Pondělí 21. dubna 2025 20:49
reklama
RebelsFunding
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple webinář celní války
reklama
Fintokei 10 000 000 Kč

Těžba v USA

img

Benzín je nejlevnější za 3,5 roku a pokles cen nekončí. Trump zlevňuje Čechům pohonné hmoty podobně jako dříve covid

17.04.2025 Pohonné hmoty v Česku v předvelikonočním období výrazně zlevnily. Průměrná cena benzinu klesla za poslední týden o 59 haléřů na 34,32 koruny za litr. Naposledy byl levnější počátkem října 2021, tedy před třemi a půl lety. O 76 haléřů na litru zlevnila za poslední týden nafta. Za litr dieselu teď řidiči dají průměrně 33,24 koruny, což je nejnižší cena od předloňského července.
img

Kdo tleská naftě pod 30 Kč/l, tleská Trumpovi a jeho celnímu chaosu

14.04.2025 Úsměvné je, že často titíž lidé, kteří na Trumpovi nenechají nit suchou, jej v absolutním nepochopení, jak se věci skutečně mají, zároveň oslavují, když oslavují nízké cenovky u českých čerpacích stanic.
C:\fakepath\Ropa-27012025.jpeg

Ropa na sestupu: Analýza současných trendů

27.01.2025 Rok 2025 sice teprve pomalu začíná, ale finanční trhy rozhodně nenabízejí klid. Velké tržní pohyby jsou patrné ve všech hlavních třídách aktiv, včetně akcií, komodit, kryptoměn i dolaru. Mezi komoditami se v posledních týdnech vyznamenala především ropa, která zaznamenala znatelný pokles. Od poloviny měsíce se cena Brentu snížila o zhruba 7 % a WTI o 8 %. Tento pokles vzbuzuje řadu otázek ohledně dalšího vývoje cen ropy a jeho dopadů na globální ekonomiku.
img

Donald Trump ruší zákaz těžby ropy a zemního plynu v amerických pobřežních vodách

21.01.2025 Donald Trump, bývalý americký prezident, zrušil zákaz pronájmu pobřežních vod pro těžbu ropy a zemního plynu, který blokoval vrtné práce v rozsáhlých oblastech amerického pobřeží. Tento krok byl součástí jeho snahy podpořit rozvoj energetiky v USA.
img

Fundamenty trhu s ropou se nemění

07.01.2025 Zdá se, že ropu vyděsila její vlastní rally. Poté, co zažila čtyři po sobě jdoucí dny růstu, ropa Brent ustoupila, což odráží obavy z možného zvýšení přebytku ropy na trhu v roce 2024. Podle společnosti Morgan Stanley se předpokládá, že globální poptávka vzroste o 1 milion barelů denně (b/d). Naproti tomu se očekává, že nabídka zemí OPEC+ vzroste o 300 000 b/d a produkce zemí mimo OPEC vzroste o 1,4 mil. b/d. Nabídka by tedy měla převýšit poptávku o 700 000 b/d, což by mohlo vést k poklesu cen. Podobné předpovědi vydaly i další finanční instituce.
img

Komodity pod tlakem: Ropa a zlato klesají, ale kovy těží ze slabšího dolaru

26.11.2024 Komodity, jako ropa a zlato, zažívají v posledních dnech pokles cen, zatímco průmyslové kovy, jako měď, vykazují růst. Tento trend souvisí s geopolitickými faktory, makroekonomickými změnami a měnovými pohyby. Pojďme se podívat na jednotlivé faktory, které ovlivnily ceny komodit v uplynulých dnech.
img

NATGAS získává více než 5 %📈

04.03.2024 Futures na zemní plyn dnes posilují o více než 5 % díky komentářům společnosti EQT Corp a předpovědím počasí v USA. Americká společnost EQT (EQT.US) ve své zprávě o výsledcích hospodaření sdělila, že sníží rozsah těžby v roce 2024 o 50 miliard kubických stop. Také další americký gigant v oblasti těžby plynu a uhlovodíků, Chesapeake Energy, snížil objem těžby o 30 %, a to v roce 2024. A co víc, společnosti Comstock a Antero Resources se také chystají omezit těžbu plynu, a to v letošním roce, a společnost Baker Hughes (BKR.US) oznámila, že v roce 2023 se již těžba v USA sníží o 26 %.
C:\fakepath\ropa-27122023.jpg

Ropa, ropné měny a ropné akcie

27.12.2023 Ropa se během letoška podobně jako ostatní komodity dostala zpět na relativně snesitelné ceny. Poptávka roste pomalu kvůli slabé čínské ekonomice a vysokým úrokovým sazbám v Evropě a v USA. Trh se ale nachází v rovnováze, kdy rostoucí těžba v USA, Brazílii a Guyaně dokáže kompenzovat jak mírné přírůstky spotřeby, tak i prohlubující se škrty členů kartelu OPEC, kteří postupně vyklízejí pole a ztrácejí tržní podíl.
C:\fakepath\20223-25122023.jpg

Rok 2023 na finančních trzích

25.12.2023 Uplynulý rok si investoři užívali relativní zklidnění. Po covidu, čipové krizi, akutní fázi ukrajinské války a navazujícímu energetickému a inflačnímu šoku se za posledních 12 měsíců začal ekonomický i politický vývoj vracet blíže k normálu. Když přimhouříme oči nad Blízkým východem, dalo by se říct, že se 20. léta vrací do předcovidových „business as usual“.
img

Denní shrnutí: Býci na trhu nadále hrají hlavní roli, USD klesá

19.12.2023 Americké indexy nadále rostou, i když s minimálně omezeným růstovým trendem. US500 si připsal 0,46 %, US100 0,4 % a US200 dokonce 1,6 %. Akcie společnosti Affirm po spolupráci se společností Walmart posílily o 14 %.
C:\fakepath\trader-05062023-82-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy se zvyšují po slibu Saúdské Arábie, že země dál sníží těžbu

05.06.2023 Ceny ropy zahájily nový týden výrazným růstem. Podle analytiků tak reagují na nedělní závazek Saúdské Arábie, že země od července sníží těžbu o další jeden milion barelů denně, aby kompenzovala nepříznivý makroekonomický vývoj, který má negativní dopad na ceny. Saúdská Arábie je největším světovým vývozcem ropy.
C:\fakepath\ropa3.jpg

Ceny ropy se zvyšují po slibu Saúdské Arábie, že země dál sníží těžbu

05.06.2023 Ceny ropy zahájily nový týden výrazným růstem. Podle analytiků tak reagují na nedělní závazek Saúdské Arábie, že země od července sníží těžbu o další jeden milion barelů denně, aby kompenzovala nepříznivý makroekonomický vývoj, který má negativní dopad na ceny. Saúdská Arábie je největším světovým vývozcem ropy.
img

🔽 NATGAS koriguje z dvouměsíčních maxim

19.05.2023 Samozřejmě je třeba mít na paměti, že k rolloveru dojde příští týden (aktuálně kolem +0,12 $ za MMBTu). Vzhledem k současným cenám NATGAS by to vedlo k testu 2,70 USD/MMBTu. Ceny vyskočily okolo 0,15 USD/MMBTu po posledním rolloveru, ale později vyvolaly další pokles. Nelze vyloučit situaci, kdy se prodejci vrátí na trh poté, co se kontrakt přeroluje a ceny na kontraktu budou pro medvědy opět atraktivní. Na druhou stranu sezónní patterny naznačují, že NATGAS může být nastaven na oživení poté, co v polovině června dosáhne místního minima.
img

🔴Ceny ropy klesly za rok o 30 %!

29.03.2023 Cena ropy Brent od začátku roku 2023 klesla přibližně o 9 %, ale pokles ceny za posledních 12 měsíců již přesahuje 30 %. Podíváme-li se na celý pohyb po pandemickém oživení, ceny ropy se v současné době obchodují poblíž středního bodu. I když se zdálo, že problémem by mohla být nedostatečná nabídka a rostoucí poptávka, ukázalo se, že tyto obavy byly zbytečné. Od června 2022 lze na trhu s ropou pozorovat silný medvědí trend a poslední problémy v bankovním sektoru mohly připomínat finanční krizi z let 2007-2009, kdy se ceny ropy rychle propadly ze 150 dolarů na méně než 40 dolarů za barel. Mohla by se historie opakovat? Ukáže se levná ropa jako lék na řadu současných problémů? Čeká nás v pozdější části roku další pokles cen, nebo se ropa zotaví?
img

Letos zůstanou ceny ropy nejspíš stabilní, ale s určitými komplikacemi

23.01.2023 Obecně se nepředpokládá, že by se letos ceny ropy výrazně změnily, ale nad tímto výhledem se vznášejí 2 velké otazníky: Bude mít Čína pracovníky k oživení své ekonomiky, jelikož uvolňuje svá omezení Covid? Zůstanou americké energetické společnosti zaměřující se na frakování u své nedávné neochoty financovat další drahý ropný boom?
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy díky obnovení těžby v USA po hurikánu klesají

17.09.2021 Ceny ropy na závěr týdne klesají, protože energetické společnosti působící v Mexickém zálivu obnovují těžbu, kterou musely přerušit kvůli řádění hurikánu. Za celý týden však ceny rostou o zhruba 2,6 procenta kvůli nedávnému omezení dodávek způsobenému hurikány.
img

Cena ropy v roce 2021: Vše, co musíte o černém zlatu vědět!

22.01.2021 Ropa je již několik desítek let nejpoužívanější surovinou na světě a její cena má velký dopad na světovou ekonomiku. Rok 2020 byl plný událostí, které s cenou ropy otřásly v základech. V jednu chvíli se dokonce cena za barel dostala do záporných hodnot. Ke konci roku se ale situace celkem stabilizovala a vývoj ceny ropy šel opět nahoru. S novým rokem ale nastává otázka, co bude dál. Má ropa již to nejhorší za sebou? Můžeme očekávat růst ceny tohoto černého zlata?
C:\fakepath\ropa-fx.png

OPEC ponechal výhled poptávky beze změny, čeká vyšší těžbu v USA

15.01.2021 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) ponechala výhled poptávky po ropě beze změny, čeká však vyšší těžbu z břidlic v USA díky růstu cen ropy. Globální poptávka po ropě se má letos zvýšit o 5,9 milionu barelů denně na 95,91 milionu barelů denně. Loni naopak poptávka kvůli pandemii klesla o rekordních 9,75 milionu barelů denně.
C:\fakepath\R6.jpg

OPEC čeká příští rok rekordní růst poptávky po ropě

14.07.2020 Poptávka po ropě by se příští rok mohla v celém světě zvýšit o rekordních sedm milion barelů denně, přispěje k tomu hlavně oživení globální ekonomiky po koronavirové pandemii. Celková poptávka ale i přes tento růst zůstane pod úrovní roku 2019. Vyplývá to z pravidelného výhledu, který dnes zveřejnila Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC).
C:\fakepath\R3.jpg

Komodity: Ceny ropy díky naději na vyšší poptávku a snížení těžby rostou

19.05.2020 Ceny ropy dnes rostou. Pomáhají jim na jedné straně zprávy, podle kterých producenti snižují svoji těžbu, jak slíbili, a na druhé pak naděje na růst poptávky, protože stále více zemí zmírňuje omezení pohybu zavedená s cílem zabránit šíření nemoci covid-19.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Zástupci OPEC+ budou dnes jednat o společném snížení těžby

09.04.2020 Formou videokonference se dnes uskuteční jednání skupiny OPEC+, která zahrnuje členy Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a další přední těžaře v čele s Ruskem. Jednat budou o společném snížení těžby ropy, které by pomohlo stabilizovat ropný trh a zvýšilo ceny ropy. Podle zdrojů by se skupina mohla dohodnout na snížení těžby o deset milionů barelů denně, což odpovídá deseti procentům světových dodávek.
C:\fakepath\ropa7.jpg

Komodity: Ceny ropy se dnes pohybují v blízkosti pondělního závěru

07.04.2020 Ceny ropy se dnes pohybují v blízkosti závěru z předchozího dne. Na jedné straně je tlačí vzhůru naděje, že se ropný kartel OPEC a jeho spojenci v čele s Ruskem dohodnou na snížení těžby. Na druhé straně se ale analytici obávají, že globální recese způsobená koronavirem bude mnohem horší, než se nyní čeká, což způsobí ještě větší pokles poptávky po ropě.
img

Graf dne: Ceny zemního plynu propadly ke čtyřletým minimům

20.01.2020 Tlak na pokles cen amerického zemního plynu neustává. Z devítiměsíčních maxim, na které se plyn dostal na počátku listopadu, už ztratil více než 30 % a obchoduje se na nejnižších úrovních za takřka 4 roky. Dnes se cena dokonce dostala až pod úroveň 1,9 USD/MMBtu. Dle některých analytiků se cena plynu musí pohybovat minimálně v okolí 2,5 dolaru, aby se producenti nepropadli do ztrát. Za poklesem ceny stojí primárně vysoká nabídka komodity na trhu a také teplotně mírný průběh zimy v Severní Americe. Za výrazným nárůstem produkce v posledních letech stojí nové technologie těžby z břidličných vrstev. Zásoby plynu se aktuálně nacházejí nad pětiletým průměrem a exporty jsou dokonce rekordní. USA jsou v současnosti největšími producenty plynu na světě. V minulém roce přesáhla těžba 96 miliard kubických stop denně.
C:\fakepath\R4.jpg

Komodity: Ceny ropy dnes rostou, trhy čekají na projev Trumpa

12.11.2019 Ceny ropy dnes mírně rostou. Finanční trhy, od akciových a dluhopisových po komoditní, doufají, že americký prezident Donald Trump ve svém dnešním projevu naznačí pokrok v jednání o obchodní dohodě s Čínou.
brent-28022017-11.png

Komodity: Ropa kvůli dalšímu růstu těžby slábne

28.02.2017 Ceny ropy dnes na světových trzích klesají, hlavním důvodem je zvyšování těžby ve Spojených státech, které zastiňuje i zprávy o snížení těžby v rámci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a v dalších zemích. Investoři jsou také nervózní před dnešní zprávou o vývoji zásob v USA.
ropa 05072013.jpg

Těžba ropy v USA poroste víc, než se čekalo

15.04.2015 Těžba ropy ve Spojených státech poroste v příštích letech i přes prudký pokles cen za poslední rok rychleji...
ropa 14122014-2.png

Těžba ropy v USA příští rok poroste pomaleji

11.02.2015 Těžba ropy ve Spojených státech letos stoupne o osm procent na 9,3 milionu barelů denně (b/d), příští...
Související klíčová slova: Měny zemí | LYNX | Oživení cen | Relativní zklidnění | Overbalance | EUR | Zkušenosti | Akciové trhy | Koronavirové krize | Obchodník | Zpravodajský server | Analytický tým | Trend | Bank of Japan | Pokles cen zlata | Slabá čínská ekonomika | Silicon Valley Bank | Historie | RDSA | Citigroup | Neočekávané události | Největší banky v USA | Organizace zemí vyvážejících ropu | Graf ropy | Ceny akcie Netflix | Poplatky | Výnosy dluhopisů | Zvyšování úrokového nákladu | Analýzy | Pravděpodobnost | Zvyšováním těžby | Bidenova administrativa | Turbo certifikáty | Snížení produkce | Propad cen | Výkyvy | Uzavření příměří | Goldman Sachs | Covidová pandemie | Saúdská Arábie | Macromicro | Geopolitické napětí | Snížení emisí | Nezaměstnanost | Jednání skupiny OPEC+ | Růst cen zemního plynu | Propad cen ropy | Bankéři | Trumpová | Vývoj cen pohonných hmot | Hlavní události | Bankrot Silicon Valley Bank | Směrnice | Konflikty | Afrika | Rok 2025 | Karanténní opatření | Analytický tým FXstreet.cz | Černé pondělí | Dolar dnes | Jednání skupiny OPEC | Volby | Breakout | Dotcom | Vývoj ceny akcie Netflix | Americký prezident | Ztráty předešlého roku | Zájem o bezpečné investice | Investování do ropných akcií | Propad ceny ropy | Amazon | Růst cen | Royal Dutch Shell (RDSA) | Porovnání vývoje | Vysoké riziko | Rubl | Podnikání | EIA | Inflace | Dolarový index | Možnost dalšího poklesu | Úrokové sazby v USA a Evropě | Vývoj měnového páru | Nižší ceny | Prezidentské volby USA | Největší banky | Silicon Valley | Pozitivní sentiment | xStation | Kanadský dolar | Růst poptávky po ropě | Riziková přirážka | Graf | Výhled | Příkaz | Vývoj ceny ropy Brent | Google Charts | BP | Průmysl | Pohonné hmoty v Česku | Kurz EUR/USD | Centrální banky | Zpráva | Zájem o ropu | Zvyšování sazeb | Analytik finančního ústavu | Makroekonomický fundament | Graf vývoje | Sazby v USA a Evropě | Globální poptávka po ropě | Sankce | Graf vývoje ceny ropy | Covid | Vývoj ceny akcií Shell | Globální ekonomiky | Obchodujte ropu | Nabídka | Washington | Ekonomické zájmy | Ceny pohonných hmot | Levná ropa | Futures | Geopolitické události | Ropné akcie | Graf ceny ropy | Ekonomiky | CL | Evropské ropné společnosti | Donald Trump | Předvídatelnost kurzů | Volatilita | Poplatek | Evercore ISI | Nízké ceny | Nejnižší cena | Latinská Amerika | Příměří v Pásmu Gazy | Pokles ceny ropy | Nevyhnutelná devalvace | Graf ceny zlata | Breakout Trader | Sazby v USA | Uplynulý rok | Vývoz ropy | Brent | Prudký pokles | Politika | Exxon Mobil | Světlo na konci tunelu | Očekávání | Palladium | Investiční centrum | Vyšší výnosy | Růst globální ekonomiky | Zvýšení sazeb | Fosilní paliva | Ruský Urals | Boom | Saúdskoarabské ministerstvo energetiky | Války na Ukrajině | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Majetek | Co je to ropa? | Financovat | Zpomalení globální ekonomiky | Snižování cen | Zásoby ropy | Vliv členů OPEC | Rystad | Macromicro.com | Růst | Příležitosti | Rostoucí úrokové sazby | Akcie a ETF | Americká lehká ropa | MiFID II | Fundamentální analýza | Hlediska technické analýzy | Prognóza | Měnový pár USD/JPY | Použití finanční páky | Dnešní seance | Obchodníci | Tempo poklesu | BKR.US | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Projev Trumpa | Patterny | Izrael | Žádný výnos | Úrokové sazby v USA | Chesapeake Energy | Společnost EQT | Snížit emise | Akciová riziková přirážka | Ropný trh | Cena bitcoinu | Baker Hughes (BKR.US) | Trendová linie | Kontrakty | Hospodářské krize | Ropné společnosti | Lira | Správci aktiv | Koruna posílila | LYNX Trading | Koruna | Geopolitická rizika | Spotřeba ropy | Globální poptávka | Inflace v eurozóně | Americké produkce | Předpověď počasí | Opatření | Investujte zodpovědně | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Trh | Sezónnost | SAE | Lukáš Kovanda | Poměr PE | Sezónní patterny | Počasí | Šíření nemoci COVID-19 | Historický propad ceny ropy | Index WIG | Recese ve Spojených státech | Pandemie koronaviru | Ceny plynu | Dodávky ropy | The Washington Post | Rozdílové smlouvy | Index | Vice | Měď | Zlaté rezervy | Eura | Komise | Nejistoty | Rovnováhy | Videokonference | Kapitál | Ropa Brent | Devalvace | Rijád | Vývoj ceny akcií Exxon Mobil | Agentura Reuters | Skupina OPEC+ | Společnosti | Investice do zlata | S&P | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Shell | Ropné zásoby | Domácnosti | Kuvajt | Obchodní napětí | Bankrot Silicon Valley | Ocel | IEA | Americká společnost EQT | Ropný kartel | Vývoj cen ropy | Leva | Deficit | Ceny Bitcoinu | Technické analýzy | Pokles ceny | Odvětví | Republikáni | Kartel OPEC | Negativní dopad | NAFTA | Royal Dutch Shell | Česká koruna | Úřad pro energetické informace (EIA) | Benzín | MIFID | Ceny zemního plynu | Chesapeake | Surové ropy | Suvro Sarkar | Závislost | Rekordní růst poptávky | Další růst | Futures kontrakty | Nakupující centrální banky | Investice do stříbra | Bitcoin | Cena plynu | Poptávka | Nový týden | Odpor | Závazek | JPMorgan Chase | Vývoj ceny zlata v USD | Marketingová komunikace | Business as usual | Obchodovat | Americké indexy | Vedení centrální banky | Norsko | Finance | Pandemie nemoci | Skupina OPEC | Prezident Donald Trump | Pár EUR/USD | Tržní hráči | Analytici | Problémy | Rostoucí těžba v USA | Jak můžete investovat do ropy? | Spekulace na kontraktech | Úsilí | Norský fond | Finanční instituce | EQT.US | Prostor pro pokles | Covid v Číně | Pokles cen | WEI | Ropa | Certifikáty | ETF | Zpomalení hospodářského růstu | Klouzavý průměr | Ceny paliv | Omezení těžby | Poptávka po bezpečném přístavu | Červnový kontrakt | Výhled 2025 | West Texas Intermediate (WTI) | Riziko poklesu cen | Platforma | Transakční náklady | Ceny akcií Exxon Mobil | USA | | Purple Trading Petr Lajsek | Spojené státy | Futures na zemní plyn | Pandemie | Pohonné hmoty | Šíření nemoci | Vývoj ceny akcií Exxon | Sázka | Standardní odchylky | Obrovský náskok | Burze | Vývoj | Investování s LYNX | Úrokové sazby | Propad výnosů dluhopisů | Windfall tax | Prohlášení | Analytici Bank of America | Výnosy | Přední těžaři | Výdaje | Spekulace na kontraktech Brent | Washington Post | Erdogan | Ziskový poměr PE | Riziko ztráty | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Pin Bar | OSN | Konflikt na Ukrajině | Podnikání na kapitálovém trhu | Další vývoj | West Texas Intermediate | Recese v USA | Měnové politiky | Investiční doporučení | Objem obchodování | Vyšší potenciál zisku | Trading | Prezident Erdogan | Americká administrativa | Investiční strategie | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Prezidentské volby | Propad ceny | Těžba ropy v USA | Brent nebo WTI | Ceny akcií Exxon | Posilování koruny | Sazby | Ceny akcií Shell | Komise v přenesené pravomoci | Zvýšení produkce | Zasedání OPEC | Investovat | Komoditní | Cena severomořské ropy Brent | Náskok před konkurencí | Mezinárodní agentura pro energii | Výhled poptávky po ropě | Firmy | UAE | Zajištění | Napětí mezi USA a Čínou | Cena ropy brent | Investování | Čekající příkaz | Trhy | Walmart | Přeprodáno | Investovat do ropy | Rizika | Fond | Cena benzínu | Velký růst | Důležitá rezistence | Globální trh s ropou | Futures na ropu | Vývoj měnového páru USD/CAD | Energetické společnosti | Porovnání vývoje akciového indexu | Ropný kartel OPEC | Klíčové faktory | TradingEconomics | Ministerstvo financí | Tesla | Stabilita | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Komodity | Druhá vlna | Poradenství | Ruský rozpočet | CAD | Banka Goldman Sachs | Okamžitý prodej | Analytička | Společnost | Ruský rubl | Aktuální cena ropy | Sázet | Hospodaření | Ztráta | Severomořská ropa | FXstreet | Akcie těžařů stříbra | Nabídka ropy | Obchod | Purple Trading | DBS Bank | Tomáš Raputa | Tradeři | Ceny ropy Brent | Oživení globální ekonomiky | Vývoj na trhu | Riziko | Analytik | Emise | Trinity | Klesající ceny | JPY | E-mini | Yahoo Finance | Bank of America | Urals | Trend na trhu | CashFlow | Turecká lira | Kurz měny | Nadšení | Plyn | Pokles cen ropy | Spekulativní pozice | Čína | Ceny | Tržní pohyby | Financování | Zvýšení ceny | Recese | Pokles | FactSet | WIG | Války | Břidlicové ropy | Obchodní platformy | Centrální banka | Předpovědi | USD/TRY | WTI | Yahoo | Blízký východ | Mizuho | Cena severomořské ropy | Dopad na trhy | Webinář | Tržní výhled | Současná cena | LYNX webinář | Instituce | USDCAD | Morgan Stanley | Ceny zlata | Výnos | Bankovní krize | Insider | IHNED | Producenti ropy | Frank | Zlevnění ropy | Akcie ropných společností | CFD | Benchmark | Ekonomická krize | Pár USD/CAD | 256/2004 | Trinity Bank | Sankce proti Rusku | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Historická maxima | Singapur | Osvobození | Ceny akcií | Utažení měnové politiky | Mizuho Securities | Írán | Dlouhodobý výhled | Total | Vývoj ceny akcií | ExxonMobil | Dovoz | Letní období | Prezidentské kampaně | Obchodování | Obchodní platforma | Americké ministerstvo energetiky | Prezident | TRY | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Kupující | Předpověď | Trigger | Údaje | Převodník měn | Nejlepší akcie | Omezení pohybu | Eurodolar | Finanční krize | FXstreet.cz | xStation5 | ProCent | Omezení COVID | Zvýšení těžby | Japonsko | Exxon | Zemní plyn | Aktivum | Společnost XTB | Vývoj měnového páru USD/TRY | Situace | Fundamentální ukazatele | Google | Finanční systém | NATGAS | FOREX | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Signály | Trader | Spready | HDP | Optimismus | Rozhodování | Dolar | Klid | Akcie Netflix | Investování je rizikové | Průměrná cena | USD/CAD | Brazílie | Členové OPEC | Vývoj trhu | JPMorgan | Přirážka | Ropný benchmark | Domácí měny | ČTK | Ztráty | Japonský jen | Akcie | Medvědí trend | Norská koruna | Kupci | Trhy s komoditami | Návratnost | Obchodovat s akciemi | Očkování | Předpokládaný vývoj | Ropné měny | Růst ceny ropy | Vývoj ceny | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | Světová ekonomika | Volby USA 2020 | Vývoz | Reuters | OPEC+ | USDJPY | Napětí na Blízkém východě | Zásoby zemního plynu | Rystad Energy | Prognózy | Globální recese | Kurz | Daně | Zvýšení těžby ropy | Intermediate | Vývoj ceny Bitcoinu v USD | Snížení těžby | Světové ekonomiky | Výsledky | Ceny pohonných hmot v Česku | Saúdové | Investice | Business | Pro investory | Potenciál | Rally | Investujte | Konkurence | Pokles inflace | Komunikace | Lehká ropa WTI | Indie | Zisky | Makroekonomický vývoj | Frakování | tradingeconomics.com | Akcie těžařů | Deriváty | Američtí těžaři | Fondy | USD za barel | Vývoj ceny akcie | Oslabení dolaru | Slabší dolar | Měny | Profitovat | Ropa WTI | Chaos | Spread | Trh s ropou | Export | Rusko | Vývoj ceny ropy | Signál | Aktuální cena | Investovat do akcií | Zhodnocení | Organizace | 1 milion | Fundament | Bankovní společnosti | Valuace | Kontrakty na ropu | Hodnota bitcoinu | Rozšíření | Technická analýza | Administrativa | Ropa dnes | COVID-19 | Ceny americké ropy | WIG20 | Burzovní průvodce | Dodávky na trh | Rekordní růst | Volby USA | TIM | Energie | Objem | Investiční | Příjmy | Prodej | Bloomberg | Vývoj ceny bitcoinu | Rozvoj | Bezpečné investice | Vyhlídky | Finanční trhy | Druhy ropy | Ekosystémy | Růst poptávky | Korekce | Květnový kontrakt | LNG | Výkonnost | Ministerstvo energetiky | Index S&P 500 | Přehled | Short | Agentura Bloomberg | Krize | Sinopec | Centrum | Zdražení ropy | Růst výnosů | Těžba ropy | Mutace viru | Volby v USA | S&P 500 | JDE | Podpora | Globální problémy | Sladká ropa | MT4 | Snížení těžby ropy | Cena | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | NYMEX | Zadlužení | Rozpočet | Snížení sazeb | CME Group | Ekonomická data | Drahé kovy | Co bude | Medvědi | Problémy v bankovním sektoru | Ukončení konfliktu | Forexu | Akcie společnosti | Zlato | Ekonomika | Denní graf | SEC | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Práce | Kryptoměny | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Potenciál zisku | Banky | Ostatní komodity | Šance | Fundamenty | Bankrot | Netflix | Poptávka po ropě | Nemoc COVID-19 | EQT | Analýza | Kurz EUR | Zlepšení | Irák | ČR | XTB | Kontrakt | Ropný průmysl | Uzavření dohody | Pozice | Čínská ekonomika | Portfolia | OCI | Dlouhé pozice | Chevron | Kovy | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Americká lehká ropa WTI | Support | Oživení globální poptávky | XOM | Vývoj ceny zlata | Texas | Sweet Crude Oil | Dnešní růst | OPEC | Sentiment | Kurz ropy | Investoři | Prodejní tlak | Ceny ropy dnes | Petr Lajsek | Spotřebitelé | Výkonný ředitel | Cowen | Čerpací stanice | Guyana | Omezení produkce | Rezistence | Dnes na světových trzích | Výhled poptávky | Obchodujte | Nařízení | Ropy | RBA | P.A. | Měnový pár EUR/USD | Pokles poptávky | USD | Ceny americké ropy WTI | Tržní podíl | US500 | Cena ropy | mmBtu | Americké ministerstvo | CZ | Propad | Dezinflace | ANO | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Americká společnost | Turecká centrální banka | Levnější ropa | Kanada | Nejistota | CME | CVX | DBS | Opce | Nvidia | Česká republika | Ceny komodit | Indexy | Americký dolar | Nízké ceny ropy | US100 | Nižší ceny ropy | Těžaři | Růst ceny | Doporučení | Oslabuje dolar | Nové vedení | Soběstačnost | ROCE | Spekulace | Navýšení | Vánoční svátky | Kontrakty na ropu WTI | EU | Miliardy | Cushing | Globální trh | Poptávky po ropě | Intradenní obchodník | Investor | USD/JPY | Ukazatele | Měnový pár | Banka | Produkce ropy | Ceny ropy a plynu | Baker Hughes | Průmyslové kovy | CNBC | Statistika | Výzvy | Další pokles
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | | Pivot

Předchozí klíčová slova

Těžba ropy v Angole
Těžba ropy v Evropě
Těžba ropy v Mexickém zálivu
Těžba ropy v Rusku
Těžba ropy v USA
Těžba ropy z břidlic
Těžba skupiny OPEC
Těžba titanu
Těžba v Číně
Těžba v Norsku

Následující klíčová slova

Těžba z břidlic
Těžby Bitcoinu
Těžby bitcoinů
Těžby bitcoinů z domova
Těžby kryptoměn
Těžby nerostů
Těžby ropy
Těžby ropy a zemního plynu
Těžby ropy na území Guyany
Těžby ropy v Kanadě
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít