World Gold Council
Zlato v centru pozornosti: Co nás čeká v roce 2025?
12.12.2024 Zlato, jeden z nejvýznamnějších bezpečných přístavů na finančních trzích, si prochází turbulentním obdobím. Po čtyřdenním růstu se jeho cena propadla, jak investoři začali zaměřovat svou pozornost na nejistý výhled pro rok 2025. Aktuálně obchodované za přibližně 2 700 dolarů za unci, zlato letos zaznamenává největší roční nárůst od roku 1979. Co však čeká tento vzácný kov v nadcházejících měsících?
Zlato: Říjnová výkonost v centru pozornosti
15.11.2024 Další eskalace konfliktu na Blízkém východě spolu s větší nejistotou kolem prezidentských voleb v USA podpořily v říjnu cenu zlata a převážilo to negativní dopady silnějšího amerického dolaru a vyšších výnosů Treasuries. Drahý kov tak opět zaznamenal nové rekordy a měsíc zakončil na hodnotě 2 744 amerických dolarů za unci, což představuje nárůst o 4,2 % za měsíc a 33,0 % od začátku roku. Zlato bylo v roce 2024 zatím jedním z nejvýkonnějších aktiv.
Zlato udržuje rekordní hodnoty v období makroekonomických rizik a nejistoty před americkými volbami
31.10.2024 Zlato si nadále udržuje rekordní hodnoty díky zvýšenému zájmu investorů v čase makroekonomických rizik a nejistoty ohledně amerických prezidentských voleb. Tento týden zlato překročilo hranici 2 800 USD za trojskou unci a jeho cena zůstává na vysokých úrovních. Analytici z ANZ Research v poznámce klientům uvedli, že “zlato stále nachází podporu mezi investory během zvýšené makroekonomické nejistoty”. Trh se zřejmě připravuje na vysokou míru nejistoty v souvislosti s nadcházejícími americkými volbami.
Zlato jde na mezi profesionály dračku, unce historicky vůbec poprvé vyjde na více než 65 000 Kč
30.10.2024 V letošním třetím čtvrtletí zlato ve velkém nakupovaly hlavně velké fondy a některé centrální banky včetně české, sháňka po zlatě v podobě mincí či šperků ale kvůli jeho drahotě opadla.
Safe-Haven Demand Keeps Gold Near Record Highs Amid Geopolitical Uncertainty
22.10.2024 Gold prices rose on Tuesday, remaining close to the all-time highs achieved in the previous session, as increasing geopolitical tensions, uncertainties surrounding the U.S. elections, and expectations of central banks cutting interest rates drove demand for the precious metal.
Ekonomové: Máme před sebou koktejl pro silný růst zlata
16.02.2024 Zlato dosáhlo na konci loňského roku nejvyšší ceny v historii, když se na burze prodávalo za 2 135 dolarů za troyskou unci. Poté mírně kleslo na dnešních 2 006 dolarů. Podle ekonomů ale tento rok směřuje k novým rekordům.
Top 3 akcie na zlato na NYSE
07.11.2023 DRDGold Limited, Wheaton Precious Metals Corp. a Franco-Nevada Corporation patřily mezi tři největší společnosti zabývající se těžbou zlata, jejichž akcie zaznamenaly nejvýraznější růst zisku na akcii. V dnešním článku se podíváme na finanční výkonnost těchto společností, provedeme technickou analýzu jejich cenových grafů a prozkoumáme trendy ceny zlata.
Světové centrální banky nadále zvyšují své zlaté rezervy
03.11.2023 Září bylo podle Krishana Gopaula, senior analytika World Gold Council, dalším významným měsícem pro nákupy zlata centrálními bankami po celém světě. Údaje MMF ukazují, že globální zlaté rezervy centrálních bank vzrostly v září o 78 tun. Hrubý objem prodeje činil pouhou 1 tunu, který byl kompenzován hrubým objemem nákupů ve výši 78 tun. Hlavní kupující byli z rozvíjejících se trhů.
Válka zlata proti dolaru
19.09.2023 Podle analytiků z ANZ Research (Austrálie, Nový Zéland a Asie) získává zlato stále více na popularitě. I když americký dolarový index dosáhl šestiměsíčního maxima při rostoucích výnosech státních dluhopisů, zlato jen krátce kleslo pod úroveň 1900 dolarů, což ukazuje na odolnost drahého kovu a je to vynikající známka zvyšující se poptávky.
Odliv finančních prostředků ze zlatých ETF fondů
07.09.2023 Nejnovější data Světové rady pro zlato (World Gold Council – WGC) ukazují, že růst výnosů dluhopisů nadále vyvíjí tlak na trhy drahých kovů. Investoři opouštějí fondy obchodované na burze (ETF) kryté zlatem.
Země po celém světě pokračují ve zvyšování svých zlatých rezerv
05.09.2023 Začátkem srpna Světová rada pro zlato oznámila, že poptávka centrálních bank po zlatě dosáhla v první polovině roku 387 tun. Navzdory mírnému zpomalení tempa nákupů zlata v tomto období centrální banky svůj postup nezměnily. Vidí v drahém kovu hodnotu a nadále jej přidávají do svých měnových rezerv.
Ceny zlata zaznamenaly v červenci růst, i přes odlivy z ETF. Srpnový výhled vypadá utlumeně.
10.08.2023 Zatímco výnosy dluhopisů a americký dolar zůstávají vysoké, trh zlata nemůže růst. Přesto pokračuje v boji a je svědkem další likvidace produktů obchodovaných na burze krytých zlatem. Ve zprávě zveřejněné v úterý analytici Světové rady pro zlato uvedli, že globální aktiva ETF se snížila o 34 tun, což představuje 2,3 miliardy dolarů. Jde o čtvrtý měsíc likvidace na trhu se zlatem v řadě.
Hodnota zlata v portfoliu ČNB od začátku roku vzrostla o 65 procent
07.07.2023 Hodnota zlata v portfoliu České národní banky (ČNB) se od začátku roku zvýšila o 65 procent na 26,049 miliardy korun. Vyplývá to z bilance centrální banky k 30. červnu, kterou dnes banka zveřejnila na svých internetových stránkách. Guvernér ČNB Aleš Michl už v minulosti oznámil záměr nakoupit do rezerv více zlata. ČNB detaily ohledně správy devizových rezerv nekomentuje.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
29.05.2023 1) Ceny ropy se dnes snižují, protože obavy z negativních dopadů vysokých úrokových sazeb na hospodářský růst převážily nad zprávou o dohodě na zvýšení dluhového stropu ve Spojených státech. Severomořská ropa Brent kolem 16:00 SELČ ztrácela zhruba 0,7 procenta na 76,4 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala pokles o 0,4 procenta na 72,4 dolaru za barel.
Světová rada pro zlato: ČR zvýšila své zlaté rezervy o 1,54 tuny na 13,5 tuny
29.05.2023 Česko prostřednictvím České národní banky zvýšilo v prvním čtvrtletí zlaté rezervy o 1,54 tuny na 13,5 tuny. Je tak pátou zemí s největším nárůstem zlaté zásoby v tomto období, ještě větší nárůst zaznamenaly Singapur, Čína, Turecko a Indie. Celkově se ČR v objemu zlatých rezerv nachází na 66. místě na světě, uvedla organizace Světová rada pro zlato (World Gold Council) na svém webu. ČNB detaily ohledně správy devizových rezerv nekomentuje.
Zlato hraje na straně Fedu
03.05.2023 Co vás rychleji zachrání před recesí, zlato nebo americký dolar? Navzdory skutečnosti, že během všech recesí za posledních 40 let, kromě jedné, americká měna posílila, může být ta další výjimkou. Ne nadarmo centrální banky navyšují zásoby drahých kovů. Není náhoda, že zveřejnění nových chmurných dat o trhu práce v USA způsobilo kolaps výnosů státních dluhopisů a zvýšení kotací XAUUSD nad 2000.
Centrální banky nakupují rekordní množství zlata. Je to znakem rebelie vůči dolaru
27.04.2023 Centrální banky po celém světě nadále rozšiřují své zlaté rezervy. Podle informací Světové rady pro zlato (World Gold Council) činily čisté nákupy centrálních bank v prvním čtvrtletí letošního roku 125 tun žlutého kovu, což představuje nejlepší start od roku 2010, kdy jsou centrální banky čistými kupci zlata. Historického rekordu bylo dosaženo vloni, kdy nákup zlata ze strany centrálních bank dosáhl 1 136 tun – a zdá se, že se trend nezastavuje.
Šance zlata od 2 000 USD
21.03.2023 Podle Willema Middelkoopa, hlavního investičního ředitele a zakladatele Commodity Discovery Fund, je letošní nárůst cen drahého kovu na rekordní úrovně jen otázkou času a ať už budou ceny jakékoliv, za tři roky budou mnohem vyšší. .
Rok 2022 ve znamení nejsilnější poptávky po zlatě za více než 10 let
31.01.2023 Loňský rok, který se nesl ve znamení vysoké inflace, geopolitické krize, nejistoty a mnoha dalších událostí, zapříčinil vysoký příliv investic do zlata. Podle nejnovější zprávy Světové rady pro zlato WGC, byla loňská poptávka po žlutém kovu nejsilnější od roku 2011, tedy za více než 10 let. Za tímto nárůstem stojí hlavně maloobchodní poptávka a enormní nákupy centrálních bank. Globální poptávka po zlatě vzrostla v roce 2022 o 18 % na 4 741 tun, což bylo na podobné úrovni, jako v roce 2011. Překážkou nebyly ani určité odlivy ze strany ETF.
Jak v novém roce obchodovat se zlatem
04.01.2023 Od března do října 2022 klesla cena zlata o 22 %. Od té doby zaznamenala cena zlata do nového roku šestiměsíční maximum. Podle Světové rady pro zlato nakoupily centrální banky ve třetím čtvrtletí roku 2022 více než 400 tun zlata.
Světové centrální banky zkupují zlato. Zásoby ČNB jsou minimální
29.11.2022 Začátkem listopadu uvedla Světová rada pro zlato (World Gold Council – WGC), že centrální banky a jiné finanční instituce pokračují v hromadění zlata. Nákupy se odhadují na čtvrtletní rekord 399,3 tuny. Česká národní banka za světovými velmocemi výrazně zaostává, což je podle odborníků v současné ekonomické situaci krátkozraké.
Indická vláda nadále prosazuje program monetizace zlata
03.11.2022 Silná poptávka po zlatě a stříbře během svátků Dhanteras a Diwali v Indii vytváří nový tlak na národní hospodářství a nutí vládu, aby se znovu zaměřila na svůj program monetizace zlata.
Stabilní fyzická poptávka po zlatě a stříbře naznačuje budoucí vývoj cen
18.10.2022 Přetrvávající inflace bude Fed nutit k agresivnímu zvyšování úrokových sazeb až do konce roku, což následně bude udržovat prudký pokles cen zlata a stříbra.
Zájem o fyzické drahé kovy vzrostl až o 100 procent
17.05.2022 Poptávka po fyzických drahých kovech se v březnu a dubnu zvýšila meziročně o 50 až 100 procent. To se projevilo na růstu tržeb největšího tuzemského obchodníka Golden Gate CZ za první čtyři měsíce o 43 procent na 2,38 miliardy korun.
Fundamentální pohled na ZLATO🏆
09.05.2022 Zlato za sebou nemá jednoduché časy. Vypuknutí války na Ukrajině vyvolalo cenový skok, ale ten měl zatím jen krátkodobý charakter. Cena vzrostla nad 2000 dolarů za unci a obchodovala se poblíž rekordních maxim. Býci však tyto zisky nedokázali udržet a cena klesla na nejnižší úrovně od poloviny února – z doby před začátkem ruské invaze. Rostoucí výnosy i posilující USD byly hlavními důvody poklesu. Vyšší úrokové sazby povzbuzují investory, kteří hledají bezpečí, aby hledali nástroje peněžního trhu spíše než zlato, které nepřináší úrokové zhodnocení. V této analýze se zaměříme na fundamentální pohled na zlato.
XAU/USD: Zlato zlevňuje, ale blíží se důležitým úrovním supportu
02.05.2022 Přestože je zlato oblíbeným bezpečným aktivem v situaci rostoucí inflace a geopolitické a ekonomické nejistoty, ceny zlata v současnosti klesají a pár XAU/USD se posouvá k důležitým úrovním supportu 1873,00, 1858,00, 1851,00.
Češi mají dvakrát víc zlata, než centrální banka
20.01.2022 Češi mají podle zjištění portálu Zlato.cz zhruba dvakrát více zlata, než kolik ho je v sejfech České národní banky (ČNB). Ta podle statistik držela ke konci loňského roku 340 tisíc troyských uncí „žlutého kovu“, tedy přibližně 10,6 tuny, zatímco domácnosti podle oficiálních zdrojů od roku 2009 získaly 19,348 tuny investičního zlata.
Světová rada pro zlato: Minulý měsíc bylo z celosvětových ETF zlikvidováno zlato
11.01.2022 Podle nejnovějších údajů Světové rady pro zlato (World Gold Council) zaznamenaly burzovně obchodované fondy (ETF) kryté zlatem minulý měsíc odpovídající konec neuspokojivého roku.
ČNB v roce 2021 celkem třikrát nakoupila zlato do devizových rezerv
30.12.2021 Česká národní banka (ČNB) podle zjištění redakce portálu Zlato.cz během letošního roku celkem třikrát navýšila své devizové rezervy ve zlatě. Naposledy v září, kdy to bylo přes 400 kilogramů „žlutého kovu“. Během října a listopadu ze zlatého pokladu neubylo, takže na konci jedenáctého měsíce bylo v trezorech ČNB celkem 10,17 tuny zlata, respektive 327 tisíc troyských uncí.
Poptávka po mincích a zlatých cihličkách roste již třetí čtvrtletí po sobě
06.05.2021 V prvním čtvrtletí roku 2021 dosáhla poptávka po zlatě celkového objemu 815,7 tun a celkový objem se tedy snížil meziročně o 23 %, uvádí Světová rada pro zlato (World Gold Council) ve svém reportu za první čtvrtletí tohoto roku. Došlo k posílení investiční poptávky po mincích a slitcích, ale k odlivu ETF fondů zajištěných zlatem. Nákup šperků se pomalu zotavuje spolu s oživováním ekonomik po lockdownech, i když se stále pohybuje na nízkých číslech. Zlaté rezervy centrálních bank vzrostly v tomto období o 95,5 tun. Celková nabídka zlata v prvním čtvrtletí meziročně poklesla o 4 %, převáženě kvůli menšímu objemu recyklace.
Strach z inflace popularizuje fyzické zlato
29.04.2021 „O fyzické zlato projevují zájem kromě soukromých investorů i centrální banky. Například ta maďarská v poslední době nakoupila 63 tun zlata, čímž ztrojnásobila své zlaté rezervy,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Zlato – co všechno o něm nevíte!
22.04.2021 Jaká je cena zlata a jak se v čase měnila, v jaké formě lze zlato nakupovat a kde, popřípadě jaké další vzácné kovy existují, jsou lehce dohledatelné informace. Víte ale, proč zlato seškrábnete nehtem, proč se mince vyráběly právě ze zlata, kolik se ho za lidskou historii vytěžilo a jaké nejbizarnější věci z něho byly vyrobeny? Tušili jste, že se zlato také nachází na asteroidech, v listech rostlin nebo se dá vyrobit v laboratoři? A z čeho se budou vyrábět zlaté medaile pro olympijské hry v Tokiu?
Je kryptoměna nové zlato? Odborníci nesouhlasí!
23.03.2021 V loňském roce prudce vzrostly ceny kryptoměn, což přilákalo pozornost investorů. Někteří srovnávají investice do kryptoměn s investicí do zlata. Oba jsou to vzácné zdroje se silnou poptávkou, ale dál už se obě investice výrazně rozcházejí.
Zlato, jedno z nejvýkonnějších aktiv roku 2020, co mu přinese rok 2021
15.01.2021 Cena zlata v roce 2020 byla určena především vysokou mírou rizika, nízkými úrokovými sazbami a pozitivní cenovou dynamikou. Na rok 2021 se předpovídá další stabilní růst investic do této komodity a očekává se, že se bude zvyšovat také spotřeba zlata díky hospodářskému oživení.
Rok 2020 – rekordní rok pro zlato
08.12.2020 Rok 2020 se zapíše do historie především díky světové pandemii, která ovlivnila život na celém světě. Nejenom pro zlato, ale i pro ostatní drahé kovy, to byl dramatický rok. Cena zlata se v srpnu podívala na historické maximum a odborníci očekávají, že budou zdolány další rekordy. Jaké klíčové události byly hybatelem poptávky po zlatě a jeho ceny v průběhu celého roku 2020?
Zlato a Bidenův stimul
26.11.2020 Chuť po riziku už několik měsíců sráží cenu zlata. Investoři prodávají tento bezpečný přístav a peníze vkládají do stále ještě rostoucích amerických akcií. Vyhlídky na rychlou a účinnou vakcínu spolu s pravděpodobným dalším mohutným stimulem z pera nastupující americké vlády tento sentiment na trhu dále podtrhují. Je ale tento klesající trend na zlatu tak jednoduchý? Pojďme se podívat i na další faktory, které budou ovlivňovat cenu zlata.
Lidé kupují méně zlatých šperků, ale více zlatých mincí a slitků
12.11.2020 Celosvětová poptávka po zlatě ve třetím čtvrtletí letošního roku značně poklesla, ve srovnání s loňským rokem zaznamenala meziroční snížení o 19 %. Vyplývá to z poslední zveřejněné zprávy Světové rady pro zlato (World Gold Council). Jedná se o nejnižší poptávka od roku 2009! Spotřebitelé a investoři přizpůsobují své chování současné situaci spojené s globální pandemií, klesají nákupy zlatých šperků, roste ale investiční zájem a také centrální banky mění své chování a zlato začaly prodávat.
Bitcoin jako bezpečný přístav
29.10.2020 Bitcoin v minulém týdnu prorazil hranici 13000 dolarů a pokračuje tak v rostoucím trendu, který započal ke konci března. V těchto mezích se pohyboval naposledy na přelomu června a července minulého roku. Stále se tedy stává více jakýmsi bezpečným přístavem pro investory a jejich peníze v této korona krizové době. Díky statistikám víme, že 98 % investorských „hodlerů“ je již v plusu. Většina investorů do bitcoinu totiž vstoupila na trh na konci roku 2017, kdy se hodnota bitcoinu pohybovala okolo 10 000 dolarů za minci.
Centrální banky vlastní 17 % celosvětových vytěžených zásob zlata
21.09.2020 Podle Světové rady pro zlato (World Gold Council) stouply v současné době zlaté rezervy centrálních bank na 35 000 tun zlata, což je o 5 000 tun více než v roce 2009. Od roku 2012 se celosvětově vytěží okolo 3 000 tun zlata ročně, za rok 2019 se produkce přehoupla dokonce přes 3 500 tun zlata.
ČNB zvýšila devizové rezervy o 1,2 tuny zlata
13.07.2020 Česká národní banka v červnu zvýšila devizové rezervy o 1,2 tuny zlata ze 7,8 na devět tun. Vyplývá to ze zjištění redakce portálu Zlato.cz. ČNB, která podle portálu v květnu držela 0,252 milionu troyských uncí zlata, ale na konci června už 0,291 milionu, konkrétní parametry operací ohledně devizových rezerv nekomentuje.
Zlatý index: Český zlatý poklad se v květnu neztenčil. A do budoucna zřejmě poroste
09.07.2020 Tzv. Zlatý index, který vyjadřuje poměr mezi aktuálním množstvím zlata v devizových rezervách České národní banky (ČNB) a 70 tunami, které mělo Česko ke dni svého vzniku, zůstal v květnu na hodnotě 11,2 %, tedy zhruba na devítině počátečního stavu. Centrální banka měla ke konci května zahrnuto v devizových rezervách 252 tisíc troyských uncí zlata, tedy 7,8 tuny. Vyplývá to z údajů zveřejněných ČNB a z výpočtů analytiků akciové společnosti Zlato, která patří k předním tuzemským prodejcům „žlutého kovu“.
S českým zlatým pokladem to jde rok od roku z kopce. Podle Zlatého indexu je Česko na devítině stavu od vzniku republiky
26.05.2020 Česká republika už má jen necelou devítinu ze 70 tun zlata, které získala po zániku federace v lednu 1993. Vyplývá to ze Zlatého indexu, který vytvořila akciová společnost Zlato, přední prodejce investičního zlata na tuzemském trhu. Hodnota Zlatého indexu podle jejích analytiků od vzniku samostatné České republiky klesla v dubnu 2020 na 11,2 procenta původního stavu.
ČR má jen necelou devítinu ze 70 tun zlata, jež měla při vzniku
25.05.2020 Česko má v rezervách necelou devítinu ze 70 tun zlata, které získala po zániku federace v lednu 1993. Vyplývá to z tzv. zlatého indexu, který vytvořili analytici společnosti Zlato, jednoho z největších prodejců investičního zlata na tuzemském trhu. Hodnota indexu od vzniku samostatné ČR klesla v dubnu 2020 na 11,2 procenta původního stavu.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
02.05.2019 1) Americká centrální banka (Fed) sice začíná být lehce nervózní z inflace, která se stále nachází pod 2% cílem, ale prozatím s tímto faktem nehodlá aktivně bojovat. Šéf Fedu Powell a jeho kolegové totiž stále věří, že (jádrová) inflace bude pod cílem jen přechodně. Jinak řečeno Fed se zatím nechystá provést preventivní snížení úroků, které by fungovalo jako pojištění proti nízké inflaci a poklesu dlouhodobých inflačních očekávání.
Zájem o zlato opět stoupá. Ve velkém nakupují i centrální banky.
12.04.2019 V posledních letech nebyl o zlato moc velký zájem. To se ale v poslední době značně mění. Centrální banky nakupují zlato ve velkém. Nejvíce nakupuje Čína, Rusko či Turecko.
Kryptoměny: Samsung odhalil nový telefon možností uskladnění privátního klíče
21.02.2019 Trh kryptoměn dělá po několikadenním růstu krok zpět. Pod tlakem je jak hlavní kryptoměna Bitcoin, tak další větší kryptoměny, jako je Ethereum a Ripple. Podle CoinMarketCap dosahuje tržní kapitalizace kryptoměn 133 mld. dolarů z čehož 64 mld. náleží součtu všech altcoinů.
Ruská centrální banka skupuje ve velkém zlato
05.11.2018 Ruská centrální banka nadále mohutně navyšuje své zlaté rezervy. Ve třetím čtvrtletí přikoupila rekordních 92,2 tuny zlata, přičemž zlatý majetek navýšila na více než 2000 tun. Podle sdružení předních těžařů zlata World Gold Council (WGC) vlastní Moskva již 17 procent světových rezerv zlata. Česká národní banka (ČNB) se zlata naopak postupně zbavuje, v uplynulém kvartálu jej 0,5 tuny prodala.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
20.12.2017 1) Senát amerického Kongresu schválil s úpravami konečnou verzi daňové reformy. Pozměněnou verzi proto ještě musí opět schválit Sněmovna reprezentantů, která o ní má hlasovat ještě dnes. Podle agentury AP jde o nejrozsáhlejší daňovou reformu ve Spojených státech za více než 30 let.
Centrální banky mají v trezorech pětinu zlata, které kdy bylo vytěženo. Česko jde proti proudu, zlata se zbavuje
14.12.2017 Centrální banky stále zůstávají největšími držiteli zlata na světě. Celkem mají ve svých trezorech pětinu veškerého zlata, které kdy bylo vytěženo – 33 604,1 tuny. Podle globálního ekonomického výhledu České národní banky (ČNB) z roku 2015 měly centrální banky před třemi lety o 2704 tun zlata méně než dnes. Jen od ledna do prosince navýšily centrální banky celého světa své devizové rezervy ve zlatě o 355,6 tuny.
Češi už mají doma víc zlata, než národní banka v trezorech
13.11.2017 Který národ vede v nákupech investičního zlata? Němci, kteří v přepočtu na osobu vládnou světovému žebříčku. Podle nejnovějšího přehledu marketingové organizace World Gold Council (WGC), která sdružuje nejvýznamnější těžaře zlata, na jednoho Němce včetně kojenců připadl vloni nákup přes 1,4 gramu zlata.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
25.07.2017 1) Mezinárodní měnový fond (MMF) by se za deset let mohl přestěhovat z USA do Číny. Mohlo by k tomu dojít, pokud bude pokračovat trend růstu čínské a ostatních rozvíjejících se ekonomik a pokud se tento vývoj odrazí v jeho hlasovací struktuře. Ve Washingtonu to včera uvedla šéfka MMF Christine Lagardeová.
V tempu shromažďování zlata vede Rusko
25.07.2017 V tempu shromažďování zlata v devizových rezervách vede Rusko před Tureckem a Kazachstánem. Český zlatý poklad se letos zmenšil. Vyplývá to z pravidelné měsíční zprávy o devizových rezervách ve zlatě jednotlivých států, kterou vydává marketingová organizace nejvýznamnějších těžařů zlata World Gold Council.
Odkud se bere poptávka po zlatě?
18.11.2015 Cena zlata se v tomto týdnu propadla pod důležitý support 1 078 USD a klesla až na nejnižší úrovně od roku 2010. Zlato si v poslední době neprochází zrovna úspěšným obdobím, když mu vítr z plachet bere hlavně silný dolar a spekulace na růst amerických úrokových sazeb. Přestože se z pohledu na cenu zlata může zdát, že tento drahý kov již nikoho příliš nezajímá, opak je pravdou. Poptávka po zlatě zůstává robustní. O zlatu se často tvrdí, že je především investičním kovem, což je rozhodně pravda v porovnání s ostatními kovy. I tak je ale největším zdrojem poptávky neinvestiční sektor. Například v třetím čtvrtletí letošního roku dosahovala celková poptávka po zlatě 1 120,9 tun z čehož jen 229,7 tun šlo za investičním zlatem (slitky, mince, ETF). Centrální banky nakoupily za stejné období 175 tun, zatímco šperkařský a technologický sektor odsály dohromady z trhu 716,2 tun.
Energetický sektor má za sebou další otřesný týden
20.11.2014 Ropa zažívá dosud nejhorší sérii týdenních propadů za několik desetiletí. Saúdská Arábie nechává své plány ohledně ropné produkce dál pod pokličkou. Zlato pod hladinou 1180 dolarů za unci ovládají medvědi.
Ruská centrální banka skupuje zlato
11.11.2014 Ruská centrální banka byla letos nucena zvýšit nákupy zlata, aby pohltila domácí produkci žlutého kovu, který ruští těžaři kvůli západním sankcím jen obtížně prodávají v zahraničí. Sdělily to zdroje agentury Reuters.
Komoditám prospívá posedlost počasím i současná situace na Ukrajině
28.04.2014 Zatímco pokračující rozbroje na Ukrajině vyhnaly v minulém týdnu nahoru cenu některých komodit, konkrétně ropy, zlata a pšenice, obavy o vývoj počasí zase poskytují podporu zemědělskému sektoru.
Yellenová pomohla zlatu nahoru. Mezi komoditami ovšem nejvíce vynikaly ropa Brent a benzin
18.11.2013 V uplynulém týdnu se komoditám dařilo velmi odlišně, největší rozdíly se přitom projevily mezi jednotlivými sektory. Komodity závislé na ekonomickém růstu, jako třeba energetika a průmyslové kovy, se vydaly svou vlastní cestou. Na druhou stranu, u vzácných kovů, a hlavně zlata, se dostavila vzpruha od Janet Yellenové z amerického Fedu. Stříbro však nechalo za sebou. V zemědělském sektoru jsme se pak mohli dočkat zisků u sójových bobů, ale také ztrát u měkkých komodit v nelichotivém čele s cukrem a bavlnou.
Poptávka po zlatě na čtyřletém minimu
15.08.2013 Celosvětová poptávka po zlatě se ve druhém čtvrtletí propadla na čtyřleté minimum kvůli poklesu zájmu ze strany investorů a centrálních bank. Poptávka po zlatých špercích však prudce stoupla díky nižším cenám. Oznámilo to dnes sdružení předních těžařů zlata World Gold Council.
Šéf Randgold čeká zlato pod tisícem dolarů: Těžba musí klesnout. Dle WGC prchli spekulanté
07.08.2013 Tvrdá připomínka boje zlatých těžařů s pádem cen komodity přišla dnes z Randgold, které zisk propadl o 61 %. Její šéf vzkazuje, že není jiné cesty, než pokles produkce i nákladů. Z odvětví ale také zní, že současné úrovně ceny zlata nejsou nutně zničující a lze na nich fungovat. Světová rada pro zlato WGC pak hovoří o tom, že z komodity prchli spekulanté.
Pomoc Kypru podle Trojky nemusí bankám stačit. Země má prodat své zlato
11.04.2013 Kypr by mohl potřebovat další peníze na pomoc svému bankovnímu sektoru, do roku 2016 si tak musí obstarat 13 miliard eur. Vyplývá to podle agentur z podkladů Evropské komise a Evropské centrální banky k záchrannému programu pro Kypr. Země proto možná bude prodávat i část svých zlatých rezerv. Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's Ratings Services dnes nicméně zlepšila výhled úvěrového ratingu Kypru.
Zlato
18.02.2013 Zlato v pátek poklesl o 30 dolarů na 1605,15, poněvadž pozitivní data podporovala americký dolar a obnovení ekonomiky, čili snižuje se tak pravděpodobnost dalšího stimulu od Fedu. Index Empire State Mfg rostl na 10,0, ačkoli se očekával pokles -2,0, což jasně vykazuje vyšší výroby na severovýchodě.
Centrální banky loni nakoupily nejvíc zlata za 50 let
14.02.2013 Centrální banky se v posledních letech rozdělily na dva tábory. Jedny tisknou peníze jako utržené z řetězu, druhé se řídí radou Marca Fabera a nakupují zlato, jako kdyby měl přijít konec světa. Souvisí spolu nějak tyto jevy?
Zprávy z Velké Británie opět podporují libru
16.08.2012 Britská libra (GBP) dnes posílila po vydání maloobchodních tržeb, které předčily očekávání. Meziroční červencové tržby sice zůstaly na 3,3 %, ale analytici očekávali pád ke 2 % zatímco jádrové tržby vzrostly o 2,8 % z 1,6 %. Meziměsíční výsledky vykázaly menší pád než se čekalo a červnové tržby byly zrevidovány výrazně výš. I přes solidní výsledky z posledních dvou dní ale nelze předpokládat, že by se ve střednědobém horizontu snížilo očekávání dalšího kvantitativního uvolňování ze strany Bank of England. Měnový pár GBP/USD posílil z 1.5640 nad 1.5700, kde se obchoduje i nadále.
Hitparáda globálních držitelů zlata: Jak rok 2011 zamíchal karty?
12.01.2012 Zlato je pro rok 2012 opět favorizovaným aktivem ze strany investorů, ukazují průzkumy Reuters i japonské banky Nomura. Celá pětina z nich dává zlato na první pozici mezi aktivy, které chtějí koupit a držet v portfoliu napříč letošním rokem. Spotová cena zlata zakončila rok 2011 u mety 1600 amerických dolarů za trojskou unci, což drahému kovu přineslo roční zhodnocení kolem 12 procent. Z loňského maxima u 1900 USD/unce je ale zlato o řádově 15 procent níže. Analytici se s ekonomy v uvedených průzkumech shodují, že rally na zlatě má provázet zejména druhou polovinu roku 2012, předtím se má podívat ještě na nižší než aktuální úrovně.
Je zlato nad 1800 USD bublina? Napoví struktura poptávky a nabídky i predikce analytiků
18.08.2011 Spotová cena zlata znovu přesvědčivě odskočila úrovni 1800 dolarů za trojskou unci, ruku v ruce se stříbrem a dalšími drahými i průmyslovými kovy. Světová rada pro zlato ukázala čísla, podle kterých se významně mění poptávka po nejcennějším kovu a ve druhém čtvrtletí roku 2011 významně klesla. Wells Fargo (23,96 USD, -3,70%) ve shodnou chvíli označuje trh za překoupený. Nafoukla se bublina?
Související klíčová slova:
Zvyšování sazeb | Roman Pilíšek | Analytický tým FXstreet.cz | Meta Trader | Obchodování zlata | Výnosy dluhopisů | Gate | Jihoafrický rand (ZAR) | Vládní dluhopisy | Kč/EUR | Bank of China | Refinitiv | Pozitivní vliv | Nárůst EPS | Americký dolarový index | J&T | Globální fondy | Obchodník | EUR | Řecko | Mince | Trend | Údaje MMF | Kroky Fedu | Burzovně obchodované fondy (ETF) | Fondy obchodované na burze | Pokles cen zlata | Citigroup | Volatility | Take Profit | Mezinárodní měnový fond | Statistiky | Chování centrálních bank | Hodnota zlata | Investiční banky | Finanční injekce | Top 3 akcie | Akciové společnosti | Předpověď ceny | Zlato na NYSE | Makroekonomické statistiky | Britská libra | Aktiva | Vládní opatření | Bezpečné útočiště | Investiční kapitál | Kolaps | Pravděpodobnost | Unce zlata | Specifikace kontraktu | Dopad na akcie | Přesnost | Mezinárodní ratingová agentura | Admirals MetaTrader 5 | Šéf Fedu Powell | Toronto | Diverzifikace | Oživení v Číně | Český statistický úřad | Gold | Analytický tým | Technická analýza akcií DRDGold Limited | Návratnost investice | Výběrová kritéria pro firmy | Geopolitické napětí | TNOTE | Ethereum | Rostoucí ceny | CFD (Contracts For Difference) | Exchange | Zlato a stříbro | Nevada | Směřování měnové politiky | Investing | Rostoucí inflace | Dlouhodobá investice | Členové eurozóny | Saúdská Arábie | Nezaměstnanost | Pandemie | Růst cen | Ontario | Vakcinace | Zpráva | Nová historická maxima | Směrnice | Bloomberg TV | Dolarový index | Strach | Analýzy | Franco-Nevada Corporation | HAS | Kryptoměna Bitcoin | Vysoké riziko | Cena zlata | Afrika | Dolary | Štěpán Pírko | Rafinerie | Základní úrokové sazby | Dluhopisy | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ceny kryptoměn | Cena Brentu | Pohyb zlata | Události roku | ETC | Invesco | Nizozemsko | Devizové rezervy ve zlatě | WSJ | Prudký pokles | Uvolnění měnové politiky | Garance | Proražení | Produkce zlata | Výhled | Analýza akcií Wheaton Precious Metals | ANZ Research | Akciová společnost | Wall Street Journal | Reálné výnosy | RMB | EIA | Akcie Wheaton Precious Metals | Technická analýza akcií DRDGold | Zlato.cz | Tým Admiral Markets | Poptávka po zlatě dle odvětví | Průmysl | Inflace | Vývoj měnového páru | Centrální banky | ActivTrades | Válka | New York | Treasury Yields | Polská centrální banka | Dobré výsledky | Ratingová agentura | Americké dolary | Covid | Zlatý poklad | Domácnosti | Reakce trhu | Hedgeové fondy | Turecko | Snižování sazeb | Donald Trump | Období nejistoty | Ropa Brent | Vladimír Pikora | Johannesburg | Izrael | Vice | Kupci zlata | Futures | Cena akcií společnosti Franco-Nevada Corporation (NYSE: FNV) | Akciové trhy | Globální poptávka | Nabídka zlata | DRDGold | Asie | Kurz liry | Obchodní seance | Olympijské hry v Tokiu | Technická analýza akcií Franco-Nevady | Hodnota akcií DRDGold | Řízení rizika | FNV | Další růst | CL | Polská národní banka | Společnosti spojené s těžbou zlata | MIFID | Světové centrální banky | Nákupy zlata centrálními bankami | Snižování úrokových sazeb | Shromažďování zlata | Analytici | Investice do dluhopisů | Thajsko | Rekordní minimum | Fundamentální pohled | Wheaton Precious Metals Corp. (NYSE: WPM) | Ekonom Štěpán Pírko | Nákup akcií | Bull | Klenotnictví | Overbought | Lukáš Jankovský | Obchodní války | Úroveň rezistence | Marketingová komunikace | Pokles ceny | Burzovně obchodované fondy | Devizové rezervy ČNB | Data z USA | Nomura | Graf | Úsilí | Očekávání trhu | Zlataky.cz | Největší společnosti spojené s těžbou zlata | Výnosy | Poptávka | Údaje o inflaci | Největší zlaté rezervy | Český poklad | Ekonomiky | Společnost DRDGold | Společnost Admirals | Čínský jüan | Akcie na zlato | Hodnota akcií DRDGold Limited | Americké prezidentské volby | Kanadský dolar | Navyšování zlatých rezerv | Indická rupie | Cenové hladiny | Oslabení jüanu | Bydlení | Peníze | Brent | Globtrex.com | Politika | Data z World Gold Council (WGC) | Stimul | Republikáni | Jüan | Očekávání | Recyklované zlato | Státy eurozóny | Zlato a.s. | Měď | Palladium | Coinmarketcap | Vybírání zisků | Výhled na rok | Investiční centrum | Vyšší výnosy | Zvýšení sazeb | Investiční poptávka | Admirals | Výše devizových rezerv | ETF fondy | Bitcoin Cash | Invaze na Ukrajinu | Guvernér ČNB Michl | Standard & Poor's | Indická vláda | Zlaté slitky | Růst cen zlata | Historie | Statistiky londýnských oceňovatelů zlata | Politická nejistota | Janet Yellenová | Lukáš Kovanda | Nákupy | Růst | Analytika | Politika americké centrální banky | Nabídka | AFP | Příležitosti | Investiční skupiny | Itálie | Trh dluhopisů | Americká lehká ropa | MiFID II | Rhodium | MetaTrader | Drobní investoři | Libye | Podnikání na kapitálovém trhu | Národní měny | Zlaté zásoby | Sentiment na trhu | Zásoby zlata | Jakub Petruška | Použití finanční páky | Obligace | Koruna | Růst cen akcií | ETF fond | Britská centrální banka | Kov | Analýza Oxford Economics | Akvizice | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Konsolidace | Objem obchodů | Žádný výnos | Ekonomické zpomalení | Náhoda | Koronavirová krize | Kamala Harrisová | Deglobalizace | Investovat do zlata | Americká centrální banka | Indikátor | DailyFX | Long | Náklady na obchodování | Chování | Kontrakty | Franco-Nevada | Nejnovější zprávy | Aktuální cena zlata | Makroekonomická data | Lira | Britská Kolumbie | Kontrakty na zlato | Technická analýza akcií Franco-Nevada | Technická analýza akcií | Metals Focus | Nové kryptoměny | Turecká lira (TRY) | AUD | Retail Investor | Vývoj měnového páru GBP/USD | Úrokové sazby | Olympijské hry | Měnové stimuly | Treasuries | Oxford Economics | Investujte zodpovědně | Výsledky voleb | Admirals MetaTrader | Trh | Gram zlata | Futures kontrakty na zlato | Portfolio manažer | Problémy | Velké fondy | Česká národní banka (ČNB) | Spořící účty | Rubl | Cena akcií společnosti Franco-Nevada | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Index | Komoditní index | ANZ | Zlato jako pojistka | Reálné úrokové sazby | Recyklace | Očekávání úrokových sazeb v USA | Rezervní měny | Realizace zisku | MMF | Japonský jen (JPY) | TradingView | Zlaté rezervy | Eura | Komise | Nejistoty | Tržní kapitalizace | Kapitál | Jiří Rusnok | Zvýšení dluhového stropu | Posílení | Pojistka proti inflaci | Agentura Reuters | Platební neschopnost | DRDGold Limited (NYSE: DRD) | Golden Gate Pavel Ryba | Maďarsko | S&P | Unie | Inflace ve Spojených státech | Web Trader | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Očekávání úrokových sazeb | Coinbase | Christine Lagardeová | Světové ceny ropy | Ropné zásoby | Cena akcií společnosti Franco-Nevada Corporation | Střadatelé | Pohled na zlato | Metal Focus | Fundamentální zprávy | LBMA Gold | Technické analýzy | Obchodní napětí | Klesající trend | Vancouver | Spike | Rozpočtová politika | Vývoj inflace | Český zlatý poklad | Rekordní hodnoty | Deficit | Aktiva centrálních bank | Statistický úřad | Investice do slitků a mincí | Reálné výnosy dluhopisů | Podnikání | Budoucnost | Analýza akcií Franco-Nevada Corporation | Cukr | Bankéři | Ricardo Evangelista | NYSE: WPM | Správy devizových rezerv | Situace v USA | Barclays | Eskalace | Jan Rožek | Nárůst EPS společností | Firma | Česká koruna | Ekonom Štěpán Křeček | Analýza akcií DRDGold Limited | Benzín | Členské státy | Pozornost | BIS | 3М | Produkty s pákovým efektem | Výkonnost zlata | Bohatství | Oblast rezistence | Momentum | Futures kontrakty | Uchovatel hodnoty | ETFs | Čisté nákupy zlata | Úrokové zhodnocení | Velikosti pozice | Burze | Ripple | Americká měna | Vysoká volatilita | Nákupy centrálních bank | Daně z příjmů | Poptávka po zlatě | Harrisová | Držby zlata centrálními bankami | Bitcoin | Han Tan | Ole Hansen | Ekonom Vladimír Pikora | Druhá největší ekonomika světa | Platforma | Vysoké inflace | Nástroje peněžního trhu | Bezpečného útočiště | Británie | Wheaton Precious Metals | Spekulativní investice | Růst výnosů dluhopisů | Obchodníci | Obchodovat | Invaze | Pavel Ryba | Vývoj ceny zlata v USD | Indická rupie (INR) | Ropa | Digitální zlato | Největší ekonomika | Golden Gate CZ | USA | Zvýšení limitu pro zadlužení | Index DXY | Hlavní ekonom | Čistý zisk | Rostoucí úrokové sazby | Investice do zlata | Jak obchodovat | David Marášek | Stříbro | Největší banky | Sankce | Výběrová kritéria | Finanční instituce | Pokles cen | Volby | Joe Biden | Kritéria pro firmy | State Street | Přijetí eura | ETF | Klouzavý průměr | EPS společností | Belgie | West Texas Intermediate (WTI) | Bank of Singapore | DRDGold Limited | UBS | Investiční poptávka po mincích | Ekonomové | Bitcoiny | Prohlášení | Celosvětová poptávka po zlatě | Vysoká likvidita | Komoditní broker | Spojené státy | Světová rada pro zlato (World Gold Council) | Trading | Exinity | Zlaté rezervy centrálních bank | Cena dolaru | Zvyšování úrokových sazeb | ČNB Michl | Zadlužení podniků | Vysoká cena | Vývoj | Analýza akcií Franco-Nevada | Aktuální cena benzínu v USA | Kolaps těžby | Časový rámec | 3 akcie na zlato | Dnešní kurz | London Bullion Market Association | Demokraté a Republikáni | Investiční poradenství | Investiční doporučení | Čisté nákupy zlata centrálními bankami | Ruská centrální banka | BRICS | Volatilní | Invesco Physical Gold ETC | Data z World Gold Council | Riziko ztráty | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Platina | Konflikt na Ukrajině | Investiční zlato | Spotřebitelská důvěra | West Texas Intermediate | Obchodní kalkulačka | Strach z inflace | Recese v USA | Měnové politiky | NYSE: FNV | Monetizace zlata | Rok 2025 | Zlatý index | Wheaton Precious Metals Corp. | Manufacturing | Dedolarizace | Investice do slitků | Centrální bankéři | Trh se zlatem | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Franco-Nevada Corporation (NYSE: FNV) | Analýza akcií Wheaton Precious Metals Corp. | Odliv kapitálu | Miliardy dolarů | Rezervy centrálních bank | Tolerance k riziku | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Prezidentské volby | Obchodní myšlenky | Miliardy korun | Platební bilance | Snížení inflace | Sazby | Cenový skok | Asijské fondy | České koruny | DRD | Komise v přenesené pravomoci | Úrok | Investovat | Komoditní | Rekordní maxima | Největší kryptoměna | Přerušení výroby | Firmy | Akcie Wheaton Precious Metals Corp. (NYSE: WPM) | Budoucí vývoj | Aktuální graf zlata | Hodnota akcií DRDGold Limited (NYSE: DRD) | Zajištění | Hromadění zlata | Zlaté ETF | Ceny kovů | Technická analýza akcií Wheaton Precious Metals Corp. | Investování | Fed | Technická analýza akcií Franco-Nevada Corporation | Analýza akcií DRDGold | NYSE: DRD | Kevin McCarthy | Celosvětová poptávka | Nižší časový rámec | Trhy | Trade | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Monetizace | Emerging markets | Technická analýza akcií Wheaton Precious Metals | Světově největší | Analýza akcií Franco-Nevady | Rizika | Žlutý kov | Eurozóna | Investiční rozhodnutí | Fond | ISM | Zpřísňováním měnové politiky | Měkké přistání | Market Analyst | Pšenice | Úspory | Finanční výkonnost | Velcí hráči | Hodnota akcií | Růst ekonomiky | Ředitelka | Žádosti o podporu | Proč investovat | Ministerstvo financí | Bilance | WPM | Světová ekonomická krize | Španělsko | XTB Research | Ekonomický růst | Komodity | Poradenství | Poptávka po mincích | CAD | Společnost DRDGold Limited | Měnová krize | Americká ropa WTI | Na burze | Společnost | Ruský rubl | Zadlužování | Aktuální cena dolaru | Sázet | Měnové politiky centrálních bank | Ztráta | Wells Fargo | Pokles českých zlatých rezerv | Severomořská ropa | Dluhové krize | FXstreet | Maďarská centrální banka | Reporty | Obchod | Akcie Wheaton Precious Metals Corp. | Tomáš Raputa | Nejdůležitější události roku | Evropské zlaté rezervy | Eskalace konfliktu | Riziko | Analytik | Trinity | Právo | JPY | Credit Suisse | Pokles výnosů | RSI | Transakce | Urals | Meta | Turecká lira | Portfolio | Nástroj | GBP | Buffett | Čína | Risk | Ceny | Objem zlata | Financování | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Čisté krátké pozice | Realitní trh | Války | Impuls | Bundesbank | Centrální banka | Předpovědi | DPH | Predikce | WTI | Levné peníze | For Traders | Největší ekonomika světa | Demand | Divergence | Evropské centrální banky | Libra | Fyzické zlato | Odborníci | Celní politiky | Stratég | Instituce | Obchodování se zlatem | Ceny zlata | Plodiny | Předseda představenstva | Výnos | Patrik Urban | Bankovní krize | Výsledky amerických voleb | eBook | Frank | Graf zlata | INR | CFD | Benchmark | Ekonomická krize | Discovery | 256/2004 | Trinity Bank | Sankce proti Rusku | Austrálie | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Historická maxima | Miliardy USD | Singapur | Hongkong | Barometr | Disclaimer | Cena akcií | MetaTrader 5 | GBP/USD | Vzácné kovy | RUB | Pravděpodobnost recese | MarketWatch | EPS | Tržní hodnota | Část zisků | Zisk | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | Katar | Obchodované fondy | Demokraté | Spekulovat | Swapy | Rating | Dovoz | CFD (Rozdílové smlouvy) | Obchodování | Úroky | Prezident | Cena mědi | TRY | Prémie | Performance | Atraktivita zlata | Evropa | WGC | Měna | Management | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Kupující | Francie | Předpověď | Barrick Gold | Cena akcií společnosti | Údaje | Technologické společnosti | Nejlepší akcie | Biden | Růst zlata | Finanční krize | DPA | Ukazatel inflace | FXstreet.cz | Obchody | Drahý kov | Index CPI | xStation5 | Nano | ProCent | Natixis | Zvýšení těžby | Roční maximum | Japonsko | Zasedání americké centrální banky | Spotová cena | Výhled pro rok | Aktivum | Společnost XTB | Propad akcií | GMT | Dobré zprávy | Situace | Tržby | Roční výnos | Dluhy | Hedge fondy | Golden Gate | FOREX | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Cizí měny | Globtrex | HDP | Hospodářské vyhlídky | Manufacturing PMI | Ekonom | Rozhodování | Dolar | Euro | Federální rezervní banky | Klid | Investování je rizikové | Výnosy státních dluhopisů | Ohlédnutí | Eskalace napětí | Objem investic | Průměrná cena | Politici | Obchodní bilance | Brazílie | Contracts for difference | Slovensko | Provize | ČTK | Lehman Brothers | Session | Retail | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | Česká národní banka | Japonský jen | Index amerického dolaru | Nakupovat | Pokles zlata | Akcie | Kupci | Nižší úrokové sazby | Investiční nástroj | Nový Zéland | 5G | Návratnost | Rates | Podniky | Index spotřebitelských cen | SPOT | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Ekonomické nejistoty | Češi | Změny na trhu | Alternativní investice | Převis | Reuters | Libra šterlinků | Rekordní maximum | Napětí na Blízkém východě | Prognózy | Kurz | Druhá největší ekonomika | Daně | Velké finanční krize | Spoluzakladatel | DXY | Růst zisků | Jádrová inflace | Pozornost investorů | Intermediate | Investice do kryptoměn | Rekord | Výsledky | BHS | Investice | Pro investory | Nejvýraznější růst | Traders | Potenciál | Rally | Investujte | Pokles inflace | Kapitalizace | Švédská koruna | Komoditní stratég | Nezávislost | Komunikace | Indie | Bod | Ekonomická aktivita | Růst ceny zlata | CFDs | Zisky | Šéf Fedu | 100 miliard dolarů | Cyrrus | Fondy | Hospodářství | Akcie klesají | Důvěra | Oslabení dolaru | Situace v Číně | Americký akciový trh | Ukazatel | Prodej na krátko | Měny | Profitovat | Dollar | Ropa WTI | Hospodářský růst | Spread | Rusko | Aktuální cena | Řízení rizik | BHS Štěpán Křeček | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Leverage | 1 milion | Upozornění na rizika | Poptávka centrálních bank | Média | Pokles výnosů dluhopisů | Hodnota bitcoinu | Tranše | Začněte obchodovat | Paládium | Technická analýza | USD/oz | Cena ropy WTI | Příliv investic | Devizové rezervy | Short selling | State Street Global Advisors | ZEW | TIM | Marek Brávník | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Ekonom BHS | Příjmy | Fiskální rok | Prodej | Financial | Zlaťáky | Zasedání Fedu | Bloomberg | Guvernér centrální banky | Admiral Markets | XAU/USD | Trh kryptoměn | Zlaté mince | Ceny stříbra | Silný růst | Mexiko | Vyhlídky | Finanční trhy | Hong Kong | Růst poptávky | Obchodní nápady | Korekce | Velikost obchodu | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | US dollar | LBMA | HDP eurozóny | Výkonnost | Index S&P 500 | Instrument | Short | Krize | Institut Ifo | Rostoucí trend | High | CHF | Napětí na Ukrajině | Centrum | Spot | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Mutace viru | Příliv kapitálu | S&P 500 | JDE | Podpora | Prezident Joe Biden | Obchodování s CFD | QE | MT4 | Focus | Cena | Obchodování jedním kliknutím | Německo | Upozornění | Zadlužení | Komodita | Snížení sazeb | Close | BAT | Finanční prostředky | Nové rekordy | Ekonomická data | Situace na trhu | Spekulace na růst | Drahé kovy | Ekonomická data z USA | Medvědi | Rezervy | Zavedení cel | Forexu | Kypr | Měnový stratég | Zlato | Ekonomika | Denní graf | Schodek | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Ekonomické krize | Šéfka Fedu | Práce | Likvidita | Cíle | Kryptoměny | Nákup zlata | Bezpečnost | Likvidní | Banky | Kotace | Šance | Ruská vláda | Zisk na akcii | Wall Street | Světová rada pro zlato | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Zlepšení | Sazby Fedu | ČR | XTB | Communication | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Tržní kapitalizace společnosti | Pozice | Portfolia | Silver | Spotová cena zlata | Štěpán Křeček | Dlouhé pozice | Platební neschopnosti | Kovy | Švýcarský frank | ČNB Aleš Michl | Hedge | Silná poptávka | Market | Technologický sektor | Support | Vývoj ceny zlata | Obchodní deficit | Texas | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Import | Investice do bitcoinu | Relative Strength Index (RSI) | OPEC | Evropští investoři | Ministryně financí | Broker | Trh zlata | Sentiment | NYSE | Investoři | Guvernér Michl | Zlatá horečka | Spotřebitelé | Rostoucí výnosy | Prodejní cena | Vzdělávání | Měnový pár GBP/USD | Polsko | Rezistence | ZEW index | Analytici společnosti | Saxo Bank | Spotřebitelská poptávka | Obchodujte | Nařízení | The Wall Street Journal | Ropy | ABN Amro | MT5 | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Pokles poptávky | Americké ekonomiky | USD | Kamala | Cestování | Síla amerického dolaru | Makroekonomická analýza | PayPal | Ekonomické recese | Investing.com | Warren Buffett | Vyšší úrokové sazby | Supply | Nízké úrokové sazby | Cena ropy | Zpomalení ekonomického růstu | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Čínská centrální banka | CZ | Průraz | Australský dolar | Propad | Bankovnictví | Rakousko | Srí Lanka | Britské libry | Finanční ztráty | Agentura AP | Nemovitosti | Markets | High risk | Refinitiv Eikon | Invest | Aleš Michl | Kanada | Nejistota | Kryptoměna | Investment | Česká republika | Indexy | Americký dolar | Global Advisors | Evropská centrální banka | Německá centrální banka | ECB | Velikost pozice | Růst ceny | Měnová politika | Alokace | Nálada spotřebitelů | Doporučení | Inflační očekávání | Rozpočtové politiky | Výhled na rok 2025 | Krypto | Diverzifikace portfolia | ROCE | Spekulace | Analytické společnosti | Lockdowny | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Redukce | Miliardy | Černé zlato | Síla měn | Spekulanti | Globální finanční trhy | Tržní kapitalizace kryptoměn | Klesající dolar | Akciový trh | Akcií těžařů | Investor | Šperky | Americké vlády | Měnový pár | Prudký pokles cen | Banka | Produkce ropy | Země eurozóny | Obchodování na forexu | Nákupy zlata | CNBC | Výzvy | Další pokles | Jihoafrický rand
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot