Výjimečnost denního grafu
Nezáleží na tom, zda patříte mezi dlouhodobé, krátkodobé, či jiné obchodníky. Vždy byste totiž měli mít na paměti, že je to právě denní graf, který bývá nejvíce sledovaným grafem vůbec. Tento typ grafu je velmi oblíben nejen mezi profesionálními tradery, ale také u bankovních institucí a v neposlední řadě i u investičních společností, které mají obvykle na těchto grafech založeny své střednědobé a dlouhodobé analýzy.
A proč tomu tak je?
Denní analýzy na rozdíl od těch hodinových umožňují obchodníkům relativně přesně posoudit, zda na trhu nedochází k přetlaku nabídky/poptávky, či se aktuální tržní hodnota nenachází poblíž některé důležité cenové úrovně.
Na co ještě nám denní grafy mohou odpovědět lépe, než hodinové:
1) Zda se nachází trh v trendu
2) Kde se nachází důležité supporty/rezistence
3) Tvoří aktuální svíce některý z patternů (pattern na vyšším timeframu mívá vyšší důležitost)
4) Nachází se aktuální cena, okolo high/low, či jiné důležité úrovně minulého týdne (na nižších timeframech se během týdne vygeneruje mnoho nových svící a seance minulého týdne, tak již nemusí být na obrazovkách patrná->je třeba scrollovat zpět, což může být matoucí)
A právě díky všem výše uvedeným faktům je možné na denních grafech obchodovat relativně pohodlněji, přesněji a bez zbytečných stresů.
Menší náklady a vyšší zisk
Dalším důvodem, proč může být trading na denních grafech výhodný, jsou relativně nižší náklady. Jistě, náklady, které je třeba zaplatit za otevření obchodní pozice, zůstávají v obou případech stejné, avšak je třeba si uvědomit, že na vyšších časových rámcích se obvykle obchoduje s vyšším rozpětím, to znamená, že náklady v souvislosti se ziskem jsou tak relativně nižší. Je přeci jen rozdíl, když od otevřené pozice očekáváme profit dva tisíce bodů, namísto dvou set.
Nižší pákový efekt a riziko
Mnoho nezkušených obchodníků se domnívá, že s jejich velikostí účtu nelze obchodovat na denních grafech, protože by byli nuceni své Stop-Lossy umisťovat moc daleko, čímž by vystavovali svůj účet neúměrnému riziku. Tento předpoklad může být v některých případech (obchodníci, kteří obchodují s nejnižšími možnými objemy) samozřejmě zcela správný, nicméně, mnoho z daných traderů obchoduje na kratších timeframech relativně velké objemy, což jim mnohdy umožňuje lehce přejít na vyšší časový rámec a navíc k tomu tím mohou docílit i relativního snížení pákového efektu a samotného rizika.
Jak je to možné? Tak k tomu je zde malá názorná ukázka:
A. Nižší časový rámec - Otevření obchodní pozice o objemu 1 lot na EUR/USD a StopLoss = 200 bodů (ztráta 200USD)
B. Vyšší časový rámec - Otevření obchodní pozice o objemu 0,1 lot na EUR/USD a StopLoss = 2000 bodů (ztráta 200USD)
Z výše uvedeného je patrné, že ohrožení obchodníkova účtu je v obou případech stejné -> 200USD, avšak v případě B je použit menší objem, čímž dochází k využívání nižšího pákového efektu, což se nakonec promítne i do velikosti zadržené marže (je nižší).
A kde že se skrývá to nižší riziko?
Zde je krátké vysvětlení. Dejme tomu, že v obou případech došlo k otevření obchodní pozice v pátek a pozice byly drženy přes víkend. V případě, že dojde v novém týdnu při otevření ke gapu v neprospěch otevřených pozic, tak dojde u obou pozic ke ztrátě, avšak v případě A bude ztráta desetinásobná v porovnání s B a to uznejte, to je opravdu velký rozdíl z pohledu rizikovosti.
Závěr
V dnešním článku jste se mohli dočíst o některých faktech, které se vážou k denním grafům, a také o některých výhodách, které mohou tyto grafy obchodníkům nabízet. Nakonec bychom zde chtěli ještě zdůraznit, že tento článek určitě nemá sloužit k přesvědčování k tomu, jaký časový rámec si vybrat, to záleží vždy na samotném obchodníkovi, ale pouze zde šlo o nastínění informace, proč může být daný časový rámec do jisté míry lepší, než jiné.
Pokud máte zájem vyzkoušet si trading na vlastní kůži s prvotřídními obchodními podmínkami a profesionálním forex brokerem, pak neváhejte vyzkoušet náš demo účet, který je možné založit na našich stránkách zcela zdarma a bez rizika zde: www.purple-trading.com/cs
Přejeme mnoho ziskových obchodů!
Tým Purple Trading
info@purple-trading.com
+420 228 882 352 Po-Pá, 8-16h (CET)
Adresa kanceláře vázaného zástupce: Vinohradská 2828/151, Praha 3, Flora
www.purple-trading.com/cs
CFD jsou komplexními nástroji a nesou vysoké riziko rychlé ztráty veškerého Vašeho kapitálu v důsledku páky. 70,5 % retailových investorů přichází o svůj kapitál během obchodování se CFD s tímto providerem.
(tento počet byl určen v rámci období od 1. dubna 2018 po 31. března 2019). Měli byste pečlivě zvážit, jestli rozumíte fungování CFD nástrojů a můžete-li si dovolit podstoupit tak vysoká rizika ztráty Vašeho kapitálu.
Obchodování na devizovém trhu s marží obnáší velkou míru rizika a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s vysokou pákou může fungovat jak ve Váš prospěch, tak i proti Vám. Předtím, než se rozhodnete obchodovat na devizovém trhu, pečlivě zvažte své investiční cíle, úroveň zkušeností a ochotu podstoupit rizika. Existuje možnost, že utrpíte ztrátu části nebo celé výchozí investice, a proto není vhodné investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit. V případě jakýchkoliv pochybností vyhledejte radu nezávislého finančního poradce.
Všechny názory, novinky, výzkumy, analýzy, ceny nebo jiné informace obsažené v tomto materiálu, jsou poskytovány jako obecný komentář k trhu a nepředstavují investiční poradenství. L.F. Investment Limited nenese žádnou odpovědnost za ztrátu nebo škodu, zahrnující mimo jiné ušlý zisk, která může vzejít přímo nebo nepřímo z použití nebo spoléhání se na takové informace.
Purple Trading je obchodní značka, vlastněná a provozována společností L.F. Investment Limited, licencovanou Kyperskou investiční společností, regulovanou CySEC, č. lic. 271/15.