Středa 22. ledna 2025 17:05
reklama
Swissquote Bank
reklama
RebelsFunding
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
eightcap forex

Obchodníci s ropou

img

Ekonomický kalendář: Data PMI dominují, Powellův projev a zásoby EIA v centru pozornosti

04.12.2024 Dnešní ekonomický kalendář je nabitý listopadovými hodnotami PMI v Evropě a USA a klíčovými projevy centrálních bankéřů. Trhy budou pečlivě sledovat projev předsedy Fedu Powella, který se bude zabývat pokyny k sazbám, zatímco obchodníci s ropou se zaměří na údaje o zásobách EIA. Důležité ekonomické signály před páteční zprávou NFP poskytnou také údaje o zaměstnanosti ADP v USA a údaje ISM ve službách.
img

Pohonné hmoty přestávají zdražovat. V příštím týdnu zlevní, navzdory možnému návratu Trumpa do Bílého domu

31.10.2024 Pohonné hmoty v ČR za poslední týden nepatrně zdražily. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 35,80 koruny, před týdnem byl o haléř levnější. O tři haléře na litru zdražila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 34,29 koruny.
img

Pohonné hmoty v Česku pokračující ve zdražování. Na dohled je však jejich zlevnění, pokud se tedy nevyostří situace na Blízkém východě

17.10.2024 Paliva v Česku druhý týden po sobě zdražují. Průměrná cena benzinu stoupla za posledních sedm dní o 34 haléřů na 35,65 koruny za litr. Nafta za stejnou dobu zdražila o 43 haléřů na průměrných 34,18 Kč za litr. Ceny pohonných hmot se tak vrátily na úroveň, kde byly zhruba před měsícem.
img

Pohonné hmoty dále zlevní. Saúdská Arábie totiž přechází na politiku levné ropy, kterou chce „vyřídit“ americké břidličné těžaře – čímž též znesnadní přechod na elektromobilitu

26.09.2024 Pohonné hmoty v Česku dál zlevňují, v uplynulém týdnu ale tempo poklesu cen zpomalilo. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 35,28 koruny, před týdnem byl o 20 haléřů dražší. Nafta zlevnila o 13 haléřů na litru, za litr teď řidiči dají průměrně 33,59 koruny. Benzin zůstává nejlevnější téměř za poslední tři roky, naposledy se na podobných cenových úrovních prodával v říjnu 2021, nafta byla naposledy levnější loni na konci července.
C:\fakepath\fed-17092024.jpeg

Kdo bude mít pravdu ohledně Fedu? Akcie nebo dluhopisy?

17.09.2024 Ve středu se konečně rozlouskne hádanka, kterou si kladou všichni, kdo sledují finanční trhy. Od vystoupení Jeroma Powella v Jackson Hole, kdy oznámil, že přišel čas snížit úrokové sazby, se spekuluje, zda toto snížení bude standardních 25 bazických bodů, nebo zda se dočkáme většího snížení o 50 bazických bodů. Trhy se ponořily do určité schizofrenie. Názory se mění prakticky každý den. Co nám však říkají fakta?
img

Pohonné hmoty dále zlevňují, ropa je totiž nejlevnější od ledna a koruna zase vůči dolaru nejsilnější od ledna. Benzín i nafta jsou nyní v Česku levnější než v Polsku a i než ve všech dalších okolních zemích, plyne z dat Evropské komise

22.08.2024 Ceny pohonných hmot v Česku dále klesají, nafta dokonce na více než roční minimum. Benzín v uplynulých sedmi dnech zlevnil o 21 haléřů, na 37,49 koruny za litr, nejníže od letošního února, zatímco nafta dokonce o 26 haléřů, na 35,74 korun za litr – nejníže od přelomu loňského července a srpna, kdy byla zvýšena spotřební daň z ní, resp. vrácena na původní úroveň.
img

Cena benzínu spadla pod 40 Kč/l, zlevňuje i nafta, navzdory sílící motoristické sezóně. Rusko totiž těží více ropy, než slíbilo; Putinův režim na ní letos vydělá biliony

09.05.2024 Tradiční růst poptávky po pohonných hmotách související s nástupem motoristické sezóny zatím nestačí na to, aby vedl k vzestupu cen benzínu či nafty. Oba dva základní druhy pohonných hmot tak zlevňují. Cena benzínu se po necelém měsíci včera vrátila na úroveň pod psychologickou hranicí 40 Kč/l. Za uplynulých sedm dní benzín zlevnil o 21 haléřů na litr na 39,98 Kč/l. Nafta zlevnila ještě výrazněji, o 34 haléřů na litr na 38,27 Kč/l. Nafta je tak nejlevnější za období od poloviny letošního února. Její zlevnění souvisí také s koncem zimní topné sezóny, který tradičně vede v pokles poptávky po topné naftě.
img

Kolik budou v létě stát pohonné hmoty v Česku? Rozhodne Izrael a Írán

05.05.2024 Pohonné hmoty jsou nejdražší od loňského podzimu. Růst jejich cen sice v posledních dnech zbrzdil, ba se zastavil, ale otázka zní, na jak dlouho.
C:\fakepath\xtb-02052024.jpeg

Trh komodit aktuálně: propady cen na ropě, kakau i kávě

02.05.2024 Většina investorů a obchodníků se v posledních týdnech zaměřovala především na výsledkovou sezónu na akciových trzích. Nicméně akcie nejsou jediné aktivum, které zažívá volatilní období. Trh komodit je v současnosti plný obrovských růstů a propadů. V tomto článku přinášíme aktuálně tři nejzajímavější komodity, které stojí za pozornost.
img

Izrael udeřil na Írán, zlato vystřelilo na (takřka) historický rekord. Připlatí si čeští řidiči?

19.04.2024 Izrael nedal na nabádání spojenců v čele se Spojenými státy a dnes nad ránem místního část podnikl odvetné útoky na Írán. Ten na nej zaútočil o minulém víkendu drony a raketami. Izrael nyní udeřil přesto, že se mu – ve spolupráci se spojenci USA, Británií, Francií a Jordánskem – podařilo víkendový íránský atak takřka zcela neutralizovat, takže z něj učinil spíše symbolickou záležitost, ba až fiasko.
img

Cena benzínu překonala psychologickou hranic 40 Kč/l, zdražuje také nafta. Pokud ale nedojde na odvetu Izraele za víkendový íránský útok, ceny paliv v ČR by mohly klesnout

18.04.2024 Benzín se v Česku opět prodává za více než 40 Kč/l. Tuto psychologickou hranici překonal – v letošním roce poprvé – předevčírem. Včera pak litr benzínu vyšel průměrně celorepublikově na 40,12 Kč/l. To je jeho nejvyšší cena od začátku loňského října. Zdražuje také nafta, byť mírněji. Zatímco benzín v posledních sedmi dnes zdražil o 35 haléřů na litr, nafta jen o sedm haléřů. Nyní stojí litr nafty 39,19 Kč/l. Nafta je tak nejdražší od první poloviny loňského listopadu.
img

Ekonomický kalendář: Údaje druhé úrovně z USA a Kanady, výsledky Alibaby

07.02.2024 Futures na evropské indexy ukazují na víceméně stabilní zahájení dnešní hotovostní seance na starém kontinentu. Stalo se tak po smíšeném obchodování během dnešní asijsko-pacifické seance a po včerejším smíšeném obchodování na Wall Street. Nejvýkonnějšími měnami skupiny G10 jsou EUR a GBP, zatímco CHF a USD nejvíce zaostávají. Obchodní rozpětí na devizovém trhu jsou však poměrně úzká.
img

Oživení ropy pokračuje druhým dnem

06.02.2024 Ropa se obchoduje o téměř 1 % výše a prodlužuje růst do druhé obchodní seance. Stalo se tak poté, co se ropa Brent (OIL) včera dopoledne propadla na nejnižší úroveň za téměř tři týdny. Včerejší poklesy se však později během dne vrátily a ropné benchmarky zakončily obchodování růstem. Obchodníci s ropou nyní sledují dva hlavní příběhy - Blízký východ a politiku Fedu.
img

Ekonomický kalendář: Zpráva o zásobách ropy v USA, druhořadé údaje z Evropy

10.01.2024 Futures na evropské indexy ukazují na nižší otevření dnešní hotovostní seance na starém kontinentu. Futures na indexy DAX a EuroStoxx se obchodují přibližně o 0,3 % níže. Stalo se tak po nevýrazném obchodování během dnešní asijsko-pacifické seance a po včerejší poměrně slabé seanci na Wall Street. Bitcoin se po včerejších volatilních pohybech vyvolaných falešným tweetem SEC o schválení Bitcoin spot ETF uklidnil. AUD je nejvýkonnější měnou G10, zatímco JPY zaostává nejvíce.
img

Na co si dát v roce 2024 u ropy pozor

08.01.2024 Obchodníci s ropou vykročili do nového roku opatrně. Obavy z vývoje poptávky a globálního hospodářského růstu vyvažují rostoucí geopolitická rizika spojená s událostmi v Rudém moři a okolí. Je čím dál pravděpodobnější, že se bude ropa i v nadcházejících měsících obchodovat v úzkém pásmu a žádný důvod nebude sám o sobě dost silný, aby změnil dynamiku trhu, který neví, jestli vsadit spíš na zpomalení růstu, zejména v Číně a v USA, a rostoucí produkci zemí mimo OPEC+, nebo na omezení produkce kartelu a geopolitická rizika.
img

Ceny pohonných hmot klesají, a budou i dále – kartel OPEC se není s to dohodnout na škrtech v těžbě. Hrozí ovšem, že tuzemští čerpadláři budou zlevňování brzdit, aby si navýšili marže

23.11.2023 Pohonné hmoty v uplynulém týdnu zpomalily tempo svého zlevňování. Průměrná cena benzínu v ČR klesla o 28 haléřů na litr, takže se benzín prodává průměrně celorepublikově za 37,95 koruny za litr. Nafta pak zlevnila o 51 haléřů na litr, na 38,20 koruny za litr. Benzín je nejlevnější od konce července, nafta pak od začátku září.
C:\fakepath\ropa3.jpg

Studie: Téměř veškerá ruská ropa se minulý měsíc prodala nad cenovým stropem

17.11.2023 Rusko minulý měsíc vyvezlo téměř všechny své dodávky ropy za cenu, která překračovala cenový strop stanovený skupinou vyspělých zemí G7, napsala ve čtvrtek s odvoláním na studii Kyjevské ekonomické školy (KSE) agentura Bloomberg. Označuje to za poslední známku toho, že západní sankce nedokážou omezit přístup Moskvy k financím pocházejícím z prodeje ropy.
img

Ceny pohonných hmot výrazně klesají – a měly by i nadále. Hrozí ovšem, že čerpadláři budou zlevňování brzdit, aby si navýšili marže

16.11.2023 Pohonné hmoty v uplynulém týdnu zrychlily tempo svého zlevňování. Průměrná cena benzínu v ČR klesla o 62 haléřů na litr, takže se benzín prodává průměrně celorepublikově za 38,23 koruny za litr. Nafta pak zlevnila o 60 haléřů na litr, na 38,71 koruny za litr. Benzín je nejlevnější od začátku srpna, nafta pak od poloviny září.
img

Zlevňování benzínu se po pěti týdnech zastavilo. Není proto ale příliš důvod, pohonné hmoty by měly zlevňovat výrazněji – protože cena ropy padá

09.11.2023 Průměrná cena benzínu v ČR po předchozích pěti týdnech poklesu se přestala v uplynulých sedmi dnech snižovat. Benzín se tak jako o týden dříve včera prodával průměrně celorepublikově za 38,85 koruny za litr. Nafta pak zlevnila o deset haléřů na litr, na 39,31 koruny za litr.
img

Ekonomický kalendář: Maloobchodní tržby v USA, zpráva o CPI z Kanady

17.10.2023 Futures na evropské indexy naznačují, že dnešní peněžní seance na starém kontinentu začne víceméně beze změny. Stalo se tak po včerejším optimistickém obchodování na Wall Street a během dnešní asijsko-pacifické seance. AUD se obchoduje výše poté, co zápis z jednání RBA ukázal, že nelze vyloučit další zpřísnění. Drahé kovy se obchodují níže na pozadí posilování USD.
img

Graf dne - OIL.WTI (12.10.2023)

12.10.2023 Skok cen ropy, který byl na počátku týdne vyvolán překvapivým útokem Hamásu na Izrael o víkendu, se nepodařilo zrychlit. Skok byl vyvolán obavami, že se konflikt mezi Hamásem a Izraelem může přenést do širšího regionu Blízkého východu, který se na světových dodávkách ropy podílí přibližně jednou třetinou. Jelikož však nebylo možné spatřit žádné známky eskalace mimo Izrael a pásmo Gazy, ropa začala zisky snižovat a dnes vyplnila pondělní cenovou mezeru. Vedle nedostatečného rozšíření izraelsko-hamaského konfliktu přispělo ke krátkodobým tlakům na pokles trhu s ropou také masivní, téměř 13milionové navýšení zásob ropy v USA, které včera signalizovala agentura API. Obchodníci s ropou budou hledat potvrzení poklesu v oficiální týdenní zprávě, která bude zveřejněna dnes v 17:00.
img

Graf dne - OIL (09.10.2023)

09.10.2023 Překvapivý víkendový útok Hamásu na Izrael a rychlá a rozhodná reakce izraelských obranných sil výrazně zvýšily riziko další nestability na Blízkém východě, který je klíčovým světovým regionem těžby ropy a tvoří přibližně třetinu světových dodávek. Ceny ropy zahájily obchodování v novém týdnu s více než 3% býčím cenovým gapem a během první poloviny asijské seance tyto zisky rozšířily na více než 5 %. Později však byly zisky postupně vymazávány, neboť neexistují žádné známky bezprostředního přelévání situace do dalších blízkovýchodních regionů. Obchodníci s ropou by nicméně měli pozorně sledovat vývoj v pásmu Gazy a v širším regionu, neboť ceny ropy budou zranitelné vůči riziku hlavních zpráv.
img

EUR/USD. Výnosy státních dluhopisů a ceny ropy rostou, dolar se drží

19.09.2023 Čeká se na zářijové zasedání FOMC, jehož výsledky budou známy ve středu. Americký dolarový index je stabilní, a dokonce se snaží překonat hranici 1,05. Jinými slovy, dolar vykazuje pozoruhodnou odolnost, i když jestřábí očekávání ohledně budoucího postupu Federálního rezervního systému nadále slábnou. Například pravděpodobnost zvýšení sazeb na nadcházejícím zasedání již klesla na 1 % a pravděpodobnost taperingu v listopadu klesla na 30 %. Navzdory těmto okolnostem si dolar nadále drží svou pozici a poskytuje podporu medvědům EUR/USD, kterým se naopak podařilo usadit se v oblasti 1,06.
img

Ekonomický kalendář: Údaje z USA druhé kategorie, projevy členů Fedu

22.08.2023 Futures na indexy ukazují na vyšší otevření dnešní evropské hotovostní seance. Stalo se tak poté, co solidní výkonnost technologických akcií podpořila zisky indexů S&P 500 a Nasdaq během včerejší seance na Wall Street a později i regionálních indexů během asijsko-pacifické seance. Tyto zisky přicházejí navzdory obnovenému výprodeji na trhu amerických státních dluhopisů, který vedl k tomu, že desetileté výnosy dosáhly 16letých maxim nad 4,30 %.
C:\fakepath\trader-14072023-90-zm.png

Komodity: Ceny ropy po předchozím růstu na závěr týdne klesají

14.07.2023 Ceny ropy na závěr týdne klesají. Americký dolar posílil a obchodníci s ropou se rozhodli realizovat zisky z předchozího silného růstu. Za celý týden si však oba kontrakty připisují zisk.
C:\fakepath\trader-12072023-43-zm.jpg

Komodity: Ropa zdražuje, přispěla k tomu zpráva o vývoji inflace ve Spojených státech

12.07.2023 Ceny ropy dnes rostou. Zpráva o vývoji inflace ve Spojených státech umocnila očekávání, že americká centrální banka (Fed) bude možná zvyšovat úrokové sazby méně. Kolem 19:25 SELČ cena severomořské ropy Brent vykazovala růst asi 0,6 procenta a obchodovala se zhruba za 79,86 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI si připisovala 0,9 procenta a prodávala se zhruba za 75,48 dolaru za barel.
C:\fakepath\trader-10072023-46-zm.jpeg

Komodity: Ceny ropy v reakci na statistiku a plánované snížení těžby stagnují

10.07.2023 Ceny ropy se dnes pohybují kolem závěru z konce minulého týdne. Částečně tím reagují na horší statistické údaje ze Spojených států a Číny, tedy ze dvou největších spotřebitelů ropy na světě, které vyvolávají obavy o další vývoj poptávky. Ztráty však brzdí očekávané snížení dodávek ropy ze strany Saúdské Arábie a Ruska.
img

Ekonomický kalendár: Zápisnica FOMC, revízia PMI v službách

05.07.2023 Futures na európske indexy naznačujú mierne nižšie otvorenie dnešnej peňažnej seansy na Európskom kontinente. Stalo sa tak po dnešnom nepriaznivom obchodovaní v ázijsko-pacifickom regióne, kde väčšina indexov z tohto regiónu klesla.
img

Ekonomický kalendář: ADP data z trhu práce a ISM ze sektoru služeb

05.04.2023 Futures na evropské indexy se obchodují s malou změnou oproti včerejším hotovostním zavíracím cenám. Stalo se tak po včerejší poklesové seanci na Wall Street a dnešním smíšeném obchodování v Asii. Novozélandský dolar je nejvýkonnější měnou G10 poté, co RBNZ přinesla větší než očekávané zvýšení sazeb o 50 bazických bodů. Ropa se obchoduje víceméně beze změny, zatímco kryptoměny získávají.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na americké tovární objednávky a projevy centrálních bankéřů

04.04.2023 Evropské akciové indexy zahájily dnešní hotovostní seanci do pozitivního teritoria. Růstový pohyb přichází po včerejším smíšeném obchodování na Wall Street a dnešní ranní pozitivní seanci v Asii. Situace na trhu s ropou se uklidnila. Ropa WTI se obchoduje o 0,6 % výše v blízkosti 81 USD za barel. Drahé kovy se korigovaly, když americký dolar znovu získával ztracené pozice. AUD dnes koriguje v reakci na rozhodnutí RBA ponechat úrokové sazby beze změny. Navíc pokračování růstu sazeb na dalším zasedání není vůbec jisté.
img

Ekonomický kalendář: Druhořadá data, projevy centrálních bankéřů

29.03.2023 Futures na evropské indexy ukazují na vyšší otevření dnešní hotovostní seance na starém kontinentu, přičemž futures na Euro Stoxx a DAX se obchodují přibližně o 0,5 % výše. Stalo se tak po poměrně optimistické asijské seanci, kdy regionální indexy získaly. AUD je jednou z nejhorších měn G10 poté, co údaje o australském indexu spotřebitelských cen za únor byly nižší, než se očekávalo. Na druhé straně USD patří mezi lídry G10 a vyvíjí tlak na ceny drahých kovů.
img

Ekonomický kalendář: Čekají nás data spotřebitelské důvěry z USA a projevy Baileyho a Lagardové

28.03.2023 Futures trhy dnes ukazují na mírně vyšší otevření evropské cash seance. Futures DAX se krátce před otevřením vyšplhaly nad včerejší denní maxima a obchodují se pevně nad hranicí 15 300 bodů. Celkově vypadají finanční trhy dnes ráno klidně, nezaznamenáváme žádné výrazné pohyby. Kryptoměny se obchodují smíšeně, energetické komodity se obchodují o něco výše a drahé kovy klesají. AUD a NZD jsou nejvýkonnější hlavní měny, zatímco CHF a USD nejvíce zaostávají.
img

Ekonomický kalendář: Maloobchodní tržby a index cen výrobců v USA v centru pozornosti

15.03.2023 Trhy s futures naznačují, že hlavní evropské indexy otevřou beze změny nebo mírně níže. Futures na DAX se v současné době obchodují přibližně 10 bodů pod včerejším závěrem. Ekonomický kalendář pro nadcházející den zahrnuje několik důležitých zpráv z USA.
img

Ekonomický kalendář: V centru pozornosti bude německý index spotřebitelských cen a americký ISM ve výrobě

01.03.2023 Trhy s futures naznačují mírně vyšší otevření dnešní evropské peněžní seance. Nálada na trzích se zlepšila po zveřejnění mnohem lepších než očekávaných oficiálních indexů PMI z Číny, které dnes podpořily zisky indexů z asijsko-pacifické oblasti. Oficiální čínské výrobní PMI se vyšplhaly na nejvyšší úroveň za více než deset let, což vyvolalo více než 4% rally na indexu CHNComp.
img

Vrátil se londýnský týden večírků ropy a hovoří se o blížící se rallye

28.02.2023 Poprvé od pandemie se vrátil zpátky do Londýna největší večírek ropného průmyslu a největším tématem bude, jestli se ceny připravují na velkou rally.
img

Co sledovat příští týden? (03.02.2023)

03.02.2023 Velké technologické společnosti tento týden svými výsledky většinou zklamaly, což vyvolalo určitý tlak na akciové indexy. Nicméně výsledková sezóna je stále v plném proudu a příští týden budou trhy ovlivněny dalšími zprávami. Kromě nich se obchodníci zaměří také na rozhodnutí RBA o úrokových sazbách a Bidenův projev o stavu Unie. Obchodníci s ropou budou hodnotit situaci, protože v platnost vstupuje zákaz EU na ruské ropné produkty. Nezapomeňte příští týden sledovat AUD/USD, OIL a US500!
img

Ekonomický kalendár: Výsledky Microsoftu, predbežné PMI dáta v centre pozornosti

24.01.2023 Európske indexové futures dnes poukazujú na vyššie otvorenie seansy na starom kontinente. Nálady spojené s rizikom možno dnes pozorovať na globálnych trhoch s indexovými futures, priemyselnými kovmi a kryptomenami, ktoré sa obchodujú vyššie. Drahé kovy získavajú vďaka oslabenia USD, zatiaľ čo ropa sa počas dňa obchoduje o niečo nižšie.
img

Pohonné hmoty zlevňují, ale jde zřejmě jen o „ticho před bouří“. Ropa brzy zdraží více než po ruské invazi na Ukrajinu, varuje expert

12.01.2023 Pohonné hmoty v Česku nyní zlevňují, ale jde zřejmě jen o „poklid před bouří“. Profesionální obchodníci s ropou se totiž shodují, že trh podceňuje dopad post-covidového otevření zejména čínské ekonomiky do světových cen strategické suroviny, a tedy také do cen pohonných hmot v zemích typu Česka. Navíc Rusko stále chystá svoji odpověď na embargo a zastropování cen jeho ropy a ropných produktů v podání Západu. Pokud by odpovědělo citelným omezením produkce ropy, její cena na světových trzích může jít výrazně nahoru. Což by opět zdražilo pohonné hmoty i v Česku.
img

Zlevňování pohonných hmot končí. V roce 2023 čekejme zdražování

22.12.2022 Ceny pohonných hmot v uplynulém týdnu citelně zbrzdily tempo svého zlevňování. Nejpozději počátkem roku 2023 se jejich cena stabilizuje. V roce 2023 je pak třeba počítat spíše s růstem cen paliv v Česku (viz komentář níže).
img

Wall Street přerušuje sérii ztrát mírnými zisky

21.12.2022 Wall Street v úterý ukončila čtyřdenní výprodej a indexy Nasdaq, S&P 500 a Dow Jones zaznamenaly mírné zisky ve vý...
img

Ekonomický kalendář: Rozhodnutí BoC o sazbách v centru pozornosti

07.12.2022 Averze k riziku na trzích tento týden zjevně zesílila, když americké indexy včera již druhý den po sobě skončily o více než 1 % níže. Špatně si vedly také akcie z asijsko-pacifického regionu. Oznámení o uvolnění omezení Covid v Číně přineslo jen krátkou úlevu a omezilo se především na čínské akcie. Futures na evropské indexy rovněž naznačují mírně nižší otevření hotovostní seance na starém kontinentu. Zdá se, že obavy z recese sílí, když se akciím nedaří a ropa se obchoduje na úrovni nevídané od přelomu let 2021 a 2022.
img

OPEC+ před začátkem klidného týdne drží produkci ropy na stejné úrovni

05.12.2022 Minulý týden touto dobou jsme psali o rozhodujícím období pro ceny ropy. Tento týden možná začneme tušit, jaký vliv bu...
img

EU se dohodla na zastropování ruské ropy

02.12.2022 Vlády Evropské unie zavedou cenový strop na ruskou námořní ropu ve výši 60 dolarů za barel s mechanismem úpravy, který udrží strop na úrovni 5 % pod tržními cenami poté, co Polsko s touto myšlenkou formálně souhlasilo. Dříve se Polsko a pobaltské země vyslovily pro přísnější limit, dokonce 30 dolarů za barel, zatímco Řecko, Kypr a Malta, jejichž domácí lodní průmysl hraje klíčovou roli v mezinárodní přepravě ruské ropy, chtěly limit 70 dolarů, uvedli pro Euronews diplomaté obeznámení se situací. Očekává se, že zbytek skupiny G7 (a Austrálie) tento mechanismus brzy schválí. V platnost by měl vstoupit 5. prosince, tedy den po zasedání OPEC+. Obchodníci s ropou proto mohou po víkendu očekávat zvýšenou volatilitu. 
img

Graf dne - OIL.WTI (16.11.2022)

16.11.2022 Ropa včera vyskočila v reakci na zprávy, že ruské rakety zasáhly území Ukrajiny a zasáhly také vesnici v Polsku, které je členem NATO. Zatím zůstává nejisté, co se skutečně stalo. Zatímco ruský úder na půdu NATO by byl masivní eskalací a pravděpodobně by zaznamenal prudký nárůst cen ropy, obchodníci s ropou by si měli být vědomi, že to není jediný důvod včerejšího nárůstu ceny.
img

Ekonomický kalendář: Schází se NATO a na programu jsou maloobchodní prodeje z USA

16.11.2022 Evropské trhy otevřely v blízkosti včerejšího závěru. Do popředí se po včerejším dopadu raket do Polska dostává geopolitika. Velvyslanci NATO dnes ráno (od 10:00) pořádají mimořádné zasedání a očekává se, že Polsko může požádat o spuštění článku 4, který zahajuje společné konzultace členů NATO o záležitostech, jako je bezpečnost a vnější hrozby. Obchodníci by dnes měli věnovat pozornost novinovým titulkům, protože mohou být zdrojem zvýšené volatility na trzích.
img

Zhoršený výhled na poptávku ropy a její pokles

10.11.2022 West Texas Intermediate klesl k 85 USD za barel ve chvíli, když ztratil 3,5 % a podle údajů se ukázalo, že zásoby ropy v USA dosáhly té nejlepší úrovně od července minulého roku.
img

Ekonomický kalendář: Výsledky Tesla a IBM, Kanadská inflace

19.10.2022 Futures trhy dnes ukazují na mírně vyšší otevření evropské seance. Zatímco americké a evropské indexové futures rostly po zveřejnění solidních zisků Netflixu, tyto zisky byly během asijské seance vymazány. GBP je jednou z nejhůře výkonnostních měn G10 poté, co britská inflace v září vyskočila na 10,1 % meziročně, což odpovídá 40letému maximu z července.
img

Ropa se obchoduje za méně než 75 USD za barel

26.09.2022 Ropa se v prostředí silnějšího dolaru opět obchoduje pod úrovní 75 dolarů za barel. protože rostoucí rizika recese ohrožují globální poptávku.
img

Ekonomický kalendář: Odpoledne nás čekají data objednávek dlouhodobé spotřeby z USA

24.08.2022 Akciové trhy v Evropě otevřely smíšeně. Americký dolar je jednou z nejúspěšnějších měn G10. Vzrostl v reakci na poznámky Kashkariho z Fedu, který řekl, že Fed bude moci polevit ve zvyšování sazeb, až když se objeví důkazy o poklesu inflace. Ropa Brent se stabilizovala poblíž 100 dolarů za barel. Kryptoměny dnes prochází poklesem, ale rozsah je relativně malý.
img

Co sledovat příští týden? (05.08.2022)

05.08.2022 Po zveřejnění amerického NFP reportu se trhy zaměří na americká červencová CPI data. Informace o stavu trhu práce a inflace mohou určovat směr v monetární politice Fedu. Kromě CPI budou obchodníci zaměřeni i na data o ropě a obilí. Příští týden tedy sledujte USDJPY, Ropu a Pšenici.
img

Čeští pumpaři dnes citelně zlevnili, započítali nižší spotřební daň. Za zhruba 10 dní ale ceny budou pravděpodobně výše, než byly včera, rozhodnou o tom Saúdové v Rijádu

01.06.2022 Čerpací stanice v ČR podle aktuálních dílčích pozorování přímo v terénu ve svých cenách zohlednily dnešní snížení spotřební daně z pohonných hmot. Vláda o jejím snížení rozhodla na dobu čtyř měsíců, a to v rozsahu 1,50 koruny na litr. Pohonné hmoty by tak mohly zlevnit až o zhruba 1,80 koruny na litr, neboť se snížením spotřební daně klesá také příslušná daň z přidané hodnoty.
img

Nejvýznamnější obchodní události: páteční NFP, spotové ceny ropy

31.05.2022 Mezi hlavní obchodní zprávy patří páteční NFP v USA a uvolnění výluk COVID-19 v Číně, což podpořilo růst spotových cen ropy. Podle současného tržního konsensu přibylo v USA v květnu 320 000 nových pracovních míst, zatímco v červnu 428 000. Tato prognóza zohledňuje vliv inflace a možnost zpomalení tvorby pracovních míst v důsledku zpřísnění měnové politiky a růstu úrokových sazeb.
img

Graf dne: Ropa Brent (OIL) (10.05.2022)

10.05.2022 Riziková aktiva, jako jsou akcie, kryptoměny nebo ropa, se včera propadla kvůli širokému výprodeji na trzích. Zpřísnění měnové politiky a globální ekonomické zpomalení, částečně v důsledku přísných lockdownů v Číně, srazily ceny aktiv na nižší úrovně. Situace se dnes trochu uklidnila a na trzích pozorujeme pokles rizikové averze.
img

Tři trhy ke sledování v příštím týdnu (06.05.2022)

06.05.2022 Rozhodnutí FOMC je již za námi a poskytlo určité vyjasnění v budoucím směru měnové politiky v USA. Tato cesta by se však mohla měnit v závislosti na datech, zejména datech růstu cen. I proto budou obchodníci na zlatu bedlivě sledovat nadcházející zprávu amerického CPI za duben. Obchodníci v GBP se zaměří na zprávu HDP ze Spojeného království za 1. čtvrtletí, zatímco obchodníci s ropou budou sledovat diskuze o embargu EU na ruskou ropu. Příští týden určitě sledujte Zlato, GBPUSD a Ropu.
img

Pohonné hmoty v ČR zatím odpojení Polska a Bulharska od ruského plynu výrazněji nezdraží. Největší provozovatel čerpacích stanic v ČR, polský Orlen, ale hlásí 50procentní nárůst zisku, i kvůli válce a sankcím

28.04.2022 Pohonné hmoty v Česku po několika týdnech zlevňování opět zdražují. Cena benzinu v uplynulém týdnu stoupla v průměru o 32 haléřů na 42,72 koruny za litr. Za naftu dají řidiči o 28 haléřů více než minulou středu, nyní stojí průměrných 44,95 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
img

Ropa je na své cestě zpět 

07.04.2022 Po prudkém propadu vyvolaném vyhlídkou na další uvolňování ropy ze strategických rezerv, vyhlídkou na zpřísnění měnové politiky USA a slabší poptávkou v viry zasažené Číně se ropa opět se odrazila ode dna.
img

Ekonomický kalendář: Obchodníci se soustředí na zápis ze zasedání FOMC

06.04.2022 Evropské indexy otevřely do negativního teritoria. Trhy se však do značné míry stabilizovaly po včerejším výprodeji na Wall Street. Ekonomický kalendář je dnes poměrně prázdný, nicméně večer je na programu zápis z posledního zasedání FOMC. Guvernér Powell naznačil, že detaily diskuze ohledně snižování bilance by měl zápis obsahovat. Proto dnes můžeme čekat vyšší reakci než obvykle. Očekává se oznámení redukce bilance už na květnovém zasedání s okamžitým začátkem. Nicméně rychlost redukce zůstává neznámá a zápis by mohl přinést určitá vodítka. Navíc odpoledne se obchodníci s ropou dočkají pravidelných statistik zásob ropy v USA.
img

Obchodníci s ropou se obávají zákazu importu ruské ropy

08.03.2022 V pondělí prudce stouply ceny ropy na nejvyšší úroveň od roku 2008 kvůli obavám, že USA a jejich evropští spojenci zakážou dovoz ruské ropy, zatímco obnovení dodávek ropy z Íránu může trvat déle, než se očekávalo.
img

Komodity: Ruská ropa má problémy

07.03.2022 Severomořská ropa Brent přidává dnes ráno k dobru dalších 10 % a obchoduje se již za 130 USD/barel, přičemž bezprostředně po otevření trhů to bylo skoro 140 USD/barel. Ropný šok reflektuje zejména situaci okolo ruské ropy, které má stále větší problémy najít na trzích kupce, a to navzdory tomu, že západní sankce prozatím na energetické exporty z Ruska necílí.
img

Rozbřesk: Ruský ropný šok poslal Brent ke 140 dolarům za barel

07.03.2022 Ropa v pozadí ruské invaze na Ukrajinu dál letí vzhůru - její cena na konci týdne (Brent) vyskočila až na 139 USD za barel. Nejen ceny ropy, ale i energií a některých potravin lámou na globálních trzích mnohaleté rekordy, a s tím se budou posouvat vzhůru i naše odhady inflace minimálně pro první polovinu roku. Cena ropy Brent od začátku února zdražila skoro o 100 % a je nejvýše od roku 2008. Ceny u českých čerpacích stanic proto asi dál poletí vzhůru a nebude velkým překvapením, pokud v tomto týdnu v průměru prolomí 45 korun za litr.
img

Benzín i nafta v Česku stojí poprvé více než 40 Kč/l. V případě uvalení embarga na ruskou ropu by stouply až na 65 Kč/l

04.03.2022 Průměrná cena pohonných hmot u českých čerpacích stanic je nejvyšší v historii. Vůbec poprvé stojí jak benzín, tak nafta celorepublikově průměrně přes 40 korun za litr. Vyplývá to z dnešních dat společnosti CCS. Litr benzínu Natural 95 se podle nich včera celorepublikově prodával průměrně za 40,40 koruny. Rekordní cena benzínu před zahájením ruské invaze minulý týden, ta ze 13. září 2012, odpovídala 38,56 koruny za litr. Už včera tedy byl benzín o skoro dvě koruny na litr dražší v porovnání s rekordní cenou z doby před invazí. Na dějinném maximu byla včera také cena nafty. Litr nafty se prodával za 40,39.
img

Graf dňa - OIL.WTI (17.02.2022)

17.02.2022 Ceny ropy včera v neskorých večerných hodinách klesli vďaka správe, že dosiahnutie iránskej jadrovej dohody je vzdialené len niekoľko dní. Spojené štáty, Čína a Francúzsko boli pozitívne v tom, že čoskoro možno dosiahnuť dohodu a uviedli, že teraz všetko závisí od Iránu. Návrat iránskej ropy na svetové trhy by mohol výrazne podporiť globálne dodávky ropy. V reakcii na tieto správy klesli ceny ropy v priebehu 5 hodín o približne 5 %. Situácia sa však dnes ráno zmenila so správami o bojoch vo východnej časti Ukrajiny. Keďže situácia je čoraz napätejšia, narastajú obavy o bezpečnosť dodávok a exportu ruskej ropy. Väčšinu včerajších strát sa už podarilo vyrovnať a WTI sa opäť dostala na úroveň 91 USD za barel.
img

Pohonné hmoty v ČR dále zdraží, okamžitě dodávaná ropa Brent nyní totiž zdražuje nad 100 dolarů za barel, poprvé od roku 2014. Kvůli nepolevujícímu napětí na rusko-ukrajinské hranici

17.02.2022 Ceny pohonných hmot v ČR pokračují ve svém růstu. Benzín i nafta však v uplynulých sedmi dnech zdražily nepatrně méně výrazně než o týden dříve.
img

Burzy se boji ruské invaze na Ukrajinu jako nikdy, uklidnit je může jen dnešní telefonát Bidena a Putinem. Barel ropy stojí poprvé od roku 2014 přes 2000 korun, rekordně zdražuje hliník

13.02.2022 Akcie padají, ropa zdražuje k úrovni 100 dolarů za barel. Burzy totiž straší možný vývoj, před kterým stále naléhavěji varují Spojené státy. Podle nich už v úterý příští týden může Rusko provést invazi na Ukrajinu. Stalo by se tak tedy ještě před ukončením olympijských her v Pekingu. Ač mnozí spekulovali, že Rusko během nich útok neprovede, aby neriskovalo zhoršení vztahů s Čínou.
img

Ekonomický kalendár: V centre pozornosti je rozhodnutie Fedu a výsledky Tesly

26.01.2022 Európske akciové indexy začali dnešné obchodovanie vyššie. Dnešná seansa v Ázii bola zmiešaná, pretože indexy blue chips z Číny sa snažili nájsť spoločný smer, zatiaľ čo ostatné indexy z regiónu klesli.
img

Ekonomický kalendár: Údaje z prieskumov z USA a Nemecka, výsledky spoločnosti Microsoft

25.01.2022 Európske indexy blue chips začali obchodovanie vyššie po včerajšom ohromujúcom obrate na Wall Street. Hlavné dôvody nedávneho výpredaja – uťahovanie MP Fedu a napätie medzi Ruskom a Ukrajinou – sú však stále prítomné, takže obchodníci by sa mali mať na pozore, aspoň do oznámenia rozhodnutia FOMC zajtra o 20:00.
img

Pohonné hmoty v ČR mohou prudce zdražit, cena ropy poprvé od roku 2014 stoupá k 90 dolarům za barel. Hrozí růst cen benzínu v ČR ke 40 korunám za litr

20.01.2022 Cena ropy Brent, která je určující pro ceny pohonných hmot v ČR, včera vystoupala nejvýše od poloviny října 2014, když se barel poprvé od té doby prodával i za více než 89 dolarů. Nelze vyloučit, že už dnes „padne“ psychologická hranice 90 dolarů za barel. Otázkou času se pak zdá být pokoření hranice 100 dolarů za barel, po jejímž překročení se otevře cesta k růstu cen benzínu a nafty v ČR na historický rekord, k úrovním kolem 40 korun za litr.
img

Ropa dnes zdražila na maximum od roku 2014, hrozí růst cen benzínu v ČR ke 40 korunám za litr. Důvodem je útok jemenských povstalců v Emirátech i slabá ruská těžba

18.01.2022 Cena ropy Brent, která je určující pro ceny pohonných hmot v ČR, dnes ráno vystoupala nejvýše od roku 2014, když se barel prodával i za více než 88 dolarů. Bezprostředním důvodem je dronový útok jemenských povstalců ve Spojených arabských emirátech. Povstalce podporuje Írán, takže situace zvyšuje napětí v celém blízkovýchodním regionu. Spojené arabské emiráty patří ke klíčovým světovým vývozcům ropy.
img

Ekonomický kalendár: V centre pozornosti je zasadanie Fedu a maloobchodné tržby v USA

15.12.2021 Európske akciové indexy začali obchodovanie bez výraznejších zmien. Seansa v Ázii bola dnes zmiešaná. V poobednajších hodinách môže byť na trhoch zvýšená volatilita.
img

Pohonné hmoty letos poprvé výrazněji zlevňují, do Vánoc ještě spadnou. Pád cen ropy kvůli omikronu se ale zastavil

09.12.2021 Pohonné hmoty poprvé v letošním roce výrazněji zlevňují. Cena benzínu Natural 95 klesla v uplynulém týdnu o 28 haléřů na cenu 36,75 koruny za litr, která je nejnižší od začátku letošního listopadu. Nafta ve stejném období zlevnila o deset haléřů a vyjde na 35,69, což je její nejnižší cena od konce letošního října.
img

Ekonomický kalendář: Rozhodnutí BoC o sazbách a ropný report DoE

08.12.2021 Evropské trhy otevřely v blízkosti včerejšího závěru. DAX se však brzy ponořil mírně do červených čísel. Ekonomický kalendář je dopoledne prázdný. Na programu nejsou žádná důležitá zveřejnění. Odpoledne se však obchodníci dočkají rozhodnutí BoC o sazbách (v 16:00). Sazby zůstanou nezměněny, ale důležitý bude také výhled, a to hlavně s ohledem na nedávný jestřábí obrat guvernéra Fedu Powella a dobrá makrodata z Kanady. Obchodníci s ropou se zaměří na zveřejnění pravidelných zásob v USA v 16:30.
img

Omikron zlevňuje českým řidičům benzín i naftu, poprvé v letošním roce. Zlevňování bude pokračovat, pokud a dokud se obavy z dopadu šíření omikronu nerozptýlí

02.12.2021 Pohonné hmoty v ČR začaly v uplynulém týdnu prakticky poprvé v tomto roce klesat. Benzín zlevnil o 17 haléřů na 37,03 koruny za litr, zatímco nafta dokonce o 26 haléřů na 35,79. Důvodem cenového poklesu je zlevnění ropy na světových trzích, k němuž dochází v posledních dnech v obavě z dopadu šíření nové varianty covidu, omikronu.
img

Omikron může vyřešit plynovou krizi EU. Ovšem za cenu, kterou by nikdo soudný dobrovolně neplatil

28.11.2021 Nová varianta covidu, jež nově dostala jméno omikron, může srazit ceny plnu v EU, a vyřešit tak probíhající energetickou krizi starého kontinentu. Ovšem za cenu, která je až příliš vysoká.
img

Naděje pro české řidiče, pohonné hmoty mohou v prosinci konečně zlevnit. Záležet bude hlavně na tom, jak dopadne „světová ropná válka“

25.11.2021 Ceny pohonných hmot v ČR se od minulého týdne změnily jen minimálně. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se u čerpacích stanic aktuálně prodává v průměru za 37,20 Kč, před týdnem byl o dva haléře levnější. Průměrná cena nafty zůstala na 36,05 Kč za litr. Vyplývá to z dnešních údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
img

Trh nechce futures na ropu za 70 USD. Analytici slibují nespokojencům ropu za 100 USD

25.11.2021 Obchodníci s ropou sázejí na to, že v dlouhodobém horizontu mohou ceny ropy prudce vzrůst kvůli nedostatku investic do budoucích dodávek.
img

Biden se spojenci rozjíždí „ropnou válku“ se Saúdskou Arábií, Ruskem a dalšími tradičními těžaři. Benzín a nafta v Česku proto nejspíše zlevní, ale jen mírně

23.11.2021 Americký prezident Joe Biden dnes rozhodl, že Spojené státy počínaje prosincem uvolní 50 milionů barelů ropy ze svých strategických rezerv. Jedná se součást mezinárodně koordinovaného kroku, k němuž se připojí další země, klíčoví světoví čistí dovozci suroviny Čína, Indie, Japonsko, Jižní Korea a Británie.
img

Benzín v ČR je nejdražší za více než devět let. Zdražování pohonných hmot ale končí, neboť Peking a zřejmě i Washington uvolní své strategické zásoby

18.11.2021 Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 37,18 koruny, před týdnem byl o pět haléřů levnější. Benzín je tak nejdražší od října 2012. Průměrná cena nafty zůstala na 36,05 koruny za litr. Nafta v pondělí dosáhla průměrné ceny dokonce 36,09 koruny za litr, nejvyšší od října 2014. Vyplývá to z dnešních údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.
img

Ropní vládci se vzácně rozhádali, cena pohonných v ČR může vyletět vzhůru

05.07.2021 Cena ropy se drží poblíž svého maxima za celé období od října 2018, přičemž nelze vyloučit další citelný cenový nárůst. Klíčoví ropní těžaři se totiž rozhádali. Růst cen ropy by dále zdražil pohonné hmoty v ČR. Nyní se barel ropy Brent prodává za 76,2 dolaru. Benzín Natural 95 stojí průměrně bez jednoho haléře 33 korun za litr, takže je už teď nejdražší za takřka dva roky.
img

Benzín zdražuje, nafta zlevňuje. Kreml však kvůli Vrběticím kohoutky nejspíše nezavře, byl by sám proti sobě, takže řidiči v ČR se kvůli tomu zdražování bát nemusí

22.04.2021 Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 31,48 koruny, o tři haléře dráž než minulý týden ve středu. Nafta naopak o dva haléře zlevnila, za litr teď řidiči dají průměrně 29,53 koruny. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin v současnosti zhruba o 4,80 koruny dražší než před rokem. Za naftu tehdy motoristé platili o 2,62 koruny na litru méně.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy po růstu nových případů covidu-19 v Indii klesají

21.04.2021 Ceny ropy dnes klesají. Mohou za to obavy, že růst počtu nových případů nemoci covid-19 v Indii sníží poptávku po pohonných hmotách v zemi, která je třetím největším dovozcem ropy.
img

Zdražování pohonných hmot ztrácí na síle, zablokovaný Suez českým řidičům pohonné hmoty nezdraží. V dubnu lze čekat zlevňování, a to kvůli pomalé vakcinaci zejména v EU

01.04.2021 Ceny pohonných hmot v Česku znovu vzrostly, ale už znatelně pomaleji než v minulých týdnech. Nejprodávanější benzin Natural 95 zdražil od minulé středy o deset haléřů na průměrných 31,27 Kč/l. Litr nafty se prodává v průměru za 29,55 koruny, což je o sedm haléřů více než před týdnem. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
img

Zablokovaný Suez může dále zdražit pohonné hmoty v ČR, ty letí vzhůru i tak

25.03.2021 Ceny pohonných hmot letí vzhůru. V polovině března například benzín Natural 95 zdražoval tempem přes 80 haléřů na litr za jediný týden. Takto citelně jeho cena naposledy rostla v prosinci 2010. V uplynulém týdnu sice zdražování zmírnilo, nicméně i tak benzín podražil o dalších 38 haléřů na cenu 31,17 koruny za litr. Nafta je dražší o 26 haléřů než před sedmi dny, když stojí 29,48 koruny. Jak benzín, tak nafta jsou tedy nyní nejdražší za poslední více než rok. Důvodem je hlavně růst cen ropy na světových trzích. Ta nejnověji zdražuje kvůli situaci v Suezském průplavu, jejž za písečné bouře najetím na mělčinu zablokoval obří tchaj-wanský supertanker.
img

Pohonné hmoty prudce zdražují, svět se totiž boji, že ropy bude málo. Moskva tlačí na zvýšení těžby, Rijád je zdrženlivější

04.03.2021 Pohonné hmoty v ČR v minulém týdnu prudce zrychlily tempo svého zdražování. Zároveň se dále rozevírají cenové nůžky mezi benzínem a naftou. Řidiči vozů na benzínový pohon tak jsou v rostoucí míře znevýhodněni v porovnání s těmi, kteří svůj automobil napájejí motorovou naftou.
img

Graf dňa - OIL (18.02.2021)

18.02.2021 Cena Brentu (OIL) dnes vyskočila nad 65 dolárov za barel, prvýkrát od konca januára 2021. Zatiaľ čo OIL sa odrazil od denných maxím, naďalej sa obchoduje v blízkosti zóny odporu, ktorá sa pohybuje okolo spomínanej hranice 65 dolárov. Existuje mnoho faktorov podporujúcich nárast na trhu s ropou, ako sú kroky kartelu OPEC +, proces očkovania alebo energetická kríza v USA. Zhoršenie situácie v Spojených štátoch je hlavným faktorom, pretože arktické počasie údajne spôsobilo zastavenie takmer 40% americkej ťažby ropy. Pri pohľade na OIL z technického hľadiska vidíme, že cena nielenže dosiahla rezistenčnú zónu na úrovni 65 dolárov, ale otestovala aj dlhodobú klesajúcu trendovú líniu. V prípade, že sa OIL prelomí nad spomínanú hranicu, ďalší odpor sa dá nájsť na hodnote 68 dolárov. Na druhej strane, zlyhanie pri prelomení vyššie by mohlo spustiť korekciu smerom k podpore na 60 dolárov.
img

Zdraží pohonné hmoty, elektřina i zemní plyn

02.12.2020 „Koronavirová krize vedla k omezení spotřeby průmyslových komodit. Díky tomu se snížily burzovní ceny ropy, elektřiny i zemního plynu. S postupnou obnovou globálního hospodářství se však budeme muset připravit na zdražování těchto komodit. To může udělat čáru přes rozpočet mnohým rodinám,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Benzín začal po osmi týdnech zdražovat. Trumpův pozitivní test na covid srazil cenu ropy jen přechodně, cenu u českých čerpacích stanic neovlivní

08.10.2020 Zlevňování pohonných hmot, k němuž pozvolně docházelo v posledních osmi týdnech, pomalu končí. Průměrná cena benzínu Natural 95 se oproti situaci před týdnem zvýšila o osm haléřů na litr a činí 27,84 koruny za litr. Nafta sice ještě zlevnila, ale už jen o dva haléře na litr. Stojí nyní 27,04 haléře za litr.
img

Řidiči se po týdnech zlevňování musí připravit na zdražování benzínu i nafty, kvůli slábnoucí koruně. Ceny pohonných hmot v ČR jsou však nezvykle na „polské úrovni“

01.10.2020 Již sedm týdnů trvající pozvolné zlevňování pohonných hmot v ČR ztrácí na síle a řidiči se musí připravit na mírné zdražování. Průměrná cena benzínu Natural 95 se oproti situaci před týdnem nezměnila a činí stále 27,77 koruny za litr. Nafta v uplynulých sedmi dnech ubrala tři haléře na litr a stojí 27,05 koruny. Pohonné hmoty tak v uplynulém týdnu byly v souhrnu nejlevnější od první poloviny července.
img

Řidiči se po týdnech zlevňování musí připravit na zdražování benzínu i nafty. Na vině je slábnoucí koruna

24.09.2020 Pohonné hmoty v ČR v uplynulých sedmi dnech šestý týden v řadě zlevňovaly, a to o něco pomaleji než o týden dříve. Průměrná cena benzínu Natural 95 v uplynulých sedmi dnech poklesla o dva haléře na litr a činí nyní 27,77 koruny za litr. Nafta v uplynulých sedmi dnech ubrala osm haléřů na litr a stojí 27,08 koruny. Pohonné hmoty tak v uplynulém týdnu byly nejlevnější od první poloviny července.
img

Ropa zdražuje, i kvůli hurikánu Laura. Čeští řidiči to teprve pocítí, pohonné hmoty přestanou zlevňovat

27.08.2020 Pohonné hmoty v ČR v uplynulém týdnu pokračovaly ve svém zlevňování. Navázaly tak na pokles cen z předchozích dvou týdnů, který ukončil takřka tříměsíční etapu zdražování. Zlevňování je však nadále jen poměrně mírné. Ceny se tak výrazněji nemění už poslední zhruba půldruhý měsíc. Od poloviny července se cena jak benzínu, tak nafty pohybuje ve stabilizovaném pásmu s rozpětím necelých třiceti haléřů. Průměrná cena benzínu Natural 95 v uplynulých sedmi dnech zmírnila svůj pokles na dva haléře na litr a činí nyní 27,94 koruny za litr. Nafta rovněž ve svém zlevňování ubrala a je nyní levnější o pět haléřů v porovnání se situací před týdnem. Litr stojí 27,39 koruny.
img

Investoři se stále více bojí druhé vlny covidu, ropa zlevňuje

18.06.2020 Počet nakažených „pekingskou variantou“ onemocnění covid-19 se přehoupl přes 150 a úřady od včerejška v postižených oblastech čínské metropole uzavřely školy. Nákaza už ochromila také letecký provoz v Pekingu, když včera bylo zrušeno zhruba sedmdesát procent plánovaných odletů. Nová vlna nákazy se objevila také v Japonsku a na Novém Zélandu.
img

Pohonné hmoty zlevňují. Benzín prohlubuje své takřka jedenáctileté minimum a je právě teď v ČR nejdostupnější minimálně od druhé světové války

07.05.2020 Ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu zmírnily svůj propad z předešlých sedmi dní. Zlevňování je v posledních takřka čtyřech měsících prakticky soustavné. Bude navíc ještě pokračovat, byť s postupným otevíráním naší i zahraničních ekonomik během května postupně ustane.
img

Rozbřesk: Ropný trh v deliriu, ceny poprvé v historii záporné

21.04.2020 Koupil bych barel ropy, kolik mi zaplatíte? Že vám na té otázce něco nesedí? Po dluhopisových trzích a záporných úrokových sazbách se nyní staví na hlavu také globální ropný trh. Ten čelí největší krizi v historii, což během včerejšího obchodování vyústilo v propad květnového futures kontraktu na severoamerickou ropu WTI o nevídaných 300 % (!). Poprvé v historii tak lehká ropa WTI zakončila obchodování v záporu, a to konkrétně na ceně -37 dolarů za jeden barel.
img

Ropa v reakci na včerejší mezinárodní dohodu o omezení těžby zlevňuje, převis nabídky je stále silný. Pohonné hmoty v ČR budou zlevňovat i nadále

13.04.2020 Obchodníci s ropou a další investoři nevěří, že včera dojednaná mezinárodní dohoda o masivní redukci těžby cenu ropy stabilizuje. Světový trh tak signalizuje, že by nadále měly klesat ceny pohonných hmot v České republice, byť mírnějším tempem než v uplynulých týdnech. Cenová válka Saúdské Arábie a Ruska sice díky dohodě končí, omezení těžby však zřejmě nebude stačit na to, aby se trh při stávající cenové úrovni dostal do rovnováhy.
img

Pohonné hmoty v ČR dále rapidně zlevňují, benzín letos už o více než pět korun na litr. Čerpací stanice přerušují provoz – úpěnlivě vyhlížejí návrat ekonomiky do normálu

09.04.2020 Ceny pohonných hmot v ČR pokračují ve svém citelném zlevňování. Zlevňování je v posledních necelých třech měsících prakticky soustavné. Oproti své letošní nejvyšší průměrné ceně, dosažené v polovině ledna, zlevnil benzín již o více než pět korun na litr, a to z 32,40 na včerejší úroveň 27,35 koruny za litr. Nafta oproti svému letošnímu maximu, 32,11 koruny za litr, na které vstoupala před polovinou ledna, zlevnila takřka o 4,60 koruny za litr, na včerejší cenu 27,53. Nafta zlevňuje pomaleji než benzín, neboť se výrazněji využívá v průmyslu – např. jako topná nafta –, který není opatřeními pro boj s koronavirem dotčen tak závažně jako osobní automobilová přeprava.
img

Ropa minulý týden zdražila nejvíce v historii, pohonné hmoty v ČR však dále prudce zlevňují. Trh s ropou je křeči, na které královsky vydělávají majitelé tankerů, českým benzínkám hrozí krach

05.04.2020 Ceny pohonných hmot v ČR dále citelně klesají. Včera benzín zlevnil v porovnání s pátkem průměrně o více než dvacet haléřů na 27,44 koruny, nafta pak zlevnila o patnáct haléřů na litr a vychází na 27,61 koruny. Benzín je nejlevnější od dubna 2016, nafta pak od srpna 2016.
img

Koronavirus rozhádal Moskvu s Rijádem. Jejich spojenectví končí, Čechům o dost zlevní benzín i nafta

06.03.2020 Cena ropy na světových trzích se dramaticky propadá. Barel ropy Brent se dnes prodával i jen za 46,12 dolaru, tedy za nejméně od roku 2017. V korunách barel ropy Brent zlevnil na nejnižší úroveň dokonce do srpna roku 2016, zhruba 1035 korun za barel. To samozřejmě signalizuje, že ceny pohonných hmot v ČR by měly v dalších týdnech citelně klesat.
img

Nafta v ČR je kvůli koronaviru nejlevnější za více než rok, zlevňuje i benzín. Pokud si Rusko dnes ve Vídni „postaví hlavu“, propad cen bude ještě výraznější

05.03.2020 Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu pokračovaly ve svém zlevňování. Benzín zlevnil o deset haléřů na litr, nafta o dvanáct, takže se benzín aktuálně prodává za průměrnou cenu 31,51 koruny za litr, zatímco nafta za 31,07 koruny za litr. Benzín je tak nejlevnější od loňského dubna, nafta dokonce od loňského února.
img

Ranní zpráva z finančního trhu: Optimismus na vzestupu díky nadějím na obchodní příměří

05.11.2019 Aktivita amerického sektoru služeb by měla vykazovat mírný růst. Obchodní bilance USA se zlepšila kvůli nižším importům. Optimismus ve věci obchodních válek neutuchá a táhne výš akciové trhy a snižuje ceny dluhopisů.
img

Obchodníci s ropou zítra vyhlíží paniku. Útok na největší ropný areál světa může zdražit ropu až nad 100 dolarů za barel

15.09.2019 Světově největší areál zpracovávající ropu se včera ocitl plamenech. Produkce ropy v Saúdské Arábii kvůli tomu klesla na polovinu. Akciový trh království, stejně jako jiných arabských zemí, kde jsou burzy v neděli otevřeny, se dnes citelně propadly. Svět se musí připravit na citelný nárůst cen ropy, který nakonec může zdražit také benzín a naftu u českých čerpacích stanic.
img

Koruna sílí. Léto bude pro řidiče i proto docela levné

27.06.2019 Pohonné hmoty v ČR dále zlevňují. V uplynulém týdnu ovšem už jejich ceny klesaly citelně mírněji než o týden dříve. Benzín Natural 95 zlevnil za uplynulý týden o 14 haléřů na 33,14 koruny na litr a cena nafty se snížila taktéž o čtrnáct haléřů na 32,21 koruny za litr. Od začátku června jak benzín, tak nafta zlevnily takřka o zhruba padesátník na litr. A navzdory nadcházející vrcholné motoristické sezóně bude pokles cen v červnu ještě pokračovat. Ceny budou klesat také ve vyhledávaných dovolenkových destinacích, takže na řadě míst letos čeští řidiči v přepočtu do korun podle dat Evropské komise zaplatí méně než loni. Jedná se například o Řecko či Slovinsko. V některých zemích ale bude dráže než loni, třeba v Maďarsku nebo Polsku. Polsko společně s Bulharskem ale i letos představují země v dojezdové vzdálenosti od ČR s vůbec nejlevnějšími pohonnými hmotami, na opačném pólu je tradičně třeba Itálie.
Související klíčová slova: Zvyšování sazeb | Invaze | Útok Hamásu | Retracement | Ekonomické problémy | Stephen Innes | Výnosy dluhopisů | Zvýšení základní úrokové sazby | Jackson Hole | Vládní dluhopisy | Výkon | Consumer Confidence | Pumpaři | Continental Resources | Globální ekonomické zpomalení | Overbalance | Koronavirové krize | Australská centrální banka | Zkušenosti | Matěj Široký | Prezident Biden | Uber | Exporty | Inflace v září | Americký dolarový index | Čtvrtletní pokles | Globální poptávka po ropě | Geopolitické riziko | Rolování | Údaje z USA | Obchodník | EUR | Vývoj cen ropy | General Electric (GE.US) | Řecko | Trend | Inflační čísla | Volatility | Výrobní PMI | Sankce EU proti Rusku | Tempo růstu | Hlavní evropské indexy | Dolar slábne | Výkyvy | Britská libra | Aktiva | Ruské invaze na Ukrajinu | Další snížení těžby | Bezpečné útočiště | CHNComp | Měnové zasedání | Býčí vyhlídky | Sazby daně | Pravděpodobnost | Organizace zemí vyvážejících ropu | Capital Markets | Lockheed Martin | Index aktivity | Výsledkové sezóny | Společnost BP | Situace na Ukrajině | Raytheon Technologies (RTX.US) | Danske Bank | ISM ve službách | Slábnutí koruny | Microsoft (MSFT.US) | Interactive Brokers | Zasedání ECB | Gold | Alexandr Novak | Varianta covidu | Goldman Sachs | Finanční trhy dnes | Jeffrey Halley | Lagardeová | Vývoj na trzích | Rostoucí ceny | Údaje o maloobchodních tržbách | Financial Times | Snížení produkce | Exchange | UAL | Ruská invaze na Ukrajinu | Investing | Omezení produkce OPEC+ | Propad cen | Brent (OIL) | Posilování dolaru | Profesionální obchodníci | Saúdská Arábie | Nezaměstnanost | Pandemie | Růst cen | Vakcinace | PYPL.US | Wall Street výsledky | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | Pokles ceny ropy | Američtí vojáci | Směrnice | ČSÚ | Dolarový index | Strach | Situace na trhu s ropou | Vývoz ruské ropy | Tradingové webináře | Nafta v ČR | Data PMI | Výnosy desetiletých dluhopisů | Ropný tanker | Pohonné hmoty v Česku | Vysoké riziko | Ceny aktiv | Dolary | Rafinerie | Uklidnění situace | LMT | Graf ropy | Vývoj ceny ropy WTI | Základní úrokové sazby | Pohyb ceny | Dluhopisy | Gap | Severokorejský vůdce | Cenové rozpětí | Propad cen ropy | Volatilita | Cena Brentu | Levná ropa | 3M (MMM.US) | Evropská měna | Pokles dolaru | Prudce zlevňující ropa | Vývoj ceny ropy Brent | Ceny pohonných hmot | Ekonomické zotavení | Grayscale | Prudký pokles | BP | Index ISM ve službách | ČSOB | Proražení | Ranní zpráva z finančního trhu | CZK | Nord Stream | Oslabení USD | Sílící koruna | CISCO | Výhled | PayPal Holdings (PYPL.US) | Trpělivost | Zasedání FOMC | John Kilduff | Volatilní období | CVS.US | Wall Street Journal | Dovoz ropy | EIA | Americký prezident | Omezení produkce OPEC | Nigérie | Znehodnocení koruny | Cena pohonných hmot | Průmysl | Vzdušný prostor | Bílý dům | Inflace | Centrální banky | Oanda | Válka | Česká měna | Bank of America (BAC.US) | New York | Globální ceny ropy | Raytheon Technologies (RTX.US) | Uzavření trhů | Covid | Kongres | Snižování cen | Domácnosti | Hedgeové fondy | Archer Daniels Midland (ADM.US) | Události tohoto týdne | Turecko | Spotřební daně | Pandemie koronaviru | Alibaba | Snižování sazeb | Donald Trump | Czech Fund | Ropa Brent | Výsledky hospodaření společností | Izrael | Vice | Futures | Komerční banka | Akciové trhy | Globální poptávka | Trafigura | Volná pracovní místa | Asie | Obchodní seance | Procter & Gamble (PG.US) | BAC.US | Odvětví | Jemenští povstalci | Utahování měnové politiky | Další růst | CL | Ceny paliv | Abbott Laboratories (ABT.US) | CMC Markets | Útok Hamásu na Izrael | MSFT.US | MIFID | Světové centrální banky | Zlevňování benzínu | Analytici | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | UAL.US | Futures trhy | Omezení dodávek | NAFTA | Očekávání analytiků | Výbor FOMC | Nová varianta covidu | G7 | Schválení Bitcoin | Africké země | Webináře | Poptávka po ropě v Číně | Lodní společnosti | Ceny elektřiny | Obchodní války | Byznys | Marketingová komunikace | Washington | Johnson & Johnson (JNJ.US) | Pokles ceny | Nvidia (NVDA.US) | Abbott Laboratories | Graf | Úsilí | Manažeři | Obchodní příměří | Zemědělská půda | Euronews | Kartel OPEC | Podmínky obchodování | Varianty covidu | Výnosy | Poptávka | Údaje o inflaci | Vývoz obilí | Počet pracovních míst | Pohonné hmoty | Koruna oslabuje | Ekonomiky | Obavy o bezpečnost | MMM.US | PKN Orlen | Negativní dopad | Covid v Číně | Průmyslová produkce | Finanční analytici | Výkyvy cen | Economist | Průměrná hrubá měsíční mzda | Cena barelu ropy | Zveřejněné údaje | Peníze | Vývoz ropy | Výrobní index | Brent | Maloobchodní tržby | Politika | Kakao | xStation | Očekávání | Expert | Futures na DAX | RTX.US | Vybírání zisků | Příležitost k nákupu | Nejnovější údaje | Cisco Systems | Zvýšení sazeb | Hluboké recese | SpaceX | Investiční poptávka | Cena Brentu (OIL) | Admirals | Války na Ukrajině | Guvernér BoE | Invaze na Ukrajinu | Nakupovat akcie | LOW.US | Financovat | IBM.US | Automobil | Historie | Zdražovat | InstaForex | Cena elektřiny | Zásoby ropy | Polský PMI | Novozélandský dolar | Nárůst zásob | Obchodní signály | CZK/EUR | Lukáš Kovanda | Růst | Analytika | Zboží dlouhodobé spotřeby | Grab | Nabídka | Pioneer Natural Resources | Americké HDP | Příležitosti | Itálie | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Americká lehká ropa | MiFID II | Akcie firmy | MetaTrader | Světové finanční krize | Podnikání na kapitálovém trhu | Koronavirus | Prognóza | Výrazný propad | Použití finanční páky | Asset management | Situace na Blízkém východě | Zásoby ropy v USA | Trh práce | Koruna | Změny cen | Očkování proti covidu-19 | Tempo poklesu | WASDE report | Akvizice | Ropný trh | SPI Asset Management | Bank of New York Mellon | Conference Board | Ekonomické zpomalení | AXP.US | Koronavirová krize | Ceny dluhopisů | Ropná válka | Evropské ekonomiky | Americká centrální banka | Indikátor | Otřesy na trzích | Ropné dodávky | Kontrakty | Hospodářské krize | Inflace v eurozóně | Ropné společnosti | Makroekonomická data | United Airlines (UAL.US) | Geopolitická rizika | Moskva | Národní ekonomická rada vlády | Saxo | Gamble | AUD | Virtuální měna | Oslabování koruny | Úrokové sazby | Dodávky ropy | Meziroční růst | Investujte zodpovědně | Trh s dluhopisy | OIL.WTI | Trh | Barel ropy | Ruský plyn | SAE | Ceny akcií Tesly | Americká nezaměstnanost | EMU | LEVI.US | Vývoj ceny plynu | Problémy | Reserve Bank of Australia | Výrobní ceny v Číně | Fialova vláda | Naeem Aslam | Rubl | Fed Williams | CMC | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Index | Studie | Bankovní vzdělání | The Boring Company | SaxoStrats | Prezident USA | Elektřina | Výrobní ceny | Zpřísnění měnové politiky | TradingView | Komise | Activision Blizzard | Bank of New York Mellon (BK.US) | Nejistoty | GS.US | Kapitál | Ministr zahraničí | Akvizice Twitteru | Posílení | Rijád | Indexy PMI | Agentura Reuters | Tina Tengová | Nárůst cen ropy | Alibaba Group (BABA.US) | Rumunsko | Maďarsko | NVDA.US | 3M Company | S&P | Akciové trhy v Evropě | Objednávky | Americké měny | CSCO | Unie | Inflace ve Spojených státech | Cenový gap | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Narušení dodávek | Akciové indexy | Christine Lagardeová | Počasí | Světové ceny ropy | Ekonomický kalendář | Desetileté výnosy | Polský zlotý | Větší objemy | Obchodování na Wall Street | Obchodní napětí | Úroda | Bank of Canada | IEA | Čerpací stanice v ČR | EUR/GBP | Deficit | Blizzard | Nejvyšší cena | Angela Merkelová | Podnikání | Americká banka | Odpor | Situace v USA | Boeing (BA.US) | ADM.US | Polský podnik | Eskalace | Velcí obchodníci | Firma | Zlevňování ropy | Twitter | Statistické údaje | Česká koruna | Vývoj cen pohonných hmot | G10 | Úřad pro energetické informace (EIA) | Brokers | Boring Company | Opatření | Benzín | Íránský útok | Dnešní ekonomický kalendář | Pozornost | Index výroby | | Útok na největší ropný areál | Rady expertů | GE.US | Cena hliníku | Intel (INTC.US) | Propady cen | Ifo | Momentum | Standard Chartered | Futures kontrakty | Uchovatel hodnoty | Aukce | Cena ropy dnes | Index nákupních manažerů | Burze | Vysoká volatilita | Geopolitické události | Výsledkové zprávy | Bitcoin | Cena plynu | Ole Hansen | Aktuální dění na trhu | Druhá největší ekonomika světa | Vyšší sazby | Británie | Levi Strauss (LEVI.US) | Obchodníci | Empire State Index | Ruské rakety | Obchodovat | EUR/MWh | Uniper | Citelné zdražování | Západní spojenci | Pohyby na trzích | Ropa | Tovární objednávky | Vlády Evropské unie | Americké indexy | Analytické zprávy | Největší ekonomika | Finance | Válka na Ukrajině | Norsko | Ceny benzínu | Omezení těžby | USA | Prezident Donald Trump | Hlavní ekonom | Čistý zisk | Index PMI | Světové trhy | Sankce | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Finanční instituce | Pokles cen | TGT.US | Joe Biden | PMI index | Výdaje | ETF | Klouzavý průměr | Pohonné hmoty v ČR | Dow Jones | SWIFT | Nálada na trzích | Výrobní index ISM | Bulharsko | Červnový kontrakt | West Texas Intermediate (WTI) | Riziko poklesu cen | Světový hospodářský růst | Cisco Systems (CSCO.US) | UBS | Poptávka po ETF | Ekonomové | Bitcoiny | Ropní vládci | Spojené státy | Pokles trhů | Šíření nemoci | Vitol Group | Zvyšování úrokových sazeb | IBM (IBM.US) | Prodeje elektroaut | Boeing | Zastropování ruské ropy | Spotové ceny ropy | Výrobní aktivita | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Těžební kapacity | Čínská poptávka | Travelers (TRV.US) | Cílové ceny | Analytici Bank of America | Členové kartelu OPEC | Investiční poradenství | Rizikové averze | Investiční doporučení | Západní sankce | Akcie padají | Ceny drahých kovů | Dopady pandemie | Rostoucí ceny ropy | České měny | Trh komodit aktuálně | Volatilní | Riziko ztráty | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | OSN | Intervence | Světové produkce | LEN | Další vývoj | West Texas Intermediate | Měnové politiky | G20 | Onemocnění | Rozhodnutí o sazbách | Příjmy z ropy | Zlotý | Výkyvy počasí | Cenová válka | Dna | Výsledky maloobchodních tržeb | AXP | Americké vládní dluhopisy | Rolování kontraktů | Investiční strategie | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Lockheed Martin (LMT.US) | Oil inventories | Burzovní ukazatel | Ropný šok | Miliardy dolarů | ADP | Vývoz ropy a plynu | WTI (OIL.WTI) | Obilí | Světová finanční krize | Světový obchod | Růst mezd | Futures na indexy | Snížení inflace | Posilování koruny | Sazby | PMI ve výrobě | DIS.US | Tempo zdražování | Komise v přenesené pravomoci | Zasedání OPEC | Úrok | Investovat | Komoditní | Zlevňující ropa | Cena severomořské ropy Brent | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Mezinárodní agentura pro energii | Výhled poptávky po ropě | CVS Health (CVS.US) | Berlín | Průzkum | Firmy | Masové propouštění | Stratég Saxo Bank | Růst cen ropy | Zajištění | Reálné mzdy | Averze k riziku | Cena ropy brent | Velké pohyby na trhu | Charles Evans | Ruská ropa | Omezení investic | Globální ceny | Investování | Fed | Index spotřebitelské důvěry | Maďarský forint | Výsledkové sezóny v USA | Předpokládaný růst | NASDAQ 100 | JNJ | Ropa Brent (OIL) | Poradenské společnosti | Česká vláda | Největší ropný areál světa | Trhy | Trade | Paypal Holdings | Rizika | Celosvětový trh | Eurozóna | Kurs koruny | Fond | Cena benzínu | ISM | Zvýšení volatility | Globální trhy | Páteční NFP | Pšenice | Americké banky | Dluhopisový trh | Ropné velmoci | Snížení spotřební daně | Futures na ropu | Gasoline inventories | Kyjev | Raytheon Technologies | Energetické společnosti | Verizon Communications | Vysoké ceny | Riziková aktiva | Úřad pro energetické informace | Růst ekonomiky | Stagflace | Výsledky hospodaření | Kartel OPEC+ | Bilance | Cena kávy | Vladimir Putin | Tesla | Low | Španělsko | Zhoršování pandemické situace | Forex kalendář | Ekonomický růst | RBNZ | Inflace v USA | Komodity | GS | Mzdy | Poradenství | Pád cen ropy | Ruský rozpočet | CAD | Termínový kontrakt | Putinův režim | Včerejší seance | Banka Goldman Sachs | Na burze | Analytička | Společnost | Zadlužování | Evropské trhy | Sázet | Hospodaření | Riksbank | Zastavení růstu | Severomořská ropa | Trh komodit | Světová poptávka po ropě | Projevy centrálních bankéřů | Fundamentální pozadí | Kukuřice | Obchod | Ceny ropy Brent | Cenový pokles | AUD/USD | Oživení globální ekonomiky | Prezident Federální rezervní banky | Eskalace konfliktu | Energetický index | Vývoj na trhu | Zahraniční forex | Riziko | Analytik | Emise | Travelers | Trinity | Spotové ceny | Benchmarky | JPY | Nákup ropy | Pivot | Continental | INTC.US | Slabá koruna | RSI | Bank of America | Cenový strop | Semináře | Lowe's | Šok | United Airlines | GBP | NATO | Plyn | Mali | Pokles cen ropy | Čína | Západní ekonomiky | Ceny | Financování | Recese | Pokles | Pohyby na trhu | Kompozitní index | Války | Impuls | Ukrajina | Data z trhu práce | Centrální banka | Předpovědi | Prodeje ropy | DPH | WTI | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | Fed index | Surová ropa | Státy EU | Blízký východ | Největší ekonomika světa | Biliony | Evropské centrální banky | Libra | Odborníci | Cena severomořské ropy | Dopad na trhy | Klima | Stratég | Současná cena | Instituce | USDCAD | Zpevňování koruny | Forint | Ceny zlata | Výnos | TSLA.US | Producenti ropy | Trhy dnes | Zlevnění ropy | Počet nakažených | Again Capital | UBER.US | Sankce EU | 256/2004 | Trinity Bank | Rozhovor | Sankce proti Rusku | MNB | Přebytek ropy | Austrálie | Minulá výkonnost | Zastropování cen | Eni | Rozhodnutí FOMC | Louisiana | Ceny akcií | Ceny energií | Cena akcií | Energetická krize | MetaTrader 5 | Tovární objednávky v USA | Posilování USD | Obchodní analýza | Občanské války | Německý index IFO | Propad poptávky | Malta | Írán | Očkování proti covidu | Pracovní místa | Káva | PG | Akcie společnosti Tesla | Vyšší hodnoty | Část zisků | Zisk | AT&T | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | EURUSD | PVM | Nord Stream 2 | Makléři | Verizon Communications (VZ.US) | Mzdový nárůst | Dovoz | Cena ropy na světových trzích | Obchodování | Vzdělání | Tesla (TSLA.US) | TGT | Úroky | Prezident | Ropovod | Raytheon | Oslabování dolaru | Cena akcií Tesly | Ropovod Družba | Evropa | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Lockdown | Nový výhled | Kupující | Francie | Předpověď | Údaje | Hlavní měny | Dodávky plynu | Technologické společnosti | Pojišťovny | Eurodolar | Biden | PYPL | Finanční krize | Teherán | ex | Cena ropy klesá | xStation5 | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Omezení COVID | Zvýšení těžby | Japonsko | Zemní plyn | Standard & Poor’s 500 | Ropa typu Brent | ABN | Marže | Bollinger Bands | Price Futures Group | Aktivum | Společnost XTB | CARA | Dobré zprávy | Situace | Šíření koronavirové nákazy | Stagnace | Tržby | Archer Daniels Midland | Tradingové webináře zdarma | Konsensus | Obchod s ropou | Euro STOXX | FOREX | Konsenzus | Signály | Sazby beze změny | Obavy o poptávku | Guvernér | Peking | Ruský ministr | Výrobní aktivity | Pokles zásob | HDP | Analytik trhů | Načasování | Walt Disney (DIS.US) | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Dolar | Euro | Federální rezervní banky | Klid | Investování je rizikové | Výnosy státních dluhopisů | JP Morgan | Zpomalení růstu | Ceny pohonných hmot v ČR | Eskalace napětí | Průměrná cena | Politici | ABT | Obchodní bilance | Meziroční růst spotřebitelských cen | Brazílie | Kongres USA | Členské země | Výprodej | Měnové páry | Členové OPEC | Zápis ze zasedání FOMC | Slovensko | Přirážka | ČTK | Ztráty | Česká národní banka | Merkelová | Americký ISM | Abbott | Spojené arabské emiráty | FOMC | Akcie | Kupci | Mzda | Největší ekonomiky | NERV | Vzestupný trend | Target | Očkování | Podniky | Index spotřebitelských cen | City | Růst ceny ropy | Zrychlení růstu | Americký ministr zahraničí | SPOT | Vývoj ceny | Index cen | Světová ekonomika | Vitol | Převis | BA.US | VZ | ADP report | Vývoz | Reuters | OPEC+ | USDJPY | Ekonomické škody | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Koronakrize | Prognózy | Kurz | Druhá největší ekonomika | Daně | Jádrová inflace | Americká ekonomika | Dnes na trzích | Atlantik | Konkurenti | Americký prezident Joe Biden | Sázkaři | Intermediate | Index cen výrobců | Snížení těžby | Rekord | NVDA | Výsledky | Míra inflace | BHS | Ceny pohonných hmot v Česku | Zdražování energií | Saúdové | Silnější dolar | Uber Technologies | Investice | Microsoft | Skupina G7 | Potenciál | Obchodování v Asii | Odveta | Rally | Investujte | Pokles inflace | Komoditní stratég | Komunikace | Skupina Saxo Bank | Maďarský index | Tržní trendy | CSCO.US | Lehká ropa WTI | Indie | Ekonomická aktivita | Makrodata | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zisky | Makroekonomický vývoj | Fondy | Johnson & Johnson | USD za barel | Walt Disney | Hospodářství | MSFT | Kontrakce | Situace v Číně | Suezský průplav | Ukazatel | Členové Fedu | Slabší dolar | Měny | Ropa WTI | Burzy | Hospodářský růst | Spread | Trh s ropou | Export | Rusko | Poradce | Rafinérie | Vývoj ceny ropy | Signál | WASDE | GBPUSD | Možnost dalšího růstu | BHS Štěpán Křeček | JNJ.US | Distillate inventories | Organizace | Nervozita | Výsledky HDP | Jižní Korea | Média | Výsledková sezóna | Kontrakty na ropu | Rozšíření | BABA | Technická analýza | Ropa dnes | COVID-19 | Ranní zpráva | Disney (DIS.US) | NFP | Hypotéky | American Express (AXP.US) | Příjmy Ruska | Elon Musk | ZEW | Evropské akcie | BABA.US | TIM | Propouštění | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | IBKR | Ekonom BHS | Příjmy | Ekonomické dopady | Prodej | Onemocnění COVID-19 | Financial | Bloomberg | Evropská unie | Obchodování a investice | Rozvoj | Hlavní indexy | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Míra | Obchodovanie | Slabý dolar | Komoditní trhy | Růst poptávky | Korekce | Výrazný pokles | Tržní ceny | Obchodní strategie | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Výkonnost | Intervence ČNB | CTA | Instrument | Trumpova administrativa | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Rostoucí trend | CVS | Tým InstaForex | Íránská ropa | CHF | Centrum | Hrozí krach | Oslabení koruny | Spot | Zdražení ropy | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Těžba ropy | Bohemia Energy | S&P 500 | JDE | Podpora | MWh | Prezident Joe Biden | MT4 | Snížení těžby ropy | Cena | Maloobchodní prodeje | Německo | Prodeje domů | Krach | Rozpočet | Komodita | Evropské indexy | Arm | Snížení sazeb | BAT | TSLA | Ekonomická data | Situace na trhu | Drahé kovy | Pád cen | Evropské akciové indexy | Výhledy | Medvědi | Zveřejnění zpráv | DAX | Podnik | Zavedení cel | Hliník | Akcie společnosti | Kypr | Investiční ředitel společnosti | Zastavení dodávek | Zlato | Boj s koronavirem | Ekonomika | Geopolitika | Denní graf | SEC | Odpovědnost | Verizon | Oslabení | Finanční situace | Práce | Úspěch | Intel | Cíle | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Bezpečnost | Maloobchodní prodej | Zásoby benzinu | Holding | Banky | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Země G7 | Express | INTC | Šance | Fundamenty | Poptávka po ropě | Černá labuť | Správa | Wall Street | Průlom | Instrumenty | Analýza | Základní druhy | Procter & Gamble | Americké tovární objednávky | Zlepšení | ČR | XTB | Kontrakt | Goldman Sachs (GS.US) | Asijské akciové trhy | Zastavení poklesu | Snížení produkce ropy | Čínské akcie | API | Pozice | Barel ruské ropy | Současná situace | Portfolia | Štěpán Křeček | Dlouhé pozice | Kancléřka Angela Merkelová | PMI indexy | Stoxx | Sestupný trend | Medvědí trh | Americká lehká ropa WTI | Obchodní rozpětí | Zdražování ropy | General Electric | Průměrná mzda | Angola | Texas | Pokračování růstu | Import | Družba | CVS Health | Zvýšená volatilita | OPEC | Energy Aspects | Řetězce | Sentiment | SNB | Index ISM | Experti | Dění na trhu | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Alibaba Group | Spotřebitelé | Prodejní cena | Investiční ředitel | Embargo | Čerpací stanice | Polsko | Šéfové | Začít investovat | Report stavu ropných zásob | Omezení produkce | AUDUSD | Rezistence | Analytici společnosti | Saxo Bank | Uber Technologies (UBER.US) | Výhled poptávky | Multi-Asset obchodování | Oživení čínské ekonomiky | Nařízení | Zdražování | Ropy | RBA | ABN Amro | Dnešní obchodování | MT5 | Předseda | Mimořádné zasedání | Pokles poptávky | Energetické komodity | Hospodářské výsledky | Světoví těžaři | Americké ekonomiky | USD | Viry | Contango | PayPal | Ekonomické recese | Investing.com | Vyšší úrokové sazby | Zdražování pohonných hmot | 3M | Ochota riskovat | Tržní podíl | Odhad inflace | US500 | Údaje ISM | Cena ropy | Prezidentka ECB | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Poptávka v Číně | Kupní síla | Ceny nafty | CZ | Zákaz dovozu | Futures na evropské indexy | Propad | Konec roku | Britská banka | ANO | Finanční ztráty | Markets | Invest | Kanada | Webináře zdarma | Ruská invaze | CPI v USA | Nejistota | Světová poptávka | Activision | Nvidia | Ceny komodit | Indexy | Americký dolar | Blue chips | Nízké ceny ropy | Makro | Americká centrální banka (Fed) | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | ECB | Nižší ceny ropy | NBP | Prodej ropy | Těžaři | Růst ceny | Měnová politika | Doporučení | Inflační očekávání | Evropské země | Světové poptávky | ROCE | Spekulace | Paradox | Omikron | LMT.US | Lockdowny | EU | Redukce | Miliardy | ARM | Společná evropská měna | Pimco | Zpracovatelský průmysl | PMI ve službách | Spekulanti | Obchodní hodiny | Globální trh | Poptávky po ropě | Prodeje | Akciový trh | Uhlí | USD/JPY | NZD | Ukazatele | American Express | Měnový pár | MMM | Banka | Produkce ropy | Makro zprávy | Ceny ropy a plynu | Významné události | Graf dne | Baker Hughes | CNBC | Další pokles | Disney
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Obchodníci se zlatem
Obchodníci s GBP
Obchodníci s kávou
Obchodníci s konceptem chytrých peněz
Obchodníci s kryptoaktivy
Obchodníci s kryptoměnami
Obchodníci SMC
Obchodníci s měnami
Obchodníci s ochotou riskovat
Obchodníci s opčními kontrakty

Následující klíčová slova

Obchodníci s rýží
Obchodníci s termínovými kontrakty
Obchodníci s velkými zásobami
Obchodníci texaské ropy
Obchodnici u brokera
Obchodníci ve Fintokei
Obchodníci v New Yorku
Obchodníci zaměření na trendy
Obchodnický život
Obchodní cykly
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
eightcap forex
Potvrďte prosím... Zavřít