CPI v Kanadě
Ekonomický kalendář: Evropská inflace a svědectví BOE v centru pozornosti, údaje o bydlení v USA před námi
19.11.2024 Trhy se dnes soustředí na evropské údaje o inflaci a severoamerické údaje o bydlení. Dříve zveřejněný zápis z jednání RBA zdůraznil závazek bankovní rady k restriktivní měnové politice, přičemž si ponechala otevřené dveře pro budoucí úpravy. Ekonomický kalendář obsahuje klíčové údaje o CPI z eurozóny a Kanady spolu s ukazateli z amerického trhu s bydlením. Mezi dnešními řečníky z centrálních bank je Elderson z ECB a několik členů BOE, kteří vystoupí před Výborem pro státní pokladnu. Trhy zůstávají zavřené v Brazílii kvůli Dni republiky a v Indii kvůli svátku Guru Nanak Jayanti.
BREAKING: USDCAD posílilo po údajích o CPI v Kanadě 📌
17.09.2024 Upravený CPI: skutečných 2,4 % meziročně; prognóza 2,5 % meziročně; předchozí 2,7 % meziročně; Běžný CPI: skutečný 2,0 % meziročně; prognóza 2,2 % meziročně; předchozí 2,2 % meziročně;
BREAKING: USDCAD získává po smíšených údajích o kanadské inflaci a silných maloobchodních tržbách v USA
16.07.2024 USD/CAD zisky po smíšených údajích o kanadské inflaci a silné zprávě o maloobchodních tržbách z USA.
Kanada: CPI v souladu s očekáváním, USDCAD klesá 🔎
16.01.2024 USD/CAD dnes posílil o 0,3 % a podařilo se mu smazat značnou část ztrát po zveřejnění. Současně s údaji o inflaci byl zveřejněn regionální index ekonomické aktivity z oblasti New Yorku, což vedlo k oslabení dolaru. Pár USD/CAD omezoval své počáteční zisky z první části dne.
BREAKING: Inflace CPI v Kanadě vyšší, než se očekávalo
19.12.2023 Inflace CPI z Kanady byla vyšší, než se očekávalo: 3,1 % oproti 2,9 % a 3,1 % dříve.
BREAKING: Inflace CPI v Kanadě nad očekáváním; USDCAD klesá!
19.09.2023 Kanada, inflace CPI za srpen. Skutečné: 4 % meziročně. Očekáváno: 3,8 % meziročně. Předchozí: 3,3 % meziročně.
BREAKING: Nižší údaje o CPI v Kanadě!
18.07.2023 V červnu vzrostl index spotřebitelských cen (CPI) v Kanadě oproti předchozímu roku o 2,8 %, což představuje mírné zpomalení oproti květnovému růstu o 3,4 %. Zpomalení bylo způsobeno především nižšími cenami benzinu, ačkoli bez zahrnutí benzinu by index CPI v červnu vzrostl o 4,0 %.
Ekonomický kalendář: ZEW sentiment index, projev Lagarderové
21.03.2023 Pojďme se nyní zaměřit na nadcházející makrokalendář. Dnešní seance nám přinese především údaje o sentimentu ZEW z Německa, kanadskou zprávu o inflaci CPI a údaje o prodejiích domů na sekundárním trhu v USA. Ve 13:30 pronese prezidentka Lagardeová svůj projev. Obchodníci zajímající se o trh s ropou by se měli zaměřit na zprávu o zásobách ropy USA API (21:40 ). Dnes začíná dvoudenní zasedání FOMC ve Washingtonu, které zítra v 19:00 vyvrcholí rozhodnutím o úrokové sazbě.
EURCAD roste po komentářích Macklema z BoC a Laneho z ECB
16.02.2023 EUR/CAD mírně vzrostl po poznámkách dvou předních centrálních bankéřů. Hlavní ekonom ECB Philip Lane uvedl, že v důsledku utahování měnové politiky se očekává, že inflace bude v roce 2023 o 1,2 % nižší a v roce 2024 o 1,8 % bodu nižší. Podle jeho názoru měnová politika ECB zajistí, že se inflace vrátí včas k inflačnímu cíli. Nastavení měnové politiky musí být pravidelně revidováno v reakci na nové informace o inflačním vývoji.
BREAKING: USDCAD vyskočil poté, co kanadská jádrová inflace zrychlila
16.11.2022 Údaje o kanadské inflaci CPI za říjen byly zveřejněny dnes ve 14:30. Trh očekával, že celkový růst cen zůstane nezměněn na 6,9 % meziročně a skutečná data tomuto očekávání odpovídala. Nicméně, znatelný pokles byl zaznamenán, pokud jde o jádrovou inflaci, když měřidlo meziročně zrychlilo z 5,9 na 6,2 %, a to i přes očekávané zpomalení na 5,9 % meziročně.
Ranní komentář: Americké makro příjemně překvapilo, dolar navyšuje zisky
17.11.2021 Akciové trhy včera dokázaly znovu mírně růst, a to navzdory stoupajícím dluhopisovým výnosům. K lepší náladě na trzích pomola série výsledků z USA, kde příjemně překvapil jak silný růst maloobchodních prodejů, tak silný růst průmyslové produkce. V růstu pak pokračuje také americký dolar, který především na páru s eurem výrazně posiluje. Dnes ráno se již krátce dostal pod hranici 1.1300 EUR/USD kde se naposledky pohyboval v polovině lońského července.
Ranní komentář: Bitcoin na dosah all-time high. Výnosy dál rostou, akcie rostou s nimi
20.10.2021 Akciové indexy včera dokázaly navázat na dřívější růst a opět několik desetin procenta přidaly. S&P500 a Nasdaq rostly o 0.7 %, zatímco Dow Jones přidal 0.56 %. Nálada na trzích je i nadále stabilizovaná, a to navzdory pokračujícímu růstu dluhopisových výnosů, které se u desetiletých splatností v USA dostaly na 1.65 %. Akciím pomáhá hlavně výsledková sezóna, která se začíná naplno rozjíždět a která zatím naznačuje, že se i v minulém čtvrtletí americkým společnostem velmi dařilo.
Ranní komentář: Americká inflace mírně zvolnila, čínský developer Evergrande před bankrotem
15.09.2021 Včerejší seance přinesly výsledky americké inflace. Ta rostla meziročně o 5.3 %, zatímco jádrová inflace zvolnila na 4 %. Trhy na zveřejnění výsledků reagovaly spíše jen zvýšenou volatilitou než jasnějším trendem. Výnosy mírně klesly a pod mírný tlak se nakonec dostaly také akciové trhy v Evropě.
Ranní komentář: Akcie mírně klesají, BTC zpět na 40 tis. Dnes zasedá Fed
28.07.2021 Akciové trhy včera zamířily do červených čísel, a to jak v Evropě, tak v USA. Pod tlakem byly i navzdory velmi slušnému makru z USA. To jen potvrdilo sílu zotavování americké ekonomiky, která je tažena vysokou důvěrou spotřebitelů.
Ranní komentář: Ropa (WTI) nad 72 USD, dnes zasedání Fedu
16.06.2021 Akciové trhy včera mírně korigovaly. Index S&P 500 odepsal 0.20 %, Dow Jones 0.27 % a Nasdaq klesl o 0.71 %. Ke korekci přispěly slabší výsledky z USA, kde byly zveřejněny horší než očekávané maloobchdoní prodeje, které navíc byly doprovázeny výraznějším než očekávaným růstem PPI. Ten meziměsíčně vyskočil o 0.8 %, což přispělo k meziročnímu růstu indexu o 6.6 %.
Ranní komentář: Korekce na kryptu nepolevuje. Bitcoin pod 40 tis. USD
19.05.2021 Americké indexy včera pokračovaly v korekci. Index S&P 500 tentokrát odepsal 0.85 % a podobně na tom byl i Dow Jones, zatímco Nasdaq odepsal 0.56 %. Negativní sentiment přitom na trzích panuje také dnes, kdy Ameriku do červených čísel následují také futures na indexy v Evropě.
Ranní komentář: Akcie korigují dřívější zisky. WTI klesla na 62 dolarů a ztrácejí i další komodity
21.04.2021 Akciové trhy včera korigovaly část svých vysokých zisků. V USA klesal S&P 500 o 0.68 %, zatímco Nasdaq odepsal 0.92 %. Mezi nejvíce ztrátové sektory se přitom i tentokrát zařadily energie, které postupně likvidují část vysokých zisků, které nabraly během prvního čtvrtletí letošního roku. V Evropě pak byly ztráty o něco vyšší, když řada indexů klesala o více než dvě procenta. Korekcí si pak procházela také ropa a další průmyslové komodity.
Ranní komentář: Americké desetileté výnosy na 1.3 %. Dolar silnější, zlato pod 1 800 USD
17.02.2021 Úterní seance na akciové trhy větší změny nepřinesla a indexy si své ceny podržely. Výrazné změny ale naopak sledujeme na trhu s dluhopisy, kde pokračuje růst amerických výnosů, které už se dostaly nad hranici 1.3 %. Vyšší výnosy pomohly dolaru, který rostl na většině měnových párů, zatímco pod tlak dostaly hlavně drahé kovy v čele se zlatem. To se propadlo až pod hranici 1 800 dolarů za unci.
Ranní komentář: Technologie pomohly akciím výše, dolar a většina komodit stabilní
20.01.2021 Akciové trhy včera pokračovaly v růstu. Dow Jones a S&P 500 přidaly 0.38 % a 0.81 %, zatímco technologický Nasdaq rostl dokonce o 1.53 %. Sentiment na trzích tak zůstává pozitivní, i když dnes ráno akciové futures jen udržují své včerejší úrovně a dál nerostou.
Ranní komentář: Akcie v zelených číslech díky možné dohodě o fiskálním balíčku, dnes zasedá Fed
16.12.2020 Úterní seance se na finančních trzích nesla v pozitivním duchu. Akciové indexy dokázaly růst, přičemž se dařilo hlavně akciím v USA, kde indexy přidávaly více než procento. Pozitivnímu sentimentu pomohl komentář Mitche McConnella, který uvedl, že Kongres neodejde na vánoční přestávku, dokud nenajde shodu nad ekonomickými opatřeními, které mají ekonomice ulevit v boji s další vlnou pandemie.
Ranní komentář: Euro zpět nad 1,18 EURUSD, jednání o fiskálním stimulu pokračují
21.10.2020 Včerejší seance se na finančních trzích nesla v pozitivním duchu a indexy v USA ji dokázaly uzavřít v zelených číslech. Náladě na trzích pomohlo pokračující jednání mezi Bílým domem a Demokraty o fiskálním stimulu, které podle Pelosi nabízí možnost dohody. Tu však komplikuje postoj Republikánů v Senátu, kteří podle zdrojů blízkých jednání nemají zájem na dohodě před americkými volbami.
Ranní komentář: Akcie pokračují v korekci dřívějších ztrát, dnes zasedá Fed
16.09.2020 Akciové trhy za sebou mají klidnou seanci, během které dokázaly postupně navyšovat své pozice a likvidovat ztráty ze začátku tohoto měsíce. Sentimentu pomohla absence důležitých fundamentů v kombinaci s příznivým makrem, jako byly například výsledky z britského trhu práce, nebo německý ZEW index.
Ranní komentář: Euro zpět nad 1,19 EURUSD. Slabší dolar pomáhá znovu drahým kovům
19.08.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci smíšeně. Nasdaq a S&P 500 navyšovaly historická maxima, zatímco Dow Jones mírně ztrácel. Na trzích ale i tak převládá spíše pozitivní sentiment, ke kterému včera pomohly výsledky z amerického trhu s bydlením, který se stává jedním z pilířů stále velmi křehkého ekonomického zotavení. Pozitivní dopad na trhy pak měl i komentář Nancy Pelosi, která naznačila, že jsou demokraté ochotni slevit ze svých požadavků, aby se dohodli s republikány na podobě dalšího fiskálního balíčku.
Ranní komentář: Akcie na nízkých objemech udržují pozice, dolar mírně ztrácí
18.08.2020 Včerejší seance probíhala na nízkých objemech, které byly na amerických a evropských burzách o pětinu až třetinu pod dlouhodobým průměrem. Nálada na trzích zůstává pozitivní, i když nervozita ani zdaleka zcela nemizí. Téma koronaviru, nebo komplikovaných vztahů mezi USA a Čínou může akciové indexy znovu zasáhnout prakticky kdykoliv.
Ranní komentář: Američtí spotřebitelé se vracejí na scénu, akcie si své zvýšené ceny zatím drží
17.06.2020 Nálada na finančních trzích i včera zůstala relativně dobrá, a to navzdory dalším zprávám z USA, kde v některých státech (Florida, Texas) dochází k výraznému nárůstu nových případů koronaviru. Na celonárodní bázi je situace v USA ale i nadále stabilizovaná a americké státy dál pokračují v postupném otevírání ekonomik. Co více, sentiment na trzích včera podpořily i překvapivě dobré výsledky maloobchodních prodejů, které v květnu rostly o rekordních 17,7 %, zatímco trh čekal růst o necelých 8 %.
Ranní komentář: Situace na trhu s ropou začala doléhat i na indexy, mimořádný rollover na WTI
22.04.2020 Včerejší seance přinesla další výplach na ropě, během kterého se červnový WTI kontrakt, stále ještě měsíc před svou expirací, dostal krátce až na úroveň 6 dolarů. Silným výprodejem si pak prochází i ropa brent a negativní sentiment na trhu s ropou se včera promítl i do dění na akciovém trhu, který včera zamířil hlouběji do červených čísel. Situace zůstává napjatá i nadále, i když ji částečně stabilizovaly zprávy o tom, že Bílý dům plánuje pomoc pro americké ropné těžaře. Co více, americký Senát dnes schválil navýšení PPP programu pro malé a střední podniky o dalších 320 mld. dolarů.
Související klíčová slova:
Bitcoin | Čína | Bank of Canada | Stříbro | Akciové indexy | Inflace | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | USA | Británie | Spotřebitelská důvěra | Měnová politika | Kanada | Německo | Apple | Výsledková sezóna | Ropa Brent | Rizika | Politika | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | EUR/CAD | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Bank of England | Béžová kniha | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | ECB | Euro | FOMC | FX | Fed | Futures | High | Index spotřebitelských cen | Investování | Komodity | Korekce | MIFID | Momentum | Stavební povolení | Obchodní bilance | Open | Pozice | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Ukazatel | Výkonnost | Wall Street | ZEW index | Zlato | Úrokové sazby | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | CAD | Obchodování | Cena zlata | Cena ropy | Komoditní trhy | XTB | Indexy | Ropné zásoby | Investoři | Fundamenty | EU | Zasedání Fedu | Ekonom | Drahé kovy | Rollover | Výsledky | Makrokalendář | Makro | Index CPI | BTC | Zásoby ropy | Bankrot | Obchodníci | EURUSD | USDCAD | Index | Investiční strategie | Banka | Brent | Cena | Dolar | Ekonomický kalendář | EURCAD | Fondy | Index S&P 500 | Investiční | Investiční doporučení | Jádrová inflace | Komoditní | Market | Meziroční inflace | Míra inflace | Prognóza | Ropy | Trh | WTI | Zprávy | Předpověď | Zisky | ZEW | Báze | ROCE | Spojené státy | Tržby | Komise | Kontrakt | Hedžové fondy | Zvyšování sazeb | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Nastavení měnové politiky | Podnikání | Energie | Jádrový index | Klidné obchodování | Nervozita | Utahování měnové politiky | Kryptoměny | S&P | Guvernér | Ztráty | Oslabení dolaru | Americké indexy | Historická maxima | Tempo růstu | Ethereum | Dobré výsledky | Bankovní krize | Data z amerického trhu práce | Krize | Měnová politika ECB | Výnosy | Index ekonomické aktivity | Údaje o inflaci | xStation | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Hlavní ekonom | Očekávání | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Krypto | Podniky | Spotřebitelská inflace | Růst amerických výnosů | Použití finanční páky | Trh s ropou | Rozdílové smlouvy | Technologický Nasdaq | Slabší dolar | Akciové futures | Růst cen ropy | Situace na trzích | Finanční situace | Projevy centrálních bankéřů | Nálada na finančních trzích | Investujte zodpovědně | Bílý dům | Růst spotřebitelských cen | Americká průmyslová produkce | Maloobchodní prodeje | Americké maloobchodní prodeje | Výsledky CPI | CPI v eurozóně | Růst cen | Vysoké riziko | Bilance | Americký Senát | Negativní sentiment | Lagardeová | SMA | Ceny potravin | Nově zahájené stavby domů | Německý ZEW index | Finanční ztráty | Breaking | Zasedání FOMC | Ranní komentář | Nálada | Míra | Německý PMI | Měnové politiky | Hypotéky | Investujte | Americké centrální banky | Fed index | xStation5 | Bydlení | BREAKING | Sentiment v Německu | Netflix | Evropská inflace | RBA | Poradenství | Nový rekord | Béžová kniha americké centrální banky | Komunikace | Výsledkové sezóny | Trhy | Počáteční zisky | Akciové trhy v Evropě | Pokles | Situace | Pandemie | Zpomalení růstu | Americké ekonomiky | Dolarové páry | Americká inflace | Ekonomické aktivity | Americký PMI | Střední podniky | Guru | Vysoké ztráty | Index výrobní aktivity | Fiskální balíček | Spotřebitelé | Texas | Prodeje domů | Kongres | Demokraté | Průmyslové komodity | Zápis z posledního zasedání | Americké ropné zásoby | CPI v Británii | Růst | Vyšší výnosy | Tisková konference | Americká spotřebitelská důvěra | Tempo růstu CPI | Ekonomiky | Práce | Údaje | Otevírání ekonomik | Statistiky | Americké makro | S&P500 | Mimořádný rollover | Situace na trhu s ropou | Ceny domů v USA | NY FED | Americké státy | Bitcoin dnes | CL | JDE | Unie | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | Americké statistiky | Rozhodnutí Fedu o sazbách | NY Fed index | Tisková konference Bank of Canada | Evropská obchodní bilance | Ceny | Společnost XTB | Philip Lane | Údaje o sentimentu | Nařízení | Pokles indexu | Zveřejnění výsledků | Růst průmyslové produkce | Dow Jones a S&P 500 | CARA | Futures na indexy | Výrobní aktivity | Dnešní seance | Silný růst | xStation 5 | Korekce na kryptu | Riziko ztráty | API | Oslabení | Cíle | Mali | Včerejší seance | USA inflace | Medián | Evergrande | Minulá výkonnost | Pozornost | Společnost | 3М | Pár USD/CAD | Správa | Marketingová komunikace | Úrokové náklady | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | FDIC | Vklady | Závazek | Jádrový CPI | 256/2004 | Odpovědnost | Inflace CPI | Směrnice | Investování je rizikové
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot
|
|