Pátek 24. ledna 2025 20:57
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
RebelsFunding
reklama
eightcap trade smarter
reklama
RebelsFunding

PEPP

img

BREAKING: EURUSD po ECB mírně klesá 📌

16.01.2025 Evropská centrální banka (ECB) zdůraznila opatrný přístup ve své měnové politice, aby zajistila, že se inflace vrátí ke svému 2% cíli, který je plánován na první polovinu roku 2025. Navzdory tomu, že někteří členové obhajovali větší snížení sazeb o 50 bazických bodů, Rada guvernérů souhlasila snížení o 25 bazických bodů, což odráží postupný pokrok směrem k desinflaci. Rada zdůraznila nejistoty, včetně domácích a globálních rizik, které by mohly zpomalit snižování inflace. Tvrdila, že současná restriktivní pozice bude postupně upravována, jak budou údaje potvrzovat trajektorii dezinflace, a zdůraznila, že je důležité zůstat ostražití vůči proinflačním i protiinflačním rizikům.
img

BREAKING: EURUSD se obchoduje níže poté, co ECB snížila sazby o 50 pb 📌

12.12.2024 ECB držela sazby na stabilní úrovni a v souladu s očekáváním snížila depozitní sazbu na 3 % a hlavní úrokovou sazbu na 3,15 %. ECB upustila od termínu „restriktivní“, což signalizuje méně agresivní postoj, ale zdržela se zavázání se ke konkrétní trajektorii sazeb.
img

Tisková konference ECB (LIVE)

18.07.2024 Evropská centrální banka (ECB) na dnešním zasedání ponechala úrokové sazby beze změny, což je v souladu s očekáváním trhu.Aktuální sazby: Hlavní refinanční operace na 4,25 %, mezní zápůjční facilita na 4,50 % a vkladová facilita na 3,75 %.
img

EUR/USD. Zachrání zpráva o inflaci americký dolar?

09.07.2024 Měnový pár EUR/USD vykázal minulý týden sebevědomý růst. Tento růst evropské měny nebyl způsoben pozitivními zprávami z Evropské unie, které jsou nyní stejně vzácné jako pozitivní údaje z USA. Naopak, v prvním týdnu každého měsíce jsou v Americe zveřejňovány důležité údaje o trhu práce, volných pracovních místech, nezaměstnanosti a podnikatelské aktivitě. Všechny tyto údaje jsme obdrželi minulý týden. Pohyb páru odrážel jejich charakter.
img

Dluhopisy: Co dělat, než se inflace stabilizuje

04.07.2024 V červnu začal Fed zmírňovat tempo kvantitativního zpřísňování (QT) a americké ministerstvo financí zahájilo zpětný odkup vládních dluhopisů, aby zvýšilo likviditu na trhu. Navzdory těmto snahám se očekává, že zůstanou výnosy z amerických vládních dluhopisů zvýšené, dokud se inflační trend jednoznačně nevrátí k cílovým 2 %. Pokud se ekonomika ochladí, může to americkým vládním dluhopisům prospět, ale tuto poptávku patrně vyváží neochota Fedu výrazněji snížit sazby.
img

O francouzských volbách, udržitelnosti dluhu a roli ECB

18.06.2024 Vyhlášení předčasných parlamentní voleb ve Francii vneslo na dluhopisové trhy napětí – výnos francouzského desetiletého papíru se dostal na nejvyšší úroveň od listopadu 2023, riziková přirážka vůči německému bundu je dokonce nejvyšší od roku 2012, kdy naplno zuřila dluhová krize eurozóny. Trhy obecně nemají rády nejistotu, a ta je ve spojitosti s výsledkem parlamentních voleb enormní. Dvoukolový volební systém s možností tvořit aliance totiž může přinést různorodé výsledky, včetně tzv. kohabitace. K této situaci by došlo při vítězství Národního sdružení vedené Marine le Pen, které se profiluje jako anti-imigrační a anti-evropské hnutí s velmi ambiciózní rozpočtovou agendou.
img

EUR/USD. Jaké jsou vyhlídky dolaru po zasedání Fedu?

17.06.2024 Měnový pár EUR/USD pokračuje v poklesu již druhý den v řadě. Před tímto poklesem se vytvořila klesající vlna, která přerušila býčí trend. Po ní následovala poměrně silná vzestupná vlna a nyní se obnovil "medvědí" trend. Koreční vlnu považuji za "silnou", protože při jejím vzniku informační pozadí podporovalo medvědy mnohem silněji než býky. Poté, co se trend definitivně ztratil, se však býci rozhodli euro co nejvíce pozvednout. Připomínám, že ve středu, kdy se vzestupná vlna plně zformovala, klesla zpráva o inflaci v USA o 0,1 %. Jádrová inflace zpomalila o 0,2 %. To není tak významné zpomalení, aby se americká měna již druhý měsíc po sobě propadla o 100 a více bodů.
img

BREAKING: ECB snižuje sazby o 25 bazických bodů!

06.06.2024 Evropská centrální banka dnes ve 14:15 oznámila své poslední rozhodnutí o měnové politice. Žádné překvapení se nekonalo - sazby byly sníženy o 25 bazických bodů, což je v souladu s očekáváním trhu. Sazba vkladové facility byla snížena ze 4,00 % na 3,75 %. Jednalo se o první snížení sazeb ECB od roku 2019. ECB byla také druhou centrální bankou G7, která zahájila cyklus uvolňování, poté co se včera rozhodla snížit sazby Bank of Canada.
img

EUR/USD: Co by mohlo zastavit růst eura? Hypotéza

29.05.2024 Pár EUR/USD je už téměř měsíc a půl ve fázi růstu, ke kterému mám spoustu otázek, protože býčí obchodníci útočí téměř za jakýchkoli podmínek. Informační pozadí může být různé a v poslední době různé i bylo, ale ve většině případů jsme viděli růst evropské měny. Co mohlo být jeho příčinou a jak dlouho potrvá?
img

Instrumenty s pevným výnosem: Chce to klid a chytit příležitost za pačesy

15.04.2024 Se zpomalením ekonomiky budou ve výhodě kvalitní aktiva, zejména státní dluhopisy do 5 let. Potenciální snížení sazeb centrálními bankami ve druhém čtvrtletí naznačuje prodloužení durace, a to navzdory obavám z politiky a inflace.
img

🔴EURUSD se pohybuje okolo 1,075 před ECB

11.04.2024 Včera nás překvapilo zveřejnění vysoké inflace ze Spojených států, kde vysoké ceny ropy a stále silný spotřebitel zvyšují cenové tlaky. Dnes nás čeká rozhodnutí ECB a později inflace PPI z USA, což by mohlo potenciálně vytvořit ještě silnější tlak na měnový pár EUR/USD. Co by mohlo změnit dnešní zasedání ECB a zahájí banka sérii škrtů centrálních bank zemí G10?
img

ECB sníží sazby poprvé v červnu

10.04.2024 Evropská centrální banka ponechá tento týden nastavení úrokových sazeb beze změny. Navzdory tomu, že utažený trh práce i rostoucí mzdové náklady představují riziko dalšího roztočení cenového růstu, většina guvernérů ECB je za jedno v tom, že je úrokové sazby třeba snížit ještě před začátkem léta. My první uvolnění měnových podmínek očekáváme v červnu. Další kroky ve stejném rozsahu, tedy 25 bb by měly následovat každé čtvrtletí, a to až do doby, než klíčová sazba dosáhne své neutrální úrovně.
img

ECB sníží sazby poprvé v červnu

05.03.2024 Evropská centrální banka ponechá tento týden nastavení úrokových sazeb beze změny. Naše očekávání jejich prvního snížení jsme nicméně posunuli ze září letošního roku na červen. Tuto změnu umožnil námi očekávaný vývoj inflace, která by se v příštím roce měla dostat udržitelněji k inflačnímu cíli poté, co 2 % dosáhne již letos na podzim. Zároveň ale vzhledem k utaženému trhu práce a svižně rostoucím mzdám neočekáváme, že by tempo utahování měnových podmínek mělo být nějak razantní. Naše prognóza počítá se snižováním sazeb o 25 bb jednou za kvartál, a to až do doby, než depozitní sazba dosáhne úrovně dvou procent.
img

Čtyři důvody, proč ECB zůstává v klidu a snižování sazeb odkládá

26.02.2024 Pokles spreadu mezi italskými a německými státními dluhopisy (BTP/Bund), spreadu evropských firemních dluhopisů i swapového spreadu pod dlouhodobý průměr znamená, že ECB nic netlačí, aby začala snižovat sazby či přestala s omezováním své rozvahy. Dluhopisové trhy už přehodnotily svá očekávání letošního poklesu sazeb, a pokud bude ECB snižování dál odkládat, čelí evropské výnosové křivky riziku, že dlouhodobé výnosy porostou po zbytek čtvrtletí rychleji než dlouhodobé.
img

EUR/USD. 6. února. Medvědi jsou povzbuzeni Powellovým proslovem

06.02.2024 V pondělí pár EUR/USD nadále klesal, a to až ke korekční úrovni 100,0 % (1,0725). Odraz kotací páru od této úrovně nám umožní počítat s obratem ve prospěch evropské měny a určitým růstem směrem k úrovni Fibo 76,4 % – 1,0823. Konsolidace kotací pod úroveň 1,0725 zvýší pravděpodobnost dalšího poklesu k další úrovni 1,0644.
img

Výsledky zasedání ECB. Jaké závěry lze vyvodit?

26.01.2024 Kromě prezentace výsledků hlasování o úrokových sazbách vydává centrální banka na konci zasedání obvykle prohlášení, což není totéž jako projev prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové a což obvykle reflektuje názory členů Rady guvernérů na současný stav ekonomiky, klíčové ekonomické indikátory, vyhlídky, prognózy a další. Podívejme se, co ECB sdělila tentokrát.
img

ECB sníží sazby poprvé v září

24.01.2024 Evropská centrální banka ponechá tento týden nastavení úrokových sazeb beze změny. Pozornost bude směřovat na ekonomický vývoj v letošním roce, na přetřes může přijít velikost bilanční sumy centrální banky. Pro další nastavení měnové politiky bude klíčový mzdový vývoj, jehož výsledky za první čtvrtletí letošního roku se dozvíme v květnu. Domníváme, že centrální banka si bude chtít být skutečně jistá, že se inflace udržitelně blíží k jejímu 2% cíli.
img

MAKRO: Shrnutí rozhodnutí centrálních bank

14.12.2023 Obchodníkům byla tento týden nabídnuta řada měnověpolitických rozhodnutí hlavních centrálních bank. Klíčovou událostí týdne bylo včerejší rozhodnutí FOMC, ale pozorně sledovány byly i 4 centrální banky, které svá rozhodnutí oznámily dnes. Níže uvádíme stručný přehled všech 5 rozhodnutí oznámených tento týden.
img

Tisková konference ECB po rozhodnutí

14.12.2023 Evropská centrální banka dnes na svém zasedání ponechala úrokové sazby beze změny. Nový soubor prognóz ukázal na pomalejší celkovou i jádrovou inflaci v letech 2023 a 2024 a také na nižší růst HDP. V horizontu prognózy (až do roku 2026) se neočekává pokles jádrové inflace na 2% cíl. Očekává se, že reinvestice PEPP zpomalí ve druhé polovině roku 2024 a zastaví se do konce příštího roku.
img

➡️EURUSD nad 1,09 před ECB

14.12.2023 Nedostatek zvýšení úrokových sazeb v eurozóně se zdá být více než jisté. Klíčovou otázkou však je, zda ECB v příštím roce změní komunikaci ohledně úrokových sazeb. Po mnoho měsíců bankéři ECB naznačovali, že úrokové sazby by mohly být udržovány na stejné úrovni po celý příští rok, ale zároveň může výrazný pokles inflace a riziko recese přimět ECB ke snížení sazeb dříve než Fed. . Pivot Fedu navíc umožňuje podobný krok ECB.
img

Forex: ECB - stabilita sazeb a posun k neutrální rétorice

14.12.2023 Zatímco včera večer doručil Fed trhům holubičí překvapení, dnes bude v centru pozornosti ECB. Podobně jako na druhé straně Atlantiku nečekáme změnu úrokových sazeb, k posunu ale dojde v rétorice centrální banky. Předpokládáme, že ECB zvolí relativně neutrální tón, kdy na jedné straně de facto vyloučí další zvyšování úrokových sazeb, na druhé však trhům rozhodně neslíbí jejich brzký pokles. To, že cyklus utahování měnové politiky je již na svém vrcholu, dokládá pohled na poslední makro čísla v eurozóně.
img

Forex: ECB pozdrží signály ohledně snižování sazeb v příštím roce

14.12.2023 Dnešní zasedání ECB podle nás nepřinese změnu v nastavení úrokových sazeb. Rétorika by měla zároveň zůstat neutrální. Na jednu stranu zřejmě vyzdvihne příznivý dezinflační trend a na stranu druhou opět zdůrazní opatrnost a obecnou nejistotu ohledně dalšího setrvalého poklesu inflace a dosáhnutí dvouprocentního cíle. Na zasedání by zároveň již mohlo padnout rozhodnutí o rozšíření kvantitativního utahování skrze omezení reinvestic splatných instrumentů v rámci programu PEPP. To by mohlo začít již na jaře příštího roku. ECB zřejmě zůstane opatrná v signalizaci snižování sazeb v příštím roce, trh je však již celkem agresivní, když očekává pokles sazeb o zhruba 125 bb do konce příštího roku.
img

Forex: FED i ECB ponechají sazby beze změny

12.12.2023 Americká i Evropská centrální banka ponechají tento týden sazby na stávajících úrovních. Výrazně zřejmě nepřekvapí ani jejich nové prognózy či rétorika. S avizováním začátku cyklu uvolňování měnových podmínek si podle našeho názoru budou chtít obě instituce počkat až na příští rok, kdy bude jasnější, že se inflace bezpečně vrací k jejich cílům. Nedávný pokles delších úrokových sazeb by Evropská centrální banka mohla využít k oznámení dalšího omezování reinvestic. Tentokrát by mohlo jít o pandemický program PEPP, a to v rozsahu 10 mld. EUR měsíčně s platností od března či dubna. Jedná se však o relativně malý objem, takže by finanční trhy mohly tuto informaci bez větších problémů vstřebat.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Fed i ECB ponechají tento týden sazby beze změny

11.12.2023 Americká i evropská centrální banka ponechají tento týden sazby beze změny, zásadní obrat nečekáme ani v jejich rétorikách. ECB by mohla předběžně oznámit, že od jara začne redukovat reinvestice z pandemického programu. Americká inflace v listopadu zřejmě díky nižším cenám pohonných hmot dále zvolní, její jádrová složka se však i nadále bude držet poměrně vysoko. I přes nižší ceny na tamních čerpacích stanicích prodeje pohonných hmot v listopadu poklesly, stejně tak prodeje aut. Americké maloobchodní tržby tak v listopadu zřejmě mírně meziměsíčně poklesnou.
img

EURO se propadá po zveřejnění zápisu ze zasedání ECB

23.11.2023 Zápis ECB byl zveřejněn dnes ve 13:30. Dokument týkající se říjnového zasedání, na kterém byly sazby ponechány beze změny. Banka usoudila, že sazby jsou již dostatečně restriktivní, aby posunuly inflaci zpět k cíli. Nicméně nám byly nabídnuty některé jestřábí komentáře od členů ECB, které signalizovaly, že práce na inflaci ještě není dokončena, takže existovala naděje, že možná zápis z ECB bude obsahovat směrnice, které nechávají dveře otevřené pro další zvýšení sazeb.
img

NAPŘÍČ TRHY

27.10.2023 Evropská centrální banka včera v souladu s očekáváním ponechala svou depozitní sazbu na 4,0 %. Po šestnácti měsících kontinuálního zvyšování sazeb z úrovně -0,5 % si tak ECB konečně vybrala pauzu. Úrokové sazby se totiž podle centrální banky již nacházejí na dostatečně restriktivní úrovni, která by měla zajistit návrat inflace zpět k 2% cíli. Nejnovější makro čísla dle ECB tento scénář potvrzují. Celková inflace v září klesla z meziročních 5,3 % na 4,3 %, nejnižší úroveň za poslední dva roky.
img

ECB si vybírá pauzu, depozitní sazba beze změny na 4,0 %

26.10.2023 Evropská centrální banka dnes v souladu s očekáváním ponechala svou depozitní sazbu na 4,0 %. Po šestnácti měsících kontinuálního zvyšování sazeb z úrovně -0,5 % si tak ECB konečně vybrala pauzu. Úrokové sazby se totiž podle centrální banky již nacházejí na dostatečně restriktivní úrovni, která by měla ve střednědobém horizontu zajistit návrat inflace zpět k 2% cíli.
img

Tisková konference ECB

26.10.2023 Evropská centrální banka (ECB) na dnešním zasedání ponechala úrokové sazby beze změny, což je v souladu s očekáváním trhu. Prohlášení zveřejněné spolu s rozhodnutím ukázalo, že současná úroveň sazeb je v souladu s dosažením 2% inflačního cíle a že může být nutné držet sazby na zvýšených úrovních po delší dobu.
img

BREAKING: ECB ponechává sazby beze změny, EURUSD posiluje!

26.10.2023 Očekává se, že inflace zůstane vysoká po delší dobu se silnými domácími cenovými tlaky. Inflace se však v září výrazně snížila v důsledku silné srovnávací základny a základní inflační opatření se uvolňují.
img

NAPŘÍČ TRHY

26.10.2023 Po deseti zasedáních a šestnácti měsících, kdy ECB postupně dostala svou depozitní sazbu z -0,5 % až na 4,0 %, přijde dnes konečně čas vybrat si pauzu. Tu centrální banka signalizovala již na svém zářijovém zasedání a pro trhy by nemělo jí o žádné překvapení. Jednoduše řečeno – aktuální úrokové sazby jsou z pohledu centrální banky již na dostatečně restriktivní úrovni ke zkrocení inflace.
img

ECB: sazby zůstanou beze změny po delší období

24.10.2023 Evropská centrální banka již avizovala, že další zvyšování úrokových sazeb by nemuselo být potřeba. Měnová politika tak na čtvrtečním zasedání zůstane s největší pravděpodobností beze změny. Výzvou pro centrální banku bude růst dlouhodobých úrokových sazeb, který také výrazně přispívá k utahování měnových podmínek, a tím ohrožuje případný hospodářský růst. Zároveň by ale rostoucí mzdy a utažený trh práce mohly v příštím roce vést k dalšímu zrychlení inflace. ECB tak s dalšími kroky bude chtít pravděpodobně vyčkat na nová data z reálné ekonomiky (HDP za třetí čtvrtletí bude zveřejněn v prosinci) a také na revizi strategie využívání jejích klíčových nástrojů, která by měla proběhnout na jaře.
img

NAPŘÍČ TRHY

23.10.2023 Na hlavních trzích pokračuje příběh svižného růstu delších výnosů, který se odehrává především na americké výnosové křivce. Během minulého týdne se výnos desetiletého státního dluhopisu vyšplhal až na 4,99 %, tedy na nejvyšší úroveň od roku 2007. Vyšší výnosy učebnicově nesvědčí celé paletě rizikových aktiv – ať jde o americké akciové trhy nebo měny rozvíjejících se trhů, kam se řadí i středoevropské měny v čele se slábnoucí korunou. V tomto týdnu budou trhy ve Spojených státech zajímat jak tradiční čísla z trhu práce (žádosti o dávky v nezaměstnanosti), tak především předběžný odhad HDP za třetí kvartál. Připomeňme, že americké ekonomice se v posledních měsících daří nad očekávání dobře a odhad atlantského Fedu (GDPNow model) indikuje anualizovaný růst o celých 5,4 %. My s trhem předpokládáme o něco slabší, ale stále velmi robustní zrychlení růstové dynamiky na 4 %.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Silný výkon americké ekonomiky ve Q3 a stabilita sazeb ECB

23.10.2023 Tento týden zahájí zveřejněním indikátorů sentimentu, které by v eurozóně měly obecně ukázat na mírné zlepšení. Zářijový PMI v eurozóně by měl vzrůst ve zpracovatelském průmyslu a stagnovat ve službách. Německý IFO index by se díky očekáváním do budoucna měl poprvé od letošního dubna zlepšit. Celkově však hodnoty indikátorů zůstanou nízké. Vyhodnocení nejistoty ohledně vývoje ekonomiky eurozóny bude také předmětem diskuse uvnitř ECB na čtvrtečním zasedání, na kterém by však měly úrokové sazby zůstat beze změny. Ve čtvrtek bude zároveň zveřejněn výkon americké ekonomiky za Q3, která podle nás mezičtvrtletně vzrostla o silných 4,8 % q/q (anualizovaně). Důvodem je zejména silná spotřeba domácností, jejíž pokračující růst by mohl vzhledem k vyvíjeným inflačním tlakům zvýšit sázky na růst sazeb Fedu.
img

Lagarde Q&A - Někteří členové dali přednost pauze

14.09.2023 Trh oceňuje pouze 10-15% pravděpodobnost dalšího zvýšení ze strany ECB v tomto roce a snížení úrokových sazeb začíná oceňovat v březnu 2024. Před tiskovou konferencí, ale po rozhodnutí, trh oceňoval 30% pravděpodobnost dalšího zvýšení.
img

Forex: ECB si dnes vybere pauzu, se zvyšováním sazeb však ještě nemusí být konec

14.09.2023 Evropská centrální banka dnes podle našeho názoru ponechá úrokové sazby beze změny. Námi původně očekáváné poslední zvýšení sazeb v září podle nás centrální banka přesune až na prosinec. Myslíme si, že s ohledem na nejednoznačná data ECB raději zvolí vyčkávací taktiku. Oproti předchozím zasedáním je však to dnešní spojeno s vyšší mírou nejistoty. Z hlediska dat dnes budou zveřejněna pouze ta z USA. Maloobchodní tržby by směrem vzhůru měly táhnout především vyšší ceny pohonných hmot a stále solidní prodeje v oblasti služeb. Zveřejněn bude rovněž srpnový vývoj cen průmyslových výrobců a počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti za minulý týden.
img

ECB: zvýšení sazeb se odkládá, tón ale zůstane jestřábí

13.09.2023 Na zářijovém zasedání si ECB podle našeho názoru dá se zvyšováním úrokových sazeb pauzu. Důvodem budou data, která od jejího minulého zasedání přicházela z eurozóny a indikovala rizika zpomalení tamního hospodářského růstu. Nová prognóza z dílny ECB tak zřejmě přinese mírnou revizi HDP směrem dolů. Z těchto důvodů si evropští centrální bankéři budou podle nás chtít počkat na další sérii dat z reálné ekonomiky, vývoj cen energií i směřování fiskálních politik. Zároveň však inflace zůstává vysoká a směrem nahoru jsou vychýlena i její rizika. Další zvýšení sazeb tak podle našeho odhadu ECB dodá v prosinci (ačkoli nelze vyloučit i říjnové zasedání), přičemž od nového roku zintenzivní i proces kvantitativního utahování. První snížení sazeb čekáme až počátkem roku 2025.
img

EURUSD v blízkosti denních maxim po komentáři Holzmanna

28.08.2023 Měnový pár EUR/USD v uplynulé hodině rostl, přičemž v poslední půlhodině se zisky ještě zrychlily. Stalo se tak po komentáři, který přednesl člen ECB Holzmann. Holzmann udeřil na jestřábí notu a naznačil, že patří mezi tvůrce politiky, kteří se rozhodují pro zvýšení sazeb na zářijovém zasedání (14. září 2023). Upozornil však, že důvody pro zvýšení sazeb existují, pokud se neobjeví zásadní překvapení. Je třeba poznamenat, že koncem tohoto týdne budou zveřejněny bleskové údaje o CPI z evropských zemí za srpen, což je údaj, který má největší vliv na rozhodovací proces v ECB.
img

Italské rizikové spready v laufu, ale jen díky ECB

12.07.2023 Itálie je znovu v kurzu. Nejde však ani tak o destinaci pro letní dovolenou, ale o vývoj na italském bondovém trhu – a zvláště zužující se spread vůči srovnatelným německým dluhopisům. Ještě na podzim minulého roku činila tato úroková přirážka u desetiletého papíru 250 bazických bodů, což vyvolalo na trzích opětovné obavy o udržitelnost italského dluhu.
img

Fed ponechá sazby beze změny, ECB je zvýší o 25 bazických bodů

13.06.2023 Americká centrální banka ve středu ponechá podle našich předpokladů nastavení úrokových sazeb beze změny. Nejzajímavější na jejím zasedání bude zveřejnění nové prognózy a mediánu výhledu úrokových sazeb. Ten se může posunout mírně směrem nahoru a indikovat ještě jedno zpřísnění měnových podmínek. U HDP a inflace čekáme zvýšení odhadu, u míry nezaměstnanosti naopak její snížení. Evropská centrální banka ve čtvrtek podle nás zvedne sazby o dalších 25 bb. Takovéto kroky čekáme pak ještě dva, a to v červenci a září. Depozitní sazba by se tak na podzim měla dostat na 4 %. K návrtu inflace na cíl bude ale třeba i další omezování bilanční sumy. To by podle našeho odhadu mělo začít od února týkat i reinvestic z pandemického programu.
img

BREAKING: EUR spadlo po růstu sazeb o 25 bps!

04.05.2023 Evropská centrální banka dnes ve 14:15 oznámila své rozhodnutí o měnové politice. Podle očekávání se ECB rozhodla zpomalit tempo zvyšování sazeb z 50 na 25 bazických bodů. Hlavní sazba se zvýšila z 3,00 na 3,25 %. Sazba refinancování vzrostla z 3,50 na 3,75 %. Sazby ECB nebyly takto vysoko od konce roku 2008!
img

Fed zvýší sazby o 25 bb, ECB o 50

02.05.2023 Tento týden bude patřit centrálním bankám. Ve středu ta americká podle našeho odhadu završí současný cyklus zvyšování úrokových sazeb 25bodovým „hikem“. Na úrovni 5,00-5,25 % pak klíčová sazba podle našeho odhadu zůstane až do začátku roku 2024. Na rozdíl od finančních trhů se snižováním sazeb v letošním roce nepočítáme.
img

Forex: Splní dnes ECB, co slíbila? Toť otázka

16.03.2023 ECB se svou vlastní vinou dostala do prekérní situace. Poněkud nezvykle se totiž již na minulém zasedání zavázala, že i na tom dnešním zvýší úrokové sazby o 50 bb. Ve světle aktuálních potíží v bankovním trhu, dnes již na obou stranách Atlantiku, se ale uvedený slib může jevit jako silný závazek. Moc si ale nedovedeme představit, že by ho evropští centrální bankéři nedodrželi. Na druhou stranu zvýšení sazeb v současné době může sentiment na trzích dále zhoršit.
img

ECB zvýší sazby o 50 bb, jak slíbila

15.03.2023 Na svém čtvrtečním zasedání Evropská centrální banka pravděpodobně zvýší úrokové sazby o 50 bazických bodů tak, jak již avizovala. Tento krok očekáváme i navzdory panice, kterou na trzích vyvolal pád tří amerických bank. Předpokládáme, že po odeznění počátečního šoku se pozornost vrátí zpět k inflaci, která je výrazně nad cílem ECB. Náš odhad proto počítá s tím, že úrokové sazby půjdou nahoru i v následujících měsících.
img

Člen ECB Holzmann se rozhodl pro 4 silná zvýšení

06.03.2023 Holzmann z ECB požaduje zvýšení o 50 bp na příštích 4 zasedáních. Kromě toho by si přál, aby byl do snížení rozvahy zahrnut program PEPP, jehož splatné nástroje jsou prozatím reinvestovány. Podle jeho názoru by měl být PEPP „stažen“ do QT na podzim. Tyto komentáře jsou velmi jestřábí, nicméně Holzmann patří v ECB do extrémní skupiny „ultrahawků“.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 19.12.2022

19.12.2022 Během minulého týdne burzy rostly. S&P 500 odepsal 2,1 %. Nyní se SPX obchoduje cca 20 % pod svým historickým maximem, kterého dosáhl začátkem roku. Volatilita opět vzrostla nad psychologickou hranici 20 bodů. Aktuální výprodeje souvisí se zasedáním Fedu a ECB. Ty pohřbily naděje na brzké uvolňování měnové politiky. Aktuálně jsou akcie stále na vysokých hodnotách a rizika zůstávají nakloněna směrem dolů. Dalším faktorem, který rozhodne o směřování trhů bude výsledková sezóna za 4Q.
img

Ranní okénko - Jestřábí postoj ECB k úrokovým sazbám, opatrnost ve snižování bilance

16.12.2022 Údaj o vývoji cen v české ekonomice dnes doplní statistika cen průmyslových výrobců. Ty na rozdíl od těch spotřebitelských nezohledňují šok zdražení energií se zpožděním a jak jsme upozorňovali v rámci měsíčních odhadů, meziměsíčně se dostavil jejich pokles, a to o 1 % - ještě výrazněji, než jsme odhadovali (-0,3 % vs +0,3 % trh). Z globálního pohledu budou zajímavější indikátory PMI, které dnes vyjdou nejprve v Evropě a následně v USA. Očekávání trhu jsou pro Něměcko a eurozónu nastavena na stagnaci.
img

Forex: PMI v Evropě zůstávají nízko, jejich pesimismus se ale zatím výrazněji neprojevil

16.12.2022 Index nákupních manažerů (PMI) zůstal pravděpodobně i v prosinci jak v Německu, tak eurozóně viditelně pod 50 body, což nadále indikuje zhoršování ekonomických podmínek. Data z reálné ekonomiky nicméně dosud výrazně pesimistické vyznění těchto indikátorů nepodporovala. V eurozóně tak sice na jednu stranu roste pravděpodobnost recese, podle včera představené prognózy ECB by však měla být krátká a mělká. Z domácích dat dnes budou zveřejněny listopadové ceny průmyslových výrobců, jejichž meziroční růst podle našeho odhadu znovu zpomalil.
img

Jestřábí ECB zvýšila sazby o 50bps

15.12.2022 Evropská centrální banka dnes dle očekávání zvýšila depozitní sazbu o 50 bazických bodů na 2,0 %. Zpomalením tempa růstu úrokových sazeb z říjnových 75bps na 50bps se tak cyklus utahování měnové politiky v eurozóně dostal do další fáze. Tu by měl v příštím roce doplnit i program kvantitativního utahování, jehož základní principy dnes centrální banka oznámila. Interpretovat dnešní zpomalení tempa zvyšování sazeb jakožto holubičí obrat by však bylo chybou.
img

Forex: ECB zvýšila úrokové sazby o 50 bb

15.12.2022 ECB dnes rozhodla v souladu s očekáváním o navýšení úrokových sazeb o 50 bb. Toto tempo utahování měnové politiky hodlá podle svého vyjádření udržet i nadále, protože má před sebou v boji s inflací ještě dlouhou cestu. Centrální banku k tomu vedou nová data, která vyústila ve výrazné přehodnocení prognózy celkové i jádrové inflace v příštím roce směrem vzhůru.
img

Forex: FED i ECB zvýší sazby shodně o padesát bazických bodů

13.12.2022 Tento týden patří centrální bankám. Americká centrální banka zasedne k jednacímu stolu zítra, následovat jí bude evropská ve čtvrtek. Obě podle našeho odhadu zvýší úrokové sazby shodně o 50 bb. Zatímco u Fedu bude pozornost směřovat na to, kam až může klíčová sazba vystoupat, přičemž nápovědu může poskytne nový medián výhledu úrokových sazeb Fedu, u ECB to bude diskuze kolem snižování bilanční sumy. Pozornost si zaslouží i nová prognóza Evropské centrální banky, která pravděpodobně přinese výraznou revizi inflace směrem nahoru, dynamika HDP může být naopak upravena směrem dolů.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 12.12.2022

12.12.2022 Během minulého týdne burzy rostly. S&P 500 odepsal 3,4 %. Nyní se SPX obchoduje cca 18 % pod svým historickým maximem, kterého dosáhl začátkem roku. Volatilita opět vzrostla nad psychologickou hranici 20 bodů. Výprodeje byly korekcí předchozího příliš euforického vývoje. Aktuálně je podle našeho názoru euforie přehnaná a rizika zůstávají nakloněna směrem dolů. Tento týden se uskuteční řada zasedání centrálních bank. Kromě Fedu a ECB zasedá i BoE. Jakákoliv prohlášení centrálních bankéřů mají potenciál stát se kurzotvornými událostmi. 
img

Americká inflace a Powellův projev

30.11.2022 Současné značení vln je zcela jasné a pozadí zpráv složité. Americký dolar nyní roste. Trh však není ochoten jakkoli po něm zvyšovat poptávku, takže i když se zkonstruuje jedna korekční vlna směrem dolů, stále existují významné problémy. Když si vzpomeneme na několik členů FOMC, kteří v posledních týdnech hovořili o stavu ekonomiky, jejich rétorika je nyní ještě ostřejší. Přestože trh očekává zpomalení tempa utahování PEPP, rétorika představitelů Fedu naznačuje, že je stále přísnější, takže je vhodná doba, aby americký dolar obnovil svůj vzestupný trend. Ale jak jsem již zmínil, trh není ohromen dolarem a není ochoten jej z nějakého důvodu kupovat.
img

Ranní okénko - Nedostatečné zpřísňování podmínek financování v eurozóně

26.10.2022 Dnešek patří ekonomickým datům z USA, i těch ale bude poskrovnu. Dorazí údaje o prodejích nových rodinných domů za září, kde jsme v posledních měsících (s výjimkou srpna) mohli pozorovat převážně klesající trend na pozadí růstu úrokových sazeb u hypoték. Snižující se investice do bydlení se pak negativně projevuje ve statistice HDP, která bude za třetí kvartál publikována zítra. Konsensus trhu je na anualizovaných 2,4 % čili zhruba 0,6 % oproti předchozímu kvartálu.
img

ECB zvýšila sazby o historických 75bps

08.09.2022 Evropská centrální banka se na dnešním zasedání rozhodla pokračovat v normalizaci měnové politiky a v souladu s očekáváním trhu zvýšila depozitní sazbu o 75 bazických bodů na 0,75 %. To je z hlediska velikosti největší jednorázový nárůst úrokových sazeb od vzniku eurozóny. ECB se zároveň díky takto razantní reakci přiblížila dolní hranici pásma tzv. neutrální sazby (odhadované mezi 1-2 %), nad kterou by měla měnová politika začít působit restriktivně.
img

ECB přitvrdí měnovou politiku

08.09.2022 Zatímco v červenci se ECB po osmi letech vymanila z pasti záporných úrokových sazeb, dnešní zasedání by mělo potvrdit odhodlání centrální banky dále normalizovat měnovou politiku. Vzhledem k jestřábím komentářům posledních týdnů se jeví nejpravděpodobněji (a v souladu s očekáváním trhu) relativně agresivní reakce v podobě zvýšení depozitní sazby o 75bps.
img

Rozbřesk: ECB přitvrdí měnovou politiku nehledě na hrozbu recese

08.09.2022 Zatímco v červenci se ECB po osmi letech vymanila z pasti záporných úrokových sazeb, dnešní zasedání by mělo potvrdit odhodlání centrální banky dále normalizovat měnovou politiku. Vzhledem k jestřábím komentářům posledních týdnů se jeví nejpravděpodobněji (a v souladu s očekáváním trhu) relativně agresivní reakce v podobě zvýšení depozitní sazby o 75bps.
img

Ranní okénko - ECB končí s forward guidance, další hiky jsou na obzoru

22.07.2022 S koncem týdne se v ekonomickém kalendáři dostáváme k výsledkům šetření mezi nákupními manažery PMI pro Německo, eurozónu i USA. Odhady jdou směrem k mírnému meziměsíčnímu poklesu, ale setrvání nad 50 body, tj. v pásmu značícím expanzi. Nicméně podobné průzkumy se v posledních týdnech ukázaly být dost rozkolísané.
img

Euro během konference Lagardeové smazalo zisky

21.07.2022 Tisková konference předsedkyně ECB Lagardeové je u konce a její výsledek způsobil pohyby na trhu. Pár EUR/USD smazal všechny zisky, které nabyl při ohlášení zvýšení sazeb o 50 bp. Stalo se tak v reakci na slova, která potvrzovala, že se nezměnila cílová úroková sazba, ale jen dynamika zvyšování.
img

ECB předstvuje nový "protikrizový" program nákupu aktiv

21.07.2022 Evropská centrální banka se rozhodla zvýšit úrokové sazby o více než bylo původně oznámeno. To znamená, že ECB vnímá inflaci jako vážný problém, ale zároveň se rozhodla vytvořit nástroj, pomocí kterého bude řešit nežádoucí pohyby spreadů dluhopisů.
img

ECB zvýší depozitní sazbu o 25 bb a představí nástroj boje proti fragmentaci

19.07.2022 K jednacímu stolu ve čtvrtek zasedne Evropská centrální banka. Ta již avizovala, že na tomto zasedání zvýší depozitní sazbu o 25 bb. Vyloučit nelze ani 50bodové zvýšení. Zároveň bude představen program na zabránění fragmentace evropského dluhopisového trhu. Že by ECB oznámila nějaký cílovaný spread, úroveň výnosů či limit programu, nepředpokládáme. Do konce roku očekáváme zvýšení sazeb o dalších 125 bb. To už se bude týkat všech tří klíčových sazeb. Rizika se koncentrují ve směru ještě razantnějšího utažení měnových podmínek. Vrchol sazeb vidíme na 2 %, kam by se depozitní sazba měla dostat v roce 2024.
img

ECB otevírá další dva velké penězovody ze „severu“ na „jih“, potenciálně rozbíjí jednotný trh EU. Aby oddálila bankrot Itálie & spol.

04.07.2022 Už za necelé tři týdny zahájí Evropská centrální banka cyklus zvyšování úrokových sazeb. Zvýší je poprvé od roku 2011. Ocitá se tudíž na křižovatce. Předlužené země typu Itálie by totiž nemusely vysoké úroky unést, takže by se mohly zhroutit v bankrotu. Tomu se nyní bude ECB snažit zabránit za každou cenu, dokonce za cenu vážného narušení, ba rozbití jednotného trhu EU. Pokud by totiž padla Itálie, může padnout euro – a to je politicky zcela nepřijatelné.
img

Ranní okénko - Důvěra v ekonomiku eurozóny klesá

29.06.2022 Inflace v Německu podle očekávání v červnu zmírnila meziměsíční tempo z 0,9 % na 0,4 %, což by ji v meziročním srovnání udrželo na 7,9 %. Z eurozóny dorazí výsledky konjunkturálního průzkumu měřícího celkovou důvěru v ekonomiku, průmysl, služby a náladu mezi spotřebiteli.
img

ECB: Jasná strategie na letní prázdniny, zářím počínaje více nejistoty

23.06.2022 Evropská centrální banka (ECB) potvrdila, že na červencové schůzi zvýší úrokové sazby o 25 bazických bodů. To už je jisté. Nejistota však přetrvává ohledně rozsahu dalšího zvyšování, až léto skončí. Bude záležet hlavně na vývoji indexu HICP a inflačních očekávání. Eurozóna patrně do konce 3. čtvrtletí opustí éru záporných sazeb (což byl stejně ekonomický nesmysl). My máme za to, že cyklus zvyšování sazeb bude možná rychlejší a s menšími nárůsty, než trh s penězi očekává, zejména pokud bude ekonomický růst ve druhé polovině roku dál zpomalovat. Riziko recese je v letošním roce nízké. Ale eurozóna teď nepochybně čelí ekonomické stagnaci.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 20.06.2022

20.06.2022 Během minulého týdne burzy citelně oslabily. S&P 500 odepsal 5,8 %, což představuje nevýznamnější týdenní pokles od března 2020. Volatilita zůstává zvýšená (VIX na 31). Klíčovým faktorem je globální utahování měnové politiky – kromě Fedu zvyšovala sazby i BoE a překvapivě i Švýcarská centrální banka. Přestože Powell investory uklidňoval, hrozí, že reálně bude muset Fed udělat více. Tento týden bude bohatý na vyjádření amerických centrálních bankéřů (viz. tabulka).
img

Ranní okénko - Měkké přistání Fedu může bolet

16.06.2022 Dnes dorazí z Česka ceny výrobců za květen, z USA pak série dat týkající se nemovitostního trhu. Především se ale dále rozleží dojmy ze včerejšího zasedání Fedu, i narychlo svolané schůzky ECB. Fed zvýšil sazby o 75 bodů, představil zároveň cestu do restriktivního teritoria s finální sazbou těsně pod 4 %. ECB dohnala resty a oznámila to, co se od ní čekalo již před týdnem. V boji s možnou fragmentací na evropských dluhopisových trzích využije reinvestice prostředků plynoucích z pandemického balíčku nákupu aktiv. Zároveň se pokusí vymyslet nový nástroj pro „pomoc“ hluboce zadluženým státům. Průmysl v eurozóně skončil podle očekávání meziměsíčně těsně nad nulou, na americký maloobchod naopak dopadly vysoké ceny a ten si tak připsal nečekaný meziměsíční pokles.
img

Forex: Fed přitlačil na pilu s 75bodovým hikem a novou projekcí

16.06.2022 Ceny vstupních materiálů pro český průmysl nadále zdražovaly vysokým tempem. Dnes budou ještě investoři vstřebávat včerejší 75bodový hike od Fedu. Projekce úrokových sazeb členů FOMC naznačují 3,4 % pro letošní rok a vrchol na 3,8 % v příštím roce. Scénář hladkého přistání se pomalu oddaluje, nicméně J. Powell v něj stále pevně věří i navzdory agresivnějšímu utahování měnové politiky. V reakci na mimořádné zasedání ECB evropské akciové indexy zamířily výše.
img

Ranní komentář: Fed zvýšil sazby o 75bp., ECB hasí požár na trhu s dluhopisy

16.06.2022 Americká centrální banka včera podle očekávání zvýšila sazby o 75bp. a v následných projekcích naznačila, že by letos měly růst o dalších 175bp. Zároveň zveřejnila projekce, ve kterých počítá s rychleji rostoucí inflací a nezaměstnaností a se zpomalující ekonomikou. Očekávání trhu tak po rapidní změně z minulého pátku byla více méně naplněna a indexy na včerejší zasedání Fedu reagovaly růstem.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

ECB urychlí práce na mechanismu, který zmírní rozdíly ve výnosech dluhopisů

15.06.2022 Evropská centrální banka (ECB) urychlí práce na mechanismu, který pomůže zmírnit rozdíly ve výnosech státních dluhopisů eurozóny. ECB to uvedla po dnešním mimořádném zasedání Rady guvernérů, které nečekaně svolala, aby projednala zejména výprodej na trzích dluhopisů z poslední doby. Finančně slabé a silně zadlužené země na jižním křídle eurozóny totiž čelí citelnému růstu nákladů na obsluhu státního dluhu.
img

Forex: Mimořádné zasedání ECB nepřineslo nic nového

15.06.2022 Dubnová průmyslová produkce v eurozóně dle očekávání mírně vzrostla meziměsíčně o 0,4 %, hlavním tahounem byla zejména výroba elektřiny. Oproti konsensu analytiků (+0,5 % m/m) byl její růst jen nepatrně slabší. V meziročním srovnání byl objem výroby o 2 % nižší, když nadále působil negativní vliv omezení v dodavatelských řetězcích.
img

ECB bude flexibilná pri reinvestovaní programu PEPP

15.06.2022 ECB dnes oznámila mimoriadne zasadnutie, na ktorom sa malo diskutovať o podmienkach na trhu v súvislosti s prognózami prísnejšej menovej politiky a mnohí investori dúfali v konkrétne rozhodnutia politikov.
C:\fakepath\ecb brusel.jpg

ECB svolala mimořádné zasedání, zabývat se bude výprodejem na trzích

15.06.2022 Evropská centrální banka (ECB) na dnešek nečekaně svolala mimořádné zasedání Rady guvernérů, které se bude konat v Miláně a na kterém chce projednat zejména výprodej na trzích dluhopisů z poslední doby. Informovala o tom agentura Reuters. Rozhodnutí ECB podtrhuje obavy z růstu nákladů na obsluhu státního dluhu zejména slabších zemí na periferii eurozóny.
img

Ranní okénko - ECB chce zvýšit sazby v červenci o 25bb, inflace v ČR znovu zesílila, v USA její tempo zvolňuje

10.06.2022 Údaj o květnové inflaci dnes dorazí z Česka i USA, kde se k tomu ještě přidá průzkum od University of Michigan. Zatímco v Česku inflace ještě sílí, podle nás v květnu dosáhla na 15,7 % z předchozích 14,2 %, v USA její meziroční tempo mírně zvolnilo blíže k 8 %. ECB včera zvolila opatrnější přístup a pro nastávající červencové zasedání vyloučila hike o 50bb, nechala si ale otevřené dveře pro září.
C:\fakepath\Lagarde.jpg

ECB na konci června ukončí nákupy aktiv, úroky jsou zatím beze změny

09.06.2022 Evropská centrální banka (ECB) od 1. července ukončí nákupy aktiv, kterými léta podporovala ekonomiku eurozóny. Základní úrokovou sazbu nechala na dnešním zasedání Rady guvernérů podle očekávání na rekordním minimu nula procent, ale naznačila, že kvůli vysoké inflaci přikročí od července k sérii zvyšování úroků. Základní sazbu ECB naposledy zvýšila v roce 2011.
img

BREAKING: ECB ponecháva sadzby nezmenené a ukončí QE 1. júla!

09.06.2022 Ako sa očakávalo, ECB ponecháva sadzby nezmenené a ukončí QE 1. júla. To naznačuje, že sadzby budú v júli (na nasledujúcom zasadnutí) zvýšené o 25 bps a ďalšie zvýšenie sadzieb v septembri.
img

Forex: ECB by již mohla zmínit termín konce kvantitativního uvolňování

14.04.2022 Dnes zasedá Evropská centrální banka, která by již mohla naznačit, kdy se můžeme dočkat konce kvantitativního uvolňování. Podle nás program odkupu aktiv APP skončí v červnu, což by mělo umožnit centrální bance začít zvyšovat úrokové sazby ve druhé polovině letošního roku. Důvodem pro rychlejší utahování měnové politiky je inflace, která v březnu opět zrychlila, a to na 7,5 %. To bylo výrazně více než se čekalo. Z dat dnes budou sledovány především maloobchodní tržby z USA. Ty by měly zaznamenat nárůst meziměsíční dynamiky, který však z části souvisel s rychlým růstem spotřebitelských cen.
img

Odliv kapitálu z Evropy podpoří dolar před zasedáním FOMC; Přehled USD, EUR, GBP

14.03.2022 Jak vyplývá ze zprávy CFTC, dvouměsíční pokles dolaru se možná chýlí ke konci – týdenní změnu -7 mil. lze považovat za bezvýznamnou. Trend je stále klesající, takže to zatím nevypadá, že by dolar nabíral na síle, zejména vzhledem k rychle rostoucí dlouhé pozici na zlatě, která za týden přidala +6,156 mld. a dosáhla 56,270 mld. EUR. Jedná se o maximální býčí míru od začátku roku 2021 – převaha je více než výrazná.
img

Rozbřesk: Dvouciferná inflace a další růst cen před námi

11.03.2022 Meziroční míra inflace v Česku se poprvé od června 1998 přehoupla do dvouciferných hodnot. Zatímco v lednu stouply spotřebitelské ceny o 9,9 %, v únoru již meziroční inflace zrychlila na 11,1 %, čímž o téměř jeden procentní bod (opětovně) překonala očekávání trhu.
img

Forex: ECB ukončí v létě nákupy dluhopisů

11.03.2022 Vzhledem k tomu, že americká inflace za měsíc únor dopadla více méně tak, jak se očekávalo (celková zrychlila na 7,9 %, jádrová na 6,4 %), tak hlavní událostí včerejšího odpoledne pro eurodolar bylo zasedání ECB. To totiž vyznělo jednoznačně jestřábím způsobem, když ECB sdělila, že do tohoto léta postupně ukončí nákupy dluhopisů (program PEPP skončí fakticky okamžitě, APP postupně), čímž si fakticky připraví půdu pro zahájení zvyšování úrokových sazeb.
img

Forex: Válka na Ukrajině a inflace zůstávají v centru pozornosti

11.03.2022 Lednová průmyslová produkce v ČR patrně ukáže dočasné zlepšení situace, zejména ve výrobě automobilů. Konflikt na Ukrajině však pro nejbližší měsíce optimistické vyhlídky průmyslu sráží. První dopady války na spotřebitelský sentiment amerických domácností odhalí index Michiganské univerzity za březen. Trhy budou nadále sledovat i další vývoj války na Ukrajině.
img

Forex: Inflace v ČR i USA nahrává růstu sazeb

10.03.2022 Zasedání Evropské centrální banky překvapilo trhy rychlejším plánovaným ukončením programu nákupu aktiv. ECB sice podle očekávání zopakovala, že k ukončení pandemického programu PEPP dojde na konci března, v rámci „běžného“ programu nákupu aktiv (APP) ale od začátku května zpomalí nákupy a k jejich úplnému zastavení by mohlo dojít již v letošním třetím čtvrtletí.
C:\fakepath\Lagarde.jpg

ECB začne rychleji omezovat nákupy dluhopisů

10.03.2022 Evropská centrální banka (ECB) bude kvůli vysoké inflaci rychleji omezovat nákupy dluhopisů v rámci svého podpůrného programu APP a ve třetím čtvrtletí ho zřejmě ukončí. Na svém dnešním zasedání o tom rozhodla Rada guvernérů ECB. Hlavní úrokovou sazbu nechala centrální banka na rekordním minimu nula procent, uvedla v prohlášení. ECB také v aktualizovaném výhledu očekává na příští dva roky vyšší inflaci.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

ECB bude kvůli vysoké inflaci rychleji omezovat nákupy dluhopisů

10.03.2022 Evropská centrální banka (ECB) bude kvůli vysoké inflaci rychleji omezovat nákupy dluhopisů v rámci svého podpůrného programu APP a ve třetím čtvrtletí ho zřejmě ukončí. Na svém dnešním zasedání o tom rozhodla Rada guvernérů ECB. Hlavní úrokovou sazbu nechala centrální banka na rekordním minimu nula procent, uvedla v prohlášení.
img

Ranní okénko - ECB bude v komunikaci opatrná, inflace v ČR patrně poblíž 10,3 %

07.03.2022 Tento týden bude z pohledu finančních trhů opět ve znamení volatility a zvýšené nervozity. Válka na Ukrajině pokračuje a s tím lze čekat i rozšiřování sankcí. Hlavním pohybem na trzích byl únik z rizikového kapitálu do bezpečných přístavů a jinak by tomu nemělo být ani tento týden. Koruna tak bude i nadále pod tlakem. Ekonomický kalendář je tento týden nabitý. Odstartovaly ho české mzdy za 4Q 21, které po očištění o inflaci skončily v mínusu více než se čekalo, o 2 %.
img

Ranní okénko - PMI, Ifo a zvýšení cen v průmyslu

21.02.2022 Vpřehledící ukazatele jako například Ifo či PMI indexy přinesou v tomto týdnu čerstvé informace o ekonomické aktivitě v Evropě a USA. V Česku očekáváme výsledek konjunkturálního průzkumu za únor a lednový vývoj cen českých průmyslových výrobců. Dále kolegové ve Vídní aktualizovali výhled na úrokové sazby ECB.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 31.1.2022

31.01.2022 Na čtvrtečním zasedání měnově politické rozhodnutí nepadne. Rétorika ECB se zřejmě nezmění a můžeme tak očekávat ujišťování centrálních bankéřů o předčasnosti hiku v letošním roce. V tuto chvíli je plně zaceněno, že se frankfurtská instituce vydá s úroky nahoru na svém říjnovém zasedání. Holubičí rétorika lagardeové však nakonec může vést k méně agresivnímu tržnímu pricingu. ECB standardně argumentuje, že její měnová politika vykazuje určité zpoždění oproti Fedu vzhledem k pomalejší trajektorii zotavení ekonomiky eurozóny ve srovnání s USA. Na prosincovém zasedání ECB ohlásila pokračování v dluhopisových programech po skončení PEPP. V tomto směru neočekávám žádnou změnu.
img

Ranní okénko - ČNB, ECB, inflace, HDP. Finanční trh bude zpracovávat jeden údaj za druhým

31.01.2022 Finanční trhy ještě ani nestihly zcela vstřebat jestřábí zasedání Fedu a hned mají před sebou další nabitý týden. Čeká nás další várka výsledků HDP evropských zemí, inflace v eurozóně a zasedání ECB a britské centrální banky. Pozadu ale nezůstává ani domácí ekonomický kalendář. ČNB zvýší úrokové sazby a představí novou makroekonomickou prognózu, ČSÚ vydá předběžný odhad HDP a Ministerstvo financí zveřejní údaje o státním rozpočtu za leden.
img

Powell postrčil dolar směrem vzhůru

27.01.2022 Americký dolar po poměrně ostrých výrocích Jeromea Powella během středečního zasedání Výboru pro operace na volném trhu Federálního rezervního systému USA vzrostl, což se nedá říci o akciovém trhu, jehož ukazatele znatelně poklesly.
img

Zpráva CFTC: masivní výprodej amerického dolaru před zasedáním FOMC. Přehled vývoje USD, EUR a GBP

24.01.2022 V pondělí se zaměříme na zprávy o indexech PMI z USA, Velké Británie a eurozóny, které odpoví na otázku, zda inflační tlaky slábnou, nebo rostou, a také na to, jaký vliv má prudce zvýšené tempo šíření covid-19.
img

Ranní okénko - Jestřábi v ECB varují před riziky inflace

21.01.2022 Dnes bude zveřejněn výsledek lednové spotřebitelské důvěry v eurozóně. Čeká se pouze mírné zhoršení. Zápis z posledního zasedání ECB potvrdil odhodlanost bankovní rady držet úrokové sazby na dně, ukázal ale na rostoucí nesoulad uvnitř ECB. Týdenní data z amerického trhu práce dopadla hůře než se čekalo vlivem omikronu. Koruna je na EUR/CZK 24,32, což je o 0,7% silnější než na začátku týdne. Tento týden se ji dařilo lépe než zlotému a forintu.
img

EUR/USD – 18. 1. 2022

18.01.2022 V pondělí EUR/USD uzavřel pod rostoucí trendovou linií, což naznačuje, že sentiment obchodníků se změnil z býčího na medvědí. Uptrend nebyl silný – páru se podařilo získat 200 pipů, ale býci rychle ustoupili. Kotace by mohla nadále klesat směrem k úrovni retracementu 161,8 % (1,1357). V tuto chvíli nejsou býčí ani medvědí obchodníci připraveni na žádné výrazné akce. Fed již nastínil své plány na tento rok a tento týden nejsou v plánu žádné důležité události, které by mohly pár ovlivnit. V pátek budou zveřejněna data CPI EU za prosinec, ale je nepravděpodobné, že by se konečná data odchýlila od dříve předpokládané meziroční sazby 5,0 %.
img

Americká inflace nadále roste

13.01.2022 Hlavní americké akciové indexy vykázaly v posledních dvou dnech mírný růst. Zároveň se na akciovém trhu na začátku nového roku rozběhla korekce. Tento korekční pohyb některých indexů se již stal výraznějším než ty předchozí. Mnozí odborníci očekávají, že v letošním roce dojde k propadu akciového trhu v důsledku zpřísnění měnové politiky ze strany amerického Federálního rezervního systému. Americký regulátor nebude jedinou centrální bankou, která zpřísní svou politiku. Evropská centrální banka sice není na zpřísnění připravena, ale očekává se, že pandemický nouzový nákupní program (PEPP) letos skončí. Bank of England již zvýšila základní úrokovou sazbu a ostatní regulátoři ji budou pravděpodobně následovat. Obecně lze říci, že rok 2022 bude rokem zpřísňování. Akciové trhy mezitím budou v důsledku této skutečnosti pociťovat tlak.
img

Dolaru brání pochybnosti. Zaměřte se na CPI a Powellův projev

11.01.2022 Světové centrální banky budou v příštím roce kvůli inflaci nuceny jednat, ale vyplatí se to? Již nyní očekávání na trzích kolísají, to je jasně vidět na dynamice dolaru.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 20.12.2021

20.12.2021 Společnosti Evergrande a Kaisa de facto zdefaultovaly. Lze konstatovat, že čínské autority situaci poměrně dobře zvládly. Od konce srpna bylo v případě Evergrande jasné, že default přijde. Čínské vedení vyslalo jasný signál, že nejzadluženějšího developera sanovat nebude. Nejprve firma platila úroky na dolarových emisích. Tím dokázala odvrátit šok – zároveň však byli investoři připravováni na to, že restrukturalizace je nevyhnutelná.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-20122021-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (20.12.2021)

20.12.2021 Minulý týden na měnovém páru EUR/USD nedošlo k žádné aktivaci nového obchodu podle mého týdenního komentáře, protože nebyla prolomena žádná vstupní S/R zóna. Volatilita tedy zůstává na poměrně nízké úrovní a Vánoční nálada už je na trzích znát. Je pravděpodobné, že tomu nebude jinak ani poslední dva týdny tohoto roku.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: PF 2022

20.12.2021 Děkujeme Vám za celoroční přízeň v tomto obtížném roce a přejeme Vám krásné prožití vánočních svátků v klidu a rodinné pohodě. Ať je rok 2022 pro nás všechny lepší, než byl ten stávající! S našimi ranními zprávami se po krátké vánoční přestávce vrátíme 4. ledna 2022.
img

Týden na akciových trzích: Mnoho důvodů k radosti investoři tento týden neměli, spíše naopak

17.12.2021 Tento týden všichni čekali zejména na rozhodnutí americké centrální banky. Fed na svém měnovém zasedání potvrdil, že snižování podpory ve formě dodávání likvidity do trhu (nakupování aktiv) skončí v březnu a pak se dá čekat začátek zvyšování sazeb. EBC potvrdila ukončení PEPP (pandemic emergency purchase programme), ale částečně ho nahradí jiný (APP – Asset prurchase programme). Nicméně tempo snižování nákupu aktiv je nižší ve srovnání s Fedem. Zvyšování sazeb se v eurozóně hned tak nechystá, taky na rozdíl od Fedu. Nejdříve na konci roku 2023.
img

Forex: Finančními trhy tento týden hýbaly především centrální banky

17.12.2021 Česká koruna dnes umazala ztráty ze závěru předchozího dne, když se vrátila pod 25,30 EUR/CZK a je tak nejsilnější za poslední zhruba měsíc. Za celý tento týden tuzemská měna zpevnila o přibližně půl procenta. K silnějším úrovním ji pomohly zejména jestřábí výroky členů bankovní rady centrální banky.
img

EUR/USD: složitá témata

17.12.2021 Jestřábi v ECB nejsou s rozhodnutím Christine Lagardeové spokojeni. Mají k tomu své důvody. Snížení stimulačních opatření bylo sice ohlášeno, jejich provedení je však spíše byrokratické. V důsledku toho dochází k další stimulaci politiky.
C:\fakepath\euro2.jpg

Inflace v EU vzrostla na 5,2 procenta, dostala se tak na maximum za 20 let

17.12.2021 Růst cen v Evropské unii, způsobený zejména zdražováním energií, v listopadu opět zrychlil. Meziroční míra inflace vystoupila na 5,2 procenta, což je nejvýše za poslední dvě desetiletí. Ve své závěrečné zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V říjnu činila míra inflace v sedmadvacítce 4,4 procenta. Ceny rostly ve všech unijních zemích vyjma České republiky, kde zůstala inflace na hodnotě 4,8 procenta.
img

Fundamentální analýza EUR/USD a GBP/USD na 17. 12. 2021

17.12.2021 Euro upevnilo svou pozici poté, co ECB oznámila své rozhodnutí, ale nedokázalo opustit širší boční kanál, který začal 30. 11. 2021. Libra prudce vzrostla na základě zvýšení úrokové sazby Bank of England.
Související klíčová slova: Čtvrtletní pokles | Dávky v nezaměstnanosti | Zahájení výsledkové sezóny | Situace v eurozóně | Zbrojovka | Fibo | Akcie včera | Český průmysl | Retracement | Analytický tým FXstreet.cz | Výnosy dluhopisů | Hlavní centrální banky | Invaze | Člen ECB | LYNX | Developeři | Cenový pohyb | Jackson Hole | Deficit veřejných financí | Vládní dluhopisy | Hlavní události | Special Purpose Acquisition Company | AMC | Tvorba pracovních míst | Zvyšování sazeb | Zajišťování | Fiskální stimul | Deutsche Lufthansa | Koronavirové krize | Maďarská inflace | Australská centrální banka | Vysoké valuace | Počasí | Cenová hladina | Cap | Kanadský PMI | Jack Ma | Prezident Biden | Alphabet | Vstupy | Ark | Prodeje dluhopisů | Uber | FDA | Zpracovatelský sektor | USD/PLN | Exporty | Inflace v září | Státní dluhopis | Veřejné finance | Měnový kurz | Texas Instruments Incorporated | Pfizer | Pumpování peněz | Údaje z USA | Obchodník | US2000 | EUR | Německý vývoz | Řecko | Mince | Trend | Produkty obchodované s finanční pákou | Pokles sazeb | Obchodní příležitosti | Kiwi | Americká obchodní bilance | Dění na světových burzách | Regionální měny | Inflační čísla | Průmyslová výroba v eurozóně | Bank of Japan | Německý ministr financí | Pokles cen zlata | Wal-Mart Stores | Životní prostředí | Hospodářský růst v Německu | Citigroup | Libra vůči dolaru | Volatility | Dow Jones Industrial | Sanofi | Výrobní PMI | Pokles indexu | Mezinárodní měnový fond | Očekávané výsledky | Hnojiva | O2 CR | Statistiky | Evropská rada | Tempo růstu | Zvýšení sazeb Fedu | Rozpočet EU | Asijské obchodování | Investiční banky | Korelace | Přerozdělení bohatství | Oživení poptávky | Pokles měny | Statistika z amerického trhu práce | Michal Stupavský | Esther Georgeová | Výkyvy | SEDG | Reálná ekonomika | Pojišťovna | Britská libra | Aktiva | Fastenal Company | Ruské invaze na Ukrajinu | Společnost Saxo Bank | Nejvyšší výnos | Predikce vývoje | Schodek státního rozpočtu | GBPJPY | Míra úspor | Škoda Auto | Měnové zasedání | Zakladatel Alibaby | Unilever | Evropská komise | Spojení | Index US500 | Albemarle | České vlády | Kolaps | Pravděpodobnost | Intesa Sanpaolo | Investment Management | Covidová situace | Střední Evropa | Index aktivity | Dopad na akcie | Výsledkové sezóny | Rozhodnutí centrálních bank | Americké dluhopisy | Situace na Ukrajině | Dluhopisy Saxo Bank | Fond obnovy | Výnosy z amerických dluhopisů | Unce zlata | Šéf Fedu Powell | Tuzemská ekonomika | EURCHF | Špatná nálada | ISM ve službách | APP | Cenové stability | Tyson Foods | Index PX | Britská obchodní komora | GameStop akcie | Týden na akciových trzích | HDP za Q2 | Globální dluhopisové trhy | Zasedání ECB | Obchodní systém | Diverzifikace | František Táborský | Aktuální prognózy | Oživení v Číně | Zveřejnění výsledků | Šéf německé centrální banky | Finanční instrumenty | Český statistický úřad | Asijské trhy | Depozitní sazba | Index volatility VIX | Listopadové maloobchodní tržby | Analytický tým | Bilanční suma | Výhled ekonomiky | Index ekonomické nálady | Technologické akcie roku 2020 | Goldman Sachs | Český akciový index | PMI z Německa | Zvýšení inflačního cíle | Finanční trhy dnes | PLN | Lagardeová | Ethereum | Vývoj na trzích | DeFi | Rostoucí ceny | TLTRO3 | Ropa Brent | Všeobecné volby | Růst sazeb | Ekonomické uzavírky | Německý DAX | Pokračování poklesu | Financial Times | Růst průmyslové produkce | Německý rozpočet | Expanze | Směřování měnové politiky | Jens Klatt | Pumpování likvidity | Americký akciový index | Break-Even | Ruská invaze na Ukrajinu | Investing | Propad cen | Rostoucí inflace | Nástroje měnové politiky | Německý ukazatel | Meziroční míra inflace v eurozóně | Trend měnového páru | Nová data | Nezaměstnanost | Vratislav Zámiš | Pandemie | Americké výnosy | Růst cen | Deflace | Klouzavé průměry | Aktualizovaný výhled | Pandemie COVID-19 | Vakcinace | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | Damoklův meč | Pokles ceny ropy | Nová historická maxima | Breaking | Člen rady guvernérů | Směrnice | ČSÚ | Dolarový index | Strach | Analýzy | Burza | Data z Německa | Měsíčník finančních trhů | Silnější americký dolar | Walgreens | Brexit | Akcie Alibaba Group | Velké ekonomiky | Nastavení úrokových sazeb | Úspěšný týden | Představitelé ECB | Hospodářský růst eurozóny | Snížení DPH | Vysoké riziko | Cena zlata | Comcast | Zvýšení úrokové sazby | Dnešní statistiky | Peter Garnry | Akcie dnes | Ceny aktiv | Dolary | Americká inflace | Německé ceny výrobců | Advance | Jestřábí Fed | Profesionální obchodníci | Včerejší obchodování | Základní úrokové sazby | Platby v bitcoinech | Flat pattern | Pohyby eura | Americké ministerstvo financí | Nejznámější kryptoměna | Inflace ze Spojených států | Úsporný energetický tarif | Tuzemská měna | Maloobchod | Mladší investoři | Dow Jonesův index | Výsledková sezóna v USA | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ekonomika Francie | Růst zaměstnanosti | Rozhodnutí ECB o sazbách | Cena Brentu | Záchranný fond | Bohumil Trampota | EUR/PLN | Evropská měna | Oblasti likvidity | Silné cenové tlaky | Události roku | Pokles dolaru | Nizozemsko | Ceny pohonných hmot | Přebytek zahraničního obchodu | Spotřební koš | Ekonomické zotavení | Grayscale | Forward guidance | Negativní hodnoty | Sodexo | Dow Chemical Company | BP | VIG | Index ISM ve službách | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Proražení | CZK | Nord Stream | Akcie AMC | Podpůrné programy | Širší index S&P 500 | Oslabení USD | Pád amerických bank | Technická analýza EUR/USD | CISCO | Výhled | Philip Morris | SIX | Zasedání Evropské centrální banky | Oznámení | UnitedHealth Group | Trpělivost | Coca-Cola | HUF | Deflační tlaky | Costco Wholesale Corporation | Royal Dutch Shell | RMB | Glass Lewis | EIA | Americký prezident | Optimismus investorů | Český rozpočet | Norská centrální banka | Bez reakce trhu | Breakout | HoReCa | Obavy investorů | Italské dluhopisy | Index vládních dluhopisů | Německé tovární objednávky | Pozitivní sentiment | EUR Index | Snižování inflace | Inflace a dluhopisy | Průmysl | Inflační trend | Snižování nákupu aktiv | Antivirus | Inflace | Inflace spotřebitelských cen | Vývoj měnového páru | Mzda v ČR | Lepší výsledky | Výroba v eurozóně | Irsko | Centrální banky | RWE | Investment management | Tržní reakce | Česká měna | Disciplína | SolarEdge Technologies | New York | NFP report | Rozhodnutí soudu | Polská centrální banka | Předstihové indikátory | Dobré výsledky | Výkonnost indexu | Nouzový program nákupů aktiv (PEPP) | Marine Le Pen | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Ceny zemědělských výrobců | Business Outlook | Výrazný růst | Dnešní makroekonomické ukazatele | Covid | Kongres | Snižování cen | Šíření nových variant koronaviru | Míra inflace v květnu | EURCZK | Reakce trhu | Tapering | Technická recese | Macron | China Evergrande | Události tohoto týdne | Vzestup inflace | Omezování nákupů dluhopisů | Denní minima | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Turecko | MFČR | Pandemie koronaviru | Měnový pár EUR/PLN | Dluhopisy v době pandemie | Alibaba | Robert Kaplan | Snižování sazeb | Euro včera | Poptávka po úvěrech | Bilion | Christine Lagardová | Období nejistoty | Odliv dividend | Zasedání FOMC | Hodinový graf | Vice | ISS | Riziková přirážka | Zpráva o inflaci | Podnikové investice | JPM | Prezident Trump | Futures | Znovuotevírání ekonomiky | Krize eurozóny | CAT | Růst nezaměstnanosti | Akciové trhy | Globální poptávka | Sell | Decentralizované finance | Přehled o dění na světových burzách | Politické dilema | Vesmírné akcie | Donald Trump | Volná pracovní místa | Surové ropy | Výsledky průzkumu | Klid před bouří | Obchodní seance | Akcie McDonald’s | Cyklus utahování měnové politiky | Fiskální politiky | Odvětví | Pojišťovna VIG | G7 | Výhled ekonomiky eurozóny | Utahování měnové politiky | Role ECB | Market alert | Další růst | CL | Akcie Evergrande | Marathon | Nejlepší kávové akcie | Směnný kurz | Nejnižší výnosy | Erste Group | MIFID | Delta varianta | Světové centrální banky | Domácnosti | Analytici | Program kvantitativního uvolňování | Globální ekonomiky | Guvernér Fedu | Dluhopisy Saxo | Moody's | Dislokace | Uzavření trhů | Silnější euro | Moneta | Očekávání analytiků | TLTRO4 | Ekonomické ukazatele | Polská vláda | Link | Čínská centrální banka (PBOC) | Míra úspor domácností | RRR | Tuzemská inflace | Inflace zpomaluje | Stimulační balík | Reinvestování | Snižování úrokových sazeb | Změny ve strategii | Ursula von der Leyen | První odhady HDP | Epidemiologická situace | FRED | Pokles ceny | Navýšení úrokových sazeb | Vývoj na dluhopisovém trhu | Maturity | Vakcína a covid | Monetární politika | Deutsche Bank | Ceny elektřiny | Akciový index PX | Vyšší poptávka | Růst akcií | Marketingová komunikace | Washington | Asijské indexy | DJIA | Aktuální hodnoty měny | Směřování trhů | Cyklické tituly | Abbott Laboratories | Data z USA | United Technologies | Index podnikatelské aktivity | Graf | Banka Morgan Stanley | Úsilí | Manažeři | Snižování úroků | Flexibilita | Očekávání trhu | Sentix index | Zvýšená riziková averze | Program OMT | Býčí signál | ČNB euro | ECB dnes | Nesoulad | Italský dluh | Odhodlání | Kupovat dluhopisy | Výnosy | Poptávka | Údaje o inflaci | Dluhopisy | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Cyklus zvyšování sazeb | Do čeho investovat | Počet pracovních míst | Výrobní inflace | Akcie v západní Evropě | Flat | Ropné akcie | Úspěšné obchodování | Zaměstnanost | Restricted Default | Zdražování cen | Digitální majetek | Ekonomiky | Historická minima | TLTRO | Akcie bankovních domů | Americká centrální banka FED | Země OPEC | PLN/EUR | RBI | Zasedání FED | Český akciový index PX | Technická analýza GBP/USD | Členové bankovní rady | První zvýšení sazeb | Hrubý domácí produkt (HDP) | Jednání ECB | Statistiky z pracovního trhu | Nákupy vládních dluhopisů | Tržní sentiment | Zvýšení základního úroku | BIDU | Negativní dopad | Deliveroo | Výhled Saxo Bank | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Airbus | Průmyslová produkce | Americké prezidentské volby | Pozitivní zpráva | Směřování trhu | Kanadský dolar | Dodávání likvidity | Christine Lagarde | Akcie a dolar | Podpůrný program | Zápis z posledního zasedání Fedu | Ekonomické indikátory | Cenové hladiny | Průmyslová produkce v eurozóně | PEPSICO | Náklady financování | Bydlení | Short pozice | ERA | Peníze | Zveřejněné údaje | Americké spotřebitelské úvěry | Největší evropská ekonomika | Výrobní index | Defenzivní akcie | Akcie ve Spojených státech | Hlavní ekonomické události | Sociální sítě | Brent | Akcie a dluhopisy | BNP Paribas | Březnová inflace | Stavební produkce | Maloobchodní tržby | Merck & Company | Epidemická situace | Politika | Závazek | HUF/EUR | Stimul | Akcie roku 2021 | xStation | Očekávání | Obchodní dohody | NN Group | Pohonné hmoty | Měď | NFLX | Palladium | Coinmarketcap | Vybírání zisků | Výhled na rok | Cisco Systems | Červnová inflace | Vyšší výnosy | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Graf EURUSD | Oživení eurozóny | Holubičí názor | Guvernér BoE | Invaze na Ukrajinu | Úspěšnost strategie | Majetek | Základní sazby | Allianz | Guvernér české národní banky | Evropské měny | Ekonomické výhledy | Financovat | Republikáni | Hlavní úrokové sazby | Získávání peněz | Spotové operace | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Honeywell International Inc. | Jana Steckerová | InstaForex | American Express Company | Zásoby ropy | Kurz eurodolaru | P/E | Evropská opatření | Fed Funds Rate | Situace na trzích | Výprodeje na akciových trzích | CZK/EUR | Lukáš Kovanda | Nákupy | Růst | Zboží dlouhodobé spotřeby | Pomalé oživení | Vesmírné akcie 2021 | Nabídka | Pioneer Natural Resources | Americké HDP | Příležitosti | Euro roste | Itálie | FAST | Výpadky | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Vzorec chování | Zveřejněná data | MiFID II | MetaTrader | Výhled cen | Kanadské statistiky z pracovního trhu | Fundamentální analýza | Podnikání na kapitálovém trhu | Kalendář tento týden | Nižší daně | Prognóza | Výnosová křivka | Výrazný propad | Použití finanční páky | Fond obnovy EU | Obligace | Snížení ekonomické aktivity | Program odkupu aktiv | Trh práce | Koruna | E-commerce | Prezident Fedu | Růstový impuls | US Bancorp | Nike | Rizikovější investice | Britská centrální banka | Mercedes | Fed Business Outlook | Spotřebitelské úvěry | Veřejný dluh | Aktuální kurzy měn | Kov | Vysoká inflace | Meziroční inflace v Německu | Spotřebitel | Exxon Mobil | Průmyslové zakázky | Český index nákupních manažerů | Pochybnosti | Rozpočtový rámec | Wolters Kluwer | Micron | Konsolidace | Bank of New York Mellon | Hyundai | Conference Board | Zprávy z finančních trhů | Nastavení měnové politiky | Objem obchodů | Ekonomické zpomalení | Dobrý výsledek | Koronavirová krize | Velká Británie | Evropské ekonomiky | Index podnikatelské nálady | Historie | Dopad pandemie | Guvernér NBP | Americká centrální banka | Indikátor | Nordea | Technologické akcie | Zpomalení hospodářského růstu | Cena bitcoinu | Globální finanční krize | Výnos desetiletého dluhopisu | Otřesy na trzích | Ceny výrobců | Český běžný účet | Long | Chování | Tržní úrokové sazby | Kontrakty | Propad průmyslu | Inflace v eurozóně | Makroekonomická data | Nárůst nových infekcí | Evropská inflace | EBay | Evergrande | Obchodování s českou korunou | Lira | Klíčové zasedání | Koruna posílila | Pandemie covidu-19 | Zhodnocení situace | Supreme Edition | Zákon zakazující kryptoměny | Online obchodování | Soudní dvůr | Nálada v ekonomice | Americká spotřebitelská důvěra | Thermo Fisher Scientific | Zasedání centrálních bank | Poptávka po bitcoinech | Saxo | Kurz jednotné evropské měny | Melvin Capital | Thyssenkrupp | AUD | Rekordní ztráty | Forwardové ceny | Výnosové křivky | Breakout strategie | Vývoj měnového páru GBP/USD | Caterpillar | Kurz bitcoinu | S&P500 | Zpřesněný odhad | Komentář Fidelity International | Ministerstvo financí České republiky | Úrokové sazby | GME | Nejznámější kryptoměny | Meziroční růst | BIC | Americké státní dluhopisy | Masivní pohyby | Investujte zodpovědně | Finanční situace firem | Oslabení eura | Vláda v Berlíně | OIL.WTI | Vývoj kurzu | Proočkovanost | Baidu | Acacia Communications | Michal Brožka | Trh | Italské bondy | Akcie Netflixu | Hospodářské škody | Bilance aktiv | Prezidenti a premiéři | Zkušenost | Portfolio manažer | MSCI | EMU | Uložení peněz | Problémy | Šíření viru | Riziková averze | Velké fondy | Reserve Bank of Australia | Nižší ceny | Retailoví investoři | Kurzy akcií | Americká sněmovna reprezentantů | Sentiment na trzích | Nárůst výnosů | Open | Rubl | Romain Boscher | Nálada na akciových trzích | Výhled eura | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Internetové prodeje | Kapitálový trh | Dot plot | Index | Verizon Communications Inc. | Nový rekord | Komoditní index | Studie | Data z reálné ekonomiky | Reálné úrokové sazby | ECB Christine Lagardeová | Komerční banka | Elektřina | MMF | Viceprezident | Měsíční data | Výrobní ceny | Skupování aktiv | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Důvěra amerických spotřebitelů | Komise | Nejistoty | Kurz koruny | Dnešní kalendář | Tržní kapitalizace | AXA | Kapitál | Investice do akcií | Ministr zahraničí | Jiří Rusnok | Posílení | Korunové sazby | Guvernér japonské centrální banky | Program nákupu státních dluhopisů | Ceny plynu | Představitelé Fedu | Agentura Reuters | GBP/JPY | Althea Spinozzi | Evropské HDP | Maďarsko | Američtí centrální bankéři | Týdenní shrnutí | Klimatické změny | Index STOXX Europe | Česká zbrojovka | EP | S&P | Regulátoři | Akciové trhy v Evropě | Big Tech | Šéf centrální banky | Vít Hradil | Tržní podmínky | Objednávky | Moh Siong Sim | Americké měny | Proroctví | CSCO | Unie | Inflace ve Spojených státech | VOLX | Data z ekonomiky | Důvěra investorů | Ranní okénko | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Měny rozvíjejících se ekonomik | Data z tuzemské ekonomiky | Kurz dolaru | Akciové indexy | Přístup k inflaci | Očekávání úrokových sazeb | Turistika | Americké statistiky z pracovního trhu | Coinbase | Christine Lagardeová | Shell | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Ekonomický kalendář | Konjunkturální průzkum | Soukromý sektor | Střadatelé | Polský zlotý | Britský premiér | EURNOK | Investoři na trzích | Souhrn finančních trhů | Bank of Canada | Ekonomický vývoj | Klesající trend | Investice do solární energie | Anglie | Pozornost trhu | Závislost | ECB minutes | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | IRS | Refinanční operace | Reakce trhů | Manažer Cyrrus | Rozpočtová politika | Kurz EUR/USD | Koronavirus | Termínové kontrakty | Vývoj inflace | Pandemická krize | Nová prognóza | Rekordní hodnoty | Prodej dluhopisů | Deficit | Pandemie COVID | Objem dluhopisů | Nezaměstnanost v USA | BREAKING | Program nákupu státních dluhopisů (PEPP) | Lars Feld | Statistický úřad | Ceny Bitcoinu | Nouzový program nákupů aktiv | Americké hospodářství | Průmysl a zahraniční obchod | Varianty koronaviru | Energetický tarif | Člen bankovní rady | MF | Dollar General Corporation | Podnikání | MXN | Ekonomické aktivity | Saldo zahraničního obchodu | Budoucnost | Ekonomické restrikce | Technologický index Nasdaq | JPMorgan Chase | Pokračující pokles | Bankéři | Globální dodavatelské řetězce | Dostatek likvidity | Americká banka | Sektor služeb | Odpor | Micron Technology | Informace z kryptoměnového trhu | Case-Shiller | Nové nástroje | Výroba v Německu | Durace portfolia | Barclays | Údaje ministerstva | Vakcína proti covidu-19 | Peter Altmaier | AMAT | Fiskální programy | Dividendový výnos | Rada guvernérů | Firma | Twitter | Česká koruna | G10 | Vlna koronaviru | Gilead Sciences | DTE Energy Company | Cíl cenové stability | Růst eurozóny | Dění na Ukrajině | Opatření | Členské státy | Rally na akciích | Futures na americké indexy | Devizové trhy | Harmonizovaná inflace | Zítřejší kalendář | Offshore | Akciový index | Pozornost | Program QE | MRO | Švýcarská ekonomika | Záporné reálné úrokové sazby | Prudký propad | Index Nasdaq Composite | BIS | | Ekonomické vyhlídky | Švýcarská centrální banka | Prostor pro pokles | Dluhopis | Hodnotové akcie | Americké úrokové sazby | Solární energie | Meziroční míra inflace | Akcie ConocoPhillips | Šíření nového koronaviru | Korporátní dluhopisy | Bohatství | České výnosy | Ifo | Momentum | Zpráva z amerického trhu práce | Albemarle Corp | Futures kontrakty | Aukce | TLTRO III | Nová prognóza ECB | Úvěrové podmínky | Vysoký veřejný dluh | Zápis ze zasedání ECB | Index nákupních manažerů | Burze | Nárůst počtu nově nakažených | Americká měna | Daně z příjmů | Členské země eurozóny | Akcie Apple | Equity | Počet žádostí o podporu | Průmyslové podniky | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Bitcoin | MCD | Slabá čísla | Pandemie nemoci | Sentiment na finančním trhu | Ceny výrobců v USA | Koupěschopnost | 3M Company | Pandemický program | LVMH | Euro vůči americkému dolaru | Omezení cestování | ISM index | Vyšší sazby | Čínské fondy | Vysoké inflace | Pozornost obchodníků | Applied Materials | Růst výnosů dluhopisů | Reakce eura | Obchodníci | Cenový graf | Obchodovat | Hlavní ekonomka | Kurz ruského rublu | Ekonomické odhady | Mimořádné zasedání ECB | Rozvolnění restrikcí | Pandemická opatření | UTC | Patria Online | Ole Hansen | Česká národní banka (ČNB) | Celková inflace | Ropa | Tovární objednávky | Americké indexy | PPF | Finance | Strukturální faktory | Válka na Ukrajině | Finanční údaje | Naše prognóza | USA | Důvěra v ekonomiku | Růst úrokových sazeb | Raiffeisenbank a.s. | Index DXY | Pár EUR/USD | Nový týden | Kapitálové trhy | Čistý zisk | Prostor pro další růst | Index PMI | Prezidentka Christine Lagardeová | Nástroje peněžního trhu | CFD DAX30 | Výkon dolaru | Stříbro | Admiral Markets Forex Kalendář | Nastavení sazeb | Sankce | Rostoucí ceny komodit | Finanční instituce | Internet of Things | Británie | Politická rozhodnutí | Světové trhy | Pokles cen | Investiční banka Goldman Sachs | Závislosti na Číně | Volby | Joe Biden | České mzdy | PMI index | Poskytování úvěrů | Výdaje | Zvyšování sazeb Fedu | ETF | Globální akciový index | Rekordní deficit | Hlavní ekonom | Dow Jones | Durace | Patrik Štefek | Dnešní ekonomický kalendář | Zasedání Bank of England | Intervenovat na devizovém trhu | Employment Cost Index | Rozpočtová pravidla | Nasdaq (US100) | Belgie | Čínské akciové trhy | Technologická společnost | Bank of Singapore | Helena Horská | Německé hospodářství | Indexy PMI | Zpomalení inflace | Ekonomové | Naplnění inflačního cíle | Ceny nových aut | Bitcoiny | Prohlášení | Depozitní sazby | LEND | Hike | Italské maloobchodní prodeje | Důležitý support | Spojené státy | Držitelé kryptoměn | Trading | International Business Machines Corporation | Ex-dividend | Růst HDP | Poskytování likvidity | Euro vůči dolaru | Ruská ekonomika | Zvyšování úrokových sazeb | Conseq Investment Management | Sázka | DAWN akcie | Kmen koronaviru | Wood & Company | Index volatility | Agentura Moody's | Qualcomm | Boeing | Americká data | Jestřábí komentáře | Kurz dolarů | ASML Holding NV | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Finanční aktiva | Silné hospodářské oživení | Výkon ekonomiky | Ekonomické faktory | Euro posiluje | Ekonomická aktivita v eurozóně | AMC Entertainment | Snížení DPH v Německu | Problémy se subdodávkami | Christopher Dembik | Úroková sazba | Svět investování | Inflační výhled | Amazon | Dluhová krize | Technologický index | Podnikatelská nálada | Philadelphia Fed Business Outlook | Demokraté a Republikáni | Evropské maloobchodní prodeje | Zvýšení likvidity | Investiční poradenství | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Zájem o NFT | Podpůrná opatření | Zrychlení inflace v eurozóně | TikTok | Letní obchodování | Rizikové averze | Investiční doporučení | Konkurenceschopnost | Americké akcie | Facebook | Ruská centrální banka | Akciový stratég | Zasedání České národní banky | Struktura HDP | Financování vlády | Růst americké ekonomiky | Ministr zdravotnictví | Šéfka ECB | Pivot Fedu | Utáhnout měnovou politiku | Volatilní | Mezinárodní firmy | Nákupy dluhopisů ECB | Riziko ztráty | EUR/USD | Zahájení obchodování | Zemědělství | Obchodní komora | Dopady pandemie | Zisky firem | Intervence | Konflikt na Ukrajině | Portfolio manažer Cyrrus | Pandemické nákupy dluhopisů | LEN | Normalizace měnové politiky | Rostoucí úrokové sazby | Průměrný výnos | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Pfizer a BioNTech | Uptrend | Člen bankovní rady ČNB | Chevron Corporation | Nové peníze | Další vývoj | Finanční zdraví | WKL | První odhad | Kryptoburzy | Vydávání dluhopisů | Dění ve světě | Makroekonomické strategie | Měnové politiky | Zvýšení nákupů aktiv | G20 | CSI 300 | S&P/ASX 200 | Index MSCI Emerging Markets | Finanční domy | Sazby ČNB | Akcie v Číně | Ceny nemovitostí | Aktuální situace | ECB rozhodnutí o sazbách | Transakce s kryptoměnami | Lídři G7 | Slabé akcie | Fiskální politika | Manufacturing | Korekce na kryptu | Rozhodnutí o sazbách | Znovuotevření ekonomiky | Investice do kávy | Kompenzace | Měnový výbor | Americké žádostí o podporu | Setkání v Jackson Hole | Zlotý | Nejlepší technologické akcie | Operátor O2 | Peněžní trhy | Cíl Evropské centrální banky | Sazby centrální banky | Úročení rezerv | Ekonomická situace | Pandemická omezení | Odhad HDP | Ekonomický sentiment | Cenová válka | QE ECB | Dna | Výsledky maloobchodních tržeb | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | CNY | Centrální bankéři | KOSPI | Zhodnocování eura | Kapitálové rezervy | AXP | Americké vládní dluhopisy | Strategie Ondřeje Hartmana | Bilance ECB | Čínské indexy | Akcie Deutsche Bank | Vítězství | Investiční strategie | McDonald's Corporation | Bezpečný přístav | Walgreens Boots Alliance | Riziko deflace | Americké statistiky | Nejsilnější růst | Společnost Deliveroo | Odliv kapitálu | DTE | Zpomalení růstu ekonomiky | Miliardy dolarů | AI | ADP | MT5 Supreme Edition | Zhoršení epidemické situace | Snížení úroků | Druhá vlna pandemie | Daimler | Podstatné kurzotvorné zprávy | IRBT | Vládní výdaje | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Akcie ropy | Prezidentské volby | Plán obnovy ruské ekonomiky | Změny úrokových sazeb | Cenové pohyby | Fabio Panetta | Volvo | Tisková konference | Bankovní systém | Platební bilance | Honeywell International | Thermo Fisher | Růst mezd | Tempo růstu PPI | Luis De Guindos | Sazby Bank of Canada | Reálné ekonomiky | Aktuální očekávání | Ford Motor | Nákupy dluhopisů | Záchranný fond na podporu ekonomiky | Sazby | Americký trh nemovitostí | Inflace v České republice | GBP/EUR | Daň z příjmu | Lufthansa | PMI ve výrobě | Patria | Růst výrobních cen | Cenový skok | Guidance | České koruny | Tempo zdražování | Komise v přenesené pravomoci | Zvýšení produkce | Dopad koronaviru na ekonomiku | Akcie Moderny | Úrok | Online trading | Investovat | Komoditní | Výnosy bondů | Data o HDP | H-shares | Evropská data | Technická situace | Ekonomické oživení | Hotovost | Průmyslové objednávky | Tisková konference Christine Lagardové | Dnešní asijské obchodování | Regulátor | Program skupování aktiv | Čeští centrální bankéři | Druhy akcií | Britská centrální banka dnes | Renault | Průzkum | Globální akciové indexy | Firmy | Páka | Emerging market měny | Medvědí divergence | Polská ekonomika | Inflace v Česku | Kroger | Stratég Saxo Bank | Globální index vládních dluhopisů | Global macro | Firemní výsledky | Index výrobních cen | Panika | Zajištění | Averze k riziku | Silný propad | Aktivita v průmyslu | Zájem investorů | Cena ropy brent | Vyšší ceny | DAX30 CFD | Euro dnes | Dopad na finanční trhy | Výhled růstu ekonomiky | Riziková měna | Růst cen komodit | Repo sazby | Ekonomický propad | Hypotéza | Commitments of Traders (COT) | Plány Fedu | Podíl nezaměstnaných | Představitelé americké centrální banky | Odhad růstu HDP | Lend | Investování | Distribuce | Optimismus na globálních trzích | Rozšíření programu QE | Fed | Nonfarm Payrolls | Žádosti o dávky v nezaměstnanosti | MRK | Index spotřebitelské důvěry | Maďarský forint | Globální rizika | Dnešní fundamenty | NASDAQ 100 | Historicky nejnižší výnosy | JNJ | Boris Johnson | Euro k dolaru | Technologický Nasdaq | Automobilový průmysl | Generali Investments | Jobs Plan | Novo Nordisk | Trhy | Banky v eurozóně | Sada dat | Polská měna | Monetizace | Emerging markets | Jiří Tyleček | Walmart | Eleanor Creagh | Průměrná mzda v ČR | Německé akcie | Revize strategie | Podpora finančního zdraví | FTSE | Sektor kryptoměn | Německý ústavní soud | Důvěra v eurozóně | Měnové trhy | Utahování měnových podmínek | Přehled o dění | Akcie Visa | Rizika | Kellogg | Luboš Růžička | Instinkt | Počty žadatelů o podporu | Eurozóna | Kryptoměny vs. meme akcie | Portugalsko | Investiční rozhodnutí | Fond | Toky investic | USA inflace | ISM | Zvýšení volatility | Restrukturalizace | Indexy pohyb | Měnověpolitické zasedání | Globální trhy | Zpřísňováním měnové politiky | Měkké přistání | Obchodujeme | Fitch | Americké banky | Depozitní úrokové sazby | Dluhopisový trh | HDP v Evropě | Celkový výsledek | Úspory | Poslanecká sněmovna | Fond EU | Předvolební průzkumy | Měnová politika ECB | Kalendář ekonomických událostí | Pandemie v Evropě | Japonský Nikkei | Otevírání ekonomiky | Energetické společnosti | Verizon Communications | Rostoucí mzdy | xStation 5 | Nová makrodata | Představitelé centrální banky | Zasedání centrální banky | Apple Inc. | Vysoké ceny | Obnovení růstu | Investment Banking | Riziková aktiva | Zdražování bytů | Růst ekonomiky | Stagflace | Aktivita v sektoru služeb | UnitedHealth | Cenový vývoj | NKE | Silné inflační tlaky | Goldman Sachs Group | BASF | UBI | Odhady HDP | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Bilance | Federální vláda | Federální rezervy | Americké akciové indexy | Citrix | CEE | Ondřej Hartman | Holubice | Kanadská centrální banka | Vladimir Putin | Tesla | Záporné úrokové sazby | Finanční polštář | David Vagenknecht | Stabilita | Příjmy domácností | Španělsko | Burza dnes | Solidní růst | Týdenní nárůst | Index průmyslové výroby | Růstové sektory | Forex kalendář | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Globální sentiment | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Potenciál poklesu | GS | USDCHF | Nálada na finančních trzích | Druhá vlna | Mzdy | MSCI Emerging Markets | Poradenství | Royal Caribbean | Zlepšení nálady | General Motors | Finanční ústavy | CAD | Odhady analytiků | Investiční aktiva | Komentář Fidelity | Omezování nákupů aktiv | DPH v Německu | Sentiment trhu | Aktuální Price Action | Shares | Pandemický program odkupu aktiv | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Viceprezident ECB | Investiční aktivity | Makroekonomická prognóza | Peněžní trh | Banka Goldman Sachs | Vstup na burzu | Na burze | Akcionáři | Analytička | Společnost | Tisková konference ECB | Spotřebitelské ceny v USA | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Inflační překvapení | Velké firmy | Akcie společnosti Snap | Aktuální cena ropy | Alert | Evropské trhy | Výhled vývoje ekonomiky | Obchodování na trzích | Sázet | Květnová inflace | Hospodaření | DPZ | Dnešní výsledky | Procter & Gamble Company | Zahraniční obchod | Ztráta | Indikátory sentimentu | Wells Fargo | Velké americké banky | Riksbank | Zastavení růstu | Očekávání do budoucna | Dluhové krize | Dolar k japonskému jenu | EUR/HUF | Fond na podporu ekonomiky | USDIDX | SolarEdge | Ztráty zaměstnání | Institucionální investoři | Situace na trhu práce | FXstreet | Conseq | Maďarská centrální banka | Velké riziko | Reporty | Finanční podmínky | Pokles průmyslové produkce | Projevy centrálních bankéřů | Nálada na globálních trzích | Obchod | Purple Trading | Konsensus trhu | Prodeje existujících domů | Tomáš Raputa | Výrobní náklady | Negativní zprávy | Bilance Fedu | Tradeři | Kurz koruny vůči euru | Volkswagen | MSCI All Country World | AUD/USD | Pracovní trh | Nižší volatilita | EK | Zahraniční forex | Zajištění proti inflaci | Riziko | Míra inflace v Německu | Analytik | Emise | Německé dluhopisy | Trinity | MAM | Nájemné | Právo | Benchmarky | JPY | Credit Suisse | Pražské burzy | Zasedání ČNB | Adidas | Pivot | Pokles výnosů | Binance | MSCI World Index | RSI | Bank of America | Úroková sazba ECB | AIG | Transakce | USDX | Údaje o HDP | Šok | Úvěrová aktivita | Finanční trh | MGM | Meta | Turecká lira | Portfolio | Pesimismus | Nástroj | GBP | Santander | NATO | CDW | Plyn | Veřejný sektor | BioNTech | ISM indexy | Německá ekonomika | Čína | Risk | CZK/USD | Ceny | Akcie Sony | Kaisa | Hospodaření firmy | Financování | Propad ekonomiky | FCF | Recese | Vyjádření představitelů | Pokles | XEL | Realitní trh | Německý ZEW index | Americké CPI | FTSE 100 | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Meziměsíční inflace | Realitní společnosti | General Dynamics | Mondelez | Války | Změna politiky | Impuls | Ukrajina | Zemědělské komodity | Snižování stavů | Raiffeisenbank | Bundesbank | Data z trhu práce | Finanční operace | Trh nemovitostí | Rada guvernérů ECB | Ranní glosa | Nárůst nezaměstnanosti | Buy the dip | Proinflační | Předstihové ukazatele | Centrální banka | Předpovědi | DPH | Predikce | SAP AG | Softbank | OXY | Největší světová ekonomika | ASML | WTI | Prosus | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | ČNB Jiří Rusnok | Fed index | Restriktivní opatření | Globální index | Státy EU | SMA | Nizozemský premiér | Praxe | Biliony | Divergence | GameStop | Fresenius Medical | Evropské centrální banky | EUR/JPY | CFTC | Libra | Souhrnný indikátor | Philip Morris ČR | Odborníci | Rozvolnění | ServiceNow | Norges Bank | USD/EUR | E.ON | Sentix | Vývoj na finančních trzích | Nejvyšší růst | Výsledek voleb | Stratég | Prodeje automobilů | Dobrá data | Stablecoiny | Instituce | SXXP | USDCAD | Forint | Negativní korelace | Accor | Americký ministr financí | Morgan Stanley | Prezident Vladimir Putin | Ceny zlata | Říjnová inflace | Proticyklické kapitálové rezervy | Výnos | Zlevnění potravin | Počty nakažených | Kurzotvorné informace | Zasedání RBA | Pokles ekonomiky | ESG | Růst cen energií | Index DOW | IHNED | Robert Holzmann | Trhy dnes | ČEZ | Frank | Zlevnění ropy | Index Nasdaq | Nájmy | INR | Akcie ropných společností | CFD | 256/2004 | Defi | US30 | Automatic Data Processing | Dobrá zpráva | Trinity Bank | Rozhovor | Úrokové sazby ECB | Spotřeba domácností | Vývoj koruny | MNB | Přístup k měnové politice | Kalendář makroekonomických dat | Austrálie | Minulá výkonnost | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Snap | Vývoj měnového páru EUR/USD | Trend oslabování | Růstové vyhlídky | Historická maxima | Eni | Posílení koruny | Rozhodnutí FOMC | Dluhopisový index | Obchodní den | Louisiana | Stoxx Europe 600 | ZAR | Akcie týdne | Forex trader | Švýcarské banky | Ceny energií | Ahold Delhaize | S/R zóny | Utažení měnové politiky | MetaTrader 5 | GBP/USD | ASX | Zotavení ekonomiky | Oživení trhu | Inflační cíl | VIX | Akcie společnosti Alphabet | Výběr zisků | Pravděpodobnost recese | Dopad koronaviru | Jaromír Gec | Sója | Euforie | Největší světové ekonomiky | Rychlý růst cen | EPS | Kurz eura k dolaru | Vyjednávání o brexitu | Očekávané Earnings | Index STOXX Europe 600 | Jasný signál | Dynamika mezd | Pracovní místa | Káva | Shopify | Bez rizika | Akciové trhy v USA | FRA | PG | Akcie společnosti Tesla | Vedení ECB | Zisk | Dodávky plynu do Evropy | Koronavirové pandemie | Total | Xetra | ČNB | Bank of England | Důvěra v ekonomiku eurozóny | EURUSD | FedEx | Pokles kurzu | Demokraté | Spekulovat | Nord Stream 2 | Swapy | Středoevropské měny | Avast | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Silná data | Aktuální kurzy | Tržní sazby | Zahraniční investoři | Zůstatek | Pozitivní zprávy | Progres | Obchodování | Jan Vejmělek | Nové prognózy | Dnešní data | Očekávaný vývoj | Daňový poplatník | Úroky | Zlepšení sentimentu | MSCI World | Prezident | Eurostat | Varovné signály | Růst inflace | Patrie | Týden na finančních trzích | Sebenaplňující se proroctví | Jednotná evropská měna | TRY | Prémie | Statistiky z trhu práce | Tržní rizika | Poptávka po pohonných hmotách | Státní rozpočet | Evropa | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Akcie v roce 2021 | S/R zóna | Zprávy | CCI | Ceny ropy | Lockdown | Mutace delta | Kupující | Francie | Předpověď | Epidemické situace | Index cen průmyslových výrobců | Trigger | Údaje | Krize v eurozóně | Dodávky plynu | Hospodářský růst v eurozóně | Epic Games | Technologické společnosti | Dolarové sazby | Automobilky | Srovnávací základna | Nejlepší akcie | Výkonnost indexů | Ekonomické události | Inflační vývoj | Eurodolar | Omezení pohybu | Německý akciový index | Biden | Růst zlata | ADBE | Finanční krize | FXstreet.cz | Obchody | Britská měna | Běžný účet | Drahý kov | ex | Inflace v Polsku | Expedia | Technologické firmy | Medián | Index CPI | xStation5 | Electronic Arts | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Změny sazeb | Deutsche Telekom | Zvýšení těžby | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Portfólia | Haruhiko Kuroda | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zemní plyn | Historické rekordy | Značné riziko | Zasedání americké centrální banky | Marže | J P Morgan Chase & Co | JPMorgan Chase & Co | Směřování | ConocoPhillips | Visa | Caixin/Markit | Aktivum | Přenos | Společnost XTB | Výroba automobilů | CARA | Velcí institucionální investoři | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Nové zakázky | Sentiment spotřebitelů | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Finanční systém | Destatis | Konsensus | Pozitivní výsledek | Costco | Dluhy | Verbální intervence | Hedge fondy | Operace na volném trhu | NATGAS | FOREX | Růst světové ekonomiky | Turecké liry | Signály | Inflace v ČR | DISH | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Expirace | Americké akciové trhy | Dividenda | GfK | Ranní komentář | Aliance | Philadelphia Fed index | Pokles zásob | Spready | HDP | Oživení ekonomiky eurozóny | Asset alokace | Načasování | Výsledky za Q1 | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Ekonomka | Dolar | Euro | Yield | Klid | Investování je rizikové | Výnosy státních dluhopisů | JP Morgan | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | Zdanění | NEST | Otevření ekonomik | Čínská měna | Fibonacciho úrovně | Westpac | Pandemická situace | Akciové portfolio | Ropa roste | Politici | Dopady na ekonomiku | Rizikové prémie | Hlavní americké indexy | Obchodní bilance | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | iRobot | Brazílie | Trhy v USA | Členské země | Air Liquide | Výprodej | Měnové páry | Průmyslové ceny | Tomáš Holub | Slovensko | Martin Gürtler | CAR | Glapinski | Míra inflace v eurozóně | Vývoj trhu | JPMorgan | Přirážka | EUR/CHF | Premiér Boris Johnson | Nejlepší ropné akcie | ČTK | Stav trhu práce | Infineon | UNH | Vyšší úroveň | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | Osobní výdaje | Česká národní banka | Merkelová | IPO Deliveroo | Česká inflace | Brazilský real | VIAC | Obchodní nastavení | Dnešní události | Prodejní ceny | Záchranný balík | Philip Lane | Recese americké ekonomiky | Japonský jen | Meziroční inflace | Úrokové sazby ČNB | Nakupovat | FOMC | European Central Bank | Co je akcie | Akcie | Medvědí trend | Currency | Průmyslníci | Jestřábí ECB | Měnové podmínky | Mzda | Dnešní videokomentář | Daňový balíček | Vývoj jádrové inflace | Nákup aktiv | Société Générale | 5G | Návratnost | Lepší zítřky | John Hardy | Důležitá zpráva | Vzestupný trend | Železná ruda | Pražská burza | Základní úroková sazba | Zůstatek na účtu | Očkování | Přizpůsobivost | Moelis | Podniky | SPAC | Index spotřebitelských cen | Nová mutace | City | Demografické trendy | Zrychlení růstu | Louis Vuitton | Koš | ECB Luis De Guindos | Býčí trend | Mzdová dynamika | Tým FXstreet.cz | Analytik XTB | Dodavatelské řetězce | Inflační šok | Nová strategie | Index cen | Banco Santander | Světová ekonomika | VZ | ADP report | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | Hospodářská situace | Globální ekonomika | Jednání o brexitu | Zasedání měnového výboru | Růst v eurozóně | Price Action | Vývoj ekonomiky | Vývoj pandemie | Index PPI | Prostor k růstu | Sněmovna reprezentantů | Technologie | Zásoby zemního plynu | Největší propad | Koronakrize | Společnost Apple | Uvolněné měnové politiky | Analýza EUR/USD | Prognózy | Akciové výnosy | Intel Corporation | Kurz | DNO | Daně | Ministři | Zpřísnění finančních podmínek | DXY | Růst zisků | Globální růst | Švýcarská národní banka | Využití kapacit | Jádrová inflace | Rusko-ukrajinský konflikt | Lenka Kalivodová | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | Dnes na trzích | Růstový trend | Panevropský index | Americký prezident Joe Biden | Akcie ropy v roce 2021 | Nezaměstnanost v eurozóně | Měnová politika Fedu | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Údaj o HDP | Aerolinky | Zdražování energií | Silnější dolar | Rychlý růst | Druhá vlna koronaviru | Michal Stupavský, CFA | Bankovní rada | Uber Technologies | ByteDance | Gilead | Peněžní zásoba | Bear | Investice | Osobní příjmy | CBDC | Evropské banky | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Uranové akcie | Návrh zákona | Traders | Varianta omikron | Potenciál | Zdravotnictví | Podnikatelské aktivity | Česká měna dnes | QCOM | Kevin Tran Nguyen | Ohodnocení | Big tech | Společnost Cisco | Rally | Investujte | Konkurence | Vyhlídky dolaru | Pokles inflace | Ranní nadhoz | Kapitalizace | Domácí data | Komoditní stratég | Vládní bondy | Komunikace | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Devon Energy | Coca-Cola Company | Americké futures | Zynga | Americká politika | Indie | Bod | Vnímání | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Růst ceny zlata | Makrodata | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zisky | Investiční stratég | Soukromá spotřeba | Dražší energie | Delta | Regulace | Oddlužení | Šéf Fedu | Cyrrus | Dluhopisové trhy | Účet platební bilance | Johnson & Johnson | Fondy | USD za barel | Kurz eura | Akcie roku 2020 | SAP | Walt Disney | Hospodářství | Zotavení | MSFT | Důvěra | České dluhopisy | Kancléřka Merkelová | Risk Off | WHO | Růst spotřebitelských výdajů | Oslabení dolaru | Kontrakce | CAC 40 | PMI za leden | Americký akciový trh | Alokace investičních portfolií | Výhled do budoucna | Russell 2000 | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Reinvestice | Dlouhá pozice | Index MSCI | Slabší dolar | Amgen | Měny | Profitovat | Dollar | DE30 | Předběžné výsledky | Ropa WTI | Finanční sektor | Advance Auto Parts | Burzy | Pokles ekonomické aktivity | Očekávané události | Ukončení nákupu aktiv | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | UST | Výraznější impuls | Patria.cz | Export | UNA | Světová zdravotnická organizace | Primární veřejná nabídka | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Signál | Snížení daně | Aktuální cena | Čínská firma | FANG | Nové žádosti o podporu | Úbytek | Kofola | NFIB | GBPUSD | Volné peníze | TABAK | Firma McDonald's | Zmírnění rizik | Kurzotvorné zprávy | GRMN | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Fundamentální data | Algoritmické obchodování | Brands | Ceny stavebních prací | 1 milion | Graf indexu | Praha | Dominion Energy | Britská vláda | Eva Zamrazilová | Negativní sentiment | Jižní Korea | Medvědí scénář | Globální akciové trhy | Valuace | Prodeje aut | Výsledková sezóna | DAX30 | Rozšíření | Technická analýza | Shrnutí obchodování | AEX | Stav ekonomiky | Nové mutace | Plány | Nižší poptávka | Smíšené výsledky | Toyota | Týdenní výkon | Ropa dnes | TXN | COVID-19 | Cenové tlaky | Korunový trh | Snižování sazeb v USA | Brusel | Dluhopisové výnosy | NFP | DAWN | Rekordní nárůst | Hypotéky | Nikkei | Posílení indexu | Ekonomika USA | Akcie Alibaba | Data z amerického trhu práce | Nové zprávy | Asijská seance | Průmyslová výroba v Německu | ZEW | Prognóza Fedu | Společnost Pfizer | Evropské akcie | Americký trh práce | TIM | Energie | ZNGA | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Britské banky | Nálada | Americké centrální banky | Trh dnes | Příjmy | Bondy | Kávové akcie | Prodej | Rok 2024 | Zasedání Fedu | Bloomberg | Guvernér centrální banky | Inflace v květnu | Admiral Markets | Německé ceny | Evropská unie | Růst amerických výnosů | Ústavní soud | Hlavní indexy | Silný růst | Vyhlídky | Místopředseda Fedu | Vojenský konflikt | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Míra | Obchodovanie | Equinor | Hong Kong | Pandemie nemoci COVID-19 | Iberdrola | University of Michigan | Růst poptávky | Korekce | Výrazný pokles | Rozhodovací proces | Kvantitativní uvolňování | Riziko recese | Melvin | Asociace | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Vakcína | Výkonnost | Spotřebitelská inflace | Průzkumy | Pokles libry | Index S&P 500 | Instrument | GDPNow | Hrubý domácí produkt | Zvýšené riziko | Přehled | Technické ukazatele | Short | Tomáš Pfeiler | Akcie 2021 | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | High | Oživení světové ekonomiky | Rezervy bank | Tým InstaForex | OECD | CHF | Měnový trh | Nabídka akcií | Ekonomická důvěra | HDP USA | Oslabení koruny | Nízká nezaměstnanost | Průmyslová výroba v ČR | Supercyklus | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Inflace v únoru | DTE Energy | James Bullard | Akcie firem | Volby v USA | Drawdown | Index nákupních manažerů (PMI) | S&P 500 | Průmysl v eurozóně | Ekonomický a strategický výzkum | Prosincová inflace | JDE | Podpora | Ministři financí | Ceny zboží | Prezident Joe Biden | QE | MT4 | Růst tržeb | Evropský regulátor | Cena | Maloobchodní prodeje | Očekávané výnosy | Apache | Vlny koronaviru | Německá vláda | Německo | Digitalizace | Bund | 5G akcie | Makroekonomické ukazatele | Krach | Výsledky bank | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Komodita | Setkání centrálních bankéřů | Evropské indexy | Steen Jakobsen | Americký trh | Arlington Asset Investment | Dobrá nálada | Bristol-Myers | Snížení sazeb | Prime | Nižší růst | DOT | CME Group | BAT | Česká ekonomika | Kurzy | IG | COST | Nové rekordy | Ekonomická data | Situace na trhu | Fidelity International | Přehled kurzů | Otevírání ekonomik | Spekulace na růst | Drahé kovy | Inflace v listopadu | Bankovní vklady | Ekonomická data z USA | Solana | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | Microsoft Corp | DAX | Infineon Technologies | Erste | Rezervy | Fiskální balíček | Forexu | Hliník | Merck | Debata | Kurzy měn | Datový kalendář | Inverzní výnosová křivka | Akcie společnosti | DG | Sony | Fiskální stimuly | Mercedes-Benz | Báze | Zlato | Boj s koronavirem | Ekonomika | Měny&Sazby | Plánované obchody | PEP | Slabé euro | Denní změna | Inflace v Německu | Geopolitika | Barel WTI | Graf indexu S&P 500 | Denní graf | CFA | SEC | Mzdové požadavky | Schodek | Míra nejistoty | Indikátory | Ticker | Odpovědnost | Oslabení | Verizon | Akciové futures | Finanční situace | Energetické krize | Evropské akciové trhy | Šéfka Fedu | Práce | Úspěch | OMV | Intel | Depozitní sazba ECB | LTRO | Tightening | Likvidita | SPWR | Cíle | Prognóza ECB | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Repo sazba | Inflační data | Bezpečnost | Maloobchodní prodej | Evropský akciový trh | Pokles německé ekonomiky | Cena americké ropy WTI | Banky | BlackRock | Buy | Česká průmyslová výroba | Býčí scénář | Microsoft Corporation | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Země G7 | Vypuknutí pandemie | Automotive | FDX | Americká vláda | Express | INTC | Kotace | Investiční společnosti | Šance | Biliony USD | Ark Invest | Britská společnost | Ministři financí EU | Ministři financí eurozóny | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Bankrot | Maloobchodní tržby v eurozóně | PMI v eurozóně | Netflix | Konfederace | Tisková konference šéfa Fedu | GM | Čínské realitní společnosti | Citrix Systems | Wall Street | ING Groep NV | Průlom | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Analýza | KO | Procter & Gamble | Ministr financí | cTrader | Kurz EUR | Dobrá čísla | Zlepšení | Omicron | Sazby Fedu | ČR | Vyšší ceny ropy | Vivendi | XTB | Kontrakt | Meta Platforms | Manažeři fondů | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Kurz EURUSD | Asijské akciové trhy | Index MSCI All Country World | Intervenovat | Zvyšování úroků | Agilent | Kvantitativní utahování | Bavlna | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | API | Ratingové agentury | Pozice | Euro proti dolaru | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | Německá průmyslová výroba | Teplé počasí | Mzdový růst | Pullback | Příprava | Inflace v EU | Saldo běžného účtu | Dlouhé pozice | Chevron | Švýcarský frank | Změna sazeb | Vývoj měnového páru USD/JPY | Výrobce čipů | Dolarový index DXY | Vyšší volatilita | Hedge | Silná poptávka | Market | Měnová autorita | Nákupu státních dluhopisů | Cenné papíry | PMI indexy | Stoxx | Lídři | Banka Credit Suisse | Vývoj HDP | Globální dluhopisový index | Support | Průměrná mzda | Yandex | Accenture | Ekonomické statistiky | Hold | Valná hromada | XOM | McDonald's | Waste Management | FX | Rozvíjející se trhy | Náklady na úvěry | Texas | Poslanci | Nové dluhopisy | Deutsche Bundesbank | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Soud | Pokračování růstu | Import | Obchodní aktivity | Investiční banka | Londýnské burzy | Finální odhad | Služby | Meta Platforms Inc | Ceny energetických komodit | Americký průmysl | Prudké zdražování | Xcel Energy Inc. | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Zvýšená volatilita | Tržní očekávání | Návrat inflace | OPEC | Ministryně financí | Nemovitosti v Česku | Peněžní zásoby | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Jestřábí hlasy | SNB | Index ISM | Experti | Jaroslav Tupý | Investoři | Nižší sazby | Míra nezaměstnanosti | Okénko trhu | Alibaba Group | Bohatý | Největší pokles | Nákupy aktiv | Occidental Petroleum | Pokles průmyslové výroby | Americké objednávky | Spotřebitelé | ProShares | Výstupy | Zkrocení inflace | Program nákupů dluhopisů | Přecenění | Výkonný ředitel | Rostoucí výnosy | Vzdělávání | Regulatorní prostředí | Růst hrubého domácího produktu | Indexy nákupních manažerů | Politika Fedu | Polsko | Meituan | Čínská vláda | Report ADP | Ceny potravin | NFT | Kansas City | Rezistence | Bankovní rady ČNB | Meziroční růst cen | Index Dow Jones | ZEW index | Březnová data | Projekce | Saxo Bank | Spotřebitelská poptávka | Oživení čínské ekonomiky | Velké banky | Nová vláda | Základní úrok | Nařízení | Zavedení eura | Bond | Pinduoduo | Další růst sazeb | Měny rozvíjejících se trhů | Zdražování | Ropy | Guvernér Rusnok | RBA | Hodnocení současné situace | ABN Amro | Výrobní sektor | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | Meme akcie | Historicky nejnižší | Bilance obchodu | Očekávaná inflace | P.A. | MT5 | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Mimořádné zasedání | Škoda | Pokles poptávky | CBI | Bankroty | Hospodářské výsledky | Oracle | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Wirecard | Jádrový index | Únorová inflace | Úročení | Inflace v lednu | USD | Nová makroekonomická prognóza | Vývoj dolarového indexu | Odražení ode dna | Logistické problémy | Energetické akcie | Volatilita na trzích | Viry | Tištění peněz | Cena americké ropy | Cestování | Rozhodnutí americké centrální banky | Ekonomický dopad | Americký dolar dnes | O2 | Emoce | Zvýšení základní sazby | Zvýšení daní | Technologické tituly | Nejvolatilnější | PMI ze sektoru služeb | Počet nových žádostí o podporu | Inflace ve Spojeném království | Libra k dolaru | Eurex | Investing.com | Dluhopisy s vysokým výnosem | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Silný dolar | Globální vývoj | 3M | Obchodní smlouvy | Výkonnost dolaru | Růst cen v eurozóně | Odhad inflace | Hlavní úroková sazba | US500 | Dnešní čísla | Tencent | Posilování eura | Investujte na Forexu | Cena ropy | Prezidentka ECB | Exact Sciences | Federální rezervní systém | Index bank | Americký maloobchod | Prognózy ČNB | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Rotace | Earnings | Průraz | Program nákupu aktiv | Digitální měny | Australský dolar | Vysoké ceny ropy | Korporátní daně | Pokles HDP | Propad | Bankovnictví | Dezinflace | Zpomalování ekonomiky | WMT | ANO | Pokles eura | Hlavní akciové trhy | Akciové valuace | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Výhled na příští rok | Dopady koronavirové krize | Růst eura | Nemovitosti | Makro data | WBA | Turecká centrální banka | Markets | Data z americké ekonomiky | Počet úmrtí | Index CSI 300 | PX index | Time-Frame | Dluhopisoví investoři | Tempo očkování | Levnější ropa | Kanada | Ruská invaze | CPI v USA | Nejistota | Akcie roku | CME | HDP v eurozóně | Profesionální obchodník | CVX | Německý Ifo index | Kryptoměna | Dopady pandemie na ekonomiku | Makroekonomický kalendář | Opce | Výhled pro EUR/USD | Nvidia | Investment | ING | Dlouhodobí investoři | Dluhový trh | Federal Reserve | Česká republika | Ceny komodit | Indexy | Prognózy inflace | Státní dluhopisy | Americký dolar | Kurz eura vůči dolaru | US100 | Ceny v eurozóně | Makro | Vinci | Evropská centrální banka | Příjmy a výdaje | Mutace koronaviru | Americká centrální banka (Fed) | Koruna dnes | Prezidentské volby v USA | Německá centrální banka | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | ECB | HICP | NBP | Sazby ECB | Voda | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | HG měď | Stabilita sazeb | Růst ceny | Forward | Opatření vlády | Měnová politika | Alokace | Philadelphia Fed | Ziskovost | Doporučení | CSX Corporation | Inflační očekávání | Cisco Systems, Inc. | Body | Nejlepší 5G akcie | Zvýšení inflace | Nejlepší uranové akcie | Krypto | Evropské země | Fiskální balík | Payrolls | AMGN | ROCE | Spekulace | Měny regionu | Averze vůči riziku | Hlavní index PX | Omikron | MPSV | Raketový růst | NIESR | Negativní vývoj | Hodnoty měny | Cykly | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | Analog Devices | PBOC | Černé zlato | ASX 200 | KBC | Úroveň supportu | Firemní dluhopisy | Silné euro | Kmen omikron | Politické riziko | Společná evropská měna | Caixin | Zpracovatelský průmysl | Western Union | Poradci | PMI ve službách | Spekulanti | MasterCard | Globální finanční trhy | Zrušení superhrubé mzdy | Protiepidemická opatření | Správce aktiv | Applied Materials | Slábnoucí americký dolar | Kraft Heinz | Tržní kapitalizace kryptoměn | WU | Základní sazba | Pracovní síly | Akciový trh | Virtuální mince | Rizikový apetit | Investor | Nákup dluhopisů | USD/JPY | Put | Sazba Fedu | Americké vlády | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | American Express | Měnový pár | Merck KGaA | MMM | Šíření koronaviru | Dynamika HDP | Banka | Země eurozóny | Stav americké ekonomiky | Polský zlotý a maďarský forint | Markit | Američané | Zprávy z pražské burzy | Nový kmen koronaviru | Nízká inflace | Baker Hughes | Průmyslové kovy | Globální akcie | Olaf Scholz | Enel | Historie kávy | Richard Clarida | SPX | Domácí poptávka | Statistika | Další pokles | Domácí průmysl | Spotřebitelské ceny | COT | Tajné služby | Hospodářský výhled | Lael Brainardová | Disney | Ocenění | Home Depot | Útlum ekonomické aktivity | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Penzijní společnosti
Penzijní systém
Penzijní účty
Penzisté
Penzum informací
People's Bank of China
PEP
Pepa Zeman
Pepco
P/E poměr

Následující klíčová slova

Pepperdyne
Pepper Stone
Pepperstone
P/E (Price/Earnings ratio)
PEPSICO
PEPSICO CZ s.r.o.
Pepsi Cola
PepsiCo (PEP.US)
PEP.US
P/E Ratio
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
InstaForex
Potvrďte prosím... Zavřít