Úterý 03. prosince 2024 18:02
reklama
Investingfox Partner
reklama
Investingfox Partner
reklama
eightcap krypto
reklama
CapXmaster srovnani

Američtí a čínští vyjednavači opět u stolu

30.07.2019 10:13  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Hlavní události

Dnes bez podstatných firemních zpráv.

Akcie budou na začátku evropské seance přešlapovat na místě.

Spojené státy představí osobní příjmy a výdaje domácností, cenové deflátory PCE, spotřebitelskou důvěru a ceny nemovitostí ve 20 největších metropolích. V Evropě byla ráno zveřejněna německá spotřebitelská důvěra GfK, která dle očekávání mírně klesla. Kromě toho budou během dne k dispozici tamní spotřebitelské ceny. Francie ráno publikovala první odhad růstu HDP za druhý kvartál, který mírně zaostal za odhady. Za celou eurozónu budou k dispozici i nové předstihové ukazatele důvěry.

Své výsledky hospodaření dnes reportuje více jak 50 amerických společností zařazených do indexu S&P 500. Mezi nimi nalezneme například ConocoPhillips, Procter & Gamble, Merck či Mastercard, po uzavření trhu pak představí svá čísla Apple. V rámci evropského Stoxx 600 oznamuje výsledky necelá čtyřicítka společností. Temi budou například Engie, Bayer, BP, Deutsche Lufthansa nebo L’Oreal. 

Société Générale snížila doporučení na Držet pro španělskou banku Caixabank.

Obchodování na zámořských trzích

Index S&P 500 včera uzavřel se ztrátou 0,2 %. Nedařilo se ani technologickému Nasdaqu, který přišel o 0,4 %. V rámci sektorů nejvíce ztratila cyklická odvětví, jako jsou finanční domy nebo prodejci spotřebního zboží. Naopak v plusu zakončily utility, reality či farmaceutické společnosti. U posledně jmenovaných pozitivní roli sehrály i oznámené plány fúze mezi firmami Pfizer a Mylan.

Asijsko-pacifický region koriguje včerejší ztráty, a tak většina akcií uzavírá v zisku. Ve většině případů se ale pohybují do půl procenta. Podstatné pro jejich další vývoj bude kromě zítřejšího zasedání Fedu a následné tiskové konference i jednání mezi americkými a čínskými představiteli o podobě obchodní dohody. Právě dnes se mají zástupci obou zemí opět sejít v Šanghaji.

Zdroj: Komerční banka

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Americký výrobní ISM index vzrostl nad očekávání
    Americký výrobní ISM index vyskočil v únoru na 58,6 z lednových 57,6. Očekávání analytiků bylo nastaveno na 58,0. Růstu výroby pomohl pokles počtu opatření proti COVID-19. Naopak dodavatelské řetězce zůstávají stále napjaté a ceny vstupů vysoké.
  • Americký výrobní sektor možná začíná konečně ožívat
    Včera jsme se po delší době dočkali komentáře Janet Yellenové na téma ekonomické situace v USA a ve večerních hodinách...
  • Americký výrobní sektor znovu příjemně překvapil, trhy končí týden v klidné atmosféře
    Páteční seance se zatím na finančních trzích nese v poklidném duchu. Většina evropských indexů sice mírně ztrácí, pouz...
  • Američané jdou volit do Kongresu
    Američané jdou dnes po dvou letech znovu volit do Kongresu. Volí se celá dolní Sněmovna a třetina Senátu. Karty se přitom vinou vysoké inflace zdají být daleko lépe rozdány pro republikány. Ilustrativní pohled na kurzy sázkových kanceláří nám napovídá, že republikáni by měli celkem snadno vyhrát ve volbách do Sněmovny reprezentantů, přičemž zároveň by demokraté měli od nového roku odevzdat kontrolu i nad Senátem.
  • Američané rekordně ztrácejí důvěru v malé banky v zemi, odliv vkladů je rekordní. Vzniklá panika ohrožuje i velké banky v Evropě, jako je Deutsche Bank
    Odliv vkladů z malých amerických bank byl v druhém březnovém týdnu nejvyšší v historii, činil 119 miliard dolarů (viz graf níže). Data včera večer středoevropského času vydala americká centrální banka.
  • Američané sankcionují už i Gazprombanku, což může Evropu tuto zimu dovést ke kriticky nízkým zásobám plynu, varují analytici
    Zvláště ohroženo je i Slovensko, plyn může zdražit i Česku, dokud se výrazněji nenavýší náhrada v podobě dodávek zkapalněného plynu z USA.
  • Američané se v srpnu vrhli do obchodů, maloobchod s překvapivým růstem
    Zatímco červenec byl v maloobchodě slabý, srpen přinesl zlepšení. Odhady byly přitom nastaveny na další slabý měsíc, když trh práce vykázal nečekaně nízký přírůstek zaměstnanosti. Reakcí na finančních trzích je nárůst dluhopisových výnosů v USA a další posílení dolaru.
  • Američané v září utráceli, maloobchod hlásí pokračování růstu
    Po solidním srpnu se od maloobchodu čekal mírný útlum, ale naopak se dostavil další růst o 0,7 procenta, přičemž srpnový údaj byl revidován vzhůru na 0,9 pct. Po očištění o prodeje aut a benzínu dosáhl zářijový růst rovněž 0,7 pct a překonal tak konsensus na úrovni 0,5 procenta. Zářijová data tedy můžeme hodnotit pozitivně, aspoň relativně k očekáváním. Tržby táhly vzhůru hlavně útraty spotřebitelů v obchodech se smíšeným zbožím, na čerpacích stanicích a v autosalonech.
  • Američania sa nehrnú do nákupu domov, očakávajú pokles úrokových sadzieb
    Fannie Mae purchase sentiment index zaznamenal v apríli pokles o 1,5 bodu na 88,3 bodov. Tento pokles odráža, že občania očakávajú pokles úrokových sadzieb v krajine. Čistý podiel Američanov, ktorí očakávajú, že úrokové sadzby zaznamenajú pokles v priebehu nasledujúcich 12-tich mesiacov sa zvýšil o 5 percent. Celkovo až 40% Američanov očakáva nižšie úrokové sadzby v priebehu nasledujúcich 12-tich mesiacov.
  • Američanům v prosinci slušně narostly příjmy a úspory, výdaje naopak zpomalily
    Osobní příjmy Američanů v prosinci vzrostly o 2,6 procenta, což je překvapivě vysoký nárůst po jednoprocentním růstu v...
  • Američtí a čínští zástupci v boji vytahují nové zbraně
    Akciovým trhům dnes bez výjimky vládne červená. Propady na obou stranách Atlantiku navazují na obchodování v asijsko-pacifickém regionu. Ztráty přes dvě procenta nejsou ojedinělou výjimkou. Evropský Stoxx 600 propadá o 2,2 %, americký S&P 500 v úvodní hodině ztrácí rovněž dvě procenta. Nedaří se žádnému sektoru. Poté, co čínská centrální banka uvolnila svoji měnu, která oslabila vůči dolaru na více jak 10leté minimum, se Donald Trump snaží přimět Fed rovněž k akci. Na trzích tak panuje vskutku chaos a je těžko představitelné, kam až mohou zástupci obou zemí zajít.
  • Američtí bankéři věří, že Le Penová dnes pohoří. Doporučují proto kupovat francouzské akcie
    Strana Marine Le Penové v dnešním druhém kole francouzských parlamentních voleb pohoří, spočetli specialisté americké investiční banky Jefferies. Semkla se totiž proti ní „národní fronta“ – či, jak praví prezident Emmanuel Macron, „republikánská fronta“ – sestávající z nebývale širokého konglomerátu stran a politických proudů, od centristů právě Macronových třeba po komunisty, Zelené či propalestinskou ultralevici. Le Penová podle banky Jefferies nejen nezíská absolutní většinu, ale ani nebude moci sestavit vládu.
  • Američtí centrální bankéři v centru pozornosti
    Vystoupení několika amerických centrálních bankéřů včele s prezidentkou Janet Yellenovou, šéfkou Fedu, jsou protichůdné. Projevy jejích kolegů byly rozdílné. Upozornil na to Jan Vejmělek, hlavní ekonom Komerční banky. Zraky investorů tedy směřují k projevům amerických centrálních bankéřů.
  • Američtí obranní dodavatelé a sektor uranu rostou 📈 AeroVironment skokově stoupá o 6 %
    Akcie v oblasti letectví a obrany, jako jsou Northrop Grumman, General Dynamics, Raytheon, ale také soukromé společnosti jako AeroVironment (AVAV.US, výrobce vojenských bezpilotních letadel), dnes rostou v důsledku rostoucích geopolitických napětí. Dnes se také tři další sektory amerického trhu zvyšují v souvislosti s tlakem na finanční trhy, způsobeným očekávaným raketovým útokem Íránu na Izrael.
  • Američtí regulátoři schválili první dodávku letounu 787 Dreamliner od roku 2021
    Americký Federální úřad pro letectví (FAA) v noci na dnešek schválil první dodávku stroje 787 Dreamliner společnosti Boeing od roku 2021, píše Reuters s odvoláním na zdroje. Letecká společnost American Airlines následně v prohlášení uvedla, že první nový letoun 787 po více než roce dostane už ve středu.
  • Američtí spotřebitelé věří v lepší zítřky, analýza USD/JPY
    Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech v srpnu nečekaně vzrostla na téměř roční maximum a ukazatel hodnocení současné situace dokonce vyskočil na nejvyšší úroveň za devět let, ukázal dnes průzkum společnosti Conference Board. Index pro měsíc srpen stoupl na 101,1 bodu, nejvýš od loňského září, z revidovaných 96,7 bodu za červenec. Analytici čekali, že index klesne na 97,0 bodu. Dílčí index očekávání vzrostl na 86,4 bodu z červencových 82,0 bodu. Ukazatel hodnocení současné situace vyskočil na 123,0 bodu, nejvyšší úroveň od srpna 2007, ze vzestupně revidovaných 118,8 bodu za červenec.
  • Američtí těžaři v 4Q posílili investice do nových vrtů o 4,9 mld. USD
    Nastávají lepší časy pro americké těžaře ropy, které kvůli politice levné ropy držel v úzkých kartel OPEC. Po dvouletém osekávání nákladů zvýšili v posledním čtvrtletí loňského roku investice do nových vrtů o 4,9 miliardy USD, což představuje meziroční nárůst o 72 % a zároveň také největší investice od roku 2012.
  • Amerika bojuje za zlepšení
    Wall Street se včera po otevření zanořila dolů, ale následně bojovala za návrat. S&P500 se nacházel u středečního závěru, Nasdaq lehce ztrácel, zatímco DJIA se obchodoval v plusu. Akcie zůstávaly pod silným vlivem výsledků, když včera přišlo dalších pár nepříznivých zpráv: Stellantis, Kering, Nestlé, BE Semi. Naopak IBM výsledky pomohly vzhůru, ovšem včera už to na technologickém poli není žádný obr, který by určoval trendy.
  • Amerika dál utíká Evropě, tamní data příjemně překvapila
    Co se týče akcií, Amerika opět ukazuje Evropě záda. Zdejší hlavní indexy rostou v čele s Nasdaqem přidávajícím jedno procento. Evropa je naproti tomu z většiny v červeném a mírně v plusu vidíme pouze DAX . Eurodolar v Asii sice ještě vystoupal a během dne se podíval nad 1,20, ale později se stahuje níž na 1,1960.
  • Amerika dnes kulhá za Evropou, výnosy přerušily růst
    Americké akciové trhy začaly poklesem, ovšem své ztráty následně zmenšují a hlavní indexy se nacházejí v záporu o 0,2-0,3 procenta. Evropské trhy mezitím navýšily své zisky, které třeba v případě DAXu už přesahují 1,3 procenta. Pražská burza si připsala jen 0,3 procenta.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple ebook obchodování ropy