USA inflace
Ranní okénko - Inflace v USA hlavním ukazatelem dne
15.01.2025 Dnes se dozvíme, do jaké míry německá ekonomika v loňském roce poklesla. Pohledem reálného HDP by šlo již o druhý rok, kdy hodnota německé produkce klesla. Analytici očekávají, že loňský pokles bude o něco mírnější (odhad -0,2 % vs -0,3 % r/r v roce 2023). I v případě potvrzení těchto odhadů by však šlo o zklamání, jelikož původně se očekávalo, že k ekonomickému oživení v Německu dojde již v roce 2024. Tato očekávání se tak přesouvají na letošní rok, který však bude opředen vysokou mírou nejistoty zejména s ohledem na geopolitický vývoj a dopad hrozících celních válek na německé, potažmo evropské výrobce.
Ranní okénko - Česká inflace mile překvapila
14.01.2025 V úterý se trochu nadechneme po expresním vstupu do nového týdne s českou inflací a výsledkem tuzemských maloobchodních prodejců. Na pořadu dne budou pouze výrobní ceny ve Spojených státech amerických. Trh očekává, že meziměsíční dynamika dosáhla v prosinci tempa 0,4 %, stejně jako v listopadu. V meziročním srovnání se ovšem předpokládá zrychlení růstu cen ve výrobě z 3 % na 3,5 %.
Ranní okénko - Rukavici inflačního týdne zvedne Česká republika
13.01.2025 Tento týden bude ve znamení růstu nejen spotřebitelských cen, jejichž hozenou rukavici již za okamžik jako první zvedne česká ekonomika. Kromě toho se v týdnu dozvíme, o kolik v loňském roce poklesla německá ekonomika či jaké postřehy k aktuální hospodářské situaci získal americký Fed ve své „Béžové knize“. V rámci regionu pak bude ke sledovaným událostem patřit i zasedání centrální banky v Polsku.
Ranní okénko - Včera inflace v ČR, dnes v USA
11.12.2024 Celý ekonomický svět se dnes obrátí do Spojených států amerických, kde bude v odpoledních hodinách publikován výsledek listopadové inflace. Bude to poslední zásadní údaj před zasedáním amerického Fedu v příštím týdnu (18.12.). Mediánový odhad trhu je, že meziroční inflace mírně vzroste z 2,6 % na 2,7 % a její jádrová složka bude stagnovat na úrovni 3,3 %.
Ranní okénko - Zůstane inflace i nadále v tolerančním pásmu ČNB?
10.12.2024 Již za pár minut Český statistický úřad zveřejní, jak se během listopadu vyvíjely spotřebitelské ceny. Bude se jednat o poslední zásadní údaj z domácí ekonomiky před posledním měnově-politickém zasedání ČNB v tomto roce (19.12.). Analytický aparát ČNB očekává, že se inflace v listopadu zvýšila na 2,9 %. Naše i mediánová prognóza predikuje ještě mírně vyšší nárůst, a to na 3 %, tedy přesně na horní okraj tolerančního pásma ČNB. Rostoucí trend inflace je zřejmý od léta, ač je do jisté míry dán nižší srovnávací základnou loňského roku.
Ranní okénko - Tento týden poslední letošní zasedání ECB a inflační data
09.12.2024 Ekonomický svět nezpomaluje ani v předvánočním čase. Čeká nás další nabitý týden s vrcholem v podobě čtvrtečního zasedání ECB. Ze Spojených států amerických dorazí ve středu výsledek listopadové inflace. Její výsledek bude zveřejněn již v úterý v České republice a nelze vyloučit, že se poprvé v tomto roce inflace nevměstná do tolerančního pásma ČNB.
Ranní okénko - Průzkum ZEW, ale i nižší poptávka po ropě odráží problémy světové ekonomiky
13.11.2024 Dnešní den přinese aktualizaci běžného účtu platební bilance ke konci září v ČR. Naváže tak na výsledek zahraničního obchodu, který byl zveřejněn již v minulém týdnu a přinesl zvýšení aktivního salda z 12,7 na 21,3 mld. Kč. V případě celého běžného účtu však trh očekává pohyb v opačném směru (odhad 11,1 vs 18,5 mld. Kč v srpnu), přesto by měla bilance zůstat kladná.
Ranní okénko - Tuzemská inflace se vzpírá
12.11.2024 Dnes budou v Německu publikovány výsledky průzkumu instituce ZEW. Hodnocení současné situace se podle trhu mírně zlepší, ale celková nálada mezi finančními analytiky zůstává pesimistická. Budoucí očekávání se po výrazném propadu ve třetím kvartále odrazila v říjnu opět výše, konkrétně z 3,6 na 13,1 bodů. Trh předpokládá, že na podobné úrovni zůstane i v listopadu. V dalších měsících, pokud ne již nyní, se ovšem dá očekávat zhoršení sentimentu vzhledem k jasnému vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách, což může zásadně poškodit německou, potažmo evropskou ekonomiku. V souvislosti s plánovanými kroky Trumpa v mezinárodním obchodě rovněž očekáváme zpomalení růstu největší evropské ekonomiky.
Ranní okénko - Týden ve znamení inflace
11.11.2024 Tento týden by měl být pro změnu o něco klidnější než ten minulý, investoři tak budou dále zpracovávat potenciální dopady výsledků prezidentských voleb v USA na světovou ekonomiku. Ohledně globálních perspektiv pak bude hovořit i předseda amerického Fedu na čtvrteční akci v Dallasu.
Forex: Vyšší inflace v eurozóně a stále silná data z USA
31.10.2024 Inflace v eurozóně zrychlila ze zářijových 1,7 % na 2,0 % y/y v říjnu. Skončila tak o desetinu nad tržním konsensem. Riziko oproti očekávání mírně vyššího růstu spotřebitelských cen v eurozóně indikovala dříve zveřejněná data z jednotlivých členských států, především pak z Německa. Tam harmonizovaná inflace v říjnu vzrostla z 1,8 % na 2,4 % y/y oproti očekávaným 2,1 %. Na vyšší meziroční inflaci v eurozóně působil hlavně postupně odeznívající vliv vyšší srovnávací základny loňského roku, který ji v září dočasně stlačil pod cíl ECB.
Ranní okénko - Dnes inflace v ČR a USA
10.10.2024 Dnešní den bude ve znamení inflace. Nejprve se již za pár minut dozvíme výsledek z tuzemska, kdy Český statistický úřad zveřejní cenový vývoj během září. Inflace se během prázdninových měsíců udržela těsně nad 2% cílem, ačkoli se prognózovalo, že by mohlo dojít k jeho podstřelení. S příchodem nového školního roku vzhledem k nižší statistické základně z minulého roku očekáváme postupný nárůst inflace do konce letošního roku směrem k 3% hranici. V září by podle naší predikce mohlo dojít k mírnému zvýšení inflace z 2,2 % v červenci a srpnu na 2,4 % (medián trhu je stejný). Pokud bychom ale brali v úvahu pouze sezónní faktory, inflace by mohla vzrůst dokonce až ke 2,7 %. Nicméně inflaci v září táhly dolů ceny pohonných hmot, které podle našeho odhadu klesly meziročně o více než 10 %. Takto pozitivní efekt ovšem nelze čekat v nejbližších měsících kvůli nárůstu cen ropy na světových trzích způsobené znovu zesilujícím napětím na Blízkém východě, které žene ceny této suroviny vzhůru. Na druhé straně ceny potravin, které stlačovaly inflaci směrem níže téměř v průběhu celého roku, mohou působit tentokrát opačným způsobem. Prostor pro jejich další zlevňování se s určitostí zmenšuje. V případě zboží a služeb předpokládáme nárůst jejich cen takřka identický jako v srpnu, díky čemuž by jádrová inflace zůstala na úrovni 2,4 %. V meziměsíčním srovnání očekáváme snížení cenové hladiny o 0,5 % zejména díky již zmiňovanému vývoji cen pohonných hmot a nižším cenám dovolených, což je běžný sezónní jev.
Ranní okénko - Jak obhájí Fed snížení úrokových sazeb?
09.10.2024 Vprostřed pracovního týdne bude množství nových dat omezené, dnes se budeme věnovat pouze zahraničí. Den již před několik okamžiky otevřela statistika obchodní bilance v Německu za měsíc srpen. Trh očekával, že saldo zůstane aktivní a mírně se zvýší z červencových 16,8 mld. na 18,4 mld. EUR. Skutečnost však byla ještě lepší, když export posílil výrazněji a zahraniční obchod vykázal přebytek ve výši 22,5 mld. EUR. Pozitivní výsledek jde ruku v ruce se včerejším zlepšením v průmyslu, kde objem produkce v srpnu meziměsíčně vzrostl o překvapivých 2,9 %, což je zatím nejvyšší nárůst v jinak slabém letošním roce.
Ranní okénko - Včera průmysl a zahraniční obchod, dnes maloobchod a nezaměstnanost
08.10.2024 Dnes se dočkáme další várky dat z české ekonomiky. Český statistický úřad zveřejní výsledek maloobchodních prodejců v měsíci srpnu. V červenci stouply reálné tržby bez prodejů aut v meziročním vyjádření o 4,5 %, nyní trh očekává mírné zpomalení na 4,3 %. Náš odhad je mírně pesimističtější, když předpokládáme jejich nárůst v uvozovkách pouze o 3,8 %. Je tak zřejmé, že spotřebitelé se postupně vracejí do obchodů, ačkoli ne tak rázným způsobem jako naznačoval začátek roku.
Ranní okénko - Týden ve znamení české ekonomiky
07.10.2024 Tento týden nás čeká mnoho zajímavých dat z české ekonomiky, již dnes se dozvíme více ohledně vývoje situace v průmyslu a zahraničním obchodě za měsíc srpen. Zítra bude následovat nezaměstnanost a maloobchod, ve čtvrtek spotřebitelská inflace. Ze zahraničí stojí za zmínku publikace zápisu ze zasedání Fedu, který vychází ve středu, ale také americká inflace, která dorazí ve čtvrtek.
Ekonomický kalendář: V centru pozornosti je rozhodnutí ECB o úrokových sazbách, žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA a index cen výrobců 🗽
12.09.2024 Po včerejších údajích o CPI se trh uklidňuje, že dezinflační tlaky jsou v americké ekonomice spíše předznamenáním a pravděpodobně otevřou Federálnímu rezervnímu systému dveře k sérii snížení sazeb. To by v kombinaci se stále ještě zdaleka ne „dramatickými“ údaji z USA mohlo vytvořit příznivý mix pro Wall Street - pokud makroekonomické údaje zůstanou solidní nebo jen mírně slabší. S ohledem na to budou investoři dnes pozorně sledovat čísla ze zprávy o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti.
Ranní okénko - Inflace v ČR překvapila směrem výše, dnes se představí ceny v USA
11.09.2024 Dnes bude ve Spojených státech zveřejněna srpnová inflace (CPI), která by dle očekávání trhu mohla zpomalit z 2,9 % na 2,6 v meziročním srovnání (0,2 % m/m). Fixní charakter kategorií indexu spotřebitelských cen dělá z tohoto ukazatele v porovnání s indexem PCE o něco méně preferovanou variantu pro americký Fed při rozhodování o nastavení měnové politiky, přesto však může být dopad dnešních čísel na tržní aktivitu značný.
Ranní okénko - Spadla inflace v srpnu pod 2% hranici?
10.09.2024 O dnešní hlavní ekonomické události je jasno. Již za pár okamžiků Český statistický úřad zveřejní, jak se vyvíjela tuzemská cenová hladina během měsíce srpna. Podle průzkumu agentury Bloomberg panuje až neobvykle vzácná shoda v rámci analytické obce, že inflace meziměsíčně stagnovala. Pokud by se tato predikce naplnila, meziroční inflace by poklesla z červencových 2,2 % na 1,9-2,0 % v srpnu (roli by sehrály setiny). Nicméně prognózování inflace na měsíční bázi je zatíženo vysokým stupněm nejistoty zejména kvůli rozkolísanému vývoji cen potravin, které se v mnohých případech výrazně lišily od běžného sezónního vývoje. Nyní očekáváme podobný meziměsíční pokles jako v červenci, ale rizika jsou vychýlena oběma směry.
Ranní okénko - Týden ve znamení inflace a zasedání ECB
09.09.2024 Tento týden očekáváme zásadní změnu nastavení úrokových sazeb v eurozóně, když ve čtvrtek proběhne měnově-politické zasedání ECB. Kromě široce očekávaného snížení depozitní sazby o 25bb dojde i ke zúžení rozpětí mezi hlavní sazbou pro refinanční operace a depozitní sazbou na 15bb, hlavní sazba by tak měla spadnout z aktuálních 4,25 až na 3,65 %.
BREAKING: USDCAD získává po smíšených údajích o kanadské inflaci a silných maloobchodních tržbách v USA
16.07.2024 USD/CAD zisky po smíšených údajích o kanadské inflaci a silné zprávě o maloobchodních tržbách z USA.
Ranní okénko - Zamíchá inflace v USA s kartami?
11.07.2024 Ekonomický svět upře své oči opět na Spojené státy americké, kde bude zveřejněna výše červnové inflace. Po jejím nárůstu na začátku roku se trend obrátil a inflace začíná pomalu klesat. To by mělo pokračovat i v červnu, kdy trh předpokládá její snížení z 3,3 % na 3,1 %. Na druhé straně jádrová inflace by podle mediánu trhu měla zůstat na úrovni 3,4 %. Výsledek, který by odpovídal uvedeným predikcím či byl dokonce pod těmito odhady, by dále povzbudil již tak zvyšující se sázky týkající se zahájení cyklu uvolňování měnové politiky na zářijovém zasedání. Naopak vyšší výsledek by tato očekávání mohl mírně zchladit, což by se mimo jiné pravděpodobně projevilo růstem výnosů dluhopisů a posílením dolaru.
Ranní okénko - Dnes vývoj inflace v ČR a druhé vyjádření předsedy Fedu v Kongresu
10.07.2024 Důležitým aspektem dnešního dne bude zveřejnění červnové inflace, která by v České republice podle našeho odhadu mohla mírně zrychlit na 2,7 % r/r (vs 2,6 % v květnu). Přestože medián analytických odhadů je nakloněn spíše mírnému poklesu tempa růstu cen, naše analýza upozorňuje na omezení prostoru pro další pokles v kategorii potravin, která v posledních měsících pomáhala průměrné ceny stabilizovat, a která zároveň podle posledního šetření Českého statistického úřadu naopak začíná vykazovat růst. Zároveň se ukazuje, že cenové tlaky ve službách jsou perzistentní a mohly by se v průběhu celého roku pohybovat ve výši 5 %.
Ranní okénko - Dnes nezaměstnanost v ČR a vyjádření předsedy Fedu v Kongresu
09.07.2024 Dnes bude pokračovat série příchozích dat o české ekonomice započatá během včerejšího dne. Již za pár okamžiků Ministerstvo práce a sociálních věcí zveřejní, jak se vyvíjí zdejší nezaměstnanost. Od začátku roku podíl nezaměstnaných klesal až na květnových 3,6 %. Sezónní vlivy naznačují, že by nezaměstnanost mohla dále klesat, ale vzhledem k působení negativního šoku do ekonomiky, který se zpravidla na trhu práce projevuje se zpožděním, očekáváme její stagnaci na úrovni 3,6 %. Zároveň bude třeba sledovat další osud hutě Liberty Ostrava, která na sebe podala insolvenční návrh. V tomto podniku je zaměstnáno přes 5000 pracovníků, kterým hrozí, že přijdou o své zaměstnání. Ti si v současné chvíli mohou zažádat o finanční pomoc, kterou jim poskytne stát či Moravskoslezský kraj.
Ranní okénko - Týden ve znamení inflace
08.07.2024 Tento týden bude patřit datům o inflaci, která postupně dorazí z ČR, z Německa a z USA. Vliv na tržní aktivitu pak mohou mít i ostře sledovaná vyjádření předsedy americké centrální banky, který bude v úterý a ve středu v rámci výpovědi v Kongresu komentovat aktuální měnovou politiku.
Analýza S&P 500, DJ30, EUR/USD, USD/CAD: Jestřábí rétorika Fedu zaskočila trhy
17.06.2024 Snížením sazeb FED zaskočil asi úplně všechny. Jestřábí rétorika však překvapila o to víc. V reakci na toto dění posiloval dolar a S&P 500 se podíval na nová ATH. Co čekat dál?
Ekonomický kalendář: PPI a žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA v centru pozornosti trhu
13.06.2024 Po včerejším dni plném důležitých makrodat se dnes investoři nedozvědí příliš důležité údaje z globální ekonomiky; kromě inflace cen výrobců (PPI) a žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Ve večerních hodinách polského času si investoři vyslechnou také projev Johna Williamse, předsedy newyorského Fedu. Určitou volatilitu mohou investoři očekávat na trhu se zemním plynem, kde bude zveřejněna aktuální informace o změně zásob podle EIA po nedávné vlně veder v USA.
Ranní okénko - Dnes inflace v zahraničí a zasedání Fedu
12.06.2024 Hlavní ekonomické události dnes proběhnou ve Spojených státech amerických, kde bude nejprve zveřejněn výsledek květnové inflace. Trh očekává mírné zpomalení růstu oproti předchozímu měsíci (odhad 0,1 % m/m vs 0,3 % v dubnu). Pokud by se odhad potvrdil, byla by to dobrá zpráva s ohledem na urychlení cenové stabilizace, neboť v meziročním vyjádření inflace v dubnu stále činila 3,4 %, stejný výsledek se očekává i v květnu.
Ranní okénko - Překvapí česká inflace opět směrem výše?
11.06.2024 Dnes za pár minut odhalí Český statistický úřad, jak se vyvíjela tuzemská inflace. V únoru a březnu sice bylo dosaženo inflačního cíle ČNB, ale existovala inflační rizika jejího opětovného zvýšení, ač ne takového rozsahu jako v posledních dvou letech. V dubnu se jedno z nich naplnilo, když meziroční inflace v dubnu dosáhla výše 2,9 % (odhad trhu 2,4 %) zejména z důvodu výrazného zpomalení poklesu cen potravin.
Ranní okénko - Přehled týdne: nezaměstnanost v ČR, inflace v ČR a SRN, v USA inflace a zasedání Fedu
10.06.2024 Tento týden bude co do objemu nových dat zřejmě skromnější, nabídne však několik důležitých událostí. V České republice nás bude zajímat především statistika nezaměstnanosti, dále pak vývoj inflace, který se dozvíme kromě ČR postupně i z Německa a USA. Právě Spojené státy budou pomyslným středobodem pozornosti investorů v tomto týdnu, když ve středu zasedne Federální výbor pro volný trh (FOMC), který bude diskutovat nastavení měnové politiky. Na základě dosavadního ekonomického vývoje by dle našich i tržních očekávání zatím nemělo dojít ke změně referenčních úrokových sazeb směrem dolů ani nahoru, byť obě možnosti jsou předmětem diskuzí.
Týden na akciových trzích: Indexy opět na rekordech, a to v Evropě i USA
17.05.2024 Inflace v USA dopadla více méně podle očekávání a potvrzuje desinflační trend. Zato maloobchodní tržby a průmyslová produkce za odsekáváním zaostaly. Lepší data byly viděna v Evropě (ZEW, průmyslová produkce).
Ranní okénko - Platební bilance ČR láme rekordy, dnešek bude patřit ekonomice USA
15.05.2024 Dnešní den přinese klíčové informace zejména pro hodnocení vývoje americké ekonomiky. Hlavní událostí dne bude zveřejnění inflace v USA za duben, která by měla dle očekávání trhu mírně zpomalit z březnových 3,5 % na 3,4 %. Meziměsíční tempo růstu cen by pak mělo zůstat stejné, tedy 0,4 %, zpomalit by ovšem měla jádrová inflace z 0,4 % na 0,3 % (m/m). V meziročním srovnání by jádrová inflace měla zůstat na vyšších úrovních, očekává se ale mírné zpomalení z 3,8 % v březnu na 3,6 % v dubnu. Další informaci přinesou maloobchodní tržby, které napoví sílu domácí poptávky v USA. Očekává se, že růst tržeb pokračoval i v dubnu, ale tempo by mělo zpomalit z březnových 0,7 % na 0,4 %. V neposlední řadě se dozvíme také výsledek newyorského indexu Empire Manufacturing, který přiblíží výkonnost zpracovatelského sektoru. Obchodní aktivita pravděpodobně poklesla i v dubnu, což by znamenalo již šestý propad v řadě, trh ovšem očekává zmírnění tempa z -14,3 na -10 bodů v květnu.
Ranní okénko - Dubnová inflace zahýbala s korunou, dnešní data by měla volatilitu zmírnit
14.05.2024 Dnešek by měl poskytnout data spíše informativního charakteru bez zásadního dopadu na tržní aktivitu v Česku. Nejprve bude zveřejněno saldo platební bilance ČR za březen, které by mělo být pozitivní a dle tržního odhadu dosáhnout 27 mld. Kč (vs 39,15 mld. Kč v únoru). V Německu pak dojde k potvrzení čísel dubnové inflace jak podle národní metodiky, tak podle metodiky Eurostatu (tzv. HICP), přičemž k velkým změnám by dojít nemělo (tržní odhad totožný s předběžnými 2,4 %). Zároveň však bude zveřejněn průzkum mezi analytiky prováděný institucí ZEW, kdy by se očekávání ohledně budoucího vývoje německé ekonomiky měla zvýšit z 42,9 bodů na 47,5. V případě hodnocení současného ekonomického stavu by dle našeho odhadu mělo dojít také ke zlepšení, a to z -79,2 na -76,3, ač nálada zůstává převážně pesimistická. V USA pak bude publikován index cen výrobců (PPI), kdy se očekává, že dojde k meziměsíčnímu růstu o 0,3 % (vs 0,2 % v březnu) zejména s ohledem na růst cen benzínu.
Ranní okénko - Tento týden nabídne data zejména o inflaci
13.05.2024 V tomto týdnu se dozvíme především údaje o inflaci, a to napříč světem. Již dnes bude publikován výsledek tuzemské inflace za měsíc duben. Po dvou měsících, kdy inflace spadla až na 2% cíl ČNB, očekáváme její mírné zvýšení na 2,4 % v souvislosti s pokračujícím růstem cen v oblasti služeb či vyššími cenami za pohonné hmoty. Ve středu bude zveřejněn ostře sledovaný výsledek inflace ve Spojených státech amerických, kde od začátku roku docházelo k nárůstu. Nyní trh očekává mírné zpomalení z 3,5 % na 3,4 %, nicméně v letošním roce trh pokaždé podstřelil výši skutečné inflace. V průběhu týdne dorazí také konečné výsledky inflace z Německa i celé eurozóny.
Trh na Fed spěchal a hluboce se zmýlil
11.04.2024 Během posledních několika měsíců jsem opakovaně tvrdil totéž: Federální rezervní systém není připraven snížit sazby v žádném konkrétním měsíci. Jinými slovy, žádný plán či harmonogram snižování úrokových sazeb neexistuje a ani existovat nemůže. Osobně nechápu, kde se vzaly prognózy snížení sazeb v březnu a červnu. Trh však letos prostě udivuje svou naivitou. Když říkám "trh", myslím tím jeho účastníky, kteří se chovají, jako by Fed již oznámil uvolnění měnové politiky, a analytiky a ekonomy, kteří zveřejňovali své prognózy bez jasných a pevných podkladů.
Ranní okénko - Dnes data o inflaci z ČR i USA, večer zápis ze zasedání Fedu
10.04.2024 Za pár minut Český statistický úřad zveřejní výsledek březnové inflace. Ta by podobně jako v únoru měla podle našeho i tržního odhadu zůstat na inflačním cíli ČNB (2 %). Inflaci táhly směrem dolů pravděpodobně opět ceny potravin. Nicméně jedná se o velmi volatilní složku spotřebitelského koše, tudíž pokud by došlo k přerušení meziročního poklesu cen potravin, který pozorujeme v posledních měsících, inflace by opět povyrostla, ač by se velmi pravděpodobně pohybovala v rámci horní části tolerančního pásma. Na druhé straně rostly ceny pohonných hmot na čerpacích stanicích díky rostoucím cenám ropy na světových trzích a rovněž slabší koruně.
Ranní okénko - Nezaměstnanost katalyzátorem ekonomického dne
09.04.2024 Již za několik okamžiků Ministerstvo práce a sociálních věcí vydá aktualizaci statistiky nezaměstnanosti v ČR o nová data za měsíc březen. Naše prognóza počítá s poklesem podílu nezaměstnaných na 3,8 %, což by představovalo mírné zlepšení oproti prvním dvěma měsícům tohoto roku, kdy nezaměstnanost dosahovala 4 %. Ani na začátku roku i přes nedobrou kondici české ekonomiky nezaměstnanost neroste. Trh práce tak zůstává i nadále napjatý, což může v dlouhodobém horizontu nejen brzdit českou ekonomiku, ale také vytvářet proinflační riziko.
Ranní okénko - Ve středu data o inflaci v ČR a USA, ve čtvrtek zasedá ECB
08.04.2024 Tento týden bude nabitý ekonomickými událostmi a ty nejzajímavější proběhnou ve středu a ve čtvrtek. Nejprve ve středu dopoledne bude zveřejněn výsledek březnové inflace v České republice. Po více než pěti letech se podařilo opět dosáhnout inflačního cíle, když se inflace snížila v únoru na rovná 2 % a my očekáváme, že i v březnu inflace zůstala přesně na 2 %. Odpoledne dorazí údaj o březnové inflaci také ze Spojených států amerických, kde se ovšem dezinflační proces zadrhnul.
Forex: Koruna po zasedání ČNB dále hledá směr
25.03.2024 Dlouho očekávané zasedání České národní banky nepřineslo v minulém týdnu výraznější překvapení, když tuzemská centrální banka rozhodla o snížení sazeb o 50bb. Během tiskové konference koruna mírně posílila, ve zbytku týdne ale zisky postupně ztratila a týden zakončila na obdobných úrovních, jako kde se nacházela před samotným zasedáním (25,35 EUR/CZK).
Ranní okénko - Inflační cíl v ČR dosažen, jaký bude vývoj v USA?
12.03.2024 Hlavní událostí dnešního dne je zveřejnění únorové inflace ve Spojených státech amerických. Na konci loňského roku meziroční inflace činila 3,4 % a v lednu došlo k jejímu poklesu na 3,1 %. Nicméně se nepředpokládá, že by dezinflační proces v únoru pokračoval a očekává se stagnace na stávající úrovni. Zároveň jádrová inflace zůstává zvýšená, když je odhadováno její snížení pouze z 3,9 % na 3,7 %. Navíc ani meziměsíční dynamika nenaznačuje, že by jádrová inflace začínala směřovat k cíli americké centrální banky (2 %). Riziko setrvání inflace na horní hranici tolerančního pásma v kombinaci s velmi dobrým výkonem americké ekonomiky tak zatím nepřimělo a v nejbližší době ani nepřiměje Fed zahájit cyklus uvolňování měnové politiky.
Ranní okénko - Tento týden dorazí data o inflaci či z průmyslu
11.03.2024 Tento týden bude patřit zejména nejnovějším údajům o inflaci. Již dnes dorazí únorový výsledek z tuzemské ekonomiky, následně se v úterý dozvíme data z Německa (konečný údaj) i ze Spojených států amerických. Rovněž v úterý bude zveřejněn statistiký vývoj v českém maloobchodě. Posledním údajem z naší ekonomiky bude páteční výsledek průmyslové výroby za měsíc leden. Data o průmyslu budou publikována také ve světě, konkrétně ve středu v eurozóně a v pátek ve Spojených státech. Další zajímavé údaje dorazí už pouze z USA, kde se ve čtvrtek dozvíme, jak se vyvíjely maloobchodní tržby i ceny výrobců. Týden uzavře průzkum University of Michigan obsahující nejnovější nálady mezi domácnostmi včetně vývoje inflačních očekávání.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Dezinflace v eurozóně pokračuje rychlejším tempem ve srovnání s USA
26.02.2024 Inflace v eurozóně podle nás v únoru výrazně zpomalila o 0,3 pb na 2,5 % y/y, stejně tak jako ta jádrová na 3,0 % (vs 3,3 % v lednu). Naproti tomu deflátor soukromé spotřeby (PCE) v USA na meziměsíční bázi v lednu zřejmě zrychlil na 0,3 % a 0,4 % v případě toho jádrového. To by mělo plynout z již zveřejněných dat CPI a PPI, která byla nad očekávání vyšší. Pokračující vlna dezinflace v eurozóně a náznaky pomaleji odeznívajících inflačních tlaků v USA mohou posílit sázky investorů na výraznější pokles sazeb ECB oproti Fedu. Zpřesněný odhad tuzemského HDP za Q4 23 podle nás ukáže na revizi směrem nahoru o 0,2 pb. Česká ekonomika by tak ve výsledku ve Q4 vzrostla o 0,4 % q/q. Minulý týden jsme vydali aktualizovanou prognózu inflace a trajektorie sazeb ČNB.
Ranní okénko - Inflace v USA by měla klesnout ke 3 %, ale jádrová bude nadále zvýšená
13.02.2024 Hlavní ekonomická zpráva dne dorazí ze Spojených států amerických, kde bude v odpoledních hodinách zveřejněna lednová inflace. Sice se očekává, že meziroční inflace by měla spadnout z 3,4 % na 2,9 %, ale jádrová inflace, které Fed přikládá větší váhu, by měla zůstat stále zvýšená, okolo 3,7 %. Takový výsledek v kombinaci se silným růstem americké ekonomiky a posledními daty z tamního trhu práce by trh pravděpodobně definitivně přesvědčil, že Fed zahájí cyklus uvolňování měnové politiky nejdříve na květnovém zasedání. Přitom ještě zhruba před měsícem dosahovaly sázky na začátek snižování sazeb už v březnu více než 70 %, ale aktuálně trh této možnosti přisuzuje pouze 15% pravděpodobnost. Naše prognóza zůstává nezměněna a nadále počítáme s prvním snížením ve druhém čtvrtletí tohoto roku.
Ranní okénko - Tento týden vyjde inflace v ČR a USA
12.02.2024 Tento týden bude patřit inflaci, kdy v úterý globální trhy rozhýbe informace o lednovém růstu cen ve Spojených státech, ve čtvrtek pak na tuzemský trh dopadne údaj o vývoji cen v Česku. Medián analytiků je paradoxně pro USA i Česko takřka stejný a v obou případech počítá s meziroční lednovou inflací okolo 3 %. Obzvlášť pro Česko tak díky srovnávací základně půjde o výrazný skok směrem dolů, byť meziměsíční růst cen patrně skončí v blízkosti 2 %. Z dalších dat bude stát za pozornost i středeční zpřesněný odhad ohledně růstu HDP v eurozóně, v závěru týdne pak přijdou zásadnější čísla ze Spojených států, včetně vývoje v průmyslu a maloobchodu.
Ranní okénko - Inflace v ČR i USA může mírně stoupnout
11.01.2024 Za pár okamžiků zveřejní Český statistický úřad výsledek prosincové inflace. Zásadní roli bude hrát opět srovnávací základna, která podobně jako v říjnu a listopadu byla snížena přijetím úsporného tarifu, pomocí kterého vláda převzala část nákladů domácností na energie. Další podstatnou složkou spotřebitelského koše jsou potraviny, kdy dle naší prognózy jejich růst cen oproti listopadu mírně zrychlil, přestože se obchody předháněly s nejrůznějšími slevovými akcemi. Ty probíhají i nyní v souvislosti se snížením DPH u potravin z 15 % na 12 %, ale je zatím předčasné hodnotit, zda obchodní řetězce opravdu promítly toto snížení do svých ceníků a v celkovému objemu začaly ceny potravin klesat, nebo přinejmenším nerůst takovým tempem jako v předchozím období. V případě cen zboží se zdá, že podobně jako u potravin měli obchodníci v období Vánoc vyšší cenové požadavky, což v kombinaci s velmi perzistentními tlaky v oblasti služeb zapříčiní, že jádrová inflace se bude pohybovat okolo listopadové hodnoty (3,9 %), výraznější pokles nečekáme.
Ranní okénko - Nezaměstnanost v eurozóně poklesla na rekordní minimum
10.01.2024 Dnešek v jinak nabitém týdnu nenabízí žádná významnější ekonomická data a jak domácí, tak globální investoři budou vyčkávat zejména na čtvrteční výsledek inflace. To totiž vychází údaj z amerického i českého trhu, kde v obou případech prosincová meziroční dynamika nabídne srovnatelné hodnoty jako v listopadu, s možností mírného růstu. Pro ČNB se toho bez ohledu na výsledek příliš nezmění, kdy hlavní pozornost bude směřovat až k hodnotě za leden. U Fedu může být reakce již zítra silnější, kdy investoři i nadále očekávají, že první snížení sazeb přijde již na březnovém zasedání a přikládají tomuto scénáři zhruba 60% šanci. Překvapení ve směru vyšší inflace by patrně vedlo k posunutí odhadů na načasování až na letošní květen.
Ranní okénko - Dostane se průmyslová produkce v Německu konečně do kladných čísel?
09.01.2024 Dnes za několik pár minut zveřejní Ministerstvo práce a sociální věcí prosincové údaje ohledně tuzemské nezaměstnanosti. Podle našeho odhadu by se podíl nezaměstnaných měl zvýšit z 3,5 % na 3,8 %. Tento nárůst je primárně způsoben sezónními vlivy, kdy v zimních měsících dochází ke zvýšení nezaměstnanosti v důsledku úbytku sezónních prací. Dále se začínají projevovat mírně se zhoršující podmínky ve zpracovatelském průmyslu, což již několik měsíců naznačuje report indexu nákupních manažerů (PMI).
Ranní okénko - Tento týden ovládnou data o inflaci
08.01.2024 Druhý lednový týden přinese obvyklou nálož tuzemských dat, kdy dnes vychází čísla ohledně průmyslu a zahraničního obchodu, v průběhu týdne pak dorazí informace o nezaměstnanosti nebo maloobchodu, nejzásadnější informaci ovšem bude představovat čtvrteční výsledek inflace. Čtvrtek bude zásadní i pro vývoj na globálním trhu, kdy v odpoledních hodinách vyjde výsledek inflace i v USA. V obou případech jde ale o prosincové hodnoty, které trh sice bude reflektovat, patrně ale ne s takovou silou, jako ostře očekávané výsledky za leden.
Ranní okénko - Včera inflace v ČR, dnes v USA
12.12.2023 Dnes dopoledne bude zveřejněn výsledek prosincového průzkumu instituce ZEW týkající se hodnocení aktuální ekonomické situace včetně budoucích očekávání finančními analytiky. I nadále je aktuální ekonomická situace hodnocena velmi negativně, ale pohled se upírá již do dalšího roku a v tomto případě převládá pozitivní nálada. Již v listopadu bylo očekávání ohledně budoucnosti až překvapivě optimistické a v prosinci by dle analytiků měl tento trend pokračovat především v souvislosti s dále klesající inflací, očekávaným uvolněním měnové politiky a také s oživením ekonomické aktivity v Evropě.
Ranní okénko - Tento týden vychází česká a americká inflace, zasedá ECB a Fed
11.12.2023 Tento týden se nese na vlně důležitých ekonomických dat, kdy za několik málo minut dorazí informace o vývoji cen v české ekonomice. To bude představovat poslední zásadní informaci před zasedáním ČNB, které je naplánováno na příští čtvrtek. Globální trhy pak budou vyčkávat na úterní výsledek inflace z americké ekonomiky a středeční zasedání Fedu. Trhy v posledních týdnech začaly zaceňovat brzké a rychlé snižování sazeb, to v aktualizované prognóze ale Fed pravděpodobně nepodpoří, a i nadále bude naznačovat pouze opatrné tempo snižování v příštím roce. Podobné vyznění pak lze očekávat i od čtvrtečního zasedání ECB.
Ranní okénko - Inflace v USA by po čase měla poklesnout
14.11.2023 Hlavní zprávu tohoto týdne přinese dnešní odpoledne, kdy bude zveřejněn výsledek říjnové inflace ve Spojených státech amerických. Dezinflační proces se v předchozích třech měsících zastavil, ale tentokrát se očekává, že inflace poklesla z 3,7 % v září na 3,3 % v říjnu a to zejména v důsledku klesajících cen energií a pohonných hmot. Tyto položky jsou ovšem vyloučeny z výpočtu jádrové inflace a ta dle odhadu trhu tak setrvá ve výši 4,1 %. Vyšší jádrovou inflaci potvrzují i poslední meziměsíční údaje, které se pohybují okolo 0,3 %. Pokud tato čísla převedeme do anualizované podoby, dostaneme hodnotu těsně pod 4 %. Fed, který při svém rozhodování bere více v potaz právě jádrovou inflaci, tak může být tímto vývojem mírně znepokojen, a proto stále nelze vyloučit možné zpřísnění měnové politiky na prosincovém zasedání, ač pravděpodobnost tohoto kroku není příliš vysoká.
Ranní okénko - Tento týden vychází americká inflace a výsledek maloobchodu
13.11.2023 Tento týden patří zejména ekonomickým datům z USA, kdy v úterý vyjde výsledek říjnové inflace, který by po pauze měl ukázat pokračující desinflační proces a pokles blíže směrem ke 3 %. Dorazí také údaj o cenách amerických výrobců nebo vývoji tržeb v maloobchodu. To vše může více dopadat na vývoj na finančním trhu, vzhledem k určité nejistotě ohledně prosincového zasedání Fedu. Většinově sice trh sází na stabilitu sazeb (85% šance), v případě výraznějšího překvapení u čísel z tohoto týdne ale může trh ještě znejistět.
Ranní okénko - Vrátí se americká inflace na sestupnou dráhu?
12.10.2023 Nejzajímavějším údajem dnešního dne bude vývoj americké inflace a výsledek může napovědět o dalším postupu Fedu. Dezinflační proces probíhá od loňského června, ale v letních měsících se zastavil, když v červenci i v srpnu inflace mírně povyrostla. Nyní trh očekává opětovný pokles, ale měl by být spíše kosmetického charakteru (ze 3,7 % na 3,6 %). Takový vliv již nebudou mít pohonné hmoty, ačkoli i v září pokračoval růst jejich cen ale nižším tempem než v předchozích měsících. Fed tak jako tradičně bude svou pozornost upínat spíše k výsledku jádrové inflace, která by se v meziročním vyjádření měla snížit ze 4,3 % na 4,1 %, ale meziměsíčně se predikuje její nárůst podobně jako v srpnu o 0,3 %. Pokud toto číslo vyjádříme v anualizované podobě, tak se jádrová inflace pohybuje těsně pod 4 %, což může Fed činit neklidným.
Ranní okénko - Trh snižuje sázky na hiky Fedu, zvyšuje na cuty ČNB
11.10.2023 Dnes budou hrát prim zejména americká data v podobě cen výrobců a zápisků z posledního zasedání Fedu. Americké ceny ve výrobě během září podle odhadu analytiků rostly meziměsíčně o 0,3 %, meziročně pak stejně jako v srpnu o 1,6 %. Důležitý je především stabilní vývoj jádrové inflace ve výrobě, kde meziměsíční změna dosáhla za poslední rok v průměru 0,2 %, což je akceptovatelné tempo pro Fed a stejné tempo by mělo být zaznamenáno i za září.
Ranní okénko - Jak silný bude pokles české inflace v září?
10.10.2023 Za pár okamžiků zveřejní Český statistický úřad údaj o inflaci v září. Ta v srpnu poklesla nejpomalejším tempem během tohoto roku (pouze o 0,3 p. b.), ale v září analytici očekávají, že dezinflační tempo nabralo opět na síle. Medián trhu je na stejné úrovni jako naše prognóza, kdy predikujeme snížení inflace přesně o jeden procentní bod na 7,5 %. V předchozích měsících byla hlavním důvodem poklesu vysoká srovnávací základna a nebude tomu jinak ani nyní, jelikož právě v září minulého roku dosáhla inflace svého vrcholu (18 %).
Ranní okénko - V tomto týdnu vyjde česká a americká inflace
09.10.2023 Z Česka tento týden dorazí takřka kompletní set ekonomických dat včetně inflace, vývoje v průmyslu, zahraničním obchodu, stavu platební bilance a údaji o nezaměstnanosti. S trhy ale bude hýbat především nečekaná eskalace dění na blízkém východě, z ekonomických dat pak bude hrát roli čtvrteční americká inflace spolu se zápisky z posledních zasedání ECB a Fedu. Minulý pátek zveřejněné zápisky ze zasedání ČNB již ukázaly spíše holubičí pohled, kdy někteří členové favorizují relativně brzké snižování sazeb.
Ranní okénko - Dnes trhy může rozhýbat výsledek americké inflace
13.09.2023 O vrcholu dnešního ekonomického kalendáře je jasno. V odpoledních hodinách dorazí na trh informace o srpnovém vývoji cen ve Spojených státech. V případě meziroční inflace je očekáván opětovný nárůst, kdy medián trhu počítá s 3,6 % (3,2 % v červenci), růst by inflace měla i v meziměsíčním srovnání (0,6 % po 0,2 % v červenci). Důvodem růstu jsou především ceny pohonných hmot, které během srpna výrazněji rostly.
Ranní okénko - Tempo dezinflace se v srpnu mírně zadrhlo
12.09.2023 Dnešní den je z pohledu ekonomických dat tím nejméně zajímavým v tomto týdnu. Pouze v Německu vychází ZEW index, pomocí kterého je vyjádřeno, jak analytici hodnotí aktuální ekonomickou situaci a také, jaké mají očekávání ohledně budoucnosti. Trh očekává, že aktuální situace bude hodnocena ještě hůře než v předchozích měsících. A není se úplně čemu divit, protože většina příchozích dat v poslední době naznačuje, v jakých obtížích se největší evropská ekonomika nachází. Můžeme zmínit například průmyslovou výrobu, maloobchod či tovární objednávky, tyto všechny dílčí ukazatele skončily s horším výsledkem, než bylo predikováno. Co se týká budoucnosti, tak trh zatím nevidí bod, kdy by se německá ekonomika odrazila k lepším zítřkům a vnímání trhu tak zůstává nadále značně pesimistické.
Ranní okénko - Tento týden zasedá ECB, vychází americká a česká inflace
11.09.2023 Tento týden vychází větší množství zásadních ekonomických dat, v čele s americkou a českou inflací, nejistý výsledek nabídne i čtvrteční zasedání ECB. Trh dává hiku necelou 40% šanci, v případě analytiků jsou odhady rozděleny zhruba na půl. Fed zasedá až příští týden, kromě výsledku inflace bude hledět mj. i na údaj o maloobchodních tržbách, který vychází tento týden ve čtvrtek. Šance na hike jsou ale v případě americké centrální banky podstatně menší a takové rozhodnutí by představovalo zásadní překvapení.
Ranní okénko - Inflace míří pod 9 %
10.08.2023 Dnes Český statistický úřad zveřejní, jak se během července vyvíjely spotřebitelské ceny. Inflace setrvale klesá od začátku roku, v červnu zamířila konečně do jednociferného řádu a nyní trh predikuje, že se dostane pod 9 % (medián trhu 8,8 %). Naše prognóza očekává ještě mírně vyšší pokles inflace, a to na hodnotu 8,6 %.
Ranní okénko - Čína se ocitla v teritoriu deflace
09.08.2023 Dnes je ekonomický kalendář prázdný a trh bude vyčkávat zejména na zítřejší výsledek americké, ale i české inflace. Výsledek ohledně červencové inflace ostatně dorazil již dnes v ranních hodinách z Číny, kde se meziroční dynamika dostala do záporných čísel a největší asijská ekonomika se tím dostala do teritoria deflace. Cenová hladina zde meziročně poklesla o 0,3 %. I přesto, že pro většinu světa může v podmínkách aktuální vysoké inflace znít deflační scénář lákavě, pro Čínu jde o zásadní problém, kdy ceny klesají zejména v důsledku oslabující globální poptávky a dopadají tak negativně na ekonomický růst. Například včerejší čísla z exportu ukázala, že jeho hodnota poklesla meziročně o téměř 15 %. Roste proto „poptávka“ po větších fiskálních výdajích, skrze které by se dařilo stimulovat ekonomiku.
Ranní okénko - Nezaměstnanost v ČR se mírně zvýší
08.08.2023 Za pár okamžiků zveřejní Ministerstvo práce a sociálních věcí aktuální výši nezaměstnanosti v České republice. Podíl nezaměstnaných v červnu činil 3,4 % a očekáváme, že v červenci došlo k nárůstu na 3,6 %. Důvodem tohoto navýšení je primárně vliv sezónnosti, kdy se na trh práce dostávají absolventi škol a rovněž již klesá počet pracujících v některých letních sezónních pracích. Neměl by to tak být začátek rostoucí nezaměstnanosti v České republice a očekáváme, že se bude pohybovat na podobných hodnotách i ve zbytku roku 2023.
Ranní okénko - Tento týden vyjde česká a americká inflace
07.08.2023 Tento týden je z pohledu globálních událostí odpočinkovější, snad jen s výjimkou čtvrtka, kdy vychází čísla o červencové americké inflaci. O ekonomické události se tak postará zejména tuzemský kalendář, počínaje dneškem, kdy vycházejí čísla o průmyslu a zahraničním obchodu.
ŽIVÝ KOMENTÁŘ XTB: PCE Inflace v USA
30.06.2023 Inflace ve Spojených státech zpomaluje, ale americký Fed dále předpokládá, že bude pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb. Čísla HDP ukázala, že spotřeba domácností zůstala velmi silná, což je pro Fed znepokojující. Právě PCE index je zásadní pro rozhodování o měnové politice, jelikož lépe odráží spotřebu domácností.
Ekonomický kalendář: FED rozhodne o dalším směřování měnové politiky
14.06.2023 Dnešnímu kalendáři jasně dominuje rozhodnutí o úrokových sazbách v USA, které bude oznámeno ve 20:00 hodin. V současné době trhy dosáhly konsensu s 91% šancí na udržení úrokových sazeb na současné úrovni v rozmezí 5,00 - 5,25 %. Navzdory očekávané pauze však Fed pravděpodobně nenaznačí konec zvyšování sazeb a nechá dveře otevřené pro možné pokračování jejich růstu na budoucích zasedáních.
Ranní okénko - Nová data o inflaci v USA, jaká bude reakce Fedu?
13.06.2023 Nejpodstatnější dnešní zprávou pro globální trhy bude zajisté zpráva o inflaci v USA, která může výrazně napovědět o dalším postupu Fedu. Trh očekává, že meziroční inflace by měla poklesnout z dubnových 4,9 % na 4,1 % v květnu. Jádrová inflace by se také měla snížit, a to z 5,5 % na 5,2 %. Pokud by se tyto údaje ukázaly jako realistické, je pravděpodobné, že Fed na svém středečním zasedání ponechá základní úrokovou sazbu na stejné úrovni jako nyní.
Ranní okénko - Tento týden zasedá ECB a Fed, vychází inflace v ČR a USA
12.06.2023 Nouze o ekonomická data a zasedání centrálních bank v tomto týdnu rozhodně nebude. Z tuzemského trhu přijde dnes informace o vývoji spotřebitelských cen, v závěru týdne pak také o cenách ve výrobě. Květnová inflace dorazí také z USA, zajímavý bude i výsledek maloobchodních tržeb. Ty na rozdíl od inflace ale dorazí až po středečním zasedání Fedu. Trh je i nadále nerozhodný ohledně možnosti hiku, více se ale kloní k variantě stability sazeb. Hike takřka s jistotou naopak ve čtvrtek doručí ECB.
Ranní okénko - Ráno dorazí výsledek české inflace
11.05.2023 Pro dnešek je na pořadu česká inflace a statistika cen výrobců v USA. Obě statistiky doplní včerejší údaj o nezaměstnanosti v ČR a inflaci v USA. Dohromady jde o důležitá čísla, na základě kterých se budou centrální banky rozhodovat o další trajektorii úrokových sazeb. Včerejší data o americké inflaci dopadla v souladu s očekáváními, stejně jako data z českého trhu práce. Reakce na trhu tak byla pouze minimální, kdy index S&P 500 rostl o 0,2 %, pražská burza měřená indexem PX rostla o 0,4 %, německý DAX naopak o 0,4 % klesal.
Ranní okénko - Ticho před americkou inflací
10.05.2023 Výnosy amerických i německých státních dluhopisů, eurodolar i futures kontrakty na americké akcie se obchodují v úzkém koridoru před dnešním zveřejněním americké inflace v 14:30 středoevropského času. Podle mediánu analytického odhadu inflace v dubnu meziročně setrvala na 5 %, meziměsíčně ale měla vzrůst z 0,1 % na 0,4 %. Jádrová inflace lépe zachycující domácí cenové tlaky měla udržet 0,4% meziměsíční tempo, meziročně pak kosmeticky zpomalit z 5,6 % na 5,5 %.
Ranní okénko - Tento týden dorazí výsledky inflace z ČR a USA
09.05.2023 Po prodlouženém víkendu startuje další týden plný ekonomických dat. Z Česka dnes dorazí výsledek z průmyslu a zahraničního obchodu, zítra informace o podílu nezaměstnaných, pro trhy nejzajímavější ale bude čtvrteční výsledek inflace. Očekáváme relativně výrazný pokles meziroční míry z březnových 15,0 % na 13,3 %. Na inflaci se bude čekat i ve Spojených státech, kde výsledek přijde o den dříve, a to ve středu. Srovnávací základna zde bude hrát menší roli a očekáváno je proto setrvání na úrovni 5 %.
Ranní okénko - Boj s inflací se odkládá na neurčito, trh sází na prudký pokles sazeb
14.03.2023 Dnes vychází v USA únorová inflace. Ta bude jedním z posledních dílků před zasedáním Fedu, které je naplánované na příští týden. Po turbulentním dění v americkém bankovním sektoru ale na výsledné cifře patrně bude záležet méně, než se původně čekalo. Inflační tlaky v americké ekonomice sice setrvávají a meziměsíční růst dosáhne hodnoty okolo 0,4 %. Trh přesto v posledních několika dnech výrazně posunul svá očekávání a namísto původně předpokládaného vrcholu sazeb poblíž 5,8 % nyní očekává vrchol o procentní bod nižší.
Ranní okénko - Tento týden dorazí americká inflace, zasedat bude ECB
13.03.2023 Pohled do ekonomického kalendáře na tento týden jasně naznačuje, že nuda na trzích nebude. Zatímco dnešek je ještě odpočinkový a investoři tak budou mít čas zpracovávat víkendové dění okolo banky SVB, od zítřka začnou přicházet čerstvá data. Z globálního dění bude zásadní úterní americká inflace, následována ve středu informací o cenách ve výrobě a vývoji v maloobchodu. Ve čtvrtek doručí s největší pravděpodobností 50bb hike ECB a v pátek poslední zásadní údaj před zasedáním Fedu (22. března) bude představovat průzkum spotřebitelské důvěry od Michiganské univerzity. Chybět nebudou ani data z domácí ekonomiky, kdy v úterý vychází lednové maloobchodní tržby, ve středu inflace ve výrobě a ve čtvrtek statistika běžného účtu platební bilance.
CPI v USA
15.02.2023 „Inflace opět zpomalila, ale podrobnosti ukazují, že boj Fedu ještě zdaleka neskončil. Inflace ve službách je stále ohnivá a právě takovou inflaci se Fed snaží dostat pod kontrolu. Nejde přitom jen o nájemné - ceny služeb mimo nájemné stále meziročně vzrostly o 7 %. To je příliš vysoká hodnota.
Ranní okénko - Rychlý ústup americké inflace může zpomalit
14.02.2023 Dnes přichází brzký ekonomický vrchol tohoto týdne v podobě výsledku americké inflace za měsíc leden. Pokud nepřijde výraznější překvapení směrem dolů, patrně dnes zveřejněná čísla utvrdí trh v tom, že Fed zvýší sazby ještě o 2x25bb, a to ještě spíše s prostorem pro přísnější měnovou politiku nežli volnější.
Vrchol týdne je tu, vychází americká inflace
12.01.2023 Trhy natěšeně čekají na dnešní výsledek americké inflace, která je již delší dobu jedním z hlavních hybatelů globálního vývoje. Pokles prosincové meziroční míry proti listopadu přijde takřka s jistotou a hrát roli bude rychlost snížení. Kromě americké inflace dorazí již za pár minut čísla z domácího maloobchodu, kde je očekáván výrazný meziroční pokles poblíž dvouciferných hodnot. Již včera Český statistický úřad zveřejnil statistiku inflace, kdy došlo k poklesu meziroční míry z 16,2 % na 15,8 %, zatímco trh očekával stagnaci. Důležitější ale bude výsledek za leden, kde je míra nejistoty kvůli vícero efektům velmi vysoká.
Ranní okénko - Vychází prosincová inflace
11.01.2023 ČSÚ dnes ráno zveřejnuje měsíční statistiku inflace za prosinec. Jedná se o poslední měsíc, kdy je aktivní úsporný tarif. Impulz ze strany energií by proto měl být umírněný. V meziročním srovnání očekáváme růst regulovaných cen pouze o zhruba jeden procentní bod na 21 %. Inflaci držely v prosinci při zemi také ceny pohonných hmot, které meziměsíčně klesly v průměru okolo 12 %. Naopak ceny potravin dle předběžných dat ČSÚ působily opět ve směru vyšší inflace.
Ranní okénko - Euro je nejsilnější proti dolaru od poloviny roku 2022
10.01.2023 Nezvykle klidné úterý dnes nabízí ekonomický kalendář, kdy prakticky prázdný zůstává jak v Česku, tak i v USA a Evropě. Ve Spojených státech vyjde pouze údaj ohledně nálady u menších podniků, pro trh jde ale je o minoritní statistku, kterou ponechává bez reakce. Včera série českých dat ukázala, že podíl nezaměstnaných v prosinci sice rostl, ale spíše v tradičním tempu daném sezónními vlivy a prozatím tak k výraznějšímu zpomalování českého trh práce nedochází. Statistika devizových rezerv ČNB podle očekávání ukázala, že v listopadu ČNB neintervenovala a předběžná data ukazují, že pravděpodobně ani v prosinci. Finální revize HDP za Q3 přinesla mírné snížení u meziroční míry růstu (1,7 % -> 1,5 %).
Ranní okénko - Hybatelem trhu bude inflace
09.01.2023 V ČR i USA vyjde údaj o prosincové inflaci. Zatímco v USA je jednomyslně očekáván meziroční pokles, u české se tržní odhady rozchází do obou směrů. V rámci zveřejnění ekonomických dat půjde o hlavní hybatel finanční trhu. Z evropských ekonomik, včetně české, budou přicházet data o vývoji nezaměstnanosti. Týden zakončí údaj o průmyslové výrobě v eurozóně a výsledek průzkumu nálady amerických spotřebitelů od University of Michigan.
Ranní okénko - Výsledek americké inflace je důležitý údaj pro CEE trh
13.12.2022 Hlavním údajem je dnes americká inflace. Očekávání trhu jsou nastavena na 0,3 % m/m (z 0,4 %) a na 7,3 % r/r (z 7,7 %). U jádrové inflace pak na 0,3 % m/m (z 0,3 %) a 6,1 % r/r (z 6,1 %). Odchylka směrem k vyšší inflaci by představovala další střípek „jestřábích“ dat (po silnější statistice z trhu práce) a mohla by vyústit k přehodnocení očekávání směrem k setrvání sazeb vysoko po delší dobu. Naopak vliv na zítra očekávaný hike o 50bb dnešní zveřejnění inflace vliv mít nebude, pokud odchylka zůstane v rámci historicky snesitelného rozpětí.
Před zásadními událostmi roste napětí, rozjezd trhů je opatrný
12.12.2022 Zítra vyjde v USA inflace, pozítří jedná Fed, následuje ECB a sada důležitých dat. Před těmito událostmi zřejmě zůstanou finanční trhy opatrné a pondělí bude hlavně ve znamení posledních příprav v hluchém období, kdy ještě důležité impulsy nemáme.
Ranní okénko - ECB a Fed zvolní tempo, u konce ale ještě nejsou
12.12.2022 Naposledy v tomto roce rozhodnou o nastavení měnové politiky centrální bankéři Fedu a ECB. Zasedání se ale konají i jinde, například v Bank of England nebo SNB (Švýcarská národní banka). Z ekonomických dat poskytnou zaktualizovaný pohled na vývoj v Q4 indikátory PMI. V Česku nás čeká hlavní údaj týdne již dnes ráno – spotřebitelská inflace. Na vývoj cen z opačného konce se pak podíváme koncem týdne v rámci PPI, cen průmyslových výrobců. Nebude chybět ani inflace v USA, kde budou navíc zveřejněna data z maloobchodu. Pro finanční trh má tak tento týden hned několik potenciálních hybatelů.
Rostoucí ceny testují holubičí postoj Bank of Japan
18.11.2022 Jádrová inflace v Japonsku dosáhla v říjnu 40letého maxima, čímž prověřila holubičí postoj Bank of Japan (BoJ) k měnov...
Ranní okénko - Překvapí dnes inflace trhy?
10.11.2022 Dnešek patří inflaci. V 9 ráno dorazí čísla ohledně růstu cen z Česka, odpoledne pak z USA. Z americké ekonomiky přijdou i klasická týdenní data z trhu práce. Ohledně české inflace panuje do poslední chvíle značná nejistota. Tržní konsenzus odhaduje meziroční míru na úrovni 17,9 %, náš odhad by byl stejný, ale po započtení vlivu vládních opatření tlumících vliv cen energií předpokládáme, že inflace dosáhne „jen“ 17,5 %. Nové prognózy má i ČNB a MF.
Ranní okénko - Polská centrální banka dnes možná dorovná ČNB
09.11.2022 Dnes je ekonomický kalendář prakticky prázdný, a trhy tak budou vyhodnocovat výsledky amerických voleb. Zatímco většina předvolebních průzkumů předpovídala „červenou“ vlnu, a tedy výrazné vítězství republikánů, předběžné výsledky hovoří jinak. Vyrovnaný je boj o Senát (očekáváno), ale i o Sněmovnu. Model od NBC aktuálně předpovídá, že republikáni získají ve Sněmovně 218 ze 415 křesel, tedy nejmenší možnou většinu. Výsledek se tak vzhledem k těsnému průběhu ještě může v průběhu dne otočit na druhou stranu.
Ranní okénko - Trhy vyhlíží americké volby
08.11.2022 Dnes pokračuje český ekonomický kalendář daty z maloobchodu a údajem ohledně míry nezaměstnanosti. Zatímco maloobchodní tržby ukážou další slabý meziroční výsledek, u nezaměstnanosti by ke změně dojít nemělo a ta tak podle našeho odhadu setrvá na úrovni 3,5 %. Z České národní banky pak dorazí informace ohledně srpnové výše devizových rezerv a zářijových intervencích. Jejich objem se podle našeho odhadu pohyboval okolo 2-3 miliard EUR, vzhledem k tomu, že ČNB byla patrně aktivní jen po zářijovém zasedání na konci měsíce, zesložiťuje odhad řada dalších faktorů a vyloučit tak nelze pro trh více překvapivou sumu. Včera vyšla čísla z českého průmyslu a zahraničního obchodu. Oba výsledky dopadly poblíž tržních očekávání a reakce trhu tak byla jen minimální.
Ranní okénko - Týden plný českých dat, vyjde i americká inflace
07.11.2022 Ani v druhém listopadovém týdnu si trhy nevydechnou. Na český trh dorazí takřka kompletní sada dat z reálné ekonomiky. Dnes to budou čísla z průmyslu a zahraničního obchodu, zítra ráno pak dorazí statistika maloobchodních tržeb spolu s podílem nezaměstnaných od MPSV. Nejdůležitější informace z Česka ale dorazí až ve čtvrtek, kdy Český statistický úřad bude zveřejňovat říjnovou míru inflace. Ve stejný den dorazí pro světové trhy i podstatně důležitější míra inflace z USA, která naznačí další směřování Fedu. V eurozóně bude stát za pozornost úterní statistika maloobchodních tržeb, dnes ráno už vyšel výsledek průmyslové výroby v Německu.
Ranní okénko - Překvapí americká inflace trhy a Fed
13.10.2022 Vrcholem dnešního dne a ve výsledku i celého tohoto týdne je zářijová americká inflace. Po včerejším mírném překvapení u výrobní inflace ve směru vzhůru investoři doufají, že spotřebitelská inflace dopadne lépe a nedá tak Fedu další impuls pro razantnější zvyšování sazeb. Aktuálně je trh takřka kompletně smířen s tím, že na listopadovém meetingu sazby porostou o 75bb, vrchol pak bude dosažen zhruba na úrovni 4,5-4,75 %.
Ranní okénko - Vychází průmysl v eurozóně a Fed zveřejní "minutes"
12.10.2022 Z pohledu makro dat je dnes zajímavý kalendář především v USA, kde vyjdou ceny výrobců (PPI). Poněkud netradičně předchází zveřejnění spotřebitelských cen, jež je na řadě zítra. Současně bude zveřejněn zápis z posledního měnověpolitického zasedání Fedu. V eurozóně vyjde jeden důležitý údaj, konkrétně srpnová statistika z průmyslu. Z dílny IMF (Mezinárodní Měnový Fond) vyjde aktualizace tzv. „Fiscal Monitor“.
Raiffeisenbank: Ranní okénko - Tuzemská inflace v čele dnešního dění
11.10.2022 Za několik málo minut dorazí na trh informace ohledně výše tuzemské zářijové inflace. Většina odhadů očekává, že meziroční míra se bude pohybovat na podobných úrovních jako v srpnu a mediánový odhad počítá se stagnací na úrovni 17,2 %. To by odpovídalo zpomalení meziměsíční inflace z 0,4 % na 0,2 %. My předpokládáme, že dynamika bude o něco pomalejší a že zpomalení se dočká i meziroční míra inflace na rovných 17 % (0 % m/m). Zásadní roli ale opět bude hrát především méně předvídatelná rychlost propisování cen energií do konečných cen spotřebitelů a nechybí proto na trhu ani odhady, že by cenová hladina mohla růst i o takřka 19 %.
Ranní okénko - Data z ekonomiky USA utvrzují v očekávání dalšího hiku o 75bb
10.10.2022 Nový týden přichází s dalšími klíčovými daty pro měnovou politiku – inflací. Její zářijová hodnota vyjde v úterý ráno v ČR a ve čtvrtek bude následovat její americký protějšek. O den později bude zveřejněn zápis z posledního jednání Fedu, který by měl přinést informace o tom, jak jednotliví členové vnímají napětí mezi vysokou inflací a zhoršujícím se ekonomickým výhledem. Měsíční zpráva z amerického trhu práce ze závěru minulého týdne byla smíšená a na své si tak přišli holubičí i jestřábí pozorovatelé. Tempo tvorby nových pracovních míst zpomalilo, míra nezaměstnanosti zase nečekaně poklesla. Celkově se výsledek přiklání spíše na jestřábí stranu a investoři se utvrdili v názoru, že přijde další zvýšení sazeb o 75bb. Dalším potvrzením by měla být zářijová inflace. Od celkové míry inflace se sice čeká snížení z 8,3 % na 8,1 %, ale jádrová inflace měla vzrůst z 6,3 % na 6,5 %. Dále nás čekají data z průmyslu eurozóny, spotřebitelská důvěra v USA či statistika z českého trhu práce, která vyšla dnes ráno. Podíl nezaměstnaných dosáhl v souladu s naším i mediánu tržního odhadu 3,5 %. Mírné navýšení naznačovaly průzkumy mezi zaměstnavateli, například od ČSÚ.
Ranní okénko - Americká inflace rozhodnutí Fedu již příliš neovlivní
13.09.2022 Dnešek patří především americké inflaci. Ta s největší pravděpodobností bude vypadat stejně jako v Česku více optimisticky – očekává se pokles meziroční míry z 8,5 % na 8 %. Meziměsíčně by díky pohonným hmotám měla inflace dokonce mírně klesat. Pro Fed se toho ale příliš nezmění. Zbylá data totiž neukazují obrázek zpomalující a ochlazující se ekonomiky.
Ranní okénko - Dorazí data o inflaci z ČR i USA
12.09.2022 Týden odstartuje česká inflace za srpen. Za působení protichůdných faktorů, snížení cen pohonných hmot oproti červenci, ale pokračující zdražování v oddíle bydlení, očekáváme navázání na zpomalující meziměsíční tempo inflace (z 1,3 % na 0,8 %). V meziročním srovnání inflace ještě poroste, z 17,5 % na 17,7 %. Konsensus trhu se také ukotvil na 17,7 %, ČNB ve své srpnové prognóze počítá s 19,3 %, ovšem prognóza zahrnovala vyšší číslo i pro červenec (18,8 % vs. 17,5 %).
Ranní okénko - Zveřejnění inflace trh utvrdí v názoru, že centrální banky jestřábí postoj neopustí
13.07.2022 S tržními sazbami a devizovým trhem dnes mohou zahýbat měsíční statistiky inflace publikované v ČR a USA. U obou se počítá s dalším navýšením meziroční dynamiky. V ČR výrazně více, z 16,0 % až nad 17 % a v USA z 8,6 % na 8,8 %. Stejně tak pro obě statistiky platí, že hlavním tahounem měly být ceny energií a potravin, zatímco dynamika jádrové inflace (očištěná o tyto dvě položky) měla být umírněnější. V ČR počítáme s meziroční jádrovou inflací na 14,3 % po květnových 13,9 %, v USA trh očekává dokonce snížení jejího tempa z 6,0 % na 5,7 %.
Ranní okénko - Zpomalení v maloobchodu reflektuje chmurnou náladu spotřebitelů
12.07.2022 Dnes z Česka přijde údaj ohledně červnové nezaměstnanosti. V květnu se podíl nezaměstnaných zastavil na 3,2 % a v červnu by už k výraznější změně dojít nemělo. Ještě před obědem pak stihne dorazit z Německa průzkum ekonomického sentimentu od agentury ZEW. Opětovné zhoršení se očekává jak od indexu hodnotícího aktuální situaci, tak i od indexu, který se zabývá očekáváními do budoucnosti. Včera nepříjemně překvapil tuzemský maloobchod, když meziročně poklesl o 6,9 % a výraznější pokles si připsal i na meziměsíční bázi. Po lepším výsledku průmyslu se tak opět navýšila šance na záporný mezikvartální výsledek české ekonomiky ve druhém čtvrtletí.
Ranní okénko - Trh přehodnocuje očekávané sazby Fedu, inflace v USA i ČR na novém maximu
11.07.2022 Investoři se v prostředí rizik ze stoupající inflace a hrozící recese snaží správně trefit budoucí trajektorii úrokových sazeb. Při tom jsou citliví na přicházející ekonomická data, což činí dluhopisový a peněžní trh volatilní. Například v USA došlo minulý čtvrtek po zveřejnění horších než očekávaných týdenních dat z amerického trhu práce podle futures kontraktů ke snížení očekávání ohledně sazeb Fedu na začátek roku 2023 na 3,4 % z 3,9 %.
Ranní okénko - ECB chce zvýšit sazby v červenci o 25bb, inflace v ČR znovu zesílila, v USA její tempo zvolňuje
10.06.2022 Údaj o květnové inflaci dnes dorazí z Česka i USA, kde se k tomu ještě přidá průzkum od University of Michigan. Zatímco v Česku inflace ještě sílí, podle nás v květnu dosáhla na 15,7 % z předchozích 14,2 %, v USA její meziroční tempo mírně zvolnilo blíže k 8 %. ECB včera zvolila opatrnější přístup a pro nastávající červencové zasedání vyloučila hike o 50bb, nechala si ale otevřené dveře pro září.
Ranní okénko - ECB dnes oznámí plán snižování sazeb
09.06.2022 Dnešek patří ECB, která s největší pravděpodobností oznámí konec nákupu aktiv a naznačí další cestu zvyšování sazeb. Trhy budou hledat především jakýkoliv náznak možnosti budoucího dvojnásobného hiku, důležitá ale bude i prognóza a možné komentáře k ohrožení finanční stability hluboce zadlužených států. Včera dorazila z ČR statistika nezaměstnanosti, která ukázala na další mírný pokles k 3,2 %. Německý průmysl po březnovém propadu dokázal v dubnu meziměsíčně mírně posílit, i tak ale výsledek skončil pod očekáváním trhu.
Ranní okénko - Dnes se dozvíme složení bankovní rady ČNB
08.06.2022 Podíl nezaměstnaných v květnu podle našeho odhadu stagnoval na 3,3 % s prostorem pro odchylku směrem k 3,2 %. Pro korunový trh je dnes důležitý den. Prezident Zeman by měl ve 14h jmenovat členy do ještě třech neobsazených pozic v bankovní radě ČNB. Složení bankovní rady by tak mělo být konečně finální.
Ranní okénko - Slabý start české ekonomiky do druhého čtvrtletí
07.06.2022 Hned od rána budou z Česka proudit další ekonomická data. Za několik málo minut dorazí čísla z maloobchodu, které ukážou nakolik vysoká inflace brzdí domácí poptávku. Ve stejný čas bude zveřejněna i dynamika mezd v prvním čtvrtletí letošního roku, kdy nominální růst nepokryje inflaci a mzdy tak budou reálně klesat. O hodinu později přijde statistika devizových rezerv za květen, která by prozradila, pokud by ČNB v dubnu byla aktivní na devizovém trhu.
Ranní okénko - Česká inflace těsně pod 16 %, zasedání ECB a data z reálné ekonomiky
06.06.2022 Pozornost investorů v tomto týdnu upoutá především zasedání ECB, která sazby ještě nezvýší, bude ale komunikovat postup normalizování měnové politiky. V USA je hlavním údajem inflace, která měla v květnu setrvat na 8,3 % r/r. Český kalendář je plný důležitých údajů. Dorazí trojice dat z reálné ekonomiky, data z trhu práce a výsledek květnové inflace. Oproti USA se ale čeká další navýšení dynamiky z 14,2 % 15,5 %. My očekáváme inflaci mírně vyšší na 15,7 %.
Ranní okénko - Domácí inflace výrazně vzrostla, v USA se měla naopak snížit
11.05.2022 Po včerejším překvapení ze strany české inflace je dnes na řadě USA, kde růst spotřebitelských cen měl během dubna značně zpomalit z 1,2 % na 0,2 % meziměsíčně, což by znamenalo meziročních 8,1 % z 8,5 % v březnu. Pro korunový trh je dnes významný den. Prezident Zeman jmenuje nového guvernéra ČNB. Podle dosavadních informací je nejpravděpodobnější scénář, že nástupcem Jiřího Rusnoka se stane Aleš Michl. Ten byl spolu s Oldřichem Dědkem odpůrcem zvyšování úrokových sazeb. Navíc zůstávají ve hře i další tři místa z celkové sedmičlenné bankovní rady. Pokud by i ta byla obsazena holubičími radními, tak by se jednalo o změnu ve směřování měnové politiky.
Ranní okénko - Inflace dnes opět zrychlí, nálada dále klesá
10.05.2022 I dnes budou proudit z českého trhu ekonomická data, v čele s inflací za duben. Ta podle našeho odhadu opět zrychlí, dynamika by ale měla být snesitelnější než v předchozích měsících. Kromě inflace dorazí i čísla z tuzemského maloobchodu, který by při nezahrnutí aut měl skončit v plusu. Z nejbližšího okolí pak bude zajímavý německý ZEW index. Ten u západních sousedů ukáže nejspíš další pokles sentimentu. Včera pozitivně překvapil český průmysl, když se těsně udržel v plusu. U zahraničního obchodu se deficit opět zvýšil a nezaměstnanost si připsala další mírný pokles.
Související klíčová slova:
Zvyšování sazeb | Přehřáté ekonomiky | Akcie včera | Český průmysl | Akcie Komerční banky | Výnosy dluhopisů | Invaze | Silnější koruna | Jackson Hole | Hlavní události | Zpráva z Německa | AMC | Tvorba pracovních míst | Hospodaření českého státu | Výkon | Výsledek hospodaření | CPI v Kanadě | Maďarská inflace | Míra nezaměstnanosti v březnu | Počasí | Zkušenosti | Cenová hladina | Světové akcie | Alphabet | Vstupy | Pozitivní vliv | USD/PLN | Inflace v září | Dávky v nezaměstnanosti | IMF | Opětovný pokles | Spolkový statistický úřad | Údaje z USA | EUR | Vývoj cen ropy | Trend | Pokles sazeb | MinFin | Inflační čísla | Průmyslová výroba v eurozóně | Bank of Japan | TJX | Citigroup | Volatility | Pokles indexu | Mezinárodní měnový fond | Rozhodování Fedu | Očekávané výsledky | Statistiky | Tempo růstu | Statistika z amerického trhu práce | Výkyvy | Pojišťovna | Britská libra | Aktiva | Vládní opatření | Míra úspor | Škoda Auto | Evropská komise | Pravděpodobnost | Střední Evropa | Tuzemský průmysl | Výsledkové sezóny | Rozhodnutí centrálních bank | Šéf Fedu Powell | Ztráty peněz | Tuzemská ekonomika | Nájemní bydlení | Živý komentář | Cenové stability | Narůstající ceny | Index PX | Týden na akciových trzích | Zasedání ECB | Zveřejnění výsledků | Český statistický úřad | Depozitní sazba | Nezaměstnanost v Česku | Šéf Fedu Jerome Powell | Goldman Sachs | Berkshire Hathaway | Nezaměstnanost v lednu | PLN | Lagardeová | Rostoucí ceny | Ropa Brent | Růst sazeb | Německý DAX | Snížení produkce | Expanze | Exchange | Směřování měnové politiky | Americký akciový index | Rostoucí inflace | Svátek v USA | Očekávání do budoucnosti | Nová data | Nezaměstnanost | Vratislav Zámiš | Pandemie | Růst cen | Deflace | Glencore | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | Breaking | Důležité zprávy | Směrnice | ČSÚ | Dividendy | Inflace v prosinci | Bankovní rada ČNB | Analýzy | Burza | Data z Německa | Zájem o investování | Tradingové webináře | Thomas Jordan | Nastavení úrokových sazeb | Snížení DPH | Vysoké riziko | Ceny ve výrobě | Dolary | Americká inflace | Včerejší obchodování | Americké ministerstvo financí | Gap | Desinflační trend | Inflace v Maďarsku | Vlnová analýza | Růst německé ekonomiky | Tuzemská měna | Maloobchod | Výsledková sezóna v USA | Trendová linie | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Bayer | Makroekonomické dění | Bohumil Trampota | Nová all-time high | Nové akcie | Ceny pohonných hmot | Přebytek zahraničního obchodu | Výrazný pohyb | Prudký pokles | VIG | Prognóza Evropské komise | Uvolnění měnové politiky | CZK | Nord Stream | Vysoké sazby | Výsledek inflace | Výhled | Objem produkce | Philip Morris | Zasedání Evropské centrální banky | Výzkumy | Coca-Cola | HUF | EIA | Průmysl | Snižování nákupu aktiv | Inflace | Nejdůležitější události | Reakce ČNB | Lepší výsledky | Výroba v eurozóně | Centrální banky | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Česká měna | Přijetí | New York | Polská centrální banka | Předstihové indikátory | Dobré výsledky | FB | Cenový šok | Dnešní makroekonomické ukazatele | Nové signály | Covid | Snižování cen | Reakce trhu | Tapering | Macron | Suroviny | Události tohoto týdne | Spotřební daně | Snižování sazeb | Euro včera | Vice | Schlumberger | Zpráva o inflaci | Futures | Zveřejnění výsledků HDP | Komerční banka | Růst nezaměstnanosti | Cíl ČNB | Akciové trhy | Důvěra spotřebitelů | Zdražování cen | Výsledky průzkumu | Polská inflace | Cyklus utahování měnové politiky | Odvětví | Pojišťovna VIG | Utahování měnové politiky | Německý index DAX | Další růst | CL | Erste Group | MIFID | Snižování úrokových sazeb | Domácnosti | Analytici | Obchodní aktivita | Globální ekonomiky | Moody's | Rekordní minimum | Zvyšování mezd | Moneta | Occidental | Očekávání analytiků | Míra úspor domácností | Tuzemská inflace | Rétorika Fedu | Neutrální úroková sazba | Webináře | Data z ekonomiky USA | Inflace cen | Inflace v Japonsku | Deutsche Bank | Hamás | Ceny elektřiny | Mistrovství světa v hokeji | Země EU | Francouzský CAC 40 | Christine Lagarde | Tuzemský maloobchod | Marketingová komunikace | Aktuální hodnoty měny | Akciový trh v USA | Růst cen nájmů | Devizové rezervy ČNB | Data z USA | Graf | Očekávání trhu | Sentix index | Fair Value | ECB dnes | Nesoulad | Medvědí signál | Jádrová spotřebitelská inflace | Odhodlání | Výnosy | Poptávka | Údaje o inflaci | Dluhopisy | Cyklus zvyšování sazeb | Počet pracovních míst | Výrobní inflace | Pohonné hmoty | Zaměstnanost | Ekonomiky | PLN/EUR | RBI | Zasedání FED | Prognóza americké centrální banky | Členové bankovní rady | První zvýšení sazeb | Jednání ECB | Foreign Exchange | Český trh práce | Průmyslová produkce | Finanční analytici | Výkyvy cen | Zápis z posledního zasedání Fedu | Cenové hladiny | PEPSICO | Index pražské burzy PX | Bydlení | Peníze | Zveřejněné údaje | Největší evropská ekonomika | Vysoká inflace | CySEC | Hlavní ekonomické události | Brent | Březnová inflace | Maloobchodní tržby | Politika | HUF/EUR | Očekávání | Německé banky | Odeznívání inflace | Kurz EUR/CZK | Inflační riziko | Nová data o inflaci | Nejnovější údaje | Červnová inflace | JPMorgan Chase | Růst globální ekonomiky | Zvýšení sazeb | Zvýšení minimální mzdy | Výše devizových rezerv | Americký S&P 500 | Invaze na Ukrajinu | Měnový fond | Allianz | Ustupující inflace | Evropské měny | Republikáni | Goldman Sachs Group Inc | Historie | Hlavní úrokové sazby | Výsledky voleb do Evropského parlamentu | Americké volby | CZK/EUR | Telekom | Růst | Vývoj české ekonomiky | Soudní dvůr | Nabídka | Konference v Jackson Hole | Americký index | Pioneer Natural Resources | Vojtěch Benda | Příležitosti | EUR/CZK | Zveřejněná data | MiFID II | Fundamentální analýza | Podnikání na kapitálovém trhu | Prognóza | L.F. Investment | Výnosová křivka | Pozitivní nálada | Depozitní sazby ECB | Použití finanční páky | Situace na Blízkém východě | Počet nezaměstnaných | Trh práce | Koruna | Trh práce v USA | Nike | Aktuální kurzy měn | Tempo poklesu | Průmysl v Německu | Časový úsek | Zápis ze zasedání Fedu | Pochybnosti | Spojené státy americké | Conference Board | Duke Energy Corp | Nastavení měnové politiky | Dobrý výsledek | Velká Británie | Walt Disney Co | Evropské ekonomiky | Americká centrální banka | Nejvyšší přebytek | Výrazná inflace | Ceny výrobců | Velmi volatilní | Český běžný účet | Long | Kontrakty | Dezinflační proces v eurozóně | Inflace v eurozóně | Dnešní PMI | Koruna posílila | Zasedání centrálních bank | Gamble | AUD | Akcie ČEZu | Zelená čísla | S&P500 | Zpřesněný odhad | Pracovní den | Úrokové sazby | Meziroční růst | Investujte zodpovědně | Autozone | Výsledky voleb | Ranní okénko | Drahé energie | Trh | Sezónnost | Listopadová inflace | Deficit zahraničního obchodu | Ruský plyn | Cox | EMU | Problémy | Nižší ceny | Průměrné mzdy | Rubl | Volby do Poslanecké sněmovny | Sázky trhu | Nálada na akciových trzích | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Index | Data z reálné ekonomiky | Očekávaná data | Elektřina | Měsíční data | Obchodní bilance eurozóny | Beyoncé | Zobchodovaný objem | Výrobní ceny | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Komise | Activision Blizzard | Nejistoty | Kurz koruny | Historické maximum | Politické rozhodnutí | Posílení | Ceny plynu | Představitelé Fedu | Nárůst cen ropy | Callie Cox | Maďarsko | Index STOXX Europe | Ministerstvo práce | Tuzemská nezaměstnanost | Dluhopis | S&P | Vít Hradil | Objednávky | Americké měny | Unie | Obchodování na finančních trzích | Inflace ve Spojených státech | Medvědí svíčka | Chod ekonomiky | Investiční analytička | Data z ekonomiky | Důvěra investorů | Zvýšení cen ropy | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Zahraniční bilance | Akciové indexy | Očekávání úrokových sazeb | Christine Lagardeová | Investoři dnes | Ekonomický kalendář | Konjunkturální průzkum | Polský zlotý | Úroda | Dostatek likvidity | Ekonomický vývoj | Klesající trend | Pozornost trhu | Závislost | Participace | Vývoj inflace | Nová prognóza | Mistrovství světa v hokeji v Praze | Deficit | Blizzard | BREAKING | Spotřební daň z nafty | Směnárny | Statistický úřad | Průmysl a zahraniční obchod | MF | Podnikání | Ekonomické aktivity | Saldo zahraničního obchodu | Budoucnost | Mediánová mzda | Pokračující pokles | Bankéři | Snížení poptávky | KOL | Živý komentář XTB | Rostoucí trendová linie | Výroba v Německu | Nové all-time high | Ústup inflace | Výroba aut | Automobilový sektor | Zlevňování ropy | Česká koruna | Nord Stream 1 | Opatření | Podnikatelé | Harmonizovaná inflace | Proinflační rizika | Akciový index | Dnešní ekonomický kalendář | Pozornost | Nejvyšší objem | 3М | Meziroční míra inflace | Stav běžného účtu | Ifo | Zpráva z amerického trhu práce | Futures kontrakty | Vítězství Donalda Trumpa | Zápis ze zasedání ECB | Burze | Akcie Apple | Růst v letošním roce | Ceny výrobců v USA | Pandemický program | ISM index | Vyšší sazby | Vysoké inflace | Hike ECB | Británie | Akcie Coltu | Obchodníci | Empire State Index | Data o inflaci | Obchodovat | Hlavní ekonomka | EUR/MWh | Sazby v Polsku | Rozvolnění restrikcí | Celková inflace | Ropa | Tovární objednávky | Válka na Ukrajině | Komentář XTB | Ceny benzínu | Omezení těžby | Naše prognóza | USA | Růst úrokových sazeb | Pražský index PX | Dnešní údaje | Raiffeisenbank a.s. | Pár EUR/USD | Pokles nezaměstnanosti | Spotřebitelské inflace | Nový týden | Cenový index | Ekonomická zpráva | Světové trhy | Investiční cíle | Nastavení sazeb | Sankce | Hlavní ekonom | Pokles cen | Volby | Více volatilní | České mzdy | Výdaje | Michigan | ETF | Prognózovaní | SWIFT | Směřování FEDu | Cena zemního plynu | Helena Horská | Pokračování trendu | Zpomalení inflace | Zdanění energií | Depozitní sazby | PCE inflace v USA | Jestřábí rétorika | Hike | Spojené státy | Vývoj inflace v ČR | Trading | Německý automobilový průmysl | Růst HDP | Zvyšování úrokových sazeb | Rozhodnutí FED | Sentiment amerických spotřebitelů | Americká data | Jestřábí komentáře | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Výkon ekonomiky | Úroková sazba | Dlouhodobější výhled | Meziroční inflace v září | Mistrovství světa | Změny klimatu | Investiční poradenství | Investiční doporučení | Americké akcie | Dopady pandemie | Zasedání České národní banky | České měny | Data z průmyslu | Spotřebitelská důvěra v USA | Volatilní | Riziko ztráty | EUR/USD | Zemědělství | Konflikt na Ukrajině | Normalizace měnové politiky | Spotřebitelská důvěra | Další vývoj | První odhad | Měnové politiky | Finanční služby | Aktuální situace | Sellier & Bellot | Manufacturing | Liberty Ostrava | Znovuotevření ekonomiky | Kompenzace | Měnový výbor | Zlotý | Ceny plynu a elektřiny | Ekonomická situace | Odhad HDP | Ekonomický sentiment | Dna | Výsledky maloobchodních tržeb | Centrální bankéři | CNY | Klíčový údaj | Bilance ECB | Fair Value Gap | Vítězství | Investiční strategie | Částečný úvazek | Investorský sentiment | Vysoké sázky | Podstatné kurzotvorné zprávy | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Silná koruna | Tisková konference | Platební bilance | Růst mezd | Snížení inflace | Reálné ekonomiky | Posilování koruny | Sazby | Odhad spotřebitelské důvěry | Inflace v České republice | GBP/EUR | Americký index S&P 500 | České koruny | Komise v přenesené pravomoci | Zvýšení produkce | Zasedání OPEC | Dopad vysokých cen energií | Investovat | Ekonomické oživení | Průmyslové objednávky | České maloobchodní tržby | Boj s inflací | Průzkum | Firmy | Inflace v Česku | Break struktury (BOS) | Růst cen ropy | Reálné mzdy | Averze k riziku | Cena ropy brent | Dolar včera | Euro dnes | Hypotéza | Státní svátek | Podíl nezaměstnaných | Jestřábí rétorika Fedu | Výsledky společnosti | Investování | Fed | Žádosti o dávky v nezaměstnanosti | Index spotřebitelské důvěry | Nejbližší support | Index NFIB | Automobilový průmysl | Česká vláda | Hry | Novo Nordisk | Volkswagen AG | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Trhy | Sada dat | Odhad poptávky po ropě | FTSE | Dubnová inflace | Výprodejní tlak | Index Sentix | Utahování měnových podmínek | Americké ceny výrobců | Rizika | Rada ČNB | Eurozóna | Fond | Výše úrokových sazeb | ISM | Měnověpolitické zasedání | Globální trhy | Zpřísňováním měnové politiky | Poptávková inflace | Fitch | Průzkum ČSÚ | Americké banky | Zpomalování inflace | Celkový výsledek | Prodávající | Otevírání ekonomiky | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | Růst ekonomiky | Stagflace | Cenový vývoj | Goldman Sachs Group | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Bilance | CEE | Obchodní řetězce | Americký akciový index S&P 500 | Low | David Vagenknecht | Stabilita | Španělsko | Solidní růst | Ekonomický růst | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Mzdy | Poradenství | Zlepšení nálady | CAD | Odhady analytiků | Béžová kniha Fedu | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Makroekonomická prognóza | Peněžní trh | Akcionáři | Analytička | Společnost | Zpřísňování měnové politiky | Inflační překvapení | Evropské trhy | Meziroční inflace v eurozóně | Sázet | Květnová inflace | Hospodaření | Zahraniční obchod | Ztráta | Indikátory sentimentu | Wells Fargo | Očekávání do budoucna | Situace na trhu práce | Měsíční report | EBITDA | Projevy centrálních bankéřů | Obchod | Purple Trading | Konsensus trhu | Volkswagen | Hospodářské politiky | AUD/USD | Astrazeneca | Riziko | Jan Frait | Analytik | Pražský PX | Klesající ceny | ATH | Nájemné | JPY | Pražské burzy | Zasedání ČNB | Semináře | Šok | Finanční trh | Pesimismus | GBP | Nadšení | Plyn | Insolvenční návrh | Německá ekonomika | Čína | Pokles akcií | Nezaměstnanost v ČR | CZK/USD | Aktuálně trh | Ceny | Siemens | Představenstvo | Recese | Pokles | Bankovní tituly | Německý ZEW index | FTSE 100 | Meziměsíční inflace | Mírná korekce | Války | Impuls | Raiffeisenbank | Data z trhu práce | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Předstihové ukazatele | Centrální banka | Předpovědi | DPH | Predikce | Novo | WTI | Tržní odhad | USD/RUB | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | Air Products | Hurikány | Státy EU | GameStop | Evropské centrální banky | Libra | GEVORKYAN | Philip Morris ČR | Rozvolnění | Průmyslový sektor | USD/EUR | Sentix | Webinář | Prodeje automobilů | Broadcom | Instituce | USDCAD | Propuštění | Break struktury | Říjnová inflace | Inflační krize | Výnos | Výsledky amerických voleb | Růst cen energií | IHNED | ČEZ | Německé ekonomiky | CFD | Zoetis | Green Deal | 256/2004 | Dobrá zpráva | Spotřeba domácností | Sankce proti Rusku | MNB | Dlouhodobý trend | Silný pokles | Minulá výkonnost | Zastropování cen | Posílení koruny | Zasedání MNB | Stoxx Europe 600 | Rostoucí ceny energií | Ceny energií | FTX | Skutečný výsledek | GBP/USD | Oživení trhu | Inflační cíl | Obchodní analýza | RUB | Nejnovější výsledky | Petr Pavel | Vývoj sazeb | Index STOXX Europe 600 | Jasný signál | Údaje o průmyslové výrobě | Dynamika mezd | Pracovní místa | Allianz SE | FRA | Vienna Insurance Group | Aktuální informace | Vyšší hodnoty | Zisk | ČNB | Bank of England | Mimořádná opatření | PCE index | Sezónní vlivy | Swapy | Jan Kubíček | Středoevropské měny | Šíření mutace | Rating | Dovoz | Silná data | Aktuální kurzy | Tržní sazby | Pozitivní zprávy | CFD (Rozdílové smlouvy) | Obchodování | Býčí sentiment | Nové prognózy | Dnešní data | Zlepšení sentimentu | Prezident | Akciový index S&P 500 | Úsporný tarif | Růst inflace | Finanční pomoc | Odhad analytiků | Colt CZ | Statistiky z trhu práce | Evropa | Loňský zisk | Měna | Management | Nasdaq | Zprávy | Class A | Ceny ropy | Francie | Předpověď | BOS | Index cen průmyslových výrobců | Údaje | Automobilky | Srovnávací základna | Ekonomické události | Eurodolar | Obchody | Běžný účet | Inflace v Polsku | Medián | Marriott | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Deutsche Telekom | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Zemní plyn | Zasedání americké centrální banky | Marže | JPMorgan Chase & Co | Směřování | Inflace v říjnu | Aktivum | Společnost XTB | Výroba automobilů | Primoco | Situace | USD/CZK | Europe 600 | Tržby | Stagnace | Konsensus | Pozitivní výsledek | Proinflační riziko | Německá burza | FOREX | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Signály | Tržní fundamenty | Inflace v ČR | Guvernér | Americké akciové trhy | Index pražské burzy | HDP | Načasování | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Ekonomka | Dolar | Euro | Klid | Investování je rizikové | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Zdanění | Etoro | Globální investoři | USD/CAD | DJ30 | Obchodní bilance | Index PCE | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Zhoršení ratingu | Výprodej | Tomáš Holub | Falešný break | Martin Gürtler | JPMorgan | Ztráty | Česká národní banka | Česká inflace | 1D | Růst průměrné mzdy | Americké firmy | Philip Lane | Meziroční inflace | Klesající inflace | FOMC | Omezené dodávky | Akcie | Průmyslníci | Měnové podmínky | Mzda | Míra inflace v USA | Vývoj jádrové inflace | Nákup aktiv | Pražská burza | Očkování | Podniky | Zrychlení růstu | Tržby v maloobchodě | Mzdová dynamika | Dodavatelské řetězce | Inflační šok | SPD | Index cen | Češi | Převis | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | PEPP | Americké ceny | Index PPI | Největší propad | Emmanuel Macron | Analýza EUR/USD | Prognózy | Airbnb | Kurz | Daně | SOK | Negativní nálada | Živé vysílání | Makrokalendář | Švýcarská národní banka | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Lenka Kalivodová | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | PCE inflace | Index cen výrobců | Nezaměstnanost v eurozóně | Měnová politika Fedu | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Zdražování energií | Rychlý růst | Hospodářské soutěže | Napjatá situace | Počty nových žádostí o podporu | Bankovní rada | Investice | Pro investory | Masivní propouštění | Potenciál | Zdravotnictví | Kevin Tran Nguyen | Investujte | Konkurence | Pokles inflace | Komunikace | Německý průmysl | Devon Energy | Photon Energy | Americké futures | Indie | Bod | Vnímání | Ekonomika eurozóny | Value Gap | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zisky | Dražší energie | Delta | Regulace | Zaměstnanci | Šéf Fedu | Účet platební bilance | Walt Disney | Hospodářství | Důvěra | Protipandemická opatření | Oslabení dolaru | CAC 40 | Očekávání ČNB | Americký akciový trh | Ukazatel | Členové Fedu | Běžný účet platební bilance | Měny | Značný pokles | Předběžné výsledky | Burzy | Ukončení nákupu aktiv | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Spread | NBC | Výraznější impuls | Optimismus na trhu | Obchodování s cizími měnami | Export | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Poradce | Signál | Úbytek | Kofola | NFIB | Futures na americké akcie | Kurzotvorné zprávy | Zhodnocení | Výsledky HDP | Eva Zamrazilová | Negativní sentiment | Prodeje aut | Výsledková sezóna | Air | Rozšíření | Technická analýza | AEX | Index DJ30 | Nižší poptávka | Toyota | Týdenní výkon | COVID-19 | Béžová kniha | Cenové tlaky | Silný trh | Korunový trh | Devizové rezervy | Ekonomika oživuje | Data z amerického trhu práce | Průmyslová výroba v Německu | ZEW | Prognóza Fedu | Zpomalující inflace | Evropské akcie | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | Pozornost finančních trhů | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | FVG | Prodej | Rok 2024 | Zasedání Fedu | Bloomberg | Eli Lilly | NY FED | Inflace v červenci | Hlavní indexy | Rozhodnutí vlády | Silný růst | Refinanční sazba | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Colt | Pokles tržeb | University of Michigan | Růst poptávky | Korekce | Odhady trhu | Výrazný pokles | Akciové tituly | Očekávání investorů | Výkonnost | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Uvolňování měnové politiky v USA | Index S&P 500 | Instrument | Přehled | Zhoršení nálady | Short | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | High | Rostoucí trend | OECD | CHF | Oslabení koruny | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Inflace v únoru | Koruny vůči euru | Průmysl v eurozóně | S&P 500 | Prosincová inflace | JDE | Podpora | Ceny zboží | MWh | Prognóza ČNB | Obchodování s CFD | QE | Růst tržeb | Cena | Maloobchodní prodeje | Německo | Makroekonomické ukazatele | MJ | Komerční banky | Apple | Rozpočet | Zoetis Inc | Americký trh | Snížení sazeb | Vysoká hodnota | Nižší růst | DOT | Česká ekonomika | Kurzy | Ekonomická data | Situace na trhu | Přehled kurzů | Silnější kurz | Inflace v listopadu | Evropské akciové indexy | Ekonomická data z USA | Tempo inflace | All-time high | Nižší výdaje | Co bude | Medvědi | Inflace CPI | Prohloubení deficitu | Volby do Kongresu | Odhad růstu ekonomiky | DAX | Erste | Rezervy | Merck | Kurzy měn | Kypr | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | Evropské méně | Inflace v Německu | Pozitivní výsledky | SEC | Schodek | Míra nejistoty | Indikátory | Odpovědnost | Jan Procházka | Oslabení | Finanční situace | Práce | Výnosnost | Navyšování cen | Likvidita | Cíle | ČNB dnes | Prognóza ECB | Maloobchodní tržby v USA | Repo sazba | Inflační data | Evropský akciový trh | Banky | BlackRock | Předčasné volby | Automotive | Express | Kotace | Investiční společnosti | Šance | Návrh dividendy | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Očekávaný růst | Poptávka po ropě | Wall Street | Průlom | Analýza | Procter & Gamble | Data ze Spojených států | Kurz EUR | Měnové politiky v USA | L.F. Investment Limited | Zlepšení | Omicron | Sazby Fedu | Duke Energy | ČR | Tomáš Nidetzký | XTB | Akcie na světových trzích | Výraznější pokles | Intervenovat | Americký Fed | Pozice | Současná situace | Německá průmyslová výroba | OCI | Inflace v EU | Červencová inflace | Vyšší volatilita | Tovární objednávky v Německu | PMI indexy | Stoxx | LSEG | Support | Průměrná mzda | Valná hromada | Waste Management | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Finální odhad | Služby | Lednová inflace | Londýnská burza | Zvýšená volatilita | Rizikovější aktiva | Tržní očekávání | Návrat inflace | OPEC | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | SNB | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Evropský index | Bohatý | Occidental Petroleum | Pokles průmyslové výroby | Spotřebitelé | Přecenění | Proinflační působení | Embargo | Indexy nákupních manažerů | Americký dolar včera | Politika Fedu | Slabá poptávka | Polsko | Ceny potravin | Rezistence | Bankovní rady ČNB | Meziroční růst cen | ZEW index | Auta | Projekce | Nařízení | Zavedení eura | Zdražování | Ropy | Guvernér Rusnok | Čokolády | Hodnocení současné situace | Meme akcie | Očekávaná inflace | Předseda | Koruna posiluje | Škoda | Hospodářské výsledky | Oracle | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Jádrový index | Únorová inflace | Úročení | Vývoj průmyslu | Karina Kubelková | Inflace v lednu | USD | Volatilita na trzích | Cestování | Sentiment indikátory | TJX Companies | Ekonomický dopad | Technologické tituly | Počet nových žádostí o podporu | Delta mutace | Silný dolar | Hlavní úroková sazba | iPhone | Posilování eura | Cena ropy | Prezidentka ECB | Vysoký přebytek | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Situace v průmyslu | Přebytek obchodní bilance | Americké ministerstvo | Kupní síla | CZ | Program nákupu aktiv | Akcie bankovních společností | Pokles HDP | Propad | Konec roku | Dezinflace | Sezónní faktory | Růst spotřebitelských cen v USA | Mistrovství | ANO | Pokles sentimentu | Proinflační faktory | United Parcel Service | Finanční ztráty | Nemovitosti | Evropský trh | Data z americké ekonomiky | Dezinflační proces | Platební bilance ČR | PX index | Rok 2024 | Aleš Michl | CPI v USA | Nejistota | HDP v eurozóně | Makroekonomické údaje | Obchodování na americkém trhu | Německý Ifo index | Marriott International | Activision | Investment | Český maloobchod | Česká republika | Boční trend | Ceny komodit | Indexy | Americký dolar | Makro | Situace v Německu | Evropská centrální banka | Mutace koronaviru | IFO index | ECB | HICP | Stoxx 600 | Nižší ceny ropy | NBP | Sazby ECB | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Stabilita sazeb | Forward | Měnová politika | Nálada spotřebitelů | Doporučení | Inflační očekávání | Srovnávací základny | Výsledek zahraničního obchodu | Zvýšení inflace | Reakce koruny | ROCE | Spekulace | Aktualizovaná prognóza | Omikron | MPSV | Týdenní pokles | Zasedání amerického Fedu | Hodnoty měny | Údaje o nezaměstnanosti | Cena niklu | Lockdowny | Hizballáh | Siemens Healthineers | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | Tržní ocenění | Globální trh | SVB | Zrušení superhrubé mzdy | Poptávky po ropě | Základní sazba | Zpráva o vývoji inflace | Pracovní síly | Akciový trh | Zasedání bankovní rady | Investovat peníze | Investor | Jerome Powell | Ukazatele | American Express | Merck KGaA | Banka | Země eurozóny | Situace na americkém trhu práce | Američané | Domácí poptávka | Statistika | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Německá inflace | Disney | Ocenění | Home Depot | Útlum ekonomické aktivity | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot