Malé poučení o indikátoru v praxi
Je důležité říci, že indikátor určitě svou podstatou nepatří mezi svaté grály na peníze, ale jde o obchodní nástroj, který pokud je dlouhodobě správně používán (vhodná volba instrumentu a časového rámce) a jsou s ním v rámci strategie využívána i dostatečná opatření (dobře umístěné a časem přesouvané stop-loss příkazy), tak s ním mohou pravidelně všichni tradeři zhodnocovat svůj kapitál.
Polynomiální regrese - Nákupy
U indikátoru polynomiální regrese takřka nikdy nedochází ke vstupům proti predikovanému směru (růstová regrese = long trading, klesající = krátké obchodování). Jedná se totiž o relativně nevýhodnou stranu, proti které se indikátor vyvíjí. Tím se v čase zužuje manévrovací prostor (v případě například trendových linií k tomuto nedochází, protože ty se v čase nikam nevyvíjejí, pouze se protahují dál a dál).
Jak je tedy možné vidět výše, v případě dlouhých vstupů je postupováno vždy tak, že pokud cena zasáhne spodní hranici indikátoru, tak obchodník okamžitě vstupuje do obchodní pozice. Stop loss je pak obvykle umístěn vždy na minimum z posledního zasažení (SL1- zde naposledy došlo k zasažení spodní hranice, proto je SL umístěn v tomto minimu). Jakmile se cena navrátí opět nad spodní hranici (svíce se tam uzavře), tak je ihned možné, ba je to v zájmu ochrany kapitálu žádoucí, přemístit SL na minimum (SL2) z tohoto (vstupního) zasažení. Jak vidno, později díky posunutému SL (SL2) došlo k uzavření obchodu v menší ztrátě. I takové je bohužel obchodování.
Polynomiální regrese - Prodeje
U prodejů samozřejmě dochází vždy k tomu, že se celý postup realizuje naopak. Pro jistotu si tedy ukážeme i tento případ, ale s tím rozdílem, že nyní nedojde hned s první korekcí trhu k zasažení stop-lossu, ale trh se bude stále vyvíjet v predikovaném směru.
Čili nejprve došlo při zasažení horní hranice (u krátkých obchodů jsou vstupy realizovány zde) k prodeji a umístění SL na maximum z předchozího zasažení (SL1). Jakmile jak se cena navrátila mezi hranice, došlo k posunu stop lossu na maximum našeho vstupního zasažení (SL2->ochrana kapitálu). Krátce poté trh opět zasáhl hranici a vrátil se (po návratu došlo k přesunu SL na úroveň SL3). Toto se později znovu opakovalo. Tím mohl být stop-loss opět posunut na novou úroveň (SL4). Takto je možné v případě polynomiální regrese pokračovat stále dokola, až do chvíle, kdy dojde k zasažení stop lossu.
Indikátor polynomiální regrese a scalping
Tento indikátor, který je součástí obchodní platformy cTrader, lze také poměrně úspěšně zařadit do jakékoliv scalpovací strategie, využívající vysoké volatility na trzích. Avšak než tak sami učiníte, doporučujeme se poradit s někým, kdo tento indikátor již používá, nebo jej sledovat při obchodování s ním. Ideální příležitostí pro vás tak může být webinář, který u nás v Purple Trading každý čtvrtek od 15:15 živě vysílá Aleš Hála. V rámci tohoto webináře se můžete přesvědčit, jak indikátor polynomiální regrese funguje na skutečných trzích a jakých výsledků s ním lze dosáhnout.
Naučte se používat indikátor polynomiální regrese v rámci bezplatného webináře Trading Room
CFD (Rozdílové smlouvy) jsou složité nástroje, u kterých je vysoké riziko rychlé ztráty peněz v důsledku pákového efektu. U 69,5 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD (rozdílovými smlouvami) u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých prostředků. Obchodování s cizími měnami na marži s sebou nese vysokou míru rizika a nemusí být vhodné pro všechny investory. Vysoká míra pákového efektu může působit ve váš prospěch, ale i neprospěch. Než se rozhodnete obchodovat foreign exchange , měli byste pečlivě zvážit své investiční cíle, úroveň zkušeností a ochotu riskovat. Existuje možnost, že byste mohli přijít o část nebo celou svou počáteční investici, a proto byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit. Měli byste si být vědomi všech rizik spojených s obchodováním foreign exchange a v případě pochybností byste měli požádat o radu nezávislého finančního poradce. Veškeré názory, zprávy, výzkumy, analýzy, ceny nebo jiné informace obsažené v tomto dokumentu jsou poskytovány jako obecné informace k trhu a nepředstavují investiční poradenství. Společnost L.F. Investment Limited nepřebírá odpovědnost za jakoukoli ztrátu nebo škodu, zejména včetně ušlého zisku, které mohou přímo nebo nepřímo vzniknout v důsledku toho, že použijete nebo se spolehnete na tyto informace. Purple Trading je kyperská národní ochranná známka (č. 85981), národní ochranná známka Spojeného království (č. UK00003696619) a ochranná známka Evropské unie (č. 018332329) vlastněná a používaná společností L.F. Investment Limited, 11, Louki Akrita, CY-4044 Lemesos, Kypr, licencovanou kyperskou investiční společností regulovanou institucí CySEC, s licencí č. 271/15.