Středa 22. května 2024 18:48
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO král
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
CapXmaster

Národní ekonomická rada vlády

C:\fakepath\trader-13022024-38-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.02.2024 1) Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 dnes prudce vzrostl a přechodně se dostal nad 38.000 bodů, maximum za 34 let. K růstu indexu přispěl mimo jiné fakt, že společnost Tokyo Electron zvýšila roční výhled tržeb i zisku. Index nakonec část zisků smazal a den uzavřel růstem o 2,89 procenta na hodnotě 37.963,97 bodu. Je tak nejvýše od roku 1990.
C:\fakepath\cesko-eurozona.jpg

Vláda zítra projedná materiál o zavedení eura

13.02.2024 Ministerstvo financí (MF) a Česká národní banka (ČNB) doporučují, aby vláda zatím neurčovala termín pro přijetí společné evropské měny ani pro vstup do mechanismu směnných kurzů ERM II, který je předstupněm eurozóny. Společný materiál obou institucí projedná kabinet ve středu. Ve vládní koalici letos vypukl spor o euro, když část stran požadovala, aby kabinet přinejmenším stanovil termín vstupu do ERM II. Ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN) jmenoval ekonoma Petra Zahradníka zmocněncem pro přijetí eura, po koaličním dohodovacím řízení se ale Zahradníkova role změnila na ministrova poradce. Vyhodnocení výhodnosti případného zavedení eura má kabinetu do října předložit Národní ekonomická rada vlády (NERV).
C:\fakepath\euro2.jpg

Dvořák by chtěl do voleb jednat s EK o ERM II, rozhodla by další vláda

11.02.2024 Ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN) by považoval za ideální ještě do voleb jednat s Evropskou komisí (EK) o podmínkách vstupu do evropského mechanismu směnných kurzů ERM II. Lze to udělat bez rizika a následků, o samotném vstupu by rozhodla až příští vláda, řekl Dvořák ve včerejším pořadu České televize (ČT) Týden v politice. Další kabinet by tak nemusel případně proces k přijetí eura začínat od nuly. Zhruba pět až šest let dlouhou proceduru nelze v jednom volebním období stihnout, řekl.
img

Na digitalizaci je třeba se dívat jako na investici do budoucnosti

17.10.2023 Česká republika se aktuálně řadí mezi země EU s nejnižším tempem růstu HDP. I proto je Vláda ČR nucena hledat prorůstová opatření, která pomohou českou ekonomiku opět nastartovat. Národní ekonomická rada vlády (NERV) i samotná Vláda ČR mezi tato opatření řadí i rychlejší digitalizaci státní správy, efektivnější práci s daty a využívání nových technologií. Nejen to se diskutovalo na konferenci Institutu pro veřejnou diskusi (IVD) na téma Může být digitalizace státní správy cestou ke snížení schodku rozpočtu?
img

Rozjela se soutěž, kdo si více kopne do vlády. Zatím vede Kalouskovo strašení bankrotem

26.04.2023 V čím horším stavu jsou veřejné finance, tím chmurnější jsou výhledy. V neděli se v televizi bývalí ministři shodli na tom, že deficit státního rozpočtu skončí letos ještě hůře, než si vláda naplánovala. Musím s nimi bohužel souhlasit. Nedivil bych se, kdyby se deficit státního rozpočtu nakonec blížil ke 400 mld. Kč místo předpovídaných 295 mld. Kč. Ukazuje se, že takto špatně sestavený rozpočet jsme ještě nikdy neměli. Ministr v rozpočtu zapomněl na kdeco od valorizací penzí až na menší výběr nových daní.
C:\fakepath\ceska koruna-24.jpg

Podle Pavla jsou reformy penzí a daní nezbytné, je nutné je lidem vysvětlit

30.01.2023 Podle zvoleného prezidenta Petra Pavla jsou reformy penzí a daní pro Česko nezbytné, není možné je dál odkládat a je potřeba je lidem začít vysvětlovat. Řekl to včera večer v rozhovoru pro televizi Nova. Přibližování obou reforem zmínil jako součást svého plánu ve funkci. O důchodové reformě se v ČR debatuje léta. Zatím se ji nepodařilo prosadit a nenašla se na ní širší politická shoda. Podle expertů je potřeba změnit i nastavení daní. Vláda reformu penzí chystá.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Vláda musí podle Zemana přijmout návrhy ekonomů na daňové změny

26.12.2022 Vláda podle prezidenta Miloše Zemana musí přijmout některé daňové návrhy ekonomů, které se týkají příjmů státního rozpočtu. Deficit státních financí je jedním ze zdrojů inflace, uvedl Zeman ve svém dnešním vánočním poselství ze zámku v Lánech. Inflaci zařadil vedle ruské invaze na Ukrajinu a energetické krize mezi nejvážnější problémy končícího roku 2022.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Vláda bude po jmenování Procházky do ČNB vybírat koordinátora ekonomické rady

18.12.2022 Nového koordinátora bude hledat Národní ekonomická rada vlády (NERV). Jana Procházku ve středu jmenoval prezident Miloš Zeman členem bankovní rady České národní banky (ČNB). Procházka je také šéfem Exportní garanční a pojišťovací společnosti (EGAP), kde má vedle podpory a diverzifikace českého exportu na starosti mimo jiné zastupování ČR v mezinárodních institucích. Procházka začne v ČNB působit od února. Do té doby vláda samozřejmě vybere nového koordinátora, řekl ČTK mluvčí kabinetu Václav Smolka.
img

Brusel ustupuje Putinovi. Nad platbou za plyn v rublech zřejmě přivře oči

15.05.2022 Evropská komise v těchto hodinách završuje svoji snahu precizovat vodítko firmám a státům EU stran toho, jak mají platit za ruský plyn. Podle informací agentury Bloomberg vodítko precizuje takovým způsobem, že evropští odběratelé budou moci nadále nakupovat ruský plyn, aniž by přitom porušovali protiruské sankce. Ty EU zavedla v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu.
img

V Česku už probíhá historicky rekordní pád životní úrovně. Ušetřeni jej budou ti, kteří loni investovali do proti-inflačních dluhopisů vlády ČR, ty letos vynesou až 17 %

15.05.2022 V Česku už probíhá historicky největší pokles životní úrovně, jaký republika ve své historii od roku 1993 pamatuje. Rapidní inflace při poměrně slabém růstu mezd letos způsobí suverénně největší pokles životní úrovně od roku 1993.
img

Maďaři dnes zablokovali uvalení embarga EU na dovoz ruské ropy. Rusko zároveň ujišťuje své odběratele plynu v EU, že mohou platit, jsou zvyklí – tedy v eurech

08.05.2022 Maďarsko i po dnešku blokuje uvalení embarga EU na dovoz ruské ropy. Maďaři tak činí přesto, že si už dříve vyjednali výjimku spočívající v tom, že mají čas se od ruské ropy odříznout až do konce roku 2024. Stejnou výjimku má v EU už jen Slovensko. Česko by se muselo odříznout do června 2024. Ostatní země EU by to musely zvládnout už letos. Chorvatsko ovšem zvažuje, že o výjimku zažádá taktéž.
img

Stále se vyplatí topit dřevem? Oproti loňsku už teď zdražuje o 67 procent, je nejdražší za více než deset let – a to je jenom začátek

08.05.2022 Cena palivového dříví letí prudce nahoru. V letošním prvním čtvrtletí činila cena palivového dříví z jehličnanů 831 korun za metr krychlový, jak vyplývá z údajů České statistického úřadu (viz graf níže). Tato cena představuje více než 66procentní nárůst oproti průměrné loňské ceně, činící 499 korun. Cena palivového dříví v letošním prvním čtvrtletí předčí průměrné ceny toho samého paliva v uplynulých jedenácti letech. A dále poroste.
img

Češi letos utratí za dárky ke Dni matek 410 milionů korun. Hlavně za květiny, šperky a kosmetiku

08.05.2022 Na dnešek letos připadá Den matek. Obchodníci, včetně e-shopů, proto registrují nebo ještě očekávají zvýšené tržby. A to zejména za květiny, šperky, kosmetiku a delikatesy a sladkosti. Češi letos v souhrnu za tyto dárky utratí 410 milionů korun. O přibližně 60 milionů korun více než loni. Za vyšší výdaje může zejména rapidní inflace, ale z menší části také popandemické otevření ekonomiky a související oživení spotřeby domácností.
img

Ratingová agentura Fitch dává „poslední varování“ Fialově vládě, zhoršuje ratingový výhled České republiky. Česku tak poprvé od roku 1998 vážně hrozí zhoršení ratingu a citelné prodražení dluhu

08.05.2022 České republice poprvé od listopadu roku 1998 vážně hrozí zhoršení ratingu od některé ze tří světově významných agentur. Agentura Fitch v pátek pozdě večer středoevropského času vydala své nejnovější hodnocení dlouhodobého cizoměnového dluhu ČR. Potvrdila sice dosavadní rating, na stupni AA-, zároveň ale zdvihla varovný prst, když výhled zhoršila ze stabilního na negativní. To znamená citelné zvýšení rizika zhoršení ratingu. Jde o jakési poslední varování přes zhoršením ratingu.
img

Agentura Fitch zhoršuje ratingový výhled České republiky. Česku tak poprvé od roku 1998 vážně hrozí zhoršení ratingu

07.05.2022 České republice poprvé od listopadu roku 1998 vážně hrozí zhoršení ratingu od jedné ze tří světově významných agentur. Agentura Fitch v pátek pozdě večer středoevropského času vydala své nejnovější hodnocení dlouhodobého cizoměnového dluhu ČR. Potvrdila sice dosavadní rating, na stupni AA-, zároveň ale zdvihla varovný prst, když výhled zhoršila ze stabilního na negativní. To znamená citelné zvýšení rizika zhoršení ratingu.
img

Kreml už na rublech za plyn netrvá. I tak stále drží Evropskou unii pod krkem

01.05.2022 Jednota Evropské unie ve vztahu k Rusku dostává těžce na frak. Tak to samozřejmě mají v Kremlu nejradši. Jistě se jim tváře rozjasnily, když Maďarsko v pátek obvinilo některé další země EU z pokrytectví a záludností. Podle Budapešti se státy typu Německa, Rakouska nebo Itálie, resp. jejich klíčové energetické podniky, tváří, že na Kremlem požadovaný nový způsob platby za plyn nepřistupují. Přitom opak je pravdou.
img

Kreml couvá. Platba za plyn v rublech už není bezpodmínečně nutná

01.05.2022 Kreml včera upřesnil podobu nového mechanismu platebního styku s odběrateli ruského plynu z takzvaných nepřátelských zemí, mezi něž patří i členské státy EU. Složí-li „nepřátelští“ obchodní partneři ruského plynárenského gigantu Gazprom svá eura, příp. dolary na devizový účet Gazprombanky, ruské státní banky, plyn poteče do EU i tehdy, pokud Gazprombanka nepřevede získané devizy v rubly. Znemožnění převodu ovšem v takovém případě nesmí být důsledkem případných dalších sankcí na Rusko uvalených.
img

Jurečka se spletl, vláda vyplatí „rouškovné pro děti“ menšímu okruhu domácností. I tak jde stále v Babišových stopách, na neadresnou dávku padne až sedm miliard korun

01.05.2022 Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka se spletl. Vláda hodlá v srpnu vyplácet mimořádnou dávku na dítě v závislosti na hrubém, nikoli čistém příjmu domácnosti. Takže nárok na ni budou mít domácnosti s příjmem do jednoho milionu korun ročně hrubého. Dávku tak stále bude získávat třeba i domácnost, v níž oba rodiče pobírají mzdu 41 600 korun hrubého měsíčně. To zhruba odpovídá průměrné mzdě pro první čtvrtletí letošního roku, jak uvádí ministr financí Zbyněk Stanjura. Na průměrnou mzdu tak stále dosáhnou zhruba dvě třetiny rodin s dětmi.
img

Ratingová agentura Standard & Poor’s potvrzuje Česku rating, dobrá zpráva pro Fialu i Babiše. Nízké zadlužení prý zemi pomůže překonat dopady ukrajinské války

01.05.2022 Jedna ze tří světově významných ratingových agentur, Standard & Poor’s, potvrzuje České republice dosavadní rating a také výhled do nadcházející doby. Dlouhodobý korunový dluh Česka je tak nadále hodnocený na stupni AA, cizoměnový dluh pak na stupni AA-. Výhled je nadále stabilní.
img

Automobily v Česku zdraží o dalších minimálně 15 procent, nejen kvůli chybějícím kabelům z Ukrajiny

24.04.2022 V pandemii fabriky na auta zavřely, případně omezily výrobu. Přišel čipový hladomor. Nyní zase kvůli válce na Ukrajině nejsou kabelové svazky. Autoprůmysl čelí „kabelovému hladomoru“.
img

Pokud se EU odpojí od ruských energií, pohonné hmoty v Česku budou stát minimálně 60 Kč/l, plyne z výpočtu Bundesbanky

24.04.2022 Německo spadne do recese, pokud dojde k odpojení dodávek ruského plynu, ropy a uhlí do Evropské unie. Jeho ekonomika by se letos propadla o takřka dvě procenta. Vyplývá to z včera zveřejněných propočtů Bundesbanky. Cena ropy Brent by podle ní v případě zastavení dodávek vylétla až nad 170 dolarů za barel. Takže pohonné hmoty by se v Česku prodávaly minimálně za 60 korun na litr. Před úplným odpojením EU od ruské ropy dále varuje americká ministryně financí Janet Yellenová. Jak moc je scénář odpojení nyní reálný?
img

Právníci Evropské komise: EU nemůže odebírat ruský plyn, jak chce Putin, musela by porušit své vlastní sankce

17.04.2022 Evropská unie se může bez ruského plynu ocitnout dříve, než se dosud zdálo. Předběžná právní analýza, kterou si zadala Evropská komise, totiž shledala kolizi mezi již zavedenými sankcemi, a požadavkem Kremlu na platbu za plyn v rublech, resp. skrze Gazprombanku. O nálezu právní analýzy informuje agentura Bloomberg s odkazem na nejmenovaný zdroj. Podle jiného zdroje téže agentury s uvedeným nálezem souzní stanovisko právníků pracujících pro Evropskou radu.
img

Vláda padla do pasti svých slibů, schodek rozpočtu letos vzroste minimálně na 350 miliard korun. Budou se muset zvyšovat daně, nebo vláda rezignuje na slib ozdravování veřejných financí

17.04.2022 Schodek rozpočtu se letos zvýší zcela jistě, minimálně na 350 miliard korun. Stane se tak letos v létě, v rámci sestavování upraveného rozpočtu. Pokud by došlo na přerušení dodávek ruského plynu, bude schodek ještě vyšší, nejspíše kolem 400 miliard korun. Už nyní je třeba připočítat k původnímu schodku 280 miliard korun částku vynaloženou na pomoc ukrajinským uprchlíkům a také jiné výdaje související s válkou na Ukrajině. Tyto výdaje budou nakonec činit dle odhadu minimálně 70 miliard korun.
img

EU přece jenom může být brzy bez ruského plynu, pravděpodobnost toho je nyní dosud nejvyšší. Putinův požadavek platby v rublech by ji totiž nutil obcházet sankce, zjistila Evropská komise

17.04.2022 Evropská unie se může bez ruského plynu ocitnout dříve, než se dosud zdálo. Předběžná právní analýza, kterou si zadala Evropská komise, totiž shledala kolizi mezi již zavedenými sankcemi, a požadavkem Kremlu na platbu za plyn v rublech, resp. skrze Gazprombanku. O nálezu právní analýzy dnes informuje agentura Bloomberg s odkazem na nejmenovaný zdroj. Podle jiného zdroje téže agentury s uvedeným nálezem souzní stanovisko právníků pracujících pro Evropskou radu.
img

Putin prý bere 250 tisíc korun měsíčně. Jen na jachtu Šeherezáda, kterou má vlastnit, by tak vydělával 5270 let

17.04.2022 Ruský prezident Vladimir Putin loni vydělal 10,2 milionu rublů. Uvádí to včerejší zpráva ruské prezidentské kanceláře. Taková částka podle loňského průměrného kurzu (1 rubl = 0,29428 Kč) odpovídá takřka na korunu přesně třem milionům korun. Putin tedy loni bral oficiálně 250 tisíc korun měsíčně. Letos by to už bylo jen 225 tisíc korun měsíčně, neboř rubl v důsledku války na Ukrajině a sankcí oslabil.
img

Česku hrozí nejvyšší inflace za 30 let. Ochranu před ní nejspíše poskytne stříbro, umění, víno, zlato nebo bitcoin, nikoli však akcie nebo nemovitosti

10.04.2022 Český statistický úřad zítra zveřejní čísla k březnové inflaci. Bude obří. Alespoň tedy na poměry tohoto tisíciletí. Nejpravděpodobněji vykáže hodnotu 12,4 procenta, nejvyšší od května 1998. Nelze ovšem vyloučit, že bude vyšší i než třináct procent. V krajním případě může dokonce překonat hodnoty ze začátku roku 1998, kdy dvakrát po sobě vykázala úroveň 13,4 procenta. To by znamenalo, že ceny v Česku rostou nejvýrazněji od prvního roku jeho existence, konkrétně od prosince 1993.
img

Rusko je v bankrotu, říká ratingová agentura Standard & Poor’s. To znamená, že Rusku nepůjčí ani Číňani, přičemž bankrotový stav může trvat desetiletí a Rusům přinese bídu

10.04.2022 Podle světově významné ratingové Standard & Poor’s již Rusko vkročilo do bankrotového stavu. Agentura dnes zveřejnila nové hodnocení bonity Ruska. V posudku přitom konstatuje, že Rusko je nyní ve stádiu takzvané selektivní platební neschopnosti. Ta nastává, není-li dlužník schopen dostát části svých závazků vůči věřitelům, zatímco jinou část závazků plnit schopen je.
img

Francii kvůli strachu z vítězství Le Penové rychle rostou úroky na dluhu. ECB chce zavést opatření, která zabrání, aby se takové situace vymkly kontrole

10.04.2022 Vyhlídka na vítězství Marine Le Penové ve francouzských prezidentských volbách leká mezinárodní investory. Zbavují se francouzského dluhu, takže Francie čelí citelně vyšším úrokům. Musí nabídnout vyšší úroky, aby jí vylekaní investoři vůbec půjčili. Pokud si tak chce Francie nyní půjčit třeba na deset let, zaplatí nejvyšší úrok za celé období od roku 2015.
img

Rusko letos vykáže historicky suverénně nejvyšší přebytek zahraničního obchodu. Po Evropě rubly chtít nebude, z Gazprombanky, která obejde sankce, si ale udělá novou „centrální banku“

03.04.2022 Rusko letos podle všeho vykáže historicky suverénně rekordní kladnou výši salda běžného účtu platební bilance. Podle odhadu washingtonského Institutu mezinárodních financí saldo vykáže úroveň až 240 miliard dolarů. Dosud své nejvyšší úrovně za celou historii novodobého Ruska, tedy za dobu od rozpadu Sovětského svazu počátkem 90. let, dosáhlo saldo loni, kdy vykázalo úroveň 122 miliard dolarů (viz graf níže).
img

V Česku začal historicky rekordní pád životní úrovně. Češi – kteří si to mohou dovolit – jej mohou odvrátit jen riskováním, například investicí do akcií zbrojařů

03.04.2022 V Česku už začal historicky největší pokles životní úrovně, jaký republika ve své historii od roku 1993 pamatuje. Rapidní inflace při poměrně slabém růstu mezd letos způsobí suverénně největší pokles životní úrovně od roku 1993.
img

Marže druhého největšího provozovatele čerpacích stanic v ČR vzrostly v březnu rekordně, zhruba desetinásobně. Fialova vláda „mířila vedle“

03.04.2022 Rafinační marže maďarské společnosti MOL vzrostly v březnu zcela nebývale, zhruba desetinásobně, vyplývá z dat agentury Bloomberg (viz níže). Zatímco ještě v únoru činila rafinační marže společnosti 3,40 dolaru na barel, v minulém měsíci už to bylo 33,70 dolaru za barel. Za zcela mimořádným nárůstem marže stojí zejména to, že MOL nadále odebírá ruskou ropu Ural. Ta se kvůli sankcím Západům ocitá v ojedinělé slevě.
img

Rusům válka nebývale zdražuje boršč, Čechům zase vepřo knedlo zelo. Zejména když si ho dají v hospodě i s pivem

03.04.2022 Rusům válka nebývale zdražuje boršč, Čechům zase vepřo knedlo zelo. Zejména když si ho dají v hospodě i s pivem. Drahoty budou částečně ušetřeni důchodci. Ještě letos se asi dočkají třetí valorizace, právě kvůli "válečné inflaci".
img

Ministr zemědělství Nekula, stejně jako celá vláda, zatím podceňuje inflační náraz, jenž Česko čeká. Zdražování nelze cele nebo převážně svalovat jen na momentální paniku

27.03.2022 Vláda zatím podhodnocuje razanci inflační vlny, která se do Česka řítí. Nárůst cen pohonných hmot, cen v zemědělství nebo cen potravin se snaží z velké části svalovat na momentální paniku. Dnes tak nejnověji učinil ministr zemědělství Zdeněk Nekula, který v České televizi uvedl, že rostoucí náklady v zemědělství a potravinářství a také zdražování zemědělských produktů z velké části odráží paniku na trhu, nikoli fundamentální, trvalejší důvody. Tento pohled je však zavádějící a do značné míry nebezpečný.
img

Důchodci se letos dočkají ještě třetí valorizace, kvůli inflaci způsobené válkou na Ukrajině. Inflace je totiž tak rychlá, že by měly být splněny podmínky právě i pro druhou mimořádnou valorizaci

27.03.2022 Inflace v Česku je nyní nejvýraznější od 90. let. Další impuls dostává v souvislosti s válkou na Ukrajině. „Sčítají“ se tak efekty pandemické inflace, která už sama o sobě byla citelná, a právě inflace válečné, která se převážně ještě teprve projeví. Výsledkem bude nečekaně silná dynamika růstu inflačního ukazatele, na jehož základě se ze zákona důchody valorizují.
img

Vrací se rychlé zdražování pohonných hmot. Prudce zdražuje hlavně nafta, ta je na burze v Rotterdamu v průměru nejdražší v historii

26.03.2022 Do Česka se vrací rychlé zdražování pohonných hmot. Nafta včera „přes noc“ zdražila v průměru o 46 haléřů na litr, nejvýrazněji od 9. března. Tedy od doby, kdy tehdejší historicky rekordní nárůst cen vrcholil a vyvolával bouřlivou celospolečenskou diskusi. Vláda v reakci na ni začala monitorovat marže čerpacích stanic v ČR, ale dospěla k závěru, že k plošně a systematicky neobjektivnímu navyšování marží nedochází.
img

Přichází, kdo přijít neměl – letní čas. Zabije více lidí než klíšťata, úspory žádné nepřináší

26.03.2022 V noci z dneška na zítřek se opět odehraje jedna změna času. Přetočíme často už jen pomyslnou ručičku o hodinu dopředu, takže víkend bude o 60 minut kratší. Takovéto umělé zkracování víkendu (a jeho umělé prodlužování na podzim) mělo skončit už loni. Evropští poslanci v roce 2019 podpořili plán na zrušení povinného střídání standardního a letního času právě v roce 2021. Jenže členské státy EU se nedokázaly dohodnout, jak by měl nový „stálý čas“ vypadat, zda to bude dnešní „letní“, nebo „zimní“ čas. A pak diskuse utnula covidová pandemie
img

Guvernér ČNB varuje před nejhlubším propadem životní úrovně lidí v ČR za třicet let. Spořící dluhopisy české vlády však letos i kvůli tomu vynesou až 12 procent ročně

20.03.2022 Guvernér České národní banky Jiří Rusnok dnes v Otázkách Václava Moravce uvedl, že letos očekává stagnaci české ekonomiky při propadu reálných mezd až o osm procent. Tato kombinace podle něj představuje mimořádný šok, jaký česká ekonomika v podstatě nezažila 30 let. V historii novodobé ČR těžko hledat rok, kdy by životní úroveň lidí poklesla tolik, jak má klesnout letos.
img

Brusel se obává ruského jaderného úderu stále více. Vyzývá členské státy EU k zajištění dostatečných zásob jodových tablet, takže i české lékárny budou mít „žně“

20.03.2022 Evropská komise se stále více obává možného ruského jaderného úderu. Podle dnešní zprávy listu Financial Times vyzývá členské státy Evropské unie, aby zajistily dostatečné zásoby jodových tablet a dalších léků či ochranného oblečení a doplňků.
img

Mnozí čeští kritici firmy Nestlé ji na sociálních sítích pokrytecky spílají jen díky elektřině z ruského plynu. Česko za rok utratí za ruský plyn pětinásobek toho, co Nestlé v Rusku vydělá

19.03.2022 Švýcarská potravinářská společnost Nestlé se stala terčem kritiky sociálních sítí pro svoji neochotu stáhnout se z Ruska. Kritici, i ti čeští, firmě vyčítají, že bude v Rusku nadále platit daně, a podílet se tak na financování ruského válčení na Ukrajině.
img

Moskevská burza se v pondělí otevře, ruská centrální banka se bojí pádu trhu s dluhopisy

19.03.2022 Na moskevské burze se v pondělí začne obchodovat s cennými papíry. Stane se tak poprvé od 25. února, kdy došlo k uzavření parketu v důsledku ruské invaze na Ukrajinu a jejích ekonomických a sankčních dopadů. Guvernérka ruské centrální banky Elvira Nabiullinová rozhodnutí otevřít burzu oznámila ve svém včerejším prohlášení po zasedání vedení banky. Takřka měsíční uzavření burzy kdekoli na světě je zcela ojedinělé. Například newyorská burza byla po útocích z 11. září, které se odehrály jen kousek od ní, zavřena pouze necelý týden.
img

Benzín v ČR poprvé od invaze zlevňuje, růst cen pohonných hmot vrcholí. Běžně vydělávající řidič přitom stále za měsíční mzdu pořídí o zhruba 200 litrů pohonných hmot více než před deseti lety

13.03.2022 Růst cen pohonných hmot v ČR vrcholí. Benzín Natural 95 dokonce včera poprvé od zahájení ruské invaze na Ukrajinu zlevnil. Oproti pátku o čtrnáct haléřů na litr. Takže se včera prodával průměrně za 47,12 koruny za litr. Nafta i včera dále zdražovala, avšak výrazně pomalejším tempem než počátkem týdne. Její cena vzrostla oproti pátku o dvanáct haléřů na litr, na 49,53 koruny za litr, což je historicky rekordní cena.
img

Benzín v ČR poprvé od invaze přestal zdražovat. I tak Česko čeká stagflace, však řešit ji nyní kurzarbeitem je nesmysl

13.03.2022 Česko se v důsledku ukrajinské války a sankcí musí letos připravit na závažnou stagflační krizi celé ekonomiky. Rozhodující bude míra odříznutí ruských dodávek ropy a plynu. V tuto chvíli je zhruba 66 procent ruské ropy neprodejných, protože možní kupující se obávají embarga ruské ropy. Embargu podléhá například íránská ropa, ale ruská zatím ne.
img

Česká pomoc Ukrajině? Jako když si člověk s příjmem 30 000 korun dá jedno pivo

06.03.2022 Poměrně často je nyní slyšet názor, že Fialova vláda vydává na pomoc Ukrajině až příliš veřejných peněz, zatímco vůči českým občanům je skoupá. I v nejvyšších politických patrech se objevilo stanovisko, které tomuto názoru přitakává. Ukrajincům totiž prý vláda pomáhá na úkor vlastních občanů. Jak velký je ale ten „úkor“? Stojí za řeč?
img

Válka na Ukrajině může vyvolat „Arabské jaro 2“. Zdražuje totiž potraviny na historický rekord, tuna pšenice poprvé v dějinách vyjde na více než 10 tisíc korun

06.03.2022 Tento týden vstoupí do historie burzovního obchodování. Cena pšenice na burze v Chicagu během něj stoupla o více než 40 procent. Důvodem je válka na Ukrajině, která dramaticky ztenčuje světové zásoby obilovin. Ceny potravin přitom už v únoru, ještě před ruskou invazí na Ukrajinu, vystoupaly k historickému rekordu, jak vyplývá ze včerejší pravidelně zprávy OSN k cenám potravin ve světě.
img

Pohonné hmoty v ČR lámou další rekordy, dvacet nejbohatších Rusů přišlo kvůli sankcím o 2,4 bilionu korun. Lukoil, jehož šéf z nich zchudl nejvíce, o 411 miliard korun, se už proti invazi staví

06.03.2022 Dvacet nejbohatších Rusů, zpravidla oligarchů, letos kvůli ukrajinské válce a západním sankcím přišlo dohromady v přepočtu o zhruba 2,35 bilionu korun. O tolik se podle výpočtu agentury Bloomberg ztenčil jejich majetek. V průměru tak každý z nejbohatších Rusů přišel o bezmála 120 miliard korun.
img

Sberbank CZ se zřejmě připravuje k odchodu z Česka

27.02.2022 Banka Sberbank CZ se zřejmě připravuje na odchod z České republiky. Sankce, které vůči jejímu většinovému majiteli, bankovnímu domu Sberbank, zavedli západní spojenci v čele s USA již v končícím týdnu, prakticky likvidačním způsobem dopadá na její obchodní aktivity i v ČR. Navíc prudce ztrácí důvěru veřejnosti, české i zahraniční, která vnímá včerejší dojednání dalšího sankčního balíku Západu. Ten má potenciál přivodit krach rublu, rozvrátit celý ruský finanční systém, a tedy i vést ke kolapsu právě bankovního domu Sberbank.
img

Západ půjde po majetku ruských oligarchů. Sestaví zvláštní úderné týmy finančních specialistů, kteří se budou snažit zabavit jachty a paláce superboháčů, Putinových spojenců

27.02.2022 V tomto týdnu to ještě tak nevypadalo. Druhý nejbohatší Rus, Alexej Mordašov, jenž se momentálně plaví na jachtě za 11 miliard korun kolem Seychel, si soukromým tryskáčem bombardier odletěl „na skok“ do Moskvy. Na „koordinační schůzku“ ruského prezidenta Vladimira Putina s oligarchy. Do exotiky Indického oceánu se Mordašov vrátil ještě téhož dne. S tím však může být brzy konec.
img

Ceny pohonných hmot v Česku letí ke 40 korunám za litr, a to nejrychlejším tempem za posledních 12 let. Už v nadcházejícím týdnu zřejmě překročí úroveň 40 korun za litr a budou nejdražší v historii

27.02.2022 Průměrná cena benzínu Natural 95 v ČR včera ze dne na den vyskočila o takřka 43 haléřů na litr. Zatímco ještě v pátek litr benzínu vyšel na 37,78 koruny, včera už to bylo 38,30 koruny. Přes noc tak litr benzínu podražil o 43 haléřů na litr. Výraznější zdražení „přes noc“ zaznamenal benzín naposledy 7. prosince 2010, vyplývá z dat CCS. Nafta včera podražila dokonce ještě výrazněji než benzín, o 65 haléřů na litr, a to na 37,51 koruny litr. V jejím případě však jde o nejvýraznější jednodenní zdražení jen za období od začátku dubna 2021, kdy nastal ojedinělý, mimořádný výkyv v její ceně, jenž však byl spíše statistickou anomálií.
img

Rusko se v pondělí probudí jako Severní Korea (ovšem stále s jadernými hlavicemi). USA a EU se dohodly se zmrazení rezerv ruské centrální banky, ta tak přichází o stovky miliard dolarů

27.02.2022 Spojené státy a Evropská unie se podle čerstvé zprávy agentury Bloomberg dohodly na zamrazení rezerv ruské centrální banky.
img

Spojené státy zvažují skutečné finanční „jaderné tlačítko“: chtějí historicky bezprecedentně sankcionovat ruskou centrální banku, a přivodit tak krach rublu a ruskou hyperinflaci

27.02.2022 USA zvažují užít skutečné finanční „jaderné tlačítko“, proti němuž je odstřižení od SWIFT maličkostí. Historicky poprvé v případě země velikosti Ruska totiž analyzují možnost sankcionovat rezervy centrální banky, uvádí agentura Bloomberg. Opatření by přivodilo totální krach rublu.
img

Benzín v ČR včera během jediného dne podražil o takřka 40 haléřů na litr, nejvýrazněji od roku 2010. Mezinárodní obchodníci započítávají stále pravděpodobnější sankcionování ruské ropy

27.02.2022 Průměrná cena benzínu Natural 95 v ČR včera ze dne na den vyskočila o takřka 40 haléřů na litr. Zatímco ještě ve čtvrtek litr benzínu vyšel na 37,48 koruny, včera už to bylo 37,87 koruny. Přes noc tak litr benzínu podražil o 39 haléřů na litr. Výraznější zdražení „přes noc“ zaznamenal benzín naposledy 7. prosince 2010, vyplývá z dat CCS. Nafta včera podražila dokonce ještě výrazněji než benzín, o 41 haléřů na litr na 36,86 koruny litr. V jejím případě však jde o nejvýraznější jednodenní zdražení jen za období od začátku dubna 2021, kdy nastal mimořádný výkyv v její ceně.
img

USA chtějí opět otevřít otázku odstřižení Ruska od SWIFT, proti je hlavně Německo a banky z Wall Street. Berlín či americké banky se totiž bojí svých ekonomických ztrát

26.02.2022 Spojené státy opět vážně zvažují, zda usilovat o odstřižení Ruska od systému SWIFT. Ten představuje rozsáhlou mezinárodní síť pro zasílání platebních příkazů mezi tisícovkami bank, finančních institucí a firem, bez níž prakticky nelze uskutečňovat přeshraniční platby. V případě odstřižení Ruska tak vlastně není možné této zemi platit za její vývoz, včetně vývozu plynu a ropy. V důsledku tak odstřižení od SWIFT může znamenat přerušení dodávek ruského plynu do Evropy.
img

Pro Česko je Rusko méně důležitý vývozní trh než třeba Belgie. Případná válka Ruska s Ukrajinou a související sankce by se Česka přímo dotkly jen omezeně, třeba ve formě dražších pohonných hmot

20.02.2022 Česká republika loni do Ruska vyvezla zboží ze 79,6 miliardy korun. Jednalo se o nižší objem vývozu než v letech 2019 a 2020. Objem odpovídal dvěma procentům celkového loňského vývozu z České republiky.
img

Facebook se na burze propadl tak obrovsky jako žádná jiná firma v historii. Vyplatí se teď nakupovat jeho akcie?

20.02.2022 Akcie Facebooku, resp. jeho majitele, společnosti Meta Platforms, přišly začátkem února o 252 miliard dolarů své tržní hodnoty během jediného. Suma 200 miliard dolarů odpovídá 5,4 bilionu korun.
img

Napětí kolem Ukrajiny povážlivě houstne, benzín v Česku je teď i proto nejdražší od roku 2012

19.02.2022 Kolem situace na Ukrajině opět přituhuje. Podle amerického prezidenta Joea Bidena se již jeho ruský protějšek Vladimir Putin rozhodl na Ukrajinu zaútočit. Během několika dní by měl podle informací amerických zpravodajských služeb, z nichž Biden čerpá, provést úder jak na Ukrajině, tak v její metropoli Kyjevě.
img

Pět důvodů, proč letos citelně zdraží nájemné. A rada, nač vše si má nájemník dát pozor, aby finančně nevykrvácel

19.02.2022 Ceny nájemního bydlení letos citelně vzrostou napříč Českem. Zde je pět stěžejních důvodů, proč se tak stane, a na závěr rada, co s tím může nájemník dělat.
img

Příjmy rozpočtu nafoukla inflace, na skutečném osekání výdajů bude muset Fialova vláda ještě zapracovat. Nebo zvýšit daně, jak radí prezident Zeman i Mezinárodní měnový fond

19.02.2022 Po včerejšku máme nový rozpočet. Alespoň tedy jeho základní rámec. Vláda tak učinila první krok ven z provizoria, kompletně by se z něj měla dostat zhruba za měsíc. Oproti rozpočtu Babišovy vlády omezila výdaje o 77 miliard korun. Mnohdy ale jde spíše jen o optické omezení nebo o omezení, které bude obtížně udržitelné pro příští léta.
img

Internet je dnes pro českou ekonomiku významný zhruba jako celé stavebnictví. Hlavně díky němu zbohatla čtvrtina z těch úplně nejbohatších Čechů

13.02.2022 Dnes je to přesně třicet let od připojení České republiky k internetu. Od té doby zaznamenal obrovský rozmach, který poznamenal život každého z nás. A také dal vzniknout internetové ekonomice. Ta dnes představuje zhruba 5,5 procenta hrubého domácího produktu České republiky, tedy přibližně 360 miliard korun ročně. Její význam je tak srovnatelný třeba se stavebnictvím. Impuls ji dodala i pandemie.
img

USA právě teď vyvážejí historicky rekordní objem plynu. Míří hlavně do Evropy, kde jsou ceny kvůli zelené transformaci EU a možné ruské invazi na Ukrajinu více než šestinásobně vyšší než v USA

13.02.2022 Export zkapalněného zemního plynu z USA včera dosáhl svého historického rekordu, a to 13,2 milionu krychlových stop (což odpovídá 373,8 tisíce metrů krychlových). Vyplývá to z dat agentury Bloomberg (viz graf).
img

Burzy se boji ruské invaze na Ukrajinu jako nikdy, uklidnit je může jen dnešní telefonát Bidena a Putinem. Barel ropy stojí poprvé od roku 2014 přes 2000 korun, rekordně zdražuje hliník

13.02.2022 Akcie padají, ropa zdražuje k úrovni 100 dolarů za barel. Burzy totiž straší možný vývoj, před kterým stále naléhavěji varují Spojené státy. Podle nich už v úterý příští týden může Rusko provést invazi na Ukrajinu. Stalo by se tak tedy ještě před ukončením olympijských her v Pekingu. Ač mnozí spekulovali, že Rusko během nich útok neprovede, aby neriskovalo zhoršení vztahů s Čínou.
img

Alžběta II a královská rodina jsou značky hodnotnější než Shell nebo Marks & Spencer, jen „brand“ samotné královny má hodnotu přes bilion korun. Monarchie přitom pro Brity není drahá

06.02.2022 Královna Alžběta II., která dneškem završuje 70 let na trůnu, je nejen nejdéle vládnoucím britským monarchou historie, ale též nejvýdělečnějším. Pokud by britská královská rodina představovala firmu, byla by její značka, „brand“, jednou z nejhodnotnějších na světě.
img

Akcie majitele dolu Turów se včera staly největším propadákem varšavské burzy. Dohoda s Českem nepomohla, podnik totiž drtí růst cen povolenek EU ke 100 eurům za kus

06.02.2022 Majitel dolu Turów, polský podnik PGE, se včera stal největším propadákem varšavské burzy. Akcie podniku, v němž přes 57 procent drží polský stát, se propadly o 5,1 procenta. Tedy nejvíce ze všech titulů, jež jsou zahrnuty do hlavního indexu varšavské burzy, WIG 20. Jedná se o největší propad PGE od loňského listopadu.
img

Šplháme z propasti. Češi, co nakupují v Polsku, už jakoby z ní byli venku

06.02.2022 Tuzemské hospodářství loni šplhalo z propasti, kam jej o rok dříve uvrhla pandemie, rychleji, než se čekalo. A už je na půlce cesty ven. Během letoška bude ven zcela, pokud se na Ukrajině nezačne válčit. Češi, kteří vyrážejí do Polska třeba za nákupem borůvek, už si ale mohou „venku z propasti“ připadat hned teď.
img

Koruna dnes večer zpevňuje na nejsilnější úroveň vůči euru od září 2011, pod 24,20

02.02.2022 Česká měna dnes večer středoevropského času poprvé od 2. září 2011 prolomila psychologickou hranici 24,20 koruny za euro. Vyplývá to z dat Bloombergu. Podle nich zpevnila až na 24,195 koruny za euro (viz graf níže).
img

Mezinárodní měnový fond radí Stanjurovi obnovit superhrubou mzdu. Tu ale Stanjurova ODS pomohla zrušit, takže snížit schodek pod 280 miliard korun musí ministr jinak

30.01.2022 Mezinárodní měnový fond ve své pravidelné zprávě ke stavu české ekonomiky, kterou zveřejnil tento týden, doporučuje za účelem ozdravení veřejných financí přehodnotit opatření zavedená během pandemie. Zejména pak takzvané zrušení superhrubé mzdy a rovněž zrušení daně z nebytí nemovitostí.
img

Nejsi očkovaný? Máš padáka! Firmy začínají propouštět své neočkované zaměstnance; zda jde o nový trend, to se teprve uvidí

30.01.2022 Americká divize společnosti T-Mobile se připravuje propustit všechny své zaměstnance, kteří nejsou očkování proti covidu. Pokud si zaměstnanci nezajistí plné očkování do 2. dubna letošního roku, čeká je vyhazov. Zprávu dnes přináší agentura Bloomberg, které měla možnost nahlédnout do dokumentů z vnitřní komunikace firmy.
img

Pohonné hmoty v ČR uspíší své zdražování, ropa zdražila na skoro 92 dolarů za barel, poprvé od roku 2014. Svět se totiž bojí ruské invaze na Ukrajinu; v případě války hrozí zdražení pohonných hmot v Česku nad 45 korun za litr

30.01.2022 Cena ropy Brent včera poprvé od první poloviny října 2014 zdražila až na takřka 92 dolarů za barel, přesněji až na 91,70, jak plyne z dat Bloombergu. Bezprostředním důvodem je zejména obava z dopadů stále pravděpodobnější ruské invaze na Ukrajinu.
img

Kde může škrtat Stanjura

23.01.2022 Nová vláda je pod tlakem: musí hledat úspory naléhavěji než jakákoli jiná před ní v novodobé historii země. Důležitější než hon za letošními škrty ve výši 80 miliard však bude rozvážná a odvážná proměna rozpočtu na rok 2023.
img

V případě války na Ukrajině hrozí zdražení pohonných hmoty v Česku nad 45 korun za litr, vyplývá z prognóz amerických bank. I bez války ale mohou jejich ceny vzrůst až ke 40 korunám ze litr

23.01.2022 Hned tři přední americké banky nyní prognózují, že cena ropy letos zhruba do poloviny roku dosáhne úrovně 100 dolarů za barel.
img

Proč si letos tolik připlatíme za rohlík, máslo a další potraviny? Vydejme se na „stopu zdražování“, skončíme u obvyklých podezřelých

23.01.2022 Zemědělce napříč Evropou, i v Česku, teď trápí extrémně vysoké ceny hnojiv. Ty se v důsledku energetické krize zvýšily třeba až na šestinásobek úrovně roku 2020 (viz graf). K výrobě hnojiv je totiž třeba plynu, který v uplynulých měsících v Evropě extrémně zdražil v souvislosti s energetickou krizí.
img

Na podporu stavebka dal stát od roku 2000 zhruba 200 miliard korun, čímž přifoukl ceny nemovitostí. Nyní je dobrý čas podporu stavebka zrušit

16.01.2022 Závažnější než samotná výše veřejného dluhu ĆR je stávající dynamika jeho nárůstu. Hrozí totiž, že mnohé země EU začnou své veřejné finance ozdravovat rychleji než ČR, což by mohlo postavení Česka v rámci EU – coby šesté nejméně zadlužené země – zhoršit. Navíc by takový vývoj nenechaly bez povšimnutí ratingové agentury. Ty pandemický nárůst tuzemského zadlužení zatím tolerují, neboť vnímají celkový mimořádný kontext, kvůli němuž nastalo.
img

Oblečení v Česku zdražuje nejrychleji od 90. let, předzásobení není chybou. Cena bavlny je na více než desetiletém maximu

16.01.2022 Ceny oděvů a obuvi v ČR loni poskočily nejvýrazněji od 90. let. Podle ČSÚ vzrostly o 6,5 procenta. Znatelně tak překonaly svůj nárůst z roku 2020, o 3,7 procenta, který byl přitom pro celé toto milénium, tedy pro období od roku 2000, rekordní.
img

Polovina Čechů, zhruba 4,5 milionu lidí, nemá dostatečné úspory. Během rekordní inflace letošního roku mohou velmi trpět, hrozí růst kriminality

16.01.2022 Celá polovina Čechů nemá dostatečné finanční úspory. Pokud by totiž přišli o svůj hlavní zdroj příjmu, vystačili by s úsporami pouze tři měsíce a méně. Což je nedostačující.
img

Česko loni rozšířilo svůj „zlatý poklad“ o více než tunu zlata. ČNB v posledním půldruhém roce navýšila své zlaté rezervy nejvíce od 90. let, cena zlata však klesá

16.01.2022 Česká národní banka loni přikupovala zlato. Své devizové rezervy ve zlatě rozšířila celkem o 35 tisíc troyských uncí zlata, což odpovídá 1,01 tuny drahého kovu. Na počátku loňského roku disponovala 305 tisíci troyských uncí drahého kovu, koncem roku to bylo už 340 tisíc uncí, neboli zhruba 10,6 tuny. ČNB tak ke konci loňska držela nejvíce zlata od ledna 2015.
img

Lidé mají v pondělí poslední den pro vstup do režimu paušální daně, mohou ušetřit i přes 100 tisíc korun. Loni zájem o ni zaostal za očekáváním, což se i kvůli rapidní inflaci zřejmě zopakuje také letos

09.01.2022 Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), tedy třeba živnostníci, mají v pondělí poslední den na to, aby se přihlásily do režimu paušální daně. Paušální daň znamená, že OSVČ se zkrátí čas, který musejí věnovat „papírování“. Jedna paušální daň – a jedna pravidelná měsíční platba – totiž nahradí jak samotnou daň, tak i pojistné na sociální a zdravotní pojištění. Odpadá navíc nutnost podávat daňové přiznání.
img

Blíží se prodej dost možná nejdražší rezidenční nemovitosti v historii, až za 15 miliard korun. Petice tlačí na premiéra, aby prodej zarazil

09.01.2022 Již za deset dnů se uskuteční aukce, při které bude dost možná vydražena historicky nejdražší nemovitost k bydlení. Cena římské vily Casina dell’Aurora se odhaduje na 471 milionů eur, v přepočtu 11,5 miliardy korun. V aukci se ale konečná cena zřejmě vyšplhá výše. Mohla by tak překonat i cenu dosud nejdražší kdy prodané rezidenční nemovitosti. V roce 2015 se hongkongský pozemek k rezidenčnímu developmentu Zahrady Ho Tung, na místě vily zbořené o dva roky dříve, prodal za v přepočtu přibližně 14 miliard korun.
img

ČNB loni zvýšila základní úrokovou sazbu suverénně nejvíce ve vyspělém světě i nejvíce ve své historii od roku 1993. Pomohla tím pražské burze k nejlepšímu výkonu ve vyspělém světě

02.01.2022 Česká národní banka loni zvýšila základní úrokovou sazbu suverénně nejvýrazněji mezi všemi centrálními bankami ekonomicky vyspělého světa. K nejlepšímu výkonu v ekonomicky vyspělém světě tím pomohla pražské burze.
img

EU bude asi považovat jadernou energii za zelenou. Lepší příslib si Fialova vláda nemohla na Nový rok přát

01.01.2022 České ekonomice – a nové Fialově vládě – se na Nový rok dostává jednoho z nejlepších příslibů, jaký si vůbec mohla přát. Evropská unie by totiž mohla začít posuzovat jadernou energetiku a některé druhy energetiky založené na zemním plynu jako zelenou aktivitu.
img

Co nás v roce 2022 čeká a nemine v ekonomice? Osm hlavních změn a očekávání

01.01.2022 Česko od dneška hospodaří v režimu rozpočtového provizoria. Musí totiž začít osekávat pandemické dluhy. Nejen státní zaměstnanci a důchodci se tak musí připravit na hubenější čas, i když ne nutně od letoška. Inflace, která však letos udeří, v tomto měsíci až desetiprocentní, způsobí výrazné pokles kupní síly obyvatelstva – a tedy jeho životní úrovně. Na co dalšího je letos třeba se v ekonomické a finanční oblasti připravit. Zde osmero hlavních změn a očekávání roku 2022, níže jsou pak představeny blíže.
img

Prezident Zeman střízlivě vyzdvihl klíčové problémy české ekonomiky, tedy zelenou agendu EU a nedostatečně stabilizované veřejné finance

26.12.2021 Prezident republiky Miloš Zeman hodnotil ve svém dnešním vánočním poselství ekonomické záležitosti střízlivě. Vyzdvižení takzvaného zeleného údělu jako klíčového nebezpečí letošního roku se sice může zdát přepjaté, nicméně celá zelená agenda EU skutečně má značný potenciál dlouhodobě podvázat výkon české ekonomiky a nepříznivě poznamenávat životní úroveň obyvatel ČR.
img

Koruna letos vůči euru posílila jako jediná z měn Visegrádské skupiny. Roční úročení na koruně vzrostlo nejvíce na světě

26.12.2021 Česká koruna včera poprvé od února 2020, tedy od doby před propuknutím pandemie, posílila pod úroveň 25 korun za euro. Podle dat Bloombergu prolomila tyto psychologickou hranici krátce před 14:30 středoevropského času. Posílila až na úroveň 24,972 za euro. Následně ale část svých zisků odevzdala a kurs se vrátil zpět nad úroveň 25 korun za euro.
img

Koruna poprvé od doby před pandemií posiluje pod 25 korun za euro. Je to dobrá zpráva pro ty, co se chystají na hory do zahraničí, v příštím roce ale koruna zase oslabí

24.12.2021 Česká koruna dnes poprvé od února 2020, tedy od doby před propuknutím pandemie, posílila pod úroveň 25 korun za euro. Podle dat Bloombergu prolomila tyto psychologickou hranici krátce před 14:30 středoevropského času. Posílila až na úroveň 24,972 za euro.
img

Lidé mají poslední dny na pořízení proti-inflačního Dluhopisu Republiky, nejbezpečnější ochrany před inflací pro příští rok

19.12.2021 Ještě čtyři celé dny zbývají lidem v ČR, aby si pořídili spořící státní dluhopis, Dluhopis Republiky, v jeho proti-inflační variantě. Ten v současnosti představuje nejlepší bezpečný způsob, jak své úspory ochránit před inflací. Samozřejmě, úspěšnou investicí třeba do akcií lze získat desítky, ba stovky procent, jenže je s ní vždy spojeno nemalé riziko, že o své peníze člověk naopak přijde. To u Dluhopisu Republiky nehrozí. Světově významné ratingové agentury jako nedávno Fitch Ratings Česku i pro popandemické období ponechávají hodnocení dluhu na relativně vysoké, předpandemické úrovni.
img

Bude hůř, aby bylo líp. Co čeká českou ekonomiku v příštím roce?

12.12.2021 V Česku se letos v říjnu vyrobilo o celou třetinu méně aut než loni v říjnu. Jedná se o zásadní příčinu toho, proč se „rekonvalescence“ české ekonomiky po pandemickém šoku poněkud protahuje. Vždyť nebýt čipového hladomoru, klíčového důvodu propadu automobilové výroby, letošní meziroční vzestup tuzemského průmyslu by byl více dvojnásobný. Takto ale bude příznivou zprávou i to, pokud průmysl letos vzroste o desetinu. Samozřejmě, v běžných časech by byl desetiprocentní nárůst heroickým výkonem, připomínajícím Čínu v jejích nejlepších letech. Jenže meziroční srovnání je letos kriticky poznamenáno loňským dramatickým propadem, takže opravdovým úspěchem by letos byl teprve meziroční nárůst výkonu průmyslu o dvacet a více procent.
img

Hypotéky v Česku zdražují nejrychleji v historii, nejdražší budou příští rok. Lidem se proto vyplatí počkat do roku 2024, hypotéky pak budou levnější dokonce než dnes

12.12.2021 Průměrná sazba hypoték v ČR stoupla v listopadu na 3,75 procenta, a to z říjnové hodnoty 3,1 procenta. Jedná se o nejvýraznější meziměsíční zdražení hypoték v historii, jak vyplývá ze statistik společnosti Golem Finance.
img

Západu hrozí „druhý čínský šok“. Přesně před 20 lety Západ přijal Čínu do Světové obchodní organizace, a učinil tak svojí možná největší chybu vůbec

12.12.2021 Přesně před dvaceti lety učinil Západ podle mnohých možná svoji největší chybu vůbec. V čele s Washingtonem podpořil vstup Číny do Světové obchodní organizace (WTO). Členem se někdejší „dílna světa“ stala 11. prosince 2001. Vstup Západu způsobil šok, „čínský šok“, z něhož se dodnes nevzpamatoval.
img

Světově významná ratingová agentura Fitch potvrzuje Česku rating. Rizikem může být příliš nesourodá koalice Fialovy nastupující vlády, provizorium samo o sobě ne

12.12.2021 Světově významná ratingová agentura Fitch Ratings opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti České republiky na stupni AA-. Naposledy tak učinila koncem letošního června.
img

Nová německá vláda zdraží elektřinu a plyn i Čechům

05.12.2021 Německo má po šestnácti letech kancléře. Olaf Scholz střídá Angelu Merkelovou a přichází s ním nová vláda, ještě zelenější než ta dosavadní. Vždyť její součástí jsou sami Zelení. České domácnosti tak to, že Německu vládne někdo jiný než Merkelová, poznají na vlastní kůži – spíše však na vlastní peněženku – hlavně podle jednoho. V příštích letech budou postupně čísla na složenkách za elektřinu či plyn nabíhat rychleji, než se tak dělo dosud.
img

Bitcoin dnes prudce padá, až o více než 20 procent. Trhy se bojí omikronu i toho, že je centrální banky přestanou podporovat

05.12.2021 Nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna bitcoin dnes prudce ztrácí na své ceně. Ta klesla o více než 20 procent na necelých 42 300 dolarů za kus. Před necelým měsícem přitom bitcoin vyšel na více než 67 700 dolarů, což je tedy dosud jeho historicky rekordní cena.
img

Za mikulášskou nadílku a kostýmy Češi letos utratí přes půl miliardy. Zhruba setinu toho, co na Vánoce

05.12.2021 V pondělí se ulice i vsi zase jednou zaplní čerty i anděly. Mikuláš je z hlediska obchodníků 8. nejvýnosnější událost v roce (viz tabulka níže). Češi během něj ve zvýšené míře utrácí zejména za sladkosti, půjčení či koupi kostýmu nebo kostýmových doplňků typu mikulášského plnovousu či čepice, drobnější dekorativní předměty a menší dárky. Mikuláš totiž v některých rodinách představuje „zahřívací kolo“ před Vánoci.
img

Akciové trhy se dnes kvůli omikronu propadají, dubajská burza padá nejvíce od začátku pandemie. Omikron může odradit ČNB od dalšího zvyšování úroků, navzdory dnešním Rusnokovým slovům

28.11.2021 Blízkovýchodní akciové trhy se dnes citelně propadají, dubajská burza dokonce o více než pět procent, tedy nejvýrazněji od propuknutí pandemie v březnu 2020. Na Blízkém východě se s akciemi v neděli obchoduje, na rozdíl od zbytku světa. Vývoj na blízkovýchodních trzích však může předznamenat vývoj na trzích světových, až se zítra burzy po víkendu otevřou.
img

Omikron může vyřešit plynovou krizi EU. Ovšem za cenu, kterou by nikdo soudný dobrovolně neplatil

28.11.2021 Nová varianta covidu, jež nově dostala jméno omikron, může srazit ceny plnu v EU, a vyřešit tak probíhající energetickou krizi starého kontinentu. Ovšem za cenu, která je až příliš vysoká.
img

Elon Musk si může „koupit celé Česko“. Majetek Česka činí 5,85 bilionu korun, takže šéfovi Tesly by po takovém nákupu zbyla 1,15 bilionu, což v žebříčku nejbohatších světa stále stačí na 27. místo

21.11.2021 Majetek České republiky činil ke konci loňska 5,85 bilionu korun, meziročně o 4,2 procenta, vyplývá z nejnovějších informací ministerstva financí. Majetek sestává zejména ze staveb, pozemků, movitých věcí a peněz na účtech. Na světě existuje jeden člověk, který by si to samé mohl pořídit také, a ještě by mu více než bilion korun majetku zbyl – Elon Musk.
img

Obří klimatický summit v Glasgow skončil. Co zásadního změní?

14.11.2021 Dvoutýdenní konference ve skotském Glasgow, která včera skončila, přinesla některé průlomové závazky, pravidla pro nově ustavený světový trh s emisními povolenkami a několik odvážných příslibů, které teprve prověří čas.
img

Ženy letos na Black Friday utratí 3500 korun, muži 4000 korun. Slevovým hitem bude spíše oblečení a kosmetika, naopak elekronika někdy i zdraží, pozor na podvody

14.11.2021 Už za necelých čtrnáct dní, 26. listopadu, nastane letošní Black Friday. Den plný slev, importovaný z USA, se v Česku uchytil v necelém posledním desetiletí zejména v oblasti internetového nakupování. Letos však nebude, jak tomu bývalo, tolik ve znamení zlevněné elektroniky, jako spíše zlevněného oblečení či kosmetiky. Elektronika totiž v některých případech dokonce i zdraží. Důvodem je především světová čipová krize.
img

Dobře už bylo. Příští rok může kvůli vysoké inflaci znamenat největší náraz na peněženky Čechů od 90. let

07.11.2021 Vrcholné hospodářskopolitické instituce v ČR definitivně přestávají předpokládat, že nynější rapidní tuzemská inflace je pouze přechodnou záležitostí. Ministryně financí Alena Schillerová dnes uvedla, že v nové prognóze, kterou její úřad vydá v úterý, počítá pro příští rok s šestiprocentní průměrnou inflací.
img

Ministryně Schillerová: Tahle inflace nebude jen přechodná. V tom, že životní úroveň lidí v ČR půjde trvaleji dolů, se tentokrát shoduje s Českou národní bankou

07.11.2021 Vrcholné hospodářskopolitické instituce v ČR definitivně přestávají předpokládat, že nynější rapidní tuzemská inflace je pouze přechodnou záležitostí. Ministryně financí Alena Schillerová dnes uvedla, že v nové prognóze, kterou její úřad vydá v úterý, počítá pro příští rok s šestiprocentní průměrnou inflací.
img

Za levnými nákupy do Polska. Čtvrteční prudké zvýšení úroků ČNB Čechům rekordně zlevnilo nákupy v Polsku

07.11.2021 Česká koruna v pátek zakončila obchodování na nejsilnější úrovni vůči polskému zlotému v celé novodobé historii. Je nyní, o tomto víkend, vůči polské měně nejsilnější od v 90. let, kdy jak Česko, tak Polsko procházely transformačním období. V rámci transformace Česko přijalo režim volného plovoucího kursu v květnu 1997, Polsko pak v dubnu 2000.
img

Posunutím odchodu do důchodu o pár dní či týdnů lze letos navýšit měsíční penzi až o tisíce, a to až do konce života

07.11.2021 Lidé, kteří se chystají do starobního důchodu letos na přelomu roku, letos musí být obzvláště obezřetní. Správným načasováním odchodu si totiž mohou „přihrát“ stovky až tisíce korun měsíčně na důchodu navíc, a to až do konce života. Naopak špatným načasováním se o stovky až tisíce měsíčně zbytečně připraví, opět až do konce života.
img

Celé národy zmizí z povrchu zemského, varovala OSN… v červnu 1989. Podobná varování uslyšíte i v příštích dvou týdnech u příležitosti právě začínajícího klima-summitu v Glasgow

31.10.2021 Lídři zemí skupiny G-20, tedy dvacítky nejvyspělejších a nejvýznamnějších světových ekonomik, nevyslali před dnes začínajícím klimatickým summitem OSN v Glasgow příliš silný signál. Na svém římském summitu, který dnes končí, mezi nimi totiž stále přetrvává rozpor ohledně stanovení zřetelného klimatického závazku. Zdá se dokonce, že cíl spočívající v dosažení uhlíkové neutrality k roku 2050 zjemní. A sice tak, že jej nevztáhnou ke konkrétnímu roku, “2050”, ale k vágnějšímu termínu “polovina století”.
Související klíčová slova: Závazky vůči věřitelům | Ojetiny | Výnosy dluhopisů | Zdražuje zlato | Čekací doba | Cena potravinářské pšenice | Zveřejněné údaje | Propad ekonomiky | Italský premiér Giuseppe Conte | Zpomalení čínské ekonomiky | Objem pomoci státu | Růst v eurozóně | Kryptoměna Bitcoin | Realitní trh | Uvolněné měnové politiky | Opětovný pokles | Protiinflační tlaky | Zonky | Premiér Mark Rutte | Války | Snižování stavů | Ekonomika padá | Vývoj | Státní dluhopis | Češi | Rekordní deficit | Allianz | Bezdůvodné vrácení zboží | Zelený balíček | Pesimismus | Globální růst | Fond obnovy EU | Ceny bytů | Česká ekonomika letos | Veřejné emise akcií | Hospodaření firmy | Akcie Royal Mail | Zdražovat | DPH | Burzovní operátor | EUR | Spotřebitelské výdaje | Dluh vlád | Zadlužení České republiky | Přijmout euro | Paul Krugman | Bankovní asociace | Ruské podniky | Spotřební koš | Levné peníze | Slevy na dani | Prognóza MMF | O2 eKasa | Bonus za očkování | Automobilový sektor | JP Morgan Chase | Žebříček nejbohatších | Čerpání evropských peněz | Itálie | Eurodluhová unie | Stoxx | Stavební produkce | Prezidentské kampaně | Klíčový ukazatel | Doporučení | Epidemická situace | Akcie firmy | Texas | Daňové povinnosti | Bezpečný přístav | Klíčové problémy | Rozpočet EU | Očekávání | Výprodej bitcoinů | Ceny zeleniny a ovoce | Vyhlášení nouzového stavu | Finanční injekce | Vlna pandemie | Cena žlutého kovu | Evropské centrální banky | Daňové ráje | Poslanci | Státy eurozóny | T-Mobile | Nikl | Nejbohatší | Míra nezaměstnanosti v ČR | Nejlepší strategie | Ruská centrální banka | Dodávky ruského plynu | Výpadek příjmů | Brand Finance | Dříví | Odhad letošní sklizně | Alternativní investice | Brent | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | Stavebnictví v březnu | Veřejné finance | Veřejně obchodované fondy | Schodek státního rozpočtu | USAID | Odvetná cla | Ark | Ruské invaze na Ukrajinu | Oživení ekonomiky | Trh práce | Zdražující bydlení | Bydlení v ČR | Evropská komise | Čerpací stanice v ČR | Cena palivového dříví | České nemovitosti | Pro investory | Diverzifikace | Plynovod Nord Stream 2 | Makléři | iShares | Swiss | Investice | Sankce EU | Čistý příjem | Spotřebitelské úvěry | Rozvolnění | Stravenkové firmy | Geopolitické riziko | Potenciál | Petr Zahradník | TPCA | Historická zkušenost | Americké ekonomiky | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Lednová inflace | Jacinda Ardernová | Dopad na akcie | Kabinet | Ekonomické dopady koronaviru | Česká měna dnes | Tržby maloobchodníků | Hluboká recese | Škoda Auto | Prodeje aut | Dubajská burza | Hugo | Miliony dolarů | Evropské záležitosti | Světové ceny potravin | Investiční svět | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Islandská centrální banka | ČNB Jiří Rusnok | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Intervence | Výkon ekonomiky | Trh s nemovitostmi | E.ON | Zlevňování benzínu | Nio | Slabá koruna | Odklad splátek | Ark Investment | Experti | Rekord | Italský dluh | Nižší sazby | Přeshraniční platby | Raiffeisenbank | Zpevňování koruny | Garance | Očištěný čistý zisk | Biotechnologické akcie | Bitcoiny | Madrid | Návrh zákona | Země skupiny G20 | Evropské měny | Čeští centrální bankéři | Hnojiva | Sankce EU proti Rusku | GFG Alliance Brita | Creditas | Daň z nabytí nemovitosti | Nízké úrokové sazby | Důvěra v ekonomiku | Česká kina | Objem ropy | Banka Goldman Sachs | Společnost Apple | The Economist | Americké investiční banky | Asijské trhy | ČMZRB | Český statistický úřad | Impuls | Bruegel | General Electric | Chilské peso | Nálada v průmyslu | Administrativa prezidenta | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Klid | Von der Leyenová | Goldman Sachs | Strach | Český průmysl | Cena bitcoinu | Vládní představitelé | Reálné ekonomiky | Akcie společnosti | Výkon českého průmyslu | Solidarita | Tuzemské hospodářství | Čínské úřady | Kolibřík Energie | Aktuální vývoj | Cena pšenice | Klimatické změny | Druhá největší ekonomika | Pandemická krize | Průměrné mzdy | Smrskflace | Cenné papíry | Výnos | Ruské finanční trhy | Oxfam | Zahrnutí inflace | Portfolio | Nižší daně | Soudní dvůr EU | Snížení nákladů | Ocelářství | Dluh státu | 100 miliard dolarů | Měnový systém | Výkon průmyslu | Tisk peněz | IHNED | Delta | Vagit Alekperov | Dlužník | Vývoj na trzích | Vzdělávání | Šéf Fedu | Slabá poptávka | Bund | Ministerstvo financí ČR | Růst sazeb | Dopravci | Cena emisních povolenek | Reddit | IDEA | Moderna | Exploze v Bejrútu | Jiné měny | Pronájem nemovitosti | Import | Minimální mzda | Bankrot Řecka | Zajišťovny | Akcie Facebooku | Britové | Státní dluh | KLDR | Vyšší úrokové sazby | Zamrazení rezerv ruské centrální banky | Klienti Sberbank | Hluboké recese | Ruský prezident | Babišův bonus | Turecká měna | Kontrakty | Světový dluh | Jeden dolar | Ferrari | Výsledky ČEZ | Hlubší schodek | Katar | Eloktroauta | Peníze z vrtulníku | Vysoký přebytek | Propad cen | Akciové investování | Home office | Otřesy na finančních trzích | Kancléřka Merkelová | Údaje o hrubém domácím produktu | Ekonomická stagnace | Online obchodování | Přebytek běžného účtu | Plány | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Důvěra investorů | Praxe | Platební neschopnosti | Cestování | Index NASDAQ 100 | Coca-Cola | Labouristé | Účinný lék | H&M | Francouzský dluh | Vedení společnosti ČEZ | Nejvýraznější růst | Zboží z čínských e-shopů | Počet živě narozených | Posílení české měny | Americká média | Posilování dolaru | Německá společnost | Jaguar Land Rover | Atraktivita zlata | Peníze | Čas jsou peníze | Maďarsko | Pandemie COVID-19 | Koaliční partneři | Robert Habeck | Balík rozpočtových opatření | Ukazatel | Suezský průplav | Kapitalizace Tesly | O2 | Francie | Posilování eura | Polský zlotý | Ropné společnosti | Nord Stream 2 | Nakupovat akcie | Hospodaření skupiny PPF | Nestlé | Elektronická evidence tržeb | Americká lehká ropa WTI | Obavy z inflace | Situace na světovém trhu | Prognóza | FTSE 100 | Evropské firmy | České předsednictví | Plynovody | Zisky bank | Finanční instituce | Pokles ceny ropy | Zvýšit ziskovost | Čerpání peněz | Cena bitcoinu dnes | Tuzemská ekonomika | Barel ropy | Sílící koruna | Nikkei | Palladium | Americký Fed | Míra nezaměstnanosti v březnu | Fiat Chrysler | NBC | Dolar zpevňuje | Ostravská huť | Ropa WTI | Dluhopis Republiky | Výsledek hospodaření | EU Tax Observatory | Bankovní rada ČNB | Ekonomické dopady pandemie | Představitelé ČNB | Brexit | Václav Klaus | Šíření nákazy COVID-19 | Šíření onemocnění | Výhled poptávky | Koruna | Růst výnosů | Evropské burzy | Valná hromada | Pozornost investorů | Velké zadlužování | Burzy | Německý ministr hospodářství | Ceny elektřiny | Americký prezident Joe Biden | Robinhood | Broker | Měnové krize | Včerejší obchodování | Cena ropy brent | Společnost Nasdaq | Posílení koruny | Zájem o investování | Česká pošta | Sazby hypoték | Akciový analytik | Export | Účinné vakcíny | Odškodné | Hyperinflace | Hospodářská politika | Britský premiér | Obchodování s termínovými kontrakty | AI | Gilead | Spolkový sněm | Southwest Airlines | Vládní opatření | Skladování ropy | Šok | Zpřísňování měnové politiky | MPO | Nízké daně | Pavel Baudiš | Hongkong | Italský premiér | Zpráva | Akcie Avastu | Zavedení eura | Radovan Vítek | Finanční pomoc | Trh s ropou | Finanční domy | Unie | Fialova vláda | Regulace | Vývoz do USA | Bridgewater | Noviny | Měnový fond | Události roku | Exekuce | Čerpání peněz z fondů EU | Anomálie na trhu | Inflační spirála | Úroky na hypotékách | Globální dluh | Mzda v ČR | Hyundai | Hypotéky v Česku | UniCredit Bank | Fitch Ratings | Trpělivost | Kapitál | Cestovní ruch | Prémie | Snížení DPH | Tencent | TUI | Výrobce letadel | Giuseppe Conte | Kapitálový trh | Elon Musk | Oživení trhu | Propad příjmů | Zvýšení sazeb | Akcioví obchodníci | Růst ceny Bitcoinu | Roční zhodnocení | Vládní výdaje | Investovat | Dovednosti | Nervozita | Cena emisních povolenek EU | Blízkovýchodní akciové trhy | Plyn | Viry | Bankroty | Gigant Gazprom | Šéf Bílého domu | Fincentrum | Výrobní ceny | Marek Mora | Tučné zisky | Světová finanční krize | Paris Saint-Germain | Světový obchod | Účast akcionářů | Bydlení | Hypoteční banka | Očekávání analytiků | Bitcoin | Euforie | Posilování české koruny | Tedros Adhanom | Investoři | Hluboké průmyslové recese | WallStreetBets | Online nakupování | Podnikové dluhopisy | Nejistoty | Očkování proti covidu | BaFin | Investiční | Paušální daně | Jeff Bezos | Reálné mzdy | Média | Asociace | Severní Korea | Společnost Wirecard | Úrokový swap | Nárůst ceny | Bez rizika | Zisk | Budoucnost | Superluxusní vozy | Měnový trh | ČSSD | Hrubý provozní zisk | Část zisků | Výnosové křivky | Lídři zemí Evropské unie | Airbnb | Těžba kartelu OPEC | Cenové výkyvy | Pokles sazeb hypoték | Uložení peněz | Hospodaření státu | Daniel Křetínský | Roboti | Onemocnění | AT&T | Panama papers | Česká měna | Objem exportu | Mimořádná opatření | BP | Cíl ČNB | Bohatí | SSHR | NCEE IBM Consulting | Akcie společnosti Macy’s | Nižší poptávka | KDU-ČSL | Čínské banky | České koruny | Jemenští povstalci | Analýzy | Propad | ExxonMobil | Morningstar | Demokraté | Nová varianta covidu | Brusel | Objem hypotečních úvěrů | Uber | Ceny obilovin | Prognóza Evropské komise | Chřipka | Úder koronaviru | Offshore | Rumuni | Úrok | Evropské ekonomiky | Alena Schillerová | Investiční společnost | Agentura Reuters | Půjčka | Nobelovy ceny za ekonomii | Evropské akcie | Agrofert | Pokles tuzemské ekonomiky | Česká televize | Bohatý | Aktuální prognózy | Technologické tituly | Veřejný dluh ČR | Tržní kapitalizace | Nejistota | Švýcarská banka | Nová Čína | Jan Kubíček | Nejvyšší přebytek zahraničního obchodu | Akcionáři | Emise dluhopisů vlády České republiky | Státní pomoc | Emoce | Dluhopisové výnosy | Automobilka Škoda | Finanční ředitel | Rozpočet na rok 2020 | Skupina PPF | Vzdělání | Den daňové svobody | Obchodování | Zvýšení daní | Výrazné ztráty | Legislativa | Slabý dolar | Americká centrální banka | Mzdový nárůst | Vesa | Rekordní růst | Ajťáci | Meta | Americké výrobky | Cena ropy na světových trzích | ZEW | JDE | Ropovod | Zahraniční investoři | České firmy | Covid | Digitální ekonomiky | Rostoucí trend | Eurostat | Prezident | Uran | Finanční krize | Ruský rubl | Deflace | Daňový poplatník | Investiční aktivita | Moskevská burza | Růst inflace | Petr Fiala | Nová německá vláda | Cena povolenek | Bisnode | Turecká lira | Obchodování na pražské burze | Cílování inflace | Ekonomický náraz | Spotřeba kávy | Apple | Německé firmy | Státní subvence | Plošné testování | Tesco | Daňový poradce | Zajištění na stáří | PwC | Letecká skupina | Praha | Recyklace | Hypotéza | Záchranné programy | Evropský parlament | Tržní úrokové sazby | Cena akcií britské společnosti | Pokles cen ropy | Slabé měny | Opatření | Americká banka | Golem Finance | Státní peníze | Oživování ekonomiky | Dnešní data | Volný čas | České banky | Firmy | Strach z delta mutace | Zadlužování | Čínské zboží | Enormní zájem | Akciové bubliny | Růst zadlužení | Budoucí vývoj | Investment management | Kryptoměnové burzy | Odstřižení od SWIFT | Nástroj | Turistický ruch v ČR | Výsledky | Britské domácnosti | Ekonomické oživení | Zdražování pohonných hmot | Inflace v Česku | Trebitsch | Burzovní obchodníci | Inflační tlaky | Státy Evropské unie | Typ koronaviru | Bank of America | Úroda | Smartwings koronavirus | TIM | Zvyšování daní | Silný dolar | Ondřej Tomek | Mediánová mzda | Americký burzovní operátor | Hypoteční trh | Zhoršení ratingu | Státní dluh ČR | Objem | Equity | Měsíční mzda v ČR | Klima | Patrik Tkáč | Zvýšení těžby | Investovat do Bitcoinu | Nůžky bohatství | Investice do kryptoměn | Poptávka po pohonných hmotách | Subvence | Regulátor | Státní rozpočet | Barack Obama | Digitální zlato | Průmyslová výroba | Čeští miliardáři | Důchod | Pfizer | Ekonomika Německa | Studie | Slabší koruna | Výdaje státního rozpočtu | Zadlužení | Cena plynu | Premiér Andrej Babiš | Deficit | Výroba zmrzliny | Polsko | Kolaps | Nejlevnější hypotéky | Ratingová agentura | Reakce trhu | Nejrozšířenější kryptoměna | Cenová hladina | Bankéř | Česká republika | CME | Cena bavlny | Hypotéky | Dublin | Lukáš Kovanda | Nájmy | Ministryně práce a sociálních věcí | Přijetí | Evropa | Nárůst cen ropy | Česká spořitelna | Úspory | Burze | Vesa Equity | Blue Origin | Bohatí lidé | OPEC | STAN | Ukrajina | Stabilní výhled | Frustrace | Paralelní polis | Ropovod Družba | Egypt | Třetí vlna | Národní rozpočtová rada | Ceny zemědělských výrobců | Investice do nemovitostí | Poptávka po nemovitostech | Ústavní soud | Bezpečné útočiště | Čínský dovoz | Otevření obchodu | Pokles akcií | Maloobchod | Růst tržeb | Maastrichtská kritéria | Trump | Hospodářský propad | Dnešní růst | Vrtulníkové peníze | Dow Jonesův index | Kurzarbeit | Vládní pomoc | Centrální vláda | Jachty | Podnikatelé | Zahraniční dluh | Mexiko | Čisté bohatství | Akcie Monety | Euro dnes | Vstupy | Chorvatsko | Covidová opatření | Air France | ProCent | Rakousko | Stříbro | Problémy české ekonomiky | Cena ojetých aut | Rozsáhlé investice | Platby za plyn | Vláda ČR | Čerpání peněz z fondů | Loňský zisk | Turecko | Dogecoin | Dopady inflace | Kukuřice | OPAP | FAANG | Tornádo | Obchodníci s kryptoměnami | Vedení ČEZ | Rozhodnutí vlády | Negativní dopad | Americké akcie | BBC | Czech Fund | Moneta | Do čeho investovat | Dopad pandemie | Mutace koronaviru | Kongres | Výdělky | Divize | Melvin | Kurzový závazek | Jana Maláčová | Evropská ekonomika | Nárůst nezaměstnanosti v USA | Hospodářské dějiny | Kov | Afghánská měna | Obchodníci s ropou | Trh | Snížení těžby | Komise | Pád rublu | Akciový výprodej | Crown | List Financial Times | Erste Bank | Výkyvy | Konsensus | Dopravci v Evropě | Fed | Zahraniční obchod | Lídři EU | Korekce | Vývoz ropy | Tuzemští obchodníci | Sazby daně | Bitcoinové peněženky | Hnutí ANO | Vývoj ekonomiky | Bitcoin a další kryptoměny | Equa Bank | Ceny kryptoměny | Pražské burzy | Česká bankovní asociace | Prezident Emmanuel Macron | Konkurenceschopnost | Sociální síť | Yahoo | Oživení české ekonomiky | Vývoz do Číny | Ruské úřady | Posílení dolaru | Stock | ANO | Devizové rezervy ve zlatě | Vyšší úrok | WIG | Kurs koruny k euru | Rating | Trumpova administrativa | Koronavirová pandemie | Hrubý národní důchod | Microsoft | Manažer banky | Příležitosti | Vládní dluhopisy | Kolísání ceny bitcoinu | Daňové úlevy | Nepříznivý signál | Alza.cz | Inflační vývoj | Spotřebitelská inflace | Demokratické strany | Finanční rezervy | Obchodování akcií | Rekord v rychlosti bohatnutí | Euro STOXX | Důvěra | Ivan Bartoš | Euromoney | Pravděpodobnost | Ceny dřeva | Index Nasdaq | Unce zlata | Historický pád cen | Bukele | Příjmy z ropy | Rizikovější aktiva | Ministryně práce | Hlavy států | Historie burzovního obchodování | Pokles úrokových sazeb | Paušální daň | Investice do české koruny | Coinbase | Výpadky | FIAT | Podpůrná opatření | AA | Nová prognóza Ministerstva financí | Gazprom | Centrální banka | Počet živnostníků | Hypotéky v ČR | Životní prostředí | Kurs rublu | Členství v ERM | Správci investičních fondů | Antivirus | Donald Trump | ERA | Guvernér | Růst světové ekonomiky | Digitální euro | Čistý zisk | Jádrová inflace | Vysoké inflace | Centrum | Rizika | Invia | Společnosti | Hodnota majetku | Emise akcií | Chytré peníze | Exim Tours | Růst cen nemovitostí | Spoluzakladatel | Bankovní tituly | Zájem o investice | Nárůst objemů | Zvýšení těžby ropy | Březnová inflace | Produkční ceny | EBITDA | Africké země | Klienti Sberbank CZ | Americká společnost | Problém s nedostatkem čipů | Investiční výdaje | Cena ropy dnes | Růst akcií PGE | Zdražování bytů | Plán obnovy | Komise RIA | Bankovní rada České národní banky | Škoda | Salvador | Reuters | Přebytek zahraničního obchodu | Unilever | Dnešní výsledky | Premiér Mario Draghi | Růst akcií | Situace na Ukrajině | Obchodní marže | Chevron | Kompozitní index | Česká společnost | Primark | Evropská unie | Převzetí Avastu | Depozitní sazba | Ekonomiky | Primární emise | Předseda | Pokles akcií PGE | Omezení těžby | Růst produktivity | Tištění peněz | Utahování měnové politiky | Bohemia Energy | Ženy | Extrémní výkyvy | Uchovatel hodnoty | Vrácení zboží e-shopu | Problémy | Růstový impuls | Klesající trend | Zesílení inflačních tlaků | Inflace v květnu | Centrální banky | Boeing | Podnikání | Polský podnik | Spotřební daň z nafty | Hydroelektrárny | Online prostředí | Technologické společnosti | Emisní povolenky | Sazba hypotečních úvěrů | Koronavirová krize | Výrobce letadel Boeing | GameStop | Opatření centrálních bank | Zvýšení základní úrokové sazby | Světová poptávka po ropě | Vydávání dluhopisů | Nová data | Státní komerční banka | Open | Cena akcie | Emise dluhopisů vlády | Růst ceny zlata | Životní úroveň | Martin Dvořák (STAN) | Kanada | NATO | Covidová krize | Zvýšení základní sazby | Organizace spojených národů | Financovat | Tedros Adhanom Ghebreyesus | Cena prasat v ČR | Příprava | Epidemie prasečího moru | Akcie antivirové firmy | HDP | Ztráta | Řecko | Dividenda | Jednání kartelu OPEC | Rostoucí náklady | Cena elektřiny se na pražské burze | Ropa typu Brent | Turistika | Burzovní ukazatel | Další růst | Centrální banky světa | Letecká doprava | Objem zlata | Nový rekord | Úroky | Nová mutace koronaviru | Situace na trhu | Přenos | Plodiny | Stravenky | Erste | Valné hromady | Novela zákona o ČNB | Cena | Investiční banky | Debata | Air | Akcie dnes | Nejbohatší člověk planety | Káva | Izrael | Ceny akcií | Zájem o hypotéky | TABAK | E-shopy | Omikron | Propad průmyslu | Čínská ekonomika | Ázerbájdžán | Proroctví | Vyšší úroky | Pokles úroků | Ceny | Plyn v rublech | Koronakrize | Technologie | Akcie padají | Energetická krize | Hypoteční sazby | Finální odhad | ČNB | Devizoví obchodníci | Rozhodnutí americké centrální banky | Nobelovy ceny | Ekonomické fórum | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Menší poptávka | Facebook | Bilance Fedu | Pokles | Obchod Tchaj-wanu | Italský premiér Mario Draghi | Contango | Výběr zisků | Velikonoce | Levnější ropa | Polská ekonomika | Ropní těžaři | Pandora Papers | Finance Group | Americké společnosti | Finančnictví | Call centra | Švýcarská centrální banka | Mzdy v ČR | Poplatek | Zemědělci | Banka JP Morgan | Bezpečné dluhopisy | Americké technologické firmy | Tržní očekávání | Invaze | Americká ekonomika | Meta Platforms | Americký výrobce letadel | Obchodník | Portfolio manažer | Snížení těžby ropy | COVID-19 | Ropné velmoci | Guvernér ČNB | Znovunastartování ekonomiky | Remdesivir | Podnikatelé a firmy | Ekonomické odhady | Epidemie afrického moru | Index PX | Čínská vláda | Daně | Lídři | Hrubý domácí produkt České republiky | Investment Management | Kryptoměna | Epidemiologické situace | Americký Federální úřad pro letectví | Soubor klimatických opatření | Hodnota značky | Český stát | Nejvyšší přebytek | Daně z příjmů | Konsorcium | Příležitost ke snadnému zbohatnutí | Prezident Vladimir Putin | Messi | Zisky | Index tokijské burzy | Akcie Boeingu | Historické rekordy | Trh s nemovitostmi v ČR | Bankovní sektor | Krize v Turecku | Čínské přístavy | Swap | Anomálie | Miliardy eur | Míra inflace v ČR | Propad české ekonomiky | Výnos desetiletých dluhopisů | Starbucks | Toyota | Ratingové agentury | Vládní koaliční partneři | Manuál | Investování do Bitcoinu | Kypr | Cena zlata | Mrazy v USA | Světové obchodní organizace | Ceny nemovitostí v ČR | Zvýšení ceny | Rozpočtové politiky | Marks & Spencer | Organizace zemí vyvážejících ropu | Trinity Bank | Turecký prezident | Radka Černá | Růst cen | Zdravotní pojištění | Schodek 300 miliard | Ropa a Plyn | Rheinmetall | Televize Sky News | MSCI World | Alexej Mordašov | Dnes na trzích | Financování | ČSÚ | Ursula von der Leyenová | Nemovitý majetek | Stres | Avast dnes | Americká lehká ropa | Babišova vláda | Pokles ekonomiky | Růst úroků | Investice do bitcoinu | Republikáni | Převzetí Plzeňského Prazdroje | Globální poptávka | Dluh zemí eurozóny | Pomoc aerolinkám Smartwings | Nouzový stav | EGAP | UMA | Automobilový sektor v ČR | Premiér Babiš | Průměrná hodnota | Jedno euro | Atraktivní nemovitosti | Soudní řízení | Průměrná mzda | Malé podniky | Dnešní čísla | Ruský list | Dění kolem brexitu | Automobilka Tesla | Spotřebitel | Hospodářský růst | Investování do honorářů | Výpočet daně | Největší americká banka | Elvira Nabiullinová | Akcie Juventusu | Odhodlání | Reakce bitcoinu | WTI | Manipulace trhu | Dolarový dluh | Bod | NICE | Miliardy korun | Průměrná reálná měsíční mzda | Impérium | Zisk společnosti | Silnější koruna | Kontrakty na bitcoin | Hospodářské noviny | ČR do ERM | Pfizer a BioNTech | Americká měna | New Deal | Pracovní síly | Nord Stream | Redukce | Saúdská Arábie | Ziskovost | Dopad krize | Bankéři | Sázet | Úroda obilovin | Grexit | Cena ropy | Porušení zákona | Ministerstvo financí (MF) | Akvizice Air Bank | Drobní investoři | Marže | Využití kapacit | Změna času | Prezident USA | Státy EU | Jack Dorsey | Koruna zpevnila | Předběžné výsledky | Bill Gates | Cenový vývoj | Alphabet | Vedení společnosti | Zkušenosti | Odhad letošního růstu | Největší banky | Emmanuel Macron | Signály | Mark Rutte | Lira | Průměrná cena ojetých aut | Ekonomické recese | Statistiky | TTIP | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Růst průmyslu | Stroj na peníze | SAP | Dluhopisové trhy | Oslabuje dolar | Zrušení karenční doby | Ben Bernanke | Nový typ koronaviru | Globální trh | Investice státu | Cena dříví | Kurz | Market | Nezaměstnanost mladých | Devizy | Unicredit | Měsíční mzda | Znehodnocení úspor | Světová válka | Nobelova cena | Pokles výnosů | Letecký průmysl | Hugo Boss | Český vývoz | UST | Společnost Unilever | Coinbase Global | Zbrojovky | Cena dříví v ČR | Liberty Steel | Nárůst úroků | Německé banky | Akcie podniku | BPI | Zlato.cz | Obchodní centra | NortonLifeLock | Deficit státního rozpočtu | Investujte | NewYorská burza | Měď | Proinflační | Stock Spirits | Inflace cen | Globální finanční krize | Ekonomické uzavírky | Německá průmyslová výroba | Uhlí | Makroekonomický význam | Digitální daň | Washington Post | Íránská ropa | Nejlidnatější země světa | Prima | Úřad práce | Zahraniční kapitál | Citigroup | Merkelová | Hospodářství | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Platidlo | Propad sentimentu | Vakcína Pfizer | Euro Stoxx 600 | Zrušení daně z nabytí | Nárůst nezaměstnanosti | Cena stříbra dnes | Členové kartelu OPEC | Hodnota indexu | Ekonomická krize | Cenové stability | Zlepšení nálady | Rusko a Ukrajina | Cla na zboží | Credit Suisse | Portfolia | Růst důvěry | Převis | Zavedení EET | Vysoká cena | Holdingová společnost | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Dopady koronavirové pandemie | Vývoz | Epidemie afrického moru prasat | Evropská unie dnes | Světové finanční krize | Těžba kryptoměn | Výsledky hospodaření | Vánoční svátky | Recese | Zoufalství | Celosvětový růst | Akcie Manchesteru United | ČR do ERM II | Mzdový růst | Jon Osnoff | Capital Partners | Pokuta za předčasné splacení hypotéky | Fond Petrus Advisers | Šance | Napětí na Blízkém východě | Sněmovna reprezentantů | Digitalizace | Situace na Blízkém východě | Akcie Applu | Nižší DPH | Největší propad | Dnešní zprávy | Nobelova cena za ekonomii | Deflační tlaky | Zbohatnutí | Petr Kellner | Meziměsíční inflace | Koronavirové pandemie | Řecký dluh | Ekonomický výzkum | Fosilní paliva | Americké burzy | Daňové reformy | Ochrana před inflací | Frank | Bilance | Ministři | Prudký propad | ERM | Negativní nálada | Největší česká banka | Ministr práce a sociálních věcí | EASA | Investiční firmy | Olympijské hry | Dnešní zpráva | Dlužníci | Centrální banka USA | Automobilka Volkswagen | Vystoupení z EU | Celkový světový dluh | Ceny energií | Celkové daňové příjmy | Cena Brentu | Washington | Snížení produkce | Ceny potravin | Rychlý růst mezd | Srbsko-americký ekonom | Přebytek bilance | Index důvěry | Inovace | Daňové přiznání | Základní sazby | NEST | Kiwi | Nezaměstnanost v USA | Atlantik | Prezident Donald Trump | Kancléřka Angela Merkelová | Předpokládaný vývoj | OSN | Soud | Eskalace napětí | Společnost ČEZ | Komunita | Studie EU Tax Observatory | Nákaza koronavirem | Cena elektřiny | Boje na Ukrajině | Agentura Fitch | Zvýšení limitu plátcovství DPH | Zájem o stavební spoření | Předpovědi | Živnostník | Ekonomické zotavování | Skupina Smartwings | Zlevňování hypoték | Americké volby | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Živnostníci | Palivové dříví | Cenová válka | Střadatelé | Pokles sazeb | Dění na trhu | Dnešní rozhodnutí vlády | Automobil | Sankce | Akcie na burze | Míra inflace | Fyzické zlato | Zdražování ropy | Energetika | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Spotify | Snížení emisí | Nařízení | Prospekt | Sazba hypoték | Nemovitostní trh | Ekonomika po koronaviru | Komerční banka | Farmaceutické společnosti | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Hospodářské krize | Ministr pro evropské záležitosti | Zpřísnění měnové politiky | Mileniálové | Transparentnost | Mezinárodní měnový fond | Akciová společnost | Guvernér centrální banky | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Bitcoinová bublina | Nizozemský premiér | Lehká ropa WTI | Bridgewater Associates | Americká vláda | Rekordní propad | Marže společností | Tempo růstu | Nadprodukce | Podnikatel | Sazba hypotečních úvěrů v ČR | Prazdroj | Odstřižení Ruska od SWIFT | Bankovnictví | Válka o vakcínu | Aerolinky | ARM Holdings | Americké dluhopisy | Francouzská ekonomika | Nadhodnocení | Ministerstvo dopravy | ARM | Pohonné hmoty | Navýšení důchodů | Biliony | Úrokové sazby | ETF | Nové dluhopisy | Ropná cenová válka | Akcie klesají | Akciové trhy | Loterie | Silná inflace | Index evropských akcií | Kolínská automobilka | Myšlenka | Moneta Money Bank | Europoslanci | Varování | Družba | Obavy z omikronu | Obchodní aktivity | Americké trhy | WHO | Bankovní rada | Pojišťovna | Macron | Výrazný propad | Členství v EU | Pracovní trh | Spokojenost | Míra nejistoty | Fischer | Aktiva | Nemovitosti v ČR | Střední podniky | České měny | Tuzemský průmysl | Hotelnictví | Švýcarská banka UBS | Business | Enormní kolísání ceny | Vývoz do Německa | Vladimír Pikora | Podíl na trhu | Emise oxidu uhličitého | Arizona | Růst cen akcií | Slábnoucí dolar | Investování do akcií | Pokles cen | Britské společnosti | TikTok | Citadel | Bezrealitky.cz | Turów | Reformy penzí a daní | Čínská centrální banka | Lukáš Kintr | Veřejný dluh | Eloktroauta v ČR | Finanční regulátor | Nový stavební zákon | Španělé | Tržní kapitalizace Tesly | Fiskální politiky | Jerome Powell | MSCI World Index | Plynovod Nord Stream | Akcie Tesly | Fungování NERV | Čínské akcie | Kolísání ceny | Economic | Ministryně financí | Ekologie | Energiewende | Opatřením na podporu ekonomiky | Brazílie | Ratingová agentura Fitch | Trhy dnes | Sklizeň obilovin | Politika centrálních bank | České e-shopy | Smartwings | Pochybnosti | Výsledek voleb | Nemovitosti v Česku | Burzovně obchodovaný fond | Trinity | Stratég | Špatné zprávy | Splasknutí bubliny | Fond obnovy | Majetek | Ekonomika eurozóny | Evropská dluhová unie | Členské země Evropské unie | Sky News | Důsledky epidemie | Řetězce | Fio banka | COMAC | Sentiment | Zrychlení inflace | Bývalý ministr financí | Stoxx Europe 600 | Růst úrokových sazeb | Akcionáři Avastu | Berenberg | Největší pokles | Lucembursko | Politika | Konkurence | Česká národní banka | Běžné spoření | Letecké společnosti | Zvyšování úrokových sazeb | Jakub Holub | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Whisky Trebitsch | Komunikace | Akcie společnosti MOL | Propad cen nemovitostí | Čínský prezident | České mzdy | MAM | SAB Finance | Podání daňového přiznání | Deutsche Telekom | Poplatky | Forint | Si Ťin-pching | Americké akcie dnes | Země OECD | Koronavirus | Velká Británie | Německý průmysl | Koronavirová nejistota | Další vývoj | Citibank | Pomoc firmám | Covid Lázně | Investování do nemovitostí | Plátcovství DPH | Cena pohonných hmot | Úrokový výnos | Napětí kolem Ukrajiny | Uvalení cel | Odborná literatura | Nálada podnikatelů | Nálada | Letectví | Indie | Technologické akcie | ProShares | Měnové politiky | Ceny v českém průmyslu | Výrazná inflace | Těžba dřeva | Vnímání | Společnost Gilead | Koncern Volkswagen | Snížení základní úrokové sazby | Živobytí | Ekonomika | Růst vývozu | Letošní úroda obilovin | Výprodej bitcoinu dnes | Statistický klam | Světové trhy | Prognóza Ministerstva financí | Elektřina | CBS | WTO | Těžaři kryptoměn | Dohoda o brexitu | Karanténa | Nespokojenost | Zlevnění ropy | Proticyklické kapitálové rezervy | Commerzbank | Společnost Macy’s | Zhodnocení | Spořící účty | Poradenské společnosti | Americký kongres | Ceny zlata | Výhled | Bankovní unie | Prodejní cena | Fond Petrus | Těžaři ropy | Státní rozvojová banka | Auta | Komerční banky | Americké ministerstvo | Průměrná nominální mzda | Klimatický summit | Ruská aktiva | Ethereum | Embargo | Economist | Superluxusní | Energetické společnosti | Americká společnost Apple | Německá koalice | Propouštění | Zaměstnanci | PayPal | Politika Fedu | Čerpací stanice | Evropský trh | Finanční trhy | Miliardáři | Nízké ceny ropy | Zlaté rezervy | Cyrrus | Dobrý výsledek | Cenové rozpětí | Přeshraniční obchod | Expanze | Klesající úrokové sazby | Největší ekonomika | Růst cen energií | Zdražující byty | General Motors | Fondy | Místopředseda Evropské komise | Ruské ministerstvo financí | Afghánská měna afghání | Comfort Finance | Investiční společnost CVC | Bílý dům | OSVČ | Situace v Číně | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | Růst průmyslové produkce | Financial Times | Reformy penzí | Nikkei 225 | Počet nakažených | Nákup bitcoinu | Agentura pro mezinárodní rozvoj | Intel | Byznysmeni | New York | Místní rozvoj | Světová ekonomická krize | Dřevo | Krize | Výše mezd | Pokles ceny akcií | Průměrná úroková sazba | Investing | KfW | Podnikový dluh | Zotavení ekonomiky | Protipandemická opatření | Konzervativní investor | Massachusetts | Omezení produkce | Světový trh s ropou | Káva na burze | Hrubý domácí produkt země | Organizace SWIFT | G20 | Bitcoinový fond | Rekordní schodek | Oslabení dolaru | Evropské velmoci | Elektronická evidence tržeb (EET) | Mezinárodní ratingové agentury | Prezidentské volby | Růst mezd v ČR | Termín pro přijetí eura | Dollar | Míra inflace v dubnu | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Úročení vkladů | Šíření koronaviru | Ukazatele | ODS | Ředitelka | Úroková sazba | Generální ředitel | Společnost CVC | Devizové rezervy | České vlády | Protikoronavirová opatření | Burza | Šeherezáda | Ceny dluhopisů | Politici | Guvernér Rusnok | Americká inflace | Rozvoj | Investovat do akcií | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Poskytnutí slevy | Americká administrativa | Bulharská měna | Teherán | Air France-KLM | Rozhovor | Spotřeba domácností | Transakce | Březnová data | Slabší dolar | Teroristický útok | Marian Jurečka | Měny | Elektřina na pražské burze | eKasa | Volby | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Čínská poptávka | Zaměstnanost | Profitovat | Hedgeový fond | Irsko | Pád Kábulu | Energie | Justice | Mezinárodní obchod | Macy’s | Pohonné hmoty v Česku | Americké vlády | Výpadky v dodávkách čipů | Značný pokles | Nezaměstnanosti v Německu | Cenový pokles | Inaugurace | Propad průmyslové výroby | Dividendy | Měna | Dodávky plynu | Daňové příjmy | Společnost Blue Origin | Oslabení eura | Sazby | Ropa dnes | Produkce ropy | Silný pokles | Historie | Renáta Kellnerová | Situace na trhu s ropou | Průměrná sazba hypotečních úvěrů v ČR | Guvernér afghánské centrální banky | MSCI | Karanténní opatření | Coloseum | Konsolidace | Emitent dluhopisu | Očekávaný růst | Stav českého průmyslu | USD | Paul Milgrom | Ekonomické zotavení | Miliardy dolarů | Státní fond | Akcionáři Monety | Ceny realit | Finanční trh | Růst poptávky | Opatření na podporu ekonomiky | EET | Nový trend | Robert Wilson | Nová vláda | Eni | Nové prognózy | Vyspělé ekonomiky | Sberbank | Ruský prezident Vladimir Putin | Náklady na obsluhu dluhu | Potravinářská společnost | Banka Sberbank | Sberbank CZ | Partneři | Prudký nárůst nezaměstnanosti | Rusko | Ceny výrobců | Investování | Iracionální | Akcionář | Poradce | Vicepremiér | Obchodní den | Zkušenost | Renishaw | Signál | Írán | Inflace Spojených států | Zdražování | Afrika | Riskování | Nejvíce peněz | Domácí měny | Britská vláda | Square | Hodnota zlata | Gazprombank | Přijetí eura | Biliony dolarů | Kupní síla | Úbytek | Ministryně financí Alena Schillerová | Termínový kontrakt | Ocenění | Ropy | Úspěšné obchodování | Platba za plyn | Dow Jonesův akciový index | Řízení rizik | Míra úspor | Výsledek amerických voleb | Obiloviny | Bankrot | Druhá vlna pandemie | Výdaje | Guvernér české národní banky | Zavedení rouškovného | Warner Music | Ekonomický dopad | Důchodový systém | Společnost | Canberra | Wolfgang Schäuble | Italská ekonomika | Důchody | Premiér Boris Johnson | Sázky | Ministr hospodářství | Forbes | Obchodované fondy | Burzovní operátor Nasdaq | Studie EU | Historicky nejnižší | Ukončení války | BMW | Německá burza | Cena akcií | Ceny kávy | Lehman Brothers | Dopad koronaviru | Příliv investic | Ropný trh | Americké ministerstvo financí | Umělé inteligence | Eura | Průměrná sazba hypotečních úvěrů | Koruna posiluje | Libertas | Inflační cíl | Nizozemsko | Bankovní systém | Organizace | Průmyslová výroba v ČR | Banky | Obilí | Ryanair | DIW | Ceny stavebních prací | Ceny pohonných hmot | Celkové příjmy | Růst | OSN v Glasgow | Ceny surovin | Centrální bankéři | Zkušení investoři | RegioJet | Polská centrální banka | Ceny v Česku | Pojišťovací společnosti | Příjmy | Hospodářské výsledky | Světoví těžaři | ČTK | Propad ceny | Volvo | Emitent | WU | Zajištění | Propad poptávky | Automobilka Škoda Auto | Propad cen ropy | BIDU | Film o bitcoinu | Růst průmyslové výroby | Index | Wall Street Journal | Lockdown | Wirecard | Expanzivní měnová politika | Bohatství | Výrobce elektromobilů | Průmyslová produkce | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Úročení | Jižní Korea | Útlum ekonomiky | Měnové politiky centrálních bank | Ceny nemovitostí | Tax Observatory | Vakcinace | Růst čínských akcií | Dovoz | Daňové změny | Finanční polštář | Tchaj-wan | Země eurozóny | Autoprůmysl | PPF | Schodek státních financí | Aleš Zavoral | Nafta v ČR | Guvernérka ruské centrální banky | Nové studie | Kompenzační programy | Spekulovat | MOL | Penzijní systém | Poptávka po ropě | Rekordní nárůst | Současný propad | Hlavní ekonom | Finanční úřad | Zahraniční obchod ČR | Cena kávy arabica | Španělsko | Posílení | Stabilita | Rijád | Na burze | Dun & Bradstreet | Extrémně levné | iShares Silver Trust | Očkování | Posilování koruny | Provozní zisk společnosti | Panika | Oživování globální ekonomiky | Agentura pro mezinárodní rozvoj (USAID) | Čeští ekonomové | Průmyslové recese | Pád měny | Prezident Salvadoru | Ceny emisních povolenek | Znehodnocování měn | KKCG | Měnová politika Evropské centrální banky | Ekonomické aktivity | Analýza | Vlastnictví | Melvin Capital | Jak Mejstřík | Tržní hodnota | Rozsáhlé propouštění | Vstup na burzu | SUSHI | Euro Stoxx 50 | Třetí světová válka | Inflace v České republice | Systém stravenek | Slábnutí koruny | Konopí | Cenové tlaky | Avast | Pracovní místa | PGE | Modrá vlna | Český trh práce | Měnová krize | Petrus Advisers | Cestovní ruch v ČR | WhatsApp | Oberbank | Manchester City | Podpůrné programy | Vybírání zisků | Tempo zdražování | Akcie společnosti Moderna | Boháči | Více peněz | ČSOB | Americký index | Rekordní minima | Sociální sítě | Boom | Válka na Ukrajině | Progres | Vstup do eurozóny | Předčasné splacení hypotéky | Banky v ČR | Norsko | Světové burzy | Investing.com | Američtí zákonodárci | Cestovní kanceláře | Uhelné elektrárny | Zdravotní péče | České hospodářství | Západní sankce | Akcie výrobce letadel Boeing | Valná hromada ČEZ | Cenový rekord | Americký prezident | Bloomberg | Certifikát | Expanzivní fiskální politika | Cena mědi | Globální ekonomiky | Zakladatel Amazonu | Ministr práce | Velké firmy | Letečtí dopravci | Průzkum | Insolvence | Čínská hrozba | Pomoc státu firmám | Kapitálové rezervy | Záporné úrokové sazby | Počet investorů | Rozpočtová politika | Oslabování dolaru | Důvěra v českou ekonomiku | Airbus | Prodej | Inflace | Pandemická pomoc | Bezpečné investice | Znárodnění | Berlín | Žebříček nejbohatších Čechů | Americké centrální banky | Martin Dvořák | Tržní podíl | Ekonomický vývoj | Program Antivirus | Průběh krize | České zlaté rezervy | P/E | Ekonomické dopady | Majitel | Nabídka | Expanzivní politika | Onemocnění COVID-19 | Evropské trhy | Pandemie COVID | Platební neschopnost | Ceny stříbra | Prognózy ČNB | Pomoc ekonomice | Janet Yellenová | Ceny ropy | Brexit bez dohody | UBS | Ropní vládci | Obří exploze v Bejrútu | Automobilka | Zhoršení ratingu ČR | Zhoršování situace | Nová prognóza | Management | Vývoj akcií | Ratingové hodnocení | Japonská vláda | Pivovary Staropramen | Run na zlato | Růst cen ropy | Zprávy | Majitel dolu Turów | Dolary | Akciové burzy | Pokles tržeb | IBM Consulting | Vyšší mzdy | Britský ministr financí | IT sektor | Byty | Cestovní kancelář | Ceny Bitcoinu | Silné cenové tlaky | Silný růst | Hospodaření vlády | Vyhlídky | CZ | Předpověď | Práce z domova | Ekonomický růst | Základní úrokové sazby ČNB | Angela Merkelová | Míra | Ipsos | Dopady koronaviru | Rekordní ceny | Markit | Údaje | Politika centrální banky | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Zemědělská půda | Aramco | Hedgeové fondy | Vakcína | Spotřební daně | Covidová vakcína | Výkonnost | Zdražení nemovitostí | Záchrana Smartwings | Pandemie koronaviru | Zpřesněný odhad | Cena zlata dnes | Biofarmaceutické společnosti | Finanční služby | Vyšší poptávka | Cukr | American Airlines | Bidenův obří balík | Mzda | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Shell | Sázka | Platit daně | Šéf Tesly | Spekulant | Sazby ČNB | Oldřich Dědek | ONE | Ekonomický propad | Snižování sazeb | Propad exportu | Poptávka po úvěrech | Obchodní války | Oslabení měny | Elektrická auta | Likérka Stock | Přehled | Světové ceny ropy | Alibaba | Americké měny | Průzkumy | CVC Capital | Spoření | Hospodaření státního rozpočtu | Chudší evropské méně | Automobilky | Bilion | Dopady koronavirové krize | Obchodování s akciemi | Emise skleníkových plynů | Tempo růstu spotřebitelských cen | Hrubý domácí produkt | Pojišťovny | Distribuce | Graf | Vir | Hodnota firmy | Manažeři | Ropa Brent | Odvětví | Olaf Scholz | Bitcoin dnes | Lamborghini | Vstup Coinbase na burzu | Česká koruna | Biden | Padající dolar | Hospodaření | Vepřové maso | Proinflační faktory | London School of Economics | Zveřejněná data | Italská vláda | Stavebnictví | Inflace v eurozóně | Křetínský | Chudé země | Thomas Cook | Finanční ztráty | Nemovitosti | Brigádníci | Hrozí krach | Prezident Trump | Andrej Babiš | Pokles ceny | Citelná inflace | Rezidenční nemovitosti | Ekonomická situace | Mimořádné kroky | CVC | Platba za plyn v rublech | Novela zákona | Návrh dividendy | Kakao | Americké biofarmaceutické společnosti | Průměrná sazba hypoték | OECD | Předpokládaný růst | Obchody | Napětí na Ukrajině | NASDAQ 100 | Český veřejný dluh | Tuzemské banky | Nayib Bukele | Čeští šéfové | Standard Oil | Aukce | Ekonomika ČR | Dluhová unie | SPD | Snížení úroků | Oslabení koruny | Sebastian Kurz | Sankce uvalené na Rusko | Náhoda | Drahý kov | Krach Wirecardu | Boris Johnson | Zdražení ropy | Volby v USA | Zvýšení sazeb ČNB | Zvýšení úrokových sazeb | Perpetuum mobile | Šok na trhu | Česká vláda | Snížení daní | Technologické firmy | Afghání | Bavlna | Akciový index | Dluhopisoví investoři | Země EU | Světové ekonomické fórum | Pozornost | Rubl | Banka Sberbank CZ | Drahota | Cizoměnový dluh | Automobilový průmysl | Royal Mail | Varianty covidu | Tržby v maloobchodě | Premiér Petr Fiala | Finanční společnosti | Veřejný sektor | Dubnová meziměsíční inflace | Další rozvoj | Jednání OPEC | Dezinflační tendence | Aleš Michl | Cena hliníku | Steve Jobs | Znalost | Podpora | Plný úvazek | Velké banky | Růst spotřebitelských cen | Liberty Ostrava | Ministři financí | Zpřísňováním měnové politiky | Zdanění komerčních nemovitostí | Analytik | Nejbohatší člověk | CELO | Odpojení EU od ruského plynu | Prezident Joe Biden | Evropský regulátor | Broker Consulting | Protiruské sankce | Polská inflace | Současné trhy | Antigenní testování | Vojtěch Benda | USA Joe Biden | Velké americké banky | Platby za plyn v rublech | Reálná měsíční mzda | Klíčová rizika | Světová banka | Jaguar | Výnosy tuzemských dluhopisů | Finance | Chelsea | ECB | Makléřské společnosti | Ekonomický lockdown | E-commerce | Německá vláda | Cena dřeva | Zemní plyn | Německo | Japonsko | Fluktuace | Mobilní aplikace | Václav Smolka | Nejvýraznější pokles | Hazard | Inflace v říjnu | Překoupenost | Los Angeles | Opce | Maďarský forint | Světová poptávka | Červnová inflace | Ostatní investice | Varšava | Standard & Poor’s 500 | Visa | Twitter | Statistické údaje | Podíl českých potravin | Krach | Pohonné hmoty v ČR | Zasedání americké centrální banky | Energetický sektor | Hotovost | Portugalsko | Tuzemský maloobchod | Vytrvalost | Zdražování potravin | MJ | Obchodní sankce | Polská vláda | Walmart | Nové akcie | Virus | Rozhodnutí ČNB | Zahraniční investice | Zdroj příjmů | Velké peníze | Kartel OPEC | Míra úspor domácností | Viceprezident | Nájemné | Grafy | Dluhové krize | NÚKIB | Intervenovat | Rozpočet | Investiční plány | Ruský plyn | Dovoz ruské ropy | Devizový účet | Vice | Fiskální pomoc | Snížení schodku | Behaviorální | Bohatí jedinci | Termínové kontrakty | Indonésie | FTSE | FC Barcelona | NAFTA | Akcie fotbalového klubu | Mezinárodní investoři | Základní úroková sazba | Větší zdanění | Tajné služby | Aktivum | Státní dluhopisy | Elektromobily | Platební prostředek | Finanční svět | Majitel firmy | Delta mutace | Šíření koronavirové nákazy | Vstup do ERM | Propad akcií | Švýcarská potravinářská společnost | Produkční ceny v ČR | Mitsubishi | Analytici | Snižování úrokových sazeb | Ruská ropa | Růst české ekonomiky | Domácnosti | Výkyvy počasí | Provozní zisk | Nové peníze | USA | Veřejné investice | Ceny zemního plynu | Royal Dutch Shell | Americký dolar | British Airways | Google | Black Friday | Euro vůči dolaru | Situace | Moravské tornádo | Mario Draghi | Vysoká inflace | Shrinkflation | Vlastní nemovitost | Odhady ekonomů | Evropská centrální banka | Čeští spotřebitelé | Splácení dluhu | Růst cen v Česku | Rozvojová banka | Cena nemovitostí | Arm | Nové zakázky | Firmy v ČR | Platební bilance | Tržby | Ekonomické vztahy | Žlutý kov | Institucionální investoři | Vládní koalice | 737 MAX | Snížení sazeb | Fortune | Švédsko | Ukončení činnosti | Fond | Koruna dnes | Závislost | Instinkt | Stagnace | Růst mezd | Růst americké ekonomiky | Finanční systém | Mezinárodní instituce | Řetězec | Roční výnos | Ceny v průmyslu | Uzavření továren | Závazek | Světové centrální banky | Otevírání ekonomiky | Vánoce | Ztráty zaměstnání | Daň z nabytí | Německá kancléřka | BAT | Twisto | Finanční prostředky | Eurozóna | Ministr zahraničí | Časový horizont | Česká ekonomika | Tuzemská inflace | Ed Sheeran | Partners | Vývoj inflace | Sláva | ZIL | ERM II | Sázkové kanceláře | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Statistici | Cena prasat | SPAD | Měnověpolitické zasedání | Inflační očekávání | Vesa Equity Investment | Obchod s ropou | Pád cen | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Epidemiolog | Odpor | Prezidentské volby v USA | Těžaři | Situace na trhu práce | Obchodování s emisními povolenkami | Dolarová aktiva | Dluhy | Online hry | Měnová politika | Voda | Konsenzus | Nizozemská vláda | Ošetřovné | Růst ceny | JPMorgan Asset Manageement | Prodej ropy | Základní příjem | Dluhopisy | Množství peněz | Vyšší sazby | Americká ministryně financí | Tvrdá měna | Zvyšování úroků | Útlum ekonomické aktivity | Air Bank | Levná ropa | Moskva | Bývalý prezident | Pšenice | Maďarská měna | Americké banky | Covidová situace | Dluhová krize | Inflace v ČR | Barcelona | Cenový propad | Poptávka | Rozpočtový schodek | Fitch | Francouzský prezident | Co bude | Investiční produkty | Krypto | Objem pomoci státu firmám | Bulharsko | Tempo inflace | Očekávání trhu | Čína | Olympiáda | Největší ekonomika eurozóny | CIA | Obchodovat | Stavební spoření | Růst HDP | Dluhopisový trh | G7 | Arabica | Maloobchodní tržby v ČR | Peking | Soběstačnost | Vakcína proti koronaviru | Firma | Znehodnocení koruny | Dodavatelský řetězec | Index pražské burzy | Koš | Stavební výroba | Počasí | Řecká vláda | New York Times | ArcelorMittal Ostrava | Tálibán | Spotřebitelské ceny v Česku | Statistický úřad | Vyšší daně | Pákistán | Fiskální balík | Živnostníci v Česku | Členské státy EU | Tweet | Kapitálové trhy | Poslanecká sněmovna | Jaderné elektrárny | MPSV | Video | Banka UBS | Zakladatel e-shopu Alza.cz | Objem dovozu | ROCE | Spotřebitelské ceny | COVID III | Členské státy | Know-how | Úmrtí Michala Mejstříka | Objem čínských investic | Fincentrum Hypoindex | Nesoulad | Tweety | Fiskální politika | Emisní povolenky EU | USA a Čína | Velcí hráči | Ropa | Alza | Vývoj cen ropy | Drahé kovy | Opatření vlády | Maloobchodní tržby | Cena benzínu | Ceny nafty | Ceny zeleniny | Nezaměstnanost v ČR | Rozhodnutí bankovní rady | Podnik | Pojistka proti inflaci | Ekonom | Pokles dovozů | Obchodní válka | Maďarská centrální banka | Prodávající | Nálada spotřebitelů | Prostor pro pokles | Andrej Babiš (ANO) | Optimismus | Pád bitcoinu | SWIFT | Úrok na českých dluhopisech | Obchodníci | Baird | Zastavení dodávek | Hliník | Dolar | Adžmal Ahmádí | Globální trhy | Petrus | Nová huť | Přerušení dodávek ruského plynu | Alipay | Plynárenský gigant | Euro | Podhodnocený | Lék na onemocnění covid-19 | Vstup do ERM II | JP Morgan | Napětí mezi USA a Čínou | Další kryptoměny | Uniper | Poskytování hypoték | Záhada | Ohlédnutí | Obchod | Zlato | Evropské země | CVVM | Turistický ruch | Ekonomové | Elektřina v ČR | Miliardy | Boj s koronavirem | Regulační orgány | Spojené státy | Obchodní bilance | Závislost na dolaru | Kommersant | Evropské méně | Barclays | Nedostatek zakázek | Ekonomie | Spekulace | Finanční situace | Profesor ekonomie | Rozpočtové schodky | Měny regionu | Celková inflace | Orkán Sabine | Katarina Kakalíková | Monetární politika | Omyl | Jan Procházka | Meziroční růst spotřebitelských cen | Emise dluhopisů | Ceny benzínu | Odkup vlastních akcií | Výnosnost | Polská měna | Předkrizové úrovně | Vyšší inflace | Rozhodování | Vysoké ceny | Ceny v zemědělství | Daňový balíček | Purple Trading | Světová obchodní organizace | Efekt oslabující koruny | Průměrná hrubá měsíční mzda | Světová válka o vakcínu | Pandemie | Land Rover | OMV | Reputace | JPMorgan | Cena stříbra | Úsilí | Výprodej | Byznys | Mzdová dynamika | Spekulace na pokles | Průměrná cena | Boeing 737 Max | Cena barelu ropy | Risk | Tomáš Holub | Fiskální stimuly | Německé potraviny | Souhrnný čistý zisk | Poradci | Akcie GameStopu | Ruské akcie | Nepříznivé počasí | Zpomalení růstu | Mezinárodní banky | Zdanění | Růst ekonomiky | Práce | Ceny pohonných hmot v ČR | Tisknout peníze | Průmyslníci | Fundamenty | Private equity | Pandemie v Česku | Stagflace | Rakouský kancléř | Rada ČNB | Michal Mejstřík | Pandemická situace | EU | Přiznání k dani z příjmu | Tržní hráči | Banky pro mezinárodní platby | Fórum v Davosu | Auditor | Riziko brexitu | Banka Creditas | Hypoindex | Branko Milanović | Růst cen v ČR | Inaugurace amerického prezidenta | Turistický ruch v České republice | Dostupnost bydlení | Nižší úrokové sazby | Volný obchod | Letošní úroda | Vývoz ropy a plynu | Soudní dvůr | Americký ekonom | Federální úřad pro letectví | Schodek | Prasečí mor | Oslabování koruny | Průměrná mzda v ČR | | Panasonic | Zlotý | Brookings | Retail | Německý ústavní soud | Nominální mzda | Ekonomické krize | Zpracovatelský průmysl | Zrušení superhrubé mzdy | Růst daní | Poptávky po ropě | Hospodaření ČNB | Výnosy | CoinDesk | Budování tržní ekonomiky | Úspěch | Bilance zahraničního obchodu | Spekulanti | Slovensko | PriceWaterhouseCoopers | Schodek rozpočtu | Afghánistán | Ztráty | Stravenkový paušál | MasterCard | KPMG | Lufthansa | Státní rozpočty | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Volkswagen | Rozpočtové příjmy | Cíle | Výnos desetiletých vládních dluhopisů | Cestovní omezení | Summit EU | Členské země | Oslabení | Zásobníky | Základní sazba | Stavební zákon | Bezpečnost | Druhá vlna | Institut pro mezinárodní finance | Komodity | Ministerstvo financí | Dluhopis | Země G7 | Saudi Aramco | Investice v Číně | Fotbalové kluby | Fúze | Koruna oslabuje | Nemovitostní fond | Záporný úrok | Bidenův obří balík rozpočtových opatření | Počet zahájených bytů | Vývoj trhu | Ruská měna | Česká inflace | Joe Biden | ČR | Cílová cena | Cenové války | Šíření nákazy | Express | Automotive | Omezení investic | Akcie ČEZ | American Express | Antivirové firmy | Nominální úrok | Vyšetřování | Holubice | Fio | Letecká společnost | Banka | Dluh eurozóny | Elektroauta | Zasedání bankovní rady | Seznam.cz | Trading | Dostupnost bydlení v ČR | Zhoršování pandemické situace | Ivo Lukačovič | Růst průměrné mzdy | Mojmír Hampl | Dopady pandemie | GFG Alliance | Americké ministerstvo zahraničí | Investor | Ekonomické dopady pandemie koronaviru | Sociální demokraté | Finančníci | Nákup dluhopisů | Spojené arabské emiráty | Výprodeje akcií | Průměrný Čech | Energetické krize | Leonhard Birnbaum | Ceny mědi | Naprogramování | Zbyněk Stanjura | Nová auta | Dluhopisy řecké vlády | mBank | Úrokové sazby ČNB | Bidenovo vítězství | Japonský jen | Meziroční inflace | BlackRock | Dánsko | Americké firmy | Šéf Tesly Musk | Lukoil | Izraelská vláda | Citelné zdražování | Kotace | Další pokles | Pandora | Státní kasa | Comfort Finance Group | Životní styl | Šperky | Setkání lídrů | Nezaměstnanost v lednu | Cena kávy | Investice firem | Měnové podmínky | Největší hedgeový fond | NERV | Eduard Kučera | Emise | Ruská vláda | Ministři financí EU | Bloky | Tržní cena | ČNB dnes | Shazování peněz z vrtulníku | Zlepšení | Obchodní záměr | Mimořádná situace | Obchodovat s cennými papíry | Astrazeneca | Chrysler | Varianta covidu | Spotřebitelské ceny v ČR | Deloitte | Američané | Zvýšení slevy na poplatníka | BrandZ | Ceny emisních povolenek v Evropské unii | Akcie výrobce letadel | Petr Smejkal | Nový Zéland | Cena ropy v korunách | Státní pomoc aerolinkám | Institut ZEW | Akcie | Růst ceny ropy | Rostoucí mzdy | CVC Capital Partners | Ukrajina a Rusko | Ray Dalio | Úroková míra | Dodatečný kapitál | Kurs koruny | Letecká skupina Smartwings | MF | MSCI China | Kontrakt | Výnos dluhopisů | Rozvod Gatesových | Mobilní operátor | Uzavírání ekonomiky | Podniky | Cena zemního plynu | Největší banky v Česku | Ministr financí | Těžební kapacity | Brookings Institution | Podíl eura | Letečtí dopravci v Evropě | Zelená energetika | 5G | Návratnost | Wall Street | Spuštění fondu | Investiční činnost | Afghánská ekonomika | Asijské akciové trhy | Býčí trend | Italové | Riziko | Míra nezaměstnanosti v dubnu | Pražská burza | Daň z příjmu | Akademie věd | Daně z nemovitosti | Nasdaq | Dekarbonizace | Společnost Nestlé | Lék na COVID-19 | Ministerstvo práce | Oligarchové | Geopolitické napětí | Počet zemřelých | Inflace v USA | Koronavirová nákaza | Německé dluhopisy | Obálka | Domácí poptávka | Amazon | Výroba zmrzliny v ČR | Ruský export | EK | Průmyslové podniky | Akcie Moderny | Výroba aut | Na volné noze | Koncern | Zemědělství | Sektor služeb | Americké vládní dluhopisy | Belgie | Důvěra v ekonomiku ČR | Černá labuť | Průlom | Ropný průmysl | Investment | Platina | Představitelé České národní banky | Ratingový výhled | Investovat do fondů | Statistika | Počasí v Brazílii | Inženýrské stavitelství | Vývoj ceny | Globální ekonomické zotavení | 100 procent HDP | Výraznější pokles | Nízké úroky | Pozice | Soukromé banky | Premiér Giuseppe Conte | Kryptoměny | Výrobce elektromobilů Tesla | Úvěr | Investiční společnosti | Mzdy | Stimuly | Výhled České republiky | Americká centrální banka FED | Aleš Rod | Robusta | Británie | Tesla | Prohlášení | Umění | Vladimir Putin | Technologický trh Nasdaq | Prezidentování Donalda Trumpa | Babišův bonus za očkování | Týdenní nárůst | ČSFR | City | Louis Vuitton
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Náročnost technologií kryptoměn
Náročný proces
Náročný proces prognózovaní
Národní asociace blockchainového průmyslu
Národní banka Gruzie
Národní bezpečnost
Národní burzy
Národní burzy cenných papírů
Národní centrální banky
Národní dluh

Následující klíčová slova

Národní ekonomická rada vlády (NERV)
Národní finanční prokuratura
Národní finanční prokuratura (PNF)
Národní fond
Národní investiční plán
Národní kontrolní úřad
Národní kontrolní úřad (NAO)
Národní loterie
Národní měny
Národní pivovar
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít