Rekordní ceny
Cena štědrovečerní hostiny bude letos o 6 % vyšší než loni, její zdražení tak dvojnásobně překonává obecnou inflaci. Snížení DPH na potraviny vidět není
22.12.2024 Češi si letos za štědrovečerní hostinu připlatí; zaplatí více než loni, a to zhruba šest procent. Jde tak o její citelně výraznější cenový nárůst, než jakému čelili loni, kdy se souhrnná cena meziročně zvýšila pouze o 0,4 procenta. Vyplývá to z analýzy dat ČSÚ a portálu Kupi.cz (viz tabulka níže).
Vejce jsou nyní v Česku nejdražší v dějinách, jedno vyjde na 6,40 Kč, vyplývá z dat ČSÚ. Češi si ale drahá vejce tak trochu sami vykřičeli
17.12.2024 Vejce jsou dnes v Česku nejdražší v dějinách. V prosinci vychází jedno vejce na zhruba 6,40 Kč, vyplývá z předběžného šetření ČSÚ. Ještě v minulém desetiletí, v létě roku 2011, stálo vejce jen lehce přes dvě koruny.
Ceny kakaa dosahují historického maxima, což je výzvou pro výrobce a spotřebitele čokolády
17.12.2024 Ceny futures na kakao v pondělí na burze v New Yorku vzrostly o 4,8 % a dosáhly rekordní hodnoty 11 839 USD za tunu. Tento dramatický nárůst odráží pokračující obavy z narušených dodávek a deficitu, který tento trh již delší dobu trápí. V letošním roce se náklady na kakao téměř ztrojnásobily, což vedlo k přehodnocení obchodních strategií mnoha velkých výrobců čokolády, jako je Hershey Co. a nutnosti zvážit zvýšení cen svých výrobků.
Bit.plus: Objem obchodů s kryptem do října stoupl o 8 procent
05.11.2024 Objem obchodů s kryptoměnami v Česku za deset měsíců letošního roku meziročně vzrostl o osm procent na 3,4 miliardy korun. Trh začal být výrazně aktivní zejména v říjnu, kdy obchody rostly o 15 procent zhruba na 330 milionů korun. Meziročně to znamená nárůst o desetinu. Růst přitom táhne především rostoucí poptávka po bitcoinu. Vyplývá to z údajů největšího obchodníka Bit.plus.
Zlato i stříbro se třpytí dál
18.10.2024 Počátkem roku jsme se zaměřili na sektor kovů coby potenciálního vítěze pro letošek i roky příští. Po silném prvním pololetí pokračoval vzestup vzácných kovů pod vedením zlata i ve 3. čtvrtletí. Investoři hledali jistoty v nejistém světě a vše kulminovalo v září, kdy začal centrální bankovní systém Spojených států snižovat sazby. Kvůli stále se prohlubujícímu hospodářskému zpomalení Číny i rostoucím obavám z recese v jiných oblastech, zejména v Evropě, došlo k propadu energetiky a průmyslových kovů – tedy dvou sektorů závislých na hospodářském růstu.
Zlato dosáhlo nových výšin, stříbro vykazuje značný potenciál
20.09.2024 Zlato dál rekordně posiluje. Spotové ceny se blíží 2600 USD za trojskou unci, takže od počátku roku jeho hodnota stoupla o víc než 25 %. To znamená, že standardní zlatý prut vážící 400 trojských uncí (zhruba 12,4 kilogramu), obchodovaný na mezinárodních trzích a používaný centrálními bankami, teď stojí více než 1 milion USD, zatímco ještě loni v říjnu to bylo 725 000 USD. Může za to zvýšení napětí na Středním východě poté, co Hamás zaútočil na Izrael, a rostoucí očekávání, že začnou americké sazby konečně znovu klesat, ale i neutuchající poptávka centrálních bank a spekulativní nákupy hedgeových fondů.
Olympionici dostanou za medaile z Paříže o třetinu méně než za ty z Tokia. Kvůli inflaci
27.08.2024 Olympijským medailistům z Paříže Česko za umístění na stupni vítězů vyplatí celkem 9,6 milionu korun. Prostředky půjdou ze státního rozpočtu, vyplatí je Národní sportovní agentura.
Čeští medailisté z Paříže dostanou za medaile odměnu jen necelých 10 milionů korun, v Tokiu to bylo přes 20 milionů. Takřka třetinu odměny od té doby navíc „požrala“ inflace
12.08.2024 Olympijským medailistům z Paříže Česko za umístění na stupni vítězů vyplatí celkem 9,6 milionu korun. Prostředky půjdou ze státního rozpočtu, vyplatí je Národní sportovní agentura.
Kolik stojí olympijská medaile a která země jich má z Paříže nejvíce? Po přepočtu na velikost ekonomiky a populace září úplně jiné země než USA či Čína, v EU jde hlavně o Maďarsko
12.08.2024 Nejvíce medailí z olympiád logicky vozí spíše ty lidnatější země. Ani skončené olympijské hry v Paříži nejsou výjimkou. Medailovému žebříčku vévodí Spojené státy a Čína. Od lidnatosti dané země se zároveň v podstatné míře odvíjí její celkový ekonomický výkon. Samozřejmě, nikoli výkon v přepočtu na osobu, leč výkon absolutní. Při dané úrovni produktivity platí, že čím více (práceschopného) obyvatelstva země má, tím toho i více vyrobí a vyprodukuje – což pak zachycuje její hrubý domácí produkt.
Čokoláda jako luxusní zboží? Cena čokolády se může do konce roku zdvojnásobit
20.06.2024 Pokud patříte mezi milovníky čokolády, měli byste zpozornět, protože cena hlavní složky této pochoutky v podobě kakaa prudce vzrostla a v polovině dubna překročila hranici 12 tis. Klimatické změny, nemoci nebo nedostatečné investice znamenají, že cenovka kakaových výrobků pravděpodobně dále poroste, přičemž možnou záchranou je Latinská Amerika.
Ceny komodit se letos zvyšují, jejich index přidal 5,5 procenta
02.06.2024 Ceny komodit na světových trzích se v letošním roce vesměs zvyšují. Výrazně zdražila měď, nikl, zlato, stříbro a hlavně kakao, zvýšila se ale i cena ropy a elektřiny. Naopak zlevnilo uhlí, sójové boby nebo kukuřice. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku do konce května vykazuje nárůst o 5,5 procenta.
Může v současné situaci ropa dosáhnout 130 USD za barel?
16.04.2024 Poslední týdny přinesly další zostření situace na Blízkém východě, kde již přes půl roku probíhá ozbrojený konflikt mezi Izraelem a Palestinci. Nyní se situace ještě zhoršila. Vlna bezpilotních letounů a raket, která v noci na neděli prolétla směrem k Izraeli z Íránu, přinesla novou fázi napětí, nejistoty a konfrontace v regionu. Írán tvrdí, že sobotní bombardování Izraele je odpověď na letecký útok, který se stal 1. dubna na íránský konzulární budovu v syrské metropoli v Damašku, při kterém zahynuli vysoce postavení íránští velitelé. To vše má samozřejmě dopad na cenu „černého zlata“, které postupně roste stále výš (za poslední tři měsíce se její cena zvýšila o téměř 20 %). Může aktuální geopolitická krize vyústit v rekordní ceny této komodity?
Zlato i „digitální zlato“ – bitcoin – jsou nejdražší v dějinách. Kvůli obavě z bobtnajícího amerického dluhu i z Trumpa v Bílém domě
11.03.2024 Tyto dny jsou na světových burzách věru nebývalé. Prakticky v jeden moment se totiž na historickém cenovém rekordu ocitají jak zlato jako takové, tak také „digitální zlato“ neboli „zlato 21. století“, tedy nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna světa, bitcoin. To je trochu paradox.
Strach z Trumpa v Bílém domě rekordně zdražuje zlato. To nyní poprvé v dějinách vyskočilo na cenu 50 000 Kč za unci
06.03.2024 Zlato včera poprvé v historii překonalo hranici 50 000 korun českých za troyskou unci, vyplývá z dat agentury Bloomberg (viz graf níže). Za výrazným růstem ceny drahého kovu stojí i obava z „neřízené střely“ Donalda Trumpa v Bílém domě. Po jeho nynějším úspěchu v primárkách trhy sází na další růst ceny zlata. Historicky rekordní ceny, takřka 2142 dolarů, dosáhlo také právě v americké měně.
Nákupy kryptoměn v ČR v únoru výrazně stouply
05.03.2024 Češi v únoru nakoupili kryptoměny za téměř 400 milionů korun, což je meziroční nárůst o dvě pětiny. Proti lednu objem obchodů stoupl zhruba o 50 milionů korun. Důvodem je razantní nárůst poptávky po bitcoinu po spuštění ETF fondů (fondů obchodovaných na burze) i spekulativní nákupy. Vyplývá to z údajů obchodníka Bit.plus.
2025: Zlato a ropa zvyšují kurzy
21.02.2024 Ceny zlata zůstávaly v úterý na asijských trzích v úzkém pásmu kvůli obavám z dlouhodobého zvyšování úrokových sazeb. Absence obchodních signálů byla také výsledkem svátku na americkém trhu.
Hodnota globálních trhů s emisními povolenkami loni stoupla na rekord
12.02.2024 Hodnota globálních trhů s emisními povolenkami v loňském roce dosáhla rekordních 881 miliard eur (22,2 bilionu Kč), ve srovnání s předchozím rokem se zvýšila o dvě procenta. S odvoláním na data společnosti LSEG to dnes uvedla agentura Reuters. Největší trh emisních povolenek provozuje Evropská unie.
Podle prognózy LBMA budou zlato a stříbro v roce 2024 dominovat
06.02.2024 Podle nejnovějšího průzkumu Londýnské asociace trhu s drahými kovy (LBMA) může zlato v roce 2024, ve srovnání s předchozím rokem, potenciálně stanovit nový cenový rekord, a to i přesto, že letošní rok začal poměrně pozvolna. Průzkum odhalil rozdílné názory analytiků na hlavní faktory ovlivňující ceny drahých kovů.
Invesco: Zlato a makro faktory, které ovlivňují jeho cenu
19.01.2024 Cena zlata v posledním čtvrtletí roku 2023 vzrostla o 11,6 % a na konci roku dosáhla hodnoty 2 063 amerických dolarů. Ačkoli cena kovu na začátku čtvrtletí rostla v důsledku geopolitických rizik, byly to nakonec měnově politické faktory, které 3. prosince vyhnaly kov na nové historické maximum 2 135 dolarů. Toto byl příliš agresivní růst, proto se také cena záhy snížila. Volatilita ceny však opět vzrostla, když Fed signalizoval konec stávajícího cyklu zvyšování sazeb.
VIDEO: 🔴 Zlatá horečka a rekordní ceny zlata 🚀 | Zoufalý Fed je v koncích 😱 | Intervence ve Švýcarsku 💥
04.12.2023 Pravidelný týdenní komentář k aktuálnímu vývoji na finančních trzích (forex, komodity, akcie, akciové indexy a kryptoměny) od profesionálního tradera a analytika Patrika Urbana ze společnosti FXstreet.cz.
Technická analýza páru BTC/USD na 21. srpna 2023
21.08.2023 Renomovaná společnost SpaceX, která se zabývá technologiemi pro letectví a kosmonautiku, podle jedné mediální zprávy vykázala v letech 2021 a 2022 údajně držbu bitcoinů v hodnotě 373 milionů dolarů. Zpráva uvádí, že subjekt mohl prodat veškeré své zásoby bitcoinů. Tato informace zůstává ale nepotvrzená.
Den dětí: Prodeje Barbie v prvním čtvrtletí klesly o 40 %
01.06.2023 Na Den dětí jsme se podívali, jak si vedou oblíbené firmy výrobců hraček a her pro děti na akciových trzích. Výrobci hraček se musí potýkat s dopady vysoké inflace a rostoucích nákladů. V prvním čtvrtletí letošního roku klesl prodej Barbie až o 40 %. Klesl mimo jiné prodej pistolí Nerf, Play-Doh a prasátka Peppa Pig. Dobře se prodává hra "The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom" od společnosti Nintendo a karetní hra "Magic: The Gathering".
Jsou rekordní ceny zlata jen dočasné?
10.05.2023 Zlato bylo vždy odpovědí investorů na nejisté časy. Při pohledu na chování cen v posledních měsících se zdá, že právě v takových časech žijeme. Musíme se vypořádat s extrémně vysokou inflací, vysokými úrokovými sazbami, válkou, možnou recesí nebo politickými hrami mezi největšími světovými mocnostmi. Ačkoli nejistota nás provází již delší dobu, zlato se snaží poskytovat pocit bezpečí již dlouhou dobu. Může však nyní, kdy máme tolik neznámých, být zlato stále odpovědí na riziko a nejistotu?
Opětovné otevření Číny přinese komoditám další dobrý rok
23.02.2023 Po dramatickém a volatilním roce 2022, který přinesl v sektoru komodit dobré výnosy, mohou letošní výsledky do značné míry záviset na čínské politice.
Prognózy růstu cen mědi
22.12.2022 Po neuspokojivém roce 2022 se očekává, že trh s mědí bude mít další nestabilní rok, protože kov se podle některých komoditních analytiků ocitne uprostřed globální recese, probíhajícího přechodu na čistou energii a rostoucí poptávky po elektrických vozidlech.
Vypnutí Nord Streamu 1, „ruská odveta“, srazilo do mínusu i americké akcie. Svět se bojí těžké evropské energetické krize s globálními důsledky, cena plynu v EU příští týden prý poletí nahoru
04.09.2022 Americké akcie včera začaly obchodování růstem, nakonec je ale skolila zpráva Gazpromu, že neobnoví dodávky plynovodem Nord Stream 1, jak plánoval. Takový vývoj naznačuje, že svět se obává závažné evropské energetické krize, která může mít důsledky i mimo starý kontinent.
Rusko nechá Nord Stream 1 vypnutý, Siemens naznačuje, je za tím politický motiv. Co se bude dít dále?
03.09.2022 Skutečnost, že Gazprom neobnoví dodávky plynu do EU plynovodem Nord Stream 1, jak plánoval, není úplně nečekaná. Z pohybů ceny plynu v EU v uplynulých dnech bylo možné vyčíst, že trh přikládá zhruba třicetiprocentní pravděpodobnost tomu, že ke zprovoznění potrubí nedojde, jak dle plánu mělo, tedy zítra. EU je tak i proto na nastalou situaci alespoň částečně připravena.
Cena elektřiny na burze v Praze dnes přesáhla 1000 eur za megawatthodinu
29.08.2022 Cena české elektřiny v základním zatížení s dodávkou na následující rok dnes přesáhla 1000 eur (zhruba 24.600 Kč) za megawatthodinu (MWh). Na twitteru to oznámila středoevropská energetická burza Power Exchange Central Europe (PXE) sídlící v Praze. Nad tuto hranici se dnes dostala také velkoobchodní cena elektřiny pro německý trh s dodáním v příštím roce.
V EU teď padá podnik za podnikem. Belgický premiér varuje, že Evropu čeká až deset těžkých zim
23.08.2022 Rekordní ceny elektřiny a plynu v EU si už připisují oběti z řad významných evropských průmyslových podniků.
Rusové teď budou Evropě plyn zapínat a vypínat, na zimu jej vypnou zcela, varuje expert z Bruselu. Včera oznámené vypnutí zřejmě Němce definitivně přiměje zachovat si své jaderné elektrárny
20.08.2022 Rusko včera v podvečer nečekaně oznámilo, že opět zcela odstaví plynovod Nord Stream 1. Odstávku vysvětluje překážkami technického rázu a v té souvislosti západními sankcemi. Experti z EU, stejně jako třeba němečtí politici však soudí, že skutečný motiv Kremlu je politický. „Rusko teď bude několik měsíců dodávky střídavě přerušovat, než je na zimu vypne zcela,“ varuje Simone Tagliapietra z bruselského institutu Bruegel.
Rusové nečekaně „stopnou“ plyn v Nord Streamu 1. Povzbudili je zřejmě dnešní hlasy z nejvyšších pater německé politiky, že je třeba spustit Nord Stream 2
19.08.2022 Cena plynu v EU dnes v podvečer citelně vzrostla, až o devět procent, nad úroveň 260 eur za megawatthodinu poté, co ruský plynárenský gigant Gazprom oznámil, že na přelomu srpna a září opět zcela zastaví své dodávky do Německa a dále do zemí EU. Rusko nyní dodává potrubím plyn v objemu zhruba pětiny jeho celkové kapacity. Cena plynu nakonec uzavřela na novém historickém rekordu, 244,6 eura za megawatthodinu.
Rekordní ceny zemního plynu, hrozící příděly energie, stagflace a recese, Evropa uvízla mezi ekonomickou propastí a slepým bodem
19.08.2022 V CENTRU BOUŘE: Rekordní ceny zemního plynu, hrozící příděly energie, sucho, stagflace, recese. Evropa se ocitla mezi ekonomickým propastí a slepým bodem. Energetická krize je neřešitelná, ještě letos uvrhne kontinent do recese a její dopady se protáhnou až do roku 2023. Euro nese hlavní tíhu této investiční bouře, zatímco akcie jsou odolnější. Zisky rostou z nízkého základu a ocenění je již nyní levné. Slabší euro, stále nízké úrokové sazby a rostoucí fiskální výdaje jsou důležitou podporou.
Místopředseda německého parlamentu volá po spuštění Nord Streamu 2. Němečtí průmyslníci varují před zkázou
19.08.2022 V Německu sílí volání po spuštění plynovodu Nord Stream 2. Zaznívá už i z úst nejvyšších ústavních činitelů země. Místopředseda německého parlamentu Wolfgang Kubicki z vládní strany FDP dnes v rozhovoru pro rozhlasovou stanici RND uvedl, že ke spuštění Nord Streamu 2 by mělo dojít co možná nejrychleji.
Týden na akciových trzích: Praha vládla všem, skrze ČEZ, ostatní daleko za jejím výkonem
20.05.2022 Z makrodat byly důležité ceny průmyslových výrobců v Německu a u nás. Dopadly výrazně nad odhady. To jsou samozřejmě silné proinflační tlaky, které se s největší pravděpodobností projeví i ve spotřebitelských cenách.
Pražská burza opět posílila, akcie ČEZ se drží na nejvyšší ceně od roku 2008
19.05.2022 Pražská burza popáté v řadě posílila. Index PX dnes stoupl o 0,39 procenta na 1344,27 bodu. K růstu burze pomohly hlavně akcie energetické firmy ČEZ, které se drží na nejvyšší ceně za zhruba 14 let, a cenné papíry Komerční banky. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.
Erste Bank: Společnosti MOL nákupy zlevněné ruské ropy a následný prodej pohonných hmot za „západní ceny“, i v Česku, více než kompenzují náklady spjaté se zastropováním cen paliv v Maďarsku
08.04.2022 Rafinační marže společnosti MOL vzrostly v březnu zhruba desetinásobně. Zatímco ještě v únoru činila rafinační marže maďarské společnosti 3,40 dolaru na barel, v minulém měsíci už to bylo 33,70 dolaru za barel.
Snížení spotřební daně na pohonné hmoty v ČR pomůže Orbánovi, Putinovi i oligarchovi Sečinovi – za cenu navýšení českého dluhu
08.04.2022 Česká vláda vyjadřuje nespokojenost s tím, jaké marže mají pohonné hmoty. Zatímco ještě v březnu, po prvním vyhodnocení kontrol marží, ministerstvo financí neshledalo žádné závažnější pochybení, nyní už je situace jiná. Marže čerpacích stanic jsou prý v řadě případů opravdu nadměrné, jak kritici upozorňují už v podstatě od začátku ruské invaze na Ukrajinu.
Nafta v ČR i včera zdražovala, navzdory poklesu ceny na burze v Rotterdamu. Ve vztahu k běžné mzdě jsou ale pohonné hmoty stále mnohem levnější než třeba v roce 2012
14.03.2022 Růst cen pohonných hmot v ČR vrcholí. Benzín Natural 95 včera podruhé od zahájení ruské invaze na Ukrajinu zlevnil. Oproti sobotě o čtyři haléřů na litr. Takže se včera prodával průměrně za 47,08 koruny za litr, jak vyplývá z dnešních údajů společnosti CCS. Nafta ovšem i včera dále zdražovala, avšak výrazně pomalejším tempem než počátkem týdne. Její cena vzrostla oproti sobotě jen o čtyři haléře na litr, na 49,57 koruny za litr, což je historicky rekordní cena. Nafta však včera zdražila nejméně od zahájení invaze.
Benzín v ČR poprvé od invaze zlevňuje, růst cen pohonných hmot vrcholí. Běžně vydělávající řidič přitom stále za měsíční mzdu pořídí o zhruba 200 litrů pohonných hmot více než před deseti lety
13.03.2022 Růst cen pohonných hmot v ČR vrcholí. Benzín Natural 95 dokonce včera poprvé od zahájení ruské invaze na Ukrajinu zlevnil. Oproti pátku o čtrnáct haléřů na litr. Takže se včera prodával průměrně za 47,12 koruny za litr. Nafta i včera dále zdražovala, avšak výrazně pomalejším tempem než počátkem týdne. Její cena vzrostla oproti pátku o dvanáct haléřů na litr, na 49,53 koruny za litr, což je historicky rekordní cena.
Wall Street zahájila negativně, rostou akcie těžařů a zlato
08.03.2022 Wall Street při úterku otevřela do záporných hodnot. Rekordní ceny ropy spojené se sankcemi importu z Ruska si vybírají svou daň v podobě obav z možné recese, kterou by takto vysoké ceny energií mohly teoreticky vyvolat. Dow Jones aktuálně odepisuje 0,36 %, S&P 500 ztrácí 0,4 % a Nasdaq Composite klesá 1,1 %.
Swingový výhled 9. týden 2022
07.03.2022 Válka na Ukrajině pokračuje a i když si všichni přejeme, aby tato tragická událost okamžitě skončila, tak podle vyjádření ruských představitelů to bohužel vypadá spíš na to, že se válka protáhne na delší dobu. Investoři na tento vývoj reagovali výprodejem rizikových aktiv, kam patří také česká koruna. Ztrácí akciové indexy a zejména DAX byl pod silným tlakem. Silně naopak posilují komodity jako je ropa, zlato, ale třeba také uhlí.
Rozbřesk: Lednové inflační překvapení
15.02.2022 Včerejší ráno dalo konečně odpověď na otázku, kam až na začátku letošního roku vystoupala nevyzpytatelná (a tentokrát i v podstatě nepredikovatelná) česká inflace. Podle údajů statistického úřadu se meziroční inflace zastavila jen těsně pod hranicí deseti procent, kterou nicméně zdolá už v průběhu února.
Ranní glosa: Lednové inflační překvapení
15.02.2022 Včerejší ráno dalo konečně odpověď na otázku, kam až na začátku letošního roku vystoupala nevyzpytatelná – a tentokrát i v podstatě nepredikovatelná – česká inflace. Podle údajů statistického úřadu se meziroční inflace zastavila jen těsně pod hranicí deseti procent, kterou nicméně zdolá už v průběhu února. Meziměsíční skok v cenách byl na naše poměry v podstatě nevídaný (+4,4 %) a překonal již tak pesimistický odhad centrální banky.
Technická analýza BTC/USD na 29. 12. 2021
29.12.2021 Chytří držitelé bitcoinu neutratili téměř žádné mince, přestože bylo letos dosaženo rekordní ceny 69 000 USD. Podle indexu Coin Days Destroyed (CDD) společnosti Glassnode pro analýzu sítí zůstává procento mincí prodaných sezónními vlastníky poblíž historického minima.
ČEZ (Koupit, 12m cíl = 905 CZK): Rekordní ceny elektřiny pozitivně ovlivní hospodaření
10.12.2021 Investiční doporučení: Pro akcie společnosti ČEZ vydáváme novou cílovou cenu 905 CZK a potvrzujeme doporučení Koupit, které zůstává tak beze změny. Předcházející cílová cena byla 621 CZK.
Rozbřesk: Inflace v eurozóně nejvýš za 13 let, trhy překvapil konec šéfa Bundesbanky
21.10.2021 Včera zveřejněná data Eurostatu potvrdila, že vyšší inflace netrápí pouze ČR, ale i většinu zemí EU. V celé unii se meziroční inflace vyšplhala na 3,6 %. V eurozóně s inflačním cílem stejným jako u nás se inflace zvýšila na 3,4 %. Vyšší inflaci krátce zažívala eurozóna naposledy v létě roku 2008, tedy těsně před pádem banky Lehman Brothers.
Ranní glosa: Inflace v eurozóně na třináctiletém maximu
21.10.2021 Včera zveřejněná data Eurostatu potvrdila, že vyšší inflace netrápí pouze ČR, ale i většinu zemí EU. V celé unii se meziroční inflace vyšplhala na 3,6 %. V eurozóně s inflačním cílem stejným jako u nás se inflace zvýšila na 3,4 %. Vyšší inflaci krátce zažívala eurozóna naposledy v létě roku 2008, tedy těsně před pádem banky Lehman Brothers. Dlužno dodat, že jde o harmonizovanou inflaci, která nepočítá s růstem cen nemovitostí, a tak vychází příznivěji než národní inflace počítající s realitním trhem jako u nás. V případě ČR, která hlásí inflaci těsně pod pěti procenty, dosahuje harmonizovaná inflace jen 4 % a země je tak co do výše inflace až na 11 místě v Unii, dokonce i za Německem.
Hlavní příčiny vysokých cen energií
19.10.2021 Cenový dopad energií pociťují všichni – spotřebitelé, zaměstnanci, firmy či investoři. „Zpolitizování celého tématu ale bohužel vede ke zjednodušování. Zavádějícím způsobem je celá vina kladena pouze na bedra zelené energetické transformace. Nebudeme si nalhávat, že na tom nemá svůj obří podíl. Současně by ale ani nebylo korektní hledat jednoho obětního beránka, který je příčinou všeho zla,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select. Kde jsou kořeny současných problémů? A jaký je dopad na české domácnosti? Odpověď hledá Fincentrum & Swiss Life Select ve svém komentáři.
Cena Bitcoinu zaznamenala nejlepší týden uzavření v historii
18.10.2021 Cena Bitcoinu se o víkendu pohybovala přes 60 000 USD, ale propadem v neděli hrozilo vymazání nedávných zisků. Propad ceny na 59 000 USD neměl dlouhé trvání, cena digitální mince v pondělí ráno během asijské obchodní relace opět vzrostla. Svíčka se uzavřela na ceně 60 856 USD. To je více než maximum minulého týdne.
Cena ropy Brent poprvé za tři roky překonala 85 dolarů za barel
15.10.2021 Ceny ropy dnes pokračují v růstu, severomořská ropa Brent tak poprvé za tři roky překonala 85 dolarů za barel. Na vině jsou obavy, že dodávky suroviny budou v příštích měsících nedostatečné, protože poptávku po ropných produktech bude podporovat prudký nárůst cen zemního plynu a uhlí.
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Intervence | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Video | Peníze | Australský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Pullback | Korelace | Inflace | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Británie | OPEC | Koruna | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Měnová politika | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Turecko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Dividendy | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Akciové trhy | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bank of England | Bank of Japan | Bloomberg | Burza | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Distribuce | Diverzifikace | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | FOMC | Fair Value | Fed | Figúra | Forex trader | Futures | G7 | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Investice | Investor | Japonský jen | Jestřáb | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | Likvidita | MIFID | MT4 | Marže | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodní systém | P/E | Podílový list | Pozice | Repo sazba | Rezistence | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Spotová cena | Stagflace | Support | Swap | Swiss | Trader | Trading | Trend | Ukazatel | Uptrend | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Yield | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Citibank | Dluhopisy | ČEZ | Obchodování | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Americká lehká ropa | Spekulanti | Investoři | Blue chips | Fond | EU | Ministři financí | Vývoj ceny | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Zisk | Sázka | Ceny komodit | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | IEA | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Golden Gate | Gold | Obchodovat | Akcie ČEZ | Regulace | Financování | Investovat | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | Obchodní seance | BTC | Lukáš Kovanda | Burzy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Ceny akcií | Obchodníci | EURCZK | Aktivum | Index | Investiční strategie | Odpor | Průlom | Volatilní | Likvidita trhu | Akcie Erste | Analytika | Analýzy | AUDJPY | Banka | Barel ropy | Brent | Cena | Cena akcií | Cena elektřiny na burze | Cena ropy brent | Cena stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Dolar | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Engulfing | Etoro | Eura | Evropská rada | Exchange | Fondy | Frank | FXstreet.cz | Graf | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index S&P 500 | Investiční centrum | Investiční | Investiční doporučení | Investiční kovy | ISM | Jádrová inflace | Jiří Tyleček | JP Morgan | Komoditní | Komoditní index | Kurs koruny | Kurzy | Volná pracovní místa | Maďarsko | Market | Meziroční inflace | Nemovitosti | Ocenění akcií | Oslabení koruny | Pád rublu | Patria Online | Patria.cz | Pivot | Pivoty | Prognóza | Pšenice | Reuters | Ropy | Rubl | Sázky | SP500 | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Twitter | USD index | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny plynu | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Zprávy z ekonomiky | Železná ruda | Předpověď | Zisky | DXY | EIA | ING | Benzín | Cílová cena | Daniel Beneš | Diskont | EBITDA | Elon Musk | EV | Ex-dividend | Indie | Intermediate | Měď | Ministerstvo financí | Redukce | ROCE | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Převis | Tržby | Investiční analytik | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Pivot Pointy | Cukr | 1 milion | Burze | Dow Jonesův index | CNN | Standard Bank | Ole Hansen | Barrick Gold | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Technický výhled | Bezpečné měny | Brazílie | Pokles úrokových sazeb | Úspěch | Podnikání | Erste Bank | Averze k riziku | Kurz české měny | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Cena kávy | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Plodiny | Energie | Severomořská ropa | BlackRock | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Rosněfť | Agentura Reuters | Americké trhy | Futures kontrakty | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Bezpečné investice | Firmy | Inflační tlaky | Členství v EU | Vladimir Putin | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Rizikovější aktiva | Nervozita | Americké burzy | Světové centrální banky | Propad | Německý index DAX | Index burzy | Kryptoměny | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Citi | S&P | Marže společností | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Oslabení dolaru | Pokles výnosů | Ekonomická data | Nejistota | Erste | Philip Morris | VIG | Saúdská Arábie | Cenné papíry Komerční banky | Zajištění | Ethereum | Tesla | Kryptoměna | Výhled | Rekordní maxima | Konsensus | Mzdy | Slabé euro | Predikce | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Názory analytiků | Historické rekordy | Snížení úrokových sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Rizikovější investice | Česká vláda | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | xStation | ČTK | Členské země EU | Hlavní ekonom | Očekávání | ex | Purple Trading | Swiss Life Select | CIBC | Zahraniční forex | Ceny pšenice | LBMA | Nákupy zlata | Nákupy zlata centrálními bankami | Výhled pro zlato | Coinbase | Protiruské sankce | Investiční firmy | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Cena platiny | Palladium | Investovat do Bitcoinu | BTC/USD | Digitální zlato | Obchodování s bitcoinem | Jerome Powell | MiFID II | Investice do bitcoinu | Vývoj ceny pšenice | Invesco | Trh s bitcoiny | Power Exchange Central Europe (PXE) | ICBC Standard Bank | Fincentrum | Bitcoinová horečka | Nákupy kryptoměn | Kobalt | Drobní investoři | Wood & Company | Cena bitcoinu | Podnikání na kapitálovém trhu | Saxo | Obchodní války | Krypto | Bitcoiny | Kartel OPEC | OPEC+ | Podniky | Evropské akciové trhy | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Portu | Geopolitické napětí | Nákup zlata | I-Trader | Trh s ropou | Americké volby | Reakce trhu | Akcie společnosti ČEZ | Ruská centrální banka | Vývoj ceny bitcoinu | Dodávky ropy | Cena plynu | Týden na akciových trzích | Evropská komise | Veřejný dluh | Refinitiv | Analytici společnosti | Slabší euro | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | Kvartální výsledky | Slabší dolar | Pokles sazeb | Sójové boby | NAGA | Bitcoin a další kryptoměny | Ceny pohonných hmot | Propad ropy | Riziko recese | Začít obchodovat | Snížení sazeb | Růst cen zlata | Úspěšní sportovci | Ceny niklu | Gazprom | Napětí na trzích | Růst ceny zlata | Výnosové křivky | Pokles cen | Obavy z recese | Pohonné hmoty | Vývoj ceny cukru | Globální recese | Denní graf | Poptávka po ropě | Finanční situace | Energetické firmy | Ceny palladia | Spotová cena zlata | Geopolitické riziko | Zlaté ETF | Cena kakaa | Kakao | Vývoj ceny kakaa | Ceny kakaa | Hospodářské dopady | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Čistý zisk | Rozpočet | Deficit | Káva | Ceny benzínu | Německá vláda | Trinity | PXE | Býčí signál | Objem | Hlavní index burzy | Hypotéza | Pojišťovna VIG | Spojené státy a Čína | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Firma | Technické analýzy | Olívia Lacenová | TradingEconomics | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Negativní sentiment | Co bude | Erste Group | Avast | Generální ředitel | Česká měna dnes | Ukrajina | Amazon | Nízké úrokové sazby | Nadhodnocení | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Zveřejněná data | Martin Stránský | Technické rezistence | Konkurenti | Objem obchodů s kryptoměnami | Financovat | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | ADP | Na burze | Drahý kov | Rostoucí náklady | ABC | ICBC | Výrazný pokles | Tuzemský průmysl | Poptávka centrálních bank | Zdražování | Problémy | NAFTA | Pojišťovny | Total | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Philip Morris ČR | Plyn | Kofola | Kontrakty | Čínské vlády | PKN Orlen | První den obchodování | Nord Stream | Nord Stream 2 | Míra | Jaderné elektrárny | Ohlédnutí | Měnové politiky | Uchovatel hodnoty | Americké centrální banky | Nižší likvidita | Káva Arabica | Nejbližší support | Bydlení | Česká zbrojovka | Ztráta | NERV | Stratég | Přelom roku | Miliardy korun | Cena pšenice | Průmyslové podniky | Evropské PMI | Americký index | Singapur | Halving | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Hospodaření | Růst poptávky | Klesající trend | Eskalace konfliktu | Zvýšené geopolitické napětí | Návratnost | Netflix | Ceny ropy dnes | Hlavní rizika | Doporučení Koupit | Miliardy eur | Írán | Von der Leyenová | Sezónnost | Experti | Hormuzský průliv | Zemědělství | Poradenství | Inflační překvapení | Iniciativa | Podnik | Česká inflace | Proinflační | Vyšší inflace | Zadlužení České republiky | Analytička | Ukazatele | Situace na Blízkém východě | Spotřebitel | Ceny energií | Ptačí chřipka | Hladiny podpory | Komunikace | Trump | Prezident | Trhy | Ursula von der Leyenová | Evropské ekonomiky | Pražské burzy | Pokles | Situace | České měny | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Závislost na dolaru | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Úřad pro energetické informace | Tvrdá práce | Zlepšení | Aktuální rezistence | Obchody | Výdaje | Průmyslníci | Rekordní hodnoty | SEC | Americké ekonomiky | Americké banky | Průměrná cena | Analýza BTC | Technická analýza BTC | Zdražování ropy | West Texas Intermediate | Medvědi | Organizace zemí vyvážejících ropu | Půlení bitcoinu | Vývoj ceny kukuřice | Kukuřice | Ceny kukuřice | Čínské stimuly | Ekonomické aktivity | Ministerstvo financí ČR | Průměrná mzda | Americký Fed | Technická analýza BTC/USD | Vývoj | Pokles prodeje | Nafta v ČR | Nová data | Ceny nafty | Mzda | Mediánová mzda | Extrémní výkyvy | Výkyvy | Zásoby ropy v USA | Prudký pokles | Nejrozšířenější kryptoměna | Akcie včera | Mince | Tržní podmínky | Další vývoj | Stimuly | Evropské země | Brusel | Letectví | Energetická firma | Standard & Poor’s 500 | Největší propad | Výrazný vzestup | Cenový vývoj | Zastavení výroby | Spotřebitelé | Čerpací stanice | Žádosti o podporu | Posílení dnes | Zásobníky | Texas | Bilion dolarů | Další pokles | Kongres | Komerční banky | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Další růst | Růst | Olympijské hry | Signál | Americká banka | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Potenciál | Ceny elektřiny | Izrael | Ekonomiky | Slovensko | Války | Organizace | Závislost | Práce | DPH | Pojišťovna | Pohonné hmoty v ČR | Ministři | Chřipka | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Promeškané příležitosti | Cena benzínu | Výpadky | Data z americké ekonomiky | Geopolitická krize | USD za barel | Propad ceny | S&P500 | Nizozemsko | ODS | Debata | Posílení | Joe Biden | Cestování | Bitcoin dnes | Zaměstnanci | Tweet | Dopravci | Oddlužení | Latinská Amerika | Snížení odměny | FOMO | Dovoz | Vývoz | Australská ekonomika | Snižování cen | Zadlužení | Průmyslové kovy | Členské země | Potlačovaná poptávka | Auta | Dopad na cenu | Plynovod Nord Stream | CL | Spekulovat | PMI v eurozóně | Soukromé banky | Umělé inteligence | JDE | Unie | ČR | Výhled cen | Bohumil Trampota | Zbrojovka | Slabá poptávka | Dluh USA | Vedení společnosti | Čínská poptávka | Rekordní nárůst | Berlín | Poptávka po zlatě | Nestlé | Světová poptávka po ropě | Propad cen | Výplata | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Banka JP Morgan | Restrukturalizace | Firma ČEZ | Sankce proti Rusku | Český stát | Den obchodování | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Úroda | Ceny emisních povolenek | Ceny kávy | Ocenění | Šance | Růst tržeb | Ceny | Viktor Orbán | Premiér Viktor Orbán | Praha | Spotřební daně | Společnost XTB | Akcie těžařů | Zlatá horečka | Americké vládní dluhopisy | Nikl | Silné momentum | Odveta | Zdražuje zlato | Bruegel | Analytik XTB | Pandemická situace | Pokles tržeb | Bitcoinová dominance | Klimatické změny | Ceny mědi | Odborníci | Mezinárodní agentura pro energii | Bloomberg Intelligence | Cena kávy arabica | Arabica | Vývoj ceny kávy | Cena elektřiny | Politici | Němečtí politici | Investiční prostředí | Ropovody | Plynovody | Biden | Pracovní místa | Česká republika | Dnes na pražské burze | Energetický sektor | Bezpečného útočiště | Embargo | Pilulka Lékárny | Platby v kryptoměnách | Nařízení | Newmont | Moneta | Vítězství Donalda Trumpa | Snižování daní | Fear of Missing Out | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Ceny PHM | Cenový skok | Siemens | Swingový výhled | Lego | Zadlužování | Orbán | Analýza BTC/USD | Investoři v USA | Počasí | Růst ceny | Zvýšení ceny | Tržby z prodeje | Ceny cukru | Situace na trhu | Nárůst ceny | Cenové výkyvy | Rekordní rok | Hasbro | Nákup bitcoinu | Kov | Obchodování s emisemi | ETS | Colt | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Vytěsnění minoritních akcionářů | Rostoucí výnosy | Psychologický efekt | Světová poptávka | Celosvětová poptávka | Obchodování s emisemi (ETS) | Zlatý kříž | Siemens Energy | Fidelity | Výrazný růst | Data o inflaci | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Power Exchange Central Europe | COIN | Bearish Engulfing | Ceny ropy Brent | Bronz | Výkonnost zlata | Vysoká cena | Měna ethereum | Cena emisních povolenek | Cena povolenek | Pandemie COVID | Kurzotvorné zprávy | Těžaři | Ochota riskovat | Obavy z inflace | Oslabení | Výpadky proudu | Podstatné kurzotvorné zprávy | Státní rozpočet ČR | Bit.plus | Největší americká banka | Cíle | Příležitosti | Dodávky plynu | Zajišťování | Prodej | Týdenní výkon | Ghana | Další kryptoměny | Cyklus zvyšování sazeb | DPH u elektřiny | CO2 | Vyšší úroveň | Paradox | Cenové stability | Technologie | Spotové ceny | UST | Cenový rekord | Zvýšení produkce | Americký trh | AI | Současný trend | Bit.plus Martin Stránský | Odvětví | Divize | Načasování | Dodávky suroviny | Rekord | Wonderinterest Trading | Wonderinterest Trading Ltd | Bilion | Daňový poplatník | Chování | Dodávky ruského plynu | Projekce | Skleníkové plyny | VIAC | Olympiáda | Drahota | Objem peněz | Spotové ceny ropy | Očekávaná inflace | SpaceX | Výrobní inflace | Funkční období | Papírové zlato | Ranní glosa | Společnosti | Opatření | Dna | Výkyvy počasí | ANO | Uhlí | Vysoká poptávka | Velkoobchodní ceny elektřiny | TIPS | Ceny plynu | Evropský index | Zprávy z pražské burzy | Investice do těžby | FDP | Zvýšení dluhového limitu | Dominika | Energetická krize | Růst cen plynu | Bankovní skupiny | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Nová vláda | Minulá výkonnost | Správci majetku | Češi | Energetické krize | Zvýšení dodávek plynu | Vysoké ceny | Rekordní ceny uhlí | Ceny uhlí i plynu | Rekordní ceny uhlí i plynu | Pravidla hry | Pozornost | Plyn v EU | Držitelé Bitcoinu | Společnost | Inflace ve Spojených státech | Reálné výnosy | Týdenní pivot | Obchodní výhled | Burzovní cena | Raketový růst | Raketový růst ceny | Lockdowny | TIM | Změny klimatu | Zprávy z krypto | Sazby centrální banky | Zprávy z krypto průmyslu | 3М | Nepříznivé počasí | Zlotý | Rozšíření | Zemědělci | Ekonomické ztráty | Společnost SpaceX | Úrokové sazby v USA | Larry Summers | Technická rezistence | Krátkodobý výhled | Coin Days Destroyed | CDD | Coin Days Destroyed (CDD) | Rozšiřování kapacit | Uniper | Miliardy USD | Kartel OPEC+ | Jestřábí komentáře | Ruský plyn | Stripe | Společnost Stripe | Gate | Hry | Cena akcií společnosti | Válka na Ukrajině | Analytik trhů | Instituce | Napětí na Ukrajině | Komoditní analytik | Přerušení dodávek ruského plynu | ALUMINIUM | Slovalco | Mattel | Výrobce hraček a her | Výrobce hraček | Luxusní zboží | Alexander De Croo | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | XTB Jiří Tyleček | Sankce | Konflikt na Ukrajině | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Motivace | Erste Group Bank | Západní firmy | Západní společnosti | MWh | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Zahájení invaze | Invaze | Pokles inflace | Snížení spotřební daně | Vývoj ceny niklu | Řetězce | Zvyšování cen | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Nákup ruské ropy | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Dodávky plynovodem | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | Společnost Nestlé | Aktivisté | Zastavení dodávek | MOL | Emise státních dluhopisů | Petr Fiala | Ben Laidler | Colt CZ | Tržní ocenění | Zelenskyj | Dovoz ruské ropy | Technický výhled trhu | Rezervní fond | Ruská federace | Přijetí | Nové sankce | Marketingová komunikace | Středoevropská energetická burza | Centrum | Ceny komodit na světových trzích | Udržitelnost | Současná situace | Hershey | Premiér Petr Fiala | Paweł Majtkowski | Počáteční investice | 2bminer | Zastropování cen | Velkoobchodní cena elektřiny | Cena elektřiny pro německý trh | Zastropování cen ruské ropy | Vypnutí Nord Streamu | Vypnutí Nord Streamu 1 | Dlouhodobý klouzavý průměr | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Vysoké inflace | Hodnota britského trhu | Obchodní řetězce | CZ | Wonderinterest | Rafinerie | Dlouhodobá strategie | Ekonomické prostředí | Cenovka | Hospodářský pokles | Růstové vyhlídky | LSEG | USD za tunu | Cena kukuřice | Otevření Číny | Krátkodobý klouzavý průměr | Cenový růst | Federální rezervy | Býčí sentiment | Výhled trhů | Vyšší náklady | Obnovitelné zdroje | Očekávaná recese | Média | Aktuální tržní podmínky | Vklady | Chile | Válka | Vyšší ceny | Vysoké úrokové sazby | Závazek | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Data společnosti | Rychlost | Americký dluh | Golden Gate Pavel Ryba | Index agentury Bloomberg | Vice | Nedostatečné investice | Prodeje Barbie | Barbie | NINTENDO | Den dětí | Výhledy | Ceny platiny | Reálné příjmy | Zdroje energie | Objem obchodů s kryptem | Politické faktory | Čokoláda | Pozitivní momentum | Sportovec | Projekce Fedu | Obnovitelné zdroje energie | Hamás | Obchodovaných komodit | Pavel Ryba | Ozbrojený konflikt | Ozbrojený konflikt mezi Izraelem | Konflikt mezi Izraelem | Kryštof Míšek | Argos Capital | ICCO | Mezinárodní organizace pro kakao | Mezinárodní organizace pro kakao (ICCO) | Bitcoinové fondy | tradingeconomics.com | Vzestup zlata | Ceny kakaa na burze | Řízení společnosti | Intervence ve Švýcarsku | Rekordní ceny zlata | Zoufalý Fed | Historické maximum | ProCent | Růst cen kakaa | Rafinérie | Komoditní index agentury Bloomberg | Spuštění ETF | Náklady financování | Capital | D1 | Cenová maxima | Pobřeží slonoviny | Výkon | Hodnota globálních trhů | Futures na kakao | Cena futures na kakao | Cena futures | Ceny sóji | Vývoj ceny sóji | Ceny ropy WTI | Nákupy | Zotavení | Nakupovat | Commodity | Sucha | Suroviny | Žebříček | Půlení | FOMO (Fear of missing out) | Strach z Trumpa v Bílém domě | Strach z Trumpa | Rezervy | Finanční odměny | Výhody | Efektivní řízení | Lindt | Ceny čokolády | Čokolády | Služby | Klimatické podmínky | Odpovědnost | Přikupování | Dopad na spotřebitele | Nevýhody | Český trh | Vítězství | Rovnováhy | Kovy | Nizozemci | Omezená nabídka | Nižší náklady | Analytička společnosti | Odlesňování | Body | Obchodní války mezi USA a Čínou | Harrisová | Čech | Strukturální problémy | Náklady
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot