Středa 22. ledna 2025 01:52
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new
reklama
eightcap krypto
reklama
eightcap forex

Oddlužení

img

Týden na akciových trzích: Trumpovo vítězství pomůže malým firmám a podpoří výkon americké ekonomiky

15.11.2024 Trumpovo vítězství vrací na trhy sebedůvěru: Drtivé vítězství Republikánů v amerických volbách pomohlo trhům zbavit se nejistoty a přineslo optimismus sektorům, jako jsou finanční služby, obrana či malé firmy, ale zejména regionálním bankám.
C:\fakepath\ceska republika2.jpg

Studie: V Česku letos zbankrotovalo meziročně více domácností

10.09.2024 Od začátku roku do konce srpna bylo v ČR vyhlášeno 9511 osobních bankrotů, což bylo o devět procent více než ve stejném období loni. Insolvenčních návrhů bylo letos podáno 9847, meziročně o osm procent více. Vyplývá to z analýzy dat portálu Informace o firmách, kterou dnes ČTK poskytla společnost CRIF.
img

Optimální investiční portfolio podle Goldman Sachs

04.07.2024 „Výzkum Goldman Sachs poukázal na 4 různé makroekonomické scénáře a přiřadil ke každému optimální konstrukci portfolia,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\Německo-euro.jpg

Počet bankrotů v Německu byl v prvním pololetí nejvyšší od roku 2016

24.06.2024 Počet firemních bankrotů v Německu v letošním prvním pololetí meziročně vzrostl téměř o 30 procent zhruba na 11.000 případů. Dostal se tak na nejvyšší úroveň od roku 2016. Vyplývá to ze studie, kterou dnes zveřejnila společnost Creditreform.
img

Jak investovat v Číně: 1. čtvrtletí jako čas ekonomických výzev

05.02.2024 Z čínských politických zasedání uskutečněných v posledním čtvrtletí loňského roku vyplývá, že Čína nepovažuje proticyklické iniciativy za příliš naléhavé. Další směr rozvojových strategií určí až Třetí plenární zasedání, které se koná v 1. čtvrtletí roku 2024. Navzdory problémům a nejistotě však mohou technologie, rozvinutá výroba, energetika a zelené kovy ve střednědobém horizontu nabídnout úrodnou půdu pro další růst.
img

Přístup státu k dluhům škodí ekonomice naší země. Nezadělávejme na „kulturu dluhu“

29.08.2023 V posledních letech jsme svědky populistického přístupu k dluhové problematice. Aktuálně je v řešení novela insolvenčního zákona, která vyvolává zejména mezi odbornou veřejností intenzivní debatu. Jedna strana bezvýhradně a za všech okolností podporuje dlužníky, ta druhá apeluje na zákonodárce, aby se v legislativních změnách neunáhlili. Vynechejme nyní samotné technikálie celého oddlužovacího procesu a podívejme se na věc z makroekonomického pohledu s potřebným odstupem.
C:\fakepath\Cina-USA.jpg

Spolupráce je zodpovědností USA a Číny, řekla v Indii americká ministryně

16.07.2023 Americká ministryně financí Janet Yellenová dnes v Indii příznivě hodnotila svoji ukončenou návštěvu Číny. Řekla, že se těší na spolupráci s Pekingem například na restrukturalizaci dluhů rozvíjejících se zemí či na reformách mezinárodních úvěrových institucí, jako je Světová banka (SB). Spolupráce USA a Číny v oblastech společného zájmu je podle Yellenové zodpovědností, kterou obě velmoci mají vůči sobě navzájem i vůči zbytku světa.
img

Opětovné otevření Číny přinese komoditám další dobrý rok

23.02.2023 Po dramatickém a volatilním roce 2022, který přinesl v sektoru komodit dobré výnosy, mohou letošní výsledky do značné míry záviset na čínské politice.
C:\fakepath\carl-icahn-24112022.jpg

Shortoval Icahn GameStop?

24.11.2022 Zpravodajský burzovní kanál Bloomberg zveřejnil informaci, že protřelý investor Carl Icahn otevřel shortovací pozici v lednu 2021, kdy vrcholilo dění okolo GameStop.
img

Obrovské zisky altcoinů. Kryptoměny se před zveřejněním CPI odrazily od 2letých minim 📈.

10.11.2022 Tato noc pro kryptoměny rozhodně nebyla úspěšná. Na vlně komentářů ze strany Binance, která ostře vycouvala z akvizice FTX, začal na trhu kaskádový výprodej. Bitcoin se usadil v okolí 15 500 dolarů a Ethereum krátce stálo 1 050 dolarů. Nyní se kryptoměny snaží odrazit od nových jednoletých minim a skutečná euforie vstoupila na trh altcoinů, který byl v posledních dnech vyprodán. Co víme nového?
img

FTX na pokraji bankrotu💥Co čeká kryptoměnový průmysl dál❓

10.11.2022 Kryptoměny čelí vyhlídce na další vlnu bankrotů. Narůstající problémy FTX, jedné z největších kryptoměnových burz, způsobily masivní perturbace na celém trhu a vedly téměř ke krachu jmění Sama Bankmana-Frieda. Nejprve burze přispěchal na pomoc její stávající konkurent, společnost Binance. Nakonec však ani Binance FTX nezachránila. Můžeme se dohadovat, že důvodem je rozsah finanční díry, jejíž hodnota se v současnosti pohybuje kolem 8 miliard dolarů, a hrozící vyšetřování ministerstva spravedlnosti. Bezpečnostní zranitelnost společnosti Alameda Research, významného investičního fondu spojeného s FTX, přiměla Binance k zahájení prodeje burzovních tokenů FTX. Domino efekt vyvolal masivní poklesy hlavních kryptoměnových projektů a mnohé nasvědčuje tomu, že to nemusí být konec. Obstojí toto odvětví ve zkoušce časem?
img

Ranní shrnutí (24.08.2022)

24.08.2022 Americké indexy zakončily včerejší obchodování na nižších úrovních, ačkoli rozsah propadů nebyl zdaleka tak velký jako v pondělí. S&P 500 klesl o 0,22 %, Dow Jones se posunul o 0,47 % níže a Nasdaq skončil s malou změnou (-0,03 %). Russell 2000 vyčníval s 0,18% ziskem.
img

Nenechte se zahnat do kouta růstem cen, sestavte si rodinný rozpočet a hledejte rezervy!

06.04.2022 Inflace je rekordně vysoká, ceny energií, pohonných hmot, ale i ostatního zboží a služeb, a hlavně potravin stále rostou. Sestavení domácího rozpočtu a jeho aktivní řízení se proto v této nejisté době stává ještě důležitějším. Musí se hlídat jak výdajová stránka, ale i příjmová a hledat rezervy, kde ušetřit. Někteří lidé jsou nuceni čerpat své rezervy, někdo využívá půjčky, někdo raději odkládá spotřebu a více šetří.
img

Garanční systém 1. dubna obnoví výplaty klientů Sberbank v režimu oddlužení

30.03.2022 Garanční systém finančního trhu obnoví od 1. dubna výplatu náhrad pohledávek z vkladů na účtech majetkových podstat u insolvenčních dlužníků v režimu oddlužení u Sberbank CZ. Jde o zhruba 6000 vkladů. Garanční systém o tom dnes informoval ČTK v tiskové zprávě. Bude se řídit stanoviskem ministerstva financí, podle kterého bude náhrada vyplacena k rukám příslušného insolvenčního správce.
img

CRIF: V srpnu stoupl počet osobních bankrotů i návrhů na ně

08.09.2021 V srpnu bylo v ČR vyhlášeno 1284 osobních bankrotů, což bylo o 239 více než v červenci. Zároveň bylo podáno 1253 návrhů na osobní bankrot, o 146 více než v předchozím měsíci. Vyplývá to ze statistik společnosti CRIF - Czech Credit Bureau, které má ČTK k dispozici.
img

Schodek státního rozpočtu ke konci srpna stoupl na 298,1 mld. Kč

01.09.2021 Schodek státního rozpočtu ke konci srpna stoupl na 298,1 miliardy korun z červencových 279,4 miliardy korun. Informovalo o tom dnes v tiskové zprávě ministerstvo financí. Jde o nejhorší srpnový výsledek od vzniku ČR. Loni ke konci srpna byl schodek 230,3 miliardy korun miliardy Kč.
img

Euro prožívá nervózní léto před německými volbami, dolaroví medvědi v nejistotě

14.07.2021 Ve 3. čtvrtletí se bude pozornost patrně čím dál víc upírat na riziko kocoviny po zastavení stimulů v USA. Díky utrácení spotřebitelských úspor je ale možné i v tomto kvartále dosáhnout rozumného, i když postupně klesajícího růstu. A tak čekáme na 26. září, kdy se konají v Německu všeobecné volby, které mají být makroekonomickou událostí roku; a zajímalo by nás, zda americká dolarová houpačka nevystřelí po slabém druhém kvartále dolar opět vzhůru, kde se pak bude zuby nehty držet. Metafora s houpačkou je vcelku případná, protože dolar se na samém počátku prvního čtvrtletí odrazil ode dna a celý kvartál posiloval. Většinu druhého čtvrtletí se jej však investoři zbavovali. Jestli se budou věci vyvíjet podle našich očekávání, je možné, že čeká americké dolarové medvědy do konce 3. čtvrtletí ještě těžká cesta. Mezitím budou růst očekávání ohledně nových stimulů, a to nejen v USA, ale hlavně v Evropě, kde se blíží německé volby a rozhodování o další budoucnosti EU.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Počet firemních bankrotů v Německu se v únoru snížil o 21,8 procenta

12.05.2021 Počet firemních bankrotů v Německu v únoru pokračoval v klesajícím trendu a meziročně se snížil o 21,8 procenta na 1195 případů. Oznámil to včera spolkový statistický úřad, podle kterého zpráva ukazuje, že hospodářské problémy mnoha podniků způsobené koronavirovou krizí se ještě nepromítly do zvýšeného počtu bankrotů.
img

Očekávaný vývoj na měnových trzích: Slabší dolar je pro oddlužení globální ekonomiky nezbytný

20.04.2021 V našem výhledu na 1. čtvrtletí jsme řešili, proč podle nás americký dolar dlouhodoběji oslabí. Zároveň jsme však neopomněli zmínit, že mohou výrazně vyšší výnosy z amerických pokladničních poukázek a jejich strmější výnosová křivka v určitých okamžicích v očekávání obrovského přílivu stimulů vyhnat měnu výš, a zkřížit tak dolarovým medvědům plány. Ve výhledu na první kvartál jsme doslova uvedli: „Tím se dostáváme k okolnostem, které mohou pokles amerického dolaru navzdory výše uvedeným fundamentálním faktorům, jež hovoří ve prospěch dolarových medvědů, snadno zhatit. Konkrétně je to čím dál strmější výnosová křivka a další růst výnosů dlouhodobých amerických dluhopisů, které se již v prvním týdnu roku 2021 dostaly nad klíčové prahové hodnoty – jako je benchmark 10letých amerických pokladničních poukázek na hladině 1,00 %.“
img

Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Světu už dochází úplně všechno

30.03.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, dnes publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 2. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia klientů.
C:\fakepath\top-22022021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.02.2021 1) Celosvětové dividendy by se v letošním roce mohly zvýšit až o 5 %. Ukazuje to studie investiční společnosti Janus Henderson. Loni pandemie covidu-19 způsobila, že dividendy klesly nejvýrazněji od globální finanční krize před více než deseti lety.
C:\fakepath\money.jpg

Súdán výrazně devalvoval měnu, spoléhá na pomoc ze zahraničí

22.02.2021 Súdánská centrální banka včera výrazně devalvovala měnu a oznámila nový režim, který sjednocuje oficiální směnný kurz a směnný kurz na černém trhu. Informovala o tom agentura Reuters. Centrální banka tak chce pomoci zemi překonat vleklou a ničivou hospodářskou krizi v době křehkých politických změn a také získat přístup k mezinárodnímu oddlužení.
C:\fakepath\top-04122020-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.12.2020 1) Jednání o podobě budoucích obchodních vztahů mezi Evropskou unií a Británií se výrazněji neposunulo směrem k dohodě. Tři unijní činitelé agentuře Reuters sdělili, že ve včerejším nočním jednání se patrně shodu nalézt nepodaří. Podle politických komentátorů předních britských médií se rozhovory naopak zkomplikovaly.
C:\fakepath\USA.jpg

Bankroty v USA jsou navzdory pandemii na 14letém minimu

04.12.2020 Bankroty ve Spojených státech jsou navzdory opětovnému nárůstu počtu nových onemocnění covidem-19 a zhoršujícímu se výhledu ekonomiky na více než 14letém minimu. Vyplývá to z údajů společnosti Epiq. V listopadu byl počet bankrotů nejnižší od ledna 2006, návrh na povolení oddlužení podalo 34.440 subjektů. Ubylo především nefiremních žádostí.
C:\fakepath\top-26112020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.11.2020 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří dnes skončilo převážně v plusu. Pod nulou uzavřela jen burza v Austrálii. Náladu na trzích podpořila mimo jiné zpráva, že na posledním zasedání americké centrální banky se diskutovalo o možnostech, jak upravit program nákupu dluhopisů, aby poskytoval větší podporu finančním trhům a ekonomice.
C:\fakepath\g20.jpg

Kjódó: Země G20 chtějí prodloužit úlevy k oddlužení chudých zemí

30.08.2020 Skupina ekonomicky silných zemí G20 zvažuje kvůli dopadům šíření nového koronaviru prodloužit rozvojovým zemím platnost úlev při splácení dluhů nejméně do konce příštího roku. Uvedla to včera agentura Kjódó, která se odvolává na informované zdroje.
C:\fakepath\Argentina.jpeg

Argentina se dohodla s věřiteli na restrukturalizaci dluhu

04.08.2020 Argentina se dohodla se třemi skupinami věřitelů na restrukturalizaci státního dluhu v objemu více než 65 miliard USD (1,4 bilionu Kč). Dohoda prodlouží splatnost dluhu a znamená pro tuto jihoamerickou zemi významné oddlužení, oznámilo ministerstvo hospodářství. Věřitelské skupiny ale zatím dohodu nepotvrdily, uvedla dnes agentura Reuters. Argentina se potýká s vleklou hospodářskou recesí, kterou provází i velmi vysoká inflace.
C:\fakepath\top-04082020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.08.2020 1) Asijsko-pacifický region zakončil dnešní obchodní seanci v kladných číslech. Australský maloobchod za červen meziměsíčně vzrostl o 2,7 %, což je více něž očekávání ekonomů. Ti předpovídali jen 2,4 %. Japonské akcie navázaly na pondělní úspěch a připsaly si na hlavních trzích regionu další zisky.
C:\fakepath\SB2.jpg

Světová banka již poskytla koronavirovou pomoc ve 100 zemích

20.05.2020 Světová banka již spustila své nouzové programy koronavirové pomoci ve 100 rozvojových zemí a zavázala se poskytnout zvýhodněné půjčky a garance za zhruba 5,5 miliardy USD (138,3 miliardy Kč). Uvedl to prezident SB David Malpass.
img

Počet insolvenčních návrhů se v dubnu propadl o třetinu, lidé s řešením dluhů vyčkávají

06.05.2020 Opatření přijatá proti šíření pandemie koronaviru přiměla Čechy odložit řešení jejich dluhů. Zatímco v únoru i březnu přesáhl počet osob žádajících o insolvenci tři tisíce, v dubnu bylo podáno jen 1919 insolvenčních návrhů. “Důvodem je především skutečnost, že lidé v obavách z nákazy méně vyhledávali služby akreditovaných dluhových poradců, advokátů či notářů, kteří mohou insolvenční návrhy sepisovat,” potvrdil ředitel Poradny při finanční tísni David Šmejkal. Někteří dlužníci navíc vyčkávají, zda nedosáhnou na podporu v rámci státních opatření na záchranu ekonomiky. „Svou roli hrají i velkorysá pravidla odkladu splátek bankám a splátkovým společnostem“ doplňuje Šmejkal.
img

Svět vyvedený z rovnováhy

02.04.2020 Koronavirus COVID-19 je katalyzátorem, který odhaluje křehkost našeho finančního systému a globální ekonomiky. Globální býčí trh let 2009 až 2020, trvající nejdéle v celé historii, právě zhynul na koronavirus.
img

Rozbřesk: Řecko mimo záchranný program

20.08.2018 Nový týden začíná pozitivní zprávou o tom, že Řecko opouští záchranný program a může znovu zamířit na mezinárodní kapitálové trhy. V jaké kondici? Po dlouhé řadě škrtů, reforem a jednom oddlužení ze strany soukromých věřitelů, kteří odepsali dluhy za cca 100 mld. eur, aktuálně řecký celkový veřejný dluh dosahuje zhruba 323 mld. eur a odpovídá tak – podle údajů za první kvartál letošního roku – 180 % HDP. Většinu z této částky dnes tato země dluží ostatním členským zemím eurozóny, zatímco jen necelou jednu třetinu z této částky představují dluhopisy.
img

Blíží se setkání kardinálů EU?

29.06.2012  Steen Jakobsen, hlavní ekonom Saxo Bank Jednou z našich hlavních premis během evropské dluhové krize byla ta, že ...
img

Blíží se setkání kardinálů EU?

29.06.2012 Steen Jakobsen, hlavní ekonom Saxo BankJednou z našich hlavních premis během evropské dluhové krize byla ta, že krize ...
img

Blíží se setkání kardinálů EU?

29.06.2012 Steen Jakobsen, hlavní ekonom Saxo BankJednou z našich hlavních premis během evropské dluhové krize byla ta, že krize ...
Související klíčová slova: Zvyšování sazeb | Stimulace hospodářského růstu | Bankéř | Výkon | Zajišťování | Koronavirové krize | Australská centrální banka | Světové akcie | Kryptoměnový průmysl | Matěj Široký | Vstupy | Důchody | USDT | Spolkový statistický úřad | Rolování | EUR | Hospodářský vývoj v Německu | Řecko | Trend | Obchodní příležitosti | Pokles akciových trhů | Bank of Japan | Rizikový profil | BTC | Volatility | Prosperity | Tempo růstu | Rozpočet EU | Americký státní dluh | WTO | Korelace | Finanční injekce | Přerozdělení bohatství | Komunita | Výkyvy | Aktiva | Vládní opatření | Společnost Saxo Bank | Line | Schodek státního rozpočtu | Spojení | Zahájení prodeje | Kolaps | Pravděpodobnost | Hurikán | Czech Credit Bureau | Společnost BP | Týden na akciových trzích | Energetika | Diverzifikace | František Táborský | Unijní činitelé | Goldman Sachs | Reality | Chování trhu | Velcí investoři | Inspirace | Ethereum | Všeobecné volby | Exchange | Zlato a stříbro | Příkaz | Investing | Propad cen | Nezaměstnanost | Pandemie | Americké výnosy | Růst cen | Deflace | Vakcinace | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | Finanční instrumenty | Strach | Dividendy | Analýzy | Burza | Poskytování hypoték | Generativní umělá inteligence | Peter Garnry | Ceny aktiv | Dolary | Malé zisky | Zelené kovy | Home Credit | Včerejší obchodování | Dluhopisy | Americké ministerstvo financí | Výnosy z amerických dluhopisů | Maloobchod | Volatilita | Růst zaměstnanosti | Token | Události roku | WSJ | Ekonomické zotavení | Morningstar | BP | Garance | Společnost GameStop | CZK | Technologická revoluce | Výhled | Oznámení | Poplatek | Wall Street Journal | Charu Chanana | Obrovské peníze | EIA | Opatření přijatá proti šíření pandemie | Uvolnění podmínek | Americký prezident | Hrubý domácí produkt (HDP) | Wealth | Celosvětové dividendy | Burza FTX | Boom | Průmysl | Antivirus | Inflace | Kryptoměnové burzy | Centrální banky | Ombudsman klientů | Přijetí | Dobré výsledky | Rozpočtové deficity | Covid | Marshallův plán | Pokles bitcoinu | Domácnosti | Reakce trhu | Vzestup inflace | Pandemie koronaviru | Alibaba | Snižování sazeb | Výrazný vzestup | Ropa Brent | Izrael | Vice | Prezident Trump | Futures | Howard Marks | Rekordní ceny | Krize eurozóny | Zbytné spotřební zboží | Akcie Gamestop | Globální poptávka | Redmond Wong | Odvětví | Hazard | Další růst | CL | Směnný kurz | Nejnižší výnosy | MIFID | Zvýšení zisku | Světové centrální banky | Analytici | Přijetí bitcoinu v Salvadoru | Cointelegraph | Globální ekonomiky | Ukončení činnosti | Mining | Cyklické tituly | G7 | Tržní optimismus | Monetární politika | Investovat v Číně | Marketingová komunikace | Washington | BNP Paribas | Počet firemních bankrotů v Německu | Graf | Úsilí | Investor Carl Icahn | Manažeři | Šíření nákazy | Emise dluhopisů | Kartel OPEC | Ústecký kraj | Výnosy | Poptávka | Ziskové marže | Koronavirus | Ekonomiky | Rozvinutá výroba | Reshoring | Garanční systém finančního trhu | Výhled Saxo Bank | Bankovní unie | Vysoká inflace | Icahn GameStop | Hlavní ekonom Saxo Bank | Cenové hladiny | Státní dluh | Commodities | Bydlení | Peníze | Brent | Akcie a dluhopisy | Politika | Závazek | Republikáni | Agentura Kjódó | xStation | Vedení společnosti | Očekávání | Měď | Margin | Vyšší výnosy | Posílení eura | Majetek | Energetický sektor | Financovat | List The Wall Street Journal | Slabý americký dolar | Americké volby | Kurz eurodolaru | Soudní dvůr | Čeští podnikatelé | Janet Yellenová | Lukáš Kovanda | Růst | David Malpass | Nabídka | Garanční systém | Příležitosti | Itálie | Trh dluhopisů | El Salvador | EUR/CZK | MiFID II | BH Securities | Podnikání na kapitálovém trhu | Globální finanční krize | Prognóza | Výnosová křivka | MF | Obligace | Koruna | Rizikovější investice | Veřejný dluh | Kov | Ask | Akvizice | Spotřebitel | Konsolidace | Hospodářské recese | Česká legislativa | Znalost | Obchodování s Bitcoiny | Opatrný optimismus | Evropské ekonomiky | Sequoia | Insolvenční správci | Cena bitcoinu | Hospodářské krize | Umělá inteligence | Ministerstvo spravedlnosti | Online obchodování | Investiční portfolio | Saxo | Melvin Capital | AUD | Výnosové křivky | Sam Bankman-Fried | Úrokové sazby | Americké státní dluhopisy | Počet osobních bankrotů | Trh | MSCI | Problémy | Šíření viru | Reserve Bank of Australia | Britská ropná společnost | Rubl | Společnosti | Index | Komoditní index | Studie | MMF | Disney+ | Eura | Komise | Nejistoty | Kapitál | Investice do akcií | Čínské politbyro | Posílení | Prezident SB | Agentura Reuters | Platební neschopnost | Poskytování úvěrů | Maďarsko | Krach FTX | S&P | Tržní podmínky | Unie | Inflace ve Spojených státech | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Kurz dolaru | Technické analýzy | Bank of Canada | Anglie | Vývoj na měnových trzích | Reakce trhů | CoinDesk | Ganfeng Lithium | Deficit | Evropská měnová unie | Směnárny | Statistický úřad | Angela Merkelová | Podnikání | MXN | Ekonomické aktivity | Budoucnost | OKX | Hospodářská politika | Eskalace | Altcoiny | Firma | G10 | Celsius | Opatření | Členské státy | Podnikatelé | Pozornost | Bankman-Fried | | Ekonomické vyhlídky | Akcie internetových firem | Hodnotové akcie | Šíření nového koronaviru | Rekordní propad | Bohatství | Ifo | Dynamika trhu | Trumpovo vítězství | Momentum | Akcie GameStopu | Burze | Streamovací platformy | Americká měna | Daně z příjmů | Růst v letošním roce | Salvador | Bitcoin | Ole Hansen | Bankroty v USA | Británie | Obchodníci | Přijetí bitcoinu | Obchodovat | Počet insolvenčních návrhů | Kam investovat | Insolvence 2008 | Ropa | Americké indexy | Naše prognóza | USA | Popírání | Zlatý kříž | Platformy | Hlavní ekonom | Kapitálové trhy | Rostoucí úrokové sazby | Stříbro | Sankce | Elizabeth Warrenová | Pokles cen | Investiční banka Goldman Sachs | Závislosti na Číně | Volby | Dlužníci | Výdaje | Zvyšování sazeb Fedu | Short squeeze | ETF | Klouzavý průměr | Podíl nevýkonných úvěrů | Dow Jones | Durace | Súdán | Bankroty ve Spojených státech | Burzovní kanál | Ekonomové | Bitcoiny | Technologie a rozvinutá výroba | Spojené státy | Německý automobilový průmysl | Pokles trhů | Sázka | Ropná společnost | Světová banka (SB) | Zákonodárce | Kurz dolarů | Vývoj | Čínská poptávka | Amazon | BHS Timur Barotov | Podnikatelská nálada | Graf Kyber | Rizikovost | Investiční doporučení | Americké akcie | Dopady pandemie | Akciový stratég | Volatilní | EUR/USD | Súdánská centrální banka | Zemědělství | Platina | Trh s kryptoměnami | KfW | Spotřebitelská důvěra | Další vývoj | G20 | Pokles trhů v budoucnu | Finanční služby | Onemocnění | S&P/ASX 200 | Rok 2025 | Gary Gensler | David Šmejkal | Ministerstvo hospodářství | Ekonomická situace | Komunita okolo GameStop | Dna | KOSPI | JD | Vítězství | Investiční strategie | Rozhodnutí centrální banky | Miliardy dolarů | AI | Kryptoměnová komunita | Ochrana proti inflaci | CRIF | Miliardy korun | Bankovní systém | Měny střední a východní Evropy | Kraken | Platební bilance | Reálné ekonomiky | Sazby | Daň z příjmu | Jak investovat v Číně | Komise v přenesené pravomoci | Temasek | Investovat | Komoditní | Hotovost | Berlín | Firmy | Creditreform | Nespokojenost | Stratég Saxo Bank | HDP Německa | Potlačovaná poptávka | Zajištění | Zájem investorů | Růst cen komodit | Olympiáda v Paříži | Argentina | Splacení dluhu | Fed | Osud GameStopu | Americká ministryně financí | NASDAQ 100 | Historicky nejnižší výnosy | Vyšetřování | Rozpočtový deficit | Automobilový průmysl | Miroslav Zborovský | Jobs Plan | Energetika a zelené kovy | Trhy | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Emerging markets | Eleanor Creagh | Měnové trhy | Dění okolo GameStop | Rizika | Eurozóna | Ropné firmy | Fond | Toky investic | Restrukturalizace | Počet bankrotů | Záchranný program | Americké banky | Dluhopisový trh | Předvolební průzkumy | JD.com | Vlastní kapitál | xStation 5 | Cyklické sektory | Domino efekt | Riziková aktiva | Stagflace | Ředitelka | UBI | Kartel OPEC+ | Ministerstvo financí | Bilance | Federální rezervy | CEE | Kyber | Regulační orgány | Finanční polštář | Španělsko | Ekonomický růst | Americké trhy | Komodity | GS | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Poradny při finanční tísni | CAD | Kurz britské libry | Banka Goldman Sachs | Na burze | Analytička | Společnost | Ruský rubl | Obchodování na trzích | Sázet | Hospodaření | Dluhové krize | Zpravodajský burzovní kanál | Maďarská centrální banka | Index relativní síly | Zahraniční forex | Riziko | Analytik | Emise | Trinity | JPY | Binance | MSCI World Index | Transakce | Šok | Portfolio | Plyn | Mali | Čína | Capital | Ceny | Financování | Zvýšení ceny | FCF | Recese | Pokles | Realitní trh | Úvěrový trh | Impuls | Fúze a akvizice | Proinflační | Centrální banka | WTI | Silný americký dolar | Praxe | Biliony | GameStop | CFTC | Libra | Fyzické zlato | Dlužník | Celní politiky | Výsledek voleb | Klima | Stratég | Evropské dluhové krize | Stablecoiny | Instituce | Burza Binance | Negativní korelace | Morgan Stanley | Ceny zlata | Živobytí | Plodiny | Solidarita | Výnos | ESG | IHNED | Kapitálové výdaje | INR | Benchmark | CEO | Provozní náklady | Trinity Bank | Austrálie | Minulá výkonnost | Miliardy USD | ZAR | Vietnam | Ceny akcií | Ceny energií | FTX | Cena akcií | ASX | RUB | Euforie | Írán | EPS | Odvětví kryptoměn | Zisk | Total | Čínské stimuly | ČNB | Huawei | Sberbank CZ | Hospodářské dopady | Zůstatek | Konstrukce portfolia | Vklady | Obchodování | Vzdělání | Očekávaný vývoj | Úroky | MSCI World | PetroChina | Prezident | Růst inflace | Cena mědi | Finanční pomoc | TRY | Shortovat | Prémie | Oslabování dolaru | Poptávka po pohonných hmotách | Státní rozpočet | Evropa | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Čínské trhy | Ceny ropy | Francie | Předpověď | Údaje | Hlavní měny | Spoření | Ekonomické události | Eurodolar | Biden | Finanční krize | Sberbank | Německý PMI | Růst amerického HDP | Běžný účet | Drahý kov | Technologické firmy | xStation5 | Obchodní konflikt | ProCent | Ukotvení | Zvýšení těžby | Portfólia | Japonsko | Zasedání americké centrální banky | Marže | Směřování | Očekávaná recese | Aktivum | Bid | Společnost XTB | Situace | Stagnace | Tržby | Dluhy | Býčí trh | FOREX | Konsenzus | Sequoia Capital | Počet firemních bankrotů | Peking | GfK | Spready | HDP | Důvěra v Německu | Načasování | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Čínské vlády | Dolar | Další posilování | Euro | JP Morgan | Zdanění | Politici | Rizikové prémie | Obchodní bilance | Vyšší inflace | Trhy v USA | Výprodej | Domácí měny | ČTK | Lehman Brothers | Stimuly | Ztráty | Česká národní banka | Merkelová | Brazilský real | Alokace aktiv | Bankovní licence | Úvěr | Japonský jen | FOMC | Akcie | Kupci | Návratnost | Lepší zítřky | John Hardy | Zůstatek na účtu | Očkování | Podniky | Tether | Propad indexu | Zrychlení růstu | Energetická bezpečnost | Wealth Management | Tvrdá práce | Reuters | OPEC+ | PEPP | Globální ekonomika | Prostor k růstu | Technologie | Exekuce | Akciové výnosy | Kurz | Daně | Dnešní zpráva | Ministři | Zambie | Index důvěry | Americká ekonomika | Obrovské zisky | Japonské akcie | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | BHS | Silnější dolar | Bear | Investice | Pro investory | Potenciál | Rally | Komoditní stratég | Komunikace | Americká politika | Indie | Bod | Obchodování na akciových trzích | Federální obchodní komise | Myšlenka | Růst ceny zlata | Zisky | Investiční prostředí | Regulace | Diverzifikovat | Účet platební bilance | Fondy | OSVČ | Hospodářství | Timur Barotov | Důvěra | Zakladatel firmy | Vítězství republikánů | Streamovací služby | Oslabení dolaru | Výplata | FTT | Russell 2000 | Běžný účet platební bilance | Slabší dolar | Měny | Profitovat | Daňové příjmy | Burzy | Hospodářský růst | Spread | Investiční bankéř | BOOST | Cash flow | Rusko | Signál | Institut GfK | ESPN | Organizace | Technologičtí giganti | Výsledková sezóna | Rozšíření | Plány | Celkové příjmy | COVID-19 | Regionální banky | Nikkei | Konvergence | TIM | Energie | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Otevření Číny | Insolvence | Ekonomické dopady | Rok 2024 | Financial | Podnikatelská nálada v Německu | Bloomberg | Evropská unie | Tokeny | Rozvoj | Vyhlídky | Míra | Slabý dolar | Růst poptávky | Korekce | Akciové tituly | Riziko recese | Melvin | Stimulační opatření | Výkonnost | Průzkumy | Kjódó | Instrument | Hrubý domácí produkt | Short | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Chudé země | Institut Ifo | Politbyro | TIPS | Supercyklus | Růst výnosů | Akcie firem | Zakladatel | S&P 500 | JDE | Podpora | Ministři financí | Ceny zboží | Epiq | Japonský premiér | Světová banka | Cena | Německá vláda | Německo | Digitalizace | Krach | Komerční banky | Zadlužení | Rozpočet | Steen Jakobsen | Splácení dluhů | Kurzy | IG | Situace na trhu | Drahé kovy | Výhledy | Co bude | Medvědi | DAX | Debata | Zlato | Ekonomika | SEC | Schodek | Oslabení | Finanční situace | Práce | Úspěch | LTRO | Likvidita | Cíle | Kryptoměny | Bezpečnost | Banky | BlackRock | Vlády | Investiční společnosti | Šance | Daně z příjmů právnických osob | Capital Management | Bankrot | Poptávka po ropě | Wall Street | Instrumenty | Zlepšení | ČR | XTB | Kontrakt | Manažeři fondů | Lithium | Program nákupu dluhopisů | API | Pozice | Současná situace | Portfolia | Xiaomi | OCI | Demokratické strany | Dlouhé pozice | Platební neschopnosti | Vyšší volatilita | Cenné papíry | Medvědí trh | Inflační tlaky | Soud | Import | Investiční banka | Služby | Spotřební zboží | Vydání nových akcií | OPEC | Ministryně financí | Jestřábí hlasy | Investoři | Bohatý | Spotřebitelská důvěra v Německu | Program nákupů dluhopisů | Výkonný ředitel | Vzdělávání | Polsko | Reddit | Šéfové | Saxo Bank | Nařízení | The Wall Street Journal | Snižování daní | Ropy | RBA | Struktura | Historicky nejnižší | Očekávaná inflace | Předseda | Bankroty | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | Inflace v lednu | USD | Cestování | Olympiáda | Měnová unie | Hospodářský vývoj | Legislativa | Japonské vlády | Půjčka | Investing.com | Vyšší úrokové sazby | Americké ministerstvo spravedlnosti | Silný dolar | Nízké úrokové sazby | Ochota riskovat | CNOOC | Tencent | Země G20 | Obavy z recese | Krach burzy | Americké ministerstvo | Licence Sberbank CZ | Australský dolar | Propad | Dopady koronaviru | Mistrovství | Britské libry | Agentura AP | Dopady koronavirové krize | Economic | Nemovitosti | Markets | Carl Icahn | Alameda Research | Nejistota | Dnes ČTK | Kryptoměna | Ekonomie | Dlouhodobí investoři | Ceny komodit | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Splácení dluhu | Licence Sberbank | ECB | Splatnost | Velikost pozice | HG měď | Hospodářská krize | Růst ceny | Alokace | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Body | Růst produktivity | Soběstačnost | ROCE | Spekulace | Cena niklu | Lockdowny | Hedging | EU | Miliardy | ASX 200 | Protiepidemická opatření | Poptávky po ropě | Jak investovat | Fúze | Akciový trh | Investor | NZD | Poskytovatelé úvěrů | Ukazatele | Banka | Nízká inflace | Baker Hughes | Průmyslové kovy | Protiruské sankce | Disney | Ocenění | Home Depot
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Oddělené finanční prostředky
Oddělení akciových strategií
Oddělení alternativních investic
Oddělení ČNB
Oddělení forexu
Oddělení kapitálových trhů
Oddělení prop firem
Oddělení pro vládní efektivnost
Oddělení Research
Odd Lots

Následující klíčová slova

Oddo
Oddo Seydler
Odebírání signálů
Odebírání signálů na Forexu
Odebrání bankovní licence
Odebrání obchodního účtu
ODEHNAL & PARTNEŘI
Oděvní CCC
Oděvní firmy
Oděvní řetězec
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít