Libanon

Sýrii svírá už 13 let občanská válka. Podívejte se na historii tamní zničené měny
17.12.2024 Syrská libra patří mezi nejméně hodnotné měny světa. Platidlo od začátku vzniku trápí politická zemětřesení v zemi a už 13 let také občanská válka, která ekonomiku trhá na kusy. Na historii syrské libry se podíváme v dalším díle cyklu CASH HISTORY.

Ropa na pokraji skandálu
03.12.2024 Dostala se ropa na spravedlivou hodnotu? Nebo před jednáním OPEC+, které bylo přeloženo na 5. prosince, váhá s dalším pohybem? Aliance, která spravuje zhruba polovinu světové produkce ropy, podle čtyř zdrojů agentury Reuters údajně plánuje prodloužit dohodu o snížení produkce do konce prvního čtvrtletí roku 2025. Dříve plánovala postupné rušení závazků od prosince. Revize tohoto rozhodnutí ale hrozí vyvolat skandál.

Komodity: Ceny ropy kvůli čínské statistice a napětí na Blízkém východě rostou
02.12.2024 Ceny ropy na počátku nového týdne rostou. Může za to statistika z Číny, která podpořila naději na vyšší poptávku, a eskalace napětí na Blízkém východě, kde Izrael navzdory dohodě o příměří obnovil útoky na Libanon, což vyvolalo obavy o dodávky.

Graf dne – ZLATO (29.11.2024)
29.11.2024 Zlato uhájilo svůj klouzavý průměr 100 relací (EMA100) a propuká po dokončení opravného scénáře v rámci vzoru Head and Shoulders (H&S). Klíčová rezistence na 2 600 USD za unci (výstřih a 23,6% Fibonacciho retracement současného uptrendu) byla překonána, což zvyšuje pravděpodobnost nových historických maxim.

USD/CAD. Analýza a prognóza vývoje: Vrátí se pár brzy na víceletá maxima?
27.11.2024 Během dnešní asijské seance se pár USD/CAD pokusil získat zpět pozitivní momentum po pullbacku z úrovní, které byly o den dříve těmi nejvyššími od dubna 2020. Toto oživení bylo podpořeno kombinací několika faktorů.

Komodity: Ceny ropy dnes rostou, trh hodnotí Trumpovy plány na zavedení cel
26.11.2024 Ceny ropy dnes rostou. Trhy hodnotí plány nového amerického prezidenta Donalda Trumpa na zavedení cel na zboží z Mexika a Kanady a jeho záměr zvýšit těžbu ropy ve Spojených státech.

Ropa na pokraji kolapsu
26.11.2024 Slabá poptávka, zvýšená produkce mimo OPEC+ a vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách v USA s heslem "Vrtejte, vrtejte, vrtejte" pevně nasměrovaly ropný trh k medvědímu trendu. Díky geopolitice a spekulacím, že by kartel mohl přehodnotit svůj prosincový plán na postupné zrušení snížení produkce o 2,2 mil. barelů denně (bpd), se ropa stále drží. Bohužel podle Íránu má OPEC+ omezené možnosti. Prodloužení omezení by alianci připravilo o flexibilitu a umožnilo konkurentům bez obav zvyšovat produkci.

Co spojuje klesající dluhopisy, rostoucí indexy a problémy Macy's?
26.11.2024 Americké akciové trhy zakončily pondělní obchodování růstem, přičemž index malých společností Russell 2000 dosáhl historického maxima. Optimismus investorů podpořilo jmenování Scotta Bessenta na post ministra financí USA, což přispělo k poklesu výnosů amerických státních dluhopisů.

OSN: Válka zřejmě sníží HDP Libanonu o devět procent
24.10.2024 Současná válka mezi Izraelem a libanonským militantním hnutím Hizballáh pravděpodobně sníží hrubý domácí produkt (HDP) Libanonu o devět procent. Její dopady přesáhnou ty ze zdejšího posledního válečného konfliktu v roce 2006, uvádí podle agentury Reuters OSN. Libanonská ekonomika bude klesat i v letech 2025 a 2026, píší autoři zprávy.

EU a arabské státy se na summitu dohodli na potřebě prohloubit obchod
16.10.2024 Lídři členských států EU a šesti zemí Rady pro spolupráci arabských států Perského zálivu (GCC) v závěrečném prohlášení ke svému prvnímu summitu, který se dnes koná v Bruselu, uvedli, že plánují prohloubit vzájemný obchod a spolupráci v oblastech energetiky, digitální transformace či podpory udržitelné dopravy a diverzifikace ekonomik. Dokument se zároveň vyjadřuje k válce na Ukrajině a Pásmu Gazy, eskalaci bojů v Libanonu či jaderným ambicím Íránu. Podle zdrojů ČTK shodě na finálním znění dokumentu předcházela náročná jednání.

Graf dne – OIL (11.10.2024)
11.10.2024 Ropa byla v posledních týdnech v centru pozornosti trhů a zdá se, že je na dobré cestě uzavřít další druhý týden směrem vzhůru poblíž 79 USD za barel Brent (OIL). Včera izraelský válečný kabinet vedený Netanjahuem projednával vojenskou odpověď vůči Íránu. Odpověď stále nepřišla, ale z Blízkého východu neustále přicházejí další informace, které ukazují průběh nepřátelských akcí v Libanonu, přičemž Teherán se opět zapojil do komentování.

Akciový výhled: Čínské akcie dále rostou, zbytek světa "kouká", Evropa otevře nevýrazně
02.10.2024 Tento týden se evropským akciím zatím nedaří, po mírném úvodním růstu jsme v úterý viděli slabší závěr, např. německý DAX tak ztratil -0,6 %. Dnešní otevření bude dle indikací futures bez výraznějších změn. Investoři nyní sledují různé katalyzátory. Jednak je to neutuchající (zatím) rally na čínských akciích, po krátké sváteční pauze se index v Hong Kongu vydal opět ostře vzhůru (+6 %).

Graf dne - GOLD (30.09.2024)
30.09.2024 Trh se zlatem dnes zažil značnou volatilitu, přičemž ceny se pohybují blízko rekordních maxim navzdory mírnému poklesu o 0,7 %. To se odehrává na pozadí složitých globálních ekonomických událostí, geopolitických napětí a měnících se očekávání měnové politiky. Cenný kov se v současnosti obchoduje kolem 2 630 USD za unci, těsně pod svým nedávným historickým maximem 2 685 USD.

Komodity: Ceny ropy po statistice z eurozóny klesají
23.09.2024 Ceny ropy na počátku nového týdne klesají. Mohou za to obavy o poptávku po zprávě o podnikatelské aktivitě v eurozóně. Ceny přitom nejprve rostly kvůli obavám o dodávky po eskalaci napětí na Blízkém východě a bouři v Mexickém zálivu, která zastavila část těžby.

OIL.WTI získává 2,70 %
26.08.2024 Po víkendové eskalaci konfliktu na Blízkém východě a oznámení, že libyjská východní vláda zastaví veškerý vývoz a těžbu ropy, v pondělí nabývají futures na ropu. Libye v současnosti vyváží ropu za více než 30 miliard dolarů ročně. Do roku 2023 bude země vyvážet v průměru 1,2 milionu barelů ropy denně.

Obavy z recese vynesly zlato na nové historické maximum
20.08.2024 Půvab žlutého kovu opět upoutal pozornost investorů, kteří jeho cenu v prvních srpnových dnech vyhnali na nové historické maximum. Růst komodity byl do značné míry podpořen makroekonomickými údaji, které vyvolaly obavy z blížící se recese. Zároveň obchodníci začali zpochybňovat rozhodnutí Federálního rezervního systému ponechat úrokové sazby beze změny. Tyto faktory spolu s geopolitickým napětím, zejména rizikem rozšíření izraelsko-palestinského konfliktu do sousedních regionů, dále podpořily přesun investic do zlata.

Ekonomický kalendář: Zprávy PMI, rozhodnutí BoE a výsledky Apple/Amazonu
01.08.2024 Čtvrteční obchodní seance začíná dalším zlepšením nálady investorů. Futures kontrakty naznačují, že relativně holubičí Fed a dobré čtvrtletní výsledky technologických společností dokážou prodloužit býčí rally až do konce týdne. Dnes se pozornost investorů zaměří na makrodata (zejména na zprávy PMI a rozhodnutí Bank of England), čtvrtletní zprávy společností (výsledky dnes představí mimo jiné Apple a Amazon) a také na geopolitiku, kde se trh nadále obává eskalace na linii Izrael/Libanon-Irán.

Komodity: Ceny ropy se kvůli napětí zvyšují, Brent je nad 86 dolary za barel
27.06.2024 Ceny ropy se dnes na světových trzích zvyšují, k růstu podle analytiků přispívají obavy z možného narušení dodávek v souvislosti s rostoucím napětím na Blízkém východě. Severomořská ropa Brent kolem 18:05 SELČ přidávala 0,9 procenta těsně nad 86 USD za barel, cena americké lehké ropy West Texas Intermediate (WTI) vykazovala růst v podobném rozsahu a nacházela se nad 81,60 USD.

Zhodnocení dopadu války v Izraeli proti Hamásu na ekonomiku evropské unie
08.12.2023 Nedávná eskalace konfliktu mezi Izraelem a Hamásem má rozsáhlé důsledky přesahující hranice Blízkého východu. Tento článek se zabývá hospodářskými důsledky konfliktu pro Evropskou unii (EU). Budeme se věnovat prudkému nárůstu cen ropy, přerušení dodávek ropy, tlaku na ceny plynu a také dopadům na izraelský technologický průmysl. Kromě toho se budeme zabývat širšími ekonomickými důsledky a tím, jak konflikt zhoršuje stávající problémy.

Šéfka MMF: Válka mezi Izraelem a Hamásem má dopad na regionální ekonomiky
25.10.2023 Válečný konflikt mezi Izraelem a palestinským hnutím Hamás v Pásmu Gazy už má negativní dopady na ekonomiky sousedních zemí. Na investorském fóru v Rijádu to řekla šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgievová. Varovala také, že vyhlídky globální ekonomiky se mohou dál zhoršit.

EUR/USD. Obchodníci jsou opatrní. Pozornost na HDP Číny a konflikt na Blízkém východě
19.10.2023 Pár EUR/USD obchoduje v úzkém pásmu s hranicemi na úrovni č. 5. Smíšené fundamentální signály udržely obchodníky v opatrnosti: býci i medvědi váhají s otevřením velkých pozic a raději zůstávají v režimu vyčkávání. Trh zamrzl v očekávání výrazného impulsu, který by mohl pozici dolaru buď posílit, nebo oslabit, což umožní býkům konsolidovat se v rámci 6. čísla a v dlouhodobém horizontu otestovat hladinu rezistence na 1,0700 (linie Tenkan-sen na týdenním grafu). Ale zatím musí obchodníci pracovat se smíšenými signály. Například americká inflace vykazuje známky zpomalení (jádrový CPI, jádrový PCE index, mzdové ukazatele), na druhé straně cenové tlaky zůstávají silné (všeobecný index spotřebitelských cen, PPI). Takto smíšené výsledky nepomohly ani medvědům, ani býkům na EUR/USD. Po krátkém poklesu se pár vrátil do oblasti č. 5.

Bloomberg: Válka na Blízkém východě může způsobit recesi světové ekonomiky
15.10.2023 Ozbrojený konflikt mezi Izraelem a palestinským hnutím Hamás by podobně jako dřívější války na Blízkém východě mohl poškodit světovou ekonomiku. Pokud by se do něj zapojily další země, mohl by dokonce globální hospodářství uvrhnout do recese, píše agentura Bloomberg s odvoláním na prognózy analytické společnosti Bloomberg Economics.

Trh neočekává další zvýšení sazeb Fedu
10.10.2023 Izraelský konflikt, který může v nadcházejících dnech eskalovat a proměnit se v plnohodnotnou válku, v současnosti přitahuje veškerou pozornost trhu. Izrael již vyhlásil válku Palestině a Afghánistán a Libanon jsou připraveny do konfliktu vstoupit. Na Blízkém východě se bohužel odehrává nová vojenská konfrontace. A co znamená Blízký východ pro globální ekonomiku? Ropu! Jak jsem již zmínil (a nejsem jediný), ceny ropy by mohly v blízké budoucnosti prudce stoupnout a dnes již všechny její třídy zdražily o 5-6 %. Čím bude situace na Blízkém východě vyhrocenější, tím vyšší budou šance na další zvyšování nákladů na energetické zdroje.

Míra inflace v Argentině přesáhla 94 procent, je pátá nejvyšší na světě
13.01.2023 Míra inflace v Argentině v prosinci činila 94,8 procenta, a zvýšila se tak z listopadových 92,4 procenta. Ve své čtvrteční zprávě o tom informoval místní statistický úřad. Argentina má pátou nejvyšší inflaci na světě, prosincové tempo růstu bylo nejrychlejší od roku 1991.

Dun & Bradstreet: Rating Ruska a Ukrajiny patří k nejhorším na světě
13.10.2022 Investiční rating Ruska a Ukrajiny patří už půl roku k nejhorším na světě. V důsledku války, které v únoru zahájilo Rusko, panuje v obou zemích obrovská nejistota ohledně očekávané návratnosti investic. Vyplývá to z hodnocení rizikovosti zemí poradenské firmy Dun & Bradstreet.

Meziroční inflace dosáhla v srpnu 17,2 pct, tempo růstu ale zpomalilo
12.09.2022 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v srpnu zpomalilo na 17,2 procenta z červencových 17,5 procenta, když předtím 13 měsíců v řadě zrychlovalo. Zmírnil zejména růst cen pohonných hmot, naopak zdražování potravin mírně zrychlilo. Vliv mělo i dražší bydlení, zejména energií. Proti červenci se spotřebitelské ceny zvýšily o 0,4 procenta. Za nejmírnějším meziměsíčním nárůstem v letošním roce je podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) pokles cen pohonných hmot téměř o deset procent. Analytici kvůli rostoucím cenám energií však další zmírnění inflace v následujících měsících nečekají, na obávanou dvacetiprocentní metu ale podle nich nedosáhne.

Analýza: Srpnová inflace v ČR přes nižší tempo růstu patří k nejvyšším v Evropě
12.09.2022 Srpnová inflace v ČR navzdory tomu, že meziměsíčně se spotřebitelské ceny zvýšily pouze o 0,4 procenta, což byl nejmírnější meziměsíční nárůst v letošním roce, patří stále k nejvyšším v Evropě. Ze zemí EU je vyšší jen v pobaltských zemích, kde se inflace pohybuje v rozmezí od 21,6 do 24,8 procenta a neustále tam roste. Vyplývá to z analýzy, kterou dnes ČTK poskytla investiční společnost Portu. Meziročně spotřebitelské ceny v Česku v srpnu stouply o 17,2 procenta, zatímco v červenci činila meziroční inflace 17,5 procenta. Tempo růstu tak zpomalilo po 13 měsících. Údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Dohoda o vývozu obilí z Ukrajiny je podvodem na chudé země, řekl Putin
07.09.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes varoval před globální potravinovou krizí. Prohlásil, že většina obilí vyváženého z Ukrajiny míří nyní do Evropské unie, nikoli do chudých zemí. Moskva chce proto podle Putina jednat o úpravě dohody, která vývoz ukrajinského obilí odblokovala. Dohodu zároveň označil za podvod na rozvíjející se země. Úprava by podle něj měla omezit počet zemí, do kterých může ukrajinské obilí směřovat. Kyjev bezprostředně reagoval tím, že dohodu není třeba měnit, a výroky ze strany Ruska označil za neopodstatněné.

Reuters: Libanon se blíží ke kolapsu, státní sektor je v rozkladu
18.08.2022 Je pracovní den, ale 50letý zaměstnanec libanonského ministerstva financí Valíd Šaar v práci není a nebyl tam od června. Spěchá, aby zalil zahradu u svého domu v kopcích jižně od hlavního města Bejrútu. Zavlažovač může kvůli vládnímu nařízení mít zapnutý jen hodinu. Poté volá své matce, které se nedaří získat nový pas, protože se příslušný úřad potýká s nedostatkem papíru a inkoustu, píše agentura Reuters.

Libanonský soud obvinil guvernéra centrální banky z nedovoleného obohacování
21.03.2022 Libanonský soud dnes obvinil guvernéra centrální banky Rijáda Salámího z nedovoleného obohacování. V téže věci nařídil soud před několika dny zatknout Salámího bratra Radžu.

Fond OSN: Afrika a Blízký východ začaly pociťovat důsledky konfliktu na Ukrajině
17.03.2022 Severní Afrika a Blízký východ už začaly pociťovat negativní dopady konfliktu na Ukrajině na svou potravinovou bezpečnost. Uvedl to dnes Mezinárodní fond pro zemědělský rozvoj (IFAD), který je finanční institucí OSN. Mezi zeměmi, které pociťují negativní důsledky, fond uvádí Somálsko, Libanon, Egypt či země ve Střední Asii.

Ceny pšenice, hliníku či niklu se kvůli rusko-ukrajinskému konfliktu zvyšují
25.02.2022 Ceny některých kovů, zemědělských výrobků a surovin se zvyšují a ocitají se na úrovních, kde ještě nikdy nebyly. Na vině je ozbrojený konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem. Obě země jsou totiž důležité pro světový trh s pšenicí, slunečnicovým olejem, hliníkem, titanem či niklem, a ty reagují na ruskou invazi na Ukrajinu.

V Indexu sociálního rizika si Česko za loňský rok polepšilo o 14 pozic
20.01.2022 Společnost Euler Hermes podruhé zveřejnila Index sociálního rizika (ISR), který identifikuje silné stránky, zranitelná místa a vnímání politických, institucionálních a společenských rámců v jednotlivých zemích. Tyto atributy signalizují obecnou náchylnost dané země k událostem systematického sociálního rizika, které by mohly mít zásadní dopad na politiku či na tvorbu a přijímání strategických, obchodních a investičních rozhodnutí. Letos byl hodnotící rámec indexu ISR rozšířen na 185 ekonomik (oproti 102 z analýzy z předchozího roku).

Pražská burza je nejvýnosnější evropskou burzou letošního roku, táhnou ji nahoru bankovní akcie i ČEZ. Akcie představují zajištění proti zdražujícím energiím i hypotékám, ale jen pro někoho
22.12.2021 Hlavní ukazatel pražské burzy vykazuje letos nejlepší výkonnost ze všech hlavních indexů burz evropských zemí. Jen šest burz v zemích Asie a Afriky letos zaznamenává vyšší celkové zhodnocení akcií, s nimiž se na nich obchoduje, než právě pražská burza (viz tabulka níže). Pražské burze pomáhá hlavně dramatické zvyšování úrokových sazeb v podání České národní banky, jehož další pokračování se odehraje právě dnes, a také nebývalý růst cen energií a emisních povolenek EU.

Reuters: Libanonci kvůli propadu měny nosí štosy bankovek
07.11.2021 Majitel restaurace Antoine Haddád podniká již 35 let. Nyní mu ale dochází naděje, jelikož se Libanon potýká s jednou z nehlubších finančních krizí v novodobých dějinách, píše agentura Reuters.

Libanonci a Syřané čelí hlubokému propadu svých měn
03.03.2021 Libanonci dnes druhým dnem protestovali proti vládě, kterou viní z hlubokého pádu místní měny. Blokovali silnice a požadovali sestavení kabinetu, který bude schopný ekonomické problémy státu řešit. Kurs libanonské libry k dolaru spadl v úterý na 10.000:1. Hluboký propad na černém trhu dnes zaznamenala i syrská měna - dolar se tam prodává za 4000 syrských liber. Ekonomiky obou sousedních států jsou úzce propojené.

Švýcarsko vyšetřuje guvernéra libanonské centrální banky
19.01.2021 Guvernér libanonské centrální banky Rijád Salamí čelí ve Švýcarsku vyšetřování kvůli podezření z nelegálních finančních transakcí. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Libanonská ministryně spravedlnosti potvrdila, že od švýcarských úřadů dostala žádost o spolupráci při vyšetřování. Salamí, který vede centrální banku od roku 1993, označil podezření z nepravostí za výmysly a nepravdivé zprávy.

Libanonu hrozí bez reforem kolaps, varuje francouzský ministr
27.08.2020 Libanon je v natolik hluboké politické a ekonomické krizi, že mu bez potřebných reforem hrozí celkový kolaps. Podle agentury AP to dnes prohlásil francouzský ministr zahraničí před chystanou návštěvou prezidenta Emmanuela Macrona v Bejrútu příští týden.

CNN: Výbuch v Bejrútu ohrožuje ekonomiku, která již byla v krizi
07.08.2020 Ničivý výbuch v libanonském hlavním městě Bejrútu by mohl poslat ekonomiku země, která je již nyní v hluboké krizi, do nebezpečného neznáma. Výbuch, který zničil velkou část města a připravil o střechu nad hlavou 300.000 lidí, nemohl přijít v horší dobu. Za poslední rok kolaps bankovního systému země a prudce rostoucí inflace vyvolaly řady protestů. Dokonce ještě před pandemií nemoci covid-19 Světová banka očekávala, že 45 procent lidí v Libanonu bude letos pod hranicí chudoby, upozornila na internetu zpravodajská stanice CNN.

Denné zhrnutie: Vysoká volatilita na striebre
28.07.2020 Akciové indexy v USA dnes zaznamenali pokles, pričom európske akciové indexy sa obchodujú zmiešane. Výnosy na amerických vládnych dlhopisoch dnes klesli. Na komoditných trhoch dnes zaznamenali pokles ceny ropy, pričom zvýšená volatilita bola viditeľná na drahých kovoch, najmä však na striebre, ktoré dnes zaznamenalo prudký pokles, no neskôr dokázalo vymazať straty a dostať sa do zelených čísiel. Priemyselné kovy sa dnes obchodujú v zelených číslach.

Koronavírus: market update
28.07.2020 USA sú najviac postihnutou krajinou s viac ako 4,43 miliónmi prípadov. Počet infekcií v Brazílii, druhej najviac zasiahnutej krajine, presiahol 2,44 milióna. India, ktorá je treťou najviac infikovanou krajinou, oznámila viac ako 1,48 milióna prípadov.

Libanonská ekonomika je vlivem politické krize ve vážné krizi
11.12.2019 Libanonská ekonomika přichází kvůli politické krizi denně o 70 až 80 milionů dolarů (1,6 až 1,8 miliardy korun). Řekl to dnes v Paříži úřadující libanonský ministr obchodu Mansúr Btajš. Situace se podle něj zhoršuje a je třeba ji rychle vyřešit.
Související klíčová slova:
SP500 | Fibo | Michel Aún | Ekonomické problémy | Údaje z USA | Důsledky konfliktu na Ukrajině | Tempo růstu | Odvětví | Wall Street index | Retracement | Ceny plynu v Evropě | EUR | Egypt | Sekce měnové | Cap | Akciové trhy | Prezident Biden | Obchodník | Mince | Řecko | Situace na světovém trhu | Trend | Ruská společnost | Cena futures | Nikl | Mezinárodní měnový fond | Statistiky | Afrika | Agentura S&P | Rusko a Ukrajina | Vývoj ceny hliníku | Dow Jones Industrial | Psychologický faktor | Britská libra | Aktiva | Citigroup | Optimismus investorů | Futures kontrakt | Investing | Zvýšení sazeb Fedu | Příležitosti k nákupu | Kolaps | Kongo | Guinea | Měny světa | Míra inflace v Argentině | Diverzifikace | Výnosy dluhopisů | Ruské invaze na Ukrajinu | Analýzy | Financial Times | Pravděpodobnost | Návratnost investice | Měnový koš | Válka | Head and Shoulders | Snížení produkce | Americká inflace | Cena pšenice | Důsledky konfliktu | Český statistický úřad | Rozvíjející se země | Goldman Sachs | Nacistické Německo | Zničené měny | Asijské trhy | Všeobecné volby | Saúdská Arábie | Rovníková Guinea | Prezident Michel Aún | Německý DAX | Geopolitické napětí | Nezaměstnanost | Světová kryptoměna | Libanonci | Brent (OIL) | Agresivní strategie | Burza | Rok 2025 | Základní úrokové sazby | Režim Bašára al-Asada | Směrnice | Gold | Proražení | Dun & Bradstreet | Kryptoměna Bitcoin | Oznámení | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Jemen | Vladimir Potanin | Volby | Market update | Začátek recese | Investiční rating Ruska | Finanční představitelé | Vichy | Americký prezident | Výpadky proudu | Akciový výhled | Amazon | Růst cen | Mezinárodní fond pro zemědělský rozvoj | Britové | Tempo hospodářského růstu | Vývoj kurzu české koruny | Zvýšení úrokové sazby | Snížení úrokových sazeb | Klíčová rezistence | Portu Filip Louženský | Vysoké riziko | Přímý konflikt | Výkon amerického dolaru | Velké problémy | Valíd | Výkon | CZK | Jordánsko | Podnikání | Rizika na Blízkém východě | EIA | Dolarový index | Inflace | CZK/SYP | Obavy investorů | Francouzská správa | Pozitivní sentiment | Země Perského zálivu | UNDP | Philip Morris | Obchodní seance | Výrazný růst | xStation | Kanadský dolar | Riziková přirážka | Graf | Zahraniční dluh | Šéfka MMF | Výhled | ČSÚ | Ceny emisních povolenek | Inflace v Argentině | Vývoj ceny ropy Brent | Průmysl | Válka na Blízkém východě | Centrální banky | Zpráva | Momentum | Tiskové agentury | Akcie Philip Morris ČR | Celková inflace | Civilizace | Dobré výsledky | Bělorusko | Irsko | Dnešní Sýrie | Směnné kurzy | Sankce | Aktivita čínských továren | Covid | Gabon | Dolary | Měnový koš Mezinárodního měnového fondu | Globální ekonomiky | Nabídka | Zvýšení produkce ropy | Výsledky Apple | Fio | Ceny pohonných hmot | Futures | Reakce trhu | Ekonomiky | Nárůst poptávky | CL | Odhodlání | Donald Trump | Globální akciový index MSCI | Volatilita | Akciové investování | Hrubý domácí produkt (HDP) | Ceny hliníku | Průmyslová produkce | Pokles ceny ropy | Zápis z posledního zasedání Fedu | HDP Číny | Státní dluh | BMO Family Office | Dow Jones | Bydlení | Zveřejněné údaje | Peníze | Výrobní index | Turecko | Cenové akce | Brent | Ceny palladia | Prudký pokles | Politika | Očekávání | Daňové úlevy | Rovnováha | Snižování sazeb | Přenastavení měny | Mezinárodní fond pro zemědělský rozvoj (IFAD) | Palladium | Ministerstvo spravedlnosti | Ministr hospodářství | Zvýšení sazeb | MMF Kristalina Georgievová | Vývoj těžby ropy | Konflikt na Blízkém východě | ETF fondy | Vývoj ceny ropy WTI | Invaze na Ukrajinu | Měnový fond | Allianz | Alžírsko | Cena elektřiny | Zásoby ropy | Rusal | Tiskové zprávy | Růst | Kristalina Georgievová | Podnikatelská aktivita v USA | AFP | Příležitosti | Bankovní akcie | Itálie | Výpadky | Americká lehká ropa | MiFID II | Organizace spojených národů | Politická rozhodnutí | Fundamentální analýza | Libye | Národní měny | Investiční rating Ruska a Ukrajiny | Sentiment na trhu | Prognóza | Snížení volatility | Petr Král | Použití finanční páky | Situace na Blízkém východě | Zásoby ropy v USA | Venezuela | Obchodníci | Ministryně spravedlnosti | Světová válka | Izrael | Objem obchodů | Moody's | Velká Británie | Opatrný optimismus | Evropské ekonomiky | Obrat trendu | Vývoj těžby ropy v USA | CME FedWatch | Klíčové události | Ropný trh | Volatility | Devalvace rublu | Izrael a Palestina | Long | Předseda fondu | Kontrakty | HDP Libanonu | Lira | Býčí rally | Nigérie | Portál FXstreet.cz | Raketový útok | Opatření | Portu | Investujte zodpovědně | OIL.WTI | Vývoj kurzu | Trh | Barel ropy | Používaná platidla | Lukáš Kovanda | Americké dolary | MSCI | Centrální banky USA (Fed) | Cestovní ruch | Energetické problémy | Ruský prezident | Ghana | Ceny plynu | Ekonom společnosti | Investiční ředitelka | Dodávky ropy | Rozdílové smlouvy | Index | Kurs libanonské libry | Studie | Vice | Platidla | Směnný kurz | MMF | Oblast dnešní Sýrie | Podnikatelé | Eura | Komise | Konflikt mezi Íránem a Izraelem | Nejistoty | Společná měna | Historické maximum | Bílý dům | Ropa Brent | Posílení | Devalvace | Rijád | Agentura Reuters | Fair Value | Obiloviny | Skupina OPEC+ | Společnosti | Majitel | Zvyšování nákladů | EP | S&P | Hamás | Hnutí Hizballáh | Šéf centrální banky | Unie | Inflace ve Spojených státech | Maloobchodní tržby | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Narušení dodávek | Akciové indexy | Očekávání úrokových sazeb | Shell | Druhá světová válka | Ekonomický kalendář | Americké státní dluhopisy | Wall Street Journal | 50 Park Investments | Syrské libry | Zvláštní práva čerpání | Pozitivní impulz | IRS | Reakce trhů | Adam Sarhan | Ropný kartel | Deficit | Index Stoxx 600 | Invaze | Konzultační společnosti | Moskva | Měsíční mzda | Budoucnost | Pokles ceny | Cukr | Intradenní rekordy | Zdražování potravin | Kartel OPEC | Pozornost trhu | Eskalace | G10 | Moneta | MIFID | Akciový index | Pozornost | Index Nasdaq Composite | Růst akcií | Vývoj inflace | Závislost | Akciové indexy v USA | Bohatství | Dow Jones Industrial Average | Offshore | Energetický sektor | Futures kontrakty | Mocenské skupiny | Vysoká volatilita | Statistický úřad | Bitcoin | Počet žádostí o podporu | Filip Kalčák | Poptávka | Kov | Ozbrojený konflikt mezi Izraelem | Libanonsko-syrská libra | Správce fondu | Vyšší úroky | Začátek syrské nezávislosti | Data o inflaci | Sergio Massa | Uzavření trhů | Ministr zahraničí | Intel (INTC.US) | Marketingová komunikace | Obchodovat | Americké indexy | Vedení centrální banky | Obchodní aktivita | Finance | Úřadující ministr financí | Dluhopisy | Indikátor | Skupina OPEC | Dolar vůči japonskému jenu | Prezident Donald Trump | Pár EUR/USD | Analytici | Aktivity v Číně | Problémy | Libanonské libry | Wonderinterest | Úsilí | Pokles cen | Ropa | ETF | Nejméně hodnotné měny | Deutsche Bank | Globální akciový index | Klouzavý průměr | Firma | AMZN.US | Omezení těžby | Analytik Portu | Barclays | Výrobní index ISM | Bulharsko | Historická cesta | West Texas Intermediate (WTI) | Ekonomické aktivity | Česká národní banka (ČNB) | Asyřané | Komerční banka | Zpomalení inflace | USD/SYP | Ekonomové | USA | Trumpův tým | 3М | Spojené státy | MXN | Pandemie | Manažerka | Posílení ekonomiky | Nálada na trhu | Pohonné hmoty | Úrokové sazby | Výzva | IFAD | Zvyšování úrokových sazeb | Sázka | Osmanská lira | Maxim Manturov | Společnost národů | Konsolidace | Filip Louženský | Hrubý domácí produkt (HDP) Libanonu | Oslabení trhu | Burze | Gháda Aúnová | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Vývoj ceny pšenice | Americké burzy | Poptávka po dolaru | Trumpova protekcionistická politika | Euro posiluje | Politická zemětřesení | Časový rámec | Digitální ekonomiky | Mobilizace | Wonderinterest Trading Ltd | Prohlášení | Súdán | Výnosy | Západní sankce | Výdaje | Ropná zařízení | Výbuch v libanonském hlavním městě Bejrútu | Předchozí seance | Riziko ztráty | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | OSN | Rating Ruska a Ukrajiny | Konflikt na Ukrajině | Světové produkce | Joe Biden | Dopady pro světovou ekonomiku | Podnikání na kapitálovém trhu | Další vývoj | West Texas Intermediate | Trumpovy plány | Měnové politiky | G20 | Investiční doporučení | Dánové | Koš Mezinárodního měnového fondu | Pracovní den | Fiskální politika | Gilbert Houngbo | Egypťané | Příjmy z ropy | Trading | Vítězství Donalda Trumpa | Koronavirus | Ekonomická situace | Index Russell | Hrubý domácí produkt země | Ekonomický sentiment | CNY | Trh se zlatem | Fio banka, a.s. | Osmanská říše | Vítězství | Investiční strategie | Výsledky společnosti Apple | Británie | Světové trhy | Rozhodnutí centrální banky | Izraelský konflikt | Miliardy dolarů | ADP | Občanská válka | Guvernér libanonské centrální banky | Geopolitické vlivy | Kazachstán | Obilí | Změny úrokových sazeb | Světový obchod | Zemědělství | Rebelské frakce | Sazby | Předchůdce OSN | Marie-Claude Nadžmová | Blízkovýchodní země | České koruny | Tempo zdražování | Komise v přenesené pravomoci | Zvýšení produkce | Investovat | Cena severomořské ropy Brent | Hodnotné měny | Agentura Moody's | Generální ředitel | Signály z trhu | Čtvrtletní výsledky společnosti | Průzkum | Firmy | Zvýšení mezd | Nespokojenost | Nálady investorů | Pondělní obchodování | Zajištění | Averze k riziku | Nezávislost centrální banky | Zájem investorů | Vyšší ceny | Výbuch v Bejrútu | Globální ceny | Výsledky společnosti | Nikaragua | Argentina | Investování | Rijád Salamí | Prezident Francie | Investiční rating | Fed | Nonfarm Payrolls | Vyšetřování | Rozpočtový deficit | Účastníci trhu | Automobilový průmysl | Trhy | Rizika | Eurozóna | Portugalsko | Fond | ISM | Globální trhy | Fitch | Pšenice | Poptávka po bitcoinu | Futures na ropu | Japonský Nikkei | Kyjev | Fundamentální základ | Libanonská libra | Ministr obchodu | xStation 5 | Vysoké ceny | Riziková aktiva | Stagflace | Ropný kartel OPEC | Ředitelka | Goldman Sachs Group | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Bilance | Americké akciové indexy | Vladimir Putin | Stabilita | Španělsko | Komodity | Mzdy | Poradenství | CAD | Obchod EU | Fond OSN | Libanonská ekonomika | Syrská libra | Deeskalace | Na burze | Analytička | Společnost | Peršané | Velké firmy | Maloobchodní sektor | Loutkový režim | Hospodaření | Zastavení růstu | Severomořská ropa | Druhá světová | FXstreet | Dohoda o vývozu obilí | Kukuřice | Obchod | Hodnota libanonské libry | Ceny ropy Brent | Hospodářské politiky | Eskalace konfliktu | Nejvýraznější propad | Riziko | Analytik | Trinity | MAM | Spotové ceny | Právo | JPY | Pražské burzy | INTC.US | Šéf společnosti | RSI | Zvýšené volatility | Turecká lira | Nástroj | GBP | Plyn | Mali | Veřejný sektor | Pokles cen ropy | Čína | Capital | BMO | Platidlo | Ceny | Spotřebitelský sektor | Prognóza vývoje | Financování | Recese | Pokles | Bankovní tituly | Ruské úřady | Meziměsíční inflace | Války | Impuls | Ukrajina | Analýza a prognóza | Centrální banka | Zhodnocení akcií | WTI | Zápis z posledního zasedání | SMA | Blízký východ | Biliony | MACD | Libra | Klíčová úroveň | Philip Morris ČR | Odborníci | Cena severomořské ropy | Investments | Wonderinterest Trading | Překvapivý růst | Celní politiky | Klima | Erste Bank | Propuštění | Amazon (AMZN.US) | Vývoj kurzu amerického dolaru | Prezident Vladimir Putin | Ceny zlata | Blue-chip | EV | Výnos | Index DOW | Producenti ropy | ČEZ | Index Nasdaq | Graf zlata | Benchmark | Pár USD/CAD | 256/2004 | Vývoj ceny palladia | Trinity Bank | Izraelská armáda | Olívia Lacenová | Austrálie | Minulá výkonnost | Obchodní den | Vietnam | Ceny energií | Zboží z Číny | GBP/USD | AAPL.US | Občanské války | Index Dow Jones Industrial | Írán | Apple (AAPL.US) | CASH HISTORY | Lídři zemí EU | Zisk | Futures na zlato | ČNB | Bank of England | PCE index | PVM | ExxonMobil | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Pozitivní zprávy | Obchodování | Býčí sentiment | Úroky | Eurostat | Prezident | Akciový index S&P 500 | Freedom Finance | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Francouzský ministr | Státní rozpočet | Evropa | Měna | S&P Global | Nasdaq | Trump | Prognózy zisku | Zprávy | Ceny ropy | Francie | Předpověď | Den díkůvzdání | Měsíční časový rámec | Údaje | Prohlubující se krize | Biden | Růst zlata | Finanční krize | Ukazatel inflace | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | FXstreet.cz | Teherán | Investiční společnost | Obchody | xStation5 | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Zvýšení těžby | Směřování | Aktivum | Zemědělci | Společnost XTB | Situace | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Tržby | Index Russell 2000 | Světové války | FOREX | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Signály | Inflace v ČR | Sazby beze změny | Obavy o poptávku | Guvernér | Americké akciové trhy | Peking | Index pražské burzy | Aliance | Pokles zásob | Spotřebitelské ceny v Česku | HDP | Devizový trh | Načasování | Ekonom | Optimismus | Dolar | Euro | Klid | Investování je rizikové | LME | JP Morgan | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Eskalace napětí | USD/CAD | Vyšší inflace | Brazílie | Poradenské firmy | Výprodej | Členové OPEC | AAPL | AMZN | Přirážka | Ropný benchmark | Domácí měny | ČTK | Letecký průmysl | Holubičí Fed | Stimuly | Ztráty | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Pozitivní momentum | Meziroční inflace | FOMC | Výběr daní | Akcie | Index dolaru | Mzda | Návratnost | Příměří mezi Izraelem a Libanonem | Pražská burza | Hnutí Hamás | Index spotřebitelských cen | Makléř | Asijské seance | Koš | Vývoj ceny | Index cen | Světová ekonomika | Útok na Izrael | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Obilí z Ukrajiny | Hospodářská situace | Libra šterlinků | Napětí na Blízkém východě | Globální indexy | Prognózy | Ceny pšenice | Globální recese | Kurz | Daně | Zambie | DXY | Index Dow Jones Industrial Average | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Pozornost investorů | Růstový trend | Americký prezident Joe Biden | Intermediate | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Investice | Pavel Hadroušek | Potenciál | Zdravotnictví | Rally | Investujte | Sýrie | Nezávislost | Komunikace | Americké futures | Lehká ropa WTI | Indie | Bod | Vnímání | Hospodářská recese | Ekonomika eurozóny | Makrodata | Zisky | Zaměstnanci | Fondy | USD za barel | Kurz eura | Hospodářství | Zotavení | Akcie klesají | Situace v Číně | Russell 2000 | Ukazatel | Index MSCI | Měny | Inaugurace | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Burzy | Pokles ekonomické aktivity | Hospodářský růst | UST | Export | Rusko | Poradce | Vývoj ceny ropy | Zahájení ruské invaze | Investovat do akcií | Petr Dufek | Čtvrtletní výsledky | Letectví | Euronext | Zhodnocení | Organizace | Pro tradery | Ceny surovin | Výsledková sezóna | FedWatch | Rozšíření | Technická analýza | Ruský prezident Vladimir Putin | Plány | Smíšené výsledky | Administrativa | COVID-19 | Cenové tlaky | Cena ropy WTI | Snižování sazeb v USA | Freedom Finance Europe | Nikkei | TIM | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Prodej | Financial | Zasedání Fedu | Bloomberg | Rozvoj | Capital Economics | Bezpečné investice | Celkový trend | Vyhlídky | Vojenský konflikt | Udržitelnost | Míra | Výrazný pokles | Libanonský soud | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Stimulační opatření | Očekávání investorů | Výkonnost | Průzkumy | Downtrend | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Agentura Bloomberg | Krize | Chudé země | Euler Hermes | Obnovitelné zdroje | HDP USA | Růst výnosů | Synergie | Příliv kapitálu | S&P 500 | JDE | Podpora | Ceny zboží | Prognóza ČNB | Prezident Joe Biden | Geopolitické faktory | MT4 | Spojené království | Světová banka | Cena | Německo | Makroekonomické ukazatele | CNN | Apple | Rozpočet | Americký trh | Family Office | Snížení sazeb | Prime | CME Group | Kurzy | Ekonomické údaje | Ropná pole | Nové rekordy | Lídři zemí | Medvědi | Bloomberg Economics | DAX | Erste | Bali | Zavedení cel | Hliník | Fibonacciho retracement | Zájem o riziková aktiva | Fiskální stimuly | Oscilátory | Zlato | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Geopolitika | SEC | Indikátory | Odpovědnost | Macy's | Oslabení | Finanční situace | Ekonomické krize | Práce | Centrální banky USA | Intel | Cíle | Bezpečnost | Zásoby benzinu | Banky | Ceny v Česku | Akcie ČEZ | Hodně peněz | Vlády | Americká vláda | INTC | Rychlost | Australský index | Šance | Paralýza | Poptávka po ropě | Správa | Wall Street | Průlom | Analýza | Ministr financí | Zlepšení | Irák | Sazby Fedu | ČR | XTB | Kontrakt | Asijské akciové trhy | Čínské akcie | Pozice | Čínská ekonomika | Objem transakcí | Pullback | Reálná hodnota | Creditas | Market | Technologický sektor | ČNB Petr Král | Stoxx | Lídři | Sestupný trend | Ozbrojený konflikt | Americká lehká ropa WTI | Support | Angola | Globální HDP | Texas | Soud | Obchodní aktivity | Služby | Zvýšená volatilita | Tržní očekávání | OPEC | Fio banka | Zrychlení inflace | Sentiment | Index ISM | Experti | NYSE | Investoři | Americká ropa | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Evropský index | Oblasti supportu | Vzdělávání | Slabá poptávka | Polsko | Čtvrtletní zprávy | Jeden dolar | Ceny potravin | Rezistence | Index Dow Jones | Dnes na světových trzích | Auta | Nařízení | Snižování daní | Zdražování | Ropy | S&P 500 a Dow Jones | Zvolený prezident | Předseda | Růst cen potravin | USD | Trh s nemovitostmi | Síla amerického dolaru | Peso | Ekonomický dopad | Kabinet | Zvýšení daní | D1 | Investing.com | Zdražování pohonných hmot | Konflikt mezi Izraelem | Cena ropy | Analytička společnosti | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Kupní síla | CZ | Australský dolar | Vysoké ceny ropy | Pokles HDP | Propad | Bankovnictví | Rakousko | Srí Lanka | Nový premiér | Tempo růstu spotřebitelských cen | Objemy obchodů | Finanční ztráty | Nemovitosti | Ceny ropy WTI | Rise | Kanada | Nejistota | CME | Kryptoměna | Česká republika | Indexy | Bilance běžného účtu | Státní dluhopisy | Americký dolar | RISE | Makro | Švédsko | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Akcie Philip Morris | Stoxx 600 | Prodej ropy | Měnová politika | Doporučení | Body | Krypto | Evropské země | Payrolls | Afghánistán | ROCE | Spekulace | Analytické společnosti | Hizballáh | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Miliardy | Poradci | Výnosy 10letých dluhopisů | Teroristický útok | Vedlejší účinky | Devizy | Syrská měna | Akciový trh | Jerome Powell | Ukazatele | Banka | Produkce ropy | Graf dne | Růst čínského HDP | Zvýšený objem | CNBC | Statistika | Další pokles | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot