Hodnota zlata
ČNB loni nakoupila 20,5 tuny zlata
07.01.2025 Česká národní banka (ČNB) za loňský rok nakoupila 20,5 tuny zlata. Ke konci prosince se jeho objem v rezervách centrální banky zvýšil na 1,645 milionu troyských uncí, což odpovídá 51,2 tuny. Vyplývá to z údajů o struktuře devizových rezerv, které dnes centrální banka zveřejnila. Guvernér ČNB Aleš Michl v neděli na CNN Prima News řekl, že chce do konce svého mandátu v červnu 2028 zvýšit objem zlata v rezervách na sto tun.
Hodnota zlata v majetku České republiky, tedy České národní banky, včera historicky poprvé překonala sumu 100 miliard korun. ČNB má nyní nejvíce zlata v historii jak z hlediska jeho nominální ceny, tak z hlediska jeho kupní síly
30.10.2024 Hodnota zlata v majetku České republiky, tedy České národní banky, včera historicky poprvé překonala sumu 100 miliard korun. ČNB má nyní nejvíce zlata v historii jak z hlediska jeho nominální ceny, tak z hlediska jeho kupní síly.
ČNB ve třetím čtvrtletí nakoupila téměř pět tun zlata
08.10.2024 Česká národní banka (ČNB) ve třetím čtvrtletí nakoupila téměř pět tun zlata. Ke konci září jeho množství v rezervách centrální banky dosáhlo 1,492 milionu troyských uncí, což odpovídá 46,41 tuny. Od začátku roku 2023 narostly zlaté rezervy ČNB na čtyřnásobek. Vyplývá to z údajů o struktuře devizových rezerv, které dnes centrální banka zveřejnila.
České domácnosti vlastní kolem 20 tun zlata. Drahý kov mají nejčastěji doma
10.09.2024 V posledních letech stále více Čechů ukládá své úspory do zlata. Rychle roste obliba nákupů zlata na internetu, v možnostech jeho úschovy jsou Češi spíše rezervovaní. Většina drobných investorů má tak drahý kov stále doma.
Cena zlata je historicky rekordní, poprvé přes 2500 dolarů za unci. Suverénně rekordní je i cena „zlatého pokladu“ České národní banky, navzdory rozprodeji z 90. let
17.08.2024 Zlato je dnes nejdražší v dějinách. Nominálně jeho cena nikdy nebyla vyšší než dnešní maximum, přesahující vůbec poprvé psychologickou hranici 2500 dolarů za troyskou unci.
ČNB ve druhém čtvrtletí nakoupila skoro šest tun zlata
21.07.2024 Česká národní banka (ČNB) ve druhém čtvrtletí nakoupila téměř šest tun zlata. Na konci pololetí dosáhlo jeho množství v rezervách centrální banky 1,334 milionu troyských uncí, což odpovídá 41,49 tuny. Za posledních 12 měsíců se zlaté rezervy ČNB více než zdvojnásobily. Vyplývá to z údajů centrální banky o struktuře devizových rezerv.
Zlato je na rekordu. Co to znamená pro vývoj úroků na hypotékách v Česku?
22.05.2024 Ekonomové u nás i v zahraničí vedou veledůležitou debatu o možné trvalejší změně úrovně přirozené úrokové míry (r*). Zvyšuje se oproti letům před covidem, nebo ne? Pro její zvýšení hovoří třeba i rekordní zadlužování Spojených států, které tam podle některých expertů staví na hlavu zavedenou logiku provádění monetární politiky. Proti by však měla vypovídat nynější rekordní cena zlata. To žádný úrok nenese. Proč by tedy tolik rostlo, pokud by se nečekal obecný pokles úrokových sazeb a normalizace r*? Jak to tedy je?
Měď a zlato jsou dnes historicky rekordně drahé. Proč přesně?
20.05.2024 „Investovat teď mědi je ta nejlepší investice, kterou jsem za třicet let viděl,“ říká matador komoditních trhů Jeff Currie, jejž cituje agentura Bloomberg. Cena mědi je přitom na historickém rekordu. Na rekordu je přitom také další kov, zlato. Co stojí v pozadí mánie po těchto kovech?
Česko nakupuje nejvíce zlata na světě, společně se zeměmi typu Číny, které chtějí omezit svoji závislost na dolaru. Hodnota zlata v majetku ČNB je proto rekordní, šestinásobně převyšuje průměr let 1993 až 2024
19.05.2024 Česká republika se letos v prvním čtvrtletí připojila k zemím, které se snaží omezit svoji závislost na americkém dolaru. Činí tak v souvislosti s válkou na Ukrajině a obavou, že by Spojené státy mohly eventuálně přistoupit ke zmražení jejich devizových rezerv podobně, jako je zmrazily Rusku.
Zlato – bublina nebo býčí trend?
12.04.2024 Zlato za poslední 2 měsíce posílilo o více než 20 % a svým vývojem se odtrhlo od základních korelací založených na fundamentu. Připsalo si totiž výrazné zisky i v prostředí sílícího amerického dolaru a rostoucích výnosů dluhopisů, které standardně (i logicky) kvůli primární denominaci v USD a nulovému výnosu plynoucí z držby zlata působí na jeho hodnotu negativně.
Cena zlata stále stoupá. Zásadní vliv na růst má Čína i státní dluh USA
03.04.2024 Mimořádně silná poptávka po zlatě čínské centrální banky i soukromého sektoru v posledních dvou letech zvyšuje cenu zlata. Ta trhá rekordy a dávno překročila magickou hranici dvou tisíc dolarů za unci. Podle odborníků je to teprve začátek.
INVESTIČNÍ GLOSA: Za rekordem zlata stojí i Česko. Centrální banka ho kupuje po tunách
11.03.2024 Investoři do zlata se konečně dočkali – drahý kov je po letech znovu na all-time high. Růstu zlata, který je tradičně silný v časech nestability a nejistoty, přitom paradoxně pomáhají samotné státy. Centrální banky totiž zlato skupují po tunách. A premiantem je i Česko.
Bude rok 2024 rokem drahých kovů?
19.02.2024 Rok 2023 byl pro drahé kovy náročný. Ačkoli zlato zaznamenalo 13% nárůst hodnoty, stříbro stagnovalo, platina klesala a palladium ztratilo až polovinu své hodnoty.* Tato spíše pesimistická nálada se může v roce 2024 změnit. Hlavními faktory, které by měly působit ve prospěch růstu, jsou politika centrálních bank, která naznačuje postupné uvolňování, a poptávka investorů po investičních produktech, které sledují vývoj tržních cen těchto komodit.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
09.01.2024 1) Česká národní banka v loňském roce téměř ztrojnásobila objem zlata, které drží ve svých rezervách. Ke konci loňského roku dosahovaly 986.000 troyských uncí, což odpovídá 30,67 tuny. Hodnota zlata v rezervách byla 45,7 miliardy korun. Vyplývá to z údajů o struktuře devizových rezerv, které dnes centrální banka zveřejnila.
ČNB loni téměř ztrojnásobila objem zlata v rezervách na 30,67 tuny
09.01.2024 Česká národní banka v loňském roce téměř ztrojnásobila objem zlata, které drží ve svých rezervách. Ke konci loňského roku dosahovaly 986.000 troyských uncí, což odpovídá 30,67 tuny. Hodnota zlata v rezervách byla 45,7 miliardy korun. Vyplývá to z údajů o struktuře devizových rezerv, které dnes centrální banka zveřejnila.
Zájem o roční spoření do zlata roste o desítky procent
13.11.2023 Stále větší počet lidí v Česku kvůli ochraně úspor před inflací volí uložení peněz do fyzického zlata. Nákup zlata je totiž stále považován za jednu z nejbezpečnějších cest, jak uchránit svoje finance před znehodnocením. Ne každý si však může dovolit koupit zlato jednorázově nebo do něj dlouhodobě spořit. Pro mnohé je řešením roční spoření do zlata, které nákup rozloží do 12měsíčních plateb.
Zlato na svém čtyřtýdenním maximu
18.10.2023 Zlato, které je často považováno za bezpečný investiční přístav, dnes dosáhlo svého čtyřtýdenního maxima. V uplynulém týdnu se také oddělilo od svého tradičního konkurenta - výnosů amerických státních dluhopisů. Tato dvě aktiva mají většinou negativní korelaci, protože vyšší výnosy často odrazují investory od zlata, které neposkytuje žádný výnos, a směřují k americkým státním dluhopisům. Toto kvazi-bezrizikové aktivum v současné době nabízí výnos nad 4,8 % p.a.
Hodnota zlata v portfoliu ČNB od začátku roku vzrostla o 65 procent
07.07.2023 Hodnota zlata v portfoliu České národní banky (ČNB) se od začátku roku zvýšila o 65 procent na 26,049 miliardy korun. Vyplývá to z bilance centrální banky k 30. červnu, kterou dnes banka zveřejnila na svých internetových stránkách. Guvernér ČNB Aleš Michl už v minulosti oznámil záměr nakoupit do rezerv více zlata. ČNB detaily ohledně správy devizových rezerv nekomentuje.
Předpověď ceny BTC: maximum 45 000 dolarů podle JPMorgan
02.06.2023 V tomto období nejistoty na finančních trzích přicházejí velmi různé nápady, včetně potenciální předpovědi ceny Bitcoinu.
Zlato reaguje na dluh USA
30.05.2023 Zlato minulý týden propadlo na nejnižší úroveň za dva měsíce. Dnes tato úroveň byla pokořena v brzkých hodinách a cena se nachází na ceně 1 935 USD. V pondělí však cena zlata vykazovala známky oživení. Pokud bude brzy učiněno oficiální oznámení týkající se dohody o zvýšení limitu veřejného dluhu USA, může hodnota zlata rychle vzrůst kvůli očekávanému poklesu USD. Navzdory současnému tržnímu stresu a averzi k riziku se zlatu nepodařilo fungovat jako ochranné aktivum, protože pozornost zůstává na USA, jejich rozpočtu a měně.
Země po celém světě dál skupují zlato
23.05.2023 Podle Polské národní banky vzrostly zlaté rezervy této země minulý měsíc na 7,828 milionů trojských uncí (243,5 metrických tun). V dubnu centrální banka nakoupila 14,8 tun zlata, což představuje největší nárůst od června 2019, kdy polské rezervy vzrostly o 94,9 tun.
Zlato v důsledku krize překonalo hranici 2000 dolarů. Srazit ho může rozhodnutí FEDu i odkup Credit Suisse
21.03.2023 V pondělí se cena zlata přehoupla přes magických 2 000 dolarů za unci. Stojí za tím hrozba finanční krize vyvolaná krachem tří amerických bank včetně Sillicon Valley s kapitalizací přes 200 miliard dolarů i nejistá situace druhé největší švýcarské banky Credit Suisse. Tváří v tvář hrozící krizi a nejistotě se investoři po celém světě začali uchylovat právě k bezpečné investici v podobě zlata. Jeho hodnota by nicméně mohla v dohledné době zase klesnout – roli v tom může hrát jak avizovaný odkup Credit Suisse konkurenční společností UBS, tak skutečnost, že bude americká centrální banka pokračovat v navyšování úrokových sazeb.
Cena zlata je 10 procent pod inflací. Jak zjistit jeho reálnou hodnotu?
02.03.2023 Zájem střadatelů investovat do drahých kovů se za poslední dva roky ztrojnásobil. Do zlata investuje až 10 procent populace. I do budoucna považují ekonomové zlato za jedno z nejbezpečnějších úložišť peněz.
Spotové ceny zlata na vzestupu: Co byste měli vědět
12.01.2023 Kolikrát jste už četli nebo slyšeli, že zlato je bezpečným přístavem pro investory a obchodníky? Pravděpodobně mnohokrát. Zdá se, že vysoké hodnoty inflace zaznamenané ve většině velkých ekonomik zvýšily spotové ceny zlata, protože se zvýšila poptávka.
Vietnam – vyšší úroda kávy a zlato
20.10.2022 Vietnam chystá v letošní sezóně větší úrodu, což zvýší celosvětovou nabídku a zvýší tlak na ceny, které za poslední dva měsíce klesly o více než 10 %.
Reálná hodnota zlata se pohybuje okolo 1800 USD
04.07.2022 Týdenní průzkum zlata ukazuje, že nálada mezi analytiky z Wall Street a investory z "Main Street" je relativně neutrální.
Stabilita zlata je neotřesitelná
12.04.2022 Sentiment na trhu se zlatem zůstává v prostředí rostoucích výnosů dluhopisů výrazně býčí, protože Federální rezervní systém hodlá až do konce roku 2022 agresivně zpřísňovat svou měnovou politiku.
Americké akciové trhy vykazují silný pokles
24.03.2022 Ve středečním obchodování americké indexy hodně klesly. Účastníci trhu diskutovali o rostoucích cenách energií a také o vyhlídce silnější inflace v USA. Na čele seznamu poklesů byly cenné papíry z finančních, zdravotnických a spotřebitelských služeb.
Cena zlata v roce 2022: Jak investovat do zlata?
22.02.2022 Cena zlata v roce 2021 dle mnohých nenaplnila očekávání. Současná nejistota na trzích a rostoucí geopolitické napětí by však mohly k tomuto drahému kovu přilákat investory nazpět. Jaká je tedy prognóza ceny zlata v roce 2022?
Anthony Scaramucci očekává, že bitcoin bude mít hodnotu půl milionu dolarů
31.01.2022 Bitcoin se propadl o více než 50 % z maxima dosaženého v listopadu 2021, ale dlouhodobí investoři by se neměli obávat o schopnost této kryptoměny dosáhnout svého maximálního potenciálu.
Česko loni rozšířilo svůj „zlatý poklad“, uložený v sejfech České národní banky, o více než tunu zlata. Češi přesto mají doma stále dvakrát více zlata než centrální banka, na Chorvaty ale ani tak nemají
26.01.2022 Česká národní banka loni přikupovala zlato. Své devizové rezervy ve zlatě rozšířila celkem o 35 tisíc troyských uncí zlata, což odpovídá 1,01 tuny drahého kovu. Na počátku loňského roku disponovala 305 tisíci troyských uncí drahého kovu, koncem roku to bylo už 340 tisíc uncí, neboli zhruba 10,6 tuny. ČNB tak ke konci loňska držela nejvíce zlata od ledna 2015.
Česko loni rozšířilo svůj „zlatý poklad“ o více než tunu zlata. ČNB v posledním půldruhém roce navýšila své zlaté rezervy nejvíce od 90. let, cena zlata však klesá
16.01.2022 Česká národní banka loni přikupovala zlato. Své devizové rezervy ve zlatě rozšířila celkem o 35 tisíc troyských uncí zlata, což odpovídá 1,01 tuny drahého kovu. Na počátku loňského roku disponovala 305 tisíci troyských uncí drahého kovu, koncem roku to bylo už 340 tisíc uncí, neboli zhruba 10,6 tuny. ČNB tak ke konci loňska držela nejvíce zlata od ledna 2015.
Vyhlídky zlata na Q1 2022
14.12.2021 Zlato, stříbro a platina byly v roce 2021 zklamáním. Na konci loňského roku se předpokládalo, že tyto drahé kovy budou vykazovat pokračující růst, ale tyto prognózy se nikdy nenaplnily. V důsledku toho zlato ztratilo 5,5 %, stříbro kleslo o 15 % a platina se do konce letošního roku propadla o 12 %. V tomto článku se podíváme na vyhlídky trhu drahých kovů pro první čtvrtletí roku 2022 a nastíníme nejpravděpodobnější směry trendů.
Napětí na komoditních trzích roste, neveselá a drahá zima se blíží
25.10.2021 Tento rok byl zatím pro komodity velice příznivý a my očekáváme jejich další vzestup, a to nejen ve 4. čtvrtletí. Za výrazným růstem cen, který jsme letos zaznamenali u mnoha klíčových komodit, stojí prudký nárůst spotřebitelských výdajů po COVIDem způsobeném omezení ekonomiky – největší, co si kdo pamatuje. V Evropě, v Číně i v USA se začínají utlumovat vládní výdaje a státní dávky, a tak se postupně ochlazují i trhy. Problémy na straně nabídky však podle našeho názoru dál poženou ceny vzhůru, a to navzdory pomalejší růstové trajektorii.
Bitcoin meziročně vzrostl o 90%
12.10.2021 Investice do BTC od ledna předčily zlato, stříbro, Nasdaq a Apple, Facebook, Teslu, indexy na Wall Street S&P 500 a další. Aktuálně se cena BTC pohybuje okolo 55 000 USD, tzn.od ledna je to přibližně o 90% více. To je samo o sobě velmi působivé, působivější však je výkonnost BTC v porovnání s jinými aktivy.
Vývoj ceny zlata v roce 2021– dočkáme se rekordního růstu?
13.01.2021 Rok 2020 byl pro vývoj ceny zlata více než příznivý. Cenný kov dosáhl za poslední rok svého historického maxima a opět nám ukázal, jak jeho cena dokáže působivě růst. Kurz zlata jistě ovlivnila i pandemie koronaviru a celková nejistota na finančních trzích v minulém roce. Ke zlatu se investoři obrací zejména v dobách nejistoty.
Zlato se propadlo pod 1850 USD - Co teď?
25.11.2020 Zlato nadále nedosahuje dobrých výsledků a známky zesilují, že nejspíš ještě nejsme hotovi, co se týče negativního vývoje. Krátkodobý zlom pod 1 850 USD technicky ukazuje na další slabost vpřed.
Zlato se propadlo po oznámení ohledně vakcín - 2 000 USD mimo stůl?
11.11.2020 Na jedné straně jsme měli zpočátku pravdu o našem nejnovějším očekávání o zlatu. V našem posledním technickém díle pro zlato minulý týden jsme psali, že skutečným vítězem amerických prezidentských voleb nebude člen demokratické ani republikánské strany, ale žlutý kov: zlato. Příliv se však dramaticky změnil v pondělí poté, co společnost Pfizer / BioNTech oznámila, že je na cestě k vakcíně Covid-19, o které se říká, že je účinná při prevenci viru ve více než 90% případů.
Udrží si kupující zlata úroveň 1900 USD?
07.10.2020 Zlato zaznamenalo solidní začátek týdne a opět dosáhlo úrovně 1 900 USD. Jedním z důvodů může být zpráva z trhu práce minulý pátek. Ta ukázala, že americká ekonomika vytvořila v září 661 tis. pracovních míst a míra nezaměstnanosti klesla na 7,9%.
Býci na zlatě jsou opět připraveni získat úroveň 2 000 USD
23.09.2020 Poté, co akcie zaznamenaly velmi drsný začátek týdne, zlato dosáhlo určitého prodejní tlak a jeho cena klesla na 1 900 USD. Předkládáme, že drahé kovy, zejména zlato, budou z dlouhodobého hlediska opět atraktivnější.
Obchodníci se zlatem se zaměřují na dnešní zasedání FEDU.
16.09.2020 Předseda FEDu Powell na projevu v Jackson Hole 27. srpna, uvedl „průměrné inflační cílení", což znamená, že FED umožní, aby inflace po určitou dobu běžela nad cílovou sazbou 2%. Obchodníci se zlatem dnes budou pečlivě sledovat rozhodnutí o sazbě FEDu, jestli se naskytne nějaka příležitost v případě změny.
Pozornost obchodníků se zlatem směruje na dnešní zasedání FEDu
16.09.2020 Po projevu Powella v Jackson Hole 27. srpna, kde uvedl „cílení průměrné inflace" (což znamená, že FED umožní inflaci, aby po určitou dobu přesáhla cílovou sazbou 2%), budou obchodníci se zlatem dnes sledovat rozhodnutí o sazbě.
Přes "zklamání" z Powellova projevu se zlato drží nad 1 900 USD
02.09.2020 Price action zlata byla v posledních dvou týdnech opravdu vzrušující, i když technicky stále obchodujeme v neutrálním oblasti mezi 1 865 a 2 075 USD. Poté, co se několik členů FEDu obávalo kontroly amerických dluhopisů, což mohlo vést k nadměrnému růstu rozvahy, o týden později byli kupující opět zklamáni, tentokrát z projevu předsedy FEDu Powella v Jackson Hole.
Zlato opět pod úrovní 2 000 USD - celkově zůstává býčí
26.08.2020 Minulý týden býci ztratili kontrolu nad cenou a zlato opět kleslo pod 2 000 USD. Hlavní hnací silou bylo zasedání FEDu. Někteří členové FOMC vyjádřili své obavy ohledně amerických výnosů, protože by to mohlo vést k nadměrnému růstu rozvahy. Jak je uvedeno v naší předchozí technické analýze pro zlato:
Zlato dosáhlo úrovně 2 000 dolarů - další zisky ve výhledu
12.08.2020 Minulý týden zlato posilovalo a poprvé uzavřelo nad úrovní 2 000 dolarů. Mimo úterní výprodej, který činil 5%, neboli ztrátu 100 USD za unci, což je největší denní pokles na zlatě od roku 2013, však nevidíme žádný důvod, proč by drahý kov nemohl pokračovat v dosavadním uptrendu.
Zlato míří k historickému maximu 2000 USD!
29.07.2020 Zlato začátkem obchodního týden znamenalo nové historické maximum a vytvořilo si tak cestu na 2 000 USD poté, co Futures na zlatě dosáhly stejně jako samotné zlato, nových historických maxim.
Investice do zlata – nejlepší akcie těžařů zlata v roce 2020
24.07.2020 Akcie těžařů zlata jsou mezi investory velmi oblíbené. Zlatý trend dlouhodobě nedosahoval dobrých výsledků, ale od roku 2019 se situace změnila a býci přebrali kontrolu. Akcie těžařů zlata mohou nesmírně profitovat z nové zlaté rally. V následujícím článku se podíváme na vše, co potřebujete jako investor vědět o zlatě a představíme vám nejzajímavější zlaté akcie pro rok 2020.
Kupující tlačí cenu zlata - All Time Highs v centru pozornosti
22.07.2020 Přestože volatilita zlata zůstala v průběhu posledních týdnů utlumená, dosáhl drahý kov nového roční maxima a celkový obraz tak zůstal velmi pozitivní.
Zlato prorazilo nad 1800 USD - spustí klesající americké výnosy další býčí rally?
15.07.2020 Zlato nedokázalo získat další býčí momentum poté, co cena prorazila na nová roční maxima a poprvé uzavřela nad 1800 USD od roku 2011.
Zlatý index: Český zlatý poklad se v květnu neztenčil. A do budoucna zřejmě poroste
09.07.2020 Tzv. Zlatý index, který vyjadřuje poměr mezi aktuálním množstvím zlata v devizových rezervách České národní banky (ČNB) a 70 tunami, které mělo Česko ke dni svého vzniku, zůstal v květnu na hodnotě 11,2 %, tedy zhruba na devítině počátečního stavu. Centrální banka měla ke konci května zahrnuto v devizových rezervách 252 tisíc troyských uncí zlata, tedy 7,8 tuny. Vyplývá to z údajů zveřejněných ČNB a z výpočtů analytiků akciové společnosti Zlato, která patří k předním tuzemským prodejcům „žlutého kovu“.
Býci na zlatě se zaměřují na úroveň 1800 USD - prorazí?
08.07.2020 Když se podíváme na price action zlata, nemusí být jasné, proč hlubší pohled stojí za náš čas. Očekáváme a to již z několika důvodů, že dojde k ostrému pohybu.
Zlato poháněno výše výsledky ISM výrobního sektoru USA - dosáhne 1 800 USD?
01.07.2020 Býkům na zlatě se sice nepodařilo získat další momentum a prorazit tak nad oblast 1800 USD z roku 2012, která je současně nejvyšší úrovni žlutého kovu, ale i přes to zůstává trh se zlatem jednoznačně v uptrendu.
Jistota v nejisté době
23.06.2020 "Zlato je fenomén, který výrazně ovlivňuje lidstvo již zhruba 4000 let. Za tu dobu se nikdy nestalo bezcenným, proto je považováno za dobrého udržitele hodnoty. Navíc v letošním roce zlato patří mezi nejvýnosnější aktiva, když se jeho dolarová hodnota od začátku roku zvýšila o více než 16 procent. To je v době, kdy se hodnota amerického akciového indexu S&P 500 snížila o více než 2 procenta velmi dobrý výsledek," říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
ADP očekává - 20 milionů ve středu - dosáhne zlato nové roční maxima?
06.05.2020 V roce 2015 se hodnota zlata snížila o 10.4%, v roce 2016 se zvýšila o 8.1%, v roce 2017 se zvýšila o 13.1%, v roce 2018 se snížila o 1.6%, v roce 2019 se zvýšila o 18.9%, což znamená, že po pěti letech hodnota zvýšila o 6.4%.
Zlato dosáhlo ročních maxim, avšak v současné době čelí korekci
22.04.2020 Zlato dosáhlo ročních maxim z roku 2012 nad 1 700 USD. Aktuálně se na trhu vytváří korekce, avšak celkový obraz na drahém kovu zůstává býčí.
Trh očekává slabé data maloobchodního prodeje - získá zlato další býčí dynamiku?
15.04.2020 Obraz ve zlatě se za poslední týden nezměnil a přestože situaci stále považujeme za napjatou, pondělní tlak nad 1700 USD byl jasně býčím signálem. Dnes se účastníci trhu zaměří na výsledek maloobchodního prodeje ve 14:30. Slabý výsledek může vést k dalšímu nákupnímu tlaku na zlatě.
Zlatu dominují býci, avšak krátkodobý pád zůstává ve hře
08.04.2020 Technický obraz na zlatě zůstává napjatý. V předchozím měsíci jsme mohli být svědky prudkého pádu k 1 440/450 USD a následného pohybu zpět nad 1600 USD v reakci na masivní peněžní stimuly FEDu 23. března.
Spustí dnešní ADP report o nezaměstnanosti další likvidační vlnu na zlatě?
01.04.2020 Dnes budou všichni obchodníci bedlivě sledovat data ADP Národního reportu o zaměstnanosti z USA ve 14:15. Ve skutečnosti trh očekává slabý výsledek kolem -150 000, což není tak hrozné jako rekord zaznamenaný při velké finanční krizi v roce 2008, který činil -835 000.
Zlato se drží nad 1 440/450 USD, avšak riziko pádu nadále přetrvává
25.03.2020 Situace na zlatě je i nadále velmi napjatá, avšak trh se drží nad oblast 1 440/450 USD, což je z technického hlediska vnímáno jakožto pozitivní signál.
Zlato ztrácí na hodnotě spolu s dolarem a akciemi - co bude dál?
18.03.2020 V roce 2015 se hodnota zlata snížila o 10.4%, v roce 2016 se zvýšila o 8.1%, v roce 2017 se zvýšila o 13.1%, v roce 2018 se snížila o 1.6%, v roce 2019 se zvýšila o 18.9%, což znamená, že po pěti letech hodnota zvýšila o 6.4%.
Americké výnosy se hroutí - proražení 1700 USD na zlatě je pouze otázka času
11.03.2020 Globální finanční trhy zasáhla další vlna rizika začátkem týdne. Ceny ropy se zhroutily, když Rusko odmítlo návrh Saúdské Arábie na snížení produkce na zasedání OPEC minulý týden.
Zlato se obchoduje na nejvyšších úrovních od roku 2013 - co bude dál?
26.02.2020 Vzhledem k současnému ekonomickému vývoji v USA, poklesu 30letých amerických výnosů na rekordní minima, nejnižší úrovni IHS Markit Flash Comosite PMI od roku 2013, poklesu 10letých amerických výnosů pod 1.50% a přetrvávajícím obavám z korona viru, se zlato obchoduje na nejvyšších úrovních od roku 2013.
Spustí dnešní FOMC Minutes býčí rally na zlatě?
19.02.2020 Středa je velmi zajímavý den pro obchodníky se zlatem. Dnes nás čeká projev několika členů FEDu (FOMC Minutes), který navazuje na předešlé rozhodnutí o sazbě 30. ledna.
Zlato ignoruje solidní údaje NFP - Dosáhnou býci 1 600 USD?
12.02.2020 Výhled na zlato se v pátek velmi pozitivně změnil v reakci na solidní údaje Non-Farm Payrolls (Změna zaměstnanosti v nezemědělských sektorech). NFP se v lednu zvýšilo o 225 000 poté, i přes očekávání trhu, které činilo 160 000.
Coronavirus a klesající americké výnosy - pozitivní nálada na trhu se zlatem
05.02.2020 Zlato ukázalo v posledním obchodním týdnu jasnou vzestupnou tendenci a současně se pohybuje v oblasti kolem 1 555 USD, což je přibližné maximum roku 2019. Hnací silou jsou nejnovější zprávy a vývoj týkající se Coronavirusu. Americké výnosy začaly ztrácet na hodnotě, což vedlo k vyšším cenám zlata.
Coronavirus zvyšuje riziko na trzích - dosáhne zlato hodnoty 1 600 USD?
29.01.2020 Zlato zaznamenalo rostoucí poptávku v oblasti kolem 1 555 USD, blížící se maximům předchozího roku. Hlavním spouštěčem byly nejnovější zprávy a vývoj nového viru v Číně (Coronavirus), který má v současnosti dopad na finanční trhy a vytváří tak riziko pro účastníky trhu.
Zlato zůstává silné. Dosáhne potenciálního cíle 1600 USD?
22.01.2020 Během posledních několika dnů se zlato stabilizovalo kolem ročních maxim 1 550 USD. Šance, že drahý kov bude v nadcházejících dnech, či týdnech pokračovat v býčím trendu je poměrně velká a to i navzdory americké inflaci, která v prosinci 2019 meziročně dosáhla 2.3% (nejvyšší úroveň od října 2018), a nejnovější počty soukromě vlastněných nových domů jsou aktuálně na nejvyšší úrovni od prosince 2006. Negativní výsledek dnešního prodeje stávající domů, by mohl vytlačit cenu zlata až na 1600 USD.
Konsolidace na zlatě s cílem dosáhnou 1 650/700 USD
15.01.2020 Zlato zpočátku roku profitovalo z rizikového režimu (válka USA - Írán), avšak krátkodobý tlak nad 1600 USD se stabilizoval poté, co nedošlo k dalšímu konfliktu. Americký prezident D. Trump uklidnil situaci minulou středu na jeho tiskové konferenci.
Zlato těží z pozitivních fundamentů. Dosáhne nových ročních maxim?
18.12.2019 Po vyhlášení „dohody" mezi USA a Čínou byly trhy nadále rizikové až do uzavření týdenní svíce, avšak zlato se stále prezentovalo jako stabilní a solidní - hlubší pohled ukazuje, proč to není tak velké překvapení.
Zvýší dnešní rozhodnutí FEDu o úrokové sazbě hodnotu zlata?
11.12.2019 Minulý týden americký prezident Donald Trump oznámil plán na obnovení tarifů na ocel a hliník dodávaný z Brazílie a Argentiny. Kromě navrhovaných tarifů udělil „až 100%" na určité francouzské zboží (v hodnotě asi 2,4 miliardy USD) jako odvetu za clo na francouzských digitálních službách.
Zvýší výsledek sektoru služeb ISM cenu zlata?
04.12.2019 Předchozí výsledek ze sektoru služeb ISM v USA, který dosáhl 54,7 bodů (při tržním očekávání 53,5) za říjen 2019 z téměř tříletého minima 52,6 v září, přispěl ke zvýšení 10letých amerických výnosů na začátku měsíce listopadu a poklesu zlata pod 1 500 USD.
Býci nadále čekají na svou šanci a tlačí cenu zlata zpět nad 1 500 USD
27.11.2019 Během několika posledních dní se technický obraz na zlatě významně nezměnil: vzhledem k poklesu pod 1500 USD, zejména díky prudkému nárůstu 10letých amerických výnosů na začátku listopadu, by se zbytek týdne se svátky Díkůvzdání a Černý pátek měl vyvíjet s celkově nízkou volatilitou.
Podaří se býkům překonat úroveň 1 520 USD? Nové potenciální příležitosti na zlatu...
13.11.2019 Dnes může volatilita zlata najít další spouštěč při zveřejnění míry inflace v USA a projevu předsedy FEDu Jay Powella (FED Chair Powell Testimony). Poté, co 30. října FED dle očekávání snížil sazby o 25 bazických bodů, ale nepřinesl žádné další významné impulsy ani náznaky ohledně budoucích kroků měnové politiky, někteří účastníci trhu v „závislosti na údajích" ve výkazu FED spekulovali, že FED v příštích měsících nepřejde na holubičí ani volnější měnovou politiku.
Analýza Zlato: Pomôže FED holubičím správaním zlatu ešte koncom roka rásť?
30.10.2019 Dnes budú všetci sledovať ako rozhodne FED ohľadom úrokových sadzieb. Keďže zníženie sadzieb o 25 bázických bodov je takmer úplne započítané v trhu (FED Watch Tool je to vyše 90%), takže dôležité bude počuť náznaky ako bude FED postupovať ďalej so znižovaním sadzieb v Decembri a tiež v otázke QE, ktorá sa však ako QE neoznačuje.
Analýza Zlato: Dnes nás čaká FED Minutes - čo na to zlato?
09.10.2019 Keďže sú dnes septembrové FOMC Minutes, pozrieme sa bližšie na zlato. Po tom ako zlato začiatkom minulého týždňa kleslo pod 1480 USD, uzavrelo obchodný týždeň znova nad 1500 USD a hore ho ťahal napríklad slabý ISM Manufacturing index a ISM Non-Manufacturing index, ktoré upozorňujú na možný príchod recesie, nepomohlo ani piatkové zmiešané Non-Farm Payrolls.
Analýza Zlato: Bude ADP rovnakým sklamaním ako ISM a vytlačí zlato znova nad 1500?
02.10.2019 Dnes sa zameriame na zlato a na potenciálny cenový pohyb po zverejnení ADP Employment Change. Po tom ako začiatkom týždňa tento drahý kov klesol pod 1480, dôležitý krátkodobý support, sme boli svedkami opätovného rastu, ktorý spôsobil pokles ISM Manufacturing indexu na 17.8%, čím bol tento september najslabší mesiac od júna 2009, ISM Employment index klesol tiež na 46.3 bodu.
Zlato – jakou cenu má nevědomost?
27.09.2019 Zlato. Pro někoho obyčejný kov zařazený do tabulky chemických prvků pod zkratkou Au, pro někoho, s promývací pánví v ruce na břehu řeky něco, pro co žije, pro někoho jiného oslovení jeho drahé polovičky, když dostal chuť na pivo a do kuchyně zavolá: „..zlato, přines mi prosím jedno pivo z ledničky“. Pro někoho je to jistota dobře uložených peněz a pro někoho prostředek, jak peníze vydělat.
Analýza Zlato: Výhoda je stále na strane býkov
25.09.2019 Na dennom grafe zlata majú navrch stále býci. Po tom ako tento drahý kov ukončil minulotýždňové obchodovanie pod 1500 USD by sa zlato mohlo stabilizovať v oblasti nad 1480 USD. Jeden z hlavných dôvodov, ktorý by mohol posunúť zlato znova nad 1500 sú správy o tom, že čínska delegáciu zrušila plánovanú návštevu v Montane. Predstavitelia Číny sa vrátili domov skôr, čo znova rozbehlo špekulácie o tom, či sa podarí podpísať obchodnú dohodu medzi USA a Čínou.
Analýza Zlato: Po zasadnutí FEDu býci vyčkávajú, korekcia na 1440/50 môže odštartovať ďalšiu vlnu rastu
20.09.2019 Keďže zlato po stredajšom zasadnutí FEDu nevyužilo naplno býčie momentum, tak sa stabilizovalo pod úrovňou 1500 USD ale strednodobý výhľad je stále rastový. Koncom tohto týždňa toho v ekonomickom kalendári veľa nenájdeme, tak sa pozrieme znova na rozhodnutie FEDu a ako to môže v najbližších dňoch ovplyvniť obchodovanie na zlate.
Analýza Zlato: Ukážu nám dnešné maloobchodné tržby v USA, kam sa posunie zlato po zasadnutí FEDu?
13.09.2019 Posledné dni ako je stále jasnejšie, že USA a Čína sa vracajú naspäť k rokovaniam, začal rásť výnos na 10-ročných amerických dlhopisoch a odrazil sa od minima okolo 1,5%, zlato naopak skorigovalo naspáť pod 1500 USD.
Analýza Zlato: Obchodná vojna eskaluje, rastú obavy z recesie - výhľad na zlate ostáva rastový
28.08.2019 Keďže dnes toho veľa v ekonomickom kalendári nenájdeme, tak pri zlate sa zameriame viac na politiku, hlavne vzťahy medzi USA a Čínou.
Zlato si bere zpět titul krále mezi drahými kovy
12.08.2019 Výprodeje, které odstartovaly na kapitálových trzích poté, co americký prezident Donald Trump oznámil uvalení desetiprocentních cel na další čínské zboží, měly příznivý dopad na cenu zlata. Investoři totiž v období eskalace obchodní války mezi USA a Čínou přesměrovali svoje finanční prostředky - a to z akciových trhů právě do bezpečného přístavu v podobě zlata. Tím zlatu vrátili titul lídra mezi drahými kovy, který mu ještě koncem roku 2018 vzalo paládium.
Analýza Zlato: Očakávané zníženie úrokových sadzieb FEDu je už zarátané v trhu. Bude zlato klesať?
31.07.2019 Po komentári prezidenta NY FEDu Williamsa zlato chvíľu rástlo na nové rožné maximá, čo spôsobili najmä očakávania trhu, že sadzby klesnú o 50 bázických bodov. Momentálne sa odhady stabilizovali a trh očakáva zníženie sadzieb o 25 bázických bodov.
Analýza Zlato: Po dosiahnutí 6-ročného maxima nastala konsolidácia - nakopne dnešné PMI znova býkov?
01.07.2019 V našich technických analýzach za nedávne dni a týždne sme na zlate videli značný rastový potenciál, hlavne po prelomení odporu okolo 1360-1365 USD, po zasadnutí FEDu 19. júna a neboli sme sklamaní.
Kromě zlata roste i Palladium. Po propadu chytilo druhý dech
28.06.2019 Palladium překonalo po 16 letech cenu zlata – a to ještě na konci roku 2018. Prvenství mezi drahými kovy si drží nadále i poté, co v březnu jeho hodnota výrazně klesla. Vzdát se postu lídra mezi drahými kovy samozřejmě nechce ani během růstové „rally“, kterou vede v posledních týdnech se svým zlatým protivníkem.
Analýza Zlato: krátkodobo naďalej rastie a strednodobo môže ešte viac
26.06.2019 Po prerazení kľúčovej rezistencie okolo 1360 - 1365 USD začalo zlato parabolicky rásť na najvyššiu úroveň od roku 2013.
Zlato se po šesti letech dostalo přes 1 400 dolarů za unci
21.06.2019 Cena zlata stoupá díky příznivým vyhlídkám na snížení úrokových sazeb v USA. Světová rada pro zlato uvedla, že za první 3 měsíce roku 2019 jde o nejsilnější nárůst poptávky trhů se zlatem od roku 2011.
Nejlukrativnější akcie těžařů zlata v roce 2019
01.02.2019 V roce 2018 dosáhly hodnoty akcií na amerických burzách svých historických vrcholů. Rostoucí ceny akcií šly ruku v ruce s klesající cenou zlata. Koneckonců zlato je celou řadou investorů vnímáno jako silný konzervativní instrument vhodný pro hedging v době nejistoty.
Tipy na akcie těžařů zlata pro rok 2019
01.02.2019 V roce 2018 dosáhly hodnoty akcií na amerických burzách svých historických vrcholů. Rostoucí ceny akcií šly ruku v ruce s klesající cenou zlata. Koneckonců zlato je celou řadou investorů vnímáno jako silný konzervativní instrument vhodný pro hedging v době nejistoty.
Líbí se vám komodity? Naučte se do nich investovat
29.01.2018 Rok 2018 naznačuje, že se kryptoměnová horečka uklidňuje a trh hledá svou novou rovnováhu. Zájem drobných investorů se pravděpodobně přesune zčásti jinam a nepochybně také ke komoditám
Centrální banky mají v trezorech pětinu zlata, které kdy bylo vytěženo. Česko jde proti proudu, zlata se zbavuje
14.12.2017 Centrální banky stále zůstávají největšími držiteli zlata na světě. Celkem mají ve svých trezorech pětinu veškerého zlata, které kdy bylo vytěženo – 33 604,1 tuny. Podle globálního ekonomického výhledu České národní banky (ČNB) z roku 2015 měly centrální banky před třemi lety o 2704 tun zlata méně než dnes. Jen od ledna do prosince navýšily centrální banky celého světa své devizové rezervy ve zlatě o 355,6 tuny.
Zlato – Odraz ode dna
14.12.2017 Zlato až do počátku tohoto týdne klesalo. Dostalo se až na půlroční dno ve výši 1 241 USD za trojskou unci. Ovšem od s...
Češi už mají doma víc zlata, než národní banka v trezorech
13.11.2017 Který národ vede v nákupech investičního zlata? Němci, kteří v přepočtu na osobu vládnou světovému žebříčku. Podle nejnovějšího přehledu marketingové organizace World Gold Council (WGC), která sdružuje nejvýznamnější těžaře zlata, na jednoho Němce včetně kojenců připadl vloni nákup přes 1,4 gramu zlata.
ČNB měla loni většinu aktiv v devizových rezervách
30.04.2017 Česká národní banka měla ke konci loňského roku většinu aktiv, tedy majetku, v devizových rezervách. Ty loni meziročně stouply o 37 procent na 81,3 miliardy eur (zhruba 2,198 bilionu korun). Důvodem byly především intervence, v rámci kterých ČNB loni nakoupila eura za zhruba 455 miliard korun. Vyplývá to z výroční zprávy, kterou ČNB zveřejnila.
Zlata se ještě nevzdávejte
17.01.2017 Podle některých nedávných statistik cena průmyslových kovů a akce komodit v poslední době klesají. A co je nejdůležitější je zlato, které zaznamenalo největší pokles od roku 2000. Momentálně se lidé od zlata odvracejí a investování do zlata je považováno za bláznovství. Nicméně jsou zde i lidé, kteří si navzdory značnému poklesu cen myslí, že investování do zlata je ten správný krok, protože je předpoklad, že hodnota zlata opět začne stoupat.
Další uvolňování od ECB?
05.09.2016 V průběhu předchozího týdne došlo k reportování několika důležitých informací, které se odrazily ve vývoji amerických akciových indexů a některých komodit.
Další earnings sezóna je tu!
18.04.2016 V předchozím týdnu došlo k dalšímu posilování amerických akciových indexů a k vytvoření nového uzavíracího minima na f...
Zlato zažívá prudký vzestup
18.03.2015 Nadpis dnešního článku je zajisté matoucí. Jak by přece mohlo zlato kamkoliv stoupat, když se již téměř 4 roky nachází v medvědím trendu, během kterého ztratilo přes 40 % hodnoty!
Zlato
20.06.2013 Trhy se zlatem během obchodní seance ve středu vykazovaly silný prodejní trend, protože prezident Federálního rezervn...
Zlato
20.06.2013 Trhy se zlatem během obchodní seance ve středu vykazovaly
silný prodejní trend, protože prezident Federálního rezervn...
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Investiční zlato | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Koruna | BIS | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Bezpečný přístav | Pin Bar | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | USD/ZAR | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické události | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Analýza cenných papírů | Anualizovaná volatilita | Zhodnocení | Apreciace | Asset management | Transakce | Bank of Japan | Bear | Benchmark | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Burza | CBOE | CFD | Call opce | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Diverzifikace | Dividenda | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Drawdown | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fair Value | Fed | Finanční deriváty | Finanční trhy | Futures | G7 | Grafy | Hedging | High | ISIN | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kurz | Likvidita | Long | Lot | MIFID | MMF | MT4 | Margin | Risk | MetaTrader | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Nástroj | OTC | Obchodník | Opce | Open | Open interest | Oscilátor | P/E | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Podkladové aktivum | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Prémie | Put opce | Pákový efekt | RSI | Rally | Reserve Bank of Australia | Resistence | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Směnný kurz | Spread | Statut | Support | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uplatnění opce | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Zlato | ČNB | Časový rámec | Černý pátek | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Evropa | Asijské akcie | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Ekonom | Cenový graf | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Makroekonomické data | Zisk | Finanční instrumenty | Futures kontrakt | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Deprese | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Bohatství | Hospodářský cyklus | Credit Suisse | Expirace opce | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Investiční banka | Analytický tým | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Nasdaq Composite | Index cen | Výrobní náklady | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Devizové intervence | Facebook | LYNX | Index strachu | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Žlutý kov | Trim Broker | Zásoby ropy | ADP report | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Semináře | Praxe | USDJPY | Aktivum | Index | Investiční strategie | Kupní opce | Likvidní | Průlom | Vnitřní hodnota | Volatilní | Zlatý důl | Likvidita trhu | AdmiralMarkets | Akcie Deutsche Bank | Akcie Shell | Akciové burzy | Aktuální cena ropy | Aktuální cena zlata | Aktuální graf zlata | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Brent | Brokerské společnosti | Burzovní indexy | Cena | Cena akcií | Cena stříbra | Ceny dolaru | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | CFD kontrakty | CISCO | CZK | České koruny | Členové eurozóny | Devizové rezervy ČNB | Dlouhodobý vývoj ceny zlata | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | ETF fondy | Eura | Exchange | Expirace | Finanční nástroje | Finanční prostředky | Fiskální rok | Fondy | Forex kalendář | Forexu | FXstreet.cz | Fyzické zlato | Graf | Graf ceny zlata | Graf zlata | Graf zlato | Guvernér ČNB | Hang Seng | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index volatility | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do komodit | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Zlaťáky | Investing | Investování do komodit | Investování do zlata | Investovat do zlata | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do zlata | JP Morgan | Komodita | Komoditní | Komoditní trh | Koupě zlata | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz eura k dolaru | Kurz ropy | Kurz zlata | Libra | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Míra inflace | Nákup akcií | Nejlepší investice | Nemovitosti | Obchodování opcí | Obchodování s komoditami | Obchodování se zlatem | Obchodujeme | Paládium | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej zlata | Prognóza | Převodník měn | Rakousko | Reuters | Ropy | Řízení rizik | Řízení rizika | Směnný kurz eura | Státní dluh | Státní dluhopisy | Švýcarská banka | Švýcarské banky | Trh | Tržní hodnota | Unce zlata | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Vývoj zlata | Webináře | WTI | Zlataky.cz | Země eurozóny | Zemní plyn | Zlaté rezervy | Zlato a stříbro | Zlato graf | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | Opční prémium | DXY | Benzín | Put | Buy | Ex-dividend | Indie | Měď | Ministerstvo financí | P.A. | Redukce | ROCE | Strong Buy | Itálie | Spojené státy | Černé zlato | WGC | Investiční instrument | Cenová hladina | M2 | Směrodatná odchylka | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | eBook | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Trader Workstation | Volby | E-mini | Commitment of Traders | COT | Burze | Global forex | Traders | Zlatý standard | Markit | The New York Times | Jackson Hole | CNN | Microsoft | Investing.com | NATO | Ole Hansen | Barrick Gold | Barclays Capital | Reporty | Zvyšování sazeb | Fundamentální výhled | Technický pohled | Uložení peněz | Kurz EUR/USD | Brazílie | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Podnikání | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Index pražské burzy | Jak investovat do komodit | Diamanty | Stock Exchange | Renminbi | Dlouhé pozice | Fundamentální ukazatele | Yahoo Finance | Energie | Seeking Alpha | Earnings | BlackRock | Ekonomický sentiment | Znalost | Přehled | Volby v USA | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Evropské trhy | Bankovnictví | Futures kontrakty | Swapy | Helicopter money | Posilování koruny | Nejistoty na trzích | Nejistota na finančních trzích | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Firmy | Akcie těžařských společností | Economist | Economic | Inflační tlaky | IHS | Xetra | IBEX | Akcie evropských bank | Akce centrálních bank | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Nervozita | Globální finanční trhy | Světové centrální banky | Uvolňování měnové politiky | Propad | Kryptoměny | TradingView | Citi | S&P | Guvernér | Cena mědi | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Erste | Akcionáři | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | Investiční divize | Úvěrové krize | Guvernér banky | Dluhové krize | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Úrokové sazby centrálních bank | Globální krize | Poplatky | Poptávka investorů | Rekordní minima | Rekordní maxima | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Payrolls | Mzdy | Non-Farm Payrolls | Predikce | Ekonomická situace | Bankovní unie | Bankovní krize | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Analytický tým FXstreet.cz | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Ekonomické údaje | Akciové trhy v USA | Turecká centrální banka | Institucionální investor | Měnové stimuly | Příjmy | Údaje o inflaci | ČTK | Aktuální cena | Zvýšení volatility | Sillicon Valley | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | Burzovně obchodované fondy | Globtrex | IHS Markit | Akcie firem | CentroFX | Finlord | Bloomberg Commodity Index | Cena palladia | BHS | Globtrex.com | Aleš Michl | Breakout Trader | World Gold Council | Zlato.cz | Český zlatý poklad | Objem zlata | Nákupy zlata | Nákupy zlata centrálními bankami | Výhled pro zlato | Shromažďování zlata | Obchodování ETF | Akciové společnosti | Index volatility CBOE | Zásoby zlata | Vývoj ceny platiny | Cena platiny | Palladium | Spoření do zlata | Digitální zlato | Jerome Powell | MiFID II | LYNX Trading | xPartners | ETC | United Overseas Bank | Tržní kapitalizace bitcoinu | Kapitalizace bitcoinu | NEST | Kryptoměnová horečka | Crypto | Lithium | Jak fungují akcie | Možnost diverzifikace | Tržní očekávání | Kobalt | Drobní investoři | Výnosy desetiletých dluhopisů | Výnosy u dluhopisů | Investování s LYNX | Cena bitcoinu | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Saxo | Obchodní války | Asociace pro kapitálový trh ČR | Slabší koruna | Kartel OPEC | OPEC+ | Long signál | Graf vývoje | Akcie společnosti | Obchodní analýza | Objem obchodování | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Turecké liry | Nákup zlata | Geopolitika | Šéf Fedu | Americký dolarový index | Zasedání OPEC | Profesionální obchodník | Použití finanční páky | Reakce trhu | Zlaté zásoby | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Bannockburn Global Forex | Global Forex | Dodávky ropy | Signál na akcie | Růst úrokových sazeb | Obchodní platforma MetaTrader | Nejznámější kryptoměna | Jiné měny | Prezident Trump | Obchodované fondy | Veřejný dluh | Globální index | Hodnota indexu | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Majetek | Analytici společnosti | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Zpomalení světové ekonomiky | Vysoké zisky | Obchodní rozhodnutí | Mezinárodní investoři | Michal Uma | Rekordní růst | Norská centrální banka | Konopné akcie | Investice do marihuany | Začínající obchodníci | Zájem investorů | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Nasdaq100 | Zahraniční investoři | Akcie klesají | Snížení sazeb | Růst cen zlata | Analýza zlato | Akcie a ETF | Ceny niklu | Ropné akcie | Býčí výhled | Medvědí výhled | Instant Trading EU | Pokles dolaru | Růst ceny zlata | Pokles cen | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Digitální aktiva | Velcí spekulanti | Hromadění zlata | Cena žlutého kovu | MT5 Supreme Edition | Globální recese | Býčí pattern | Denní graf | Očekávání trhu | Vlastní akcie | Finanční situace | UCITS | Jakub Petruška | Asociace pro kapitálový trh | Klesající úrokové sazby | ESG | Investujte do akcií | Platinové akcie | Akcie roku | Investice do platiny | Obchodování zlata | Jak se stát lepším investorem | České nemovitosti | Pohled na zlato | Geopolitické riziko | Ochrana před inflací | Zlaté ETF | Vývoz ropy | Akcií těžařů | Akcie Barrick Gold | Hypotéky v Česku | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Měnový systém | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Čistý zisk | Deficit | Prezident Donald Trump | Hongkong | Trinity | LNG | Objem | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Obchodní dohody | FRED | Supreme Edition | Šéf Fedu Jerome Powell | Inflace v USA | Vývoj čínských devizových rezerv | Statistický úřad Eurostat | Cisco Systems | Období nejistoty | Reálné ekonomiky | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | Olívia Lacenová | Aktuální obchodní příležitosti | Pfizer | Obchodovat na burze | TradingEconomics | Růst cen | Produkty obchodované s finanční pákou | Vysoké riziko | Maximální drawdown | Bilance | Ekonomický vývoj | Co bude | Erste Group | Vývoj trhu | Rozvoj umělé inteligence | Nejistota na trzích | Největší pokles | Amazon | Placebo | Ekonom Jan Švejnar | Jan Švejnar | Nízké úrokové sazby | Nakupovat zlato | Úrok | Miliardy | Admiral Markets Forex Kalendář | Adam Glapiński | Vyhlídky | Legislativa | Trendová linie | Rostoucí trendová linie | Pozornost obchodníků | Oblast rezistence | Naše ekonomika | České hospodářství | Konkurenti | Financovat | Statistika | Předpovědi | Predikce vývoje | 4GLD | Průmysl | ADP | Investovat v roce 2020 | Na burze | Drahý kov | Impuls | Průmyslová výroba v Německu | Rozvoj | Investujte na Forexu | Klíčový support | Poptávka centrálních bank | Problémy | Vládní výdaje | Finanční ztráty | Člen bankovní rady | Pojišťovny | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Yahoo | Newmont Mining | Nord Stream | Nord Stream 2 | Goldcorp | Míra | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Předseda | Investujte | Uchovatel hodnoty | Americké centrální banky | Kupní síla | Americké vlády | Nákupy centrálních bank | Pojistka proti inflaci | Bydlení | Ropné dodávky | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Stratég | Miliardy korun | Ceny dluhopisů | Nejistoty na finančních trzích | Růst poptávky | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Silný support | Zvýšené geopolitické napětí | Teherán | Návratnost | Commodity index | Netflix | Americké dolary | Evropská inflace | Washington | Miliardy eur | Írán | Irák | Sezónnost | Budoucnost | Zemědělství | Rekordní maximum | Spolkový statistický úřad | Poradenství | Geopolitická situace | Podnik | Snížit úrokové sazby | Analytička | Ukazatele | Kryptoměny bitcoin | Americké ministerstvo | Krach | Komunikace | Trump | Prezident | Koronavirus | Google | Trhy | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | BRIC | Zdražovat | Coronavirus | Růst inflace | Závislost na dolaru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | FIAT | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | Rekordní hodnoty | NFP | Dnes ČNB | Americké ekonomiky | Americké banky | Obchodovanie | Medvědi | Poptávky po ropě | Politika centrálních bank | COVID-19 | Kukuřice | Akcie společnosti Apple | Hlavy států | Největší švýcarské banky | Prudký propad | Dopad koronaviru | Krize v eurozóně | Tržní úrokové sazby | Stabilita | Vývoj | Šok | Nakoupit zlato | Výkyvy | WP | Americké výnosy | Prudký pokles | Bankovky | Mince | Profitovat | Mimořádný růst | Další vývoj | Stimuly | Záchranné balíčky | Standard & Poor’s 500 | Vyšší úrok | Výrazný vzestup | Silný pokles | Fiskální balíček | Důležitý support | Extrémně levné | Spotřebitelé | Pandemie COVID-19 | Historie | Aktuální situace | Správy devizových rezerv | Bilion dolarů | Jordánsko | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Negativní korelace | Neomezené množství | Hotovost | Prodejní tlak | Hodinový graf | Spoření | Dávky v nezaměstnanosti | Tomáš Raputa | Záchranný balíček | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Signál | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Boj s koronavirem | Ceny elektřiny | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Vzdělávací webináře | Dnešní ADP report | Války | Poradce | Organizace | Růst nezaměstnanosti | Závislost | Práce | Vláda USA | Organizace pro výživu a zemědělství | FAO | Organizace pro výživu a zemědělství (FAO) | Údaje | Výroba v Německu | Devizové rezervy České národní banky | Velké americké banky | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Snížení produkce | Veřejný dluh Spojených států | Long signál na akcie | WisdomTree | Anglo American | Dodavatelské řetězce | Úspory | Demokraté a Republikáni | S&P500 | Průměrný výnos | Chesapeake Energy | Nizozemsko | Posílení | Amundi | Shell | ATH | Denní pokles | Růst výnosů | Vývoz | Státy eurozóny | Historicky nejnižší | Zadlužení | Rezervní měny | Dluhy | Členské státy | Průmyslové kovy | Merck | Světové hospodářství | CNN Prima News | De Beers | Vakcína | CL | Manažeři | Umělé inteligence | Spoluzakladatel | JDE | Unie | ČR | Salesforce | Koronavirové pandemie | Průraz | Stimulační plán | Dluh USA | CBO | Býčí trend | Dlouhodobé rezistence | Poptávka po zlatě | David Marášek | Index Nasdaq Composite | Nevada | Rostoucí trend | Sentiment na trhu | Covid | Snížení nákladů | Zlato v době pandemie | Chesapeake | Sankce proti Rusku | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Úroda | Exporty | Zlatý index | Chorvatsko | Nový trend | Zdroj příjmů | Šance | Ceny | FANGMAN | Reálná hodnota | Společnost XTB | Salesforce.com | Důležitá rezistence | Akcie těžařů | Wheaton Precious Metals | Akcie Newmont Goldcorp (NEM) | Newmont Goldcorp (NEM) | Newmont Goldcorp | Barrick Gold (ABX) | Akcie Wesdome Gold Mines | Wesdome Gold Mines (WDO) | Wesdome Gold Mines | Akcie Corvus Gold | Corvus Gold (KOR) | Supervelmoci | Vývoj peněžního agregátu | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Konkurenční společnosti | Alternativa ke zlatu | Anglogold Ashanti | Prognóza ceny zlata | Bitcoin vs. zlato | Známky oživení | Zpomalování inflace | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Prezidentské volby USA | SkyBridge Capital | Deglobalizace | Venezuela | Odborníci | Prezidentské volby v USA | Nvidia | Snížení emisí | Budoucí vývoj | Arabica | Diverzifikovat | Česká republika | Energetický sektor | Měnový fond | Jens Klatt | Růst zlata | Volby USA | Volby USA 2020 | Nařízení | Newmont | JP Morgan Chase | Výsledky voleb | Klesající dolar | Společnost Pfizer | Pfizer a BioNTech | Akciové investování | Praktické tipy | Spotřebitelská poptávka | Proražení | Adobe Systems | GameStop | Proč investovat | Očkování | LEN | Zadlužování | NBP | Pokles zásob | Počasí | Online prostředí | Růst ceny | Zvýšení ceny | Investiční manažeři | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | CARA | Indexy na Wall Street | Německé ceny | Dnešní zasedání Fedu | Investiční účely | Nárůst ceny | Intradenní pohyby | Růst ceny Bitcoinu | Budoucí vývoj ceny | Rostoucí úrokové sazby | Předpověď ceny | FTX | Kov | Zajímavé akcie | Výnos desetiletého dluhopisu | Rostoucí výnosy | Tržní rizika | Admirals | Výrazný pohyb | Silný růst | Výrazný růst | Dlouhodobý investor | Vývoj pandemie | Pohyb ceny | Vývoj hodnoty | Globální finanční systém | Ochrana proti inflaci | Předpovědi ceny | Strach z inflace | Rostoucí ceny | Objednávky | Pandemie COVID | Riziko ztráty | Těžaři | Ochota riskovat | Oslabení | Akcie Deutsche Bank (DBK) | GameStop Corp | Zajištění proti inflaci | Přehřátí ekonomiky | Cíle | Příležitosti | Nástroje řízení rizik | Zajišťování | Dekarbonizace | Konkurence | Prodej | Reflační obchodování | Obchodování na trhu | Deficit nabídky | Paradox | Spotové ceny | Cenový rekord | Devizové rezervy ve zlatě | AI | Odvětví | Pokles poptávky | BHP | Pesimistická nálada | Rekord | Wonderinterest Trading | Wonderinterest Trading Ltd | Současné ceny | CAR | Štěstí | Náhoda | Chování | Diamondback Energy | Diamondback Energy Inc | VIAC | Jeff Currie | Akcie Home Depot | Home Depot | Společnosti | Cenový vrchol | Dna | Uhlí | Vysoká poptávka | Merck & Company | Energetika | Roman Pilíšek | Zvýšení základní úrokové sazby | Minulá výkonnost | Investice do BTC | Češi | Vysoké ceny | Čínské centrální banky | Pozornost | Equiti Capital | Metaverse | Česká národní banka (ČNB) | Společnost | Tým InstaForex | Reálné výnosy | Burzovní cena | Raketový růst | Dopady inflace | Skybridge Capital | Investoři do zlata | TIM | Ceny BTC | Trh s platinou | WPIC | Sazby centrálních bank | 3М | Kazachstán | Vietnam | Asociace kávy | Cena aktiva | Participace | Trh se zlatem | Vyhlídky zlata | David Madden | Základní sazba | Těžař | Polská NBP | Zvyšování sazeb Fedu | Reality | Instituce | Úrokové sazby v Česku | First Trust | Anthony Scaramucci | Banka Credit Suisse | Glapinski | Invaze na Ukrajinu | Sankce | Konflikt na Ukrajině | Motivace | Prima | Invaze | Uzavření příměří | Růst cen energií | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Největší výnosy | Varování před riziky | Realitní sektor | Šéfové | Marketingová komunikace | Zkrocení inflace | Centrum | Výrobci automobilů | Upozornění | Pomoc Ukrajině | Neel Kashkari | EU a USA | Fenomén | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Války na Ukrajině | Bankrot FTX | CZ | Wonderinterest | Varování | Jan Kubíček | Bankovní rady ČNB | Právo | Fiat měny | Invest | Pojistné krytí | Instant Trading EU Ltd. | First Republic | Banka First Republic | First Republic Bank | Makroprostředí | ČNB Aleš Michl | Guvernér ČNB Michl | ČNB Michl | Překážky | Krize v USA | Přesnost | Závislost na americkém dolaru | Silná poptávka | Vice | Poptávka po platině | Zlatý poklad | Světová rada pro zlato | Světová rada pro zlato (World Gold Council) | Výhledy | Ceny platiny | Sazby na hypotékách | Historický vývoj | Restriktivní politiky | Americký státní dluh | News | Vývoj úroků | Hamás | Kupující | Konflikt mezi Izraelem | Filip Kalčák | Investiční glosa | tradingeconomics.com | All-time high | ProCent | Žádný výnos | Rok 2024 | Objem zlata v rezervách | Zlato v rezervách ČNB | Zlato v rezervách | Guvernér ČNB Aleš Michl | Britské 20leté dluhopisy | Prodej desetiletého dluhu | 20leté dluhopisy | Portfólia | D1 | Mánie | Umělé inteligence (AI) | Rusové | Snižování produkce | Bankovní krize v USA | Výkon | Nákupy | Prodeje | Nakupovat | Nejistý ekonomický vývoj | Nejistý ekonomický vývoj v USA | Ekonomický vývoj v USA | Rezervy | Objem zlatých rezerv | Horší ekonomické časy | Ekonomické časy | Nejvíce zlata | Status investice | Vysoké výnosy | Vlády | Monopol | Úrokové míry | Služby | Vývoj peněžního agregátu M2 | Vývoj peněžního agregátu M2 v USA | Historický vývoj ceny zlata v USD | Historický vývoj ceny zlata | Vývoj nákupů zlata centrálními bankami | Trajektorie amerického zadlužení | Vývoj dluhu americké federální vlády | Půl milionu | Platidla | Přístup k finančním prostředkům | Národní banka
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot