Finanční domy
Škody způsobené největším IT výpadkem dějin dosahují 600 miliard korun. Z podstatné části ale nebudou odškodněny
20.07.2024 Škody způsobené největším IT výpadkem v historii se teprve sčítají, některé ještě budou nabíhat. Odhady nejčastěji ukazují na jejich celkovou částku v přepočtu zhruba 600 miliard korun. Celosvětově bylo například zrušeno na 5000 letů. Svůj provoz musely přerušit či omezit ale nejen aerolinky, nýbrž také banky, finanční domy, nemocnice, přepravní společnosti, ale i řetězce obchodů či restaurací a mnozí další.
Dolar po střelbě na Trumpa zpevňuje, investoři se připravují na jeho čtyři roky v Bílém domě. Pokus o atentát paradoxně pomáhá i Bidenovi, škodí „woke“ Harrisové
15.07.2024 Mezinárodní investoři jsou přesvědčeni o tom, že sobotní pokus o atentát na Donalda Trumpa zásadně zvyšuje jeho šanci na letošní zvovuzvolení do Bílého domu. Ještě rozhodněji než doposud proto dnes své investice přeskupují tak, aby zvýšili pravděpodobnost, že na čtyřech letech Trumpova prezidentování vydělají. V prvé řadě proto dochází k posilování amerického dolaru a propadu cen amerických vládních dluhopisů. Hlavní obětí pokusu atentát jsou přitom šance nynější viceprezidentky Kamaly Harrisové na to, že se dostane do Bílého domu.
V reakci na střelbu na Trumpa posiluje bitcoin, na dosavadní maximum stoupají Trumpovy sázkařské šance na znovuzvolení
14.07.2024 V reakci na střelbu na Trumpa posiluje bitcoin, na dosavadní maximum stoupají Trumpovy sázkařské šance na znovuzvolení. Zítra, po otevření burz, by se kvůli pokusu o atentát mělo dařit akciím typu JP Morgan, General Motors či provozovatelům věznic, klesnout by mohla Tesla či akcie zelených firem .
ČNB: Bankám v 1Q stoupl čistý zisk o 22 procent
03.07.2024 Bankám a spořitelnám v Česku v prvním čtvrtletí letošního roku stoupl souhrnný čistý zisk meziročně o 4,75 miliardy Kč, tedy o 22 procent, na 25,9 miliardy korun. Vyplývá to z dat, která zveřejnila Česká národní banka. Bilanční suma bank ke konci března činila 10,512 bilionu korun, což je meziroční nárůst o 767 miliard korun.
Hypoindex: Průměrná sazba hypoték počátkem května klesla na 5,52 procenta
08.05.2024 Průměrná sazba hypoték na počátku května mírně klesla z dubnových 5,57 procenta na 5,52 procenta. Je tak nejníže od května 2022. Vyplývá to z údajů Swiss Life Hypoindexu, který se zpracovává na základě nabídkových sazeb na začátku každého měsíce. Metodika odráží aktuální průměrnou nabídkovou sazbu hypotečního úvěru pro 80 procent hodnoty nemovitosti.
Agentura Fitch zhoršuje ratingový výhled Číně, poprvé v historii. Má Západ sázet na pád Číny?
10.04.2024 Agentura Fitch dnes přelomově zhoršuje ratingový výhled Číně. Děje se tak vůbec poprvé od 90. let, kdy ji začala ratingově hodnotit. Dosud se rating Číny v očích Fitche vždy jen zlepšoval.
Největší finanční domy z USA a EU podnikají velkou expanzi v Číně, Německo tam rekordně investuje. Čína si zatím pochvaluje úzkou spolupráci s Ruskem
08.03.2024 Největší americká banka, JPMorgan, i největší evropský správce majetku, francouzská Amundi, chystají další velkou expanzi v Číně. Prý totiž jde o „nenahraditelný“ trh. Němci zase loni v Číně historicky rekordně investovali.
Blíží se znovu do USA nemovitostní krize?
28.02.2024 Po delší odmlce se znovu vynořují důkazy o možné krizi v sektoru amerických nemovitostí. Otřesy na tomto trhu negativně ovlivňují tamní finanční domy, které drží velké množství dluhů směrem k developerům a majitelům nemovitostí. S prudkým nárůstem úrokových sazeb má mnoho firem problémy s refinancováním svých dluhů, což některé banky nutí zvyšovat rezervy na opravné položky plynoucí ze ztrát v tomto segmentu.
ČNB: Bankám za tři čtvrtletí stoupl hrubý zisk o 5,5 miliardy na 180,1 mld. Kč
15.12.2023 Bankám a spořitelnám v Česku za letošní tři čtvrtletí stoupl meziročně souhrnný zisk z provozní a finanční činnosti o 5,5 miliardy Kč na 180,1 miliardy korun. Čistý zisk po zdanění vzrostl o 1,2 miliardy korun na 82,9 miliardy korun. Vyplývá to z dat, která zveřejnila Česká národní banka. Aktiva bank podle nich činila ke konci září 10,153 bilionu korun, což je o 1,247 bilionu více než na konci roku 2022.
Čistý zisk bank v 1. pololetí stoupl o 1,1 miliardy na 55,7 miliardy Kč
19.09.2023 Bankám a spořitelnám v Česku v letošním prvním pololetí stoupl meziročně souhrnný čistý zisk o 1,1 miliardy Kč na 55,7 miliardy korun. Vyplývá to z dat, která zveřejnila Česká národní banka. Aktiva bank podle nich činila ke konci června 9,982 bilionu korun, což je o 1,076 bilionu více než na konci roku 2022.
Italský bankovní svaz kritizuje mimořádnou daň pro finanční domy
12.09.2023 Italský bankovní svaz (ABI) kritizuje plánovanou daň z mimořádných zisků pro banky. Mohla by podle něj negativně ovlivnit italskou ekonomiku a snížit zájem investorů o bankovní sektor. Podle agentury APA to dnes v italském parlamentu řekl šéf ABI, Giovanni Sabatini. Vyjádřil také pochybnost ohledně ústavnosti plánované daně.
Experti: Zrušení úročení rezerv bank u ČNB zdraží úvěry či sníží úroky vkladů
11.09.2023 Zrušení úročení povinných minimálních rezerv bank u České národní banky, které centrální banka oznámila ve čtvrtek, povede ke zdražení úvěrů či snížení úročení vkladů klientů. Uvedli to analytici, které dnes ČTK oslovila. Banky tak podle nich přijdou o miliardy Kč. Analytik XTB Tomáš Cverna odhadl, že pět největších bank v ČR kvůli tomuto kroku přijde celkem o více než půl miliardy korun měsíčně.
Akciové trhy: Pražská burza po dvou nevýrazných dnech rostla
30.08.2023 Americká ekonomika není tak silná, jak se původně čekalo. Také zámořský trh práce se podle posledních dat začíná trochu ochlazovat. To je možný signál pro investory, že Fed nebude tolik jestřábí.
Pražská burza se dnes vrátila k růstu, polepšila si o 0,44 procenta
24.08.2023 Pražská burza se dnes vrátila k růstu. Index PX přidal 0,44 procenta na 1351,06 bodu. Na hlavním trhu si polepšily všechny akciové tituly. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna oslabila k euru i dolaru.
Akciové trhy: Praha zavírá dříve a zachránila si tak dnešní růst
24.08.2023 Hlavní index pražské burzy PX (+0,44 %, 1 351,06 b.) dnes rostl. V druhé polovině dne sice část svých zisků odepsal, ale nakonec je silnější o +0,44 %. Žádný z titulů dnes neoslabil. Všechny rostly, jen Philip Morris ČR (0 %, 17 360 CZK) skončil beze změny.
Týden na akciových trzích: V Praze pátý růstový týden v řadě
04.08.2023 Dnes byl zásadním bodem makroekonomického programu NFP report z US trhu práce. počet nových pracovních míst mimo zemědělství klesl a nedosáhl na konsensus. Počet nových míst je stále velmi vysoký, přesto to ukazuje na určité ochlazování napjatého trhu práce.
Akciové trhy: Evropské trhy rostly, nálada je prázdninová
18.07.2023 Z pohledu makrodat byla dnes zveřejněna porce amerických čísel zahrnující maloobchodní tržby a průmyslovou výrobu. Celkově vnímáme reportovaná data jako spíše horší.
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 18.7.2023
18.07.2023 Akcie ve Spojených státech na začátku týdne posílily, dařilo se finančním a technologickým titulům. Investoři čekají na další kvartální výsledky firem. Na forexovém trhu mírně oslaboval americký dolar.
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 4.7.2023
04.07.2023 Akcie ve Spojených státech včera ve zkráceném obchodování mírně zpevnily. Přispěl k tomu růst akcií bank a také automobilky Tesla, která ve druhém čtvrtletí dodala rekordní počet aut. Objem obchodů byl ale nižší než obvykle. Dnes, kdy Američané slaví Den nezávislosti, se na amerických akciových trzích neobchoduje.
Akciové trhy: ČEZ bez dividendy, burza oslabila
29.06.2023 Makrodata dopadla dnes lépe, než se čekalo. HDP v USA překonalo očekávání, ale i data z trhu práce byla lepší.
Pražská burza dnes nepatrně oslabila o 0,04 procenta na 1315,06 bodu
05.06.2023 Pražská burza dnes nepatrně oslabila. Index PX klesl o 0,04 procenta na 1315,06 bodu. Největší nárůst zaznamenaly opět akcie Photon Energy, největší pokles akcie společnosti ČEZ. Vyplývá to z internetových stránek burzy.
Akciové trhy: Evropa ztratila na konci obchodování
05.06.2023 Mezi dnešní makrodata patří horší indexy PMI v Eurozóně a za očekáváním zaostal také index důvěry investorů Sentix. Americký ISM ve službách nedopadl o nic lépe a taky zklamal.
Nová unijní regulace kryptoaktiv favorizuje molochy na úkor inovátorů
24.05.2023 Sociální sítě nyní baví vtípek stavějící na analýze vzájemného zápolení USA a Číny. Obsahuje totiž také graf zachycující segmenty, v nichž dominují Spojené státy a ve kterých naopak Čína. Čína vede například v 5G technologiích nebo ve výrobě komerčních dronů. Spojené státy mají navrch v kvantové výpočetní technice, ve fúzní energii nebo v produkci biofarmak. „Plichta“ je to pak mezi oběma zeměmi v rozvoji umělé inteligence, ve výrobě polovodičů nebo v hi-tech průmyslové výrobě. Jistý internetový vtipálek pak ke grafu přidělal Evropu. S tím, že dominuje v jediné sféře – v regulacích.
Investice do komerčních nemovitostí v Evropě byly do března nejnižší za 11 let
27.04.2023 Investice do komerčních nemovitostí v Evropě klesly v prvním čtvrtletí na minimum za 11 let. Investoři kvůli vyšším úrokovým sazbám a horšímu výhledu ekonomiky odkládali akvizice, uvedla dnes společnost MSCI Real Assets. Kanceláří, které v Evropě tvoří největší část realitního sektoru, se prodalo nejméně za dobu záznamů. Objem transakcí se pak snížil na 10,8 miliardy eur (253,8 miliardy Kč), což je nejméně za 13 let.
Zbavte se akcií ČEZ, radí svým klientům velké americké banky
17.04.2023 Třetí největší americká banka Citigroup dnes vydala novou prognózu vývoje ceny akcií české energetické společnosti ČEZ. V následujících dvanácti měsících by měly zlevnit z nynějších zhruba 1200 korun za akcii na 790 korun. Svým klientům proto doporučuje se akcií ČEZ zbavovat (viz tabulka agentury Bloomberg níže).
Akciové trhy: ČEZ stále jasně září na akciovém nebi
11.04.2023 Hlavní index PX (+1,74 %, 1 405,30 b.) po prodlouženém velikonočním víkendu rostl a skončil na denních maximech. Tak jako v několika minulých dnech, týdnech a měsících byl nejobchodovanějším titulem s podílem klem dvou třetin ČEZ. Dnes navíc byl akcií s nejlepším výkonem, opět posiloval a vzrostl o +3,00 % (1 169 CZK). Chuť investorům osladil ministr financí, který se nechal slyšet, že je možné, že bude stát prostřednictvím Ministerstva financí, které za stát vykonává akcionářská práva, chtít, aby ČEZ vyplatil 100 % svého zisku za minulý rok jako dividendu, což je nad rámec 60-80 % výplatního poměru.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 27.03.2023
27.03.2023 Během minulého týdne americké burzy posilovaly. S&P 500 posílil o 1,4 %. Volatilita klesala, stále se však drží nad psychologickou hranicí 20 bodů. Evropské akcie přidaly 0,9 %. Na začátku týdne pomohlo akcií řešení situace kolem Credit Suisse. V závěru týdne akcie ztrácely v reakci na zasedání Fedu – Powell explicitně vyloučil cuty. Do investorského hledáčku se dostala Deutsche Bank. Přestože vyloženě negativní kurzotvorné zprávy chybí. Jelikož trh sází na nereálně holubičí Fed, lze očekávat, že vystřízlivění bude spojeno s určitou korekcí na burzách.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 20.03.2023
20.03.2023 Během minulého týdne americké burzy posilovaly. S&P 500 poklesl o 1,4 %. Volatilita během minulého týdne vzrostla nad hranici 27 bodů. Evropské akcie odepsaly 3,8 %. Na starém kontinentě se v závěru týdne šířila nervozita s ohledem na situaci kolem Credit Suisse. Americké akcie držel nad vodou pokles dluhopisových výnosů a s ním spojený měně agresivní výhled Fedu. Domníváme se, že trh nakonec výhled úroků opět přecení. Korekci na amerických akciích tak vnímáme jako silně pravděpodobnou.
Evropské akcie jsou po výrazném čtvrtečním poklesu v USA na měsíčním minimu
10.03.2023 Hlavní indexy akciových trhů v západní Evropě se dnes dopoledne propadly zhruba na měsíční minimum, dolů zamířily zejména bankovní tituly. Trhy poklesem reagují na čtvrteční propad cen akcií ve Spojených státech, kde ztrácely hlavně banky.
Začátek týdne na pozitivní vlně
27.02.2023 Začátek týdne proběhl v pozitivním duchu. Pražská burza vzrostla prostřednictvím indexu PX o +1,07 % (1 402,73 b.). Rostla také většina ostatních evropských burz. Ale ve srovnání s pražským parketem posílily o několik desetin procenta více. Dnes nebyly zveřejněny podstatnější kurzotvorné zprávy. Obchodování se v Praze řídilo dynamikou ostatních trhů.
Nečekejte, prodávejte teď akcie ČEZ, radí americká i polská banka
21.02.2023 Akciím energetické společnosti ČEZ se daří. V minulém týdnu se jejich cena na pražské burze vrátila zpět nad psychologickou hranici 1000 korun. Ve středu se prodávaly až za bezmála 1070 korun, tedy nejdráže od loňského srpna. V pátek se ovšem propadly zpět mírně pod hranici 1000 korun, kde jsou i nyní, poté, co se klíčový menšinový akcionář podniku, uhlobaron Pavel Tykač, nechal slyšet, že česká vláda zřejmě ČEZ nepostátní. Tykač si míní, že se ve Fialově vlády nakonec zřejmě nenajde nikdo, kdy by byl ochoten zaplatit reálnou cenu za zhruba 30procentní zbývající podíl.
Týden na akciových trzích: Devátý růstový týden pražské burzy v řadě
17.02.2023 Pozornost byla tento týden upřena zejména na zámořskou inflaci a maloobchodní tržby. A obojí dopadlo z pohledu akcií špatně. Maloobchodní tržby vyšší než odhady a nad odhady byla i inflace (CPI & PPI). Znamená to vyšší sazby po delší dobu? Některé komentáře z dílny Fedu by to mohly naznačovat. Proinflační faktory zkrátka nezmizely.
Armageddon nečekejme, na investování je brzy
10.01.2023 Výkon světové ekonomiky v roce 2022 podle všeho poprvé v historii překonal psychologickou hranici 100 bilionů dolarů (odpovídá zhruba 2270 bilionům korun). V letošním roce jí ale hrozí recese.
Týden na akciových trzích: Těžké ztráty v Praze, jinde mírný růst
02.12.2022 Jerome Powell guvernér americké centrální banky indikoval, že na dalším měnovém zasedání v prosinci, pravděpodobně porostou sazby nižším tempem. Trh odhaduje zvýšení o 50 bb po dřívějších 75 bb. Akciové trh na to reagovaly růstem přes +3 %. Naopak dnes jsme se dočkali velmi silných dat z amerického trhu práce (počet nových pracovních míst za listopad). To ukazuje na velkou odolnost tamní ekonomiky a přetrvávající zvýšené inflační tlaky, což podporuje další zpřísňování nastavení měnových podmínek.
Týden na akciových trzích: Slabší konec nedokázal eliminovat silný začátek týdne
07.10.2022 Začátek týdne byl pozitivní a zásadně se tak ovlivnil výsledek za celý týden. V druhé polovině došlo ke korekci. Na samotném konci týdne byla zveřejněna data z amerického trhu práce, která dopadla lépe, a jestřábi zase začali vystrkovat drápky s výhledem na vyšší sazby.
ČNB: Čistý zisk bank stoupl v prvním pololetí o 23,6 mld na 54,6 mld Kč
19.09.2022 Bankám a spořitelnám v Česku v letošním prvním pololetí stoupl souhrnný čistý zisk meziročně o 23,6 miliardy Kč na 54,61 miliardy korun. Vyplývá to z dat, která zveřejnila Česká národní banka. Aktiva bank činila ke konci června 9,624 bilionu korun, což je o 1,1 bilionu více než na konci roku.
Wall Street má v plánu globální přijímání kryptoměn
22.04.2022 Nejnovější zprávy ze světa Wall Street ukazují, že jejich plné přijetí do finančního systému se neúprosně blíží. Mnoho států už měnu přijalo, vlády připravují legislativní regulace a vedoucí představitelé Wall Street se k budoucnosti digitálních aktiv vyjadřují jako poslední. I ti, kteří jsou méně optimističtí teď začali tvrdit, že kryptoměny tu budou navždy. Co si o budoucnosti kryptoměn myslí největší finanční domy BlackRock, JPMorgen Chase a Goldman Sachs?
Týden na akciových trzích: Pražská burza nahoře, Evropa dole, nejslabší USA
14.04.2022 Pracovní týden je/byl v USA i Evropě včetně ČR kratší o Velký pátek. Příští týden je Evropa zavřená ještě v pondělí (v USA je ale už otevřeno).
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 11.4.2022
11.04.2022 Ve čtvrtek zasedá ECB – neočekává se, že by došlo ke zvýšení sazeb nebo náhlému ukončení APP. Investoři však budou bedlivě sledovat komentáře Lagardeové, která by mohla poodhalit směr, kterým bude centrální banka navigovat politiku. Lze předpokládat, že v této fázi již musí představitelé ECB vyslat signál, že inflaci vnímají jako citelnou hrozbu. Měli by proto nastínit případné načasování ukončení APP a prvních hiků.
Týden na akciových trzích: Válečná deka dusí akciové trhy zejména v Evropě
04.03.2022 Dění na akciových trzích je plně ve vleku vyhroceného konfliktu na Ukrajině, bohužel. Kromě středy, kdy se mezi oběma stranami jednalo a svitla naděje na zlepšení, všechny obchodní dny skončily v záporném teritoriu.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 24.1.2022
24.01.2022 Klíčovou událostí týdne je zasedání americké centrální banky, které se uskuteční ve středu. Tento týden monetárně politické rozhodnutí nepadne, nicméně centrální bankéři zřejmě nastíní své následující kroky. Trh aktuálně zaceňuje čtyři hiky v letošním roce. V červenci pravděpodobně Fed zahájí proces redukce své bilance. Současné výprodeje na burzách prozatím nepředstavují důvod k tomu, aby Fed svůj příklon k jestřábí politice zpomalil.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 17.1.2022
17.01.2022 Světové fórum v Davosu se opět uskuteční virtuální formou. Již dnes v 11:00 hodin bude mít projev čínský prezident. Členové světového ekonomického fóra vydali přehled hlavních globálních rizik. Z jejich pohledu vévodí rizika klimatická. Extrémního počasí se obává více než 31 % respondentů, nedostatečné akce v souvislosti s ochranou klimatu 27,5 %. Naproti tomu ekonomická rizika nejsou vnímána jako ta nejzásadnější. Splasknutí bubliny na trzích aktiv se obává pouze 14 % respondentů.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 10.1.2022
10.01.2022 Dceřiná společnost developera Shimao nesplatila jistinu na svém úvěru. Tento případ se od předchozích čínských developerů, kteří zápasí s nedostatkem likvidity, poněkud liší. Shimao totiž patří mezi stabilnější developery. Jeho rating dosahuje BB a před pár lety se nacházel i v investičním stupni (BBB a lepší). Pokud se v potížích nachází i firmy s ratiingem poblíž IG stupně, signalizuje to, že se stres začíná šířit napříč developerským sektorem. Situace v developmentu tak zůstává signifikantním zdrojem nejistoty.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 18.10.2021
18.10.2021 Tuto sobotu (23.10.) skončí třicetidenní lhůta, během které může Evergrande splatit dlužnou úrokovou platbu. Pokud nezaplatí ani do tohoto termínu, formálně nastává default. Podle zástupců držitelů dolarových dluhopisů se management firmy výrazněji neangažuje. Default tak představuje velmi reálnou variantu. Čínská centrální banka vydala zprávu, že má situaci prozatím pod kontrolou a k šíření nákazy ve finančním systému by dojít nemělo. Nejpravděpodobnější scénář představuje částečné znárodnění operací společnosti kombinované s prodejem některých aktiv zájemcům ze soukromého sektoru. V zájmu čínských autorit je především dokončení některých projektů s cílem zamezit možné sociální nestabilitě.
Týden na akciových trzích: Praha, každý den v plusu, překonala ostatní trhy
08.10.2021 Obchodování se tento týden přelévalo z kladného do záporného teritoria ovlivněno politickými hrátkami o posunutí dluhového stropu v USA. Důležitá makrodata týkající se počtu nových pracovních míst mimo zemědělství zklamala a byly podstatně pod odhady trhu. Za mořem začala také výsledková sezóna, která se naplno rozjede až příští týden.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 27.09.2021
27.09.2021 Firma minulý týden nezaplatila úroky na dolarových bondech. Od čtvrtka tak běží 30 denní lhůta, dokdy společnost může prostředky řádně splatit. Pokud nesežene peníze ani po této době, dochází k defaultu. Aktuálně nelze předpokládat, že by čínská vláda Evergrande sanovala. Tamní politické vedení se snaží snížit závislost na stavebním sektoru. Na konci minulého roku stanovili regulátoři přísná pravidla pro zadlužení developerů. Pokud poruší některé limity na cizí kapitál, nemohou jim banky poskytnout financování. Pokud by Čína pomohla, znamenalo by to příliš citelný odklon od této politiky. Určitá forma restrukturalizace je tudíž nevyhnutelná. Jedním ze scénářů je, že by mohly aktivity Evergande převzít regionální vlády. Troufám si tvrdit, že čínské autority by zakročily pouze v případě systémového stresu.
Co a kdo je za úspěchem FTMO
20.09.2021 Určitě jste slyšeli o tom, že Americká firma NortonLifeLock nedávno převzala českou antivirovou firmu Avast za 8,6 miliardy dolarů (přes 186 miliard korun). Je jasné, že i v Čechách mohou vznikat kvalitní technologické firmy, které se stanou lídry na svém trhu, i když jich není mnoho. Za jednoho z lídrů ve svém oboru, a to na mezinárodní úrovni, dnes může být považována také Prop Trading firma FTMO, která poskytuje své obchodní účty obchodníkům po celém světě.
Český Eurowag chce na burze v Londýně vydat akcie zhruba za 200 milionů eur
13.09.2021 Česká společnost Eurowag chce v Londýně vydat akcie zhruba za 200 milionů eur (5,1 miliardy Kč). Firma tak v dnešní zprávě určené Londýnské akciové burze (LSE) potvrdila dřívější spekulace médií. Plán předpokládá, že část akcií v primární veřejné nabídce (IPO) firma nově emituje, zbytek nabízených akcií bude z vlastnictví některých současných akcionářů.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 19.07.2021
19.07.2021 Tento týden se uskuteční zasedání ECB. Na červencovém setkání centrální bankéřů se žádná zásadní změna neočekává. Většina trhu se přiklání k názoru, že k případnému oznámení redukce tempa nákupů v rámci PEPP dojde až v září, kdy budou k dispozici aktualizované prognózy. Samotná změna inflačního cíle na symetrický by neměla mít bezprostřední vliv na monetárně politická rozhodnutí. Strategická revize se projeví spíše uvolněnější politikou v delším období. I tak investoři vyčkávají na komentáře centrálních bankéřů – budou sledovat jednotnost bankovní rady v pohledu na měnovou politiku.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 12.7.2021
12.07.2021 Během minulého týdne se na burzách začaly objevovat pochybnosti ohledně udržitelnosti robustního ekonomického růstu. Na obou stranách Atlantiku vidíme určitou rotaci z cyklických do defenzivních sektorů. V posledním týdnu výrazněji ztrácely energetické akcie, zatímco posilovaly defenzivní nemovitosti. Investoři se obávají varianty delta – rostoucí počet nových infekcí by mohl vést k zavedení dalších lockdownů, což by se podepsalo na slabší ekonomické dynamice. Podle mnohých ekonomů jsme nyní dosáhli vrcholného tempa hospodářského růstu. V dalších kvartálech se již staneme svědky zpomalování. Do budoucna již nelze počítat s dodatečnými fiskálními impulsy. Vidíme robustní výkonnost defenzivních aktiv: dolar, americké nebo německé vládní dluhopisy, stoupla i cena zlata. Na druhou stranu akcie zůstávají na historických maximech a dařilo se i velkým technologickým korporacím. K dobré výkonnosti akciových titulů přispívá i pozicování. Řada investorů vyčkává na korekci a proto využívá sebemenšího poklesu – viz. čtvrteční propad a páteční růst. Retailoví spekulanti mají tendenci vstupovat do trhu obzvláště brzy po korekcích.
Evropské akcie uzavřely na rekordu díky ziskům bankovních titulů
28.05.2021 Evropské akcie uzavřely i dnešní obchodování na rekordu. Rostly především bankovní tituly, kterou jsou na 15měsíčních maximech. Panevropský index STOXX 600 přidal 0,6 procenta na dosud nevídaných 448,98 bodu. Za celý týden index zpevnil o procento. Akciovým trhům pomohly komentáře představitele britské centrální banky a výhled na další zvýšení fiskálních výdajů ve Spojených státech.
Čínská ekonomika roste rekordním růstem o 18,3 %. Inflace v USA i EU začíná růst nad stanovené cíle
16.04.2021 Čínská ekonomika v první čtvrtletí dosáhla rekordního meziročního růstu na úrovni 18,3 %. Ekonomové však varují, že jsou čísla zkreslená, jelikož se porovnávají s obdobím, kdy tamní ekonomika zaznamenala obrovský propad. Čína byla v minulém roce jedinou velkou ekonomiku, která nezaznamenala v celoročním vyjádření pokles ekonomiky.
Americké akciové trhy opět na maximech, pozadu nezůstaly ani evropské akcie
01.04.2021 Nový prezident Biden oznámil další stimulační balík na nastartování ekonomiky ve výši přes 2 bil. USD. Tyto prostředky by tentokrát měly směřovat do infrastruktury.
Akcie na pražské burze během týdne oslabily o 0,2 procenta
01.04.2021 Akcie na pražské burze během uplynulého týdne tentokrát oslabily. Index PX klesl o 0,2 procenta na 1092 bodů. Vyplývá to z výsledků pražské burzy. Nejvíce posílily akcie Komerční banky. Největší pokles naopak postihl akcie Moneta Money Bank. Předchozí týden akcie stouply o téměř dvě procenta.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 1.3.2021
01.03.2021 Hlavní téma, které rozhodne o dalším směřování trhů, je vývoj výnosů amerických vládních bondů. Desetiletá splatnost se nyní drží na úrovni okolo 1,4 %. Zvýšení souvisí především s citelným nárůstem reálných dluhopisových výnosů. Ty vystřelily až na -0,6 % a poté opět spadly o něco hlouběji do záporu. Současně dochází k propadu inflačních očekávání. Taková konstelace značí obavy, že se investoři navzdory rétorice Jeroma Powella obávají obratu v měnové politice. K růstu výnosů vedly i specifické faktory. Vzhledem k vyšším sazbám výrazně poklesl podíl refinancovaných hypoték a bankám tak vzrostla durace portfolií. Aby tento ukazatel opět stlačily, přistupovaly finanční domy k výprodejům delších vládních obligací. Nárůst výnosů vedl k poklesu cen rizikových aktiv. Cena zlata, která velmi citlivě reaguje na úroveň reálných výnosů, spadla na nejslabší úrovně od června. Výrazně ztrácely technologické tituly, které jsou jako tzv. long duration stocks nejcitlivější na změny dluhopisových sazeb. Očekáváme, že nákupy institucionálních investorů a americké centrální banky nezřízený nárůst výnosů opět utlumí.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 18.1.2021
18.01.2021 V očkování nastává určitý progres, celkově však proces stále výrazně pokulhává za původními plány. Pro připomenutí: v USA je aktuálně naočkováno 13,7 mil. obyvatel, původní prognózy hovořily o 20 milionech naočkovaných v prosinci. V Německu a Itálii se počet vakcinací vyšplhal nad milion. Společnost Pfizer navíc upozornila, že v EU dojde ke zpoždění dodávek vakcín. To souvisí s určitými regulatorními překážkami. Čím déle proces vakcinace potrvá, tím trvalejší následky na ekonomickou aktivitu může pandemie mít.
První týden nového roku potěšil investory, akciové trhy rostly na obou stranách Atlantiku
11.01.2021 První týden v novém roce akciové trhy úspěšně navázaly na konec minulého roku. Americké indexy opět vylepšily svá maxima. Ale ani Evropa se nenechal zahanbit a ještě lepší výkon předvedla pražská burza.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 11.1.2021
11.01.2021 Tempo očkování stále zaostává za původními plány. V USA je aktuálně naočkovaných asi 6 milionů osob, v Číně 4,5m, v Británii 1,3m a v Německu 417 000. Autority slibují rychlý progres. Mezi populací přetrvává značná neochota nechat se očkovat. Podle některých odhadů se vakcinaci brání až 30 % amerických zdravotníků. Rychlá a plošná vakcinace je potřebná pro zrušení opatření společenského distancování a brzkému návratu k normálu.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
16.12.2020 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří dnes skončilo v plusu. Minimální ztrátu zaznamenala z hlavních trhů jen burza v Šanghaji. Dařilo se akciím dodavatelů Applu po zprávě, že americká firma má v plánu zvýšit produkci iPhonů. Klesly naopak akcie výrobce čipů SMIC poté, co provozovatel indexů MSCI oznámil, že z benchmarků akcie SMIC vyřadí.
Akciové trhy: Nové rekordy ze začátku týdne vystřídalo vybírání zisků
11.12.2020 Ještě v úterý dosáhly indexy S&P 500 a technologická NASDAQ svých historických maxim. Ale to bylo vše. Po zbytek týdne oslabovaly.
Pražská burza posiluje 5. týden v řadě
04.12.2020 Tento týden se nesl na globálních akciových v pozitivní, duchu. Indexy se v týdenním hodnocení posílily a dosáhly nových rekordů.
Akciové trhy: Evropa lepší než Amerika
13.11.2020 Začátek týdne byl velmi silný, alespoň na evropských akciových trzích. Amerika tento týden nepředvedla takový výkon jako evropské akcie. Ve čtvrtek si trhy trochu odfoukly, zřejmě opět jako reakce na další vlnu nákazy, ale v pátek opět zavelely k růstu.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 19.10.2020
19.10.2020 V Evropě naplno propuká druhá vlna covid-19. Řada států reportovala rekordní přírůstky nových infekcí a jejich vlády přistupují k opatřením společenského distancování. Přestože aktuálně většina vlád stále odmítá plošné lockdowny, epidemiologická situace naznačuje, že se jim zřejmě nevyhnou. Ekonomové přistupují k dalším redukcím odhadů očekávaného hospodářského výkonu eurozóny. Po předpokládaném růstu ve 3Q, které se neslo ve znamení oživení, může následovat opětovný kvartál padajícího HDP. Hrozí, že se ekonomika eurozóny navrátí nad svou před-covidovou úroveň později než na konci roku 2022.
Britská centrální banka zvažuje negativní úrokové sazby
12.10.2020 Britská centrální banka (BoE) zvažuje možnost snížit úrokové sazby pod nulu. Chce tak pomoci britské ekonomice vzpamatovat se z koronavirové krize. BoE dnes rozeslala britským bankám dopis s dotazem, jak jsou na možnost nulových či negativních úroků připraveny, informoval zpravodajský server BBC. Základní úroková sazba je v Británii od března na rekordním minimu 0,1 procenta.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
28.07.2020 1) Euro si vůči dolaru připisuje zisky již 7 obchodních dní v řadě. Od 10. července tomu bylo jinak pouze jednou jedinkrát. Společná evropská měna tak zažívá extrémně silný trend a zdá se, že dolar své dno ani nehledá. Jestli je poslední fáze tohoto trendu tažena fundamenty či davovou psychologií, bude jasnější v pátek.
Pátek, ani výkon za celý týden, investory nepotěšil
24.07.2020 V první polovině tohoto týdne akciové trhy posilovaly podpořeny pozitivními zprávami o vývoji vakcíny a dohodou představitelů EU o fondu obnovy. Ve zbytku týdne naopak zisky mizely. Kromě zpráv o šíření koronaviru se na scéně opět objevily napjaté vztahy mezi USA a Čínou. To vyvrcholilo různými obviněními a zavíráním konzulátů na obou stranách.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 20.7.2020
20.07.2020 Nárůst nových infekcí stále neubírá na intenzitě. Například Kalifornie zpomaluje rozvolňování restriktivních opatření. I některé evropské státy, například Španělsko, opět zavádí preventivní opatření. Obecně však lze říci, cílem všech států je zabránit plošným karanténám a výjimečným stavům. Proto trhy nevnímají druhou vlnu covid-19 jako extrémní hrozbu. Zvýšený výskyt nových infekcí však může zbrzdit probíhající ekonomické zotavení a ohrozit sektory, které jsou navázány na cestování ruch.
„To je vydírání Evropy,“ znělo Bruselem. Merkelová s Macronem odešli z jednání náhle a v podráždění, summit zatím k dohodě rozhodně nespěje
19.07.2020 Potenciálně přelomový bruselský summit ani po sobotních pozdně večerních jednáních dohodou nekončí. Evropští lídři tak mají k dobru ještě neděli. Dnes už musí s dohodou vyrukovat, pokud chtějí zabránit otřesu na burzách a finančních trzích. Pokud se dohodnou, jde o zásadní milník evropské integrace, neboť by se tím poprvé ustavila dluhová unie.
Nákupní apetit investorů podpořen lepšími makrodaty
02.07.2020 Pozitivní nálada se rozlila prakticky na všech akciových trzích včetně ČR a parketu pražské burzy. Hlavní index PX posílil o téměř +2 % (krátce před koncem obchodování). Všechny hlavní tituly předvedly dnes pozitivní seanci, s jedinou výjimkou. Energetická společnost ČEZ se dnes první den obchoduje bez práva na dividendu (34 CZK) ze zisku minulého roku. Je obvyklé, že cena akcií v tento den, tzv. ex-dividend, klesne právě o výši dividendy. ČEZ dnes oslabil o 4,7 %. Pokles je ale nižší než zmíněná dividenda. A tak je i dnešní výkon ČEZu vlastně pozitivní. Nezpochybnitelnými lídry dnešního obchodování byly finanční domy. Erste (+5,1 %), Komerční banka (+5,1 %), Moneta (+4,8 %) a VIG (+3,2 %) následovaly evropský finanční sektor, který dnes posiluje nejvíce. Bez „technického“ poklesu akcií ČEZu by index PX pravděpodobně dosáhl stejného zhodnocení jako ostatní evropské indikátory (cca +2 %).
Český akciový index PX letos klesl o 18 procent na 918 bodů
30.06.2020 České akcie letos klesly podle indexu PX téměř o 18 procent, index končí pololetí asi na 918 bodech. Vyplývá to z dnešních výsledků burzy. Nejziskovější byly akcie výrobce nápojů Stock Spirits. Největší propad zaznamenaly akcie bank Monety, Erste a Komerční banky, které přišly o více než třetinu hodnoty. Loni stouply tuzemské akcie o 13 procent.
Pozitivní seance byly na pražské parketu tento týden v menšině
26.06.2020 Dva dny se BCPP obchodovala tento týden v plusu. Ale i to stačilo aby eliminovala negativní seance a za celý týden se jeho hodnota jen mírně nižší (krátce před koncem obchodování). Bohužel nebyly zveřejněny žádné podstatnější kurzotvorné zprávy. V růstu pokračuje Avast, který opět posílil za týden o více něž 5 %. Je to nejúspěšnější jméno na BCPP posledních týdnů. Těsně přes jedno procento přidaly za týden ČEZ a PMČR. Ostatní tituly bohužel skončil slabší. Za celý týden se nejvíce propadaly finanční domy Erste Group (-4 %) a Komerční banka (-3 %).
V Německu zadrželi bývalého šéfa společnosti Wirecard
23.06.2020 V Německu zadrželi bývalého šéfa finanční společnosti Wirecard Marcuse Brauna. Vyšetřovatelé ho podezírají, že nadhodnocoval příjmy a lhal o skutečném stavu firmy, aby ji zatraktivnil před investory, informují dnes zahraniční tiskové agentury. Minulý týden vyšel najevo skandál, když se zjistilo, že ve firmě chybí asi 1,9 miliardy eur (přes 50 miliard Kč).
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 22.06.2020
22.06.2020 Ve Spojených státech stále narůstají významným tempem nové infekce covid-19. K nejvýraznějším přírůstkům aktuálně dochází v Brazílii. Na rostoucí trajektorii se nachází i Indie. Vývoj nových infekcí kontrastuje s optimistickým oceněním indexů. Na druhou stranu vypadá, že v Pekingu se daří držet situaci pod kontrolou. Investoři vnímají pozitivně, že v případě opětovného výskytu přistoupí k více adresným, nikoliv plošným opatřením – tj. chytré karantény namísto karantén rozsáhlých.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 4.5.2020
04.05.2020 Od tohoto týdne začínají velké ekonomiky eurozóny s postupným uvolňování restriktivních opatření. Půjde vskutku o velmi pozvolný proces. Úplný návrat k normálu lze v jižních zemích eurozóny očekávat nejdříve ke konci června. Nárůst nových infekcí, který rozvolňování restrikcí může doprovázet, bude následován prodloužením mimořádných opatření. Přestože ve druhém kvartále čeká ekonomiku eurozóny nejcitelnější pokles, můžeme již nyní spatřit určité náznaky oživování ekonomické aktivity – např. rostoucí spotřeba elektřiny.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 20.4.2020
20.04.2020 Ropa WTI padá o téměř 19%. Důvodem jsou přetrvávající obavy z naplnění skladovací kapacity. Navzdory dohodě o snížení produkce stále převažuje efekt snížené poptávky pod vlivem koronavirové pandemie. Bezprostřední pokles souvisí s expirací dubnových futures kontraktů.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
30.03.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří mají za sebou další den, kdy skončily své obchodování s poměrně výraznými rozdíly ve výsledcích. A byl to opět australský akciový trh, který na tom byl úplně jinak než zbytek trhů v Asii.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 16.3.2020
16.03.2020 Fed včera překvapivě srazil úroky dolů o 100 bps. Sazba se tak nyní nachází v pásmu 0 – 0,25%. Tato operace se opět uskutečnila před pravidelným zasedáním. Původně naplánovaný středeční meeting se již neuskuteční a centrální bankéři tak budou o úrocích znovu hlasovat až na konci dubna. Kromě snížení sazeb se americká centrální banka znovu pustí do nákupů vládních dluhopisů. V horizontu několika měsíců plánuje do svého portfolia zařadit americké vládní bondy v hodnotě $500 mld. Cílem je zabránit dislokacím na tomto klíčovém trhu, kde se v posledních dnech zhoršuje likvidita. Fed rovněž nakoupí dluhopisy kryté hypotékami v celkovém objemu $200 mld. Jde o reakci na rostoucí sazby hypotečních úvěrů. Tato akce může v konečném důsledku odvrátit zamrznutí amerického trhu rezidenčních nemovitostí. Guvernér Powell zmínil, že se centrální banka s úroky do záporu nevydá.
Měsíčník finančních trhů – Prosinec 2019
02.01.2020 Zemřel bývalý guvernér amerického Fedu Paul Volcker, bylo mu 92 let a proslavil se tím, že v 80. letech zavedl jako nový guvernér Fedu přísně restriktivní měnovou politiku velmi vysokých úrokových sazeb, aby skoncoval s nadměrnou inflací. Jeho boj byl úspěšný a tím se velice proslavil. Při globální finanční krizi před 10 lety stál rovněž po boku tehdejšího prezidenta Baracka Obamy jako hlavní finanční poradce pro sanaci bankovního sektoru.
Jak tiering pomáhá bankám eurozóny?
22.11.2019 Banky eurozóny lze bez nadsázky označit za jednu z kolaterálních obětí politiky ultra-nízkých sazeb. Záporné úroky promluvily do poklesu ziskových marží a způsobily značný propad valuací finančních domů v EMU. Peněžní ústavy obsažené v indexu Stoxx Europe 600 se obchodují v průměru na 70 % své účetní hodnoty. Bankovní index testoval letos v srpnu téměř osmiletá minima. Od léta se však situace stabilizovala a index posílil o více než 17 %. Co za obratem stálo?
Nemastné neslané obchodování na akciových trzích
19.11.2019 Americký akciový index S&P 500 v úvodní hodině obchodování kolísá okolo včerejšího zavíracího kurzu. Průmyslový Dow Jones ztrácí čtvrt procenta, naproti tomu technologický Nasdaq přidává 0,2 %, a to zejména díky růstu akcií firem Broadcom, Facebook a PayPal. Naproti tomu kvartální tržby a snížení jejich odhadů za celý rok udělaly vrásky na čele akcionářům Home Depot a Kohl’s. Akcie těchto firem odepisují více jak 5 %, respektive 17 %. V rámci indexu S&P 500 pak nejhlubší ztráty evidují energetické společnosti (-1,0 %), když ceny ropy pokračují v poklesu.
Americké akcie na rekordu a výsledky PFN v souladu s odhady
14.11.2019 Americký index S&P 500 včera příliš velkých změn nedoznal, když oproti úternímu kurzu uzavřel jen o necelou desetinu procenta výše. Přesto mu to stačilo k tomu, aby opětovně vylepšil svoje historické maximum. V rámci sektorů bylo patrné, že obchodníci spíše nakupovali defenzivní akcie. Utility si polepšily o 1,5 %, realitní společnosti přidaly 1,1 % a prodejci základního spotřebního zboží se mohli pochlubit růstem o 0,9 %. Naopak největšími propadlíky byly finanční domy se ztrátou 0,6 %. Na rekordní úroveň se dostal i průmyslový Dow Jones, který zejména díky růstu akcií Walt Disney včera přidal třetinu procenta. Zveřejněné spotřebitelské ceny v USA ani vystoupení šéfa Fedu Jeroma Powella neměly na obchodování zásadnější dopad. Trhy tak stále spekulují nad obchodní dohodou mezi USA a Čínou.
Slabá makroekonomická data z USA spustila výprodejní tsunami
03.10.2019 Dozvuk úterního slabého indexu ISM z amerického zpracovatelského průmyslu a včerejší horší data a revidovaná čísla k nižšímu za předchozí měsíc o počtu nových pracovních míst v soukromém sektoru USA (ADP report) poslaly akciové trhy po celém světě hluboko do červeného. Index S&P 500 propadl o 1,8 %, když nejvíce se investoři zbavovali akcií cyklických firem, jako jsou energetické firmy, finanční domy nebo informační technologie.
Ranní zpráva z akciového trhu: Uvolnění napětí
01.10.2019 V poslední zářijové seanci si americký index S&P 500 polepšil o půl procenta. Nejvíce se dařilo informačním technologiím, které jako jediné překonaly hranici jednoprocentního růstu. Duo sektorů, které včerejší obchodování zakončilo v červeném, utvořily finanční domy a energetické společnosti. Pokles cen akcií ropných firem do velké míry souvisel se zlevňující ropou na světových trzích. Celkově však trhy pozitivně přijaly víkendové prohlášení amerického ministerstva financí, že v současné době není na stole konkrétní plán, jak omezit kapitálové toky mezi dvěma největšími ekonomikami. Před víkendem totiž na veřejnost prosákly informace, že USA chystají delisting akcií čínských firem na amerických burzách nebo omezování expozic na čínském trhu.
Ozvěny trhu: Vyschlý pramen dolarové likvidity
27.09.2019 V běžných časech se o dění na peněžním trhu v médiích příliš nedočtete, a to ani v USA, kde hraje daleko zásadnější roli než v kontinentální Evropě nebo v České republice. I proto trhy překvapila nedávná zpráva o skokovém nárůstu krátkodobých úrokových sazeb na tomto trhu v USA. Ty jsou odvozeny od základní úrokové sazby americké centrální banky a v době klidu se pohybují v centrální bankou stanoveném pásmu. Nicméně v situaci, kdy se na trhu objeví příliš subjektů s nedostatkem finančních prostředků, roste poptávka po úvěrech a úrokové sazby rostou. Pokud je situace opravdu dramatická, dostane se tržní úroková sazba z daného pásma, což je signál pro ostatní hráče, že se děje na finančních trzích něco špatného, a pro centrální banku důvod k akci.
Trhy v letargii
20.09.2019 Americký index S&P 500 vstoupil do včerejšího dne s mírnými zisky, které však nakonec ztratil, a oproti středečnímu kurzu se vůbec nepohnul. Obchodníkům chyběl nový impuls, který by akcie posunul jedním nebo druhým směrem. I v rámci jednotlivých sektorů byly pohyby minimální, když se zisky či ztráty pohybovaly do půl procenta. Převahu měly včera defenzivní odvětví jako farmacie, utility nebo reality. Naopak ztrácely zejména cyklické sektory – průmyslové podniky nebo finanční domy.
Akcie: Pátek třináctého žádnou pohromu na akciové trhy nepřinesl
13.09.2019 Druhá polovina týdne přinesla pozitivní zprávy pro akciové trhy. Po uvolnění napětí ve vyjednávání o obchodní dohodě mezi Spojenými státy a Čínou a s tím spojené oddálení nebo popřípadě zrušení některých cel přišla Evropská centrální banka s opatřeními na podporu slabého hospodářského růstu. Akciové trhy tak dnes žijí z dozvuku včerejšího zasedání. Evropský index Stoxx 600 přidává mírné zisky okolo 0,1 %, když nejvíce si připisují finanční domy (+1,6 %). Přes jedno procento přidávají i těžaři komodit, naopak na chvostu akciového pelotonu se nacházejí defenzivní sektory, jako jsou prodejci základního spotřebního zboží, farmaceutické společnosti nebo utility.
ECB - komentář
12.09.2019 Dle našeho názoru ECB naplnila očekávání. Depozitní sazbu snížila o 10 bps, což se předpokládalo. Bankovní rada jednomyslně odhlasovala změnu „forward guidance“. Ffrankfurtská instituce nově bude držet sazby nízké, dokud se inflace nepřiblíží 2 % cíli. To prakticky znamená mnohem delší dobu než do půlky roku 2020, kterou stanovoval předchozí výhled. Ceny by podle aktualizovaného odhadu ECB v roce 2021 měly expandovat pouze tempem 1,5 %.
Akcie se vezou na vlně optimismu
06.09.2019 Napětí kolem jednání o obchodní dohodě mírně polevilo a zveřejněná data o nový pracovních místech v americkém soukromém sektoru nebo silný předstihový index ISM ze sféry služeb nenaznačují příchod recese v největší světové ekonomice. Akciovým trhům se tak díky těmto zprávám včera dařilo. Americký S&P 500 si včera polepšil 1,3 %, průmyslový Dow Jones vzrostl o 1,4 % a technologický Nasdaq přidal 1,8 %. Logicky se tak dařilo především cyklickým akciím, jako jsou technologie, prodejci spotřebního zboží nebo finanční domy. Naopak defenzivní sektory (utililty, realitní firmy nebo prodejci základního spotřebního zboží) se nacházely pod výprodejním tlakem.
Švédsko zavede bankovní daň, peníze půjdou na obranu
01.09.2019 Švédsko zavede od roku 2022 bankovní daň. Podle agentury Reuters to dnes řekla ministryně financí Magdalena Anderssonová. Středolevicová koaliční vláda hodlá z vybraných peněz financovat vyšší státní výdaje na obranu. Ty si podle agentury AFP vynucuje napětí ve vztazích s Ruskem. Politička uvedla, že se nová daň bude vztahovat na všechny banky ve Švédsku bez ohledu na to, zda v zemi mají či nemají sídlo.
Američtí a čínští vyjednavači opět u stolu
30.07.2019 Index S&P 500 včera uzavřel se ztrátou 0,2 %. Nedařilo se ani technologickému Nasdaqu, který přišel o 0,4 %. V rámci sektorů nejvíce ztratila cyklická odvětví, jako jsou finanční domy nebo prodejci spotřebního zboží. Naopak v plusu zakončily utility, reality či farmaceutické společnosti. U posledně jmenovaných pozitivní roli sehrály i oznámené plány fúze mezi firmami Pfizer a Mylan.
Ve Spojených státech začíná výsledková sezona
15.07.2019 Americký akciový trh uzavřel páteční obchodování se ziskem. Index Dow Jones si připsal 0,9 %, S&P 500 přidal 0,5 % své hodnoty a technologický Nasdaq si polepšil o 0,6 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe dařilo průmyslovým podnikům (+1,8 %). Na opačné straně se nejhůře umístil sektor zdravotní péče se ztrátou 1,2 %.
Akcie Erste poslaly pražskou burzu hluboko do mínusu
25.06.2019 Americké akciové trhy otevřely dnešní seanci v červeném. Index S&P 500 ztrácí dvě desetiny procenta, když riziková aktiva jsou pod tlakem kvůli situaci kolem možných amerických sankcí vůči Íránu. Obchodníci zároveň čekají na vystoupení centrálních bankéřů. Zatím nejzajímavější zprávou dne je ohlášená akvizice ve farmaceutickém sektoru. AbbVie by měla získat společnost Allergan za zhruba 63 mld. USD. Společnosti si slibují od této transakce nové zdroje růstu, které se jim nepodařilo najít samotným. Zatímco akcie AbbVie na zprávu padají o zhruba 13 %, Allergan roste o téměř 30 %.
Zmírnění restrikcí proti společnosti Huawei přináší čerstvý vítr na trhy
21.05.2019 Evropským akciovým trhům se dnes vcelku dařilo a i začátek americké seance ukazuje na zisky. Evropský index Stoxx 600 za podpory všech sektorů přidává zhruba půl procenta. V případě jeho amerického protějšku S&P 500 zatím registrujeme růst o zhruba dvě třetiny procenta. V sektorovém srovnání v obou případech je největší zájem o technologické tituly, což je reakcí na zprávu, že americké ministerstvo obchodu dočasně zmírnilo obchodní restrikce vůči společnosti Huawei Technologies. Tato úleva by měla platit do 19. srpna a ministerstvo nevyloučilo prodloužení její platnosti.
Čína váhá s dalším jednáním se Spojenými státy
17.05.2019 Americké akcie včera zkorigovaly část ztrát z předchozích dnů. Průmyslový Dow Jones si polepšil o 0,8 %, S&P 500 vzrostl o 0,9 % a technologický Nasdaq přidal 1,0 %. Optimismus na trhy přivál Donald Trump, který zmírnil svoji ostrou rétoriku ohledně obchodní politiky, když oznámil záměř, že pozdrží zavedení dovozních cel na auta o šest měsíců. Dařilo se tak všem sektorům. Přes jedno procento si polepšili těžaři a zpracovatelé komodit, finanční domy nebo prodejci spotřebního zboží.
Erste a ČEZ posílají pražskou burzu k ledu
03.05.2019 Evropským akciovým burzám se dnes dařilo. Index Stoxx 600 v odpoledních hodinách roste o 0,4 %, když o první příčku bojují farmaceutické společnosti s energetickými firmami, jejichž akcie přidávají 0,9 %. Daří se i prodejcům spotřebního zboží poté, co Adidas reportoval provozní zisk nad úrovní nejvyššího odhadu. Akcie firmy dnes rostou o téměř 7 %. V plusu se nacházejí i finanční domy (+0,3 %), když investory potěšily výsledky HSBC, Axa nebo Société Générale. Dnešními zisky tak index maže celotýdenní ztráty a nachází se necelou jednu desetinu procenta pod závěrečným kurzem z minulého pátku.
Ranní zpráva z akciového trhu: Banky zveřejnily výsledky hospodaření
03.05.2019 Americký index S&P 500 měl od včerejšího otevření trhů našlápnuto k růstu, když si připisoval zhruba čtvrt procenta. Nicméně záhy o zisky přišel a nakonec i v červeném uzavřel. Oproti středečnímu kurzu si pohoršil o 0,2 %. Největší podíl na tom měly energetické tituly, jejichž akcie v reakci na padající ceny ropy klesly o 1,7 %. Propady akciového trhu mírnily farmaceutické společnosti, finanční domy a realitní firmy, jejichž zisky se pohybovaly mezi 0,2 až 0,5 %.
Praha si dnes připsala silné zisky
02.05.2019 Evropské akcie se po celou čtvrteční seanci nachází v červeném. Index Stoxx 600 v odpoledních hodinách ztrácí půl procenta, když největšími propadlíky jsou informační technologie, těžaři a zpracovatelé komodit a průmyslové podniky, jejichž akcie ztrácí mezi 0,9 až 1,0 %. Pouze dva sektory si připisují významnější zisky. Akcie realitních společností přidávají 0,8 % a farmaceutické firmy rostou o 0,4 %.
Záměr sektorové daně zamával domácími akciovými tituly
29.04.2019 Evropský akciový index Stoxx 600 vstoupil do úvodní seance tohoto týdne růstem, když v úvodní devadesátiminutovce si připsal čtvrt procenta. O zisky ale záhy přišel a ještě před polednem se nacházel 0,3 % pod pátečním zavíracím kurzem. Během odpoledne pak ztráty pozvolna vymazal. Nedařilo se energetickým společnostem, kde svoji roli sehrály klesající ceny ropy, a tak akcie tohoto sektoru padají o více jak jedno procento. Slabé ukazatele důvěry v eurozóně pak do červeného poslaly akcie prodejců spotřebního zboží. Naopak v ziscích se pohybují finanční domy, které přidávají 0,6 %. Americký akciový trh na začátku seance zatím hledá směr. Index S&P 500 kolísá okolo včerejšího zavíracího kurzu.
Americké akciové indexy bez pohybu kvůli smíšené výsledkové sezóně
26.04.2019 Smíšené hospodářské výsledky reportujících firem se odráží na nejasném vývoji amerických indexů na začátku dnešní seance. Index S&P 500 a průmyslový Dow Jones se nacházejí v blízkosti včerejších zavíracích kurzů, technologický Nasdaq pak odepisuje zhruba třetinu procenta ze svého maxima. Pod tento vývoj se podepsaly hlavně akcie Intelu, které v reakci na oznámené výsledky padají o 10 %. Zklamáním byla i reportovaná čísla od ropného producenta Exxon Mobil. Naopak 11% růstem se mohou pochlubit akcie Ford Motor.
Pražská burza mírně rostla, výrazně ztrácel Philip Morris
17.04.2019 Pražská burza dnes mírně rostla, index PX posílil o 0,1 procenta na 1096,97 bodu. Dařilo se zejména akciím pojišťovny VIG a Erste Bank. Výrazně se ale propadly cenné papíry tabákové společnosti Philip Morris ČR. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Bitcoin | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | EUR/JPY | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Bezpečný přístav | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | EUR/AUD | AUD/JPY | AUD/CHF | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Swiss Life | Objemy obchodů | Investujeme | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Advance | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Asset management | Transakce | BaFin | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Valná hromada | Bias | Bloomberg | Bod | Bond | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CBOE | CEO | CME | Carry trade | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | DAX | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Downtrend | Durace | ECB | EFSF | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FINMA | FOMC | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Hedge fondy | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | Hedge | High | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Korekce | Kurz | Leverage | Likvidita | Long | Low | MMF | MT4 | Makléř | Záloha | Risk | Marže | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | Nástroje peněžního trhu | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | P/E | Pakt stability | Penzijní fond | Peněžní trh | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Prémie | Průmyslové objednávky | Rally | Rating | Ratingová agentura | Realizace zisku | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Short pozice | Short selling | Splatnost | Stagflace | Státní dluhopis | Support | Swiss | Pokladniční poukázky | Ticker | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | YTD | Maturity | Yield | ZEW index | Bondy | Zisková marže | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | AUD | ČEZ | Obchodování | Forex trading | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | EMU | Nomura | Obchodování s cennými papíry | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Patria | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Singapurský dolar | RMB | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Makroekonomická data | Makroekonomické události | Zisk | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Break-Even | Sázka | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Bohatství | Credit Suisse | Ozvěny trhu | Intervenovat | ČSOB | Deloitte | Investiční produkty | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Investment Banking | Investiční bankovnictví | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Zprávy z trhů | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | Vysokofrekvenční obchodování | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | EUR/HUF | Facebook | LYNX | Satoshi Nakamoto | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Nabídková cena | Odpor | Podpora | Přenos | Volatilní | Akcie Citigroup | Akcie Deutsche Bank | Akcie Erste | Akcie Komerční banky | Akcie O2 | Akcie Philip Morris | Akcie ropy | Akcie VIG | Akciové burzy | Aktuální cena ropy | Americká centrální banka | Analýza trhu | Analýzy | Banka | Brent | Britské libry | Cena | Cena akcií | Cena akcií ČEZ | Cena ropy brent | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Co je akcie | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | Devizové rezervy ČNB | Devizové trhy | Dolar | Dolary | Druhy akcií | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Elektřina | EUR USD | Eura | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropské měny | Finanční prostředky | Finanční služby | Fio | Fondy | Forexu | Fortuna | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Číny | HDP USA | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Instrument | Investice do akcií | Investice do fondů | Investiční | Investing | Investování do akcií | Irsko | ISM | J&T Banka | J&T | Jádrová inflace | Jak na akcie | Janis Varufakis | Japonská ekonomika | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Korporátní dluhopisy | Kurzovní lístek | Kurs zlotých vůči české koruně | Kurz EUR | Kurzy | E15 | Libra | Lira | Maďarsko | Majoritní vlastník | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Měnová krize | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Miroslav Singer | Naše burza | Nejnovější zprávy ze světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Norská koruna | Obchodování s dluhopisy | Odkup akcií | Oslabení koruny | Patria Finance | Patria Online | Patria.cz | PayPal | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švédská koruna | Světové ceny ropy | Švýcarská banka | Švýcarská centrální banka | Švýcarské banky | Tapering | Trh | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj inflace | WTI | XTB.cz | Země eurozóny | Zemní plyn | Zhodnocení peněz | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Merrill Lynch | Zisky | Tradeři | EUR/PLN | CNBC | ZEW | DXY | Andrej Babiš | Bill Gates | Burzovní seance | CEE | Čistá úroková marže | Daniel Beneš | Defenzivní tituly | Dluhopisový index | Due diligence | EBITDA | Elon Musk | Ex-dividend | Indie | Janet Yellen | Jeff Bezos | Ministerstvo financí | Obchodní den | P/S | PX index | Range | Redukce | Revalvace | ROCE | ROE | Tovární objednávky | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | WSJ | Denní změna | Intervenční nákupy | Repo operace | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Western Union | Boháč | Komise | Mezibankovní sazby | Volby | Rozhovor | Úspěšný trader | Burza dnes | Burze | Currency | Investment | Aramco | Dow Jonesův index | Unicredit | Danske Bank | Bank of New York Mellon | DPA | Jefferies | Intesa Sanpaolo | Charles Schwab | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | State Street | CME Group | UniCredit Bank | ANZ | Sentix | Institut Ifo | Berenberg | Nordea | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | Mitsubishi | BNY Mellon | BBC | Sentix index | Hospodářské vyhlídky | Rothschild | Oslabení eura | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Uložení peněz | Short squeeze | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Podnikatel | Pokles cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | Erste Bank | Index pražské burzy PX | Mark Carney | Averze k riziku | Kurz české měny | Index pražské burzy | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | Pro tradery | Globální akciové trhy | KBC | Index londýnské burzy FTSE 100 | BlackRock | Ekonomický sentiment | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Vytrvalost | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Polská ekonomika | Ekonomické fórum | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Sázet | Evropské trhy | Bankovnictví | City | Forbes | Prezident ECB | Vývoj měn | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Akcie energetických společností | Kapitálové rezervy | Economist | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie bank | Akcie v Asii | Měnová autorita | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Daňové příjmy | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Algoritmus | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Akcie Credit Suisse | Hlavní indexy | Nervozita | Akcie mediální skupiny CME | Globální finanční trhy | Růst akcií | AAA | Ekonomická rizika | Obchodování v Asii | Americké burzy | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Vystoupení z EU | Světové akciové trhy | Kryptoměny | Likérka Stock | Nejprudší jednodenní pokles | Představitelé centrální banky | Citi | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Index bank | Zahraniční investice | Akcie na pražské burze | Ztráty | Nákupní doporučení | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Farmaceutické společnosti | Čínské akciové trhy | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Analytik Komerční banky | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Pegas Nonwovens | Saúdská Arábie | Čínský akciový index | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Euro k americkému dolaru | Zajištění | Finanční poradce | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Ethereum | Elektronické peníze | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Odhodlání | Kryptoměna | Ekonomický institut | Kapitalizace | Výhled | Investiční výhled | Depozitní sazba | Globální krize | Bankéři | Bankéř | Utáhnout měnovou politiku | Poplatky | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Dnešní zpráva | Poplatky za obchodování | Dosahovat zisku | Vyhlídky eurozóny | Hlavní evropské indexy | Analytik J&T Banky | Odhady trhu | General Electric | Bankovní unie | Bankovní domy | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční stratég | Pražský parket | Akcie Moneta Money Bank | Firemní výsledky | Zisky firem | Finanční ústav | Světové trhy | Historické rekordy | Investovat do akcií | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Snížení úrokových sazeb | Manažeři fondů | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Turecká ekonomika | Index cen domů | Softbank | Institucionální investoři | Akcie bankovní skupiny Erste | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Návratnosti investice | Oslabování eura | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | Podnikatelská aktivita v eurozóně | ExxonMobil | Makléř Fio banky | cTrader | Alphabet | ČTK | Kurz jednotné evropské měny | Aktuální cena | Konsenzus | Investice v Číně | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Obchodní pozice | Irská centrální banka | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Inflační čísla | Švédsko | Dánsko | Očekávání | Index ekonomické nálady | Burzovně obchodovaný fond | Burzovně obchodovaný fond (ETF) | HDP v eurozóně | Bill Gross | ex | Akcie firem | GE Capital | Purple Trading | Obchodovat na forexu | Makléřské firmy | Akcie Kofoly | Funding currency | Bankovní index | Swiss Life Select | Vstup na burzu | Zahraniční forex | JPMorgan Asset Management | Obchodování na zámořských trzích | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Začátek výsledkové sezóny | Quant | Coinbase | Virtuální mince | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Obchodování na pražské burze | Obchodování s kryptoměnami | Průmyslový index Dow Jones | Jerome Powell | Coinmarketcap | Capitalinked | Radim Dohnal | Český akciový index PX | Hypoindex | Index Topix | Panevropský index STOXX 600 | Binance | Cena kryptoměny ethereum | Kosdaq | Crypto | Tržní kapitalizace kryptoměn | Tvůrce bitcoinu | Chuť investovat | Asijské trhy | Conseq Investment Management | Kurz eurodolaru | Wood & Company | Cena bitcoinu | Akcie Avastu | Energetické akcie | Výprodeje na akciových trzích | Obchodní války | Zavedení dovozních cel | Jamie Dimon | Krypto | Hodnota majetku | Bitcoiny | Raytheon | Obchodní týden | Obchodní válka | Posilování dolaru | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Capitalinked.com | Zobchodovaný objem | Podniky | Evropské akciové trhy | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Schwab | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | CSI 300 | Americké dluhopisy | Americký S&P 500 | Pokles ceny | Výplata dividend | Výplaty dividend | Fond kvalifikovaných investorů | BofAML | Měny rozvíjejících se ekonomik | Index Stoxx 600 | Czech Fund | Pražský index PX | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | I-Trader | Přímé zahraniční investice | Kompozitní index | Výsledky firem | Americké volby | Akcie společnosti ČEZ | Pokles cen ropy | IG | Nejznámější kryptoměna | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Jiné měny | Zvyšování úroků | Růst zisků | Týden na akciových trzích | Politika Fedu | Prezident Trump | Evropská komise | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Akciový index PX | Financial Times (FT) | Hodnota indexu | Refinitiv | Cíl ČNB | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Odhady analytiků | Čínské firmy | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Dění na akciových trzích | Majetek | Nemovitostní trh | Výsledky bank | Zahájení výsledkové sezóny | Akcie CME | Pozornost trhu | Platformy pro obchodování | Mezinárodní investoři | Výsledky ČEZ | Zvýšení sazeb | Asijské burzy | Český akciový index | Ekonomický poradce | Zájem investorů | Inflace v ČR | Akciová strategie | Uber Technologies | Kvartální výsledky | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Inflační očekávání | Zpětný odkup akcií | Český průmysl | Zahraniční investoři | Obchodní aktivity | Pokles sazeb | Nejznámější kryptoměny | Německé firmy | MSCI Emerging Markets | Pokles kurzu | Vyšší mzdy | Brexit bez dohody | Riziko recese | Americké společnosti | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Reinvestování | Čínský trh | Wealth Management | Ropné akcie | NASDAQ 100 | Defenzivní akcie | Blackstone | GBTC | Kurz kryptoměny | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Napětí na trzích | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Akciový růst | Akcie automobilky | Americké futures | Snížení úroků | Tomáš Pfeiler | Digitální aktiva | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Aktuální cena akcií | Společnost MSCI | Vliv na obchodování | Bankovní daň | Cla na čínské zboží | Akciové alokace | Akcie podniku | Index londýnské burzy | Růst mezd | Akcie automobilky Ford | KB | Tiering | Saudi Aramco | PPF | Globální recese | Stablecoiny | Italská vláda | Dot plot | Akcie Microsoftu | Úvěrová aktivita | Dolarové likvidity | Energetické firmy | Tuzemské banky | ESG | Měsíčník finančních trhů | Makroekonomický výhled | Rychlé zhodnocení | Nižší volatilita | Hospodářské dopady | Růst čínského HDP | Cena akcie | Očekávané Earnings | Uvalení cel | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Rozpočet | Deficit | Milan Vaníček | Analytik J&T | HDP v USA | Snížení úrokové sazby | Larry Kudlow | Ropné firmy | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | Výkon amerického dolaru | Objem | Evropské firmy | Klíčová rizika | MSFT | Obchod | Cenné papíry ČEZ | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Obchodní dohody | Myšlenka | Pojišťovna VIG | Přijmout euro | Inflace v USA | Výsledky PFN | Textilka PFNonwovens | PFNonwovens | Německé hospodářství | Americký dolar k japonskému jenu | Cisco Systems | Firma | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Global Markets | BAT | Index MSCI Emerging Markets | Tesla Elon Musk | PMČR | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Ekonomický poradce Bílého domu | Poradce Bílého domu | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Server BBC | Globální dluhopisové trhy | Studie | Dolar k japonskému jenu | Podřízené dluhopisy | Bilance | Co bude | Erste Group | Avast | Generální ředitel | GM | Růst světové ekonomiky | Čínský prezident | Největší pokles | Dnešní růst | Ukrajina | Lagardeová | Klesly akcie | Amazon | Indexy nákupních manažerů | Úrok | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Miliardy | Prop Trading | Hong Kong | Legislativa | INTC | Fáze obchodní dohody | Americká data | Walt Disney | 5G | Bankovní tituly | FT | Zveřejněná data | Poptávka po úvěrech | Konkurenti | Vládní bondy | Aktuální konsenzus ekonomů | Konsenzus ekonomů | Statistika | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Předpovědi | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | ADP | Společnost ČEZ | Na burze | Propouštění | Impuls | General Motors | Výrazný pokles | Čínské zboží | Ceny potravin | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Paul Volcker | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Německý ZEW index | Sociální sítě | Problémy | Britové | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Pojišťovny | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Ranní zpráva | Konzervativní strana | Vybírat zisky | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Philip Morris ČR | Plyn | Nálada | Kofola | Prohlášení | Čínské vlády | Ford Motor | Amgen | Zahájení obchodování | Míra | Inflační výhled | Ohlédnutí | Úroky | Chování centrálních bank | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Italský premiér | Akcie v roce 2019 | Nejziskovější | Disney | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Bydlení | Uber | Česká zbrojovka | EY | Ztráta | Úbytek | NERV | Nejlepší akcie | Yandex | Stratég | Giuseppe Conte | Miliardy korun | Kraft Heinz | Demokratické strany | 500 nejbohatších | Majetek 500 nejbohatších lidí | Nerovnosti bohatství | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Podíl majetku | Josef Dudek | Koruna posílila | Aktivita ve výrobním sektoru | Průmyslové podniky | Peking | Americký index | Wirecard | Pozitivní zpráva | Zpráva z Německa | Aktuální klíčová rizika | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Hospodaření | Zbrojovky | Vladimír Vávra | Analytik Cyrrusu | Pracovní trh | CFA | Američané | Exact Sciences | Netflix | NFLX | Inovace | Washington | Hlavní rizika | O2 | Doporučení Koupit | Miliardy eur | Ministr zahraničí | Budoucnost | Soukromí investoři | Ifo | Experti | Zemědělství | Negativní zprávy | ASML | Podnik | Proinflační | Vyšší inflace | Snížit úrokové sazby | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | SAP | iRobot | IRBT | Cenové tlaky | Obchodování na Wall Street | Dobrá čísla | Ceny energií | Akcie Morgan Stanley | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Kapitalismus | Trump | Davos | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Fórum v Davosu | Zahraniční investice v Číně | Prezident | Výsledkové sezóny | AMGN | Koronavirus | Trhy | Nejlepší ropné akcie | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Většinový podíl | Asijské indexy | Makrodata USA | Negativní dopad | Pokles | Situace | České měny | Důchody | Provozní zisk | Operátor O2 | Meziroční růst | Pandemie | DISH | Vysoká inflace | Tvrdá práce | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | Čínská vláda | PMI za leden | Švýcarská banka UBS | Americký ISM | Aktivity v Číně | Americká společnost | Rekordní hodnoty | 4fin | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Americké banky | Valuace | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Největší švýcarské banky | Směřování trhů | Gilead Sciences | Prudký propad | České banky | Cestovní kanceláře | China Merchants Bank | Čínské banky | Americký Fed | Vývoj | Šok | Mzdový růst | Současná cena | Cenová válka | Změna sazeb | Videokonference | Premiér Giuseppe Conte | Italský premiér Giuseppe Conte | Prudký pokles | Hlavní index PX | Aerolinky | Mince | Další vývoj | Armageddon | Karanténní opatření | Eurozóna stimuly | Stimuly | Dopad na finanční trhy | Evropské země | Brusel | Vratislav Jůza | Energetické společnosti | Největší propad | Dnes klesly akcie | Stimul | NBER | Nákupy aktiv | Měnové podmínky | Akcie Monety | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Historie | Žádosti o podporu | Výkon světové ekonomiky | Tiskové agentury | Hlavní americké indexy | Čistý zisk bank | Zisk bank | Souhrnný čistý zisk | Zisk z finanční a provozní činnosti | Vyplácet dividendy | Souhrnný čistý zisk bank | Zisk bank a spořitelen | Čistý zisk bank a spořitelen | Kalifornie | Manufacturing | Komerční banky | Demokraté | Domácnosti | Negativní korelace | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | Futures na americké akcie | Citrix | Citrix Systems | Extrémní volatilita | Mitch McConnell | Politická rozhodnutí | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | American Airlines | Úbytek pracovních míst | Koronavirové krize | Signál | Americká banka | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Biliony | Potenciál | České vlády | Burza v Šanghaji | Ceny elektřiny | Viry | Šíření nákazy | Air Bank | Ekonomiky | Prudký ekonomický propad | Ekonomický propad | Akciový index S&P 500 | Texaská společnost | Války | Poradce | Organizace | LTV | Mark Rutte | Nizozemský premiér | Premiér Mark Rutte | Deficit veřejných financí | Závislost | Práce | Špatná data | DPH | Úročení vkladů | Pojišťovna | Novela zákona | Pavel Tykač | Velké americké banky | UnitedHealth Group | Hluboké recese | Ekonomické oživení | Znárodnění | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Velikonoce | Snížení produkce | ATVI | WMT | Activision Blizzard | IMF | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Vedoucí představitelé | Úspory | Statistiky | Remdesivir | Americké makro | Makrodata ve Spojených státech | Trade | S&P500 | Dílčí index | Důvěra v eurozóně | Zbyněk Stanjura | ODS | PMI ve službách | Evropské indexy | Posílení | Amundi | Joe Biden | Budoucnost kryptoměn | Grayscale | Větší pokles | Data z trhu práce | Cestování | Čtvrtletní výsledky | 3M | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Zasedání Evropské centrální banky | Energetická společnost | Maloobchod | Zaměstnanci | FDA | Gilead | Společnost Gilead | Růst výnosů | Rally na akciích | Soud | PEPSICO | Čínský dovoz | Dovoz | Petrochemická společnost | Státy eurozóny | Zadlužení | Expanze | Kontrakce | O2 CR | Prognóza MMF | Členské státy | NKE | ONE | Merck | Pojišťovací skupiny | Expedia | Royal Caribbean | Vakcína | Spekulovat | Advance Auto Parts | Návrh dividendy | Čínské hospodářství | PMI v eurozóně | Umělé inteligence | Dislokace | Ekonomické zotavení | Ekonomický institut Ifo | Mondelez | JDE | Unie | ČR | Uhlobaron | Bohumil Trampota | Nové úvěry | Dušan Jilčík | Exprezident | Zbrojovka | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | PEPP | Londýnské burzy | Berlín | Banky v eurozóně | Index Nasdaq Composite | Americké CPI | Největší světová ekonomika | Korporátní zprávy | Světové indexy | APA | Energetický gigant | Stimulační balík | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Splasknutí bubliny | Propad cen | Výplata | Sentiment na trhu | Covid | Technologické firmy | Správce aktiv | Infekce Covid | Vyspělé technologie | Banka JP Morgan | Společnost Wirecard | Restrukturalizace | Druhá vlna | Makléř Wood & Company | Wood & Company Vladimír Vávra | Pozitivní seance | Objem aktiv | Český stát | Den obchodování | Nákupní apetit | Apetit investorů | Den nezávislosti | Nárůst nových infekcí | MAM | Rétorika centrálních bank | Fond obnovy | Podíl Evropy | Ocenění | Šance | Růst tržeb | Dluhová unie | Ceny | Praha | Kolaps | Výsledková sezona za druhý kvartál | Verizon Communications | Cybertruck | Životní úroveň | Podmínky money-managementu | Progres | Odhady HDP | Silný trend | Extrémně silný trend | Druhá vlna COVID-19 | Nikl | Výhled růstu německé ekonomiky | Indonésie | Klesající tendence | Lepší výsledky | Vyšší dividenda | Podhodnocený | Analytik XTB | Zvýšení daní | Coca-Cola | Ceny v eurozóně | Výpadek příjmů | FTMO | Průměrné mzdy | Představitelé ECB | LEND | Decentralizované finance | SMIC | Big Tech | Zdanění | Nvidia | Qualcomm | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Zasedání FED | Propad cen akcií | Americký podnik | Politici | Malý kapitál | Investiční prostředí | Východní Asie | Biden | Marathon | PredictIt | Česká republika | Obchodování dnes | NextEra | Změna politiky | Lockdown | Měnový fond | Negativní úrokové sazby | CPI v USA | Epidemiologická situace | Speciální dluhopisy | Intel | Výrobce čipů | First Solar | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | Moneta | Technologické tituly | SAP AG | CSCO | Zveřejnění výsledků | SolarEdge | Zynga | ZNGA | Electronic Arts | Zprávy o vakcíně | Společnost Pfizer | Blockchainové technologie | Akcie bankovních domů | QCOM | Stock Spirits | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Životní prostředí | NextEra Energy | GME | GameStop | Vakcinace | BIDU | Očkování | Zadlužování | Finanční společnost | Aktivita investorů | Mutace viru | MGM | Počasí | Online prostředí | Vakcína a covid | Senátní volby | DOT | Brands | Liberbank | Dopad na akcie | Makrodata EMU | Shopify | Evropské centrální banky | Acacia Communications | MRK | WU | Larry Fink | Akcie MONETA | PEP | Express | Bilanční suma | Překonání cílů | Activision | Blizzard | Finanční výsledky | UNH | Colt | Tyson Foods | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | CETIN | AIG | Akcie Wells Fargo | SPWR | Air | Systémové riziko | Nárůst výnosů | Akcie ropy v roce 2021 | Španělské banky | Velké ztráty | Holubičí tón | GameStop akcie | Holubičí Fed | Silný výhled | GRMN | ISM ve službách | Práva na dividendu | EDF | Platformy MT4 | Akcie Goldman Sachs | Vydat akcie | Objem transakcí | Verizon | Comcast | Kellogg | Konsensus trhu | Francouzská společnost | Goldman Sachs Group | Růst cen v USA | Tuzemská měna | Kurzotvorné zprávy | Těžaři | Oslabení | Hypoteční sazby | Podstatné kurzotvorné zprávy | Dnešní makrodata | Proinflační faktory | FAST | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Akcie technologických firem | Prodej | Týdenní výkon | Microsoft Corporation | Wal-Mart Stores | UnitedHealth Group Incorporated | CrowdStrike | Rating Číny | Cena akcie ČEZ | Pozitivní vliv | Elektrovozy | Růst kurzu akcií | Technologie | Obchodování v Evropě | Vývoje ceny | Američtí centrální bankéři | Revize strategie | UST | Rada guvernérů | NortonLifeLock | Podíl Číny | Americký trh | INTU | Intuit Inc. | XEL | Xcel Energy Inc. | DG | Dollar General Corporation | Cisco Systems, Inc. | CMCSA | Comcast Corporation | J P Morgan Chase & Co | VZ | Verizon Communications Inc. | AXP | American Express Company | AI | Arlington Asset Investment | COST | Intel Corporation | AMAT | Applied Materials | QUALCOMM Incorporated | KO | Coca-Cola Company | DTE | DTE Energy Company | DTE Energy | Odvětví | Kryptoaktiva | Markets in Crypto-Assets | MiCA | BHP | Divize | Načasování | CAR | Guidance | Štěstí | Čisté úrokové výnosy | Úrokové výnosy | UniCredit Bank v ČR | Česká a slovenská UniCredit Bank | Slovenská UniCredit Bank | Daňový poplatník | HICP | Chování | Vnímání | Interpretace | Devon Energy | Occidental Petroleum | OXY | Albemarle Corp | Albemarle | Projekce | Drahota | Pioneer Natural Resources | Nucor | Asijské země | Regulatorní prostředí | Home Depot | David Solomon | Bonusy | Funkční období | SXXP | Dominion Energy | Agilent | DWS | Společnosti | Neúspěch | Opatření | Eurowag | Společnost Eurowag | TA Associates | Martin Vohánka | Evergrande | Rychlý růst | ANO | Uhlí | CDW | Moelis | Automatic Data Processing | Merck & Company | Ceny plynu | Lend | Evropský index | Česká společnost | Nakamoto | Zprávy z pražské burzy | Americká firma | Firma FTMO | Obchodní účty | Dodržování pravidel | Nedostatečný kapitál | Investiční pobídky | ZískejÚčet | FTMO Account | Odvětví Prop Tradingu | Fungování firmy | Vzdělaný trader | Růst firmy | Rising Stars | Deloitte Technology Fast 50 | Deloitte Technology | Pracovní den | Utahování měnových podmínek | Kompenzace | Německé volby | MGM Resorts | Zoetis | ZTS | Zoetis Inc | Úročení | Společnost Evergrande | Energetická krize | Posilování amerického dolaru | Bankovní skupiny | Nejnovější zprávy | Akcie zbrojovky | GEO Group | Češi | Energetické krize | Objem obchodů s akciemi | Modern Land | Pozornost | Nejstarší kryptoměna | Meta | Vanguard | Fialova vláda | Indexy pohyb | Společnost | Reálné výnosy | Družba | TIM | 3М | NatWest | Rozšíření | Developeři | Jestřábí Fed | Počet nových míst | Druhá největší světová ekonomika | Uniper | Těžař | Petr Lajsek | Situace v Kazachstánu | Big tech | Microsoft a Activision Blizzard | Reality | Válka na Ukrajině | Instituce | Nový týden | Přerušení dodávek ruského plynu | Silvergate Capital | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Index londýnské burzy FTSE | Poslední den obchodování | Sankce | Capitalinked.com Radim Dohnal | Green Deal | Přímé intervence | Motivace | Erste Group Bank | Západní firmy | Zkapalněný zemní plyn | Invaze | Řetězce | Západní sankce | APP | Výrobce munice | Dopady války na Ukrajině | Ekonomický růst Číny | Úroky vkladů | Le Penová | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | MinFin | Boj s inflací | Ratingový výhled | Rozdělení ČEZ | Zrušení daně | Velmi volatilní | EdF | Propuštění | Purple Trading Petr Lajsek | Zvýšení úroků | Hike | Prime | Snížení zisku | Daň z mimořádných zisků | Mimořádná daň | Zisk Komerční banky | Speciální daně | Současná situace | Energetické podniky | Zestátnění | Zastropování cen | Windfall tax | Zastropování cen energií | Photon Energy | Ruské ropy | Hodnota dividendy | Daňové škrty | Mimořádný zisk | Daň z mimořádných zisků bank | Nejrychleji rostoucí | Korporace | Zavedení daně z neočekávaných zisků | Daně z neočekávaných zisků | Války na Ukrajině | Petra Krmelová | Širší index | Výběry | Ranní zpráva pro tradery | Zpráva pro tradery | Co se děje na finančních trzích | CZ | Hodnocení akcií | Menšinový akcionář | Akcie Photon Energy | Daně z mimořádných zisků | Mimořádné daně | Vyjádření představitelů | Šéf automobilky Tesla | Optimism bias | Silvergate | Semafor | Tradiční automobilky | Akciové tituly | Tomáš Cverna | XTB Tomáš Cverna | Zestátnění ČEZ | Média | SVB | Signature Bank | SVB a Signature | First Republic | Bancorp | Převzetí Credit Suisse | Situace kolem Credit Suisse | Money market fondy | Money market | Europe 600 | Spojení | Vyšší ceny | Asie | Slabší makrodata | Vysoké úrokové sazby | Propad zisku | Aktualizace softwaru | Baterie | Markets in Crypto-assets | Investice do komerčních nemovitostí | MSCI Real Assets | Investice do komerčních nemovitostí v Evropě | FinGO | Vice | Zhoršení výhledu | New York Community | Regulace kryptoaktiv | Milník | Historický milník | Největší ekonomiky | Odbyt Tesly | Akcie velkých amerických bank | Zvýšení dividend | Platformy pro obchodování s kryptoměnami | Paříž | Správy majetku | Zrušení úročení rezerv bank u ČNB | Úročení rezerv bank u ČNB | Úročení rezerv bank | Úročení rezerv | Italský bankovní svaz | Italský bankovní svaz (ABI) | Giovanni Sabatini | Špatné úvěry | Úvěrová portfolia | Jiří Sýkora | Kryštof Míšek | Argos Capital | Světová kryptoměna | Struktura | Technology | Prop trading firma | Trading firma | Technology Fast 50 | Technology Fast | Slevy | ProCent | Jana Vaisová | Deloitte Technology Fast | Capital | Platformy | NYCB | New York Community Bancorp | Štempl | Vlády | Trump Media | Cenová bublina | Celý svět | Vyšší cla | Trump Media & Technology | Velké společnosti | Atentát na Donalda Trumpa | Atentát na Trumpa | Společnost CrowdStrike
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot