Producenti ropy
Inflace a slabé prognózy technologických společností: Proč trhy na Wall Street uzavřely na nízké úrovni
28.11.2024 Včerejší obchodování na Wall Street skončilo ztrátami všech hlavních indexů, přičemž Nasdaq patřil k lídrům poklesu. Technologický sektor utrpěl před Dnem díkůvzdání výrazné ztráty, protože se obchodníci začali obávat, že by Federální rezervní systém mohl ustoupit od agresivního snižování úrokových sazeb kvůli přetrvávajícím obavám z inflace.
Komodity: Ceny ropy po dohodě o příměří smazaly zisky a klesají
26.11.2024 Ceny ropy po dohodě o příměří mezi Izraelem a libanonským hnutím Hizballáh smazaly předchozí zisky a klesají. Ceny původně rostly v reakci na plány nového amerického prezidenta Donalda Trumpa na zavedení cel na zboží z Mexika a Kanady a jeho záměr zvýšit těžbu ropy ve Spojených státech.
Komodity: Ceny ropy dnes rostou, trh hodnotí Trumpovy plány na zavedení cel
26.11.2024 Ceny ropy dnes rostou. Trhy hodnotí plány nového amerického prezidenta Donalda Trumpa na zavedení cel na zboží z Mexika a Kanady a jeho záměr zvýšit těžbu ropy ve Spojených státech.
Pohonné hmoty v Česku pokračující ve zdražování. Na dohled je však jejich zlevnění, pokud se tedy nevyostří situace na Blízkém východě
17.10.2024 Paliva v Česku druhý týden po sobě zdražují. Průměrná cena benzinu stoupla za posledních sedm dní o 34 haléřů na 35,65 koruny za litr. Nafta za stejnou dobu zdražila o 43 haléřů na průměrných 34,18 Kč za litr. Ceny pohonných hmot se tak vrátily na úroveň, kde byly zhruba před měsícem.
Denní přehled: Bitcoin posiluje o 4,50 % na 63 400 USD 📈
15.07.2024 Nový týden na trzích začal optimisticky. Americké akciové indexy zaznamenávají mírné zisky, přičemž znatelně posilují menší společnosti. US500 a US100 vzrostly o 0,30 % na 5685, resp. 20600 bodů. Index akcií s malou tržní kapitalizací US2000 vzrostl o téměř 1,80 % na 2200 bodů.
US2000 posiluje o 2,20 % 📌
15.07.2024 Futures na US2000 na index Russell 2000, který reprezentuje společnosti s malou tržní kapitalizací z USA, dnes posilují o 2,00 % a překonávají významnou hranici 2200 bodů. US2000 tak od čtvrtka zaznamenal za poslední tři obchodní dny nárůst o 7,25 %.
Historické rozhodnutí na COP 28: éra fosilních paliv se blíží ke konci
14.12.2023 Zástupci téměř 200 zemí se ve středu na klimatickém summitu COP 28 dohodli, že začnou snižovat celosvětovou spotřebu fosilních paliv, aby odvrátili nejhorší dopady klimatických změn. To znamená konec ropné éry.
WTI klesá pod 70 USD za barel
06.12.2023 Ropa se od zasedání OPEC+ minulý čtvrtek (30. listopadu 2023) obchoduje pod výrazným tlakem. Producenti ropy sice oznámili hlubší snížení těžby, z podrobností dohody však vyplynulo, že bude dobrovolné, což vyvolalo obavy, kde bude skutečně realizováno. Ceny ropy jsou na cestě k zaúčtování pátého denního poklesu v řadě, přičemž Brent (OIL) a WTI (OIL.WTI) se dnes obchodují o více než 3 % níže.
Reuters: Konflikt na Blízkém východě je novým rizikem pro ekonomický výhled
09.10.2023 Vypuknutí vojenského konfliktu na Blízkém východě může způsobit, že centrální bankéři budou nuceni bojovat s novými inflačními trendy a zároveň zasadit ránu ekonomické důvěře v době, kdy se zdá, že se zvyšuje naděje na zvládnutí prudkého růstu cen vyvolaného pandemií a ruskou invazí na Ukrajinu. Agentuře Reuters to řekli oslovení analytici. Izraelský šekel v reakci na konflikt vůči dolaru klesl nejníže za sedm let, což přimělo izraelskou centrální banku k rozhodnutí, že prodá až 30 miliard USD (695,7 miliardy Kč) z dolarových rezerv, aby měnu podpořila.
Ceny komodit rostou kvůli vysokým sazbám i omezené nabídce
09.10.2023 Posílení, které jsme předpovídali a k němuž ve 3. čtvrtletí u klíčových komodit došlo, bude podle všeho pokračovat i ve čtvrtletí závěrečném. Slábnoucí ekonomické vyhlídky nejen v Evropě a USA, ale do jisté míry i v Číně, totiž více než kompenzuje strach z nízké nabídky. Hlavně v energetice, kde kartel OPEC+ přiškrtil produkci ropy a palivových produktů tak úspěšně, že dosáhl kýženého růstu cen.
Bude růst cen ropy a benzínu pokračovat?
02.08.2023 Ropa, podobně jako řada dalších komodit, prožívá v posledních měsících bouřlivé období. Od konce června její cena vzrostla skoro o 20 % a přehoupla se přes 80 USD za barel. Může ale toto rally pokračovat, nebo nás čeká obrat a nová minima? XTB si na toto téma připravilo živý komentář analytika Jiřího Tylečka a tradera Vojtěcha Slováka, který proběhne dnes 2.8. od 16:15 přímo na YouTube kanálu XTB.
Ceny ropy se rychle vrací níž, Saúdům navzdory
08.06.2023 Navzdory nedělní schůzce zemí OPEC+, kde Saúdská Arábie oznámila, že v červenci jednostranně omezí produkci o milion barelů denně, se ropa obchoduje níž. Toto rozhodnutí mělo teoreticky podpořit růst cen, ale jejich následný pohyb ukazuje, že se v současnosti panují obavy z poklesu poptávky. iImezení produkce sice může zvýšit spodní hranici, kam až se mohou ceny propadnout, růstový potenciál ale zůstává i nadále omezený. Až se výhled znovu změní, měl by si OPEC „dát pozor“ na podporu ze strany investorů, kteří v současnosti drží nejslabší energetické dlouhé pozice za víc než deset let.
Libra rozšíří své zisky
04.04.2023 Britská měna zakončila první jarní měsíc pozitivně. Odborníci se však obávají, že pro libru bude obtížné udržet vzestupný trend. Krátkodobě si britská libra pravděpodobně udrží zisky, ale z dlouhodobého hlediska je vysoká pravděpodobnost poklesu.
OPEC překvapil snížením produkce ropy
03.04.2023 Další nečekaný krok ze strany OPEC+ měl za následek skokový nárůst cen ropy o 5 USD za barel. Klíčová otázka nyní zní - bude posilování ropy pokračovat?
Komodity: Ceny ropy se výrazně snižují, dolů je tlačí obavy z vysokých úroků
17.02.2023 Ceny ropy se dnes výrazně snižují, dolů je tlačí obavy z negativních hospodářských dopadů vysokých úrokových sazeb. Severomořská ropa Brent kolem 17:15 SEČ ztrácela zhruba tři procenta a nacházela se pod 83 dolary za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala pokles o 3,3 procenta, dostala se tak pod 76 dolarů za barel.
Jaký je aktuální sentiment amerického akciového trhu aneb máme opravdu důvod k optimismu?
30.01.2023 Věřím, že sentiment, tedy nálada investorů, má významný vliv na akciový trh. Potvrzuje se, že pozitivní sentiment na trhu zpravidla vede k růstu cen akcií, zatímco negativní sentiment vede k jejich poklesu. Pokud téma sentimentu trhu zajímá i vás, třeba pro vás bude zajímavý můj dnešní blog.
Letos zůstanou ceny ropy nejspíš stabilní, ale s určitými komplikacemi
23.01.2023 Obecně se nepředpokládá, že by se letos ceny ropy výrazně změnily, ale nad tímto výhledem se vznášejí 2 velké otazníky: Bude mít Čína pracovníky k oživení své ekonomiky, jelikož uvolňuje svá omezení Covid? Zůstanou americké energetické společnosti zaměřující se na frakování u své nedávné neochoty financovat další drahý ropný boom?
🛢Nechtěný dopad stropu cen ruské ropy?
05.12.2022 Na trhu s ropou bylo v poslední době poměrně rušno. Země EU a G7 se rozhodly zavést cenový strop na vývoz ruské námořní ropy. Co to znamená, alespoň teoreticky? Třetí země budou moci využívat flotilu tankerů registrovaných v zemích G7 a EU a využívat pojistné smlouvy pouze v případě, že budou přepravovat ruskou ropu nakoupenou za 60 USD za barel nebo méně. Dohoda o cenovém stropu má být každé dva měsíce přezkoumána, aby se zajistilo, že strop zůstane na úrovni, která je alespoň o 5 % nižší než průměrná tržní cena ruské ropy. Některé země, jako například Polsko, chtěly, aby byl strop stanoven ještě níže - až na 20-30 dolarů za barel -, ale Spojené státy s tím nesouhlasily, aby na trhu s ropou nevznikl příliš velký výpadek nabídky.
Graf dňa - OIL (05.12.2022)
05.12.2022 Začal sa veľmi zaujímavý týždeň pre ropu. OPEC+ sa včera na virtuálnom stretnutí rozhodol ponechať politiku a úrovne produkcie nezmenené. Takéto rozhodnutie sa očakávalo, pretože producenti ropy chcú vidieť vplyv nových západných sankcií skôr, ako urobia zásadné rozhodnutie. Zákaz EÚ na dovoz ruskej námornej ropy a cenový strop ruskej ropy vo výške 60 USD za barel skupiny G7 dnes vstupujú do platnosti a existuje veľa neistoty, čo to bude znamenať pre trh. Na jednej strane Rusko varovalo, že nebude dodávať ropu krajinám, ktoré prijali západný cenový strop, aj keby to znamenalo, že bude musieť znížiť úroveň produkcie. Na druhej strane, cenový strop bol nastavený na pomerne miernu úroveň a niektoré krajiny EÚ dostali aj výnimky, pokiaľ ide o limity na námorný dovoz ruskej ropy.
Nový ropný zlom: Jsou evropské ropné společnosti opět vhodné k investici?
30.11.2022 Na počátku minulého desetiletí došlo k neefektivní alokaci kapitálu: přišla obrovská expanze dodávek uhlí z Číny a zdálo se, že velké ropné společnosti vypisují bianco šeky svým průzkumným oddělením. V tomto období došlo také k rychlému růstu trhu se zkapalněným zemním plynem (LNG) a k obrovskému přílivu spekulativního kapitálu do amerických břidlic.
Ruská ropná společnost Rosněfť zvýšila v pololetí zisk o 13 procent
15.09.2022 Největší ruská ropná společnost Rosněfť v prvním pololetí zvýšila čistý zisk meziročně o 13 procent na 432 miliard rublů (177 miliard Kč). Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě. Rosněfť se zároveň snaží snižovat náklady a s nimi i dluh. Tržby vzrostly o 32,5 procenta na 5,17 bilionu rublů (2,1 bilionu Kč).
Bloomberg: Dubaj se stává novým Švýcarskem pro obchodníky s ruskými komoditami
22.06.2022 Obchodníci s ruskými komoditami si narychlo zřizují podniky v Dubaji, neboť Švýcarsko jim čím dál více ztěžuje dohody s Moskvou. Švýcarsko přitom bylo desítky let domovem prostředníků, kteří pomáhali zprostředkovávat styky mezi ruskými producenty a odběrateli po celém světě. Nyní je zpřísnění sankcí nutí přesunout se do Spojených arabských emirátů. Informuje o tom agentura Bloomberg.
Futures na Brent a WTI stabilně rostou
25.05.2022 Ceny ropy ve středu prudce vzrostly o více než 1 %. Investoři se obávají nedostatku energie, protože ve Spojených státech se blíží motoristická sezóna a Čína hodlá uvolnit lockdownové restrikce.
Swingový výhled 14. týden
11.04.2022 Akciové indexy v minulém týdnu oslabovaly pod vlivem zpráv o zvyšování úrokových sazeb a zpřísňování americké ekonomiky. Oslabuje také euro, které je pod tlakem nejen z důvodu pokračující války na Ukrajině a sankcí proti Rusku, ale také nejistoty ohledně výsledku prezidentských voleb ve Francii. Výskyt koronaviru v Číně podpořil negativní sentiment na ropě, protože se trh obává přebytku nabídky nad poptávkou. Vítězem se tak v tomto prostředí stal americký dolar.
Graf dne: OIL Brent (31.03.2022)
31.03.2022 Ceny ropy klesly přes noc poté, co se objevily zprávy, že Spojené státy zvažují masivní uvolnění strategických ropných rezerv. Uvádí se, že uvolnění může během několika příštích měsíců dosáhnout až 180 milionů barelů ropy. Zatím nebylo učiněno žádné rozhodnutí, ale může být učiněno brzy poté, co Mezinárodní energetická agentura (IEA) svolá na pátek ministerskou schůzku, aby projednala společné uvolňování rezerv. Mezitím se očekává, že OPEC+ dnes odpoledne oznámí své rozhodnutí o produkci. Producenti ropy nevidí potřebu zvýšit produkci nad dříve dohodnutých 400 000 barelů denně. Masivní uvolnění rezerv ze strany USA a jejich spojenců může mít určitý dopad na výhled OPEC+. Vzhledem k tomu, že rozhodnutí bude učiněno až po zasedání OPEC+, je nepravděpodobné, že zpráva bude mít dopad na dnešní prohlášení OPEC+.
📈 Ropa WTI sa blíži k 110 dolárom🛢
21.03.2022 Futures na ropu WTI (OIL.WTI) začiatkom týždňa vyskočili takmer o 5 %, čím sa rozšírili zisky na tretiu seansu za sebou, keďže mierové rozhovory medzi Ukrajinou a Ruskom ukázali len malý náznak pokroku, zatiaľ čo veľkí producenti ropy mali problém splniť svoje pridelené kvóty na základe zmluvy o dodávkach. V médiách sa začali šíriť správy o tom, že krajiny EÚ vedú diskusiu o možnosti úplného embargu ruskej ropy. Rozhodnutie by mohlo prísť už tento týždeň a embargo by bolo súčasťou piateho sankčného balíka EÚ. Nárast prichádza napriek ďalším pokrokom jadrovej dohody s Iránom a rastúcemu počtu nových prípadov Covid v Číne.
Graf dňa - ROPA (31.01.2022)
31.01.2022 Cena ropy Brent (OIL) dnes počas ázijskej obchodnej seansy opäť testovala hladinu 90 USD za barel. Býkom sa nepodarilo preraziť vyššie a cena sa mierne stiahla nadol. Ropa však dosiahla najvyššie zisky za január za posledných 30 rokov a vzrástla o približne 17 %. Fundamenty podporujú vyššie ceny, keďže pandémia Covid ustupuje a producenti ropy nie sú schopní rýchlo zvýšiť ponuku, aby uspokojili zvýšený dopyt. Zásoby ropy zostávajú nízke, čo tiež podporuje ceny. Prípadný rusko-ukrajinský vojenský konflikt by bol negatívny aj pre dodávky energie a mohol by vyvolať tlak na rast cien ropy a najmä zemného plynu.
Ropa překonává strach z omikronu a obchoduje se nad úrovní 80 USD
13.01.2022 Ropa WTI se v závěru úterního obchodování obchodovala nad úrovní 80 USD. Dnes, to je ve středu, americká lehká ropa dál roste. V době psaní článku se tak futures na WTI obchodují na ceně 82,08 USD za barel a futures na Brent na ceně 84,37 USD za barel.
Ropa setřásla obavy z omikronu a vystoupala na dvouměsíční maximum
12.01.2022 Ropa uprostřed týdne setřásla obavy z možných dopadů koronavirové varianty omikron na poptávku. To jí spolu se slabší nabídkou pomohlo vystoupat na dvouměsíční maximum.
Společnost EOG Resources je připravena zvýšit těžbu ropy
10.01.2022 Společnost EOG Resources, jeden z největších provozovatelů břidlicových ložisek v USA, jasně uvedla, že je připravena zvýšit těžbu ropy, pokud po ní bude poptávka.
Před zasedáním OPEC+ se ceny ropy zvyšují
04.01.2022 V úterý vzrostly ceny ropy, jelikož investoři očekávají, že producenti ropy zvýší cenu na úterním zasedání. Známka toho, že poptávka po pohonných hmotách je stál silná i navzdory stále se šířící pandemii a nynější variantě omikron.
Čo bolo, čo bude... na finančných trhoch
30.11.2021 Správy o ďalšom, nebezpečnejšom variante Covid pochádzajúceho z Južnej Afriky negatívne zasiahli počas minulého týždňa trhy na celom svete. Rizikové aktíva, ako sú akcie alebo priemyselné komodity klesli, zatiaľ čo investície do bezpečných prístavov prudko vzrástli. Investori sa opäť obrátili k takzvaným „víťazom pandémie“ a odklonili sa od ropných spoločností a firiem pôsobiacich v cestovnom ruchu či doprave. Pokles cien aktív počas predchádzajúcich pandemických vĺn bol skôr krátkodobý. V priebehu posledných vĺn sa takmer úplne zotavili počas prvých 30 obchodných dní, no tentoraz bude veľa závisieť od toho, či pandemická situácia zmení výhľad menovej politiky alebo nie.
😷 Obavy z koronavírusu sa vracajú na trhy 😷
26.11.2021 Správy o ďalšom, nebezpečnejšom variante Covid dnes trhy prekvapili. Rizikové aktíva, ako sú akcie alebo priemyselné komodity klesli, zatiaľ čo stávky na bezpečné prístavy prudko vzrástli. Investori sa opäť obrátili k takzvaným „víťazom pandémie“ a odklonili sa od ropných a cestovných spoločností. Pokles cien aktív počas predchádzajúcich pandemických vĺn bol skôr krátkodobý, no tentoraz bude veľa závisieť od toho, či to ovplyvní výhľad menovej politiky alebo nie.
Ranné zhrnutie (25.11.2021)
25.11.2021 Americké indexy ukončili včerajšie obchodovanie vyššie. S&P 500 si pripísal 0,23 %, Nasdaq sa posunul o 0,44 % vyššie a Russell 2000 pridal 0,15 %. Dow Jones zaostal a skončil o 0,03 % nižšie.
Ropa na pokraji nové cenové války
24.11.2021 Cenové války jsou na trhu s ropou běžné. V posledních pěti letech propukly takové cenové války mezi Spojenými státy a OPEC, Saúdskou Arábií a Ruskem a také mezi členy kartelu. Tentokrát dochází ke konfliktu mezi spotřebiteli ropy a producenty. Spotřebitelé ropy argumentují, že producentům se nedaří navýšit produkci správným způsobem, takže jsou připraveni podniknout aktivní kroky a začít uvolňovat strategické zásoby ropy.
Graf dňa - OIL.WTI (04.10.2021)
04.10.2021 Zatiaľ čo sa Brentu minulý týždeň podarilo dosiahnuť nové postpandemické maximá a dokonca prvýkrát od októbra 2018 testoval hranicu 80 dolárov, WTI pokračuje v obchodovaní pod maximami od začiatku júla 2021. Napriek tomu sa tieto maximá dajú nájsť len o 2% vyššie nad súčasnou cenou ropy WTI.
Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (28.09.2021)
28.09.2021 Ceny ropy sa dostali na najvyššie úrovne od októbra 2018. Na rast cien ropy vplýva prevažne oživenie dopytu po rope a obavy z nedostatočnej ponuky na trhu s čiernym zlatom. Zásoby ropy v súčasnosti rýchlo klesajú. Do značnej miery bol tento jav na strane dopytu spôsobený ekonomickým oživením, príkladom je India, kde dovoz ropy atakoval trojmesačný vrchol. Ponuka sa však v súčasnosti nedokáže prispôsobiť nárastu dopytu, pretože produkčné kapacity v USA sú stále ochromené vďaka hurikánu Ida. Taktiež aj členovia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC), majú problém promptne reagovať na nárast dopytu po rope z dôvodu pandemickej situácie, ktorá viedla k oneskoreniu údržby ťažobných zariadení a poklesu investícií. Očakáva sa, že dopyt po rope sa dostane na predpandemickú úroveň začiatkom budúceho roka. Do konca roka, resp. začiatkom budúceho roka sa očakáva, že svetová spotreba ropy vzrastie na 100 miliónov barelov denne, pričom v roku 2019 (pred pandémiou) predstavovala svetová spotreba ropy 99,7 milióna barelov ropy denne. Odhaduje sa, že producenti ropy nebudú ani v nasledujúcich týždňoch schopní reagovať na toto zvýšenie. V prípade, ak nedôjde na trhu s ropou k eliminácii rozdielu medzi dopytom a ponukou, cena ropy by sa mohla dostať zo súčasných 80 na 90 dolárov za barel.
Graf dňa - OIL.WTI (05.03.2021)
05.03.2021 Ceny ropy sa začali zotavovať zo strednodobých poklesov v stredu a pohyb smerom nahor sa včera výrazne zrýchlil. Stretnutie OPEC + možno uviesť ako dôvod. Producenti ropy sa v apríli rozhodli ponechať ťažbu na nezmenenej úrovni a zároveň umožniť Rusku a Kazachstanu mierne zvýšiť produkciu. Okrem toho sa Saudská Arábia rozhodla, že zatiaľ dobrovoľné zníženie nezruší. Trhy sa obávali, že OPEC + sa môže rozhodnúť začať s postupným znižovaním produkcie, ale nič také sa nestalo a ropa zaznamenala nárast. Brent dnes testoval hranicu 68 dolárov za barel, čo je najvyššia úroveň od začiatku januára 2020. WTI testovala hranicu 65 dolárov za barel, čo predstavuje predpandemické maximum.
Komodity: Ropa zdražuje, mrazivé počasí omezuje těžbu v Texasu
17.02.2021 Ceny ropy se dnes zvyšují, protože mrazivé počasí omezuje těžbu v americkém Texasu. Zdražování ropy nicméně zmírnila zpráva o tom, že Saúdská Arábie plánuje v příštích měsících zvýšit těžbu.
Komodity: Ceny ropy vystoupaly na maxima za 13 měsíců
15.02.2021 Ceny ropy dnes vystoupaly na maxima za zhruba 13 měsíců. Trh si od postupu v očkování proti covidu-19 slibuje oživení poptávky. Velcí producenti ropy nadto nadále omezují dodávky.
Komodity: Ceny ropy rostou díky naději na pomoc v USA a nižším dodávkám
12.02.2021 Ceny ropy dnes rostou o více než dvě procenta. Pomáhá jim naděje na nový balík pomoci ve Spojených státech a zprávy o nižších dodávkách předních světových producentů.
Komodity: Ceny ropy kvůli obavám o poptávku sestupují
11.02.2021 Ceny ropy dnes přerušily nejdéle trvající období růstu za dva roky a klesají. Mezinárodní agentura pro energii (IEA) i Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) dnes uvedly, že kvůli obnovení omezení, která mají zabránit šíření nemoci covid-19, a novým variantám koronaviru se zhoršuje výhled na rychlé oživení poptávky.
Komodity: Ceny ropy rostou nejdéle za dva roky, očkování má oživit poptávku
10.02.2021 Ceny ropy dnes pokračují v růstu již devátou seanci za sebou, což je nejdelší růstové období za dva roky. Ceny podporuje snížení dodávek předními producenty a také naděje, že očkování podpoří oživení poptávky.
Cena ropy v roce 2021: Vše, co musíte o černém zlatu vědět!
22.01.2021 Ropa je již několik desítek let nejpoužívanější surovinou na světě a její cena má velký dopad na světovou ekonomiku. Rok 2020 byl plný událostí, které s cenou ropy otřásly v základech. V jednu chvíli se dokonce cena za barel dostala do záporných hodnot. Ke konci roku se ale situace celkem stabilizovala a vývoj ceny ropy šel opět nahoru. S novým rokem ale nastává otázka, co bude dál. Má ropa již to nejhorší za sebou? Můžeme očekávat růst ceny tohoto černého zlata?
Komodity: Ceny ropy kvůli šíření koronaviru v Číně klesají
15.01.2021 Ceny ropy dnes klesají a ztrátu si zřejmě připíší i za celý týden. Obavy z uzavírání čínských měst kvůli šíření nemoci covid-19 zastínily příznivé zprávy o dovozu ropy a plánu na další stimuly v USA.
⛽ Ropa - existuje priestor na ďalšie zisky?
13.01.2021 Cena ropy pokračuje v pohybe smerom nahor, ktorý sa začal koncom októbra 2020. Napriek zhoršujúcej sa pandemickej situácii na celom svete sa ropa obchoduje o viac ako 50% vyššie v porovnaní s minimom dosiahnutým v novembri. Aké sú dôvody tohto rastu? Existuje priestor na ďalší rast? Pokúsime sa nájsť odpovede na tieto otázky.
Komodity: Ceny ropy kvůli odložení jednání OPEC+ klesají
01.12.2020 Ceny ropy dnes klesají. Investoři čekají na další dohodu o těžbě mezi Organizací zemí vyvážejících ropu a jejími spojenci. Formální jednání o tom, zda skupina od ledna zvýší svoji těžbu, bylo dnes odloženo a uskuteční se zřejmě ve čtvrtek.
Největší rafinerie v USA Marathon propustí 12 procent zaměstnanců
01.10.2020 Největší americká rafinerská společnost Marathon Petroleum propustí ve Spojených státech zhruba 2050 zaměstnanců, tedy 12 procent celkové pracovní síly. Své rozhodnutí firma v noci na dnešek odůvodnila pandemií nemoci covid-19, která prudce snížila globální poptávku po pohonných hmotách.
Cena ropy – Jak se bude vyvíjet kurz ropy do konce roku 2020?
01.10.2020 Vývoj ceny ropy je dnes pro mnoho investorů důležitějším faktorem pro směrování globálního růstu než ekonomická data nebo trendy na dluhopisovém a devizovém trhu. Pokud poptávka po ropě vzroste, ekonomický motor zrychluje. Alespoň se toto tvrzení jeví jako logické. Nemusí to být však vždy pravda.
Rychlé shrnutí
18.06.2020 Obchodování během asijské seance je zatím smíšené. Nikkei, ASX a Kospi ztrácejí, zatímco indexy v Číně rostou. V záporných hodnotách se pak pohybují futures na indexy v Evropě i v USA.
Rychlé shrnutí
04.06.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci v zelených číslech. S&P500 přidal 1.36 % a dostal se nad hranici 3 100 USD. Nasdaq přidal 0.78 % a Dow Jones rostl o 2.05 %.
Komodity: Ropa zdražuje. Trh čeká, že velcí producenti udrží snížení těžby
02.06.2020 Ceny ropy dnes rostou a blíží se tříměsíčním maximům. Trh očekává, že velcí producenti ropy se na videokonferenci tento týden dohodnou a prodlouží snížení těžby.
Ropa v roli černé ovce
28.04.2020 Zatímco americké akciové trhy, vedené technologiemi, zdravotní péčí a médii, i nadále vysílají signál, že je vše v pořádku, stačí jen nahlédnout pod povrch, abyste zjistili, že tomu tak není. Obrovské stimuly si sice našly cestu na akciový trh, ale nikoliv k lidem.
Ranní nadhoz - Restriktivní opatření se budou zvedat rychleji
24.04.2020 Německý index nákupních manažerů ze sektoru služeb v dubnu poklesl o více než patnáct bodů na 15,9, z výrobního sektoru pak pokles přibližně o 10 bodů na 34,4. Z eurozóny dubnové indexy zaznamenaly extrémně nízké hodnoty a to 11,7 bodů (služby) a 33,6 bodů (výroba). Ve všech případech se jedná o nejnižší zaznamenané hodnoty buďto v historii měření, nebo alespoň od krize z let 2008-09. Zároveň jde o nejstrmější naměřené meziměsíční propady, které ve většině případů překonaly i ty nejpesimističtější tržní odhady.
Forbes: Kam dál, když cena ropy poprvé spadla pod nulu
21.04.2020 Cena nejbližšího kontraktu na americkou lehkou ropu WTI kvůli koronaviru poprvé spadla pod nulu. Už při obchodování v Asii a v Evropě v pondělí květnový kontrakt na WTI ztratil prakticky veškerou hodnotu a pak uzavřel na minus 37,63 USD za barel. To byl propad o více než 300 procent a nejhorší vývoj minimálně od roku 1946, kdy se tato data začala systematicky zapisovat. Nabízí se tedy otázka, kam dál, napsal Gaurav Sharma na serveru časopisu Forbes.
Sú nízke ceny ropy pre ekonomiku dobré či zlé?
01.02.2016 Dôvera rastu globálnej ekonomiky a finančných trhov je od začiatku nového roka otriasaná hlavne z dvoch dôvodov. Prvým je neustále sa stupňujúca obava o spomaľovanie čínskej ekonomiky, čo zároveň predstavuje hrozbu nižšieho celkového globálneho rastu a druhým dôvodom je pokles cien hlavných komodít a predovšetkým ropy.
Související klíčová slova:
Index strachu | Retracement | Bankéř | LYNX | Hlavní události | Výkon | Zvyšování sazeb | Hlavní ekonom | Silný support | Prezidentské volby USA | Zkušenosti | Nízká cena ropy | Alphabet | Refinitiv | USD/PLN | Zpřísnění sankcí | Koronavirové krize | Pfizer | Ropný trend | Rolování | Obchodník | US2000 | EUR | Trend | Kolaps | Kroky Fedu | BTC | Volatility | Dow Jones Industrial | Výrobní PMI | Pokles indexu | Statistiky | Korelace | Oživení poptávky | Výkyvy | Britská libra | Aktiva | Ruské invaze na Ukrajinu | Další snížení těžby | Bezpečné útočiště | Snížení emisí | Pravděpodobnost | Organizace zemí vyvážejících ropu | Investment Management | FOMC minutes | Danske Bank | Největší rafinerie v USA | Více peněz | Asijské měny | Futures kontrakt | Energetika | Český statistický úřad | Alexandr Novak | FAO | Zvyšováním těžby | Goldman Sachs | Chování trhu | Geopolitické napětí | PLN | Poplatky | Ethereum | Vývoj na trzích | Ropa Brent | Augustín Carstens | Růst sazeb | Německý DAX | Financial Times | Snížení produkce | Expanze | Exchange | Izraelský premiér | Americký akciový index | Brent (OIL) | Světový trh s ropou | Saúdská Arábie | Nezaměstnanost | Pandemie | Růst cen | Dlouhodobý graf ceny ropy | Pandemie COVID-19 | Index akcií | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | Royal Dutch Shell (RDSA) | Pokles ceny ropy | USD index | Jednání OPEC+ | Směrnice | Strach | Dividendy | Analýzy | Burza | Situace na trhu s ropou | Investovat v roce 2020 | Ukrajinské síly | Investiční příležitost | Producenti ropy ze skupiny OPEC+ | Pohonné hmoty v Česku | Vysoké riziko | Trendová čára | Dolary | Graf ropy | Včerejší obchodování | Vývoj ceny ropy WTI | Gap | Spotřeba ropy | Trumpovo oznámení | Trendová linie | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Cena Brentu | Tempo hospodářského růstu | Invesco | Nizozemsko | Vývoj ceny ropy Brent | Ceny pohonných hmot | Jak investovat do komodit | Premiér Benjamin Netanjahu | Prudký pokles | BP | Proražení | Cena American oil future | CZK | Výhled | Oznámení | Černé pondělí | Hlediska technické analýzy | Dovoz ropy | EIA | Americký prezident | Covid | Breakout | Wall Street Journal | Prognózy na cenu ropy | Pozitivní sentiment | Výzkumy | Boom | Breakout Trader | Průmysl | Inflace | Graf vývoje | Index Philadelphia | IHS Markit | Centrální banky | Disciplína | Graf ceny zlata | Německý index DAX | Graf ropy WTI | Dnešní makroekonomické ukazatele | Invaze | Blog | Hedgeové fondy | Investment management | Vliv členů OPEC | Vysoké ceny energií | Válka | Pandemie koronaviru | Snižování sazeb | Dodávky ropy | Izrael | Vice | ETF USO | Futures | Prezident Trump | Akciové trhy | Globální poptávka | Květnový kontrakt na WTI | G7 | Gazprom Něfť | Cushing v Oklahomě | Marathon | Poplatek | MIFID | Omezení dodávek | Očekávání analytiků | CL | Nákup akcií | Royal Dutch Shell | Analytici | Kontrakt na WTI | Cena palladia | Surové ropy | Marketingová komunikace | Vypuknutí vojenského konfliktu | Lukoil | Obchodujte ropu | Bílý dům | Ruský list | Zboží z Mexika | Země EU | Trumpův tým | WEI | Washington | DJIA | Aktuální hodnoty měny | Videokonference | Mrazivé počasí | Stephen Brennock | Pokles ceny | Graf | Úsilí | Očekávání trhu | Graf vývoje ceny ropy | Burza CME | Medvědí signál | Globální ekonomiky | Snižování úrokových sazeb | Odhodlání | NAFTA | Snižování nákladů | Futures na ropu WTI | Dluhopisy | Ropné akcie | Velcí producenti | Producenti ropy ze skupiny OPEC | Ekonomiky | Historická minima | Graf ceny ropy | Země OPEC | Rovnováha na trhu | Poptávka | Foreign Exchange | Covid v Číně | Kanadský dolar | Asie | Commodities | Cena barelu ropy | ERA | Peníze | Výkyvy cen | Vývoz ropy | Pozitivní očekávání | CySEC | Brent | Politika | Stimul | xStation | Spartan Capital | Očekávání | Pohonné hmoty | Futures na DAX | Měď | Palladium | Citi Group | Nejistota na trzích | Vyšší výnosy | Vyspělé země | Zvýšení sazeb | Akciový index Dow Jones | Války na Ukrajině | Výnosy | Konflikt na Blízkém východě | Invaze na Ukrajinu | Majetek | Energetický sektor | Nízká likvidita | Financovat | Dopad na cenu | Negativní dopad | Nvidia a Microsoft | InstaForex | Zásoby ropy | Další růst | Prohlášení | Lukáš Kovanda | Růst | Analytika | Nabídka | Příležitosti | Aktuální cena ropy brent | Akcie a ETF | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Neckline | MiFID II | Živý komentář | Drobní investoři | Fundamentální analýza | Sentiment na trhu | Palladiové akcie | Prognóza | L.F. Investment | Nálada investorů | Použití finanční páky | Situace na Blízkém východě | Cena ruské ropy | Zásoby ropy v USA | Výzva | Potenciál pro růst | Očkování proti covidu-19 | SMA 100 | Ropný trh | Exxon Mobil | Pochybnosti | Šíření nemoci COVID-19 | Uhelné elektrárny | Bankovky | Objem obchodů | Opatrný optimismus | Těžba v USA | Snížit emise | Americká centrální banka | Oklahoma | Zpomalení hospodářského růstu | Americké produkce | Karanténní opatření | Ministr energetiky | Long | Chování | Kontrakty | Zpomalení ekonomiky | Ropné společnosti | Makroekonomická data | Energetický trh | LYNX Trading | Embargo na ruskou ropu | Koruna | Geopolitická rizika | Odvětví | Saxo | Evercore ISI | Gaurav Sharma | AUD | Caterpillar | Akcie v roce 2020 | Oslabování koruny | S&P500 | Úrokové sazby | Cvičení | Investujte zodpovědně | Výsledky voleb | OIL.WTI | Vývoj kurzu | Trh | Sezónnost | Barel ropy | Moskva | SAE | Portfolio manažer | MSCI | Problémy | Open | Silné akcie | Počasí | Ekonom společnosti | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Pozitivní výhled analytiků | Index | Transakční náklady | Burberry | FedWatch společnosti CME | Historie | LyondellBasell Industries | SaxoStrats | CIPS | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Speedway | Investování do ropných akcií | Komise | Nejistoty | Tržní kapitalizace | Kapitál | Ministr zahraničí | Posílení | Éra fosilních paliv | Představitelé Fedu | Agentura Reuters | Althea Spinozzi | Skupina OPEC+ | Nárůst cen ropy | Majitel | Akciový index Dow Jones Industrial Average | Steve Smith | Kov | S&P | Covidové krize | Abdalazíz bin Salmán | Unie | Trade Center | Ruské podniky | Aktuální ceny ropy | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Akciové indexy | Výrazné ztráty | Shell | Ropné zásoby | Výhled analytiků | Konjunkturální průzkum | Obchodování na Wall Street | Technické analýzy | Ocel | Uvolnění rezerv | IEA | Ekonomický vývoj | Aktuální cena ropy (graf) | Kurz EUR/USD | Kartel OPEC | Ropný kartel | Lukáš Lipovský | Deficit | Firma | American oil future | Index Stoxx 600 | Strop na ruskou ropu | ClipperData | Statistický úřad | Ropný zlom | Konzultační společnosti | Podnikání | Zastavení ekonomické aktivity | Virus | Turbo certifikáty | Odpor | Dow Jones Industrial Average | Embargo na dovoz ruské ropy | Eskalace | Zvýšení daně | Úřad pro energetické informace (EIA) | Brokers | Opatření | Benzín | Offshore | Akciový index | Pozornost | Index Nasdaq Composite | BIS | 3М | Investice do stříbra | Bankéři | Ekonomické vyhlídky | Podnikání na kapitálovém trhu | Stratégové | Ifo | Momentum | Futures kontrakty | Oblasti rezistence | Index nákupních manažerů | Americká měna | Bitcoin | Philadelphia SE | Pandemie nemoci | Skupina OPEC | RDSA | Investice do zlata | Obchodníci | Obchodovat | Platforma | Burze | Americké indexy | Finance | Válka na Ukrajině | Norsko | Omezení těžby | USA | Růst akciových indexů | Raiffeisenbank a.s. | Ole Hansen | Nový týden | Čistý zisk | Index PMI | Embargo EU | Ekonomické aktivity | Jak obchodovat | Stříbro | Ceny benzínu | Jak můžete investovat do ropy? | Sankce | Úvěrové linky | Británie | Pokles cen | Šekel | Iniciativa | Volby | Ropa | Joe Biden | Největší rafinerie | Fondy ETF | Saúdskoarabský ministr energetiky | Certifikáty | Výdaje | ETF | Jak obchodovat ropu | Obchodníci s ropou | Americký ministr obchodu | West Texas Intermediate (WTI) | Výsledky amerických společností | Summit EU | Farmacie | Dow Jones | Zpomalení inflace | Ekonomové | Cena kontraktu | Index Philadelphia SE Semiconductor | Spojené státy | Trading | Investiční cíle | Celosvětová poptávka po ropě | Izraelská vláda | Šíření nemoci | Zvyšování úrokových sazeb | Ropná společnost | Embargo EU na ruskou ropu | Reuters analytik | Oslabení trhu | Boeing | Zvi Eckstein | Trade Brokers | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Investování s LYNX | Brent Crude Oil | Úroková sazba | Čínská poptávka | Majitel burzy | Cílové ceny | Analytici Bank of America | Trumpovy plány | Amazon | Prognóza poptávky | Bankovní vzdělání | Investiční poradenství | Rizikové averze | Investiční doporučení | Ropná zařízení | Ruská ropná společnost | iShares | Volatilní | Riziko ztráty | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Zemědělství | OSN | Dopady pandemie | Historické snížení těžby | Světové produkce | LEN | Zápis z listopadového zasedání | Seven & i Holdings | Spotřebitelská důvěra | Co je to ropa? | Další vývoj | West Texas Intermediate | Společnost CME Group | Ekonomická recese | Měnové politiky | S&P/ASX 200 | Jacobs | Objem obchodování | Aktuální situace | Andrej Melničenko | Vývoj ceny ropy v roce 2020 | Platina | Bernstein | Index Russell | Euro Stoxx 600 | Růstový potenciál | Dna | Centrální bankéři | KOSPI | Tržní cena | Vítězství | Investiční strategie | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | WTI (OIL.WTI) | Obilí | Prezidentské volby | Snížení inflace | Sazby | Provozní marže | Komise v přenesené pravomoci | Zasedání OPEC | Investovat | Komoditní | Cena severomořské ropy Brent | Generální ředitel | Mezinárodní agentura pro energii | Největší kryptoměna | Regulátor | Průzkum | Firmy | Jednání OPEC | Stratég Saxo Bank | Nálady investorů | Počet potvrzených případů | Růst cen ropy | Panika | Zajištění | Cena ropy brent | Vyšší ceny | Aramco | USO | Státní svátek | Představitelé americké centrální banky | Výsledky společnosti | Investování | Fed | Nejbližší support | NASDAQ 100 | Účastníci trhu | Celosvětová poptávka | Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Dovoz ruské ropy | Trhy | Trade | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Akcie společnosti Nvidia | Emerging markets | Nejbližší rezistence | Investovat do ropy | Rizika | Luboš Růžička | Ropné firmy | Fond | Cena benzínu | Velký růst | Restrukturalizace | Peter Cardillo | Globální trhy | Důležitá rezistence | Pšenice | Dluhopisový trh | Ukazatel volatility | Globální trh s ropou | Futures na ropu | Carl Tannenbaum | Energetické společnosti | Ministr obchodu | xStation 5 | Scotiabank | Vysoké ceny | Northern Trust | Úřad pro energetické informace | Stagflace | Ropný kartel OPEC | Ředitelka | Cenový vývoj | Výskyt koronaviru | Žádosti o podporu | Kartel OPEC+ | Akciový index Dow Jones Industrial | Americké akciové indexy | Low | Miliardář | XTB Research | Ekonomický růst | Šéf banky | Inflace v USA | Komodity | Poradenství | Cenové války | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Sentiment trhu | Americká ropa WTI | Banka Goldman Sachs | Na burze | Analytička | Společnost | SUEK | Aktuální cena ropy | Oživení americké ekonomiky | Ztráta | Severomořská ropa | Růst výroby | FXstreet | Světová poptávka po ropě | Akcie těžařů stříbra | Nabídka ropy | Kukuřice | Obchod | Purple Trading | Negativní zprávy | Ceny ropy Brent | Hospodářské politiky | Riziko | Analytik | Emise | Ruské firmy | Velké investice | Trinity | MAM | Spotové ceny | Benchmarky | JPY | E-mini | Citi | Yahoo Finance | RSI | Bank of America | Cenový strop | Šok | Urals | Meta | Portfolio | GBP | Plyn | Mali | Pokles cen ropy | Čína | Capital | Libanon | Know-how | Risk | Analýza ceny | Ceny | ETH | Financování | Zvýšení ceny | Recese | Pokles | Gazprom | FactSet | Dow Jones a S&P 500 | Války | Impuls | Ukrajina | Raiffeisenbank | Břidlicové ropy | Obchodní platformy | ETN | Centrální banka | LyondellBasell | Předpovědi | Akcie na burze | WTI | Infekce Covid | Surová ropa | Restriktivní opatření | SMA | Yahoo | Blízký východ | Biliony | Mizuho | Libra | Podnikání společnosti | Americký Úřad pro energetické informace | Ekonomické nestability | Odborníci | Cena severomořské ropy | Překvapivý růst | Celní politiky | Webinář | Klima | Stratég | LYNX webinář | Ceny zlata | Náklady na financování | Výnos | Bankovní krize | X-Trade Brokers | eBook | ESG | Index DOW | IHNED | Trhy dnes | ČEZ | Frank | Index Nasdaq | Optimalizace | CFD | Benchmark | 256/2004 | Trinity Bank | Sankce proti Rusku | Vlna pandemie | Austrálie | Minulá výkonnost | Trend oslabování | Izraelská ekonomika | Historická maxima | Eni | Miliardy USD | Stoxx Europe 600 | Singapur | Švýcarské banky | Ceny akcií | Ceny energií | Disclaimer | GBP/USD | ASX | Vzácné kovy | Bezpečné přístavy | Mizuho Securities | VIX | Index Dow Jones Industrial | Pravděpodobnost recese | Nejlepší palladiové akcie | Írán | Očkování proti covidu | Čínské zboží | Zisk | Total | Futures na zlato | Ruské ropy | Bank of England | PVM | Spekulovat | ExxonMobil | Dovoz | Nasdaq Composite | CFD (Rozdílové smlouvy) | Obchodování | Obchodování ropy | Vzdělání | Obchodní platforma | Americké ministerstvo energetiky | Prezident | Varovné signály | Poptávka po pohonných hmotách | Evropa | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Finanční výsledky | Francie | Předpověď | Trigger | Údaje | Dodávky plynu | Technologické společnosti | Převodník měn | Pojišťovny | Nejlepší akcie | Biden | Finanční krize | Snížení spotřeby | FXstreet.cz | Obchody | Britská měna | xStation5 | ProCent | Atentát na Donalda Trumpa | Omezení COVID | Zvýšení těžby | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zemní plyn | Ropa typu Brent | Marže | Spotová cena | Směřování | Visa | X-Trade | Grafy | Společnost XTB | CARA | Situace | USD/CZK | Europe 600 | Fundamentální ukazatele | Stagnace | Tržby | Index Russell 2000 | Konsensus | Euro STOXX | NATGAS | Býčí trh | FOREX | Signály | Sazby beze změny | Obavy o poptávku | Trader | Americké akciové trhy | Peking | Pokles zásob | Spready | HDP | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Čínské vlády | Dolar | Euro | JP Morgan | Průměrná cena | Dopady na ekonomiku | Známky oživení | Výprodej | Členové OPEC | Vývoj trhu | Salmán | Přirážka | Zklamání investorů | Zdraví | Realitní sektor | Nejlepší ropné akcie | ČTK | Pozitivní výhled | Stimuly | Ztráty | Dekarbonizace | Epidemie koronaviru | VIAC | Základní úroková sazba Fedu | Spojené arabské emiráty | Záchranný balík | Japonský jen | Index amerického dolaru | FOMC | Federal Open Market Committee | Akcie | Omezené dodávky | Obchodovat s akciemi | Vzestupný trend | Základní úroková sazba | Očkování | Podniky | Předpokládaný vývoj | City | Růst ceny ropy | Cena za barel ropy | Týden na trzích | Vývoj ceny | Býčí trend | Analytik XTB | EOG Resources | Světová ekonomika | Převis | Volby USA 2020 | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Index VIX | Rekordní maximum | Technologie | Prognózy | Zvyšování cen | Kurz | DNO | Daně | SOK | Zpřísnění finančních podmínek | Swingový výhled | Index Dow Jones Industrial Average | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Zvýšení těžby ropy | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Konkurenti | Cenový strop na ruskou ropu | Intermediate | Snížení těžby | Světové ekonomiky | NVDA | Výsledky | Saúdové | JAR | Obavy z omikronu | S&P 500 a Nasdaq | Zavedení cenového stropu | Investice | Microsoft | Pro investory | Varianta omikron | Potenciál | Obchodování v Asii | Rally | Investujte | Pokles inflace | Ranní nadhoz | Kapitalizace | Komoditní stratég | Komunikace | Americké futures | Lehká ropa WTI | Indie | Bod | Myšlenka | Ekonomická aktivita | Slovo recese | Zisky | Frakování | Delta | Akcie těžařů | Regulace | Deriváty | Američtí těžaři | Fondy | USD za barel | Akcie roku 2020 | Hospodářství | MSFT | WHO | Couche-Tard | Růst spotřebitelských výdajů | Oslabení dolaru | Situace v Číně | Suezský průplav | Americký akciový trh | Russell 2000 | Ukazatel | Členové Fedu | Dlouhá pozice | Index MSCI | Slabší dolar | Marika Čupa | Měny | Profitovat | DE30 | Ropa WTI | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Spread | Cash flow | Trh s ropou | Obchodování s cizími měnami | Export | Rusko | Poradce | Vývoj ceny ropy | Signál | Aktuální cena | Investovat do akcií | Postoj investorů | Forbes | Investice do těžby | Organizace | Reakce investorů | Negativní sentiment | Jižní Korea | Bankovní společnosti | Výsledková sezóna | Kontrakty na ropu | FedWatch | Rozšíření | Paládium | Technická analýza | Shrnutí obchodování | Plány | Home office | DJI | COVID-19 | Ceny americké ropy | Burzovní průvodce | Obchodní dny | Nikkei | Volby USA | Úrokový výnos | ZEW | TIM | Propouštění | Energie | Objem | Investiční | Britské banky | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Prodej | Rok 2024 | Zasedání Fedu | Bloomberg | Eli Lilly | Akcie v Asii | Evropská unie | Rozvoj | Capital Economics | Vyhlídky | Druhy ropy | Míra | Obchodovanie | Pokles tržeb | Pandemie nemoci COVID-19 | Růst poptávky | Korekce | Květnový kontrakt | LNG | Výrazný pokles | Rosněfť | Vakcína | Výkonnost | Premiér Benjamin | Ministerstvo energetiky | CTA | Index S&P 500 | Přehled | Trendové linie | Short | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | High | Sójové boby | Sinopec | Tým InstaForex | CHF | Centrum | Společnost Rosněfť | Zdražení ropy | Zvýšení úrokových sazeb | Těžba ropy | Mutace viru | Volby v USA | S&P 500 | JDE | Podpora | Prezident Joe Biden | Sladká ropa | Obchodování s CFD | QE | Investice do ropy | MT4 | Snížení těžby ropy | Mexické peso | Cena | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | Vývoje ceny | NYMEX | Německá vláda | Německo | Makroekonomické ukazatele | Krach | Apple | Zadlužení | Komodita | HPQ | Pohyb cen | Snížení sazeb | CME Group | Close | Finanční prostředky | Ekonomické údaje | Risk Management | Ekonomická data | Situace na trhu | Drahé kovy | Výhledy | Co bude | Medvědi | DAX | Podnik | Zavedení cel | EMA | Akcie společnosti | Kypr | Investiční ředitel společnosti | Zlato | Ekonomika | Pozitivní výsledky | Denní graf | SEC | Schodek | Indikátory | Ticker | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Strach z koronaviru | Práce | Výnosnost | Úspěch | Benjamin Netanjahu | Likvidita | Cíle | Zásoby benzinu | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Banky | BlackRock | Buy | Kotace | Investiční společnosti | Šance | Fundamenty | Poptávka po ropě | Wall Street | Analýza | Nepokoje na Blízkém východě | Kurz EUR | Zlepšení | L.F. Investment Limited | Irák | ČR | Vyšší ceny ropy | Globální pandemie Covid-19 | XTB | Kontrakt | Ropný průmysl | Zvyšování úroků | Snížení produkce ropy | API | Pozice | Čínská ekonomika | Současná situace | Dlouhé pozice | Chevron | Kovy | Market | Technologický sektor | Stoxx | Sestupný trend | Americká lehká ropa WTI | Zdražování ropy | Support | Hold | XOM | McDonald's | Vývoj ceny zlata | Texas | Inflační tlaky | Velikosti pozic | Sweet Crude Oil | Tržní očekávání | Návrat inflace | OPEC | Energy Aspects | Úroková sazba Fedu | Sentiment | Kurz ropy | Experti | Investoři | Americká ropa | Ceny ropy dnes | Zásoby ropy ve Spojených státech | IHS | Spotřebitelé | Centrální bankéř | Výkonný ředitel | Obchodní rizika | Cowen | Investiční ředitel | Embargo | Politika Fedu | Polsko | Ceny potravin | Omezení produkce | Rezistence | Index Dow Jones | Saxo Bank | Volatility trhu | Obchodujte | Nařízení | The Wall Street Journal | Zdražování | Nízké daně | Ropy | Předseda | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | Obchodní vztahy | USD | CAC40 | Zveřejnění zprávy | Globální pandemie | Peso | Ceny americké ropy WTI | Contango | Kurz jüanu | Počet nových žádostí o podporu | Ekonomické recese | D1 | Powell dnes | Celkový objem obchodů | US500 | Cena ropy | Akciové burzy | Federální rezervní systém | Americké ministerstvo | Rotace | CZ | Propad | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Ceny ropy WTI | Evropský trh | DAX (DE30) | Markets | Rok 2024 | Kanada | Nejistota | Akcie roku | CME | CVX | Světová poptávka | Německý Ifo index | Kryptoměna | Opce | Nvidia | Investment | Dlouhodobí investoři | Ceny komodit | Indexy | Americký dolar | Nízké ceny ropy | US100 | Americká centrální banka (Fed) | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | Obchodovat ropu | Stoxx 600 | Výkonnost akcií | Prodej ropy | Těžaři | Růst ceny | Doporučení | Zákon o snížení inflace | Světové poptávky | Glenmede | ROCE | Spekulace | Omikron | Cykly | Kontrakty na ropu WTI | Hizballáh | EU | Ekonomický výhled | Miliardy | PBOC | ASX 200 | Cena surové ropy | Spekulanti | Cushing | Globální trh | Marathon Petroleum | Poptávky po ropě | Jak investovat | Nákupní signál | Pracovní síly | Akciový trh | Uhlí | Globální ekonomické nestability | Investovat peníze | Intradenní obchodník | Investor | Sazba Fedu | Jerome Powell | Spartan Capital Securities | Uvalení cel | NZD | Ukazatele | American Express | Šíření koronaviru | Saudi Aramco | Banka | Produkce ropy | Země eurozóny | Markit | Graf dne | Philadelphia SE Semiconductor | Průmyslové kovy | CNBC | SPX | Statistika | Další pokles | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | Růst | ČTK | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot