Neděle 22. prosince 2024 06:46
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
RebelsFunding
reklama
Dukascopy new
reklama
Investingfox Partner

Price Action: Pokročilé obchodování formace Inside Bar

31.05.2021  Autor: Tým FXstreet.cz  Sekce: Obchodní systémy na FOREX   Tisk


Dnešní článek připravil dlouholetý čtenář portálu FXstreet.cz a velmi zkušený trader Jan, který je mezi komunitou obchodníků znám díky svým pravidelným blogům a analýzám, které již několik let aktivně připravuje. Oslovili jsme tedy tradera Jana a požádali ho, aby připravil vzdělávací článek s popisem jeho přístupu k tradingu. Věříme, že se vám článek bude líbit a pomůže mnoha našim čtenářům.

Určitě ho znáte. Jednoduchý cenový pattern. Ze své podstaty nevzbuzuje žádné emoce. Nemůže. Patří totiž mezi neutrální svíčkové patterny. Přitom je to jeden z nejsilnějších signálů. Obchodníci ho občas mohou přehlížet. Hledají v trhu náladu, trend atd. Chtějí skórovat a připisovat si zisky. K tomu ale potřebují volatilitu a jasné signály – koupit či prodat. Inside Bar je ovšem nepatrná a zanedbatelná cenová akce značící pouze nerozhodnost. A v tomto charakteru tkví jeho potenciál. Velký. Když ho objevíte. Tento článek pokryje všechny podstatné informace, které budete potřebovat k tomu, abyste mohli správně obchodovat Inside Bar.


Co to je Inside Bar?

Inside Bar (vnitřní svíčka) je svíčková formace, kterou tvoří dvě svíčky. Inside Barem nazýváme svíčku nacházející se uvnitř svíčky předchozí. To znamená, že její high (maximum) je níže než high předchozí svíčky. Naopak její low (minimum) je výše než low svíčky předchozí. Následující svíčky, které splňují tuto podmínku, jsou také Inside Bary. Takže technická analýza myslí také na situace, kdy je více Inside Barů za sebou. Svíčka před Inside Barem se nazývá Mother Bar.



Jak obchodovat Inside Bar?

Obchodování tohoto svíčkového patternu není složité. Buy-Stop a Sell-Stop příkazy se zadávají nad high a pod low svíčky Inside Bar. Vstupujeme tedy do obchodní pozice pro prolomení Inside Baru. Průraz nad high je signálem pro nákupní (buy) pozici a průraz pod low je signálem pro prodejní (sell) pozici. Konzervativní obchodníci však své obchodní příkazy zadávají až na hodnotách Mother Baru – tedy vstupují do pozice až po průrazu svíčky před Inside Barem. Předpokládají, že maxima a minima těchto svíček tvoří hranice konsolidace a proražením tohoto pásma bude trend pokračovat v daném směru takového průrazu.

Agresivnější obchodníci nicméně využívají k obchodování průraz high a low přímo svíčky Inside Bar. Inside Bary je možné obchodovat na jakémkoli časovém rámci (time-frame). Na nižších časových rámcích nalezneme více Inside Barů. Je dobré, ale počítat s tím, že na nízkých time-framech se bude vyskytovat více těch méně kvalitních a nutně nemusí znamenat nerozhodnost trhu.



Určení potenciálu breakoutu

To, že se na grafu vyskytne Inside Bar, by nemělo být důvodem k zadání obchodního příkazu. Výsledky takového jednání se pravděpodobně nebudou ubírat požadovaným směrem. Jednou z možností, jak určit směr pravděpodobného proražení, je určení cenového trendu. Pokud je cena v klesajícím trendu, tak je pravděpodobné, že dojde k proražení Inside Baru směrem dolů. A naopak jestli na trhu převládá rostoucí trend, tak je pravděpodobné, že dojde k proražení Inside Baru směrem nahoru. Určení trendu nemusí být jediný filtr, který je možné použít. Cenové patterny se všeobecně obchodují v konfluenčních oblastech. Jsou to například:

  • Supporty a rezistence (S/R úrovně)
  • Fibonacci retracement úrovně
  • Kulatá psychologická čísla
  • Dynamické supporty a rezistence klouzavých průměrů

Níže můžete vidět formaci Inside Bar na úrovni Fibonacci retracementu 50 %, který zde tvoří silný support a podporuje tak cenový pattern Inside Baru (vstup je vyznačen šipkou pro prolomení maxima Mother Baru):


Jeden z dalších filtrů, který můžeme použít, je řekněme optický. Jde o to, že Inside Bar by měla být méně volatilní svíčka. Tedy také v porovnání se svíčkami okolními. Může se stát, že Mother Bar vznikl na základě nějaké fundamentální události a Inside Bar má stejné rozpětí, jako svíčky před ním. Tedy nedošlo ke snížení volatility a to by nebylo ideální.

Tento způsob obchodování Inside Baru je s oblibou používán na denních (D1) grafech. Mezi klady určitě patří časová nenáročnost. Naopak záporem může být nízké Risk-Reward-Ratio (RRR) a minimum obchodních příležitostí. Dalším možným přístupem je využití více časových rámců. Z mého pohledu mnohem zajímavější a efektivnější styl obchodování.

Multitimeframe obchodování

Souběžným využitím více časových rámců získá obchodník přehled o struktuře ceny. Podstatou je docílit efektivnějšího vstupu do obchodu a zvýšení poměru rizika a zisku (RRR). Při správném money-managementu se může stát obchodování Price Action vcelku pohodlné a přehledné i pro začátečníky.

Základní myšlenkou obchodování Inside Baru na nižším časovém rámci je zachytit trend již v jeho začátku a v momentě, kdy cena opouští hranice patternu, držet již svou obchodní pozici.

Vytvořením Inside Baru (například na D1 grafu) dojde ke snížení volatility. V těchto situacích je pravděpodobné, že se na nižším časovém rámci (například na H1 grafu) vyskytne formace praporek (trojúhelník), nebo jiná charakterově podobná formace. Zobchodováním breakoutu trendové čáry takovéto formace a S/R úrovně je cíl splněn.

Níže můžete vidět příklad formace praporek (trojúhelník) v praxi. Jako první na D1 grafu vznikla formace Inside Bar (zároveň byl rostoucí trend, takže obchoduji jen buy pozice) a následně byl červenými vodorovnými čarami dole a nahoře vyznačen Mother Bar a následně jsem změnil time-frame grafu z D1 na H1 (abych viděl detailní graf viz níže), na kterém vznikla formace praporek/trojúhelník, jehož průraz nahoru mi nabídl vstup do buy obchodní pozice:



Pokročilé možnosti obchodování

Obchodováním praporku nejsou ale všechny možnosti vyčerpány. V následujícím přístupu se považují maxima a minima Inside Baru za důležité S/R úrovně. V prvním případě obchodník spekuluje na udržení ceny uvnitř range (rozpětí), která se nachází mezi low a high daného Inside Baru. Není důležité, zda dojde k falešnému proražení. Maximum Inside Baru obchodník využívá jako rezistenci a obchoduje zde medvědí reverzní patterny. A minimum Inside Baru slouží jako support, kde naopak obchodník spekuluje na odraz ceny a setrvání uvnitř range například pomocí býčích reverzních patternů.


V předchozím přístupu jde o udržení ceny v range. V tom následujícím o pravý opak. High a low Inside Baru slouží jako S/R úrovně. Tentokrát však obchodník čeká, až cena opustí konsolidaci ohraničenou low a high daného Inside Baru. Jestliže cena roste, signálem ke vstupu do buy obchodu je průraz a následný odraz od high Inside Baru (podobné jako koncept pullback) a je očekáván další růst ceny v započatém směru. Naopak v případě, že cena klesá, slouží low daného Inside Baru jako změněný support na rezistenci (podobné jako koncept pullback). Obchodník tedy vyčká na průraz a následný odraz od této hladiny a vstupuje pomocí medvědího reverzního patternu do sell obchodu.



Příklady obchodů v praxi

Princip obchodování Inside Baru, potažmo vytvořených supportů a rezistencí z nižších časových rámců jsem popsal. Jak tato Price Action může vypadat v praxi, tak to ukazují následující příklady.

1. Falešné proražení low Inside Baru a návrat ceny zpět do range:


2. Falešné proražení high Inside Baru a návrat ceny zpět do range.


3. Proražení low Inside Baru a odraz od nové rezistence (prolomeného supportu).


4. Proražení high Inside Baru a odraz od nového supportu (prolomené rezistence). Mimochodem na tomto grafu můžete vidět, že průraz (breakout) high Inside Baru již nastal dříve, nicméně tím návratem ceny zpět do konsolidace považuji breakout za zrušený a čekám na nový a to nastalo až později, jak je v grafu vyznačeno šipkou.


Já jsem Price Action trader a obchoduji diskrečně a využívám konfluence více faktorů. Každý, kdo obchoduje tímto stylem, vám pravděpodobně potvrdí, že zadání obchodního příkazu bývá až tečkou za příběhem, který nám vypráví graf.

V závěru tohoto článku vám chci ukázat, jak může vypadat heslovitý popis obchodu v mém deníku tradera.

1.     Na grafu D1 je trend klesající.
2.     Zakreslení Inside Baru (na grafu D1) po odrazu ceny od rezistence (na grafu D1).
3.     Takže se zaměřuji pouze sell obchody.
4.     Cena testuje high Inside Baru.
5.     První vstup do sell obchodu je na grafu H1 pod druhým low (vyznačeno níže na grafu šipkou a modrou čarou). Příkaz zadán po otevření Londýna. Stop-Loss dávám nad high (vyznačeno červenou čarou).
6.     Zavření poloviny pozice na low Inside Baru (S/R úroveň).
7.     Otevření druhé sell pozice (označeno druhou šipkou a modrou čarou). Odraz od low Inside Baru (změna supportu na rezistenci). Zároveň je na grafu dvojitý vrchol a jsou viditelné také patterny Hlava a ramena a klínová formace. Stop-Loss dávám nad high vstupu (vyznačeno červenou čarou).
8.     Zavření poloviny pozice druhého obchodu na konci obchodní seance po vytvoření Inside Baru na grafu H1. Posunutí Stop-Lossu prvního obchodu na Break/Even (B/E).
9.     Uzavření zbytku pozic na Fibonacci retracementu 161,8 % (Fibonacciho extension).
10.   První obchod má RRR 1:2, druhý obchod má RRR 1:1.8.


V příkladu možného obchodu je kromě dnes prezentovaných základů obchodování Inside Baru také začleněn indikátor Fibonacci retracement. Použití tohoto indikátoru při obchodování Inside Baru naleznete například v článku kolegy tradera Satika (odkaz níže pod článkem) s názvem Jednoduché obchodní systémy (část 8.).


Závěrem

Existuje řada způsobů, jak Inside Bar využít při obchodování. Některé jsem popsal. Jiné určitě objevíte sami. Rozhodně vidím jeho potenciál. Díky Inside Baru můžu být na začátku volatilního pohybu. A v tom je jeho potenciál, který velmi rád využívám.

Pokud máte jakýkoliv dotaz, tak rád vám na něj odpovím v diskusi pod článkem.

Přeji všem úspěšné obchody!

Jan

Klíčová slova: FXstreet | Technická analýza | Obchodní systémy | Price Action | Pullback | Fibonacci | Rizika | Analýza | B/E | Break/Even | Breakout | Konsolidace | Falešné proražení | Fibonacci retracement | High | Hlava a ramena | Indikátor | Inside Bar | Low | Low (minimum) | Obchodní příkazy | Risk | Obchodník | Pozice | Příkaz | RRR | Range (Rozpětí) | Retracement | Rezistence | Stop-Loss | Support | Trader | Trend | Obchodování | Výsledky | Emoce | Jak obchodovat | Obchodovat | Obchodní seance | Time-Frame | Obchodníci | Volatilní | Cena | FXstreet.cz | Graf | Inside | Konfluence | Signály | Volatility | Zisky | Buy | Range | Sell | Přehled | Styl obchodování | Supporty a rezistence | Obchodní pozice | Trendové čáry | Úspěšné obchody | Snížení volatility | Způsob obchodování | Obchodování Price Action | Zkušený trader | Jednoduché obchodní systémy | Konfluence více faktorů | Vnitřní svíčka | Patterny | Dvojitý vrchol | Obchod | Svíčková formace | První obchod | Silný support | Situace | Obchody | Formace Inside Bar | Medvědi | Určení trendu | Další růst | Růst | Potenciál | Buy-stop | Možnosti obchodování | Sell obchody | JDE | Průraz | Rostoucí trend | Ceny | Cenové patterny | Agresivnější obchodníci | Svíčkové patterny | Proražení | Růst ceny | Multitimeframe | Více časových rámců | Sell pozice | Buy pozice | Indikátor Fibonacci | Indikátor Fibonacci retracement | Reverzní patterny | Price Action trader | Pokročilé obchodování | Cenový pattern | Konzervativní obchodníci | Nerozhodnost trhu | Obchodování Inside Baru | Multitimeframe obchodování | Princip obchodování | Fibonacciho extension | Neutrální svíčkové patterny | Určení cenového trendu | Mother Bar | Volatilní svíčka | Jak obchodovat Inside Bar | Trader Jan | Pattern Inside Baru | Risk-Reward-Ratio | Risk-Reward-Ratio (RRR) | Využití více časových rámců | Efektivnější styl obchodování | Inside Bary | Supporty a rezistence (S/R úrovně) | Fibonacci retracement úrovně | Kulatá psychologická čísla | Dynamické supporty a rezistence | Supporty a rezistence klouzavých průměrů | Udržení ceny v range | Ceny v range | Zadání obchodního příkazu | Klínová formace |
Sdílení článku: 
   

 

Související články

    C:\fakepath\trading-formace.jpg
    Jednoduché obchodní systémy (část 8.)
    Další možností, jak sestavit základní obchodní systém, jsou svíčkové formace (patterny). Jsou to vlastně vzory, které se v určitých časových intervalech opakují a tím nám dávají statistickou výhodu, že k tomuto opakování může dojít i příště, na základě úspěšnosti jejich využití. Jedním z těchto patternů je i takzvaný INSIDE BAR (vnitřní svíčka), na jejímž použití pracuje následující obchodní systém.
    C:\fakepath\analyza2.png
    Mícháte časové rámce ve vaší analýze?
    Většina traderů má svůj obchodní systém, který je přizpůsobený na určitý časový rámec (time frame). Problém může nastat ve chvíli, kdy do tohoto plánu zamícháte informaci z jiného časového rámce, která váš původní záměr znehodnotí. Tímto způsobem trader snadno ztratí důvěru ve svůj původní obchodní záměr a vezme pak obchod do vlastních rukou, aby pouze minimalizoval riziko. Tento článek vám pomůže se tomuto jednání vyhnout a věnovat se tak analýze, která má pro váš obchod smysl.
    timeframe-27022017.jpg
    Analýza několika časových rámců
    V tomto vzdělávacím článku se společně podíváme na to, jak důležitá a přínosná může být analýza několika různých časových rámců (time-frame) při přípravě na trading a naučíme se ji aktivně používat. Po jeho přečtení byste měli zvládat jednoduchou analýzu několika časových rámců, což vás v tradingu může posunout dále, než jste dnes a napomůže k lepším ziskům.
    insiderbar-axiory-13122015-5.png
    Obchodování Price Action – Inside Bar
    Při komunikaci ať už se začínajícími obchodníky či s aktivními a zkušenými tradery se neustále setkávám s nekonečnými otázkami typu – zda je lepší obchodovat s indikátory technické analýzy nebo podle Price Action, zda je lepší strategie Price Action typu Pin Bar nebo Inside Bar nebo jak vlastně konkrétně začít obchodovat strategie Price Action.
    USDJPY_D1_Fib_Retracement_Stop_loss-09062014-ilus.png
    Ako profitovať z Fibonacciho? (2/2)
    V dnešnej II. časti o Fibonaccim si ukážeme, kde nastaviť stop-loss príkazy, ako kombinovať Fibonacciho s iným nástrojom technickej analýzy a ako podľa Fibonacciho vystúpiť z obchodov, to znamená kde vybrať zisk. Vysvetlíme si metódy Fibonacciho extension a expansion, vrátane rozdielu medzi nimi. Odporúčame prečítať si I. časť tejto dvojdielnej série článku „Ako profitovať z Fibonacciho?“, pretože táto II. časť nadväzuje na predchádzajúcu.
    forex chart2.jpg
    Kombinace Fibonacci, Inside a Outside bars II.
    Dnešní článek bude pokračováním velmi úspěšného článku s názvem Kombinace Fibonacci, Inside a Outside bars I. I tentokrát se Satik pokusí odhalit další prvky ze své "Trading kuchyně" a ukáže názorné výstupy z trhu podle jeho vlastního obchodního systému.
    broker online.jpg
    Kombinace Fibonacci, Inside a Outside bars I.
    Článek, který vám dnes nabízíme, je plně v režii jednoho z našich prvních přispěvovatelů – uživatele, jehož znáte pod nickem Satik. Satik již několik let obchoduje velmi úspěšně. V ziskovém obchodování ho doprovází zajímavý obchodní systém. A protože tento obchodní systém funguje na zajímavé kombinaci dvou nástrojů, požádali jsme Satika, aby nám svou obchodní myšlenku popsal.
    inside bar.gif
    Obchodování Inside Bars
    Obchodování Inside Bars svojí logikou velmi blízce připomíná logiku obchodování již zmíněných Pin Barů. Naprostou většinu rad a tipů z článků o Pin Barech tedy můžeme snadno použít i pro tento typ setupu
    Pullback
    Pullback a Throwback - užitečný koncept v technické analýze
    Dnes si představíme zajímavý koncept v TA zvaný pullback a throwback. Obchodování založené čistě na proražení (breakout) různých důležitých hranic supportů a rezistencí, může být často matoucí, jelikož falešné proražení (False breakouts) jsou zcela běžným jevem.

Čtěte více

  • Obchodný systém Turtle: Legenda na trhu
    Mladý a úspešný obchodník s komoditami Louis Winthorpe III a pouličný podvodník Billy Ray Valentine si zo dňa na deň musia vymeniť svoje miesta, ktoré im boli dávno určené v ich živote. To je ale iba začiatok dômyselných intríg, v ktorých pozadí stoja dvaja starší namyslení boháči Randolph a Mortimer. Pre nich to je obyčajný "vedecký experiment" v cene jedného dolára. Zato mladý Louis Winthorpe III je úplne pokorený svojím nečakaným spoločenským pádom nadol. Jeho nový zástupca si čoskoro nachádza svoje miesto vo svete bohatých. Každá hra má však nielen svoje pravidlá, ale aj slabiny umožňujúce vzniknutú situáciu nejako využiť... Vcelku vydarená americká komédia z roku 1983 (film s názvem: česky Záměna, slovensky Výmena, anglicky Trading Places). V tom istom roku sa odohráva skutočný príbeh skupiny vybraných jednotlivcov, takzvaných Turtles (korytnačky, želvy), ktorým americkí investori v rámci testu požičali po milióne dolárov a naučili ich svoj obchodný systém. V dnešnom článku si povieme, ako funguje model Turtle traders (Želvy) a čo stálo za jeho popularizáciou.
  • Obchodování Inside Bars
    Obchodování Inside Bars svojí logikou velmi blízce připomíná logiku obchodování již zmíněných Pin Barů. Naprostou většinu rad a tipů z článků o Pin Barech tedy můžeme snadno použít i pro tento typ setupu
  • Obchodování Outside Bars
    Outside Bary svojí logikou navazují na články o Pin Barech a Inside Barech. Prakticky všechny rady a tipy popsané v těchto dvou článcích lze aplikovat na Outside Bary. Tato aplikace je nejenom možná, ale dokonce žádoucí.
  • Obchodování Pin Bars - II
    Tato formace se dá obchodovat prakticky na všech časových intervalech. Na delších intervalech je ale spolehlivější než na těch kratších. Proto bych doporučoval, alespoň pro začátek, omezit obchodování na denní, 4h nebo alespoň hodinový graf. Pin bars velmi dobře detekují změnu trendu a sentimentu, proto je výhodnější je použít na delším časovém intervalu. Na velmi krátkém grafu, jako například 5m, může pin bar vzniknout prostým uzavíráním pozic větších hráčů a to může, ale nemusí mít nic společného se změnou trendu.
  • Obchodování Pin Bars - III
    V předcházejících dvou dílech jsme si ukázali co to pin bar je a jak tuto formaci obchodovat klasickým, konzervativním způsobem. V mnoha situacích ale může být jiný typ vstupu či výstupu žádoucí. Alternativní vstupy a výstupy, které si popíšeme sice můžou zvýšit potencionální zisk a snížit riziko zmenšením stop lossu, je ovšem třeba si uvědomit, že v naprosté většině případů sníží pravděpodobnost úspěchu. Záleží na schopnostech a zkušenostech každého z nás, aby se rozhodl zda situace na trhu vyžaduje použití konzervativního přístupu nebo ospravedlňuje přístup alternativní.
  • Obchodování Pin Bars - IV
    V předcházejících třech dílech dílech jsme si ukázali, co Pin Bary jsou a jak je ve většině případů obchodovat. V tomto díle se podíváme na to, jak pin bary hodnotit, což nám umožní odfiltrovat ty méně kvalitní setupy.
  • Obchodování Pinocchio (Pin) Bars I.
    Na internetu je několik stránek a diskuzních skupin, které se věnují formaci, které se říká "Pinokio Bar" zkráceně také "Pin Bar". Jedná se o velmi jednoduchou formaci, která je však překvapivě osvědčená a spolehlivá. Cílem tohoto článku je vysvětlit jak tuto formaci rozpoznat a jak ji správně použít pro trading.
  • Obchodování Price Action – Inside Bar
    Při komunikaci ať už se začínajícími obchodníky či s aktivními a zkušenými tradery se neustále setkávám s nekonečnými otázkami typu – zda je lepší obchodovat s indikátory technické analýzy nebo podle Price Action, zda je lepší strategie Price Action typu Pin Bar nebo Inside Bar nebo jak vlastně konkrétně začít obchodovat strategie Price Action.
  • Pozitivní skluz: Pravá férová tržní realizace obchodů
    Už licence pro poskytování našich služeb v rámci celé Evropské unie, kterou disponujeme, říká, že veškeré obchodní pokyny našich klientů musíme přeposlat k realizaci dále poskytovatelům likvidity. Respektive nemáme povolení k tzv. obchodování na vlastní účet, a tedy nemůžeme u žádné klientské transakce vystupovat jako protistrana.
  • Právě vychází nová kniha o tradingu!
    Společnost FXstreet.cz právě vydává v českém překladu další světový bestseller z oblasti obchodování na finančních trzích - jednu z nejprodávanějších knih od Kathy Lien. Obsahuje sérii rozhovorů Kathy Lien s nejúspěšnějšími tradery. Tato kniha se stala inspirací pro tisíce čtenářů po celém světě. Setkáte se v ní s příběhy obyčejných lidí, kteří dokázali zbohatnout díky systematickému dodržování konkrétních pravidel v tradingu. Bez ohledu na jejich povolání jsou dnes úspěšnými obchodníky a investory. V této knize vám budou představeny jejich obchodní přístupy a strategie, které vám pomohou pochopit, jak lze pomocí vlastní píle dosáhnout úspěchu ve zdánlivě složitém světě tradingu.
  • Price Action: Pokročilé obchodování formace Pin Bar (1. díl)
    Pin Bar nemusím dlouze představovat. Pokud se věnujete Price Action tradingu, jistě jste se s ním setkali, byť třeba jen okrajově. Je to jednoduchá svíčková formace. Určitě víte, že s tímto patternem přišel odborník na technickou analýzu Martin Pring a pojmenoval ho Pinocchio Bar. Viděl analogii s pohádkovou postavou Pinokiem, kterému se prodloužil nos vždy, když zalhal.
  • Price Action: Pokročilé obchodování formace Pin Bar (2. díl)
    V minulém článku zaměřeném na pattern Pin Bar jsme si přiblížili základní charakterové rysy této populární svíčkové formace. Už víme, v jaké situaci se tvoří kvalitní Pin Bar a také něco o jeho vnitřní struktuře. Dnes se zaměříme na to, kde Pin Bar hledat a jaké základní podmínky před vstupem do obchodu by měly být splněny.
  • Price Action: Pokročilé obchodování formace Pin Bar (3. díl)
    V minulém článku jsme si vysvětlili pokročilejší techniku obchodování Pin Baru. Pomocí technické analýzy jsme určili sentiment trhu, vhodné místo ke vstupu do obchodu a Pin Bar se stal pomyslnou třešničkou na dortu. Pin Bar je s obchodníky velice dlouho a existují i další strategie, ve kterých se sice tato svíčka objevuje, ale nemusí zde být například dodrženo pravidlo falešného breakoutu S/R úrovně a už vůbec nemusí jít o reverzní pattern v pravém slova smyslu. Dnes se odchýlíme od klasiky a právě takové patterny (formace) si ukážeme.
  • Prosinec 2023 s VIP zónou: Závěr roku přinesl slušné zisky
    Vstupte do naší VIP zóny a otevřete si dveře k exkluzivním obchodním příležitostem s velkým potenciálem zisku! Minulý měsíc jsme opět přinesli našim členům množství lukrativních institucionálních objednávek přímo z mezibankovního trhu. Ať už jste začátečník nebo zkušený trader, přinášíme vám možnost využít tyto obchodní signály k dosažení atraktivního zisku.
  • Představujeme vám Interbank VIP indikátor!
    Vážení obchodníci a čtenáři portálu FXstreet.cz, největšího portálu o forexu v České republice a na Slovensku, je nám velkou ctí vám představit náš zcela nový a nadčasový Interbank VIP indikátor, který definitivně posune váš trading na novou úroveň a který vám přímo ve vaší obchodní platformě MetaTrader ukáže obchodní příležitosti, jaké jste až do teď bez tohoto indikátoru neměli šanci vidět.
  • Příběh tradera: Z 1 000 USD na 14 000 USD za necelý rok
    Na serveru FXstreet.cz rádi prezentujeme cesty traderů, kteří se i přes určité počáteční překážky stali konzistentně profitabilními tradery. Jedním z nich je i pan Václav M., který dosahuje opravdu obdivuhodných výsledků. V tomto rozhovoru se mimo jiné dozvíte, jaké začátky Václava provázely v budování jeho tradingové kariéry. A jak už to ve světe tradingu bývá, nebylo to rozhodně jednoduché. Václav se však, jak sám říká, nerad vzdává, což mu společně s jeho pílí pomohlo dostat se tam, kde se nachází nyní. Zajímá vás jeho příběh, výsledky a také to, co by poradil ostatním obchodníkům? Tak pokračujte ve čtení.
  • Příklad breakout systému
    Co vlastně znamená breakout systém? Anglické slovo breakout znamená prolomení, proražení nebo útěk. Zřejmě už tušíte, o co zde půjde. Jednoduše řečeno to znamená, že když cena prorazí určitou cenovou hladinu, tak předpokládáme další více či méně výrazný pohyb ve směru proražení. Jak výrazný a rychlý ten daný pohyb bude, se dá odhadnout z aktuálního dění na trhu.
  • Psychologie kulatých čísel na forexu – 1. část
    Psychologie kulatých čísel je zajímavé a poněkud rozsáhlejší téma, takže dnes zveřejňujeme první část článku a příště jej dokončíme.
  • Psychologie kulatých čísel na forexu – 2. část
    V minulém dílu článku jsme si ukázali, jak jsou kulatá čísla důležitá a jak je chování ceny v grafech velmi často dobře respektuje. Dnes si ukážeme další příklad grafu a téma kulatých čísel dokončíme.
  • Purple Strike Indikátor
    Představujeme vám jedinečný indikátor, který jsme pro vás dlouhé měsíce pečlivě vytvářeli. Velmi dlouhou dobu jsme kalkulovali nad ideálním matematickým vzorcem, který by dokázal perfektně a včas zachytit začátek a také konec trendů, bez rušivých vlivů. Tedy bez krátkodobých korekcí, které často trend na chvíli přerušují.

 


Diskuse ke článku

Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Dukascopy new