Čtvrtek 21. listopadu 2024 09:54
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Fintokei StartTrader
reklama
SAB Finance
reklama
Purple webinář Ve vaší režii

Velikost pozice

img

Doporučení k obchodování a analýza EUR/USD na 20. listopadu: Euro uvízlo ve flat trendu

20.11.2024 Měnový pár EUR/USD se v úterý opět pokusil o korekci směrem vzhůru. Jak ukazuje graf, pokusy byly přinejlepším nevýrazné. Pár sotva překonal nedávná lokální maxima a pohyb v posledních dnech připomíná spíše korekci než cokoli jiného. Nicméně klesající trend zůstává neporušený, a i když se dočkáme silnější korekce, pravděpodobně nestojí za to pokoušet se obchodovat proti trendu.
img

Doporučení k obchodování a obchodní analýza GBP/USD na 19. listopadu: Úroveň 26 pokles ustála

19.11.2024 Pár GBP/USD se v pondělí pokusil o korekci. Byla přesně otestována zóna 1,2605–1,2620, načež následoval výrazný odraz. To bylo příležitostí pro opatrné budování dlouhých pozic. Pondělí však postrádalo jakékoli významné faktory v podobě fundamentálních nebo makroekonomických událostí. Nadále se domníváme, že klesající trend libry ještě není u konce. Libra sice klesá již téměř dva měsíce, ale přesto lze očekávat občasné korekce. Pár v tuto chvíli narazil na silnou zónu supportu, ale výrazný pohyb vzhůru by vyžadoval přesvědčivé makroekonomické a fundamentální důvody, které v současné době chybí.
img

Obchodní doporučení a analýza pro GBP/USD na 13. listopadu. Libra se zastavila a poté se propadla

13.11.2024 Pár GBP/USD v úterý pokračoval v poklesu. Zrovna včera jsme konstatovali, že přestávka v poklesu libry nemůže trvat dlouho – a úterý nám dalo za pravdu. Libra bezdůvodně rostla, podobně jako euro poslední dva roky. Jediným důvodem růstu libry v tomto období bylo ocenění budoucího uvolnění americké měnové politiky trhem. Libra klesá od 18. září, přičemž ve hře není žádný jiný scénář. Libra sice stále vykazuje určitou odolnost vůči dolaru, ale je zřejmé, že jí chybí jakékoli podpůrné faktory. Libra byla uměle nafouknuta na extrémní úroveň, ale takové trendy nemohou trvat věčně.
img

Obchodní doporučení a analýza EUR/USD na 12. listopadu. Dolar neúnavně roste

12.11.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí pokračoval v plynulém poklesu, a to navzdory tomu, že v USA ani v EU nedošlo k žádným makroekonomickým ani fundamentálním událostem. Jak jsme opakovaně konstatovali, dolar je podhodnocený, zatímco euro je překoupené. Trh v průběhu roku 2024 oceňoval očekávané uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému.
img

Obchodní doporučení a analýza vývoje EUR/USD dne 6. listopadu. Reakce trhu na volby v USA

06.11.2024 Měnový pár EUR/USD v úterý nečekaně vykázal růst. Není však důvod být tímto pohybem překvapen, protože probíhá korekce směrem nahoru a v USA začaly prezidentské volby. Varovali jsme, že tento týden může dojít k mnoha nevysvětlitelným pohybům, a úterý to potvrdilo. Nedokážeme říci, co se chystá trh udělat nebo na kterého kandidáta sází více. Poslední průzkumy nenaznačují jednoznačný náskok ani Kamaly Harris, ani Donalda Trumpa, a proto jsou tyto pohyby nepředvídatelné. Přesto věříme, že korekce skončí a trh se vrátí do klesajícího trendu.
img

Doporučení pro obchodování a analýza páru GBP/USD na 5. listopadu. Libra má stále problémy nastartovat korekci

05.11.2024 Měnový pár GBP/USD se v pondělí obchodoval bez jasného směru a nepohyboval se ani nahoru, ani dolů. V první polovině dne pár rostl, zatímco ve druhé polovině klesal. Seanci otevřel gapem směrem vzhůru, ale do konce dne byl tento gap téměř zcela pokrytý. Dnes by se cena mohla dostat na úroveň páteční zavírací ceny. Přestože libra několik dní po sobě rostla, nelze to považovat za řádnou korekci směrem vzhůru. Minulý týden se euru dostalo podpory ze strany eurozóny, což mu pomohlo zahájit jasnou korekci směrem vzhůru. Libra však takovou podporu postrádala a následně zaznamenala spíše pokles než růst. V současné době cena nepřekonala ani poslední lokální maximum. Trendová linie byla prolomena, což signalizuje možnou korekci, ale cena následně stanovila nové lokální minimum. V současné době zůstává pod linií Senkou Span B.
img

Obchodní doporučení a analýza pro GBP/USD na 31. října. Libra opět klesá, než bude moci začít stoupat

31.10.2024 Měnový pár GBP/USD ve středu vykazoval smíšené pohyby se zjevnou neochotou k růstu. Na rozdíl od EUR/USD měl měnový pár GBP/USD mnohem skromnější makroekonomické pozadí. Zatímco euru poskytly podporu zprávy o vývoji inflace v Německu a HDP v eurozóně, britská měna takovou podporu postrádala. Obchodníci reagovali na zprávy o ADP a HDP v USA, které si vzájemně odporovaly, neboť jedna byla silnější, než se očekávalo, zatímco druhá byla slabší – v důsledku toho den skončil v blízkosti několikaměsíčních minim britské libry.
C:\fakepath\skalovani-trading-28102024-uvod.jpg

Škálování pozic v tradingu: Jak zvyšovat a snižovat expozici při minimalizaci rizika

29.10.2024 Škálování pozic je jednou z klíčových technik, které mohou pomoci obchodníkům optimalizovat jejich zisky a minimalizovat rizika. Tato metoda umožňuje postupně zvyšovat nebo snižovat expozici na trhu, což dává obchodníkům flexibilitu přizpůsobit se tržním podmínkám bez nutnosti jednorázového velkého vstupu.
img

Doporučení pro obchodování a analýza EUR/USD na 8. října. Nudné pondělí pro euro

08.10.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí téměř nehnul z místa. Byli jsme svědky celkem nízké volatility na flat trhu. Ani zpráva o maloobchodních tržbách z eurozóny, která byla silnější, než se očekávalo, nepomohla euru po týdnu poklesu ani trochu oživit. Z toho vyplývá zaprvé pozitivní signál a zadruhé důležitá skutečnost. Tímto signálem je, že trh je připraven pokračovat v pohybu směrem dolů. Dolar je natolik přeprodaný a euro natolik překoupené, že ani pozitivní makroekonomické údaje z eurozóny nemohou vyvolat růst tohoto páru. Podle našeho názoru to je odrazem absolutní spravedlnosti.
img

Obchodní doporučení a analýza EUR/USD na 4. října: Index ISM pomáhá dolaru ještě trochu posílit

04.10.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek dál klesal. Volatilita se oproti pondělí a úterý mírně snížila, ale celkově je stále na přijatelné úrovni. Americký dolar rostl pět dní po sobě, což se už dlouho nestalo. Tento týden však štěstí stálo na straně americké měny. Dříve jsme zmínili, že téměř všechny makroekonomické údaje a fundamentální pozadí tento týden podporovaly růst amerického dolaru. A trh tentokrát tyto faktory neignoroval. Jedinou negativní zprávou byl index aktivity ve výrobním sektoru ISM, který nenaplnil prognózy a zůstal pod "klíčovou hladinou" 50,0 bodů.
img

Obchodní doporučení a analýza EUR/USD na 3. října. Euro si udělalo krátkou přestávku

03.10.2024 Měnový pár EUR/USD se ve středu po dvou dnech poklesu mírně uklidnil, ale celkově ani nezačal býčí korekci. A to je velmi dobré znamení. Opakovaně jsme zmiňovali, že euro je překoupené a dolar přeprodaný, takže pokles měnového páru EUR/USD by se zdál logický za jakýchkoli makroekonomických a fundamentálních okolností i bez nich. Tento týden se však dolaru poprvé po delší době dostalo podpory od Jeroma Powella a Christine Lagarde i makroekonomických údajů. Včera jediná trochu důležitá zpráva, ADP (obdoba NonFarm Payrolls), dopadla lépe, než se očekávalo, což umožnilo dolaru ještě trochu posílit. Je důležité poznamenat, že zpráva ADP nijak nekoreluje se zprávou NonFarms. Jinými slovy, nenaznačuje, že NonFarms v pátek vykáže silné údaje. Zdá se však, že tento týden vše vyznívá ve prospěch dolaru.
img

Obchodní doporučení a analýza GBP/USD na 2. října: Začal kolaps libry

02.10.2024 Měnový pár GBP/USD vykázal i v úterý výrazný pokles. Tento výsledek nás nepřekvapuje, protože libra je ještě více překoupená a nepřiměřeně drahá než euro. V průběhu roku 2024 euro občas procházelo korekcemi, ale zdá se, že libra tuto možnost neměla. Proto je pokles, jehož jsme byli včera svědky, naprostým minimem, k jakému mohlo dojít. Domníváme se, že pokles britské měny a růst amerického dolaru by měl ve střednědobém horizontu pokračovat bez ohledu na okolnosti.
img

Doporučení pro obchodování a analýza EUR/USD ze dne 26. září. Euro zpomaluje, a to už je dobré znamení

26.09.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu vykázal poměrně výrazný pokles, což je do jisté míry povzbudivé. Ve středu nebyly k dispozici žádné významné makroekonomické ani fundamentální faktory (pokud nepočítáme zcela druhořadé události), takže k poklesu došlo čistě z technických důvodů. Jak vidíme, cena se v současné době nachází uvnitř vzestupného kanálu a dobře reaguje na jeho hranice. Sklon kanálu je relativně malý, což naznačuje slabost býků na trhu. Podle našeho názoru trh již do značné míry ocenil všechny faktory přispívající k poklesu amerického dolaru, takže je čas zahájit nový klesající trend. Cena však může ještě nějakou dobu růst díky momentu hybnosti. Trh stále dychtivě využívá každé příležitosti k prodeji dolaru a příští týden navíc budou zveřejněny klíčové údaje o americkém trhu práce a nezaměstnanosti. Proto může pár stále vykazovat růst.
img

Doporučení pro obchodování a analýza GBP/USD ze dne 25. září. Až na Měsíc!

25.09.2024 Měnový pár GBP/USD v úterý opět vzrostl a aktualizoval své nedávné lokální maximum. Jestliže v pondělí neměla britská měna důvod k růstu, protože údaje ze Spojeného království byly slabší, než se očekávalo, pak ho neměla ani včera, protože v USA ani ve Spojeném království nebyly zveřejněny žádné údaje. Přesto britská libra opět posílila, téměř jako by reagovala na to, jak oprávněný je její současný pohyb vzhůru. Z technického hlediska je vše normální. Cena se nachází nad liniemi indikátoru Ichimoku a nad trendovou linií. V současné době tedy nic nenasvědčuje tomu, že by mělo dojít k poklesu. Cena se ani nepřibližuje k žádným významným liniím supportu, což svědčí o naprostém nezájmu o jakýkoli pohyb směrem dolů.
img

Doporučení na obchodování a analýza měnového páru GBP/USD ze dne 24. září. Dolar odstartoval dobře, ale nakonec prohrál

24.09.2024 Pár GBP/USD v pondělí opět vzrostl a dosáhl nového lokálního maxima. Stejně jako euro začal den poklesem, který začal hodinu před zveřejněním makroekonomických údajů ve Velké Británii. Britská libra pochopitelně klesla, protože hodnoty indexů podnikatelské aktivity ve službách a ve zpracovatelském sektoru byly slabší, než se očekávalo. Následovala však další vlna nepodloženého růstu. Pokud se v zásadě ještě najdou obchodníci, kteří nemají pocit, že by současný pohyb postrádal logiku, pondělí poslouží jako názorný příklad toho, jak libra roste. Ve Spojeném království se totiž objevily slabé údaje – libra se propadla o 65 pipsů. Poté však z ničeho nic vystoupala o 80 pipsů a dalších 30 ztratila kvůli méně než hvězdnému vývoji indexů obchodní aktivity v USA.
img

Doporučení k obchodování a analýza EUR/USD na 18. září. Hra se slovy se blíží ke svému vyvrcholení

18.09.2024 Měnový pár EUR/USD se v úterý prakticky nehnul z místa. V první polovině dne jsme byli svědky mírného posílení eura, a to i přesto, že indexy ekonomického sentimentu ZEW pro Německo a EU dopadly výrazně hůře, než se očekávalo. Ve druhé polovině dne americký dolar získal půdu pod nohama, protože údaje z USA byly nakonec o něco lepší, než trh očekával. I zde by se však dalo hnidopišit, neboť průmyslová výroba vzrostla o 0,8 % (při prognózách +0,2 %), ale předchozí údaj byl revidován směrem dolů. Nejzajímavější je, že zároveň došlo k propadu britské libry. Za současných okolností se jakýkoli pokles libry zdá být logický a oprávněný vzhledem k jejímu překoupenému stavu a nelogickému růstu v posledních měsících. Proč ale potom euro stojí na místě?
img

Doporučení na obchodování a analýza GBP/USD na 13. září. Libra opět bezdůvodně roste

13.09.2024 Pár GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval s nízkou volatilitou a směrem vzhůru. Trh neměl žádný důvod k nákupu britské měny. Čtvrteční růst kotací můžeme přičíst korekci v rámci korekce v rámci korekce, ale stále nevidíme žádné pozdvižení kolem americké měny, která klesá již dva roky. Jinými slovy, pohyb, který aktuálně pozorujeme, nepřipomíná začátek nového klesajícího trendu, který by trval nejméně rok. Zdá se, že trh mírně zkorigoval a nyní se připravuje na novou vlnu nepodložených nákupů. Přesněji řečeno, tyto nákupy jsou z pohledu trhu opodstatněné. Pokud se však podíváme na fundamentální a makroekonomické faktory, nemá růst britské měny žádnou logiku.
img

Doporučení na obchodování a analýza EUR/USD na 11. září. Dolar pokračuje v růstu, i když pomalu

11.09.2024 Pár EUR/USD v úterý vykazoval nízkou volatilitu a malou ochotu se pohybovat. Americký dolar si během dne připsal velmi mírný zisk, ale jeho růst je pozitivním znamením. Pro dolar je stále obtížné dosáhnout nějakého výraznějšího růstu, takže když posiluje i bez fundamentální či makroekonomické podpory, dává to naději, že by se na trhu mohlo konečně začít obchodovat více či méně logicky. V pondělí nebyly zveřejněny žádné důležité zprávy ani události. Zpráva o inflaci v Německu upřímně nebyla považována za zásadní údaj. Inflace v Německu v meziročním vyjádření zpomalila na 1,9 %, jak se předpokládalo a jak naznačoval předběžný odhad. Proto na tuto zprávu trh nereagoval.
img

Doporučení pro obchodování a analýza GBP/USD ze dne 10. září. Britská libra s poklesem stále nijak nepospíchá

10.09.2024 V pondělí se měnový pár GBP/USD obchodoval na nižší úrovni a linie Senkou Span B se posunula nad cenovou hladinu. Tudíž také libra zaznamenala klesající trend. Tento trend je však velmi slabý a nejistý. Přestože byla trendová linie proražena, pokles páru ještě nezačal. Od začátku roku jsme neustále zmiňovali, že britská libra je skutečně impozantně odolná vůči poklesu. Jinými slovy, libra klesá mnohem méně často než euro, a to i přesto, že Evropská centrální banka a Bank of England snižují klíčové sazby téměř synchronně a tento proces zahájily dříve než Federální rezervní systém. Připomeňme také, že libra za poslední měsíc vzrostla o 600 pipsů a nyní nedokáže vyvinout korekci ani o třetinu. Zdá se, že si libra před dalším kolem pohybu vzhůru jen příležitostně dopřeje přestávku.
img

Doporučení na obchodování a analýza GBP/USD na 4. září. Libra ztrácí půdu pod nohama

04.09.2024 Pár GBP/USD v úterý také mírně poklesl, ale tento pokles můžeme považovat za formální. Linie vzestupného trendu byla prolomena, ale cena ještě musí konsolidovat pod linií Senkou Span B. Pokud se oprostíme od technické analýzy, která připouští další pokles libry, jaký pohyb směrem dolů byste očekávali po výrazném růstu, pokud byste předpokládali začátek nového klesajícího trendu? Pravděpodobně silný, kdy budou prodávající vyvíjet denně tlak a makroekonomické údaje budou poskytovat podporu. V současné době nic takového nevidíme. Cena se sotva pohybuje po hraně směrem dolů a může kdykoli obnovit svůj nelogický růst. Konsolidace pod linií Senkou Span B by tedy zvýšila pravděpodobnost dalšího poklesu, ale zatím vše vypadá tak, že bychom se mohli dočkat menší korekce a poté libra začne opět růst.
img

Doporučení pro obchodování a analýza GBP/USD na 22. srpna. Má libra nějakou stopku?

22.08.2024 Měnový pár GBP/USD ve středu pokračoval v růstu a ani se nepokusil o korekci směrem dolů. Myšlenka na korekci se zdá být vyloučena. Libra si tak udržuje svůj nelogický růst. Cena se mírně odrazila od úrovně 1,3050, ale k žádnému pullbacku ani korekci nedošlo. Trh stále průběžně nakupuje libru a prodává dolar, a to i bez fundamentálních či makroekonomických faktorů nebo s využitím formálních důvodů.
img

Doporučení k obchodování a analýza EUR/USD na 21. srpna. Nezastavitelný růst eura pokračuje

21.08.2024 V úterý pár EUR/USD pokračoval ve svém vzestupném cenovém pohybu. Během dne byla zveřejněna pouze jedna makroekonomická zpráva, která však neměla žádný vliv a pohyb měnového páru tak ovlivnit nemohla. Byl zveřejněn druhý odhad za červenec, který byl totožný s tím prvním. Inflace se meziročně zvýšila o 2,6 %, což trh věděl i bez této zprávy. Včerejší růst eura s ní tak vůbec nesouvisel. Ve skutečnosti euro roste ve kteroukoli denní i noční hodinu, v kterýkoli den, i když nedochází k žádným fundamentálním nebo makroekonomickým událostem. Současný prudký růst je tedy zcela iracionální.
img

Doporučení pro obchodování a analýza EUR/USD na 20. srpna. Euro navzdory všemu pokračuje v růstu

20.08.2024 Pár EUR/USD si v pondělí udržel svůj růst, aniž by se během dne pokusil o korekci. Jsme svědky téměř nepřetržitého pohybu vzhůru, a to i během dnů bez zpráv. Vždy se však objeví nějaká zpráva, která by hypoteticky mohla pohyb vysvětlit. Každý pohyb se dá totiž snadno a jednoduše zpětně vysvětlit. Například v pondělí několik zástupců měnového výboru Federálního rezervního systému opět hovořilo o možném snížení sazeb v září. Skutečnost, že trh tento scénář již několik týdnů očekává, nikoho neznepokojuje. Navíc tržní očekávání ohledně uvolnění v září oslabila, protože trh původně očekával snížení sazeb o 0,5 % a nyní předpokládá pouze snížení sazeb o 0,25 %. To by naznačovalo, že americký dolar by měl alespoň mírně posílit. Jenže to není pravda. Trh pokračuje v neúnavných nákupech měnového páru EUR/USD.
img

Doporučení k obchodování a analýza GBP/USD ze dne 8. srpna; Libra se uklidnila kolem úrovně 27

08.08.2024 Ve středu se pár GBP/USD obchodoval s mnohem nižší volatilitou než v posledních dnech. Nepodařilo se mu prolomit oblast 1,2691-1,2701, takže, jak jsme upozorňovali, je nyní možná korekce směrem vzhůru s cílem dosáhnout klesající trendové linie. Korekce by mohla být silnější vzhledem k obecnému trendu poklesu dolaru v roce 2024.
img

Doporučení pro obchodování a analýza EUR/USD na 7. srpna; euro se chystá klesat

07.08.2024 V úterý měnový pár EUR/USD pokračoval v poměrně výrazném poklesu, ačkoli k tomu neměl žádné pádné důvody. Volatilita sice klesla na zhruba 60 pipsů, ale i 60 pipsů je na téměř prázdný den docela dobrých. Z makroekonomických událostí můžeme zmínit pouze zprávu o maloobchodních tržbách v Evropské unii, které v červenci klesly o 0,3 % oproti prognózám -0,1 %. Dá se tedy říci, že tato zpráva způsobila euru problémy.
img

Doporučení pro obchodování a analýza měnového páru GBP/USD ze dne 6. srpna; Libru všeobecná panika nijak nerozhodila

06.08.2024 Také pár GBP/USD se v pondělí pokusil předvést novou fázi růstu, ale to se mu v rozporu s logikou pohybů v posledních sedmi měsících nakonec nepodařilo. Poprvé po dlouhé době britská měna nerostla, zatímco vše ostatní, kromě dolaru, rostlo. Technický obrázek tak po prvním dni týdne zůstává beze změny. Cena se stále nachází pod trendovou linií a linií indikátoru Ichimoku. V důsledku toho si pár může udržet pokles, s čímž počítáme.
img

Komodity: Snížení pozice v centru pozornosti, protože volatilita stoupá a růst USA zpomaluje

05.08.2024 Současné turbulence na globálních finančních trzích dosáhly úrovně, která nebyla zaznamenána od roku 2020, a zatímco řada slabých amerických údajů v průběhu července pomohla vytvořit nervózní tržní podmínky a poptávané akciové sektory utrpěly obraty, bylo to překvapivé zvýšení sazeb ze strany Bank of Japan 31. července, které vyvolalo to, co lze nejlépe popsat jako současný pád hybnosti. Slabá data z USA z minulého týdne a holubičí zpráva FOMC navíc výrazně změnily náladu na trhu, přičemž obchodníci nyní vidí velké riziko, že Fed a další centrální banky opakují chyby historie tím, že příliš dlouho čekají se snižováním úrokových sazeb a pak jsou příliš pomalé, když konečně začnou. V důsledku toho trh nyní oceňuje pět snížení o 25 bazických bodů ze strany FOMC před koncem roku a snížení o 50 bazických bodů na zářijovém zasedání.
C:\fakepath\volatilita-09072024.jpeg

Proč sledovat denní, ale i týdenní volatilitu?

09.07.2024 Volatilita je jedním z klíčových faktorů, které ovlivňují obchodní rozhodnutí. Každý trader ví, že sledování volatility je zásadní pro úspěšné řízení rizika a plánování obchodních strategií. Většina obchodníků se zaměřuje na průměrnou denní volatilitu, tedy na to, jaký rozsah pohybů trh udělá během jednoho dne. Jak by to ale mělo vypadat u swingového obchodování?
C:\fakepath\DXtrade-03072024-uvod.png

Obchodní platforma DXtrade – recenze a návod

03.07.2024 Obchodní platforma DXtrade se rychle stává jednou z preferovaných voleb pro moderní obchodníky a prop trading firmy. Její inovativní přístup a široká škála funkcí ji činí atraktivní jak pro začátečníky, tak pro zkušené tradery. V dnešním článku si tuto platformu kompletně představíme.
img

Výhled pro EUR/USD na 26. června. Nový flat pro euro

26.06.2024 Měnový pár EUR/USD v úterý vykázal slabý pohyb směrem dolů, který nebyl vyvolán fundamentálními ani makroekonomickými událostmi. Při důkladnějším zkoumání je zřejmé, že cena se od 13.–14. června pohybuje v bočním kanálu mezi úrovněmi 1,0669 a 1,0757. Máme tedy co do činění s bočním kanálem širokým přibližně 90 pipsů. Všimněte si, že přítomnost bočního kanálu neznamená, že cena bude neustále dosahovat horní a dolní hranice. Cena se bude pohybovat mezi těmito hranicemi, dokud kanál neopustí. To však neznamená, že tyto hranice budou pravidelně testovány. Přesto mohou obchodníci zvážit dlouhé (long) pozice v blízkosti spodní hranice a krátké (short) pozice v blízkosti horní hranice.
img

Výhled pro EUR/USD na 25. června. Euro pokračuje v korekci

25.06.2024 EUR/USD se v pondělí odrazil a zahájil nový korekční pohyb, přičemž se mu již podruhé nepodařilo prolomit úroveň 1,0669. Tentokrát cena prorazila kritickou linii a trendovou linii, ale podle našeho názoru ještě nenastal čas pospíchat s nákupem. Domníváme se, že v současné době pozorujeme druhou fázi korekce, po které dojde k obnovení klesajícího trendu. Nezapomeňte, že korekce může ještě nějakou dobu pokračovat a může být složitá. Připravte se proto na to, že tento týden se možná krátké (short) pozice vůbec otvírat nebudou.
img

Výhled pro EUR/USD na 24. června. Euro je zatlačováno směrem dolů

24.06.2024 Měnový pár EUR/USD v pátek pokračoval v pohybu směrem dolů poté, co se odrazil od úrovně 1,0757. V důsledku toho se cena na konci týdne ocitla kolem oblasti supportu 1,0658–1,0669. Od této oblasti se cena může podruhé odrazit, ale nyní se na ní nachází klesající trendová linie, která podporuje další pokles eura. Nejen technická analýza podporuje pohyb směrem dolů. Ani fundamentální pozadí nenaznačuje silný růst eura. Za poslední dva týdny se výrazně zhoršilo. Evropská centrální banka začala snižovat svou klíčovou úrokovou sazbu a může v tom postupně, ne-li dokonce rychle, pokračovat. Pokud jde o Federální rezervní systém, otázka prvního snížení sazeb zůstává otevřená. Trh je v tomto ohledu plný optimismu a očekává první snížení sazeb v září. My se domníváme, že k němu dojde v prosinci. Pokud máme pravdu, pak má euro stále dost času na to, aby dosáhlo všech cílů současného klesajícího trendu.
img

Výhled pro EUR/USD na 21. června. Evropská měna se plynule obrátila směrem dolů

21.06.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek pokračoval v pohybu směrem dolů poté, co se před pár dny odrazil od úrovně 1,0757, a poté znovu provedl další test této úrovně. Byli jsme tak svědky plynulého poklesu a cena konsolidovala pod kritickou hranicí. Vytvořila se také klesající trendová linie, která ukazuje současnou situaci na trhu. Celkově nemáme ohledně měnového páru EUR/USD žádné otázky. Možná jeho výkonnost není nejlepší, ale jeho nedávné pohyby byly logické a konzistentní. Euro již dva měsíce absolvuje býčí korekci, která podle našeho názoru trvá příliš dlouho. Globální klesající trend však zůstává beze změny a nyní se obnovil. Pár se rozhodně pohybuje směrem dolů, a to pozvolným tempem.
C:\fakepath\ftmo-20062024.jpg

Stop-Loss: Klíčové chyby a jak se jim vyhnout

20.06.2024 Obchodníci se často setkávají se situací, kdy jejich Stop-Loss uzavře pozici těsně před tím, než se trh otočí v jejich prospěch. Pokud se to stane jen občas, není důvod k obavám, ale pokud se tato situace opakuje pravidelně, je na čase se zamyslet nad správným nastavením Stop-Lossu. Tento článek se zaměřuje na nejčastější chyby, kterých se obchodníci při nastavování Stop-Lossu dopouštějí, a nabízí několik rad, jak se těmto chybám vyhnout.
img

Výhled pro EUR/USD na 20. června. Trh šel zase spát

20.06.2024 Měnový pár EUR/USD se ve středu obchodoval na vyšší úrovni. Tento pohyb má zcela korekční charakter. Včerejší odraz od kritické linie nehrál žádnou významnou roli a volatilita páru opět klesla na absolutní minima. Po několika týdnech relativně slušné volatility si musíme přiznat, že trh usnul na vavřínech.
img

Výhled pro EUR/USD na 19. června. Je korekce dokončená?

19.06.2024 Měnový pár EUR/USD se v úterý nadále obchodoval na vyšší úrovni. Tento pohyb má zcela korekční charakter. Ke konci dne se cena dostala ke kritické hranici a okamžitě se odrazila zpět. Euro by proto mohlo klesnout už během dneška. Evropská unie včera zveřejnila konečný odhad své květnové zprávy o inflaci. Trh na zprávu nereagoval, protože druhý odhad se plně shodoval s tím prvním. Navíc nárůst na 2,6 % v současné době nemá pro Evropskou centrální banku žádné negativní důsledky. Centrální banka již snížila své sazby a dalšího snížení sazeb se možná dočkáme až v září. Pokud se tedy míra inflace v nadcházejících měsících zvýší, nesníží to pravděpodobnost, že ECB zpomalí uvolňování měnové politiky. Ukazatel bude mít do září dostatek času, aby se vrátil do rozmezí 2,3–2,4 %.
img

Výhled pro GBP/USD na 18. června. Také libra zahájila korekční fázi

18.06.2024 Také měnový pár GBP/USD v pondělí zahájil korekci, i když k tomu měl ve srovnání s párem EUR/USD mnohem méně důvodů. Všimněte si, že euro se nachází v klesajícím trendu, zatímco v případě britské libry tomu tak není. Nicméně poté, co nedávno překonala důležitou oblast 1,2691–1,2701, se nad ni libra snaží vyšplhat. Tato oblast již několik týdnů brání libře v poklesu. Britská měna tuto oblast minulý týden překonala, ale jak vidíme, další technický prodejní signál na začátku nového týdne absolutně nic neznamená. Je možné, že cena pouze provádí korekci o něco výše (směrem k liniím indikátoru Ichimoku), než zahájí nový pohyb směrem dolů. Před zveřejněním zprávy o inflaci ve Velké Británii a zasedáním Bank of England bychom se však podobných odvážných předpovědí zdrželi. Trh by mohl využít jakýkoli formální důvod k opětovnému nákupu britské měny.
img

Výhled pro GBP/USD na 14. června. Libra se nadále obchoduje v bočním trendu

14.06.2024 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek ztratil 40 pipsů, což je příliš málo na to, abychom z toho mohli vyvozovat nějaké významné závěry. Přestože pár ve středu vykázal značný růst a vymanil se z bočního kanálu 1,2691–1,2796, pohyb do strany se nezměnil. Pár vykázal silný růst vyvolaný důležitými údaji, na které trh reagoval trojnásobným nadšením, ale charakter pohybu se nezměnil. Již více než tři týdny se libra obchoduje v dalším bočním kanálu na lokálních maximech. Pokud cena nepřekoná oblast 1,2691–1,2701, nemělo by smysl očekávat pokles britské měny. Těžko říci, jak dlouho to ještě bude trvat, protože trh zatím nemá důvod prodávat libru a kupovat dolar.
img

Prognóza pro měnový pár GBP/USD na 13. června. Překvapilo vůbec někoho, že libra rostla?

13.06.2024 GBP/USD si ve středu připsal 110 pipsů výhradně na základě zprávy o inflaci v USA. Tak výrazný pokles dolaru bychom pochopili, kdyby se americká inflace snížila o 0,3 % nebo více. To by přiblížilo první snížení sazeb Federálního rezervního systému. Jak ale vidíme, trh na zpomalení inflace o pouhých 0,1 % již druhý měsíc po sobě reagoval prodejem dolaru. Opět musíme říci, že pár vykazoval nelogické pohyby.
img

Výhled pro měnový pár EUR/USD na 17. května. Možná, že k mírné korekci vůbec nedošlo

17.05.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek prodělal menší medvědí korekci. Ta byla tak slabá, že není jasné, zda pár vůbec klesne k linii Senkou Span B. Jak již bylo zmíněno, trh se vrátil ke své oblíbené rutině posledních šesti měsíců. Ta spočívá v nákupu eura pod jakoukoli záminkou, zatímco nákup amerického dolaru je možný pouze při významných příležitostech. Většina fundamentálních a makroekonomických souvislostí, které hovoří ve prospěch dolaru, je trhem buď ignorována, nebo interpretována v jeho neprospěch, což znamená totéž. Abychom byli spravedliví, za poslední měsíc přišlo z USA mnoho negativních údajů, které mohly a měly vyvolat pokles dolaru. Dolar však klesal mnohem častěji, než by odpovídalo údajům. Trh navíc ignoruje skutečnost, že Federální rezervní systém nehodlá v dohledné době snižovat sazby.
img

Výhled pro GBP/USD na 16. května. Libra opět roste

16.05.2024 Měnový pár GBP/USD ve středu pokračoval v růstu. Žádná událost nedokázala trh přimět k nákupu britské libry, protože jedinou středeční událostí byla zpráva o inflaci v USA. Tato zpráva nesloužila jako impuls k prodeji amerického dolaru. Celková inflace oproti předchozímu roku zpomalila v souladu s prognózou na 3,4 % a jádrová inflace zpomalila v souladu s prognózou na 3,6 % meziročně. V obou případech je současná úroveň inflace tak vysoká, že Federální rezervní systém stále nemůže o uvolnění měnové politiky ani začít diskutovat. Obě hodnoty inflace se shodovaly s prognózami. Přitom však ani jedna z hodnot nezaručuje, že inflace bude pokračovat v klesajícím trendu. Proto bylo nelogické, aby libra ve středu rostla. Koho to však překvapilo?
img

Výhled pro měnový pár EUR/USD na 14. května. Euro se nadále otřásá. EUR/USD v pondělí zaznamenal nízkou volatilitu.

14.05.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí zaznamenal nízkou volatilitu. Euro se sice vyhouplo výše, ale pohyby byly tak slabé, že je těžké říci, kdo dokázal těžit z pohybu o pouhých zhruba 20 pipsů. Pár se nadále pohybuje v blízkosti horní linie vzestupného kanálu, čímž si zachovává vyhlídky na korekci směrem vzhůru. Tato korekce trvá již měsíc. Není pochyb o tom, že se jedná o korekci; rychlý pohled na 4hodinový časový rámec to jasně dokazuje. Intradenní pohyby jsou slabé a střednědobé pohyby jsou pomalé.
C:\fakepath\prop-trading-10052024-1.png

Risk-Management v Prop Tradingu

10.05.2024 V minulé kapitole jsme se podívali na základní strategie Prop Tradingu, konkrétně jsme si v ní popisovali to, jak jednoduše a rychle splnit obchodní výzvu (challenge - evaluace), což je právě to, co vás dělí od toho obchodovat na účtu, ze kterého už můžete mít reálně nárok na výplatu, nicméně na to, abyste této výplaty dosáhli, je i po splnění výzvy ještě dost dlouhá a obtížná cesta, což nám potvrzují i data. Každopádně hlavním kamenem, který vám může pomoci a taky pomůže v tom, abyste získali peníze právě z Prop Tradingu, je skvěle zvládnutý risk management či money management. V dnešní kapitole se proto podíváme na to, jak co nejlépe řídit risk, jaké faktory brát v potaz a jak se chovat v případě plnění výzvy nebo ve fázi získaného účtu.
img

Výhled pro měnový pár EUR/USD na 10. května. Euro bezdůvodně vzrostlo

10.05.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek vzrostl. Výše uvedený graf může naznačovat, že byl tento pohyb směrem vzhůru silný, ale ve skutečnosti se pár za poslední den nepohnul o více než 60 pipsů. Cena se stále obchoduje uvnitř vzestupného kanálu, takže vzestupný trend, který trvá již tři týdny, přetrvává. Upozorňujeme, že současný růst je součástí korekce proti výraznému poklesu a zdá se, že tato korekce nemá konce. Občas k tomu existují důvody: poslední údaje z USA totiž dolarové býky zklamaly. Někdy však – stejně jako včera – euro nemělo k růstu žádný důvod.
img

Výhled pro GBP/USD na 9. května. Libra zůstává před zasedáním Bank of England beze změny

09.05.2024 Ve středu se měnový pár GBP/USD nepokusil prodloužit svůj pohyb směrem dolů. Trh se domníval, že dva dny medvědího obchodování jsou zcela dostačující a nemá cenu před čtvrtečním zasedáním Bank of England otevírat pozice. Proto libra neklesala. Pár před týdnem opustil vzestupný kanál a od té doby se nic nestalo. Libra se opět obchoduje poblíž svých lokálních maxim a nedokáže ani aktualizovat poslední lokální minimum. V pondělí, úterý a ve středu nebyly v USA a ve Velké Británii k dispozici žádné fundamentální ani makroekonomické údaje, takže je pochopitelné, že pár GBP/USD zaznamenal nízkou volatilitu.
img

Výhled pro GBP/USD na 7. května. Nový týden, nový růst

07.05.2024 Také GBP/USD se v pondělí pokoušel pokračovat ve svém vzestupném pohybu. Přestože minulý týden rostoucí kanál opustil, vzestupný pohyb přetrvává. Britská libra opět roste bez zjevného důvodu. Pokud měl trh minulý a předminulý týden k prodeji dolaru pádné důvody, v pondělí pak neměl žádné. Trh navíc často "ignoruje" faktory, které by měly vést k poklesu britské libry, ale nezmešká ani jeden faktor pro prodej dolaru. Celkově se stále domníváme, že se libra obchoduje nelogicky, je příliš drahá a překoupená.
img

Výhled pro EUR/USD na 7. května. Dolar má stále problémy

07.05.2024 EUR/USD zahájil nový týden snahou pokračovat v pohybu vzhůru. To se mu však nepodařilo, protože neexistovalo žádné fundamentální ani makroekonomické pozadí a během uplynulých dvou týdnů trh získal dostatek důležitých informací, aby měl jasno, jak v blízké budoucnosti obchodovat. Bohužel je velmi těžké říci, jaké rozhodnutí většina účastníků trhu učinila. Měnový pár EUR/USD již několik týdnů prochází korekční fází. Ne že by to bylo nějak zvlášť zneklidňující nebo odrazující, ale bylo by příjemné vídat trend častěji, než několik týdnů čekat na konec korekce.
img

Výhled pro EUR/USD na 30. dubna. Nudný den pro euro

30.04.2024 EUR/USD zahajuje nový týden pohybem v téměř horizontálním kanálu, který je však formálně považován za vzestupný. Pár se při nízké volatilitě vyhoupl nahoru, což v podstatě odpovídá režimu "nudného pondělí". Obchodníci se tak mohli zaměřit pouze na jednu zprávu. Míra inflace v Německu zůstala v dubnu beze změny na úrovni 2,2 %. Vzhledem k tomu, že se jednalo o drobnou odchylku od prognózy a samotná hodnota zůstala nezměněna, nedošlo prakticky k žádné reakci trhu. Navíc se jednalo pouze o jednu zemi Evropské unie. Dnes bude zveřejněn index spotřebitelských cen za celou EU, takže lze očekávat silnější reakci trhu.
img

Výhled pro EUR/USD na 25. dubna. Euro může růst i klesat zároveň

25.04.2024 Co se týká technického obrazu, pár pokračuje v korekci směrem vzhůru, jak naznačuje kanál. To může ještě nějakou dobu pokračovat, ale euro má stále vyhlídky na pokles ve střednědobém horizontu. Trh nemůže pár neustále prodávat, a to ani uprostřed klesajícího trendu.
img

Výhled pro EUR/USD na 24. dubna. Euro vzrostlo k horní hranici kanálu

24.04.2024 EUR/USD se nadále pohyboval uvnitř téměř horizontálního kanálu, formálně označovaného jako vzestupný kanál. Vzhledem k tomu, že k poslednímu odrazu došlo od spodní hranice kanálu, cena v průběhu několika dní vzrostla až k jeho horní hranici. Tento pohyb se ukázal být naprosto předvídatelný, ačkoli včera měl nejen technický charakter.
img

Výhled pro GBP/USD na 23. dubna. Libra neprodleně obnovila svůj pokles

23.04.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí nečekaně klesl. Britská libra se po dobu čtyř měsíců nacházela na stejné úrovni a volatilita byla několik měsíců mimořádně nízká. Poslední dva dny se však vymykaly běžným zvyklostem. Britská měna prudce klesla v pátek, kdy byla z relativně důležitých událostí zveřejněna pouze zpráva o maloobchodních tržbách ve Velké Británii, a také v pondělí, kdy nebyly zveřejněny vůbec žádné zprávy. Přesto je nedávný pokles libry nejlogičtějším pohybem ze všech, které kdy trh zaznamenal. Vzhledem k fundamentálnímu a makroekonomickému pozadí se libra dlouho obchodovala velmi vysoko. Nyní nastal čas "splatit dluhy". Domníváme se, že britská měna může a měla by pokračovat v poklesu téměř v každém případě. A to i bez zpráv, reportů či projevů představitelů centrální banky.
img

Výhled pro EUR/USD na 17. dubna. Nudné pondělí plynule přešlo v nudné úterý

17.04.2024 EUR/USD v úterý nevykázal žádné zajímavé pohyby. Volatilita byla poměrně nízká. Pár se pokusil prodloužit pohyb směrem dolů, pokusil se zahájit býčí korekci, ale nakonec zjistil, že ani jedno nebude fungovat. Euro tak nadále zůstává pod důležitou oblastí 1,0658–1,0669, takže má stále dobrou šanci pokračovat v pohybu směrem dolů.
img

Pohled na vývoj měnového páru EUR/USD dne 16. dubna. Další nudné pondělí

16.04.2024 V pondělí nedošlo k žádným výrazným pohybům. Zpráv bylo sice zveřejněno málo, ale bylo. Trh si mezi nimi však nic zajímavého nenašel a za víceméně důležitou považoval pouze zprávu o maloobchodních tržbách ve Spojených státech. Ale pojďme popořadě. V EU byly zveřejněny údaje o průmyslové výrobě za únor, které se plně shodovaly s prognózami. Kromě toho zaznělo několik projevů představitelů Evropské centrální banky. Francois Villeroy de Galhau uvedl, že ECB "pravděpodobně sníží úrokové sazby v červnu", a Gediminas Simkus řekl, že "existuje více než 50% pravděpodobnost, že letos dojde k více než třem snížením sazeb". Obě tato prohlášení jsou pro euro špatnou zprávou, protože ECB začne s uvolňováním měnové politiky dříve než Federální rezervní systém a bude snižovat sazby agresivněji než Fed.
img

Výhled pro EUR/USD na 12. dubna. Nové zasedání ECB

12.04.2024 Měnový pár EUR/USD se vrátil ke svému známému vzorci z posledních měsíců. Navzdory poklesu o téměř 150 pipsů před dvěma dny a včerejšímu zasedání Evropské centrální banky byla volatilita ve čtvrtek nižší než 60 pipsů. Na jedné straně ECB nepřijala žádné významné rozhodnutí a projev prezidentky ECB Christine Lagarde na tiskové konferenci byl poměrně neurčitý. Konkrétně se od ní trh nedozvěděl žádné bližší informace ohledně možného uvolnění měnové politiky na příštím zasedání v červnu. Lagarde uvedla, že na příštím zasedání bude k dispozici mnohem více údajů (pravděpodobně pro rozhodnutí o sazbě). Na druhou stranu se stále jednalo o zasedání ECB a na takové události se obvykle reaguje.
img

Výhled pro GBP/USD na 11. dubna. Libra se propadla o 200 pipsů, ale stále zůstala ve flatu

11.04.2024 Také měnový pár GBP/USD ve středu vykázal výrazný pohyb směrem dolů. Ten byl tak silný, že cena současně prorazila trendovou linii, linie indikátoru Ichimoku a úrovně 1,2605 a 1,2620. Takový pohyb jsme již dlouho neviděli, ale na celkový technický obraz to nemělo téměř žádný vliv. Do konce obchodního dne pár klesl na úroveň 1,2516, kterou lze ve 24hodinovém časovém rámci považovat za hranici bočního kanálu. Dokud tedy nepotvrdíme, že cena tuto hranici úspěšně překonala, neměli bychom očekávat, že pár zrovna zahájí klesající trend. Bohužel ani včerejší pokles v tuto chvíli nezaručuje obrat trendu. Pár by se mohl snadno odrazit od hladiny 1,2516 a zahájit nový pohyb směrem k horní hranici bočního kanálu – úrovni 1,2800.
img

Výhled pro EUR/USD na 8. dubna. Nekonzistentní trh a údaje Nonfarm Payrolls

08.04.2024 Měnový pár EUR/USD se v pátek pokusil zahájit logický pohyb směrem dolů, a to zejména když byly zveřejněny zprávy Nonfarm Payrolls a údaje o nezaměstnanosti v USA. Obě zprávy dopadly lépe, než se předpokládalo, což mělo dolar podpořit. To se také stalo, ale dolar posílil jen na krátkou dobu. Dolar v podstatě vzrostl o 50 pipsů a pak stejných 50 pipsů během několika následujících hodin ztratil. Chápeme, proč dolar vzrostl, ale je záhadou, proč klesl. Proto je poměrně obtížné vysvětlit, proč dolar nevykázal růst. Stejně jako po celý minulý týden.Připomínáme, že většina klíčových amerických zpráv dopadla pozitivně. Dolar by tedy měl minimálně čtyři z pěti dnů růst. Trh však opět rozhodl jinak. Klesající trend je formálně zachován, jak ukazuje klesající trendová linie, ale cena se již nachází nad kritickou linií. Tento týden se pár může vydat směrem dolů, což by mohla být pozdní reakce trhu na americké zprávy, ale všichni vědí, že dolar by měl růst i bez pomoci těchto zpráv. Federální rezervní systém může odložit první snížení sazeb z června na pozdější termín a Evropská centrální banka může snížit sazby již tento týden.
img

Výhled pro GBP/USD na 8. dubna. Libra se cítí ve flatu skvěle

08.04.2024 Měnový pár GBP/USD v pátek vykazoval naprosto absurdní pohyby. Byly totožné s těmi, které vykazoval měnový pár EUR/USD. Zpočátku na základě silných statistik z trhu práce a nezaměstnanosti z druhé strany oceánu dolar rostl, ale poté se rychle vrátil na původní pozice. Veškeré pohyby v pátek a v průběhu celého minulého týdne neměly na technický obraz prakticky žádný vliv. Faktem je, že libra se poslední 4 měsíce pohybuje na stejné úrovni. Je to jasně patrné ve 24hodinovém časovém rámci. Cena se tedy může v rámci této flat fáze (přibližně mezi úrovněmi 1,25 a 1,28) pohybovat, jak chce. Linie indikátoru Ichimoku nemají žádnou sílu. To, že se cena nachází nad nimi nebo pod nimi, nevypovídá o žádném trendu.Zbývají pouze dvě možnosti. Buď počkat na konec flatu, nebo obchodovat v těch nejmenších časových rámcích. První možnost je špatná, protože nikdo neví, jak dlouho ještě budeme muset čekat. Flat fáze trvá již 4 měsíce a mohla by trvat další 4 měsíce. Druhá možnost je špatná, protože se nejedná pouze o flat, ale o flat s nízkou volatilitou. Pár se obvykle pohybuje o 50–60 pipsů denně, takže je velmi obtížné očekávat a priori dobré zisky. A když k tomu přidáme několik signálů, které kvůli nízké volatilitě prostě nefungují správně, pak je to docela smutné a skličující. Nejdůležitější však je, aby obchodníci jasně pochopili, co mohou od páru v současné době očekávat. Pochopení této skutečnosti jim pomůže vyhnout se ztrátám.
img

Výhled pro GBP/USD na 4. dubna. Libra se vrátila k dolní hranici bočního kanálu.

04.04.2024 GBP/USD se ve středu rovněž obchodoval pozitivně. Jak jsme uvedli v článku o EUR/USD, pro tento pohyb neexistovaly žádné fundamentální ani makroekonomické důvody. Americký index ISM PMI ve službách se sice ukázal být nižší, než se předpokládalo, ale nebyl natolik špatný, aby způsobil tak prudký pokles páru. Zprávu ADP, která překonala očekávání, trh ignoroval. Projev předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella začal poté, co dolar již klesl o 80 pipsů, takže tlak na dolar nijak zvlášť nevyvolal.
img

Výhled pro EUR/USD na 4. dubna. Trh se vrací do starých kolejí

04.04.2024 Ve středu pár EUR/USD již druhý den po sobě vykazoval kladné obchody. Zatímco růst eura z předchozího dne vyvolal otázky, které mohly být způsobeny technickou korekcí, pár pokračoval v korekci směrem vzhůru, přestože makroekonomické pozadí naznačovalo opak. Začněme zprávou o inflaci v eurozóně, která se ukázala být slabší, než se předpokládalo. Slabá inflace znamená jediné: Evropská centrální banka se ještě více přiblížila snížení sazeb v červnu, nebo možná dokonce v dubnu. To je samozřejmě pro euro medvědí faktor, ale trh to ignoroval.
img

Vyhlídky na vývoj měnového páru EUR/USD dne 2. dubna. Údaje ISM z USA udávají tón celého týdne

02.04.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí vykazoval smíšené pohyby, které však byly poměrně logické. Před zveřejněním výsledku indexu nákupních manažerů (ISM) ve zpracovatelském průmyslu v USA, který se ukázal být výrazně vyšší, než se očekávalo, se pár pohyboval beze změny. Po zveřejnění údajů ISM dolar podle očekávání vzrostl. Připadá nám zvláštní, že ani důležité zprávy a události nevyvolaly silnou dolarovou rally. A přesto jsme v pondělí byli svědky poměrně silného pohybu směrem dolů. Takový pohyb se očekával.
img

Vyhlídky na vývoj měnového páru GBP/USD dne 2. dubna. Hotovo! Nebo snad ne?

02.04.2024 Měnový pár GBP/USD se v pondělí propadl o téměř 100 pipsů. Mějte na paměti, že pár zahájil výrazný pohyb směrem dolů již prakticky večer, kdy byla ve Spojených státech zveřejněna rezonující zpráva o podnikatelské aktivitě ISM, jejíž hodnota se ukázala být nad prognózami a nad hranicí 50,0 bodů. Právě tato zpráva vyvolala dolarovou rally. Nebýt této zprávy, nebo kdyby byla její hodnota slabší, je dost pravděpodobné, že bychom se růstu dolaru nedočkali. Dolar však přesto posílil, ale v globálním měřítku se absolutně nic nezměnilo.
C:\fakepath\trader-27032024.jpeg

Jaká je ideální velikost pozice pro mé obchodování?

27.03.2024 Při plavbě po oceánu finančních trhů je velikost vaší plachty rozhodující pro rychlost, s jakou dosáhnete cíle, ale také pro vaši schopnost přežít případné bouře. V tradingu tato plachta odpovídá velikosti pozice. Příliš velká a můžete se převrátit při prvním silnějším poryvu větru; příliš malá a můžete zmeškat příznivý vítr vedoucí k zisku. Jak tedy nastavit ideální počet lotů pro každý obchod?
img

Výhled pro pár GBP/USD na 27. března. Libra postupně klesá

27.03.2024 Pár GBP/USD se pokusil ukončit býčí korekci a obnovit klesající trend. Volatilita opět nebyla žádná nebo byla přinejmenším velmi slabá. Tak slabá, že se cena nedokázala přiblížit k žádné z úrovní nebo linii, kde by se dal očekávat signál. Jak jsme tedy už řekli, nulové pohyby znamenají nulové signály, nulové obchody a nulové zisky.
img

Výhled pro EUR/USD na 27. března. Euro se nadále nechává unášet vlnami

27.03.2024 V USA byla zveřejněna zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Přestože překonaly předpokládanou hodnotu, nezaznamenali jsme na tuto zprávu žádnou reakci trhu. Dolar během americké obchodní seance rostl, ale nebylo to vyvoláno ekonomickými zprávami. Domníváme se, že obchodování na trhu bude pokračovat plynule a euro bude vůči dolaru postupně oslabovat. Problémem eura je, že Federální rezervní systém může nadále odkládat načasování prvního snížení úrokových sazeb. Zároveň existuje 90% pravděpodobnost, že Evropská centrální banka uvolní měnovou politiku již v červnu. Tento faktor by měl trh stimulovat k nákupu americké měny.
img

Výhled pro EUR/USD na 26. března. Korekční pondělí místo "nudného" pondělí

26.03.2024 V pondělí se měnovému páru EUR/USD podařilo vykázat mírný korekční růst. Pohyb směrem vzhůru byl vyvolán technickými důvody, protože neexistovalo žádné fundamentální ani makroekonomické pozadí. Přesněji řečeno, byly naplánovány projevy Christine Lagarde, zástupců Evropské centrální banky Panetty a Lanea a v USA zástupců Federálního rezervního systému Goolsbeeho a Bostice. Žádný z nich však trhu neposkytl informace, které by mohly vyvolat silnou reakci nebo změnit sentiment obchodníků.
img

Výhled pro GBP/USD na 26. března. Klesající trend zůstává neporušený

26.03.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí zaznamenal mírnou korekci. K té došlo z čistě technických důvodů, protože ve Spojeném království nedošlo k žádným významným událostem. Mezitím vystoupili představitelé Federálního rezervního systému Austan Goolsbee a Raphael Bostic, ale jejich slova spíše podpořila dolar, než aby vyprovokovala jeho pokles. Bostic zopakoval své očekávání jednoho snížení úrokových sazeb v letošním roce, neboť konstatoval, že inflace klesá pomaleji, než se předpokládalo. Domníváme se, že to je pro trh další důvod k nákupu dolaru.
img

Výhled pro EUR/USD na 21. března. Euro si i nadále z obchodníků utahuje Analýza EUR/USD, graf 5M

21.03.2024 EUR/USD si ve středu udržel klesající trend, ale pár opět vykazoval velmi slabou volatilitu a pohyb. Pohyby po výsledcích zasedání Federálního rezervního systému nebudeme brát v úvahu. Trh obchodoval impulzivně a bude trvat nějaký čas, než se uklidní. Pohyby po zasedání Fedu bychom v celkové technické analýze ani neměli uvažovat, protože se často vymykají celkovému obrazu. Proto analýzu zasedání Fedu provedeme až dnes večer.
img

Výhled pro GBP/USD na 21. března. Klesající trend pokračuje i před zasedáním Bank of England

21.03.2024 Klesající trend přetrvává, ale pár GBP/USD opět vykázal velmi slabou volatilitu. I přes zveřejnění důležité a rezonující zprávy o inflaci ve Velké Británii nebyli obchodníci ve středu vůbec aktivní. Proto pouze zopakujeme závěry, které jsme učinili dříve: 1) Pohyby na trhu prakticky neexistují. 2) Trh téměř nereaguje na fundamentální a makroekonomické pozadí. 3) Pokles britské libry je spíše formalitou. 4) Cena může kdykoli prolomit trendovou linii a nemusí k tomu ani mít důvod.
img

Výhled pro EUR/USD na 13. března. Další superzábavný den

13.03.2024 Měnový pár EUR/USD v úterý prodloužil slabou medvědí korekci. Očekávali jsme, že zpráva o inflaci v USA vyvolá na trhu emoce. Dolar vzrostl, ale jeho síla byla překvapivá. Americký dolar posílil o výrazných 20 pipsů poté, co vyšlo najevo, že americká inflace nadále stagnuje. Index spotřebitelských cen na konci února meziročně vzrostl na 3,2 %. Jak jsme již několikrát zmínili, pravděpodobnost ještě pozdějšího zahájení uvolňování měnové politiky Federálního rezervního systému se nadále zvyšuje. Spolu s tím by měl růst i americký dolar, pokud se trh nevrátí ke svým starým zvykům nakupovat dolar bez pádných důvodů.
img

Výhled pro GBP/USD na 8. března. Libra pokračuje v růstu

08.03.2024 GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval na vyšší úrovni. Volatilita byla opět nízká, ale pár i tak pokryl rozpětí 70–80 pipsů. Pamatujte, že 80 pipsů pro britskou libru není mnoho, ale alespoň se nepotýkáme s flat trhem. Na konci dne se pár ocitl poblíž horní hranice bočního kanálu, kde se obchoduje již více než tři měsíce. Na 24hodinovém časovém rámci pár opět otestoval Fibonacciho úroveň 61,8 %. Logicky bychom měl být svědky odrazu od této úrovně, ale trh je natolik býčí, že by nebylo překvapením, kdyby pár tuto hranici překonal a dokonce obnovil růstový trend.
img

Výhled pro měnový pár EUR/USD na 8. března. Euro po zasedání ECB roste

08.03.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek zaznamenal pozitivní vývoj. Tentokrát byl růst opravdu poměrně impozantní, zejména pokud jej budeme měřit od denního minima. Stejně jako tomu bylo o den dříve, trh neměl k nákupu eura žádné zvláštní důvody. Klíčovou událostí dne bylo zasedání Evropské centrální banky, přesněji řečeno projev prezidentky ECB Christine Lagarde. A co vlastně řekla, že se trhu náhle zachtělo nakupovat euro?
C:\fakepath\komodity-28022024-uvod.jpg

Komodity – kompletní průvodce komoditním trhem

28.02.2024 Investování a obchodování na komoditním trhu je zajímavý a specifický typ tradingu a investice, který se v mnoha ohledech podobá obchodování a investování do akcií. V tomto článku si představíme svět komodit a najdete zde kompletní průvodce světem komoditního trhu.
img

Výhled pro EUR/USD na 23. února. Trh se najednou probudil

23.02.2024 Měnový pár EUR/USD konečně vykázal znatelné pohyby. Poprvé za celý týden byly zveřejněny ekonomické zprávy jak ze Spojených států, tak z Německa a Evropské unie. Nemůžeme je považovat za důležité, ale stále se jedná o zprávy. Jinými slovy, když trh tři dny jen tak vysedává a nejsou zveřejněny žádné významné události, stávají se i indexy podnikatelské aktivity superdůležitými zprávami. Přesně to se stalo ve čtvrtek.
img

Výhled pro EUR/USD na 16. února. Dolar náhle ustupuje

16.02.2024 EUR/USD ve čtvrtek provedl korekci směrem vzhůru a ke konci dne překonal kritickou hranici. Klesající trend v tuto chvíli zůstává zachován, ale pár často koriguje směrem vzhůru, takže prolomení linie Kijun-sen není signálem, který by ukazoval na začátek obratu býčího trendu. Včera měl trh dobrý důvod zbavit se dolaru (nebo vybrat zisky z krátkých pozic). Dvě z amerických zpráv se ukázaly být výrazně slabší, než se předpokládalo. Maloobchodní tržby se v lednu snížily o 0,8 %, zatímco prognózy předpovídaly maximálně pokles o 0,1 %, a průmyslová výroba klesla o 0,1 %, zatímco obchodníci očekávali její růst o 0,3–0,5 %.
img

Výhled pro EUR/USD na 13. února. Euro nadále roste pomalým tempem

13.02.2024 Měnový pár EUR/USD pokračoval v korekci směrem vzhůru s nízkou volatilitou. Ve skutečnosti je volatilita nejen nízká, ale dokonce extrémně nízká. Celkově měnový pár nyní nevykazuje žádné pohyby. A pokud nedochází k žádným pohybům, nelze očekávat dobré obchodní signály a vysoké zisky. Proto musíme vydržet a v budoucnu budou signály a pohyby lepší.
img

Výhled pro GBP/USD na 12. února. Libra má příležitost k poklesu

12.02.2024 Měnový pár GBP/USD v průběhu pátku nadále vykazoval smíšené pohyby s nízkou volatilitou. Kotace opět reagovaly s linií Senkou Span B, která ve větší míře klesala směrem k ceně, než aby cena stoupala k ní. Nicméně britská libra proti předchozímu poklesu provedla 50% korekci, v jejímž rámci nakonec opustila boční kanál. Flat trend tedy skončil a můžeme očekávat pohyb směrem dolů. Otázkou je, zda je trh připraven na trend, a na základě toho, co jsme pozorovali v minulém týdnu, je těžké určit, kdy trend začal.
img

Výhled pro EUR/USD na 12. února. Euro provádí korekci směrem nahoru

12.02.2024 Měnový pár EUR/USD v pátek pokračoval v korekci směrem vzhůru. Korekční fáze trvá již čtyři dny po sobě, i když předtím cena klesala jen něco málo přes den. Volatilita zůstává velmi nízká, což lze částečně vysvětlit slabým fundamentálním a makroekonomickým pozadím minulého týdne. Je však důležité si uvědomit, že trh se pohybuje a obchoduje nejen tehdy, když se objeví významné zprávy a reportáže. Tento týden se odehraje několik důležitých událostí, které by mohly přimět obchodníky k větší aktivitě.
img

Výhled vývoje měnového páru GBP/USD na 7. února. Libra se zotavila směrem k bočnímu kanálu

07.02.2024 V úterý se měnový pár GBP/USD po dvoudenním poklesu silně odrazil směrem vzhůru. Pár dosáhl oblasti 1,2605–1,2620, která dlouhodobě slouží jako spodní hranice bočního kanálu a brání ceně v poklesu pod tuto hranici. Pro libru se jedná o kritický okamžik. Pokud se páru podaří vrátit se k bočnímu kanálu, existuje vysoká pravděpodobnost, že by se tak mohl vrátit flat trend. V opačném případě může dojít k bouřlivým pohybům, což velmi ztíží určení jasného trendu. Ideálním scénářem by bylo odražení od uvedené oblasti; pričemž můžete zvážit nové krátké pozice, udržení klesajícího trendu a očekávání silného a trvalého poklesu britské měny.
img

Doporučení pro obchodování párů EUR/USD a GBP/USD na 5. února. Bude dolar dále růst?

05.02.2024 Měnový pár EUR/USD se v pátek obchodoval negativně, a to výhradně kvůli údajům z amerického trhu práce. V důsledku toho se obnovil klesající trend a medvědi pocítili opětovný příliv síly. Cena klesla na své předchozí lokální minimum na úrovni 1,0757. V pátek se jí již podruhé nepodařilo překonat úroveň 1,0889.
C:\fakepath\metatrader-mt-13012024-11.png

Přehled otevřených obchodů a historie účtu v MetaTrader (kapitola 10.)

13.01.2024 Přehled o otevřených a uzavřených obchodech v MetaTraderu nám dá tzv. Terminál. Ten můžete zobrazit pomocí klávesové zkratky CTRL+T nebo tlačítkem Terminál na panelu nástrojů.
C:\fakepath\metatrader-mt4-13012024-2.png

Otevření a uzavření obchodu v platformě MetaTrader (kapitola 9.)

13.01.2024 Způsobů jak otevřít obchod je v MetaTraderu několik. V této kapitole si ukážeme způsoby otevření obchodu v platformě MT4 a MT5.
C:\fakepath\trader-27102023.jpg

Obchodní deník jako základní nástroj tradera

27.10.2023 Obchodování na finančních trzích je činností, která vyžaduje preciznost, disciplínu a analytické schopnosti. Pro každého tradera, ať už se jedná o začátečníka nebo zkušeného profesionála, je klíčové mít ve svém repertoáru nástroje, které mu pomohou dosáhnout úspěchu. Jedním z nejpodceňovanějších nástrojů, který by však měl být na prvním místě, je obchodní deník. V tomto článku se podíváme na to, proč je obchodní deník tak důležitý a jak jej trader může efektivně využívat.
C:\fakepath\trader-22072023.png

Risk management jako základ dlouhodobého úspěchu

22.07.2023 Forex trading je vzrušující a může být i lukrativní aktivitou, která láká mnoho investičních nadšenců. Obchodování na devizovém trhu nabízí šanci na vysoké zisky, ale zároveň nese i riziko vysokých ztrát. Jedním z nejdůležitějších faktorů pro dlouhodobý úspěch na forexovém i jiných trzích bezpochyby je správné a efektivní risk management, které dokáže minimalizovat potenciální ztráty a zajistit konzistentní ziskovost.
C:\fakepath\algo-trader-07072023.jpg

Řízení rizik a stanovování velikosti pozic při algoritmickém obchodování

07.07.2023 Vítejte u pokračování série příspěvků o algoritmickém obchodování tak, jak ho vnímám já. Dnes se zaměřím na řízení rizik a stanovování velikosti pozic při algoritmickém obchodování.
C:\fakepath\iq-19062023.jpeg

Emoční inteligence v tradingu

19.06.2023 Když se řekne slovo „inteligence“, většina lidí si vybaví tzv. racionální inteligenci, tedy IQ. Málokdo však zná koncept dělení inteligence na racionální a emoční. Nejen v případě tradingu je však důležitější emoční inteligence. Proč tomu tak je?
C:\fakepath\trader-16062023.png

Obchodní deník jako klíčový nástroj pro zlepšení výkonnosti

16.06.2023 Pro úspěch na forexovém trhu je nezbytné vést a pravidelně aktualizovat obchodní deník. Obchodní deník je mocným nástrojem, který vám umožňuje analyzovat a hodnotit vaše obchody, identifikovat silné a slabé stránky a posilovat vaše obchodní dovednosti. V tomto článku se podíváme na to, jak vytvořit a správně využívat obchodní deník.
C:\fakepath\soros-30052023.jpg

Jedna investiční rada George Sorose

30.05.2023 George Soros patří v Česku mezi kontroverzní postavy. Jedna část populace ho má ráda a chválí ho za boj pro otevřenou společnost. Druhá pak nenávidí a vidí v něm člověka, který financuje různé společenské aktivity razící jeho soukromou agendu. Nebudu se snažit obě znepřátelené strany smiřovat. Je trochu škoda, že jen zlomek lidí se zajímá o jeho investiční rady. Přitom právě jedna z nich může být v dnešní nejisté době velmi užitečná.
img

Jak obchodovat s akciemi Visa po výsledcích za 2. čtvrtletí?

03.05.2023 Výsledky globálních poskytovatelů platebních služeb, jako je Visa, jsou hojně sledovány investory a analytiky po celém světě. Vzhledem k tomu, že většina spotřebitelů používá karty Visa nebo Mastercard, mohou výsledky těchto společností poskytnout ukazatele o stavu ekonomiky a spotřebitelských výdajů.
img

Jak obchodovat s akciemi Visa po výsledcích za 2. čtvrtletí?

03.05.2023 Výsledky globálních poskytovatelů platebních služeb, jako je Visa, jsou hojně sledovány investory a analytiky po celém...
img

Jak obchodovat s akciemi Bank of America po výsledcích za 1. čtvrtletí?

25.04.2023 Od pádu Silicon Valley Bank a Signature Bank minulý měsíc investoři netrpělivě očekávali poslední zprávu o výsledcích hospodaření a komentáře největších bank v USA, aby zjistili, zda nedošlo k mnohem většímu propadu.
img

Jak obchodovat s akciemi Bank of America po výsledcích za 1. čtvrtletí?

25.04.2023 Od pádu Silicon Valley Bank a Signature Bank minulý měsíc investoři netrpělivě očekávali poslední zprávu o výsledcích ...
C:\fakepath\Krupa-Juraj-23042023-2.jpg

Juraj Krúpa: Groupon shortujeme již od ledna. Líbí se nám gaming i big tech

24.04.2023 Minulý týden se médii prohnala kauza amerického Grouponu – otce všech „slevomatů“. Firmu kotovanou na newyorské burze se na nohy snaží postavit česká skupina Pale Fire Capital, proti nim sází slovenská investiční skupina AJ Investments vedená Jurajem Krúpou.
img

Jak obchodovat Netflix po výsledcích za 1. čtvrtletí

20.04.2023 Od 77% propadu ceny Netflixu z rekordních 700,99 USD v listopadu 2021 na několikaleté minimum 162,71 USD v květnu 2022...
img

Jak obchodovat Netflix po výsledcích za 1. čtvrtletí

20.04.2023 Od 77% propadu ceny Netflixu z rekordních 700,99 USD v listopadu 2021 na několikaleté minimum 162,71 USD v květnu 2022 se vedení společnosti snaží stabilizovat cenu akcií tváří v tvář stále konkurenčnějšímu odvětví streamingu.
img

Jak obchodovat s Meta po výsledcích za 1. čtvrtletí

05.04.2023 Meta Platforms byla v prvním čtvrtletí roku 2023 nejvýkonnější akcií FAANG. FAANG je zkratka pro technologické akcie s...
img

Jak obchodovat s Meta po výsledcích za 1. čtvrtletí

05.04.2023 Meta Platforms byla v prvním čtvrtletí roku 2023 nejvýkonnější akcií FAANG. FAANG je zkratka pro technologické akcie společností Facebook (nyní Meta), Apple, Amazon, Netflix a Google (nyní Alphabet) a vytvořil ji moderátor pořadu "Mad Money" na CNBC Jim Cramer. Nyní tuto zkratku aktualizoval na MAMAA, která představuje největší technologické akcie: Microsoft, Alphabet, Meta, Amazon a Apple.
img

Jak obchodovat s akciemi Amazonu během opatření na snižování nákladů

29.03.2023 Většina velkých technologických společností oznámila opatření na snížení nákladů v souvislosti se zpomalením ekonomiky a zdražením výpůjčních nákladů v důsledku rostoucí inflace a úrokových sazeb.
img

Obchodování společnosti FedEx po výsledcích za 3. čtvrtletí

22.03.2023 Po loňském poklesu o 33 % zaznamenaly akcie společnosti FedEx v letošním roce impozantní nárůst o 26 %. Aby se investoři ujistili, zda se nejedná pouze o rally na medvědím trhu, pozorně sledují zprávu o výsledcích společnosti.
img

Obchodování Ulta Beauty po zisku za 4. čtvrtletí

14.03.2023 Americký kosmetický řetězec Ulta Beauty zaznamenal na konci roku 2022 poprvé ve své historii zisk, který přesáhl 10 miliard dolarů. Přestože se objevily obavy ze zpomalující ekonomiky a spotřebitelů, kteří si více uvědomují náklady, analytici se o akcie zajímají.
C:\fakepath\instaforex-09032023-1.png

Recenze nástroje Autochartist

09.03.2023 Autochartist je jeden z nejoblíbenějších a nejpoužívanějších nástrojů technické analýzy.
Související klíčová slova: Forexové strategie | Admirals MetaTrader 5 | Ideální portfolio | Návratnost investice | Integrace s TradingView | Makroekonomické dění | Využití průměrné týdenní volatility | Stop-Loss objednávky | Ziskový potenciál | Short-selling | Hodnocení vašich obchodů | Pale Fire Capital | Proč je obchodní deník důležitý | Dlouhé pozice | Světové akcie | Celkový zisk | Dukascopy | Trading Dashboard | Války | Limit ztráty | Vývoj | IGLN.UK | Obchodní platformy | Pokračování klesajícího trendu | ATR (Average True Range) | Platformy DXtrade | Údaje z USA | InstaForex | David Holý | Možný zisk | Otočení trhu | Podmínka u prop firmy | Klíčové S/R zóny | Objem obchodní pozice | Skener trhu | Splnit obchodní výzvu | Využití EA při tradingu | EUR | P/E poměr | Ztrátový obchod | Jak uzavřít část pozice | Investiční rizika | Infografika | Nedostatek čipů | Hospodářská zvířata | Oznámení výsledků | Jak co nejlépe řídit risk | Dostupná marže | Brokeři | Take Profit | Salesforce | Falešný průraz | XOM | Nárok na výplatu | E-sports | Stoxx | Vývoj ceny zlata | Texas | Specifikace kontraktu | Pip | Očekávání | Přehnaný pohyb | Pokračování růstu | Korelace | Otevřené pozice | Objem 1 lotu | Evropské centrální banky | Nikl | Akcie Allied Healthcare | Southwest Gas | Plán cílů | Swingy | Value příležitosti | Uchování kapitálu | Předpověď ceny | EUR/JPY | Podnikání společnosti | Pro investory | Způsoby tradingu | Rovio Entertainment | Vybrat zisk | EURJPY | FAA | Příležitost k nákupu | Evropská komise | Kakao - Vývoj ceny | Přesnost | Obrovské peníze | Short Interest | iShares | Crypto | Investice | Akcie Zoom Video (ZM) | MACD | Akcie Salesforce | Potenciál | xStation od XTB | Balenciaga | Support | Superpočítač | Podnikatelské aktivity | Edge | Akvizice | Index aktivity | Hlava a ramena | PMI v eurozóně | Růst amerického dolaru | Aktuální informace o trhu | Ifo | Webinář | Základní kámen obchodování | Rovio | Obchodní pravidla | Úspěšnost strategie | Prognózy | Britská libra | NYSE | Intervence | Společnost Cisco | Ceny kakaa | Interactive Brokers | Diverzifikace | Trendy na trhu | Fibonacciho posloupnosti | Notesco | Rekord | Hodnota equity | Krátkodobý rostoucí trend | Nezávislost | CFD (Contracts For Difference) | Biotechnologické akcie | Návrh zákona | Stop-Loss | Evropské měny | DXtrade vs. MT5 | Stanovení velikosti pozice | D1 graf | Společnost Apple | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Efektivní správa | Mini lot | Exekuce obchodních příkazů | Obchodování průrazů | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Morgan Stanley | Saxo Bank | Chování | Reality | Vstup do trhu | Finanční páka | Skladování fyzických komodit | Vlastní účet | Profesionální obchodníci | COT report | Price Action | Profesionální trader | Akcie společnosti | Zasažení Stop-Lossu | Chování trhu | Přežití na forexu | iShares Oil & Gas Exploration & Production | Softwarová společnost | Aktuální vývoj | Měnový pár GBP/USD | Iron FX recenze | Milionáři | Hospodářský růst v EU | Obchodovat pro FTMO | Force | Iron FX | Cenné papíry | Nabídka a poptávka komodit | Nejvyšší pravděpodobnost | Výnos | Velcí investoři | Emoční inteligence (EQ) | Sázka na pokles ceny | Medvědí výhled | Autochartist | Risk management při škálování pozic | Online investování | Exchange | Trh gamingu | Herní divize | Goldman Sachs | Zlepšení výkonnosti | Delta | Retracementy | Stanovení racionálního rizika | Ziskové obchody | Otevřené ztráty | SMA | Vzdělávání | BreakEven | Strategie pro obchodování | Vývoj ceny sóji | Reddit | IDEA | IHNED | Index DOW | iShares Physical Gold (IGLN.UK) | Forexový trh | Pokročilé funkce | Herní plán | Paper trading | Význam supportů a rezistencí | Investiční portfolio | Škálování dolů | Používání hotovosti | MAE | Výsledky obchodování | Kontrariánství | Daytrading | Akcie roku 2020 | Efekt na psychiku | Commodities | Kontrakty | SGD/JPY | Online obchodování | Americký akciový trh | Pravidla prop firmy | Celkový DD | Praxe | Barrick Gold (GOLD.US) | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Martingale přístup | ETFS Natural Gas | JPY | Palladium - Vývoj ceny palladia | Akcie Palo Alto Networks | Michel Barnier | Metaverse | Contract for Difference | Zajištění portfolia | Dosáhnout zisku | Budoucí trendy | Posilování dolaru | Směřování trhu | Brent | CEO | Ceny sóji | Rozbor obchodů | Procentuální vstupy | Peníze | Stimul | Infekce Covid | Ukončení obchodu | Strach | Ukazatel | Nástroje pro obchodní analýzu | Demo obchodování | Nakupovat akcie | Těsný Stop-Loss | Baidu | Certifikáty | Doporučení k obchodování | Prognóza | Velké problémy | ALUMINIUM | Risk/Money management | Stop-Loss příkazy | Žádná centrální banka | FBI | Long obchod | Strategie Trend Swing | Měny | Americký Fed | Investiční strategie | Zpravodajství | Palladium | Micron | Bezpečný přístav | Ropa WTI | Série ztrát | Dividendy | Analytické schopnosti | Burza | Special Purpose Acquisition Company | Obchodní transakce | Dlouhodobý trend | Vývoj ceny ropy | Lukáš Voženílek | Diskreční obchodování | Základní nástroj tradera | Investovat do akcií | Rizika při obchodování | DJI30 | Pozornost investorů | Burzy | iShares Physical Gold | Výhody Forexu | Komoditní trh | Analyzování | Obchodování nanečisto | Klíčové chyby | Broker | Investiční příležitost | Meta Trader | Vývoj ceny palladia | Cash flow | Proražení | Styl obchodování | Falešné signály | Backtesting | Obchodní signály | Simulace obchodního účtu | Velikost pozic | Export | Aukro | Akcie Bank of America | NFLX | OXY.US | CFD na komodity | Kupní síla v Číně | Ubírání pozic | Tržní volatilita | Dlouhodobý růst | Určení trendu | AI | CATTLE | Škoda | Obchodní tipy | Prudké pohyby | Průměrné denní volatility | Obrovské zisky | VaR (Value at Risk) | Exekuce | BHP Billiton (BHP.US) | Důvody pro vstup do obchodu | Znalost | Tržní trendy | Obchodní cíle | Mezibankovní | Opačné pozice | Komodity - časté otázky | Jak vydělat na poklesu | Čtvrtletní výsledky | Boeing | Čekající příkazy | GBP/USD | P.A. | Akcie Fedex | Zvýšení sazeb | Zastavení ztrát | Průběh efektivního škálování | Dovednosti | Krátké (short) pozice | Hliník - Vývoj ceny | Měnový pár EUR/USD | Nárůst ceny | Otevřený obchod | Racionální inteligence | Monte Carlo simulátor | Příliš těsný Stop-Loss | Signature | Jestřábí postoj | Euronext | MT5 | Obchodní deník | Finanční trh | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC | Tržní pohyby | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF (CIND.UK) | Angry Birds | Pro tradery | Investování u XTB | FedEx | Vidina rychlého zbohatnutí | Makrodata | Úrovně S/R | Investoři | Vyšší hodnoty | Sója | Position trader | Bank of England | Americké ekonomiky | Výkonnost obchodování | Další růst | Nejistoty | Oddlužení | Správné velikosti pozic | AMD | Úrokové riziko | Škálovaný obchod | Pohyby trhu | Maximum Adverse Excursion | McKinsey | Kapitál | Dosažení zisku | FedWatch | Tradingové schopnosti | Jádrový index | Globální akciové trhy | Ministr financí Steven Mnuchin | Pravidla strategie | Údaje o průmyslové výrobě | Posílení | Potenciální ztráty | Vývoj ceny zemního plynu | Vzorce chování | USD | Swing trading strategie | Buy Limit | Přehled o aktuálním dění | Možnost obchodovat | Srovnání s jinými platformami | Růst společnosti | Prodávat akcie | Typ tradingu a investice | Hold | Zoom Video | Australský dolar | Pokles kurzu | Vývoj ceny ropy Brent | Hliník - Vývoj ceny hliníku | Nižší poptávka | Plány | Banka Goldman Sachs | Aktuální informace | Grafické nástroje a indikátory | Total | Zisk | Strategie pro obchodování s komoditami | Xetra | Nejvýkonnější akcie | Viry | Provozní marže | Obchodní platforma DXtrade | Cestování | Výběr brokera | GRPN | Zprávy o trhu | Defenzivní příkazy | Tipranks | BP | Nízké transakční náklady | Nevýhody DXtrade | Růstové akcie | Pozorování | Analýzy | Praktické příklady | Vývoj ceny pšenice | První obchody | Risk per trade | Spotřebitelský sentiment | Škálování pozic | Hlavní události | Swapy | Bohatý | Bohatí | Pokles inflace v USA | Mnoho peněz | Strojové učení | CZK | Pokles cen komodit | Cenové úrovně | Emoce | Ziskovosti společnosti | Prodávající | Kalkulačka rizika | Investovat | World Gold Council | Burzovní průvodce | Předpověď akcií | Demokraté | Zajímavé zisky | CAC 40 | Obchodování s CFD na komodity | S&P | Umělé inteligence (AI) | Mezibankovní trh | Potenciální zisky | Aktuální obchodní příležitosti | Vyplácení dividend | Zasedání Evropské centrální banky | Praktická ukázka | Průmyslové komodity | CSCO | Ziskový obchodní systém | Obrovský potenciál | Spoluředitel | Unie | Ochranné mechanismy | Nikkei | Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | Výzkumy | Trpělivost | Obchodování na finančních trzích | Meta | Způsoby otevření obchodu | Posouvání stop-lossů | Pravidla řízení rizik | Short selling | Zisk z obchodu | Zemědělské komodity | Výpočet objemu | Komoditní | TIM | Čtvrtletní zisk | Investiční banka | Nízké úrokové sazby | Exxon Mobil (XOM.US) | Spekulativní investoři | Occidental Petroleum | Velikost pozice (loty) | Stříbro - Vývoj ceny stříbra | Výroční zpráva | Praha | CFD (Rozdílové smlouvy) | Markets | B/E | OD7F.DE | Obchodni metody | Ekonomický kalendář | Prezident | MetaTrader 4 (MT4) | Vybírání zisků | Vzdělání | Myšlení | Trh s komoditami | ZEW | Rizikovost | Obrat trendu | Warren Buffett | Úroveň volatility | Akcie bank | Výsledky | Jak sestavit ideální portfolio | Obchodní problémy | Obchodní platforma | François Villeroy de Galhau | Vlastnění více účtů | NICKEL | Typ strategie | Portfolio | Euro Stoxx 50 | Minulá výkonnost | DXtrade vs. MT4 | Propad ceny akcií | Monitorování | Bank of America | Evaluace | Komodita | Psychika | Swing | Fundamentální analýza | Lepší výsledky | Maximalizovat zisky | Globální akciové indexy | Retracement | Americký index | ProCent | Plný úvazek | Energie | Propad kapitálu | Fundamentální zprávy | Zůstatek | Odhad inflace | Fiskální rok | Velký účet | Shortovat | OPEC+ | Růst inflace | P/E | Limity ztrát | Boom | Ceny zinku | Oblast supportu | Druhy akcií | Objem | Dobré výsledky | Average daily range | Akcie 2020 | Tržní kapitalizace | Graf vývoje | Vývoj měnového páru | Objemy obchodování | Jsou komodity dobrou investicí? | Cenné papíry a burzy | Vale | Pokročilé nástroje | Trendová čára | NGAS | Ekonomický vývoj | Firmy | Investiční riziko | Široké Stop-Lossy | Ask | Ole Hansen | WHEAT | Páka | Obchodní příležitost | Uzavírání pozic | Pfizer | Trailing stop-loss | Posílení amerického dolaru | BP (BP.UK) | Velké pohyby na trhu | Studie | Přeobchodování | ROUVY | Psycholog | Nástroj | Reakce trhů | Zpráva | Prodej elektromobilů | Kolaps | Rio Tinto | Zhodnocení obchodního účtu | Tencent | Limity pro riziko | United Airlines | Cenová hladina | Zinek - Vývoj ceny | Měna | Reakce trhu | Jak investovat do akcií | Rok 2024 | Kompletní průvodce | Kering | iPhone | Fibonacci retracement | Ceny ropy | Pohyb kurzu | Nasdaq | Současná situace | Point of Percentage | Day trading | JOLTS | Tržní podmínky | NGAS.UK | Zasedání Fedu | Změny na trhu | RoboMarkets | Live účet | Jak otevřít a zavřít obchodní příkaz | Korekční pohyb | OPEC | Stop Loss (SL) | Bloomberg | Tradingové soutěže | Pšenice - Vývoj ceny pšenice | Home Depot (HD) | GBP | ADR | Johnson & Johnson | Vizualizace | Udržitelnost | Nabídka | Ropa Brent - Vývoj ceny | Akcie GRPN | Centrální banky | Kauza amerického Grouponu | Splňovat své cíle | Admiral Markets | Alert | Zpomalení inflace | Trump | Cena akcií společnosti | XOP | Zprávy | Co Autochartist umí | FB | Silnější dolar | Guru | Obavy z recese | Vliv na ceny | Strategie od Purple Trading | Pohyby cen | Evropské trhy | Dolary | Vlastní trading | Recenze nástroje | Federální rezervní systém | Vstupy | Dlouhodobé investování | Komodity na trading platformě | Rozdílové smlouvy (CFD) | FXGiants | Náklady na těžbu | Nvidia Corp | Měnový trh | Kukuřice - Vývoj ceny | Averze k riziku | GBPUSD | Stavebnictví | Hospodářský výsledek | Donald Trump | Inteligence v tradingu | Výhody DXtrade | Jim Cramer | COPPER | Přeprodané oblasti | Rizika na obchod | Pravděpodobnost ztráty | Bank of Japan | Korekční strategie | Chamtivost | Luxusní značky | Jakub Hodan | Laxman Narasimhan | Apple | Silný růst | Ropa Brent | Obchodování forex | Risk Reward Ratio (RRR) | Libra vůči dolaru | Střednědobý výhled | Americké akcie | MetaTrader 5 (MT5) | Vyhlídky | Dobré návyky | Průraz | Zvyšovat potenciál zisku | Silná ekonomika | Emoce v tradingu | Pravidlo prop firmy | Špatné výsledky | CZ | Evropské dividendové akcie | Průmyslová výroba | MetaTrader | Papertrading | Denní rozpětí | Gucci | Jak začít s komodity? | PANW | Investování do různých komodit | Index cen výrobců | Akcie Amazonu | Scénáře škálování pozic | Evropská ekonomika | Nový týden | Dlouhodobý byznys | Indikátor RSI | Úspěšný obchod | EQ | Obchodní nápady | Trh | Analýza nastavení | Divize | Inflace ve Spojených státech | Kurz EUR/USD | Komise | Obchodní proces | Forexové strategie od Purple Trading | Války na Ukrajině | Procento ztrátových obchodů | SPDR S&P Oil & Gas Exploration | ATR | Držení obchodu | Výrazný růst | Platina - Vývoj ceny platiny | PLATINUM | Algo | Korekce | Upozornění | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy | Výrazný pokles | Britské libry | Intradenní obchody | Buffett | Money management | Americké dolary | Equity hedgeový fond | Základní kapitál | Průzkumy | Zveřejnění výsledků | Výběry | Investování a obchodování | Sázení | Obchodní strategie | Barrick Gold | Konkurenceschopnost | Dopad na trhy | Akcie leteckých společností | Signály proražení | Yahoo | Propad | KER | Melvin | Posílení dolaru | Cenové změny | Hlavní měny | Marka | Trigger | Období nejistoty | Nákup libry | Stock | Martin Malý | François-Henri Pinault | Měnové politiky centrálních bank | Hloubka trhu | Obchodní systém | Akcie Morgan Stanley | GBP/NZD | 787 Dreamliner | Velikost obchodu | Exxon Mobil | Tým InstaForex | Fixní velikosti pozice | Akcie FAANG | Plný zisk | Automatická obchodní strategie | Pandemie koronaviru | Technologické společnosti | Dolarový účet | Techniky škálování nahoru | Cloud computing | xStation | Microsoft | Příležitosti | Technické analýzy | Obrovské pohyby | Dopad na cenu | Příjmy z reklamy | Výhody swingového obchodování | Výběr akcií | Rozložení investic | Styl tradingu | Ropa WTI - Vývoj ceny | SBUX | Stáhnout z burzy | FCX.US | Push notifikace | Společnost Tesla | Moje obchody | Obchody | Gaussovo rozdělení | ANO | Devexperts | Sázka | Andrew Bailey | Obchodování akcií | Obchodní instrument | LYNX webinář | Definované riziko | FAANG | Důvěra | Programování | Pravděpodobnost | Futures | Uzavření pozice | Akcie FedEx | Formy škálování | Krátkodobé strategie | Vydělat peníze | Umění přiznat si chybu | Vyhledávání rizika | Data z USA | Obchodování zlata | Bankovní akcie | Pokles cen ropy | Obchodní praktiky | Náklady spojené se skladováním | Investor Carl Icahn | Představenstvo | Výsledky společnosti | Šťastné obchodování | Prop Trading firmy | Americké měny | Obchodování se CFD | Objem obchodů | Graf | Jiří Hruška | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | Zemní plyn - Vývoj ceny | Centrální banka | Hladina rezistence | Významné zprávy | Hráči na trhu | Nejlepší akcie | Deutsche Börse | Disciplína | Nástroj pro všechny obchodníky | Meta Platforms Inc | Životní prostředí | Přehled | Terminál | Zpráva o inflaci | Obraty | Přidávání pozic | Plyn | Hodnocení akcií | Trendové linie | Monte Carlo | LYNX | Nepříznivé období | Pár EUR/USD | Riziková přirážka | Trendové indikátory | Karty | Čistý zisk | Jádrová inflace | Patrik Urban | Přijatelné riziko | Kovy | Hospodaření | Fed | New York Stock Exchange | Margin call | Komunita okolo GameStop | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Swingový obchod | Měření rizika | Kering SA | Výše marže | iShares Commodity Diversified Swap (ICOM.UK) | Groupon | Pin Bar | Kurzové sázení | Spoluzakladatel | Aktivní obchodování | Obchodní přístup | Dolar | Multiměnový účet | Ztrátové obchody | Portfólia | Obchodní dovednosti | Růst eura | Obchodování a investování | Automatické obchodní systémy | Nízká volatilita | Údaje o inflaci | Stop-Loss při škálování | Emocionální reakce | Příkaz Stop | Hermes International | Reuters | Britská měna | Allied Healthcare | Zoom Video (ZM) | Současný propad | Dušan Šenkypl | Platforms | Hodnota měny | Myšlení, rychlé a pomalé | Typ brokera | Chevron | Kakao | Nové pozice | Zavírací ceny | StopLoss | Obrovské pohyby na trzích | Výstupy | Testovací účet | Palo Alto | Zemní plyn - Vývoj ceny zemního plynu | Take-Profit | Martin Klass | Radek Zalubil | MetaTrader 4 | Emoční inteligence | Time-Frame | Pozornost | Deutsche Boerse | Nedostatek disciplíny | Dezinflační proces | Co je to Stochastic? | iShares Physical Silver (ISLN.UK) | Trading.com | Firma | Profit Target | EURUSD | Další rozvoj | Maximální velikost pozice | Traders | S&P 500 | COCOA | USDCZK | Barcelona | Politická krize | Admirals | Využití EA | Dow Jones a S&P 500 | Příkaz | Prop Trading | IQ | Krátká pozice | Rozložit riziko | Gambling | Obchodování | Harris | Zemní plyn | Předseda | iShares Physical Silver | Nigérie | Libra | Americký dolar | Snižování rizika | Definované cíle | Ztráty peněz | CFD | Stoxx 600 | Kontrola rizika | 4GLD.DE | Makroekonomická zpráva | Snížení sazeb | Cena akcie | Růst tržeb | Evropská měna | WTI a Brent | Ceny bavlny | Obchodování Ulta Beauty | Investiční rozpočet | Příprava | FTMO Account | Pohyby na trhu | GBP/CAD | Prodej na krátko | Finanční instrumenty | Mezinárodní skupina | Aktuální cena | Jednání o brexitu | Výpočet objemu pozice | Cenové směřování | Trading konference | Nejlepší investice | Celkový trend | Míra | NinjaTrader | Omezený počet brokerů | Hedgeové fondy | Férové obchodní praktiky | Reálný účet | Společnost GameStop | Akcie Grouponu | Denní volatility | Úroky | HDP v USA | MT4 | Očekávání analytiků | Investiční banky | Počet obchodů | Akcie luxusního segmentu | Backtestovat | Makroekonomické údaje | Investice do akcií | AIGI | Příležitosti k obchodování | StrategyQuant | Chování obchodníků | Short příležitosti | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | Objem peněz | Money-Management | Air | Káva | Příjmy z obchodování | Izrael | Ceny akcií | Oblast rezistence | Obchodní kalkulačka | Snížit riziko | S&P500 | Klesající trend | Forexové trhy | ECB | Obchodováním s futures kontrakty | Ceny | Prudký pokles | Technologie | CHF | MetaTrader 5 | Evropská unie | Vydání nových akcií | Pokles | Luxusní segment | Množství peněz | Dlouhodobý nákup | Ztrátové pozice | Ochranné příkazy | Expert Advisor (EA) | Scuk | New York Stock Exchange (NYSE) | Tržní ceny | Instant Trading EU | Carl Icahn | Americké společnosti | Patterny cenových svíček | Potenciální zisk | Obchodování jedním kliknutím | Akcie HSBC | Charles Schwab | Hedge | Pepa Zeman | Obchodujte jednoduše | Začněte obchodovat | Poplatek | Kering (KER.FR) | Skluz | FXlift | 4GLD | Mubi | Investování na burze | Index ISM | Tržní očekávání | Americká ekonomika | Vysoké ztráty | Rizikové parametry | NVDA | Svět investování | Nejistota | Podpora | Obchodník | Swingové obchodování | Southwest | Nejlikvidnější trh | Doporučení | Invest | Klidný trh | Americká společnost | COVID-19 | Zboží dlouhodobé spotřeby | Převratná obchodní strategie | Disney+ | Finanční krize | Pokles ceny | Ukázka technické analýzy | Zhodnocení 100 % | Index cen | Allied Healthcare (AHPI) | Riskovat méně | Tick | Čínská vláda | Daně | Jan Barta | Lídři | Pivot | Expected Payoff | Zprávy z trhů | Pokles indexu | Nastavení maximálního rizika | Historická data | CBOE | Vývoj ceny ropy WTI | Ticker KER.FR | Růst zisků | Zisky | Range | EUR/USD a GBP/USD | FCA | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy Brent | Současné ceny | Risk na obchod | Škálování pozic v tradingu | Nevýhody | Nejlepší biotechnologické akcie | Anglogold Ashanti | Drahý kov | Flat | Postupné zisky | Signature Bank | Sell | Americká data | NATGAS | Nvidia | PFC | Klienti InstaForexu | Ceny komodit | Anomálie | Stochastic EA | Řízení rizika | Value at Risk | Cisco Systems | Celý kapitál | Jak určit trend | iShares Stoxx 600 Oil & Gas | Manuál | Společná měna | Alerty | Cena zlata | HSBC | Pullback | Otevření a uzavření obchodu | Otočení trendu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Mobilní aplikace | Flash Crash | Vice | Breakout | Příležitost ke vstupu | CARA | Počínání na finančních trzích | Každý trader | Růst cen | Agresivní chování | Signál na akcie | Historické pohyby | Mad Money | Momentum | iOS | Cenový pohyb | RSI | Exxon | Swap | Káva - Vývoj ceny | Nakoupit akcie | Společnosti Netflix | Výhled pro GBP/USD | Financování | Dlouhé (long) pozice | Zasedání Bank of England | Finanční společnosti | Intraday trading | Ostatní investice | IoT | Finance | Market Watch | Andy Jassy | JDE | Výrobce čipů | Makroekonomické ukazatele | Strategie prop tradingu | Stres | Profesionální výsledky | Začínající obchodník | Automobilový průmysl | Obchodovat forex | Margin | Možné zisky | Hotovost | Body | XOM.US | Patterny | XOP.US | Long / Short | Akcie Starbucks | Zprávy z USA | DXtrade vs. xStation | Investiční poradenství | Společnosti | Nižší časový rámec | Wells Fargo | Použitá strategie | Oblasti umělé inteligence (AI) | Nastavení Stop-Lossů | Line | Akcie roku | UMA | Nástroj pro zlepšení výkonnosti | Vyšší ceny | Otevření obchodu | Pravidelná analýza | FT | Zkušený trader | Kov | ISIN | Obchodování gapů | Centuri | Američtí investoři | Jak postupně snižovat expozici | DNO | Mali | Cena | Bollinger Bands | Jitan Solanki | Pokles trhů | Plnění výzvy | Profesionální obchodník | Velké peníze | Výplata dividend | Hospodářský růst | Výpočet optimální velikosti | BAT | Vydělávat peníze | Ceny ropy WTI a zlata | Celková inflace | Posílení eura | Odhodlání | Zajímavé příležitosti | Akcie Gamestop | Ceny palladia | Globální ekonomický růst | WTI | Techniky škálování | Philip Lane | Volatilita na měnových párech | Bod | Starbucks | Akcie americké společnosti | UCITS ETF | Shares | CVaR | Prodej dolaru | Klesající trendové čáry | Potenciál zisků | Zlato jako pojistka | BoE Andrew Bailey | ATR (average true range) | Velikosti pozice | Hodnota Pipu | ADR (average daily range) | Spekulace | Obchodování CFD | Nejziskovější | Platforma DXtrade | Stanovování velikosti pozic | Investiční rada George Sorose | Evropské indexy | Typy investičních portfolií | Android | CVX | Domácnosti | Otevřené obchody | OCI | Silný propad | Cena ropy | Analýzy trhu | Intraday | Investiční služby | Inflace | Kauza | Advanced Micro Devices | Ocel | Tržby | Forexový obchodník | Jasný směr | Zinek | Marže | Situace | Pohyb trhu | Úspěšně obchodovat | Elliott | Vzdělávací webináře | Akcie společnosti Delta Airlines | Vymazání obchodního účtu | Váš trading | Růst dolaru | Vstup do obchodu | Krach | Alphabet | Struktura | Opatření na snižování nákladů | Micro lot | Vedení společnosti | Instant Trading EU Ltd. | Zkušenosti | Maximalizace zisku | Ulta Beauty Inc | Obchodní kapitál | Brokerská společnost | Google | Streamovací společnosti | Vývoj kurzu EUR/USD | Swingoví obchodníci | Risk Management | Boeing Co. | Samou | Obchodní příkaz | Potenciál zisku | Akcie Palo Alto | Statistiky | FXstreet | Náklady na obchodování | Vybírat zisky | Arbitráž | Analytici z Wall Street | Diverzifikovat | ETF WTI Crude Oil (OD7F.DE) | FX | Technické vlastnosti | Úspěch v tradingu | Daytrip | Více časových rámců | Různé trhy | Výhled pro EUR/USD | Mnoho ziskových obchodů | Tým RoboMarkets | DXtrade | Kurz | Market | Fortune | Nižší růst | DOT | Získání disciplíny | Akcie Visa | Evropská centrální banka | ISM | Splnění evaluace | Realizovat zisk | Jak vydělat | Day trader | Pokles výnosů | Skupina Pale Fire Capital (PFC) | Příležitosti k prodeji | ICOM.UK | Analýza EUR/USD | Nákup akcií | Grafy | Nikl - Vývoj ceny | UST | Exponenciální zhodnocení | Schopnosti obchodování na forexu | Ochrany kapitálu | Rio Tinto (RIO.UK) | Occidental | Time Line | Benjamin Graham | Prop firma | Ceny pšenice | Aktivum | Makroekonomické faktory | ETF Industrial Metals (AIGI.UK) | Zpráva Commitment of Traders | DIA | Obchodováním s futures | Anglogold Ashanti (AU.US) | Propad akcií | Boční trend | Obchodování s nástroji CFD | Cena akcií společnosti Meta | Blizzard | Investujte | Zvýšení volatility | Dobré obchodní signály | Vysoká rizika | Měď | Úspory | Testování na demo účtu | H4 graf | Ruský plyn | Částečný odprodej | Řetězec | Analytik | Rozvíjející se trhy | Rostoucí úrokové sazby | Dlouhodobější cíle | AUD | AIGI.UK | Contract | Produkty s pákovým efektem | SGD | Exchange Traded Funds | Historická minima | Volatilní trh | Škálování | Oscilátor | Jak vypočítat hodnotu pipu | Commodity | CVX.US | Povaha obchodování | Breakout Trader | Ondřej Hartman | Vytváření strategie | Analytici | Elektromobily | Historie účtu v MetaTrader | Aplikace Autochartist | Měnové intervence | Analytici Goldman Sachs | Citigroup | Dluhy | CFD obchodníci | Index VIX | Cenové formace | Euro STOXX | RRR | NEM.US | Equity | Rada George Sorose | Konkrétní plán | Klíčový faktor | Snižování úrokových sazeb | Pozice spekulantů | Commitments of Traders (COT) | Akcie Apple | Důvody pro posílení | Obchodování forexu | Short obchody | Intermediate | Změny ve vedení | Komodity na trading | Vítězství nad inflací | Univerzální metoda | CIND.UK | Ceny hliníku | Forexoví obchodníci | Techniky škálování dolů | Pokročilé obchodní metody | Cenové stability | Zasedání ECB | COT | Debata | Portfolia | Převis | Vzdálenosti stop-lossů | Investované peníze | Poptávka | Expert | Mark Zuckerberg | Rizikovější přístup | Saxo | Webináře | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | První odhad | Ziskovost | Recese | Hospodářský pokles | Správná diverzifikace | Ropný gigant | Záloha | Výprodeje na akciových trzích | Chuť riskovat | MQL | Banka Morgan Stanley | LVMH - Moët Hennessy Louis Vuitton | Stratég Saxo Bank | Jaké komodity obchodovat? | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | iShares Stoxx 600 Oil & Gas (SXEPEX.UK) | Výhled na rok | Řešení obchodních problémů | R Trader | Začít investovat | Burzovní indexy | Aktuální Price Action | Stavební povolení | Zbohatnutí | Parametry Prop firem | Signály | Klouzavý průměr | Problémy související s tradingem | Guvernér BoE | Koronavirové pandemie | Růstový trend | Prime | Inflace ve Spojeném království | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy | Finanční kapitál | Slušné zisky | Prudký propad | Retailoví obchodníci | Balance | Matěj Široký | Požadovaný zisk | Stochastic oscillator | Kurz eura | Pokles akcií | Podhodnocený | Cukr - Vývoj ceny cukru | Ceny kukuřice | Velké riziko | Americké indexy | Washington | Nejlepší výsledky | Futures kontrakty | Pšenice | Obchodní aktivity v USA | Tržní kapitalizace Keringu | Ceny ropy Brent | Přehled výkonnosti | Investiční příležitosti | Brokerské společnosti | Rizika | Psychologie | Obchodní náklady | Británie | Vyšší volatilita | Prezident Donald Trump | Broker (makléř) | CySEC | Rostoucí inflace | Zvýšení produkce | Akcie Zoom Video | Reporty | Seznam brokerů | Komunita | Dynamická složka investičního portfolia | Společnost Admirals | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC (4GLD.DE) | Propad ropy | Výrazný pohyb | Sell Stop | Makroekonomické prostředí | Předpovědi | Mince | Challenge | Silicon Valley Bank | Americké volby | Stop-Loss a Take-Profit | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Dukascopy Europe | Úspěšné obchody | Růst HDP | Ziskový obchod | Zveřejnění zpráv | Trend | Evropské luxusní značky | Obchodovat | Akcie a ETF | Základní měna | Dění na trhu | Dow Jones Industrial | OXY | iShares Oil & Gas Exploration & Production (IOGP.UK) | Track record | Recenze | Splnění výzvy | Arabica | Chamtivost a strach | Celkový výsledek | Časový rámec | Pokles akciových trhů | Míra inflace | Manufacturing | Likvidní trh | Biotechnologické společnosti | Řízení pozic | Stop Out | Spotify | Držení ztrátového obchodu | Ropné akcie | Nabídka a poptávka | Indexy | Citi | Gabriel Štefaňák | Zvyšování sazeb | Odborníci | Nejnovější zprávy | Tweet | Hurikány | Transparentnost | Gold | Koncentrace | Denní DD | Peking | Průmysl | Investovat do zlata | Metoda Scaling In | Očekávané výsledky | Cenové patterny | Podnikání | Bavlna - Vývoj ceny | EU | Bankovnictví | Jak jsem vydělal milion dolarů | Buy Stop | Čisté úrokové výnosy | Specifický typ tradingu | Risk-Management | Bohatí Číňané | Break-Even | Trend is your friend | Diverzifikace strategií | Co bude | Jihokorejská společnost | ETF | Pravidelné výplaty | Pojistka proti inflaci | Akciové trhy | Zajímavé akcie | Úrokové sazby | Osud GameStopu | Obchodní pozice | Myšlenka | Varování | Strategie obchodování | Risk | Zpráva CoT | Situace na trhu | Obchodní aktivity | Spojení | Long | Rally | DAX | Klíčový support | Parametry obchodu | Nová fáze | Sázka na pokles | Trading firmy | Retracementy (odrazy) | Ceny niklu | Payrolls | Aktiva | Pokles inflace | Transakční náklady | Fundamentální analýzy | Nikl - Vývoj ceny niklu | Velikosti pozic | Intuice | Ceny většiny komodit | Investiční kapitál | Investiční možnosti | Ztrátové období | Akcie Home Depot | GBPJPY | Facebook | Podíl na trhu | Drahé kovy | Stříbro - Vývoj ceny | Indikátor | Purple Cup | Pokles cen | TikTok | Obchodní příkazy | Algoritmus | Klid | Euro | Obchodování s komoditami | Obchodní rozhodnutí | Jak obchodovat forex | ROCE | Akcie Nvidia | Společnost Disney | SP500 | Začít obchodovat | Ekonomické vyhlídky | Směr obchodů | Xbox | Vzrušení | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Hledání příležitostí k zisku | Long signál na akcie | Počet akcií | Long signál | Čínské akcie | Riziko ztráty | Zpravodajský burzovní kanál | Časový úsek | Dosáhnout na definované cíle | Vysoké zisky | Hliník | Swingový obchodník | Společnost BP | Poměr rizika a výnosu | Kukuřice - Vývoj ceny kukuřice | Pochybnosti | Futures na ropu | Řízení peněz | ETFs | Sierra Chart | Zeměpis a geopolitika | Mini loty | Stratég | Signál k nákupu | Špatné zprávy | Velikost účtu | FOREX | Náklady spojené se skladováním surovin | Pokračování poklesu | Newmont | Majetek | Ekonomika eurozóny | Big tech | Trading strategie | Vývoj ceny hliníku | Načasování | Řetězce | Reálná finanční páka | Sentiment | Order | Forexu | Zlato - Vývoj ceny | Ekonomika | Politika | Konkurence | Lot | Akciové portfolio | Kapitalizace | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Obchodujeme | Profit-Target | Komunikace | Vývoj ceny kávy | Fibonacci strategie | Obranné příkazy | Odraz ceny | Stop-Lossy | Yahoo Finance | MAM | Riziko při obchodování | BHP | Dodržování pravidel | Plány společnosti | Poplatky | Investování a obchodování na komoditním trhu | Výprodej | Výkyvy trhu | Intellectual property | Velká Británie | Růst libry | Další vývoj | Ekonom | Optimismus | Semi | Typ tradingu | Indexy S&P | George Soros | Obchodování na devizovém trhu | Obchodní přístupy | Investování do ETF | Konzistentní ziskovost | Trader | Jak funguje Stochastic | Nákupy | Očekávání trhu | Technologické akcie | Měnové politiky | Cenový graf | Vnímání | Vliv na trh | Plánování | Akciové indexy | Jak obchodovat | Pohyb ceny | Ekonomická data | Byznys | Více riskovat | Cykly | Zhodnocení | Obchodování s futures | Ceny zlata | Silicon Valley | Výhled | Timeframe | FOMC | Kukuřice | Kurzy měn | Vydělané peníze | Obchodování více strategií | Americké ministerstvo | Korekční fáze | Risk Reward Ratio | Obchodní účet | Oscilátory momenta | Politika centrálních bank a geopolitika | Obchodní myšlenky | Obchodní analýza | Poptávka po čipech | Deriváty | Occidental Petroleum (OXY.US) | Vysoká likvidita | Počasí | Covid v Číně | Být trpělivý | Expert Advisor | Propouštění | Trendové čáry | Zaměstnanci | PayPal | Bankovní krize | Medvědi | Finanční trhy | AU.US | Přiznat si chybu | Ziskové pozice | Držení otevřeného zisku | Cenové rozpětí | Fundamentální pozadí | Přístup ke škálování pozic | Indikátor ADR | Live trading | eBook | Freeport McMoran | Insider | Aktuální rezistence | Růst cen energií | Fondy | Technologický vývoj | Bílý dům | Komoditní trhy | Historické pohyby cen | Cenové hladiny | FUNDING | Změny ve fundamentech | ETFS Natural Gas (NGAS.UK) | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy WTI | Dreamliner | Spread | Fibonacciho linie | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj ceny platiny | Přitahování Stop-Lossu | COTTON | New York | Aktuální kurz | Čistá ztráta | Inflace ve Velké Británii | Video | Spready | Pád akcií | Výnosnost | Anti-martingale přístup | Americké ministerstvo obrany | Portál FXstreet.cz | Výdaje | Energetické společnosti | Nástroje a indikátory | Klesající trendová linie | Problémy | Zpomalení růstu | EA při tradingu | Jednotná měna | AOS | Zpětný odkup akcií | Měnové páry | WP | Juraj Krúpa | Investiční bankovnictví | Pozitivní očekávání | Algoritmy | CFD kontraktu | Prezidentské volby | Profesionální tradeři | Dollar | Alokovat kapitál | Nezaměstnanost | Vývoj ceny stříbra | Výplata | Úrovně supportu | Inflace v Německu | Dividendové akcie 2020 | Ropa | Společnost InstaForex | Ceny aktiv | Krach na akciovém trhu | WB | Semináře | Provozní náklady | Kalendář ekonomických událostí | Geopolitika | STP | Jak začít investovat | Vývoj DXtrade | Americká inflace | Rozvoj | Větší ztráta | Fox News | Klouzavé průměry | Akcie Boeing | OIL.WTI | Obchodování s CFD | Dlouhá pozice | Nálada na trhu | Transakce | Volatility trhu | Hodinový graf | Akcie Micron | Snížení úrokových sazeb | Sezónnost | Vlastní kapitál | Hry | Profitovat | Hedgeový fond | Glencore | Důležité zprávy | Podkladové aktivum | Výprodeje | Zlato - Vývoj ceny zlata | Nástroj tradera | Pale Fire Capital (PFC) | Zpráva COT | Denní drawdown | Obchodníci na finančních trzích | Cykličnost | UCITS | Sledování průměrné denní volatility | Oslabení eura | Silný pokles | Trader Workstation | Internet of Things | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Akcie Netflix | Více různých strategií | Kypr | 100 SMA | Zvyšování úrokových sazeb | LinkedIn | Index podnikatelské aktivity | FTMO | Walgreens | Kótování | Austan Goolsbee | Christine Lagarde | Sója - Vývoj ceny sóji | Zeměpis | Nejnovější zpráva | | Nový trend | Snižování nákladů | JP Morgan | Oscilátory | Historické pohyby cen indexu S&P 500 | Obchod | Úroveň rezistence | AMZN | Algoritmické obchodování | Čekající pokyny | Oslabení | Prop firmy | Seminář | Vale (VALE.US) | Newmont (NEM.US) | Pravděpodobnost recese | ETF WTI Crude Oil | Nízké obchodní náklady | Platformy | Konzervativní portfolio | Vysoké riziko | Úsilí | Žádosti o podporu | Challenge - evaluace | Akcionář | Iracionální | SPDR S&P Oil & Gas Exploration (XOP.US) | Purple Trading | Miliardy USD | Poradce | Průměrné roční zhodnocení | Obchodní den | Spojené státy | Makroekonomické události | Evropské méně | Zkušenost | Hodnota indexu | Martingale | Prodejní signál | Signál | Samsung | S/R zóny | Ekonomické krize | ISLN.UK | ForTraders | Pips | Investoři a obchodníci | EPS | Pohled na trh | ADP | PMI ve službách | Kupní síla | Trhy | Povětrnostní podmínky | Short squeeze | Úbytek | Sankce | Ropy | Rozdílové smlouvy | Korelace signálů | Malé zisky | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Více obchodů | Platforma | Big Tech | Obiloviny | Karel Gott | Možnost realizovat zisk | Chevron (CVX.US) | Porušení pravidel | SXEPEX.UK | Společnost | AAPL | Xilinx | Časové období | Úspěch | ESPN | Sázky | Forbes | Obchodujte | Ocenění akcií | Cukr - Vývoj ceny | Vstupní poplatek | Nové obzory | Dnešní údaje | NIO Inc | Výzva | Vysoká volatilita | Pobřeží slonoviny | Generální ředitel | SEC | Politici | Cena akcií | Volatilita trhů | Non-Farm Payrolls | ETF Industrial Metals | Upozornění na rizika | Rozšíření | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | SUGAR | D1 | Mimořádné zasedání | Pravidelnost | On Balance Volume | Schwab | Trailing Stop | Nálada | Volume | Umělé inteligence | Investiční rady | Britské měny | Indikátory | Tisková konference | Eura | Neúspěch | Cenové dno | Obchodní signál | Nizozemsko | Odpovědnost | Očekávaný zisk | Gap | Umísťování Stop-Lossů | Krátkodobý odraz ceny | Leverage | Řízení kapitálu | VIX | Složka investičního portfolia | Stock Exchange | Maximální ztráta | Růst | Globální finanční trhy | Správný position sizing | Kde umístit Stop-Loss | Intradenní obchodníci | Ceny surovin | Energetické komodity | Příjmy | Počet brokerů | SOYBEAN | Politické události | Propad ceny | Proti trendu | Zajištění | Průměrná denní volatilita | Obchodování na trhu | Short equity | Velikosti pozic v rámci škálování | Síla měn | Investování do akcií | Pandemie | Provize | Tradeři | Změny ceny | Tým Admiral Markets | Index | Buy | ISLN | Intradenní pohyby | Pipy | Směr trendů | Jak vydělat na poklesu komodit? | Přirážka | Praktické tipy | Obchodujeme komodity | Čínský trh | Historie | Bohatství | Palladium - Vývoj ceny | Cenová akce | Meziroční růst | Forex trading | Bonusy | Politika centrálních bank | Zadání čekajících pokynů | Efektivní money-management | Valuace | Přidané pozice | Volby | Nástroj Autochartist | Široký Stop-Loss | Expozice na trhu | Hodnota Grouponu | Nejbližší rezistence | Jak investovat | Nastavení trailing stopu | Trailing stop loss | Nejvíce peněz | Akcie Zoom | MasterCard | Možnosti investování do komodit | TeamIT | Investování do komodit | Cíle | Instrumenty | Break/Even | Yves Saint Laurent | Bezpečnost | Výrobce elektromobilů | Postupné přidávání pozic | Duševní vlastnictví | Petr Krajíček | Maximální riziko | CORN | Otevřít obchod | Porušení podmínek | Aktuální situace | Ukázka škálování | Vývoj ceny bavlny | London Break | Klíčové faktory | Propady akciových trhů | Zbytečné ztráty | Výkyvy | Pokles dolaru | Reálné obchodování | Volatilní | Win rate | GameStop | Ekonom Evropské centrální banky | Obchodní nastavení | Banky | Schopnosti obchodování | Zvýšené riziko | Prodeje | Přehled otevřených obchodů | Jak obchodovat s akciemi | Časová náročnost | Dluhopisové emise | Ukázka technické analýzy v grafu | Centralizované burzy | FDX | Širší trh | Slabé stránky | Technické signály | Denní limity | Dow Jones | Co je obchodní deník | Jak nakoupit akcie | Akcie Delta Airlines | Obchodní platforma MetaTrader | Stochastic | Meta Platforms | Průvodce komoditním trhem | Melvin Capital | Praktické využití | Poradenská společnost | Snížení nákladů | Intradenní obchodník | Šance | Podmínky money-managementu | Elliott Management | Rychlost | Přístupy v evaluaci | Základní principy škálování pozic | Coffee | Scaling Out | Stabilní růstový trend | Covid | Návratnost | M15 graf | Omezené dodávky | Odvětví | Minimalizovat ztráty | Autochartist Limited | Bottega Veneta | Kaskádování | 10 akcií | Obchodní příležitosti | Pokles libry | Top tým | Dna | Dění okolo GameStop | Short na Grouponu | Cenové pohyby | Euro roste | Rostoucí trend | Obchodování pomocí robotů | Insider trading | Fáze růstu | Řízení rizik | M&A arbitráž | Riziko ztráty prop účtu | Overnight | Poradenství | NZD/USD | Měnový pár | Roční zhodnocení | LVMH | Slippage | Váš kapitál | Monte Carlo simulace | Intradenní obchodování | Volby v USA | Cílová cena | Krize v Německu | Obchodní report | Události v eurozóně | Podporované platformy | Swing strategie | Swing Trading | Krok za krokem | Bankrot | Banka | Aspekt money-managementu | Dosáhnout úspěchu | Série menších ztrát | Forward | Držení pozice | Backtest | Varování před riziky | VaR | Technická analýza | Na burze | Akcie | Cheaty | Velké částky | Největší možný zisk | Obchodování s akciemi | Ceny kávy | Inflace v USA | Významné fundamentální zprávy | Fixní částka | Blue chip | Obchodní myšlenka | Zisk na akcii | Úrokové výnosy | Propad britské libry | Pravděpodobnost série ztrátových obchodů | Cena akcií Netflixu | Částečné riziko | Koupit akcie | Pozitivní signál | Rychlost exekuce | Ekonomiky | Sell Limit | Využití dlouhodobých trendů | Měnová politika | ASIC | Akcie Mastercard | Zasedání FOMC | Obchodní plán | Obchodování na komoditním trhu | Nejlepší ropné akcie | Nové příležitosti | Konzervativní přístup | Tesla | Web Trader | Breakout pozice | Obchodování Futures | První rok tradera | Co je to CFD? | Směnné kurzy měn | Vklady | Americký prezident | Natural Gas | Notesco Limited | Ulta Beauty | Prohlášení | Vyšší úrokové sazby | Potenciální obrat | Obchodování na forexu | Celoroční výhled | Geopolitické události | Mozek | Obchodní dohoda | Jak se stát lepším investorem | IPS | Pohyby cen indexu S&P 500 | Pokles trhů v budoucnu | Supporty a rezistence | Předpověď | Nastavení Stop-Loss | Nastavení Stop-Lossu | Směnné kurzy | Velcí hráči | ESMA | Moderna | Údaje ISM | Commitment of Traders | Ubisoft Entertainment | Budoucí výsledky | Velké ztráty | Hospodaření bank | Velký zisk | Analýza páru EUR/USD | CCI | Ekonomický růst | Vzestupný trend | West Texas Intermediate (WTI) | 5G | Co znamená diverzifikace | Nový model | Krize | Munipolis | Otevřený zisk | Management | Nio | Loss rate | Profit faktor | Hodnota v riziku | Posílení libry | Rychlá exekuce | Pákový efekt | Krátký prodej | Akcie AMD | Panika | Ceny stříbra | CNBC | Jedna investiční rada | High | Alexander Elder | US dollar | Údaje | CIND | Finanční nástroje | Čekající příkaz | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Ubisoft | Částečné uzavírání pozic | Náklady na trading | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS | Akcie BP | Obchodování na trzích | RIO.UK | Position sizing | Krupa Global Investments | Obratové formace | Mezinárodní vztahy | Důležitá zpráva | Expected shortfall | Trailing DD | Obchodovat s akciemi | Snižování cen | IronFX | Přidání nové pozice | Kupující | Procentuální risk | Shell | Potencionální zisk | Investiční teze | Typy grafů | Riziko recese | Série ztrátových obchodů | Výhody | Vývoj eura | Konec roku | Dynamické portfolio | Saint Laurent | Skluz cen | Poznámky o tržních podmínkách | PFC SE | CAD | Short | Opačný trend | LEANHOGS | Dlouhodobý úspěch | Krátkodobý výhled | Forma entertainmentu | Převodník měn | Funkce DXtrade | Drawdown | Velikost páky | Akcie Cisco | CFD traděři | Nastavení maximální expozice | Snižování sazeb | Kolísání trhu | Transakční poplatky | Target | Odvaha | Nevýhody Forexu | Brokers | Icahn GameStop | Vlastnictví | Stříbro | Visa | Grafické formace | Frustrace | Ceny ropy WTI | Klávesové zkratky | Práce | Raphael Bostic | Obchodní výsledky | Recenze a návod | Cukr | Pullback pozice | XTB | Svět komodit | Indikátor ADR (average daily range) | Scalper | Spoření | Principy škálování pozic | Měď - Vývoj ceny mědi | Podniky | Ideální velikost pozice | Ekologie | Obchodování se zemědělskými komoditami | Diverzifikace portfolia | IGLN | Americká měna | Stochastic Expert Advisor | Notifikace | Vývoj technologií | Konsolidace | Škálovatelné vstupy | Řízení peněz při tradingu | Psychická odolnost | Cboe VIX | Volný kapitál | Principy škálování | Astrazeneca | Index spotřebitelských cen | Výsledek obchodu | Drawdown (DD) | Pohyby na trzích | Volatility | Úspěšný trading | Ministr financí | Nástroje pro měření rizika | Lehman Brothers | AJ Investments | Ztráta | Rozpočet | xStation5 | Použitá strategie a indikátory | Hodnota jednoho pipu | Trend Swing | Cena akcií NIO | Identifikovat trendy | Pozice AJ Investments | EU a USA | Průměrné RRR | Dobrý obchod | Vývoj na trhu | Obchodování s finanční pákou | Vánoce | Historie účtu | Nákupní signál | AUD/USD | Zvyšování rizika | Celkové riziko | cTrader | Káva - Vývoj ceny kávy | Uptrend | Odhady analytiků | Trendová linie | Instrument | Order Flow | Inflace v eurozóně | Německo | Velikost obchodní pozice | Denní volatilita | Riskování | Kalendář událostí | Příkaz stop-loss | USD/JPY | Štěstí | Generovat zisk | Biden | Cílové ceny | Jak získat velký účet | Vysoká volatilita trhů | ZIL | Uzavření obchodu | Měď - Vývoj ceny | NASDAQ 100 | Možný hedging | Zisky při škálování | Nejvyšší otevřené ztráty | Obchodní model | Akciový trh | Maximální expozice | Výkonnost zlata | Velké peníze na komoditách | Ztráty | Geometrické zhodnocení | Agdata | IOGP.UK | Dynamická složka | COT (Commitment of Traders) | Lepší strategie | Tolerance k riziku | Typy komodit | IOGP | FXstreet.cz | Bilance | Ceny zemního plynu | WebTrader | Dividendové akcie | Obchodování na vlastní účet | Vývoj ceny mědi | Technické vlastnosti Stochastic | Nastavení velikosti pozice | Styl martingale | NZD | Limity pozic | Akcií těžařů | Praktické ukázky | Šéfka ECB | Louis Vuitton | Nápad | Společnost Starbucks | Pokračování ve vzdělávání | Obchodování odrazu | Herní průmysl | Hlavní ekonom Evropské centrální banky | Investování | Pocity | Zinek - Vývoj ceny zinku | TradingView | Výprodej na akciovém trhu | Omezit potenciální ztráty | Marika Čupa | Kotace | Monitorování trhů | Nákupy luxusního zboží | HDP v eurozóně | Sazby Fedu | Současný klesající trend | Zadlužení | Obchodníci | Aktuální tržní podmínky | Trading Journal | Obchodování a investování do akcií | Směřování trhů | Podmíněná hodnota v riziku | Ukazatele | Analytické nástroje | První obchod | Risk management při škálování | Tradingem k bohatství | Pozice | Obchodování s měnovými páry | Pohyb dolaru | Dluhopisy | Trading | Indikátor ATR | Dodržovat obchodní plán | Internet of Things (IoT) | Investiční produkty | Expirace | Účastníci trhu | ETC | Úrovně S/R zóny | Poptávky po dolaru | Bid | Inflace zpomaluje | Předpokládaný zisk | Fibonacci | Grafické nástroje | RSI strategie | Přístup k obchodování | Čína | Koruna | Nárůst nezaměstnanosti | Větší pozice | Akcie Disney | Trade | ČR | Hlavní ekonom | Akcie NIO | ETF portfolio | Obchodování páru EUR/USD | Změna velikosti pozice | Burzovní kanál | Robusta | Norská koruna | CEO skupiny | Časový horizont | Programovací jazyk | Společnost AJ Investments | Zasedání centrálních bank | Zákaznický servis | Round turn | Aktuálně otevřený obchod | Guvernér | Platina | Vyvážené portfolio | KER.FR | Low | Forex účet | Optimalizace obchodní strategie | H1 graf | Býčí trend | EURGBP | Co je akcie | Rezistence | Umělá inteligence | Možnost vydělávat na propadech trhu | USA | Zemědělství | Riziko | USD graf | Zpracovatelský průmysl | Cloudová platforma | Advanced Micro Devices (AMD) | Výraznější pokles | Pokročilé obchodování | Sazby | Makléř | Vývoj ceny niklu | Výsledkové zprávy | iShares Commodity Diversified Swap | Netflix | Očekávání zisku | Ticker | Kontrakt | Proražení rezistence | Finanční částky | Informace o trhu | Prolomení oblasti | Miliardy dolarů | SPX | Poptávka po ropě | Cloud Computing | Výplaty dividend | Letecká společnost | Splnění účtu | Deloitte | KPMG | Ocenění | Burze | Zhodnocení na obchodním účtu | Manažeři fondů | ZM | Investovat peníze | Vývoj ceny kukuřice | Sektor služeb | Správa otevřených pozic | Černá labuť | Americké trhy | Expected shortfall (ES) | Zisk na akcii (EPS) | Co je to pip | Akcie Meta | Palo Alto Networks | Swingová obchodní strategie | Peníze navíc | ZINC | Technická korekce | Maximální DD | Čekající breakout pozice | Ceny cukru | Ekonomické zprávy | Emoční inteligence (EQ) | OD7F | Admirals MetaTrader | Zisky společnosti | Proč investovat | Platina - Vývoj ceny | Výsledek hlasování | Denní graf | Southwest Gas Holdings | Seriózní trading | Příliš široký Stop-Loss | Skluz v plnění | Denní limity ztrát | Míra nezaměstnanosti v EU | Konsolidace ceny | Míra inflace v Německu | Market conditions | Základní nástroj | Rozvíjet svoje schopnosti | Vyšší výnosy | Tým FXstreet.cz | XTB Research | Motivace | Rizikový faktor | Historie a vývoj DXtrade | Introspekce | Pozice v Activision Blizzard | Statistika | Další pokles | Depth of Market | Nejlepší strategie | Dlouhodobá investice | Očekávání do budoucnosti | Vývoj ceny | Michal Uma | Vlastní akcie | Long/short equity | Doporučení pro obchodování | Odrazy | SQX | Ukončení pozice | Emise | Skupina Pale Fire Capital | Pavol Krúpa | Vklady a výběry | Rizikové parametry Prop firem | Maximální počet lotů | Zavřít obchod | Ochrana kapitálu | Moët Hennessy Louis Vuitton | Obchodní politika | DIA.US | Volatilita páru EUR/USD | LNG | Reálné zhodnocení | Stabilnější měny | Ceny platiny | Zdroj příjmů | Akcie Kering | Řízení portfolia | Měnová politika Evropské centrální banky | Celkové objemy | Nové zprávy | Falešný signál | Scénáře škálování | Všechny akcie | Libra ztrácí | Nejlikvidnější trh na světě | Více peněz | MACD indikátor | Prodej | Automatické systémy | Aritmetický průměr | Home Depot | Steven Mnuchin | Aktivity v USA | Euforie | Bez rizika | Celková expozice | CRM | Investiční | Vývoj ceny cukru | Spekulovat | IOT | Oznámení | Activision | Ekonomika USA | Longové obchody | Objem dluhopisů | M30 graf | DXtrade vs. cTrader | CISCO | Fixní částka za jeden pip | Posilování eura | Progres | Hypotéza | Zpráva pro dolar | Strategie a indikátory | Celkový limit ztráty | Možné scénáře | Opce | Skalpeři | Realistické cíle | Výkonnost | Nástroj technické analýzy | Long/short equity hedgeový fond | West Texas Intermediate | Velikost rizika | Skladování komodit | Zájem investorů | Práce z domova | Vývoj ceny kakaa | Obchodování s ropou | Optimalizace Stochastic | Technické indikátory | Budoucnost | Anti-martingale | Rozhodování | Obchodní války | Opatření | Walmart | Škálování nahoru | Distribuce | Akcioví obchodníci | Uzavření trhů | Volatilita instrumentu | Pohyb zlata | Klienti brokerů | Bavlna - Vývoj ceny bavlny | Risk-Reward | Pohled na zlato | Sucha | Správa obchodních příkazů | Hedge pozice | Investiční rada | Zlato | HDP | Balance sheet | Nastavování Stop-Lossů | Poplatky za držení pozice přes noc | Delta Airlines | Rozbouřené trhy | Složitější řízení | Maloobchodní tržby | FC Barcelona | ECN | Likvidita | Likvidní | Libra klesá | Investiční rozhodnutí | Zprávy a události | Mikro loty | Vyšší riziko | Vývoj ceny zinku | IronFX reference | Break Even | Scaling In | Fond | Porušení podmínek prop firmy | Dow Jones Industrial Average | Podnik | Co ovlivňuje ceny komodit? | Zajímavé pohyby | Analýzy a obchodní příležitosti | Kurzy | Ceny akcií NIO | Nabídka ropy | Spekulanti | ADX | Objednávky | Kakao - Vývoj ceny kakaa | Optimální velikosti pozic | G7 | Obchodování proti trendu | Byznys model | Contracts for difference | USD/CAD | Celková expozice na trhu | Backtestování | Čínské vlády | Kurz EUR | WTI Crude Oil | Investiční banka Goldman Sachs | Fundamenty | Japonský Nikkei | Zlepšení obchodních výsledků | Hedging | Index PMI | Seriózní obchodování | Kopírování ostatních obchodníků | Průměrná cena | Komodity | Demo účet | Analýza | Vyšší inflace | Potenciální zisk z obchodu | Údaje o nezaměstnanosti | Obchodní hodiny | Cena akcií AMD | Akcie GameStopu | Horší období | Správa | Odkup akcií | Miliardy | Výnosy | Oblasti umělé inteligence | Velmi volatilní | Activision Blizzard | Tomáš Raputa | Dění ve společnosti Groupon | Obchodní systémy | Disney | Average True Range | Číst trh | Freeport McMoran (FCX.US) | Salesforce (CRM) | Začínající investoři | Server FXStreet | Caixin | Kryptoměny | Zadluženost | Investoři na akciovém trhu | Stav americké ekonomiky | Prodej nakrátko | Flexibilita | Vítězství | Akumulování účtů | SXEPEX | Průmyslové kovy | RRR (risk reward ratio) | Investiční skupina | Supporty | E-sports/gaming | Investor | Akcie Kering (KER.FR) | Objem obchodování | Komoditní akcie | Zlepšení | Obchodní styl | Pšenice - Vývoj ceny | Strategie řízení | Nonfarm Payrolls | ČTK | Umístění Stop-Lossu | Ztráty během obchodu | Zásahy čínské vlády | Správné načasování | Amazon | DD prop firmy | Co je to lot | Otevření obchodu v platformě | Největší banky | Tržby společnosti | Hodně peněz | Čínská poptávka | Jerome Powell | Sója - Vývoj ceny | Průmyslové účely | Významné události | Wall Street | SPAC | Řídit riziko | Změny úrokových sazeb | Jaká rizika číhají na komodity? | ONE | Jak koupit akcie | Time frame | Bavlna | Parametry indikátorů | Zůstatek na účtu | Boucheron | Index DAX | Denní obchodování | Úřady | Spread strategie | Pěkný zisk | Denní obchodníci | AHPI | Umění | Ceny mědi | Společnost Meta | Nakupovat | Manažeři | Tržní cena
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Velikost lotu
Velikost obchodního kapitálu
Velikost obchodních pozic
Velikost obchodní pozice
Velikost obchodu
Velikost páky
Velikost peněžní zásoby
Velikost pohybů
Velikost pohybů na ropě
Velikost pozic

Následující klíčová slova

Velikost pozice (loty)
Velikost Profit-Targetu
Velikost příkupů
Velikost rizika
Velikost SL
Velikost společnosti
Velikost Take Profit
Velikost trhu
Velikost účtu
Velikost určité společnosti
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít