Bias
USD/JPY: Analýza a prognóza
18.12.2024 Japonský jen dokázal během asijské seance částečně vyrovnat předchozí ztráty, nicméně trvalý růst měny Dálného východu je nejistý, zejména když se očekává, že Bank of Japan ještě tento týden ponechá úrokové sazby na současné úrovni. Nedávný růst výnosů amerických státních dluhopisů, podpořený očekáváním, že Federální rezervní systém zaujme opatrnější postoj ke snižování sazeb, navíc nejspíš také omezí růst jenu.
Iluze přeplněných obchodů před Vánoci
18.12.2024 Všichni ten obrázek velmi dobře známe. Přeplněná parkoviště, plné nákupní košíky a v předvánočním období leckde i dlouhé fronty. A nejen na sociálních sítích reakce s na první pohled logickým závěrem – máme se jako v bavlnce, náš blahobyt evidentně roste a neustálé stesky lidí proto nedávají žádný smysl.
Behaviorální investování: Jak naše emoce ovlivňují investiční rozhodnutí
10.12.2024 Investování je mnohem více než jen otázka matematiky a výpočtů. Mnozí investoři však často opomíjejí emoce, intuici a myšlenkové zkratky, jejichž vliv či dopad na investiční rozhodnutí bývá zásadní. Přirozené lidské sklony, jako je sklon k nadměrnému sebevědomí nebo averze ke ztrátě, mohou výrazně ovlivnit investiční rozhodnutí a směřovat k volbám, které nejsou vždy racionálně podložené.
Smart Money Trading: Denní cyklus – klasický (19. díl)
29.11.2024 V minulé kapitole jsme si rozebrali to, jak si zvolit obchodní time-frame (TF) v souvislosti s inducementy, což je jedna z důležitých vlastností k ziskovosti těchto konceptů na bázi likvidity. V dnešní kapitole začneme probírat denní cykly, které jsou celkově 4 a dnes začneme prvním, a to je klasický. V této kapitole budeme dost využívat timing, protože si budeme vysvětlovat jednotlivé pohyby v daných sessions, takže pokud jste nečetli kapitolu o timingu (kapitola 8) a případně i kapitoly k Asia session (kapitola 10 a kapitola 11), doporučuji si je před touto kapitolou pročíst.
Moje cesta prop tradingem – mírný pokles balance křivky a globální slevové akce na challenge
27.11.2024 Prop společnosti rozjely velkou slevovou akci na pořízení challenge. V článku se také podíváme na ztrátový obchod, kvůli kterému balance křivka mírně oslabila.
Smart Money Trading: Obchodní time-frame a inducementy (18. díl)
11.11.2024 V minulé kapitole jsme si rozebrali speciální typy inducementů, se kterými budeme v budoucnu dost počítat a díky kterým můžeme výborně vyfiltrovat inducementy, které nebudeme brát v potaz. Pokud jste nečetli předchozí kapitolu, tak si ji doporučuji nastudovat, protože dnes z ní budeme využívat informace. Celkově obchodníci podle likvidity mají někdy problém v tom, z jakého time-framu (TF) si mají zvolit inducementy, jak si je podle time-framu vyfiltrovat a s tím i to, jaký inducement má pro ně větší váhu. Na to vše se podíváme v dnešní kapitole a řekneme si, co je ideální pro jednotlivé typy obchodníků.
Smart Money Trading: Speciální typy inducementů (17. díl)
25.10.2024 V minulé kapitole jsme si řekli, co je to inducement, jelikož je to ta nejdůležitější část strategie v obchodování podle likvidity konceptů. Začali jsme teorií a řekli jsme si, co je to inducement, jak funguje otáčení likvidity, také jsme se pobavili o vedlejším a primárním inducementu a i o tom, jak je obchodovat. V dnešním článku se budeme věnovat též inducementům, ale trochu jinak. Ukážeme si totiž další tři typy inducementů, které jsou důležité pro celkové pochopení pohybů na trhu a budou taky navazovat na mitigační cyklus, o kterém si povíme později v dalších kapitolách. První si znovu napíšeme teoretický úvod a následně přejdeme k příkladům z praxe. Nyní tedy, jaké máme 3 typy inducementů?
Smart Money Trading: Co je to inducement? (16. díl)
11.10.2024 V minulé kapitole jsme probírali EPA a IPA neboli efficiency a inefficiency price action, díky čemuž jsme si mohli dát objektivní podmínku, zda vůbec vstoupíme do obchodu nebo ne. V dnešním článku se ale podíváme na jednu z nejdůležitějších konfluencí, jelikož inducement tvoří hlavní část technické analýzy v konceptech likvidity. Určitě spousta z vás už tento pojem slyšela, každopádně pokud nevíte, co přesně znamená, co se po inducementu očekává, kde ho přesně zaznačit a jak ho využít, tak tento článek je pro vás. Pojďme si ale prví říct, co je to inducement.
Věříte, že trading je zalitý sluncem? Pak vás marketing dostal
13.08.2024 Trading není jednoduchá disciplína, což si mnoho začátečníků neuvědomuje. V tomto článku se podíváme na zkreslení, které brání obchodníkům správně vyhodnotit své možnosti v tomto oboru.
Smart Money Concepts (SMC): Asia High a Low (10. díl)
08.07.2024 V minulé kapitole jsme si rozebrali prince swingy, co jsou zač a jak se dají využít v tradingu. V dnešní kapitole se naopak podíváme na takzvané Asia high a Asia low. Jak se tyto highs a lows značí a jak se tyto informace dají využít v tradingu. První se ale podíváme na teoretické definice, abychom vše správně pochopili a následně na konci kapitoly se podíváme i na praktické příklady, abychom věděli, jak tuto konfluenci aplikovat do svého tradingu.
Gold Prices Decline Amid Dollar Strength and Rate Uncertainty
30.05.2024 Gold prices experienced a downturn in Asian trading on Thursday, primarily influenced by the strength of the dollar and U.S. Treasury yields, as investors awaited key economic indicators that could impact interest rate decisions.
Fundamentální analýza akciových trhů – behaviorální ekonomie a psychologie investování (5. díl)
30.05.2024 Článek se zaměřuje na to, jak psychologické faktory ovlivňují ekonomická rozhodnutí. Čtenář se dozví o vlivu emocí a kognitivních zkreslení na investiční chování, fenoménu stádového chování, perspektivní teorii a ego-depleci. Popisuje, jak iracionální chování může ovlivnit trhy a jak jej lze využít v investičních strategiích, včetně kontrariánského investování a arbitráže. Závěrem zdůrazňuje význam psychologie při investování a řízení rizik.
Gold Prices Dip as Attention Shifts to US Inflation Figures
28.05.2024 Gold prices experienced a slight decline on Tuesday as investors awaited crucial U.S. inflation data, which could provide insights into the Federal Reserve’s timeline for potential interest rate adjustments.
Strategie Smart Money: Imbalance - Fair Value Gap (7. díl)
20.05.2024 V minulém dílu jsme si probrali breaky struktury, konkrétně co je to BOS, iBOS a jak je využít v praxi. Dnešní díl bude oproti dosavadním dílům trochu jiný, jelikož zde nebudeme primárně využívat jakékoli highs a lows ve struktuře jako jsme to dělali v minulých kapitolách, ale podíváme se spíše na to, co je to imbalance v tradingu, jak ji správně chápat jako doplněk naší trading strategie v kontextu ICT a SMC konceptů a následně jak ji správně identifikovat na grafu v praxi.
Break of Structure (BOS) / Prolomení struktury trhu (6. díl)
03.05.2024 Po kapitole o rozdílech ICT a SMC konceptů jsme si řekli, že budeme pokračovat už v praktičtějších věcech, podle kterých můžeme reálně obchodovat. Následně jsme probrali strukturu trhu, jak klasickou externí, tak i pokročilou interní. A nyní pokračujeme a budeme se zabývat slíbenými breaky struktury. Konkrétně dvěma typy, a to breaku z externí struktury a interní struktury, jaké jsou jejich váhy, co pro nás vůbec znamenají v rámci tradingu a jak je zaznačit na grafu. První si ale pojďme rozebrat trochu teorie o tom, co to vlastně break struktury je.
Pár USD/JPY prorazil úroveň 155, trhy čekají na intervenci. Přehled pro USD/JPY
25.04.2024 V pátek zasedá Bank of Japan a všeobecně se očekává, že ponechá základní úrokovou sazbu beze změny. Spolu s jejím rozhodnutím budou představeny také aktualizované prognózy, které by měly posloužit jako základ pro prognózy sazeb, jež v současnosti předpokládají zvýšení sazeb do konce roku o 20 bb. Dále se očekávají náznaky toho, kdy BoJ plánuje začít snižovat svou masivní rozvahu, nebo alespoň náznak toho, zda vůbec začne.
ICT trading - Smart Money strategie (1. díl)
26.02.2024 ICT obchodování a Smart Money koncept patří momentálně k nejoblíbenějším a nejvíce sledovaným trading strategiím současnosti. Hlavně tedy v zahraničí. A proto jsme se rozhodli začít zcela nový a rozsáhlý seriál, ve kterém vám postupně představíme kompletně vše o tomto způsobu obchodování. Můžete se tedy těšit na opravdu detailní a propracované články, ve kterých vás vše naučíme. Připravte se tedy na vzrušující pohled do světa tradingu, který překročí hranice konvenčních strategií. Za zkratkou ICT se skrývá autor tohoto obchodního přístupu - Inner Circle Trader. ICT je metodologie založená výhradně na cenové akci, tedy Price Action. Pojďme na to!
GBP/JPY: vlajková formace
28.11.2023 Pár GBP/JPY krátkodobě klesl, což bylo přirozené po jeho silném růstu. Mohl pouze otestovat a znovu otestovat krátkodobé úrovně supportu, než znovu poskočí výš. Cena se v době psaní článku nachází na 187,56. Zaujatost (bias) zůstává býčí navzdory současnému poklesu, když si futures oproti jenu udržují medvědí výhled.
OPEC+ considers extending output cuts into 2024 for market stability
23.11.2023 Oil markets maintained stability on Wednesday ahead of a crucial OPEC+ meeting, with anticipations leaning towards the possibility that the group may extend production limits into the first quarter of 2024. These discussions follow positive inventory trends and robust demand forecasts, notwithstanding Saudi Arabia’s diminishing influence in the market.
Oil falls for third day as industry data suggests large US crude inventory
12.10.2023 Oil prices fell for a third consecutive day as trading began in Asia on Thursday, reacting to a report by industry group API that suggested last week may have seen the biggest weekly increase in U.S. crude inventories in eight months.
Zpráva CFTC: Medvědí předpojatost (bias) vůči evropským měnám zůstává nedotčena. Přehled USD, EUR, GBP
10.10.2023 Dle zprávy CFTC, která vyšla v pátek, došlo k výrazným změnám v pozici měny. Několik komoditních měn, zejména ty orientované na čínské a asijské trhy, své pozice mírně vylepšily. Týká se to AUD a NZD. Evropské měny však zaznamenaly prudké výprodeje, které přispěly ke zvýšení celkové pozice USD o 5,3 miliardy na 8,7 miliardy. Pro USD je to nejsilnější výsledek za poslední rok.
Bitcoin: čeká nás další pokles
06.09.2023 Bitcoin se v době psaní tohoto článku obchoduje v červených číslech na 25 567. Tlak klesajícího trendu je vysoký, takže další poklesy jsou přirozené. Krátkodobě to vypadá nerozhodně, proto si musíme počkat na nové obchodní příležitosti. Technicky vzato, cenová akce signalizovala další poklesy, ale stále potřebujeme potvrzení.
Americký pre-market 4. 8. Akcie znovu klesají.
04.08.2023 Futures na americké akciové indexy v pátek otevřely mírným růstem. Později se však tlak vrátil. Před zveřejněním údajů o zaměstnanosti v USA pokračovaly státní dluhopisy v poklesu. Spekulanti si tyto údaje jistě pečlivě prostudují, aby našli vodítka ohledně budoucích plánů Fedu na měnovou politiku. Někteří analytici však předpokládají, že regulátor bude nucen v cyklu zpřísňování pokračovat i letos na podzim. Index Stoxx Europe 600 také klesl po pokusu o vzestup během asijské seance.
Globální recese se blíží. Přehled USD, EUR, GBP
26.07.2023 Údaje CFTC odrážejí výrazné zhoršení sentimentu vůči americkému dolaru. Celková krátká pozice na USD se během vykazovaného týdne zvýšila o 7,39 miliardy a dosáhla -19,88 miliardy, což představuje největší týdenní změnu od roku 2020 a nejvyšší medvědí bias od roku 2021.
Prečo investori pociťujú strach?
11.07.2023 Investovanie je činnosť, ktorá prináša so sebou určité množstvo neistoty. Aj keď môže priniesť veľké zisky, existuje vždy riziko straty peňazí. Preto nie je prekvapujúce, že investori môžu mať obavy a strach z investovania. Jedným z hlavných dôvodov, prečo sa investori boja a robia unáhlené kroky, je nedostatok porozumenia toho, čo vlastne robia. Investovanie je komplexný proces, ktorý vyžaduje znalosti a skúsenosti. Mnohí investori vstupujú na trhy bez dostatočného vzdelania a prípravy. Nemajú jasný plán a stratégiu a nedokážu predvídať, ako sa ich investície môžu vyvíjať v dlhodobom horizonte. Keďže im chýba porozumenie a jasnosť, strach a neistota ich vedú k unáhleným rozhodnutiam.
Prognóza pro AUD/USD na 3. 7. 2023
03.07.2023 V pátek se australský dolar prolomil nad rezistenčním pásmem 0,6644/54, ale v dnešní asijské seanci se vrací zpět pod tuto úroveň. Otáčí se dolů a oscilátor Marlin zůstává v medvědí zóně. Pokud den uzavře pod spodním pásmem rozpětí, může to obchodníky přimět, aby cílili na 0,6567 a 0,6510/23.
Aktuální prognóza pro GBP/USD na 3. 7 2023
03.07.2023 Trh téměř nereaguje na konečné údaje o PMI, protože se většinou shodují s předběžnými odhady. Jakékoli významné obchodní pohyby se obvykle vyskytují během zveřejnění předběžných odhadů. V době zveřejnění konečných údajů trh již tyto ukazatele zohlednil. Kromě toho jsou předběžné odhady zveřejňovány současně pro všechny indexy, zatímco konečná data jsou zveřejňována v různých časech. Například dnes jsou ke zveřejnění naplánovány pouze výrobní PMI, které mají nejnižší hodnotu ze všech indexů obchodní aktivity.
Sentiment na trhu se zlatem
26.06.2023 Nejnovější týdenní průzkum zlata poukazuje na mírně medvědí sentiment mezi analytiky Wall Street a retailovými investory na "Main Street". Podle některých analytiků může být support okolo 1900 dolarů za unci jen otázkou času.
Trhy čekaly na projev předsedy Fedu Powella před Sněmovnou reprezentantů USA. Výprodej rizikových aktiv. Přehled USD, NZD, AUD
22.06.2023 Americký dolar se již čtvrtou seanci v řadě obchoduje výše, ale jeho síla je omezená. Celkově trhy šlapou vodu v očekávání projevu předsedy Fedu Jerome Powella před Sněmovnou reprezentantů USA, Dokud nebude jasný důvod tohoto spěchu, je výrazný pohyb nepravděpodobný.
Trhy očekávají, že Bank of England bude i nadále jestřábí. Přehled EUR, GBP, USD
21.06.2023 Nejnovější zpráva CFTC ukázala, že investoři pokračují ve snižování své celkové čisté pozice v amerických dolarech již čtvrtý týden v řadě. Snížení dosáhlo během vykazovaného týdne 1,9 miliardy USD, přičemž krátká pozice činila 6,4 miliardy USD, což je nejnižší hodnota za 11 týdnů.
EUR/USD: dolar usiluje o nová maxima, zatímco euro zůstává pod tlakem
31.05.2023 Na devizovém trhu je americký dolar nadále výzvou a překonává euro. I když euro po nedávných statistikách z eurozóny zaznamenalo určitý vzestup, tento úspěch byl pomíjivý. Mezitím dolar posiluje své postavení a připravuje se na další pokroky.
Pre-market v USA 20. 4. 2023. Smíšený firemní reporting zatěžuje akciové trhy.
20.04.2023 Futures na americké akciové indexy se propadly spolu s evropskými akciemi kvůli smíšeným firemním zprávám a rostoucímu konsenzu investorů, že úrokové sazby Fedu budou nadále růst. Tento týden o tomto problému diskutovalo mnoho představitelů Fedu.
Pre-market v USA 19. 4. 2023. Akciové trhy čelí opětovnému tlaku
19.04.2023 Futures na americké akciové indexy se ve středu obchodují v záporných hodnotách spolu s evropskými akciemi a výnosy dluhopisů rostou uprostřed dalších zpráv o společnostech trpících vysokou inflací a úrokovými sazbami. Futures na Nasdaq 100, citlivé na úrokové sazby, klesly zhruba o 0,8 %, zatímco kontrakty S&P 500 klesly o 0,5 %. Výnos 10letých státních dluhopisů vzrostl o 4 bazické body.
Zbavte se akcií ČEZ, radí svým klientům velké americké banky
17.04.2023 Třetí největší americká banka Citigroup dnes vydala novou prognózu vývoje ceny akcií české energetické společnosti ČEZ. V následujících dvanácti měsících by měly zlevnit z nynějších zhruba 1200 korun za akcii na 790 korun. Svým klientům proto doporučuje se akcií ČEZ zbavovat (viz tabulka agentury Bloomberg níže).
WTI, denní. Bude pokračovat medvědí hybnost?
10.04.2023 Graf ropy WTI aktuálně vykazuje medvědí dynamiku s potenciálem poklesu směrem k 1. úrovni supportu. Bias grafu je medvědí, protože cena se obchoduje pod Ichimoku cloudem a existuje dlouhodobá sestupná trendová linie, která naznačuje další medvědí hybnost.
Bitcoin: nová formace pokračujícího poklesu
08.03.2023 Cena bitcoinu se krátkodobě pohybuje v bočním trendu. V době psaní tohoto článku se obchoduje na 22 148 a snaží se o odraz. Tlak směrem dolů však zůstává vysoký, takže je upřednostňován hlubší pokles.
Výhled zlata na aktuální týden
27.02.2023 Trvalý medvědí sentiment na trhu zlata naznačuje, že ceny ještě nejsou připraveny posunout se výše, někteří analytici však vidí tento sektor jako atraktivní hru s cenovým potenciálem poblíž dna.
Obchodování na pre-marketu 22. 2. 2023. Pokles akcií.
22.02.2023 Futures na americké akciové indexy klesly. Americké státní dluhopisy se před vydáním zprávy ze zasedání Fedu pohybovaly v úzkém pásmu. Obchodníci doufají, že do léta letošního roku získají vodítka, zda budou sazby ještě vyšší, než se očekávalo.
Nemylme se, čeká nás těžký rok. Lidé, kteří si to odmítají přiznat, protože „obchody jsou plné“, žijí v zajetí mentálních klamů
31.12.2022 Čechy čeká druhý nejhorší rok historie. Po tom letošním. Alespoň tedy z hlediska vývoje životní úrovně vyjádřené reálnými výdělky. Ty v roce 2023 klesnou o zhruba tři procenta. To je sice přibližně třikrát méně než letos, ovšem i tak jde stále o dvojnásobek poklesu v krizovém roce 2013. Ten byl přitom až do letoška z hlediska vývoje životní úrovně tím vůbec nejhorším v historii samostatné České republiky od roku 1993.
USD pravděpodobně poroste oproti JPY
22.12.2022 Jeho meteorický vzestup byl podpořen neočekávaným rozhodnutím BoJ umožnit výnosům 10letých dluhopisů posunout se o 50 bazických bodů z předchozího pásma 25 bazických bodů.
Sentiment na Wall Street
21.11.2022 Trh zlata si minulý týden ponechal většinu zisků z tohoto měsíce. Ceny ale mohou krátkodobě klesnout. Podle posledního týdenního průzkumu zlata má sentiment mezi analytiky z Wall Street a retailovými investory jen mírně býčí bias.
Aktuální předpověď pro GBP/USD na 21. října 2022
21.10.2022 Liz Trussová se zapíše do historie jako nejkratší úřadující premiérka Spojeného království. Po 44 dnech ve funkci musela skončit. Libra na zprávu o její rezignaci reagovala růstem. Nadšení však rychle vystřídalo opatrnost a britská měna se stáhla zpět na otevřenou úroveň dne. Zajímavé je, že Boris Johnson je mezi poslanci, o kterých se říká, že zvažují nabídky. Pro připomenutí, bývalý premiér musel skončit po politickém skandálu. Proto může rezignace Liz Trussové prohloubit politickou krizi ve Spojeném království. Přesto je tu jiskřička naděje, že se věci změní k lepšímu. V tomto světle bude trh pravděpodobně stagnovat, dokud nebude zvolen nástupce a lídr Konzervativní strany. Zpomalení propadu maloobchodních tržeb Spojeného království na -4,3 % z -5,4 % proto nebude pro trh ve skutečnosti důležité.
AKTUÁLNÍ prognóza pro GBP/USD na 19. 9. 2022
19.09.2022 Přestože se trh soustředí na zasedání FOMC, stále nemůže ignorovat makrodata. Spojené království zaznamenalo v srpnu pokles maloobchodních tržeb o 5,4 %, což je horší než očekávání trhu, což byl pokles o 4,2 %. Země se rychle propadá do recese. Libra prodlužuje medvědí pohyb.
Obchodní signál pro GBP/USD na 26.–27. 5. 2022: prodej pod 1,2610 (200 EMA – býčí klín)
26.05.2022 Na začátku asijské seance dosáhla britská libra 200 EMA na 1,2610. GBP/USD se aktuálně obchoduje pod tímto klouzavým průměrem a vykazuje úrovně překoupenosti. V nejbližších hodinách tedy pravděpodobně dojde k technické korekci.
Obchodní signál pro zlato (XAU/USD) 23.–24. 5. 2022: prodej v případě pullbacku na 1 862 (uptrendový kanál)
23.05.2022 Na začátku asijské seance se zlato (XAU/USD) obchoduje nad 21 SMA a nad 200 EMA s býčím příklonem (bias) a v rámci trendového kanálu vytvořeného 13. 5.
Obchodní signál pro USD/JPY 23.–24. 5. 2022: prodej pod 128,16 (21 SMA – 5/8 Murray)
23.05.2022 Od 9. května začal japonský jen klesat a klesal již 11 dní. USD/JPY se aktuálně obchoduje pod 21 SMA a pod 5/8 Murray s medvědím příklonem (bias) v krátkodobém horizontu.
Cena akcií společnosti Tesla je pravděpodobně silně přestřelená
04.02.2020 Fundamentální vnitřní hodnotu akcie, resp. celé společnosti, stanovujeme pomoci modelu diskontovaného cash flow (discounted cash flow – DCF). Jednoduchý DCF model na společnost Tesla je znázorněn v tabulce níže. V tomto případě se nicméně jedná o tzv. reverzní DCF model (reverse-engineered DCF model), který zpopularizoval známý investiční stratég a proponent behaviorálních financí James Montier. U tohoto typu modelu se nesnažíme odhadnout fundamentální vnitřní hodnotu společnosti, ale naopak se snažíme zjistit, jaká růstová očekávání jsou v ceně akcie, resp. v její tržní kapitalizaci společnosti, zaceněna.
AUD ztrácí kvůli rostoucím šancím na snížení sazeb
21.05.2019 Australský dolar si dnes od rána prochází prodejním tlakem, když klesá na páru s americkou měnou o půl procenta. Korekce je výsledkem několika nových informací. Australský bankovní regulátor dnes naznačil, že může uvolnit pravidla, která nyní uplatňuje pro získání nových hypoték. Pokud by se tak skutečně stalo, může mít tento krok mírný dopad na snížení sazeb a tedy i zvýšení poptávky po hypotékách. Ve svém prohlášení uvedl, že by banky měly snížit minimální sazbu, kterou posuzují, zda je žadatel schopen splácet hypotéku. Tato sazba přitom nyní byla nastavena na poměrně vysokých 7 % a regulátor nyní pro posouzení navrhuje sazbu 2,5 % nad tržní úrokovou sazbou na hypotéky. Tuto změnu opodstatňuje výhledem pro další vývoj sazeb, které by měly zůstat dlouhodobě na nižších úrovních.
Blogy, Youtube kanály a Odborné články - poslední díl seriálu o zdrojích informací k tradingu
16.04.2019 Touto sérií chceme obchodníkům pomoci zorientovat se v informačních zdrojích.
ETF portfolia nebo aktivně řízené fondy?
06.02.2019 ETF (burzovně obchodované fondy) neboli indexové akcie v poslední době mezi investory získávají stále více na popularitě. Finanční instrumenty spojené s ETF jsou vyhledávané zejména pro svoji stabilitu a zajímavé zhodnocení.
NZD / JPY
12.10.2017 NZD / JPY bojuje na 200-dma (80,03), dlouhá pozice při rozhodujícím prolomení nad tuto hranici.
NZD / JPY prolo...
Rozbřesk: Globální výprodej na trzích vládních dluhopisů pokračuje a sazby jdou nahoru
07.07.2017 Blížící se konec devizových intervencí poznamenal český finanční trh nejen rekordní likviditou, kterou vyráběla ČNB svými devizovými intervencemi, ale poznamenal i dění na tuzemském dluhopisovém trhu. Na něj se vrhli zahraniční investoři, kteří hledali příležitost pro uložení korun, které získali právě v rámci intervenčního boje ČNB, a začali skupovat stále větší díl státních dluhopisů.
Čeká dolar další růst? Rozhoudující bude názor trhu na vývoj sazeb
20.07.2016 Nekonečné téma zvyšování amerických úrokových sazeb. Už jsem jej trochu nakousnul v dnešním ranním videu, ale rád bych mu věnoval ještě trochu pozornosti. Americké sazby byly největší (a praktick\y jediné) téma celé první poloviny letošního roku, které v poslední době, hlavně díky brexitu, tak nějak vyšumělo. Vše ale nasvědčuje tomu, že se toto téma na trhy brzy vrátí a pokud se tak skutečně stane, bude to dobrá zpráva především pro americký dolar. Bloomberg dal dohromady zajímavou grafiku, která zkoumá to, k jakému postoji má americká centrální banka tendenci inklinovat. Indikátor vychází z modifikovaného Taylorova pravidla a mapuje vývoj jádrové PCE inflace (hlavní indikátor inflace pro americkou centrální banku), míry nezaměstnanosti a index finanční stability Spojených států, který monitoruje úroveň nervozity na mezibankovním, dluhopisovém a akciovém trhu. Podle tohoto indikátoru se dostáváme vůbec poprvé od finanční krize do kladných hodnot, které signalizují, že by měla americká centrální banka začít inklinovat k jestřábí měnové politice (politice zvyšování sazeb).
Jak to vlastně je s nerovností příjmů ve Spojených státech?
15.05.2013 Peter Garnry, hlavní akciový analytik Saxo Bank. Přestože reálné mzdy rostou ve Spojených státech jen velmi poma...
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Obchodní systémy | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Price Action | Intradenní obchodování | Obchodní strategie | Video | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Disciplína | Stříbro | Akciové indexy | Pullback | Korelace | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | USA | Nezaměstnanost | Britská libra | OPEC | Koruna | HDP | Obchodní plán | Fibonacci | Programování | Divergence | Apple | Analytik | New York | Take-Profit | Ceny ropy | Spekulace | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | XAU/USD | Export | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | CAD/JPY | EUR/CZK | CFDs | Kapitál | Sazby | Oscilátory | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | B/E | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Behaviorální | Benchmark | Beta | Bloomberg | Bod | Break/Even | Breakout | Broker | Burza | Buy Limit | Buy Stop | CAPEX | CFTC | CME | CPI index | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Daytrader | Decline | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dlouhá pozice | Dollar | Drawdown | ECB | EMA | Easing | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fair Value | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Futures | Fúze | Gap | Hedge Fund | Hedge | High | Higher Low | Index finanční | Indikátor | Indikátory | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kotace | Krátká pozice | Kurz | Leverage | Likvidita | Long | Long pozice | Low | MACD | Obchodní příkazy | Market Order | Risk | Mezibankovní | Momentum | Mutual Fund | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodník | Opce | Open | Order | Oscilátor | Pip | Platforma | Portfolio | Pozice | RRR | RSI | Rally | Rate cut | Reserve Bank of Australia | Resistance | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Scalper | Sell Limit | Sell Stop | Sentiment | Short | Short Term | Short pozice | Smart money | Spike | Spot | Spread | Stagflace | Stop-Loss | Support | Swing | Technical analysis | Time frame | Trader | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Volatilita | Volume | Výkonnost | Performance | Výnos | Wall Street | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Německá ekonomika | Patria | Bank of America | Saxo Bank | Indexy | Obchodování online | Spekulanti | Social Trading | Investoři | Fond | Ekonomie | Stimulační opatření | EU | Klouzavé průměry | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Zisk | Finanční instrumenty | Britská měna | Break-Even | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Trpělivost | Arbitráže | Obchodní příležitosti | Oanda | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | ForexLive | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Akciový analytik | Zprávy z trhů | Investovat | Money-Management | Algoritmické obchodování | Algorithmic trading | Makrodata | Conseq | Facebook | LYNX | BTC | Lukáš Kovanda | Time-Frame | FxPro | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | Aktivum | Index | Trading strategie | Odpor | Průlom | Likvidita trhu | Akcie Amazon | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Brent | Britské libry | Broker Consulting | Cena | Cena akcií | Cena akcií ČEZ | Ceny zlata | CZK | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomika USA | Eura | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | GDP | Graf | Ichimoku | Index S&P 500 | Instrument | Instrumenty | Investiční centrum | Investiční | Investiční plán | Investiční portfolio | Investing | Jádrová inflace | Jak investovat | Kam investovat | Komoditní | Konfluence | Libra | London metal exchange | Makléři | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Nákup akcií | Patria Finance | Portfolia | Pro investory | Prodej akcií | Prodej dolaru | Prognóza | Rates | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizik | Sázky | Signály | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Swingy | Trh | Twitter | Úrokové swapy | Volatility | Výprodej | Webinář | Webináře | WTI | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | Backtestování | EIA | DMA | Put | Buy | DCF | EBITDA | EV | Index relativní síly | Intermediate | Obchodní den | P/S | Range | ROCE | Sell | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | Poskytovatel likvidity | Cenová hladina | Tržby | Světové ekonomiky | Contract | Federální rezervní systém | Session | Volby | Blog | Retail | Velcí hráči | Day trader | Day traders | Investment | Traders | Mark DOUGLAS | Bank of New York Mellon | Rabobank | Jefferies | Again Capital | Microsoft | State Street | Sentix | Investing.com | S&P Dow Jones Indices | Technické indikátory | WACC | Rothschild | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Technický výhled | Úspěch | Podnikání | Pokles akcií | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Sentiment trhu | BlackRock | Přehled | Global Advisors | Futures kontrakty | Swapy | Forbes | Chance | Firmy | Měnový stratég | Economist | Economic | Obchodování měnových párů | Americké státní dluhopisy | Americké akciové indexy | Algoritmus | Globální finanční trhy | Světové centrální banky | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Kryptoměny | TradingView | S&P | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení koruny | Člen rady guvernérů | Nejistota | Tempo růstu | Zajištění | Tesla | Nákupní signál | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Poplatky | Propad akcií | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Americký trh práce | Poplatky za obchodování | Vyhlídky eurozóny | Predikce | Bankovní krize | Průzkum | Graf ropy | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Opatření na podporu ekonomiky | Oslabení jüanu | Velké zisky | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Rozhodnutí Bank of England | Měnový pár EUR/USD | Příjmy | Poměr RRR | Podnikatelská aktivita | Finanční domy | Údaje o inflaci | Překoupený trh | Economist Intelligence Unit (EIU) | Aktuální cena | Výhodné investice | Zasedání americké centrální banky | Program kvantitativního uvolňování | Hlavní ekonom | Očekávání | Burzovně obchodované fondy | CME FedWatch | MUFG | State Street Global Advisors | Makléřské firmy | Fúze a akvizice | ČSOB Finanční trhy | Zahraniční FX | Breakout Trader | Obchodování ETF | Americký akciový trh | Palladium | BTC/USD | NEST | Masivní výprodeje | Altcoiny | Asijské trhy | Conseq Investment Management | Drobní investoři | Cena bitcoinu | Geopolitická rizika | Obchodní války | Investování do ETF | OPEC+ | Profesionální investoři | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Nákup zlata | CLEO.one | Pipy | Investiční chování | Růst amerického dolaru | Obchodní signál | Růst úrokových sazeb | Obchodované fondy | Kongres USA | Michal Stupavský | Zpřísňování měnové politiky | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Růst dolaru | ETF portfolia | Aktivně řízené fondy | Řízené fondy | Analytici z Wall Street | CLEO.one Optimizer | Typ tradera | Zvýšení sazeb | MUFG Bank | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | Boris Johnson | Býčí výhled | Medvědí výhled | NASDAQ 100 | FedWatch Tool | Ztrátový obchod | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Intradenní Price Action | Obavy z recese | Aktuální cena akcií | Růst mezd | Globální recese | Očekávání trhu | Risk Reward Ratio | Nejlepší výsledky | High risk | Vyšší úrokové sazby | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Automobilky | Investment Management | Deficit | Začínající tradeři | Patterny | Trinity | Medvědí signál | Objem | Obchod | Trh práce | Praktický příklad | Provozní zisk před odpisy | ČSÚ | Tadawul | Technické analýzy | BAT | Risk-off | Růst cen | Studie | Swingová maxima | Amazon | Nakupovat zlato | Miliardy | Prop Trading | Vyhlídky | Blahobyt | Trendová linie | Federální rezervní banky | Zveřejněná data | SMA | Předpovědi | Drahý kov | Dnešní data | Impuls | 2222 | Dodržovat obchodní plán | Nové obzory | Problémy | COPPER | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Centrální banky USA | Úroky | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Kupní síla | Zlepšení sentimentu | Ředitelka | Boháči | Martin Novák | První obchod | Ztráta | Stratég | Výnosy státních dluhopisů | Investiční ředitel | Hospodaření | Klesající trend | Krátkodobé obchodování | Silný support | CFA | Američané | Netflix | RBA | Budoucnost | ASML | ASML Holding NV | Zpráva o trhu práce | Zpřísnění měnové politiky | Technické ukazatele | Ukazatele | Apple Inc. | Pozitivní zprávy | Prezident | Michal Stupavský, CFA | Cena akcií společnosti Tesla | Trhy | Čínské úřady | WHO | Negativní dopad | Pokles | Situace | Provozní zisk | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Vstupy | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Pesimismus | James Montier | Free cash flow | FCF | Discounted cash flow | DCF model | Reverzní DCF model | Cena akcií Tesly | Zrychlení růstu | Rozhodování | Americké ekonomiky | Stop-Lossy obchodníků | Americké banky | Průměrná cena | Brent Crude Oil | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Portál FXstreet.cz | Pokračování poklesu | Nové obchodní příležitosti | Americký PMI | Prudký propad | FedWatch | České banky | Spekulativní pozice | Data PMI | Shortovat | Sestupný trend | Haruhiko Kuroda | Vývoj | Guru | Výkyvy | Změny trendu | Riziko hospodářského poklesu | Prudký pokles | Profitovat | Medvědí trend | Úsilí centrálních bank | Energetické společnosti | Asijská seance | Historie | Stimulační opatření na podporu ekonomiky | Texas | Další pokles | Člen Rady guvernérů Evropské centrální banky | Kongres | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Fundament | Posílení amerického dolaru | Iracionální | Stop-Lossy | Prodejní tlak | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | Poslanci | Silná rezistence | Signál | Americká banka | Býčí potenciál | Potenciál | Ekonomiky | Války | Schodek | Práce | Údaje | Strach ze ztráty | Cushing | Velké americké banky | Chuť riskovat | Vstoupit do obchodu | Posílení | Swingové minimum | Růst výnosů | Federal Reserve | FOMO | Expanze | ONE | Chování na trhu | Vstup do obchodu | Spekulovat | Renault | JDE | Akcie ASML Holding | Chování trhu | Výrobní PMI | Býčí trend | Zbytečné ztráty | Americké úrokové sazby | Oklahoma | Úvěrové podmínky | Otevření obchodu | Sentiment na trhu | Práce z domova | Signál k prodeji | Jasný signál | Fundamentální pozadí | Větší riziko | Šance | Ceny | Kolaps | Kolísání cen | Semi | Korekční fáze | Životní úroveň | John Kilduff | Pár EUR/USD | Strach a chamtivost | Komplexní analýzy | Důvěra | Správci fondů | Rekordní deficit | Růst měny | Časový úsek | Zpomalování inflace | Oživení poptávky | Obchodní centra | Čas na nákup | Pokles tržeb | Trh s futures | Odborníci | Novozélandská ekonomika | Řízení obchodu | Růst deficitu | Graf ropy WTI | Realistické cíle | Růst zlata | Výrobce čipů | Futures na ropu | Pravidelný příjem | Zpětné testování | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Výdělky | Proražení | Vzorce chování | Ceny aktiv | Futures na ropu WTI | Chytré peníze | Evropské centrální banky | CARA | Investment Institute | HAS | Rostoucí úrokové sazby | Kov | Akcie Amazon.com | WTI Crude Oil | Psychologický efekt | Čisté krátké pozice | Více obchodů | Výrazný pohyb | Ropné futures | Pohyb ceny | Nejvyšší růst | Objednávky | Větší korekce | Hodnocení současné situace | Goldman Sachs Group | Cenové úrovně | API | Oslabení | Martin Klass | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Nástroje řízení rizik | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Prodej | Mali | Alligator | ICT | Vývoje ceny | Nákupní příležitost | Prodejní příležitost | Očekávání zisku | Americký trh | COST | Odvětví | Načasování | Správné načasování | Guidance | Významná rizika | Zisková strategie | Konzistentně ziskový | HICP | Chování | Vnímání | VIAC | Psychologické úrovně | Index Sentix | Drahota | Psychologie investování | Prostor pro růst | Bonusy | SPOT | Společnosti | Opatření | Vrcholy | Dna | Rychlý růst | ANO | Vysoká poptávka | Analytici Goldman Sachs | Plány Fedu | Automotive | Češi | Vysoké ceny | Pozornost | Retail Investor | Zboží dlouhodobé spotřeby | Meta | Aktuální prognóza | Oil inventories | Gasoline inventories | Distillate inventories | Stratégové | American Petroleum Institute | Target | TIM | Zveřejnění zprávy | 3М | Zlato (XAU/USD) | Cykly | Extension | Liz Trussová | Fundamentální analýzy | Oscilátor Marlin | Marlin | Technická rezistence | Hráči na trhu | Focus | Infografika | Miliardy USD | CME FedWatch Tool | Jestřábí komentáře | Zvyšování sazeb Fedu | Poptávka po riziku | Instituce | Murray | Cenová akce | Klaas Knot | Analýza indikátorů | Futures na americké akciové indexy | Adam Button | Směr trhu | Dlouhodobý úspěch | Market Analyst | Prima | Zvyšování cen | Velké finanční instituce | Jestřábí politika | Platby za plyn | Trh zlata | GMT | Vzestupný trend | Spoluředitel | Swing trader | PLATINUM | Obchodní instrument | Změna trendu | Evropské akciové indexy | Centrum | Zpráva o inflaci | Zpřísnění finančních podmínek | Investiční cíle | SMC | Fenomén | Marka | Noví obchodníci | Oval | Jane Foleyová | Měnová intervence | Rezignace | Konzervativní strany | Aircraft | Novinky | CZ | Sentiment na Wall Street | Hodnocení akcií | Line | Prodej akcie | Růstový potenciál | Úspěch v investování | Indexace | Právo | Availability heuristic | Survivorship bias | Optimism bias | Lidská mysl | Cenový růst | Výprodeje | Next | Vyhlídky dolaru | Invest | Psychologické faktory | Nové příležitosti | Znovuotevření čínské ekonomiky | Příznivé faktory | Příležitosti k prodeji | Rostoucí obavy | Reporting | Zprávy o trhu | opPORTUnity | Circle | Americký regulátor | Europe 600 | Spojení | Asie | Překážky | Vysoké úrokové sazby | Challenge | Silné emoce | Inflace ve Spojeném království | Smart money concept | Zakladatel | Časové rámce | Zvýšení dluhového stropu | DIESEL | Overconfidence | Kondice ekonomiky | Vice | Údaje o maloobchodních tržbách | Emocionální reakce | Juliána Mochnaľová | DNO | Levels | Sebevědomí | Frankfurt | Pozitivní momentum | News | Dominance dolaru | Obchodní dny | Úrovní podpory | Markets Analyst | Mnozí investoři | Japonské úřady | metodologie | Nadšení | Struktura | Pozorování | DIP | Velký pohyb | Inducement | Inducementy | Důvěryhodnost | Smart Money koncept | Jakub Matis | ProCent | Chování investorů | Stávající trend | Letadla | Holding | Investors | Prop společnosti | Indicators | Capital | Multi-asset | Smart Money strategie | Výběr likvidity | Break of Structure | Break struktury | Portfólia | Nové nástroje | W1 | M1 | Inner Circle Trader | Fair Value Gap | FVG | Value Gap | Treasury Yields | Supply zóny | Cenová maxima | Maximální ztráta | Stanovené cíle | Zisky a ztráty | EUR/USD a GBP/USD | Imbalance | Smart Money Concepts | Break of Structure (BOS) | Praktické ukázky | Support a rezistence | Důležité signály | Nakupovat | Put/Call | ICT trading | U.S. Treasury | ICT obchodování | Co je to ICT koncept? | ICT koncept | Koncepty likvidity | ICT (Inner Circle Trader) | SMC (Smart Money Concept) | Chování institucionálních hráčů | Toky objednávek | Koncept založený na likviditě | Michael J. Huddleston | Michael Huddleston | Koncept likvidity | Institucionální obchodník | Systém SMC | Koncept ICT | Přístup ICT | Pochopení struktury trhu | Struktury trhu | Manipulace ze strany market makerů | Velryby | SMC obchodníci | Kontroly ztrát při obchodování | Kontroly ztrát | Nastavení obchodní psychologie | Obchodní psychologie | Jak konkrétně fungují SMC obchodníci | Výhody ICT konceptu | Jaké jsou výhody ICT konceptu? | Multi-time frame | Multi-time frame strategie | Chování likvidity | Zakladatel ICT | TF (time-frame) | Denní session | Chápat strukturu trhu | Správně chápat strukturu trhu | Správně chápat technickou analýzu | Striktně řídit money-management | Řídit money-management | Striktně dodržovat obchodní plán | Zaměřit se na dlouhodobý úspěch | Mít trpělivost | Poměr risku k zisku | Poměr rizika a odměny | Tržní stratégové | Ideální poměr RRR | Očekávaný výnos | Přidaná konfluence | Celkové potencionální riziko | Potencionální riziko | Chybné predikce | Dostupné informace | Liquidity provider | Liquidity provider (poskytovatel likvidity) | Efektivně obchodovat | Využívat více příležitostí | Více příležitostí | Speculative uninformed money | Speculative uninformed | Uninformed money | Market efficiency paradigm | Market efficiency | Efficiency paradigm | Paradigma tržní efektivity | Veškeré dostupné informace | Smart money (SMC) | IPDA | Interbank price delivery algorithm | Mezibankovní algoritmus dodávání cen | Mezibankovní algoritmus | Algoritmus dodávání cen | Dodávání cen | Jsou i nějaké nevýhody ICT? | Nevýhody ICT | Nevýhoda ICT konceptu | Nevýhoda ICT | Množství znalostí | Chování davu | Obchodovat pomocí ICT | Nižší time-frame | Obchodní session | Porozumět chování trhu | Hluboce porozumět chování trhu | Zátěž na psychiku | Oblasti ICT konceptu | Oblasti ICT | Téma ICT konceptu | Téma ICT | Velké téma | Velké téma ICT | Předpověď směru trhu | Předpověď směru | Longové bias | ICT trader | Neobchodovat patterny | Nakupovat tam, kde retail prodává | Retail prodává | Prodávat tam, kde retail nakupuje | Retail nakupuje | Neobchodovat pomocí indikátorů | Radek Zalubil | Obyčejný trader | Rozhodnutí pro vstup | Rozhodnutí pro vstup do obchodu | Správné informace | SMC koncept | Rozsáhlý seriál | Propracované články | Ekonomické cykly | Smart Money Concepts (SMC) | Supply | Demand | Bullish | Bearish | Výhody | Jasné signály | Smart Money trading | ICT a SMC | Behaviorální ekonomie | Lidské chování | Značení struktury | Lower High | Lepší pochopení | Obchodování podle likvidity | Reentry | Interní struktura | iBOS | BOS | BOS a iBOS | Externí struktura | Tržní realizace | Nevýhody | Nižší hodnoty | Moje cesta Prop Tradingem | Cesta Prop Tradingem | Balance křivka | Novinky a zajímavosti z prop tradingu | Zajímavosti z prop tradingu | Porušení struktury trhu | Prolomení struktury trhu | Prolomení struktury | Co je to break struktury? | Breaky struktury | Porušení struktury | Chod Price Action | Support a rezistence breakout | Rezistence breakout | Volatility breakout | Chart pattern | Chart pattern breakout | Time-of-day breakout | Potvrzení pro vstup do obchodu | Potvrzení pro vstup | Doplňující konfluence | Rozdíl mezi BOS a iBOS | Break struktury v externí struktuře | Break struktury v interní struktuře | Internal Break of Structure | Značení breaku struktury | BOS při bullish trendu | BOS při bearish trendu | iBOS v bullish trendu | Značení iBOS | Značení BOS | iBOS při bearish trendu | Proražení ve směru trendu | Praktické příklady | Obrázek praktické ukázky | Ukázky značení BOS a iBOS | Značení BOS a iBOS | Ukázky značení BOS | Externí breaky struktury | Jednoduché podmínky | Platné iBOS | Podmínky pro iBOS | Doplněk ICT a SMC konceptů | Doplněk ICT a SMC | Doplněk ICT | Payouty | Význam psychologie | Otočení trhu | Fundamentální analýza akciových trhů | Analýza akciových trhů | Vliv na akciové trhy | Strategie Smart Money | Co je to imbalance v tradingu | Imbalance v tradingu | Co je to imbalance? | Nerovnováha | Nevyváženost | Imbalance - Fair Value Gap | Neefektivita trhu | Likvidita obchodních příkazů | Pojem likvidita | Neefektivita | Sladění příkazů | FVG (Fair Value Gap) | Rozdíl ve spravedlivé hodnotě | Pojem imbalance | IOO | Imbalance Of Orders | IOO (Imbalance Of Orders) | Jak chápat imbalanci | Doplněk pro lepší analýzu trhu | Doplněk pro lepší analýzu | Agresivní pohyb ceny | Bullish struktura | Příklad vzniku imbalance | Příklad zaplněného prostoru | Mezera mezi dvěma stíny svíček | Žádná imbalance | Imbalance vytvořené z více svíček | Praktické příklady na grafu | Příklady na grafu | Imbalance vytvořené fundamentem | Imbalance vytvořené bez fundamentu | Longový pohyb | Svíčka fundamentu | Ohraničení imbalance | Bearish svíčky | Hranice imbalance | Imbalance nevytvořené fundamentem | Značení imbalancí | Značení imbalancí pomocí indikátoru | Imbalance vytvořené na bullish svíčce | Imbalance vytvořené na bearish svíčce | Imbalance pomocí indikátoru | Využití imbalancí | Potvrzení bias | Nastavení SL | Nastavení SL nebo TP | SL nebo TP | Magnet na cenu | Nerovnováha podle konceptů likvidity | Větší imbalance | Pořízení challenge | Rozvaha | Světové války | Přehled behaviorální ekonomie | Kognitivní zkreslení | Emocionální faktory | Confirmation bias | Recency bias | Chování stáda | Perspektivní teorie | Náklady na pozornost | Ego-depletion | Identifikace iracionálního chování | Výskyt anomálií na trhu | Výskyt anomálií | Analýza chování investorů | Psychologické ukazatele | Využití iracionálního chování | Kontrariánská strategie | Timing a pozice | Psychologie tržních cyklů | Lidská psychologie | Baron Rothschild | Ego-deplece | Frankfurt open | London open | Splnění Take-Profitu | Nejdůležitější část dne | Likvidita v Asii | Asia high | Směr do longu | Pohyb do shortu | Slevové akce | Čekající objednávky | Asijské seance | Smart Money Trap | Krása | Body | Trader PRO | Otevřít obchod | Asia session | Asia low | Postupné tvoření likvidity | Tvoření likvidity | Opakující se formace | Denní cyklus | Build-up | Denní bias | Bias (směr trhu) | Stádia likvidity | Velké množství likvidity | Množství likvidity | Velké množství objednávek | Množství objednávek | Znázornění Asia H/L | Asia H/L | Výběr Asia low | Výběr Asia high | Pohyb do longu | Informace o výběru | Pohyb (směr) | B/E (break-even) | Platnost výběru | Využití imbalance | Testování v minulosti | Zpětné testování v minulosti | Mid-line | Prvotní pohyby | Správný obchod | AsiaSessionHighLowMidLines | Znalosti o Asia session | Asia mid-line | Ten správný obchod | Longová Asia session | EQH | EQL | Inefficiency | BOS/iBOS | Mitigace | Plnění challenge | Největší problém | POI | Decision | Extreme | Extreme POI | Decision POI | POI/OB | EOTP | Hlavní analytik | Analýza a prognóza | Supply POI | SMT | Inefficiency Price Action | Efficiency | EPA a IPA | Efficiency a Inefficiency | Efficiency a Inefficiency Price Action | EPA zóny | Co je to inducement? | Inducement význam | EQH/EQL | Otáčení likvidity | Impulzivní pohyby | Nový obchod | Primární inducement | Vedlejší inducement | Otočení likvidity | Krátkodobý short | Jak obchodovat inducementy? | Hledání inducementu | Shortové obchody | Nejlepší konfluence | Typy inducementů | Předpoklad směru trhu | NY session | London session | Obchodování podle likvidity konceptů | Jak funguje otáčení likvidity | Pochopení pohybů na trhu | 3 typy inducementů | Inducement liquidity | ILQ | SLQ | Structural liquidity | Transactional liquidity | TLQ | Liquidity | Schéma rozdělení inducementů | Rozdělení inducementů | Kde reálně likvidita leží | Určování likvidity | První likvidita | Likvidita pro inducement | Tři typy likvidity | Typy likvidity | Druh likvidity | Mitigační cyklus | Primární obchody | Korekce na short | Zobchodovat korekce | Vytvoření BOS | Vytvoření iBOS | Systém likvidity | Kombinace konfluencí | Obchodníci podle likvidity | Inducementy a time-frame | Obchodování inducementů | Hledat obchody | SL v pipech | Síly směru trhu | Obchodování konceptů likvidity | Denní cykly | Obchodní time-frame | Obratu trhu | Slevové akce na challenge | Akce na challenge | Cykly podniku | Přesouvání likvidity | Likvidity cyklus | Pochopení denních cyklů | Bias trhu | Klasický cyklus | Schéma klasického denního cyklu | Základní schéma | Majoritní pohyb | Zpětný pohyb | Market execution | SMT na grafu | Longový scénář | Velký stop-loss | Malé RRR | Klasický denní cyklus | Rip-off | Výchylky | Behaviorální investování | Petr Šimčák
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot