Filip Louženský

Analýza: Inflace v ČR byla v říjnu 15. nejvyšší v Evropě, v září byla desátá
10.11.2022 Říjnový pokles tempa inflace v Česku znamenal mezi evropskými státy posun z desátého na 15. místo nejvyšších inflací. Nejvyšší inflaci na starém kontinentě má dlouhodobě Turecko, nyní tam činí 85,5 procenta. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu. Spotřebitelské ceny v Česku v říjnu meziročně stouply o 15,1 procenta. Tempo inflace výrazně zpomalilo, v září byly ceny meziročně vyšší o 18 procent, oznámil dnes Český statistický úřad.

Analýza: Na zvyšování úrokových sazeb ČNB zareagovaly už i velké banky
03.11.2022 Na postupné zvyšování úrokových sazeb České národní banky (ČNB) výrazněji zareagovaly zvyšováním úročení vkladů se zpožděním i velké banky. K malým bankovním domům, které nabízejí na svých spořicích účtech úroky blízké sazbě ČNB už delší dobu, se připojily vedle ČSOB i Česká spořitelna a Komerční banka s úrokem pět procent. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu. ČNB dnes zřejmě opět ponechá sazby na sedmi procentech.

Analytici očekávají zachování základní úrokové sazby na sedmi procentech
30.10.2022 Bankovní rada České národní banky (ČNB) zřejmě nadále ponechá základní úrokovou sazbu na sedmi procentech. Očekávají to analytici, které ČTK před čtvrtečním měnověpolitickým jednáním bankovní rady oslovila, a naznačují to i vyjádření některých členů rady v médiích. Na sedm procent ČNB zvýšila základní úrokovou sazbu 22. června, je to její nejvyšší úroveň od roku 1999.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
24.10.2022 1) Akcie v Hongkongu po sjezdu čínských komunistů dnes prudce klesají, hlavní index Hang Seng před koncem obchodování odepisoval zhruba sedm procent. Ztráty ale mají také akcie v pevninské Číně. Trh výprodejem reaguje na předpoklady, že dosavadní prezident Si Ťin-pching a jeho nový tým budou v nadcházejícím funkčním období preferovat ideologii na úkor ekonomiky.

Analytici: Výnosy z akcií a dluhopisů jsou letos potřetí za 100 let v záporu
23.10.2022 Výnosy z amerických akcií a dluhopisů jsou tento rok v záporu, což se stalo potřetí za posledních zhruba 100 let. Předtím to bylo v letech 1931 a 1969. Na výjimečnou situaci upozornil analytik investiční platformy Portu Filip Louženský. Americké akcie letos klesly o 23 procent, dluhopisy o 11 procent.

Analýza: Zářijová inflace v ČR nadále patřila mezi nejvyšší v EU
16.10.2022 Zářijová meziroční inflace v Česku nadále patřila mezi nejvyšší v Evropské unii. Rychlejší růst cen zaznamenaly pouze pobaltské země s mírou inflace mezi 22,2 a 24,1 procenta a Maďarsko, kde v září zdražování zrychlilo na 20,1 procenta. V ostatních zemích visegradské čtyřky, tedy v Polsku a na Slovensku, zůstává inflace pod českými hodnotami, stejně jako v eurozóně. Vyplývá to z analýzy, kterou ČTK poskytla investiční společnost Portu. Česká meziroční inflace v září vzrostla na 18 procent ze srpnových 17,2 procenta, uvedl tento týden Český statistický úřad.

Analytici: Doba investicím nepřeje, reality mohou přinést pěkné zhodnocení
28.09.2022 Doba vysoké inflace investicím nyní nepřeje, přesto některé dlouhodobé investice typu realit mohou přinést v budoucnu pěkné zhodnocení. Trefou do černého mohou být alternativní typy investic, jako jsou například drahý alkohol, historické mince nebo veterány. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Otázkou je další vývoj cen akcií - některé z nich už spadly na zajímavé ceny, uvedli.

Analýza: Srpnová inflace v ČR přes nižší tempo růstu patří k nejvyšším v Evropě
12.09.2022 Srpnová inflace v ČR navzdory tomu, že meziměsíčně se spotřebitelské ceny zvýšily pouze o 0,4 procenta, což byl nejmírnější meziměsíční nárůst v letošním roce, patří stále k nejvyšším v Evropě. Ze zemí EU je vyšší jen v pobaltských zemích, kde se inflace pohybuje v rozmezí od 21,6 do 24,8 procenta a neustále tam roste. Vyplývá to z analýzy, kterou dnes ČTK poskytla investiční společnost Portu. Meziročně spotřebitelské ceny v Česku v srpnu stouply o 17,2 procenta, zatímco v červenci činila meziroční inflace 17,5 procenta. Tempo růstu tak zpomalilo po 13 měsících. Údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

ECB zvýšila základní úrok dle očekávání o 0,75 bodu
08.09.2022 Evropská centrální banka (ECB) dnes na zasedání Rady guvernérů zvýšila svou základní úrokovou sazbu o rekordních 0,75 bodu na 1,25 procenta. Reaguje tak na silný růst inflace v eurozóně. Banka zároveň signalizovala, že bude úroky dál zvyšovat, a předpověděla, že průměrná roční míra inflace v eurozóně letos dosáhne 8,1 procenta.

Analytik: Hlavní světové i evropské akcie ztratily letos téměř 20 procent
01.09.2022 Světové i evropské akcie ztratily letos do konce srpna podle hlavních světových indexů téměř 20 procent hodnoty. ČTK to řekl analytik společnosti Portu Filip Louženský. České akcie podle indexu PX odepsaly v tomto období přes 17 procent. Z nejdůležitějších trhů oslabovaly nejméně britské a japonské akcie.

Investiční platforma Portu: Skoro polovina Čechů chce jít do důchodu v 60 nebo dříve, ale nejsou na to finančně připraveni
15.08.2022 Skoro polovina Čechů by ráda do důchodu okolo šedesátých narozenin nebo i dříve, šestina lidí dokonce už v 55 letech. Pětina dotázaných, jak ukázal letní průzkum Instant Research pro investiční platformu Portu, se vidí v důchodu na zahrádce, každý desátý si chce pořídit domeček u moře, stejné množství se chce věnovat vnoučatům, 7 % chce cestovat. Pětina lidí naopak na důchod nemá plány, ani ty finanční. A týká se to všech věkových kategorií do 54 let.

Analýza: Červencová inflace v ČR je po pobaltských zemích nejvyšší v EU
11.08.2022 Červencová inflace v ČR patří k nejvyšším v Evropě. Vyšší v zemích EU je pouze v Pobaltí. Ve světě ale jsou i země, kde je několikanásobně vyšší. Vyplývá to z analýzy společnosti Portu. V Česku meziročně vzrostly spotřebitelské ceny v červenci o 17,5 procenta.

ECB zahájila zvyšování úroků, euro je silně volatilní
21.07.2022 Evropská centrální banka (ECB) dnes zvýšila svou základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 0,50 procenta, ke zvýšení úroků tak přikročila poprvé od roku 2011. Zpřísňováním měnové politiky reaguje na rostoucí inflaci v eurozóně, rozsah zvýšení sazeb je přitom výraznější, než banka původně avizovala. ECB zároveň představila nový program nákupů dluhopisů, jehož smyslem je udržet pod kontrolou náklady na půjčky nejzadluženějších zemí eurozóny, jako je Itálie.

Analytici: Akcie ani po dramatickém propadu své dno zřejmě ještě nenašly
20.06.2022 Akcie na světových trzích, které zažily v minulém týdnu další dramatický propad, zřejmě stále ještě nenašly své dno. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Důvodem bylo především razantní zvýšení úrokových sazeb ve Spojených státech. Další vývoj bude podle nich záležet hlavně na měnové politice centrálních bank a na postupu války na Ukrajině.

Ceny komodit rostou, potraviny letos zdražily o desítky pct, ropa o polovinu
02.06.2022 Ceny komodit na světových trzích vesměs výrazně rostou, potraviny letos zdražily o desítky procent, ropa o polovinu, elektřina o 95 procent a zemní plyn o 123 procent. Ceny drahých kovů se zvyšují pomaleji, zlato stagnuje, stříbro zlevnilo. Výrazně klesla cena dřeva. Vyplývá to z dat, které ČTK poskytli analytici ke konci května.

Akciovým trhům se letos nedaří, žádný z velkých indexů není v plusu
01.06.2022 Akciovým trhům se letos nedaří, žádný z velkých indexů není podle údajů od ledna do konce května v plusu. Nejlépe se vedlo japonským akciím, které jsou do značné míry izolovány od dění ve zbytku světa, japonský Nikkei odepsal pouze 6,5 procenta. Naopak nejhůře se daří ruským akciím, řekl ČTK analytik investiční platformy Portu Filip Louženský. České akcie klesly letos o 8,1 procenta

České akcie ztratily letos přes osm procent, méně než většina akciových indexů
10.05.2022 České akcie ztratily podle indexu PX od začátku letošního roku k dnešnímu dni přes osm procent hodnoty, což je výrazně méně než většina hlavních akciových indexů. V nynější době panických výprodejů téměř všech aktiv je však extrémně těžké předpovídat další vývoj, shodli se analytici oslovení dnes ČTK. Index PX dnes uzavíral těsně pod úrovní 1300 bodů, když v prvním obchodním dni letošního roku skončil na úrovni 1416 bodů.

Inflace v dubnu stoupla na 14,2 procenta a poroste dál až k 15 procentům
10.05.2022 Meziroční inflace v dubnu stoupla na 14,2 procenta z březnových 12,7 procenta a dostala se na nejvyšší úroveň od prosince 1993. Vliv na to měly zejména ceny bydlení, pohonných hmot a potravin. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Podle ekonomů inflace v dalších měsících dále poroste a pravděpodobně překoná i patnáctiprocentní hranici a na dvojciferných úrovních zůstane po zbytek roku. Takto dramatický růst cen přitom bude podle nich vyžadovat ještě další zvyšování úrokových sazeb Českou národní bankou (ČNB). Analytici v této souvislosti také upozornili, že při takto vysoké inflaci je potřeba více než kdy jindy důvěryhodná a konzistentní politika ČNB.

Analytici: Původ inflace sahá před pandemii, vedle sazeb lze proti ní využít kurz
10.05.2022 Aktuálně vysoká inflace v Česku ve srovnání i s dalšími zeměmi EU má původ již ve vývoji ekonomiky před pandemií koronaviru, kdy byl napjatý trh práce v podobě nedostatku pracovních sil a rostoucích mezd. Následně k inflaci přispěla i uvolněná rozpočtová politika vlády během pandemie, díky které se do ekonomiky dostalo poměrně velké množství peněz. Dalším důvodem je pozdější a rychlejší nástup růstu cen energií ve srovnání s jinými státy. Vliv měl i vývoj na trhu nemovitostí. Vyplývá to z vyjádření analytiků oslovených ČTK.

Analytici: Inflace ještě stoupne k 15 pct., ČNB tak zřejmě zvýší sazby
10.05.2022 Meziroční inflace v dalších měsících dále poroste a pravděpodobně překoná i 15procentní hranici a na dvojciferných úrovních zůstane po zbytek roku. Takto dramatický růst cen přitom bude vyžadovat ještě další zvyšování úrokových sazeb Českou národní bankou (ČNB). K němu by měla rada ČNB přistoupit v červnu, tedy ještě před plánovanou částečnou personální obměnou. Vyplývá to z vyjádření ekonomů k dnešním údajům Českého statistického úřadu k dubnové inflaci. Analytici v této souvislosti upozornili, že při takto vysoké inflaci je potřeba více než kdy jindy důvěryhodná a konzistentní politika ČNB.

Analýza: Banky zvýšily úročení spořicích účtů až na čtyři procenta
18.04.2022 Banky zareagovaly na další růst úrokových sazeb České národní banky na pět procent zvýšením úročení spořicích účtů, které ale přesto vzhledem k dvojciferné inflaci výrazně prodělávají. Spořící účty hlavně díky vysoké konkurenci menších bankovních domů nabízí úroky kolem čtyř procent, kazí je ale četné podmínky, vyplývá z aktuální analýzy společnosti Portu. Inflace v březnu vyskočila na 12,7 procenta.

Analytici: Zlato zdražilo letos o šest procent, stříbro o sedm procent
04.04.2022 Ceny drahých kovů a komodit v prvním čtvrtletí rostly. Zlato zdražilo o téměř šest procent, stříbro o sedm procent. Ještě výrazněji, o desítky procent, stouply ceny ropy, zemního plynu či pšenice a kukuřice. ČTK o tom informovali analytici. Důvodem byla podle nich hlavně ruská invaze na Ukrajinu koncem února.

Analytici: Vyšší sazby rychle zdraží hypotéky, úroky vkladů stoupnou později
31.03.2022 Nárůst základní úrokové sazby centrální banky se projeví velmi rychle na zdražení hypoték a se zpožděním také na vyšším úročení bankovních vkladů. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Bankovní rada České národní banky dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na pět procent. Tak vysoko byla naposledy v roce 2001.

Americké akcie letos ztratily podle indexu S&P 500 devět procent
01.03.2022 Americké akcie od začátku roku ztratily podle indexu S&P 500 téměř devět procent. Německý index DAX a celoevropský Euro Stoxx 50 odepsaly přes 11 procent. Londýnský Index FTSE klesl od začátku roku o 1,2 procenta. ČTK to dnes řekl analytik společnosti Wood & Company Filip Louženský. Celý únor se podle něj nesl ve znamení konfliktu na Ukrajině, který se minulý týden rozhořel naplno a ovlivnil trhy po celém světě. Ty kvůli tomu navázaly na lednový pokles a povětšinou dál klesaly.
Související klíčová slova:
EUR | Tempo růstu | Gate | J&T | Jackson Hole | Cena platiny | Vysoké valuace | Zkušenosti | Akciové trhy | Platina | Inflace v září | Marže společností | Mince | Analytik Cyrrusu | Pokles sazeb | Trend | Bankéři | Pokles indexu | Investing | Patria Finance | PLATINUM | Vzestup inflace | Aktiva | Energetika | Reality | Investment Management | Index PX | Analýzy | Tuzemský průmysl | Zajímavé akcie | Lagardeová | Růst sazeb | Německý DAX | Cena pšenice | Český statistický úřad | Strach | Sankce | Úroky vkladů | Cena zlata | Burza | Rostoucí inflace | Dluhopisy zemí eurozóny | Základní úrokové sazby | Gold | Proražení | ČSOB | Největší banky | Vývoj cen akcií | Termínované vklady | Expobank | Sazby hypoték | Amazon | Růst cen | Snížení úrokových sazeb | Výhled | Vývoj ceny zemního plynu | Portu Filip Louženský | Africký stát | Inflace | Složené úročení | Vývoj měnového páru | Evropská měna | Investment management | Investiční platforma | Martin Chovanec | STOXX50 | Bankovní rada České národní banky | Michal Stupavský | Graf | Utahování měnové politiky | Fondee | ČSÚ | Vývoj ceny ropy Brent | Ceny aktiv | Průmysl | Úročení spořicích účtů | Centrální banky | Viceguvernér ČNB | Geopolitická situace | Zvyšování sazeb | Bělorusko | Deloitte | Vít Hradil | Covid | Vývoj ceny platiny PLATINUM | Ceny stříbra SILVER | Ceny elektřiny | Silně volatilní | HoReCa | Oldřich Dědek | Štěpán Hájek | CISCO | Raiffeisen | Ekonomiky | Výsledky firem | Investiční instrument | Maďarsko | Hrubý domácí produkt (HDP) | Vysoké ceny energií | Cenové hladiny | Doba vysoké inflace | Dow Jones | Bydlení | Peníze | Alibaba | Turecko | Brent | Politika | Očekávání | Státy eurozóny | Snižování sazeb | Evropské burzy | Palladium | Zvýšení sazeb | Míra nezaměstnanosti v EU | Americký S&P 500 | Invaze na Ukrajinu | Základní sazby | Cena elektřiny | Růst | Americký index | Příležitosti | Itálie | Golden Gate CZ Marek Brávník | Program kvantitativního uvolňování | Roční míra inflace | Trh práce | Spotřebitel | Turecká inflace | Kontrakty | Banky v ČR | Organizace S&P | Inflace v eurozóně | Index MOEX | Evropský statistický úřad Eurostat | Opatření | Meziroční růst | Portu | Další růst | Trh | Celoevropský Euro Stoxx 50 | Portfolio manažer | MSCI | CitFin | Ruská invaze na Ukrajinu | Odhady ČNB | Průměrné mzdy | Spořící účty | PwC | Ekonom společnosti | Index | Úroková sazba v eurozóně | Elektřina | Vývoj ceny stříbra | Nejistoty | Thajsko | Americká centrální banka | Kapitál | Ropa Brent | Červencová inflace v ČR | Posílení | Společnosti | PwC Petr Kříž | S&P | Unie | Akciové indexy | Christine Lagardeová | Vysoká inflace | Lukáš Novotný | Rozpočtová politika | Invaze | Rada guvernérů | Cukr | Inflace zpomaluje | Index Hang Seng | Kurz koruny | Vývoj ceny stříbra SILVER | Hang Seng | Investiční platforma Portu | Akciový index | Pozornost | Purple Trading Petr Lajsek | Energetický sektor | Statistický úřad | Cena komodit | Poptávka | Ceny zemního plynu | Snižování úrokových sazeb | Množství peněz | SNY | Německý index DAX | Historická minima | Obchodníci | Golden Gate CZ | Válka na Ukrajině | Finance | Dluhopisy | Růst úrokových sazeb | Analytici | Problémy | Index pražské burzy PX | Stříbro | Hlavní index Hang Seng | Finanční instituce | Vyšší sazby | Covid v Číně | Pokles cen | Ropa | Evropský statistický úřad | Globální akciový index | Komerční banka | Aktivita v podnikatelském sektoru eurozóny | Analytik Portu | Bulharsko | Česká národní banka (ČNB) | Historické mince | Realitní fondy | Platforma | ECB Christine Lagardeová | Ekonomové | USA | 3М | Měnová politika ČNB | Pandemie | Vývoj ceny platiny | Úrokové sazby | Zvyšování úrokových sazeb | Conseq Investment Management | Organizace S&P Global | ZEN | Japonský Nikkei 225 | Vývoj | Výnosy | Trading | Ekonomická aktivita v eurozóně | Úroková sazba | Meziroční inflace v září | Cena dřeva | Súdán | Ceny drahých kovů | Americké akcie | Wood & Company | Investice do nemovitostí | Chalupa na Vysočině | Volatilní | EUR/USD | Šéfka ECB | Další vývoj | Online platformy | Měnové politiky | G20 | Odvětví | Onemocnění | Fiskální politika | Petr Kříž | Sazby centrální banky | Centrální bankéři | Bezpečný přístav | Rozhodnutí centrální banky | Ruské akcie | Analytik Komerční banky | Malé banky | Obilí | Cenové pohyby | Cestovat po světě | Růst mezd | Snížení inflace | Růst cen nemovitostí | Sazby | Hlavní ekonom | Vladimír Vávra | Patria | Americký index S&P 500 | Tempo zdražování | Úrok | Investovat | MOEX | Průzkum | Firmy | Wood & Company Vladimír Vávra | Inflace v Česku | Banka Creditas | Ruská ropa | Repo sazby | Dlouhodobé investice | Argentina | Investování | Fed | Technologický Nasdaq | Generali Investments | Si Ťin-pching | Trhy | Jiří Tyleček | Walmart | FTSE | Rizika | Rada ČNB | Eurozóna | Zpřísňováním měnové politiky | Pšenice | Dluhopisový trh | Pokles cen akcií | Japonský Nikkei | Energetické společnosti | SSE Composite | Vysoké ceny | Riziková aktiva | CFIG | Hodnota dluhopisu | Bankovní asociace | Tesla | Inflace v USA | Komodity | Mzdy | Odhady analytiků | Investiční aktiva | Společnost | Domek u moře | Conseq | Kukuřice | Purple Trading | Ceny ropy Brent | MSCI All Country World | Vývoj na trhu | Riziko | Analytik | Trinity | Nájemné | Pražské burzy | Meta | Portfolio | Plyn | Vyšší úrok | Čína | Libanon | Ceny | Vyjádření ekonomů | Hrozba recese | Recese | Pokles | FTSE 100 | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Války | Ukrajina | Raiffeisenbank | Proinflační | Centrální banka | Evropské centrální banky | Ekonom Komerční banky | Vývoj na finančních trzích | Instituce | Důchod | Ceny zlata | Výnos | České akcie | Růst cen energií | ČEZ | Trinity Bank | 4fin | Vývoj měnového páru EUR/USD | Hongkong | Ceny energií | Rychlý růst cen | Jasný signál | ČNB | Analytik Purple Trading | Moskevská burza | Obchodování | Úroky | MSCI World | Eurostat | Prezident | Akciový index S&P 500 | Růst inflace | Cena mědi | Akciové trhy ve Spojených státech | Jednotná evropská měna | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Zprávy | Čínské trhy | Ceny ropy | XTB Jiří Tyleček | Údaje | Investiční společnost | Běžný účet | Růst spotřebitelských cen | Japonsko | Zemní plyn | Marže | Výrazné cenové pohyby | Prudký růst inflace | Přenos | Situace | Google | Stagnace | Konsensus | Costco | Euro STOXX | Golden Gate | Inflace v ČR | Guvernér | Index pražské burzy | Spotřebitelské ceny v Česku | HDP | Oživení ekonomiky eurozóny | Ekonom | Restrikce | Euro | Instant Research | Index euro | Radim Krejčí | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Politika ČNB | Tomáš Holub | Slovensko | Martin Gürtler | Míra inflace v eurozóně | Realitní sektor | ČTK | Odhad letošního růstu | Světové indexy | Guvernér ČNB | Ztráty | Česká národní banka | Meziroční inflace | Akcie | Target | Základní úroková sazba | Vývoj ceny | Analytik XTB | Češi | Společnost Google | Reuters | NGAS | Globální recese | Zvyšování cen | Kurz | Japonské akcie | Rekord | Výsledky | Míra inflace | Zdražování energií | Rychlý růst | Bankovní rada | Investice | Potenciál | Vyjádření analytiků | Oživení ekonomiky | Bod | Ekonomická aktivita | Regulace | Cyrrus | Fondy | Úročení vkladů | J&T Banka | Index MSCI | Bankovní domy | Burzy | Hospodářský růst | Export | Rusko | Vývoj ceny ropy | Signál | Unicredit | Petr Dufek | Zvýšení úroků | UniCredit Bank | Zhodnocení | Organizace | Česká spořitelna | Eva Zamrazilová | Globální akciové trhy | Valuace | Dvoutýdenní repo sazby | Plány | COVID-19 | Hypotéky | Nikkei | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | Macao | TIM | Marek Brávník | Objem | Investiční | Americké centrální banky | Bloomberg | Ceny stříbra | Silný růst | Vojenský konflikt | Míra | Riziko recese | Asociace | Index S&P 500 | Instrument | Hrubý domácí produkt | Tomáš Pfeiler | Rostoucí trend | Sójové boby | Zvýšení úrokových sazeb | S&P 500 | JDE | MT4 | Cena | Posilování kurzu koruny | Makroekonomické ukazatele | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Drahé kovy | Tempo inflace | DAX | Zbrojovky | Reputace | Akcie společnosti | Londýnský index | Zlato | Ekonomika | Denní graf | Míra nejistoty | Práce | Úspěch | Likvidita | ČNB dnes | Repo sazba | Banky | Ceny v Česku | Investiční společnosti | Investiční platformy | Očekávaný růst | Analýza | Data ze Spojených států | ČR | XTB | Akcie na světových trzích | Index MSCI All Country World | Zvyšování úroků | Program nákupu dluhopisů | Čínská ekonomika | Portfolia | Creditas | Obchodní ředitel | Jakub Seidler | Červencová inflace | Stoxx | Vývoj ceny zlata | Inflační tlaky | Prudké zdražování | Marek Mora | OPEC | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Equa Bank | Evropský index | Petr Lajsek | Největší pokles | Spotřebitelé | Program nákupů dluhopisů | Akcie v Hongkongu | Polsko | Nikkei 225 | Meziroční růst cen | Inflace v březnu | Velké banky | Základní úrok | Zdražování | Ropy | Generace Z | Úročení | Karina Kubelková | USD | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Cestování | Ekonomický dopad | Zvýšení základní sazby | Technologické tituly | Investing.com | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Vyšší zhodnocení | Dnešní čísla | Zpomalení ekonomického růstu | Obavy z recese | Akciové burzy | Propad | ANO | Tempo růstu spotřebitelských cen | Nemovitosti | Čínský statistický úřad | Aleš Michl | Ruská invaze | Nejistota | Investment | Ceny komodit | Indexy | Státní dluhopisy | Evropská centrální banka | Americká centrální banka (Fed) | ECB | Voda | Ekonomiky eurozóny | XTB Štěpán Hájek | Měnová politika | Index euro stoxx 50 | Inflační očekávání | ROCE | EU | Ekonomický výhled | Správce aktiv | Základní sazba | Ukazatele | Šíření koronaviru | Světové akciové indexy | Obchodované akcie | Banka | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Tchaj-wan | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot