High Yield
Jak si povedou úvěry a rizikové dluhopisy v roce 2025 podle analytiků Invesca?
12.12.2024 Když to shrneme, tak spready investičního stupně jsou nyní blízko maxim nebo dokonce na svých historických maximech, nicméně mohly by tak ještě nějakou dobu zůstat. Globální nástroje investičního stupně celkově nabízejí spready o šíři 90 bazických bodů (bps).
Ekonomický kalendář: Sentix eurozóny a velkoobchodní údaje z USA v centru pozornosti
09.09.2024 Dnešní seanci ovlivní údaje o čínské inflaci a údaje o spotřebitelských úvěrech v USA, přičemž čínský index cen výrobců vykázal v srpnu větší než očekávaný meziroční pokles o 1,8 %. Evropské a americké futures naznačují smíšené otevření, což odráží opatrný sentiment investorů v souvislosti s přetrvávající ekonomickou nejistotou. Investoři budou pozorně sledovat index důvěry investorů v eurozóně Sentix a údaje o velkoobchodních zásobách v USA, aby získali další náhled na ekonomické podmínky. Kromě toho budou účastníci trhu pozorně sledovat projev člena ECB McCaula a finanční zprávu společnosti Oracle Corp. po uzavření trhu, které by mohly dát další směr pohybu trhu.
Invesco: Neobvyklé pravdy – Sezónnost, cykličnost a bouře dokonalosti
20.08.2024 Volatilita se vrátila a zasáhla řadu aktiv a zeměpisných oblastí. Může jít o sezónní faktory, ale mám podezření, že existují i cyklické faktory, které by mohly být problematičtější. Tento souběh sezónních a cyklických problémů přichází v době, kdy jsou některá aktiva napjatá, což není vhodná doba pro příchod změn. V rámci své modelové alokace aktiv zastávám defenzivní postoj. Některé týdny jsou akčnější než jiné, ale počátek srpna znamenal pěkný výprask.
Invesco: Jak to nyní vypadá na trhu aktiv s pevným výnosem
22.05.2024 Po březnovém vzestupu se trhy s pevným výnosem v dubnu vyvíjely špatně, protože očekávání snížení sazeb byla opět odsunuta. Silnější, než očekávaná ekonomická data z USA udržovala na začátku měsíce tlak na růst výnosů amerických státních dluhopisů a data o inflaci v polovině měsíce vedla k dalšímu růstu výnosů. Předseda Fedu Powell také naznačil, že vzhledem k tomu, že v posledních měsících nedošlo k dalšímu posunu při návratu inflace k cíli, bude možná nutné ponechat sazby na vyšší úrovni po delší dobu, což posunulo očekávání prvního snížení sazeb až na čtvrté čtvrtletí.
Rozdělený dluhopisový trh
29.04.2024 Akcie a dluhopisy vykázaly v roce 2022 po delší době shodný vývoj, když společně zaznamenaly výraznější propady. Stejný směr nalezly obě třídy aktiv i v roce 2023, ale tentokrát udělaly investorům radost a shodně přinesly výrazné kladné zhodnocení. Co se týká letošního vývoje, dostál vzájemný vztah mezi akciemi a dluhopisy změn: začaly se mezi nimi rozevírat výkonnostní nůžky.
Invesco: 2024 – Návratnost dluhopisového trhu
02.04.2024 Rokům 2022 i 2023 dominovala vysoká inflace a zvyšování úrokových sazeb, což vedlo k prudkému přecenění částí trhu citlivějších na duraci – tedy státních dluhopisů a korporátních dluhopisů investičního stupně. „Trhy korporátních dluhopisů s vysokým výnosem si vedly lépe, my jsme ale nyní opatrnější, pokud jde o dopad zvýšených nákladů na refinancování a zhoršujícího se ekonomického prostředí na emitenty z řad podniků s vyšší mírou zadlužení,“ říká Alister Brown, produktový ředitel společnosti Invesco.
Fidelity International: Zpátky do reality – pravidelný příjem v roce 2024
13.03.2024 Investování za účelem dosažení pravidelného příjmu se oproti předpandemické době nízkých úrokových sazeb a kvantitativního uvolňování radikálně změnilo. Poprvé po mnoha letech může být úrok na peněžním vkladu lákavou alternativou. „Uložení“ peněz v ultradefenzivní hotovosti však obnáší vlastní rizika a nenabízí žádnou příležitost ke kapitálovému zhodnocení. Rok 2024 proto bude ve znamení hledání alternativ k hotovosti.
Fidelity International: Průzkum „Analyst Survey“ sbírá informace každých deset minut
27.02.2024 Průzkum Fidelity Analyst Survey čerpá ze zkušeností našeho globálního výzkumného týmu a pomáhá vám utvořit si názor na to, jak se bude v příštích měsících dařit podnikům z různých odvětví a regionů. Průzkum existuje již více než deset let a odvádí dobrou práci.
Makroekonomické faktory - měnová politika (5. díl)
11.02.2024 V dnešním článku se zaměříme na měnovou politiku. Povíme si, jaké faktory ovlivňují měnovou politiku a jaké jsou její cíle. Projdeme si nástroje amerického Federálního rezervního systému (Fed) a na závěr se budeme věnovat nedávné situaci na trzích.
Fidelity International: Výhled 2024
16.01.2024 Nikdy jsem nespravoval peníze tak, že bych přesně věděl, co se stane za 12 měsíců. Můžu mít osobní názor, ale dobré investování vyžaduje disciplínu, otevřenou mysl a připravenost reagovat na měnící se skutečnosti.
Invesco: Nevšední pravdy – 10 nepravděpodobných, ale možných scénářů pro rok 2024
16.01.2024 Je čas zapomenout na standardní scénáře a přemýšlet o těch méně pravděpodobných a přesto možných. Trhy zakončily rok 2023 pozitivně a náš seznam možných překvapení se proto kloní negativním směrem (tyto hypotetické události jsou naším pohledem na to, co by se mohlo stát, ačkoli to nutně není součástí našeho hlavního scénáře).
Invesco: Globální alokace aktiv pro rok 2024
03.01.2024 Vzhledem k našemu názoru, že rok 2024 přinese mnohem nižší úrokové sazby, očekáváme lepší výnosy u aktiv s pevným výnosem a také to, že rizikovější aktiva budou těžit z nižších sazeb a dalších vyhlídek na růst. Celkově předpokládáme nejlepší výnosy od roku 2019 i u dalších aktiv. V důsledku toho snižujeme v rámci naší modelové alokace aktiv hotovost na nulu, zatímco zvyšujeme váhu u investičního stupně, vysokého výnosu (rizikových aktiv), bankovních úvěrů a REITS (vše nadváha) a akcií (stále podváha). Preferujeme aktiva evropských a rozvíjejících se trhů (EM).
Paul Jackson, Invesco: Výhled pro alokaci aktiv pro první čtvrtletí roku 2024
29.12.2023 Ekonomiky v průběhu roku 2023 byly oproti předchozím odhadům odolnější, ale domníváme se, že zpomalují. Očekáváme, že inflace bude v roce 2024 nadále klesat, i když méně plynule než v roce 2023. Hlavní západní centrální banky začnou ve druhém čtvrtletí roku 2024 uvolňovat své sazby. Historie naznačuje, že jakmile Fed začne s uvolňováním měnové politiky, učiní tak rychle.
Fidelity International rozšiřuje nabídku ETF
22.11.2023 Společnost Fidelity International ("Fidelity") rozšiřuje svou nabídku ETF o dvě aktivní ETF s pevným výnosem. Fidelity UCITS II ICAV - Fidelity Sustainable EUR Corporate Bond - Paris Aligned Multifactor UCITS ETF a Fidelity UCITS II ICAV - Fidelity Sustainable USD Corporate Bond - Paris Aligned Multifactor UCITS ETF (dále jen "fondy") jsou nyní kótovány na londýnské burze cenných papírů a na burze Xetra, v budoucnu budou kótovány na burzách SIX a Borsa Italiana.
Fidelity International rozšiřuje nabídku fondů o strategie SFDR podle článku devět
11.09.2023 Společnost Fidelity International ("Fidelity") rozšířila svou nabídku fondů o osm fondů klasifikovaných podle článku 9 nařízení o udržitelném financování Sustainable Finance Disclosure Regulation ("SFDR"). Tato speciální skupina strategií aktivních a burzovně obchodovaných fondů ("ETF") je otevřena maloobchodním, velkoobchodním i institucionálním klientům. Fondy reagují na rostoucí poptávku klientů po strategiích, které investují do emitentů, kteří přispívají k přechodu na udržitelnější ekonomiku a mají z toho prospěch.
Nově registrovaná ETF společnosti Invesco v České republice
18.07.2023 Společnost Invesco registrovala v České republice 15 nových ETF. K dnešnímu dni má tak v české distribuci téměř třicet ETF.
Invesco: Farmářský model pro pojišťovny – fixně úročené portfolio „buy and maintain“
21.04.2023 Současné podmínky považujeme za příznivé pro akumulaci výnosů investičního stupně, zejména kratších splatností, tedy v kapitálově efektivní části výnosové křivky.
Fidelity International uvádí nové ETF: Global Government Bond Climate Aware UCITS ETF
21.03.2023 Fidelity International oznamuje uvedení fondu Fidelity Global Government Bond Climate Aware UCITS ETF, kterým dále rozšiřuje své investiční možnosti zaměřená na klima.
Fidelity International: Soukromý úvěrový trh by mohl být defenzivní variantou pro investory
02.01.2023 V době, kdy se ekonomiky připravují na očekávanou recesi, by defenzivní variantou pro investory mohly být soukromé úvěrové trhy. A to díky jejich strukturálním vlastnostem a relativní síle této třídy aktiv. Soukromý úvěrový trh vykazuje určité rysy, které by mohly investorům pomoci vyhnout se těm nejhorším úrovním volatility ostatních tříd aktiv – především proto, že jakožto nástroje s pohyblivou úrokovou sazbou přinášejí v prostředí rostoucích úrokových sazeb vyšší výnosy.
Invesco: Pozitivní znamení v pesimistickém prostředí
05.10.2022 Třetí čtvrtletí konečně skončilo a troufám si říct, že většině z nás chybět nebude. Přitom začalo pozitivně, na akciovém trhu pokračovalo oživení započaté v polovině června. Tomuto růstu však v polovině srpna došel dech a následoval brutální výprodej akcií. A neomezoval se pouze na akcie. Dluhopisy i akcie klesaly celosvětově poté, co centrální banky agresivně zpřísňovaly finanční podmínky a investoři zaceňovali vyšší úrokové či diskontní sazby a nižší krátkodobý růst. Níže skončily také komodity – zejména energie, k čemuž přispěl silný dolar a slábnoucí globální poptávka.
Invesco: Investiční alternativy pod drobnohledem
29.03.2022 Lidé se často ptají na názor na alternativní aktiva, tedy nelikvidní aktiva, která jsou obvykle mimo dosah průměrného investora. Příkladem mohou být nemovitosti, private equity a mnoho strategií hedgeových fondů (distressed assets, merger arbitrage atd.). Do této kategorie mohou spadat i komodity vzhledem k obtížnosti jejich dodávání a skladování.
Index českého investora CII750: Průměrný český investor dosáhl za první čtvrtletí zhodnocení 3,38 %
22.04.2021 Loni se podílové fondy v České republice dokázaly poměrně rychle zotavit z jarních propadů, když nakonec dosáhly podle Indexu českého investora CII750 na průměrné zhodnocení 5,86 %. Do roku 2021 fondy vstoupily také s velmi slušnou výkonností. Optimistický vývoj se však již v závěru ledna lehce vytratil, když Index českého investora CII750 zakončil daný měsíc ve ztrátě -0,27 %. „Českému investorovi se však následně podařilo v krátkém čase drobnou ztrátu umazat. Po zbytek kvartálu pak fondy zhodnotily v únoru o 1,73 % a v březnu o 1,90 %. Pro konečný kladný výsledek prvních tří měsíců letošního roku se jako stěžejní ukázal růst akciových a smíšených fondů,“ komentuje vývoj Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
Raní komentář: Fed opět střílí z bazuky. Rusko a Saudové mají předběžnou dohodu na snížení produkce
10.04.2020 Včerejší seance přinesla další agresivní kroky americké centrální banky, která oznámila zavedení nového nástroje ve výši 2,3 bln. USD, pomocí kterého bude financovat půjčky malým a středním podnikům, nebo lokálním vládám. Zároveň tuto částku bude moci využít pro nákupy nejrizikovějších high yield dluhopisů, takže nyní pod svá křídla schovává prakticky celý dluhopisový trh v USA. Trhy na včerejší rozhodnutí Fedu reagovaly pozitivně a znovu ignorovaly jinak katastrofální výsledky nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, které se minulý týden zvýšily o dalších 6,6 mil. a za poslední tři týdny už o 16,8 mil.
Srpen na finančních trzích
02.09.2019 V Itálii se rozpadla vláda. Lídr Hnutí severu Matteo Salvini doufal v předčasné volby. Ty se ale nakonec pravděpodobně konat nebudou. Dodejme, že dle historických statistik vydrží vláda v Itálii přibližně pouze rok a půl.
Připravme se na měnovou válku
15.08.2019 Pravděpodobnost snížení sazeb Fedu podstatně stoupla s růstem rizika recese. Hrozí výprodej akcií s poklesem ceny až o 25 procent. Jaká bude reakce Fedu? Fed potřebuje co nejdříve snížit sazby o 50 bazických bodů. Dojde k tomu možná i mimo plánovaného zasedání banky. Snížení sazeb pak oslabí již tak slábnoucí dolar. Připravme se na možnou měnovou válku.
Klíčové události ve světě: Přehled vývoje na finančních trzích v červenci
06.08.2019 Evropská centrální banka zasedala 25. července. Výstupy byly v souladu s očekáváním investorů. ECB jednak ponechala úrokové sazby beze změny a jednak nepřímo indikovala, že kvůli perzistentně slabé inflaci pod inflačním cílem, slabému ekonomickému růstu a zhoršujícímu se výhledu by mohla úrokové sazby snížit ještě více do záporu. Většina investorů se domnívá, že ke snížení úrokových sazeb by mohlo dojít už na příštím zasedání v září. ECB rovněž nepřímo indikovala, že by mohla znovuobnovit program kvantitativního uvolňování (QE), tedy nákupy vládních a korporátních dluhopisů. K jeho oznámení by mohlo podle tržních odhadů dojít na zasedání v říjnu.
Nejlepším dluhopisovým fondem je Fidelity Fund – US High Yield
04.02.2019 Fond Fidelity Fund - US Hight Yield Fund USD (ISIN LU0605520377) získal první místo v anketě portálu Finparáda.cz „Finanční produkt roku 2018“ v kategorii Dluhopisový fond. Soutěž probíhá již osmým rokem, přičemž fondy společnosti Fidelity International se v ní pravidelně umisťují na předních místech.
Žebříček investičních příležitostí do dluhopisů podle jejich rizikovosti
19.12.2018 Na českém trhu působí stovky firem, které neveřejně nabízejí tzv. prašivé dluhopisy. Na první pohled vysoký výnos a unikátní investiční příležitost. Ve skutečnosti ale podnikatelský plán krytý firmou s miniaturním základním jměním nebo záporným hospodářským výsledkem. Pro lepší orientaci jsme sestavili žebříček pěti nejčastějších investičních příležitostí do dluhopisů dle jejich rizikovosti.
Jak si letos vedou akcie a další aktiva?
10.10.2018 Máme za sebou třetí čtvrtletí a pomalu se nám blíží konec roku 2018, tedy doba, kdy řada investorů bilancuje výsledky za letošní rok. Pojďme se podívat, kterým třídám aktiv a investicím se dařilo a které naopak způsobily investorům vrásky na čele.
Fidelity Fund – Asian High Yield Fund EUR je nejlepším podílovým dluhopisovým fondem roku 2017
31.01.2018 V soutěži portálu Finparáda.cz „Finanční produkt roku 2017“ získal v kategorii „Podílový fond – Dluhopisový“ první místo fond FF Asian High Yield Fund EUR. Soutěž probíhá již sedmým rokem, přičemž fondy společnosti Fidelity International se v ní pravidelně umisťují na předních místech.
Výhled Fidelity International na závěr roku 2017: atraktivní dluhopisy s vysokým výnosem
23.11.2017 Pokračující poptávka po výnosech nahrává podle odborníků z Fidelity International dluhopisům s vysokým výnosem a rizikovějším aktivům. Současná situace je charakterizována silným ekonomickým růstem, nízkou inflací, silnými korporátními fundamenty a optimistickými, nicméně stále obezřetnými, centrálními bankami.
V SITUACI, KDY SE OČEKÁVÁ, ŽE FED ZVEDNE ÚROKOVÉ SAZBY, FIDELITY INTERNATIONAL ZVAŽUJE DOPAD NA RŮZNÉ DRUHY AMERICKÝCH AKTIV
14.12.2016 Předchozí cykly úrokových sazeb ukazují, že investoři by se nemuseli nutně obávat nárůstu amerických úrokových sazeb. Index S&P 500 se těšil průměrnému růstu 13,5 % v pěti předchozích případech, kdy Fed zvedl úrokové sazby.
Jak si vytvořit vlastní zajištěný fond
02.08.2016 Nedávno jsem četl srovnání zajištěných fondů. Samotný obsah mě příliš nezaujal, ale napadlo mě, že bych bez problémů mohl vytvořit podobný „fond“ bez zbytečných poplatků. Asi bych ho nazval LYNX DOD High Yield USD zajištěný fond. Zní to dobře, ne? Jak tedy takový fond vytvořit?
Ozvěny trhu - Výhled na hlavní třídy aktiv
28.01.2016 Jaký vývoj letos v hlavním scénáři očekáváte na akciových trzích? Které faktory by mohly způsobit jejich dlouhodobý pokles? Které regiony nebo země budou mít podle vás relativně lepší a relativně horší výkonnost akciových trhů (v lokálních měnách)?
Hedžové fondy zažívají perné čtvrtletí
21.12.2015 Akciové a komoditní trhy klesají, zatímco kreditní spready (high yield credit spread) se rozšířily. Díky tomu...
Uťahovanie FEDu spôsobuje problémy na trhu so špekulatívnymi dlhopismi
15.12.2015 Po emerging markets má kombinácia očakávaného zvyšovania sadzieb a kolapsu cien komodít ďalšiu obeť – špekulatívne dlh...
Zlatá horečka na akciovém trhu pravděpodobně pomalu končí
02.10.2015 V jaké fázi cyklu se na finančních trzích právě teď nacházíme? Leckdo možná intuitivně tuší, že v pozdní a já souhlasím. Pod pojmem pozdní si přitom představuji situaci, kdy jsou aktiva oceněná více než štědře a celková averze k riziku je mezi obchodníky poměrně nízká. Investoři již nevyhledávají bezpečí, ale především výnos a při snaze o jeho maximalizaci ve svém portfoliu často upřednostňují podstatně rizikovější instrumenty, jako akcie a high yield (junk) bondy. Cullen Roche ve svém posledním blogu zveřejnil zajímavý graf, jenž tuto tezi potvrzuje. Jedná se o relativní zastoupení jednotlivých aktiv v globálním investičním portfoliu, které vypadá následovně.
Indikátory stresu: Hra se židlemi a hudbou
08.07.2015 Určitě nejsem jediný, kdo je ve spojitosti s Řeckem už otrávený různými časovými osami, potenciálními výsledky, nejhoršími scénáři a Evropou, která je zcela řízena politiky (nikoliv byznysem nebo lidmi).
V úterý 25. 6. vychází nejnovější číslo Investičního magazínu!
24.06.2013 Nenechte si ujít předprázdninové číslo, ve kterém se s vámi hlavní ekonom společnosti Conseq Finance, Petr...
Goldman Sachs radí prodávat korunu vůči euru (+4 tipy na investice pro rok 2013)
11.12.2012 Před měsícem (také) analytici Goldman Sachs správně očekávali, že ČNB sníží své sazby na 0,05 %, a nyní předpokládají další uvolňování měnové politiky, a radí vsadit si na další oslabení CZK proti EUR. Tato významná investiční banka radí svým klientům, aby na současných úrovních prodávaly korunu proti euru a počkali si na její oslabení až na 26,0 CZK/EUR.
Akciím se teď raději vyhnout
02.11.2012 Steen Jakobsen, hlavní ekonom Saxo Bank - Vstupujeme do období, které by podle “principu sezonnosti? mělo bý...
Může Romney vyhrát volby? Změnu potřebuje i Čína
31.10.2012 Minulý týden jsem promluvil na noční konferenci Saxo Bank k americkým prezidentským volbám – celou mou prezentaci můžete vidět na stránkách TradingFloor.com. Americké volby vždycky oživují “spekulace? o předvídatelnosti trhů? ale tou hlavní tezí zůstává, že čím více trhy klesají, tím více se propadají i Romneyho šance.
Související klíčová slova:
Bitcoin | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Stříbro | Akciový index | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Koruna | BIS | G20 | HDP | Mexické peso | Turecká lira | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Turecko | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Americké akcie | ETF | Podílové fondy | Private equity | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Hyperinflace | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Obchodování na burze | Spready | Cenné papíry | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Bank of England | Bank of Japan | Ben Bernanke | Bid | Bloomberg | Bod | Bond | Dluhopisové fondy | Burza | CBOE | CFD | Cable | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Certifikáty | DAX | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dluhopisový fond | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Durace | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FX | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trhy | Fiskální politika | Floating | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Futures | G7 | Grafy | Hedge Fund | Hedging | Hedge | High | ISIN | Index PX | Exchange Traded Fund | Indikátor | Indikátory | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | Likvidita | Likvidní trh | Long | Low | MIFID | MMF | Marže | Měna | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | Obligace | Opce | P/E | Platforma | Podílový fond | Poplatek | Portfolio | Portfolio management | Pozice | Prémie | Put opce | Pákový efekt | Příkaz | Příkaz Stop | Rating | Ratingová agentura | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Směnný kurz | Splatnost | Split | Spot | Spread | Stop-Loss | Support | Swiss | Pokladniční poukázky | Tištění peněz | Trading | Trend | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Performance | Výnos | Výnosnost | Yield | Zajištěný fond | Bondy | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | JPY | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Euro STOXX | Goldman Sachs | Evropa | Japonské akcie | Index MSCI | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Komerční banka | Komoditní trhy | Bank of America | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Fundamenty | Fond | Trh s nemovitostmi | EU | Finanční sektor | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Dluhopisové trhy | Ceny komodit | Zkušenosti | Deprese | Euforie | Optimismus | Výsledky | Investiční příležitost | Hospodářský cyklus | Credit Suisse | Akciové opce | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Investiční fórum | Intervenovat | ČSOB | Partners | Gold | Obchodovat | Investment Banking | Akciový analytik | Investiční banka | Makrokalendář | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | Hedgeové fondy | Makro | Index cen | Index CPI | Conseq | Facebook | Riziková averze | LYNX | Donald Trump | Burzy | Rozvíjející se trhy | Bankrot | Ceny akcií | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | Aktivum | Index | Investiční strategie | Likvidní | Podpora | Volatilní | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | Argentinské peso | Banka | BH Securities | Brent | Burzovní indexy | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CZK | Česká spořitelna | České koruny | Devizový kurz | Dlouhodobé investice | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Evropská banka | Evropské burzy | Exchange | Expirace | Fondy | Graf | Guvernér ČNB | HSBC | Index S&P 500 | Index VIX | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do dluhopisů | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční doporučení | Investování do akcií | Investování do podílových fondů | ISM | J&T | Jádrová inflace | JP Morgan | Kam investovat | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Kurz měny | Kurzy | Lira | Management | Market | Markets | Meziroční inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Obchodování s opcemi | Opční strategie | Oslabení koruny | Pioneer Investments | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Ratingové hodnocení | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizik | SaxoBank | Sázky | Směnné kurzy | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | Stoxx | Světové události | Trh | Twitter | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj kurzu | Vývoj mezd | Zpráva | Zprávy | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Fed Funds Rate | DXY | ING | Put | Báze | Buy | CEPS | Dluhopisový index | Doba splatnosti | EBITDA | EV | Indie | Ministerstvo financí | Opční prémie | Overweight | P.A. | P/S | Prospekt | REIT | ROCE | Underweight | Výnos do splatnosti | Itálie | Spojené státy | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Investiční analytik | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Retail | Burze | Commodities | Currency | Investment | Slušný zisk | Hedžové fondy | Markit | Microsoft | MSCI | Sentix | TradingFloor.com | SaxoTrader | Sociální trading | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | PwC | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | Uložení peněz | Brazílie | Dnešní fundamenty | Nákupy dluhopisů | Výkon fondu | Podnikání | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Diamanty | Investovaný kapitál | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Saxo PrivatBank | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Energie | Globální akciové trhy | KBC | Znalost | Přehled | Jádrový index | Volby v USA | Bankovnictví | Fidelity International | Svatý grál | Fundamentální faktory | Bezpečné investice | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Náklady na zajištění | Economic | Inflační tlaky | Xetra | Globální finanční krize | Americké státní dluhopisy | Greenlight Capital | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Nervozita | Globální finanční trhy | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Měnová opatření | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropné společnosti | FactSet | Sázkové kanceláře | S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Makroekonomické analýzy | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Pokles výnosů | Ekonomická data | Ekonomická data z USA | Americké indexy | Evropský trh | Nejistota | Tempo růstu | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Blockchain | Tesla | Nízká volatilita | Odhodlání | Robustní strategie | Steen Jakobsen | Výhled | Investiční výhled | Depozitní sazba | Bankéři | Poplatky | Chevron | Konsensus | Dobré výsledky | Slabé euro | Úspěšné obchodování | Ekonomická situace | Průzkum | Nadměrné obchodování | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Snížení úrokových sazeb | Manažeři fondů | Pierre Moscovici | Výnosy | Rizikové investice | Americký index S&P 500 | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | ExxonMobil | Alphabet | Zvýšení volatility | Konsenzus | Růst ekonomiky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Hlavní ekonom | Švédsko | Očekávání | Morningstar | ex | Oslabování měny | Nejvyšší výnosy | Swiss Life Select | Fed fund futures | Alokace aktiv | FocusEconomics | Akcie na trzích | Paul Tudor Jones | Nákupy zlata | Zajištění portfolia | Velký třesk | Kvantitativní utahování | Podnikové dluhopisy | MiFID II | Crown | Ray Dalio | Invesco | Fincentrum | Finanční produkt roku | Finparáda.cz | Fidelity Fund | MSCI World Index | Investorský sentiment | Conseq Investment Management | Drobní investoři | Výnosy u dluhopisů | Portfolio manažeři | Podnikání na kapitálovém trhu | Globální akcie | Index českého investora | Index českého investora (CII750) | CII750 | Saxo | Obchodní války | FinTech | Asociace pro kapitálový trh ČR | Výkonnost indexů | Řízení měnového rizika | Developed markets | Očekávání investorů | Růstové akcie | OPEC+ | Obchodní válka | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Podniky | Evropské akciové trhy | Globální růst | Technologické akcie | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Výplata dividend | Geopolitika | Dluhopisové výnosy | Růst výnosů dluhopisů | Použití finanční páky | Levné akcie | BAML | Výprodej akcií | Tvrdý brexit | IG | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Podílové dluhopisové fondy | Kotované dluhopisy | Rizikovedluhopisy.cz | Výkonnost akcií | Růst zisků | Prezident Trump | Základní úroková sazba | Refinitiv | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Oslabení amerického dolaru | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Analytici společnosti | US High Yield | Dluhopisy s vysokým výnosem | Index Option | Velké riziko | Vysoký výnos | Zvýšení sazeb | Makroekonomická situace | Finanční produkty | Rozdílové smlouvy | Inflační očekávání | Růst ekonomiky USA | MSCI Emerging Markets | Sharpe ratio | Brexit bez dohody | Riziko recese | Snížení sazeb | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Výnosové křivky | Pokles cen | Akciový růst | Americké futures | Silný dolar | Recese v USA | SIX | Obavy z recese | Ekonomické problémy | Akciové alokace | Výnosy amerických státních dluhopisů | Růst mezd | KB | Depozitní sazby | Pravděpodobnost recese | Globální recese | Očekávání trhu | Finanční situace | UCITS | AKAT | Asociace pro kapitálový trh | Klesající úrokové sazby | ESG | Nízká nezaměstnanost | Očekávaný růst | Snižování rizika | Projevy centrálních bankéřů | Vyšší úrokové sazby | Sestavování portfolia | Investujte zodpovědně | Střadatelé | Americké automobilky | Automobilky | Objem | Klíčová rizika | Data z USA | Bílý dům | Zpomalování ekonomiky | Trh práce | Myšlenka | Standardní odchylka | Robert Shiller | UCITS ETF | Inflace v USA | Konkurenceschopnost | Vyšší riziko | BAT | Růst cen | Borsa Italiana | Globální dluhopisové trhy | Studie | Podřízené dluhopisy | Vysoké riziko | Bilance | Amazon | Hedge Fund Research | Fixed income | Úvěrové produkty | Kapitálové požadavky | Nízké úrokové sazby | Úrok | Implikované volatility | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Federální rezervní banka | Meziroční růst HDP | Financovat | Předpovědi | Průmysl | Eva Miklášová | Na burze | Rozvoj | Stavebnictví | Nízká inflace | Problémy | Finanční ztráty | Pojišťovny | Podíl akcií | Total | Prognózy | Nálada | Prohlášení | Míra | Měnové politiky | Nižší úrokové sazby | Důchod | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | Šperky | AXA | Ředitelka | Záporné úrokové sazby | Bydlení | Výnosy státních dluhopisů | Investiční ředitel | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Dlouhodobí investoři | Návratnost | Hlavní rizika | Sezónnost | Budoucnost | Hodnota investic | Poradenství | Inflační překvapení | FTSE Russell | Vyšší inflace | Ukazatele | Dobré zprávy | Ceny energií | Komunikace | Trump | Výsledky průzkumu | Anglie | Trhy | Ratingová agentura Fitch | Negativní dopad | Pokles | Situace | Treasuries | Meziroční růst | Americká Federální rezervní banka | Pandemie | Vysoká inflace | Vstupy | Výstupy | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | Rozhodování | Americké ekonomiky | Medvědi | Politika centrálních bank | Valuace | Bez rizika | Údaje z USA | Stabilita | Vývoj | Mzda | Výkyvy | Rozhodnutí centrální banky | Masivní nákupy | Mince | Nákupy státních dluhopisů | Profitovat | Třída aktiv | Průzkum Fidelity | Tudor | NBER | Nákupy aktiv | Spotřebitelé | Historie | Žádosti o podporu | Refinancování dluhů | Milton Friedman | Kongres | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Asociace | Průmyslové komodity | Fundament | Hotovost | Spoření | Politická rozhodnutí | Růst | Vyšší výnosy | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Potenciál | Tempo růstu CPI | Výkonnost indexu S&P 500 | Výkonnost indexu | Izrael | Ekonomiky | Potenciál pro růst | Globální dluhopisový index | Poradce | Organizace | Saúdové | Práce | Údaje | Mexiko | Spotřebitelské úvěry | Nástroje Fedu | Jednání zemí G20 | Snižování ropné produkce | Tempo růstu CPI v USA | Ekonomické oživení | Pákistán | Trh dluhopisů | Emitenti | Více peněz | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Podnikatelské investice | Dodavatelské řetězce | WELL | Úspory | Hospodářské oživení | Uzavření trhů | Bid-to-cover | Rizikový apetit | Cenové pohyby | Posílení | NY FED | Amundi | Kristina Hooper | Nové zakázky | Fondy obchodované na burze | Růst výnosů | Federal Reserve | Poměr PE | Dovoz | Vývoz | MSCI World | Regulační orgány | Obchodně vážený index | Zadlužení | Rezervní měny | Kontrakce | Akcie a dluhopisy | Dluhy | Průmyslové kovy | ONE | Volatility trhu | Manažerka | CL | Spekulovat | Manažeři | Umělé inteligence | JDE | ČR | Fondy soukromého kapitálu | Špatné zprávy | Kvalitní akcie | Oracle | Globální poptávka | Český investor | Výplata | Covid | MAM | Ocenění | Ceny | Akcie v eurozóně | Společnost XTB | Semi | Market cap | Zlatá horečka | Insolvence | Nárůst volatility | Světové rezervní měny | Indonésie | Růst zaměstnanosti | Zvýšené napětí | Deglobalizace | Odborníci | Peso | Transparentnost | Zdanění | Nvidia | Japonské ministerstvo financí | Podstupování rizika | Elektromobily | Pracovní místa | Udržitelné investování | Negativní úrokové sazby | CPI v USA | Udržitelné investice | Množství peněz | Nařízení | GS | Průměrný český investor | Pravidelný příjem | Bankovní úvěry | Podvážení | Očekávané výnosy | Oslabování amerického dolaru | Riziko a výnos | Životní prostředí | Změny úrokových sazeb | Rozpočtové deficity | Ceny aktiv | Západní ekonomiky | Investiční manažeři | Fiskální situace | Evropské centrální banky | MSCI ACWI | Tržní ceny | Rizika a příležitosti | Cboe VIX | Sentiment investorů | Nárůst výnosů | Riziková prémie | Intervenovat na devizovém trhu | Silný růst | Fidelity | Holubičí tón | Vývoj na akciích | Data o inflaci | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Zvýšení ratingu | ERA | Japonský akciový trh | Riziko ztráty | Oslabení | Prodejní ceny | Přehřátí ekonomiky | Cíle | Příležitosti | Dekarbonizace | Prodej | Tržní prostředí | Aristoteles | Úvěrový trh | Cenové stability | Technologie | Koncentrace | Americký trh | FIXED | Odvětví | Divize | Načasování | Správné načasování | Boom | Suez | University of Michigan | Ovlivňování | Projekce | Základní sazby | Prostor pro růst | Liquid | SPOT | Graf S&P 500 | Jihoafrická republika | Společnosti | Národní měny | Opatření | Dna | Energetika | TIPS | Čínský index | Pracovní den | Corporate Governance | BNP | Investment grade | Úročení | Odhady růstu | Globální inflace | Zlato a bitcoin | Minulá výkonnost | Energetické krize | Investiční možnosti | Zdravotnictví | Poměr výnosu | Rumunsko | Pozornost | Meta | Klima | Podmínky na trhu | Společnost | Reálné výnosy | TIM | 3М | BofA | Cykly | Rozšíření | Spotřebitelské inflace | Pozitivní výnosy | Focus | Sezónní vzorec | Invesco Investment | Real Estate | Reality | Instituce | Objem prostředků | Spotřební zboží | Řetězce | Úrokové riziko | Geopolitické události | Aktuální inflace | Kvantitativní zpřísňování | Největší výnosy | Společnost Invesco | Varování před riziky | ZEN | Kupní síly peněz | Marketingová komunikace | Pokles zisku | Pokles akciových trhů | Poměr P/E | Výrobci automobilů | Cykličnost | Udržitelnost | Načasování vstupů | Peníze uložené | Makroekonomické prostředí | Scope | Úrokové náklady | Energetické komodity | Zajímavé příležitosti | Tržní odhad | Pokles cen nemovitostí | Korporace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Administrativa | Virgin Money | Ekonomické prostředí | Index cen výrobců | Varování | Hospodářský pokles | LSEG | ETFs | Růstový potenciál | Odliv prostředků | Farmacie | Celková ekonomika | Federal Reserve Bank | Invest | Pasivně spravované | Revenues | Vládní dluh | Optimalizace | Výhled pro rok | Perzistentní inflace | Nové ETF | Global Government Bond Climate Aware UCITS ETF | Pasivně spravované ETF | Spravované ETF | Dobrý výnos | KBW | Úrokové politiky | Vyšší ceny | Tichomoří | Soukromé úvěry | Fidelity Funds | Náklady na půjčky | Inflace ve Spojeném království | Charles Moussier | EMEA Insurance Client Solutions | EMEA | Development | Vice | Úvěrování | Transparentní | S&P 500 UCITS ETF | Tržní valuace | Mega Cap | Zlepšení výkonnosti | Reálné příjmy | MSCI USA | Období vyšších úrokových sazeb | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | Euro Cash 3 Months UCITS ETF | Invesco Euro Cash 3 Months UCITS ETF | Invesco S&P 500 High Dividend Low Volatility UCITS ETF | S&P 500 High Dividend Low Volatility UCITS ETF | Invesco FTSE Emerging Markets High Dividend Low Volatility UCITS ETF | FTSE Emerging Markets High Dividend Low Volatility UCITS ETF | Invesco EURO STOXX High Dividend Low Volatility UCITS ETF | EURO STOXX High Dividend Low Volatility UCITS ETF | Invesco US High Yield Fallen Angels UCITS ETF | US High Yield Fallen Angels UCITS ETF | Invesco S&P 500 UCITS ETF | Invesco MSCI World UCITS ETF | MSCI World UCITS ETF | Invesco KBW NASDAQ Fintech UCITS ETF | KBW NASDAQ Fintech UCITS ETF | Invesco Energy S&P US Select Sector UCITS ETF | Energy S&P US Select Sector UCITS ETF | Invesco Real Estate S&P US Select Sector UCITS ETF | Real Estate S&P US Select Sector UCITS ETF | Invesco Hydrogen Economy UCITS ETF | Hydrogen Economy UCITS ETF | Invesco Global Clean Energy UCITS ETF | Global Clean Energy UCITS ETF | Invesco Global High Yield Corporate Bond ESG UCITS ETF | Global High Yield Corporate Bond ESG UCITS ETF | Invesco MSCI USA ESG Climate Paris Aligned UCITS ETF | MSCI USA ESG Climate Paris Aligned UCITS ETF | Invesco EUR Corporate Bond ESG Short Duration Multi-Factor UCITS ETF | EUR Corporate Bond ESG Short Duration Multi-Factor UCITS ETF | Nově registrovaná ETF | Ekonomické podmínky | Politické faktory | Situace v USA | Dovoz do USA | Konflikt mezi Izraelem | Tudor Jones | Inverzní vztah | Magnificent Seven | Struktura | Services | Návrat inflace | Přecenění | Příznivý výhled | CCC | REITs | Paul Jackson | ETF s pevným výnosem | Index MSCI World | Výhled pro rok 2024 | Důvěryhodnost | Jakub Matis | ProCent | Sazby v USA | Rok 2024 | World Bank | Makroekonomické faktory | Letadla | Utility | Inflační očekávání v USA | Zvýšené napětí na Blízkém východě | Výhled 2024 | Cyklická recese | Multi-asset | Pevný výnos | Private credit | Michael Curtis | Ilga Haubelt | Pohled na situaci | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Portfólia | Dopad na ekonomiku | Mezinárodní faktory | Velmi nízká volatilita | BBB | Svět měnové politiky | Složitý svět | Co je měnová politika? | Faktory ovlivňující monetární politiku | Hodnota měny | Jaké jsou cíle měnové politiky? | Cíle měnové politiky | Stabilita finančního systému | Externí rovnováha | Prodej cenných papírů | Depozitní kurz | ICE BofA US High Yield Index Effective Yield | Můj pohled na trh | Pohled na trh | Marginální požadavky | Komunikační politika | Cílení výnosové křivky | Měnové zásahy | Makroobezřetnostní politika | Nákupy aktiv na trhu | Vliv měnové politiky na ekonomiku | Vliv měnové politiky na ekonomiku a spotřebitele | Marginové požadavky | Minimalizace inflace | Nuance | Nákupy | Prodeje | Nakupovat | Conseq Invest Konzervativní | Conseq Invest | BNP Paribas Flexi | Demografie | Nákup a prodej | ICE | Očekávání v USA | Vysoké výnosy | 256/2004 | Konvertibilní dluhopisy | Služby | Odpovědnost | Vyšší cla | Šílenství | Účastníci trhu | Směrnice | Sezónní faktory | Investování je rizikové | Náklady
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot