Představitelé centrální banky
Izraelská ekonomika ve 2Q po revizi vzrostla jen o 0,3 procenta
15.10.2024 Izraelská ekonomika ve druhém čtvrtletí vzrostla po zpřesnění dat v celoročním přepočtu o 0,3 procenta. To je mnohem pomaleji než se doposud předpokládalo a než činil růst na začátku roku. Oznámil to dnes izraelský statistický úřad. Na ekonomiku má negativní dopad válka v Pásmu Gazy.
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 5.9.2024
05.09.2024 Americké akcie ukončily včerejší rozkolísanou seanci smíšeně. Trhy se zaměřily na nové údaje z trhu práce a komentáře představitele centrální banky USA (Fed), které podporují očekávání snížení úrokových sazeb.
Goldman Sachs zvýšila pravděpodobnost recese v USA na 25 procent
05.08.2024 Ekonomové americké investiční banky Goldman Sachs zvýšili pravděpodobnost hospodářské recese ve Spojených státech v příštích dvanácti měsících na 25 procent, zatímco dosud ji viděli na 15 procentech. Riziko recese ale nadále považují za spíše omezené. Uvedli to ve zprávě klientům, z níž cituje agentura Bloomberg.
Fed ponechal úroky beze změny, naznačil však jejich budoucí snížení
31.07.2024 Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání ponechala základní úrokovou sazbu beze změny v pásmu 5,25 až 5,50 procenta. Poukázala nicméně na pokrok při snižování inflace ve Spojených státech. Naznačila tak, že se blíží snížení úrokových sazeb, napsala agentura AP.
ECB podle očekávání základní sazbu nezměnila
18.07.2024 Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) nechala podle očekávání základní úrokovou sazbu na 4,25 procenta. Depozitní sazba zůstala na 3,75 procenta, uvedla banka ve svém dnešním sdělení. Po červnovém snížení o čtvrt procentního bodu, které bylo první od roku 2019, se ECB rozhodla vyčkat na další data. Nenaznačila žádný další krok s odůvodněním, že cenové tlaky v zemích, které používají euro, zůstávají vysoké a že inflace bude nad cílem ECB i v příštím roce.
ECB ponechala základní úrokovou sazbu na 4,25 procenta
18.07.2024 Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) nechala podle očekávání základní úrokovou sazbu na 4,25 procenta. Depozitní sazba zůstala na 3,75 procenta, uvedla banka ve svém dnešním sdělení. Po červnovém snížení o čtvrt procentního bodu, které bylo první od roku 2019, se ECB rozhodla vyčkat na další data. Nenaznačila žádný další krok s odůvodněním, že cenové tlaky v zemích, které používají euro, zůstávají vysoké a inflace bude nad jejím cílem i v příštím roce.
Klíčové události 28. června: fundamentální analýza pro začátečníky
28.06.2024 Na pátek je naplánováno poměrně mnoho makroekonomických událostí, ale jen jedna nebo dvě jsou považovány za důležité. V první řadě upozorníme na třetí odhad zprávy o HDP Spojeného království, ale všímat bychom si měli i reakce trhu na včerejší údaje o HDP USA. Ta byla velmi slabá, pokud vůbec nějaká. Zprávy o HDP nevykazují vždy nečekané, rezonující hodnoty a trh není vždy připraven na ně reagovat.
ECB je údajně připravena zahájit snižování úroků
27.05.2024 Evropská centrální banka (ECB) je připravena zahájit snižování úrokových sazeb. Listu Financial Times (FT) to řekl hlavní ekonom banky Philip Lane. ECB bude o nastavení měnové politiky rozhodovat příští týden ve čtvrtek.
Ceny ropy klesly nejníže od února, Brent klesl pod 81 USD
24.05.2024 Ceny ropy dnes na světových trzích sestoupily nejníže od února, za jejich poklesem stojí hlavně obavy kolem vývoje poptávky. Severomořská ropa Brent krátce před 13:00 SELČ vykazovala pokles o 0,7 procenta a dostala se pod 81 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ztrácela téměř 0,8 procenta a pohybovala se mírně nad 76 dolary za barel.
ECB dnes nechala úroky beze změny a naznačila jejich snižování
11.04.2024 Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) na dnešním zasedání podle očekávání opět ponechala základní úrokovou sazbu beze změny na 4,50 procenta. Informovala o tom v tiskové zprávě. Úrokové sazby se tak nezměnily již páté zasedání za sebou. Banka nicméně signalizovala, že by se mohlo blížit jejich snížení.
Ústřední projev předsedy Fedu Jeromea Powella
06.03.2024 Euro a britská libra vůči americkému dolaru nadále posilují na pozadí slabých fundamentálních statistik přicházejících v poslední době ze Spojených států. Dnes však čekáme na daleko zajímavější událost: projev předsedy Federálního rezervního systému na půdě Kapitolu. Dnes se koná první z jeho dvou vystoupení v Kongresu. Powell nejprve promluví ve výboru pro finanční služby Sněmovny reprezentantů a zítra podobný projev zopakuje v senátním bankovním výboru. Očekává se, že mu zákonodárci položí řadu důležitých otázek týkajících se nejen ekonomiky a měnové politiky, ale také fungování bankovního systému.
Zápis z jednání FOMC dolar nepodpořil. Rizikový apetit vedl k výprodejům bezpečných aktiv. Přehled USD, CAD, JPY
23.02.2024 Zápis z lednového zasedání FOMC neobsahoval žádná překvapení a v zásadě odpovídal tónu komentářů, které zazněly po zasedání. Většina členů výboru vzala na vědomí rizika "předčasného uvolnění politiky" a zdůraznila známky stabilnější inflace. Reakce trhu na zveřejnění zápisu z jednání FOMC byla obecně nevýrazná, ale postupně se dolar začal rychleji prodávat.
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 23.11.2023
23.11.2023 Americké akcie včera posílily díky nadějím, že americká centrální banka (Fed) již nebude zvyšovat úrokové sazby. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si včera připsal 0,53 procenta a zakončil obchodování na 35.273,03 bodu. Širší index S&P 500 vzrostl o 0,41 procenta na 4556,62 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se zvýšil o 0,46 procenta na 14.265,86 bodu.
Zvrat ve vývoji na Wall Street: Měli by se čeští investoři obávat zpomalujících amerických akcií?
31.10.2023 První polovina roku 2023 byla na finančních trzích ve znamení řady zajímavých událostí. Zatímco americké trhy vykazovaly v prvních měsících sílu, existují obavy, že tato dynamika může slábnout. V tomto článku se budeme zabývat tím, zda by se investoři měli obávat oslabení amerických trhů, a prozkoumáme možné ukazatele této ztráty dynamiky.
EUR/USD. Předběžný přehled týdne. Americká inflace a "ozvěna" událostí v Izraeli
09.10.2023 Nadcházející obchodní týden bude pro obchodníky s dolarovými páry klíčový. Na jeho konci americký dolar buď obnoví svůj vzestup, nebo dále oslabí.
Klíčové události 2. října: fundamentální analýza pro začátečníky
02.10.2023 V pondělí nás nečekají téměř žádné makroekonomické události, ale i tak se obchodníci mohou těšit na zajímavosti. Zaprvé na konečný index nákupních manažerů ve zpracovatelském průmyslu (PMI) za září pro Německo, EU a Spojené království. Tyto hodnoty se pravděpodobně nebudou výrazně lišit od původních odhadů, takže neočekáváme silnou reakci trhu.
Činitelé ECB mírní názory, že úroky v eurozóně už se příští týden nezvýší
06.09.2023 Činitelé Evropské centrální banky (ECB) varovali investory, kteří v drtivé většině sázejí na to, že ECB už příští týden úrokové sazby nezvýší. Rozhodnutí je podle části centrálních bankéřů stále ve hvězdách a zvýšení nákladů na úvěry je stále jednou z možností, které jsou na stole. Uvedla to dnes agentura Reuters.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 10.07.2023
10.07.2023 Během minulého týdne burzy zkorigovaly. S&P 500 odepsal 1,2 %, stále se však nachází na nejsilnějších úrovních od loňského března. Stoxx Europe 600 odepsal o 3,1 %. Opět jde spíše o korekci předchozí euforie. VIX se přiblížil hranici 15 bodů. Bezprostředním spouštěčem korekce byly některá data z US trhu práce, nicméně payrolls zabránily razantnějšímu propadu. Lze konstatovat, že se akcie stále obchodují na euforických úrovních a určitá korekce je proto velmi pravděpodobná.
Shrnutí páteční seance: Akcie v USA díky zmírnění obav o banky stouply, dolar posílil
26.03.2023 Akcie ve Spojených státech se vzpamatovaly z počátečního prudkého poklesu a zakončily den růstem, protože představitelé centrální banky USA (Fed) uklidnili obavy investorů z možné krize likvidity v bankovním sektoru. Všechny tři indexy na počátku obchodování ztrácely v návaznosti na výprodej akcií evropských bank. Odpoledne však obrátily směr.
Powell pravděpodobně naznačí, že silná ekonomika přinese více zvýšení sazeb, dle WSJ
07.03.2023 Nick Timiraos z Wall Street Journal v nejnovějším článku napsal, že „Powell bude pravděpodobně v Kongresu varovat, že silná ekonomická aktivita v tomto roce by mohla vést představitele centrální banky USA ke zvýšení úrokových sazeb více, než očekávali, aby bojovali s vysokou inflací“. Text Powellova projevu by měl být zveřejněn kolem 14:30.
EUR/USD: Dolar opět v nemilosti, zatímco euro nabírá obrátky
23.01.2023 Pár EUR/USD otestoval na začátku nového obchodního týdne poprvé od loňského dubna číslo 9. Příčinou takové cenové dynamiky je nejen oslabení americké měny (dolarový index zahájil obchodování s gapem směrem dolů), ale i posílení eura (což dosvědčují hlavní křížové páry s eurem). Takové fundamentální pozadí umožňuje býkům páru EUR/USD pohyb k horní linii indikátoru Bollingerova pásma v časovém rámci D1, která aktuálně odpovídá hranici 1,0950. Překonání této úrovně rezistence otevře obchodníkům cestu k číslu 10.
Forex: Americký dolar před zveřejněním zápisu ze zasedání Fedu oslabuje
04.01.2023 Americký dolar před dnešním zveřejněním zápisu z prosincového zasedání měnového výboru americké centrální banky (Fed) oslabuje. Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, krátce po 17:15 SEČ ztrácel 0,3 procenta na 104,23 bodu poté, co se v úterý vyšplhal na dvoutýdenní maximum 104,86 bodu. Po zprávě, že Čína zruší zákaz dovozu australského uhlí, se daří australskému dolaru.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 19.12.2022
19.12.2022 Během minulého týdne burzy rostly. S&P 500 odepsal 2,1 %. Nyní se SPX obchoduje cca 20 % pod svým historickým maximem, kterého dosáhl začátkem roku. Volatilita opět vzrostla nad psychologickou hranici 20 bodů. Aktuální výprodeje souvisí se zasedáním Fedu a ECB. Ty pohřbily naděje na brzké uvolňování měnové politiky. Aktuálně jsou akcie stále na vysokých hodnotách a rizika zůstávají nakloněna směrem dolů. Dalším faktorem, který rozhodne o směřování trhů bude výsledková sezóna za 4Q.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
21.07.2022 1) Evropská centrální banka (ECB) dnes velmi pravděpodobně přikročí k prvnímu zvýšení svých základních úrokových sazeb od roku 2011. Ke zpřísňování měnové politiky banku tlačí zejména rostoucí inflace v eurozóně. ECB už dříve signalizovala, že úroky zvýší o čtvrt procentního bodu. Zdroje agentury Reuters nicméně tento týden uvedly, že představitelé centrální banky zvažují i zvýšení o půl procentního bodu.
ECB zřejmě přikročí k prvnímu zvýšení úrokových sazeb za více než deset let
21.07.2022 Evropská centrální banka (ECB) dnes velmi pravděpodobně přikročí k prvnímu zvýšení svých základních úrokových sazeb od roku 2011. Ke zpřísňování měnové politiky banku tlačí zejména rostoucí inflace v eurozóně. ECB už dříve signalizovala, že úroky zvýší o čtvrt procentního bodu. Zdroje agentury Reuters nicméně tento týden uvedly, že představitelé centrální banky zvažují i zvýšení o půl procentního bodu.
Forex: Shrnutí obchodování 1.6.2022
01.06.2022 Akcie ve Spojených státech včera klesly. Vysoké ceny ropy udržují v centru pozornosti obavy z inflace. Investoři také reagovali na komentář představitele centrální banky USA (Fed).
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 25.4.2022
25.04.2022 Od půlky dubna dochází k citelnému oslabení čínské měny proti USD. Aktuálně se jeden dolar obchoduje za 6,55 renminbi. Jde o nejslabší úroveň od loňského dubna. Oslabení měny představuje pro čínské autority způsob, jak zmírnit negativní dopady politiky nulové tolerance vůči covidu – Čína je typickou exportní ekonomikou. Slabší kurz reflektuje obavy ze zpomalení ekonomického růstu. Úroveň měny taktéž zrcadlí divergenci v měnových politikách Fedu a PBoC. Čínská centrální banka bude muset politiku uvolňovat.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Optimismus evropských firem slábne
19.04.2022 V eurozóně budou tento týden zveřejněny indikátory sentimentu podniků (PMI) i spotřebitelů za duben. Zatímco u firem patrně dojde k dalšímu mírnému zhoršení nálady, u spotřebitelů očekáváme po březnovém prudkém propadu určitou korekci. To PMI v USA by podle trhu měl i v dubnu zůstat vysoko a solidní pravděpodobně zůstanou rovněž tamní data z trhu práce. Data by tak celkově tento týden měla nahrávat opět spíše dolaru. Děním na globálních trzích však může opět znatelně zamíchat i další vývoj kolem války na Ukrajině. Z domácího pohledu bude zajímavá březnová statistika cen průmyslových výrobců, která potvrdí vysoké inflační tlaky z produkční sféry.
Forex: ECB připravuje trhy na ukončení nákupu aktiv
14.04.2022 Dnešní závěry zasedání ECB vyznívají poměrně opatrně. ECB potvrdila informace, které zazněly již po březnovém zasedání. Nová data podle ní posilují její očekávání, že nákupy aktiv v rámci APP by mohly být ukončeny v letošním třetím čtvrtletí. Následně vidí jako pravděpodobné postupné zvyšování úrokových sazeb.
Powell v březnu navrhne zvýšení úrokové sazby v USA o 0,25 pct.
02.03.2022 Šéf americké centrální banky (Fed) Jerome Powell počítá s tím, že banka ještě tento měsíc zvedne poprvé od vypuknutí koronavirové pandemie základní úrokovou sazbu. A to navzdory válce na Ukrajině. Zvýšení úrokové sazby na příštím zasedání Fedu za dva týdny je podle něj adekvátní vzhledem k vysoké inflaci a extrémně silnému trhu práce.
Proč ceny zlata klesají, když se situace na Ukrajině vyhrocuje? Měli bychom tento týden očekávat růst?
21.02.2022 Předválečná atmosféra na Ukrajině je stále hlavním tématem světových médií. Defenzivní aktivum však již na znepokojivé titulky nereaguje rychlým růstem. Jaký je důvod?
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 7.2.2022
07.02.2022 Aktuálně vidíme na trzích značné cenové pohyby. Ty souvisí s vyprchávající likviditou. Rostou tak bid-ask spready. V případě některých cenných papírů se setkáváme s nedostatečnou nabídkou. V prostředí zvýšené volatility někteří market-makeři opouští trh. Tato menší nabídka cenných papírů pak vede ke zvýšeným nákladům na obochodávní. Zároveň dokáží relativně nízké objemy obchodů vyvolat citelné cenové pohyby. Volatilita a likvidita se tak vzájemně ovlivňují a vytváří začarovaný kruh. Rozkolísání trhů pomáhá i extrémní aktivita na opčním trhu. Ten si oblíbili retailoví investoři, kteří prostřednictvím krátkých opcí (tj. vysoce spekulativních) sází na výkonnost trhů. V pozadí zvýšené volatility se skrývá jestřábí obrat Fedu, kdy většina investorů zápasí s tím, jak správně zacenit měnící se monetárně politické prostředí.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 12.7.2021
12.07.2021 Během minulého týdne se na burzách začaly objevovat pochybnosti ohledně udržitelnosti robustního ekonomického růstu. Na obou stranách Atlantiku vidíme určitou rotaci z cyklických do defenzivních sektorů. V posledním týdnu výrazněji ztrácely energetické akcie, zatímco posilovaly defenzivní nemovitosti. Investoři se obávají varianty delta – rostoucí počet nových infekcí by mohl vést k zavedení dalších lockdownů, což by se podepsalo na slabší ekonomické dynamice. Podle mnohých ekonomů jsme nyní dosáhli vrcholného tempa hospodářského růstu. V dalších kvartálech se již staneme svědky zpomalování. Do budoucna již nelze počítat s dodatečnými fiskálními impulsy. Vidíme robustní výkonnost defenzivních aktiv: dolar, americké nebo německé vládní dluhopisy, stoupla i cena zlata. Na druhou stranu akcie zůstávají na historických maximech a dařilo se i velkým technologickým korporacím. K dobré výkonnosti akciových titulů přispívá i pozicování. Řada investorů vyčkává na korekci a proto využívá sebemenšího poklesu – viz. čtvrteční propad a páteční růst. Retailoví spekulanti mají tendenci vstupovat do trhu obzvláště brzy po korekcích.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
23.06.2021 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří dnes skončilo smíšeně. Burza v Hongkongu přidala téměř dvě procenta, naopak australský akciový trh více než půl procenta odepsal. Zápis z posledního měnověpolitického zasedání japonské centrální banky (Bank of Japan) ukázal, že představitelé centrální banky země vycházejícího slunce předpokládají, že podpůrná opatření by měla vyústit v rychlejší než očekávané ožití japonské ekonomiky.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 7.6.2021
07.06.2021 Na akciích menších problémových firem stále viditelná zvýšená rozkolísanost. Nicméně horší report z US trhu práce a pravděpodobný benevolentnější postoj Fedu vedly k posílení indexů a tím pádem i redukci celkové volatility. Akcie AMC v pátek ztrácely -6,7 % a v rozšířeném obchodování odepsaly dalších 14,8 %. Zvýšená aktivita na meme akciích zřejmě přetrvá i v následujících týdnech. Ve střednědobém horizontu je však určitá korekce takřka nevyhnutelná. Co se kryptoměn týče, nejznámější virtuální mince, bitcoin, stále přešlapuje na místě.
Digitálny Juan na ZOH 2022?
22.04.2021 Čína chce umožnit zahraničním sportovcům a návštěvníkům používat digitální měnu během zimních olympijských her v Pekingu v roce 2022.
Forex: Shrnutí obchodování 20.8.2020
20.08.2020 Americké akcie v průběhu včerejšího obchodování převážně posilovaly a indexy S&P 500 a Nasdaq se dokonce vyšplhaly na denní maxima. Později své zisky ale smazaly, když ze zveřejněného zápisu z červencového zasedání americké centrální banky (Fed) vyplynulo, že banka považuje zotavení ekonomiky z následků koronaviru za nejisté. Na forexovém trhu zprvu slábnul, ale posléze posílil americký dolar.
Březen ve znamení výrazného snižování úrokových sazeb
23.03.2020 Česká národní banka na svém čtvrtečním měnově politickém zasedání pravděpodobně sníží základní úrokovou sazbu o dalších 50bb. Učiní tak především z důvodu nadále se zhoršujícího výhledu pro růst české ekonomiky vlivem šířící se koronavirové infekce. Kurz koruny tak může dále oslabit, což by pravděpodobně vyvolalo reakci ze strany centrální banky. Zavedení kvantitativního uvolňování neočekáváme.
Inflace v Británii klesla na více než tříleté minimum
15.01.2020 Růst spotřebitelských cen v Británii v prosinci nečekaně zpomalil a míra inflace klesla na více než tříleté minimum 1,3 procenta. Uvedl to dnes britský statistický úřad. Podle analytiků tak narůstá očekávání, že britská centrální banka by mohla snížit základní úrokovou sazbu. V listopadu inflace činila 1,5 procenta.
Komodity: Ropa zlevňuje kvůli obavám o ekonomiku
22.08.2019 Ceny ropy se dnes snižují kvůli obavám o světovou ekonomiku a nejistotě ohledně dalšího vývoje úrokových sazeb americké centrální banky (Fed). Severomořská ropa Brent kolem 18:30 SELČ ztrácela zhruba 1,1 procenta na 59,66 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu vykazovala pokles o 1,2 procenta na 55,02 dolaru za barel.
Forex: Shrnutí obchodování 19.7.2019
19.07.2019 Americké akcie včera posílily v reakci na komentář představitele centrální banky (Fed), který posílil přesvědčení, že úrokové sazby budou sníženy. Americký dolar naopak výrazně oslabil.
Závěr týdne na finančních trzích 21.12.2018
21.12.2018 Americké akcie dnes v proměnlivém obchodování oslabily. Na trhu převládly obavy ze zpomalení hospodářského růstu a z hrozby, že prezident USA Donald Trump nepodepíše provizorní rozpočet umožňující chod vlády. Index technologického trhu Nasdaq potvrdil, že se propadl do medvědího teritoria, definovaného jako pokles hodnoty indexu o pětinu z posledního maxima. Propad akcií zmírnil komentář představitele centrální banky (Fed) naznačující možnou modifikaci měnové politiky.
Forex: Americký dolar si připisuje mírné zisky
18.10.2018 Americký dolar dnes mírně posiluje. Podporuje ho zejména růst výnosů dluhopisů vlády Spojených států po zveřejnění zápisu ze zářijového zasedání americké centrální banky (Fed). Euro vůči dolaru ztrácí zhruba desetinu procenta na 1,1485 EUR/USD.
Okénko trhu 20.4.2018
20.04.2018 Cena ropy Brent roste výrazným tempem už několik týdnů v řadě. Ještě včera se dostala na 74,67 dolarů za barel a ropa tak byla nejdražší od listopadu 2014. Jenom od poloviny minulého roku si připsala téměř 65 %. Dnes však přišel skokový pokles na současných 73,12 způsobený kritikou D. Trumpa kartelu OPEC. Kritika přichází v době kdy OPEC zvažuje prodloužení produkčních limitů a tak i další utahování ropného trhu. Podle zástupců Saudské Arábie zde stále existuje prostor pro další růst ceny. Cena černého zlata v posledních týdnech rostla právě v důsledku nižší produkce členských zemí OPEC, ale i z důvodu rostoucího geopolitického rizika vyplývajícího z eskalace konfliktu na Blízkém východě. K tomu se přidává i hrozba obnovení amerických sankcí proti Íránu kvůli podpoře Syrského režimu B. Asada. Dražší cena ropy se samozřejmě v delším horizontu promítá do cen pohonných hmot, které se následně propisují do celkového růstu cenové hladiny v ekonomice. Vyšší inflace následně ovlivňuje nastavení měnové politiky a vývoj úrokových sazeb.
Data mohou snížit výhled ekonomiky Británie
09.02.2018 Slabší data o vývoji britské ekonomiky ze závěru loňského roku by podle některých ekonomů mohly snížit výhled dalšího růstu. Z dnes zveřejněných údajů vyplynulo, že v prosinci se nedařilo průmyslu, jehož produkce se snížila o 1,3 procenta, ani obchodu se zbožím a službami, který vykázal deficit 4,9 miliardy liber (140 miliard Kč). To je nejhorší výsledek od září 2016. Britská centrální banka přitom ve čtvrtek uvedla, že by mohla zvedat hlavní úrokovou sazbu rychleji, než se očekávalo.
Forex: EUR/USD je nejvýše za tři roky
12.01.2018 Euro dnes na forexových trzích zpevňuje a vůči dolaru vystoupilo na tříleté maximum nad 1,2100 EUR/USD. Kurz jednotné evropské měny podpořil průlom ve vyjednávání o nové německé vládě a také vyhlídky na zpřísňování měnové politiky Evropské centrální banky (ECB).
Bank of England zpřísňuje svou politiku
27.06.2017 Britská centrální banka (Bank of England) zpřísňuje pravidla pro poskytování úvěrů a tamním bankám nařídila zvýšit finanční rezervy o 11,4 miliardy liber (340 miliard Kč). Hodlá tak britský finanční systém ochránit před riziky nedobytných úvěrů a zejména před případnými následky brexitu, tedy obchodu Británie z Evropské unie.
JPMorgan ke koruně: Čeští vývozci si ve čtvrtletí zajistí miliardy exportu
23.01.2017 České firmy s blížícím se koncem kurzového závazku České národní banky na koruně vůči euru prudce zesílí své zajišťování. Podle odhadů banky JPMorgan si především tuzemští exportéři potřebují kurzově zajistit ještě zhruba osm miliard korun svého vývozu. JPMorgan sází na to, že zajištění prudce poroste zejména v průběhu prvního čtvrtletí, před koncem takzvaného tvrdého závazku ČNB.
Hampl (ČNB): Korunu čeká po konci závazku divoké období. Kdy to bude?
19.01.2017 Investoři, kteří doufají v rychlé zhodnocení své spekulace na české koruně na očekávání rychlého ukončení kurzového závazku, budiž varování: cesta bude trnitá a představitelé centrální banky rozhodně nemusejí nikam spěchat. Takový vzkaz vyslal viceguvernér České národní banky Mojmír Hampl. Goldman Sachs v novém výhledu očekává konec závazku už v úvodu druhého čtvrtletí roku.
Shrnutí páteční obchodní seance 11.11.2016
12.11.2016 Americké akciové trhy dnes pokračovaly v růstu vyvolaném vítězstvím republikána Donalda Trumpa v...
Fed: Růst ekonomiky USA mírně zrychlil
19.10.2016 Růst ekonomiky Spojených států na začátku podzimu mírně zrychlil, podpořily ho mimo jiné vyšší spotřebitelské výdaje...
Forex: Shrnutí obchodování 25.8.2016
25.08.2016 Akcie na amerických trzích včera oslabily. Investoři nadále zvažují pravděpodobnost brzkého zvýšení úrokových sazeb a zaměřují se na nadcházející vystoupení šéfky americké centrální banky (Fed), které by mohlo vnést do této otázky větší světlo.
Forex: Shrnutí obchodování 24.8.2016
24.08.2016 Akcie ve Spojených státech včera posílily. K růstu nejvíce přispěly technologické společnosti, díky kterým se index Nasdaq během dne dostal na nové rekordní maximum, a nejnovější statistika o prodeji domů.
Přijde do Británie recese?
27.07.2016 V souvislosti s Brexitem se často mluví s rychlým pádem britské ekonomiky do recese, na které dříve nebo později bude muset Bank of England reagovat prudkým uvolněním měnové politiky. Proto taky libra ihned po výsledcích hlasování ztratila přes 10 %. Tyto úvahy a očekávání jsou ale z velké části šum, reálně se prozatím nic nezměnilo. Změny přijdou až za 2-3 roky a měly by být omezené. Jak velký negativní dopad tedy může ono období nejistoty na ekonomiku mít? Podívejme se na paralelu 18 měsíců starou, kdy také musela vyspělá ekonomika projít šokovou terapií.
Bank of England by mohla rozšířit stimulační opatření
30.06.2016 Britská centrální banka během léta zřejmě přikročí k dalším opatřením na podporu domácí ekonomiky, jejíž vyhlídky...
Shrnutí páteční obchodní seance 3.6.2016
04.06.2016 Americké akcie dnes mírně klesly kvůli překvapivě slabým údajům o květnovém vývoji trhu práce ve Spojených...
Měny v historickém kontextu - ohlédnutí za minulým týdnem
30.05.2016 Eurodolar pokračoval i v minulém týdnu v klesajícím trendu, který ho provází v podstatě celý květen. Svezl se tak na vlně pozitivních komentářů týkajících se zvyšování úrokových sazeb z předešlého týdne. Zejména v úterý dolar výrazně posiloval prakticky celý den, kdy započal svůj růst 1 pip od klíčové tickINSIDER úrovně 1,12277 a přidal do konce dne přibližně 85 pipů. Za zmínku stojí také čtvrteční odpolední reakce na tickINSIDER úroveň 1,11596 a pohyb vzhůru o více než 50 pipů. Páteční večer se nesl ve znamení vystoupení Janet Yellenové na Harvardské univerzitě, kde více méně potvrdila, že další zvýšení úrokových sazeb může přijít brzo. Na trzích vzrostlo očekávání červnového zvýšení z pravděpodobnosti 28 na 34 %, a zvýšení o měsíc později na červencovém zasedání z 57 na 62 %.
Stimulace v eurozóně podporují ekonomiku
19.05.2016 Ekonomika eurozóny by měla nadále mírně oživovat díky pokračující podpoře v podobě stimulačních...
Market Color, aneb co se děje na trhu, analýza indexu S&P 500
18.05.2016 Americký dolar včera posílil na 3týdenní maxima proti euru a koši měn, když lepší data inflace a průmyslové produkce zvýšily sázky investorů na dřívější růst úrokových...
Forex: Forint a zlotý vykazují volatilitu, koruna žádnou
01.02.2016 Česká koruna v pondělí otevírala v intervalu 27,02-27,03 CZK/EUR a celý týden se z tohoto intervalu nepohnula. Ono svým způsobem není...
Forex: Maďarský forint i polský zlotý včera ztrácely
28.01.2016 Kurz koruny vůči euru si včera hrál na hada v tunelu. Po celý den se totiž stejně jako v předchozích dnech pohyboval v úzkém pásmu...
Koruna se dále propadá vůči dolaru a euru
12.01.2015 Na nejslabší úroveň za posledních zhruba devět let vůči dolaru a za šest let vůči euru se dnes dopoledne...
Index spotřebitelské inflace a zápis z měnového zasedání ČNB by neměly mít na kurz koruny větší dopad
10.11.2014 Centrální banky v ČR, Polsku, Velké Británii a eurozóně ponechaly minulý týden současné nastavení měnové politiky beze změny. Tento výsledek...
Denní komentář IronFX - 17/06/2014
17.06.2014 ECB pravděpodobně v nadcházejících měsících nepřistoupí k dalšímu uvolňování politiky. V pondělí zaznělo v Bloomberg News, že ECB...
Mexiko nečekaně snížilo úroky
06.06.2014 Mexická centrální banka dnes překvapivě snížila svou základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na...
Bank of England ponechala úroky na minimu
06.03.2014 Britská centrální banka dnes podle očekávání ponechala svou základní úrokovou sazbu beze změny na rekordním...
Řecké banky budou potřebovat 5 mld. eur
21.02.2014 Druhé zátěžové testy řeckých bank prý ukázaly, že čtyři největší řecké banky budou potřebovat dodatečný kapitál v objemu pět miliard eur. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na bankovní zdroje. To by bylo na dolním konci odhadů, které počítaly s tím, že banky budou muset navýšit kapitál o 4,5 miliardy až 15 miliard eur.
Kurz koruny vůči euru dlouhodobě na 27 korunách
11.11.2013 Předminulý týden se devizové trhy připravovaly na měnové zasedání FOMC a minulý týden byl ve znamení měnových zasedání ECB a Bank of England...
Polská centrální banka se do eurozóny nehrne
19.01.2013 Polská centrální banka je znepokojena plánem tamní vlády zahájit přípravy na vstup do eurozóny. Banka tento postup považuje za riskantní, tvrdí zdroje agentury Reuters. Postoj centrální banky tak zřejmě zkomplikuje snahu vlády, až se bude kabinet snažit získat pro svůj záměr širší podporu. Polsko je největší zemí ze skupiny nových členských zemí EU.
Týdenní FOREX komentář - fxstreet.cz
19.09.2011 Pravidelný týdenní forex komentář společnosti FXstreet.cz.
Švýcarsko dnes jednalo o své měnové politice
15.09.2011 Švýcarská národní banka (SNB) dnes ráno v 9:30 h jednala o své měnové politice.
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Intervence ČNB | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Bank of Canada | Australský dolar | Akciový index | Pullback | Fitch | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Dluhová krize | Měnová politika | Forexový trh | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Apple | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dluhopisový trh | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Objemy obchodů | Měnové trhy | Spready | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Ask | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bid | Bloomberg | Bod | Bond | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CFD | CFTC | CME | Centrální banka | Centrální banky | Devizový trh | Dluhopis | Dolarový index | ECB | ERM | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Futures | Grafy | High | IPO | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Insider | Investice | Japonský jen | Jestřáb | Komodity | Korekce | Kotace | Krátká pozice | Kurz | LIBOR | Likvidita | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Marže | MetaTrader | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Neckline | Nástroj | Nástroje peněžního trhu | Obchodní bilance | Peněžní trh | Pip | Platební bilance | Pozice | Prémie | Průmyslové objednávky | Reinvestice | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Sentiment | Short | Short pozice | Split | Spread | Standard & Poor's 500 | Státní dluhopis | Support | Take Profit | Trader | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | ZEW index | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Komerční banka | Patria | Bank of America | XTB | Axiory | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Spekulanti | RMB | PBOC | Investoři | Fond | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Ministři financí | Michala Moravcová | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Makroekonomické události | Market Color | Zisk | TickINSIDER | Dluhopisové trhy | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Panika | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Uvolnění měnové politiky | Ondřej Hartman | Investment Banking | Deutsche Bank | Investiční banka | Analytický tým | Axiory Europe | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | EUR/HUF | Swapová výnosová křivka | Facebook | Akcenta | BTC | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Aktivum | Carry trades | Delta | Index | Investiční strategie | Průlom | Přenos | Volatilní | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bollingerova pásma | Brent | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy na světových trzích | Cena zlata dnes | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | Conference Board | Cyrrus | CZK | České koruny | Devizové trhy | Dolar | Dolary | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | ETF fondy | Eura | Euro dnes | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Finanční služby | Fondy | ForexFactory | ForexFactory.com | Frank | FXstreet.cz | Graf | Guvernér ČNB | HDP USA | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Indikátor MACD | Instrument | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | IronFX | ISM | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Jeden dolar | Jiří Rusnok | Kurz amerického dolaru | Kurz koruny k euru | Libra | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Market | MetaTrader 4 | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Oslabení koruny | Oslabení měny | Patria Finance | Patria Online | Pips | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Tržní hodnota | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | WTI | Zavedení eura | Země EU | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | EUR/PLN | CNBC | ZEW | EIA | ING | Mojmír Hampl | Christine Lagarde | Intermediate | Ministerstvo financí | Obchodní den | Range | Redukce | ROCE | CTA | Spojené státy | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Repo operace | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Western Union | Tržní sentiment | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Know-how | 1 milion | Burze | Global forex | Investment | Hilltop Securities | Dow Jonesův index | Western Union Business Solutions | Jackson Hole | Wells Fargo | Westpac | Guvernér centrální banky | MICEX | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Agentura AP | PVM | BBC | Oslabení eura | Reporty | Institucionální know-how | Výkon algortimů | Akumulace objednávek | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Ceny nemovitostí | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Podnikání | Euro vůči dolaru | Mark Carney | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Renminbi | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Fundamentální ukazatele | Výnosová křivka | Energie | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Earnings | Podnikatelé | Pro tradery | Přehled | Klid | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Americké trhy | Index amerického dolaru | Ekonomická aktivita | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Fundamentální faktory | Pozornost investorů | Setrvání Británie v EU | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Britské akcie | České firmy | Economist | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Akcie bank | Ekonomické dopady | Britská centrální banka | Intervence centrální banky | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Americký akciový index | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Poptávka po bezpečných aktivech | Vládní dluhopisy | Bezpečnější investice | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Růst akcií | Setkání centrálních bankéřů | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Propad | Měnová opatření | Bělorusko | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | Index Nikkei | S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Akcie na Wall Street | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Americké indexy | Historická maxima | Člen rady guvernérů | Nejistota | Erste | Největší banky | Tempo růstu | CySEC | Zajištění | FTSE 100 | Guvernér banky | Digitální měny | Digitální měna | Genscape | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Depozitní sazba | Úroková sazba ECB | Bankéři | Americké akciové trhy | Propad akcií | Konec kurzového závazku | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Predikce | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Zisky firem | Analytický tým FXstreet.cz | Měnová politika Fedu | Měnová politika ECB | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americké investiční banky | Akcie Bank of America | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování eura | Indikátory důvěry | Indexy PMI | Finanční domy | Údaje o inflaci | Alphabet | ČTK | Guvernéři centrálních bank | Kurz jednotné evropské měny | Růst ekonomiky | Zasedání americké centrální banky | Vývoj úrokových sazeb | Členské země EU | Výhled ekonomiky | Výkyvy na finančních trzích | Obchodování v New Yorku | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Inflační čísla | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Tempo růstu ekonomiky | JPMorgan Chase & Co. | Investiční obchodování | First Standard Financial | CME FedWatch | Zklamání investorů | Okénko trhu | Vstup na burzu | Silicon Valley Bank | CoinDesk | Bitcoin (BTC) | Virtuální mince | Americký akciový trh | Růst kurzu eura | ERM-2 | Jerome Powell | MiFID II | Tržní očekávání | Drobní investoři | Cena bitcoinu | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Zápis ze zasedání Fedu | Energetické akcie | Krypto | Obchodní týden | OPEC+ | Podniky | Čínské měny | Technologické akcie | Akcie Facebooku | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | Akcie společnosti | Portu | Japonský akciový index | Forint | Šéf Fedu | Poptávka po dolaru | Dluhopisové výnosy | Růst výnosů dluhopisů | Spotřebitelská inflace | Výsledky firem | Reakce trhu | Výprodej akcií | Bannockburn Global Forex | Global Forex | Dodávky ropy | Pokles cen ropy | Růst úrokových sazeb | Nejznámější kryptoměna | Zvyšování úroků | Růst zisků | Tlak na akcie | Anticyklické akcie | Zpomalení hospodářského růstu | Financování vlády | Zvýšení úrokové sazby | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | François Villeroy de Galhau | Financial Times (FT) | Zpomalení ekonomického růstu | Zpřísňování měnové politiky | Růst dolaru | Silný trh | Zvýšení sazeb | Rekordní růst | Zájem investorů | Statistický úřad | Obavy investorů | Inflační očekávání | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | Nejznámější kryptoměny | Ceny pohonných hmot | Pokles kurzu | Odhad růstu ekonomiky | Riziko recese | Snížení sazeb | Prezidentka ECB | Akcie Netflixu | Pokles úroků | FedWatch Tool | Pokles cen | Snížení úroků | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | Kurz české koruny | Kapitálové výdaje | Shrnutí obchodování | Čeští investoři | Růst mezd | Depozitní sazby | Pravděpodobnost recese | Stablecoiny | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Finanční situace | Tamás Varga | Očekávaný růst | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | Oslabení čínské měny | TikTok | Snížení úrokové sazby | Výkon amerického dolaru | Objem | Bílý dům | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Statistické údaje | Histogram | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Snižování úroků | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | Trader 2.0 | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar k japonskému jenu | Firma | Reálné ekonomiky | Americká průmyslová produkce | Výše úrokových sazeb | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Souhrn finančních trhů | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Bilance | Index DOW | Jakub Kraľovanský | Ekonomický vývoj | Negativní sentiment | Statistici | Ukrajina | Ukrajinská centrální banka | Lagardeová | Vyšetřování | Amazon | Úrok | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Vyhlídky | Domácí měny | FT | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Nezaměstnanost v eurozóně | Technické rezistence | Statistika | HUF | PLN | Na burze | Dnešní data | CBDC | Ceny potravin | Zdražování | Problémy | Cvičení | Směřování měnové politiky | Zasedání FOMC | Prognózy | Ranní zpráva | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Růst amerických akcií | Prohlášení | Čínské vlády | Moskva | Centrální banky USA | Míra | Ohlédnutí | Fed úroky | Úroky | Přerušení výroby | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Předseda | Americké centrální banky | xStation5 | Bydlení | Údaje z Číny | Ztráta | Stratég | Japonský akciový index Nikkei | Zasedání měnového výboru | Akciový index Nikkei | Výnosy státních dluhopisů | Izraelská ekonomika | Čínská centrální banka (PBOC) | Peking | Eurobank | Alpha Bank | Řecké banky | Největší řecké banky | Ceny dluhopisů | Obchodní podmínky | Černé labutě | Klesající trend | CFA | Hospodářské recese | Míra inflace v eurozóně | Ceny ropy dnes | Tamas Varga | Čínský HDP | Budoucnost | Experti | Poradenství | Mzdová dynamika | Nový rekord | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Snížit úrokové sazby | Analytička | Technické ukazatele | Ukazatele | Výnos bondů | Ceny dluhopisů britské vlády | Růst spotřebitelských cen v Británii | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Americké ministerstvo | Nejnovější statistické údaje | Ceny energií | Komunikace | Údaje o HDP | Emmanuel Macron | Macron | Prezident | Výsledkové sezóny | Výsledky průzkumu | Google | Samsung | Trhy | Čínské úřady | Asijské indexy | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | Meziroční růst | Pandemie | Vysoká inflace | Burza v Hongkongu | Zpomalení růstu | Zpomalení růstu ekonomiky | Pravidla obchodního systému | Pochybnosti | Zlepšení | Obchody | Výdaje | Čínská vláda | Americký ISM | Zrychlení růstu | Sazby beze změny | SEC | Rozhodování | Pravděpodobnost hospodářské recese | Recese ve Spojených státech | Americké ekonomiky | Americké banky | Britský statistický úřad | West Texas Intermediate | Medvědi | Organizace zemí vyvážejících ropu | Lednová inflace | Americká inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Valuace | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Směřování trhů | Údaje z USA | FedWatch | Index Standard & Poor's | Šíření koronavirové nákazy | Největší ztráty | Šéfka ECB | Americký Fed | Sestupný trend | Vývoj | Nová data | Restrikce | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Mince | Další vývoj | Stimuly | Nízká cena ropy | Členové bankovní rady | Guvernér Rusnok | Tržby společnosti | Zrychlení inflace | Šíření viru | ECB dnes | Nákupy aktiv | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Texas | Guvernér francouzské centrální banky | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Další růst | Růst | Olympijské hry | Signál | Biliony | Inflace zpomaluje | Březnová inflace | Izrael | Ekonomiky | Války | Poradce | Organizace | Práce | Údaje | Velké americké banky | Carsten Brzeski | Hlavní měnové páry | Activision Blizzard | AMC | Statistiky | S&P500 | Rizikový apetit | Cenové pohyby | Aktuální očekávání | Posílení | Výkon dolaru | Joe Biden | Podpůrná opatření | Data z trhu práce | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Zasedání Evropské centrální banky | Růst výnosů | Dovoz | Vývoz | Zadlužení | Rezervní měny | Ústup inflace | CL | Kupci | Umělé inteligence | Dislokace | JDE | Koronavirové pandemie | Průraz | Slabá poptávka | PEPP | Index Nasdaq Composite | Americké CPI | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Rozkolísání trhů | Šéf banky | Fundamentální pozadí | Zdroj příjmů | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Ceny | Společnost XTB | Rostoucí ceny komodit | Pár EUR/USD | Pozice dolaru | Světové rezervní měny | Důvěra | Philip Lane | Americké ministerstvo spravedlnosti | Indikátory sentimentu | Analytik XTB | Marc Chandler | Ceny v eurozóně | Výrobní sektor | Představitelé ECB | Big Tech | Odborníci | Nvidia | Slabší kurz | Dnes na světových trzích | Evropský statistický úřad | Politici | Biden | Pracovní místa | Digitální euro | Posílení indexu | Šéf centrální banky | Zápis z posledního zasedání Fedu | Centrální banky USA (Fed) | Lockdown | CPI v USA | Americké měny | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Nařízení | Výrobce čipů | První obchodní den | Číst grafy | Činitelé Fedu | Představitelé americké centrální banky | Výdělky | US2000 | Pokles zásob | Růst ceny | DOT | Dopad na akcie | Evropské centrální banky | Akcie AMC | Retailoví investoři | Akcie společnosti Activision | Activision | Blizzard | Dialog | Kov | Trendové linie | Růstový trend | James Bullard | Makroekonomický vývoj | Advanced Micro Devices | Ceny ropy Brent | Revoluce v Číně | Zimní olympijské hry | Olympijské hry 2022 v Pekingu | Rostoucí ceny | Směřování trhu | Zpráva amerického ministerstva práce | Obavy z inflace | Oslabení | Meme akcie | Plány | Cíle | Freedom Finance | Freedom Finance Europe | Freedom24 | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | XPeng | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Akcie XPengu | Regulační úřad | Dolar dnes | Američtí centrální bankéři | Revize strategie | UST | Tempo zdražování | Míra inflace v USA | Rada guvernérů | AI | Odvětví | Načasování | Rekord | Guidance | University of Michigan | Ministerstvo spravedlnosti | HICP | Projekce | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Analytik Portu | Asijské země | Očekávaná inflace | Esther Georgeová | SXXP | Společnosti | Opatření | Růst spotřebitelských výdajů | Rychlý růst | Uhlí | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Minulá výkonnost | Zhoršení nálady | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Pozornost | Izraelská centrální banka | Meta | Maxim Manturov | Česká národní banka (ČNB) | Indexy pohyb | Meta (Facebook) | Společnost | Inflace ve Spojených státech | Lockdowny | TIM | Index technologického trhu | 3М | Zlotý | Rozšíření | Rostoucí inflace | Akcie výrobce čipů | Úrokové sazby v USA | Ukončení nákupu aktiv | Joachim Nagel | Jaromír Gec | Krátkodobý výhled | Základní sazba | CME FedWatch Tool | Big tech | Ceny domů | Instituce | Základní úrok | Klaas Knot | Deeskalace | Invaze na Ukrajinu | Zmírnění obav | Míra inflace v Kanadě | Inflace v Kanadě | Meziroční míra inflace v Kanadě | Index PCE | Pokles inflace | Pokles dolarového indexu | APP | Růst platů | Dovoz uhlí | Růst cen energií | Zákonodárci | Korekční pohyb | Boj s inflací | Christopher Waller | Realitní sektor | Peter Kažimír | Obchodní instrument | Úrokové sazby v eurozóně | Znehodnocení | Marketingová komunikace | Zkrocení inflace | Zvýšení úroků | Hike | Výrobce čipů Nvidia | Akcie výrobce čipů Nvidia | Zákaz dovozu | Propad trhů | Bolest | Jestřábí ECB | Měnová intervence | Patrick Harker | Monetizace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Vysoké inflace | Širší index | Ranní zpráva pro tradery | Zpráva pro tradery | Co se děje na finančních trzích | Aktuální informace | Index cen výrobců | FED sazby | Marek Malina | Portu Marek Malina | Likvidity v bankovním sektoru | Tomáš Cverna | XTB Tomáš Cverna | Raphael Bostic | Pád banky | First Republic | Western Alliance Bancorp | Western Alliance | PacWest Bancorp | PacWest | Bancorp | First Republic Bank | Válka | Kniha ŽIVOT NA BURZE | Život na burze | Europe 600 | Velký problém | Náklady na půjčky | Index výdajů | Index výdajů na osobní spotřebu | Vice | Deere | Akcie čipové firmy | Čipové firmy | První fáze | Největší ekonomiky | Ekonomické projekce Fedu | Projekce Fedu | Hamás | Hnutí Hamás | Malina | Akcie třiceti předních amerických podniků | Nadšení | Návrat inflace | Přecenění | Americké akcie včera | Nové údaje | Snižování inflace | Pokrok při snižování inflace | ProCent | Sazby v eurozóně | Úřad Eurostat | Rada guvernérů Evropské centrální banky | Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) | Analýza makroekonomických zpráv | Základní pravidla systému obchodování | Základní pravidla | Pravidla systému obchodování | Jak číst grafy | Klíčové události | Fundamentální analýza pro začátečníky | Úrovně supportu | Analýza fundamentálních událostí | Výkon | Ceny ropy WTI | Nákupy | Prodeje | Suroviny | Financial | Oznámení | Reakce trhů
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot