Středa 22. ledna 2025 01:19
reklama
Dukascopy new
reklama
RebelsFunding
reklama
Purple ebook česká koruna
reklama
eightcap trade smarter

Pád cen ropy

img

Ranní komentář: Americké indexy drží vysoké valuace, pád cen ropy a vyšetřování Tetheru

28.10.2024 Minulý týden se nesl v duchu pokračujícího růstu dluhopisových výnosů, jehož dopad na akciové indexy byl ale opět relativně malý. Indexy si tak své zvýšené valuace drží, a to i s přispěním výsledkové sezóny, která zatím nabízí většinu pozitivních překvapení. Výsledková sezóna bude klíčovým tématem i v tomto týdnu, kdy svá čísla za 3Q zveřejní největší americké technologické společnosti. Pozor ale také v pátek na výsledky z amerického trhu práce.
img

Komoditní výhled: Bude pád cen ropy pokračovat?

16.10.2024 Komoditní trhy korigují pozitivní náhled z předcházejících týdnů. Investoři analyzují, zda čínský stimul může mít tak výrazný dopad, jak se očekávalo. Mezitím se výrazně snižuje riziková averze z pohledu situace na Středním východě, což posouvá ropu na výrazně nižší úrovně. Naopak zlato se drží v blízkosti historického rekordu a jeho technický setup má býčí charakter. Začínáme v 16 hodin!
img

Ranní komentář: Pád výnosů pomáhá akciím, dolar zůstává pod tlakem

06.11.2023 Akciové trhy za sebou mají silný týden, během kterého dokázaly smazat velkou část dřívějších ztrát. S&P500 přidal 5.8 % a Nasdaq dokonce 6.6 %, když jim k růstu pomohl hlavně pád dluhopisových výnosů, které se v USA u desetiletých splatností vrátily pod 5.6 %. Pod tlakem byl naopak americký dolar, který ztrácel na většině měnových párů. Sektorově se dařilo hlavně financials a real estate, kterým může pád výnosů citelně ulevit. Nejmenší růst zaznamenal naopak sektor energií, na který negativně doléhá pokračující pád cen ropy.
img

Pohonné hmoty v Česku po dlouhé době zlevňují. Prudký pád cen ropy stahuje dolů i ruský rubl, který včera opět oslabil a prodával se za „potupný“ méně než jeden americký cent

05.10.2023 Několikaměsíční zdražování pohonných hmot v Česku se v uplynulém týdnu zastavilo. Ceny pohonných hmot jsou však nadále poblíž svých už takřka ročních maxim. Navíc zlevnění je zřejmě jen přechodné a nejpozději od poloviny října se obnoví zdražování. Nejprodávanější benzin Natural 95 zlevnil od minulé středy v průměru o sedm haléřů na 40,51 koruny za litr a nafta o dva haléře na 40,41 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
img

Nafta v Česku už stojí i 29,90 koruny za litr – a půjde ještě dolů. Obrovské zlevnění je ovšem výsledkem toho, že do EU stále proudí ruská ropa, a to přes země typu Číny, Singapuru či Turecka

04.05.2023 Pohonné hmoty v Česku dále rapidně zlevňují, zejména pak nafta. Mezi cenou nafty a benzínu se tak rozevírají rekordní nůžky.
C:\fakepath\trader-13032023-34-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy po pádu dvou amerických bank klesají, Brent je těsně nad 82 USD

13.03.2023 Ceny ropy na začátku týdne klesají, trh se po pádu dvou amerických bank obává další finanční krize. Trhy jsou proto značně rozkolísané, ztráty ale mírní oživení poptávky po ropě v Číně. Severomořská ropa Brent krátce po 17:15 SEČ odepisovala 0,9 procenta a byla mírně nad 82 dolary za barel. Americká lehká ropa WTI ztrácela přes jedno procento na 75,90 USD za barel.
C:\fakepath\ropa-27022023.jpg

Studená válka o ropu. Bude stát 140 nebo 40 dolarů?

27.02.2023 Jako studená válka by se dal v současnosti popsat stav trhu s ropou. Na jedné straně stojí USA, které se snaží zoufale srazit ropu na co nejnižší hodnoty v rámci svého boje s inflací. Nebojí se tak uvolnit své ropné zásoby, které jsou již na nejnižších hodnotách za posledních 40 let. Co se stane, až USD nebudou mít jak se říká “kde brát”? Na druhé straně pak stojí Rusko, které v rámci své odpovědi na západní sankce omezí svou ropnou produkci o 500 tisíc barelů denně s platností od března. To představuje přibližně 5 % ruské produkce a 0,5 % celosvětové denní produkce. Na vše se z povzdálí dívá kartel OPEC, který má cenu ropy ve svých rukou. Pojďme se ale blíže podívat na jednotlivé faktory, které budou letos ovlivňovat cenu ropy.
C:\fakepath\ropa-31102022-2.jpg

5 faktorů, které budou ve zbytku roku nejvíce ovlivňovat cenu ropy

31.10.2022 Navigovat v divokých ropných vodách může být pro některé obchodníky velmi složité. Ropa se v dosavadním průběhu roku ukazuje jako jedna z nejkolísavějších komodit a výjimkou nejsou pády nebo růst o vyšší jednotky procent za jedinou seanci. Daná volatilita je však pro tradery lákavá a správné zachycení trendu může být velmi profitabilní. Jaké faktory se nejvíce promítají do cen ropy? A jaký je výhled na zbytek roku?
img

Pohonné hmoty letos poprvé výrazněji zlevňují, do Vánoc ještě spadnou. Pád cen ropy kvůli omikronu se ale zastavil

09.12.2021 Pohonné hmoty poprvé v letošním roce výrazněji zlevňují. Cena benzínu Natural 95 klesla v uplynulém týdnu o 28 haléřů na cenu 36,75 koruny za litr, která je nejnižší od začátku letošního listopadu. Nafta ve stejném období zlevnila o deset haléřů a vyjde na 35,69, což je její nejnižší cena od konce letošního října.
img

Ranní komentář: Energie a banky mírně klesají. Fed je připraven jednat v případě růstu inflačních očekávání

15.07.2021 Včerejší seance se na akciových trzích nesla opět v poklidné atmosféře. Indexy v USA si své pozice držely a podobně na tom byly také indexy v Evropě. Pod tlak se včera dostaly hlavně energie, které doplatily na pád cen ropy. Ty se propadly v reakci na zveřejnění amerických zásob benzínu, které překvapivě rostly.
img

ČÍNŠTÍ TURISTÉ ZNOVU NA CESTÁCH

14.05.2020 Přes 100 milionů lidí vyrazilo v květnu během pětidenního volna v Číně na cesty. Byla to první velká zkouška domácí poptávky po cestovním ruchu od doby, kdy bylo zrušeno omezení volného pohybu kvůli Covid-19. Přichází zotavení, nebo spíš zůstanou spotřebitelé chvíli opatrní?
C:\fakepath\top-07052020-lv-7.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.05.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří dnes mírně ztrácely. Dolů je táhla zejména nepříznivá makroekonomická data z Číny, které sice vzrostl export, ale sektor služeb v zemi vykázal třetí měsíční kontrakci v řadě.
C:\fakepath\Norsko.jpg

Norská centrální banka překvapivě snížila úrok na nulu

07.05.2020 Norská centrální banka překvapivě snížila základní úrokovou sazbu poprvé v historii na nulu, dosud ji měla na 0,25 procenta. Banka to uvedla ve svém dnešním sdělení. Svým rozhodnutím reaguje na pokles ekonomiky v důsledku koronavirové krize a na prudký pád cen ropy, který přispěl k oslabení kurzu norské koruny.
img

Nafta v uplynulém týdnu zlevňovala nejvýrazněji od roku 2005, benzín od roku 2010. Pohonné hmoty v ČR historicky padají kvůli koronaviru

26.03.2020 Pohonné hmoty v ČR v uplynulém týdnu zlevňovaly v týdenním sledování nejvýrazněji od února 2010. To znamená, že v jakýchkoli sedmi dnech v řadě se jejich cena snížila rapidněji naposledy před více než deseti lety. Pokud se zaměříme pouze na ceny nafty, ty v uplynulém týdnu zlevňovaly v týdenním sledování nejvýrazněji dokonce za celé období minimálně od začátku roku 2005, od kdy CCS zveřejňuje příslušná data.
img

Benzín včera „přes noc“ zlevnil nejvýrazněji za více než deset let. Pád cen pohonných hmot pokračuje

22.03.2020 Pohonné hmoty v ČR včera pokračovaly pátý den v řadě v prudkém zlevňování. Benzín zlevnil ze dne na den o 35 haléřů na průměrnou cenu 29,31 koruny za litr, zatímco nafta zlevnila o 27 haléřů na 29,10 koruny za litr. V případě benzínu jde o nejvýraznější jednodenní zlevnění od 18. února 2010, tedy za více než deset let. Nafta pak včera zlevnila zde dne na den nejrapidněji od 12. prosince 2014.
img

Pohonné hmoty v ČR za poslední tři dny zlevnily nejvýrazněji za uplynulých více než deset let. Navzdory tomu, že koruna vůči dolaru dnes oslabila k 26,10, tedy na minimum od roku 2004

20.03.2020 Pohonné hmoty v ČR včera pokračovaly třetí den v řadě v prudkém zlevňování. Benzín zlevnil ze dne na den o 19 haléřů na průměrnou cenu 29,90 koruny za litr, zatímco nafta zlevnila o 18 haléřů na 29,55 koruny za litr. Za uplynulé tři dni zlevnil benzín o 68 haléřů na litr a nafta o 61 haléřů. V průměru jde o nejvýraznější třídenní zlevnění těchto dvou základních paliv za celé období od 20. února 2010, tedy za více než deset let. Poprvé od 6. září 2017 se jak benzín, tak nafta v průměru prodávají za méně než třicet korun. Benzín je nyní nejlevnější právě od 6. září 2017, nafta pak od 8. listopadu 2017.
img

Norská centrální banka snížila sazby o 75bp. na 0.25 %. NOK přesto pokračuje v likvidaci obřích ztrát

20.03.2020 Norská ekonomika se bude potýkat s dvojitým šokem, který pro ni představuje šíření koronaviru a prudký pád cen ropy. Oba dva faktory přispívají v poslední době k masivním výprodejům na NOK, která je jednou z nejslabších světových měn. Od začátku měsíce totiž ztratila přibližně 17 %.
img

Čerpací stanice v ČR mají v době „koronavirové krize“ rekordní marže. Cena ropy historicky padá, čerpadláři ale benzín i naftu zlevňují pomaleji

19.03.2020 Pohonné hmoty v uplynulém týdnu dramaticky zlevnily, přesto nedrží krok s historickým pádem cen ropy na světovém trhu. Cena benzínu Natural 95 se snížila z 31,06 koruny na 30,09, tedy o 97 haléřů. Nafta zlevnila z 30,60 na 29,73 koruny za litr, tedy o 87 haléřů. Nafta včera zaznamenala nejvýraznější jednodenní zlevnění od 12. prosince 2014, když „přes noc“ zlevnila o 23 haléřů. Benzín zaznamenal předevčírem své nejvýraznější zlevnění od 12. prosince 2014, když se ze dne na den jeho cena jednoho jeho litru propadla hned o 30 haléřů. Sesuv cen pohonných hmot bude pokračovat i v nadcházejícím týdnu.
Související klíčová slova: Čínští turisté | Válka o ropu | Státy OPEC | Zvýšení základní úrokové sazby | Ázerbájdžán | Koronavirové krize | Vysoké valuace | Zkušenosti | Cestování do zahraničí | Spolkový statistický úřad | Silicon Valley Bank | Trend | Signature Bank | Statistiky | Mero.cz | Oživení poptávky | Další finanční krize | Pravděpodobnost | Výsledkové sezóny | Letecké společnosti | Rusko a OPEC | Goldman Sachs | Snížení produkce | Exchange | Investing | Propad cen | Saúdská Arábie | Znehodnocení | Pandemie | Růst cen | Pandemie COVID-19 | Zpráva | Směrnice | Analýzy | Pohonné hmoty v Česku | Vysoké riziko | Ropovodní síť | Dolary | Vývoj ceny ropy WTI | Základní úrokové sazby | Propad cen ropy | Volatilita | Silicon Valley Bank (SVB) | Prudce zlevňující ropa | Vývoj ceny ropy Brent | Ceny pohonných hmot | Výhled | Výzkumy | EIA | Americký prezident | Norská centrální banka | Nigérie | Znehodnocení koruny | Cena pohonných hmot | Průmysl | Bílý dům | Inflace | Stav trhu s ropou | Centrální banky | Kongres | Domácnosti | Spotřební daně | Sudán | Donald Trump | Czech Fund | Ropa Brent | Vice | Akciové trhy | Studená válka | Cestovní ruch | CL | MIFID | Hrozba globální recese | NAFTA | Komoditní výhled | Rovníková Guinea | Gabon | Marketingová komunikace | Pokles ceny | Graf | Velvyslanec Evropské unie | Kartel OPEC | Poptávka | Pohonné hmoty | Ekonomiky | Jižní Sudán | Země OPEC | Foreign Exchange | Ropovodní síť Evropy | Průmyslová produkce | Bydlení | Cena barelu ropy | Peníze | Ycharts | CySEC | Brent | Stimul | Očekávání | Lukáš Kovanda | Růst | Americká lehká ropa | MiFID II | Růst poptávky po ropě | Libye | Varianty covidu | Podnikání na kapitálovém trhu | Napětí v čínsko-amerických vztazích | L.F. Investment | Použití finanční páky | Koruna | Venezuela | Britská centrální banka | Pochybnosti | Silicon Valley | Politické vztahy | Evropské ekonomiky | Kontrakty | Makroekonomická data | Oslabování koruny | S&P500 | Úrokové sazby | Investujte zodpovědně | Trh | Barel ropy | SAE | Riziková averze | Rubl | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Index | Komise | Posílení | Rijád | Agentura Reuters | S&P | Regulátoři | Unie | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Akciové indexy | Americké technologické společnosti | Ropné zásoby | Čerpací stanice v ČR | Statistický úřad | Podnikání | Virus | Historický pád cen | Americká banka | Embargo na dovoz ruské ropy | Omán | Výroba v Německu | Údaje ministerstva | Americké ropné zásoby | Ruské embargo | Benzín | Členské státy | Světové trhy | Prudký propad | | Burze | Obchodníci | Obchodovat | Historický pád cen ropy | Ropa | Americké indexy | Členské státy OPEC | Omezení těžby | USA | Prezident Donald Trump | Hlavní ekonom | Kuwait | Jaký je výhled? | Investiční cíle | Norská ekonomika | Sankce | Pokles cen | Americké zásoby zemního plynu | Výdaje | Pohonné hmoty v ČR | NY Fed index | Obchodníci s ropou | Súdán | Spojené státy | Trading | Oslabení kurzu | Vývoj | Výrobní aktivita | Investiční poradenství | Investiční doporučení | Západní sankce | České měny | Čínské letecké společnosti | Volatilní | Riziko ztráty | Severomořská ropa Brent | Světové produkce | Ekonomická recese | Recese v USA | Aktuální situace | Konžská republika | Cenová válka | Filadelfský Fed index | Slábnutí rublu | Investiční strategie | Žádosti o podporu v USA | Kazachstán | Vývoj amerických ropných rezerv | Silná koruna | Sazby | Komise v přenesené pravomoci | Zvýšení produkce | Úrok | Investovat | Komoditní | Zlevňující ropa | Boj s inflací | Ropné cenové války | Růst cen ropy | Potlačovaná poptávka | Cena ropy brent | Míra nezaměstnanosti v Norsku | Ruská ropa | Investování | Fed | Dnešní fundamenty | Vyšetřování | Brunei | Alžír | Nové žádosti o podporu v USA | Dovoz ruské ropy | Trhy | Motorová nafta | Rizika | Cena benzínu | Snížení spotřební daně | Vysoké ceny | Renminbi | Žádosti o podporu | Oslabení kurzu norské koruny | Vladimir Putin | Komodity | Poradenství | Cenové války | Včerejší seance | Banka Goldman Sachs | Společnost | Ruský rubl | Velvyslanec Evropské unie v Číně | Sázet | Nicolas Chapuis | Severomořská ropa | Purple Trading | Ceny ropy Brent | Riziko | Trinity | Citi | Portfolio | Pokles cen ropy | Čína | Ceny | Recese | Pokles | Celosvětový růst | Centrální banka | DPH | WTI | Fed index | Malajsie | Norges Bank | Zpevňování koruny | Morgan Stanley | Stav trhů | Filadelfský Fed | Pokles ekonomiky | IHNED | Zlevnění ropy | CFD | 256/2004 | Trinity Bank | Minulá výkonnost | Hongkong | Írán | Akcionář | Ruské ropy | Dovoz | CFD (Rozdílové smlouvy) | Obchodování | Obchodování ropy | Vzdělání | Úroky | Prezident | Statistiky z trhu práce | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Předpověď | Údaje | Technologické společnosti | Financials | Omezení pohybu | Finanční krize | xStation5 | Ropa typu Brent | Marže | Společnost XTB | Situace | Šíření koronavirové nákazy | Ranní komentář | Ekonom | Dolar | Investování je rizikové | Ceny pohonných hmot v ČR | Průměrná cena | Členové OPEC | ČTK | Ztráty | Akcie | Cena za barel ropy | Vývoj ceny | Reuters | OPEC+ | Britská ekonomika | Zásoby zemního plynu | Globální recese | Daně | Výsledky | Investice | Špatné zprávy | Investujte | Komunikace | Oživení ekonomiky | Lehká ropa WTI | Indie | USD za barel | Hospodářství | Měny | Ropa WTI | Americké makro | Trh s ropou | Obchodování s cizími měnami | Export | Rusko | Poradce | Vývoj ceny ropy | Signál | Nové žádosti o podporu | Real Estate | Pro tradery | Valuace | Výsledková sezóna | Technická analýza | Celkové příjmy | COVID-19 | Průmyslová výroba v Německu | TIM | Propouštění | Energie | Investiční | Příjmy | Bloomberg | Akcie v Asii | NY FED | Mexiko | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Míra | Komoditní trhy | Růst poptávky | Výkonnost | Krize | Íránská ropa | Oslabení koruny | Frustrace | S&P 500 | JDE | Oživení poptávky po ropě | Obchodování s CFD | MT4 | Cena | Upozornění | Snížení sazeb | Fidelity International | Pád cen | Co bude | Kypr | Zlato | Ekonomika | Barel WTI | SEC | Odpovědnost | Finanční situace | Práce | Cíle | Banky | Ceny v Česku | Investiční společnosti | Fundamenty | Čínské centrální banky | Poptávka po ropě | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Ministr financí | cTrader | L.F. Investment Limited | Zlepšení | Irák | ČR | XTB | Pozice | Sestupný trend | Americká lehká ropa WTI | Zdražování ropy | Americký Senát | Angola | Družba | OPEC | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Petr Lajsek | Spotřebitelé | Embargo | Čerpací stanice | Nařízení | Zdražování | Ropy | Pokles poptávky | USD | Cestování | Síla amerického dolaru | Investing.com | Zdražování pohonných hmot | Silný dolar | Cestovní kanceláře | Tržní podíl | Cena ropy | Ceny nafty | Vysoké ceny ropy | Propad | Finanční ztráty | Investment | Mero | Ceny komodit | Indexy | Americký dolar | Makro | Koruna dnes | Obchodovat ropu | Těžaři | Vysoká poptávka | Doporučení | Inflační očekávání | ROCE | Omikron | EU | SVB | Poptávky po ropě | Investovat peníze | Šíření koronaviru | Banka | Američané
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Pád bank
Pád banky
Pád banky SVB
Pád Berlínské zdi
Pád bitcoinu
Pád Bohemia Energy
Pád burzy
Pád cen
Pád cen plynu
Pád cen plynu v EU

Následující klíčová slova

Pád ceny
Pád ceny ropy
Pád ceny severomořské ropy
Pád ceny severomořské ropy Brent
Pád dolaru
Pád domácí měny
Padělané zlaté slitky
Pád eura
Pád francouzské vlády
Pád FTX
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
eightcap forex
Potvrďte prosím... Zavřít