Střadatelé
Obrat Golden Gate za tři čtvrtletí jsou 2 miliardy, v září rostl o 70 procent
09.12.2024 Společnost Golden Gate zaznamenala v investicích do fyzického zlata a stříbra za tři čtvrtletí tohoto roku obrat 2,3 miliardy Kč, což je v meziroční srovnání stejný výsledek jako v roce 2023. Nejvíce narostl obrat v září, a to na 206 milionů, což byla nejvyšší hodnota za posledních 18 měsíců.
Politické nepokoje ohrožují francouzskou ekonomiku
05.12.2024 Francie v současné době čelí vážné politické krizi poté, co byla vláda premiéra Michela Barniera svržena hlasováním o nedůvěře, což potvrdilo to, co mnozí považovali za nevyhnutelné. Barnier byl s 331 hlasy proti donucen odstoupit, což uvrhlo zemi do nestability. Toto politické vakuum připomíná chaos, který charakterizoval čtvrtou republiku, a odhaluje zranitelnost systému páté republiky, který je navržen pro silného prezidenta s parlamentní většinou. Současná situace poukazuje na nefunkčnost systému, když je tato rovnováha narušena. V důsledku toho může Francie v červnu 2025 směřovat k parlamentním volbám a potenciálně i k prezidentským volbám, neboť Macronova autorita je oslabena.
Čeští dolaroví milionáři potvrzují svou roli investorů, bohatnou především na akciích a private equity investicích
26.11.2024 Čeští dolaroví milionáři potvrzují svou přeměnu z podnikatelů na investory. Hlavním zdrojem jejich bohatství jsou investice, zejména ty do podnikání v podobě akcií, private equity fondů či korporátních dluhopisů. Ačkoliv jsou v predikcích na další období pozitivní a věří, že i v dalším roce, se jim povede dobře, současnou ekonomickou situaci u nás hodnotí obezřetně. Pod vlivem globálních změn a trendů mění investiční chování a hodlají využít nabízených příležitostí zejména v oblasti energetiky a zbrojního průmyslu. Vyplývá to ze čtrnáctého ročníku unikátního průzkumu J&T Banka Wealth Report 2024, který mapuje postoje a investiční chování českých a slovenských dolarových milionářů.
Vyšehradské fórum: Zlato od začátku covidu porazilo inflaci o 10 procent
17.10.2024 Investoři do zlata od covidové pandemie v roce 2020 namísto ztráty úspor kvůli inflaci vydělali k dnešku okolo 10 procent. Cena zlata totiž za stejné období vzrostla o 46 procent, ale průměrný propad hodnoty úspor českých střadatelů je 37 procent, řekl ekonom Juraj Karpiš na konferenci Vyšehradské fórum.
Investoři do zlata od covidu vydělali reálně okolo deseti procent
17.10.2024 Investoři do zlata od covidové pandemie v roce 2020 vydělali reálně k dnešku kolem deseti procent. Cena zlata totiž za stejné období vzrostla o 46 procent, průměrný propad hodnoty úspor českých střadatelů je 37 procent, řekl spoluzakladatel ekonomického think-thanku INESS Juraj Karpiš na dnešní konferenci Vyšehradské fórum v Praze.
Změny v penzijním spoření přinesly novinku v podobě vyšších daňových odpočtů. Nově lze odepsat až 48 tisíc korun ročně
02.10.2024 V České republice si u penzijních společností odkládá peníze na stáří více než 4,1 milionu lidí. Na svých účtech mají podle statistiky Asociace penzijních společností ČR celkem 606 miliard korun. Díky letošním změnám ve výši státních příspěvků a daňových odpočtů mohou být produkty penzijního spoření pro střadatele výhodnější než dříve. Nejvyšší státní příspěvek se zvýšil o 110 korun měsíčně a z daní si mohou klienti odečíst až dvojnásobek toho, co loni.
INVESTIČNÍ GLOSA: Investoři v USA pozor. Harrisová podpořila obludnou formu zdanění
26.08.2024 Demokratická kandidátka na prezidentku Kamala Harrisová pořádně rozdráždila sršně v Silicon Valley. Vyslovila totiž podporu nápadu danit investorům nerealizované zisky. Třebaže by se taková taxa dotkla jen extra bohatých, je děsivé, že se o ní vůbec mluví.
Jak pravidelně investovat 10.000 měsíčně? Variant je mnoho, záleží na tom, co od investice chcete
21.08.2024 V první řadě je třeba si vyjasnit, co od investování očekáváte. Pokud jde o rychlý výnos, nebo jste spíše běžec na dlouhou trať. U první možnosti si hned řekněme, že na rychlé zbohatnutí neexistuje žádný zaručený recept a v případě investování jde zároveň o vysoké riziko.
Co se skrývá v portfoliu průměrného drobného investora? Finanční sektor zůstává v centru pozornosti, zatímco kryptoměny ji začínají přitahovat
26.06.2024 Podle údajů z nejnovějšího průzkumu Retail Investor Beat (RIB), který pravidelné provádí obchodní a investiční platforma eToro, se drobní investoři často příliš zaměřují na akcie technologických firem, avšak zdaleka nejoblíbenějším sektorem v této skupině jsou finanční služby.
Pohled do budoucnosti – měnové trendy (3. díl)
26.04.2024 V dnešním článku se budeme zabývat měnovými trendy a jejich vlivem na globální ekonomiku. Představují se faktory, jako je ekonomická výkonnost, politická stabilita a úrokové sazby, které ovlivňují hodnotu měn a směnné kurzy. Důraz je kladen na důkladné vysvětlení principu plovoucího směnného kurzu. Závěrem článku je zdůrazněno, jak důležité je porozumět a sledovat měnové trendy pro podniky, investory a běžné občany.
Fidelity International: Zpátky do reality – pravidelný příjem v roce 2024
13.03.2024 Investování za účelem dosažení pravidelného příjmu se oproti předpandemické době nízkých úrokových sazeb a kvantitativního uvolňování radikálně změnilo. Poprvé po mnoha letech může být úrok na peněžním vkladu lákavou alternativou. „Uložení“ peněz v ultradefenzivní hotovosti však obnáší vlastní rizika a nenabízí žádnou příležitost ke kapitálovému zhodnocení. Rok 2024 proto bude ve znamení hledání alternativ k hotovosti.
Neničme trh dluhopisů, naopak kultivujme ho. Ekonomika dluhopisy potřebuje
01.03.2024 Společnost Surveilligence s.r.o. každý rok zveřejňuje data o vývoji trhu podnikových dluhopisů. Je to vždy zajímavé čtení, které je plné dat.
Období výhodného spoření se chýlí ke konci
04.12.2023 Monetární politika, kterou nejen Česká národní banka (ČNB) momentálně aplikuje skrze vysoké úrokové sazby, je přímou odpovědí na inflační tlaky posledních téměř 24 měsíců. Tento omezující přístup má v ideálním případě donutit banky a další velké hráče na finančních trzích změnit svůj typický styl a využívat výhodnějších sazeb k ukládání volných finančních prostředků u ČNB na úkor jejich nabízení formou dluhových produktů široké veřejnosti.
Cesta k býčímu trhu s dluhopisy je připravená, ale ještě nás čeká pár výzev
12.10.2023 V posledním letošním čtvrtletí dojde na obou stranách Atlantiku k prohloubení stagflace. Recese, která začala v Německu a Nizozemsku, se rozšíří do dalších evropských zemí a i ve Spojených státech výrazně zpomalí růst. Přesto zůstane inflace po zbytek tohoto roku i počátkem toho příštího vyšší, takže budou muset být centrální banky připravené kdykoli znovu zvýšit sazby.
NAPŘÍČ TRHY
05.10.2023 Noční můra globálních trhů v podobě masivního výprodeje vládních dluhopisů ve vyspělých zemí je zpět. Asi netřeba připomínat, že v obou nedávných případech vedl prudký nárůst "bezrizikových" úrokových sazeb nakonec ke karambolu, který jej zastavil. Ovšem jen dočasně. Při prvním incidentu loni v září ve Velké Británii musela Bank of England nejprve zachránit kolabující domácí penzijní fondy, ve druhém případě tento rok v březnu hodil Fed záchranné laso problémovým regionálním americkým bankám, které vzaly střadatelé útokem.
Spoření na penzi v novém kabátě
15.09.2023 Od 1. 1. 2024 chystá vláda v rámci důchodové novely nový produkt s cílem zvýšit atraktivitu spoření na stáří. Pokud ještě nedojde ke změně, bude se tento produkt jmenovat Dlouhodobý investiční produkt a budeme ho znát pod zkratkou DIP. „Fungovat bude jako stávající třetí důchodový pilíř a jedná se o nový a státem podporovaný způsob spoření na důchod, který přibude k dnes již známým produktům, jako je staré penzijní připojištění, novější důchodové penzijní spoření anebo, dnes již tolik nevyužívané, investiční životní pojištění,“ říká Tom Kadeřábek, vedoucí produktového oddělení Swiss Life Select.
Maďaři kvůli inflaci masově vybírají peníze z bank a nakupují vládní dluhopisy
21.08.2023 Maďaři nevěří, že se ekonomická situace v zemi zlepší a že spotřebitelské ceny půjdou dolů. Kvůli inflaci, která je teď nejvyšší v Evropské unii, masově vybírají úspory z bank. Nakupují za ně vládní dluhopisy, neboť předpokládají, že stát nezkrachuje. S odkazem na údaje maďarské centrální banky o tom píše agentura Bloomberg a další média.
FT: Italská vláda po propadu cen akcií bank mírní podmínky výběru daně
09.08.2023 Akcie italských bank dnes umazávaly vysoké ztráty, které zaznamenaly v úterý po překvapivém oznámení vlády, že letos jednorázově zavede 40procentní daň z mimořádných zisků bank. Řím se snaží uklidnit nervozitu, kterou svým oznámením vyvolal, argumentuje přitom nutností zachovat finanční stabilitu. Napsal to dnes britský ekonomický list Financial Times (FT).
Ekonom Havránek: ČNB sníží úrokové sazby nejdříve v roce 2025
11.07.2023 Česká národní banka (ČNB) sníží úrokové sazby nejdříve v roce 2025, míní ekonom Národního institutu SYRI a člen Národní ekonomické rady vlády (NERV) Tomáš Havránek. Podle něj členové bankovní rady ví, že bude-li inflace kolem nuly nebo v mírném záporu, veřejnost jí to po období s dvoucifernou inflací nebude vyčítat. Toto vědomí je tak silné a potřeba obnovit důvěryhodnost instituce tak urgentní, že snížení sazeb je v letošním roce vyloučené a v roce následujícím nepravděpodobné, uvedl Havránek v komentáři pro ČTK.
Jen některé z realitních fondů porazily v uplynulém roce inflaci
15.06.2023 Realitní fondy jsou velmi populární, v posledním kvartále loňského roku jim přibylo zhruba 40 tisíc klientů. Nejvýkonnější nemovitostní fondy kvalifikovaných investorů jsou přitom mnohem výnosnější než fondy retailové. Často uváděným důvodem je odlišná zákonná regulace, nicméně podíl na tom nesou také rozdílné investiční strategie - pro běžné investory nejsou v nabídce fondy s agresivnějším přístupem. Z představené palety zástupců pouze TOP5 fondů kvalifikovaných investorů dokázalo na 3 letech porazit inflaci. Strmý růst hodnoty portfolií je již pravděpodobně minulostí, nyní musí manažeři portfolií spoléhat na růst nájemného. To je snazší u logistických a průmyslových ploch, v případě kanceláří a bytů se uplatnění inflačních doložek může setkat s odporem. Na druhou stranu aktuální situace na trhu umožňuje výhodné akvizice těm fondům, které mají dostatečné finance.
Inflace v květnu zpomalila na 10,6 až 10,9 procenta, odhadují analytici
11.06.2023 Tempo růstu spotřebitelských cen i v květnu pokračovalo ve zpomalování. Meziroční inflace podle analytiků klesla na 10,6 až 10,9 procenta z dubnových 12,7 procenta. Za zvolněním inflace podle nich stálo zejména zlevnění pohonných hmot. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní informace o květnové inflaci v pondělí.
Inflace by měla klesnout na více než roční minimum, pro stále více expertů je však stále až příliš vysoká. ČNB z ní viní hlavně vládu, ta ovšem už příští rok stlačí schodek pod limit EU
08.05.2023 Meziroční inflace v dubnu dále zpomalila, a to na 13,3 procenta v meziročním vyjádření. Vyplývá to z odhadů českých i zahraničních analytiků, které oslovila agentura Bloomberg. Údaj zveřejní Český statistický úřad tento čtvrtek.
Vláda USA si krátkodobě půjčuje nejdráže v dějinách, houstne totiž strach z bankrotu. Tento strach také může zhoršit opět se stupňující bankovní paniku v USA
05.05.2023 Vláda Spojených států si půjčuje nejdráže v dějinách. Důvodem je houstnoucí strach z bankrotu USA, k němuž může vést nebývale rozpolcený Kongres. Američtí zákonodárci totiž stále nejsou s to dohodnout se na navýšení limitu veřejného zadlužení. Bez tohoto navýšení nejspíše od letošního léta, možná ale už od začátku června, nebude možné řádně zajistit chod Spojených států.
V USA se rozjíždí další kolo bankovní paniky, živí ji vydatně i fámy na sociálních sítích. Banky ale těžce nesou též další zvýšení základního úroku centrální banky, k němuž došlo včera
04.05.2023 V USA se rozjíždí další kolo bankovní paniky. Souhrnný ukazatel bankovních akcií, KBW, dnes padá na nová víceletá minima.
Česká národní banka viní z inflace vládní deficity, jenže zároveň ve své dnešní prognóze přiznává, že vláda už příští rok stáhne deficit pohodlně pod úroveň maastrichtského kritéria pro přijetí eura. Vládě to může pomoci vyhrát volby
04.05.2023 Guvernér Česká národní banky z přetrvávajících inflačních rizik viní hlavně vládu, resp. její rozpočtovou politiku. Vláda totiž za čtyři měsíce letoška vytvořila historicky rekordní nominální schodek, rovných 200 miliard korun. Jenže sama ČNB ve své dnes zveřejněné prognóze počítá už pro příští rok s tím, že se vládě pohodlně podaří stáhnout schodek veřejných financí pod tříprocentní úroveň odpovídající příslušnému maastrichtskému kritériu pro přijetí eura. Pokud by se tak stalo, půjde nepochybně o politický triumf vládních stran, neboť by tím vlastně splnily svůj klíčový slib. A mohly by dokonce říkat, že se jim alespoň elementárně podařilo veřejné finance ČR stabilizovat. A vlastně budou mít pravdu.
Evropský parlament schválil první soubor opatření pro kryptoměny na světě
20.04.2023 Evropský parlament (EP) dnes drtivou většinou schválil nařízení MiCA, což jsou pravidla regulace kryptoměnových trhů. Je to první ucelenější sada předpisů pro kryptoměnové odvětví na světě, uvedla agentura Reuters. EP schválil i další opatření, která se v odvětví kryptoměn zaměřují na boj proti praní špinavých peněz. Europoslanci za Českou pirátskou stranu opatření kritizují, chtějí zachovat určitou míru anonymity.
Inflace v Česku je stále nebetyčně vysoká, ministerstvo financí by mělo zapomenout na změny DPH. Ty totiž dále inflaci zvýší
13.04.2023 Inflace v Česku je přes svůj určitý pokles stále nebetyčná. V březnu vykázala úroveň patnácti procent v meziročním vyjádření, takže předčila prognózu České národní banky. Ministerstvo financí by proto mělo zase rychle zapomenout na zvýšení DPH. Tento týden vypustilo do éteru veřejné diskuse pokusný balonek – právě ke zvýšení DPH. Ale potázalo se se zlou. Zrušení nejnižší sazby DPH doprovázené kosmetickou redukcí nižší sazby a "škatulaty" s položkami totiž v souhrnu opravdu představuje zvýšení daně.
Akciový výhled na Q2: Vzhůru do neznáma
12.04.2023 Letošní rok investorům připomínal horskou dráhu. Hned zpočátku začaly akcie raketově stoupat a během ledna posílily téměř o 7 %. Investoři nabyli přesvědčení, že propad skončil a místo měkkého přistání přijde z Číny růstový impuls, který naopak urychlí růst.
Cena zlata v korunách vzrostla až o 12 procent. Letos může překročit historická maxima
12.04.2023 Rozložení úspor do zlata láká drobné střadatele i velké investory. Poptávka se za poslední rok udržuje na rekordních úrovních z roku 2021. Roste i cena zlata. Ta začátkem dubna překonala hranici dvou tisíc dolarů za trojskou unci. Podle odhadů poroste dál.
Koruna je opět při síle. I díky pádům Silicon Valley Bank a Credit Suisse, trochu cynické
31.03.2023 Koruna je opět plně při síle. Alespoň prozatím. Včera zpevnila vůči dolaru pod úroveň kursu 21,55, tedy na svoji vůbec nejsilnější úroveň od 22. února 2022. Česká měna je tak vůči té americké nejsilnější ještě od doby před zahájením ruské invaze na Ukrajinu. Sílí díky podpůrné rétorice České národní banky. A díky předpokladu světových trhů, že nedávné euroamerické bankovní pády a otřesy donutí centrální banky v čele s tou americkou ukončit utahování své měnové politiky dříve. Přičemž zároveň nebudou až tak závažné, aby vyvolaly hlubší recesi. Budou zkrátka „tak akorát“. Což je hodně optimistický, skoro až naivní, předpoklad.
Kdo má zájem na krachu amerických regionálních bank?
28.03.2023 Už víc než čtrnáct dní zažíváme krizi bankovního sektoru. Tu odstartoval pád banky SVB společně s dvěma ještě menšími kryptobankami. Od té doby planou pochybnosti nad tím, v jaké kondici se nachází celý americký bankovní sektor. Zvedání úrokových sazeb totiž značně ovlivňuje fungování celého sektoru.
Flagstar Bank převezme vklady a úvěry od zkrachovalé Signature Bank
20.03.2023 Americká banka Flagstar Bank uzavřela v noci na dnešek s americkými regulačními orgány dohodu o koupi vkladů a úvěrů od zkrachovalé newyorské banky Signature Bank. Informuje o tom agentura Reuters s odvoláním na Federální společnost pro pojištění vkladů (FDIC), která nad Signature Bank tento měsíc převzala kontrolu.
Washington se zapojil do jednání o spojení dvou největších švýcarských bank, případná „nedohoda“ by mohla trhy zítra otřást. U jednání je i americký BlackRock, největší správce aktiv na světě
19.03.2023 Představitelé Spojených států se zapojili do jednání o nuceném sloučení svou největších švýcarských bank, kolabující Credit Suisse a jejího ústředního rivala, UBS. Dohoda o spojení svou obrů, globálně systémově relevantních bank, by měla ideálně padnout dnes, ještě před zítřejším otevřením burz. Poprvé od finanční krize roku 2008 by se tak spojily dvě globálně systémově relevantní banky. Pokud by k dohodě nedošlo, finanční trhy se celosvětově mohou opět otřást, neboť Credit Suisse by je mohutně stahovala dolů.
V USA skončila další banka, newyorská Signature Bank
13.03.2023 Americké úřady uzavřely newyorskou banku Signature Bank. Rozhodnutí následuje po pátečním uzavření Sillicon Valley Bank (SVB), které se stalo největším krachem banky v USA od zhroucení Washington Mutual v roce 2008. Signature Bank měla na konci loňského roku vklady 88,59 miliardy USD (dva biliony Kč) a aktiva 110,36 miliardy USD, oznámilo ministerstvo financí státu New York.
Silná konkurence na trhu s dluhopisy
09.03.2023 VÝHLED: Inflační očekávání rostou, stejně jako očekávaná velikost a délka cyklu úrokových sazeb Fedu. To způsobilo prudký nárůst krátkodobých i dlouhodobých výnosů amerických dluhopisů, což má pro investory obecně negativní důsledky. Krátkodobé výnosy ve výši 5 % jsou pro střadatele přínosem, ale stále větší překážkou pro vlastnictví rizikovějších aktiv, zatímco výnosy desetiletých dluhopisů ve výši 4 % představují strop pro ocenění nejdražších akcií.
Česká koruna nyní prolomila psychologickou hranici 23,50 za euro, poprvé od srpna 2008. Od začátku invaze posílila vůči euru více než švýcarský frank
28.02.2023 Česká koruna dnes odpoledne vůči euru zpevnila poprvé od 1. srpna 2008 pod psychologickou úroveň 23,50. Dostala se až na úroveň kursu 23,492 za euro, tedy na svoji absolutně nejsilnější úroveň za celé období od 1. srpna 2008, jak plyne z dat Bloombergu. Od „zrození“ eura v roce 1999 byla vůči němu koruna silnější než dnes pouze ve 14 dnech, a to vesměs v létě roku 2008.
Česká koruna od začátku invaze posílila vůči euru více než švýcarský frank, celosvětově považovaný za „bezpečný přístav“. Dnes je euro poprvé od srpna 2008 za méně než 23,60 Kč, citelně proto zlevňují třeba ojetiny
28.02.2023 Česká koruna od začátku invaze posílila vůči euru více než švýcarský frank. To je pozoruhodný úspěch, uvážíme-li, že švýcarská měna je tradičně považována za takzvané bezpečné útočiště nebo také „bezpečný přístav“ pro časy velké nejistoty, rapidní inflace, válek... Koruna je teď svým způsobem bezpečnější útočiště než frank.
Česko má podle Bloombergu reálně jednu z nejvíce uvolněných měnových politik na světě. V režii ČNB se tak ocitá ve společnosti proinflačních ekonomik Turecka, Srí Lanky, Argentiny či Pákistánu
12.02.2023 Česká republika má momentálně jednu z reálně nejvíce uvolněných měnových politik na světě, tedy politiku, jež poměrně málo tlumí inflaci. Vyplývá to z nejnovějšího pravidelného přehledu agentury Bloomberg. Ten sestává nejen z nominálních základních úrokových sazeb, které přímo nastavují jednotlivé centrální banky, ale také ze sazeb reálných, které zohledňují inflaci. Reálné úrokové sazby jsou přitom pro rozhodování investorů či spotřebitelů často podstatnější než sazby nominální. Vyjadřují totiž skutečnou, tedy právě reálnou, cenu peněz, resp. úvěrů.
Hampl: Česká ekonomika by se měla co nejdříve navrátit k cenové stabilitě
06.02.2023 Česká ekonomika by se měla co nejdříve navrátit k cenové stabilitě, "jinak bude trpět," řekl včera v Otázkách Václava Moravce v České televizi předseda Národní rozpočtové rady Mojmír Hampl. Nesouhlasí proto se snahou České národní banky (ČNB) zanechat úrokovou sazbu na současných sedmi procentech. Měla by ji zvýšit, ale nedělá nic, doplnil. Podle Jana Švejnara, ředitele Institutu pro demokracii a ekonomickou analýzu, je česká ekonomika ve výjimečné situaci, když prochází recesí, ale zároveň má vysokou jádrovou inflaci.
Nebezpečná investice jen pro bohaté? Nejčastější mýty o dluhopisech mohou překvapit
30.01.2023 Uplynulý rok byl pro střadatele a investory jedním z nejhorších v posledních 20 letech. Kvůli extrémně vysoké inflaci peníze na spořicích účtech téměř mizely před očima. Kdo vsadil na akcie, byl na tom ještě výrazně hůř, protože hodnota velkých akciových indexů se snížila až o pětinu. Lidé se proto ve větší míře začali zajímat mimo jiné o firemní dluhopisy, které na českém trhu nabízely mnohdy zajímavé zhodnocení.
Fidelity International: Nový zlatý věk pro čínský investiční sektor
11.01.2023 Rychle rostoucí odvětví investic a správy majetku v Číně přichází do svého zlatého věku. Pevninské čínské trhy jsou prostě příliš velké na to, aby je bylo možné ignorovat, a pro zbytek světa budou atraktivní dlouhodobou investiční destinací.
Češi si stále radši spoří v euru, nejvíce za posledních třináct let. Nyní, když je euro v rekordní „slevě“, mají i ti ostatní příležitost zřídit si eurový účet za výhodných podmínek
05.01.2023 Koruna včera obchodování uzavřela na své nejsilnější úrovni vůči euru od konce října 2008. Uzavírací kurs činí podle Bloombergu 23,98 koruny za euro. Podle expertů je málo pravděpodobné, že by koruna vydržela pod hladinou 24,00 za euro delší dobu. Za měsíc touto dobou se podle analytické předpovědi, jak ji zveřejňuje agentura Bloomberg, bude euro nejpravděpodobněji prodávat za 24,20. Ke konci března to má být dokonce 24,55.
Banky matou lidi, když říkají, že předčasné ukončení penzijního spoření je chybou. Může být, ale také nemusí, jak dokládá příklad
13.12.2022 Poslední dobou si čeští střadatelé v nadprůměrné míře předčasně vybírají své úspory na důchod. Předčasně totiž ukončují doplňkové penzijní spoření či připojištění. Tento vývoj potvrzují čísla prakticky všech tuzemských velkých bank. Jedním dechem tyto ústavy varují, že předčasné ukončování spoření na důchod je chybou. To však není pravda. Nelze to takto kategoricky tvrdit. Může to být naopak finančně prozíravé rozhodnutí.
Krajům a obcím ČR požírá jejich rekordní úspory historicky vysoká inflace. Místo aby investovaly, „škudlí“ a přicházejí bez užitku o kupní sílu – je to stále v souladu s péčí řádného hospodáře?
15.11.2022 Kraje a obce v loňském roce výrazně, možná ovšem až kontraproduktivním způsobem zlepšily své hospodaření a rychle se jim tak podařilo překonat důsledky pandemického roku 2020. Ten byl zejména z hlediska hospodaření krajů kritický. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů ministerstva financí k hospodaření právě krajů a obcí.
VÚB, jedna z největších bank na Slovensku, přichází do Česka se spořením bez limitů. Nabídne aktuálně jeden z nejvyšších úroků na trhu 6,15 % p.a. a úročení vkladů na denní bázi
14.11.2022 Druhá největší slovenská banka VÚB přináší na český trh inovativní novinku v podobě spoření bez limitů. V tomto online produktu spojuje jednoduchost a flexibilitu. Spořit tak lze bez jakýchkoliv poplatků a omezení. Klientům nabídne úročení vkladů sazbou 6,15 % p.a., aktuálně jednou z nejvyšších na trhu, přičemž úroky se připisují denně, nikoliv jednou měsíčně.
Jsou banky jako chobotnice? Ne, odpovídají noví nobelisté
12.10.2022 Přiznejme si to, bankéři nepatří zrovna k těm nejoblíbenějším lidským bytostem. Ne nadarmo byla nejen Dikobrazu 50. let postava bankéře – bachratého muže s cylindrem a hůlkou – zosobněním zlého, ba krvežíznivého kapitalismu. Imperialistického Wall Streetu. Ale netřeba zacházet tak daleko do minulosti. Za finanční krize let 2008 a 2009 rezonovala zas a znova ona slovní hříčka – „banksters“. Novodobí gangsteři s klotovými rukávy si přivlastňují zisky, ale jakmile padnou do ztráty, zespolečenští ji. Časopis Rolling Stone dokonce roku 2009 připodobnil investiční banku Goldman Sachs – jeden ze symbolů Wall Streetu i krize samotné – k „obrovské vyděračské chobotnici přisáté ke tváři lidství a nelítostně strkající svá chapadla všude tam, kde jsou cítit peníze.“
Laureáti Nobelovy ceny ukázali na křehkost bank a potřebu regulace
10.10.2022 Výzkum ekonomů, kteří dnes byli oceněni Nobelovou cenou, ukázal na význam bank v ekonomice, na jejich křehkost a na potřebu regulace, která banky nutí k větší opatrnosti. Jejich práce se pak projevila v praxi za finanční krize před 15 lety, kdy jeden z nynějších nobelistů Ben Bernanke jako šéf americké centrální banky usiloval o záchranu velkých finančních ústavů za každou cenu. Vyplývá to z vyjádření ekonomů pro ČTK.
Nobelovu cenu za ekonomii získává poprvé i někdejší šéf americké centrální banky. Za výzkum bankovních krizí a též toho, proč je dobré mít fond pojištění vkladů
10.10.2022 Nobelovu cenu za ekonomii si letos rozdělí hned tři ekonomové, vesměs Američané. Získává ji Ben Bernanke, bývalý šéf americké centrální banky, a také Douglas Diamond a Philip Dybvig. Všichni tři ve svých akademických pracích demonstrovali, proč a jak předcházet rozsáhlému kolapsu bankovního systému. Bernanke pak měl příležitost takovému kolapsu předcházet i přímo v praxi. Centrální bance USA totiž šéfoval v době finanční krize let 2008 a 2009, jejíž vrcholnou fázi odstartoval pád investiční banky Lehman Brothers. Bernanke se poté stal z titulu své funkce ústřední postavou v procesu záchrany dalších bank a finančních institucí. Pomohl tak zabránit tomu, aby tehdejší krize přerostla do podoby Velké hospodářské 30. let, již v roli akademika studoval zevrubněji než prakticky jakákoli jiný ekonom své generace. Bernanke je historicky prvním šéfem americké centrální baanky, který získává Nobelovu cenu.
Slábnoucí inflace umožnila ruské centrální bance snížit úrok na 7,5 procenta
16.09.2022 Ruská centrální banka dnes podle očekávání snížila základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 7,5 procenta. Své rozhodnutí zdůvodnila zejména slábnoucí inflací, za jejímž poklesem je série faktorů zavedených začátkem letošního roku. Další snižování sazeb už ale centrální banka nenaznačila.
Bitcoin klesá na nejnižší úroveň od konce roku 2020
13.06.2022 Zatímco v minulosti se kryptoměny nepohybovaly v souladu s tradičními aktivy, jako jsou akcie, v poslední době se jejich propojení stále více sbližuje. Nyní se objevil zatím nejjasnější signál, že se kryptoaktiva, jako jsou bitcoin a ether, pohybují v souladu s akciemi, protože obavy z inflace poslaly akcie a kryptoaktiva dolů.
Zájem o fyzické drahé kovy vzrostl až o 100 procent
17.05.2022 Poptávka po fyzických drahých kovech se v březnu a dubnu zvýšila meziročně o 50 až 100 procent. To se projevilo na růstu tržeb největšího tuzemského obchodníka Golden Gate CZ za první čtyři měsíce o 43 procent na 2,38 miliardy korun.
Ozvěny trhu: Centrální banka tlačená inflací musí konat
12.05.2022 Inflace je dnes jedním z nejvýznamnějších ekonomických témat. Jeho záběr je však mnohem širší. Na rozdíl například od nezaměstnanosti se totiž zdražování opravdu dotýká v podstatě každého. Vidět to je i na zájmu obyvatel o problematiku spojenou právě s fenoménem inflace. Vyhledávání toho slova na internetu totiž zvýšilo na počátku letošního roku svou četnost proti předchozím rokům, kdy inflace nebyla tématem, zhruba čtyřikrát.
Pandemie, válka a pevný výnos
26.04.2022 Globální trhy opakovaně utrpěly různé rány. Po pandemii, obchodní válce, brexitu a velkým finančním krizím v USA a eurozóně je to nyní velký konflikt.
Německo srazilo Singapur z čela zemí přátelských ke kryptoměnám
19.04.2022 Německo srazilo Singapur z první příčky přátelských zemí ke kryptoměnám. Vyplývá to z průvodce hodnocením krypto-friendly zemí společnosti Coincub.
BBC: Černé pondělí ruské ekonomiky
28.02.2022 Pondělí, jak už bylo jasné o víkendu, se pro ruský finanční systém stalo opravdu černým dnem, napsala ruská redakce BBC na svém webu a poukázala na rekordní oslabení rublu, zvýšení klíčové sazby centrální banky a uložení povinnosti vývozcům prodávat devizové příjmy.
Co teď bude s klienty Sberbank CZ? A jejich vklady? A hypotékami?
28.02.2022 Česká národní banka dnes zahájila proces odebírání licence bance Sberbank CZ. Pozbytím licence se Sberbank CZ stane akciovou společností. Nebude tedy bankou. Pokud nebude bankou, nesmí tedy už přijímat vklady, ani poskytovat jakékoli úvěry, včetně hypoték.
Rozbřesk: Turecká ekonomika (znovu) nad propastí
06.01.2022 Turecká lira zakončila rok 2021 s přehledem jako nejhůře performující měna, když vůči americkému dolaru odepsala více než 40 %. Na rozdíl od měnové krize v roce 2018, kterou měly bezprostředně na svědomí významné vnější nerovnováhy, je tentokrát na vině extrémně uvolněná měnová politika. Turecká centrální banka totiž pokračuje ve snižování úrokových sazeb nehledě na svižně akcelerující inflaci.
ČNB opět zvyšuje sazby. Porostou i úroky na spořících účtech, s inflací si ale neporadí
22.12.2021 Česká národní banka znovu navýšila základní sazbu a i na potřetí rychlejším než obvyklým tempem. Tentokrát centrální banka rozhodla o růstu o 100 bazických bodů na úroveň 3,75 %. Na poslední sérii utahování měnové politiky již některé banky zareagovaly zlepšováním podmínek u spořících účtů, přesto vzhledem k vysoké inflaci v reálném vyjádření drobní střadatelé stále ztrácejí.
Analýza: Banky zvedly úročení vkladů, střadatelé kvůli inflaci prodělávají
22.12.2021 Některé banky na poslední sérii utahování měnové politiky zareagovaly zvyšováním úročení vkladů, přesto vzhledem k vysoké inflaci v reálném vyjádření drobní střadatelé stále prodělávají. Řada velkých bank přistupuje ke zvyšování úroků velmi opatrně a podmínky u spořicích účtů takřka nemění. Bez většího zdržování naopak propisují zvyšování sazeb do svého ceníku hypotečních úvěrů. Vyplývá to z analýzy společnosti Portu. Bankovní rada České národní banky (ČNB) bude dnes rozhodovat o dalším zvýšení úrokových sazeb.
Držte si klobouky. Inflace strmě narůstá
10.11.2021 „Doba přeje dlužníkům, kteří mají úvěry s nízkými úroky. Jim vysoká inflace pomáhá znehodnocovat peníze, které dluží. Naopak střadatelé, kteří své úspory nechávají na běžných bankovních produktech, musí počítat s tím, že jim inflace pálí úspory na popel,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Analýza: Růst sazeb ČNB výrazněji zvyšuje jen úročení termínovaných vkladů
04.11.2021 Banky reagují na zvyšování úrokových sazeb České národní banky vyšším úročením vkladových produktů, výrazněji si ovšem polepší jen ti střadatelé, kteří jsou ochotni se zavázat k časové fixaci, a využít tak termínovaných produktů. Vyplývá to z analýzy společnosti Portu, kterou má ČTK k dispozici. V nejbližší době podle ní bez investování i nadále nepůjde dosáhnout reálného zhodnocení vkladů. Bankovní rada ČNB dnes rozhodla o zvýšení základní repo sazby o 1,25 procentního bodu na 2,75 procenta, nejvíce od roku 1997. Důvodem růstu sazeb je především rostoucí inflace, která se v září přiblížila pětiprocentní hranici.
Portu: Vyšší sazby zdraží hypotéky, poroste i úročení termínovaných vkladů
30.09.2021 Vyšší úrokové sazby zdraží hypotéky, poroste i úročení vkladů. Lepší úroky budou ovšem mít jen střadatelé, kteří budou ochotni se zavázat k časové fixaci. Vyplývá to z analýzy investiční společnosti Portu. Česká národní banka dnes zvýšila základní sazbu o 75 bodů a poprvé od roku 1997 se odhodlala k více než jednonásobnému skoku.
V Česku lze u jedné z bank konečně opět spořit za více než procento ročně. Banky budou zvyšovat své úroky na vkladech i nadále, v souvislosti se zvyšováním sazeb ČNB
06.09.2021 Čeští střadatelé si mohou konečně uložit své peníze tak, aby jim vynášely více než jedno procento ročně. Trinity Bank již podruhé během jednoho měsíce zvedá sazbu na spořicím účtu. Nabízí nyní svým klientům spoření s úrokovou sazbou 1,08 procenta ročně. Jedná se o momentálně nejvyšší sazbu, která je na spořících účtech v ČR k mání.
Analytici: Bankovní spořicí účty se nyní znehodnocují o 3 % ročně
16.08.2021 Výnosy na spořicích účtech českých bank jsou nyní v desetinách procent, takže vzhledem k letošní inflaci se tyto peníze znehodnocují o zhruba tři procenta ročně. Vyplývá to ze srovnání analytiků oslovených ČTK. Pro uchovávání hodnoty je podle nich potřeba investovat do jiných produktů, což je ale vždy spojeno s vyšší mírou rizika a pravděpodobně horší likviditou.
EU se přes léto revolučně mění: rozjíždí klimatický balíček i digitální euro, toleruje vyšší inflaci. Jak to spolu souvisí
16.07.2021 Zpravodaje z eurounijních institucí letos okurková sezóna netrápí. V Bruselu i ve Frankfurtu je na červenec nesmírně živo. Během pár dní tam představili hned několik opatření, která mají potenciál EU přetvořit vskutku revolučně. V prvé řadě jde o klimatický balík. Evropská centrální banka pak po přezkumu své měnové politiky, prvního po takřka dvaceti letech, přelomově rozhodla, že bude tolerantnější k vyšší inflaci. V neposlední řadě pak v tomto týdnu učinila zásadní krok na cestě k digitálnímu euru. Tím by se v eurozóně tudíž mohlo platit už roku 2025. Vše spolu souvisí, ač to na první pohled nevypadá.
ROVNOVÁHA MEZI SPOTŘEBOU A INVESTICEMI PO PANDEMII
14.06.2021 Přirozenou lidskou reakcí v dobách nejistoty je šetření. A málokterý rok byl tak nejistý jako ten uplynulý. Evropské domácnosti v reakci na krizi způsobenou Covid-19 zvýšily ve třetím čtvrtletí roku 2020 míru úspor na více než 17 %. Podle Eurostatu (Eurostat 12. 1. 2021) se jedná o druhou nejvyšší úroveň od počátku záznamů v roce 1999.
Rozhodnutí bankovní rady ČNB - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments
17.12.2020 Bankovní rada ČNB ponechala úrokové sazby beze změny, repo sazba tedy zůstává na úrovni 0,25 %, což je plně v souladu s očekáváním finančního trhu.
Vyplatí se teď investovat do akcií českých bank?
20.10.2020 Nejnovější vzkaz Mezinárodního měnového fondu ekonomicky vyspělým zemím, tedy včetně České republiky, zní docela jasně: „Vyspělé státy nebudou muset kvůli pandemii moc šetřit.“ Zatímco při globální finanční krizi před deseti lety politici a mezinárodní organizace typu právě MMF ještě alespoň deklarovali nutnost osekávání dluhu, při nynější globální pandemické krizi již na to vlastně zcela rezignují. Důvodem je vysoce expanzivní měnová politika centrálních bank – „tištění miliard“. Ta sice politikům pouze kupuje čas na nutné reformy. Ti však místo reforem nafukují dluh. A MMF souhlasně přikyvuje. Důsledkem globální pandemické krize tedy bude ještě rychlejší růst dluhu, než jaký nastal po globální finanční krizi.
Stát chce lidi motivovat k rizikovějším investicím. Spíše by jim měl narovinu říci, že na důstojné stáří jim peníze nezajistí
15.09.2020 Od ledna 2022 by Češi měli mít „z moci státu“ k dispozici nový finanční produkt, a sice účet dlouhodobých investic. Koncem srpna jej vláda schválila v rámci balíčku opatření pro rozvoj kapitálového trhu v ČR.
Hospodářská krize přináší příležitosti. Do čeho se vyplatí investovat a kam uložit své finance?
18.06.2020 Ochlazení světového hospodářství prorokovali ekonomové již několik let. Všichni ale očekávali přirozené zpomalení růstu HDP, ke kterému dochází v pravidelných cyklech. Nikoho ani ve snu nenapadlo, že krize bude vyvolána celosvětovou pandemií koronaviru. Jak během krize ochránit své peníze? A v čem představuje hospodářská recese příležitost k investování?
Bundesbanka očekává vratké a nesmělé zotavování
18.05.2020 Člen Bankovní rady České národní banky A. Michl věří, že česká ekonomika vykáže v letošním třetím čtvrtletí již dobré výsledky. A to i přesto, že hrubý domácí produkt klesl v prvním čtvrtletí o meziročně o 2,2 procenta a ještě výraznější propad je očekáván v aktuálně probíhajícím kvartále. Současnou fázi boje proti koronaviru hodnotí jako stabilizační. S tím jak se postupně začnou otevírat provozy, najedou výrobní podniky i služby, začne se oživovat i poptávka a ekonomická čísla se začnou zlepšovat. Podmínkou pro rychlejší návrat na předkrizové úrovně je to, aby se již neprojevily další vlny nákazy. Podle Michla ČNB snížením úrokových sazeb výrazně zlevnila peníze, rozhodně je ale proti poklesu úrokových sazeb až do záporných hodnot. Argumentuje tím, že cena peněz je důležitá a je nelogické aby střadatelé museli za uložení peněz ještě doplácet. Proto vítá, že zatím má ČR vlastní měnu a vlastní měnovou politiku. Vyslovil se také proti jakýmkoli experimentům, které by hýbaly s kurzem. Vítá slabší úroveň kurzu během krize, což pomáhá tuzemským exportérům.
ÚČET DLOUHODOBÝCH INVESTIC DOPLŇUJE MOŽNOSTI SPOŘENÍ NA STÁŘÍ
29.04.2020 Ministerstvo financí předložilo balíček prvních konkrétních opatření, vyplývající z Koncepce rozvoje kapitálového trhu, jejíž vznik AKAT ČR inicioval. AKAT takovouto úpravu požaduje již několik let a velmi ji vítá. Mimo jiné zavádí Účet dlouhodobých investic, který by měl stejně jako penzijní fondy a investiční životní pojištění být daňově odečitatelný. Nejedná se tak o konkurenční produkt, ale spíše o „mladšího sourozence“ stávajícím produktům zajištění na stáří.
České banky byly loni nejziskovější v historii, i kvůli pasivitě klientů. Letos jim zisk podváže koronavirus, menší banky ohrozí až existenčně
20.03.2020 Tuzemské banky za sebou mají další úspěšný rok. Celkový čistý zisk tuzemských bank a spořitelen stoupl meziročně o 9,64 miliard korun na 90,9 miliardy korun. Čtveřice největších bank působících na českém trhu – Česká spořitelna, ČSOB, Komerční banka a UniCredit Bank – se na loňském růstu podílela z většiny, když jejich loňský zisk vzrostl o 7,1 miliardy na 62,2 miliardy korun.
Koronavirus odhaluje zranitelnost a rizika globální ekonomiky
28.02.2020 Jsme svědky znepokojivých změn na globálních finančních trzích, které v nás vzbuzují obavy nad tím, kam směřujeme. Koronavirus šíří mezi investory paniku a zároveň poukazuje na křehkost trhů v posledních letech. Jak nedávno uvedl anglický deník Financial Times: "Koronavirus může být rozbuškou, která spolu s dalšími dlouho ignorovanými problémy spustí nekontrolovanou lavinu."
České banky byly loni nejziskovější v historii, i kvůli pasivitě klientů. Letos jim zisk zřejmě řádně sníží koronavirus
28.02.2020 Tuzemské banky za sebou mají další úspěšný rok. Celkový zisk čtveřice největších bank působících na českém trhu za loňský rok vzrostl o 7,1 miliardy na 62,2 miliardy korun, uvedla dnes ČTK.
Rozbřesk: Koruna testuje nová maxima, nad trhy hrozí čínský koronavirus
22.01.2020 Na dluhopisový trh eurozóny už třetím měsícem míří příval nových eur v podobě restartovaného kvantitativního uvolňování ECB, které spolu s jejími reinvestičními nákupy představuje, spolu formuje poptávku a deformuje výnosy. ECB se může pochlubit dalším rozšířením portfolia dluhopisů zúčastněných, jehož hodnota na konci prosince dosáhla necelých 2,6 biliónů eur. V takové konstelaci se pak stávají čísla o hospodaření veřejných financí nebo dluhové statistiky dočasně druhořadými, nicméně stále jde o zajímavé čtení, třeba s ohledem na dlouhodobě stanovená pravidla Unie.
Nálada německých spotřebitelů se nečekaně mírně zhoršila
20.12.2019 Nálada německých spotřebitelů se s příchodem nového roku nečekaně mírně zhoršila. Vyplynulo to z průzkumu společnosti GfK, který byl dnes zveřejněn. Domácnostem podle něj dělají starost diskuse o možném zavedení záporných úrokových sazeb i pro soukromé střadatele a stále se obávají dopadů obchodních konfliktů.
Důchod: spořte a investujte. Hlavní je začít včas.
18.12.2019 Pohled na důchodový věk se s časem mění. Dříve bylo nepsaným pravidlem, že se o seniory staraly vlastní děti. I to samo o sobě motivovalo mít více dětí, a samozřejmě také vytvořit si dostatečné rezervy na stáří. Životní standard se po odchodu na tzv. „výminek“ sice snížil, ale stačilo to pro důstojný život. Až komunistický stát zavedl důchodový systém založený na státní penzi. Dnešní důchodci tak očekávají, že jim důstojný penzijní život zabezpečí stát.
Macronova penzijní reforma bude spravedlivější
10.12.2019 Co se děje ve Francii kolem velkých stávek proti důchodové reformě? Francii zachvátila vlna masivních stávek proti Macronovým penzijním reformám.
Investování v Česku – svět nevyužitých příležitostí
28.11.2019 Již několik desítek let žijeme v prostředí finanční svobody. Trh nabízí celou řadu nástrojů, jak zhodnotit peníze a různé způsoby investic poskytují nejen výdělek, ale také velmi vhodný prostředek, jak se zabezpečit na stáří. Využívají ale Češi dostatečně všech možností? A zajišťují se na nejisté časy a důchod dostatečně?
Největší burzovní krach v dějinách nastal před 90 lety
24.10.2019 Krach na newyorské burze (též zvaný Černý čtvrtek) 24. října 1929 byl největší burzovní krach v dějinách a právě dnes je tomu přesně 90 let. V dnešním vzdělávacím článku se ohlédneme do minulosti a podíváme se na tuto důležitou historickou událost blíže. Zároveň nebude chybět výběr všech nejvýznamnějších světových hospodářských krizí.
Německá inflace stoupla na 1,9 procenta
30.01.2017 Meziroční míra inflace v Německu tento měsíc vzrostla na 1,9 procenta a zaznamenala nové maximum za tři a půl roku. Uvedl to v dnešní předběžné zprávě německý statistický úřad. Německá inflace se tak dostala zhruba na úroveň oficiálního cíle Evropské centrální banky (ECB) pro celou eurozónu, což by banku mohlo přimět uvažovat o opouštění mimořádně uvolněné měnové politiky.
Rozhovor s viceguvernérem ČNB Mojmírem Hamplem
13.06.2016 Největší portál o forexovém obchodování v České republice a na Slovensku FXstreet.cz vám přináší rozhovor s viceguvernérem České národní banky (ČNB) Mojmírem Hamplem. Povídali jsme si například o tom, jak se ČNB staví k často kritizovaným intervencím nebo kde by se mohla česká koruna po ukončení intervenčního režimu pohybovat. Mojmír Hampl v rozhovoru také odhalí, jak samotné devizové intervence Českou národní bankou probíhají.
IIF: Tempo odlivu vkladů z řeckých bank zrychluje
17.05.2012 Tempo odlivu vkladů z řeckých bank zrychluje. Upozornil na to ředitel Ústavu pro mezinárodní finance...
Saxo Bank vydává 10 šokujících předpovědi pro rok 2012
19.12.2011 Saxo Bank dnes vydává své každoroční Šokující předpovědi. K málo pravděpodobným událostem, které Saxo Bank předvídá, patří, že Austrálie sklouzne do recese, Basel III a regulace povedou ke znárodnění 50 bank v Evropě a akcie společnosti Apple oslabí od svého vrcholu v roce 2011 o 50 procent.
Market Preview - 30. května 2011
30.05.2011 EUR se dnes dopoledne vůči USD obchoduje níže pod vlivem přetrvávajících obav z dluhové krize poté, co řecký předseda vlády George Papandreou naznačil, že možná uvalí nová úsporná opatření, i když se mu nepodařilo získat podporu opozičních stran.
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Bitcoin | Intervence | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | HDP | Devizové rezervy | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Monetární politika | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Private equity | Dluhopisový trh | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Ekonomické události | Měnový trh | Obchodování na burze | Měnové trhy | Investujeme | Spready | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Ben Bernanke | Beta | Bloomberg | Bod | Bond | Burza | Burza cenných papírů | Burzovní index | CBOT | CEO | Carry trade | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | DAX | Distribuce | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividendový výnos | Dluhopis | Dow Jones Industrial | Durace | ECB | EMA | Ekonomika | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FX | Fannie Mae | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Futures | Fúze | High | High Yield | Inflační cíl | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční riziko | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | Likvidita | MAE | MIFID | MMF | Risk | Marže | Mezinárodní obchod | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Obchodování s měnami | Obligace | Open | Fondy kvalifikovaných investorů | Platforma | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Provize | Prémie | Rally | Rating | Repo sazba | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Směnný kurz | Splatnost | Spread | Stagflace | Statut | Swiss | Trader | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Warren Buffett | Yield | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Černý pátek | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Cena zlata | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Thajský bat | Globální ekonomika | PBOC | Investoři | Kurzový závazek | Měnové války | Blue chips | Fundamenty | Fond | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Hospodářská krize | Zisk | Ropný trh | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Intervence na devizovém trhu | Bohatství | Hospodářský cyklus | London Stock Exchange | Credit Suisse | Ozvěny trhu | Intervenovat | ČSOB | Golden Gate | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | CAC 40 | Deutsche Bank | Investiční banka | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Hedgeové fondy | Algoritmické obchodování | Makro | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Devizové intervence | BTC | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Colosseum | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Volatilní | Kasina | Akciové burzy | Alternativní investice | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Bankrot Řecka | Bankrot USA | BH Securities | Brent | Cena | Cena akcií | Cena drahých kovů | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České koruny | DJIA | Dolar | Dolary | Ekonomické zprávy | Ekonomický růst | Emise cenných papírů | Etoro | Eura | EURCHF | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | Forexu | Forexy | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | IBAN | Index Dow Jones | Index S&P 500 | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do dluhopisů | Investice do nemovitostí | Investice do podnikání | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nástroje | Investiční poradce | Investiční portfolio | Investování do akcií | Irsko | J&T Banka | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak vydělat | Jak zhodnotit peníze | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Komoditní burzy | Korporátní dluhopisy | Krach na newyorské burze | Kurs koruny | Kurz dolarů | Kurz rublu | Kurzy | Libra | Lira | Maďarsko | Makléři | Management | Market | Markets | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup EUR | Naše burza | Nemovitosti | NewYorská burza | Obchodní platformy | Obchodníci s cennými papíry | Online obchodování | Oslabení koruny | Pád rublu | Penzijní společnosti | Portfolia | Praní špinavých peněz | Pravidelné investování | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Řízení rizik | Sázky | Signály | Směnné kurzy | Smíšené fondy | Société Générale | Spekulace na pokles | Spořící účet | Spořící účty | Státní dluhopisy | Světové měny | Švýcarská měna | SWIFT | Švýcarská centrální banka | Švýcarské banky | Termínované vklady | Trh | Tržní podíl | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj ceny zlata | Zahraniční měny | Země eurozóny | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | ING | Mojmír Hampl | Buffett | Buy | Čistá úroková marže | Fond pojištění vkladů | Hold | Indie | Měď | Ministerstvo financí | Nominální hodnota | P.A. | Prospekt | Redukce | ROCE | Tier 1 | CTA | Itálie | Spojené státy | Akciová společnost | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | Milionář | Miliardář | Bohatý | Komise | Mezinárodní banky | Volby | Rozhovor | Retail | Vzdělání | 1 milion | Burze | Investment | ZFP | Unicredit | Royal Bank of Scotland | Jefferies | Intesa Sanpaolo | Charles Schwab | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | UniCredit Bank | SaxoTrader | BBC | Barclays Capital | Oslabení eura | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Expanzivní měnová politika | Uložení peněz | Brazílie | Pokles úrokových sazeb | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Firemní dluhopisy | Finanční gramotnost | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Měnové riziko | Creditas | Finanční aktiva | Globální trhy | Stock Exchange | Velcí investoři | Cizí měny | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Energie | Rada ČNB | Podnikatelé | BlackRock | Znalost | Příprava | Přehled | Odvaha | Moneta Money Bank | Il Sole 24 | Šéf švýcarské centrální banky | Agentura Reuters | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Bankovnictví | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Milionáři | Vývoj měn | Základní úrokové sazby | Firmy | Náklady na zajištění | Nárůst úroků | Inflační tlaky | Akcie bank | Ekonomické dopady | Měnová autorita | Globální finanční krize | Německé státní dluhopisy | Americké státní dluhopisy | Intervence centrální banky | JPMorgan Chase | Realitní trh | Velké banky | Americký akciový index | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Černé pondělí | Kolísání měn | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Alibaba | Propad | Kryptoměny | Index Nikkei | S&P | Guvernér | Britská banka Barclays | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení koruny | PetroChina | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Zajištění | Blockchain | Ethereum | E*Trade | Tesla | Dluhové krize | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Investiční výhled | Bankéři | Poplatky | Nakupovat akcie | Historická data | Americké akciové trhy | Mzdy | Dobré výsledky | Dnešní zprávy | Aktivní investování | Predikce | Ekonomická situace | Bankovní krize | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Investiční stratég | Inflace v Německu | Hospodářská stagnace | Velké zisky | Historické rekordy | Investovat do akcií | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Americká vláda | Měnové krize | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | Odliv kapitálu | ARM Holdings | Příjmy | Údaje o inflaci | xStation | ČTK | Sillicon Valley | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Očekávání | JPMorgan Chase & Co. | Spekulativní investoři | Generali Investments | Nejvyšší zhodnocení | Fúze a akvizice | Swiss Life Select | Silicon Valley Bank | Zahraniční forex | Ukončení měnových intervencí | Směnné kurzy měn | Bond Connect | BHS | Aleš Michl | World Gold Council | Akciové společnosti | Vladimír Pikora | Obchodování s kryptoměnami | Kvantitativní utahování | MiFID II | Ray Dalio | Invesco | Nemovitostní fondy | Binance | Crypto | Příznivci kryptoměn | Vitalik Buterin | Lithium | Chuť investovat | Drobní investoři | Výnosy desetiletých dluhopisů | Země platící eurem | Wood & Company | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | Řízení měnového rizika | Krypto | Bitcoiny | Německá centrální banka | Akciové příležitosti | Obchodní válka | Spoření na důchod | Přijetí eura | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Technologické akcie | Schwab | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Investiční platforma | Geopolitické napětí | Americká investiční banka | Forint | Nálada na světových trzích | Výplata dividend | Geopolitika | Ekonomické krize | Ether | Czech Fund | Stabilnější měny | Obchodování ceny | Nové peníze | I-Trader | Použití finanční páky | Vyšehradské fórum | Akciový výhled | Stavební spoření | Ruská centrální banka | Výprodej akcií | Silnější dolar | Investiční chování | Roční výnos | Předpovědi Saxo Bank | Výnosy z amerických dluhopisů | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Daňové úlevy | Kim Fournais | Zvyšování úroků | Růst zisků | Základní úroková sazba | Prezident Evropské centrální banky | Pojištění vkladů | Financial Times (FT) | Zadluženost | Vysoká zadluženost | Refinitiv | Zpřísňování měnové politiky | Úrokové sazby ČNB | Majetek | Nemovitostní trh | Platforma pro obchodování | Sazby ČNB | Švýcarská centrální banka (SNB) | Makléřská společnost | Vysoké zisky | Makroekonomické strategie | Denní obchodníci | Akcie Boeingu | Mezinárodní investoři | Silný trh | Zvýšení sazeb | Vysoké zhodnocení | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Akciový stratég | Inflační očekávání | Splácení dluhu | CNY | Pokles sazeb | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Riziko recese | Americké společnosti | Snížení sazeb | Byznys plán | Záporné sazby | STAR | Nálada na akciových trzích | Růst ceny zlata | Výnosové křivky | Pokles cen | Snížení úroků | Záporný úrok | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Inverze výnosové křivky | Bohatí | Čeští investoři | Tisk peněz | Depozitní sazby | Hospodářská recese | Denní graf | Očekávání trhu | Italská vláda | Nastavení úrokových sazeb | Finanční situace | Snížení daní | AKAT | Klesající úrokové sazby | Tuzemské banky | Oslabení české koruny | Nejlepší výsledky | Vyšší úrokové sazby | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | NYBOT | CSCE | Černý čtvrtek | Brazilské devizové rezervy | Vysoká likvidita | Nákupní příkazy | Rozšíření krize | Černé úterý | Bank of United States | Následky krize | Dow Jonesův burzovní index | Burzovní krach | Brazilská měna real | Hypoteční trh v USA | Povinné pojištění vkladů | Hospodářské krize | Smoot-Hawleyův zákon | Ředitel Saxo Bank | Investujte zodpovědně | Největší burzovní krach | Vývoj burzovního indexu | Newyorské komoditní burzy | Průběh krize | První investoři | Prodávat své akcie | Newyorská burza (NYSE) | Rozpočtová politika | New Deal | Nový úděl | Automobilky | Čistý zisk | AKAT ČR | Jana Brodani | Rozpočet | Hazard | Deficit | Peter Garnry | TV Nova | Hongkong | Kryptoměnová burza | Trinity | Accolade | Fond Accolade | Objem | Evropské firmy | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Vyšší sazby | Inflace v říjnu | Proroctví | FRED | Dlouhodobé dluhopisy | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Snižování úroků | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Vyšší riziko | Firma | Období nejistoty | Reálné ekonomiky | BAT | IIF | Růst cen | Zůstatek | Studie | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Důchodový systém | Generální ředitel | Statistici | Ukrajina | Si Ťin-pching | Amazon | Millennium | Sebenaplňující se proroctví | Kapitálové požadavky | Úrok | Louis Vuitton | Miliardy | PoW | Vyhlídky | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Politická krize | Legislativa | Pohyby kurzu | Domácí měny | Švýcarská ekonomika | Investování v Česku | Finanční rezervy | Dlužníci | Ředitelka AKAT ČR | Stoupající ceny nemovitostí | FT | Růst české ekonomiky | Globální trh | Too Big to Fail | Financovat | Hospodaření státního rozpočtu | Předpovědi | Šokující předpovědi | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Na burze | Neinvestovat | Impuls | Ceny potravin | Být trpělivý | Rozvoj | Vlastní nemovitost | Bývalý šéf americké centrální banky | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Sociální sítě | Penzijní reforma | Macronova penzijní reforma | Klíčové problémy | Problémy | COPPER | Růstový impuls | Finanční ztráty | Člen bankovní rady | Prognózy | Nejistoty | Konzervativci | Celkový zisk | Půjčka | Dobrá nálada | Nálada | Prohlášení | Čínské vlády | Centrální banky USA | Nissan Motor | Záložna | Škoda Auto | Míra | Inflační výhled | Úroky | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Hypoteční trh | Důchod | Martin Řezáč | Předseda AKAT ČR | Předseda | Investujte | Úroky z úroků | Modelový příklad | Uchovatel hodnoty | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | ČNB dnes | Kupní síla | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Zavedení záporných úrokových sazeb | Europoslanci | Nálada německých spotřebitelů | Nejziskovější | Bankovní vklady | MasterCard | Americké vlády | Bydlení | Ztráta | Úbytek | NERV | Stratég | Giuseppe Conte | Miliardy korun | Demokratické strany | Hodnota HDP | Michal Skořepa | Singapur | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Růst akciových trhů | Hospodaření | Zvýšení inflace | Eskalace konfliktu | Američané | Eskalace napětí | Návratnost | Inovace | List Financial Times | Washington | Miliardy eur | Budoucnost | Kantonální banky | Švýcarská vláda | Experti | Poradenství | Vliv na investice | Tuzemská inflace | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Veřejné finance | Ukazatele | Bankroty | Americké ministerstvo financí | Silnější kurz | Americké ministerstvo | Nájemné | Nižší růst | Pozitivní komentáře | Ceny energií | Zamyšlení | Vyplácení dividend | Banka Morgan Stanley | Čerpání peněz z fondů EU | Čerpání peněz z fondů | Čerpání peněz | Prognózy ČNB | Měnový pár EUR/CZK | Krach | Komunikace | HN | Stabilita sazeb | Macron | Kapitalismus | Prezident | Koronavirus | Google | Trhy | Banka UBS | Šíření koronaviru | Čínský koronavirus | Pokles | Situace | České měny | Finance Group | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland | IHNED | Freedom Financial Services | Konzultant | Vysoká inflace | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Volné peníze | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Růst v eurozóně | Americká administrativa | Obchody | Peníze na financování | Výdaje | Daň z příjmu | Trhy v Číně | Adidas | Rekordní hodnoty | 4fin | Sazby beze změny | Rozhodování | Americké banky | Prodávající | Inflace v lednu | Růst sazeb | Politika centrálních bank | London School of Economics | COVID-19 | Kukuřice | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Správci aktiv | Noviny | České banky | Rizika globální ekonomiky | Rizika globální | Tržní úrokové sazby | Americký Fed | Stabilita | Toyota | Vývoj | Hospodářská politika | Nižší sazby | Šok | Mzda | Výkyvy | Robert Novoměstský | Nástroje měnové politiky | Loko-Invest | Změna sazeb | Restrikce | Investovat do fondů | Prudký pokles | Nejrozšířenější kryptoměna | Vysoké ztráty | Deficit státního rozpočtu | Charlie Munger | Profitovat | Tencent | Brusel | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Největší burzovní krach v dějinách | Kabinet | Vlastnit akcie | Energetické společnosti | Standard & Poor’s 500 | Vyšší úrok | Třída aktiv | Analytik České spořitelny | Krátkodobé dluhopisy | Tudor | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Hyundai | Historie | Aktuální situace | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Rozhodnutí bankovní rady | Loňský zisk | Měnověpolitické operace | Zásobníky | Hlavní centrální banky | Kongres | Škoda | Komerční banky | Domácnosti | Il Sole 24 Ore | Asociace | Hotovost | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Spoření | Politická rozhodnutí | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Signál | Americká banka | Instituty | Repo sazby | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Německý statistický úřad | Ceny elektřiny | Bulharsko | Ekonomické ukazatele | Sberbank | Hello Bank | Ekonomiky | Člen představenstva | Potenciál pro růst | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | Deficit veřejných financí | Umělá inteligence | Závislost | Sláva | Práce | Vláda USA | Vláda Spojených států | Údaje | Dlužník | DPH | Úročení vkladů | Míra nezaměstnanosti v březnu | Velké americké banky | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Bezprecedentní opatření | Pákistán | Státní příspěvek | Celková inflace | Trh dluhopisů | Více peněz | Úspory | EP | Statistiky | Nejvyšší deficit | Trade | Hrubý domácí produkt Číny | Nizozemsko | ODS | Vyjádření ekonomů | Mimořádná situace | Debata | Posílení | Lucembursko | Daňová odečitatelnost | Tempo růstu spotřebitelských cen | Zaměstnanci | Růst výnosů | Soud | Dovoz | Vývoz | Spořit na důchod | MSCI World | Regulační orgány | Dodání likvidity | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Politická nestabilita | Politika centrální banky | Akcie a dluhopisy | Dluhy | Omezení investic | Burza Binance | Technologický pokrok | ONE | Auta | Ojetiny | CL | Bundesbanka | Manažeři | Velikost fondu | Spoluzakladatel | Tisknout peníze | JDE | Unie | ČR | Salesforce | Nové úvěry | Chování trhu | PEPP | Rekordní nárůst | Americké úrokové sazby | Poptávka po zlatě | Inflace v květnu | Místopředseda Evropské komise | Italská centrální banka | Český investor | Spořit na spořicím účtu | Jak investovat v době krize | Banky.cz | Výplata | Covid | Druhá vlna pandemie | Správce aktiv | ZIL | Druhá vlna | Instinkt | Příjmy a výdaje | Reshoring | MAM | Prostor pro další růst | Chorvatsko | Rychlé zbohatnutí | Zbohatnutí | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Ceny | Kolaps | Krátkodobé výnosy | Technologické společnosti | Společnost XTB | Ceny nových bytů | Nižší poptávka | Americké vládní dluhopisy | Insolvence | Důvěra | Indonésie | Oslabení liry | Výhled veřejných financí | Zpomalující růst | Politické události | Růst měny | Cenové hladiny | Zpomalování inflace | Ceny dováženého zboží | Erdogan | Obchodní centra | Hospodaření banky | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Deglobalizace | Dění v USA | Platforma eToro | Transparentnost | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Banky v ČR | Očekávání ČNB | Politici | Němečtí politici | Investiční prostředí | Turecká vláda | Softwarová společnost | Pracovní místa | Digitální euro | Česká republika | Centrální banky světa | Měnový fond | Nobelova cena | Akciové portfolio | Embargo | Nařízení | Moneta | Veřejné finance ČR | Pravidelný příjem | Snižování daní | Kurz liry | Pasivní investování | Politická stabilita | Výdělky | Přebytek obchodní bilance | Změny úrokových sazeb | Úrokové sazby v Číně | Sazby v Číně | NBP | Orbán | Emise akcií | Odvětví kryptoměn | Nízké úroky | Paralýza | Investoři v USA | Počasí | Růst ceny | Německá inflace | Měnová situace | Evropské centrální banky | Situace na trhu | Nárůst ceny | Bilanční suma | Rostoucí úrokové sazby | Finanční zdraví | Investoři a obchodníci | Riziková prémie | Mnoho peněz | Silný růst | Záchranný plán | Investice společnosti | Fidelity | Cena nemovitostí | Zvýšení základního úroku | Ministerstvo financí USA | Prezident Erdogan | Realitní fondy | Investovat do nemovitostí | Konkrétní akcie | Držitelé kryptoměn | ERA | Úspěch koruny | Situace v eurozóně | Mairead McGuinnessová | Eurokomisařka | Inflace v České republice | Meziroční růst cen | Výprodej na globálních akciových trzích | Diverzifikace investičního portfolia | Zvýšené riziko | Riziko ztráty | Těžaři | Obavy z inflace | Oslabení | Prudké oslabení | Růst úroků | Hypoteční sazby | EMA data | Plány | Cíle | Příležitosti | Průměrný roční výnos | Podpora finančního zdraví | Politické dilema | Akcie technologických firem | Dekarbonizace | Konkurence | Prodej | CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND | Éra levných peněz | Oligopol | Vyšší úroveň | Cenové stability | Technologie | Nové zákony | Rekordní schodek | Koncentrace | Chování spotřebitelů | Tempo zdražování | Základní úrokové sazby ČNB | Odvětví | Kryptoaktiva | Markets in Crypto-Assets | MiCA | MiCA (Markets in Crypto-Assets) | Divize | Boom | Společnost Golden Gate | Rekord | Objem vkladů | Chování | Ovlivňování | Logistika | Základní sazby | Makroekonom | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | Bankovní spořicí účty | Výnosy na spořicích účtech | Vyšší úroky | Funkční období | Společnosti | Ředitel pro investice | Národní měny | Opatření | Czech Real Estate Investment | ANO | NFT | Zájem o NFT | Energetika | Roman Pilíšek | Althea Spinozzi | Zvyšování sazeb ČNB | Ceny kovů | Americká firma | Pracovní den | Růst sazeb ČNB | Kryptotransakce | Úročení termínovaných vkladů | Úročení | Zvýšení základní úrokové sazby | Nová vláda | Minulá výkonnost | Nobelovy ceny | Češi | Snížení schodku | Horizon | Zdravotnictví | Juraj Karpiš | Rozpočtové schodky | Obilí | Rumunsko | Pozornost | Retail Investor Beat | Retail Investor | Zprostředkovatelé | Joseph Stiglitz | Vývoj měnových kurzů | Česká národní banka (ČNB) | Podmínky na trhu | Společnost | Reálné výnosy | Reálné úrokové sazby | Dopady inflace | Investoři do zlata | TIM | Reálná úroková míra | Sazby centrální banky | 3М | Investiční produkt | Vietnam | Propad hodnoty | Zlotý | BofA | Cykly | Rozšíření | Rostoucí inflace | Akcionáři společnosti | Základní sazba | Čínské dluhopisy | Konvergence | Dlouhodobé trendy | Miliardy USD | Gate | Hry | Politické problémy | Real Estate | Reality | Simon Peters | Instituce | Inflační očekávání trhu | The Sandbox | Sandbox | Napětí na Ukrajině | Spotřební zboží | Základní úrok | Banka Barclays | Rusko-ukrajinský konflikt | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Banka Sberbank | Sberbank CZ | Banka Sberbank CZ | Klienti Sberbank CZ | Klienti Sberbank | Dmitrij Polevoj | Garanční systém | Garanční systém finančního trhu | Válečné dluhopisy | Čínské trhy | Logistické firmy | Poskytovatelé indexů | Raiffeisen | Zahájení invaze | Invaze | Britská banka | Pokles inflace | Ukončení války | Silná konkurence | Značné riziko | Geopolitické události | Protiinflační kroky | Petr Fiala | Le Penová | Ben Laidler | Patrik Novotný | Zákonodárci | Vlastnictví | Coincub | Krypto-friendly | Rizikovost | Kryptoměnová burza Binance | Kvantitativní zpřísňování | Boj s inflací | finGOOD | Vít Endler | Sazba Evropské centrální banky | Web3 | Přijetí | Růstový směr | Propuštění | Kupní síly peněz | Znehodnocení | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků | Hnutí pěti hvězd | Skokové posílení | Zvedání úrokových sazeb | Sloučení | Prime | Daň z mimořádných zisků | Speciální daň | Kamala Harrisová | Cykličnost | Současná situace | Peníze uložené | Premiér Petr Fiala | Premiér Fiala | Zestátnění | Bolest | Slábnoucí inflace | Cenové stropy | Zvýšení daně | Daň z mimořádných zisků bank | Douglas Diamond | Philip Dybvig | Laureáti Nobelovy ceny | Výzkum ekonomů | Český statistický úřad (ČSÚ) | Zajímavé příležitosti | Credit Suisse dnes | Nový premiér | Pozitivní nálada | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Tomáš Havránek | SYRI | Otevření ekonomiky | Matěj Široký | Komunistické strany | Conseq realitní | Administrativa | Ukončení války na Ukrajině | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | VÚB | Inovativní spoření | Spoření bez limitů | Spoření bez limitů od VÚB banky | Největší slovenská banka | Banka VÚB | Slovenská banka VÚB | Martin Techman | Slovenská banka | CZ | Evropská legislativa | Polovodiče | Poměr rizika a výnosu | Financial stability board | Ekonomické prostředí | Výhody diverzifikace | Sazba ČNB | Inflace v roce 2023 | Comfort Finance | Crowdfundingové platformy | Růstové vyhlídky | Schodek veřejných financí | Bankovní rady ČNB | Podílové listy | Comfort Finance Group | WOOD & Company Office podfond | Podfond | WOOD & Company Retail podfond | Diverzifikátor | Otevření Číny | Výprodeje | Skandály | Federální společnost pro pojištění vkladů | FDIC | Federální společnost pro pojištění vkladů (FDIC) | Globalizace | Silná koruna | Vyšší náklady | Pokračující pokles | Tom Kadeřábek | Média | Fingood | SVB Financial | SVB | Bankovní krach | Největší bankovní krach | Bankovní regulační orgány | Inflační tlaky v české ekonomice | Signature Bank | Washington Mutual | Daňoví poplatníci | Vklady | Fifth Third Bancorp | Greg Carmichael | Bankovní panika | Pád banky SVB | Pád banky | Problém nerealizovatelných ztrát | First Republic | Western Alliance Bancorp | Western Alliance | PacWest Bancorp | PacWest | Bancorp | Cena pojištění | Americký bankovní sektor | Úpadek Credit Suisse | Flagstar Bank | Banka Flagstar Bank | Uzavření banky | First Republic Bank | Válka | Typ investorů | Dobrý výnos | Čeští dolaroví milionáři | Dolaroví milionáři | Wealth Report | Vývoj akcií First Republic Bank | Zvýšení DPH | ČNB Aleš Michl | KBW | Nespokojenost | Vysoké úroky | Vysoké úrokové sazby | Krize v USA | Zrušení nejnižší sazby DPH | Závazek | Srovnávací základna | Investiční platforma eToro | Nová pravidla pro kryptoměny | Pravidla pro kryptoměny | Europoslanec | Alexej Navalnyj | Nařízení MiCA | Regulace kryptoměnových trhů | Pravidla regulace | Převody virtuálních aktiv | Soubor opatření | Opatření pro kryptoměny | Markets in Crypto-assets | MiCA (Markets in Crypto-assets) | Schválená pravidla | Stefan Berger | Evropské lidové strany | PPE | Odvětví kryptoaktiv | Regulační průhlednost | Aurore Lalucqová | Pokrokové spojenectví socialistů a demokratů | Pokrokové spojenectví socialistů a demokratů (S&D) | S&D | Kryptoměnoví hráči | Elizabeth McCaulová | Nařízení o převodu finančních prostředků | Provozovatelé kryptoměnových služeb | Sada předpisů | Sada předpisů pro kryptoměnové odvětví | Kryptoměnové odvětví | Kryptoměnové odvětví na světě | Boj proti praní špinavých peněz | Opatření pro kryptoměny na světě | Marcel Kolaja | Piráty | Europoslanec za Piráty | Piráti | Rychlost | Golden Gate Pavel Ryba | Akcie PacWest Bancorp | Postavení země | Vztah k riziku | Úložka | Vice | Kolísání kurzu | Zestátnění ČEZu | Směřování | INVESTIKA | Výkonnost v roce 2022 | Jet Industrial Lease | Wood & Company Retail Podfond | Realia Fund | Arete Industrial | Fond Domus | Raiffeisen realitní fond | Retailové fondy | Mint rezidenční fond | Realitní fond | Rezidenční fond | ZFP realitní fond | Fond realit | Generali Investments, Fond realit | Nemo Fund | Accolade Industrial Lease | Wood & Company Office Podfond | ZDR Investments | ZDR Investments Public | NOVA Real Estate | Reico ČS nemovitostní | Investika realitní fond | Czech Real Estate Investment Fund | Příležitosti a rizika | Investiční podmínky | Uvolněná měnová politika | Řízení výnosové křivky | Covidové pandemie | Plánování | Měnové intervence | Ekonom Juraj Karpiš | Pavel Ryba | Filip Kalčák | Investiční glosa | Životní pojištění | Bývalý premiér | Nebezpečí | Příznivý výhled | Dlouhodobý investiční produkt | DIP | Retailový investor | Český retailový investor | Spoření na penzi | Historické maximum | Paul Samuelson | Jakub Matis | ProCent | Rok 2024 | World Bank | Snižování úrokových sazeb v USA | Pohled do budoucnosti | Technologické inovace | Měnové trendy | Největší příležitosti | ETF (Exchange-Traded Fund) | Zajímavé zhodnocení | Platformy | Portfólia | Možnost obchodovat | D1 | Dopad na ekonomiku | Investice do akciových indexů | Wealth | Hodnota měny | Nákupy | Surveilligence | Demografie | ICE | Silná ekonomika | Politické nepokoje | Ekonomické výkonnosti | Dosažení zisku | Výnosy pro investory | Rezervy | Konflikty | Znehodnocení měny | Vlády | Výhody | Hospodářské politiky | Směřování ekonomiky | Francouzské společnosti | 256/2004 | Geopolitické konflikty | Fungování | SOK | Časový test | Služby | Nálady investorů | Vliv na ekonomiku | Odpovědnost | Daň z úspěchu | Historický okamžik | Dostatek peněz | Znalost měnových trendů | Jaké jsou měnové trendy? | Funkce měnových trendů | Řízení měnových trendů | Faktory ovlivňující měnové trendy | Hospodářská výkonnost | Fungování měnových trendů | Hlubší pohled na fungování | Hlubší pohled | Mechanismus měnových trendů | Vliv na mezinárodní obchod | Centrální banky a měnová politika | Rizika a nejistota | Vliv na ekonomickou stabilitu | Role hedgeových fondů | Dopad na spotřebitele | Technologický vliv | Přístup veřejnosti | Vliv geopolitických událostí | Plovoucí směnný kurz | Volatilita směnných kurzů | Výhody a nevýhody | Nevýhody | Vliv měnových trendů na ekonomiku | Dynamika směnných kurzů | Raghuram Rajan | Přechod na plovoucí směnné kurzy | Plovoucí směnné kurzy | Sam North | Kovy | Zaručený recept | Směrnice | Budoucnost amerického dolaru | Levicová koalice | Penzisté | Investování je rizikové | Rovnováha | Chaos | Kamala | Harrisová | Daň ze zisku | Akcie úspěšné firmy | Úspěšné firmy | Daň z nerealizovaných zisků | Daňová investiční politika | Investiční politika | Krypto fandové | Koncept daně | Daně z nerealizovaných zisků | Dánové | Ekonomické nejistoty | Kandidáti | Rok 2024
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot