Omezení pohybu
Ekonomika Gazy kvůli válce prudce klesla
17.10.2024 Nezaměstnanost v Pásmu Gazy od začátku války mezi Izraelem a palestinským teroristickým hnutím Hamás vzrostla ze 45,3 procenta na téměř 80 procent. Hrubý domácí produkt (HDP) území ovládaného Hamásem se pak snížil o 84,7 procenta. Ve svém odhadu to dnes uvedla Mezinárodní organizace práce (ILO). Zároveň upozornila, že válka negativně ovlivňuje i palestinský Západní břeh Jordánu, který izraelská vojska dlouhodobě okupují.
Členské státy Evropské unie schválily další balík sankcí proti Rusku
24.06.2024 Členské státy Evropské unie dnes formálně schválily čtrnáctý balík sankcí proti Rusku. Informovalo o tom české zastoupení při EU. Sankční seznam se rozrůstá o 116 fyzických i právnických osob, které se podle unijní diplomacie podílejí na agresi proti Ukrajině, a rovněž o některé sektorové oblasti. Nové sankce mimo jiné obsahují zákaz překládky ruského zkapalněného zemního plynu (LNG). Sankce definitivně odsouhlasili na dnešním jednání v Lucemburku unijní ministři zahraničí.
Zástupci zemí EU se shodli na čtrnáctém balíku sankcí proti Rusku
20.06.2024 Zástupci zemí Evropské unie se dnes shodli na čtrnáctém balíku sankcí proti Rusku, oznámilo belgické předsednictví v Radě EU. Podle českého zastoupení při EU se sankční seznam rozrůstá o více než 100 fyzických i právnických osob, které se podle unijní diplomacie podílejí na agresi proti Ukrajině, i o některé sektorové oblasti. Nové sankce mimo jiné obsahují zákaz překládky ruského zkapalněného zemního plynu (LNG). Sankce ještě musí formálně schválit členské státy, podle diplomatických zdrojů ČTK se tak stane na pondělním jednání unijních ministrů zahraničí v Lucemburku.
Reuters: Rusko možná obnoví povinnost měnit devizové příjmy vývozců za rubly
16.08.2023 Ruské úřady diskutují o obnovení povinného směňování devizových příjmů exportérů za rubly, a reagují tak na propad kurzu domácí měny. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Rusko takové opatření na krátkou dobu zavedlo již loni po zahájení vojenské invaze na Ukrajinu.
Ruská centrální banka překvapivě zvýšila základní úrok, chce zastavit pád rublu
15.08.2023 Ruská centrální banka dnes překvapivě a mimo své řádné zasedání zvýšila základní úrokovou sazbu o 3,50 bodu na 12 procent. Nouzovým opatřením se snaží zastavit pád rublu, který v pondělí oslabil za psychologicky důležitou hranici 100 rublů za dolar. Ruská měnová autorita o tom dnes informovala v tiskové zprávě.
Dolar zpevnil nad 100 rublů, Kreml z propadu kurzu viní centrální banku
14.08.2023 Dolar dnes poprvé od loňského jara zdolal hranici 100 rublů, na což Kreml zareagoval kritikou ruské centrální banky. Ta je podle ekonomického poradce prezidenta Vladimira Putina za pád měny zodpovědná prosazováním uvolněné měnové politiky. Centrální banka vzápětí avizovala, že na příštím zasedání své bankovní rady nevylučuje zvýšení základní úrokové sazby. Informovala o tom agentura Interfax.
Cena pšenice kvůli útokům na ukrajinské přístavy vzrostla na pětiměsíční maximum
25.07.2023 Ceny pšenice dnes pokračují v růstu a ráno vykazovaly vzestup asi o dvě procenta, čímž se dostaly nejvýše od února. Trh reaguje na intenzivnější ruské útoky na ukrajinské přístavy, které podle analytiků vyvolávají obavy o dlouhodobé globální dodávky a potravinovou bezpečnost.
GBP/USD. Přehled na 9. 5. 2023. Janet Yellenová se bojí defaultu, zatímco libra měla v pondělí podmínky k růstu.
09.05.2023 Měnový pár GBP/USD v pondělí pokračoval ve svém pomalém růstu. Ať už pomalém nebo ne, je to jedno, protože pokračuje prakticky z ničeho. Připomeňme, že minulý týden se odehrálo dost důležitých událostí, z nichž některé mohly vést k posílení amerického dolaru, který je silně přeprodaný a nemůže se ani trochu korigovat. Trh však stejně jako dříve interpretoval všechny události a zprávy ve prospěch britské libry. Pár proto nadále roste a za 2 měsíce přidal již 860 bodů s maximální korekcí směrem dolů asi 180 bodů.
Internetový obchod Amazon hodlá zrušit dalších 9000 pracovních míst
21.03.2023 Americký internetový obchod Amazon hodlá zrušit dalších 9000 pracovních míst. Šéf podniku Andy Jassy to uvedl v dnešním sdělení zaměstnancům. Firma už začátkem ledna oznámila, že zruší zhruba 18.000 míst. Amazon má po celém světě přes 1,5 milionu zaměstnanců a působí také v České republice, kde zaměstnává několik tisíc lidí.
FXstreet.cz přináší rozhovor s traderem z WOOD & Company Vladimírem Vávrou
19.12.2022 Tradingový portál FXstreet.cz přináší další rozsáhlý rozhovor, tentokrát s velmi zkušeným traderem Vladimírem Vávrou ze společnosti WOOD & Company. Vladimír Vávra je senior trader odpovědný ve WOOD & Company za obchodování na akciových trzích a má dvacetiletou zkušenost. Na starosti má institucionální a velké privátní klienty. V rozhovoru jsme si povídali o tom, jak začínal, co obnáší jeho práce, jak obchoduje a také co ke svému tradingu používá za analýzy. Hlavním tématem rozhovoru je však aktuální situace na finančních trzích. Dozvíte se, jak se budou vyvíjet trhy v dalším období, co čekat od akcií a zároveň Vladimír prozradil své tipy na konkrétní akciové tituly.
Ropa klesá o 2 %, přestože v Číně ruší omezení proti covidu
07.12.2022 Ceny ropy dnes zůstávají pod tlakem navzdory tomu, že Čína oznámila výrazné uvolnění omezení související s pandemií koronaviru. Přestože zrušení omezení pohybu a cestování v druhé největší světové ekonomice je jistě pozitivní pro ropu, tak dnes jsme naopak svědky poklesu ceny suroviny. Brent a WTI klesají o více než 2 %, přičemž WTI se nyní obchoduje více než 12 % pod svým posledním lokálním maximem dosaženým 1. prosince 2022. Propad cen ropy je nejzřetelnějším důkazem toho, jak silné jsou na trzích obavy z recese. Pozitivní zprávy o cenách ropy, jako je znovuotevření Číny, cenový strop G7 nebo plány Ruska stanovit minimální cenu pro mezinárodní prodej ropy, obchodníci ignorují s obavami o stav globální ekonomiky, který je nyní klíčovým faktorem pro ceny ropy.
Graf dne - CHNComp (07.12.2022)
07.12.2022 Čínská národní zdravotní komise dnes oznámila výrazné zmírnění omezení proti covidu v zemi, a to včetně některých opatření, která byla v platnosti po dlouhou dobu od vypuknutí pandemie. Asymptomatickým pacientům i pacientům s mírnými příznaky bude nyní umožněna domácí karanténa namísto přesunu do centralizovaných karanténních táborů. Negativní testy na Covid již nebudou vyžadovány pro cesty napříč zemí, stejně jako na většině veřejných míst. Omezení pohybu v zónách bez vysokého rizika budou odstraněna, zatímco čínské úřady budou přesnější v tom, co je vysoce riziková zóna (spíše než zavírat celé komunity). Jde o významný posun od přísné politiky nulového covidu, která byla v Číně až dosud uplatňována, a znamení, že ekonomické škody plynoucí z těchto politik, stejně jako jimi vyvolané sociální nepokoje, představují riziko pro Komunistickou stranu Číny.
Ropa se zvyšuje díky spekulacím OPEC+ o snížení dodávek
01.12.2022 Ve chvíli, kdy průmyslové údaje ukázaly silný pokles ropných zásob v USA, došlo k jejímu růstu. Investoři čekali netrpělivě na zasedání OPEC+, kde nejspíš dojde k dohodě o snížení produkce.
Čína letos podruhé snížila požadavek na povinné minimální rezervy bank
25.11.2022 Čínská centrální banka dnes oznámila, že sníží požadavek na povinné minimální rezervy bank o čtvrt procentního bodu, v letošním roce k tomuto kroku přistupuje podruhé. Smyslem je podpořit slábnoucí ekonomiku. Banky budou mít navíc k dispozici dlouhodobou likviditu v objemu 500 miliard jüanů (1,6 bilionu Kč). Přísná protipandemická politika zatemňuje ekonomické vyhlídky a naděje, že Čína v dohledné době postup vůči pandemii změní, napsala agentura Reuters.
Ranní shrnutí (24.11.2022)
24.11.2022 Americké indexy zakončily včerejší obchodování růstem. S&P 500 si připsal 0,59 %, Dow Jones se posunul o 0,28 % výše a Nasdaq přidal 0,99 %. Russell 2000 se obchodoval o 0,17 % výše.
Asijské trhy se v pondělí zhouply dolů
14.11.2022 Asijské trhy zakončily pondělí převážně v negativním teritoriu se ztrátami až 1,1 %, protože optimismus investorů se vytratil. Jediný index, který v pondělí uzavřel výš, byl Hang Seng, který si připsal 1,7 %. Shanghai Composite ztratil 0,13 % a Shenzhen Composite 0,26 %. KOSPI klesl o 0,34 %, S&P/ASX 200 o 0,16 % a Nikkei 225 ztratil 1,06 %.
Ruské akcie po vyhlášení částečné mobilizace prudce klesly, slabší je i rubl
21.09.2022 Ruské akcie po zahájení obchodování prudce klesly, hlavní index odepisoval kolem deseti procent. Ruský rubl pak vůči dolaru spadl nejníže za více než dva měsíce. Trhy tím podle analytiků reagují na oznámení ruského prezidenta Vladimira Putina o částečné mobilizaci. Později akcie podstatnou část ztrát smazaly.
CNBC: Ekonomové se rozcházejí v názoru na dlouhodobý vývoj ruské ekonomiky
16.08.2022 Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí klesla, ekonomové se ale rozcházejí v názoru, zda Rusko dokáže dlouhodobě čelit náporu mezinárodních sankcí, upozornil zpravodajský server CNBC. Druhé čtvrtletí bylo prvním celým čtvrtletím, kdy se do vývoje ekonomiky už plně promítl dopad invaze ruských vojsk na Ukrajinu.
Rusko znovu otevřelo trh s dluhopisy pro některé zahraniční investory
15.08.2022 Moskevská burza se dnes částečně otevřela zahraničním investorům, kvůli válce na Ukrajině byla pro ně téměř šest měsíců uzavřena. Zatím je možné obchodovat jen s dluhopisy, a to pouze investorům ze zemí, které Moskva nepovažuje za nepřátelské. To znamená, že na moskevskou burzu stále nesmějí investoři ze zemí, které zatěžují ruskou ekonomiku sankcemi, informoval server BBC.
Ukrajina kvůli dopadům války s Ruskem devalvovala měnu o 25 procent
21.07.2022 Ukrajina devalvovala měnu o 25 procent, kvůli válce s Ruskem se chce soustředit na ochranu svých devizových rezerv. Centrální banka dnes oznámila, že kurz vůči dolaru oficiálně stanovila na 36,5686 hřivny. Dosavadní kurz činil 29,25 hřivny, kde jej banka držela posledních pět měsíců.
Americký kavárenský řetězec Starbucks podle médií zvažuje odchod z Británie
18.07.2022 Americký provozovatel kaváren Starbucks nyní zkoumá možnosti prodeje svých aktivit v Británii, kde čelí stále tvrdší konkurenci a měnícím se zvyklostem zákazníků. Formální proces prodeje ale firma zatím nezahájila, uvedl dnes web zpravodajské televize BBC.
Ministr: Rusko směřuje k deflaci, problémem je slabá poptávka i silný rubl
29.06.2022 Rusko se v červnu patrně ocitne v deflaci, řekl dnes ministr hospodářství Maxim Rešetnikov. Spotřebitelé mají tendenci šetřit a nechtějí utrácet, poptávka je teď velmi nízká. Země také musí zvýšit dovoz, problém pro ni teď představuje zejména příliš silný rubl, dodal ministr.
Pokles aktivity v čínském zpracovatelském průmyslu v květnu zpomalil
31.05.2022 Pokles aktivity čínského zpracovatelského průmyslu v květnu zpomalil. Přispěl k tomu postup úřadů a jejich rozhodnutí zmírnit koronavirové restrikce v důležitých průmyslových oblastech. Vyplývá to z dnešních údajů čínského statistického úřadu. Omezení pohybu nicméně dál negativně ovlivňuje poptávku i výrobu, což podle analytiků vyvolává obavy ohledně vývoje čínské ekonomiky ve druhém čtvrtletí.
Ruská centrální banka snížila základní úrok o tři procentní body na 11 procent
26.05.2022 Ruská centrální banka dnes na mimořádném zasedání svého měnového výboru snížila základní úrokovou sazbu o tři procentní body na 11 procent. Inflační tlaky se podle ní díky posílení rublu zmírňují a podobně klesají inflační očekávání domácností a podniků, oznámila banka. Ekonomiku navíc čeká pokles, který bude z velké části výsledkem válečného tažení ruských vojsk na Ukrajinu.
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (23.5.2022)
23.05.2022 Minulý týden měnový pár EUR/USD nabídl velmi pěkný a ziskový obchod podle mého týdenního komentáře, který jsem s předstihem uveřejnil na portálu FXstreet.cz a kde jsem předem napsal, že budu vstupovat do long (buy) obchodu po proražení konkrétní S/R úrovně na grafu. A jak jsem napsal, tak se také stalo a trh v průběhu minulého týdne prolomil mou předem určenou vstupní S/R a tím se aktivoval nákupní obchod, který se velmi přesně dostal do svého cíle a byl ukončen ve velmi slušném zisku. Tady můžete v reálném čase vidět, že se dá obchodovat velmi ziskově a hlavně jednoduše a mou úspěšnost si může každý zpětně zkontrolovat, protože tady máte celou mou historii za mnoho let.
Bloomberg: Ekonomika USA by letos poprvé od 1976 mohla v růstu překonat Čínu
20.05.2022 Omezení pohybu v Číně kvůli pandemii nemoci covid-19 zřejmě budou znamenat, že tempo růstu čínské ekonomiky bude letos poprvé od roku 1976 nižší, než tempo růstu ekonomiky Spojených států. Uvedla to dnes agentura Bloomberg. Podle jejích ekonomů druhá největší ekonomika světa letos vzroste pouze o dvě procenta, zatímco hrubý domácí produkt USA se má letos zvýšit o 2,8 procenta.
Komodity: Cena ropy v reakci na vývoj v Číně a oslabení dolaru roste
19.05.2022 Ceny ropy smazaly počáteční ztráty a rostou. Čína plánuje zmírnit koronavirová omezení v Šanghaji, což by mohlo dále zvýšit poptávku po ropě a podpořit napětí na straně dodávek. Ke zvýšení ceny přispělo i oslabení dolaru.
Forex: Shrnutí obchodování 17.5.2022
17.05.2022 Akcie ve Spojených státech na počátku týdne uzavřely smíšeně. Hlavní index Dow Jones mírně posílil díky ziskům energetických společností. Technologický index však klesl, protože k obavám ze zpomalení globální ekonomiky a růstu úrokových sazeb se přidaly slabší údaje z čínské ekonomiky.
Forex: Dolar po růstu na nejvyšší hodnotu za 20 let mírně oslabuje
16.05.2022 Americký dolar na začátku nového týdne mírně oslabuje, a sestupuje tak z maxima za 20 let, kam vystoupil minulý týden. Analytici nicméně očekávají, že dolar bude nadále zpevňovat, protože nejnovější statistika z čínského maloobchodu a průmyslu vyvolala odklon investorů od rizikových investic.
Čínský průmysl a maloobchod oslabily kvůli koronaviru více, než se čekalo
16.05.2022 Čínský průmysl v dubnu meziročně klesl o 2,9 procenta a maloobchod dokonce o 11,1 procenta. V obou případech je to výrazně více, než se čekalo. Informuje o tom agentura DPA s odkazem na čínský statistický úřad. Na vině je striktní proticovidová politika čínské vlády. Čínský jüan se po zveřejnění údajů pohybuje kolem svého 20měsíčního minima vůči dolaru.
Rubl za podpory centrální banky dál zpevňuje, k euru je na pětiletém maximu
13.05.2022 Ruský rubl k americkému dolaru dnes v Moskvě poprvé po více než dvou letech zpevnil za hranici 63 rublů a v růstu pokračuje i k euru, kde je nejsilnější za pět let. Měnu i nadále podporuje centrální banka, která na devizovém trhu zavedla restrikce jako odpověď na západní sankce. Informovala o tom agentura Reuters. Hlavní indexy ruských akcií jsou na maximech od února, než začala válka na Ukrajině.
Růst vývozu z Číny v dubnu kvůli covidu-19 prudce zpomalil
09.05.2022 Růst vývozu z Číny v dubnu prudce zpomalil a dovoz zůstal beze změny, protože přísná omezení pohybu, která mají zabránit šíření covidu-19, zastavila výrobu v továrnách, narušila dodavatelské řetězce a vyvolala kolaps domácí poptávky. Přebytek zahraničního obchodu země se však zvýšil na 51,12 miliardy USD (1,2 bilionu Kč) z březnových 47,38 miliardy USD. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnil čínský celní úřad. Analytici dotazovaní agenturou Reuters čekali přebytek 50,65 miliardy USD.
Gazprom podle Kremlu pracuje na zavedení systému plateb za plyn v rublech
26.04.2022 Ruská plynárenská společnost Gazprom pracuje na realizaci prezidentského výnosu, který počítá s platbami za dodávky plynu v rublech. Uvedl to dnes mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov, který tím reagoval na dotaz ohledně pokynů Evropské komise (EK) k plánu Ruska. Další podrobnosti nesdělil, informovala agentura Reuters.
Ropa zahajuje obchodní týden pesimisticky. Investory znepokojuje epidemiologická situace v Číně
11.04.2022 Ceny ropy v pondělí vytrvale klesají. Brent se stále obchoduje na ceně 100 USD za barel. Obchodníci rozvažují o možném poklesu poptávky po ropě, zejména v Číně.
Komodity: Ceny ropy dnes mírně rostou, za celý týden však klesají
08.04.2022 Ceny ropy dnes mírně rostou. Zůstávají však na cestě ke druhému týdennímu poklesu za sebou kvůli oznámení členských zemí Mezinárodní agentury pro energii (IEA), že uvolní zásoby ropy ze svých strategických rezerv.
Komodity: Ceny ropy mírně klesají, obavy o poptávku převážily nad obavami o dodávky
05.04.2022 Ceny ropy dnes mírně klesají. Rostoucí obavy z poklesu poptávky kvůli nemoci covid-19 převážily nad obavami o další vývoj nabídky kvůli novým sankcím Spojených států a Evropské unie na Rusko za údajné válečné zločiny na Ukrajině.
Maersk: Uzávěra Šanghaje se projeví v nákladní dopravě a zvýší její náklady
29.03.2022 Protipandemická uzávěra Šanghaje se negativně projeví na nákladní dopravě a zvýší její náklady, varoval dnes dánský námořní dopravce A.P. Moller-Maersk. Postup Číny proti pandemii covidu-19 dále otřásá globálními dodavatelskými řetězci, napsala agentura Reuters. Čínské pobřežní město je rušnou námořní a leteckou křižovatkou.
Inflace v Rusku v březnu vystoupila na 14,53 procenta, nejvýše od roku 2015
24.03.2022 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Rusku v březnu zrychlilo na 14,53 procenta z únorových 9,15 procenta. Inflace tak byla nejvyšší od roku 2015, oznámil včera ruský statistický úřad. Ceny přitom porostou i nadále, a to kvůli propadu kurzu rublu způsobenému sankcemi západních zemí kvůli ruské invazi na Ukrajinu, upozornila agentura Reuters.
Inflace v Rusku v únoru vystoupila na 9,15 procenta, nejvýše za sedm let
09.03.2022 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Rusku v únoru zrychlilo na 9,15 procenta z lednových 8,73 procenta. Inflace tak byla nejvyšší za sedm let, oznámil dnes ruský statistický úřad. Ceny přitom porostou i nadále, a to kvůli propadu kurzu rublu způsobenému sankcemi západních zemí kvůli ruské invazi na Ukrajinu, upozornila agentura Reuters.
Moody's srazila úvěrový rating Ruska na druhou nejnižší úroveň
06.03.2022 Ratingová agentura Moody's dnes zhoršila hodnocení úvěrové spolehlivosti Ruska o další čtyři stupně. Ruský rating se tak dostal na úroveň Ca, což je druhá nejhorší známka v ratingové škále Moody's. Agentura předpokládá, že opatření ruské centrální banky k omezení pohybu kapitálu pravděpodobně naruší splácení zahraničního dluhu Ruska.
MMF zhoršil odhad letošního růstu globální ekonomiky na 4,4 procenta
25.01.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) zhoršil výhled růstu globální ekonomiky na letošní rok na 4,4 procenta. To je o půl procentního bodu méně, než čekal v říjnu. Důvodem je zejména slabší růst ve dvou největších ekonomikách, tedy ve Spojených státech a v Číně, uvedl dnes fond v aktualizaci podzimního výhledu. Na příští rok MMF počítá se zpomalením tempa růstu na 3,8 procenta, což je však o 0,2 procentního bodu více, než čekal v podzimním výhledu.
Forex: Shrnutí obchodování 25.1.2022
25.01.2022 Akcie ve Spojených státech včera oslabovaly, v závěru seance však smazaly ztráty a nakonec uzavřely se ziskem díky investorům, kteří hledali výhodné nákupy. Pokles na počátku seance způsobilo hlavně geopolitické napětí související s Ukrajinou, zasedání měnového výboru centrální banky USA (Fed), které začne dnes, a pandemie covidu-19.
Komodity: Ceny ropy dnes mírně klesají, jsou ale na cestě k týdennímu nárůstu
07.01.2022 Ceny ropy se dnes mírně snižují. Zůstávají však na cestě k výraznému týdennímu nárůstu poté, co nepokoje v Kazachstánu a výpadky těžby v Libyi vyvolaly obavy ohledně dodávek suroviny na trh. Cena severomořské ropy Brent kolem 18:00 SEČ vykazovala pokles o 0,2 procenta na 81,80 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela 0,6 procenta na 78,96 dolaru za barel.
Dolar má nadvládu na českou korunou
05.01.2022 Již dva roky se od amerického dolaru dočkáváme posilování proti české koruně, je sice pomalé, ale za to vytrvalé. Pro dolarové investory z České republiky je tato změna velmi vítaná. Dolar si připisuje růst skoro 11%, po případech v předchozích letech.
Ceny ropy dnes klesají, za celý rok si však připsaly výrazné zisky
31.12.2021 Ceny ropy poslední den v roce klesají, za celý rok 2021 však zřejmě vykážou nejvyšší roční růst nejméně od roku 2016. K vysokému letošnímu růstu přispělo oživení globální ekonomiky po propadu způsobeném pandemií covidu-19 a zdrženlivost producentů při rozhodování o těžbě ropy.
Forex: Dolar při nízkém objemu obchodů posiluje ke koši měn
30.12.2021 Americký dolar dnes posiluje vůči předním světovým měnám. Investoři zůstali opatrně optimističtí ohledně ekonomických dopadů růstu počtu nově nakažených způsobeného koronavirovou variantou omikron. Objem obchodování však zůstává kvůli svátkům nízký.
Britská ekonomika ve třetím čtvrtletí vzrostla o 1,1 procenta, čekalo se víc
22.12.2021 Britská ekonomika ve třetím čtvrtletí vzrostla proti předchozím třem měsícům o 1,1 procenta, ukázala dnes konečná data britského statistického úřadu. Předběžné odhady ukazovaly růst o 1,3 procenta, ekonomika tak před nástupem koronavirové varianty omikron už rostla pomaleji, než se čekalo.
Komodity: Ceny ropy se zvyšují, většímu růstu ale brání obavy z varianty omikron
21.12.2021 Ceny ropy se po pondělním prudkém poklesu zvyšují. Většímu růstu ale brání obavy z koronavirové varianty omikron, která se rychle šíří po celém světě.
Pandemie zvyšuje podíl superbohatých na globálním bohatství
08.12.2021 Pandemie je zlatým věkem pro miliardáře - jejich podíl na celosvětovém majetku domácností se během krize způsobené covidem-19 zvýšil na rekord. Podle zprávy o světové nerovnosti vypracované skupinou World Inequality Lab, kterou založil francouzský ekonom Thomas Piketty, mají domácnosti 2750 miliardářů na celosvětovém bohatství domácností podíl 3,5 procenta. Na počátku roku 2020 to byla jen dvě procenta a v roce 1995 jedno procento.
Lidí bez práce je v Německu za srpen opět méně, vliv pandemie ale trvá
31.08.2021 Počet nezaměstnaných v Německu se v srpnu díky pokračujícímu oživení ekonomiky dál snižoval. Celkem bylo bez práce 2,58 milionu lidí, což je podle sezonně neupravených údajů skoro o 12.000 méně než v červenci a zhruba o 377.000 méně než ve stejném měsíci loni. Míra nezaměstnanosti pak zůstala na 5,6 procenta. Uvedl to dnes spolkový úřad práce.
Delta zkazila cestovnímu ruchu velký comeback
19.08.2021 Náš koš cestovního ruchu si oproti loňskému očekávání vede hůř než globální akciové trhy. Navzdory tomu, že v rozvinutém světě došlo k masivnímu nasazení vakcín, varianta COVID-19 s označením delta způsobila značný útlum cestování. Výnosy tohoto koše se za posledních 12 měsíců propadly o 46 % a nejistota ohledně poptávky bude v cestovním ruchu panovat i po značnou část roku 2022. Celkově ponuré atmosféře odvětví se ale vzpírá platforma Airbnb, která hlásí pozitivní růst. Vydělává totiž na tom, že lidé oproti hotelům a letoviskům upřednostňují ubytování v soukromí.
Ekonomika Singapuru vzrostla ve druhém čtvrtletí nejrychleji za deset let
14.07.2021 Singapurská ekonomika ve druhém čtvrtletí vzrostla ve srovnání se stejným obdobím loňského roku o 14,3 procenta, nejrychleji za více než deset let. Oživuje tak z rekordního propadu způsobeného pandemií nemoci covid-19 ve stejném období loňského roku. Ve srovnání s předchozím čtvrtletím však ekonomika klesla o dvě procenta po růstu o 3,1 procenta v prvních třech měsících roku kvůli opětovnému růstu počtu nakažených. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo singapurské ministerstvo obchodu a průmyslu.
Rozbřesk: Delta varianta - nejistota pro cestovních ruch i podzimní volby
02.07.2021 Delta varianta covidu pravděpodobně v Evropě naruší poklidné léto, které si na vlně pokračujícího očkování řada evropských politiků velmi, velmi přála. Výrazně vyšší nakažlivost nové mutace však vede k tomu, že vir se začíná rychleji rozšiřovat i v relativně více proočkovaných společnostech (jako Velká Británie). Zatímco uprostřed května měla Británie denní přírůstky nakažených okolo jeden a půl tisíce nových případů, dnes je to již přes dvacet tisíc. Za stejnou dobu přitom vzrostla proočkovanost populace přibližně ze 40 % na zhruba 55 %..., to je však při výrazně nakažlivější variantě málo na to, aby to zabránilo startu nové vlny.
3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (30.6.2021)
30.06.2021 Trhy dnes budou uzavírat poměrně úspěšnou první polovinu roku a druhý kvartál letošního roku. S&P 500 jenom v první polovině letošního roku uzavřel zisk 14 %, což je nadprůměrná výkonnost. Mezitím z trhů opadá nervozita z nové varianty covid a ropa opět mírně roste. Americký dolar zpevňuje na všech frontách.
Forex: Dolar dnes posiluje, nová vlna epidemie ohrožuje výhled globálního růstu
29.06.2021 Americký dolar dnes posiluje, protože nová vlna epidemie nemoci covid-19 ohrožuje naději na globální ekonomické oživení. Mezi investory tak klesá zájem o rizikové investice, což pomáhá dolaru považovanému za bezpečnou investici v době nejistoty.
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (28.6.2021)
28.06.2021 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu neaktivoval žádný obchod podle mého týdenního komentáře. Trh totiž neprolomil žádnou vstupní S/R zónu a nevyplnila se tak žádná vstupní objednávka, jelikož trh se držel v úzkém pásmu cca 100 pips.
GfK: Nálada mezi německými spotřebiteli se citelně zlepšuje
25.06.2021 Spotřebitelská důvěra v Německu se zlepšuje více, než se čekalo. Jakmile největší evropská ekonomika zrušila omezení pohybu a prudce klesl počet nově nakažených nemocí covid-19, jsou kupující optimističtější a ochotni nakupovat. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil institut GfK.
Tržby za služby v prvním čtvrtletí rostly pouze v lednu
10.05.2021 Tržby za prodej služeb v prvním čtvrtletí letošního roku vzrostly po sezonním očištění mezičtvrtletně o 0,5 %. Celkové tržby v tomto odvětví však ve skutečnosti rostly pouze v lednu, v únoru a březnu se naopak mírně meziměsíčně snižovaly.
Počet nezaměstnaných v Německu se v dubnu nečekaně zvýšil
29.04.2021 Počet nezaměstnaných v Německu podle sezonně upravených údajů v dubnu ve srovnání s předchozím měsícem nečekaně vzrostl, a to o 9000 na 2,76 milionu. Míra nezaměstnanosti ale zůstala na šesti procentech. Firmy více využívají dotovaný program ochrany pracovních míst, takže více zaměstnanců pracovalo pouze na zkrácený úvazek. Ve své předběžné zprávě to dnes uvedl spolkový úřad práce. Vývoj podle analytiků znamená další překážku pro zatím křehké oživení největší evropské ekonomiky.
Agentura S&P zvýšila rating Řecka o jeden stupeň na BB
25.04.2021 Agentura Standard & Poor's Global Ratings zvýšila hodnocení úvěrové spolehlivosti Řecka o jeden stupeň na BB. Rating stále zůstává v neinvestičním pásmu, od investičního ho nyní dělí dva stupně. Zvýšení ratingu odráží očekávání rychlého zlepšení výkonu ekonomiky a rozpočtu země po odeznění nepříznivých dopadů pandemie, uvedla agentura v prohlášení. Výhled ratingu je pozitivní, což znamená, že by se dále mohl zlepšit.
Důvěra investorů v německou ekonomiku nečekaně klesla
13.04.2021 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku v dubnu nečekaně klesla a snížila se poprvé od loňského listopadu. Investoři se obávají dalšího zpřísnění pandemických opatření, které by snížilo soukromou spotřebu. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil institut ZEW.
Ekonomická aktivita v západní Evropě se navzdory uzávěrám výrazně zlepšila
07.04.2021 Ekonomická aktivita v zemích eurozóny se v březnu citelně zlepšila, mnohem odolnější než dříve je v době uzávěr zavedených kvůli pandemii zejména dominantní sektor služeb. Ukázala to dnes končená zpráva, kterou zveřejnila společnost IHS Markit. V rychlejším růstu aktivity pokračuje Německo a mimo eurozónu si dobře vede i Británie.
Maloobchod v únoru snížil meziroční pokles
07.04.2021 I přesto, že se únor stejně jako začátek roku nesl ve znamení vládních restrikcí, dokázal maloobchod částečně snížit meziroční ztráty. Včetně prodeje automobilů tržby v maloobchodu poklesly o 4,9 %, vyjma o 5,8 %. Výsledek byl tak značně lepší, než činila naše i tržní očekávání. Kalendářní efekty meziroční pokles dále snižují na 3 %.
Forex: Americký dolar posiluje, k euru stoupl až na čtyřměsíční maximum
25.03.2021 Americký dolar dnes posiluje ke koši měn a vůči euru během dne stoupl až na nejvyšší hodnotu za čtyři měsíce, protože obchodníci hodnotí rozdílné výhledy oživení pro USA a Evropu. Mezi investory také klesl zájem o rizikovější investice.
Komodity: Ceny ropy kvůli nehodě v Suezském průplavu rostou
24.03.2021 Ceny ropy dnes výrazně rostou. Může za to zablokování Suezského průplavu obří lodí, která zde najela na mělčinu, což by mohlo narušit dodávky ropy. Růst zrychlil po zprávě o zásobách ve Spojených státech, která ukázala, že aktivita rafinerií dále oživuje.
Forex: Dolar kvůli obavám z dopadů koronavirové krize roste
23.03.2021 Americký dolar dnes posiluje ke koši předních světových měn, protože se mezi investory znovu objevily obavy z dlouhodobého dopadu koronavirové krize. Trhy také čekají na dnešní vystoupení šéfa centrální banky USA (Fed) Jeroma Powella v Kongresu.
Evropská centrální banka mění tempo nákupů dluhopisů
11.03.2021 Evropská centrální banka (ECB) v příštím čtvrtletí výrazně zrychlí tempo dalšího tištění peněz, než jaké uplatňovala v prvních měsících letošního roku. ECB v tiskové zprávě po dnešním zasedání Rady guvernérů uvedla, že za tímto účelem bude rychleji nakupovat dluhopisy. Objem peněz, který má pro tento program k dispozici, však nezměnila.
Jihoafrická ekonomika loni klesla o sedm procent, nejvíce od 1946
09.03.2021 Ekonomika Jihoafrické republiky v loňském roce klesla o sedm procent, což byl nejvyšší propad od roku 1946. Ekonomiku země těžce zasáhlo přísné omezení pohybu, které mělo zabránit šíření nemoci covid-19, země však byla v recesi již před pandemií, uvedla agentura Reuters. V roce 2019 hrubý domácí produkt (HDP) země stoupl o 0,2 procenta.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
03.03.2021 1) Akciové indexy všech velkých asijských trhů dnes zpevnily. Mezi hlavní pozitivní zprávy patřil růst australského hrubého domácího produktu o 3,1 % ve čtvrtém čtvrtletí, který překonal odhady analytiků a téměř vyrovnal růst 3,4 % z čtvrtletí předcházejícího, a také čerstvý výsledek indexu nákupních manažerů z Číny, který sice o půl bodu snížil tempo růstu z předchozího měsíce, ale i tak skončil o bod a půl nad padesátibodovou hranicí oddělující růst od poklesu.
Bloomberg: Lidé v době pandemie ušetřili 2,9 bilionu USD
03.03.2021 Spotřebitelé v největších ekonomikách světa nashromáždili v době omezení pohybu souvisejícího s pandemií dodatečných 2,9 bilionu dolarů (62,7 bilionu Kč). To je značná hotovost, která vytváří potenciál pro silné oživení z recese způsobené pandemií, uvedla s odvoláním na své výpočty agentura Bloomberg.
Aktivita v průmyslu eurozóny byla v únoru nejvyšší za tři roky
01.03.2021 Aktivita ve zpracovatelském průmyslu eurozóny se v únoru zvýšila nejvíce za tři roky, přispěl k tomu zejména růst výroby a nových zakázek. Poprvé za téměř dva roky také firmy najímaly nové zaměstnance. Vyplývá to z konečných výsledků průzkumu, které dnes zveřejnila organizace IHS Markit. Růst výroby ale také způsobil nedostatek surovin a růst vstupních nákladů.
Turecká ekonomika loni navzdory pandemii vzrostla o 1,8 procenta
01.03.2021 Turecká ekonomika loni vzrostla o 1,8 procenta, a stala se tak jednou z mála zemí světa, které se navzdory koronavirové krizi dokázaly vyhnout hospodářskému propadu. Informoval o tom dnes turecký statistický úřad. Turecko tak loni předstihlo všechny mladé tržní ekonomiky a hospodářsky nejdůležitější země G20, lépe si vedla pouze Čína. Analytici přesto čekali výraznější růst. O rok dříve ekonomika vzrostla o 0,9 procenta.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
26.02.2021 1) Akcie na burzách v Asii dnes prudce oslabily, a navázaly tak na čtvrteční výprodej ve Spojených státech. K němu přispěl hlavně růst výnosů klíčových dluhopisů americké vlády, který byl výsledkem očekávání části investorů, že je na vzestupu inflace a s ní i růst úrokových sazeb. Nepomohla ani slova šéfa americké centrální banky (Fed), který tento týden v Kongresu řekl, že inflace je pod kontrolou a že současné inflační tlaky jsou jen přechodnou záležitostí.
Rozbřesk: Vidina tvrdších opatření drží korunu pod tlakem
26.02.2021 Česká koruna se s vidinou tvrdého omezení ekonomického života dostala pod tlak, překročila zpátky úroveň 26,00 EUR/CZK a dál slábne. Na vině je v posledních týdnech výrazně horší průběh pandemie v Česku než ve většině ostatních evropských zemích a narážení zdravotního systému na své limity, které pravděpodobně povede k omezení pohybu mezi okresy a sadě tvrdších vládních nařízení.
Poradce vlády: Třetí vlna covidu by mohla zpomalit růst Německa
21.02.2021 Případná třetí vlna nemoci covid-19 by mohla zpomalit hospodářský růst Německa, varoval v rozhovoru s agenturou DPA předseda výboru ekonomických poradců německé vlády Lars Feld. Výbor teď podle něj připravuje revizi své ekonomické prognózy na letošní rok a počítá v ní se zhoršením výhledu. V listopadu čekal výbor na letošek růst o 3,7 procenta. Nová prognóza má být zveřejněna v březnu.
Saúdská Arábie prodá na burze podíly v dalších firmách
10.02.2021 Saúdská Arábie se letos chystá přes akciovou burzu prodat podíly v dalších firmách. Na trhu by se tak po úspěšné primární veřejné nabídce (IPO) akcií společnosti Saudi Aramco z konce roku 2019 měly objevit další velké emise, uvedla dnes agentura Reuters. Vláda spoléhá na zájem investorů, kteří mají kvůli omezení pohybu v důsledku pandemie značné úspory.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
10.02.2021 1) Začátek týdne se nesl ve znamení dolarového výprodeje. Ten oslabil proti všem hlavním měnám a například i proti koruně. Jedním z důvodů dolarových ztrát může být opětovné zažehnutí reflačních očekávání navázaných na fiskální stimul v možné výši 1,9 bilionu dolarů. Posilování eura zřejmě zpomalí vlivem pomalého průběhu vakcinace proti viru COVID-19. Ani jedna ze čtyř největších ekonomik eurozóny nedosáhla proočkovanosti vyšší než 2,82 % populace. Proočkovanost na úrovni 18,11 % hlásila Velká Británie. Na to konto posilovala libra, která v kombinaci s vakcinací těží především z pozitivního ekonomického výhledu.
Stavebnictví i nadále ve výrazném útlumu
08.02.2021 Stavební produkce v prosinci klesla meziročně o 12,4 % a její pokles se tak znovu prohloubil z předchozích 8,4 %. Po sezonním očištění se stavební produkce snížila meziměsíčně o 2 %. Ve srovnání se zbytkem ekonomiky tak prosincové rozvolnění protiepidemických opatření stavebnictví nikterak nepomohlo. Výrazný útlum je i nadále patrný v oblasti pozemního stavitelství, kde se meziroční pokles produkce prohloubil na 16,5 %. Pozemnímu stavitelství neprospívá především výrazná míra nejistoty ohledně dalšího vývoje, neboť řada stavebních projektů vyžaduje delší dobu na realizaci. Firmy v tuto chvíli neinvestují, což se také odráží v nižší poptávce po stavebních pracích. Ty zřejmě nepoptávají ani domácnosti, když návštěvy stavebních firem v jejich obydlích komplikuje pokračující důraz na sociální distancování. Stavební firmy navíc stále trápí nedostatek pracovních sil, když chybí dělníci ze zahraničí. Dílčí oživení v posledním měsíci loňského roku zažilo naopak inženýrské stavitelství, které po předchozím poklesu o 1,3 % meziročně stagnovalo. To s největší pravděpodobností souviselo s vyššími vládními investicemi.
Britská centrální banka nechala měnovou politiku beze změny
04.02.2021 Měnový výbor britské centrální banky Bank of England dnes podle očekávání ponechal úroky i program nákupů dluhopisů beze změn. Základní úroková sazba zůstává na rekordním minimu 0,1 procenta a program nákupů dluhopisů na 895 miliardách liber (26,4 bilionu Kč). Oznámila to banka v dnešním prohlášení.
Maloobchodní tržby v Německu klesly nejvíce od roku 1994
01.02.2021 Maloobchodní tržby v Německu se v prosinci snížily ve srovnání s předchozím měsícem o 9,6 procenta. Znamená to nejhlubší pokles od roku 1994, kdy se tento údaj začal sledovat, a mnohem vyšší propad, než se čekalo. Na výdaje spotřebitelů mělo negativní vliv zpřísnění omezení pohybu kvůli šíření nemoci covid-19. Za celý rok tržby ale rekordně vzrostly, ukázaly údaje, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.
Výhled pro 1. kvartál 2021: Vzestup komodit bude pokračovat i v roce 2021
28.01.2021 Očekáváme, že všeobecný vzestup komodit, díky němuž Bloomberg Commodity Index v posledním čtvrtletí 2020 posílil o 10 %, bude pokračovat i v letošním roce. V jeho prospěch hovoří hned několik faktorů. Tenčící se nabídka a globální trhy zaplavené penězi přinesou vlnu spekulací a růst poptávky po inflačním zajištění. Když k tomu připočteme výhledové oslabení dolaru, oživení globální poptávky po plošném nasazení vakcíny a obavy z dalších rozmarů počasí, začínají se před námi rýsovat složky dalšího komoditního supercyklu.
Komodity: Ropa zlevňuje kvůli obavám z poklesu poptávky v Číně
22.01.2021 Ceny ropy se dnes snižují kvůli obavám, že nová opatření proti šíření koronaviru v Číně podkopají poptávku po pohonných hmotách. K poklesu cen přispěla rovněž zpráva o růstu zásob ropy ve Spojených státech.
IEA: Zhoršení pandemie zpomalí oživení poptávky po ropě
19.01.2021 Současný nárůst počtu případů nákazy novým koronavirem povede k pomalejšímu oživení poptávky po ropě. Ve druhé polovině roku by ale oživení mohlo podpořit rozšíření očkování a nová stimulační opatření. Ve své pravidelné měsíční zprávě o situaci na trhu to dnes uvedla Mezinárodní agentura pro energii (IEA). Snížila také výhled růstu poptávky na letošní rok o 300.000 barelů denně.
Lagardová se drží výhledů na oživení
14.01.2021 Prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardová se ve středu postavila proti ekonomickému pesimismu a potvrdila, že k oživení hospodářství dojde, když poklesne pandemická nejistota. Zároveň se vyjádřila, že Evropa má všechny nástroje potřebné k překonání této krize.
I přes loňské propady zvítězili investoři do akcií. Co jim letos dělá vrásky?
13.01.2021 Při pohledu na loňská čísla by se chtělo říct, že „ročník 2020“ byl další z řady běžných, pro investory příjemných roků, na které jsme byli v posledním desetiletí zvyklí. Akciové trhy poměrně silně vyrostly, dařilo se také dluhopisům a mnohým komoditám, kdy si například zlato sáhlo na svá historická maxima z roku 2011. Všichni ale víme, že „běžný rok“ za sebou rozhodně nemáme. Co můžeme čekat od letoška?
Inflace v USA v prosinci zrychlila na 0,4 procenta
13.01.2021 Spotřebitelské ceny ve Spojených státech v prosinci ve srovnání s předchozím měsícem vzrostly o 0,4 procenta. Tempo růstu tak zrychlilo z listopadových 0,2 procenta a bylo nejvyšší za čtyři měsíce. Přispěly k tomu hlavně ceny pohonných hmot, uvedlo dnes americké ministerstvo práce.
Ve Španělsku prudce ubylo turistů, nezaměstnanost je na vzestupu
05.01.2021 Počet zahraničních turistů, kteří v listopadu přijeli navštívit Španělsko, meziročně klesl o 90 procent. Oznámil to dnes místní statistický úřad. Na vině jsou cestovní omezení, která kvůli šíření nového koronaviru zavedly španělské úřady i většina dalších zemí v Evropě i jinde. Nedobrá situace v turistice, která je ve Španělsku významným odvětvím, se podepsala i na trhu práce. Po sedmi letech poklesu tak loni nezaměstnanost opět vzrostla.
BDO: Počet fúzí a akvizic v regionu klesl loni o třetinu
03.01.2021 Počet fúzí a akvizic ve střední Evropě klesl loni proti roku 2019 o třetinu. Vyplývá to z analýzy poradenské firmy BDO. Globální trh se ale podle jejích expertů začíná vzpamatovávat.
Komodity: Ceny ropy na závěr roku klesají, za rok ztratily více než 20 pct.
31.12.2020 Ceny ropy dnes klesají a za celý letošní rok ztratily více než pětinu své hodnoty. Na trh s ropou má negativní dopad pokles poptávky způsobený karanténními omezeními zavedenými v rámci boje proti šíření nemoci covid-19.
Evropské akcie zažily nejhorší výprodej za téměř dva měsíce
21.12.2020 Akcie na evropských trzích zahájily vánoční týden nejhlubším poklesem za téměř dva měsíce. Podle analytiků byl reakcí jednak na novou mutaci koronaviru, jednak na vleklá jednání o uspořádaní vztahů mezi Evropskou unií a Británií po brexitu. Další zhoršení pandemie znamená komplikace především pro dopravce, oslabily proto akcie leteckých společností, ale i ropné a bankovní firmy, slabší je i britská libra.
Od Británie se kvůli viru izolují další země, i Polsko či Kanada
21.12.2020 Kvůli vysoce nakažlivé mutaci koronaviru SARS-CoV-2, která se šíří na jihu Anglie, ruší přílety z Británie řada země včetně těch mimoevropských. Nejnověji jsou mezi nimi například Kanada, Polsko, Dánsko a Norsko. Podle BBC se k omezení cestování z Británie chystají například také Hongkong, Chorvatsko, Argentina, Chile, Maroka a Kuvajt. Saúdská Arábie mezitím pozastavila mezinárodní lety na týden, zatímco Izrael zakázal vstup cestujícím z Británie s výjimkou izraelských občanů. Izraelci přilétající z Británie musí podstoupit dvoutýdenní karanténu.
Akcie v EU i v Británii kvůli mutaci koronaviru klesají
21.12.2020 Akcie na evropských trzích zahájily vánoční týden poklesem, který je podle analytiků reakcí jednak na novou mutaci koronaviru, jednak na vleklá jednání o uspořádání vztahů mezi Evropskou unií a Británií po brexitu. Další zhoršení pandemie znamená komplikace především pro dopravce, oslabují proto hlavně akcie leteckých společností, slabší je ale i britská libra.
Výběr nejdůležitějších ekonomických událostí roku 2020 v ČR
14.12.2020 Oznámeno, že novým majitelem hnědouhelné elektrárny Počerady bude od roku 2024 skupina Sev.en Energy finančníka Pavla Tykače. Společnost ČEZ, majitel elektrárny, nevyužila do konce roku 2019 opci, aby prodej odvolala. V říjnu společnosti uvedly, že Vršanská uhelná ze skupiny Sev.en Energy převezme Počerady už 31. prosince 2020. Původní dohodnutá cena ve výši dvě miliardy korun za převod v roce 2024 byla navýšena na 2,5 miliardy korun.
MMF: Globální ekonomika oživuje, ale může ztrácet tempo
19.11.2020 Globální ekonomika oživuje z hluboké koronavirové krize, ale objevují se signály zpomalení v zemích, kde se zvyšuje počet nemocných. Uvedl to Mezinárodní měnový fond (MMF) ve své zprávě zveřejněné před schůzkou představitelů skupiny 20 největších ekonomik světa G20. Zpráva zdůrazňuje, že globální oživení je nerovnoměrné, a varuje, že krize pravděpodobně zanechá hluboké a rozdílné jizvy.
IIF: Globální dluh kvůli viru stoupne na rekordních 277 bil. USD
18.11.2020 Globální dluh napříč všemi sektory by měl do konce letošního roku vzrůst na rekordních 277 bilionů USD (6,1 biliardy Kč), protože vlády a firmy dál utrácejí v reakci na pandemii nemoci covid-19. Uvedl to ve své prognóze Institut pro mezinárodní finance (IIF), jehož členy je více než 400 bank a finančních institucí po celém světě.
Ranní okénko - Pandemie otestuje sentiment firem i spotřebitelů
23.10.2020 Dnes je druhý den částečného lockdownu. Restrikce se týkají především služeb (maloobchod zůstává uzavřen s výjimkou prodeje potravin, léků apod.) a omezení pohybu osob s platností do 3. listopadu. Roman Prymula již zmínil možné prodloužení nouzového stavu, které by však vyžadovalo souhlas parlamentu. Vzhledem k dále stoupajícím denním přírůstkům nakažených považujeme schválení v případě podání žádosti za pravděpodobné. Pro uvolnění restrikcí je klíčový pokles reprodukčního čísla z aktuálních 1,3 na 0,8.
Forex: Nová protiepidemická opatření korunu zatím neoslabila
21.10.2020 Koruna dnes navzdory ohlášenému zpřísnění protikoronavirových opatření mírně posílila. K euru si od úterního podvečera polepšila o čtyři haléře a dnes kolem 17:00 se obchodovala za 27,15 Kč/EUR. Vůči dolaru česká měna zpevnila o 12 haléřů na 22,86 Kč/USD. Vyplývá to z informací na serveru Patria Online.
Index Exportu – na vlnách koronaviru
06.10.2020 Český export prochází zatěžkávací zkouškou. V letních měsících „vydýchával“ krutý jarní úder koranaviru. „Z více jak třetinových propadů se mu během krátké doby podařilo přiblížit k loňským letním hodnotám exportu. Přesto za sedm měsíců letošního roku český export ztratil 257 miliard korun (národní metodika). Vyhlídky vzhledem k intenzitě šíření nákazy ale nejsou růžové,“ upozorňuje Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank.
Pokles spotřebitelských cen v eurozóně v září zrychlil
02.10.2020 Spotřebitelské ceny v eurozóně pokračovaly v září v poklesu a dostaly se na novou nejnižší hodnotu za více než čtyři roky. Jejich propad v meziročním srovnání zrychlil na 0,3 ze srpnových 0,2 procenta. Hlavním důvodem byl propad cen energií. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Rychlý odhad neobsahuje data za celou Evropskou unii.
Aktivita v průmyslu eurozóny roste nejrychleji za dva roky
01.10.2020 Aktivita ve zpracovatelském průmyslu eurozóny v září rostla nejrychleji za více než dva roky, podpořilo ji zejména uvolnění některých protikoronavirových omezení. Hlavní podíl na růstu mělo Německo. Zvýšila se výroba, nové zakázky a důvěra v budoucí podnikání, firmy ale dál propouštěly. To naznačuje, že jsou skeptické k tomu, že se současné oživení podaří udržet. Vyplývá to z výsledků průzkumu, které dnes zveřejnila organizace IHS Markit.
Související klíčová slova:
Počet nakažených koronavirem | Cenový kanál | Odhad vývoje ekonomiky | Propad ekonomiky | Státní úřad pro hospodářské záležitosti (SECO) | Italský premiér Giuseppe Conte | Uvolněné měnové politiky | Průmyslové zakázky v Německu | Zpravodajský server | Výplach | Maloobchod v únoru | Hodnota společnosti | Dlouhé pozice | Marriott | Války | Lithium | Vývoj | Foxconn | Aktivita v průmyslu eurozóny | Australská centrální banka | Míra nezaměstnanosti v dubnu | Aena | Panevropský index | Hospodářství Evropské unie | Skupina Smartwings | Nákupní obchod | Hospodaření firmy | DPH | Průměrná míra nezaměstnanosti | EUR | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Sazka Entertainment | Standard & Poor's | Půjčování cenných papírů | OTP | Podnikatel | Itálie | Stoxx | Stavební produkce | Kulminace inflačních tlaků | PEPP | Texas | Daňové povinnosti | Tencent Holdings | Deutsche Bundesbank | Společnost Avast | Očekávání | James Bullard | Finanční injekce | Jüan | Možnosti obchodování | Akcie Colt | Evropské centrální banky | Poslanci | T-Mobile | New York - Nymex | Maxim Rešetnikov | Fondy Apollo | Míra nezaměstnanosti ve Francii | Výpadek příjmů | EP Power Europe | EUR/JPY | Pro investory | Londýnské burzy | Veřejné finance | Varianta omikron | Příležitost k nákupu | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Evropská komise | Dopady energetické krize | Server Politico | Přesnost | Investice | Britská centrální banka | Plán investic | Ekonomické zotavení | Rozvolnění | Dolar zpevňuje | Potenciál | Nízké sazby | TPCA | Mobilizace v Rusku | Bulgari | Sezonní chřipka | Sev.en Energy | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Index aktivity | Škoda Auto | ADP report | Ifo | Japonské akcie | Nálada v eurozóně | Norwegian Cruise Line Holdings | Úspěšnost strategie | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Šéf Fedu Powell | Intervence | Kit Juckes | E.ON | Diverzifikace | Experti | Produkce energie | Rekord | Raiffeisenbank | Oživení ekonomiky | Stop-Loss | Návrh zákona | Maloobchodní tržby v Číně | Psychické rozpoložení | Dění na trzích | Alexandr Novak | Největší světová ekonomika | Objem ropy | Divize Uber Eats | IHS | Národní zdravotní komise | Asijské trhy | Obchodní seance | ČMZRB | Accor | EUR/USD | Členské státy Evropské unie | Výkonný ředitel | Cena bitcoinu | Vývoj dolarového indexu | Spotřebitelé | Geopolitické napětí | Mise MMF | Saxo Bank | Reality | Necyklické aktivum | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Předseda představenstva | Současná cena | Price Action | Agentura AFP | Index spotřebitelské nálady | Náklady na financování | Zboží každodenní spotřeby | Cena pšenice | Měnový pár GBP/USD | Majetek Zuckerberga | Státní televize | Lagardeová | Druhá největší ekonomika | Trh s dluhopisy | Současná cena mědi | Cenné papíry | Začátky obchodní kariéry | EY ITEM | Výnos | Celosvětová poptávka po ropě | Asijské akcie | Goldman Sachs | Delta | Dlužník | Nadprůměrné cash flow | Americké univerzity | Šéf Fedu | Soukromá spotřeba | Slabá poptávka | Dopravci | 100 miliard dolarů | Akcie Erste | ESG | Index DOW | Forexový trh | Tržby za služby | Firma ČEZ | Pandemický program | Státní dluh | ČEZ | Mezinárodní organizace práce (ILO) | ZEW Achim Wambach | Kontrakty | Propad cen | Praxe | Platební neschopnosti | JPY | Nezaměstnanost ve Francii | Investing | Premiéři zemí Evropské unie | Carsten Fritsch | Komise pro mezinárodní obchod (ITC) | Instituty | Růst hrubého domácího produktu | SoftBank Group | Brent | Uber Technologies | ÚOHS | IIF | Christos Staikuras | Peníze | Stimul | Suezský průplav | Strach | Pandemie COVID-19 | Russell 2000 | Ukazatel | Rozhovor | Americká ropa | Americká lehká ropa WTI | Prezidenti a premiéři | Prognóza | FTSE 100 | Měny | Barel ropy | Americký Fed | Zasedání OPEC | Investiční strategie | Měnové zajištění | Čínský celní úřad | Zpravodajství | Varianta koronaviru | Ropa WTI | Dividendy | Burza | Bankovní rada ČNB | Ukazatel zdraví ekonomiky | Výhled poptávky | Dlouhodobý trend | CIBC | Vývoj ceny ropy | Burzy | Norwegian Cruise | Inven Capital | Ruský státní investiční fond | Americký prezident Joe Biden | Dolar dnes | Evropský maloobchod | PPF Telecom Group | Broker | Daimler | Zastropování cen | Cash flow | Proražení | Výhled globálního růstu | Odliv kapitálu | Export | Struktura zastropování cen | Kapitálové strategie | Southwest Airlines | EUR/CZK | Giuseppe Conte | Centrální banky USA (Fed) | Energetická společnost | Proces učení | Varianta delta | Škoda | Rodrigo Catril | Italský premiér | Průměrná volatilita | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | Regulace | Měnový fond | Hongkong | Exekuce | Šinzó Abe | IPO | Hospodářské výsledky | Znalost | Roční růst | Fitch Ratings | Kanadský premiér | Boeing | Kapitálový trh | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Nadějné zprávy | Nálada mezi německými spotřebiteli | Obavy z varianty omikron | Měnový pár EUR/USD | Hospodářské záležitosti | Finanční trh | Ingalls & Snyder | Jiří Cihlář | Vývoz z USA v březnu | Inflační cíl | Akciový index MOEX | Šíření nemoci | Pro tradery | Situace na finančních trzích | Graf indexu | Americká ropa WTI | Prodloužení karantény | Pracovní místa | Tržní reakce | Zájem o ropu | Investoři | Druhá největší ekonomika světa | Bank of England | Počet fúzí a akvizic | Americké ekonomiky | Herní plán | Nejistoty | Vývoj válečného konfliktu | MiFID II | Očkování proti covidu | Pád měny | Index PPI | Kapitál | Otevřené podílové fondy | Uvolnění rezerv | Globální akciové trhy | Cyklické odvětví | Kontrakty na ropu | Ministr hospodářství | Akcie na vlastní účet | Commonwealth Bank | Kurzu měn | Oživení hospodářství | Reálné ekonomiky | Posílení | Airbnb | USD | Citroën | Magnát | Kč/USD | Ekonomika Jihoafrické republiky | Pokles kurzu | Vývoj ceny ropy Brent | Plány | Sestupný trend | Kč/EUR | Čínské banky | WSJ | Zisk | Daniel Křetínský | Xetra | Nejvýkonnější akcie | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Služby pro institucionální investory | Komoditní sektor | Cestování | Největší ekonomika | Zvyšování těžby | BP | Automobilka Toyota | Růst vývozu z Číny | Uložení peněz | Patria | Růstové akcie | Chřipka | Analýzy | Vývoj ceny pšenice | Dluh Británie | Evropské ekonomiky | Split | NFP report | Čínské úřady | Skupina AXA | Třetí vlna | TS Lombard | O2 | CZK | Česká zbrojovka | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Výhled ratingu | WIG20 | Akcionáři | Automobilka Škoda | Ziskovosti společnosti | ILO | NFP | Kabinet | Svaz dovozců automobilů | Skupina PPF | Investovat | CashFlow | Avast | Uber | Patria Online | Demokraté | Dodávky na trh | Shenzhen Composite | Ruský prezident | Oslabení USD | CAC 40 | S&P | Burza Coinbase Global | Agentura AP | Úroková sazba | Nákupy dluhopisů | Finanční pomoc | Dovoz | Unie | České firmy | Nikkei | InterContinental | Domácí investiční společnosti | Ekonomika oživuje | Instagram | Dvojciferné zhodnocení | Česká televize | Meta | Index spotřebitelské důvěry | Deflace | Kristalina Georgievová | Svět kryptoměn | Pozitivní zprávy | Ruský rubl | Komoditní | TIM | Inflace v Rusku | Nízké úrokové sazby | Penzijní fondy | Turecká lira | České hospodářství | Dubnová čísla | Praha | Mezinárodní agentura pro energii | MOEX | Markets | Průmyslová výroba v Německu | Utěsňování centrálních bank | Ekonomický kalendář | Prezident | Příjmy Ruska | Vybírání zisků | Volný čas | Investing.com | Vzdělání | ZEW | Rizikovost | Dluhopisy s vysokým výnosem | Dnešní data | Akcie na burzách | Obrat trendu | Warren Buffett | Spotřebitelské ceny v USA | Výsledky | Výhodné nákupy | EPPE | Louise Dicksonová | Americké centrální banky | Účinný lék | Statistický úřad Eurostat | Ekonomické oživení | Globální ekonomiky | Západní sankce | Portfolio | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Státy Evropské unie | Inflační tlaky | Průzkum | Minulá výkonnost | Wall Street Journal (WSJ) | Bank of America | Cena ropy WTI | Anglie | Swing | Retracement | ProCent | Rystad Energy | Eurostat | Energie | České banky | Index výroby | Odhad inflace | Fiskální rok | OPEC+ | Minimální mzda | Tim Hortons | Obchod Amazon | Tržní úrokové sazby | Ruská vojska | Analytické služby | Premiér Scott Morrison | Objem | Vývoj geopolitické situace | CDC | Květnový kontrakt | Cena mědi | Bezprecedentní propad | Tržní kapitalizace | Cestovní kanceláře | Colt CZ | Vývoj měnového páru | BDO | Central European Media Enterprises (CME) | Nárůst nově nakažených | Sociální nepokoje | IEA | Růst cen v eurozóně | Tržní podíl | Malajsie | Převzetí CME | Státní investiční fond | Ekonomický vývoj | Regulátor | Program Antivirus | S&P Global | CIBC Capital Markets | Firmy | Dlouhodobé pozice | Dlouhodobý výhled | Energetický a průmyslový holding | Vývoj akcií | Šéf centrální banky | MMF Kristalina Georgievová | Uzavírání pozic | Posílení amerického dolaru | Agentura Bloomberg | AFP | Studie | Bipan Rai | Úřad INSEE | Premiér Andrej Babiš | Zpráva | Válka | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | Cestovní ruch | Ratingová agentura | Zbrojovka | Příležitost akcie | Fondy rizikového kapitálu | Index RTS | Tencent | Měna | Reakce trhu | Znárodnění | EPH | Poptávka po pohonných hmotách | Cena akcií Tesly | Janet Yellenová | Hrubý domácí produkt (HDP) | Ceny ropy | Pohyb kurzu | Ruské společnosti | Státní rozpočet | Nasdaq | Aktuální hodnoty měny | Stratég firmy | Murray | Deficit | Tržní podmínky | European Metals Holdings (EMH) | Potlačovaná poptávka | Bydlení | Politika centrální banky | Česká spořitelna | OPEC | USD/PLN | Produkce základních surovin | Breakout strategie | Ukrajina | Bloomberg | Jednání FOMC | Nová prognóza | GBP | Johnson & Johnson | Graf ropy WTI | Dopady na ekonomiku | S&P/ASX 200 | Nabídka | Program nákupu dluhopisů | Maloobchod | Centrální banky | Obchodní týden | Tiffany | Analytická společnost | Zpomalení inflace | Euro k dolaru | Zpomalení ekonomického růstu | Cena akcií společnosti | Hospodářský propad | Makroekonomický vývoj | Prezidentka ECB | Týdenní shrnutí | Ministerstvo obchodu | Zprávy | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Hlavní indexy | Akcie v Asii | Silnější dolar | Obavy z recese | Akciový analytik | Index STOXX Europe | Dolary | Ministerstvo práce | Kurzarbeit | Genesis | Rystad | Tvorby rezerv | Averze k riziku | Stavebnictví | Britský statistický úřad | Digitální měny | Thomas Piketty | Dnešní makroekonomické ukazatele | Další růst | Evropské akcie | Přeprodané oblasti | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Podnikatelská důvěra | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Apple | Ropa Brent | Broker Trust | Libra vůči dolaru | S&P Global Ratings | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Index WIG20 | Údaje ministerstva | Vyhlídky | BBC | GfK Rolf Bürkl | DMA | CZ | Cena ropy brent | Dopad pandemie | Průmyslová výroba | Kongres | Vývoj měnového páru USD/JPY | Akcie Amazonu | Evropská ekonomika | Program nákupu aktiv | CzechInvest | Akcie českých bank | Pokles tržeb | Martin Krištoff | Pandemie nemoci COVID-19 | Institut Ifo | Trh | Kryptoměnová burza Coinbase | Snížení těžby | Komise | University of Michigan | Vydělávání peněz | Pád rublu | Vyšší poptávka | Rezervy bank | Stimulační výdaje | Opatření proti koronaviru | EY | CNN Prima News | Měnová autorita | Rolf Bürkl | Snížení zadlužení | Ekonomické škody | Korekce | Vývoz ropy | Výrazný pokles | Britské libry | Spotřebitelská nálada ve Spojených státech | Buffett | Největší ekonomika světa | Pražské burzy | Míra zadlužení | Průzkumy | Konkrétní akcie | Akciové tituly | Kroky centrálních bank | Videokonference | Odveta | Globální ceny | Sázení | Prezident Emmanuel Macron | Francie | Funke | Konkurenceschopnost | Pokles HDP | Světová banka (SB) | Výrobce elektrických aut | Akcie leteckých společností | Globální recese | Obchody | Oživení české ekonomiky | Rosněfť | Propad | Ruské úřady | Posílení dolaru | Turecko | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Apollo | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Obchodní systém | Rating | Exxon Mobil | Agentura S&P | Pandemie koronaviru | Fiskální aktivita | Technologické společnosti | Koronavirová pandemie | Microsoft | Příležitosti | BDO Milan Svoboda | Dopad na cenu | Alibaba | Jihoafrická ekonomika | Hodnota investic | Akciový index | Hrubý domácí produkt | Finanční rok | Podnikatelé | Sázka | Andrew Bailey | Denní objem obchodů | Automobilky | Kurz dolarů | Peugeot | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Tvůrce trhu | Krizový fond | Index Nasdaq | Krátkodobé strategie | Valuace sektoru | Genesis Capital | Realitní magnát | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Pokles cen ropy | Zahraniční obchod | Futures na DAX | Devalvace | Představenstvo | Vir | Výpadky | Vývoz do Číny | Objem obchodů | Graf | Podpůrná opatření | Nifty 50 | Gazprom | Centrální banka | Severomořská ropa | Disciplína | Zdanění mimořádných zisků | Přehled | Prodej starších domů v USA | xForex.cz | Bleskový průzkum | Plyn | Pár EUR/USD | Michalis Rousakis | Prodeje domů | UNWTO | Eurodolar | Výnosové křivky | Spotřebitelská nálada | Zvýšených cen vstupů | Jádrová inflace | Hospodaření | Fed | Čínský statistický úřad | Euroskupina | Prodej akcií | Zpomalení ekonomiky | TUI | Americká centrální banka | Evropský statistický úřad Eurostat | ADP report zaměstnanosti | Nejhorší výprodej | Zpracovatelský sektor | Andrej Babiš | Aktivní obchodování | Klimatický plán | Dolar | Cena severomořské ropy | Rizikovější investice | Spolková vláda | Akcie ve Spojených státech | Růst eura | Fúze a akvizice | Údaje o inflaci | Agency business | Reuters | ING | Přebytek zahraničního obchodu | Unilever | Mutace viru | Analytici finančního ústavu | Zvýšení úrokových sazeb | Chevron | Investment | Dopady krize | Souhrnný index | Rolování | Zásoby ropy ve Spojených státech | Analytik forexového trhu | Time-Frame | Firma | Středoevropské burzy | Tištění peněz | Míra inflace v Evropské unii | Portugalsko | Česká měna | EP | S&P 500 | Strategie Ondřeje Hartmana | Commodity index | KLM | Prop Trading | Organizace ADP | Obchodování | Americký dolar dnes | Zemní plyn | Postmates | Předseda | Výrazné ztráty | Evropské investiční banky | Fiskální stimul | Libra | Koronavirová krize | Eva Miklášová | Americký dolar | Zvýšení základní úrokové sazby | Britové | CFD | Rekordní minima | Cestování do zahraničí | Index milánské burzy | Nová data | Růst tržeb | Covidová krize | Události roku | Zvýšení základní sazby | Pomoc ekonomice | Dánská společnost | Počet lidí bez práce | Příprava | Řecko | Madeta | Majitel | Aktuální cena | Samsung Electronics | Řecké banky | Plány Ruska | Supportní úroveň | Alena Schillerová | Celkový trend | Airbus | Míra | Alibaba Group | Úroky | Refinitiv | Daniel Beneš | Plodiny | MT4 | Očekávání analytiků | Silné oživení | Investiční banky | Budoucí vývoj | Dogecoin | Průmyslová výroba v ČR | Air | Epidemiolog | Preqin | Americký Úřad pro energetické informace | Izrael | Ceny akcií | E-shopy | Japonsko | S&P500 | Čínská ekonomika | Počet úmrtí | ECB | Pokles úroků | Ceny | Prudký pokles | Angela Merkelová | Technologie | Energetická krize | Letecká skupina | Médea | ČNB | Rumunsko | Švýcarská ekonomika | Evropská unie | Těžba ropy | Pokles likvidity | Koronavirové restrikce | Náhrady mezd | Prodej ropy | Pokles | Americké ministerstvo obchodu | Contango | Zprávy o vakcíně | Ministerstvo obchodu a průmyslu | Globální inflace | Skupina OPEC | Onemocnění | Velikonoce | Druhá největší světová ekonomika | Těžba v USA | Zasedání Bank of England | Společnost Twitter | Tržní ceny | Asijské indexy | Jan Vejmělek | Royal Caribbean | Nejvýraznější pokles | Větší regulace | Tržní očekávání | Americká ekonomika | Tripadvisor | Kvantitativní utěsňování | IT Orange | Nová mutace koronaviru | Nejistota | Podpora | Portfolio manažer | Doporučení | Produkce mědi | Plynárenská společnost | PVM | Americká společnost | COVID-19 | Zboží dlouhodobé spotřeby | Finanční krize | Česká republika | Společnost XTB | Index cen | Zestátnění | Index PX | Čínská vláda | Daně | Vývoj válečného konfliktu na Ukrajině | Lídři | Chránit ekonomiku | Timothy Ash | Dluhopisový trh | Životní úroveň | Taktická alokace aktiv | Majetek amerických miliardářů | Obchodování na páku | Konsorcium | Centrum | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Zisky | COVID III | Současné ceny | Unijní země | Index Nikkei | Bankovní rada České národní banky | Globální ekonomika | OKD | Nvidia | Kde investovat | Ceny komodit | USD/TRY | Anomálie | PX index | Expedia | Nejprudší pokles | Boris Johnson | Růst výnosů | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Koronavirová situace | Rozvojová banka | Toyota | Delta Air Lines | Ratingové agentury | Fundamentální ukazatele | Majetek Bezose | Zvýšení ceny | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Pokles spotřebitelských cen | Latinská Amerika | Vice | Breakout | CARA | Tamás Varga | Růst cen | Rating vyšší | Propad poptávky po ropě | Rizikové investice | HDP Singapuru | Exxon | SPX500 | Asset management | MSCI World | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Inflace v Británii | Heiken Ashi | Index nákupních manažerů (PMI) | Justin Trudeau | Dnes na trzích | Financování | ČSÚ | Česká firma | Šíření viru | Finance | Andy Jassy | JDE | Makroekonomické ukazatele | Index nákupních manažerů | Automobilový průmysl | Výhled poptávky po ropě | Zasedání americké centrální banky | Vyšší úroky | Hotovost | Americká lehká ropa | Ekonomický a strategický výzkum | Komise v přenesené pravomoci | Aktuální valuace | Pokles ekonomiky | Senior trader | Daň z nadměrných zisků | Oživení poptávky po ropě | USDJPY | Regionální nerovnosti | Globální poptávka | Šíření nemoci COVID-19 | Společnosti | Virus | Scott Morrison | Prezident Joe Biden | VŠE v Praze | Dílčí index | Opatření proti šíření koronaviru | Zahájení obchodování | Index nákupních manažerů ve výrobě | Statistika z USA | Obchodování na akciových trzích | Cena | NÚKIB | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | CME | Spotřebitel | Německé vládní strany | Hospodářský růst | Eurovia CS | Odhodlání | Nová protiepidemická opatření | Zajímavé příležitosti | WTI | Automobilka Škoda Auto | Standard & Poor's 500 | Světová banka | Bod | Miliardy korun | Starbucks | Startup společnosti | Venture investic | RBNZ | Index MOEX | Bankéři | Spekulace | Nejziskovější | Haruhiko Kuroda | Ředitel Exxonu | Republikáni | Peter Altmaier | Konjunkturální průzkum | Devizové příjmy | Šíření nového koronaviru | Saúdská Arábie | Domácnosti | Zpomalení globální ekonomiky | Rusko dodávky plynu | Sázet | Ropné firmy | FTSE | Cena ropy | Prodej osobních automobilů | Rekordní propad poptávky po ropě | Investiční služby | Inflace | Nepokoje v Kazachstánu | NYMEX | Markéta Šichtařová | Tržby | Marže | Slabé euro | Využití kapacit | Situace | Ozbrojené složky | Koruna zpevnila | Oživení globální poptávky | Erste Group | Americký ropný institut | Twitter | Vývoj měnového páru USD/TRY | Růst dolaru | Dolar k japonskému jenu | Velcí institucionální investoři | Marriott International | Krach | Bilance běžného účtu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Spotová cena | Zkušenosti | Aktivita v průmyslu | Emmanuel Macron | Maximalizace zisku | Nové zakázky | Počet žádostí o podporu | Spotřební daně | Aktivita investorů | Google | Lira | INSEE | USD/CZK | IHS Markit | Statistiky | FXstreet | Světová ekonomika | Unijní ministři | Moneta | Ceny v eurozóně | Stagnace | Spolkový statistický úřad | FX | Aukce | Růst mezd | Výhled pro EUR/USD | Mobilizace | Royal Dutch Shell | RUB | Tempo inflace | Sdružení automobilového průmyslu | Kurz | Air France | Market | Home Credit | Omezení pohybu kapitálu | Evropská centrální banka | IFO index | Tamas Varga | ISM | TASS | Close | Kazachstán | Premiér Justin Trudeau | Ceny pšenice | Institucionální investoři | Inovace | Rizikovost investice | Vládní koalice | Pandemie nemoci | Aktivum | Oracle | Burza v Istanbulu | Akcie podniku | Ekonom IHS Markit | Naše prognóza | Antimonopolní úřad | Conference Board | Fixed income | Ekonomové | EUR/RUB | Měď | Úspory | Ekonomický institut | Conseq | Poradci německé vlády | Konsensus | Řetězec | AUD | Největší rizika | Největší evropská ekonomika | Vládní intervence | Ranní okénko | Ondřej Hartman | SPAD | Chorvatsko | Spirit Airlines | Analytici | JD.com | Londýn - ICE | Dobré zprávy | Úřad práce | Kurz koruny | Citigroup | Softbank | Dluhy | Vysoká inflace | Provozní zisk | Hospodářství | Investoři rizikového kapitálu | EV | XTB Štěpán Hájek | Novatek | Vyhlášení mobilizace v Rusku | Nízká likvidita | Vývoj na akciových trzích | Equity | Epidemiologická situace | Zprávy z ekonomiky | Zablokování Suezského průplavu | Epidemiologické situace | Intermediate | Nové peníze | Premiér Babiš | Ruský vicepremiér Alexandr Novak | Alokace | Ekonomická expanze | Casinos Austria | Coinbase | Portfolia | Maloobchodní tržby v Německu | Povinné minimální rezervy bank | Poptávka | Koronavirové krize | Vývoz | Shanghai Composite | Energetické firmy | Saxo | Moody's | Ziskovost | Miliardy eur | Měsíční report | Recese | Začínající tradeři | Obavy o poptávku | Virtuální měny | Startup | Institut pro mezinárodní finance | CZK/EUR | Hlavní ekonomka | Napětí související s Ukrajinou | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Komoditní burzy | Digitalizace | Společnost IHS Markit | Ceny suroviny | Modernizace přenosových sítí | Největší propad | Výrobní index | Stavební povolení | Silný americký dolar | Počet nových žádostí o podporu | Zbohatnutí | Signály | Petr Kellner | Koronavirové pandemie | Růstový trend | Globální pandemie | Sazka Group | Ministři | Prudký propad | Kapitálové výdaje | Mutace koronaviru | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | Helena Horská | Růst čínské ekonomiky | Mezinárodní organizace práce | Centrální banka USA | Čínské indexy | Americká centrální banka (Fed) | Ceny energií | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Makléřské firmy | Americké indexy | Globální HDP | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Ceny potravin | Pšenice | Fitch | Přebytek bilance | Index důvěry | Finanční skupina | Burza Coinbase | Ceny ropy Brent | Základní sazby | Investiční příležitosti | Velké londýnské banky | Mezinárodní turistika | Rizika | Argentina | Eurozóna | Čínský průmysl | Ruská plynárenská společnost | Británie | Bulharsko | Americké banky | Kancléřka Angela Merkelová | Kurz bitcoinu | Německá centrální banka | Ekonomická aktivita v zemích eurozóny | Reporty | Technologický sektor | OSN | Soud | IG | Společnost ČEZ | Globální trhy | Výkon amerického dolaru | Sankce USA | Hang Seng | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Ekonomika Gazy | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Růst HDP | Benzín | Ziskový obchod | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Protipandemická uzávěra | Americký dolar k japonskému jenu | RBI | Obchodní pokyny | Míra inflace | Antivirus | RTS | Energetika | Spotřebitelská důvěra | MMF | Biotechnologické společnosti | CNN | Náklady na úvěry | EBITDA | Nařízení | Sociální síť | Akcie automobilky Tesla | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Nabídka a poptávka | Převody peněz | Fed index | Kapitálové zboží | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Vývoj inflace | Hospodářské krize | Oživení poptávky | Mizuho | Severomořská ropa Brent | Výrobní PMI | Mileniálové | Cena severomořské ropy Brent | Mezinárodní měnový fond | Peking | Průmysl | Oslabení kurzu | Lehká ropa WTI | Podnikání | Tempo růstu | Nadprodukce | EU | GfK | Bankovnictví | Asijská rozvojová banka | Aerolinky | Francouzská ekonomika | Ministerstvo dopravy | EasyJet | Co bude | Charlie Munger | Nejvyšší růst | ETF | Chuck Collins | Česká zbrojovka Group | Akcie klesají | Akciové trhy | Červnový kontrakt | Úrokové sazby | Měnový výbor Fedu | Tempo růstu čínské ekonomiky | Důvěra v Německu | Situace na trhu | Temelín | ANZ | Reputace | Ekonomika Spojených států | Long | Bankovní rada | Macron | DAX | Server CNBC | SARS | Počet fúzí a akvizic ve střední Evropě | Internetový obchod | Fischer | Chris Williamson | Mezinárodní dohody | Aktiva | Cenový strop | SWIFT | Renminbi | Hospodářská krize | České měny | Ceny ropy dnes | Business | Vstupní objednávka | Facebook | Podíl na trhu | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Freeport-McMoRan | Indikátor | Divize Uber | Le Figaro | Schodek | Základní úrok | Pokles cen | Guvernér japonské centrální banky | Manažerka | Klid | Euro | ROCE | Čínská centrální banka | Odhad růstu ekonomiky | Veřejný dluh | Singapurské ministerstvo obchodu a průmyslu | Dopady vysokých úrokových sazeb | Tempo růstu ekonomiky | Ekonomické vyhlídky | Raiffeisenbank a.s. | Kurz rublu | Bankovní sektor | NEST | Výsledky amerických společností | Tržní kapitalizace Tesly | Vývoj kurzu | Tradingový portál | Zdravotnictví | Akcie Tesly | Devizový trh | Ministryně financí | Rozmach kryptoměn | Graf ropy | Vysoké zisky | Trhy dnes | Čínský průmysl v dubnu | Spotřeby plynu | Smartwings | Podílové listy | Pochybnosti | Erste | Bankovní sektor v ČR | Andrej Babiš (ANO) | Futures na ropu | Schodek zahraničního obchodu | Reálné příjmy | Stratég | Dodávky ropy | FOREX | Prodeje automobilů | Tweety | Majetek | Ekonomika eurozóny | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Zhoršení pandemie | Investovat do ETF | Maďarská centrální banka | Stoxx Europe 600 | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Podílové fondy | Ekonomika | Politika | Vladimír Vávra | Letecké společnosti | Akcie ČEZu | Čínský jüan | Analytické společnosti | PLN | cTrader Purple Trading | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Šéfka MMF | Komunikace | Backwardation | Německá ekonomika | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Dnešní seance | Výhled pro akcie | MAM | Macquarie Infrastructure and Real Assets | ECOFIN | Poplatky | Výprodej | Turistika | Exportní firmy | Velká Británie | Další vývoj | Index Exportu | Anton Siluanov | Ekonom | Optimismus | Spotřebitelská důvěra v Německu | Setkání zemí OPEC | Zdraví ekonomiky | Optimismus investorů | Trader | Indie | Technologické akcie | Měnové politiky | Vnímání | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Akciové indexy | Řecká ekonomika | Růst vývozu | Historická maxima | Byznys | Otto Daněk | Výrobní index PMI | Akcie v obranném sektoru | Karanténa | PitchBook | Invaze | Reserve Bank of New Zealand | Commerzbank | Varianty koronaviru | Zhodnocení | Ceny zlata | Akcie pražské burzy | Výhled | Oživení akcií Tesly | Operátor O2 | Timeframe | Index technologického trhu | Zdanění | České akcie | FOMC | Technologický Nasdaq | Kukuřice | Dividenda | Americký akciový index | Auta | Oživení akcií | Americké ministerstvo | Rada ČNB | Zisk firmy | Přísná opatření | Ethereum | Hospodářský růst Německa | Fliggy | Počasí | Centrální banky USA | Počty nakažených | Propouštění | Tok kapitálu | Singapurská ekonomika | PayPal | Agentura DPA | PVM Tamas Varga | Finanční trhy | Miliardáři | Statistický úřad | FTSE/MIB | Pandemická omezení | Expanze | Balík sankcí | Fondy | Ruské ministerstvo financí | OSVČ | Situace v Číně | Austrálie | Financial Times | Kvantitativní utěsňování centrálních bank | USD za barel | Nikkei 225 | Počet nakažených | Pracovní trh | Rekordní propad | Aeroports de Paris | Vývoj měnového páru EUR/USD | Westpac | Peněžní trhy | Reklasifikace | New York | Čistá ztráta | Míra nezaměstnanosti v Řecku | Spready | Direct market | Akcie ropných společností | European Metals Holdings | Ekonomika Singapuru | Portál FXstreet.cz | Výdaje | Energetické společnosti | Výkon dolaru | Nová vlna epidemie | Riziková aktiva | ECB Christine Lagardeová | Problémy | Zpomalení růstu | VP Bank Group | Situace na trzích | Údaje od výzkumné společnosti | Tadawul | BUX | G20 | Pokles poptávky | Rohit Garg | Zástupci zemí EU | Napadení Ukrajiny | Členské státy | Slabší kurz | Devizové příjmy vývozců | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Dolarový index | Indikátor CCI | Invaze ruských vojsk | Státní fond | Index ekonomické aktivity | Plánované obchody | Ropa | Investiční skupiny | Zadlužené Řecko | Rozvoj | Makroekonomická data | Asociace exportérů | Bloomberg Commodity Index | Nové sankce | Capital Economics | Transakce | Coinbase Global | Nejslabší růst | Ekonomka | Restart ekonomiky | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Zaměstnanost | Irsko | Rozjednané prodeje domů | Cenový vývoj | Zrušení daně z nabytí | Varšavská burza | Japonský ministr financí | Index MSCI | Ekonomika EU | Slabší dolar | Sankce proti Rusku | Evropské společnosti | Justice | Výzkumné společnosti | USDX | Index PCE | Finanční centrum | Dodávky plynu | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Finanční sektor | Silný pokles | Loterie | Česká zbrojovka Group SE | MSCI | Karanténní opatření | Patria Direct | Australská ekonomika | Thomson Reuters | Zvyšování úrokových sazeb | Index podnikatelské aktivity | Spotřebitelská poptávka | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Christine Lagarde | Indikátor důvěry | Nové restrikce | Opatření na podporu ekonomiky | 3М | Index S&P/ASX 200 | Obchod | Zahájení ruské invaze | Oslabení | Interfax | Ruský prezident Vladimir Putin | Primární veřejná nabídka | Cestování do ciziny | Čínská měna | Jaderná elektrárna | Globální finanční krize | EIA | Rusko | Smíšené výsledky | Úsilí | Žádosti o podporu | Akcionář | Purple Trading | Poradenské firmy | Miliardy USD | Poradce | Vicepremiér | Úřad pro energetické informace | Empire State Index | Spojené státy | Zkušenost | Hodnota indexu | Míra inflace v Británii | Tradingový portál FXstreet.cz | Ekonomický výhled | Samsung | S/R zóny | Afrika | Energetické krize | Nakažlivé varianty koronaviru | Inflace v Evropské unii | Britská vláda | Pips | Cena stříbra | Komerční banka | ADP | JD | BIST 100 | Gazprombank | PMI ve službách | Trhy | ANZ Research | Sankce | Překoupené oblasti | Růst eurozóny | Ropy | Úspěšné obchodování | Důvěra amerických spotřebitelů | Platforma | Singapur | Atraktivní příležitosti | Ekonomka Raiffeisenbank | CHNComp | Podmínky půjčky | Devizové rezervy | Forex trader | Druhá vlna pandemie | Institut GfK | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Ekonomický dopad | Společnost | Graf indexu S&P 500 | Globální trh | Úspěch | Důchody | List The Wall Street Journal | Libra k dolaru | ASX 200 | Forbes | Ocenění akcií | Dynamika mezd | LBP | AXA | Akcie Colt CZ | Dnešní údaje | Generální ředitel | Úvěrový rating | SEC | BMW | Politici | Cena akcií | Ukrajinská ekonomika | ASX | Zmutovaný koronavirus | Slovensko | Výhled růstu globální ekonomiky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ropný trh | Nálada | Akcie energetických společností | Rušení pracovních míst | Míra nejistoty | Indikátory | Tisková konference | Eura | Dmitrij Peskov | Americké státy | Analytik GfK | Vysoké ceny | Japonská ekonomika | Index BIST 100 | Nizozemsko | Organizace | Akcie Erste Group | Brazílie | Ryanair | Obilí | Ocenění nástrojů | Ceny pohonných hmot | Celkové příjmy | Investiční skupina PPF | Růst | Český lockdown | Definitivní obrat trendu | RegioJet | Oblast pro investování | Rozvoj blockchainové infrastruktury | Příjmy | Odhad letošního růstu | JPMorgan | Finanční situace | Výroba v Německu | Lucembursko | Propad ceny | Zajištění | Salmán | Propad poptávky | CzechTrade | Coinbase Global Inc. | Šéf podniku | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Propad cen ropy | Colt | Investování do akcií | Pandemie | Třetí vlna covidu | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | Tradeři | Protiepidemická opatření | Index | Buy | Wall Street Journal | Poskytování úvěrů | Penzijní společnosti | REIT | Lockdown | Cenový index | Historie | Kryptoměnová burza | Bohatství | Meziroční růst | Obchodní vztahy | Průmyslová produkce | Jižní Korea | CFDWorld | Cestovní omezení | Politika centrálních bank | Index STOXX Europe 600 | Valuace | Volby | Zestátnění společnosti | Private equity | Individuální akcie | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Energetická situace v Evropě | Dopad covid-19 | Rychlé zisky | Japonský index Nikkei | Cíle | Instrumenty | Bezpečnost | Zveřejněné údaje | Lars Feld | Depozitář | Zrušení superhrubé mzdy | Bloky | Aktuální situace | Unipetrol | Osobní výdaje | Ukrajina a Rusko | Pokles dolaru | BlueBay | Wood & Company | Ministryně financí Alena Schillerová | Akcie Lufthansy | Volatilní | Nová varianta omikron | Obchodní nastavení | Schodek státního rozpočtu | Investorské prezentace | Prodej podílů | Banky | Kupci | Německý průmysl | Express | Pokrok ve vývoji | Slábnutí inflačních tlaků | EY Item Club | Prodeje | Růst Německa | Zestátnění společnosti ČEZ | Americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí | Rozvíjející se země | Posílení rublu | Rozsáhlé sankce | Program nákupů dluhopisů | Dow Jones | Výnosy ropných firem | Investiční doporučení | University of Leicester | Meta Platforms | Zvažované investice | Pandemie v Česku | Sankce EU | Úvěr | Poradenská společnost | Šance | Největší ekonomika v Evropě | Zastropování cen energií | DMA obchodovaní | Úřad ONS | WFT zdanění | Oslabení dolaru | Ceny ropy v dolarech | Podnikání na kapitálovém trhu | Pád cen ropy | Oživení globální ekonomiky | Úspěch v investování | Covid | Průmysl v Německu | Warren Buffett a Charlie Munger | Návratnost | Odvětví | Šok | Nová stimulační opatření | Rozpočtový deficit | Ukazatel zdraví | Stephen Poloz | Online sázení | Růst ruské ekonomiky | Rakousko | Druhá vlna | Edward Moya | Dna | Witkowitz | Investiční společnosti | Maďarsko | Výrobní sektor | Rostoucí trend | Mzda | Inflace v České republice | Analytik devizového trhu | Ztrátová investice | Shrnutí obchodování | Zprostředkování obchodování | Dopady koronavirové krize | Měnový pár | Poradenství | LVMH | EBITDA marže | Korunový trh | Akcie producentů mědi | Letecká skupina Smartwings | Dánsko | Částečné zestátnění | Zhoršení epidemické situace | Banka | Jestřáb | Forward | SECO | Vakcinace | Historický pád cen ropy | Na burze | Akcie v EU | xForex | Agentura Reuters | Akcie | Christine Lagardeová | Investiční analytik | EMH | Očkování proti covidu-19 | Obchodování s akciemi | Ekonomické aktivity | Inflace v USA | Analytička | MF | Snižování úroků | Dopady pandemie | Úrok | Ekonomiky | Ekonomická nálada v eurozóně | Evropa | Next Finance | Tesla | CEE Equities | Hyundai | Bloomberg Economics | Oživení britské ekonomiky | Moskva | Norsko | Obchodovat s cennými papíry | Agrofert | Stabilita | Negativní dopad | Maloobchodní tržby v eurozóně | Americký prezident | Oanda | Cestovní kancelář | Prohlášení | Zpřísňování měnové politiky | Onemocnění COVID-19 | Britský premiér | Bank of Canada | Správce daně | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Problémy v dodavatelských řetězcích | Bilance zahraničního obchodu | Zdravotní péče | Evropský parlament | Krachy velkých krypto burz | Podnikatelé a firmy | Marketingová komunikace | Celní úřad | IPS | Produkce ropy | TRY | Evropská komise (EK) | Předpověď | Skupina OPEC+ | Poradci | Kurz dolaru | Moderna | Finanční výkazy | Mobilní operátor | Société Générale | Daňový balíček | CCI | Ekonomický růst | West Texas Intermediate (WTI) | 5G | Krize | Automobilka | Asociace | Carnival | Management | KKCG | PPF | Vyšetřování | Farmaceutický sektor | Nemoc COVID-19 | Pražská burza | Panika | Křetínský | CNBC | Americká kryptoměnová burza | Ruská invaze | Epidemické situace | Stephen Brennock | NATO | Vysoce nakažlivé varianty koronaviru | Údaje | Společnost BBC | Scénáře vývoje české ekonomiky | Obavy o likviditu | Sójové boby | Balkánské země | Nadprůměrný zisk | Obchodování na trzích | Národní rozvojový fond | Halliburton | Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí | Důvěra investorů | Zkapalněný zemní plyn | Minimální rezervy bank | Střední cena | Světová produkce mědi | Shell | Vývoz komodit | Ekonom IHS | Ekonomiky eurozóny | Tendr | CAD | Short | Zisk Chevronu | Počet nezaměstnaných v Německu | Podíl nezaměstnaných | Beta | National Australia Bank | Rychlé očkování | Diverzifikace bohatství | Zdravotnický průmysl | Důvěra spotřebitelů | Macquarie | Target | Capital Markets | Evropský statistický úřad | Investiční společnost | Nemovitosti | Vlastnictví | Stříbro | Virus SARS | Frustrace | Práce | Úvěrový program | Národní rozpočtová rada | Očkování | XTB | Zákaz dovozu | Krize způsobená koronavirem | InterContinental Hotels Group | Uber Eats | Podniky | Obchodování pro klienty | Technologická revoluce | Christine Lagardová | Nabídka akcií | Aramco | Kanada | Vývoj situace v Číně | Astrazeneca | Akcie firem | Analytické pokrytí | Američané | Volatility | Vývoz z USA | Ministr financí | Lehman Brothers | ITC | Rubl | Ztráta | Rozpočet | Sezona zveřejňování výsledků | xStation5 | Domácí měny | Američtí politici | Pandemie v Evropě | Počet zaměstnaných | Baker Hughes | Poptávky po ropě | Vývoj na trhu | Index technologického trhu Nasdaq | Schodek rozpočtu | Ekonomický řád | City | Martin Ulčák | Švédsko | Pracovní síly | Odliv prostředků | Ropný institut | Velké americké banky | Pandemie covidu-19 | Historický pád cen | Irák | Akcie ropných firem | Strach z druhé vlny | cTrader | Volkswagen | Důvěra v českou ekonomiku | Odhady analytiků | Koruna dnes | Inženýrské stavitelství | Inflace v eurozóně | Německo | Uvolnit měnovou politiku | Závratné zbohatnutí | Václav Pech | Prodej starších domů | Antidumpingová cla | USD/JPY | Český index nákupních manažerů | Biden | Ruská centrální banka | Objem zakázek | Měnový výbor | PMI indikátor | VP Bank | ZIL | Růstový potenciál | Vedení hotelu | Zveřejňování výsledků hospodaření | Dostatečné zkušenosti | Šíření nákazy | Ztráty | Propad ceny ropy | Japonský jen | Stav nouze | FXstreet.cz | Euro vůči americkému dolaru | Bilance | Země G20 | Direct market access | Šéfka ECB | Louis Vuitton | Air France-KLM | Koš | EK | Levnější půjčky | Investování | Jamal | Splácení dluhu | Mediální společnosti | Norwegian Cruise Line | Akcie na evropských trzích | Mzdy | Canary Wharf | WHO | Darren Woods | Průzkum ČSÚ | Zadlužení | Merkelová | Epidemie nového koronaviru | Obchodníci | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Lukoil | Hamás | Ukazatele | Státní dluhopisy | Pozice | Počet nemocných | Nízká inflace | Výhled růstu HDP | Dluhopisy | Trading | Platební bilance | Libanonská libra | Výrobce letadel | Akcie Hyundai Motor | Institut ZEW | Zástupci zemí | Zakázky německého průmyslu | Varianta koronaviru omikron | Chudoba | Caspian Pipeline Consortium | Turecké liry | Analytici JPMorgan | Agentura Moody's | Student Agency | Komise pro mezinárodní obchod | Rekordní pokles | Fidelity International | Čína | Koruna | Olaf Scholz | Záporné ceny | ČR | Hlavní ekonom | MIFID | Zasedání bankovní rady | Kompenzace | Zlepšení nálady | KOSPI | Ministerstvo financí | Kapitálové trhy | Růst výnosů dluhopisů | Zpravodajská společnost | Guvernér | Platina | Objem zakázek v německém průmyslu | Zveřejňování výsledků | Rezistence | Umělá inteligence | Úrokový diferenciál | Turecká ekonomika | Růst kurzu dolaru | Ruské akcie | Obchodování na burze | Bolševické revoluce | Uzavření obchodování | USA | Zemědělství | Riziko | Zpracovatelský průmysl | Šíření koronaviru | Počet fúzí a akvizic v regionu | Sazby | Wales | Letecká doprava | NERV | Netflix | Hrubý domácí produkt Číny | EET | Návrat k normálu | Vladimir Putin | Dluhové krize | Kontrakt | BlueBay Asset Management | Miliardy dolarů | The Times | Peter Garnry | Zahájení invaze | Nejnovější statistika | Intervence na forexovém trhu | Poptávka po ropě | Výplaty dividend | Index BUX | Dolar k rublu | Zahraniční forex | Ocenění | Burze | Odliv prostředků z trhu | Omezení pohybu obyvatelstva | Ekonomické prognózy | Sektor služeb | Maloobchodní prodej | Varianty covidu | American Express | Americký kongres | Počet nezaměstnaných | Saudi Aramco | Frontier trh | Fúze | Domácí poptávka | Stav globální ekonomiky | Premiér Boris Johnson | Domácí akcie | Ceny cukru | Ekonomický poradce | Snižování počtu zaměstnanců | Budoucí podnikání | Hyundai Motor | Investiční fond | Stimuly | Středoevropský region | Denní graf | Zasedání měnového výboru | Státní úřad pro hospodářské záležitosti | Čínští turisté | Výbor ekonomických poradců | Globální ekonomické zotavení | Maďarský index BUX | Proočkování populace | Analytik | Tým FXstreet.cz | Vývoj kurzu dolaru | Šíření vysoce nakažlivé varianty koronaviru | Tim Ghriskey | Statistika | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Další pokles | Muhammad bin Salmán | Americký HDP | Koncern | Vývoj ceny | Michal Uma | Vyhlášení mobilizace | ONS | Unijní ministři zahraničí | Analytik XTB | Blockchainové infrastruktury | Energetická situace | Čínský HDP | Maďarský index | Indonésie | Sankce vůči Rusku | Ruská ekonomika | Emise | Politico | Britské aerolinky | Achim Wambach | LNG | Bluebay Asset Management | Ekonomická omezení | Oznámení firmy | Dodavatelské řetězce | Radovan Vítek | Dislokace | Sociální sítě | Čínské letecké společnosti | Separatisté | Válka na Ukrajině | Vláda v Aténách | Globální vývoj | Prodej | Bitcoin | Nervozita | Výše zdanění | Home Depot | Vývoj měnového páru EUR/RUB | Euforie | Včerejší obchodování | Eli Lilly | Thomas Gitzel | A.P. Moller-Maersk | Parlamentní volby | Akcie Hyundai | Investiční | Výhled recesních scénářů | Jumpshot | Cena dnes | VHM | Ekonomika USA | SPAC v ČR | Další růst úrokových sazeb | Přebytek bilance zahraničního obchodu | NHS | CISCO | Moskevská burza | Posilování eura | Server BBC | Plošné testování | Globální dluh | Cenový index PCE | Index britských akcií FTSE 100 | Výkonnost | Jaderná elektrárna Temelín | Česká ekonomika | Štěpán Hájek | Nesoulad | West Texas Intermediate | Zájem investorů | Historický propad ceny ropy | Opatření | Energetický sektor | EURCZK | Odhad cen | Růst poptávky | Hospodářské oživení | Budoucnost | Akcie Airbnb | Euro vůči dolaru | Tempo růstu spotřebitelských cen | Partners | Ruský vicepremiér | Vakcína | Rozhodování | Výhled pro akcie ČEZu | Index CPI | Obchodní války | Spotřebitelské ceny v únoru | Milan Svoboda | Průzkum Fidelity | Světová organizace cestovního ruchu | Walmart | Skupina ČEZ | Index S&P 500 | Setkání ministrů financí eurozóny | Sektorové alokace | Technologický index | Vlna epidemie | Referendum | Thajsko | Ekonomická situace | DPA | Česká koruna | Stimulační program | SARS-CoV-2 | Nouzový stav | CEE region | Sankce uvalené na Rusko | Úřad pro energetické informace (EIA) | Zmírňování opatření | Vývoj kurzů měn | Krypto | Burzy cenných papírů | Zlato | Aktualizace výhledu | HDP | Maersk | Cenový vývoj měnového páru | Prodej akcie | Ekonomická nálada | Státní dluh ČR | Restrikce | Maloobchodní tržby | Likvidita | Český PX index | CL | Investiční rozhodnutí | Hlavní akciové indexy | Vyšší riziko | Pilsen Steel | Členské země | Fond | Podnik | Odliv peněz | Vision Fund | Unijní diplomacie | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Kurzy | Český kapitálový trh | Nový týden | Statistici | Dnešní zprávy | Objednávky | Ruská měna | Inflační očekávání | Vývoj kurzu měn | Nárůst nakažených koronavirem | Joe Biden | G7 | Evropské země | Westpac Banking | Čínské vlády | Agentura Interfax | Uhlí | Fundamenty | Omikron | Růst ekonomiky | Index PMI | Australský premiér | Boj s koronavirem | Komodity | Analýza | Vyšší inflace | Trhy v USA | Vývoj akcií Tesla | Očkovací program | Společnost Gazprom | Zákaz dovozu ruské ropy | Londýnské banky | Miliardy | Výnosy | Rating Řecka | Premiér Giuseppe Conte | Activision Blizzard | Promsvjazbank | Mezinárodní obchod | Akcie automobilky | Průmysl a stavebnictví | Začínající investoři | Částečný úvazek | Kryptoměny | Annalena Baerbocková | Katastrofy | Zadluženost | Zachování neutrality | Průmyslové kovy | Promořenosti populace | Akcie ČEZ | Těžba ropy v Rusku | Koronavirus | Ekonomická aktivita v západní Evropě | Centrální bankéři | Investiční skupina | Belgie | Inflace v Kanadě | Zvýšení ratingu | Investor | Globální ekonomický růst | Objem obchodování | Zlepšení | Britské firmy | Vypuknutí pandemie | Stravenkový paušál | Solidní růst | Společnost Uber | Volno v Číně | Asijská rozvojová banka (ADB) | ČTK | Lucas Chancel | Aktuální Price Action | Oživení ekonomik | Ruské firmy | Ministři zahraničí | Měnové podmínky | Devizy | Generální ředitel ČEZ | Amazon | Americká vláda | Španělsko | Jerome Powell | Ning-po | Automobilka Hyundai | CEE | Uzávěra Šanghaje | Fun Deluxe | Česká národní banka | Západoevropské trhy | Epidemie koronaviru | Nákup devizových prostředků | Hospodářský výhled | Wall Street | SPAC | Alokace aktiv | WhatsApp | Dnešní videokomentář | Index DAX | Základní úroková sazba | Mluvčí Kremlu | Markit | ADB | Nákup dluhopisů | Graf dne | Americké vlády | Manažeři | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot