Obchodní dohoda
Geopolitické události – mezinárodní vztahy (1. díl)
25.03.2024 V dnešním článku se podíváme na mezinárodní vztahy a seznámíme se s různými organizacemi. Rozebereme si, jak tyto organizace spolupracují a které dohody jsou pro mezinárodní vztahy nejdůležitější. Nakonec se podíváme na jejich vliv na ekonomiku a spotřebitele.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
11.03.2024 1) Bitcoin dnes pokračuje v růstu na nová maxima, nejznámější kryptoměna brzy ráno překonala hranici 71.000 dolarů (1,64 milionu Kč). K růstu podle analytiků mimo jiné přispívá zájem o nově schválené bitcoinové fondy obchodované na burze (ETF). Svou roli ale hrají i vyhlídky, že centrální banky velkých zemí začnou brzy snižovat úrokové sazby. Nad 70.000 USD se bitcoin poprvé dostal minulý týden v pátek.
Země EFTA investují v Indii 100 miliard dolarů
11.03.2024 Země Evropského sdružení volného obchodu (EFTA) v příštích 15 letech investují v Indii až 100 miliard dolarů (2,3 bilionu Kč). Dillí na oplátku zruší většinu dovozních cel na průmyslové zboží ze skupiny těchto zemí, do které patří Norsko, Island, Lichtenštejnsko a Švýcarsko. Obchodní dohoda se vyjednávala 16 let, uvedla dnes BBC. Indie o volném obchodu už dva roky jedná také s Británií.
Indie chystá investiční dohodu se Švýcarskem a Norskem v hodnotě 100 miliard USD
07.02.2024 Indie se blíží k uzavření obchodní dohody, v jejímž rámci by malá skupina evropských zemí mohla během 15 let investovat až 100 miliard dolarů (2,3 bilionu Kč) výměnou za snazší přístup k obchodu s nejlidnatější zemí světa. S odvoláním na obeznámené zdroje o tom dnes informovala agentura Bloomberg. Zmíněný investiční závazek učinilo jako součást obchodní dohody Evropské sdružení volného obchodu (EFTA), do kterého spadá Norsko, Island, Lichtenštejnsko a Švýcarsko.
Saúdskoarabský miliardář Valíd prodá podíl ve své firmě státnímu fondu PIF
23.05.2022 Miliardář princ Valíd bin Talál podepsal dohodu se saúdskoarabským státním investičním fondem PIF o prodeji podílu 16,87 procenta ve své investiční firmě Kingdom Holding Co. PIF za podíl zaplatí 5,68 miliardy rijálů (35,3 miliardy Kč). Vyplývá to z prohlášení firmy Kingdom Holding pro akciovou burzu.
EU zvažuje snížení cel a kvót na ukrajinské zboží jako pomoc ekonomice
27.04.2022 Evropská unie zvažuje zrušení všech zbývajících cel a kvót na ukrajinské zboží. Cílem tohoto kroku má být podpora ekonomiky, na kterou nepříznivě doléhají důsledky války s Ruskem. Uvedla to dnes agentura Bloomberg, která se odvolává na informované zdroje. Podle nich by mohlo oznámení přijít už tento týden.
Předpověď kurzu libry k dolaru pro rok 2021: Zvládne se libra dostat na úroveň před brexitem?
06.04.2021 Britská libra (GBP) zatím v roce 2021 dosáhla mezi hlavními měnami vůči americkému dolaru (USD) nejvyšších zisků. V únoru dosáhla skoro tříletého maxima, když svou pozici upevnila o 3,1 procenta.
Firmy narážejí na první potíže při obchodování mezi EU a Británií
06.01.2021 Společnosti přepravující zboží mezi zeměmi Evropské unie a Británií narážejí necelý týden po dokončení brexitu na první výrazné komplikace. Unijní dodavatelé potravin si stěžují na to, že jim nová pravidla ztěžují překládání zboží v britských přístavech. Některé firmy zase kvůli složitější administrativě či opožděným dodávkám podle médií omezily produkci nebo jsou v jejich obchodech poloprázdné regály.
Investiční manažer zkrátil GBP na dohodu po Brexitu! Co bude dál?
06.01.2021 Allianz Global Investors zaujal krátké pozice na britské libře vůči euru stejně jako další velcí hráči, kteří jsou pesimističtí ohledně perspektiv britské ekonomiky. Měna byla v letošním roce zatím nejhorším hráčem mezi G10. Ekonomické indikátory jsou nadále hrozbu pro oživení spolu s mutací koronaviru. Poté, co byla oznámena dohoda o Brexitu, mnoho investičních manažerů věří, že je příliš brzy na to, aby bylo možné dosáhnout optimismu.
Novoroční optimismus nejen na akciích
04.01.2021 Vstup do nového roku je pro hlavní trhy velmi pozitivní. Nadšení pramení z toho, že v podstatě začínáme s čistým stolem. Brexitová obchodní dohoda je uzavřená, americký fiskální stimul schválený, proti Covidu se úspěšně očkuje.
Ohlédnutí za rušným rokem a dále do roku 2021
31.12.2020 V únoru byl obžalovací proces s Donaldem Trumpem, jen třetím americkým prezidentem v historii, který utrpěl tento osud. Prezident byl shledán vinným ve Sněmovně reprezentantů kontrolovaných demokraty a osvobozen Senátem ovládaným republikánem.
Reuters: Evropu čeká největší přesun akciových obchodů za 20 let
29.12.2020 Evropu čeká po zahájení obchodování na burzách v příštím roce největší přesun obchodů s akciemi za více než 20 let. Odchod Británie z Evropské unie totiž přesunul těžiště obchodů z Londýna. Zatímco hráči na trhu doufají, že díky rokům příprav od doby, kdy si Británie odhlasovala odchod z EU, bude přechod většiny obchodů s aktivy v eurech, jako jsou akcie a deriváty, relativně hladký, dlouhodobý dopad je nejistý. Uvedla to agentura Reuters.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
23.12.2020 1) Obchodování na asijských akciových trzích dnes skončilo v zelených číslech. Náladu na burzách nezkazilo ani vyjádření amerického prezidenta Donalda Trumpa, že balík na podporu ekonomiky v objemu téměř 900 miliard dolarů je nevyhovující, a pohrůžka, že příslušné zákony nepodepíše.
Rozbřesk: Libra - jak hluboko by mohla klesnout, aby se srovnala s tvrdým brexitem?
23.12.2020 Kauza brexitu jde do finále, což je velmi dobře vidět na výrazně vyšší volatilitě britské libry. O tom, zda mezi Británií a EU bude 1. ledna nějaká obchodní dohoda či nikoli, by se mělo rozhodnout v následujících několika dnech. Pro libru, která je navíc zkoušená velmi zhoršenou pandemickou situací na britských ostrovech, představuje hrozba nedohody mezi Londýnem a Bruselem velké riziko. Logicky tak vyvstává otázka, kam až může libra oslabit v situaci, kdy vyjednávání před Silvestrem opravdu selžou a na Nový rok začne na obou stranách kanálu La Manche chaos?
Americké akcie klesají, i když jednání o stimulu propad trochu brzdí
02.12.2020 Akciovým trhům se odpoledne nedaří, což platí o druhé straně Atlantiku i o většině hlavních evropských burz. Nepomohla očekávaná zpráva institutu ADP, podle kterého soukromí zaměstnavatelé v USA vytvořili minulý měsíc 307.000 pracovních míst, nejméně od července, zatímco trh čekal víc. Wall Street ale ztráty pozvolna zmírňuje, jak pozornost otáčí k nejnovějším kolům jednání o možném dalším stimulačním balíku pro americkou ekonomiku.
Obnoví se jednání o brexitu. Co bude dál s GBP?
27.11.2020 Vyjednavači Spojeného království a EU mají po období nucené karantény pro některé klíčové úředníky obnovit osobní rozhovory. Hlavní vyjednavač EU, Michel Barnier, má rovněž informovat 27 vlád bloku o stavu jednání.
Brexit: nekončící jednání
24.11.2020 Obchodní dohoda mezi Británií a Evropskou unií je na dosah. Podle zástupců je dohoda na 90 % hotová a představení finální verze můžeme očekávat již do dvou týdnů.
Rychlé shrnutí
19.11.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci na nižších úrovních. S&P500 a Dow Jones klesly o 1.16 %, Nasdaq odepsal 0.82 % a Russell 2000 klesl o 0.72 %.
Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 6.11.2020
09.11.2020 Dále pokračuje pokles celkových čistých pozic na euru, kde spekulanti snížili svoje pozice již 6. týden v řadě. Pokles celkových čistých pozic také nastal na britské libře. Tento vývoj je zřejmě způsoben obavami ohledně definitivní podoby brexitu, protože obchodní dohoda nebyla stále sjednána. Překvapivě došlo k prudkému poklesu celkových čistých pozic na australském dolaru. Spekulanti naopak navýšili celkové čisté pozice na japonském jenu a nadále pokračuje nárůst býčích pozic na novozélandském dolaru.
Británie podepsala obchodní dohodu s Japonskem
23.10.2020 Británie a Japonsko formálně podepsaly dohodu o volném obchodu. Pro Británii je to první velká obchodní dohoda, kterou se jí podařilo uzavřít po jejím lednovém odchodu z Evropské unie. S tou naopak jednání o budoucím obchodování váznou, uvedla agentura Reuters.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
20.10.2020 1) Vyjednavači EU a Velké Británie se po pondělním nezdaru opět vrací k jednacímu stolu. Hlavní vyjednavač EU Michel Barnier prohlásil, že i po víkendové ostré rétorice ze strany Británie je nadále připraven k intenzivnímu dialogu o všech potřebných tématech, jehož výsledkem by byla nová obchodní dohoda mezi oběma partnery.
Jednání mezi EU a Británii prý v řadě bodů stále váznou
23.07.2020 Mezi návrhy Evropské unie a Británie ohledně nastavení budoucích vztahů jsou u více klíčových bodů stále značné rozdíly. Obě strany se tak musejí připravit na to, že se do konce přechodného období brexitu nepodaří uzavřít dohodu. Takto se dnes po dalším kole jednání vyjadřovali hlavní vyjednavači Michel Barnier a David Frost. Oba zmínili určitý pokrok, průlom u ožehavých otázek, jakými jsou rybolov a pravidla hospodářské soutěže, ale neohlásili.
USA se blíží do recese. Dopady koronaviru jsou tvrdší než se očekávalo
26.06.2020 USA se blíží do recese. Pokles HDP americké ekonomiky v Q1 potvrzen, a to mezičtvrtletně o 5 %. Jedná se nejvýznamnější pokles od Q4 roku 2008, tehdy došlo k poklesu o 8,4 %. V Q2 se očekává výraznější pokles, a to až na neuvěřitelných 20 %. Podle předstihových indikátorů PMI však dochází k výraznému zlepšení, v Q3 by mělo docházet k oživování americké ekonomiky.
Komodity: Ceny ropy rostou díky Trumpově ujištění o obchodní dohodě s Čínou
23.06.2020 Ceny ropy dnes odpoledne obnovily růst. Nervozitu na trhu uklidnil americký prezident Donald Trump prohlášením, že americko-čínská obchodní dohoda zůstává "zcela neporušená".
Akciový optimismus se přenáší do zámoří, výš pokračuje i eurodolar
23.06.2020 Dnešní obchodování se na hlavních trzích dál nese v optimistickém duchu. Jeho zdroj hledejme v ujištění Donalda Trumpa, že obchodní dohoda s Čínou stále platí, a v dobrých makrodatech z eurozóny. To jsou informace, které jsme dostali už dopoledne, ale od té doby trhům nic nedokázalo náladu pokazit.
Šéfka MMF: Plné ekonomické oživení ve 2021 není pravděpodobné
18.05.2020 Globální ekonomice bude trvat mnohem déle, než plně oživí ze šoku způsobeného novým koronavirem. Uvedla to dnes v rozhovoru s agenturou Reuters výkonná ředitelka Mezinárodního měnového fondu Kristalina Georgievová. MMF tak zřejmě reviduje směrem dolů své prognózy na letošní a příští rok.
Forex: Japonský jen kvůli hrozbě nových amerických cel posiluje
01.05.2020 Japonský jen dnes na forexovém trhu posiluje. Investoři obrátili svůj zájem k méně rizikovým měnám, protože americký prezident Donald Trump pohrozil zavedením nových cel na čínské zboží kvůli koronavirové krizi. Objem obchodování je však dnes nižší, protože ve velké části Evropy a Asie se kvůli státnímu svátku neobchoduje.
Barnier: EU další kolo jednání s Británií zklamalo, čas se krátí
24.04.2020 Britské postoje v dosud sporných oblastech jsou pro Evropskou unii po dalším kole rozhovorů o budoucích vztazích zklamáním. Británie nemůže odmítat prodloužení přechodného pobrexitového období a zároveň zpomalovat jednání o některých tématech. Prohlásil to dnes šéf unijního vyjednávacího týmu Michel Barnier poté, co se obě strany po více než měsíční pauze vynucené koronavirem na dálku vrátily k jednáním.
Průmysl a stavebnictví se kvůli koronaviru letos propadnou - komentář k lednovým číslům
12.03.2020 Průmyslová výroba v Česku se v lednu dle očekávání propadla, přičemž její meziroční pokles – rovněž v souladu s očekáváním – nebyl tak hluboký jako pokles z října či listopadu loňského roku. To svědčí o určitém začátku stabilizace situace, které nahrávala počínající stabilizace německé průmyslové výroby. Za stabilizací německého průmyslu stojí dílčí obchodní dohoda USA a Číny, dojednaná na sklonku roku 2019 a podepsaná letos v lednu. Ta na trhy i do mezinárodních obchodních vztahů vnesla určité uklidnění napjatí a nejisté situace.
GBP / USD – 6. 3. 2020
06.03.2020 Sterling v pátek rozšířil zisky vůči široce oslabujícímu dolaru a byl také podpořen prohlášením hlavního vyjednavače Evropské unie pro Brexit, že obchodní dohoda mezi Británií a blokem je v tomto roce stále možná. Británie a EU tento týden uzavřely své první kolo obchodních rozhovorů od doby, kdy Británie opustila blok a má se znovu začít 18. března.
USA, Británie a EU chtějí vzájemné obchodní dohody do konce roku
24.01.2020 Spojené státy, Evropská unie a Británie, která evropský blok na konci ledna opustí, chtějí do konce letošního roku uzavřít vzájemné obchodní dohody. Na Světovém ekonomickém fóru v Davosu to ve čtvrtek uvedli jejich vysocí představitelé. Agentura AP v této souvislosti poznamenala, že pokud se to podaří, bude to možné považovat za velký úspěch. AP také připomíná, že většina obchodních dohod se dojednává roky.
Trump v Davosu hovořil o nevídaném ekonomickém rozmachu USA
21.01.2020 Americký prezident Donald Trump dnes na úvod letošního zasedání Světového ekonomického fóra (WEF) v Davosu hovořil o nevídaném hospodářském rozmachu Spojených států, který nastal za jeho vlády. Řekl také, že obchodní dohody, které Spojené státy uzavřely s Čínou, Mexikem a Kanadou jsou vzorem pro 21. století.
Týden na trhu (20.1. – 26.1.): ECB, statistika a trochu politiky
20.01.2020 Pokud do hry nevstoupí žádné nové a neznámé faktory či katalyzátory, kapitálové trhy v tomto týdnu pravděpodobně neznamenají žádné velké otřesy. To však ještě neznamená, že se investoři budou nudit.
Ranní nadhoz - Tyden ve znamení lednových předstihových ukazatelů
20.01.2020 Zástupci Evropské unie začínají projevovat obavy z postoje Spojeného království k odchodu. Británie odmítá prodloužení přechodného období, během kterého má být dojednána detailní obchodní dohoda. Britský ministr financí potvrzuje, že by se EU měla připravit na nejhorší. Na čemkoliv se zvládne s Londýnem domluvit, bude bonus, jelikož obchodní dohoda takového rozsahu se běžně dojednává roky, nikoliv měsíce.
Dohoda nové nadšení nespustila, pozornost míří k výsledkům a ekonomice
16.01.2020 Obchodní dohoda nepřinesla finančním trhům velké nadšení. První fáze smlouvy mezi USA a Čínou zahrnuje v zásadě čínský závazek dovážet více zboží výměnou za snížení menší části cel a nezavádění dalších. Oklikou jsme se tak přes všechny spekulace vrátili k úvodní tezi, že první část dohody bude pokrývat zejména ty jednodušší otázky.
Bloomberg: Brexit už stál ekonomiku Británie 130 miliard liber
10.01.2020 Ekonomické náklady na odchod Británie z Evropské unie už dosáhly 130 miliard liber (3,9 bilionu Kč). Do konce letošního roku se ale tato částka zvýší o dalších 70 miliard liber. Vyplývá to z odhadu agentury Bloomberg založeném na vlivu škod, které Británie zaznamenala v posledních třech letech po ztrátě některých vazeb na ostatní země skupiny sedmi nejbohatších ekonomik světa G7.
Čína od ledna sníží dovozní cla na stovky produktů
23.12.2019 Čína od začátku ledna sníží dovozní cla na stovky produktů od mraženého vepřového po některé typy polovodičů. Oznámila to dnes čínská vláda. Slíbila rovněž větší otevření energetického a telekomunikačního trhu. Peking se tak podle agentury AP snaží podpořit domácí ekonomiku, jejíž růst v poslední době zpomaluje.
Okénko trhu - obchodní dohoda USA-Čína bude podepsána začátkem ledna
20.12.2019 Americký ministr financí Mnuchin včera oznámil, že první část obchodní dohody mezi USA a Čínou bude podepsána začátkem ledna. V současné době se řeší už jen technické a legislativní detaily. Zmínil, že podepsání dohody by mohlo přidat k růstu americké ekonomiky půl procentního bodu. Zatím však nikdo přesně neví, jaká ustanovení první část obchodní dohody obsahuje. Proto se některým analytikům zdá odhad příspěvku k růstu HDP přehnaný. Oznámení však přesto ještě posílilo vyhlídky na smírné vyřešení obchodního konfliktu, což zvedlo sentiment na finančních trzích.
Rozbřesk: Dolar a bezpečné přístavy - budou ve 2020 pod tlakem?
20.12.2019 Americký dolar zažil podařený rok. Globální nejistota mu hrála do karet a v říjnu na okamžik dostala nejostřeji sledovaný měnový pár dokonce pod 1,10 dolaru za euro. Strach z rozjezdu obchodních válek a neřízeného brexitu hnal tou dobou investory do “bezpečného” dolaru nehledě na skutečnost, že americký Fed hned třikrát snížil úrokové sazby. Role dolaru jako “bezpečného přístavu” se tedy opět potvrdila i bez toho, že ji holubičí Fed trochu mírnil.
Co znamená obchodní dohoda mezi USA a Čínou pro ceny kukuřice a sójových bobů?
19.12.2019 Jedním z hlavních výsledků fáze 1 obchodní dohody mezi USA a Čínou je výrazné zvýšení importů do Číny, z čehož by hlavní položkou měly být zemědělské komodity. Nákupy by měly vzrůst o 200 miliard dolarů v následujících dvou letech. Do konce roku 2021 by se tedy měly zdvojnásobit. Jedná se o velmi ambiciózní cíl, který se bude plnit pouze velmi obtížně. Před obchodními válkami byl americký podíl na čínských importech okolo 8 %. Ten však následně spadl někam k 6,5 %. Dostat se na původních 8 % je kredibilním cílem, ovšem obchodní dohoda by měla toto číslo posunout nad 12 %, což je v daném časovém horizontu minimálně diskutabilní závazek.
Ranní zpráva z FOREX trhu: ČNB ponechá sazby beze změny
18.12.2019 Nálada německých průmyslníků měřená indexem IFO se podle našeho názoru v prosinci mírně zlepšila. Finální odhad evropské inflace žádné překvapení nepřinese. Zajímavé bude naopak dnešní zasedání České národní banky. Ta ponechá úrokové sazby sice beze změny, dva z členů bankovní rady však zřejmě opět zvednou ruku pro jejich růst.
Ranní zpráva z FOREX trhu: Již zítra bude ČNB řešit dilema: zvýšit, či nezvýšit? My říkáme nezvýšit
17.12.2019 Ústup rizik z vnějšího prostředí na straně jedné, na straně druhé jasné nízkoinflační trendy v eurozóně a slábnoucí data z reálné tuzemské i evropské ekonomiky. ČNB tak zítra bude čelit dilematu, zda sazby nezvýšit. Podle nás ne. Maďarská centrální banka naproti tomu dnes stimul ekonomice dodá, i když to nebude z titulu snížení sazeb. Světový ekonomický kalendář přinese hlavně data z amerického průmyslu. Tomu prospělo ukončení stávky pracovníků v automobilovém sektoru.
Začátek týdne přinesl silný růst akcií i posílení koruny. Americké dluhopisy ztrácejí
16.12.2019 Úvod týdne se velmi povedl akciím jak v Evropě, tak v USA, kde můžeme jen na okraj připomenout další posouvání historických rekordů. Mezi hlavními indexy exceluje londýnský FTSE100 rostoucí přes 2,5 procenta, ale ani ostatní si nevedou vůbec špatně. To vlastně platí i pro pražskou burzu, třebaže za těmi západními zaostává.
Jsou lepší listopadová data z Číny indikátorem zotavení ekonomiky?
16.12.2019 V pondělí ráno byl zveřejněn set makroekonomických statistik za listopad z Číny. Výborných výsledků dosáhla průmyslová produkce, která meziročně vzrostla o 6,2 % - nejvíce od června. Výsledek výrazně překonal očekávání na úrovni 5,1 %. Lepších výsledků jsme se dočkali také v oblasti maloobchodních prodejů, které meziročně vyskočily o 8 %. Investice do fixních aktiv vzrostly o 5,2 % za prvních 11 měsíců tohoto roku.
Shrnutí páteční seance: Akcie v USA uzavřely téměř beze změny
15.12.2019 Akcie v USA během dne v reakci na zprávu, že Čína a Spojené státy dojednaly první fázi obchodní dohody, stouply až na nový rekord. Později však většinu zisků smazaly a uzavřely téměř beze změny.
Obchodní dohoda je tu, ale také slušný zmatek na trzích. Americké akcie beze směru
13.12.2019 Závěr týdne je jednoznačně v režii zpráv o obchodní dohodě USA - Čína. Dobrý dojem ještě předtím udělal výsledek parlamentních voleb ve Velké Británii, ale nová makrodata nebo jiné zprávy byly v podstatě úplně mimo hru. Náladu trhům nezkazila horší průmyslová čísla z Japonska, ale ani pomalejší růst maloobchodu v USA.
EU: Obchodní dohoda s Londýnem musí vyvážit práva a povinnosti
13.12.2019 Partnerství Evropské unie s Británií po brexitu musí být založené na rovnováze práv a povinností a zajišťovat rovné podmínky v hospodářské soutěži. Šéfové států a vlád zemí unie to dnes uvedli v závěrech vrcholné schůzky v Bruselu. Podle předsedy Evropské rady Charlese Michela je unie připravena co nejdříve začít vyjednávat o budoucích vztazích a chránit přitom zájmy členských zemí.
Rozbřesk: Britští konzervativci drtivě vítězí, libra i euro posilují
13.12.2019 Akcie zažívají příjemné časy. Geopolitická nejistota, která je sužovala po většinu tohoto roku jako by v jeho závěru pomalu vyklidila pole. Spojené státy a Čína se podle posledních zpráv mílovými kroky blíží první fázi obchodní dohody a včerejší volby v Británii mají jasného vítěze - a tím pádem i jasně narýsovanou brexitovou trajektorii pro nejbližší měsíce.
BREAKING: US500 vystřelil na rekordy díky Trumpově tweetu o obchodní dohodě
12.12.2019 Donald Trump před chvílí tweetoval, že obchodní dohoda s Čínou se blíží. Nejedná se o první takový tweet za poslední měsíce, nicméně tento je zvláště důležitý. Termín uvalení nových cel na Čínu je 15. prosince a dohoda by zavedení cel zrušila, nebo alespoň odložila. Akcioví býci šli v reakci na zprávu silně do long pozic. Index US500 vystoupal na nová historická maxima až na 3162 bodů.
Čínský import v listopadu rostl, zatímco export zklamal
09.12.2019 Čínský import v listopadu meziročně rostl o 0,3 %, což bylo výrazně nad většinovým konsenzem, který počítal s kontrakcí o 1,4 %. Největší nárůst panoval u dovozů z Malajsie, Thajska a Nizozemska. Rostly ale také importy z USA, které se zvýšily o 2,7 %, což byla nejvyšší dynamika růstu od července 2018. I tak si ale myslíme, že je zatím stále brzy na to říci, že má čínská ekonomika to nejhorší za sebou, když například ve vztahu k USA došlo k růstu importu pouze díky vyšším dovozům zemědělských produktů, které jsou předmětem dalších vyjednávání s USA. I tak je ale import položkou, kterou se v dalších měsících rozhodně vyplatí sledovat, jelikož jeho růst může indikovat to, že se situace v Čínské ekonomice začíná stabilizovat.
Zasedání RBA a BoC bez překvapení. Obchodní dohoda mezi USA a Čínou možná až po prezidentských volbách
06.12.2019 Guvernér čínské centrální banky PBOC Yi Gang v pondělí uvedl, že ekonomický pokles v Číně bude trvat dlouhou dobu. Německou Sociálnědemokratickou stranu (SPD) nově povedou kritici současné velké koalice Saskia Eskenová a Norbert Walter-Borjans. Oba politici požadují po kancléřce Angely Merkelové změny v koaliční smlouvě, jinak hrozí koncem vlády. Index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru v Číně pozitivně překvapil, když v listopadu zaznamenal růst na 51,8 bodu z 51,7 bodu v říjnu. Analytici naopak očekávali jeho pokles na 51,4 bodu. Jednalo se tak o čtvrtý růst tohoto indexu v řadě.
BREAKING: DE30 klesá kvůli varování Číny
04.12.2019 Akciové trhy v prosinci pokračují v poklesu poté, co Donald Trump varoval před zdlouhavými obchodními válkami. Dnes navíc přišlo varování z Číny, které dále zhoršilo náladu na trhu. Čínský ministr zahraničí řekl, že "USA zaplatí" za zákon, který odsuzuje akce v Hong Kongu a Xinjiangu. Investoři poslední dění vnímají tak, že jakákoliv obchodní dohoda je v současnosti velmi vzdálená. DE30 padá k úrovni 13000 bodů krátce před otevřením evropských burz.
Forex: Shrnutí obchodování 4.12.2019
04.12.2019 Americké akcie včera oslabily vlivem výroku amerického prezidenta Donalda Trumpa, že obchodní dohoda s Čínou by mohla být uzavřena až po prezidentských volbách v USA. Ty se mají konat v listopadu příštího roku.
Trump pohrozil obchodními tresty členům NATO, kteří platí málo
04.12.2019 Americký prezident Donald Trump včera pohrozil hospodářskými tresty těm zemím Severoatlantické aliance, které nebudou na obranu odvádět dohodnutá dvě procenta hrubého domácího produktu (HDP). Trump to včera řekl při setkání s kanadským premiérem Justinem Trudeauem na okraji londýnského summitu NATO.
Forex: Kvůli Trumpově výroku, že dohoda s Čínou počká, klesá dolar
03.12.2019 Americký dolar dnes na forexových trzích oslabuje. Nejistotu vyvolal výrok amerického prezidenta Donalda Trumpa, že obchodní dohoda s Čínou by mohla být uzavřena až po prezidentských volbách v USA, plánovaných na listopad příštího roku. Vůči dolaru zpevňuje například švýcarský frank, ale i japonský jen, tedy měny považované za bezpečné v dobách nejistoty. Čínský jüan k dolaru oslabil na nejnižší hodnotu od října.
Komodity: Ropa zlevňuje po Trumpových slovech, že dohoda s Čínou počká
03.12.2019 Ceny ropy dnes klesají v reakci na výrok amerického prezidenta Donalda Trumpa, že obchodní dohoda s Čínou by mohla být uzavřena až po prezidentských volbách ve Spojených státech plánovaných na listopad příštího roku. Větším ztrátám nicméně brání očekávání, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci výrazněji omezí těžbu.
Podle guvernéra Lowa je velmi malá pravděpodobnost, že RBA zavede kvantitativní uvolňování. Nezaměstnanost v eurozóně se nachází nejníže od poloviny 2018
29.11.2019 Philip Lane z ECB v pondělí uvedl, že v případě potřeby mohou být upraveny všechny monetární nástroje banky. Podle bankéře bude ECB na dluhopisovém trhu aktivní po dlouhou dobu. Čínský vládní list Global Times informoval, že Čína a USA dosáhly ohledně první fáze obchodní dohody v zásadě širokého konsensu.
Komodity: Ropa zlevňuje kvůli obnovenému napětí mezi USA a Čínou
28.11.2019 Ceny ropy druhý den klesají. Směrem dolů je poslala zpráva o růstu amerických ropných a benzínových zásob a americký zákon na podporu hongkongských protestů, který přiživil napětí mezi Spojenými státy a Čínou.
Na trzích vítězí chamtivost. Investoři ignorují rizika
25.11.2019 „Peníze, které centrální banky pumpují do ekonomiky, končí z velké části na akciových trzích. Z tohoto důvodu mnohé akciové indexy překonávají svá historická maxima, i když ziskovost firem mírně klesá a světová ekonomika roste nejpomalejším tempem od globální finanční krize,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Akciové trhy v USA díky vývoji kolem obchodní dohody zpevnily
22.11.2019 Akcie ve Spojených státech dnes posílily, k růstu přispěly pozitivní komentáře z Washingtonu i Pekingu ohledně vyjednávané obchodní dohody. Vliv ale měla i zpráva o listopadovém zvýšení aktivity ve výrobě a ve službách v USA. Ze stejných důvodů na devizovém trhu zpevňoval americký dolar.
Ranní nadhoz - obchodní dohoda USA-Čína letos nejspíš nebude
21.11.2019 Podle včera zveřejněných zpráv to vypadá, že Spojené státy a Čína nejspíš nedokončí slibovanou první fázi obchodní dohody letos, ale až v příštím roce. Rozhovory mezi oběma velmocemi se opět komplikují. Čína požaduje výraznější snížení cel, na což Washington reaguje zvyšováním svých požadavků. Ke zklidnění situace nepřispívají ani nepokoje v Hongkongu a americké protesty proti omezování lidských práv. Vlivem těchto zpráv došlo k dalším poklesům na amerických akciových trzích, dolar včera během odpoledne ztratil 0,2 % a vrátil se až k úrovni EUR/USD 1,108. Na druhé straně se zvýšila poptávka po dluhopisech americké vlády.
Čekání na dohodu, v Americe opět nová maxima
18.11.2019 V pátek americké indexy opět posunuly svá maxima. Makrodata dopadla smíšeně, a tak pozitivní signál vyslal poradce Bílého domu Larry Kudlow, který prohlásil, že obchodní dohoda s Čínou se blíží do finální fáze. Hlavní index S&P 500 (+0,77 %, 3 120,46 b.) přidal necelých 24 bodů, ostatní se ale nenechaly zahanbit a předvedly rovněž slušnou rally (Dow Jones +0,8 %, 28 004,89 b. a NASDAQ +0,73 %, 8 540,83 b.). Pro S&P 500 to byl šestý růstový týden v řadě. Z jednotlivých sektorů se dařilo zejména zdravotnictví a IT, jediný segment těžařů a zpracovatelů komodit uzavřel na červené nule.
Pozitivní nálada na všech trzích
15.11.2019 Americké indexy otevřely dnes slušně v plusu. Dnešní makrodata dopadla smíšeně. Zatímco maloobchodní tržby byly lepší, průmyslová výroba a sentiment v průmyslu státu NY (Empire Manufacturing) na odhady trhu nedosáhly. Pozitivní náladu do žil investorů tak nalil poradce Bílého domu Larry Kudlow, který prohlásil, že obchodní dohoda s Čínou se blíží do finální fáze. Indexy tak opět přepisují historická maxima. Pokud obchodování vydrží v tomto duchu, bude to pro širokopásmový S&P500 šestý růstový týden v řadě.
Forex: Dolar kvůli pokračujícím obchodním rozhovorům slábne
15.11.2019 Americký dolar dnes kvůli optimismu kolem pokračujících americko-čínských obchodních rozhovorů slábne vůči euru i libře. Tyto měny, nahlížené jako citlivé na vývoj mezinárodního obchodu, získávají na úkor dolaru či japonskému jenu. Tyto měny jsou považované za bezpečná platidla v časech nejistoty.
Gold – 13. 11. 2019
13.11.2019 Zlato se odrazilo od 3měsíčního minima díky mírnému pesimismu v otázce vývoje americko-čínské obchodní dohody. Americký prezident Trump uvedl, že obchodní dohoda je „blízko“, ale neposkytl žádné nové podrobnosti o pokroku ve vyjednávání. Nejistota a eskalace násilí v Hongkongu jsou komplementární. Absence nových zpráv je často na detailové úrovni interpretována jako negativní – zejména to platí u US-Sino dohod jakéhokoliv typu.
Nejistota kolem obchodní dohody snižuje toleranci
12.11.2019 Nezvykle spokojené trhy se musí vypořádat se všeobecnou nejistotou, ať už jde o americkou obchodní dohodu s Čínou, politické směřování Evropy a ECB, nebo brexit, a tak se mohou ze svých nedávných pozic propadnout pěkně hluboko.
Trump řekl, že neodsouhlasil zrušení cel na čínské zboží
08.11.2019 Americký prezident Donald Trump dnes reportérům řekl, že neodsouhlasil zrušení amerických cel na čínské zboží. Americké akciové trhy v reakci na jeho prohlášení klesly a dolar oslabil k jenu. Informovala o tom agentura Reuters. Obchodní dohoda bude podle Trumpa podepsána ve Spojených státech.
Komentář odborníka k dnešnímu jednání ČNB
07.11.2019 Dnešní zasedání České národní banky přineslo hlasování o zvýšení sazeb, pro něž hlasovali hned dva členové bankovní rady, Marek Mora a Vojtěch Benda. Ti se rozhodli hlasovat pro zvýšení i navzdory hrozícímu zpomalení tempa růstu průmyslu a HDP v ČR i Německu, obavám z obchodních válek nebo faktu, že ČNB by v rámci Evropy byla jednou z mála bank, která by sazby zvyšovala. Ve světě je aktuálně obvyklou praxí sazby spíše snižovat nebo udržovat na stabilních hodnotách. ČNB je pak výjimečná také tím, že má sazby dlouhodobě poměrně vysoko, a patří tak k centrálním bankám s nejvyššími sazbami v Evropě.
Čeští i britští centrální bankéři dnes hýbali trhem
07.11.2019 Na hlavních akciových trzích panuje nadále pohodová atmosféra díky sílící naději na rušení cel mezi USA a Čínou. Nové zprávy z čínské strany, která bývá většinou v prohlášeních ta opatrnější, míří právě k postupnému odbourávání cel, jež už doléhají na globální ekonomiku. Optimismus podporují i firemní čísla; výhledy mnohdy už tak dobré nejsou, ale při současném naladění od nich trhy dokáží odhlédnout.
Forex: Shrnutí obchodování 7.11.2019
07.11.2019 Akcie ve Spojených státech včera oslabovaly, nakonec ale obchodování uzavřely bez větších změn. Výraznější ztrátu měl index Nasdaq. Náladu na trhu určovala mimo jiné zpráva o možném odkladu podpisu obchodní dohody mezi USA a Čínou. Trh podpořily akcie řetězce lékáren CVS Health a zdravotní pojišťovny Humana. Na forexovém trhu mírně oslabil americký dolar.
Forex: Shrnutí obchodování 5.11.2019
05.11.2019 Akcie ve Spojených státech zahájily týden růstem a všechny tři indexy uzavřely na nových rekordech. Náladu na trhu zlepšila naděje na obchodní dohodu mezi Spojenými státy a Čínou a příznivé zprávy o stavu domácí ekonomiky.
Forex: Americký dolar díky obchodním jednáním a statistice posiluje
04.11.2019 Americký dolar dnes na forexovém trhu posiluje, zejména díky naději na obchodní dohodu mezi USA a Čínou a také v reakci na páteční příznivou statistiku z amerického trhu práce. Ke ztrátám eura vůči dolaru přispívá i očekávání prvního projevu Christiny Lagardeové jako nové šéfky Evropské centrální banky (ECB).
Rozbřesk: Co čekat tento týden od ČNB
04.11.2019 Není jednoduché se rozhodovat, když máte u každého ucha jiného rádce a ten vám našeptává zcela protichůdné rady. V podobné situaci je nyní ČNB. Řeší problém, který se jmenuje duální ekonomika. Vše orientované ven začíná vypadat slabě - zejména na exportně orientovaný průmysl pomalu doléhají první známky rok trvající německé průmyslové recese. Na druhou stranu domácí trh práce se stále potýká s nedostatkem pracovníků a solidními inflačními tlaky - nezaměstnanost na historických minimech, počet neobsazených pracovních míst narůstá a tempo růstu mezd se drží nad sedmi procenty. Na jedné straně tedy chuť dělat vlastní měnovou politiku šitou na míru domácím podmínkám a potěšení z toho, že si na rozdíl od ECB ČNB podaří znormalizovat sazby. Na druhé straně strach z toho, že nás negativní vývoj v Německu dříve nebo později dožene. Co si z toho ČNB tento týden vezme?
Fed snížil úrokovou sazbu, ale do konce roku by k další změně dojít nemělo. Británie se dočká dalších předčasných voleb
01.11.2019 Členské státy EU v pondělí schválily odklad brexitu do konce ledna 2020. Předseda Evropské rady pak na svém twitterovém účtu uvedl, že pokud Británie schválí výstupní dohodu před uplynutím nové lhůty, tak může opustit EU i dříve. Čínští vyjednávači oznámili, že část obchodní dohody se Spojenými státy je již připravena, ale stále se podle nich objevují nové překážky. Čína počítá s tím, že by první fáze dohody mohla být podepsána již v polovině listopadu.
Komodity: Ropa zlevňuje kvůli slabé čínské ekonomické statistice
28.10.2019 Ropa na začátku týdne zlevňuje, dolů ji tlačí slabá zářijová statistika čínského průmyslu. Ta potlačila optimismus vyvolaný nadějí na uzavření americko-čínské obchodní dohody, který cenám předtím v průběhu dne pomohl dostat se až na měsíční maxima.
USD / JPY – 21. 10. 2019
21.10.2019 Dolar se vzpamatoval z téměř 1týdenního minima poté, co americký prezident Donald Trump řekl, že si myslí, že v době, kdy se bude konat schůzka o asijské a tichomořské hospodářské spolupráci, bude uzavřena obchodní dohoda mezi USA a Čínou. Meeting se bude konat v Chile 16. až 17. listopadu.
Nervozita na hlavních trzích stoupá, koruna i pražská burza však rostou
18.10.2019 Z více či méně negativního vývoje evropských akcií si odpoledne vzalo případ i zámoří, přičemž pokles zdejších hlavních indexů činí 0,3-0,5 procenta. Na trhy nadále působí nejistota před dalším důležitým hlasováním o brexitu a smíšené firemní výsledky. Dluhopisy jsou na tom smíšeně, přičemž v USA výnosy nepatrně klesají a v Evropě převažuje růst.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
14.10.2019 1) Vývoz z Číny v září klesl více, než se čekalo a dovoz se snížil již pátý měsíc za sebou. Na vývoz má negativní dopad slabší globální poptávka a rostoucí americká cla na čínské zboží. Pokles dovozu pak ukazuje, že domácí poptávka je slabá. Druhá největší ekonomika světa tak bude zřejmě potřebovat další stimulaci ekonomiky, napsala agentura Reuters.
Částečná obchodní dohoda na spadnutí, akcie rostou
14.10.2019 Akciové trhy v průběhu páteční seance reagovaly na pozitivní zprávy, že zástupci Spojených států a Číny se domluvili na některých bodech a budou moci v následujícím měsíci přistoupit k podpisu částečné obchodní dohody. Americké akciové indexy uzavřely páteční obchodování se zisky přes jedno procento. Konkrétně S&P 500 si polepšil o 1,1 %, průmyslový Dow Jones o 1,2 % a technologický Nasdaq dokonce o 1,3 %.
Na Příkopě 28 ponechali 2T repo sazbu na 2 %. Obchodní dohoda Japonska s USA nebude obsahovat dodatečná cla na dovoz automobilů
27.09.2019 Saudská Arábie v pondělí oznámila, že produkce ropy po útoku rebelů na ropná zařízení bude plně obnovená na konci měsíce. Evropský vyjednávač pro brexit Barnier konstatoval, že Johnsonovi návrhy ohledně irských hranic jsou stále nepřijatelné. James Bullard, který je momentálně největší holubicí ve Fedu, se domnívá, že inverzní výnosová křivka poukazuje na to, že základní úroková sazba Fedu by se měla nacházet níže. Podle Bullarda může FOMC na každém další zasedání rozhodnout o dalším snížení sazeb.
Obchodní dohoda je nejspíš ještě pořádný kus cesty před námi
24.07.2019 Americké akciové trhy zahajují dnešní obchodování různorodě. Index S&P 500 se pohybuje kolem včerejší zavírací ceny, Dow Jones ztrácí 0,3 % a technologický Nasdaq roste o 0,1 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe vede průmyslovým podnikům (+0,5 %). Naopak vcelku nevydařený začátek obchodování mají zpracovatelé komodit, jejichž akcie klesají o 0,4 %. Americký ministr financí Steven Mnuchin mírně brzdí euforii z plánového obchodního jednání s Čínou v pondělí, když uvedl, že je ještě mnoho bodů, které musí být vyřešeny, než dojde k uzavření obchodní dohody. To je dle nás v rozporu s prohlášeními amerického prezidenta Donalda Trumpa, který již několikrát zopakoval, že obchodní dohoda je z 90 % hotová.
Už zítra se setkají americký a čínský prezident. Trhy opatrně doufají v pozitivní průlom v obchodní válce
28.06.2019 Akciové trhy se při dnešním asijském obchodování propadly. Obchodovalo se v poměrně malých objemech. Nervozita je před sobotním setkáním amerického a čínského prezidenta dobře patrná. Donald Trump a Si Ťin-pching se setkají v rámci summitu skupiny zemí G20 v japonské Ósace a trh by rád věřil tomu, že schůzka bude znamenat pozitivní zlom ve vývoji ekonomických vztahů dvou nejsilnějších světových hospodářství. Ty jsou zvláště napjaté od letošního května, kdy zkrachovala jednání o smíru v obchodní válce.
Ranní zpráva z akciového trhu: ČEZ investory nepotěšil návrhem dividendy 24 CZK na akcii
14.05.2019 Americký akciový trh uzavřel včerejší obchodování se ztrátami. Indexy Dow Jones a S&P 500 shodně oslabily o 2,4 %. Technologický Nasdaq klesl dokonce o 3,4 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejméně dařilo technologickým firmám, když jejich ztráty dosáhly výše 3,7 %. Nejziskovějším sektorem se stala síťová odvětví, jejichž hodnota akcií rostla o 1,1 %.
Obchodní dohoda je na dohled snad do měsíce, slibuje Trump
05.04.2019 Americké akciové trhy zahájily poslední obchodní den růstem. Vzhůru je tlačí vlna optimismu ohledně obchodních jednání mezi Spojenými státy a Čínou. Americký prezident Donald Trump prohlásil, že věří v uzavření dohody do čtyř týdnů. Čínský prezident Xi Jinping na to reagoval výzvou k brzkému ukončení jednání a uzavření dohody. Díky těmto zprávám tak index Dow Jones roste o 0,2 %, S&P 500 posiluje o 0,4 % a technologický Nasdaq přidává 0,5 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se daří téměř všem sektorům s výjimkou finančních institucí, které ztrácejí pouze tři setiny procenta. Nejlépe zahájily obchodní seanci energetické společnosti (+0,9 %).
Ranní zpráva z akciového trhu: Obchodní dohoda je na dohled
04.04.2019 Americký akciový trh uzavřel včerejší obchodování v zisku díky vlně optimismu ohledně obchodních jednání Spojených států a Číny. Indexy Dow Jones a S&P 500 si shodně polepšily o 0,2 % a technologický Nasdaq posílil o 0,6 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe dařilo zpracovatelům komodit (+1,3 %) a technologickým firmám (+0,8 %). Na opačné straně se nacházely především energetické společnosti se ztrátou 1 %.
Obchodní dohoda by měla být uzavřena do června
20.03.2019 Americké akciové trhy dnes otevřely v červených číslech. Index Dow Jones klesá o 0,3 %, S&P 500 ztrácí 0,2 % a technologický Nasdaq oslabuje o 0,1 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nedaří především finančním institucím, jejichž akcie ztrácí šest desetin procenta. Jedním z důvodů horšího startu akciových burz je očekávání investorů ohledně závěrů probíhajícího zasedání americké centrální banky. Nemělo by dojít ke změně měnové politiky. Zajímavá bude spíše nová prognóza. Před chvílí se objevily zprávy založené na vyjádření čínských představitelů, že k uzavření obchodní dohody se Spojenými státy by mělo dojít do konce června. Nejpozději do konce července.
Obchodní dohoda mezi USA a Čínou – tržní analýza 27.11.2018
27.11.2018 Potvrdily, že obě strany chtějí dosáhnout vzájemně výhodné dohody. Trump očekává, že se cla zvednou na 200 miliard USD, na 25 % z aktuálních 10 %. Také řekl, že pokud k dohodě nedojde, uvalí cla na veškerý import čínského zboží do USA. Obě protistrany se setkají tento týden v pátek na meetingu G20 v Argentině, kde zahájí oficiální vyjednávání o vzájemném obchodu. Bude to velice sledovaná událost, která bude mít zásadní dopad na finanční trhy. V aktuálním prostředí zpomalování globálního růstu se jedná o další riziko, které na trzích nyní spatřujeme.
Ranní komentář: Výsledky trhu práce v USA vylepšily výhled dolaru, obchodní dohoda USA s Čínou je nejistá
05.11.2018 Minulý týden byl ve znamení korekce předchozích propadů a poklesu rizikové averze. Významně rostly evropské indexy i Wall Street. Páteční seance ukázala, že obchodní dohoda mezi USA s Čínou stále není na pořadu dne. Australan a Novozélanďan ovšem korigovaly jen velmi málo a udržely se na čele výkonnosti hlavních světových měn. Velmi dobré výsledky amerického trhu práce přiblížily růst sazeb Fedu. Mzdy rostly o 3,1 % - nejrychleji od roku 2009. Eurodolar po makrodatech oslabil pod 1,14 EURUSD. Britská libra v pátek korigovala předchozí masivní nárůst zpět pod 1,30. V poklesech pokračovala ropa. Americký benchmark WTI se dostal nejníže od počátku dubna.
Technická analýza: Verbální intervence amerického ministra financí nedovolila dolaru posílit pod 1,07 EURUSD
24.01.2017 Donald Trump začal úřadovat a hned padla první obchodní dohoda (TPP - Trans-Pacific Partnership). Jeho ministr financí Mnuchin včera verbálně intervenoval proti dolaru a ten jen s obtížemi může zamířit pod hodnotu 1,0700 EURUSD. Dnes tedy měnový pár může spíše navázat na konsolidaci při hodnotě 1,0750 EURUSD.
Obchodní dohoda TPP: USA jsou zpátky ve hře
13.10.2015 Na několik posledních let se bude vzpomínat jako na období, kdy Spojené státy dočasně ztratily svoji pozici garanta globálního ekonomického systému...
Související klíčová slova:
Střední Evropa | BCPP | Zrušení cel | Dohoda RCEP | Cap | Geopolitické konflikty | Války | Vývoj | Obchodní platformy | Allianz | TV Nova | EUR | Čínský obchod | Spotřebitelské výdaje | Indická ekonomika | Investiční firma | Nezaměstnanost v eurozóně | Standard & Poor's | Salesforce | Realitní firmy | Odchod Británie z Evropské unie | Itálie | Stoxx | Přesun obchodů | Cla na čínské zboží | Očekávání | EUR/JPY | Pro investory | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | Stimulační balíček | Trh práce | Evropská komise | Investice | Britská centrální banka | Uranové akcie | US Bancorp | DXY | Akcie Salesforce | Potenciál | Akvizice | Dění na světových burzách | Úroková sazba Fedu | Ifo | Japonské akcie | Prognózy | Britská libra | Šéf Fedu Powell | NYSE | Intervence | Klesly akcie | Dohoda o transatlantickém obchodním a investičním partnerství (TTIP) | Raiffeisenbank | Obchodní dohoda USA-Čína | Nezávislost | Člen bankovní rady ČNB | Oživení ekonomiky | Kauza brexitu | Zpráva z akciového trhu | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | Accor | EUR/USD | Vanad | General Electric | Vývoj dolarového indexu | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Von der Leyenová | Saxo Bank | Wolters Kluwer | COT report | Akcie společnosti | Donald Trump dnes | Měnový pár GBP/USD | Lagardeová | AdmiralMarkets | Cenné papíry | Výnos | Globální výzvy | Exchange | Goldman Sachs | Obchodování na burzách | Výnosová křivka | USMCA | Vzdělávání | Šéf Fedu | 100 miliard dolarů | Reddit | Technické rezistence | Index DOW | Import | ČEZ | Digitální éry | Nikkei | Akcie roku 2020 | Credit Agricole SA | Index spekulativního sentimentu | Americký akciový trh | Průmyslové objednávky | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | JPY | Michel Barnier | Investing | Poradce Bílého domu | Brent | CEO | Stimul | Peníze | Petr Král | Strach | Pandemie COVID-19 | Russell 2000 | Ukazatel | Baidu | Rozhovor | Americká lehká ropa WTI | Prognóza | FTSE 100 | Události ve světě | Výhled dolaru | Analytici společnosti | Měny | Downside | UNA | Ropa WTI | Lockheed Martin | Dividendy | Burza | Roadshow Bernstein Bank | ZEW index | Vývoj ceny ropy | Valná hromada | Pozornost investorů | Burzy | USD/EUR | Fondy obchodované na burze | Mocenské struktury | Daimler | Posílení koruny | Export | Změna klimatu | Většinový podíl | Wilbur Ross | EUR/CZK | Škoda | Obchodní platformy Metatrader | Italský premiér | Ekonomická aktivita | Měnový fond | Fungování | Dnešní obchodování | Severoamerická dohoda o volném obchodu (NAFTA) | IPO | Hospodářské výsledky | Výše dividendy | Tovární objednávky | Ahold Delhaize | Hodnota britské libry | Banka SEB | Parlamentní volby | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Bezpečné přístavy | Dovozní cla | MT5 | Obchodní deník | Finanční trh | FedEx | Rovnovážný kurz | OX Capital Markets Ltd | Caterpillar | Světový obchod | Makrodata | Nejznámější kryptoměna | Investoři | Bank of England | Americké ekonomiky | Nejistoty | Severoamerická dohoda o volném obchodu | Akcie ve Spojených státech | Negativní sentiment | Zastavení ztrát | Kapitál | Jádrový index | Další růst | Pracovní místa | Commonwealth Bank | Ministr financí Steven Mnuchin | DAX30 | Reálné ekonomiky | Posílení | USD | Boeing | Vývoj ceny ropy Brent | Banka Goldman Sachs | Funkční období | Akcie společnosti Tesla | Total | Zisk | GBP/EUR | Migrace | Německý DAX | Vlajka OSN | Sodexo | Vliv technologií | Společnost Reddit | Analýzy | Nike | JPMorgan Chase & Co | Vládní výdaje | Hlavní události | Swapy | Švýcarská banka | O2 | CZK | Konflikty | Širší index S&P 500 | Trump dnes | NFP | Investovat | Avast | Demokraté | Huawei | S&P | Agentura AP | Úroková sazba | Thyssenkrupp | DJIA | Larry Kudlow | Legislativa | Unie | Dillí | Nejlepší vanadiové akcie | Skotsko | UnitedHealth Group | Kristalina Georgievová | BCM Begin Capital Markets CY | Dopad na hospodářství | Investiční banka | Nízké úrokové sazby | Turecká lira | Berkshire Hathaway | Blue chip akcie | Ekonomický kalendář | Prezident | Investing.com | ZEW | Obrat trendu | Čínské zboží | Index cen domů | Výsledky | Obchodní dohoda s Evropskou unií | Finanční služby | Ekonomické oživení | Globální ekonomiky | ČNB Petr Král | HUF | Inflační tlaky | Průzkum | Monitorování | Bank of America | TIM | Lukáš Baloga | OPEC+ | US500 | BHS | Raytheon | Objem | Dobré výsledky | Finanční pomoc | Britský ministr financí | Vývoj měnového páru | Velké firmy | Podnikatelská nálada | Americké centrální banky | Index Stoxx 600 | Ekonomický vývoj | Firmy | Dlouhodobý výhled | Sdružení volného obchodu | Šéfové států | Pfizer | Agentura Bloomberg | RWE | Nástroj | Zpráva | Globální dění | Polsko | Ratingová agentura | Obchodní partnerství | Měna | Technologický index Nasdaq Composite | Hrubý domácí produkt (HDP) | Ceny ropy | Pohyb kurzu | Nasdaq | Aktuální hodnoty měny | Deficit | Lukáš Kovanda | Zasedání Fedu | RoboMarkets | Tvrdý brexit | Globální obchod | HUF/EUR | OPEC | USD/PLN | Vedoucí představitelé | Ukrajina | Bloomberg | GBP | XM | KB | Bezpečné útočiště | Program nákupu dluhopisů | Centrální banky | Admiral Markets | Trump | Prezidentka ECB | Dow Jonesův index | Ministerstvo obchodu | Zprávy | Hlavní indexy | Akcie v Asii | Zahraniční dluh | Dolary | Federální rezervní systém | Evropské trhy | Odhady trhu | Dnešní makroekonomické ukazatele | Evropské akcie | Island | Obchodní poradce | Chamtivost | Podnikatelská důvěra | Apple | Ropa Brent | iFX | Mexiko | Earnings | Libra vůči dolaru | Americké akcie | Vyhlídky | BBC | DMA | Cena ropy brent | MetaTrader | Obchodní rozhovory | Vývoj měnového páru USD/JPY | Evropská ekonomika | Obchodní a mezinárodní dohody | Obchodní dohoda s Čínou | Vlajka NATO | Komise pro cenné papíry a burzy | Vybrané měny | Reakce trhu | Obchodní nápady | Trh | Komise | Korekce | Money management | Největší ekonomika světa | Kurz forintu | Francie | Pokles HDP | Globální recese | Den díkůvzdání | Dopady koronaviru | Volby v Británii | Yahoo | Propad | Philip Lowe | Zasedání Světového ekonomického fóra | Trigger | Stock | Očekávání investorů | Rating | Pozice velkých spekulantů | Exxon Mobil | Ekonomické události | Regional Comprehensive Economic Partnership | 1MDB | Microsoft | Příležitosti | Bernstein Bank | Technologické společnosti | Eurokomisař | Lichtenštejnsko | ANO | Hrubý domácí produkt | Long pozice | Automobilky | Odchod z EU | Pravděpodobnost | Futures | Prosperity | Index Nasdaq | Britské libry | Likérka Stock | Zahraniční obchod | Donald Trump | Výpadky | Objem obchodů | Graf | Akciový index | Centrální banka | Nejlepší akcie | Trumpova administrativa | Přehled | Trump v Davosu | Kulturní výměna | Euro k dolaru | Plyn | Vlajka | LYNX | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | Eurodolar | Čistý zisk | Jádrová inflace | Stavebnictví | Zveřejněná data | Zpomalení ekonomiky | Fed | Americká centrální banka | Axe Capital | Růst zlata | Andrej Babiš | Akcie big data | ADBE | Cena severomořské ropy | G10 | Devizové trhy | Logo WTO | Reuters | Dohoda USMCA | Unilever | Brexit | Chevron | Směnný kurz | Nepředvídané události | Markets | Prodeje domů | Obchody | Negativní úrokové sazby | Měny zemí | ING | ProfitLevel | Pozornost | BHS Štěpán Křeček | Velcí spekulanti | Firma | VIG | EURUSD | Svíčkový graf | Traders | Akcie v USA | Česká měna | S&P 500 | Akcie a deriváty | Data z amerického trhu práce | Zvýšení úrokových sazeb | Obchodování | Americký dolar dnes | Zemní plyn | Fiskální stimul | Libra | Americký dolar | CFD | Stoxx 600 | Snížení sazeb | Dopad na ekonomiku | 3M | Evropská měna | Indické akcie | Pomoc ekonomice | Řecko | Jednání o brexitu | Philip Morris | Airbus | Míra | Úroky | Refinitiv | Americký průmysl | MT4 | Ranní nadhoz | Očekávání analytiků | ČNB Tomáš Holub | ASML Holding NV | Ceny akcií | IMF a OSN | Japonsko | S&P500 | EBay | Čínská ekonomika | ECB | Ceny | CHF | Japonská vláda | MetaTrader 5 | ČNB | Švýcarská ekonomika | Evropská unie | Ekonomické fórum | Ranní zpráva | Global Times | Pokles | První obchodní den | ex | Americké společnosti | Kryptoměna | Obchodování jedním kliknutím | Jan Vejmělek | Rabobank | Americká ekonomika | Měny&Sazby | NVDA | Nejistota | Podpora | Doporučení | ABN AMRO Bank | Americká společnost | COVID-19 | Economic | Finanční krize | Kingdom Holding | Regulátoři | Repo sazba | Index cen | Index PX | Daně | Lídři | Pivot | Dnešní fundamenty | Pozitivní sentiment | CBOE | Vývoj ceny ropy WTI | Zisky | Prezident Trump | BNP Paribas | Globální ekonomika | Big data | Boris Johnson | Řízení rizika | Cisco Systems | Přehled o dění na světových burzách | Tim Cook | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vice | Britské aerolinky | Americké akciové trhy | Světové ekonomické fórum | RSI | Exxon | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Americký zpracovatelský průmysl | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Výdaje | Financování | Finanční společnosti | Severomořská ropa | Zasedání RBA | Akcie Pfizeru | Finance | Market Watch | Evropská unie (EU) | JDE | Makroekonomické ukazatele | Index nákupních manažerů | Margin | Zasedání americké centrální banky | Americká lehká ropa | Ekonomický a strategický výzkum | Pokles ekonomiky | Růst měny | Pozornost obchodníků | Společnosti | Maďarský forint | Wells Fargo | Obchodní spory | Globální problémy | Akcie roku | Partnerství | SSI | Zahájení obchodování | QE | Cena | Jitan Solanki | CME | Hospodářský růst | FTSE 250 | Šíření koronavirové nákazy | Odhodlání | APEC | WTI | Standard & Poor's 500 | Bod | Shares | RBNZ | Polský zlotý | Pokladniční poukázky | Únorová inflace | Spekulace | Obchodování CFD | Predikce vývoje | Pracovní síla | Saúdská Arábie | Zpomalení globální ekonomiky | PMČR | Sázet | FTSE | Cena ropy | Inflace | Ocel | Tržby | Přesun akciových obchodů | Ranní zpráva z akciového trhu | Situace | Státy EU | Cboe Europe | Oživení globální poptávky | Euro vůči dolaru | Dolar k japonskému jenu | Prosus | Alphabet | Struktura | Zkušenosti | Ursula von der Leyenová | Vliv mezinárodních vztahů na ekonomiku | Lira | USD/CZK | Obchodování na zámořských trzích | Statistiky | Světová ekonomika | SAP | FX | Aukce | Růst mezd | Royal Dutch Shell | Sazby beze změny | Tým RoboMarkets | Kurz | Market | Home Credit | Evropská centrální banka | IFO index | ISM | Inovace | Oracle | Abbott Laboratories | EFTA | Analytik ProfitLevel | Propad akcií | Dohoda o partnerství Trans-Pacifik (TPP) | Verbální intervence | Konsensus | Analytik | Odpor | AUD | Predikce | Analytici | Impeachment | Citigroup | Ekonomické výsledky | Přehled kurzů | Mario Draghi | Hospodářství | Euro STOXX | Equity | Monetární politika | Merck | BlackRock | TTIP | Intermediate | Zasedání ECB | Portfolia | Fresenius Medical | Poptávka | Měnověpolitické zasedání | NN Group | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Vývoz | Energetické firmy | Miliardy eur | Finanční tituly | Recese | ASML | Švýcarský frank | Fondy obchodované na burze (ETF) | CZK/EUR | Růst globální ekonomiky | Předpověď kurzu libry | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Digitalizace | Začít investovat | Sekce měnové | Růst americké ekonomiky | Signály | Nákupní doporučení | Štěpán Křeček | Nálada na akciových trzích | Frank | Kurz eura | Růst čínské ekonomiky | Vystoupení z EU | Kurz eurodolaru | Fáze obchodní dohody | Americké indexy | Fitch | Meziroční míra inflace | Japonský premiér | Rizika | Eurozóna | Sterling | Hodnota akcií | Prezident Donald Trump | Průmyslové zboží | CySEC | Saxo | Británie a G7 | OSN | Výkon amerického dolaru | Agentura Fitch | David Howson | Předpovědi | CPTPP | Capital Com | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | ROCE | Růst HDP | Trend | Obchodovat | Akcie a ETF | Adidas | Pokles sazeb | Americký dolar k japonskému jenu | Míra inflace | Spotřebitelská důvěra | MMF | Biotechnologické společnosti | Velké riziko | Technologické inovace | EBITDA | Snížení emisí | Sociální síť | Indexy | Zvyšování sazeb | Severomořská ropa Brent | Cena severomořské ropy Brent | Mezinárodní měnový fond | Gold | Premiér Naréndra Módí | Peking | Průmysl | Lehká ropa WTI | Komentář odborníka | Podnikání | Tempo růstu | GfK | Bankovnictví | Sdružení EFTA | Aerolinky | Americké dluhopisy | Čínský export | ETF | Akcie klesají | Akciové trhy | Úrokové sazby | Rušení cel | Měnový výbor Fedu | Bankéři | Obchodní aktivity | Long | Rally | Bankovní rada | DAX | Zasedání České národní banky | Velikost pozice | Co bude | Intesa Sanpaolo | Mezinárodní dohody | Aktiva | Použití finanční páky | Fundamentální analýzy | Ceny ropy dnes | Tuzemský průmysl | Švýcarská banka UBS | Business | Facebook | Drahé kovy | Zájem o akcie | Paolo Gentiloni | Indikátor | Měny považované za bezpečné | Čínská centrální banka | SP500 | Začít obchodovat | Měny regionu | Index euro | Know-how | Euro | Trhy dnes | Erste | Ekonom Dan Hanson | Ztráty dolaru | CFTA | Micron Technology | FOREX | Sentiment | Akcioví býci | Forexu | Kurzové riziko | Maďarská centrální banka | Breaking | Organizace spojených národů | Politika | Infineon Technologies | Čínský jüan | PLN | Potenciál pro růst | Míra nezaměstnanosti | Šéfka MMF | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Čínský prezident | Deutsche Bank | SAB Finance | Deutsche Telekom | Forint | Výprodej | GDP | Velká Británie | PLN/EUR | Citibank | Ekonom | Optimismus | Výkon dolaru | Trader | Rozpočtové politiky | Indie | Očekávání trhu | Měnové politiky | Akciové indexy | Obchodní válka | Jak obchodovat | Situace v Hongkongu | Tomáš Holub | Historická maxima | Ekonomická data | Byznys | WTO | Výrobní index PMI | Dohoda o brexitu | Soukromí zaměstnavatelé | Commerzbank | Zhodnocení | Dolar | Investiční manažer | Výhled | FOMC | Růst akcií | Technologický Nasdaq | Kurzy měn | Dividenda | Obchodování měn | Auta | Worldometers | Spojené státy a Čína | Obchodní účet | Nová makrodata | Deriváty | Nejlepší blue chip akcie | Dan Hanson | GOOGL | Indexy nákupních manažerů | Inverzní výnosová křivka | PayPal | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Evropský trh | Medvědi | Finanční trhy | Bezpečná platidla | Statistický úřad | Ekonomické trendy | Aliance | Klid | Jiří Šmejc | Světová obchodní organizace (WTO) | Fondy | Nadnárodní korporace | Komise pro cenné papíry | Euro Stoxx 600 | Walt Disney | Austrálie | Schodek | Financial Times | Členské státy EU | Nikkei 225 | Vývoj měnového páru EUR/USD | MetLife | Obchodní aktivita | New York | MSFT | Bernstein | Dividendový výnos | Ekonomika | Obchodní bilance | Roadshow | EU | Obchodovat na forexu | Problémy | Valné shromáždění | G20 | Plánování | Akcie roku 2019 | Dollar | Nezaměstnanost | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Le Figaro | USA a Čína | Ropa | Semináře | Dluhopis | Rozvoj | Makroekonomická data | Fox News | Transakce | Valíd bin Talál | PT. PROFITFXLEVEL | Obchodní jednání | Prodeje existujících domů | Růst podnikatelské aktivity | Snížení úrokových sazeb | UnitedHealth | Lululemon | Zaměstnanost | Profitovat | Měkká síla | Rozjednané prodeje domů | Průzkum společnosti | DE30 | USDX | Finanční sektor | Internet of Things | Salesforce.com | Thomson Reuters | Zvyšování úrokových sazeb | RBA | SEB | 3М | Obchod | AMZN | Eni | Burza dnes | ABN Amro | Pohonné hmoty | Globální finanční krize | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Rusko | Vysoké riziko | Úsilí | Žádosti o podporu | Poradce | WEF | Obchodní den | Spojené státy | Signál | Ekonomický výhled | Salmán | Organizace spojených národů (OSN) | Kurz libry | Člen bankovní rady | Ředitelka | Britská vláda | EPS | Komerční banka | ADP | Vanadiové akcie | Přijetí eura | Biliony dolarů | Trhy | Sankce | Ropy | Rozdílové smlouvy | Nové žádosti o podporu | Singapur | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Korelační koeficient | Ekonomický dopad | Společnost | Si Ťin-pching | Úspěch | Firma McDonald's | Libra k dolaru | ASX 200 | KBC | Obchodujte | Přírodní katastrofy | Zmírnění rizik | AXA | SEC | BMW | Ukrajinská ekonomika | Upozornění na rizika | Společná evropská měna | Technologický index | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | United Technologies | Nálada | Umělé inteligence | Indikátory | Eura | Nízká nezaměstnanost | Nizozemsko | Organizace | Brazílie | Růst | Akciové futures | Příjmy | OSN a NATO | Finanční situace | Zajištění | Nejlepší způsob | Pandemie | JPMorgan | Index | REIT | Wirecard | Akcie mediální skupiny CME | Obchodní vztahy | Průmyslová produkce | Výsledková sezóna | Volby | Obchodní dohody | Pařížská dohoda o klimatu (COP21) | FXTM | Ústup rizik | Výrobce elektromobilů | Mezinárodní pracovní síla | Bezpečné měny | EU a NATO | COP21 | Klesá dolar | Úvod do mezinárodních vztahů | Cíle | Instrumenty | Akcie Salesforce.com | Bezpečnost | Růst světového obchodu | Britský finanční sektor | Organizace Severoatlantické smlouvy (NATO) | OSN a WTO | Evropská rada | Pařížská dohoda | Budoucnost mezinárodních vztahů | Osobní výdaje | Aktuální kurzy měn | Výsledek britských voleb | Banky | Evropské dluhopisy | RCEP (Regional Comprehensive Economic Partnership) | Oscilátor | Indický premiér | Německý průmysl | Americká politika | Okénko trhu | Banky v EU | Týden na trhu | CNY | Šéf Fedu Jerome Powell | FDX | Unijní instituce | Program nákupů dluhopisů | Dow Jones | Eurokomisař pro hospodářství | Americké firmy | CME Fed Watch | Action Economics | Čistý dluh | Benchmark | Dohoda o partnerství Trans-Pacifik | Valíd | LULU | INTC | Vyjednavači EU | Šance | Vztahy velmocí | Sanofi | Británie | Oslabení dolaru | Covid | Odvětví | Kurz GBP | SAB Finance a.s. | Obchody s deriváty | Shrnutí obchodování | Měnový pár | LVMH | AMS | Banka | Vlna koronaviru | Forward | Trendový indikátor | VaR | Technická analýza | Plánovaná cla | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | Christine Lagardeová | Čekání na dohodu | Obchodování s akciemi | Analytička | Blue chip | Zisk na akcii | Aquis Exchange | Trans-Pacifik | Ekonomiky | Zasedání FOMC | Evropa | Nasdaq Composite | Tesla | Provedení pokynu | Dohoda o klimatu | Bloomberg Economics | Norsko | Negativní dopad | Růst britské ekonomiky | Elon Musk | Americký prezident | Viktor Valent | Prohlášení | Ekonom BHS | Britský premiér | GM | Bank of Canada | Miliardář | Bilance zahraničního obchodu | Zdravotní péče | Evropský parlament | Jak se stát lepším investorem | Rámcová dohoda o hospodářském partnerství | Produkce ropy | Předpověď | Obchodní napětí | Směnné kurzy | Velcí hráči | Nový Zéland | Moderna | Americký ministr obchodu | Société Générale | Ekonomický růst | Brexit bez dohody | West Texas Intermediate (WTI) | Alasdair Haynes | Dopad brexitu | Robert Gilpin | Dopady Trumpových slov | Krize | Logo IMF | Management | Průlom | Největší ekonomiky | BCM | Kvantitativní uvolňování | Pražská burza | High | UBS | NATO | Údaje | Sójové boby | Ministr obchodu | Bitcoinové fondy obchodované na burze | Balík na podporu ekonomiky | IMF | Mezinárodní vztahy | RDSA | Mezinárodní spolupráce | Summit EU | Shell | Konec roku | CAD | Dohoda o klimatu (COP21) | Bitcoinové fondy obchodované na burze (ETF) | Snižování sazeb | Země EFTA | OX Capital Markets | ING Groep NV | Capital Markets | Geopolitické události | Mluvčí MMF | USD/CHF | Nemovitosti | Visa | Procter & Gamble | Organizace Severoatlantické smlouvy | NAFTA | Podniky | Lufthansa | Ekologie | Investiční firmy | Konsolidace | Kanada | Jakub Matis | Očkování | Finanční ztráty | Astrazeneca | Index spotřebitelských cen | Volatility | Enel | Ministr financí | Naréndra Módí | Vývoj eurodolaru | EU a USA | Poptávky po ropě | Výkonná ředitelka | Vánoce | Farmaceutické akcie | RCEP | City | Švédsko | Závazek | AUD/USD | Volkswagen | Odhady analytiků | Inflace v eurozóně | Německo | Czech Fund | Muhammad bin Salmán | Peter Navarro | Index technologického trhu Nasdaq | USD/JPY | Biden | Současné globální výzvy | Měnový výbor | EU a OSN | NASDAQ 100 | WKL | Britská ministryně | Akciový trh | Rámcová dohoda o hospodářském partnerství (CFTA) | Ekonomické prostředí | Ztráty | Japonský jen | Offshore | UAW | LIFFE | Bilance | WebTrader | I-Trader | Vivendi | STMicroelectronics | Banka UBS | Crédit Agricole | NZD | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Louis Vuitton | EUR/GBP | EK | Investování | Měkká síla a kulturní výměna | Pacifik | Mzdy | HDP v eurozóně | WHO | Realizace zisku | Obchodníci | Zahraniční investice | Obchodování s německými dluhopisy | Ukazatele | Státní dluhopisy | Pozice | Setkání G20 | Ekonomické vztahy | Zhoršování pandemické situace | Dluhopisy | Internet of Things (IoT) | Platební bilance | Slabost dolaru | Merck KGaA | Mezinárodní měnový fond (IMF) | Makroekonomický kalendář | Bank of New York Mellon | Chudoba | Fibonacci | Uvalení cel | Rekordní pokles | Čína | Koruna | Trade | ČR | Nastavení měnové politiky | Microsoft Corp | KOSPI | Ministerstvo financí | Kapitálové trhy | Očekávané Earnings | BBVA | Guvernér | Napětí mezi USA a Čínou | Low | EURGBP | Obchodní dohoda mezi EU a Británií | John Hardy | Rezistence | Umělá inteligence | Korporace | Ministr zahraničí | USA | Posílení ekonomiky | Zemědělství | TPP | Zpracovatelský průmysl | Výraznější pokles | JPMorgan Chase | Sazby | Black Friday | XTB | Ticker | Dohoda mezi EU a Británií | Riziko | Vliv mezinárodních vztahů | Cla na americké zboží | Miliardy dolarů | David Frost | NKE | Hlavní ekonom | Infineon | AAA | Zahraniční forex | Burze | Mark Mobius | Maloobchodní prodej | American Express | Bitcoinové fondy | Česká vláda | Domácí poptávka | Premiér Boris Johnson | Ekonomický poradce | PIF | Japonský parlament | Denní graf | Americké trhy | Americký ministr financí | XTB Research | Statistika | COT | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Další pokles | Vývoj ceny | Ministr obchodu Wilbur Ross | Madeleine Albright | Vliv technologií a digitální éry | Státy a jejich zájmy | Nevládní organizace | Wealth Management | Dohoda o jaderné kontrole s Íránem | Nové peníze | Investiční roadshow | Migrace a mezinárodní pracovní síla | Ohlédnutí | Aktuální kurzy | Allianz Global Investors | Nervozita | Steven Mnuchin | Japonská centrální banka | Euforie | Amartya Sen | Investiční | Pařížská dohoda o klimatu | Spekulovat | Snížení daní | IOT | Bitcoin dnes | Průmyslová výroba | CISCO | Včerejší obchodování | Trans-Pacifik (TPP) | Bitcoin | Výkonnost | Akcie v Evropě | Růst cen ropy | HDP v ČR | Lawrence Summers | Předpověď kurzu | Obchodní poradce Bílého domu | Budoucnost | Rozhodování | Obchodní války | Walmart | Index S&P 500 | Kontraindikátor SSI | Ekonomická situace | Závislost | Česká koruna | Nouzový stav | Konzervativci | Přístup na finanční trhy | Zlato | HDP | GATT | Maloobchodní tržby | Derivátové trhy | Likvidita | CL | JCPOA | PBOC | Přehled o dění | Investiční rozhodnutí | Členské země | Fond | Velký třesk | Blue chips | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Kurzy | Spekulanti | Oddělení forexu | Dnes na forexovém trhu | Dnešní zprávy | Světová obchodní organizace | Jednání mezi EU a Británií | Joe Biden | Trend GBP | G7 | Evropské akciové trhy | Evropské země | Investiční banka Goldman Sachs | Fundamenty | Index PMI | Dohoda o jaderné kontrole s Íránem (JCPOA) | Americká cla | Demo účet | CZK/USD | Analýza | ČNB dnes | Trhy v USA | Evropské sdružení volného obchodu (EFTA) | Renault | Komodity | Firemní výsledky | Miliardy | Výnosy | GBP k USD | Index FTSE 100 | Obchodní systémy | Disney | Applied Materials | Mezinárodní obchod | Průmysl a stavebnictví | Vlády | Aktéři mezinárodních vztahů | Investiční doporučení | Katastrofy | Ekonomické indikátory | Capital.com | Obchody s akciemi | Obchodování s úrokovými swapy | Lululemon Athletica | Centrální bankéři | Belgie | Investor | Objem obchodování | Zlepšení | Britské firmy | Akciový optimismus | ČTK | Obchodní dohoda s Evropskou unií (EU) | Oživení ekonomik | Energetická bezpečnost | Americké akciové indexy | Amazon | Americká vláda | Španělsko | Jerome Powell | Česká národní banka | Wall Street | Ředitelka Mezinárodního měnového fondu | Základní úroková sazba
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot