Fundamentální analýza
„Šance, že Amerika se v příštích 12 měsících vyhne recesi, se nadále zvýšily.“ Uvedla to banka Goldman Sachs poté, co byla v minulém týdnu reportována data z amerického trhu práce. V USA za měsíc srpen vytvořilo 187 tisíc nových pracovních míst a růst průměrného hodinového výdělku v meziměsíčním srovnání byl 0,2 %. Takže pozitivní vývoj.
Naproti tomu, globální růst je stále ohrožen zpomalováním ekonomické aktivity v Číně. Aktivita čínského sektoru služeb v srpnu rostla pomalejším tempem, než se očekávalo, a to především v důsledku zadrhávající se zahraniční poptávky. Index nákupních manažerů (PMI) Caixin China Services dosáhl v srpnu hodnoty 51,8, což je méně než očekávaná hodnota 53,6 a červencová hodnota 54,1, Je to nejslabší výsledek indexu za posledních osm měsíců.
Oslabování čínské ekonomiky má vliv na australskou ekonomiku, která má s Čínou významné obchodní styky, protože Austrálie je významným producentem komodit, které do Číny vyváží. I to je důvodem, proč Australská centrální banka ponechala úrokovou sazbu beze změny na hodnotě 4,10 %.
Zaostávající výkon čínské ekonomiky je také rizikem pro ceny ropy. Aby toto riziko Saúdská Arábie snížila, tak oznámila plány na prodloužení omezení těžby do konce roku 2023. Podle Goldman Sachs je aktuálně trh s ropou v deficitu 2,3 milionu barelů denně.
Technická analýza
Vývoj ceny ropy máme na následujícím grafu.
Graf č.1: Ropa Brent na D1 časovém rámci
Ropa prorazila rezistenci, která podle našeho indikátoru Purple Levels byla v pásmu 86,6 – 89 USD za barel. Tato rezistence je nyní nejbližším supportem. Další rezistence je oblasti 99 – 100,50 USD za barel. Z aktuálního vývoje na grafu se zdá, že by ropa mohla k této hodnotě v horizontu několika týdnů dorazit. Pokud se ale cena vrátí pod hodnotu 86,60 USD, byla by tato idea negována.
Na cenu ropy má vliv americký dolar, protože s ropou se na světových trzích obchoduje v dolarech. Proto mezi těmito dvěma instrumenty bývá často inverzní korelace. Tato zákonitost ale v posledních týdnech byla popřena. Z grafu č.2 vidíme, že americký dolar od poloviny července posiloval a v tomto období posilovala i ropa. To se ve světě financí stává, někdy nelze komplexní souvislosti vysvětlit jednoduchými poučkami.
Graf č.2: Dolarový index na D1 časovém rámci
Každopádně, americký dolar je u rezistence, která je v oblasti 104,30 – 104,70. Další rezistence je u 105,60 – 105,90. Posilování dolaru je podpořeno nedávným růstem výnosů z amerických 10letých dluhopisů, které se pohybují nad 4,2 %. Fed ale pravděpodobně v září k navýšení úrokových sazeb nesáhne, a toto je fundament, který by mohl další růst dolaru poněkud krotit.
Podívejme se ještě na akciový index SP 500.
Graf č.3: Index SP500 na D1 časovém rámci
Index je z pohledu technické analýzy nadále v rostoucím trendu. Pozice long, kterou jsme již dříve naznačili, by aktuálně dosáhla zisku 2R (R je jednotka rizika, kterou si zvolíte). Pokud by 1R bylo 1 % účtu, bylo by aktuální zhodnocení 2 %. Když se situace vyvíjí způsobem, kdy obchod je v pěkném zisku, je rozumné část pozice ukončit a pro zbytek otevřených pozic posunout stop loss minimálně na Break-even, tak, aby se v případě nepříznivého vývoje nestala ze zisku ztráta.
WEBINÁŘ: Jak obchodovat metodou Market Profile
Sledujte 13. 9. náš exkluzivní webinář, na kterém si ukážeme, jak povýšit svůj trading o úroveň výše a na základě zkoumání rozložení sil prodávajících a nakupujících proniknout až na samotnou dřeň trhu.
CFD (Rozdílové smlouvy) jsou složité nástroje, u kterých je vysoké riziko rychlé ztráty peněz v důsledku pákového efektu. U 76.2 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s CFD (rozdílovými smlouvami) u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých prostředků. Obchodování s cizími měnami na marži s sebou nese vysokou míru rizika a nemusí být vhodné pro všechny investory. Vysoká míra pákového efektu může působit ve váš prospěch, ale i neprospěch. Než se rozhodnete obchodovat foreign exchange , měli byste pečlivě zvážit své investiční cíle, úroveň zkušeností a ochotu riskovat. Existuje možnost, že byste mohli přijít o část nebo celou svou počáteční investici, a proto byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit. Měli byste si být vědomi všech rizik spojených s obchodováním foreign exchange a v případě pochybností byste měli požádat o radu nezávislého finančního poradce. Veškeré názory, zprávy, výzkumy, analýzy, ceny nebo jiné informace obsažené v tomto dokumentu jsou poskytovány jako obecné informace k trhu a nepředstavují investiční poradenství. Společnost L.F. Investment Limited nepřebírá odpovědnost za jakoukoli ztrátu nebo škodu, zejména včetně ušlého zisku, které mohou přímo nebo nepřímo vzniknout v důsledku toho, že použijete nebo se spolehnete na tyto informace. Purple Trading je kyperská národní ochranná známka (č. 85981), národní ochranná známka Spojeného království (č. UK00003696619) a ochranná známka Evropské unie (č. 018332329) vlastněná a používaná společností L.F. Investment Limited, 11, Louki Akrita, CY-4044 Lemesos, Kypr, licencovanou kyperskou investiční společností regulovanou institucí CySEC, s licencí č. 271/15.