilátor je v zóně překoupenosti a aktuálně překročil hodnotu SELL, takže může dojít k sestupné korekci. Nicméně, pokud cena neklesne a nezavře pod úrovní 209,97, měla by solana pokračovat v růstu.
Technická analýza intradenního pohybu ceny komoditného měnového páru NZD/USD, čtvrtek 21. listopadu 2024
21.11.2024 V grafu 4H pro kiwi se objevuje odchylka mezi pohybem ceny a indikátorem awesome oscillator, zejména s vytvořením býčího kanálu. Shodou okolností se pohyb ceny NZD/USD protíná s úrovní oblasti Bullish Fair Value Gap, takže pokud nedojde k významné sestupné korekci, zvlášť pokud cena neprorazí a nezavře pod úrovní 0,5843, má kiwi potenciál posílit až na úroveň 0,5917. Jestliže ji úspěšně překoná a zavře nad ní, bude pokračovat v růstu k hlavnímu cíli 0,5950, a jestliže ho podpoří momentum a volatilita, bude jeho dalším cílem úroveň 0,6003.
Palladium: Analýzy více časových rámců (MN až D1)
19.11.2024 V tomto blogu se blíže podíváme na paladium a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.
Jak obchodovat pomocí formace Engulfing
13.11.2024 Býčí a medvědí pohlcení (bullish engulfing a bearish engulfing) jsou klíčovou součástí technické analýzy, která se často používá k identifikaci obratů na určitém trhu. V tomto článku si tedy ukážeme, co jsou tyto formace zač a jak je můžeme využít k obchodování na finančních trzích.
Smart Money Trading: Speciální typy inducementů (17. díl)
25.10.2024 V minulé kapitole jsme si řekli, co je to inducement, jelikož je to ta nejdůležitější část strategie v obchodování podle likvidity konceptů. Začali jsme teorií a řekli jsme si, co je to inducement, jak funguje otáčení likvidity, také jsme se pobavili o vedlejším a primárním inducementu a i o tom, jak je obchodovat. V dnešním článku se budeme věnovat též inducementům, ale trochu jinak. Ukážeme si totiž další tři typy inducementů, které jsou důležité pro celkové pochopení pohybů na trhu a budou taky navazovat na mitigační cyklus, o kterém si povíme později v dalších kapitolách. První si znovu napíšeme teoretický úvod a následně přejdeme k příkladům z praxe. Nyní tedy, jaké máme 3 typy inducementů?
Technická analýza intradenního pohybu ceny BCH/USD, pátek 25. října 2024
25.10.2024 V grafu 4H kryptoměny BCH/USD se objevuje Bullish Fractal Bar, který je zároveň patternem Wiseman #1, a signál ze Super AO (Wiseman #2), který se shodou okolností nachází a protíná v rámci Bullish Fair Value Gapu. Současně se zde nachází pattern Failing Wedge. Pár má BCHUSD tedy potenciál posílit, i když by mohl korigovat dolů. Dokud ale sestupná korekce neprolomí a nezavře pod úrovní 333,74, bude mít pár stále možnost posilovat a otestovat úroveň 378,55. Jestliže se ukáže, že tuto úroveň úspěšně prolomí a zavře nad ní, bude dál stoupat k hlavnímu cíli 425,45, a jestliže ho podpoří momentum a volatilita, pak k dalšímu cíli 457,85.
Jak obchodovat breakout trendového kanálu
16.10.2024 V minulém článku jsme si pověděli základní informace o trendovém kanálu, a jak v něm můžeme obchodovat odrazy. Dnes se podíváme na to, jak obchodovat breakout (průraz) tohoto kanálu. Tedy přesný opak.
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry AUD/USD, EUR/AUD a NZD/CAD
13.10.2024 V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. Na měnovém páru AUD/USD právě probíhá korekce rostoucího trendu. Price Action naznačuje možný návrat ceny zpět do hlavního trendu. Cena měnového páru EUR/AUD zareagovala na rezistenci a vykazuje známky poklesu. Nakonec se podíváme na Dvojité dno na denním grafu měnového páru NZD/CAD.
Konec euforie v Číně?! | Investiční Memento #89
11.10.2024 Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 89. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?
Měnový pár GBP/NZD: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
03.10.2024 V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár GBP/NZD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.
Technická analýza intradenního pohybu ceny komodity stříbro, pondělí 17. září 2024
17.09.2024 Po úspěšném průrazu nad úroveň 30,129 a horní linii bullish pitchforku v grafu 4H teď bude komodita stříbro pravděpodobně korigovat směrem dolů, pokud se neobjeví další růst, který prorazí nad úroveň 31,429. V tom případě by stříbro mohlo oslabit ke střední linii bullish pitchforku, a pokud by ji prorazilo směrem dolů, bude jeho hlavním cílem úroveň 29,775. Jestliže ho podpoří momentum a volatilita, bude dalším cílem úroveň 29,453.
Umělá inteligence (AI) v tradingu: Praktické využití pro tradery
11.09.2024 Umělá inteligence (artificial intelligence, AI) se v posledních letech stala klíčovým prvkem moderního životního stylu, zefektivnění práce, ale i sofistikovanějšího obchodování na finančních trzích. Tento pokrok v technologii přinesl revoluci do způsobu, jakým tradeři a investiční společnosti přistupují k analýze trhů, predikci pohybů a exekuci obchodních příkazů. Ale co vlastně umělá inteligence znamená a jak se vyvinula v oblasti investic a tradingu?
Technická analýza denního pohybu ceny křížového měnového páru GBP/AUD, pondělí 9. září 2024
09.09.2024 V grafu 4H vidíme, že křížový měnový pár GBP/AUD je stále pod nadvládou kupců, což vidíme z pohybu ceny v rámci kanálu Bullish pitchfork a nad EMA 21. Navíc to potvrzuje i výskyt patternu Bullish 123, po kterém následuje několik patternů Bullish Ross Hook (RH). Jelikož se ale cena páru GBP/AUD drží na střední linii kanálu Bullish Pitchfork, mohl by pár zaznamenat korekci směrem dolů. Důležité ale je, že pokud korekce neprorazí pod RBS (z rezistence se stane support), zvlášť na úrovni 1,9489 a/nebo pod spodní linií kanálu Bullish Pitchfork, může pár stále pokračovat v růstu k poslední úrovni Ross Hook 1,9695. Jestliže ho podpoří momentum a volatilita, může posilovat až k úrovni 1,9799.
Technická analýza intradenního pohybu ceny komoditního aktiva zlato, čtvrtek 5. září 2024
05.09.2024 Podle toho, co vidíme v grafu 4H, vytváří pohyb ceny komoditního aktiva zlato patrně vyšší maximum, zatímco indikátor Stochastic oscilátor vytváří vyšší minimum. Můžeme tedy usuzovat, že se jedná o skrytou odchylku, která naznačuje slábnoucí dynamiku tohoto komoditního aktiva. Pokud tedy nedojde k posílení, které by prorazilo a uzavřelo nad úrovní 2 535,95, zlato se pokusí prorazit úroveň supportu, která se vytvořila v oblasti Bullish Fair Value Gap, zejména pokud dokáže prorazit pod úroveň 2 462,38. V tom případě má zlato potenciál oslabovat k úrovni 2 434,39. Jestliže úspěšně překoná i ji, budou cílovými úrovněmi, o které dnes bude usilovat, ceny 2 406,76 a 2 378,74 – zvlášť jestli ho v tom podpoří momentum a volatilita.
Price Action pro začátečníky: Kompletní průvodce krok za krokem
05.09.2024 Price Action je metoda obchodování, která se zaměřuje výhradně na pohyby cen a ignoruje používání technických indikátorů. Trader, který obchoduje pomocí Price Action, analyzuje čistý cenový graf a dívá se na cenové svíčky, trendové linie, formace, supporty a rezistence, aby získal informace o tom, jak se trh pravděpodobně bude pohybovat.
Outlook for EUR/USD on August 30
30.08.2024 V měsíčním časovém rámci je patrný silný medvědí trend; cena ho těžko překonává, protože ho už více než jednou sledovala. Je možné, že se od něj během nadcházejících týdnů odrazí, a trendová linie se setká se silnou oblastí nabídky, která může cenu přimět k poklesu ze současných úrovní.
Výhled pro pár EUR/USD na 30. srpna
30.08.2024 V měsíčním časovém rámci je patrný silný medvědí trend; cena ho těžko překonává, protože ho už více než jednou sledovala. Je možné, že se od něj během nadcházejících týdnů odrazí, a trendová linie se setká se silnou oblastí nabídky, která může cenu přimět k poklesu ze současných úrovní.
Nvidia Earnings Fall Short of High Expectations, but Analysts Remain Bullish
29.08.2024 Despite some projections from NVIDIA Corporation (NASDAQ: NVDA) falling short of market expectations, analysts maintain a positive outlook on the chipmaker. The company continues to benefit from strong demand driven by artificial intelligence (AI) and a solid product pipeline.
Smart Money: POI, Order Block a Mitigace – kde nakupovat a prodávat (13. díl)
23.08.2024 V minulé kapitole jsme si rozebrali základní likviditu EQH a EQL, což budou základní stavební kameny naší strategie hned po inducementech, ale ještě než přejdeme k složitějším věcem, je nutné si představit poslední z těch „jednodušších“ pojmů, se kterými budeme pracovat, což je POI, OB a mitigace. Všechny tyto tři pojmy budeme dost využívat při obchodování, a proto si je v dnešní kapitole taky detailně představíme jak teoreticky, tak i na praktických příkladech. Věřím, že spousta z vás se s nimi už setkala, každopádně aby všichni porozuměly následujícím kapitolám, tak si je představíme.
Technická analýza intradenního pohybu ceny stříbra, úterý 20. srpna 2024
20.08.2024 Pokud se podíváme na graf 4H komoditního aktiva stříbra, uvidíme několik zajímavostí. Za prvé, EMA 9 protíná SMA 50 směrem nahoru a pohyb ceny stříbra je nad oběma těmito průměry. Za druhé, pattern Bullish 123 je následovaný několika patterny Bullish Ross Hook (RH). Za třetí, objevil se pattern Ascending Broadening Wedge. A za čtvrté, mezi pohybem ceny stříbra, který tvoří vyšší maximum, zatímco indikátor histogram MACD tvoří vyšší minimum, je odchylka. Na základě prvních dvou faktů víme, že na tomto komoditním aktivu stále vládnou kupci, takže cena stříbra má v blízké budoucnosti potenciál zvednout se na úroveň 29 395. Pokud ji úspěšně prorazí směrem nahoru, pak může stříbro otestovat cenu 30 177, a pokud ji podpoří momentum a volatilita, pak bude dalším cílem cena 30 660. Nicméně na základě třetího a čtvrtého faktu má stříbro také potenciál korigovat dolů na úroveň 28 503. Pokud ale klesající korekce neprorazí pod úroveň 28 205, stříbro si udrží býčí směr.(Disclaimer)
Obchodní signály pro ZLATO (XAU/USD) na 16.–21. srpna 2024: nakupujte nad 2 468 USD (21 SMA – bullish pennant)
19.08.2024 Zlato se na začátku americké obchodní seance obchoduje kolem úrovně 2 474 a překonává tak klesající trendový kanál, který se tvořil od 12. srpna. Kov nabírá býčí momentum, takže kolem Murray 8/8 pravděpodobně dosáhne psychologické úrovně 2 500.
XRP vede: Překonává Bitcoin a Ethereum, očekává se “Bullish Breakout”
31.07.2024 Kryptoměna XRP, zaměřená na platby, zaznamenala v úterý výrazný růst, když překonala Bitcoin a Ethereum a stala se nejúspěšnější kryptoměnou na trhu. XRP, šestá největší mince podle tržní kapitalizace, dosáhla čtyřměsíčního maxima 0,65 USD, což představuje více než 8% nárůst za posledních 24 hodin. Tento růst byl doprovázen více než dvojnásobným nárůstem objemu obchodů na 2,68 miliardy USD, čímž se XRP stala třetí nejobchodovanější spekulativní kryptoměnou za posledních 24 hodin.
Technická analýza intradenního pohybu ceny komoditního aktiva zlato, středa 31. července 2024
31.07.2024 Se vznikem bullish patternu 123 následovaného patternem bullish ross hook (RH) spolu s potvrzením signálu divergence mezi pohybem ceny zlata a indikátorem MACD histogram má zlato v blízké budoucnosti potenciál posílit. Pravděpodobně se pokusí prorazit hladinu 2 415,03 zespodu nahoru, a pokud to dokáže, bude jeho další cíl na hladině 2 429,05. Pokud ho podpoří volatilita a momentum, může zlato pokračovat v růstu až k úrovni 2 450,89. To platí za předpokladu, že během cesty k těmto cílovým hladinám nedojde k významné sestupné korekci, která by prorazila pod hladinu 2 352,80. Protože pokud bude tato úroveň úspěšně proražena, všechny výše uvedené scénáře růstu přestanou platit.
Technická analýza intradenního pohybu ceny křížového měnového páru EUR/JPY, čtvrtek 25. července 2024
25.07.2024 Pokud se podíváme na denní graf křížového měnového páru EUR/JPY, vidíme, že prodejci začali vstupovat na trh a převládat. Toto potvrzuje úspěšný průraz kanálu Bullish Pitchfork a cenové pohyby, které jsou pod EMA 20 a EMA 50. Linie EMA 20 také prorazila pod EMA 50 (kříž smrti), což je dál podpořeno výskytem odchylek mezi cenovými pohyby páru EUR/JPY, které tvoří vyšší maximum, zatímco momentum indikátor aktuálně tvoří nižší minimum. Na základě těchto faktů měl tedy pár EUR/JPY v posledních dnech potenciál dalšího poklesu na úroveň 164,28, kterou zkusí prorazit směrem dolů. Pokud se mu to podaří, má šanci dál oslabovat k úrovni 161,66, a pokud ho podpoří volatilita a momentum, mohl by klesnout až k úrovni 157,84. Všechny tyto scénáře oslabování budou neplatné a automaticky se zruší, pokud na cestě k výše uvedeným úrovním náhle dojde k silné korekci, která prorazí nad úroveň 171,82.
Technická analýza intradenního cenového pohybu komodity zlato, úterý 16. července 2024
17.07.2024 Pokud se podíváme na graf 4H pro komoditu zlato, vidíme, že cena se harmonicky pohybuje v kanálu Bullish Pitchfork, který směřuje nahoru, což ukazuje, že zlato je ve stavu posilování. Pozice EMA 20, která je nad EMA 50, spolu s pohybem ceny zlata, která je také nad touto úrovní, potvrzuje, že aktuální tato komodita pokračuje v růstu. Zlato má v blízké budoucnosti potenciál dosáhnout hlavního cíle na úrovni 2 439 a druhého cíle na úrovni 2 450. Nicméně výskyt odchylek mezi pohybem cen zlata, které tvoří higher high, zatímco Stochastic Oscillator tvoří naopak higher low, naznačuje, že zlato má potenciál oslabit v blízké budoucnosti k úrovni Bullish Fair Value Gap v pásmu 2 400. Pokud se ale sestupná korekce neprodlouží pod úroveň 2 377, scénář posilování, který se u zlata očekává, zůstává platný a bezpečně pokračuje.
Obchodní signály pro BITCOIN (BTC/USD) na 27.–29. června 2024: nakupujte nad 61 200 USD (21 SMA – pattern býčí praporek)
28.06.2024 Bitcoin (BTC/USD) se na začátku americké seance obchoduje kolem 61 148 USD, nad 21 SMA, kde tvoří pattern býčí praporek (bullish pennant). Průraz a konsolidace nad 61 200 USD by mohly urychlit býčí pohyb. Cena by se tak mohla dosta na 62 500 USD, a dokonce na vrchol sestupného kanálu kolem 63 500 USD.
Gold Prices Decline Amid Dollar Strength and Rate Uncertainty
30.05.2024 Gold prices experienced a downturn in Asian trading on Thursday, primarily influenced by the strength of the dollar and U.S. Treasury yields, as investors awaited key economic indicators that could impact interest rate decisions.
Technická analýza intradenního pohybu ceny hlavního měnového páru EUR/USD, pondělí 27. května 2024
27.05.2024 Vzhledem k pozici EMA 20, který je ve 4H grafu Fiber nad EMA 50, je jasné, že na hlavním měnovém páru EUR/USD stále převládají kupci, nicméně stav oscilátoru Stochastic, který je na přeprodané úrovni, také potvrzuje, že pár bude mít v blízké době potenciál sestupné korekce až k oblasti Bullish Fair Value Gap (azurová barva). Pokud úroveň této oblasti dokáže zvládnout sestupnou korekci a hlavně neprorazit pod hladinu 1,0808, pak má pár EUR/USD stále potenciál dál posilovat k prvnímu cíli 1,0859 a dalšímu cíli 1,0886.
Copper Prices Hit Record Highs: Morgan Stanley’s Bullish Outlook
21.05.2024 Copper prices have experienced some volatility after reaching record highs recently, according to Morgan Stanley analysts. Despite this, the red metal is anticipated to continue its upward trajectory throughout the year.
Strategie Smart Money: Imbalance - Fair Value Gap (7. díl)
20.05.2024 V minulém dílu jsme si probrali breaky struktury, konkrétně co je to BOS, iBOS a jak je využít v praxi. Dnešní díl bude oproti dosavadním dílům trochu jiný, jelikož zde nebudeme primárně využívat jakékoli highs a lows ve struktuře jako jsme to dělali v minulých kapitolách, ale podíváme se spíše na to, co je to imbalance v tradingu, jak ji správně chápat jako doplněk naší trading strategie v kontextu ICT a SMC konceptů a následně jak ji správně identifikovat na grafu v praxi.
Technická analáza intradenního pohybu ceny kryptoměny cardano, pátek 17. května 2024
17.05.2024 Pokud se podíváme na graf 4H pro kryptoměnu cardano, zdá se, že cenový pohyb cardana dokázal prorazit nad EMA 20 a EMA 50, takže na základě toho bude mít cardano v blízké budoucnosti příležitost otestovat úroveň 0,46277, ačkoli je stále možná sestupná korekce k úrovni Bullish Fair Value. Před dalším růstem bude otestován gap, což je důležité, dokud sestupná korekce nepronikne pod úroveň 0,44481, má cardano stále potenciál a příležitost znovu posílit k úrovni 0,47663.
Break of Structure (BOS) / Prolomení struktury trhu (6. díl)
03.05.2024 Po kapitole o rozdílech ICT a SMC konceptů jsme si řekli, že budeme pokračovat už v praktičtějších věcech, podle kterých můžeme reálně obchodovat. Následně jsme probrali strukturu trhu, jak klasickou externí, tak i pokročilou interní. A nyní pokračujeme a budeme se zabývat slíbenými breaky struktury. Konkrétně dvěma typy, a to breaku z externí struktury a interní struktury, jaké jsou jejich váhy, co pro nás vůbec znamenají v rámci tradingu a jak je zaznačit na grafu. První si ale pojďme rozebrat trochu teorie o tom, co to vlastně break struktury je.
Technická analýza intradenního pohybu cen komoditního aktiva zemní plyn, úterý 23. dubna 2024
23.04.2024 Z toho, co vidíme v grafu 4H, vyplývá, že komoditní aktivum zemní plyn vykazuje býčí pattern 123, úroveň zóny Bullish fair value gap a průsečík linií MA 20 a 50 Golden cross, což ukazuje, že kupci jsou momentálně naprosto dominantní, takže dokud nedojde k výrazné korekci, bude #NG oslabovat, dokud neklesne pod úroveň 1, 676; pak bude mít #NG potenciál posilovat k hlavnímu cíli 1 833, a pokud budou hybnost a volatilita dostatečně dobré, může být dalším cílem, na který se zaměří, úroveň 1 924.
Gold prices fell below $2,400 as expectations for interest rate cuts diminished
17.04.2024 Gold prices dipped in Asian trading on Wednesday as comments from key Federal Reserve officials tilted towards a more hawkish stance, lifting the dollar and Treasury yields, thereby exerting downward pressure on the precious metal.
Pokročilá struktura Price Action (5. díl)
17.04.2024 V minulé kapitole jsme si rozebrali základní strukturu PA (Price Action) a to, jak ji správně chápat, jelikož spousta obchodníků s tím má problém. Pokud jste si minulou kapitolu o základní struktuře PA nepřečetli, tak si ji nejprve přečtěte, než začnete číst tuto, jelikož byste nemuseli pochopit určité pojmy a obě kapitoly budou na sebe navázány.
Základní struktura Price Action (4. díl)
05.04.2024 V minulých kapitolách jsme si popsali, co je to ICT, SMC a rozdíly mezi nimi. Doposud všechny kapitoly byly teoretické, abychom pochopili souvislostí mezi teorií a praxí, na kterou se budeme zaměřovat dnes, jelikož dneškem začínají především praktické ukázky a popisy jednotlivých konfluencí, které se v ICT a SMC dost využívají. Zároveň je nutné poznamenat, že dost z těchto konfluencí je na internetu zdarma, každopádně ne všichni je chápou správně a proto se ve velké míře spousta lektorů dopouští chyb i v tak základní věci jako je struktura price action, kterou budeme dnes probírat. Kapitoly o struktuře si rozdělíme na dvě části, přičemž dnes si ukážeme základní strukturu a v další kapitole si tuto základní strukturu doplníme pokročilou interní strukturou, kterou většina lidí ani nepoužívá. První se ale jen trochu podíváme na pojem price action a koncept struktura trhu.
Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 3. dubna (americká seance)
03.04.2024 Dopoledne nedošlo k žádným cenovým testům kvůli nízké volatilitě trhu. Odpoledne byla otestována úroveň 1,0781 a zároveň se linie MACD začala pohybovat nahoru od nuly, což vyvolalo buy signál. Trhy teď čekají, jak se situace vyvine, zvlášť když jsou před nimi důležité údaje z USA.
Oil prices stable amid Russian supply disruptions
26.03.2024 Oil prices held steady on Tuesday, following a previous session’s uptick, as investors assessed the impact of recent Ukrainian attacks on Russian refinery capacity. The market sentiment was mixed, with some investors viewing the situation cautiously. Additionally, a slightly weaker U.S. dollar provided some support to oil prices.
Bitcoin opět nad 70 000 USD!
26.03.2024 Cena Bitcoinu [BTC] znovu získala bullish momentum během posledních pár hodin, když hodnota královské mince překročila hranici 70 000 USD poté, co klesla pod 66 000 USD.
Jaký je nejlepší den pro nákup bitcoinu?
21.03.2024 Časování může být klíčové, pokud jde o investování do kryptoměn jako Bitcoin (BTC). Mnoho investorů se ptá, zda existuje nejlepší den na nákup Bitcoinu, aby maximalizovali své zisky. V tomto článku prozkoumáme různé faktory, které mohou ovlivnit, kdy koupit Bitcoin, a poskytneme poznatky, které vám pomohou rozhodnout se informovaně.
Klíčové faktory úspěšného tradingu? Názor předních tuzemských traderů
15.03.2024 V přípravě na nadcházející Online trading konferenci XTB, která proběhne 23. 3., jsme vyzpovídali řečníky, kteří se této akce zúčastní. V rámci tohoto článku se podíváme, jak tito přední obchodníci české a slovenské scény odpověděli na otázku “Co považujete za klíčové faktory úspěšného tradingu ve Vašem případě?” Zde jsou jejich odpovědi:
Smart Money Concepts (SMC) - obchodování podle velkých hráčů (2. díl)
14.03.2024 V minulém dílu jsme si rozebrali úvod do ICT (Inner Circle Trader) konceptu a v dnešním díle si rozebereme trochu odlišný styl, tedy SMC (Smart Money Concepts). Oba koncepty jsou postaveny na vnímání likvidity na trhu, nicméně se trochu liší v různých otázkách a každý z nich má své výhody i nevýhody oproti druhému. Každopádně pokud se chystáte věnovat strategiím na bázi likvidity, je nutné znát ICT i SMC.
Aktuální sentiment amerického akciového trhu aneb party v plném proudu
13.07.2023 Zdá se, že na začátku letošního roku se investoři rozhodli, že budou mít na akciovém trhu party, kterou si (zatím) nenechají pokazit, tak totiž v kostce vnímám aktuální sentiment na americkém akciovém trhu. Nicméně jak rádi a pravdivě podotýkají škarohlídi a jak opakovaně dokazuje historie, každá party jednou skončí a čím divočejší party, tím horší kocovina.
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Exotické měny | Price Action | Intradenní obchodování | Obchodní strategie | Finance | Peníze | Disciplína | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Korelace | Equity | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | USA | Nezaměstnanost | OPEC | Obchodní plán | Divergence | Pin Bar | Apple | Analytik | Take-Profit | Výsledková sezóna | ETF | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | XAU/USD | Akciové trhy | EUR/AUD | GBP/CHF | GBP/AUD | GBP/NZD | NZD/CAD | Elliott | Svíčkové formace | Svíčkové grafy | CFDs | Cenné papíry | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Benchmark | Bias | Bloomberg | Bod | Breakout | Bull | Burza | Buy Limit | Buy Stop | CME | Stock | Close | Konsolidace | Decline | Demo účet | Diverzifikace | Dollar | Dow Jones Industrial | Downside | ECB | EMA | Elliott Wave | Euro | FOMC | Fair Value | Falešné proražení | Fed | Finanční trhy | Hedge fondy | Forward | Futures | Gap | Grafy | Hedge | High | Higher Low | Hlava a ramena | Indikátor | Indikátory | Insider | Investice | Investor | Investování | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Leverage | Likvidita | Limitní příkaz | Long | Long pozice | Low | MACD | Margin | Market Order | Risk | Momentum | Money flow index (MFI) | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nabídka | Neckline | Nástroj | Obchodník | Open | Order | Oscilátor | Pip | Platforma | Portfolio | Pozice | Příkaz | RRR | RSI | Rally | Rate cut | Rating | Resistance | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Scalping | Sell Limit | Sentiment | Short | Short pozice | Smart money | Spot | Stochastic | Stop-Loss | Support | Swing | Swingový obchodník | Take Profit | Time frame | Trader | Trading | Trading systém | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Volatilita | Performance | Wall Street | Yield | Zlato | Časový rámec | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Objem obchodů | Bank of America | XTB | Indexy | Čínské akcie | Investoři | Fundamenty | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Cenový graf | Myšlení | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Zisk | Breakout strategie | Komise pro cenné papíry a burzy | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Euforie | Stres | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Trpělivost | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Credit Suisse | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Online trading | Regulace | Investiční společnosti | Hedgeové fondy | Obchodní seance | Index strachu | BTC | Burzy | Insider trading | Time-Frame | Tomáš Vobořil | Dukascopy | Wall Street Journal | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Praxe | Aktivum | Carry trading | Formace hlava a ramena | Index | Investiční strategie | Trading strategie | Křiž smrti | Odpor | Volatilní | Likvidita trhu | Analýzy | Banka | Brent | Cena | Cena stříbra | Ceny stříbra | Ceny zlata | DJIA | Dolar | Dukascopy Europe | Ekonomický kalendář | Engulfing | Exchange | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | GDP | Graf | Hang Seng | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Indikátor MACD | Instrument | Investiční centrum | Investiční | Investiční doporučení | Komodita | Komoditní | Komodity zlato | Konfluence | Koupit bitcoin | London metal exchange | MACD histogram | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Market Makers | Markets | Money Flow Index | Moving Average | Nákup akcií | Neuronové sítě | Obchodujeme | Paládium | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej dolaru | Pšenice | Rates | Risk Management | Ross Hook | Řízení rizik | Signály | Shares | Stochastic oscillator | Throwback | Trh | Twitter | Volatility | Vývoj akcií | WTI | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Zisky | Tradeři | EUR/PLN | Komise pro cenné papíry | Buy | Intermediate | Obchodní den | Průměrování | Range | ROCE | Sell | Trend following | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | Cenová hladina | Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Outperform | Tržní sentiment | Commission | Komise | Federální rezervní systém | Market sentiment | Momentum indikátor | Overbought | Session | Volby | S/R zóny | Retail | Velcí hráči | Burze | Currencies | Head and Shoulders | Investment | Traders | Jefferies | Bernstein | CNN | Wells Fargo | RBS | Microsoft | Technické indikátory | Reálný obchodní účet | Reporty | Snižování sazeb | Short squeeze | Úspěch | Podnikatel | Trendový kanál | Dlouhé pozice | Energie | Earnings | Sentiment trhu | Pro tradery | Znalost | Přehled | Rosněfť | Obchodní signály | City | Obchodní styl | Fundamentální faktory | Pozornost investorů | Chance | Firmy | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Economic | Velké banky | Americký akciový index | Obchodníci na finančních trzích | Styl obchodování | Supporty a rezistence | Růst akcií | Dnešní obchodování | Kryptoměny | TradingView | S&P | Ztráty | Indikátor Stochastic | Ripple | Ethereum | Tesla | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Poplatky | Úspěšné obchodování | Predikce | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Zisky firem | Zprávy a události | Měnový pár EUR/USD | Institucionální investor | Spotřebitelské výdaje | Poměr RRR | Alphabet | Očekávání | CME FedWatch | Purple Trading | Obchodování breakoutů | Bitcoin (BTC) | Palladium | Investování do kryptoměn | BTC/USD | Jerome Powell | BCH/USD | BCH | XRP | Tržní kapitalizace kryptoměn | Patrik Klempár | Forexnation.cz | Cena bitcoinu | OPEC+ | Inflace v eurozóně | Pokles ceny | Volný kapitál | Graf indexu | Profesionální obchodník | Trendové čáry | Pipy | Pády na burze | Trh s kryptoměnami | Long obchod | Růst úrokových sazeb | Vysoké zisky | Profesionální trader | Petr Plecháč | Obchodní rozhodnutí | Začínající obchodníci | Zájem investorů | TradeCZ | MFI | Price Action strategie | Trend strategie | Short obchod | Sójové boby | Teorie Elliott Wave | Marek Vaňha | Bitcoin a další kryptoměny | NVDA | Americké společnosti | Základy obchodování | NASDAQ 100 | FedWatch Tool | Ripple Labs | Obchodní myšlenka | SIX | Býčí pattern | Denní graf | Očekávání trhu | Obchodník na finančních trzích | Risk Reward Ratio | Historická cenová data | Vstup do LONG pozice | Edge | Informace z trhu | High risk | Tým FXstreet.cz | Deficit | Patterny | Medvědí signál | Objem | Dvojitý vrchol | Obchod | Trh práce | Praktický příklad | Myšlenka | Praktická ukázka | Analýza dat | Histogram | Obrat trendu | Vyšší riziko | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Technické analýzy | Svíčková formace | Jakub Hodan | Studie | Negativní sentiment | Co bude | Amazon | Machine learning | Miliardy | Vyhlídky | Formace dvojitý vrchol | Trendová linie | Premarket | Dvojité dno | SMA | Statistika | PLN | Na burze | Propouštění | Impuls | Výrazný pokles | Čtyřhodinový graf | Hlavní trend | Problémy | COPPER | Kolísání ceny | Cvičení | Prognózy | Nejistoty | Vybírat zisky | Cenové formace | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Čínské vlády | Yahoo | Nižší úrokové sazby | Uchovatel hodnoty | Nabídka a poptávka | AT&T | Ztráta | Pozitivní zpráva | Klesající trend | Dlouhodobé pozice | Írán | Budoucnost | Negativní zprávy | Breakouty | Ukazatele | Kryptoměny bitcoin | Cena paládia | Zamyšlení | Pattern 123 | Pozitivní zprávy | Google | Trhy | Pohyby cen | Rostoucí trendové čáry | Negativní dopad | Pokles | Situace | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | IHNED | Medvědí Pin Bar | Vstupy | Výstupy | Zlepšení | Úsilí | Růst akciových indexů | Rezistenční úrovně | Obchody | Výdaje | SEC | Rozhodování | Signál k obchodu | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Technický indikátor | Moving Average Convergence Divergence | Indikátor Stochastic Oscillator | Využití umělé inteligence | Údaje z USA | FedWatch | Longovat | Sestupný trend | Vývoj | Výkyvy | Změny trendu | Překoupenost | Index strachu VIX | Mince | Tržní podmínky | Profitovat | Medvědí trend | Další vývoj | Americká seance | Index NASDAQ 100 | Směr trendů | Historie | Aktuální situace | Úspěch v obchodování | Texas | Příležitosti k nákupu | Další pokles | Algoritmy | Fundament | Prodejní tlak | Další růst | Růst | Signál | Potenciál | Výhody obchodování | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Údaje | Propouštění zaměstnanců | WELL | Obchodovat na trzích | S&P500 | Cenové pohyby | Vstoupit do obchodu | Obrácená Hlava a ramena | Reddit | Sociální síť | Posílení | Federal Reserve | Potenciál zisku | ONE | Vstup do obchodu | Spekulovat | Kupci | Umělé inteligence | Proti trendu | JDE | Průraz | Tržní situace | Chování trhu | Lidské emoce | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | Býčí trend | Obchodování pomocí Price Action | Čistý graf | Rostoucí trend | Otevření obchodu | Sentiment na trhu | Cardano | Umístění Stop-Lossu | MAM | Úspěchy | Šance | Umělá inteligence (AI) | Ceny | Technologické společnosti | Definované cíle | Příležitost ke vstupu | Forward guidance | Konkurenční společnosti | Pár EUR/USD | Buy signály | Psychika | Politické události | Čas na nákup | Býčí formace | Vývoj indexu Nasdaq | Big Tech | Signál ke vstupu | Nvidia | Budoucí vývoj | Technický signál | Nákupní příležitosti | Nové zprávy | Silný indikátor | Silné S/R úrovně | Proražení | Odmítnutí ceny | Změny úrokových sazeb | AMBcrypto | Awesome Oscillator | Ceny aktiv | Chytré peníze | Cenné papíry a burzy | Stimulační balíček | Burzy v USA | Růst ceny | Proražení rezistence | DCA | Dlouhodobé obchodování | CARA | Multitimeframe | Situace na trhu | Sociální média | Správné myšlení | Klíčové faktory | Cenové výkyvy | Nákupní horečka | Finanční výsledky | HAS | Nákup bitcoinu | Kov | Linie neckline | Trendové linie | Falešné signály | Sentiment investorů | Golden Cross | Investoři a obchodníci | Akcie AT&T | Výrazný růst | CryptoQuant | ForexNation | Nastavení grafů | Řízení pozic | Pohyb ceny | Více časových rámců | Otevření buy | Krok za krokem | Bearish Engulfing | Medvědí pohlcení | Bullish Engulfing | Formace Engulfing | Svíčková formace Engulfing | Cenové svíčky | LME | Vývoj indexu Nasdaq 100 | Cenový pohyb | Objednávky | Makers | Větší zisky | Vstup do pozice | Přeprodané oblasti | Znalost trhu | Believe | Cenové úrovně | Tři bílí vojáci | Reverzní patterny | Oslabení | Návrat poptávky | Klínová formace | Martin Klass | Způsoby obchodování | Údaje o nezaměstnanosti | Cíle | Příležitosti | Dlouhodobý trader | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Prodej | Další kryptoměny | ICT | Budoucí cenové pohyby | Předpovídat budoucí cenové pohyby | Obchodní výsledky | Technologie | Struktura ceny | Trendová struktura | Klíčový level | Vývoje ceny | NLP | Engulfing pattern | AI | COST | Odvětví | Přizpůsobivost | Načasování | CAR | Guidance | Ziskový potenciál | Mateřská společnost | Přemýšlení | Chování | Vnímání | Analyzování | Psychologické úrovně | Použití indikátoru | Strojové učení | Velké instituce | SPOT | Začátečník | Společnosti | Náklady na obchodování | Vrcholy a dna | Vrcholy | Dna | ANO | Solana | Marika Čupa | Buyback | Pokračování trendu | BOOST | Profitabilní obchodní strategie | Pravidla hry | Pozornost | Retail Investor | Meta | Obratová formace | Meta Platforms | Ceny kryptoměny | Společnost | Target | Přístup k obchodování | TIM | Ceny BTC | Zveřejnění zprávy | 3М | BofA | Bank of America (BofA) | Postavení na trhu | Zlato (XAU/USD) | Rotace | Rozšíření | Fundamentální analýzy | Obchodní tipy | Force | Hráči na trhu | Největší americké společnosti | CDD | Bitcoin (BTC/USD) | Dlouhodobé trendy | Tok kapitálu | Miliardy USD | CME FedWatch Tool | Obchodní signály pro BITCOIN | Signály pro BITCOIN | Petr Lajsek | Big tech | Hry | Reality | Instituce | Murray | Formace Pin Bar | Cenová akce | Market Analyst | Společnost Google | Krátkodobé strategie | GMT | Analýza transakcí | Swing trader | Korekční pohyb | Oblasti supportu | Reverzní formace | Dow Jones Industrial Average | PLATINUM | Disclaimer | Investiční trendy | Pepa Zeman | Změna trendu | Cena BTC | Zastavení poklesu | Centrum | Překoupené oblasti | Pohyby na trhu | Analýzy více časových rámců | Klíčové S/R zóny | Investiční cíle | SMC | Rebalance | Býčí pohyb | Obraty | Odrazy | Oval | Velké pohyby na trhu | Analýzy trhu | Obchodování páru EUR/USD | CZ | BTC na burzy | Line | Technická korekce | ETFs | Růstový potenciál | ChatGPT | OpenAI | Tipy na obchodování páru EUR/USD | Býčí sentiment | Investiční Memento | Invest | Dobré obchody | Revenues | Nové příležitosti | Nvidia Corporation | Média | Prodejní sentiment | Pevné nervy | opPORTUnity | Fáze trhu | Circle | Válka | Spojení | Komisí pro cenné papíry a burzy | Další drahé kovy | Velký problém | Sentiment amerického akciového trhu | Nerozhodnost | Rychlost | Přesnost | Americký akciový index S&P 500 | Zakladatel | Pozitivní signál | Časové rámce | Nálady na trhu | Vice | Pevný obchodní plán | Automatizace | Velké objemy | Vývoj měnového páru NZD/CAD | Vývoj měnového páru AUD/USD | Finanční média | Potenciální ztráty | Monitorování | Nižší low | DNO | Aktuální sentiment amerického akciového trhu | Aktuální sentiment | Aktuální sentiment na trhu | Fenomenální růst | Kapitulace medvědů | Varovné znamení | Miláčci Wall Street | CNN Feed and Greed Index | Feed and Greed Index | Retailoví obchodníci | Levels | Technická formace | Tržní pohyby | NASDAQ: NVDA | NVIDIA Corporation (NASDAQ: NVDA) | Graf měnového páru | Odhadovaná cena | News | Oblasti obchodování | Zakreslování trendových čar | Signál k nákupu | Signál ke vstupu do obchodu | Kupující | Úrovní podpory | StockTwits | Válka na Blízkém východě | Struktura | Graf amerického akciového indexu | Snížení rizika | Technology | Communication | Prop firmy | Praporek | Jan Šrajer | Neustálé vzdělávání | Porozumění trhu | Hlubší porozumění trhu | Formace medvědí pohlcení | Velký pohyb | Inducement | Inducementy | Důvěryhodnost | Smart Money koncept | Doji | Wedge | Supporty | Chování investorů | Dukascopy Europe Team | Analýza sentimentu | Metody analýzy | Stávající trend | Šance na úspěch | Holding | Sentiment na americkém akciovém trhu | Investors | Zvýšený zájem | Platforms | Proražení linie neckline | Indicators | Capital | Pennant | Break of Structure | Break struktury | Platformy | Portfólia | Příležitost pro býky | Prostředí finančních trhů | D1 | W1 | M1 | Finance Yahoo | Zavírací cena | Nejvyšší cena | Inner Circle Trader | Fair Value Gap | FVG | Value Gap | Treasury Yields | RRR (risk reward ratio) | Úrovně supportu | Úrovně rezistence | Velká korekce | Vstup na trh | Výkon | Sezónní trendy | Výzvy a rizika | EUR/USD a GBP/USD | Nákupy | Prodeje | Imbalance | Smart Money Concepts | Break of Structure (BOS) | Praktické ukázky | Support a rezistence | Rezistence zóny | Support a rezistence zóny | Support nebo rezistence | Nakupovat | Commodity | Spolehlivost | Učení se | U.S. Treasury | Koncepty likvidity | ICT (Inner Circle Trader) | Struktury trhu | SMC obchodníci | TF (time-frame) | Radek Zalubil | COMEX | Retail obchodníci | Obchodní tipy pro pár EUR/USD | Kompletní průvodce | Předpovídat tržní pohyby | Portfolio trading | Diverzifikace a portfolio trading | Diverzifikace a portfolio | Limitní objednávky | Velké pohyby | Příležitosti pro tradery | Kontext | Potenciální obrat trendu | Potenciální obrat | Potenciální obraty | Profitabilní | Financial | Vstupy a výstupy | Načasování trhu | Schopnost rychle reagovat | Tržní změny | Držet pozice po delší dobu | Hlava a ramena (Head and Shoulders) | Smart Money Concepts (SMC) | Obchodování podle velkých hráčů | Úvod do ICT (Inner Circle Trader) | SMC (Smart Money Concepts) | Likvidity na trhu | Vnímání likvidity na trhu | Vnímání likvidity | Obchodovat SMC | Velký trend | Co je Smart Money? | Co je to tedy SMC? | Koncept chytrých peněz | ICT obchodníci | Koncept teorie | Myšlenka Smart Money | Pravidla na vstup do obchodu | Obchodní definice | SMC teorie | Tvůrci trhu | Obchodníci s konceptem chytrých peněz | Tvůrci trhu (market makers) | Významní účastníci trhu | Manipulovat s trhem | Konspirační teorie | Myšlenka SMC | Vlády | Velké množství komodit | Množství komodit | Hromadné akcie | Akcie ve velkém objemu | Pozitivní výhled | Supply | Demand | Bearish | Struktura trhu | Struktura trhu zaměřená na likviditu | Institucionální hráči | Banky a hedge fondy | Order block | Higher high | Bullish price action | Bullish struktury | Bearish price action | Kam tečou peníze? | Koncept SMC | Hlášení SEC | Securities and Exchange Commission | Komise pro cenné papíry a burzy v USA | SEC Form 13F | Form 13F | SEC Form | 13F | Sledování zpráv | Sledování zpráv z mainstream | Alternativní zdroje dat | Alternativní zdroje | Zdroje dat | X (dříve Twitter) | Geolokační informace | Zveřejňované údaje o prodejích | Údaje o prodejích | Zveřejňované údaje | Členové představenstva | Vedoucí pracovníci společností | Vedoucí pracovníci | Pracovníci společností | Insider nakupuje akcie | Akcie své vlastní společnosti | Silný růstový potenciál | Obchodovatelné fondy | ETF (obchodovatelné fondy) | Přehled o tocích peněz | Geografické regiony | Pohyb cen | Peněžní toky | SMC obchodník | Zvýšený zájem investorů | Větší tok kapitálu | Velcí institucionální hráči | Chytré peníze ovládají trh | Peníze ovládají trh | Porozumět pohybům na trhu | Jednání bank | Koncept Smart Money | Neustálé učení se | Znalost SMC | Rozdíly mezi ICT a SMC | Společnost je podhodnocená | Tok kapitálu do daného trhu | Značné výhody | Výhody | Faktory úspěšného tradingu | Názor předních tuzemských traderů | Analýza intradenního pohybu | Technická analýza intradenního pohybu | Blackwell | Oznámení | Výhody a nevýhody | Fáze růstu | Jasné signály | Dlouhodobé držení pozic | Držení pozic | Dlouhodobé držení | Smart Money trading | ICT a SMC | Období korekce | Vstupní a výstupní body | Výstupní body | Základní struktura | Struktura Price Action | Koncept struktura trhu | Pojem Price Action | Co je to Price Action | Price Action (PA) | Chování v obchodování | Lidské chování v obchodování | Lidské chování | Opakující se lidské chování | Číst price action | Výsledky indikátorů | Souvislosti v pohybech ceny | Správně chápat strukturu | Značení struktury | Struktury v rostoucím trendu | High na grafu | Lower High | Lower Low | Vyšší high | Vyšší low | Nižší high | Časový rámec H1 | Praktická ukázka na grafu | Ukázka na grafu | Lepší pochopení | Proražení HH | Značení struktury na grafu | Struktury na grafu | Struktury v bearish trendu | Změna struktury | Správné značení struktury | Správné značení | Obchodování podle likvidity | Grafické znázornění | Strategie na bázi likvidity | Býčí den | Začněte obchodovat | Reverzní formace 1-2-3 | Formace 1-2-3 | Interní struktura | iBOS | BOS | BOS a iBOS | Breaknutí | Hawkish | Externí struktura | S&P 500 a Nasdaq 100 | S&P 500 a Nasdaq | Nižší poplatky | Hlubší pohled | Výhody a nevýhody | Nevýhody | SL (stop-loss) | Nejlepší čas | Vítězství | Kovy | Porušení struktury trhu | Prolomení struktury trhu | Prolomení struktury | Co je to break struktury? | Breaky struktury | Porušení struktury | Chod Price Action | Support a rezistence breakout | Rezistence breakout | Volatility breakout | Chart pattern | Chart pattern breakout | Time-of-day breakout | Potvrzení pro vstup do obchodu | Potvrzení pro vstup | Doplňující konfluence | Rozdíl mezi BOS a iBOS | Break struktury v externí struktuře | Break struktury v interní struktuře | Internal Break of Structure | Značení breaku struktury | BOS při bullish trendu | BOS při bearish trendu | iBOS v bullish trendu | Značení iBOS | Značení BOS | iBOS při bearish trendu | Proražení ve směru trendu | Praktické příklady | Obrázek praktické ukázky | Ukázky značení BOS a iBOS | Značení BOS a iBOS | Ukázky značení BOS | Externí breaky struktury | Jednoduché podmínky | Platné iBOS | Podmínky pro iBOS | Doplněk ICT a SMC konceptů | Doplněk ICT a SMC | Doplněk ICT | Otočení trhu | Nevýhody a rizika | Významný dopad | Strategie Smart Money | Co je to imbalance v tradingu | Imbalance v tradingu | Co je to imbalance? | Nerovnováha | Nevyváženost | Imbalance - Fair Value Gap | Neefektivita trhu | Likvidita obchodních příkazů | Pojem likvidita | Neefektivita | Sladění příkazů | FVG (Fair Value Gap) | Rozdíl ve spravedlivé hodnotě | Pojem imbalance | IOO | Imbalance Of Orders | IOO (Imbalance Of Orders) | Jak chápat imbalanci | Doplněk pro lepší analýzu trhu | Doplněk pro lepší analýzu | Agresivní pohyb ceny | Bullish struktura | Příklad vzniku imbalance | Příklad zaplněného prostoru | Mezera mezi dvěma stíny svíček | Žádná imbalance | Imbalance vytvořené z více svíček | Praktické příklady na grafu | Příklady na grafu | Imbalance vytvořené fundamentem | Imbalance vytvořené bez fundamentu | Longový pohyb | Svíčka fundamentu | Ohraničení imbalance | Bearish svíčky | Hranice imbalance | Imbalance nevytvořené fundamentem | Značení imbalancí | Značení imbalancí pomocí indikátoru | Imbalance vytvořené na bullish svíčce | Imbalance vytvořené na bearish svíčce | Imbalance pomocí indikátoru | Využití imbalancí | Potvrzení bias | Nastavení SL | Nastavení SL nebo TP | SL nebo TP | Magnet na cenu | Nerovnováha podle konceptů likvidity | Větší imbalance | Nižší náklady | London open | Účastníci trhu | Asia high | Praktické využití | Potenciál zisků | Tým Purple Trading | Body | Asia session | Asia low | Výběr Asia low | Výběr Asia high | Mid-line | Asia mid-line | Tržní kontext | Etické otázky | EQH | EQL | Největší zisky | EQH a EQL | Mitigace | Point of Interest | Order Block | Největší problém | Tržní Struktura | Držení přes víkend | POI | Co je to POI? | Bod zájmu | Decision | Extreme | Extreme POI | Řízený risk | Správně řízený risk | Řízený risk management | Decision POI | Druhy POI | Co je to OB? | Blok objednávek | Order block (OB) | Horší poměr RRR | Značení POI | Značení order blocku | Co je to mitigace? | Mitigation | POI/OB | Mitigace POI | Jak značíme POI a OB? | POI a OB | Značení POI a OB | Obchod na limitní příkaz | Zadávání limitní objednávky | Příchod mitigace | Objednávka buy limit | EOTP | Zlato potenciál | Knoty svíček | Metoda obchodování | Používání technických indikátorů | Rušivé indikátory | Obraz trhu | Výhody obchodování podle Price Action | Obchodování podle Price Action | Analyzovat cenové pohyby | Jak hledat patterny v grafu | Jak hledat patterny | Patterny v grafu | Základy Price Action | Vysvětlení základních principů | Jak funguje Price Action | Kdy trend začíná | Ukázka Uptrendového trhu | Ukázka Downtrendového trhu | Chápání tržní struktury | Tržní struktury | Rozpětí trhu | Jak zakreslit supporty a rezistence | Co jsou to supporty a rezistence | Zakreslení supportů a rezistencí | Zakreslení S/R | S/R zóny (support a rezistence zóny) | Klíčové S/R zóny v grafu | Jak rozpoznat klíčové S/R zóny | S/R zóny v grafu | Hledání patternů v grafu | Zakreslení S/R zón | Ukázka Dvojitého vrcholu | Identifikace formace | Potvrzení patternu | Zakreslení patternu | Zakreslení cenové formace | Obchodování podle svíčkových formací | Formace v grafu | Identifikace formací | Obchodování formací | Support úrovně | Konec downtrendu | Kombinace Price Action | Price Action s dalšími faktory | Jak kombinovat Price Action | Spolehlivost obchodů | Časování obchodů | Zveřejnění důležitých zpráv | Zveřejnění ekonomických zpráv | Potvrzení obchodů | Příklady obchodů kombinujících Price Action | Zprávy o inflaci | Budoucí růst úrokových sazeb | Price Action a časování | Price Action a fundamentální analýza | Price Action a indikátory | Pozitivní komentář | Price Action pro začátečníky | Průvodce krok za krokem | Sledování trendů | Fóra | Umělá inteligence (AI) v tradingu | Začátky AI | AI v obchodování | Modely AI | Artificial intelligence | Nástroje pro moderní tradery | Význam umělé inteligence | Aplikace v algoritmickém obchodování | Základní principy umělé inteligence | Principy umělé inteligence | Umělé inteligence v obchodování | Typy AI | AI používané v obchodování | Strojové učení (Machine Learning) | Modely strojového učení | AI pro obchodování | Posilované učení | Zpětnovazební učení | Reinforcement Learning | Modely posilovaného učení | Kavout | AI v algoritmickém obchodování | Ukázka nástroje Kavout | Praktické využití AI | Využití AI | Analýza technických faktorů | Pattern recognition | AI model | AI indikátory | Zpracování přirozeného jazyka | Analýza fundamentálních faktorů | Natural Language Processing (NLP) | Natural Language Processing | Využití ChatGPT | Fundamentální síly | Využití ChatGPT 4 | ChatGPT 4 | ChatGPT model 4o | Odpověď z ChatGPT | Social Media Analytics | Media Analytics | Sentiment na sociálních sítích | Budoucí tržní pohyby | Analýza sociálních sítí | Pokles důvěry | Zvýšení investic | Objemy zpráv | Nejdiskutovanější akcie | Aplikace umělé inteligence | Moderní technologie | Změny tržních podmínek | Síly objemu zpráv | Výhody a nevýhody AI | Nevýhody AI | Nevýhody AI v obchodování | AI systém | Ztráta kapitálu | Zmeškání obchodních příležitostí | Budoucnost AI | Budoucnost AI v obchodování | AI do obchodních platforem | Integrace AI | Rozšíření AI | Praktické využití pro tradery | Využití pro tradery | Obchodování v trendovém kanálu | Sideways | Hranice kanálu | Stochastic oscilátor | Otáčení likvidity | Vedlejší inducement | Krátkodobý short | Typy inducementů | Breakout trendového kanálu | Jak obchodovat breakout | Možnost vysokých zisků | Riziko falešných průrazů | Bullish breakout | Průraz dolů | Bearish breakout | Průraz vzhůru | Důvěryhodnost průrazu | Falešné breakouty | Příklad bullish breaku | Příklad obchodního systému | Kombinace s klouzavými průměry | Primární trend | Bullish breakout trendového kanálu | Identifikace průrazu | Směr průrazu | Potvrzení průrazu | Sledování trhů | Typy breakoutů | Obchodování podle likvidity konceptů | Jak funguje otáčení likvidity | Pochopení pohybů na trhu | 3 typy inducementů | Inducement liquidity | ILQ | SLQ | Structural liquidity | Transactional liquidity | TLQ | Liquidity | Schéma rozdělení inducementů | Rozdělení inducementů | Kde reálně likvidita leží | Určování likvidity | První likvidita | Likvidita pro inducement | Tři typy likvidity | Typy likvidity | Druh likvidity | Mitigační cyklus | Primární obchody | Korekce na short | Zobchodovat korekce | Vytvoření BOS | Vytvoření iBOS | Systém likvidity | Kombinace konfluencí | D1 graf | Ekonomické nejistoty | Kam umístit Stop-Loss | Engulfing (pohlcení) | Formace Engulfing (pohlcení) | Co je to formace Engulfing | Býčí Engulfing (pohlcení) | Býčí Engulfing | Medvědí Engulfing (pohlcení) | Medvědí Engulfing | Formace medvědí Engulfing | Formace býčí Engulfing | Vysvětlení formace | Formace býčí | Formace medvědí | Býčí impulz | Obratu trhu | Formace pohlcení | Signál k nákupu (buy) | Indikátory technické analýzy | Medvědí obrat | Medvědí tlak | Začátek výrazného poklesu | Jak obchodovat pomocí formace | Příležitost pro investory | Kdo je dlouhodobý trader? | Strategie dlouhodobých traderů | Trend Following (sledování trendu) | Sledování trendu | Strategie proražení | Breakout strategie (strategie proražení) | Nevýhody dlouhodobého tradingu | Výhody a nevýhody dlouhodobého tradingu | Vyšší zisky na obchod | Zisky na obchod | Nižší náklady na obchodování | Méně stresu | Riziko při držení přes víkend | Vysoké nároky na trpělivost | Vysoké nároky | Nároky na trpělivost | Potřeba hlubší analýzy | Hlubší analýzy | Dlouhodobý trading | Falešná proražení | Vysoký potenciál zisků | Vysoký potenciál | Dlouhodobí tradeři | Menší frekvence obchodů
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot