Íránská ropa
Írán snižuje ceny ropy s cílem konkurovat v Číně Rusku
05.07.2022 Írán je nucen ještě víc zlevnit svou už tak levnou ropu, protože jeho hlavní spojenec získává na klíčovém čínském trhu silnější pozici.
Uspěje Fialova vláda se snížením spotřební daně z paliv? Rozhodne se v Rijádu
02.06.2022 Uspěje Fialova vláda se snížení spotřební daně z pohonných hmot? Klíč ke trvalejšímu zlevnění pohonných hmot není ve Strakově akademii, ale v Rijádu. Pokud by zejména právě Saúdská Arábie výrazněji navýšila těžbu nad rámec objemu, na němž se měsíce dopředu shodl kartel OPEC a i další tradiční těžaři mimo něj, v čele s Ruskem, během června a července pohonné hmoty v ČR mohou zlevnit poměrně citelně. Fialova vláda pak bude moci tvrdit, že její snížení daně „zabralo“. Tuzemský řidič už nerozliší, zda tankuje levněji kvůli nižší dani, nebo kvůli tomu, že Saúdská Arábie těží více. Poděkoval by Fialovi. Bližší košile než kabát.
Benzín v ČR poprvé od invaze přestal zdražovat. I tak Česko čeká stagflace, však řešit ji nyní kurzarbeitem je nesmysl
13.03.2022 Česko se v důsledku ukrajinské války a sankcí musí letos připravit na závažnou stagflační krizi celé ekonomiky. Rozhodující bude míra odříznutí ruských dodávek ropy a plynu. V tuto chvíli je zhruba 66 procent ruské ropy neprodejných, protože možní kupující se obávají embarga ruské ropy. Embargu podléhá například íránská ropa, ale ruská zatím ne.
Forex: Shrnutí obchodování 8.3.2022
08.03.2022 Akcie ve Spojených státech zahájily nový týden výrazným poklesem. Mohly za to hlavně ztráty velkých technologických firem, které byly doposud růstové, a finančních firem, protože vyhlídka na zákaz dovozu ropy z Ruska způsobila prudký růst cen ropy a podpořila obavy z dalšího růstu inflace.
Graf dňa - OIL.WTI (10.01.2022)
10.01.2022 Ropa sa na začiatku nového týždňa obchoduje bez výraznejších zmien. Výhľad pre ropu je nejasný a môže sa každú chvíľu zmeniť v dôsledku mnohých faktorov. Na jednej strane existuje riziko, že OPEC+ nebude mať dostatočnú voľnú produkčnú kapacitu na to, aby udržal zvyšovanie dodávok v súlade s dohodou. Na druhej strane produkcia v Líbyi a Kazachstane bola už takmer úplne obnovená. Okrem toho treba poznamenať, že iránske jadrové rozhovory stále prebiehajú. Ak sa dosiahne dohoda s Iránom a iránska ropa sa vráti na medzinárodné trhy, vznikne riziko nadmernej ponuky, ktorá môže mať potenciálne negatívny vplyv na ceny. Napriek tomu sa zdá, že rozhovory s Iránom nikam nevedú, keďže krajina chce, aby Spojené štáty zrušili ekonomické sankcie skôr, ako urobia akékoľvek ústupky súvisiace s jadrovými otázkami.
Ropný trh v euforii: Rozhodnutí OPEC+ způsobilo rekordní růst kotací
05.01.2022 V úterní aukci cena ropy aktualizovala 6týdenní maxima. Důvodem tak silného růstu kotací černého zlata byly výsledky zasedání OPEC+. Členové aliance souhlasili s dodržováním plánovaného zvýšení těžby ropy.
Pohonné hmoty letos poprvé výrazněji zlevňují, do Vánoc ještě spadnou. Pád cen ropy kvůli omikronu se ale zastavil
09.12.2021 Pohonné hmoty poprvé v letošním roce výrazněji zlevňují. Cena benzínu Natural 95 klesla v uplynulém týdnu o 28 haléřů na cenu 36,75 koruny za litr, která je nejnižší od začátku letošního listopadu. Nafta ve stejném období zlevnila o deset haléřů a vyjde na 35,69, což je její nejnižší cena od konce letošního října.
Pohonné hmoty nadále zdražují, benzín ke 37 korunám za litr. Washington se pouští do „ropné války“ s Moskvou či Rijádem
04.11.2021 Benzín i nafta v Česku dále citelně zdražují. Benzín stojí bez osmi haléřů 37 korun za litr. Přitom 37 a více korun stále naposledy v létě roku 2013. Nafta vyjde na 35,89 koruny za litr, takže je nejdražší od října 2014. Pohonné hmoty zdraží i v příštím týdnu, a to o zhruba 20 haléřů na litr. Benzín tak překročí úroveň 37 a nafta 36 korun za litr.
Komodity: Ceny ropy klesají kvůli obnovení jednání s Íránem a růstu zásob ropy v USA
28.10.2021 Ceny ropy se dnes propadly na nejnižší úroveň za poslední dva týdny. Írán uvedl, že jednání se světovými mocnostmi o jeho jaderném programu budou obnovena do konce listopadu. Na trh by se tak mohla vrátit íránská ropa. Současně zásoby ropy ve Spojených státech vzrostly mnohem více, než se očekávalo.
Pohonné hmoty letí dále vzhůru, ke 40 korunám za litr. Úlevu může přinést Putin a íránská ropa
28.10.2021 Pohonné hmoty pokračují ve svém razantním zdražování. Benzín stojí průměrně 36,59 koruny za litr. Za poslední týden zdražil o 47 haléřů na litr, tedy o zhruba o 20 haléřů slabším tempem než o týden dříve, a je nejdražší od října 2014. Za naftu platí nyní řidiči v průměru dokonce o 64 haléřů více než před týdnem, a to 35,56 koruny za litr. Nafta je nejdražší od listopadu 2014. Tempo jejího cenového nárůstu bylo však v uplynulém týdnu také zhruba o dvacet haléřů slabší než o týden dříve.
Hrozí benzín za 40 korun, ropa totiž citelně zdražuje. Rusko či Saúdská Arábie se totiž „pakují“ v době vysokých cen plynu, než na trh dorazí iránská a americká ropa
07.10.2021 Ropa citelně zdražuje, benzín za 40 korun již tuto zimu nelze vyloučit. Rusko či Saúdská Arábie se totiž „pakují“ v době vysokých cen plynu, než na trh dorazí iránská a americká ropa
Ropa citelně zdražuje, benzín za 40 korun již tuto zimu nelze vyloučit. Rusko či Saúdská Arábie se totiž „pakují“ v době vysokých cen plynu, než na trh dorazí iránská a americká ropa
04.10.2021 Cena ropy Brent dnes odpoledne středoevropského času citelně roste. Poprvé od října 2018 dosáhla cenové úrovně 82 dolarů za barel, plyne z údajů Bloombergu. Důvodem výrazného růstu je dnešní rozhodnutí kartelu OPEC a jeho spojenců v čele s Ruskem nijak nezrychlovat již domluvené tempo měsíčního navyšování těžby.
Je ropa stále zajímavou investicí?
20.07.2021 „Ropa si nyní prochází většími cenovými propady. Podílí se na tom nejen výsledek zasedání skupiny OPEC, který však byl v určité míře očekáván, ale především šíření covidové varianty Delta. Poklesy můžeme vidět na ropných termínovaných kontraktech,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select. Evropská ropa Brent se v pondělí usadila na 68,62 USD za barel, což znamená jednodenní propad o 6,8 %. Americké ropné kontrakty na srpnové dodávky ropy dosedly na hodnotu 66,42 USD, což je pokles o 7,5 %. Zářijový americký ropný kontrakt se snížil na 66,35 USD.
Benzín i nafta v ČR dále citelně zdražují, naftu však mají Češi čtvrtou nejlevnější v EU
15.07.2021 Pohonné hmoty v Česku dále zdražují. Cena benzínu činila podle nejnovějších údajů 33,41 koruny, což je nejvyšší od června 2019. Litr nafty stál 31,34 koruny. Nafta je nejdražší od loňského února. Důvodem zdražování pohonných hmot je citelný růst cena ropy na světových trzích. Ropa Brent v se včera prodávala za takřka 77 dolarů za barel, blízko svých maxim za období od října 2018.
Benzín i nafta v ČR dále zdražují, naftu však mají Češi čtvrtou nejlevnější v EU. Cenu ropy stahuje dolů obava z delta mutace covidu či vyhlídka na olympiádu ve stavu nouze
08.07.2021 Pohonné hmoty v Česku dále zdražují. Cena benzínu činí 33,11 koruny za litr a je tak nejvyšší od června 2019. Litr nafty stojí 31,05 koruny. Nafta je nejdražší od loňského března. Důvodem zdražování pohonných hmot je citelný růst cena ropy na světových trzích. Ropa Brent v tomto týdnu poprvé od října 2018 překročila hranici 77 dolarů za barel.
Zkrachovala jednání kartelu OPEC a jeho spojenců v čele s Ruskem. Benzín v ČR může ještě během léta zdražit až o čtyři koruny za litr, na 37 korun
05.07.2021 Cena ropy Brent dnes odpoledne středoevropského času poprvé od října 2018 překročila hranici 77 dolarů za barel a vcelku rychle může pokořit dokonce i metu 90 dolarů za barel. Tak drahý byl barel Brentu naposledy v roce 2014. Pokud by ropa skutečně zdražila trvaleji až tak výrazně, cena benzínu v ČR se přiblíží úrovni 37 korun za litr. Litr nafty by pak vyšel až na 35 korun. To znamená, že jak řidiči benzínových vozů, tak řidiči dieselů by platili o zhruba čtyři koruny na litr více než teď. Benzín Natural 95 teď stojí průměrně bez jednoho haléře 33 korun za litr, takže je už teď nejdražší za takřka dva roky, nafta stojí bez devíti haléřů 31 korun za litr.
Ropní vládci se vzácně rozhádali, cena pohonných v ČR může vyletět vzhůru
05.07.2021 Cena ropy se drží poblíž svého maxima za celé období od října 2018, přičemž nelze vyloučit další citelný cenový nárůst. Klíčoví ropní těžaři se totiž rozhádali. Růst cen ropy by dále zdražil pohonné hmoty v ČR. Nyní se barel ropy Brent prodává za 76,2 dolaru. Benzín Natural 95 stojí průměrně bez jednoho haléře 33 korun za litr, takže je už teď nejdražší za takřka dva roky.
Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (1.7.2021)
01.07.2021 Cena ropy sa obchodujú pred zasadaním skupiny OPEC+, ktoré sa má konať tento týždeň, na zvýšených úrovniach. Očakáva sa, že OPEC+ prijme rozhodnutie o výške produkcii v auguste, pretože platnosť súčasnej dohody vyprší na konci júla. Základným scenárom je, že OPEC+ bude rozhodovať o výške produkcii každý mesiac. Vo všeobecnosti sa očakáva, že kartel zvýši produkciu čierneho zlata o 550 tis. barelov denne. Aktuálne predpovede OPECu však naznačujú, že deficit v Q4 môže byť až na úrovni dvoch miliónov barelov denne. Zásoby ropy ostávajú pod päťročným priemerom. Ide však o výsledok politiky OPEC +, ktorá je v súčasnosti pre ropný trh kľúčová. Treba však počítať aj s tým, že v prípade dosiahnutia iránskej jadrovej dohody sa na trh môže dostať takmer 2 milióny barelov ropy denne, čo by vyrovnalo spomínaný deficit. V prípade, ak by sa iránska ropa na trh nedostala a OPEC + by zvyšoval produkciu ropy veľmi pomaly, ceny čierneho zlata by sa mohli dostať k hladine 100 dolárov za barel. V takomto prípade by mohlo dôjsť k nárastu cien PHM na Slovensku od 20 do 30 centov za liter. Na tak vysokých úrovniach by sa však ceny ropy pravdepodobne neohrali príliš dlho, nakoľko krajiny OPEC+ disponujú značnými nevyužitými kapacitami, ktoré by na základe prudkého nárastu cien začali na trh dodávať, čím by sa vyrovnal deficit.
Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (22.6.2021)
22.06.2021 Ceny ropy pokračovali počas minulého týždňa v raste vďaka narastajúcej neistote týkajúcej sa dosiahnutia jadrovej dohody medzi USA a Iránom. Rokovania o oživení iránskej jadrovej dohody boli v nedeľu pozastavené, pretože prezidentské voľby v krajine vyhral nekompromisný sudca Ebrahim Raisi. Raisi v pondelok podporil rozhovory medzi Iránom a šiestimi svetovými mocnosťami o oživení jadrovej dohody z roku 2015, ale rázne odmietol stretnutie s americkým prezidentom Joe Bidenom. Táto situácia teda môže ohroziť, alebo minimálne oddialiť dosiahnutie jadrovej dohody, čo bude mať za následok to, že iránska ropa sa nemusí dostať dlhší čas na trhy. To by mohlo v nasledujúcich týždňoch podporovať ceny čierneho zlata, čo môže viesť k predraženiu pohonných hmôt na Slovensku.
Benzín i nafta dále zdražují – a budou dále. Cena ropy se včera dostala nejvýše za poslední více než dva roky. Cesta do Chorvatska a zpět letos řidiče vyjde dráž, než loni na 3400 korun
10.06.2021 Benzin i nafta Česku v uplynulém týdnu dály zdražovaly. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 32,29 koruny, před týdnem byl o třináct haléřů levnější. Průměrná cena nafty činí 30,13 koruny za litr. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin nejdražší od loňského ledna, tedy od doby ještě před propuknutím pandemie, nafta pak od loňského března. Nafta zdražuje mírněji zejména kvůli letošnímu snížení spotřební daně z ní.
Benzín dále zdražuje – a bude dále. Cena ropy se dnes dostala nejvýše za poslední více než dva roky. Cesta do Chorvatska a zpět letos řidiče vyjde dráž, než loni na 3400 korun
03.06.2021 Benzin Česku v uplynulém týdnu dále zdražoval, i když mírně. Nafta o haléř zlevnila. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 32,16 koruny, před týdnem byl o čtyři haléřů levnější. Průměrná cena nafty činí 29,92 koruny za litr. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin nejdražší od začátku loňského února, tedy od doby ještě před propuknutím pandemie, nafta pak od loňského března. Nafta zdražuje mírněji zejména kvůli letošnímu snížení spotřební daně z ní.
Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (01.06.2021)
01.06.2021 Ceny ropy zaznamenali počas minulého týždňa nárast, no nejedná sa o zásadný cenový pohyb, ktorý by mal viesť k výraznejším výkyvom na trhu s PHM. Nárast cien ropy je spojený s utorkovým zasadaním OPEC +, na ktorom možno dosiahnuť dohodu o objeme ťažby „čierneho zlata“ na júl. Neoficiálne správy však naznačujú, že skupina môže toto rozhodnutie zadržať z dôvodu obáv týkajúcich sa Iránu a jadrovej dohody, ktorá určí, či sa iránska ropa dostane na trh. Ceny ropy by teda mali byť aj naďalej stabilizované v prípade, ak nedôjde k zásadnej zmene politiky krajín OPEC+, či k prudkému nárastu produkcie ropy zo strany Iránu.
Ropa rastie pred stretnutím OPEC+🔼
01.06.2021 V utorok ráno ceny ropy stúpli o viac ako 1,5% a OIL.WTI dosiahol najvyššiu úroveň v tomto roku. OIL mierne zaostáva, ale je tiež blízko k vytvoreniu nových lokálnych maxím. Tento pohyb nahor môže byť spojený s dnešným zasadnutím OPEC +, na ktorom možno dosiahnuť dohodu o objeme ťažby „čierneho zlata“ na júl. Neoficiálne správy však naznačujú, že skupina môže toto rozhodnutie zadržať z dôvodu obáv týkajúcich sa Iránu a jadrovej dohody, ktorá určí, či sa iránska ropa dostane na trh.
Komodity: Ceny ropy díky zlepšení výhledu poptávky rostou o zhruba procento
31.05.2021 Ceny ropy dnes rostou o více než jedno procento a severomořská ropa Brent se blíží k 70 dolarům za barel. Ropě pomáhá lepší výhled vývoje poptávky po pohonných hmotách v příštím čtvrtletí. Investoři nyní čekají, jak bude na nejnovější vývoj reagovat skupina OPEC+ na svém setkání v tomto týdnu. Trhy v USA a Británii jsou však dnes kvůli státnímu svátku zavřené.
U SAE byl unesen tanker; podle USA porušil protiíránské sankce
15.07.2020 U břehů Spojených arabských emirátů byl unesen ropný tanker, který USA podezírají z porušení protiíránských sankcí. Oznámila to dnes organizace Human Rights at Sea.
Koronavirus: Co se děje na trzích?
16.03.2020 Finanční armageddon i bezprecedentní volatilita – takový byl minulý týden na finančních trzích. Pamětníci zavzpomínali na podzim roku 2008, kdy jsme takový šok zažili naposledy. Na některých aktivech výprodeje dokonce překonaly denní poklesy po pádu Lehman Brothers. Teď už je jasné, že pandemie koronaviru je onou černou labutí, na kterou finanční trhy „čekaly“.
Související klíčová slova:
Retracement | Analytický tým FXstreet.cz | Zvýšení základní úrokové sazby | Cenový pohyb | Mzda v ČR | EUR | Trend | Makroekonomické statistiky | Britská libra | Pravděpodobnost | Organizace zemí vyvážejících ropu | Situace na Ukrajině | Cenné kovy | Analytický tým | Goldman Sachs | Bidenova administrativa | Výkon amerického dolaru | Propad cen | Protiíránské sankce | Embargo na ruskou ropu | Saúdská Arábie | Pandemie | Růst cen | Vakcinace | Dolarový index | Situace na trhu s ropou | Nafta v ČR | Pohonné hmoty v Česku | Vývoj ceny ropy WTI | Základní úrokové sazby | Dluhopisy | Lukáš Lipovský | Propad cen ropy | Volatilita | Cena Brentu | Standard & Poor's 500 | Vývoj ceny ropy Brent | Ceny pohonných hmot | Investiční analytik | CZK | Sílící koruna | Výhled | Americký prezident | Nigérie | Průmysl | Bílý dům | Inflace | Vývoj měnového páru | ForexFactory | Centrální banky | Oanda | Česká měna | Ekonomické zotavování | Covid | Spotřební daně | Pandemie koronaviru | Kontrakty ropy | Ropa Brent | Izrael | Futures | Cestovní ruch | Odvětví | Další růst | Analytici | Globální ekonomiky | NAFTA | FRED | Washington | Videokonference | Pandemie covidu-19 | Graf | Kartel OPEC | Poptávka | Pohonné hmoty | Koronavirus | Ekonomiky | Historická minima | Země OPEC | Negativní dopad | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Udržení likvidity | Akcie ve Spojených státech | Bydlení | Peníze | Vývoz ropy | Brent | Maloobchodní tržby | Očekávání | Zesílení inflačních tlaků | Palladium | Alžírsko | Standard & Poor's | Automobil | Historie | Zdražovat | Zásoby ropy | United Airlines Holdings | Lukáš Kovanda | Růst | Nabídka | Příležitosti | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Růst poptávky po ropě | BreakEven | Prognóza | Koruna | Swiss | Ropný trh | Americká centrální banka | Karanténní opatření | Kontrakty | Ceny palladia | Moskva | Národní ekonomická rada vlády | Jednání kartelu OPEC | Oslabování koruny | Úrokové sazby | Dodávky ropy | OIL.WTI | Fincentrum | Trh | Barel ropy | SAE | Fialova vláda | Rubl | Společnosti | Index | ANZ | Finanční armagedon | Elektřina | Eura | Kapitál | Ministr zahraničí | Rijád | Agentura Reuters | Skupina OPEC+ | Nárůst cen ropy | Maďarsko | S&P | Deficit | Bezprecedentní volatilita | Americká banka | Generovat cash-flow | Česká koruna | Rumuni | Brokers | Benzín | Desetileté dluhopisy v USA | Fincentrum & Swiss Life Select | 3М | OANDA Edward Moya | Největší producent ropy | Burze | Spekulativní kapitál | Cena plynu | Skupina OPEC | Euro vůči americkému dolaru | Obchodníci | Obchodovat | Invaze | Ropa | Ceny benzínu | Omezení těžby | Finanční armageddon | USA | Hlavní ekonom | Nový týden | Růst měnového páru | Světové trhy | Sankce | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Pokles cen | Investiční banka Goldman Sachs | Volby | Joe Biden | Výdaje | Human Rights at Sea | Norwegian Cruise Line | Pohonné hmoty v ČR | Dow Jones | SWIFT | Obchodníci s ropou | West Texas Intermediate (WTI) | Příliv ropy | Prohlášení | Ropní vládci | Spojené státy | Celosvětová poptávka po ropě | Varianty covidu | Ropa cena | Trade Brokers | Vývoj | Těžební kapacity | Amazon | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | OSN | Další vývoj | West Texas Intermediate | Dna | Bezpečný přístav | Prezidentské volby | Růst cen nemovitostí | Sazby | Zvýšení produkce | Vývoj akciového indexu | Zasedání OPEC | Cena severomořské ropy Brent | Edward Moya | Firmy | Jednání OPEC | Inflace v Česku | Růst cen ropy | Cena ropy brent | Vývoj amerického dolarového indexu | Ruská ropa | Fed | Maďarský forint | Celosvětová poptávka | Trhy | Trade | Překoupení | Průměrná mzda v ČR | Rizika | Nižší kurz | Kurs koruny | Cena benzínu | Zahraniční spekulativní kapitál | Snížení spotřební daně | Vysoké ceny | Stagflace | XTB Research | Státní rozpočty | Zhoršování pandemické situace | Ekonomický růst | Komodity | Pád cen ropy | Cenové války | Banka Goldman Sachs | Na burze | Cenové úrovně | Analytička | Ruský rubl | Sázet | Severomořská ropa | Dolar k japonskému jenu | FXstreet | Světová poptávka po ropě | Nabídka ropy | Obchod | Tomáš Raputa | Akcie energetických společností | Ceny ropy Brent | Riziko | Analytik | Německé dluhopisy | Poptávka po plynu | Trinity | JPY | Swiss Life | USDX | Šok | United Airlines | Plyn | Mali | Pokles cen ropy | Čína | Ceny | Pokles | Gazprom | Války | Centrální banka | Predikce | Americký dolar k japonskému jenu | WTI | Restriktivní opatření | EUR/JPY | Libra | Odborníci | Cena severomořské ropy | Zpevňování koruny | Forint | Ceny zlata | Commerzbank | Výnos | České akcie | X-Trade Brokers | Index DOW | Zlevnění ropy | Americká investiční banka | Vývoj ceny palladia | Trinity Bank | Vývoj měnového páru EUR/USD | Index technologického trhu | Ceny energií | Energetická krize | Írán | Pracovní místa | Zisk | ČNB | Cena ropy na světových trzích | Obchodování | Armageddon | Daňový poplatník | Americké ministerstvo energetiky | Prezident | Týden na finančních trzích | Státní rozpočet | Evropa | Měna | Nasdaq | Zprávy | Ceny ropy | Biden | Finanční krize | Akcie finančních společností | FXstreet.cz | Teherán | Producent ropy | xStation5 | Zvýšení těžby | Marže | ForexFactory.com | X-Trade | Situace | Epidemiologické situace | Tržby | Býčí trh | FOREX | Ekonom | Rozhodování | Dolar | Euro | Pandemická situace | Průměrná cena | Politici | Vyšší inflace | Trhy v USA | Členské země | Členové OPEC | Domácí měny | ČTK | Lehman Brothers | Ztráty | Zásobníky | Brazilský real | Spojené arabské emiráty | Japonský jen | Akcie | Mzda | NERV | Vývoj ceny | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | Světová ekonomika | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Globální ekonomika | Prognózy | Kurz | Daně | Zvýšení těžby ropy | Americká ekonomika | Americký prezident Joe Biden | Intermediate | Snížení těžby | Světové ekonomiky | Výsledky | Norwegian Cruise Line Holdings | Norwegian Cruise | Microsoft | Lehká ropa WTI | Indie | Delta | USD za barel | Kurz eura | Globální hospodářský růst | Situace v Číně | Ukazatel | Měny | Ropa WTI | Hospodářský růst | Export | Rusko | Vývoj ceny ropy | Signál | Snížení daně | České firmy | Organizace | Nervozita | Shrnutí obchodování | Rekordní růst | TIM | Energie | Objem | Investiční | Příjmy | Bloomberg | Silný růst | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Druhy ropy | Míra | Růst poptávky | Ministerstvo energetiky | Trumpova administrativa | Krize | Oživení světové ekonomiky | Zvýšení úrokových sazeb | Akcie firem | S&P 500 | Prezident Joe Biden | MT4 | Cena | Krach | Apple | Rozpočet | Prudký růst cen | Situace na trhu | Pád cen | Co bude | Forexu | Zlato | Ekonomika | Hlavní rizika | Desetileté dluhopisy | Denní graf | Práce | Těžaři ropy | Zákaz dovozu ruské ropy | Bezpečnost | Banky | Poptávka po ropě | Zlepšení | Irák | ČR | XTB | Kontrakt | Pozice | Vývoj měnového páru USD/JPY | Americká lehká ropa WTI | Zdražování ropy | Průměrná mzda | Texas | Kurz amerického dolaru | Sankce Západu | Investiční banka | OPEC | Zrychlení inflace | Sentiment | Investoři | Ceny ropy dnes | Zásoby ropy ve Spojených státech | Karanténa | Embargo | Čerpací stanice | Index Dow Jones | Auta | Centrální banka USA | Zdražování | Ropy | Vývoj měnového páru EUR/JPY | P.A. | USD | Vývoj dolarového indexu | Richard Bechník | Zdražování pohonných hmot | Tržní podíl | Cena ropy | Americké ministerstvo | Vysoké ceny ropy | Propad | Vývoz do Číny | Agentura AP | Nemovitosti | Počet úmrtí | Levnější ropa | Světová poptávka | Americký dolar | Těžaři | Swiss Life Select | ROCE | Omikron | EU | Globální trh | Poptávky po ropě | USD/JPY | Banka | Produkce ropy | Index technologického trhu Nasdaq | Indonésie
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot