NY FED
Ranní okénko - Ekonomika eurozóny zůstává na svém, ačkoli průmysl se propadá
15.11.2024 Poslední den tohoto týdne bude převážně v režii amerických dat, na domácí scéně však upozorníme na zápis z posledního zasedání ČNB. Ten poskytne alespoň v omezené míře vhled do atmosféry posledního jednání, na kterém bylo přijato rozhodnutí o snížení úrokových sazeb o 25 bb (aktuálně 2T repo 4 %). Vzhledem k nejednotné pozici v rámci Rady mohou být případné střípky z debaty centrálních bankéřů zajímavým kouskem do skládačky indicií i pro zasedání v prosinci, na kterém bude Bankovní rada zřejmě zvažovat i dočasné pozastavení cyklu uvolňování měnové politiky.
Ranní okénko - Žádné inflační překvapení v USA
14.11.2024 Dnešek by mohl být tím dnem, kdy jsou důležitější slova než čísla. Ve večerních hodinách evropského času totiž vystoupí se svým příspěvkem guvernér Fedu Jerome Powell k budoucí perspektivě globální ekonomiky. Ačkoli se Powell velmi pravděpodobně opět nevyjádří ke znovuzvolení Donalda Trumpa a jeho zamýšleným krokům v ekonomické oblasti, může v obecné rovině naznačit, jaké dopady mohou mít celní války v celosvětovém měřítku včetně Spojených států amerických, a co by to mohlo znamenat pro měnové autority. Dalšími tématy mohou být například vysoké zadlužení napříč světem, budoucnost trhu práce či strukturální změny ekonomiky, které jsou před námi. Uvidíme, čeho všeho se Powell dotkne, každopádně finanční trhy budou tuto událost bedlivě sledovat.
Ranní okénko - Průzkum ZEW, ale i nižší poptávka po ropě odráží problémy světové ekonomiky
13.11.2024 Dnešní den přinese aktualizaci běžného účtu platební bilance ke konci září v ČR. Naváže tak na výsledek zahraničního obchodu, který byl zveřejněn již v minulém týdnu a přinesl zvýšení aktivního salda z 12,7 na 21,3 mld. Kč. V případě celého běžného účtu však trh očekává pohyb v opačném směru (odhad 11,1 vs 18,5 mld. Kč v srpnu), přesto by měla bilance zůstat kladná.
Ranní okénko - Tuzemská inflace se vzpírá
12.11.2024 Dnes budou v Německu publikovány výsledky průzkumu instituce ZEW. Hodnocení současné situace se podle trhu mírně zlepší, ale celková nálada mezi finančními analytiky zůstává pesimistická. Budoucí očekávání se po výrazném propadu ve třetím kvartále odrazila v říjnu opět výše, konkrétně z 3,6 na 13,1 bodů. Trh předpokládá, že na podobné úrovni zůstane i v listopadu. V dalších měsících, pokud ne již nyní, se ovšem dá očekávat zhoršení sentimentu vzhledem k jasnému vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách, což může zásadně poškodit německou, potažmo evropskou ekonomiku. V souvislosti s plánovanými kroky Trumpa v mezinárodním obchodě rovněž očekáváme zpomalení růstu největší evropské ekonomiky.
Ranní okénko - Týden ve znamení inflace
11.11.2024 Tento týden by měl být pro změnu o něco klidnější než ten minulý, investoři tak budou dále zpracovávat potenciální dopady výsledků prezidentských voleb v USA na světovou ekonomiku. Ohledně globálních perspektiv pak bude hovořit i předseda amerického Fedu na čtvrteční akci v Dallasu.
Ranní okénko - Demokracie jako odrazový můstek pro hospodářský růst
15.10.2024 Dnes budou v Německu publikovány (11:00) výsledky říjnového průzkumu instituce ZEW. Index vyjadřující hodnocení současné ekonomické situace našeho západního souseda se podle nás nepatrně zlepší z -84,5 na -84,0 bodů. Deprese z největší evropské ekonomiky tak neustupuje, což dokládá i skutečnost, že hodnocení aktuálního stavu ekonomiky je srovnatelné s polovinou roku 2020, kdy platily nejrůznější covidové restrikce. Co se týká indexu očekávání vývoje německé ekonomiky v budoucnu, předpokládáme, že se zastaví trend snižování optimismu mezi finančními analytiky. Index v tomto případě spadl z červnových 47,5 až na 3,6 bodů v září. Trh nyní predikuje návrat na růstovou trajektorii (+10,0 bodů), přičemž naše prognóza je ještě optimističtější (+14,0 bodů).
Ranní okénko - Zasedání ECB v hledáčku již ve čtvrtek
14.10.2024 Tento týden bude ve znamení měnově-politického zasedání Evropské centrální banky, která ve čtvrtek rozhodne o potenciální změně referenčních úrokových sazeb pro eurozónu. Vzhledem k nad očekávání příznivému vývoji v oblasti inflace, která se dostala dokonce pod cílovou 2% úroveň, a zároveň stále utlumenému ekonomickému růstu, trh zesílil svá očekávání, že ECB bude bez přestávky pokračovat ve snižování sazeb. S tím počítá i naše prognóza, která předpokládá standardní krok ve výši -25bb.
Graf dne – US100 (17.09.2024)
17.09.2024 Nálada kolem technologického sektoru se zlepšuje, Nasdaq100 (US100) se dnes obchoduje o více než 0,6 % nad 19500 body, podpořeno očekáváním snížení sazeb Fedem a stále solidními daty z americké ekonomiky. Dnes by index mohl zaznamenat značnou volatilitu mezi 13:30 BST a 14:15 BST, kdy budou známy údaje o maloobchodních tržbách a průmyslové výrobě v USA. V prvním případě trh očekává oproti červenci mírné oslabení, přičemž pozitivní překvapení by se mohlo setkat se stejně pozitivní reakcí akciového trhu. V případě zpracovatelského průmyslu investoři očekávají mírné oživení.
Ranní okénko - Týden v opratích americké centrální banky
16.09.2024 Zasedání americké centrální banky se přibližuje čím dál více a trh již velmi nedočkavě vyhlíží, k jakému kroku tento týden Fed přistoupí. Jeho středeční rozhodnutí bude pravděpodobným hybatelem trhu v průběhu celého týdne, ať už skrze stále měnící se očekávání či později skrze následné reakce.
Ranní okénko - Eurozóna příliš nenadchla, ale americká inflace na dobré cestě
15.08.2024 Čtvrtek bude patřit ekonomice Spojených států, kde budou zveřejněny výsledky za maloobchod a průmysl. Ještě předtím však dorazí data ze státu New York, která nabídne průzkum mezi podnikateli ve zpracovatelském průmyslu z dílny místního Fedu.
Ranní okénko - Dnes data o vývoji ekonomiky eurozóny a inflace v USA
14.08.2024 Dnešek bude nejprve ve znamení ekonomiky eurozóny, ze které dorazí data ohledně hospodářského růstu, úrovně zaměstnanosti a industriální produkce. Výši hospodářského růstu zprostředkuje zpřesněný odhad růstu HDP ve druhém čtvrtletí, který by podle našeho i tržního odhadu měl v souladu s předběžnými údaji vykázat růst o 0,3 % oproti předchozímu kvartálu. Meziroční růst by tak dosahoval výše 0,6 % navzdory stupňujícímu se negativnímu sentimentu v ekonomice Německa.
Ranní okénko - Jak vnímají analytici německou ekonomiku?
13.08.2024 Dnes bude z dat ohledně domácí ekonomiky zveřejněno pouze saldo běžného účtu platební bilance ke konci června, které by podle tržního odhadu mělo zůstat pasivní (odhad -31 mld. Kč vs -14,6 mld. Kč v květnu), a to navzdory zlepšení bilance zahraničního obchodu.
Ranní okénko - Týden ve znamení dat o domácí i zahraniční inflaci
12.08.2024 Nový týden před námi bude zajímavý zejména pohledem na vývoj spotřebitelských i průmyslových cen u nás a v zahraničí. Dalšími sledovanými údaji budou zejména zpřesněný odhad ekonomického růstu eurozóny za druhé čtvrtletí či data o vývoji klíčových sektorů ekonomiky USA.
Ranní okénko - Vrcholem tohoto týdne zasedání ECB
15.07.2024 Tento týden bude ve znamení měnově-politického zasedání Evropské centrální banky, která bude jednat ve čtvrtek a rozhodne o nastavení úrokových sazeb v eurozóně. Mezi finančními analytiky panuje shoda, že i přes příznivý vývoj inflace tentokrát ECB sazby ponechá beze změny a zvolí strategii vyčkávání na další pozitivní data, jelikož stále zaznamenáváme některé perzistentní proinflační faktory, zejména ve službách.
BREAKING: USD utlumený po indexu NY Fed
17.06.2024 Výrobní index New York Fed Empire za červen byl zveřejněn dnes ve 14:30. Tato zpráva je trhy často přehlížena a nevyvolá žádnou okamžitou, velkou reakci trhu. Tento index, stejně jako další regionální indexy aktivity, jsou však jedním z nejaktuálnějších ukazatelů výkonnosti americké ekonomiky a stojí za to je sledovat, protože často ukazují ekonomický vývoj dříve, než jsou důkazem v „tvrdých“ datech.
Ranní okénko - Přehled týdne: ceny výrobců v ČR a PMI ve světě
17.06.2024 Nový týden přináší nová data, tentokrát bude k zajímavým událostem patřit zejména cenový vývoj na straně výrobců v České republice a v Německu. Dozvíme se také údaje o inflaci a spotřebitelské důvěře v eurozóně, ze Spojených států nás zaujme především výkon maloobchodu a průmyslového sektoru.
BREAKING: NY Fed výrazně pod očekáváním
15.03.2024 Regionální index newyorského Fedu dosáhl -20 vs. -7 oček. a -2,40 dříve signalizoval neočekávané ochlazení v ekonomice.
Ekonomický kalendář: Průmyslová výroba v USA a NY Fed v centru pozornosti trhu
15.03.2024 Dnešní seance není plná příliš významných ekonomických údajů. Revize inflace ve Francii se ukázala být vyšší, než se předpokládalo, a dalšími důležitými údaji budou pouze data z amerického trhu, kde se ve 14:30 dozvíme dovozní a vývozní ceny a regionální index newyorského Fedu. Poté se obchodníci zaměří na průmyslovou výrobu a spotřebitelský sentiment podle Michiganské univerzity a také na inflační očekávání, která by u meziroční inflace měla vykázat mírný nárůst.
US Open: akciové trhy se při otevření obchodují níže 🔔
16.01.2024 Druhý den týdne začíná horší náladou na akciových trzích. Dolar je dnes nejsilnější z měn G10, což vyvíjí tlak na rizikovější aktiva. Rostou také výnosy desetiletých dluhopisů, které se vracejí nad úroveň 4,00 %. Investoři upravují svá očekávání ohledně letošního snižování úrokových sazeb Federálním rezervním systémem. Nedávné komentáře bankéřů naznačují, že trhy příliš agresivně oceňovaly první letošní snížení. Po zveřejnění vyšších údajů o indexu spotřebitelských cen z USA v minulém týdnu se tento scénář zdá být ještě nepravděpodobnější.
Ekonomický kalendář: NY FED Empire naznačí podnikatelské podmínky v USA
17.07.2023 První den týdne nepřinese žádné významné makroekonomické publikace. Dnešní makrokalendář je poměrně lehký. Nejdůležitější údaje z Číny byly zveřejněny již v první části dne.
Ranní komentář: S&P500 zpět nad 4 tis. USD, pozitivní výsledky PPI z USA, Walmart po výsledcích +6.5 %
16.11.2022 Akciové trhy včera dokázaly růst i navzdory informacím o ruském rekorovém útoku na Ukrajinu a dopadu jedné z raket na polské území. K lepší náladě na trzích ale pomohly výsledky amerického PPI a také solidní čísla NY Fed indexu. Své výsledky za 3Q pak reportoval ještě Walmart, který v reakci na ně rostl o 6.5 %.
Invesco: Pozitivní znamení v pesimistickém prostředí
05.10.2022 Třetí čtvrtletí konečně skončilo a troufám si říct, že většině z nás chybět nebude. Přitom začalo pozitivně, na akciovém trhu pokračovalo oživení započaté v polovině června. Tomuto růstu však v polovině srpna došel dech a následoval brutální výprodej akcií. A neomezoval se pouze na akcie. Dluhopisy i akcie klesaly celosvětově poté, co centrální banky agresivně zpřísňovaly finanční podmínky a investoři zaceňovali vyšší úrokové či diskontní sazby a nižší krátkodobý růst. Níže skončily také komodity – zejména energie, k čemuž přispěl silný dolar a slábnoucí globální poptávka.
USD by mohl na konci roku vzrůst, v roce 2022 půjde jeho cena dolů
15.12.2021 Americký dolar se přiblížil týdenním maximům v období před zasedáním Fedu, protože tradeři jsou obezřetní kvůli možné silné volatilitě na trhu. Investoři očekávají jestřábí politiku Fedu. Zrychlené snižování kvantitativního uvolňování se již na trhu projevilo. Předpokládá se, že Fed zvýší úrokovou sazbu v červnu a listopadu 2022. Někteří hráči na trhu však nyní zaznamenali dokonce třetí zvýšení, což by mohlo naznačovat, že jejich očekávání jsou příliš vysoká. Jakékoli kroky Fedu, které neodpovídají těmto očekáváním, by mohly tlačit americký dolar dolů.
Ranní komentář: Americká inflace mírně zvolnila, čínský developer Evergrande před bankrotem
15.09.2021 Včerejší seance přinesly výsledky americké inflace. Ta rostla meziročně o 5.3 %, zatímco jádrová inflace zvolnila na 4 %. Trhy na zveřejnění výsledků reagovaly spíše jen zvýšenou volatilitou než jasnějším trendem. Výnosy mírně klesly a pod mírný tlak se nakonec dostaly také akciové trhy v Evropě.
Ranní komentář: Energie a banky mírně klesají. Fed je připraven jednat v případě růstu inflačních očekávání
15.07.2021 Včerejší seance se na akciových trzích nesla opět v poklidné atmosféře. Indexy v USA si své pozice držely a podobně na tom byly také indexy v Evropě. Pod tlak se včera dostaly hlavně energie, které doplatily na pád cen ropy. Ty se propadly v reakci na zveřejnění amerických zásob benzínu, které překvapivě rostly.
Ranní komentář: Technologie pomohly akciím výše, banky zaostávají
15.06.2021 Včerejší seance se na finančních trzích nesla opět v mírně optimistickém duchu. Akciové indexy většinou znovu rostly. V USA táhly indexy nahoru hlavně technologie, zatímco pod tlakem byl tentokrát především bankovní sektor. V Evropě pak indexy stoupaly také, i když i včera se zisky pohybovaly kolem několika málo desetin procenta.
Ranní komentář: Býci korekci na akciích v minulém týdnu nedali šanci, BTC naopak už 35 % pod ATH
17.05.2021 Závěr minulého týdne pomohl akciím dostat se do zelených čísel, a to navzdory slabším výsledkům amerických maloobchodních tržeb, které po skvělém březnu v dubnu tentokrát nerostly a podstřelily tak většinový konsenzus. I přes páteční růst ale americké indexy zakončily týden ve ztrátě, když na ně dolehly hlavně obavy z vyšší inflace, která v minulém měsíci vzrostla na meziroční bázi až nad 4 %.
Model NY Fedu výrazne znižuje predpoveď HDP
19.03.2021 Podľa posledného výsledku kvantitatívneho modelu vyvinutého NY Fedom sa očakáva, že HDP v USA za prvý štvrťrok dosiahne 6,3% v porovnaní s predchádzajúcou predikciou na úrovni 8,6%. Ide o výsledok veľmi veľkých negatívnych príspevkov z priemyselnej výroby, využívania kapacít a maloobchodného predaja. Za zmienku stojí, že model HDP atlantského Fedu v súčasnosti vykazuje rast v prvom štvrťroku o 5,7%. Na druhej strane, tendencia predpovedí Fedu ukazuje, že nárast by mal dosiahnuť úrovne medzi 5,8% a 6,6%. Preto sa nedá povedať, že je to veľmi zlé. Javí sa ako čoraz pravdepodobnejší scenár stagflácie, t. j. ekonomická stagnácia sprevádzaná vysokou infláciou. Toto je jeden z najhorších scenárov vzhľadom na stále vysokú neistotu okolo pandémie.
Ranní komentář: Risk-on sentiment z trhů zatím neustupuje, bitcoin o víkendu překonal hranici 60 tis. USD
15.03.2021 Minulý týden na akciové trhy přinesl další vlnu nákupů, díky kterým několik indexů vyrostlo až na nová historická maxima. V USA se zisky za minulý týden pohybovaly kolem 2 – 4 procent a o více než 4 % pak roste také většina hlavních evropských burz. Sentiment tak zůstává pozitivní, a to nejen díky pokračujícímu očkování a postupnému ústupu pandemie, ale také díky novému fiskálnímu balíčku, který v minulém týdnu podepsal Joe Biden a který by měl poskytnout výraznou finanční injekci americkým domácnostem.
Ranní komentář: Akcie pokračují v růstu, výnosy také. Texas bojuje s nízkými teplotami a blackouty
16.02.2021 Začátek týdne na finančních trzích proběhl v klidu a bez výraznější volatility. Přispěl k tomu svátek v USA a skutečnost, že se na amerických burzách neobchodovalo. Obchodovalo se však na trhu s dluhopisy, jejichž výnosy u desetiletých splatností v USA vystoupaly až nad 1.20 %. Otevřené byly také futures na americké indexy, které rostly včera i během dnešního rána, takže signalizují zahájení americké seance v zisku o přibližně pět až sedm desetin procenta.
Mizející naděje v ekonomický „V“ obrat
03.08.2020 Mnoho ekonomů a analytiků finančních trhů nadále doufá v obrat ekonomiky ve tvaru V. Lidé si ale často neuvědomují, že návrat na předchozí úroveň ekonomických indikátorů neznamená kompletní smazání ztrát. Problém je ve „ztraceném růstu“. Kdyby totiž nedošlo ke ztrátě hospodářského výkonu z důvodu Covid19, ekonomika by dále rostla. Kompletní smazání ztrát tedy neznačí návrat na předchozí hodnoty, ale dosažení hodnot nad předcházejícími hodnotami. V tomto článku chci popsat několik důvodů, proč jsem v tomto smyslu stále velmi skeptický.
Ranní komentář: Akcie i většina měn pokračují v konsolidaci, dnes zasedá ECB
16.07.2020 Máme za sebou další úspěšnou seanci, během které dokázaly růst jak indexy v Evropě, tak indexy v USA. Náladě na trzích pomáhají zprávy o účinnosti vakcíny, kterou vyvíjí společnost Moderna, ale i některé další společnosti, jako je například AstraZeneca. Pozitivní dopad na sentiment pak měly i výsledky americké banky Goldman Sachs, která překvapila výrazně vyšším ziskem a růstem tržeb, než trh očekával. K lepší náladě pak do třetice přispělo i makro z USA, kde jsme se dočkali lepších než očekávaných výsledků u průmyslové produkce i NY Fed indexu výrobní aktivity.
Ranní komentář: Indexy si drží vysoké ocenění navzdory obavám z druhé vlny, pomáhá vidina vakcíny
15.07.2020 Včerejší seance se na finančních trzích nesla v optimistickém duchu, když pozitivní sentiment podepřely hlavně zprávy o vývoji vakcíny od společnosti Moderna. Ta údajně zatím u všech testovaných osob vedla k vytvoření protilátek, přičemž už koncem července by mělo začít testování na více než 30 tis. osobách. Zprávy tohoto typu tak dál efektivně zmírňují obavy, které na druhou stranu vyvolává pokračující nárůst v počtu nakažených, který jen v USA každý den převyšuje 60 tis. osob.
Ranní komentář: Trhy zahajují týden nervózně, obavy z druhé vlny koronaviru v USA nepolevují
15.06.2020 Máme za sebou divoký týden, který na akciové indexy přinesl silný výprodej. Na vině byly podle všeho obavy z druhé vlny koronaviru v USA, v kombinaci s vysokými valuacemi amerických akciových indexů. Obavy z dalšího zrychlení šíření nákazy v USA přitom nemizí, když některé americké státy dál hlásí nárůst jak v počtu nakažených za den, tak v poměru pozitivních nových testů na celkový počet nových testovaných osob.
Ranní komentář: Akcie zatím neúspěšně hledají impuls k nastartování nového trendu
15.05.2020 Akciové indexy pokračují v konsolidaci. Po včerejším nevydařeném začátku seance dokázaly obchodování zakončit v zelených číslech, když americkým indexům výrazně pomohl hlavně finanční sektor a spekulace o možné M&A aktivitě.
Týždenný ekonomický index NY FED (WEI) - HDP sa môže znížiť o viac ako 11%
23.04.2020 Týždenný index NY Fed (WEI) naznačuje, že tento rok klesne HDP o 11,7% vďaka hodnoteniu nedávnych ekonomických údajov, ktoré boli dostupné koncom minulého týždňa. Index bol aktualizovaný po zverejnení dnešných údajov (žiadosti o podporu v USA). Predchádzajúce zverejnenie za týždeň končiaci sa 11. apríla naznačovalo pokles HDP o 10,4%. Koncom februára index naznačil nárast o 1,58%.NY Fed okrem toho poukazuje na výrazný pokles výberu federálnych daní a pokles železničnej dopravy. Tieto faktory kompenzujú malé zvýšenie predaja pohonných hmôt.
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Bitcoin | Patrik Urban | Čína | Bank of Canada | Akciové indexy | Akciový index | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | Nasdaq | USA | NFP report | Nezaměstnanost | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Kanada | Německo | Francie | Pražská burza | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | ETF | Dluhopisový trh | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Nikkei | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Bod | Burza | Centrální banky | DAX | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | FX | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Futures | G10 | High | High Yield | Index DAX | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Indikátor | Investování | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | MIFID | Risk | Marže | Momentum | Měna | Měny | Stavební povolení | Obchodní bilance | Open | Platební bilance | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Prémie | Rally | Rezistence | Riziko | Inflační riziko | Ropa | S&P 500 | Saldo běžného účtu | Sentiment | Spread | Support | Trading | Trend | Ukazatel | VIX | Velkoobchodní tržby | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Yield | ZEW index | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | GBP | Obchodování | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Citigroup | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Bank of America | XTB | Indexy | Investoři | Fundamenty | Exxon Mobil | EU | Finanční sektor | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Pravděpodobnost | Zisk | Těžba ropy | Deprese | Optimismus | Výsledky | Strach | Online trading | Makrokalendář | Investovat | Makro | USDX | Finanční analytici | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Eurostat | Český statistický úřad | Facebook | BTC | Burzy | Zásoby ropy | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | USDJPY | Raiffeisenbank | Aktivum | Index | Investiční strategie | Přenos | Volatilní | Banka | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Cena | CISCO | CZK | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | FXstreet.cz | Graf | Index S&P 500 | Index volatility | Investiční | Investiční doporučení | Irsko | Jádrová inflace | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Meziroční inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Odkup akcií | Oslabení koruny | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Těžba ropy v USA | Trh | Volatility | Výprodej | Vývoj inflace | Webinář | WTI | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | ZEW | ING | Indie | Ministerstvo financí | ROCE | Itálie | Spojené státy | Cenová hladina | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Bohatý | Komise | Federální rezervní systém | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Thomson Reuters | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Nastavení měnové politiky | Podnikání | Hospodářské výsledky | Finanční centrum | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Energie | BlackRock | Přehled | Evropské trhy | City | Posilování koruny | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Firmy | Economic | Inflační tlaky | Americký akciový index | Index volatility VIX | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Rizikovější aktiva | Růst akcií | Americké burzy | Uvolňování měnové politiky | Walmart | Propad | Německý index DAX | Kryptoměny | Ropné společnosti | FactSet | S&P | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Americké indexy | Historická maxima | Zasedání Bank of England | Stagnace | Tempo růstu | Ethereum | Odhodlání | Výhled | Depozitní sazba | Bankéř | Exxon | Payrolls | Mzdy | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Průzkum | Krize | Inflace v Německu | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Americký index S&P 500 | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Investiční plány | Čínský statistický úřad | Podnikatelská aktivita | Údaje o inflaci | Alphabet | xStation | Konsenzus | Pokles ekonomiky | HDP eurozóny | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Odhad HDP | Očekávání | Aleš Michl | Americký akciový trh | Jerome Powell | MiFID II | Invesco | Investorský sentiment | Výnosy desetiletých dluhopisů | Podnikání na kapitálovém trhu | Krypto | Schwab | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Americký S&P 500 | Pražský index PX | Pražský PX | Spotřebitelská inflace | Použití finanční páky | Výprodej akcií | Zvýšení mezd | Zvýšení úrokové sazby | Snížení volatility | Index Option | Pozornost trhu | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Inflační očekávání | Zpětný odkup akcií | Nasdaq100 | Podíl nezaměstnaných | GDPNow | Očekávání do budoucna | Ceny pohonných hmot | Odhad růstu ekonomiky | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | NASDAQ 100 | Německé HDP | Silný dolar | Recese v USA | US500 | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Poptávka po ropě | Finanční situace | Očekávaný růst | Nobelova cena za ekonomii | Projevy centrálních bankéřů | Bilance zahraničního obchodu | RISK-ON | Tým FXstreet.cz | Investujte zodpovědně | Rozpočet | HDP v USA | Objem | Jednoduchý klouzavý průměr | Data z USA | Obchod | Trh práce | Hypotéza | FRED | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | Růst průmyslové výroby | Růst průmyslové výroby v Číně | Cisco Systems | Data ze Spojených států | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Americká průmyslová produkce | Maloobchodní prodeje | Americké maloobchodní prodeje | Hlavní události | Americký průmysl | Průmyslová výroba v USA | Applied Materials | UnitedHealth | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Vysoké riziko | Bilance | Ekonomický vývoj | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Filadelfský Fed index | Filadelfský Fed | Amazon | Miliardy | Vyhlídky | Meziroční růst HDP | Předpovědi | Ceny výrobců | Průmysl | PLN | Impuls | Výrazný pokles | Rozvoj | Nově zahájené stavby domů | Stavebnictví | Zdražování | Německý ZEW index | Problémy | Finanční ztráty | Breaking | Prognózy | Státy EU | Ranní komentář | Evropský průmysl | Nálada | Kontrakty | HDP Německa | Míra | Měnové politiky | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | Zlepšení sentimentu | Fed index | xStation5 | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Bydlení | Údaje z Číny | BREAKING | US100 | Index US100 | Americký index | Hospodaření | Klesající trend | Míra inflace v eurozóně | Finální odhad | Odhad spotřebitelské důvěry | Sezónnost | Budoucnost | Zemědělství | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | Poradenství | Růst globální ekonomiky | Inflační překvapení | Tuzemská inflace | Proinflační | Vyšší inflace | Analytička | Ukazatele | Smíšené výsledky | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst cen výrobců | Dobré zprávy | Výsledky americké banky | Komunikace | Astrazeneca | Pozitivní zprávy | Výsledky průzkumu | Google | Trhy | Evropské ekonomiky | Pražské burzy | Akciové trhy v Evropě | Pokles | Situace | Coronavirus | Meziroční růst | Pandemie | Vysoká inflace | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Zlepšení | Obchody | Zrychlení růstu | NFP | Rozhodování | Americké ekonomiky | Americké banky | Obchodovanie | Medvědi | Poptávky po ropě | Americká inflace | Valuace | Indexy aktivity | Expanzivní fiskální politika | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Zpřesněný odhad | Sestupný trend | Vývoj | Nová data | Výsledek zahraničního obchodu | Restrikce | Nákupy státních dluhopisů | Další vývoj | Index výrobní aktivity | Pokles HDP | Zrychlení inflace | Cenový vývoj | Odhad inflace | Spotřebitelé | Historie | Pád cen ropy | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Texas | Manufacturing | Domácnosti | Asociace | Zápis z posledního zasedání | CPI v Británii | Graf dne | Růst | Vyšší výnosy | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Americká spotřebitelská důvěra | Allianz | Tempo růstu CPI | Pokles sentimentu | Ceny elektřiny | Šíření nákazy | Ekonomické ukazatele | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Situace v průmyslu | Války | Schodek | Organizace | Práce | Údaje | Eni | UnitedHealth Group | Celková inflace | Výpadky | Vývoj HDP | Index US500 | US Bancorp | Otevírání ekonomiky | Statistiky | Americké makro | S&P500 | Důvěra v eurozóně | CPI v Kanadě | Ceny domů v USA | Americké zásoby zemního plynu | Evropské indexy | Posílení | WEI | Propad sentimentu | Kristina Hooper | Nové zakázky | Joe Biden | Americké státy | Spotřebitelský sentiment | Čtvrtletní výsledky | Zasedání Evropské centrální banky | Shell | Maloobchod | ATH | Zaměstnanci | Zadlužení | Bezpečnost | Kontrakce | Merck KGaA | Merck | RBI | Účet platební bilance | CL | Moderna | Společnost Moderna | MRNA.US | Umělé inteligence | JDE | ČR | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | Špatné zprávy | Rozhodnutí ECB o sazbách | Square | Statistiky z trhu práce | Pokračování růstu | Tempo poklesu | Obchodní bilance eurozóny | Platební bilance ČR | Globální poptávka | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Nové žádosti o podporu | Nové žádosti o podporu v USA | Práce z domova | Situace na trhu práce | MAM | Tempo růstu PPI v USA | Tempo růstu PPI | PPI v USA | Výrazný propad | Johnson & Johnson | Zájem o investování | Vysoké ocenění | Ocenění | Prodeje ve zpracovatelském sektoru | NY Fed index | Index výrobní aktivity v New Yorku | Tisková konference Bank of Canada | Šance | Počty žadatelů o podporu | Počty žadatelů o podporu v USA | Evropská obchodní bilance | Statistiky z britského trhu práce | Růst tržeb | Ceny | Společnost XTB | Nižší poptávka | Obrat ekonomiky | Smazání ztrát | Weekly Economic Index | Zastavení růstu | Odhad růstu HDP | NY Fed Staff Nowcast indikátor | Fed Staff Nowcast indikátor | Odhad ekonomické aktivity | Obsazenost hotelů v USA | Obsazenost hotelů | Síla akcií | Promeškání investičních příležitostí | Silné momentum | Monetární stimulus | Mezinárodní firmy | Možnost práce z domova | Překvapivý růst | Důvěra | Covid19 | Newyorská pobočka FEDu | Pobočka FEDu | Turistický ruch | Odhad sektoru pohostinství | Počet leteckých pasažérů | New York City | Ekonomický vliv | Známky oživení | Růst zaměstnanosti | Inflace v červenci | Cenové hladiny | Lepší výsledky | Výrobní index | Zasedání amerického Fedu | Japonské ministerstvo financí | Výkon ekonomiky | NAHB | Žádosti o podporu v USA | Biden | Ranní okénko | Nobelova cena | Akciové portfolio | Nařízení | Intel | GS | Znovuzvolení Donalda Trumpa | Zveřejnění výsledků | Vítězství Donalda Trumpa | Palo Alto Networks | MRNA | Pád cen | Siemens | Nově zahájené stavby domů v Kanadě | Očkování | PX Pražské burzy | GS.US | Nálada investorů | Celní války | Evropské centrální banky | Výrobní aktivity | Dnešní seance | Zápis ze zasedání ECB | Výrazný růst | Risk-on sentiment | Výhled pro EUR/USD | xStation 5 | Data o inflaci | AMD | Goldman Sachs (GS.US) | Zvýšení ratingu | AMD.US | Objednávky | Boční trend | Hodnocení současné situace | JAP225 | Goldman Sachs Group | Ceny ve výrobě | Riziko ztráty | Palo Alto | Zpřesněné údaje | Oslabení | Spotřeba domácností | Proinflační faktory | Plány | Cíle | Příležitosti | Tržní prostředí | Trh dnes | Moderna (MRNA.US) | Včerejší seance | USA inflace | Odvětví | University of Michigan | HICP | Investiční činnosti | Růst výrobních cen | Medián | Výrobní inflace | Společnosti | Opatření | Evergrande | Lenka Kalivodová | Covidové restrikce | Inflace ve Francii | Odhady růstu | Minulá výkonnost | Zhoršení nálady | Morgan Stanley (MS.US) | MS.US | Snížení schodku | Pozornost | Allianz SE | Podmínky na trhu | Společnost | Inflace ve Spojených státech | Průmyslový sektor | TIM | Broadcom | 3М | BofA | Spotřebitelské inflace | Hodnoty měny | Instituce | Nový týden | Pozitivní výsledky | Western Digital | TotalEnergies | Palo Alto Networks Inc | Marketingová komunikace | Upozornění | Udržitelnost | Současná situace | Německé ekonomiky | Odhad poptávky po ropě | Poptávková strana | Zvýšení cenové hladiny | Tržní odhad | Právní řád | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Novinky | Aktualizovaná prognóza | Index cen výrobců | Makroprognózy | Strukturální změny | Bankovní rady ČNB | NXP Semiconductors | NXP | Telekom | Proinflační faktor | Závazek | Vice | Údaje o maloobchodních tržbách | Marvell Technology | Marvell | Státní svátek | Zvýšení dividend | Navrhovaná dohoda | Nadšení | Technology | Services | Přecenění | Amazon Web Services | Aktuálně trh | Velký pohyb | Proinflační rizika | Dobrá zpráva | Příznivé výsledky | 1D | D1 | Výkon | Prodeje | Nejvyšší objem | Koruny vůči euru | Financial | Vlády | Hospodářské politiky | 256/2004 | Čokolády | Služby | Odpovědnost | ECB sazby | Vítězství | Estonsko | PNČ | Směrnice | Počet stavebních povolení | Body | Hlavní refinanční sazba | Refinanční sazba | Sezónní faktory | Americký dolar včera | Dolar včera | Investování je rizikové | Kolonizace | Rozhodování Fedu | Znovuzvolení Donalda | Znovuzvolení | Daron Acemoglu | Simon Johnson | Michigan
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot
|
|