Prodeje ropy
Zítra Ukrajina vypne plyn Slovensku, Česko na tom může vydělat. Končí éra přepravy plynu z Ruska do Západní Evropy, jež se uskutečňovala i skrze železnou oponu v době studené války, od 60. let minulého století
31.12.2024 Ukrajina od zítřka již nebude umožňovat přepravu ruského plynu přes své území. Dnes končí pětiletá tranzitní smlouva mezi ukrajinskou a ruskou stranou, kterou Kyjev již neprodloužil. Na zastavení dodávek bude finančně tratit Rusko, Ukrajina i Slovensko, vydělat na něm ale naopak může Česko. Končí éra ukrajinské přepravy plynu z Ruska, předtím tedy Sovětského svazu, do Východní, ale i Západní Evropy.
Hodnota norského státního fondu dosáhla rekordních 20 bilionů norských korun
06.12.2024 Hodnota norského státního investičního fondu se dnes vyšplhala na rekordních 20 bilionů norských korun (zhruba 42,7 bilionu Kč). Za posledních pět let se tak zdvojnásobila, a to díky pokračujícím příjmům z ropy a plynu a růstu na akciových trzích. Informovala o tom agentura Reuters.
EU navrhuje sankce na čínské firmy, které pomáhají Rusku
26.11.2024 Evropská unie navrhuje uvalit sankce na čínské firmy, které podle ní pomohly ruským společnostem vyvinout útočné drony nasazené v bojích na Ukrajině. Evropská komise (EK) coby výkonný orgán EU také zvažuje další omezení na ruské ropné tankery, aby Moskvě více zkomplikovala obcházení stávajících restrikcí. S odvoláním na příslušné dokumenty k těmto návrhům to uvedla agentura Bloomberg.
Komodity: Ceny ropy kvůli napětí na Blízkém východě rostou
04.10.2024 Ceny ropy dnes pokračují v růstu a za celý týden by si mohly připsat zisk až devět procent. Investoři se obávají širšího konfliktu na Blízkém východě, který by mohl narušit dodávky ropy.
Schodek ruského rozpočtu se má příští rok snížit na 0,5 procenta HDP
30.09.2024 Schodek ruského rozpočtu má příští rok činit 0,5 procenta hrubého domácího produktu. Sníží se tak z letošních revidovaných 1,7 procenta HDP. Vyplývá to podle agentury Reuters z návrhu rozpočtu, který zveřejnila vláda. Výdaje na obranu mají být příští rok nejvyšší od rozpadu Sovětského svazu.
Rusku za červen vzrostou příjmy z prodeje ropy a plynu o 50 procent
25.06.2024 Rusko za červen zvýší tržby z prodeje ropy a plynu meziročně o více než 50 procent na 9,4 miliardy dolarů (téměř 218 miliard Kč). Na základě svých propočtů to uvedla agentura Reuters. Vývoj podle ní jednak odráží pokles dotací rafineriím, jednak schopnost ruské ekonomiky omezit dopady západních sankcí.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
03.06.2024 1) Akcie americké společnosti GameStop jsou zhruba po třech letech díky diskusním fórům a dalším internetovým skupinám opět v centru pozornosti investorů. V neděli o sobě totiž dal znovu vědět obchodník Keith Gill, který sdílel snímek s výpisem z makléřského účtu, na němž je vidět, že k pátku minulého týdne držel akcie GameStop v celkové hodnotě 115,7 milionu dolarů (2,6 miliardy Kč). Informuje o tom server CNBC.
Saúdská Arábie spustila sekundární prodej akcií firmy Aramco
02.06.2024 Saúdská Arábie dnes zahájila očekávaný sekundární prodej akcií své ropné společnosti Saudi Aramco. Podle agentury Bloomberg by země mohla prostřednictvím prodeje 1,545 miliardy akcií, jenž má přilákat zahraniční investory, získat 12 miliard USD (273 miliard Kč). Další prodej akcií Rijád plánuje již několik let a přichází v době, kdy korunní princ Muhammad bin Salmán usiluje o transformaci saúdskoarabské ekonomiky, aby byla v budoucnu méně závislá na příjmech z prodeje ropy.
Gazprom s obtížemi vyplňuje ztrátu evropského trhu dodávkami do Číny
14.05.2024 Ruský plynárenský gigant Gazprom by se dlouho mohl potýkat se špatnými hospodářskými výsledky. Kdysi nejziskovější ruská společnost vlastněná Kremlem se potýká se ztrátou evropského trhu, kterou se snaží vykompenzovat domácím trhem a vývozem do Číny. Firma nedávno oznámila roční čistou ztrátu sedm miliard dolarů (161 miliard Kč). Červená čísla vykázala poprvé od roku 1999. Problémy Gazpromu odrážejí výrazný dopad evropských sankcí na ruský plynárenský průmysl a také omezení vyplývající ze sílícího partnerství Moskvy s Čínou, píše agentura Reuters.
Venezuela chce využívat Tether (USDT), aby se vyhnula americkým sankcím
23.04.2024 Cílem této strategické změny je ochránit příjmy z prodeje ropy před zmrazením na zahraničních bankovních účtech. Naléhavost tohoto kroku se zvyšuje v době, kdy americké ministerstvo financí uvalilo na tuto zemi bohatou na ropu tvrdý tlak kvůli nesplněným požadavkům na volební reformy.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
18.04.2024 1) Akciové indexy ukazují podle analýzy společnosti XTB největší strach za posledních šest měsíců. Index strachu VIX, který měří rozkolísanost na americkém akciovém indexu S&P 500, hlásí největší nervozitu od října 2023. Od začátku roku vzrostl o 36 procent na 18 bodů.
Saúdská Arábie chystá investice do umělé inteligence
20.03.2024 Vláda Saúdské Arábie chystá obří fond zaměřený na investice do umělé inteligence (AI), vložit chce do něj asi 40 miliard dolarů (934 miliard Kč). S odkazem na informované zdroje to napsal americký list The New York Times (NYT) a později to potvrdily i zdroje televize CNBC. Saúdská Arábie se snaží svou ekonomiku zbavit závislosti na příjmech z prodeje ropy a více ji diverzifikovat.
BBC: Ruská ekonomika dlouho nevydrží, ale letošní rok může zvládnout
12.02.2024 V březnu 2022 se ruský rubl zhroutil, hodnota akcií Gazpromu a Sberbanky na londýnské burze klesla o 97 procent a v Moskvě se tvořily fronty před bankomaty. Jachty oligarchů, jejich fotbalové kluby, paláce a dokonce kreditní karty byly zabaveny. Rusko se dostalo do vážné recese. Takové byly první důsledky opatření, která Západ přijal po ruském vpádu na Ukrajinu. Základem bylo zabavení devizových rezerv ruského státu, zejména bezprecedentní zmrazení rezerv ruské centrální banky ve výši 300 miliard dolarů, napsal ekonomický komentátor BBC Faisal Islam.
Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu vloni klesly téměř o čtvrtinu
11.01.2024 Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu se vloni snížily zhruba o 24 procent na 8,822 bilionu rubů (asi 2,2 bilionu Kč) z 11,586 bilionu rublů v předchozím roce. K poklesu přispěly nižší ceny ropy, vyplývá z dnešních údajů ruského ministerstva financí, na které se odvolává agentura Reuters.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
17.11.2023 1) Rusko minulý měsíc vyvezlo téměř všechny své dodávky ropy za cenu, která překračovala cenový strop stanovený skupinou vyspělých zemí G7, napsala ve čtvrtek s odvoláním na studii Kyjevské ekonomické školy (KSE) agentura Bloomberg. Označuje to za poslední známku toho, že západní sankce nedokážou omezit přístup Moskvy k financím pocházejícím z prodeje ropy.
Studie: Téměř veškerá ruská ropa se minulý měsíc prodala nad cenovým stropem
17.11.2023 Rusko minulý měsíc vyvezlo téměř všechny své dodávky ropy za cenu, která překračovala cenový strop stanovený skupinou vyspělých zemí G7, napsala ve čtvrtek s odvoláním na studii Kyjevské ekonomické školy (KSE) agentura Bloomberg. Označuje to za poslední známku toho, že západní sankce nedokážou omezit přístup Moskvy k financím pocházejícím z prodeje ropy.
Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu klesly o více než třetinu
04.10.2023 Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu se v prvních třech čtvrtletích meziročně snížily o 34,5 procenta na 5,576 bilionu rublů (zhruba 1,3 bilionu Kč). Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešních údajů ruského ministerstva financí.
Ministr: Rozpočtový deficit Ruska se letos může prohloubit na 2,5 procenta HDP
25.07.2023 Rozpočtový deficit Ruska se v letošním roce může prohloubit na 2,5 procenta z loňských 2,3 procenta hrubého domácího produktu (HDP). V rozhovoru, který dnes publikoval web Argumety i fakty, to řekl ministr financí Anton Siluanov. Moskva se potýká s vysokými náklady na válku na Ukrajině, takže díra ve veřejném rozpočtu může být nakonec větší, než vláda plánovala, uvedla agentura Reuters.
Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu za pololetí klesly téměř o polovinu
05.07.2023 Příjmy ruského rozpočtu z ropy a zemního plynu se za prvních šest měsíců letošního roku meziročně snížily o 47 procent na 3,38 bilionu rublů (812,3 miliardy Kč). Na vině jsou nižší ceny a nižší objem prodeje. Podle agentury Reuters to vyplývá z údajů, které zveřejnilo ruské ministerstvo financí.
Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu v květnu meziročně klesly o třetinu
05.06.2023 Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu se v květnu meziročně propadly o 36 procent na 571 miliard rublů (zhruba 155 miliard Kč). Oznámilo to dnes ruské ministerstvo financí. Za poklesem stojí nižší ceny ropy a prudký pokles vývozu plynu do Evropy, napsala agentura Bloomberg.
Web: Sankce na export ruské ropy fungují, Rusko přichází o miliardy dolarů
17.05.2023 Sankce na export ruské ropy začínají přinášet ovoce a dopadat na ruskou ekonomiku, uvádí investigativní portál istories.media, podle něhož Rusko v prvním čtvrtletí letošního roku přišlo na tržbách z ropy o 15,6 miliard dolarů (341 miliard korun). Navíc se nenaplnily obavy, že by ceny ropy kvůli unijním sankcím na světových trzích mohly vystřelit vzhůru.
IEA: Vývoz ruské ropy byl v březnu navzdory sankcím nejvyšší za tři roky
14.04.2023 Vývoz ruské ropy navzdory západním sankcím dosáhl v březnu maxima za poslední tři roky, respektive od dubna 2020. Tržby, které Moskva z prodeje suroviny získává, ale zůstávají mnohem nižší než loni. Ve své pravidelné měsíční zprávě o situaci na trhu o tom dnes informovala Mezinárodní agentura pro energii (IEA).
Pozitivní trendy v ruské ekonomice nabírají na síle, uvedl Putin
11.04.2023 Ruské příjmy z prodeje ropy a plynu se budou v příštích měsících zvyšovat díky rostoucím cenám na světových trzích. Uvedl to dnes podle agentury Reuters ruský prezident Vladimir Putin. Dodal, že "pozitivní trendy" v ruské ekonomice nabírají na síle. Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes zlepšil odhad letošního růstu ruské ekonomiky, zhoršil však výhled na příští rok.
Agentura Fitch zlepšila rating Saúdské Arábie o jeden stupeň na A+
06.04.2023 Ratingová agentura Fitch včera zlepšila hodnocení úvěrové spolehlivosti Saúdské Arábie o jeden stupeň na známku A+. Poukázala mimo jiné na příznivý poměr dluhu ke hrubému domácímu produktu (HDP). Výhled ratingu je stabilní, což naznačuje, že Fitch další úpravu ratingové známky v dohledné době nepředpokládá.
OPEC+ snižuje produkci
04.04.2023 Cena severomořské ropy včera skokově vzrostla nad 85 USD/barel. Impulsem bylo překvapivé oznámení o dodatečných těžebních škrtech ze strany osmi států aliance OPEC+. Saúdská Arábie a spol. plánují snížit celkovou produkci o 1,6 mil. barelů denně s platností od května do konce roku, to vše nad rámec současných škrtů v rozsahu 2,0 mil. barelů denně.
Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu v únoru stouply, byly však nižší než loni
03.03.2023 Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu se v únoru zvýšily oproti lednu o 22,5 procenta na 521,2 miliardy rublů (zhruba 153 miliard Kč). Ve srovnání s loňským únorem však byly nižší o 46,4 procenta. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešních údajů ruského ministerstva financí. V lednu příjmy činily 425,5 miliardy rublů, což byla jejich nejnižší měsíční úroveň od srpna 2020.
IEA: Zisky ropného a plynárenského sektoru loni stouply na čtyři biliony USD
14.02.2023 Souhrnné zisky globálního ropného a plynárenského průmyslu se v loňském roce vyšplhaly asi na čtyři biliony dolarů (přes 88 bilionů Kč), zatímco v posledních letech se pohybovaly v průměru kolem 1,5 bilionu dolarů za rok. Uvedl to dnes výkonný ředitel Mezinárodní agentury pro energii (IEA) Fatih Birol. K růstu cen přispěly geopolitické problémy, hlavně dopady války na Ukrajině.
Ruský rozpočet se v lednu propadl do obřího schodku
07.02.2023 Ruský federální rozpočet podle předběžných údajů ministerstva financí skončil v lednu se schodkem ve výši 1,776 bilionu rublů (asi 552 miliard Kč), zatímco o rok dříve vykazoval přebytek 125 miliard rublů (asi 39 miliard Kč), upozornila včera agentura Interfax. Lednový schodek představuje 60 procent plánovaného deficitu na celý letošní rok (2,925 bilionu rublů).
Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu v lednu klesly nejníže od roku 2020
03.02.2023 Měsíční příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu v lednu v důsledku západních sankcí sestoupily na nejnižší úroveň od srpna 2020. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešních údajů ruského ministerstva financí.
Norský státní investiční fond má za loňský rok rekordní ztrátu
31.01.2023 Norský státní investiční fond, který je největší svého druhu na světě, má za loňský rok rekordní ztrátu téměř 1,64 bilionu norských korun (3,6 bilionu Kč). Skončilo tak tříleté období vysokých zisků, informoval dnes fond v tiskové zprávě. Propad připsal válce na Ukrajině, vysoké inflaci a růstu úrokových sazeb. Předchozí nejhlubší ztráta činila 633 miliard norských korun a je z roku 2008.
Ceny zlata se přibližují k 9měsíčnímu maximu, protože trhy mají strach z recese v USA
24.01.2023 Ceny zlata v pondělí lehce stouply a obchodovaly se poblíž 9měsíčního maxima, jelikož trhy očekávaly další údaje z USA z tohoto týdne k posouzení, jestli největší světové ekonomice hrozí letos potenciální recese.
Institut CREA: Embargo na ruskou ropu připravuje Moskvu denně o 160 milionů eur
11.01.2023 Obchodní válka, kterou Západ vyhlásil Rusku v obchodování s energetickými surovinami, začíná přinášet ovoce. Uvedlo to dnes nezávislé finské Středisko pro výzkum energií a čistého vzduchu (CREA), jehož analytici spočítali, že kvůli embargu na ruskou ropu Moskva v prosinci přicházela odhadem o 160 milionů eur (3,8 miliardy Kč) denně. To výrazně omezuje schopnost prezidenta Vladimira Putina financovat válku na Ukrajině. Rusko ale na vývozu fosilních paliv stále vydělává odhadem 640 milionů eur (15,4 miliardy Kč) denně.
Rusko loni kvůli nákladům na válku hospodařilo s rozpočtovým deficitem
10.01.2023 Rusko loni hospodařilo s rozpočtovým deficitem 3,3 bilionu rublů (1,06 bilionu Kč), což je zhruba 2,3 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Řekl to dnes ministr financí Anton Siluanov. Na vině jsou podle západních médií náklady na válku na Ukrajině. Rusko původně plánovalo přebytkový rozpočet, navzdory deficitu jsou ale jeho veřejné finance stále ve velmi dobré formě, uvedla agentura Bloomberg.
Polsko a Německo požádaly na příští rok o dodávky ruské ropy, tvrdí Transněfť
20.12.2022 Ruská společnost Transněfť obdržela z Polska a Německa požadavek na dodání ropy v příštím roce. V ruské televizi Rossija 24 to dnes řekl šéf Transněfti Nikolaj Tokarev. Jeho slova jsou však podle agentury Reuters v rozporu s postojem Varšavy, která v listopadu tvrdila, že ropu z Ruska nechce. Německo dnes navíc popřelo, že hodlá v příštím roce ruskou ropu kupovat. Evropská unie na Rusko za jeho vojenskou invazi na Ukrajinu uvalila sérii sankcí a od 5. prosince zakazuje dovoz ruské ropy na tankerech.
Přebytek ruského rozpočtu díky energiím prudce vzrostl
13.12.2022 Přebytek ruského rozpočtu v listopadu prudce vzrostl navzdory mimořádným nákladům způsobeným válkou na Ukrajině. Rozpočet podpořily zejména dividendy a mimořádná daň uvalená na ruský plynárenský gigant Gazprom. Za 11 měsíců letošního roku rozpočet vykázal přebytek 557 miliard rublů (204,7 miliardy Kč), když za leden až říjen přebytek činil 128,4 miliardy rublů. Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na údaje ruského ministerstva financí.
Bloomberg: Cenový strop na ruskou ropu nebude mít na rozpočet země velký dopad
08.12.2022 Cenový strop na ruskou ropu, na kterém se minulý týden dohodla skupina ekonomicky vyspělých zemí G7, není dostatečně nízký na to, aby v příštím roce výrazně snížil příjmy Kremlu. Shodují se na tom někteří ekonomové. I kdyby tento strop způsobil pokles produkce ruské ropy, prezident Vladimir Putin má stále dost peněz na své válečné úsilí, alespoň prozatím. Uvedla to agentura Bloomberg.
EU zastropuje ruskou ropu, přičemž každý dolar stropu znamená pro Rusko ztrátu dvou miliard dolarů. Vypne Rusko v rámci odvety ropu také Česku?
03.12.2022 Evropská unie se včera dohodla na úrovni stropu na ruskou ropu vyváženou námořní cestou, plyne z informací agentury Bloomberg. Strop bude činit 60 dolarů na barel. V platnosti by měl být od tohoto úterý. K stropu se hlásí nejen EU, ale všechny země skupiny G7, jež jej rámcově schválily již dříve.
Zelenskyj navrhl výrazně přísnější strop na ruskou ropu než státy G7
28.11.2022 Ukrajina by ráda, aby strop na ruskou ropu přepravovanou po moři činil 30 až 40 dolarů za barel, řekl dnes prezident Volodymyr Zelenskyj. To je výrazně nižší částka, než navrhují vyspělé země ze skupiny G7, které hovoří o ceně 65 až 70 dolarů. Informovala o tom agentura Reuters. Nižší částka by znamenala tvrdší trest pro Moskvu, protože cílem je omezit příjmy z prodeje ropy, které pomáhají Rusku financovat válku na Ukrajině.
Norsko čeká příští rok od ropných a plynárenských firem rekordní příjmy
06.10.2022 Norská vláda očekává v příštím roce rekordní příjmy od ropných a plynárenských firem. Předpokládá, že meziročně se zvýší o 18 procent a proti roku 2021 až pětinásobně. Důvodem je zvyšování těžby a růst cen. Uvedlo to dnes norské ministerstvo financí.
Ropa klesá, v rublech o to více
20.09.2022 Letní dovolenková sezóna skončila a s ní přichází do Evropy úspory, především co se energií týče. Vlády mohou díky poklesu cen benzínu a nafty vracet spotřební daně na vyšší úrovně. Vyhlídka pro poptávku po ropě je tím pádem stále slabší. Sráží ji silný dolar a celosvětově zpomalující aktivita, které se nehodlají ve svém boji proti inflaci zaleknout ani poslední dobou velice ostré centrální banky.
Ministři financí G7 se dohodli na zastropování cen ruské ropy i ropných produktů
02.09.2022 Ministři financí a guvernéři centrálních bank ze skupiny vyspělých zemí G7 se dnes dohodli na zavedení cenového stropu na ruskou ropu i ropné produkty. O mechanismu stanovení cen se teprve rozhodne, informují zahraniční tiskové agentury.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
17.08.2022 1) Norský státní investiční fond má od ledna do června největší pololetní ztrátu ve své šestadvacetileté historii, prodělal 1,68 bilionu norských korun (4,2 bilionu Kč). Přestože rostly ceny plynu, nedařilo se akciovým trhům, do kterých tento největší fond svého druhu na světě masivně investuje. Takzvaný ropný fond, který v Norsku spravuje peníze získané z prodeje ropy a zemního plynu, to dnes uvedl na svém webu.
Norský státní fond vykázal v prvním pololetí největší ztrátu v historii
17.08.2022 Norský státní investiční fond má od ledna do června největší pololetní ztrátu ve své šestadvacetileté historii, prodělal 1,68 bilionu norských korun (4,2 bilionu Kč). Přestože rostly ceny plynu, nedařilo se akciovým trhům, do kterých tento největší fond svého druhu na světě masivně investuje. Takzvaný ropný fond, který v Norsku spravuje peníze získané z prodeje ropy a zemního plynu, to dnes uvedl na svém webu.
Rusko: Rezervní fond může až polovinu peněz vložit do státních dluhopisů
17.07.2022 Ruský fond národního bohatství bude moci investovat až polovinu svých prostředků do ruských státních dluhopisů. Rozhodla o tom podle agentury Reuters ruská vláda. Fond byl vytvořen jako rezerva pro obtížné období a v minulosti do ruských státních dluhopisů neinvestoval.
Komodity: Ropa kvůli silnému dolaru a obav ze zpomalení světové ekonomiky zlevňuje
12.07.2022 Ropa dnes na světových trzích výrazně zlevňuje. K poklesu její ceny přispívá silný dolar, obavy ze zpomalení růstu světové ekonomiky a také protipandemická opatření v Číně, která je největším světovým dovozcem ropy. Severomořský Brent se tak znovu propadl pod 100 dolarů za barel.
Rusko směřuje k vynucené platební neschopnosti, Západ mu blokuje platby
26.06.2022 Ruská federace směřuje k vynucené platební neschopnosti, do nedělního večera má totiž zaplatit zhruba 100 milionů dolarů (asi 2,3 miliardy Kč) jako úroky ze zahraničních dluhopisů. Peníze na zaplacení sice má, západní země jí ale kvůli invazi ruských vojsk na Ukrajinu platbu nechtějí umožnit. Informuje o tom server britského listu Financial Times (FT).
Rusko plánuje zvýšit rozpočtové výdaje a výrazně nezvyšovat dluh
20.06.2022 Rusko letos zvýší rozpočtové výdaje a chce zajistit, aby se nezvyšoval státní dluh. Uvedlo to dnes ruské ministerstvo financí při představení rozpočtových plánů na příští tři roky. Slíbilo také, že bude usilovat o makroekonomickou stabilitu.
Zprávy z ropného trhu: ceny komodit rostou a embargo zatím není přesvědčivé
07.06.2022 Ceny ropy v pondělí stoupaly v souvislosti s oslabením amerického dolaru vůči hlavním světovým měnám, růstem cen u největší ropné společnosti na světě Saudi Aramco a očekávaným růstem poptávky po ropných produktech.
Těžba ropy v Rusku v dubnu klesla o devět procent, nejvíce od rozpadu SSSR
17.05.2022 Těžba ropy v Rusku v dubnu ve srovnání s předchozím měsícem klesla téměř o devět procent, zejména kvůli dopadu sankcí, které západní země uvalily na Moskvu za její invazi na Ukrajinu. Pokles těžby je přitom nejvyšší od rozpadu Sovětského svazu na začátku 90. let. Uvedla to dnes agentura Reuters, která se s odvolává na údaje skupiny OPEC+, zahrnující Organizaci zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojence v čele s Ruskem. Těžba celé skupiny OPEC+ pak byla v dubnu o 2,6 milionu barelů nižší, než stanovuje její dohoda o těžbě.
Norský státní fond vykázal v prvním čtvrtletí ztrátu, poprvé za dva roky
21.04.2022 Norský státní investiční fond, který je největší svého druhu na světě, vykázal v prvním čtvrtletí ztrátu 653 miliard norských korun (1,7 bilionu Kč). Válka na Ukrajině a další globální události měly totiž negativní dopad na akcie a dluhopisy. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Fond je ve ztrátě poprvé od roku 2020.
Rozbřesk: Rubl na předválečných úrovních, aneb potěmkinovská stabilita
08.04.2022 Rubl včera vůči dolaru zpevnil o více než 5 % a dostal se tak zpět na předválečnou úroveň pod 80 USD/RUB. Bezprostředně po začátku války na Ukrajině se přitom rubl propadl až nad hranici 150 USD/RUB a zdálo se, že ruská ekonomika má zaděláno na měnovou krizi. Navzdory tvrdým západním sankcím se však ruské měně v posledních týdnech daří nejen stabilizovat, ale dokonce i citelně posilovat.
Forex: Rubl na předválečných úrovních
08.04.2022 Rubl včera vůči dolaru zpevnil o více než 5 % a dostal se tak zpět na předválečnou úroveň pod 80 USD/RUB. Bezprostředně po začátku války na Ukrajině se přitom rubl propadl až nad hranici 150 USD/RUB a zdálo se, že ruská ekonomika má zaděláno na měnovou krizi. Navzdory tvrdým západním sankcím se však ruské měně v posledních týdnech daří nejen stabilizovat, ale dokonce i citelně posilovat. Jedním z hlavních důvodů je omezená konvertibilita rublu (oproti předválečnému stavu).
USD může ztratit status rezervní měny
23.03.2022 Americký dolar prochází těžkými časy, zejména uprostřed geopolitické krize. Kvůli agresivní sankční politice americké vlády zvažuje mnoho zemí alternativy k americkému dolaru. Hlavními rivaly jsou euro a jüan, který se již nějakou dobu snaží získat lesk a slávu amerického dolaru.
Vybrané ekonomické údaje Ruska a Ukrajiny
03.03.2022 Ruská ekonomika závisí zejména na využívání bohatých přírodních zdrojů a rozsáhlém zbrojním průmyslu. Země má největší rezervy zemního plynu na světě, druhé největší zásoby uhlí a osmé největší zásoby ropy. Rusko je předním světovým vývozcem zemního plynu, druhým největším vývozcem ropy a druhým největším exportérem zbraní. Hodnota přírodních zdrojů tvoří podle odhadu z roku 2019 zhruba 60 procent ruského HDP. Příjmy z prodeje ropy a zemního plynu podle ruského ministerstva financí tvořily v loňském roce 36 procent příjmů státního rozpočtu.
Nynější sankce Rusko nepoloží, v posledních letech se na ně pečlivě připravovalo. Putinův režim ale může zničit odstřižení od SWIFT, proti tomu je však třeba Německo a zatím také USA
25.02.2022 Rusko dosud zvládá čelit sankcím Západu, neboť po řadu let systematicky snižuje své vystavení americkému dolaru. Dolarové rezervy Ruska činily loni jen 16 procent celkových devizových rezerv země. Přitom o čtyři roky dříve to bylo více než 40 procent. Jeden příklad za všechny: od vrcholu roku 2010 Rusko snížilo objem držených amerických dluhopisů o 98 procent.
Rozpočet Saúdské Arábie se díky cenám ropy po dvou letech vrátil do přebytku
31.10.2021 Rozpočet Saúdské Arábie skončil ve třetím čtvrtletí v přebytku 6,7 miliardy rijálů (39,6 miliardy Kč). Země zaznamenala přebytek rozpočtu poprvé po více než dvou letech díky vyšším cenám ropy, uvedla agentura Reuters s odvoláním na zprávu saúdskoarabského ministerstva financí. Saúdská Arábie je největším vývozcem ropy na světě.
Drahá ropa zvýšila majetek ruského státního investičního fondu na rekord
14.10.2021 Růst cen ropy a zemního plynu zvýšil hodnotu majetku v ruském státním investičním fondu na rekordní úroveň. Prezident Vladimir Putin si ale přeje schovat rezervy na horší časy. Když letos schválil 35 miliard dolarů (765,5 miliardy Kč) na infrastrukturní projekty, nařídil vládě další výdaje omezit. Podle informovaných zdrojů není na cestě mnoho dobře připravených projektů, uvedla dnes agentura Bloomberg.
Související klíčová slova:
FOREX | Partneři | FXstreet | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Disciplína | Stříbro | Akciové indexy | Fitch | Inflace | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Koruna | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Apple | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Ropa Brent | Ropa WTI | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Ekonomové | USD/RUB | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Rozpočtový deficit | Objemy obchodů | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Asset management | Transakce | Benchmark | Bloomberg | Bod | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Euro | Evropská komise (EK) | FX | Fed | Futures | G7 | Indikátor | Indikátory | Investice | Investiční fond | Investování | Komodity | Kurz | MMF | MT4 | Mezinárodní obchod | Měna | Finanční instituce | Měny | Nabídka | Obchodník | Oficiální úroková sazba | Platební bilance | Pozice | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of New Zealand | Riziko | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Trend | VIX | Výnos | Wall Street | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | Obchodování | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | Bank of America | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Investoři | Produkce ropy | Fond | EU | Ministři financí | Vývoj ceny | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | Zisk | Ropný trh | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Kurz dolaru | Ceny komodit | Výsledky | Strach | Bohatství | IEA | ČSOB | Obchodovat | Analytický tým | Financování | Investovat | Nasdaq Composite | Eurostat | Facebook | Index strachu | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Financial Times | Obchodníci | Centrální bankéři | Aktivum | Index | Likvidní | Analytika | Analýzy | Banka | Barel ropy | Běžný účet | Brent | Cena | Cena barelu ropy | Ceny zlata | CZK | Dolar | Dolary | Emisní povolenky | Eura | Finanční prostředky | FXstreet.cz | Graf | HDP Ruska | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Instrumenty | Investiční centrum | Investiční | Investing | JP Morgan | Kurz dolarů | Kurz rublu | Kurz USD | Maďarsko | Makléři | Management | Meziroční inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Obchodování s komoditami | Oslabení měny | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Růst HDP | Sázky | Státní dluh | Státní dluhopisy | SWIFT | Trh | Ukrajinská ekonomika | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | WTI | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | CNBC | Centrální depozitář | Depozitář | Indie | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | ROCE | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Světové ekonomiky | Komise | Kontrakt | 1 milion | Burze | Investment | Aramco | Rabobank | The New York Times | Microsoft | Institut Ifo | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | BCS | BBC | Zvyšování sazeb | Dovoz ropy | Úspěch | Pokles cen akcií | Ministr financí | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Severomořská ropa | Podnikatelé | Rosněfť | Agentura Reuters | David Cameron | Vývoj ceny ropy WTI | Sázení | Firmy | Vývoj měnového páru | České firmy | Americké státní dluhopisy | Vladimir Putin | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Poptávka po bezpečných aktivech | Vládní dluhopisy | Fitch Ratings | Utahování měnové politiky | Propad | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Země OPEC | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Agentura Fitch | Ztráty | Evropský trh | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Ekonomický institut | Výhled | Bankéři | Poplatky | Mzdy | Makléřské společnosti | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Americká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Investiční plány | Softbank | Příjmy | Dun & Bradstreet | ExxonMobil | ČTK | Země G7 | Skupina G7 | Guvernéři centrálních bank | Růst ekonomiky | Členské země EU | Hlavní ekonom | Norsko | Očekávání | Tempo růstu ekonomiky | Devizy | Ruské akcie | BlueBay Asset Management | Návratnost investic | Coinbase | BlueBay | Kryptoměnový systém | Tether | Asijské trhy | Cena bitcoinu | Airbnb | Wood Mackenzie | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Podíl dolaru | Podíl eura | Podniky | Renaissance Capital | Akcie společnosti | Obchodníci s ropou | Pokles ceny | Norges Bank | Trh s ropou | Ruská centrální banka | Dodávky ropy | Cena plynu | EK | Evropská komise | Bloomberg Economics | Veřejný dluh | Bankomaty | Financial Times (FT) | Silnější americký dolar | Čínské firmy | Majetek | The Wall Street Journal | Zpomalení světové ekonomiky | PDVSA | Zvýšení sazeb | Primární nabídky akcií | Ekonomický poradce | Státní fond | Statistický úřad | Ropovod | Technologický Nasdaq | Hodnota firmy | Zahraniční investoři | Růst cen ropy | Příjmy Ruska | Boris Johnson | Prodej ropy | Nabídka akcií | Americké společnosti | Společnost Gazprom | Gazprom | Blackstone | Pokles cen | Výkonný ředitel | Silný dolar | Britský premiér | Recese v USA | Pohonné hmoty | Deficit rozpočtu | Saudi Aramco | Televize CNBC | Denní graf | Vývoz do Číny | Nastavení úrokových sazeb | Novozélandská centrální banka | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Pohonné hmoty v Česku | Státní ropná společnost | Vývoz ropy | CzechTrade | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Digitalizace | Investment Management | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Ropný gigant | Obchod s ropou | Trinity | LNG | Objem | Rijád | Obchod | Muhammad bin Salmán | Státní investiční fond | Německý průmysl | Myšlenka | Inflace v Británii | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Statistický úřad Eurostat | Primární nabídky | Firma | TradingEconomics | Růst cen | Studie | Server CNBC | Bilance | Zasedání vlády | Index DOW | Ekonomický vývoj | Co bude | Rozvoj umělé inteligence | Skupina OPEC+ | Čínský prezident | Ukrajina | Clearstream | Si Ťin-pching | Amazon | Vysoké ceny ropy | Miliardy | USDT | Vyhlídky | FT | Ekonomka | Dluhopisoví investoři | Globální trh | Martin Stránský | Financovat | Omezení těžby | Statistika | Saúdské království | Průmysl | Na burze | CBDC | Impuls | Rostoucí náklady | Rozvoj | Stavebnictví | Problémy | Vládní výdaje | Prodeje akcií | Prognózy | Ruská ropa | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Evropský průmysl | Charles Michel | Plyn | Moskva | Ropná zařízení | Nord Stream | Míra | Nižší ceny ropy | Úroky | Měnové politiky | Míra inflace v Británii | Premiér Boris Johnson | Předseda | Metalurgie | Ředitelka | Nejziskovější | Rozpočtové politiky | TASS | Americké vlády | Uber | Ztráta | Úbytek | Miliardy korun | Peking | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Halving | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Hospodaření | Návratnost | List Financial Times | Washington | Ceny ropy dnes | Miliardy eur | Írán | Čeští exportéři | Ekonomické sankce | Von der Leyenová | Asociace exportérů | Ifo | Experti | Horší časy | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Rozpočtový přebytek | Bloky | Veřejné finance | Analytička | Americké ministerstvo financí | Ruský premiér | Americké ministerstvo | Velké firmy | Ceny energií | Údaje o HDP | Ropná pole | Trump | Prezident | Trhy | Ursula von der Leyenová | Ratingová agentura Fitch | Změny cen | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | Důchody | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Pandemie | Vysoká inflace | Očekávané události | Lehká ropa WTI | Zpomalení růstu | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Financování vládních výdajů | Výdaje | Britský statistický úřad | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | COVID-19 | Údaje z USA | Stabilita | Vývoj | Snížení těžby | Světový trh s ropou | Restrikce | Zákaz cestování | Prudký pokles | Deficit státního rozpočtu | Index strachu VIX | Brusel | Společnost Saudi Aramco | Pokles vývozu | New York Times | Anton Siluanov | Tiskové agentury | Levnější půjčky | Rating vyšší | Waste Management | Norská vláda | Salmán | Komentátor | Kongres | Domácnosti | Asociace | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Anomálie | Tomáš Raputa | Pojišťovací společnosti | Růst | Americká banka | Tisková konference | Biliony USD | Biliony | Fatih Birol | Potenciál | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Izrael | Ekonomiky | Nigérie | Angola | Slovensko | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Deficit veřejných financí | Saúdové | Závislost | Práce | Údaje | Výhled ratingu | Dlužník | Skupina OPEC | Ropný průmysl | Raketový útok | Eni | Prezident Vladimir Putin | Poradenské firmy | Ministři | Alexandr Novak | Tajné služby | Dluh Ruska | Výpadky | Úspory | Statistiky | USD za barel | Ropný a plynárenský průmysl | Plynárenský průmysl | Sociální síť | Břidlicové ropy | Posílení | Náklady na obsluhu dluhu | Joe Biden | Regulační rámec | Cenový propad | Cestování | Ministerstvo hospodářství | Zasedání Evropské centrální banky | Shell | Podíl zahraničních investorů | Maloobchod | Halving bitcoinu | Dovoz | Vývoz | Zdražení ropy | Rekordní zisk | Bezpečnost | Rezervní měny | Vládní deficit | Fond PIF | Akcie a dluhopisy | Členské země | Velikost fondu | Ruské ministerstvo financí | Kupci | Předsedkyně Evropské komise | Cena ruské ropy | Urals | Umělé inteligence | Spoluzakladatel | Investment management | Propad příjmů | Ekonomický institut Ifo | Mnichovský ekonomický institut | JDE | Unie | ČR | Koronavirové pandemie | Reliance Industries | Mišustin | Ruský list | Ruské úřady | Vedení společnosti | Start-upy | Americké úrokové sazby | Fotbalové kluby | Subvence | Hospodářský propad | Světová poptávka po ropě | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Rostoucí trend | Covid | Banka JP Morgan | Podmínky půjčky | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Jachty | Zdroj příjmů | Silicon Valley | Ocenění | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Praha | Kolaps | Spotřební daně | Status rezervní měny | Reliance | Plynárenské společnosti | Pozice dolaru | Vysoký přebytek | Objem dovozu | NYT | Výhled na příští rok | Vládní koalice | Zvýšení daní | Ruská vláda | Venezuela | Ceny mědi | Odborníci | Zdanění | Obchodování s ropou | Mezinárodní agentura pro energii | Pokles exportu | Ropa dnes | Dnes na světových trzích | Politici | Diverzifikovat | Plynovody | The New York Times (NYT) | Nárůst HDP | Biden | List The New York Times | Česká republika | Ruské firmy | Změna politiky | Měnový fond | Norský státní investiční fond | Éra fosilních paliv | Nicolai Tangen | Příjmy z prodeje ropy | Embargo | Interfax | JPM | Futures na ropu | PFE | Ruské společnosti | Oživení čínské ekonomiky | Transněfť | Ropovod Družba | GameStop | Akcie americké společnosti | Zadlužování | NBP | Orbán | Futures na ropu WTI | Inflace v Polsku | Růst ceny | Zvýšení těžby | Zvýšení ceny | Západní ekonomiky | Dopad na akcie | Tržby z prodeje | Evropské centrální banky | Situace na trhu | Agentura Interfax | Akcie Gamestop | Norský státní fond | Obchodní omezení | Finanční výsledky | Objem akcií | Rostoucí úrokové sazby | Futures na stříbro | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Světová poptávka | Maďarská ekonomika | Pandemie covidu-19 | Státní výdaje | Ministerstvo financí USA | Používání kryptoměn | Ceny ropy Brent | ERA | Dluhový strop | Čínský internetový prodejce | Malta | Těžaři | Oslabení | Prudké oslabení | Prodejní ceny | Bit.plus | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Dodávky plynu | Prodej | Hodně peněz | Dovoz ropných produktů | Největší rizika | Technologie | Protipandemická opatření | Nabídky akcií | Zvyšování těžby | Vývoj měnového páru USD/RUB | Přebytek rozpočtu | Zvýšení produkce | VZ | AI | Bit.plus Martin Stránský | Odvětví | Pokles poptávky | Indické společnosti | Balkán | Rekord | Bilion | Ropné a plynárenské společnosti | Andreessen Horowitz | Náměstek ředitele | Rozpočtové příjmy | První odhad | Rostoucí úroky | Varšava | Americká ministryně financí | Společnosti | Národní měny | Opatření | Uhlí | Ruský rozpočet | Ceny plynu | Ceny kovů | Americká firma | Kompenzace | mmBtu | Zpracování plynu | Markéta Pekarová Adamová | Energetická krize | Automotive | Těžby Bitcoinu | Češi | Dmitrij Peskov | Majetek ruského státního investičního fondu | Fond národního blahobytu | FNB | Fond národního blahobytu (FNB) | Příjmy Ruské federace z prodeje ropy | Příjmy z ropy | Drahá ropa | Vysoké ceny | Pozornost | Ruská společnost | Euroclear | Zprostředkovatelé | Návrh rozpočtu | Ruský prezident | Meta | Rozpočet Saúdské Arábie | Meta Platforms | Drahé energie | Společnost | Tether (USDT) | Družba | TIM | Omikron | 3М | Kazachstán | Bidenova administrativa | Mluvčí Kremlu | Cyklus utahování měnové politiky | Nárůst počtu nakažených | Miliardy USD | Kartel OPEC+ | Ruský plyn | Těžby bitcoinů | Válka na Ukrajině | Instituce | Spotřební zboží | Severní Korea | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Čínský prezident Si Ťin-pching | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Konflikt na Ukrajině | Green Deal | Odstřižení od SWIFT | Ruský útok | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Sankce Rusko | Bluebay Asset Management | Motivace | Kyjev | Ruský fond | OFAC | Studená válka | Ruská vojska | Ruská aktiva | Michail Mišustin | Evropský blok | Čínské trhy | Prima | Ruský státní investiční fond | Ruská ropa Urals | Ropa Urals | Zpřísnění sankcí | Lodní společnosti | Meduza | Server Meduza | Agentura TASS | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Zahájení invaze | Invaze | Společnost Eni | Zákaz dovozu ruské ropy | Bolševické revoluce | Západní sankce | Vývoz ruské ropy | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Tranzitní plynovody | Dopady války na Ukrajině | Opatření v Číně | Výkon ruské ekonomiky | Novorossijsk | Kapitálové kontroly | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Postavení dolaru | Finanční sankce | Plynárenská společnost | Vlastnictví | Zelenskyj | Dovoz ruské ropy | Pokles produkce | Útok ruských vojsk na Ukrajinu | Útok ruských vojsk | NET4GAS | Embargo na ruskou ropu | PIF | Rezervní fond | Ruská federace | Přijetí | Vysoké devizové rezervy | Cenu plynu | Cenový strop | Vývoz plynu | Centrum | Cenový strop na ruskou ropu | Mimořádná daň | Zákaz dovozu | Zastropování cen | Zastropování cen ruské ropy | Síla Sibiře | Vyspělé země | Vývoj ceny ruské ropy Urals | Výhodné ceny | Navýšení cen ropy | Barel ruské ropy | Ruské ropy | Opotřebovávací válka | Ruský Urals | Příjmy Ruska z prodeje ropy | Dolarové příjmy Ruska | Dolarové příjmy | Typ ropy | The Moscow Times | Červená čísla | Jeremy Hunt | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | CZ | Rafinerie | Zavedení cenového stropu | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Strop na ruskou ropu | Západní země | Přebytek ruského rozpočtu | Střední třída | Nikolaj Tokarev | Společnost Transněfť | Ruský export | Skupina ekonomicky vyspělých zemí | Rozpočtový deficit Ruska | Omezení cen ropy | Německé podniky | Prezident Biden | Dovoz ruského plynu | Společnost Net4Gas | Příjmy ruského rozpočtu z ropy | Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu | Média | Korunní princ | Saúdskoarabský státní investiční fond | Válka | Mnichovský ekonomický institut Ifo | Přijetí kryptoměn | Americké sankce | Spojení | Asie | Platba | Pozitivní trendy | Sachalin | Ruské ministerstvo hospodářství | Objem dodávek ruské ropy | Náklady na půjčky | Partnerství | Nezávislost | Soubor opatření | Zakladatel | Patová situace | Ruský rozpočtový deficit | Vice | Sankce na export ruské ropy | Export ruské ropy | Příjmy ruského rozpočtu | Shein | Nižší ceny | Investice do umělé inteligence | Aliance | Energetické suroviny | Technologické start-upy | Izraelská armáda | Síla Sibiře 2 | Ekonomický model | Eskalace | Evropská střední třída | Nikolaj Patrušev | Ravi Menon | TOP 09 | Velké transakce | Západní státy | ProCent | Vedení centrální banky | Deficit Ruska | Nejhorší scénář | Rafinérie | Politické změny | Energetické zdroje | Hodnota transakce | Dnes ČTK | Ministři zahraničí | Terminál | Dotace | Značný zájem | Umělé inteligence (AI) | Mluvčí | Rusové | Zkapalněný plyn | Informované zdroje | Ceny ropy WTI | Prodeje | Nakupovat | Suroviny | Financial | Investice do umělé inteligence (AI) | Obří fond | Fond zaměřený na investice | Fond zaměřený na investice do umělé inteligence | Omezení obchodu | Omezení dovozu | Vítězství | Keith Gill | Sekundární prodej akcií | Sekundární prodej | Stericycle | Akcie společnosti Stericycle | Hizballáh
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot