Čtvrtek 21. listopadu 2024 09:38
reklama
CapXmaster
reklama
Investingfox Partner
reklama
Investingfox Poplatky
reklama
CapXmaster

Ruská federace

img

Může v současné situaci ropa dosáhnout 130 USD za barel?

16.04.2024 Poslední týdny přinesly další zostření situace na Blízkém východě, kde již přes půl roku probíhá ozbrojený konflikt mezi Izraelem a Palestinci. Nyní se situace ještě zhoršila. Vlna bezpilotních letounů a raket, která v noci na neděli prolétla směrem k Izraeli z Íránu, přinesla novou fázi napětí, nejistoty a konfrontace v regionu. Írán tvrdí, že sobotní bombardování Izraele je odpověď na letecký útok, který se stal 1. dubna na íránský konzulární budovu v syrské metropoli v Damašku, při kterém zahynuli vysoce postavení íránští velitelé. To vše má samozřejmě dopad na cenu „černého zlata“, které postupně roste stále výš (za poslední tři měsíce se její cena zvýšila o téměř 20 %). Může aktuální geopolitická krize vyústit v rekordní ceny této komodity?
img

EK připravila návrh na zvýšení cel na ruské a běloruské obiloviny

22.03.2024 Evropská komise připravila návrh na zvýšení cel na ruské a běloruské obiloviny, olejnatá semena a další odvozené zemědělské produkty, uvedla dnes šéfka EK Ursula von der Leyenová na tiskové konferenci po skončení prvního dne summitu EU v Bruselu. Navrhovaná opatření zveřejní unijní exekutiva podle informací ČTK během pátku.
img

Eskalaci invaze jsme prokaučovali, teď hrajeme o čas

26.02.2024 24. únor 2024, smutné druhé výročí vpádu invazních vojsk Ruské federace na území Ukrajiny. Vladimiru Putinovi se nepodařilo dosáhnout cíle rychlé vojenské operace, a tak tu máme dlouhý a zatím nekončící konflikt, ve kterém zástupci NATO a Evropy ještě neřekli, co chtějí. Putin vede zdržovací válku, protože věří, že ji buď „vysedí“ díky téměř neomezeným lidským zdrojům, nebo bude mít později v rukou lepší alternativy. Západní svět si začíná připouštět scénář třetí světové války. Jenže příprava na nejhorší možnou situaci měla přijít na úplném začátku.
img

Měla by cena ropy ještě klesat či jsme před bodem obratu

14.12.2023 V posledních týdnech cena ropy na světových trzích dále klesala. Z cen kolem 90 USD za barel ropy WTI Crude Oil (americká, lehká ropa) pozorujeme pokles až pod 70 USD v minulém týdnu, a to i přes masivní snížení vývozu ze strany kartelu zemí OPEC+. Ty pod vedením Saúdské Arábie vytrvale usilují o snižování exportu “černého zlata” po celý letošní rok. A jaké jsou hlavní důvody poklesu cen komodity? Může cena znovu růst?
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Ruská centrální banka zvýšila kvůli inflaci základní úrok na 13 procent

15.09.2023 Ruská centrální banka zvýšila svou základní úrokovou sazbu o jeden procentní bod na 13 procent. Oznámila to dnes v tiskové zprávě. Svůj krok zdůvodnila inflačními tlaky, k nimž přispívá růst domácí poptávky, se kterou zatím růst výrobních kapacit nedrží krok. Značný vliv má také oslabení rublu v letních měsících.
C:\fakepath\BRICS.jpeg

V zemích BRICS žije 40 procent populace, vytváří 26 procent sětového HDP

21.08.2023 - Do hospodářského uskupení BRICS patří Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jihoafrická republika. Název je odvozen od počátečních písmen členských zemí. Označení původně vzniklo v roce 2001 pro investiční účely. Tehdy britský ekonom Jim O'Neillem z investiční banky Goldman Sachs napsal studii o rostoucí síle rozvíjejících se zemí jako Brazílie, Rusko, Indie a Čína, o kterých psal jako o BRICS. V roce 2006 svolala Ruská federace schůzku ministrů zahraničí těchto čtyř čtyř států a v roce 2009 Čína, Indie, Brazílie a Rusko uspořádaly v ruském Jekatěrinburgu první summit. V roce 2010 se připojila i Jihoafrická republika.
img

Technická analýza ETH/USD na 9. 5. 2023

09.05.2023 Rostoucí regulační tlaky, daňové zatížení a energetické náklady v zemích jako Spojené státy a Kazachstán podle ruských analytiků pravděpodobně spustí novou velkou migraci těžařů kryptoměn. Podle jejich názoru bude až 18 % celosvětového hashratu bitcoinové sítě generováno v Rusku.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 9. března 2023

09.03.2023 Ruská Asociace pro krypto ekonomiku, umělou inteligenci a blockchain, která zastupuje ruský trh s kryptoměnami a blockchainovými technologiemi, se obrátila na samotného prezidenta Vladimira Putina s žádostí o pomoc při tvorbě předpisů pro tento průmysl. Podle obav expertů by Ruská federace mohla v této věci zaostávat za ostatními zeměmi.
C:\fakepath\shrnuti-2022-31012022.jpg

Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2022

31.12.2022 Rok 2022 byl plný velmi důležitých událostí ve světové ekonomice a v dnešním každoročně oblíbeném a již tradičním článku se podíváme na kompletně všechny klíčové události, které nejvíce ovlivňovaly světové finanční trhy. A to vše velmi přehledně uskupeno do jednotlivých měsíců a dnů – krok za krokem jak události přicházely na trhy.
img

Odstup Ruska od obilné dohody = problémy s jeho vývozem

02.11.2022 Rusko informovalo o tom, že Ukrajina učinila masivní letecké a námořní údery bezpilotními letouny na infrastrukturu a lodě Černomořské flotily Ruské federace.
img

🔽Evropské indexy klesají

22.08.2022 Na počátku nového týdne se evropské akciové indexy obchodují pod velkým tlakem. Hlavní západoevropské indexy jsou níže o 1 %. Německý index DAX (DE30) odepsal 1,7 %, italský ITA40 a francouzský FRA40 poklesly o 1,6 %, zatímco španělský SPA35 je níže o 1,2 %. Polský index W20 poklesl o 2,5 %, což je z indexů nejvíce. Mezitím britský UK100 odepsal "jen" 0,6 %. Pár EURUSD se obchoduje jen mírně nad paritou.
img

AKTUÁLNÍ prognóza pro EUR/USD na 19. 8. 2022

19.08.2022 Politika, respektive eskalace konfliktu na Ukrajině, opět zasáhla do života finančních trhů a vyvolala další paniku. Zprávy navíc šly jedna za druhou a nejděsivější zpráva je o jaderné elektrárně Záporoží, poblíž které bylo zaznamenáno několik výbuchů. Samotná myšlenka na opakování černobylské tragédie je tak děsivá, že může jistě vést k úniku kapitálu z eurozóny, čehož jsme právě svědky. Obavy posiluje řada dalších výroků. Zejména Finsko uvedlo, že do jeho vzdušného prostoru pronikly ruské letouny. Samotná Ruská federace oznámila zamezení pokusu o útok na Krymský most. To vše přirozeně nepřidává na důvěře v bezpečnost evropského kontinentu a nutí investory urychleně přesouvat svůj kapitál do bezpečnějších regionů. Především do Spojených států. Takže v zásadě to vše vedlo ke globálnímu nárůstu dolaru. Ostatně prudký pokles jednotné měny, vzhledem k jejímu rozsahu, stáhl s sebou i další měny. Na tomto pozadí nezáleží na jakýchkoli makroekonomických statistikách. Takže v tuto chvíli bude trh záviset pouze na zprávách z Ukrajiny. Dolar začne zlevňovat až poté, co tok zpráv trochu opadne.
C:\fakepath\trader-28062022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.06.2022 1) Evropská centrální banka (ECB) půjde v boji s vysokou inflací tak daleko, jak bude třeba. Při zahajovacím proslovu na akci nazvané Fórum ECB o centrálním bankovnictví to dnes řekla prezidentka banky Christine Lagardeová. ECB chce mít inflaci v eurozóně na dvou procentech, ve skutečnosti je ale teď inflace asi čtyřikrát vyšší.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Rusko je v platební neschopnosti, potvrdila ratingová agentura Moody's

28.06.2022 Ruská federace je v platební neschopnosti, protože věřitelé nedostali na účet platbu úroků. Uvedla to mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service, která je jednou z autorit, která může takové prohlášení učinit. Moskva selhání u obsluhy zahraničního dluhu dosud odmítala s odkazem na to, že peníze odeslala, ale věřitelé je nedostali kvůli západním sankcím uvaleným na Moskvu.
C:\fakepath\trader-27062022-23-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.06.2022 1) Skupina velkých světových ekonomik G7 odsoudila ruskou invazi na Ukrajinu a plně se v konfliktu postavila za Kyjev. V prihlášení Německo, Británie, Francie, Itálie, Japonsko, Kanada a USA slíbily Ukrajině podporu, dokud to bude třeba, a zároveň bránící se zemi ujistily, že si o své budoucnosti včetně budoucí mírové smlouvy rozhodne výhradně sama. Státy G7, jejichž jednání se účastní i Evropská unie, také požadují potrestání všech odpovědných za válečné zločiny.
C:\fakepath\Rusko3.jpg

Moskva odmítá tvrzení, že je v platební neschopnosti, oznámil Kreml

27.06.2022 Ruská federace odmítá tvrzení, že se poprvé od bolševické revoluce před více než 100 lety ocitla v platební neschopnosti. Úroky, které měla zaplatit, zahraničním držitelům dluhopisů odeslala, oznámil dnes mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Pokud peníze nedorazily, jsou na vině sankce, které na Rusko uvalily západní země, dodal.
C:\fakepath\Ruslo-dluh.png

Problémy ruského dluhu - od bolševické revoluce, přes rozpad SSSR až po Putina

27.06.2022 Těsně před bolševickou revolucí v roce 1917 bylo carské Rusko největším mezinárodním dlužníkem na světě, protože si hodně půjčovalo na financování industrializace a železnic a po vypuknutí první světové války i na modernizaci armády. Po říjnové revoluci v roce 1917, kdy se k moci dostali bolševici v čele s Vladimirem Iljičem Leninem, nastal totální rozvrat hospodářství a 1. ledna 1918 Lenin anuloval všechny státní půjčky, jak zahraniční tak vnitřní, a Rusko oznámilo, že dluhy platit nebude. Nejvíce na to doplatila Francie a Británie, které utrpěly ohromné ztráty. Podle amerického historika a analytika dosahoval tehdejší zahraniční dluh Ruska v dnešních cenách 500 miliard dolarů. Trvalo až do poloviny 80. let, než Moskva část tohoto dluhu uznala.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Rusko směřuje k vynucené platební neschopnosti, Západ mu blokuje platby

26.06.2022 Ruská federace směřuje k vynucené platební neschopnosti, do nedělního večera má totiž zaplatit zhruba 100 milionů dolarů (asi 2,3 miliardy Kč) jako úroky ze zahraničních dluhopisů. Peníze na zaplacení sice má, západní země jí ale kvůli invazi ruských vojsk na Ukrajinu platbu nechtějí umožnit. Informuje o tom server britského listu Financial Times (FT).
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Rusko uhradilo další dolarové eurobondy opět v rublech

24.06.2022 Ruská federace dnes odeslala úroky z další emise dolarových eurobondů. Stejně jako ve čtvrtek je zaplatila v rublech, a tím považuje své závazky vůči věřitelům za splněné. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo financí, které má platby úroků z dluhopisů na starosti. Rusko odeslalo do centrálního depozitáře 8,5 miliardy rublů, což odpovídá částce 159 milionů USD (3,7 miliardy Kč), uvedla agentura Reuters.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Akciové indexy | Moody's | Fitch | Inflace | Deflace | EUR/USD | Rusko | USA | Británie | OPEC | G20 | Evropská unie | HDP | Devizové rezervy | Kanada | Německo | Francie | Polsko | Apple | Analytik | Ceny ropy | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Spotřebitelské ceny | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Analýza | Asset management | BRICS | Transakce | Ben Bernanke | Bloomberg | Bod | Burza | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Devizový trh | Dividenda | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurobondy | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Fed | Finanční trhy | Futures | Fúze | G7 | IPO | Index DAX | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | MFE | MIFID | MMF | Měna | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nástroj | RSI | Rating | Ratingová agentura | Rezistence | Riziko | Ropa | Support | Termínový kontrakt | Trend | Volatilita | Výkonnost | WTO | Wall Street | ČNB | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Cena ropy | Německá ekonomika | Bank of America | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | OSN | Fond | Měnový výbor | EU | Ministři financí | Ekonom | Byznys | Zisk | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Výsledky | IEA | Obchodovat | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Financování | Investiční banky | Eurostat | Facebook | BTC | Australská centrální banka | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Obchodníci | EURUSD | Index | Investiční strategie | Podpora | Průlom | Americká centrální banka | Analytika | Banka | Barel ropy | Brent | Cena | Cena ropy na světových trzích | Čínská ekonomika | Členské země Evropské unie | Dolar | Dolary | Eura | Evropská banka | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | FXstreet.cz | Graf | Investiční | Investiční doporučení | Investing | Kurz rublu | Maďarsko | Management | Měna euro | Pád rublu | Pivot | Prognóza | Pšenice | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Růst HDP | Signály | Státní rozpočet | SWIFT | Švýcarská banka | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Volkswagen | WTI | Země BRICS | Země EU | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Tradeři | Obchodní pravidla | Dolarové dluhopisy | Benzín | Komise pro cenné papíry | Centrální depozitář | Depozitář | Ekonomika EU | Elon Musk | Indie | Ministerstvo financí | ROCE | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | WSJ | Tržby | INSEE | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | Komise | Kontrakt | Genesis | 1 milion | Burze | Moody's Investors Service | DPA | Microsoft | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | Technický výhled | Brazílie | Dovoz ropy | Podnikatel | Podnikání | BMW | Ministr financí | Energie | Vizionář | Podnikatelé | Ekonomické indikátory | Příprava | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Sázet | Bankovnictví | Swapy | Forbes | Lídři | Firmy | Měnová autorita | Britská centrální banka | Vladimir Putin | Deutsche Börse | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Fitch Ratings | Zpřísňováním měnové politiky | Německý index DAX | Bělorusko | Kryptoměny | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura Moody's | Ztráty | Evropský trh | Saúdská Arábie | Akcionáři | Zpomalení v Číně | Blockchain | Tesla | Prodejní signál | Výhled | Francouzská ekonomika | Burzovní společnost | Britská vláda | Britská ekonomika | Krize | Inflace v Německu | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | S&P Global Ratings | Kurz japonského jenu | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Japonská vláda | Americká vláda | Očekávání analytiků | Příjmy | ČTK | Bankovní společnost | Růst ekonomiky | Hlavní ekonom | Očekávání | Mercedes | Devizy | Inflace ve světě | BlueBay Asset Management | Protiruské sankce | Akcie Tesly | BlueBay | ETH/USD | MiFID II | ETH | European Energy Exchange (EEX) | Estee Lauder | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Kryptoměnové burzy | Podnikání na kapitálovém trhu | Krypto | Kryptoburza | OPEC+ | Podniky | Geopolitické napětí | Trh s ropou | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Cena plynu | Pokles cen ropy | Intercontinental Exchange | Zvyšování úroků | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Financial Times (FT) | Odhady analytiků | Společnost Apple | Intercontinental Exchange (ICE) | Majetek | The Wall Street Journal | Mezinárodní dluhopisy | Makléřská společnost | Cena komodity | Světové finanční trhy | Statistický úřad | Ruská firma | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Obiloviny | Akcie firmy | Pokles kurzu | DE30 | Medvědí výhled | Společnost Gazprom | Gazprom | Výnosové křivky | Pokles cen | Akcie automobilky | Výkonný ředitel | Ministerstvo obchodu | Konglomerát | Finanční situace | Společnost Deutsche Börse | Vývoz ropy | Loterie | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Německá vláda | Kryptoměnová burza | LNG | Objem | Obchod | Myšlenka | List The Wall Street Journal | Firma | Hlavní události | Tesla Elon Musk | Pfizer | Výrobce léků | Růst cen | Bývalý ministr financí | Americký Senát | Generální ředitel | Čínský prezident | Ukrajina | Clearstream | Lagardeová | Si Ťin-pching | Vyšetřování | Amazon | Úrok | LVMH | Arnault | Bernard Arnault | Miliardy | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | AFP | FT | Cla na dovoz hliníku | Průmysl | Na burze | Propouštění | Impuls | Ceny potravin | Rozvoj | Sociální sítě | Problémy | Finanční ztráty | Cvičení | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Moskva | PKN Orlen | Americká automobilka | Farmaceutická společnost | Nord Stream | Nord Stream 2 | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | KKCG | RWE | InterContinental | Jaderná elektrárna | Úroky | Měnové politiky | Americké centrální banky | Automobil | Regulátoři | Europoslanci | xStation5 | AT&T | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Americké vlády | Ztráta | ACEA | Miliardy korun | Peking | Wirecard | Eskalace konfliktu | Zvýšené geopolitické napětí | IKEA | Netflix | Washington | Daimler | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Miliardy eur | Írán | Ministr zahraničí | Von der Leyenová | Experti | Hormuzský průliv | Zemědělství | Poradenství | Mercedes-Benz | Německá společnost | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Zpřísnění měnové politiky | Bloky | Růst cen potravin | Technologická společnost | Situace na Blízkém východě | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Ceny energií | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Prezident | Google | WhatsApp | Instagram | Trhy | Ursula von der Leyenová | Americký miliardář | Banka UBS | Pokles | Situace | Americký kongres | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Růst inflace | Pandemie | SPA35 | Boeing | Úsilí | Švýcarská banka UBS | Americká společnost | SEC | Francouzský statistický úřad | Velmi bohatý | Britský statistický úřad | Medvědi | Organizace zemí vyvážejících ropu | Výrobce elektromobilů | Kukuřice | Deutsche Telekom | ITA40 | Výhled růstu globální ekonomiky | Pokračování klesajícího trendu | Sestupný trend | Vývoj | Rishi Sunak | Restrikce | Prudký pokles | Aerolinky | Lufthansa | Olaf Scholz | Tencent | Letectví | Kabinet | Energetické společnosti | Anton Siluanov | Nákupy aktiv | Zastavení výroby | Hyundai | Jihokorejská automobilka | Automobilka | Automobilka Hyundai | Tiskové agentury | Internetový obchod | Obchod Amazon | Kongres | Domácnosti | Asociace | Výrobce letadel | Zahraniční dluh | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Růst | United Airlines | Poslanci | Signál | Fatih Birol | Potenciál | Evropský parlament | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Německý statistický úřad | Sberbank | Ekonomiky | Brazilský prezident | Slovensko | Války | Organizace | Letecká společnost | Závislost | Práce | FAO | Údaje | Dlužník | Pojišťovna | Prezident Vladimir Putin | Ministři | Ministři energetiky | Zahraniční dluh Ruska | Dluh Ruska | Activision Blizzard | Majitel | Televize Netflix | EP | Geopolitická krize | USD za barel | Potravinové krize | Tlak medvědů | Ázerbájdžán | Sociální síť | Evropské indexy | Posílení | Swingové minimum | Náklady na obsluhu dluhu | Premiéři zemí Evropské unie | Výrobce letadel Boeing | Joe Biden | Úřad INSEE | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Energetická společnost | Blízký východ | Soud | Herbert Diess | HashRate | Dovoz | Vývoz | Objem ropy | UNWTO | Mezinárodní turistika | Turistika | Rekordní zisk | Zadlužení | Bezpečnost | Šéfka EK | Dluhy | Členské země | Auta | Dopad na cenu | Prodej elektromobilů | CL | Koronavirová pandemie | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Ruské ministerstvo financí | Renault | Argentina | Společnost Lufthansa | JDE | Unie | ČR | FRA40 | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Automobilka Renault | Průraz | Ruské úřady | Berlín | Rozhodnutí soudu | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | ProSiebenSat.1 Media | Zahraniční kapitál | Sankce proti Rusku | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Sony | Johnson & Johnson | Francouzský statistický úřad INSEE | Americký výrobce letadel | Ceny | Summit Evropské unie | Spotřební daně | Merkelová | Společnost Amazon | Společnost XTB | Plynárenské společnosti | Pár EUR/USD | Důvěra | Indonésie | Technická analýza ETH/USD | Hyundai Motor | Ruská vláda | Odborníci | Kroger | Zdanění | Mezinárodní agentura pro energii | Qualcomm | Cena elektřiny | Elektromobily | Politici | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Frakování | Měnový fond | iPhone | Příjmy z prodeje ropy | Koncern | Nařízení | Intel | Zynga | Soudní spor | Ruské společnosti | Výrobce videoher | Společnost Pfizer | China Mobile | Růst ekonomiky EU | Tranzit ruské ropy | Diem | Ministerstvo energetiky | Zelené investice | Tesco | Diem Association | Siemens | Munich Re | Deutsche Boerse | Munich | Cenné papíry a burzy | Počasí | Zvýšení ceny | Společnost Tesla | Tržby z prodeje | Německá bankovní společnost | ProSiebenSat.1 | VMware | Investiční účely | DAX (DE30) | J&J | Activision | Blizzard | Automobilka Tesla | Dialog | Poslanci Evropského parlamentu | FTX | Colt | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | WTI Crude Oil | Rozhodnutí vlády | Zásoby plynu | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Siemens Energy | SLR | Discovery | Umění | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Data o inflaci | Krok za krokem | Odhad letošního růstu ekonomiky | Internetové společnosti | EEX | Zvýšení cel | Německé společnosti | Oslabení | Ruský ministr | Plány | Cíle | Příležitosti | Dodávky plynu | Konkurence | Prodej | Jednotné měny | Alligator | Technologie | Americký výrobce | Spojené arabské emiráty | Egypt | Spotové ceny | JAR | Rada guvernérů | Úřad pro hospodářskou soutěž | Americký trh | Odvětví | Výrobce elektromobilů Tesla | Softwarová společnost Microsoft | Rekord | Příjmy z reklamy | Společný podnik | Bilion | Chování | Ovlivňování | Take-Two Interactive | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Spotové ceny ropy | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Jihoafrická republika | Společnosti | Opatření | Platební síť | Uhlí | Puma | Ceny plynu | UK100 | Společnost AT&T | WarnerMedia | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Energetická krize | Těžby Bitcoinu | Minulá výkonnost | Energetické krize | Dmitrij Peskov | Prodeje ropy | Rekordní ceny | Giphy | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Americká automobilka Tesla | Cena termínového kontraktu | Obilí | Pozornost | Ruská společnost | Euroclear | Robert Habeck | Ruský prezident | Meta | Meta Platforms | Aktuální prognóza | Společnost | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Družba | Americká Komise pro cenné papíry | TIM | Ruský trh | Zprávy z krypto | Zprávy z krypto průmyslu | Nálada na trzích | Broadcom | | CMA | Kazachstán | Etiopie | Daňové zatížení | Největší švýcarská banka | Rozšíření | Technický nástroj | Technická rezistence | Společnost China Mobile | Závazky vůči věřitelům | Mluvčí Kremlu | PGNiG | Základní sazba | Uniper | Čínská telekomunikační společnost | Miliardy USD | Facebook Ireland | Srí Lanka | Diamant | Těžby bitcoinů | Hashrate | Hry | Allwyn | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Internetová televize | Instituce | Digitální ekonomiky | Společnost Allwyn | Základní úrok | Silvergate Capital | Společnost Silvergate Capital | OFZ | Analýza indikátorů | Technické nástroje | Útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Čínský prezident Si Ťin-pching | Index DAX (DE30) | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Prezident Putin | Největší ruská banka | Ruská banka | Banka Sberbank | Cena plynu pro evropský trh | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Německá energetická společnost | Společnost Uniper | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Lídři zemí EU | Bluebay Asset Management | Kyjev | MWh | Velkoobchodní cena plynu | Zkapalněný zemní plyn | Internetová společnost Google | Společnost Google | MAAE | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Záporožská jaderná elektrárna | Invaze | Konflikt v Evropě | Tvrdé sankce | Zákaz dovozu ruské ropy | Tlak na Rusko | Řetězec | Štěpení | Rozsáhlé sankce | Bolševické revoluce | Západní sankce | Vývoz ruské ropy | Ruská společnost Gazprom | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Nord Stream 1 | Americká společnost Intel | Společnost Intel | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Závod na elektromobily | Nákupy plynu | Společné nákupy plynu | Sankce uvalené na Rusko | Finanční sankce | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Bitcoinové sítě | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Vyhlášení bankrotu | Zákonodárci | Zelenskyj | Dovoz ruské ropy | Miliardář Elon Musk | Technický výhled trhu | Dluhové závazky | Podíl Ruska | ISDA | Ruské elity | Mezinárodní sdružení pro swapy a deriváty (ISDA) | Mezinárodní sdružení pro swapy a deriváty | Cenu plynu | Evropské akciové indexy | Cenový strop | Stav energetické nouze | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků | European Energy Exchange | Centrum | Růžový diamant | Lulo Rose | Drahokam | Cenový strop na ruskou ropu | Prime | 787 Dreamliner | Dreamliner | Zákaz dovozu | iPhone 14 | Společnost Sony | Velkoobchodní cena elektřiny | Cena elektřiny pro německý trh | Dovozce ruského plynu | Státní plynárenská společnost | Zasedání Rady guvernérů | Barel ruské ropy | Ruské ropy | Daňové škrty | Baltic Pipe | Plynovod Baltic Pipe | Energetický trh | Oliver Blume | Kryptoměnová burza FTX | Burza FTX | Douglas Diamond | Philip Dybvig | Telekomunikační společnost | Globální energetická krize | Lula | Luiz Inácio Lula da Silva | Camelot | Motor Sič | Ukrnafta | Ukrtatnafta | Sam Bankman-Fried | Bankman-Fried | Powerball | Jackpot | Války na Ukrajině | Ontario Teachers | Pension Plan | BlockFi | Ontario Teachers' Pension Plan | Výběry | Bali | Výrobci čipů | Společnost Genesis | Americká makléřská společnost | Makléřská společnost Genesis | CZ | Rafinerie | Nižší minima | Nižší maxima | Strop na ruskou ropu | Půjčovna kryptoměn | Americká půjčovna kryptoměn | Půjčovna kryptoměn BlockFi | ReGas | Deutsche ReGas | Společnost Deutsche ReGas | Plovoucí terminál | Německý koncern | Koncern RWE | Výrobce sportovních vozů | Zdanění mimořádných zisků | Omezení cen plynu | Gazprom Germania | Camelot LS Group | Camelot LS | Mega Millions | Produktovod | IKL | Produktovod IKL | Gazprom Export | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Bulgargaz | Black Knight | Haísám Ghais | Odborník na ropný trh | Světová turistická organizace | Světová turistická organizace (UNWTO) | Šéf automobilky Tesla | Sony Interactive Entertainment | Sony Interactive | Sony Group | Bungie | Sdružení výrobců automobilů | Německá zajišťovna | Zajišťovna | Lídři zemí | Pojišťovna Generali | Belgická vláda | Grünheide | OneWeb | Eutelsat | Jackpot loterie | Ukrtransnafta | Global Blood Therapeutics | Americká sociální síť | Sociální síť Instagram | Albertsons | Zastropování ceny | Zastropování ceny plynu | Estée Lauder | Americká kosmetická společnost | Kosmetická společnost | Skupina Colt CZ | Skupina Colt | Skupina Colt CZ Group SE | Skupina Colt CZ Group | N7 Holding | N7 Holding Ltd. | Nejdůležitější události | Zakladatel FXstreet.cz | Zakladatel FXstreet | Dodávky ruské ropy | Media for Europe | Společnost Media for Europe | Media for Europe (MFE) | Lula da Silva | Výhled trhů | Zklidnění situace | Válka | Barel ropy WTI | Asie | Závazek | Vice | Ozbrojený konflikt | Ozbrojený konflikt mezi Izraelem | Konflikt mezi Izraelem | Kryštof Míšek | Argos Capital | Rafinérie | Capital | Rusové | Commodity | Radim Pařík | Prezident Asociace vyjednavačů | Asociace vyjednavačů | Suroviny | Zemědělské produkty
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

RusEnergy
Ruská agentura
Ruská agrese
Ruská aktiva
Ruská analogie
Ruská armáda
Ruská banka
Ruská burza
Ruská centrální banka
Ruská ekonomika

Následující klíčová slova

Ruská firma
Ruská firma Alrosa
Ruská firma Sonatek
Ruská internetová společnost
Ruská invaze
Ruská invaze na Ukrajinu
Ruská krize
Ruská měna
Ruská mobilizace
Ruská obdoba facebooku
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
SAB Finance
Potvrďte prosím... Zavřít