Čtvrtek 21. listopadu 2024 10:34
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple ebook obchodování ropy
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple ebook obchodování ropy

Tempo inflace

C:\fakepath\Cesko-EU.jpg

Podmínky v průmyslu se v září opět zhoršily

01.10.2024 Podmínky v českém zpracovatelském průmyslu se v září opět zhoršily. Aktuální oslabení sektoru trvá od června 2022. Index nákupních manažerů (PMI) klesl na 46 bodů ze srpnových 46,7 bodu, uvedla dnes společnost S&P Global. Úroveň 50 bodů v indexu je předělem mezi růstem a poklesem sektoru.
img

Aktuální předpověď pro EUR/USD na 19. září 2024

19.09.2024 Federální rezervní systém poprvé po čtyřech letech snížil své úrokové sazby, a to hned o citelných 50 bazických bodů. K tomuto kroku vedlo nejen vytrvalé zpomalování inflace, ale také obavy americké centrální banky z možného sklouznutí ekonomiky do recese. Co je však skutečně překvapivé, je reakce trhu – dolar začal okamžitě výrazně růst. Důvod spočívá ve vyjádřeních Jeroma Powella. Šéf americké centrální banky okamžitě varoval trhy, aby neočekávaly, že uvolňování měnové politiky bude pokračovat stejným tempem. Podle něj Federální výbor pro volný trh zvažuje snížení úrokových sazeb o dalších 50 bazických bodů do konce letošního roku, ale bude se tak dít postupně. Vzhledem k tomu, že do konce letošního roku zbývají pouze dvě zasedání, znamená to snížení o 25 bazických bodů na každém zasedání. Vše však bude záviset na vývoji dynamiky makroekonomických faktorů. Vzhledem k tomu, že tempo inflace bude jistě zpomalovat, existuje možnost, že centrální banka do začátku příštího roku sníží své úrokové sazby pouze jednou. Právě proto začal dolar posilovat, protože trhy očekávaly agresivnější uvolnění měnové politiky.
img

Co můžeme příští týden očekávat od eura?

29.04.2024 V posledních dvou týdnech probíhala na trhu aktivní korekce eura v rámci sestupné vlny 3 neboli C. Podle mého názoru je konečně čas tuto vlnu ukončit. Proto je důležité, abyste pochopili, co přinese nadcházející informační pozadí. Bude pro jednotnou měnu pozitivní, nebo naopak?
img

Luis de Guindos navrhuje ještě chvíli počkat

27.03.2024 V předchozích přehledech jsem zmínil, že ECB už stanovila termín prvního uvolnění měnové politiky. Je ale důležité, abychom my oba pochopili, co jsem těmito slovy myslel. ECB bude ochotna snížit sazby v červnu, pokud bude inflace v následujících měsících dál klesat. Za splnění této podmínky má ECB všechny předpoklady být první ze tří centrálních bank, které začnou uvolňovat. Upřímně, před několika měsíci se tomu těžko dalo věřit. Po zamyšlení ale jiný scénář prostě neexistoval. Inflace v USA v posledních měsících nezpomalila a inflace ve Spojeném království je příliš vysoká na to, aby se dalo uvažovat o uvolnění politiky. Proto byla ECB jediným kandidátem na to, aby přešla k měkčí politice jako první.
img

Reálné mzdy ještě klesají, ale trend se již brzy obrátí

04.12.2023 Panovaly naděje, že ve druhé polovině roku reálné mzdy českých zaměstnanců začnou růst, ale zatím se tak ještě nestalo. Průměrná nominální mzda v Česku rostla ve třetím čtvrtletí tohoto roku o 7,1 %, ale vzhledem k 8% inflaci reálná mzda tudíž poklesla o 0,8 %. Tento výsledek odpovídá predikcím trhu, zatímco náš odhad i ČNB byl mírně pesimističtější. Bezprostřední reakce na finančních trzích byla takřka nezaznamenatelná, kdy koruna ztratila jen pár haléřů.
img

Záhada trhu: Proč růst technologických gigantů nezastaví pokles akcií?

30.10.2023 Zpráva amerického ministerstva obchodu naznačuje růst jádrové inflace, a to hlavně kvůli vyšším nákladům na bydlení. Vzhledem k předpokládaným škrtům ve výdajích na začátku roku 2024 ale většina odborníků očekává, že Federální rezervní systém úrokové sazby nezvýší, i když určitá rizika tu zůstávají.
C:\fakepath\USA5.jpg

Americká ekonomika ve čtvrtletí zrychlila růst na 4,9 procenta, víc než se čekalo

26.10.2023 Americká ekonomika ve třetím čtvrtletí zrychlila růst na 4,9 procenta z hodnoty 2,1 procenta ve druhém čtvrtletí. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedlo americké ministerstvo obchodu. Růst je nejsilnější od čtvrtého čtvrtletí 2021 a je větší, než se čekalo. Analytici odhadovali, že hrubý domácí produkt (HDP) v přepočtu na celý rok zrychlí na 4,2 procenta. Ekonomice pomohla spotřeba, která zůstává silná navzdory vyšším úrokovým sazbám, pokračujícím inflačním tlakům a řadě dalších domácích i globálních nepříznivých faktorů.
C:\fakepath\trader-16102023-43-zm.png

Forex: Česká koruna po pátečním oslabení zahájila týden mírný růstem

16.10.2023 Česká měna po pátečním poklesu zahájila týden mírným růstem vůči oběma hlavním světovým měnám. Vůči euru zpevnila o tři haléře na 24,67 EUR/CZK, k dolaru posílila o 14 haléřů na 23,38 USD/CZK. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
img

Ranní okénko - Jak se vyvíjí české HDP?

29.08.2023 Za pár minut Český statistický úřad zveřejní zpřesněný odhad českého HDP, včetně přírůstků jednotlivých složek. Prvotní odhad naznačoval mezičtvrtletní růst o 0,1 % a napříč celým trhem se očekává, že tento miniaturní růst bude potvrzen. Hlavním důvodem stagnující ekonomiky je stále nízká spotřeba, což by se ale mohlo změnit ve druhé polovině roku s klesající mírou inflace, byť v říjnu dojde k mírnému nárůstu v důsledku nižší srovnávací základny způsobenou přijetím tzv. úsporného tarifu jako kompenzace domácnostem, které se potýkaly s vysokým nárůstem cen energií.
img

Inflace je stále vysoká a letos už moc klesat nebude. Přesto se však Češi mohou „utlouct“ po dovolených, které tudíž markantně zdražují a ženou inflaci nad očekávání vysoko

10.08.2023 Spotřebitelské ceny v Česku v červenci rostly – dle očekávání – tempem 8,8 procenta. Jedná se od nejnižší úroveň meziroční inflace za celé období od prosince 2021. Zároveň jde o mírně slabší tempo inflace, než s jakým ve své prognóze počítala Česká národní banka – 8,9 procenta. V meziměsíčním pohledu však inflace v červenci vykázala vyšší úroveň, než se obecně čekalo. Ceny během července totiž poskočily o 0,5 procenta, zatímco tuzemští i zahraniční analytici oslovení agenturou Bloomberg čekali, že to bude nejspíše jen o 0,4 procenta.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Červnová inflace byla nižší, než čekala ČNB. Projevuje se ochlazení poptávky

13.07.2023 Červnová meziroční inflace 9,7 procenta byla o 0,4 procentního bodu nižší, než očekávala Česká národní banka (ČNB) ve své květnové prognóze. K pomalejší inflaci přispěla zejména nižší než očekávaná jádrová inflace, u které se projevuje ochlazení domácí poptávky. Dnes to uvedl ředitel sekce měnové ČNB Petr Král.
img

Maloobchod se snad už odráží ode dna

10.07.2023 Maloobchodní tržby bez prodejů automobilů klesají sice již více než rok, ale květen přinesl první pozitivní signál, jelikož v meziměsíčním srovnání byly tržby o 0,5 % vyšší. Meziročně tržby v maloobchodě za měsíc květen klesly reálně o 6,1 %.
img

Ranní okénko - Pokles reálných mezd brzdí vývoj v maloobchodě

07.06.2023 Série tuzemských dat pokračuje dnešním výsledkem maloobchodních tržeb. I přesto, že tržby s největší pravděpodobností setrvají v meziročním poklesu, výsledek by mohl přinést náznak zlepšení v podobě meziměsíčního růstu. V dlouhodobějším výhledu ale brzdí spotřebu domácností pokračující negativní vývoj reálných mezd, které blíže ke kladným číslům zamíří až v druhé polovině letošního roku. Z Německa již před pár minutami dorazil výsledek dubnové průmyslové produkce, která meziměsíčně rostla o něco pomaleji, než se očekávalo. U již včera zveřejněných továrních objednávek se naopak namísto očekávaného meziměsíčního růstu dostavil další pokles, byť méně razantní než v březnu.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Inflace v Německu podle unijní metodiky v květnu klesla na 6,3 procenta

31.05.2023 Míra inflace v Německu v květnu podle metodiky Evropské unie prudce klesla, dostala se meziročně na 6,3 procenta z dubnových 7,6 procenta. Dnes to v předběžné zprávě oznámil Spolkový statistický úřad. Růst spotřebitelských cen se tak dostal na nejnižší úroveň za poslední rok. Podle domácí metodiky pak meziroční míra inflace klesla na 6,1 procenta z dubnových 7,2 procenta.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Průzkum: Aktivita v ruském zpracovatelském sektoru se v dubnu dál zvýšila

02.05.2023 Aktivita v ruském zpracovatelském sektoru v dubnu rostla už dvanáctý měsíc za sebou, tempo růstu ale druhý měsíc za sebou zpomalilo. Pokles nových exportních zakázek se po více než roce zastavil, zatímco inflační tlaky nabraly na síle. Ukázal to průzkum mezi nákupními manažery, jehož výsledky dnes zveřejnila mezinárodní společnost S&P Global.
img

Ranní okénko - Inflace a trh práce v USA.co nás ještě čeká tento týden?

06.03.2023 Ekonomický kalendář pro tento týden plní především data z české ekonomiky počínaje průměrnou mzdou v 4Q22, kterou dnes ráno zveřejní ČSÚ. Následuje podíl nezaměstnaných (středa), bilance zahraničního obchodu (čtvrtek) a průmysl spolu s inflací (pátek). Právě inflace bude investory nejvíce sledovaný údaj. Po značném meziměsíčním nárůstu spotřebitelských cen v lednu (+5,8 %), odhadujeme pro únor citelné zpomalení (+0,5 %), což je shodou okolností i medián analytického odhadu. V eurozóně bude víceméně klid – nejdůležitější čísla vychází dnes (maloobchod a sentix index).
img

Český zpracovatelský průmysl: Ceny klesají, zakázky také

01.03.2023 Situace v českém zpracovatelském průmyslu se v únoru mírně zhoršila. Index nákupních manažerů poklesl z lednových 44,6 bodu na 44,3 bodu. České průmyslníky trápil především silnější propad nových zakázek. Za tím dle průzkumu stály dostatečné zásoby u zákazníků i vysoká inflace, která na odběratele dopadá. V důsledku nižších zakázek pak docházelo ke snižování objemu výroby. Zároveň je ale nutno dodat, že tempo snižování bylo nejmírnější od srpna loňského roku. I tak ale firmy pokračovaly v propouštění zaměstnanců.
C:\fakepath\Polsko-zloty.jpg

Míra inflace v Polsku se v lednu zvýšila na 17,2 procenta, čekal se větší růst

15.02.2023 Míra inflace v Polsku se v lednu zvýšila na 17,2 procenta z prosincové hodnoty 16,6 procenta. Ve své předběžné zprávě to dnes oznámil polský statistický úřad. Analytici čekali výraznější růst. Nejvíce se zvýšily ceny potravin a pohonných hmot.
C:\fakepath\eurusd-12022023-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (13.2.2023)

13.02.2023 V minulém týdnu jsme se nedočkali žádného obchodu podle mého týdenního komentáře. Nedošlo totiž k žádnému prolomení vstupní S/R zóny a týden tak byl bez obchodu.
C:\fakepath\trader-10022023-34-zm.png

Forex: Koruna se vůči euru drží na silných pozicích, vůči dolaru oslabila

10.02.2023 Česká měna se vůči euru dál drží na nejsilnějších pozicích od léta 2008. Kolem 17:00 se obchodovala za 23,71 EUR/CZK, oproti čtvrtečnímu podvečeru oslabila o dva haléře. Vůči dolaru ztratila 19 haléřů na 22,20 USD/CZK. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.
C:\fakepath\trader-10022023-32-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.02.2023 1) Spotřebitelské ceny v Česku v lednu meziročně stouply o 17,5 procenta. Tempo inflace zrychlilo, v prosinci byly ceny meziročně vyšší o 15,8 procenta. Proti prosinci se ceny zvýšily o šest procent, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Podle České národní banky (ČNB) i analytiků způsobilo zrychlení inflace zejména zdražení energií po konci úsporného tarifu a přechodu na cenové stropy. Analytici předpokládají, že od února se bude inflace snižovat, mimo jiné kvůli slábnoucí domácí poptávce.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Inflace v lednu vzrostla na 17,5 procenta, hlavně kvůli zdražení energií

10.02.2023 Spotřebitelské ceny v Česku v lednu meziročně stouply o 17,5 procenta. Tempo inflace zrychlilo, v prosinci byly ceny meziročně vyšší o 15,8 procenta. Proti prosinci se ceny zvýšily o šest procent, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Podle České národní banky (ČNB) i analytiků způsobilo zrychlení inflace zejména zdražení energií po konci úsporného tarifu a přechodu na cenové stropy. Analytici předpokládají, že od února se bude inflace snižovat, mimo jiné kvůli slábnoucí domácí poptávce.
C:\fakepath\ceska koruna-3.jpg

Meziroční inflace v Česku v lednu zrychlila na 17,5 procenta

10.02.2023 Spotřebitelské ceny v Česku v lednu meziročně stouply o 17,5 procenta. Tempo inflace zrychlilo, v prosinci byly ceny meziročně vyšší o 15,8 procenta. Vliv měly vzhledem ke konci úsporného tarifu pro domácnosti zejména ceny za energie, zdražilo také teplo, vodné a stočné i potraviny. Proti prosinci byly ceny pro spotřebitele v lednu vyšší o šest procent. Vyplývá to z údajů, které dnes na webu zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
img

Míra pesimismu ve výrobě roste, firmy v prosinci propouštěly

02.01.2023 Index nákupních manažerů pro výrobní sektor v prosinci mírně rostl, v souladu s tím, co jsme očekávali my i trh. Proti listopadu došlo ke zvýšení z 41,7 na 42,6 bodu a po třech měsících se podařilo zastavit sérii poklesů. Celkově ale index zůstává dále hluboko pod hranicí 50 bodů, což značí výrazné zhoršování zdraví českého zpracovatelského průmyslu.
img

Proč považuje Chorvatsko vstup do eurozóny jako bezpečnou cestu?

02.01.2023 Nejnovější člen EU – Chorvatsko, přijalo 1. ledna euro jako svou měnu. Díky tomu se stalo součástí jádra EU, čímž se usnadnily a zlevnily platby a země poskytla jejímu finančnímu systému záchrannou síť pro případ budoucích krizí. Země se chce připojit k schengenskému prostoru, to umožní Chorvatům jednodušší cestování po Evropě.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2022

30.12.2022 3. - Prezident Miloš Zeman na zámku v Lánech jmenoval Zdeňka Nekulu (KDU-ČSL) ministrem zemědělství. Za Nekulu dosud resort dočasně vedl vicepremiér Marian Jurečka (KDU-ČSL). Nekula nemohl být v prosinci spolu s celou novou vládou jmenován kvůli pozitivnímu testu na koronavirus.
C:\fakepath\trader-12122022-39-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.12.2022 1) Neúspěšný kryptoměnový boss z Jižní Koreje Ton Kwan, který je obviněn z podvodu a porušení zákona o kapitálových trzích, se podle jihokorejských úřadů skrývá v Srbsku. Informoval o tom dnes web stanice BBC. Obě země spolu nemají uzavřenou smlouvu o vydávání.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Inflace v listopadu zrychlila na 16,2 procenta, patřila k nejvyšším v Evropě

12.12.2022 Spotřebitelské ceny v Česku v listopadu meziročně stouply o 16,2 procenta. Tempo inflace se proti předchozímu měsíci zvýšilo, v říjnu činila 15,1 procenta. Meziměsíčně ceny stouply o 1,2 procenta, uvedl Český statistický úřad (ČSÚ). Podle České národní banky i podle analytiků údaje o inflaci zkreslují vládní regulace, ve prospěch vyšších hodnot působí loňské odpuštění DPH na energie, zatímco ke snížení směřují letošní úsporný tarif a odpuštění poplatků za obnovitelné zdroje. Celkově patřila inflace v Česku k nejvyšším v Evropě, uvádí analýza společnosti Portu.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Tempo meziroční inflace v listopadu zrychlilo na 16,2 pct z říjnových 15,1 pct

12.12.2022 Spotřebitelské ceny v Česku v listopadu meziročně stouply o 16,2 procenta. Tempo inflace zrychlilo, v říjnu byly ceny meziročně vyšší o 15,1 procenta. Analytici očekávali zvýšení o několik desetin procentního bodu. Meziměsíčně ceny stouply o 1,2 procenta. Vývoj byl ovlivněn zejména vyššími cenami v oddíle bydlení, dál zdražily i potraviny a částečně přispěla i nižší srovnávací základna loňského roku, v jehož posledních dvou měsících došlo k odpuštění DPH u elektřiny a plynu, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ).
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Statistici zveřejní údaje o vývoji spotřebitelských cen v listopadu

12.12.2022 Český statistický úřad (ČSÚ) dnes zveřejní údaje o vývoji spotřebitelských cen v listopadu. Analytici očekávají mírné zrychlení inflace, tempo růstu cen se podle nich zvýšilo o několik desetin procentního bodu proti říjnovým 15,1 procenta. Zároveň odborníci upozorňují, že v listopadu stejně jako v říjnu ovlivňují hodnotu inflace vládní opatření na omezení cen energií, bez nich by byl růst cen zhruba o dva procentní body rychlejší.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Analytici odhadují, že inflace v listopadu mírně zrychlila

11.12.2022 Meziroční inflace v listopadu zřejmě zrychlila o několik desetin procentního bodu z říjnových 15,1 procenta. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK, podle nichž je za mírným zrychlením růstu cen zdražení potravin a nižší srovnávací základna cen energií z loňského roku. Analytici upozorňují, že vykázanou inflaci stejně jako v říjnu zhruba o dva procentní body snižuje vliv úsporného tarifu na energie. Po jeho ukončení by tak mohla inflace v lednu znovu zrychlit. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní údaje o listopadové inflaci v pondělí.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Ekonomika bude příští rok stagnovat, inflace zpomalí, ukazuje průzkum MF

04.12.2022 Česká ekonomika bude v příštím roce stagnovat, hrubý domácí produkt (HDP) se zvýší o 0,1 procenta po letošním růstu o 2,4 procenta. Hospodářské oslabení způsobí zejména pokles spotřeby domácností v důsledku vysoké inflace. Růst cen by ale měl v příštím roce zpomalit na 9,7 z letošních 15,4 procenta. Ke dvěma procentům by se inflace měla vrátit v roce 2025. Vyplývá to z výsledků pravidelného průzkumu ministerstva financí k vývoji ekonomiky na základě prognóz 16 tuzemských odborných institucí.
img

Ceny výrobců rostly mírnějším tempem

16.11.2022 V říjnu ceny průmyslových výrobců rostly o 0,6 %, a po sérii překvapení tak výsledek dopadl zhruba v souladu s očekáváními. Proti výsledku ze září (+1,2 %) tak meziměsíční dynamika zpomalila, kleslo i meziroční tempo z 25,8 % na 24,1 %.
C:\fakepath\koruna2.jpg

Tempo inflace zpomalilo na 15,1 procenta, způsobilo to omezení cen energií

10.11.2022 Spotřebitelské ceny v Česku v říjnu meziročně stouply o 15,1 procenta. Tempo inflace výrazně zpomalilo, v září byly ceny meziročně vyšší o 18 procent. Meziměsíčně ceny klesly o 1,4 procenta. Podle analytiků i České národní banky (ČNB) výsledek inflace ovlivnilo započítání vládních opatření na snížení cen energií, bez nich by růst cen proti září zrychlil na 18,6 procenta. Pokles inflace pod deset procent očekávají analytici i ČNB v polovině příštího roku. Zpomalení tempa růstu cen znamená, že se Česko v evropském srovnání posunulo z desátého na patnácté místo nejvyšších inflací.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Analýza: Inflace v ČR byla v říjnu 15. nejvyšší v Evropě, v září byla desátá

10.11.2022 Říjnový pokles tempa inflace v Česku znamenal mezi evropskými státy posun z desátého na 15. místo nejvyšších inflací. Nejvyšší inflaci na starém kontinentě má dlouhodobě Turecko, nyní tam činí 85,5 procenta. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu. Spotřebitelské ceny v Česku v říjnu meziročně stouply o 15,1 procenta. Tempo inflace výrazně zpomalilo, v září byly ceny meziročně vyšší o 18 procent, oznámil dnes Český statistický úřad.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Tempo meziroční inflace v říjnu zpomalilo na 15,1 procenta ze zářijových 18 pct

10.11.2022 Spotřebitelské ceny v Česku v říjnu meziročně stouply o 15,1 procenta. Tempo inflace výrazně zpomalilo, v září byly ceny meziročně vyšší o 18 procent. Analytici očekávali zpomalení jen o desetiny procentního bodu. Meziměsíčně ceny klesly o 1,4 procenta. Vývoj ovlivnilo zejména promítnutí úsporného tarifu a odpuštění poplatku za podporované zdroje energie pro ceny elektřiny, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ).
img

Forex: Tuzemská inflace pravděpodobně zpomalila díky vládním opatřením

10.11.2022 Středem pozornosti dnes bude u nás tuzemská inflace za říjen a v hledáčku globálních trhů se ocitne zase americký vývoj spotřebitelských cen. Tuzemská inflace by měla vlivem vládních opatření, které tlumí ceny elektřiny pro domácnosti, zpomalit jak na meziměsíční, tak i na meziroční bázi. Nicméně nejistota odhadu je výrazná, a to s ohledem na nejasnou metodiku ČSÚ týkající se zohlednění úsporného tarifu v cenových statistikách. Americká inflace, která podle nás v meziročním srovnání opět zpomalila, nejspíše promluví do tržního ocenění trajektorie sazeb Fedu.
img

I se schodkem 295 miliard bude moci Fialova vláda stabilizovat veřejné finance, aniž by zvyšovala daně. Pomůže jí rapidní inflace a z ní plynoucí „inflační daň“

26.10.2022 Sněmovna dnes začíná schvalovat návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 295 miliard korun. Přestože se jedné o extrémně vysoké číslo, před rokem 2020 vlastně nemyslitelné, Fialův kabinet může s tímto deficitem a podobnými v dalších letech stabilizovat veřejné finance ještě během svého funkčního období, tj. do roku 2025. Aniž by přitom opravdu razantně škrtal nebo navyšoval daně.
img

Agentura Fitch ponechává rating Česka beze změny. Fialově vládě totiž pomůže dluh udržet poměrně nízko inflace a s ní související inflační zdanění lidí

23.10.2022 Agentura Fitch Česku včera pozdě večer potvrdila svůj dosavadní rating AA-. Výhled ale ponechává negativní. Negativní výhled uplatňuje už od svého posledního, květnového posudku. Vývoj zadlužení vidí Fitch pesimističtěji (cca 45 procent HDP už v roce 2023) než jiná vlivná agentura, Standard & Poor's (poblíž 40procent HDP až do roku 2025), která své ratingové hodnocení ČR zveřejnila minulý týden. I podle Fitche ale zadlužení ČR zůstane nižší, než je průměr srovnatelně hodnocených zemí.
img

Nová čísla MMF naznačují, že Fialova vláda může splnit své oba klíčové sliby. Stabilizuje veřejné finance, aniž by zvyšovala daně – to vše díky inflaci, která lidi „zdaňuje“ místo vlády

21.10.2022 Fialova vláda se zaklíná, že stabilizuje veřejné finance, aniž by zvyšovala běžné daně. Jsou to vlastně její dva zcela stěžejní sliby. A nepochybně podle jejich splnění či nesplnění bude před dalšími volbami posuzována její úspěšnost. Zdálo by se, že se chytla do pasti: může naplnit první slib, může naplnit slib druhý, ale nemůže splnit oba najednou. Ne tak docela. Vládě totiž mimořádně nahraje současná mimořádná inflace.
img

Ranní shrnutí (15.09.2022)

15.09.2022 Americké indexy zakončily včerejší seanci v plusu, ale rozsah tohoto pohybu se ani zdaleka nepřiblížil rozsahu výprodejů z předchozího dne. S&P 500 si připsal 0,34 %, Dow Jones se posunul o 0,10 % výše a Nasdaq vyskočil o 0,74 %. Russell 2000 získal 0,38 %.
img

Ranní okénko - Dorazí data o inflaci z ČR i USA

12.09.2022 Týden odstartuje česká inflace za srpen. Za působení protichůdných faktorů, snížení cen pohonných hmot oproti červenci, ale pokračující zdražování v oddíle bydlení, očekáváme navázání na zpomalující meziměsíční tempo inflace (z 1,3 % na 0,8 %). V meziročním srovnání inflace ještě poroste, z 17,5 % na 17,7 %. Konsensus trhu se také ukotvil na 17,7 %, ČNB ve své srpnové prognóze počítá s 19,3 %, ovšem prognóza zahrnovala vyšší číslo i pro červenec (18,8 % vs. 17,5 %).
img

Inflace po dlouhé době překvapuje nižším než očekávaným tempem

10.08.2022 V posledních měsících jsme si zvykli spíše na vyšší než odhadovanou inflaci, červencová statistika ale ukazuje opak. Namísto meziročního tempa o 17,9 % (medián tržního odhadu) a 18,8 % (odhad ČNB), inflace dosáhla jen 17,5 %. V červnu dosahovala 17,2 %.
img

Ranní okénko - Trh již zvažuje možnost, že Fed hikne o 100bb

14.07.2022 Bilance běžného účtu ČR během května pravděpodobně prohloubila deficit do blízkosti 25 mld. Kč (medián odhadů). V deficitu ji drží především vývoj obchodní bilance, jejíž saldo je na pozadí vysokých cen komodit od února záporné. V USA naváže na data o spotřebitelské inflaci statistika cen výrobců, od které se čeká stejné meziměsíční tempo (0,8 %) jako v květnu.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Hlavním motorem inflace v Německu jsou ceny energií, uvedli statistici

13.07.2022 Hlavním motorem inflace v Německu jsou vysoké ceny energií, bez jejich započítání by meziroční růst spotřebitelských cen v červnu činil 4,2 procenta. Dnes to v konečné zprávě o vývoji červnové inflace uvedl německý statistický úřad Destatis. Tempo inflace v červnu zpomalilo na 7,6 procenta z květnové hodnoty 7,9 procenta, podle údajů harmonizovaných s metodikou Evropské unie meziroční inflace v Německu v červnu klesla z 8,7 na 8,2 procenta.
C:\fakepath\trader-30062022-22-zm.jpg

Švédská centrální banka zvýšila základní úrok o půl bodu na 0,75 procenta

30.06.2022 Švédská centrální banka dnes zvýšila svou základní úrokovou sazbu v souladu s očekáváním o půl procentního bodu na 0,75 procenta. Jde o největší zvýšení za více než dvě desetiletí. S ohledem na inflaci, která je v této skandinávské zemi na 30letém maximu, chce banka ve zpřísňování měnové politiky pokračovat. Uvedla v tiskové zprávě.
img

Inflace přidala téměr dva procentní body, v květnu již na 16 %

10.06.2022 Růst spotřebitelských cen dosáhl v květnu meziročně 16,0 % (v dubnu 14,2 %). Inflace opět překvapila směrem nahoru, kdy převýšila i nejvyšší odhad (15,8 %). Meziměsíčně ceny vzrostly o 1,8 %, stejně jako o měsíc dříve.
img

Ranní okénko - Dnes se dozvíme složení bankovní rady ČNB

08.06.2022 Podíl nezaměstnaných v květnu podle našeho odhadu stagnoval na 3,3 % s prostorem pro odchylku směrem k 3,2 %. Pro korunový trh je dnes důležitý den. Prezident Zeman by měl ve 14h jmenovat členy do ještě třech neobsazených pozic v bankovní radě ČNB. Složení bankovní rady by tak mělo být konečně finální.
img

Bitcoin získává na popularitě jako zajištění proti inflaci. Jak to ovlivní medvědí trh?

02.06.2022 Během posledních šesti měsíců Bitcoin systematicky bořil hlavní mýty o jeho vhodnosti v různých makroekonomických situacích. Jak však kryptoměna klesala na lokální minima, trh viděl, že BTC není konkurentem zlata jako zajištění proti inflaci. Situace s UST a Luna Foundation ukázala, že je nebezpečné používat hlavní digitální aktivum jako rezervní fond kvůli vysoké pravděpodobnosti prudkého poklesu likvidity. Po aktualizaci lokálního minima na 25 000 USD se však aktivum začalo zotavovat a objevily se první signály, že BTC se vrací do globální ekonomické arény jako zajištění proti inflaci.
img

BREAKING: USDJPY padá kvůli snižujícím se výnosům

12.05.2022 Během čtvrteční seance klesá USD/JPY o více než 200 pips a vzdaluje se tak od 20letého maxima, kde se pohyboval na přelomu dubna a května. Výnosy z amerických dluhopisů prudce klesly kvůli spekulacím o jejich blížícím se vrcholu. Během dnešní seance se výnosy z 10letých dluhopisů snížily až na 2,87 % z nedávných úrovní v blízkosti 3,20 %.
C:\fakepath\trader-11052022-26-zm.jpg

Forex: Na jmenování Michla šéfem ČNB zareagovala koruna poklesem

11.05.2022 Koruna dnes oslabila vůči oběma hlavním světovým měnám. K euru si od úterního závěru pohoršila o 29 haléřů na 25,29 EUR/CZK. Vůči dolaru oslabila o 23 haléřů, a dnes kolem 17:00 se obchodovala v kurzu 23,98 USD/CZK. Vyplývá to z dat serveru Patria Online. Podle analytiků česká měna zareagovala poklesem na dnešní jmenování Aleše Michla novým guvernérem České národní banky (ČNB).
img

Kdo chce porazit inflaci, komu vadí drahé pohonné hmoty, ten investuje do akcií firem Orlen či MOL

09.05.2022 Slýcháme dnes často, že investování do akcií chrání před rapidní inflací, jakou právě zažíváme. Není to ale tak docela pravda. Jedna z mezinárodně nejvíce stahovaných odborných ekonomických studií posledních dvanácti měsíců, „Nejlepší strategie do inflačních časů“, vychází z amerických, britských a japonských dat za poslední takřka století. Tým autorů – zastoupeni jsou akademici i praktičtí ekonomové – v ní hledá odpověď právě na to, jak v době vysokého růstu cen investovat tak, aby výnos investice předčil tempo inflace. Bohužel, akciové investování rapidní inflaci zpravidla nepřebíjí.
img

Průmyslníci bojují s válkou a inflací statečně

02.05.2022 PMI index tuzemské průmyslové aktivity v dubnu mírně klesl na 54,4 bodu z březnových 54,7 bodu. Výsledek trhy překvapil pozitivně, tržní očekávání bylo znatelně níže (53,6 bodu), náš odhad byl naopak optimističtější (55,4 bodu). Dubnový pokles indexu jde zejména na vrub válečné nejistoty na straně jedné a vysoké inflace na straně druhé.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Inflace v Německu vystoupila na 7,4 procenta, maximum od znovusjednocení

28.04.2022 Tempo meziročního růstu spotřebitelských cen v Německu se v dubnu zvýšilo na 7,4 procenta, což je maximum od znovusjednocení Německa v roce 1990. V předběžné zprávě to dnes oznámil německý statistický úřad Destatis. Důvodem růstu inflace jsou vysoké ceny energií a další hospodářské následky ruské invaze na Ukrajinu. V březnu míra inflace po prudkém zrychlení činila 7,3 procenta.
img

Inflace trhá rekordy, ochrání před ní alternativní investování – do umění, vína i známek

15.04.2022 Máme rekordní inflaci za skoro 24 let. V březnu ceny meziročně vzrostly o 12,7 procenta, tedy nejvíce od května 1998. Inflace tak překonává očekávání, která byla už tak vyšponována. Počítalo se totiž inflací 12,4 procenta. Inflace ovšem překonává očekávání také svojí meziměsíční dynamikou. Meziměsíčně totiž činí 1,7 procenta, zatímco mezinárodní analytici oslovení agenturou Bloomberg předpokládali ve střední hodnotě svých odhadů růst cen mezi únorem a březnem „pouze“ o 1,4 procenta.
img

Pět neotřelých rad, jak bojovat se zdražováním potravin

13.04.2022 Ceny potravin rostou citelně a jejich růst ještě zrychlí. Letos se tak dočkáme nejvýraznější zdražení potravin od 90. let. Jak se mu bránit?
img

Inflace trhá rekordy, důchodci se proto dočkají třetí valorizace. Oproti loňsku dramaticky zdražují ještě i potraviny, nejlepší ochranou proti inflaci je sbírání známek, vína či umění

11.04.2022 Český statistický úřad dnes zveřejnil čísla k březnové inflaci. Vykázala hodnotu 12,7 procenta, nejvyšší od května 1998. Překonala tak očekávání. Počítalo s inflací pouze 12,4 procenta. Inflace ovšem překonává očekávání také svojí meziměsíční dynamikou. Meziměsíčně totiž činí 1,7 procenta, zatímco mezinárodní analytici oslovení agenturou Bloomberg předpokládali ve střední hodnotě svých odhadů růst pouze o 1,4 procenta.
img

Před inflací nejlépe ochrání sbírání poštovních známek – lépe než akcie nebo nemovitosti. Zhodnocení filatelistických sbírek překonává rapidní inflaci průměrně o 9 % ročně

11.04.2022 Český statistický úřad dnes zveřejní čísla k březnové inflaci. Bude obří. Alespoň tedy na poměry tohoto tisíciletí. Nejpravděpodobněji vykáže hodnotu 12,4 procenta, nejvyšší od května 1998. Nelze ovšem vyloučit, že bude vyšší i než třináct procent. V krajním případě může dokonce překonat hodnoty ze začátku roku 1998, kdy dvakrát po sobě vykázala úroveň 13,4 procenta. To by znamenalo, že ceny v Česku rostou nejvýrazněji od prvního roku jeho existence, konkrétně od prosince 1993.
img

Česku hrozí nejvyšší inflace za 30 let. Ochranu před ní nejspíše poskytne stříbro, umění, víno, zlato nebo bitcoin, nikoli však akcie nebo nemovitosti

10.04.2022 Český statistický úřad zítra zveřejní čísla k březnové inflaci. Bude obří. Alespoň tedy na poměry tohoto tisíciletí. Nejpravděpodobněji vykáže hodnotu 12,4 procenta, nejvyšší od května 1998. Nelze ovšem vyloučit, že bude vyšší i než třináct procent. V krajním případě může dokonce překonat hodnoty ze začátku roku 1998, kdy dvakrát po sobě vykázala úroveň 13,4 procenta. To by znamenalo, že ceny v Česku rostou nejvýrazněji od prvního roku jeho existence, konkrétně od prosince 1993.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Inflace v Německu v březnu zrychlila na 7,3 procenta

30.03.2022 Tempo meziročního růstu spotřebitelských cen v Německu v březnu výrazně zrychlilo na 7,3 procenta. Dnes to v předběžné zprávě oznámil německý statistický úřad Destatis, podle kterého byla podobná míra inflace v Německu naposledy na podzim v roce 1981. V únoru činila německá meziroční míra inflace 5,1 procenta. Ve srovnání s předchozím měsícem se v březnu ceny zvýšily o 2,5 procenta.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Inflace v Rusku v březnu vystoupila na 14,53 procenta, nejvýše od roku 2015

24.03.2022 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Rusku v březnu zrychlilo na 14,53 procenta z únorových 9,15 procenta. Inflace tak byla nejvyšší od roku 2015, oznámil včera ruský statistický úřad. Ceny přitom porostou i nadále, a to kvůli propadu kurzu rublu způsobenému sankcemi západních zemí kvůli ruské invazi na Ukrajinu, upozornila agentura Reuters.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Inflace v Německu po lednovém zpomalení v únoru zrychlila na 5,1 procenta

01.03.2022 Tempo meziročního růstu spotřebitelských cen v Německu po lednovém zpomalení na 4,9 procenta v únoru zrychlilo a míra inflace vystoupila na 5,1 procenta. Dnes to v rychlém odhadu oznámil německý statistický úřad Destatis. Ve srovnání s předchozím měsícem se ceny zvýšily o 0,9 procenta.
C:\\fakepath\\trader-15022022-20-zm.jpg

Forex: Česká měna dnes posílila k euru i dolaru na 24,38 EUR/CZK a 21,47 USD/CZK

15.02.2022 Koruna dnes posílila k euru i dolaru. Kolem 17:00 se obchodovala v kurzech 24,38 EUR/CZK a 21,47 USD/CZK. Oproti pondělnímu večeru získala k jednotné evropské měně 12 haléřů a k americké měně 19 haléřů. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
img

Inflace znovu při síle

12.01.2022 Meziroční tempo inflace dosáhlo v prosinci 6,6 % po předchozích 6,0 %, což bylo v souladu s naší i tržní prognózou. Meziměsíční přírůstek činil 0,4 %. Za celý rok 2021 činil meziroční růst spotřebitelských cen 3,8 %, díky ještě relativně ještě nízkému tempu inflace na začátku roku.
img

Ranní okénko - Prosinec měl přinést další zrychlení inflace

12.01.2022 Tuzemská spotřebitelská inflace podle nás v prosinci zrychlila z meziročních 6,0 % na 6,6 %, což je současně i medián tržního odhadu. Meziměsíčně počítáme se zdražením o 0,5 %. Za dalším citelným navýšením tempa růstu cen měla být především jádrová složka. Počítáme se zdražením zboží i služeb. Jádrová inflace podle našeho propočtu narostla z 7,8 % na 8,4 % na pozadí svižné domácí poptávky. Proinflačně bude opět působit oddíl dopravy, který odráží nadále vysoké ceny pohonných hmot.
img

Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA klesl na úroveň před pandemií

31.12.2021 Analýza Penn Wharton Budget Model ukazuje, že americké domácnosti s nízkými a středními příjmy utratily v roce 2021 za stejné produkty, které si koupily v roce 2020 nebo 2019, o 7 % více (v průměru se jedná cca o 3 500 USD). Pandemie koronaviru dle ekonomů tak prohloubila sociální nerovnost, protože chudé domácnosti nesou hlavní tíhu rostoucích cen. Větší část jejich rozpočtu jde totiž na položky, které prudce zdražily.
img

Inflace nabrala vražedné tempo

10.12.2021 „Lidé si v rámci pandemie utáhli opasky. Díky tomu narostly úspory domácností na rekordní úroveň. K povolení opasků však bohužel nedojde. Obří inflace postupně likviduje kupní sílu nashromážděných úspor,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Forex: Inflace opět popožene ČNB ke zvýšení sazeb

03.12.2021 Data zveřejněná v prosinci ukáží inflaci v blízkosti 6 % tlumenou odpuštěním DPH za energie. Průměrná mzda roste slušným tempem, ovšem většinu z něj umaže inflace. Průmysl zatím zůstává v útlumu. Maloobchodní tržby bez zahrnutí motoristického segmentu setrvají na podobných úrovních jako v minulých měsících, samotný prodej aut však pravděpodobně vykáže další pokles.
img

BREAKING: Německá inflace v listopadu výrazně vzrostla

29.11.2021 Meziroční tempo inflace v Německu dosáhlo v listopadu na 5,2 %. Jedná se o nejvyšší růst cen od roku 1993 a zároveň vzestup oproti předcházejícím měsícům. V říjnu dosáhl index spotřebitelských cen na 5,0 % YoY. Za zvýšeným tempem inflace stojí několik faktorů. Kromě globálních důvodů je příčinou cenového růstu také nízká základna z minulého roku, která hraje v Německu kvůli dočasnému snížení DPH ještě výraznější roli než v případě ostatních zemí.
img

Forex: Americký Fed je připraven začít s normalizací měnové politiky

14.10.2021 Finanční trhy se vrátily ke klidnější náladě. Americká inflace potvrdila předchozí úrovně a přetrvávající tlaky na růst cen. Záznam z posledního jednání amerického Fedu ukázal shodu na začátku utahování měnové politiky do konce tohoto roku. Dnešní kalendář nenabídne příliš nových impulsů pro trhy. Koruna se opět snaží vrátit k silnějším úrovním, v čemž ji podporuje rekordní úrokový diferenciál. Rizikem však zůstává americký dolar, který podle nás bude dále posilovat.
img

Forex: Koruna se zkouší vrátit k silnějším úrovním

13.10.2021 Americká inflace za září vzrostla na 5,4 % a jádrová na 4,0 %, což bylo přibližně v souladu s očekáváními trhu. Meziměsíční tempo inflace opět mírně zrychlilo na 0,4 %. Potvrdila se obava americké centrální banky, že růst cen je plošný a už není koncentrován jen v některých položkách. To bude pravděpodobně hlavním tématem i pro následující měsíce. Vrchol inflace v USA očekáváme až v prvním čtvrtletí příštího roku a až v delším horizontu bychom se měli dočkat nějakého zvolnění.
img

Inflace v Česku šokuje, může se letos vyřítit až k sedmiprocentní úrovni. Brzy přijde „Fialova drahota“

11.10.2021 Inflace v Česku letí vzhůru nad prakticky všechna očekávání, která přitom vůbec nebyla malá. V září vykázala v meziročním vyjádření hodnotu 4,9 procenta, nejvíce do října 2018. Trh ve střední hodnotě analytických odhadů počítal s růstem 4,6 procenta. Česká národní banka pak ve stále aktuální prognóze předpokládala pro září inflaci jen 3,2 procenta. Koruna v reakci na zveřejnění údajů o inflaci znatelně posiluje, neboť se zvyšuje pravděpodobnost ještě přísnějšího utahování měnových šroubů České národní banky, tedy růstu základních úrokových sazeb.
img

Ranní okénko - PMI poskytne nové údaje o problémech v dodavatelských řetězcích

01.10.2021 Z českých údajů je dnes na řadě PMI ve zpracovatelském sektoru a měsíční statistika státního rozpočtu ke konci září. ČNB včera přistoupila k razantnímu kroku, když navýšila hlavní úrokovou sazbu o 75bp na 1,50 %. Silnější, než předpokládané navýšení vedlo ke skokovému posílení koruny vůči euru z 25,50 na 25,30. Aktuálně se kurz pohybuje u 25,34. Vzhůru se po rozhodnutí vydaly také výnosy státních dluhopisů. Ze zahraničních událostí je dnes nejdůležitější inflace v eurozóně. Z USA odpoledne dorazí statistika osobních příjmů a výdajů.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Americká centrální banka zatím bude velmi opatrná

20.09.2021 Americká centrální banka bude jen opatrně naznačovat blížící se začátek utažení měnové politiky. Předstihové indikátory v eurozóně ukážou na zpomalující expanzi výroby i služeb. Volby do Spolkového sněmu Německa mohou přinést větší volatilitu na evropský trh. V Číně se bedlivě sleduje vývoj potíží společnosti Evergrande. Maďarská centrální banka pravděpodobně tento týden opět zvýší úrokové sazby. Čeští centrální bankéři by opět mohli verbálně signalizovat ochotu urychlit tempo zvyšování úrokových sazeb.
img

Česko zažívá inflační šok, inflace může stoupnout až na 5 %. Srpnová inflace vyrazila dech všem, koruna zpevňuje na nejsilnější úroveň od propuknutí pandemie

10.09.2021 Srpnová inflace vyráží dech. Poprvé od listopadu 2008 překonává v meziročním vyjádření hranici čtyř procent. S velkým přehledem tak překonává všechny expertní odhady a předpoklady, včetně toho České národní banky.
img

Po včerejším překvapení v ČR je dnes s inflací na řadě USA

11.08.2021 Dnes je na řadě, z globálního pohledu, hlavní údaj týdne. V USA vyjde červencová inflace. Trh si po 5 měsících citelných přírůstků meziroční míry inflace slibuje stagnaci, či nepatrné zvolnění z 5,4 % r/r na 5,3 % r/r. Meziměsíčně by tak inflace činila 0,5 % po červnovém tempu 0,9 %. Statistika by i nadále měla být ovlivněna výkyvy především v jádrové složce vlivem znovuotevření ekonomiky. Důležité bude, zda inflační tlaky budou nově pozorovatelné ve více kategoriích. V červnu stálo za zhruba polovinou zvýšení inflace jen šest komponent spotřebitelského koše. V ekonomickém kalendáři dnes nejsou jiné důležité údaje.
img

Forex: Inflace v USA by měla slábnout

11.08.2021 Od spotřebitelských cen v USA se čeká zpomalení růstu zejména v případě automobilů, ale bedlivě sledovat se budou i ceny nedávno probuzených služeb. Debata o přechodnosti současné zrychlené vlny inflace je stále živá. V ČR bude finanční trh pravděpodobně ještě vstřebávat včera zveřejněný výsledek inflace, neboť domácí kalendář je prázdný.
img

Forex: Vyšší inflace posílila korunu jen na chvilku

10.08.2021 Dnes zveřejněný investorský ZEW index v srpnu klesl ve složce hodnotící výhled výrazně pod odhady. V subindexu hodnocení současných podmínek došlo ke zlepšení, i když to mírně zaostalo za očekáváním. Nicméně nálada na globálních trzích zůstává pozitivní, když akciové trhy jsou podporovány pozitivní sezónou zveřejňování korporátních výsledků. Akciové trhy v USA i Evropě dnes rostou. Dolar vůči euru mírně posílil.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Koruna dnes mírně posílila k euru, vůči dolaru naopak ztrácela

20.07.2021 Koruna dnes posílila k euru o pět haléřů a smazala tak část pondělních ztrát. V 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 25,65 Kč/EUR. K dolaru naopak česká měna oslabila o čtyři haléře na 21,80 Kč/USD.
img

Forex: Meziroční inflace v eurozóně dále poroste

16.07.2021 Americký Fed signalizuje připravenost začít utahovat měnovou politiku. Inflace v eurozóně vykáže mírnou revizi dolů. V druhé polovině roku by však měla bezpečně přesáhnout úroveň dvou procent. Americké maloobchodní tržby podle našich odhadů v červnu zpomalily po předchozím silném růstu. Zadržená poptávka z dob lockdownu se vyčerpala a tržby se začínají stabilizovat. Koruna umazala ztráty z nedávné korekce, nicméně její další posilovaní bude pomalejší. Její další osud je v rukou volatilního eurodolaru.
img

Ranní okénko - Zvýší dnes ČNB úrokové sazby?

23.06.2021 Maďarská centrální banka včera zvýšila v souladu s očekáváním úrokovou sazbu z 0,6 % na 0,9 % a započala tak cyklus měnového utahování, které se bude v dalších měsících odvíjet především od vývoje inflace. Dnes je na řadě ČNB. Rozhodnutí, zda se centrální bankéři odhodlají k navýšení úrokových sazeb již nyní či až v srpnu na pozadí nové makroekonomické prognózy, není zcela jednoznačné. Dle posledních vyjádření členů bankovní rady je ale dnešní zvýšení hlavní úrokové sazby z 0,25 % na 0,5 % velmi pravděpodobné.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Koruna k euru dnes stagnovala, k dolaru mírně posílila

07.06.2021 Koruna dnes vůči euru stagnovala na 25,44 Kč/EUR. Kolem poledne sice o několik haléřů zpevnila ke 25,40 Kč/EUR, zisky ale neudržela. K dolaru česká měna posílila proti pátečnímu závěru o čtyři haléře na 20,87 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Koruně se dnes dařilo, k euru posílila pod 26 korun

13.04.2021 Koruna dnes posílila k oběma hlavním světovým měnám. Vůči euru zpevnila od pondělního podvečera o devět haléřů na 25,94 Kč/EUR a k dolaru o 12 haléřů na 21,75 Kč/USD. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online kolem dnešních 17:00.
img

Powellova tisková konference - hlavní body

17.03.2021 Úrokové sazby zůstanou na současné úrovni do té doby, než se výrazně zlepší situace na trhu práce a inflace překročí na nějaký čas inflační cíl.
img

Ceny v Česku rostou nejpomaleji od roku 2018, mohou však opět vystřelit

10.03.2021 Růst cen v Česku zvolňuje. V únoru vykázala inflace své nejpomalejší meziroční tempo od roku 2018. Činila 2,1 procenta. Trh ve střední hodnotě odhadů analytiků oslovených agenturou Bloomberg očekával setrvání míry inflace na lednové úrovni 2,2 procenta. Česká národní banka však ve své aktuální prognóze předpokládá pro únor inflaci dokonce výrazně nižší, na úrovni 1,7 procenta.
img

Český průmysl zažívá vzmach, jako ten německý i světový. Když nyní vláda ten český vypne, svět tuzemskému průmyslu uteče, což způsobí nedozírné škody

01.03.2021 Výrobní podmínky v tuzemském zpracovatelském průmyslu se letos v únoru citelně zlepšovaly, ačkoli ne až tak výrazně, jak se předpokládalo. Příslušný index společnosti Markit vykázal v únoru hodnotu 56,5 bodu. Tato hodnota zachycuje vývoj podmínek v průmyslu. Pokud je vyšší než padesát bodů, dochází z měsíce na měsíc ke zlepšení. Hodnota dosahuje více než padesáti bodů nepřetržitě od loňského září.
img

Komentář Raiffeisenbank: PMI ve výrobě hlásí další expanzi výroby

04.01.2021 Index nákupních manažerů ve výrobním sektoru předčil i ty nejoptimističtější odhady, když se v prosinci vyšplhal z hodnoty 53,9 na 57,0. PMI ve výrobě je tak na dosah úrovně 57,2 z dubna 2018. Tuzemské zpracovatelské PMI rostlo již osmý měsíc v řadě, což ukazuje na nepřerušený trend zotavení od jarního propadu způsobeného příchodem pandemie.
img

Český výrobní sektor dál expanduje

04.01.2021 Index nákupních manažerů v prosinci vzrostl na 57,0 bodu z předchozí úrovně 53,9 bodu. Je tak nejvýše od dubna 2018. Výsledek přebil i náš na trhu nejoptimističtější odhad 55,0 bodů. Medián odhadů činil 54,3 body. Překvapení sice není až tak veliké ve světle předchozího silného nárůstu těchto indikátorů v eurozóně, ale přece jen s ohledem na pandemickou situaci v ČR je to velmi příznivý výsledek.
img

ČNB ponechává sazby na stávající úrovni

17.12.2020 Dnešní zasedání bankovní rady České národní banky nepřekvapilo, když bylo rozhodnuto o zachování všech tří úrokových sazeb na stávající úrovni. Repo sazba tak zůstává na hodnotě 0,25 %, diskontní sazba na 0,05 a lombardní sazba na 1 %. Více informací o argumentech, které bankovní radu přiměly k ponechání sazeb beze změny se dozvíme na tiskové konferenci za účasti guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka, jejíž začátek je plánován na 15:45.
img

Růst cen průmyslových výrobců byl pouze přechodný

16.12.2020 Ceny průmyslových výrobců v listopadu překvapily poklesem o 0,5 % oproti říjnu, přičemž i ten nejpesimističtější tržní odhad počítal pouze se stagnací. Říjnové navrácení cen (po šesti měsících) do meziročního růstu tak bylo jen krátkodobé a v listopadu ceny výrobců opět sklouzly do záporného teritoria, konkrétně na -0,1 %.
img

Spotřebitelské ceny v Česku rostou nejpomaleji za více než rok. V příštích měsících inflace dále zpomalí, nelze však stále vyloučit zvýšení úrokových sazeb ČNB v roce 2021

10.12.2020 Míra inflace v Česku v říjnu dosahovala nejnižší úrovně za poslední více než rok. V meziročním vyjádření vykázala hodnotu 2,7 procenta. Pomaleji ceny rostly naposledy v lednu 2019. Ovšem loni v únoru, červnu, září a konečně říjnu rostly stejným tempem. Od loňského října však vždy tempem vyšším. V příštích měsících bude růst cen nadále zpomalovat, a to až k úrovni dvou procent v příštím roce. V cenách se totiž výrazněji projeví hospodářský útlum spojený s poklesem dynamiky růstu mezd a také efekt navýšené základny meziročního srovnání.
img

Ranní okénko - Tempo inflace zřejmě dále kleslo

09.11.2020 Po nabitém kalendáři minulý týden, budou nastávající dny z pohledu ekonomických dat klidnější. Hlavní událostí bude tuzemská inflace spotřebitelských cen za říjen, která pravděpodobně dále snížila meziroční tempo. Z eurozóny dorazí první ukazatele sentimentu za listopad a průmyslová výroba za září.
Související klíčová slova: Prolomení vstupní S/R zóny | Odhad vývoje ekonomiky | Uvolněné měnové politiky | ČSA | Filip Louženský | Ontario Teachers | Zvyšování cen | Války | Vývoj | Češi | Allwyn | Data z trhu práce | Jana Steckerová | Belviport Trading | TV Nova | DPH | Průměrná míra nezaměstnanosti | EUR | Spotřebitelské výdaje | Přijmout euro | Riziko inflace | Sazka Entertainment | Investiční firma | Standard & Poor's | Kurz kuny | Snížit úrokové sazby | Hlavní úrokové sazby | Podnikatel | Žebříček nejbohatších | Signet Bank | Ceny nemovitostí ve Švédsku | Očekávání | James Bullard | Inflace v září | Evropské centrální banky | Poslanci | T-Mobile | Nikl | Obchodování na Energetické burze | Souhrnný indikátor | Alternativní investice | Inflace v Německu v květnu | Pro investory | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Dalibor Šafařík | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Analytik XTB | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Evropská komise | Investice | Britská centrální banka | Stravenkové firmy | Saldo běžného účtu | Potenciál | Support | Sev.en Energy | Akvizice | Lednová inflace | Index aktivity | Společnost Seznam.cz | Česká měna dnes | Dění na světových burzách | Škoda Auto | Ifo | Úspěšnost strategie | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | ČNB Jiří Rusnok | Šéf Fedu Powell | Intervence | E.ON | Jaroslav Tupý | Diverzifikace | Pokles cen energií | Rekord | Raiffeisenbank | Oživení ekonomiky | Hnojiva | Creditas | IHS | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Obchodní seance | Portu Filip Louženský | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Členské státy Evropské unie | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Digitální aktiva | Český průmysl | PKN Orlen | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Předseda představenstva | Price Action | Společnost E.ON | Lagardeová | Průměrné mzdy | Cenné papíry | Výnos | Goldman Sachs | Delta | Šéf Fedu | Index DOW | Pandemický program | ČEZ | Nikkei | Commodities | Důvěra v ekonomiku | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Akciové investování | Změny HDP | Americký akciový trh | Odhad HDP | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | JPY | Mezinárodní investiční banka | Investing | Nejvýraznější růst | Spotřebitelské inflace | Tescan Orsay Holding | Posílení české měny | Růst hrubého domácího produktu | Marian Jurečka | Jiřina Lužová | IT skupina | Posilování dolaru | Brent | Německá společnost | ÚOHS | Peníze | Nikola | Petr Král | Strach | Russell 2000 | Ukazatel | Sebekázeň | Týdenní shrnutí | Meziroční růst cen | Rozhovor | Medvědí trh | Prognóza | Běžný účet platební bilance | Měny | Americký Fed | Nepřipravenost | Investiční strategie | Geely | Zpravodajství | Pohonné hmoty v Česku | Burza | Bankovní rada ČNB | Představitelé ČNB | ZEW index | Ruská společnost | Emise skleníkových plynů | Vysoké ceny energií | Snížení poptávky | Valná hromada | Růst trhu | Burzy | Ceny elektřiny | Zastropování cen | Proražení | Posílení koruny | Česká pošta | Export | Akcie Ahold Delhaize | Zastavení poklesu | Většinový podíl | Euroskupina | EUR/CZK | Odhad růstu HDP | Vládní opatření | Energetická společnost | Hospodářské dopady pandemie | Akcie Novavax | Burza cenných papírů | Škoda | Ekonom společnosti | Společnost Rohlik | Fialova vláda | Ekonomická aktivita | Regulace | Zavedení eura | Měnový fond | Hospodářské výsledky | Tovární objednávky | Ahold Delhaize | Fitch Ratings | Jiří Cihlář | Růst tržeb | GBP/USD | P.A. | Zvýšení sazeb | UniCredit Bank | Finanční trh | Aircraft Industries | Inflační cíl | Stratégové | Dnešní statistika | Ruské ropy | Investoři | Vlnový pattern | Bank of England | Americké ekonomiky | Další růst | Nejistoty | MiFID II | Výnosy z amerických dluhopisů | Negativní sentiment | Škoda JS | Inflační čísla | Index PPI | Finančník | Kapitál | FedWatch | Kontrakty na ropu | Inflace v lednu | Červencová inflace | Posílení | Dluhopisové výnosy | USD | Magnát | Kč/USD | Pivovar | Makroekonomická prognóza | Akciové trhy v Evropě | Petrus Advisers | Extrémní růst | CRHC | Plány | Funkční období | Energetické akcie | Kč/EUR | KDU-ČSL | Trh s nemovitostmi | Zisk | Průmyslová výroba v Německu | Daniel Křetínský | Jestřábí komentáře | Americký S&P 500 | Cestování | Elektrické vozy | Německý DAX | Sodexo | BP | Silnější kurz | Patria | Chřipka | Analýzy | Evropské ekonomiky | Turecká inflace | Obchodní ředitel | Spotřebitelský sentiment | Pozitiva | Hlavní události | Belviport Trading Limited | O2 | Cenové tlaky | CZK | Býčí sentiment | Zvýšení úrokové sazby | Akcionáři | Automobilka Škoda | Kabinet | Skupina PPF | Investovat | Vít Hradil | Avast | Výrobce pneumatik | Patria Online | Hospodářský vývoj | Analytik Purple Trading | S&P | Den daňové svobody | Úroková sazba | Pražská burza cenných papírů | Vesa | Hospodářské dopady | Mimořádný růst | Ton Kwan | Dovoz | Unie | České firmy | Rohlik Group | Sloe | Deflace | TIM | Inflace v Rusku | Investiční banka | Penzijní fondy | České hospodářství | Praha | Gen Digital | Kryptoměnový boss | Ekonomický kalendář | Prezident | Valná hromada ČEZ | Hazardní hry | ApeCoin | Investing.com | Petrochemická společnost | Kevin Tran Nguyen | ZEW | Obrat trendu | Národní loterie | Výsledky | Fenomén | Ekonomické oživení | Globální ekonomiky | ČNB Petr Král | Státy Evropské unie | Inflační tlaky | Průzkum | Minulá výkonnost | Dnes ČNB | Bank of America | RBI | Nejdůležitější události | Retracement | Cenový růst | Následky pandemie | Energie | Odhad inflace | Úsporný tarif | NKÚ | Růst inflace | Minimální mzda | Tržní úrokové sazby | US500 | Čeští centrální bankéři | BHS | Boom | Kurz jenu | Kapitálové rezervy | Budějovický Budvar | Objem | Home Credit & Finance Bank | Indikátory v eurozóně | Snížení DPH | Jednotné měny | Greenpeace | Colt CZ | RWE Gas | Vývoj měnového páru | Sociální nepokoje | Zákonodárci | Luboš Komárek | Velké firmy | Americké centrální banky | Závěr roku | Aktivity v Rusku | Národní měny | Sloučení | S&P Global | Firmy | Energetický a průmyslový holding | Předstihové indikátory | Bydlení | Hlavní úroková sazba | Snížit emise | Agentura Bloomberg | RWE | Ředitel ČEZ | Výhled růstu české ekonomiky | Studie | Data z průmyslu | MPO | Škoda Group | Nástroj | Reakce trhů | Zpráva | Ekonomické dopady | Cestovní ruch | Inflace v Česku | Cenová hladina | Měna | EPH | Švédská centrální banka | Hrubý domácí produkt (HDP) | Hypotéky | Ceny ropy | Státní rozpočet | Nasdaq | Současná situace | Aktuální hodnoty měny | Přijetí | Deficit | Lukáš Kovanda | Zasedání Fedu | Jackson Hole | Margot | Pokles produkce | Celková inflace | Nárůst cen ropy | OPEC | USD/PLN | Breakout strategie | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Bloomberg | Nová prognóza | GBP | Liberty Steel | Ptačí chřipka | Maloobchod | Centrální banky | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Vesa Equity | Pivovary Staropramen | Hospodářský propad | Index Ventures | Ministerstvo obchodu | Zprávy | PMI ve výrobě | Dolary | Reálné mzdy | Federální rezervní systém | BREAKING | Cenový šok | Ceny zemědělských výrobců | Stavebnictví | Britský statistický úřad | Asie | Dnešní makroekonomické ukazatele | Instituce | Cohn Robbins Holdings Corp. | Silný růst | Ropa Brent | Vladimír Dlouhý | Dobrá data | Purple Trading Jaroslav Tupý | Vyhlídky | BBC | CZ | Ratingové hodnocení | Průmyslová výroba | Kongres | Listopadová inflace | Výdělky | Alstom | EDF | Natland | Zvýšená volatilita | Program nákupu aktiv | Tapering | Reakce trhu | Pokles tržeb | Pandemie nemoci COVID-19 | Trh | Sulut Airways | Komise | University of Michigan | Licence Sberbank CZ | Války na Ukrajině | Erste Bank | Viktor Orbán | Výrazný růst | České koruny | Čeští exportéři | Časový plán | Korekce | Zpřesněný odhad | IMG Bohemia | Výrazný pokles | Fiocchi Munizioni | Společný podnik | AA | Vývoj ekonomiky | Pražské burzy | WISE | Průzkumy | Česká bankovní asociace | Zveřejnění výsledků | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Euro | Energetická společnost ČEZ | Francie | Vietnam | Konkurenceschopnost | Pokles HDP | Práva ke značce | S&P/ASX 200 | Propad | Philip Lowe | Hlavní měny | Marka | Trigger | Sazby ČNB | Turecko | Kupní cena | Obchodní systém | Rating | Alligator | Pandemie koronaviru | Tescan Orsay | Borgis | Koronavirová pandemie | Microsoft | Spotřebitelská inflace | Akcenta | ANO | Hrubý domácí produkt | Podnikatelé | Sázka | Automobilky | Pomoc Ukrajině | Národní ekonomická rada vlády | Drahé energie | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Alternativní investování | Realitní magnát | Zahraniční obchod | Představenstvo | Pojišťovny | Medián | Paušální daň | Výpadky | Graf | Carlyle | Telco | Ekonomové | Gazprom | Akciový index | Centrální banka | Životní prostředí | Přehled | Zpráva o inflaci | Plyn | LYNX | Pár EUR/USD | Omezení pohybu | Spotřebitelská nálada | Výnosové křivky | Čistý zisk | Jádrová inflace | Hospodaření | Zveřejněná data | Fed | Americká centrální banka | Růst spotřebitelských cen | Andrej Babiš | Institut Ifo | Poslanci Evropského parlamentu | Finance Bank | Březnová inflace | Ruský trh | Spolková vláda | Měsíční data | Luis De Guindos | Údaje o inflaci | Běžný účet | Analytik Cyrrusu | Zastropování cen elektřiny | Reuters | Portu | Český miliardář | Klíčový údaj | Situace na Ukrajině | Investment | Předpokládaný růst | Nákup plynu | Data z americké ekonomiky | Obchody | PIE | Utahování měnové politiky | Deficit zahraničního obchodu | Deficit veřejných financí | Pozornost | Time-Frame | BHS Štěpán Křeček | Firma | EURUSD | J&T | Česká měna | EP | S&P 500 | Strategie Ondřeje Hartmana | Ministr práce | Firma Belviport Trading | Zvýšení úrokových sazeb | Obchodování | Rychlý růst | Zemní plyn | Předseda | Evropské investiční banky | Americký dolar | Zvýšení základní úrokové sazby | Rekordní inflace | Snížení sazeb | Cena akcie | Indikátory sentimentu | Komentář Raiffeisenbank | ČEZ Daniel Beneš | Události roku | Zvýšení základní sazby | Financovat | Kryptoměna | Mezinárodní skupina | Majitel | Říjnová inflace | Globální akciový index MSCI | Míra | Hospodaření státu | Úroky | Daniel Beneš | MT4 | Uniles | Krungsri Bank | Belviport | Očekávání analytiků | Investiční banky | Předstihové ukazatele | ERÚ | Air | Káva | Ceny akcií | Prosincová inflace | Skupiny PPF | TABAK | MUFG | Ázerbájdžán | ECB | Ceny | Technologie | Energetická krize | Hypoteční sazby | Finální odhad | ČNB | Rumunsko | Horší data | Evropská unie | VW | Akcie Microsoft | Jiří Rusnok | Pokles | Americké ministerstvo obchodu | Prognóza ČNB | Globální inflace | Blesk | Země EU | Americké společnosti | Jan Vejmělek | LIBOR | Tržní očekávání | Americká ekonomika | Zelené investice | Nejistota | Podpora | Roční výnos | Čepro | Doporučení | Americká společnost | COVID-19 | Vesa Equity Investment | Česká republika | Společnost XTB | Sberbank | Tempo poklesu | Repo sazba | Zestátnění | Ukazatel inflace | Index PX | Daně | Lídři | Inflace v červenci | Trh práce v USA | OECD | Budvar | Ekonomická předpověď | České HDP | Pokles indexu | Pozitivní sentiment | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Konsorcium | Centrum | Zisky | Ekonom UniCredit Bank | Vlny koronaviru | Oslabení koruny | Bankovní rada České národní banky | OKD | Intervence na devizovém trhu | Japonský export | Růst výnosů | DPH u elektřiny | Starwisata Air | Přehled o dění na světových burzách | Zvýšení ceny | Jiří Tyleček | Trinity Bank | Vice | Breakout | F-35 | Drahota | Silky | Růst cen | Signál na akcie | Vývoj úrokových sazeb | Dluhový strop | RSI | Cohn Robbins | Německá vláda | Výdaje | Index nákupních manažerů (PMI) | Financování | ČSÚ | Finance | JDE | Makroekonomické ukazatele | Omezení dodávek | Generali Investments | Index nákupních manažerů | Royal Mail | Margin | Odhad letošního růstu | Francouzská společnost | Ekonomický a strategický výzkum | Růst úroků | Celkový deficit | USDJPY | Czechoslovak Group | Společnosti | Maďarský forint | Expobank | Ceny zboží | PPF Telco | Rozhodnutí ČNB | Termínové kontrakty | Line | EGAP | Strojírenské firmy | Vyšší ceny | Nájemné | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | TA3 | Zvýšení inflace | Průměrná mzda | Cena | NÚKIB | České dráhy | COIN | CME | Colt CZ Group | Hospodářský růst | BAT | Tržní sazby | Inflace v Maďarsku | Akcenta CZ | WTI | Automobilka Škoda Auto | Bod | Miliardy korun | Zemědělci | Polský zlotý | Reserve Bank of Australia | Guvernér australské centrální banky | Data PMI | Únorová inflace | Bankéři | Spekulace | Konjunkturální průzkum | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Domácnosti | Cena ropy | Porušení zákona | Plzeňský Prazdroj | Ontario Teachers' Pension Plan | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Inflace | Utáhnout měnovou politiku | Kellnerová | Markéta Šichtařová | Tržby | Marže | Účet platební bilance | Situace | Státy EU | Německý Ifo index | Struktura | Bilance běžného účtu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Borealis | Zkušenosti | Ursula von der Leyenová | Nové zakázky | Počet žádostí o podporu | Spotřební daně | Paroplynové elektrárny | Vstupní S/R zóny | USD/CZK | IHS Markit | Ukončení činnosti | Sentiment spotřebitelů | Statistiky | FXstreet | Moneta | Arbitráž | Ceny v eurozóně | Spolkový statistický úřad | FX | Růst mezd | Sazby beze změny | Kurz | Home Credit | Omezení pohybu kapitálu | Evropská centrální banka | IFO index | Inflace v říjnu | ISM | Unicredit | Světová válka | Analýza EUR/USD | CME Group | Poptávková inflace | UST | Shrinkflation | Obchodní podmínky | Vládní koalice | Pandemie nemoci | Aktivum | Naše prognóza | DIA | Aircraft | Licence Sberbank | NortonLifeLock | Růst cen v Česku | Destatis | Měď | Úspory | Ekonomický institut | Proinflační | Konsensus | Analytik | AUD | Šmejc | Ranní okénko | Ondřej Hartman | Předvolební průzkumy | Chorvatsko | Predikce | Analytici | Právo | Kurz koruny | Vysoká inflace | Hospodářství | Amcor | Equity | Tuzemská inflace | LPL Financial | Gigafactory | Globální akciový index | Ekonomická krize | Cenové stability | USA inflace | Zasedání ECB | Portfolia | Poptávka | Expert | Vývoz | Energetické firmy | Týdenní zpráva | Ziskovost | Miliardy eur | Recese | Rostoucí ceny plynu | Mzdový růst | Capital Partners | CZK/EUR | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Digitalizace | Společnost EDF | Výrobní index | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Sekce měnové | Signály | Společnost Rohlik Group | Meziměsíční inflace | Růstový trend | Příjmy a výdaje | Americké státní dluhopisy | Prime | František Táborský | Inflace ve Spojeném království | Štěpán Křeček | Frank | Ministři | ERM | Miroslav Novák | Inflace v listopadu | Růst čínské ekonomiky | Goodyear | Britské národní loterie | Americká centrální banka (Fed) | Patria Finance | Ceny energií | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Americké indexy | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Pšenice | Fitch | Rychlý růst mezd | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Společnost Allwyn | Finanční skupina | Provozovatel loterií | Základní sazby | Polská centrální banka (NBP) | Rizika | Eurozóna | Analytik Komerční banky | Vyšší volatilita | Intervenovat na devizovém trhu | Americké banky | Rostoucí inflace | Petrus | OSN | Soud | Společnost ČEZ | Měsíční report | Cena elektřiny | Agentura Fitch | PMI indexy | Inflace cen | Předpovědi | Mince | Ceny plynu | ROCE | Státní distributor paliv | Růst HDP | Benzín | Rostoucí ceny | Růst cen nemovitostí | Trend | Živnostníci | Obchodovat | Adidas | Hodnota sloučené společnosti | Správkyně Sberbank CZ | Záhada | Míra inflace | Antivirus | Windfall tax | Zdražování ropy | Energetika | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Průmyslová výroba v eurozóně | Nařízení | Sazba hypoték | Americký Senát | BTC | Aktivita v ruském zpracovatelském sektoru | Indexy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Vývoj inflace | Oživení poptávky | Mezinárodní měnový fond | Guvernér centrální banky | Průmysl | Oslabení kurzu | Bulharsko | Firma Avast | Napjatá situace | Podnikání | Pyramida | Tempo růstu | Sbírka známek | Pokles akcií | GfK | Snížení daně | Natland Group | NBP | Ministerstvo dopravy | Zdražování energií | Nejvyšší růst | Ceny pohonných hmot v Česku | Pokles realitního trhu | Analýza společnosti | Akciové trhy | Struktura HDP | Úrokové sazby | Deficit zahraničního obchodu Spojených států | Allwyn Entertainment | Europoslanci | Moneta Money Bank | Varování | Spotřebitelské ceny v Česku | Hospodářské soutěže | Družba | Viceprezident ECB | Situace na trhu | Reporty | Temelín | Long | EdF | Rally | Bankovní rada | DAX | CPI Property | Co bude | Aktiva | Osobní příjmy | Pražský městský soud | Pokles inflace | Časopis Forbes | Cenový strop | České měny | Negativní vývoj ekonomiky | Business | Drahé kovy | Emise oxidu uhličitého | Camelot LS | Indikátor | Barclays | Základní úrok | Pokles cen | Prodej aut | Růst ceny | Akcie O2 | Odhad růstu ekonomiky | Veřejný dluh | Tempo růstu ekonomiky | Mezinárodní investiční banka (MIB) | Vysoké inflace | Řešení energetické krize | Raiffeisenbank a.s. | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | ČBA | Cena benzínu | Fiskální politiky | Debata | Long signál na akcie | Zdravotnictví | Long signál | Diskontní sazba | Hliník | Sentix | Japonské úřady | Německý statistický úřad | Smartwings | Erste | Omnipol | Výsledek voleb | Orlen Unipetrol | Signet Bank AS | Air Bank | RTL | Trinity | FOREX | Prodeje automobilů | Vlnová analýza | Majetek | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Řetězce | Životní minimum | Zrychlení inflace | Sentiment | Maďarská centrální banka | Breaking | Zasedání centrální banky | Ekonomika | Politika | PLN | Zdanění | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Dnešní seance | Novavax | Novinky.cz | ECOFIN | Poplatky | Forint | Společnost Allwyn Entertainment | Karel Komárek | Evergrande | Další vývoj | Citibank | Pomoc firmám | Ekonom | Akcenta Miroslav Novák | Optimismus | Pokles průmyslové výroby | Průměrná míra inflace | Dnešní kalendář | Klaus Zellmer | Trader | Zasedání amerického Fedu | Očekávání trhu | Měnové politiky | Výrazná inflace | Expobank CZ | Koncern Volkswagen | Tomáš Holub | Živobytí | Historická maxima | Byznys | Elektřina | Camelot LS Group | Dohoda o brexitu | Invaze | Proticyklické kapitálové rezervy | Varianty koronaviru | Zhodnocení | Proinflační působení | Dolar | Míra inflace v Polsku | Parita | Jiří Šimáně | Ceny zlata | Výhled | FOMC | Kukuřice | Auta | Federální rezervní banky | Komerční banky | Americké ministerstvo | Rada ČNB | Průměrná nominální mzda | Hodnoty měny | Colt CZ Group SE | Ethereum | Embargo | Počasí | Propouštění | Zaměstnanci | Politika Fedu | Čerpací stanice | Evropský trh | Medvědi | Lumius | Finanční trhy | Modrá pyramida | Statistický úřad | ČNB Luboš Komárek | Klid | Negativní vývoj | Cyrrus | Data o inflaci | Expanze | Jiří Šmejc | Sentix index | Růst cen energií | Znovuotevření ekonomiky | Fondy | Provoz britské národní loterie | Výnosy státních dluhopisů | Bílý dům | Situace v Číně | Vývoj obchodní bilance | Cenové hladiny | Schodek | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | USD za barel | Nejvyšší kontrolní úřad | Konsensus trhu | Jaderné elektrárny | Vývoj cenové hladiny | Průměrná úroková sazba | Obchodní bilance | EU | Energetické společnosti | Problémy | Zpomalení růstu | Mezinárodní banky | WP | BUX | Ceny plynu a elektřiny | Norská centrální banka | Členské státy | Majoritní akcionář | Člen rady guvernérů | Ruský Gazprom | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Výrobci elektřiny | Měnová politika ČNB | Evropský akciový trh | Inflace v Německu | Objem investic | ODS | Plánované obchody | Ropa | České vlády | Holding Agrofert | Investiční skupiny | Americká inflace | Rozvoj | Asociace exportérů | Transakce | Snížení spotřební daně | Premiér Fiala | Ekonomka | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Innogy | Růst nezaměstnanosti | Vzestup inflace | Oslabení české koruny | Hry | Zaměstnanost | MIB | Cenový vývoj | Spotřeba domácností | Index MSCI | Cena transakce | WISE Air | Inflace v březnu | Prazdroj | Meziroční růst spotřebitelských cen | Finanční sektor | Silný pokles | Loterie | Renáta Kellnerová | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Thomson Reuters | Zvyšování úrokových sazeb | Guvernér Rusnok | RBA | FED sazby | Christine Lagarde | Růst aktivity | Indikátor důvěry | Souhrnný čistý zisk | | Dlužníci | Obchod | Indexy PMI | Navýšení úrokových sazeb | Nová vláda | Data z Německa | Sberbank CZ Jiřina Lužová | Oslabení | Zemní plyn (LNG) | Nominální mzda | Pohonné hmoty | EIA | Sberbank CZ | Pandemická situace | Rusko | Smíšené výsledky | Čínský výrobce | Ceny výrobců | Žádosti o podporu | Akcionář | Purple Trading | Miliardy USD | Odvolací soud | Poradce | Vicepremiér | Zeekr | Obchodní den | Evropské méně | Zkušenost | Hodnota indexu | Signál | Ekonomický výhled | Zdražování | S/R zóny | Green:Code | Sev.en | Energetické krize | Člen bankovní rady | Ředitelka | Britská vláda | Pips | Britské loterie | Komerční banka | CV90 | ADP | Přijetí eura | Kupní síla | Trhy | Ropy | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Reorganizační plán | Devizové rezervy | Prodejní ceny | Forex trader | Společnost | Časové období | Důchody | Jednání ČNB | Sázky | ASX 200 | Zhoršený sentiment | Forbes | Akcez | Dynamika mezd | Firemní dluhopisy | Utažení měnové politiky | Negativní výhled | Generální ředitel | SEC | Úvěrový rating | Očekávaná inflace | ASX | Slovensko | Rozšíření | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Mimořádné zasedání | Nálada | CPI Property Group | Indikátory | Tisková konference | Eura | Vysoké ceny | Nízká nezaměstnanost | Sulut Airways Indonesia | Organizace | Ropovod TAL | Posilování USD | Ceny stavebních prací | Ceny pohonných hmot | Investiční skupina PPF | Úrokové náklady | Růst | Banka Creditas | One Ticket | RegioJet | Polská centrální banka | Pojišťovací společnosti | Příjmy | JPMorgan | OMV | Finanční situace | Výroba v Německu | Michal Brožka | Zajištění | Objem prostředků | Home Credit & Finance Bank (HCFB) | Investování do akcií | Snížení inflace | Colt | Pandemie | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | Index | Lockdown | Martin Gürtler | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Cenové stropy | Ceny nemovitostí | Arca | ISM index | Šéf chorvatské centrální banky | Volby | Panasonic | Vyšší úroveň | Penta | Omezení cen plynu | Úrokové sazby České národní banky | Dnešní ekonomický kalendář | Cíle | Bezpečnost | Zlotý | Novinky | Unipetrol | Silná koruna | Africký mor prasat | Výkyvy | Osobní výdaje | Obchodní nastavení | Schodek státního rozpočtu | Světové ceny potravin | Banky | Německý průmysl | Český statistický úřad (ČSÚ) | Ges Group | Africký mor | Komplexní analýza | Dow Jones | Analýza indikátorů | Ekonomické zotavování | Ministr vnitra | Staropramen | Benchmark | Česká inflace | Úvěr | Šance | Bankovní rady ČNB | Sanofi | Česká bankovní asociace (ČBA) | Turów | Dopady války na Ukrajině | Společnost S&P Global | ČD-Telematika | Seznam.cz | Podnikání na kapitálovém trhu | Růst cen zemního plynu | Oživení globální ekonomiky | Covid | Výrobní ceny | Návratnost | Omezené dodávky | Zbyněk Stanjura | Odvětví | Šok | Hodnota dluhopisu | XTB Jiří Tyleček | Úrokové sazby ČNB | Dna | Investiční společnosti | Maďarsko | Průmyslníci | Next Finance Markéta Šichtařová | Výrobní sektor | Zpráva amerického ministerstva obchodu | Parita kupní síly | Mzda | Nedostatečné dodávky | Poradenství | Německá energetická společnost | Korunový trh | Cílová cena | Konference v Jackson Hole | Investiční platformy | David Vagenknecht | Prodeje aut | Banka | Cohn Robbins Holdings | Vakcinace | Tržní hodnota | VaR | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | Christine Lagardeová | HCFB | PX Pražské burzy | Ropovod | Ekonomické aktivity | Inflace v USA | Analytička | Arca Investments | MF | Igor Kim | Dopady pandemie | Pozitivní signál | Úrok | Středoevropské měny | Ekonomiky | Měnová politika | Next Finance | Tesla | Agrofert | Stabilita | Negativní dopad | Vstup do eurozóny | Mitsubishi UFJ | Prohlášení | Regulační úřad | Zpřísňování měnové politiky | Prognózy ČNB | Ekonom BHS | Smrskflace | APA | Miliardář | Problémy v dodavatelských řetězcích | Bilance zahraničního obchodu | Zdravotní péče | Správkyně Sberbank | Marketingová komunikace | Evropská komise (EK) | Předpověď | Zpomalování inflace | Škoda Transportation | Daňový balíček | Ekonomický růst | Vzestupný trend | Krize | Automobilka | Asociace | KKCG | Průlom | PPF | Vyšetřování | Pražská burza | Křetínský | Žebříček nejbohatších Čechů | Meziroční inflace v Německu | Reálná mzda | Americký trh | Údaje | Začínající hospodářský propad | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Didier Pfleger | Mitsubishi UFJ Financial Group | Zamyšlení | Vyšší mzdy | Základní úrokové sazby ČNB | Důvěra investorů | Zkapalněný zemní plyn | Aktuální ceny akcií | Obchodovat s akciemi | Volby v Německu | Snižování cen | Důvěra investorů v ekonomiku | Kupující | Kuny | Riziko recese | MUFG Bank | Ekonomiky eurozóny | Výrobci potravin | Tendr | Historická zkušenost | Short | Aktivisté | Růst cen průmyslových výrobců | Podíl nezaměstnaných | Agentura APA | Proinflační faktory | Důvěra spotřebitelů | Ministr průmyslu a obchodu | Intel | Ahold Delhaize (AD) | Investiční společnost | Nemovitosti | Stříbro | Práce | Finanční polštář | Národní rozpočtová rada | Cukr | Spoření | Evropská investiční banka | NAFTA | Komerční nemovitosti. | Podniky | Arbitráže | Polský zlotý a maďarský forint | Společnost S&P | Očkování | Data ze Spojených států | Česká antivirová firma | Index spotřebitelských cen | Český výrobní sektor | Američané | Volatility | Penále | Ministr financí | Ceny v Česku | Lehman Brothers | Rubl | Rozpočet | Etnetera | xStation5 | Vývoj eurodolaru | Propouštění zaměstnanců | Vývoj na trhu | Internetové obchody | Schodek rozpočtu | Červnová inflace | City | Pandemie covidu-19 | Vývoj na dluhopisovém trhu | Volkswagen | Důvěra v českou ekonomiku | Guvernér ČNB | Instrument | Koruna dnes | Inflace v eurozóně | Německo | USD/JPY | Štěstí | Ruská centrální banka | Mitsubishi | Dopad vysokých cen energií | Růst české ekonomiky | Zrychlení růstu | Akciový trh | Inflace spotřebitelských cen | Seznam.cz média | Viceprezident | Ztráty | Nálada na globálních trzích | Automotive | FXstreet.cz | Bilance | Ceny zemního plynu | Inflace v Polsku | Orbán | Tomáš Vlk | Aktuální Price Action | MWh | Naplnění prognózy | Koš | Míra inflace v Maďarsku | EK | Investování | Společnost Seznam.cz média | Koncern | Akumulace | Kotace | Oslabování koruny | Pracovní den | Státní podpora | Mzdy | Camelot | GEN | RTL Hrvatska | Wise | Zadlužení | Obchodníci | Ukazatele | Státní dluhopisy | Pozice | Nízká inflace | Dluhopisy | Trading | Platební bilance | Předsedkyně Evropské komise | Výrobce letadel | Důvěra v ekonomiku ČR | Oslabení kurzu koruny | Situace na trhu práce | Cíl cenové stability | Čína | Inflace v ČR | Koruna | Tchaj-wan | Generali Investments CEE | ČR | MIFID | Zasedání bankovní rady | Kompenzace | Stabilita sazeb | Zlepšení nálady | Růst cen ve výrobě | KOSPI | Ministerstvo financí | Rating Česka | Guvernér | Nouzová opatření | Rezistence | Úrokový diferenciál | USA | Zemědělství | Geopolitické dění | Riziko | Zpracovatelský průmysl | Výraznější pokles | Sazby | Short pozice | XTB | NERV | ECB Luis De Guindos | EET | Zveřejnění výsledků HDP | Miliardy dolarů | Jan Frait | Hlavní ekonom | Bankovní asociace | Deloitte | Infineon | Ocenění | Burze | MOL | Meziroční inflace | Výkon | Americký kongres | Státní veterinární správa | Česká vláda | Domácí poptávka | Zásobníky | Zajištění proti inflaci | Úroková míra | Tržby v maloobchodě | Míra inflace v Německu | Tým FXstreet.cz | Průmyslová výroba v září | Statistika | Další pokles | Nejlepší strategie | Vývoj ceny | Německá inflace | ONS | Indonésie | Ruská ekonomika | Emise | Akcie Adidas | ČNB úrokové sazby | Výsledky amerických voleb | Intervenovat | LNG | Dodavatelské řetězce | Radovan Vítek | Válka na Ukrajině | Ohlédnutí | Nejbohatší | Více peněz | Výsledek inflace | Globální vývoj | Prodej | Nervozita | Investiční | České Radiokomunikace | Cena plynu | Snížení daní | Bitcoin | Výkonnost | Česká ekonomika | Zdražování potravin | Vepřové maso | Pochybení | Dění na Ukrajině | Růst poptávky | Hospodářské oživení | Budoucnost | Těžařská firma | Tempo růstu spotřebitelských cen | ERM-2 | Partners | Vakcína | Rozhodování | Index CPI | Opatření | Skupina ČEZ | Setkání ministrů financí eurozóny | Aktuální předpověď | Česká koruna | Realitní skupina CPI Property Group | Krypto | Zlato | Hypomonitor | HDP | Obchodní řetězce | Jozef Síkela | Restrikce | Maloobchodní tržby | Eskalace konfliktu | Rozhodnutí bankovní rady | Likvidita | CL | PBOC | Přehled o dění | Fond | Společnost Lumius | Blue chips | Podnik | PMI index | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Kurzy | Statistici | Voda | CETIN | Restrukturalizace | Objednávky | Inflační očekávání | Růst průměrné mzdy | Ocelárny | Viceprezident ECB Luis de Guindos | Náměstek ředitele | BH Securities | Výrobní aktivity | Boris Vujčić | Ropovody | Premiér Viktor Orbán | Analytik Portu | Uhlí | Omikron | Fiocchi | Index PMI | Průměrná cena | Komodity | Analýza | Vyšší inflace | Trhy v USA | Správa | Síkela | Miliardy | Výnosy | Česká národní banka (ČNB) | Pension Plan | EP Commodities | INDO Defence | Devizové rezervy ČNB | Kryptoměny | Cohn Robbins Holdings (CRHC) | Investiční doporučení | Akcie Ahold Delhaize (AD) | Koronavirus | Centrální bankéři | Investiční skupina | Konfederace | Investor | Zlepšení | Zvyšování sazeb Fedem | ČTK | Daně z mimořádných zisků | Měnové podmínky | Devizy | Generální ředitel ČEZ | Česká průmyslová výroba | Výrobní inflace | Ruský finančník | CEE | Česká národní banka | Tescan | Infrastrukturní plán | Silky Zdeňka Porybného | SPD | Inflační šok | Pokles reálných mezd | ONE | Bavlna | Návrh PPF | Základní úroková sazba | Markit | Umění | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Tematické investování
Tématické reporty
Tematicky zaměřené ETF
Temelín
Temenos
Tempa navyšování dividend
Templeton China A (acc) USD
Tempo ekonomického růstu
Tempo hospodářského růstu
Tempo hospodářského růstu Číny

Následující klíčová slova

Tempo navyšování dividend
Tempo očkování
Tempo poklesu
Tempo poklesu vývozu
Tempo růstu
Tempo růstu americké ekonomiky
Tempo růstu britské ekonomiky
Tempo růstu CPI
Tempo růstu CPI v USA
Tempo růstu čínské ekonomiky
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít