Nové peníze
Kde je v Číně zakopán pes?
17.10.2024 Říjen 2024 bude navždy spjat s raketovým růstem čínských akcií. Po několik let byly čínské akcie naprosto opomíjeny.
Čína uvolní na příští rok 100 miliard jüanů na podporu projektů
08.10.2024 Čína ještě před koncem letošního roku vyčlení z vládního rozpočtu na příští rok 100 miliard jüanů (přes 326 miliard Kč), aby urychlila výstavbu strategických projektů. Na dnešní tiskové konferenci to podle hongkongského listu South China Morning Post (SCMP) řekl předseda Národní rozvojové a reformní komise (NRRK) Čeng Šan-ťie. Tato komise má na starosti ekonomické plánování. Čínské akcie v reakci smazaly část předchozích zisků. Podle některých analytiků totiž tisková konference nesplnila očekávání.
Ray Dalio: Čína vyřeší své problémy, nebo ji čeká osud Japonska?
01.10.2024 Investor Ray Dalio zná velmi dobře Čínu, o kterou se zajímá desítky let. To je rozdíl oproti mnoha jiným investorům, kteří objevili Čínu teprve nedávno. Po mnoha měsících, či dokonce letech se čínské akcie konečně probudily k životu. Je pravda, že vývoj čínských akcií obecně výrazně zaostával za vývojem čínské ekonomiky, což byl častý argument kontrariánských investorů. Tvrdili, že je jen otázkou času, kdy se čínské akcie vzpamatují. Jak se tedy dívá makroekonomický investor na rozhodnutí Číny výrazně stimulovat svou domácí ekonomiku?
Fidelity International: „Všude dobře, doma nejlíp“ platí i pro peníze v Asii
10.09.2024 Nedávný průzkum společnosti Fidelity International ukázal, že asijští drobní investoři jsou připraveni riskovat před očekávaným snížením úrokových sazeb v USA a upřednostňují akcie mimo region. Trhy blíže k domovu však mají stejně tak co nabídnout.
Kryptoměny ovládl býčí trh, proč se tedy cena Bitcoinu drží na nižších hodnotách oproti nedávnu?
06.07.2024 Bitcoin je dobře známý svou volatilitou a prudkými cenovými pohyby, které přitahují mnoho investorů a spekulantů. Nedávná výkonnost bitcoinu však některé investory do kryptoměn zmátla. Navzdory spuštění Bitcoin Spot ETF a nedávné události půlení se Bitcoin snaží získat dynamiku. Tento článek zkoumá, proč jsou tyto boční pohyby v kryptografickém prostředí po událostech půlení přirozené a jak mohou historické trendy pomoci předvídat, co by se s BTC mohlo dít dál.
Míříme k dalším 69 tisícům dolarů? Cena bitcoinu stoupá
14.02.2024 Bitcoin, nesporný král kryptoměn, se opět dostává na titulní stránky novin díky nedávnému prudkému nárůstu ceny, který ho posunul nad kýženou hranici 50 000 dolarů. Tato rally spolu s údaji “extrémní chamtivosti” na indexu Fear and Greed (strachu a chamtivosti) v kryptoburzách vytváří obraz trhu překypujícího optimismem, ale zároveň vyvolává obavy z možného přehřátí.
Dnes zveřejněná data signalizují uzdravování ekonomiky. Začíná maličký růst
06.02.2024 Průmyslová produkce v prosinci meziročně reálně klesla o 0,7 %. Meziměsíčně byla vyšší o 2,8 %. Hodnota nových zakázek meziročně vzrostla o 0,9 %. To je hlavní zpráva dnes zveřejněných dat Českým statistickým úřadem.
Peníze pro Ukrajinu schválí příští summit určitě, řekla von der Leyenová
15.12.2023 Summit zemí Evropské unie se kvůli maďarskému vetu neshodl na další finanční podpoře Ukrajině, Evropská komise však chce do příští mimořádné vrcholné schůzky připravit řešení, které dalšímu krachu jednání zabrání. Po dvoudenním setkání lídrů unijních zemí to dnes prohlásila předsedkyně komise Ursula von der Leyenová. Podle šéfa Evropské rady Charlese Michela se summit sejde brzy po začátku nového roku.
Forbes: EBRD prodala svých 5,3 procenta v moskevské burze MOEX
23.10.2023 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) prodala podíl 5,3 procenta v moskevské burze (MOEX) společnosti Softline. Uvedl to časopis Forbes Russia, který se odvolává na dva zdroje obeznámené se situací. EBRD loni oznámila, že pracuje na co nejrychlejším odchodu z Ruska. Její vedení po ruské invazi na Ukrajinu odhlasovalo, že pozastaví Rusku a Bělorusku přístup k jejím finančním a dalším zdrojům.
10 citátů, které předpověděly současnou inflaci
10.10.2023 Inflace po covidovém rozhazování nebude jen přechodná, inflaci napomáhají zásahy centrálních bank a politiků do ekonomiky, a pokud uměle snižujeme sazby, narušujete hospodářský cyklus, čímž křivíme ekonomiku. To jsou hlavní myšlenky a předpovědi řečníků z minulých ročníků konference Vyšehradské fórum.
Americká vláda hraje proti Federálnímu rezervnímu systému
26.09.2023 „Krátkodobá úleva za cenu budoucích potíží. To je způsob, kterým americká vláda neutralizuje snahy Fedu,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
Míra inflace v Argentině v srpnu, měsíc před volbami, vystoupila na 124 procent
14.09.2023 Míra inflace v Argentině v srpnu, zhruba měsíc před prezidentskými volbami, vystoupila na 124,4 procenta. Oznámil to místní statistický úřad. Inflace v Argentině patří k nejvyšším na světě a podle analytiků se bude zvyšovat i nadále, napsal týdeník Der Spiegel. Centrální banka druhé největší jihoamerické ekonomiky stále tiskne nové peníze, aby mohla financovat rozpočtový deficit.
„Zkrotili jsme Babišovu drahotu,“ bude moci být jedno z hesel vládních stran před dalšími sněmovními volbami. Inflace do termínu jejich konání totiž dramaticky klesne
13.06.2023 Inflace v Česku je neústupnější, než se čekalo. Přesto už v příštím roce opravdu výrazně klesne. To si vládní pětikoalice před dalšími sněmovními volbami přičte nepochybně jako svoji zásluhu. „Zkrotili jsme Babišovu drahotu,“ může znít jedno z jejích hesel. Zároveň část pětikoalice využije nynější dění k zesílení volání po rychlém přijetí eura. Bude to ale odůvodněné?
Kde Ray Dalio vidí problém amerického dluhu?
21.05.2023 Po inflaci a restriktivní měnové politice mají finanční trhy nového strašáka. Tím je navýšení stropu amerického dluhu. Ten v absolutních číslech stále roste. Proto musí americká vláda prosadit zvýšení stropu, aby předešla platební neschopnosti.
GBP/USD. Přehled na 9. 5. 2023. Janet Yellenová se bojí defaultu, zatímco libra měla v pondělí podmínky k růstu.
09.05.2023 Měnový pár GBP/USD v pondělí pokračoval ve svém pomalém růstu. Ať už pomalém nebo ne, je to jedno, protože pokračuje prakticky z ničeho. Připomeňme, že minulý týden se odehrálo dost důležitých událostí, z nichž některé mohly vést k posílení amerického dolaru, který je silně přeprodaný a nemůže se ani trochu korigovat. Trh však stejně jako dříve interpretoval všechny události a zprávy ve prospěch britské libry. Pár proto nadále roste a za 2 měsíce přidal již 860 bodů s maximální korekcí směrem dolů asi 180 bodů.
Největší švýcarské bance UBS klesl čtvrtletní zisk o 52 procent
25.04.2023 Největší švýcarské bance UBS klesl v prvním čtvrtletí zisk o 52 procent zhruba na miliardu dolarů (asi 21,2 miliardy Kč). Finanční ústav se nyní připravuje na převzetí svého menšího rivala Credit Suisse, který se dostal do problémů. UBS si odložila stranou 665 milionů dolarů na soudní spory spojené s rolí banky při prodeji hypotečních cenných papírů před finanční krizí. Firma to uvedla ve svém dnešním sdělení.
Technická analýza BTC/USD na 14. 4. 2023
14.04.2023 Přestože cena bitcoinu od začátku roku vzrostla o více než 80 %, někteří kryptoskeptici stále nemohou změnit svůj negativní postoj ke kryptoměnám. Jedním z takových lidí je americký obchodní magnát, filantrop a prezident Berkshire Hathaway Warren Buffett. V nedávném televizním rozhovoru uvedl, že většina lidí nakupuje BTC pouze proto, aby rychle vydělali peníze. To znamená, že "Bitcoin je hrací žeton a nemá žádnou vnitřní hodnotu."
Hypotéky opět zdražují, jsou skoro nejdražší od počátku milénia. Nemovitosti tedy jsou stále nic moc investice, a to i kvůli zamýšlenému zvýšení daně
06.04.2023 V Německu nyní poprvé od roku 2009 ceny rezidenčních nemovitostí klesají. Ve Švédsku dochází ke splasknutí pandemické realitní bubliny, neboť předlužené domácnosti jsou lapeny v pasti náhle zvýšených úroků. Centrální banky na celém Západě se samy lapily do pasti své závadné měnové politiky posledních více než deseti let. Vyťukávaly do klávesnic svých počítačů miliardy a biliony dolarů, eur i korun, za něž v zajetí pomýlených teorií skupovaly devizy, vládní dluh či další cenné papíry. Pumpovaly tím do mezibankovního systému nové peníze, které umožnily stlačit úrok třeba i na hypotékách.
V USA padla další banka, česká koruna ale přesto sílí. Ze tří klíčových důvodů
13.03.2023 Česká koruna dnes ráno zpevnila pod úroveň 22 korun za jeden americký dolar. Ocitla se tak ne své nejsilnější úrovni vůči americké měně od začátku tohoto měsíce. Svojí dnešní úrovní vůči dolaru však překonává také většinu úrovní kursu, na kterých se obchodovala v průběhu měsíce února.
Česko má podle Bloombergu reálně jednu z nejvíce uvolněných měnových politik na světě. V režii ČNB se tak ocitá ve společnosti proinflačních ekonomik Turecka, Srí Lanky, Argentiny či Pákistánu
12.02.2023 Česká republika má momentálně jednu z reálně nejvíce uvolněných měnových politik na světě, tedy politiku, jež poměrně málo tlumí inflaci. Vyplývá to z nejnovějšího pravidelného přehledu agentury Bloomberg. Ten sestává nejen z nominálních základních úrokových sazeb, které přímo nastavují jednotlivé centrální banky, ale také ze sazeb reálných, které zohledňují inflaci. Reálné úrokové sazby jsou přitom pro rozhodování investorů či spotřebitelů často podstatnější než sazby nominální. Vyjadřují totiž skutečnou, tedy právě reálnou, cenu peněz, resp. úvěrů.
Německo důrazně odmítlo návrhy na nový společný dluh Evropské unie
26.01.2023 Německé ministerstvo financí dnes důrazně odmítlo návrhy na nový společný dluh Evropské unie. Krok, který podporuje Francie, jihoevropské země či předseda Evropské rady Charles Michel, není podle Berlína potřebný a vyslal by trhům špatný signál. Informovala o tom agentura Reuters.
Země EU se před summitem přou o nové peníze na podporu ekonomiky
25.01.2023 Dva týdny před mimořádným summitem Evropské unie začíná mezi členskými zeměmi hlasitěji rezonovat spor o další společné financování unijní ekonomiky. Návrh závěrů vrcholné schůzky počítá se zřízením nového fondu, který by v reakci na masivní americké subvence podpořil zvláště zelené a digitální evropské projekty. Zejména Francie či jihoevropské země se o fondu vyjadřují pozitivně, nizozemský premiér Mark Rutte tuto myšlenku v úterý jednoznačně odmítl.
Proč letošek ještě nebude vhodný časem k nákupu investiční nemovitosti
14.01.2023 V Německu nyní poprvé od roku 2009 ceny rezidenčních nemovitostí klesají. Ve Švédsku dochází ke splasknutí pandemické realitní bubliny, neboť předlužené domácnosti jsou lapeny v pasti náhle zvýšených úroků. Centrální banky na celém Západě se samy lapily do pasti své závadné měnové politiky posledních více než deseti let. Vyťukávaly do klávesnic svých počítačů miliardy a biliony dolarů, eur i korun, za něž v zajetí pomýlených teorií skupovaly devizy, vládní dluh či další cenné papíry. Pumpovaly tím do mezibankovního systému nové peníze, které umožnily stlačit úrok třeba i na hypotékách.
Nový guvernér ČNB nastupuje. Od jeho květnového jmenování ČNB utratila 175 miliard korun, jinak by česká měna byla výrazně slabší
01.07.2022 V minulém týdnu se nůžky mezi klíčovým úrokem na koruně a na euru rozevřely do největší šíře v celé historii eurozóny, psané od roku 1999. Po středečním zvýšení základní sazby České národní banky (tedy čtrnáctidenní repo sazby) na rovných sedm procent se totiž rozdíl mezi touto sazbou a depozitní sazbou Evropské centrální banky zvýšil na 7,5 procentního bodu. Překonal tak dosavadní rekord, 6,75 procentního bodu, ze začátku roku 1999. Rekordní za celé období od začátku toku 1999 je nyní také rozdíl mezi základní sazbou ČNB a další z klíčových sazeb ECB, tedy sazbou pro hlavní refinanční operace. Tento rozdíl činí rovných sedm procent.
Proč koruna neposiluje víc, když má proto euru rekordní náskok v úročení? Aneb Holubovy vrásky z holubic
29.06.2022 V minulém týdnu se nůžky mezi klíčovým úrokem na koruně a na euru rozevřely do největší šíře v celé historii eurozóny, psané od roku 1999. Po zvýšení základní sazby České národní banky (tedy čtrnáctidenní repo sazby) na rovných sedm procent se totiž rozdíl mezi touto sazbou a depozitní sazbou Evropské centrální banky zvýšil na 7,5 procentního bodu. Překonal tak dosavadní rekord, 6,75 procentního bodu, ze začátku roku 1999. Rekordní za celé období od začátku toku 1999 je nyní také rozdíl mezi základní sazbou ČNB a další z klíčových sazeb ECB, tedy sazbou pro hlavní refinanční operace. Tento rozdíl činí rovných sedm procent.
Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 21. 6. 2022
22.06.2022 Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 21. 6. 2022
Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden ...
Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 14. 6. 2022
22.06.2022 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden stouply o 6 538 kontraktů a dosáhly hodnoty 44 476 kontraktů. Na dolaru jsou tak nejvyšší pozice spekulantů od března 2017.
Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 5. 7. 2022
22.06.2022 Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 5. 7. 202
Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden kl...
Rozbřesk: Úsporný energetický tarif jako reakce na inflaci. Dává to smysl?
13.06.2022 Inflace v Česku láme nové rekordy a vláda i proto představila první obrysy speciálního úsporného energetického tarifu. Ministr Síkela hovoří o tom, že vláda na něj vynaloží až 50 miliard korun a detailnější informace bychom měli dostat během nejbližších týdnů (nasazen bude na nadcházející topnou sezónu). Podle dostupných informací se jedná o politický kompromis, který nakonec bohužel necílí na nejvíce ohrožené nízko-příjmové skupiny, ale má motivovat celou českou populaci k energetickým úsporám - 15 až 20procentní sleva bude platit pro spotřebu do určité výše a nad ní bude účtován domácnostem klasický tarif (limit pravděpodobně bude stanoven na základě historické spotřeby odběrného místa).
Úsporný energetický tarif jako reakce na inflaci
13.06.2022 Inflace v Česku láme nové rekordy a vláda i proto představila první obrysy speciálního úsporného energetického tarifu. Ministr Síkela hovoří o tom, že vláda na něj vynaloží až 50 miliard korun a detailnější informace bychom měli dostat během nejbližších týdnů (nasazen bude na nadcházející topnou sezónu).
Stablecoin UST se dostal na nový milník, Terra zdolává medvědím trendům
19.04.2022 LUNA těží z dosažení nového milníku UST. Terra (LUNA-USD) si své jméno vytvořila jako významná síla v decentralizovaném finančnictví. Nových milníků dosahuje nyní, oslavuje svůj vzestup a přijímá do ekosystému nové peníze. Držitelé kryptoměny LUNA překypovali v pondělí radostí, jelikož mince je nyní jednou z mála kryptoměn obchodovaných zelenými čísly.
Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 7. 6. 2022
11.04.2022 Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 7. 6. 2022
Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden s...
Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 5. 4. 2022
11.04.2022 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden stouply o 911 kontraktů. Tato změna je výsledkem poklesu long pozic o 3 932 kontraktů a poklesu short pozic o 4 843 kontraktů. Růst celkových čistých pozic nastal v minulém týdnu na euru, australském dolaru a kanadském dolaru. Na britské libře, novozélandském dolaru, japonském jenu a švýcarském franku došlo k poklesu celkových čistých pozice velkých spekulantů.
Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 12. 4. 2022
11.04.2022 Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 12. 4. 2022
Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden ...
Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 10. 5. 2022
11.04.2022 Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 10. 5. 2022
Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden ...
Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 17. 5. 2022
11.04.2022 Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 17. 5. 2022
Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden ...
Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 24. 5. 2022
11.04.2022 Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 24. 5. 2022
Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden ...
Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 31. 5. 2022
11.04.2022 Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 31. 5. 2022
Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden ...
Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 29. 3. 2022
11.04.2022 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden stouply o 1 306 kontraktů. Tato změna je výsledkem růstu long pozic o 1 409 kontraktů a růstu short pozic o 103 kontraktů. Růst celkových čistých pozic nastal v minulém týdnu na euru, australském dolaru a kanadském dolaru. Na britské libře, novozélandském dolaru, japonském jenu a švýcarském franku došlo k poklesu celkových čistých pozice velkých spekulantů.
EBRD měla loni rekordní zisk 2,5 miliardy eur
07.04.2022 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) za loňský rok vykázala rekordní zisk 2,5 miliardy eur (61,3 miliardy Kč). Přispěly k tomu vynikající výsledky jejích kapitálových a technologických investic a snížení objemu nesplacených úvěrů, protože ekonomiky se zotavily z pandemie nemoci covid-19. EBRD však ve svém prohlášení současně varovala, že válka na Ukrajině bude mít v letošním roce značný negativní vliv na její finance.
EBRD: Ruská a ukrajinská ekonomika letos kvůli válce klesnou nejvíce za 25 let
31.03.2022 Ruská válka na Ukrajině uvrhne obě země do největšího hospodářského poklesu za posledních 25 let. Ukrajina by ale mohla v roce 2023 výrazně oživit, pokud se podaří brzy uzavřít příměří. Uvedla to Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD).
Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 22. 3. 2022
29.03.2022 Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 22. 3. 2022
Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden ...
Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 15. 3. 2022
23.03.2022 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden klesly o 5 664 kontraktů. Tato změna je výsledkem poklesu long pozic o 6 264 kontraktů a poklesu short pozic o 600 kontraktů. Pokles celkových čistých pozic spekulantů nastal v minulém týdnu na euru, britské libře a japonském jenu. Růst celkových čistých pozic nastal na novozélandském dolaru, australském dolaru, kanadském dolaru a švýcarském franku.
Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 8. 3. 2022
14.03.2022 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden klesly 730 kontraktů. Tato změna je výsledkem růstu long pozic o 2270 kontraktů a růstu short pozic o 3 000 kontraktů. Pokles celkových čistých pozic spekulantů nastal v minulém týdnu na euru, britské libře a kanadském dolaru. Růst celkových čistých pozic nastal na novozélandském dolaru, australském dolaru, japonském jenu a švýcarském franku.
Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 1. 3. 2022
07.03.2022 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden klesly 1 310 kontraktů. Tato změna je výsledkem růstu long pozic o 35 kontraktů a růstu short pozic o 1 345 kontraktů. Růst celkových čistých pozic spekulantů nastal v minulém týdnu na euru, britské libře, australském dolaru a kanadském dolaru. Pokles celkových čistých pozic nastal na novozélandském dolaru, japonském jenu a švýcarském franku.
Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 22. 2. 2022
01.03.2022 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden stouply o 698 kontraktů. Tato změna je výsledkem růstu long pozic o 1 377 kontraktů a růstu short pozic o 679 kontraktů.
Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 15. 2. 2022
22.02.2022 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden stouply o 1 621 kontraktů. Tato změna je výsledkem růstu long pozic o 1 979 kontraktů a růstu short pozic o 358 kontraktů.
Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 1. 2. 2022
10.02.2022 Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 1. 2. 2022
Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden k...
Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 25. 1. 2022
03.02.2022 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden stouply o 427 kontraktů. Tato změna je výsledkem poklesu long pozic o 597 kontraktů a poklesu short pozic o 1 024 kontraktů. Na euru pokračoval růst býčího sentimentu, když velcí spekulanti zvýšily svoje celkové čisté pozice šestý týden v řadě. Za posledních pět týdnů celkové čisté pozice na euru stouply o 30 054 kontraktů. Aktuálně jsou celkové čisté pozice spekulantů na euru nejvyšší od 17. srpna 2021. Růst celkových čistých pozic spekulantů nastal dále na australském dolaru, švýcarském franku, kanadském dolaru a japonském jenu. Pokles celkových čistých pozic nastal na novozélandském dolaru a britské libře.
Analytici XTB: Tržní výhled pro rok 2022
26.01.2022 Rok 2021 byl investičně nebývale úspěšný – rostly ceny téměř všech aktiv napříč trhy. Nabízí se proto otázka, zda je podobný vývoj udržitelný – zda se překlene i do roku 2022, případně do dalších let. Analytici jednoho z největších brokerů v Evropě, XTB Online Trading, pro vás připravili podrobný report v PDF, který se zaměřuje právě na tržní výhled pro rok 2022.
V roce 2022 trhy čeká inflace a zvyšování úrokových sazeb
11.01.2022 Začínající rok plný magických dvojek přinese finančním trhům celou řadu potenciálních rizik a spouštěčů výprodejů akcií, nicméně letos je lze přece jen o něco lépe předjímat a počítat s nimi dopředu.
Kurz EUR/USD: Velký přehled a prognóza pro konec roku 2021
09.11.2021 EUR/USD je nejoblíbenější měnový pár světa. Probíhá v něm téměř čtvrtina všech měnových transakcí. S obratem více než 5 bilionů USD denně (včetně derivátů) je měnový trh největším a nejlikvidnějším trhem na světě. Díky tomu je například mnohem dynamičtější než akciový trh.
Ekonom: Současná inflace potrvá ještě několik let
22.10.2021 Současná míra inflace bude trvat ještě několik let, důvodem jsou zejména vysoké objemy pumpování peněz do ekonomiky, řekl včera na konferenci Vyšehradské fórum předseda Institutu ekonomických a společenských analýz Juraj Karpiš. Pokud inflace zůstane kolem pěti procent déle než deset let, lidé podle něj ztratí polovinu úspor.
Analytici: České akcie by letos mohly posunout svá 11letá maxima
20.09.2021 Akcie na pražské burze, které v pátek podle indexu PX posílily na jedenáctiletá maxima, by ve zbytku roku mohly rekord dále posunout. Shodli se na tom analytici oslovení dnes ČTK. Růst by již podle nich neměl být tak výrazný, při negativním vývoji na světových trzích nevyloučili ani korekci.
Venezuela od října kvůli hyperinflaci škrtne na všech bankovkách šest nul
05.08.2021 Venezuela od října škrtne na všech bankovkách šest nul. Oznámila to dnes místní centrální banka, která se kvůli hyperinflaci rozhodla změnit nominální hodnotu své zdevastované měny bolívar už podruhé za poslední tři roky. Plán nic nezmění na dopadech kolapsu venezuelské ekonomiky, který přinutil k emigraci z této jihoamerické země miliony lidí. Každodenní peněžní transakce by ale díky tomuto kroku mohly být jednodušší, uvedla agentura Reuters.
Klíčové centrální banky tisknou peníze jako o závod
12.04.2021 Jak názorně ukazuje graf, klíčové centrální banky tisknou nové peníze od začátku pandemie jako o závod. Celkový objem bilanční sumy Evropské centrální banky nyní činí 8,9 bilionu dolarů, amerického Fedu 7,6 bilionu dolarů, japonské centrální banky (BOJ) 6,8 bilionu dolarů a čínské centrální banky (PBOC) 5,9 bilionu. Na grafu je taky dobře vidět, jakým zásadním způsobem tištění peněz zrychlilo při začátku globální pandemie na začátku loňského roku.
Češi během roku pandemie nastřádali 230 miliard korun úspor, spořili více než čtyřikrát rychleji, než je běžné. Obchodníci budou mít po otevření obchodů „žně“
09.04.2021 Lidem v České republice v posledním roce rekordně narostly úspory. Vzhledem k tomu, že se v pondělí otevírá část dosud otevřených obchodů a provozoven, mohou jejich provozovatelé očekávat „žně“. Češi totiž začnou nastřádané peníze „pouštět“ do ekonomiky.
Centrální banka může trvale ulevovat vládě od dluhu i v ČR, dnes totiž prošla novela zákona o ČNB. Je to dobře, ekonomika s národní měnou vyžaduje silnou národní banku
24.03.2021 Přelomovou povahu některých dějů leckdy odhalí až časový odstup. Dějiny. Až se budou psát dějiny českého centrálního bankovnictví, nepochybným milníkem bude dnešek. Ode dneška se Česká národní banka (ČNB) trvale řadí mezi centrální banky, jež mohou takzvaně kvantitativně uvolňovat. Tedy tisknout a vytvářet nové peníze, aby za ně bez výraznějšího omezení nakupovaly vládní dluh. Poslanecká sněmovna totiž dnes dopoledne schválila příslušnou novelu zákona o ČNB.
UNCTAD: Globální ekonomika letos vzroste o 4,7 procenta
18.03.2021 Globální ekonomika by se letos měla zotavit, očkování a expanzivní měnová politika totiž pomáhají napravit škody způsobené pandemií, která zničila více než čtvrt miliardy pracovních míst. Celosvětový hrubý domácí produkt (HDP) by se letos mohl zvýšit o 4,7 procenta po loňském propadu, který byl nejhlubší od druhé světové války. Ve své zprávě to uvedla Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD).
🧷Zinek dnes roste nejvíce z celého trhu📈
11.02.2021 Zinek dnes přidává 2,5 % a s náskokem vede zisky na komoditním trhu. Kov už zároveň vymazal 2/3 lednových ztrát. Co stojí za jeho silou? Globální ekonomika si prochází ekonomickým oživením. Vlády se rekordně zadlužují a pumpují nové peníze na finanční trhy. USA jsou v závěrečné fázi schvalování stimulu ve výši 1,9 mld. dolarů, ovšem ani evropské vlády a další nezůstávají příliš pozadu. Čína je největším výrobcem na světě a z rekordního zadlužování profituje.
Co řekne Fed na všechny stimuly?
25.01.2021 Nově zvolený prezident Joe Biden se hned po inauguraci vrhnul do prosazování nového stimulačního balíku ve výši 1,9 bilionu dolarů. Akcie sice ještě pořád hýří optimismem, dluhopisoví investoři a měny emerging markets už jsou ale velice nervózní. S takovou dávkou nových peněz na účtech domácností totiž rostou inflační očekávání a všichni jsou zvědaví, jak se k takovému makroekonomickému mixu postaví americká centrální banka (Fed).
Kurz EUR/USD: Velký přehled a prognóza pro rok 2021!
31.12.2020 EUR/USD je nejoblíbenější měnový pár světa. Probíhá v něm téměř čtvrtina všech měnových transakcí. S obratem více než 5 bilionů USD denně (včetně derivátů) je měnový trh největším a nejlikvidnějším trhem na světě. Díky tomu je například mnohem dynamičtější než akciový trh.
Rekordy v investicích. Trhy hledí na rok 2021 s optimismem
22.12.2020 Blíží se konec roku, a to je vždy čas k bilancování. Letošní rok byl (nejen) z pohledu investic unikátní a v mnoha ohledech rekordní. A každý asi tuší proč. Všichni lidé na celém světě zakusili nebo alespoň zaznamenali pandemii, kterou lidstvo nepamatuje od konce první světové války. Pandemie hrála letos první housle i ve světě investic. Podívejme se, jakou „písničku“ si investoři vyslechli.
Bitcoin poprvé v historii stojí více než 20 tisíc dolarů. Bitcoinu pomáhá k cenovému růstu to samé, co Babišově vládě k enormnímu zadlužování
16.12.2020 Bitcoin, nejrozšířenější kryptoměna světa, dnes pokořila svůj dosavadní cenový rekord a také poprvé v historii překonala psychologickou cenovou hranici 20 tisíc dolarů za kus. Podle údajů serveru Coindesk bitcoin překonal tuto hranici dnes odpoledne středoevropského času, krátce před 14:45.
Akcie se odpoledne zvedají. ECB se chystá do akce, americká ekonomika jede
29.10.2020 Oživení v eurozóně ztrácí dynamiku rychleji, než se čekalo, a výhled pro nejbližší období se zhoršil, konstatovala ECB na dnešním zasedání. Banka rozhodne o rekalibraci svých nástrojů v prosinci, kdy bude mít k dispozici novou prognózu. Prezidentka Lagardová řekla, že o prosincové akci ECB je jen malá pochybnost. Nenaznačila, který z instrumentů by banka použila primárně, a jako obvykle se odkázala na škálu všech svých nástrojů. Do té doby chce ECB používat stejné nástroje jako dosud a využívat jejich flexibilitu - zejména jde o nákupy v rámci programu PEPP.
Turecká vláda letos navzdory koronaviru očekává mírný nárůst HDP
30.09.2020 Turecká ekonomika by v letošním roce měla navzdory negativním dopadům koronaviru vykázat nárůst o 0,3 procenta. Uvedl to včera turecký ministr financí Berat Albayrak. Upozornil nicméně, že v případě nejhoršího scénáře by letos mohl hrubý domácí produkt (HDP) Turecka klesnout o 1,5 procenta.
Světu hrozí citelná inflace i nová studená válka. Bohatí lidé proto ve velkém investují do fyzického zlata
21.09.2020 Cena zlata letos stoupá na svůj třetí vrchol od roku 1971, kdy byl opuštěn takzvaný brettonwoodský systém směnných kursů a s ním i navázání amerického dolaru právě na zlato. První z vrcholů nastal v roce 1980, druhý pak před devíti lety.
Nabídka akcií Snowflake je rekordní nabídkou softwarové firmy
16.09.2020 Primární nabídka akcií společnosti Snowflake se stala největší letošní nabídkou ve Spojených státech a vůbec největší nabídkou softwarové firmy. Společnost z primární nabídky získala 3,36 miliardy USD (75,8 miliardy Kč), když cenu jedné akcie stanovila na 120 USD. Tržní hodnota firmy poskytující cloudová úložiště dat činí 33 miliard USD, uvedl zpravodajský server CNN.
Stavební práce zdražují. Ceny v zemědělství a průmyslu klesají
16.09.2020 „Narůstající ceny stavebních prací a pozemků budou účinně bránit poklesu cen na realitním trhu. Navíc nízké úrokové sazby na hypotékách napumpují na realitní trh nové peníze, které budou tlačit na růst cen nemovitostí,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
17 investičních a finanční pojmů, které musí znát každý úspěšný investor
11.09.2020 Finanční páka, likvidita, kapitálový trh, cenné papíry, podílové fondy, volatilita. Ze začátku může být záplava termínů a pojmů pro nového investora ohromující. Začátky bývají náročné, a proto jsme připravili tento článek, který má pomoci začínajícím investorům lépe se orientovat v základních investičních a finančních pojmech, zkratkách a výrazech.
Turecká ekonomika kvůli koronaviru klesla nejvíce za deset let
31.08.2020 Turecká ekonomika klesla ve druhém čtvrtletí nejvíce za posledních deset let. Vedla si ale lépe, než čekali analytici, protože vládě se pomocí stimulačních opatření podařilo zmírnit škody způsobené koronavirovou pandemií, i když za cenu destabilizace domácí liry. Hrubý domácí produkt (HDP) klesl meziročně o 9,9 procenta po růstu o 4,5 procenta v prvních třech měsících roku. Oznámil to dnes turecký statistický úřad.
EUR/USD – jaká je prognóza kurzu EUR/USD v roce 2020
26.08.2020 Očekávání euro-dolaru jsou pro investory a společnosti velmi důležité. EUR/USD je nejoblíbenější měnový pár světa, ve kterém probíhá téměř čtvrtina všech měnových transakcí. S obratem více než 5 bilionů USD denně (včetně derivátů) je měnový trh největším a nejlikvidnějším trhem na světě. Díky tomu je například mnohem dynamičtější než akciový trh. Směnný kurz eura k dolaru je působivě rostoucí. Mnoho investorů hledá vysvětlení a zajímá je, co mohou od tohoto měnového páru čekat po zbytek roku 2020.
15 nejznámějších pravidel, které musí znát každý investor
21.08.2020 Ve světě investic často slyšíte různé moudrosti, které vám mají jednoduše poradit, jak se při investování chovat. Mnohé z těchto zažitých rad vycházejí z opakujících se trendů na burze. Jaké jsou tyto teze, které vás mají v kostce nasměrovat? A co si z těchto mouder můžete odnést právě vy?
Zlatá horečka – kam bude dále směřovat zlato?
27.07.2020 Zlato a s ním i ostatní vzácné kovy se těší s nástupem léta obrovskému zájmu ze strany investorů. Zvlášť po bezprecedentním záchranném balíčku z dílny americké vlády a centrální banky se zvýšily obavy veřejnosti z vyšší inflace a z oslabení dolaru, které standardně hrají do karet právě zlatu.
Rozbřesk: ECB posiluje svoji pozici největšího věřitele eurozóny
24.07.2020 Ještě týden si musíme počkat na první inventuru druhého kvartálu, který byl zřejmě nejhorším v novodobé historii. Předběžný odhad HDP zřejmě odhalí dvouciferný propad ekonomiky, a to nejenom té české. V mezičase však ještě budeme moci alespoň trochu nahlédnout na to, co se děje v průmyslu a ve službách v letních měsících. Dnes jsou třeba na pořadu dne předběžné výsledky indexů nákupních manažerů ve Francii, Německu a v eurozóně. Už ty minulé dopadly docela dobře (zejména pokud šlo o Francii), avšak pořád bylo těžké zbavit se pocitu, že za celkovým relativně příznivým číslem chybí i zmínka o rostoucích zakázkách.
Proč by obchodníci neměli ignorovat postupy centrálních bank
09.07.2020 V dnešní době již neexistuje moderní stát, který by neměl centrální banku, jež se svými zásahy snaží zajistit měnovou stabilitu dané země tak, aby se v co největší míře zabránilo neočekávaným a velkým výkyvům cen. Nestabilní měna může mít negativní vliv nejen na import a export zboží, ale také na samotný trading, jelikož pokud není měna stabilní a její kurz se rychle mění sem a tam, pak je pro podniky i obchodníky velmi obtížné, správně stanovovat hodnotu, což se může velmi negativně promítnout v konečné obchodní a účetní bilanci. A právě proto centrální banky zveřejňují důležité informace, které mají podnikům i obchodníkům pomoci v jejich budoucím oceňování.
Peníze z vrtulníků už padají
07.07.2020 Úrokové sazby už jsou ve Spojených státech, eurozóně i v Japonsku na nule nebo i pod ní. Nákup aktiv v rámci kvantitativního uvolňování jede na plný výkon. Zdálo by se, že hlavním světovým centrálním bankám zbývá pro znovunastartování ekonomik už jen „shazovat peníze z vrtulníku“, tj. připisovat ničím nekryté nové peníze přímo na bankovní účty občanům, aby bylo za co utrácet.
V Americe by Smartwings nejspíše zachránili. Americká centrální banka teď pomáhá zajistit kapitál skoro 140 čínským firmám, jež se obchodují na burzách v USA
24.06.2020 Zvažovaná státní pomoc aerolinkám Smartwings vyvolala vzrušené diskuse nejen mezi ekonomy. Samozřejmě, je to socialismus. Ale buďme principiální: buďme socialističtí vůči všem, anebo kapitalisticky nedejme nikomu nic.
Rozbřesk: Česko musí zrychlit vlastní pomoc ekonomice, nové peníze z EU jsou vzdálené
20.05.2020 Slibný zárodek evropského fondu na řešení krize z dílny Francie a Německa začíná narážet. Jeho spuštění dřív než v roce 2021 není podle francouzského ministra financí pravděpodobné, a tak se členské země budou muset primárně spolehnout na pomoc z domácích zdrojů. Objem prostředků (500 miliard euro) by přitom v případě, že by šlo o přímou finanční podporu (ne úvěry) byl už zajímavý. Z pohledu Česka bude tak jako tak kriticky důležité, jak bude definován postižený region, popřípadě odvětví nebo podnik.
Koronavirus a finanční trhy – kde se nacházejí obchodní příležitosti?
20.04.2020 Každá krize s finančními trhy pořádně zamává. Z důvodu panického uzavírání pozic, prorážení stop-lossů a margin calls se mohou ceny aktiv výrazně odchýlit od své fundamentální hodnoty a nabízet tak zajímavé obchodní příležitosti.
Technická analýza: Bitcoin a NASDAQ
26.03.2020 Bitcoin se v tomto týdnu drží nad 6 000 USD a propad se zastavil důvodem bude určitě i uklidnění na světových trzích.
ECB zavádí kvůli koronaviru podpůrný program za 750 miliard eur
19.03.2020 Ve snaze bojovat proti ekonomickým dopadům pandemie způsobené šířením nového koronaviru zavádí Evropská centrální banka (ECB) nový podpůrný program. Banka ve středu pozdě večer po neplánované schůzce Rady guvernérů oznámila, že začne nakupovat dluhopisy a další aktiva v objemu 750 miliard eur (20,9 bilionu Kč). Program potrvá do konce roku a bude se vztahovat na dluhopisy státního i soukromého sektoru, stejně jako na dluhopisy řecké vlády.
CME BTC futures výrazně zvýšil objem kontraktů a má zásadní vliv na BTC
10.01.2020 Postupná fáze dozrávání kryptoměn, pozorovatelná v posledních několika málo letech, je velkou měrou způsobena vlivem institucionálních investorů, jejichž rapidní nárůst jde na vrub kotování BTC futures na CME (od prosince 2017). Lze předpokládat, že reálná úroveň institucionální účasti je pravděpodobně vyšší než běžně používané údaje o objemu obchodování.
EUR/USD – jaký můžeme očekávat vývoj v roce 2020?
19.12.2019 Očekávání euro-dolaru jsou pro investory a společnosti velmi důležité. Jedná se o nejoblíbenější měnový pár, ve kterém probíhá téměř čtvrtina všech měnových transakcí na světě. S obratem více než 5 bilionů USD denně (včetně derivátů) je devizový trh největším a nejlikvidnějším trhem na světě. To činí tento trh například mnohem větším než trh cenných papírů.
Na trzích vítězí chamtivost. Investoři ignorují rizika
25.11.2019 „Peníze, které centrální banky pumpují do ekonomiky, končí z velké části na akciových trzích. Z tohoto důvodu mnohé akciové indexy překonávají svá historická maxima, i když ziskovost firem mírně klesá a světová ekonomika roste nejpomalejším tempem od globální finanční krize,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Dluhopisové fondy – jak fungují a stanou se velkými vítězi roku 2019?
27.09.2019 Dluhopisové fondy, někdy označované také jako penzijní, jsou investiční fondy, které investují výhradně do dluhopisů. V důsledku výplaty úroků z dluhopisů a obchodování s drženými cennými papíry se zvyšuje hodnota penzijních fondů.
Ozvěny trhu: Vyschlý pramen dolarové likvidity
27.09.2019 V běžných časech se o dění na peněžním trhu v médiích příliš nedočtete, a to ani v USA, kde hraje daleko zásadnější roli než v kontinentální Evropě nebo v České republice. I proto trhy překvapila nedávná zpráva o skokovém nárůstu krátkodobých úrokových sazeb na tomto trhu v USA. Ty jsou odvozeny od základní úrokové sazby americké centrální banky a v době klidu se pohybují v centrální bankou stanoveném pásmu. Nicméně v situaci, kdy se na trhu objeví příliš subjektů s nedostatkem finančních prostředků, roste poptávka po úvěrech a úrokové sazby rostou. Pokud je situace opravdu dramatická, dostane se tržní úroková sazba z daného pásma, což je signál pro ostatní hráče, že se děje na finančních trzích něco špatného, a pro centrální banku důvod k akci.
Euro si nevšímá poklesu rizika
12.09.2019 Zdá se, že v posledních dnech tají ledy, které straší globální ekonomiku. Čína se vrací k jednacímu stolu o vzájemném obchodu se Spojenými státy a snižuje některá dříve zavedená cla. USA se zase chystají zmírnit sankce na Írán poté, co prezident Trump vyhodil ze svého týmu zatvrzelého jestřába Johna Boltona. A hrozba divokého brexitu se po schválení příslušného zákona parlamentem v Londýně výrazně snížila.
5 užitečných tipů pro obchodování opcí, které byste měli znát
02.08.2019 Pokud čtete knihy o opcích nebo procházíte internet, najdete spoustu tipů a triků, jak zlepšit svůj trading. Čím déle obchodujete s opcemi, tím vyšší je šance, že narazíte na stejnou radu, kterou jste již před časem objevili jinde. To může přinést pocit, že o obchodování s opcemi víte již vše a není se čemu učit.
EUR/USD – jaký můžeme očekávat vývoj v roce 2019?
24.04.2019 Očekávání euro-dolaru jsou pro investory a společnosti velmi důležité. Jedná se o nejoblíbenější měnový pár, ve kterém probíhá téměř čtvrtina všech měnových transakcí na světě.
15 nejznámějších trendů na burze cenných papírů
28.02.2019 “Sell in May and Go Away, But remember to come back in September” je jedna z nejznámějších vět na burze cenných papírů. Ve světě investic často slyšíte různé moudrosti, které vám mají jednoduše poradit, jak se při investování chovat.
15 nejznámějších pravidel, které musí znát každý investor
27.02.2019 “Sell in May and Go Away, But remember to come back in September” je jedna z nejznámějších vět na burze cenných papírů. Ve světě investic často slyšíte různé moudrosti, které vám mají jednoduše poradit, jak se při investování chovat.
Dolarové investice válcují akcie. Mezi Čínou a USA je dočasné příměří.
03.12.2018 Podle současné situace na trhu je zřejmé, že investory lákají dolary mnohem více než akcie. USA je v podstatě klíčovým...
Rozbřesk: Dochází už průmyslu dech?
09.10.2018 Česká ekonomika směřuje k slabším výsledkům a potvrdila to i včera zveřejněná čísla z průmyslu. Růst produkce o necelá dvě procenta nebyl nikterak překvapivý a ani to, že za slabšími výsledky můžeme hledat nižší výkon automobilek. Mnohem zajímavější byly jako vždy nové zakázky, které vzrostly tentokrát pouze o 2,4 %. V případě automobilek dokonce stagnovaly. Slabší výsledky sice můžeme částečně zdůvodnit možným přesunem dovolených mezi letními měsíci, avšak hlavní problém, co bude dál s evropským automobilovým trhem, až tak jednoduše ze stolu shodit nemůžeme.
Revoluční změny v akciovém indexu S&P 500
01.10.2018 Začátek října přináší největší změny indexu S&P 500 od roku 1999. Vzniknou a zaniknou sektory a odvětví, dojde ke změně jejich vah v indexu a některé akcie se přesunou do jiných sektorů. Změny se nejvíce dotknou sektorů informačních technologií, telekomunikací a zbytného spotřebního zboží. Změny se týkají mimo jiné většiny velmi známých FAANG titulů Alphabet (Google), Facebook a Netflix, které budou nyní patřit pod nově vznikající sektor komunikačních služeb.
ECB podle očekávání svoji měnovou politiku nezměnila
26.07.2018 Evropská centrální banka dnes podle očekávání svoji měnovou politiku nezměnila. Minulý měsíc ECB po zasedání Rady guvernérů oznámila, že díky oživení inflace je připravena od října snížit svůj rozsáhlý program nákupů dluhopisů, a zcela jej ukončit do konce letošního roku. Základní úrokové sazby však mají zůstat beze změny nejméně do léta 2019.
Německo kritizuje zvýšení role ESM a plány ECB
05.08.2012 Proti zvýšené roli trvalého záchranného fondu eurozóny ESM a záměru Evropské centrální banky (ECB) obnovit nákupy státních dluhopisů ohrožených zemí eurozóny se o víkendu vyslovili někteří politici německé vládní koalice v čele s ministrem zahraničí Guidem Westerwellem a členy bavorské konzervativní strany CSU. Jeden z nich dokonce obvinil šéfa ECB Maria Draghiho z toho, že svou pozici v bance zneužívá k prosazování italských zájmů. Z Německa také znovu zazněl hlas, že by Řecko mělo opustit eurozónu.
Intervence na měnovém trhu
15.02.2010 Intervence na forexu je jistě zajímavé téma. V diskuzi pod mou analýzou z 1. února se vyskytlo několik otázek, které mě vedly k rozhodnutí napsat o intervencích poněkud obsáhlejší článek. Téma intervencí je v současné době o to zajímavější, že SNB (Swiss National Bank) aktivně intervenuje proti sílícímu švýcarskému franku (CHF).
Související klíčová slova:
Střední Evropa | Návratnost investice | Cenový kanál | Propad ekonomiky | Uvolněné měnové politiky | Realitní trh | Jak fungují akcie | Zpravodajský server | Pumpování peněz | Snaha Fedu | Dlouhé pozice | Vyšehradské fórum | Ozvěny trhu | Války | Vývoj | Sell in May and go away | Obchodní platformy | Budapešť | Globální růst | Nákup ropy | DPH | EUR | P/E poměr | Nezaměstnanost v eurozóně | Snížit úrokové sazby | Salesforce | Finanční ústav | JP Morgan Chase | Itálie | Stoxx | Stavební produkce | PEPP | Míra inflace v Argentině | Vývoj ceny zlata | Prodejní opce | Texas | ICONIQ Capital | Investor Ray Dalio | Očekávání | Korelace | Finanční injekce | Michal Stupavský, CFA | Ján Kopil | Evropské centrální banky | Státy eurozóny | L.F. Investment | Primární nabídka | Pro investory | Filantrop | Venezuela | Ark | Ruské invaze na Ukrajinu | Stimulační balíček | Trh práce | Evropská komise | iShares | Swiss | Investice | Spotřebitelské úvěry | Potenciál | Support | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Technologie blockchain | Pokročilé technologie | South China Morning Post | Webinář | Finanční nástroj | Invaze na Ukrajinu | Spuštění ETF | Investice do drahých kovů | Prognózy | Britská libra | Intervence | Diverzifikace | Experti | Počáteční zisky | Firma Snowflake | Objem kontraktů | Futures kontrakt | Rekord | Výprodeje akcií | Bitcoiny | Oživení ekonomiky | Evropské měny | Dobrý broker | Uvolňování měnové politiky | Černé labutě | EUR/USD | Cena bitcoinu | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Geopolitické napětí | Chování | Digitální aktiva | Předseda představenstva | Současná cena | Finanční páka | Spotový trh | Indexové fondy | COT report | Price Action | Akcie společnosti | Chování trhu | Náklady na financování | CSI 300 | Aktuální vývoj | Měnový pár GBP/USD | Altimeter Capital | Trh s dluhopisy | Cenné papíry | Výnos | DeFi | P/S | Velcí investoři | Nákupy státních dluhopisů | Exchange | Obligace | Goldman Sachs | Tisk peněz | Medvědí Pin Bar | NFT investice | Dlužník | LYNX Trading | Ziskové obchody | SMA | Vzdělávání | Denník | BreakEven | Akcie těžařů | Negativní účinky | Růst sazeb | IHNED | Snowflake | Jiné měny | ESG | Index DOW | Import | ČEZ | Růst akciových indexů | Peníze z vrtulníku | Turecká měna | Kontrakty | Život s koronavirem | Propad cen | Obchodování s cennými papíry | Cathie Woodová | Odhad HDP | Praxe | Platební neschopnosti | JPY | AUDUSD | Metaverse | Brent | CEO | Christos Staikuras | Varovný signál | Globtrex.com | Stimul | Peníze | Small caps | Strach | Výhled do budoucna | Ukazatel | ESG investice | Nakupovat akcie | Rozhovor | Americká lehká ropa WTI | Bild am Sonntag | Hlavní centrální banky | Medvědí trh | Prognóza | Služby | Velké problémy | Technická analýza BTC | Plaza Accord | Měny | Americký Fed | Investiční strategie | Zpravodajství | Palladium | Ropa WTI | Dividendy | Burza | Developeři | Vývoj ceny ropy | Foreing Exchange | Burzy | USD/EUR | Ceny elektřiny | Komoditní trh | Fondy obchodované na burze | Investiční příležitost | Broker | Cash flow | Proražení | Posílení koruny | Export | Jak na obchodování | Veřejně obchodované fondy | Hyperinflace | Bond | Ekonomické výhledy | Tržní hodnota firmy | EUR/CZK | Vládní opatření | Silvergate | Průměrná volatilita | Čínské komunistické strany | Úspěšný trader | Price-to-Earnings | Ekonomická aktivita | Euro dolů | Exekuce | Partneři | Hypotéky v Česku | Štěpán Pírko | Tržní trendy | Rebalancování indexů | Parlamentní volby | Kapitálový trh | Čekající příkazy | GBP/USD | P.A. | Kurz eura k dolaru | Zvýšení sazeb | Bezpečné přístavy | Dovednosti | Měnový pár EUR/USD | Nárůst ceny | Oživení trhu | Obchodní deník | Finanční trh | Inflační cíl | Investoři v USA | Šíření nemoci | Jak uspět | Fincentrum | Pro tradery | Výhled pro rok 2022 | Rekordní zisk | Investoři | Sója | Bank of England | Americké ekonomiky | Podnikové dluhopisy | Další růst | Nejistoty | Fidelity | Vládní dluh | Tvrdý lockdown | Bitcoin ETF | Primární nabídky | Prezident ECB | Skybridge Capital | Kapitál | Jádrový index | Globální akciové trhy | Mimořádná opatření | Firma Berkshire | Hugo | Morningstar | Reálné ekonomiky | Posílení | Airbnb | Občané | Histogram | USD | Magnát | Hold | Australský dolar | Pokles kurzu | Banka Goldman Sachs | TerraUSD | Trh s nemovitostmi | Zisk | Vývoj základní úrokové sazby | GBP/EUR | Podílový fond | Cestování | Uložení peněz | Patria | Akcie a dluhopisy | Růstové akcie | Inside Bar | Analýzy | Evropské ekonomiky | Obchodní ředitel | Bundesbanka | Swapy | Bohatí | Analytici XTB | CZK | XTB Online Trading | Investice do dluhopisů | Prodávající | Vysoké sazby | Investovat | Peso | Technická analýza EUR/USD | Nový kapitál | Burzovní průvodce | Demokraté | S&P | Spolkový sněm | Aktuální obchodní příležitosti | Úroková sazba | Nákupy dluhopisů | Průmyslové komodity | Technická analýza BTC/USD | Rozdávání peněz | Finanční pomoc | Dovoz | Unie | Půjčka | Objem hypotečních úvěrů | Ekonomika oživuje | Extrémní nárůst | Meta | Deflace | Společnost Golden Gate | Český ministr | Komoditní | TIM | Čtvrtletní zisk | Investiční banka | Nízké úrokové sazby | Berkshire Hathaway | MOEX | ETF na bitcoiny | Der Spiegel | Prezident | Přidaná hodnota | Narušení dodávek | Dluhopisoví investoři | Nordea | Put opce | Obrat trendu | Vládní představitelé | Warren Buffett | Washington Post | Výsledky | Ekonom Štěpán Křeček | HUF | Inflační tlaky | Průzkum | Minulá výkonnost | Portfolio | YTD | Zadlužování | Bank of America | Fundamentální analýza | Finanční instituce | Retracement | Americký index | ProCent | Akciový index S&P 500 | Energie | Silný dolar | Zůstatek | P/E | Commodity futures trading | BHS | Oblast supportu | Pesimismus | Objem | Dluhopisové fondy | Patrie | Emitent dluhopisu | Tržní kapitalizace | Boj s inflací | Vývoj měnového páru | Týdenní pivotní body | Hypoteční trh | Investovat do Bitcoinu | Velké firmy | Technický výhled trhu | Americké centrální banky | Hodnotové akcie | Subvence | Ekonomický vývoj | Firmy | Předstihové indikátory | Hlavní úroková sazba | Důchod | Páka | Posílení amerického dolaru | Situace v eurozóně | AFP | Blízký východ | Převzetí Credit Suisse | Období stagflace | Nástroj | Zpráva | Ekonomické dopady | Commodity Futures Trading Commission | Válka | Kolaps | Prémie | Fondy rizikového kapitálu | Masivní nákupy | Inflace v Česku | Měna | Znárodnění | Rok 2024 | Bull | Janet Yellenová | Hrubý domácí produkt (HDP) | Hypotéky | Ceny ropy | Nasdaq | Vývoj amerického dluhu | Oslabování japonského jenu | Nadšení | Přijetí | Deficit | Lukáš Kovanda | Tržní podmínky | Bydlení | Geopolitická situace | HUF/EUR | Ukrajina | Bloomberg | Lednový efekt | GBP | Nabídka | Bezpečné útočiště | Rekordní hodnoty | Open interest | Program nákupu dluhopisů | Cenný papír | Centrální banky | Ústavní soud | Úvěrování | Trump | Makroekonomický vývoj | Dolarové likvidity | Zprávy | Guru | Obavy z recese | Warranty | Murray | Dolary | Federální rezervní systém | Koronavirus a finanční trhy | Měnový trh | GBPUSD | Stavebnictví | Kurzarbeit | Byty | Donald Trump | Asie | Instituce | Přeprodané oblasti | Bank of Japan | Chamtivost | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Apple | Ropa Brent | Obchodování forex | Earnings | Broker Trust | Vývoj ceny zlata v USD | Americké akcie | Vyhlídky | Finanční domy | Špatné výsledky | CZ | Průmyslová výroba | Kongres | Obchodní rozhovory | Realistická očekávání | Zvýšená volatilita | Depozitní sazby | Rallye | Akcie českých bank | Pandemie nemoci COVID-19 | Trh | Divize | Komise | Opční obchodník | Kurz EUR/USD | Viktor Orbán | Výrazný růst | České koruny | Makroekonomie | Korekce | Jak uspět na trzích | Tržní prostředí | Dopad na finanční trhy | Buffett | Money management | Prezident Emmanuel Macron | Tržní výhled | Francie | Dopady koronaviru | Spekulant | Propad | Směnný kurz eura | Trigger | Sazby ČNB | Turecko | Stimulační opatření | Měnové politiky centrálních bank | Rating | Pozice velkých spekulantů | Over-The-Counter | Pandemie koronaviru | SNB | Microsoft | Maxim Manturov | Frank Slootman | Příležitosti | Technické analýzy | Dopad na cenu | Dluhopisy a zlato | SkyBridge Capital | Technologické společnosti | Vládní dluhopisy | Eurokomisař | Zhodnocení kapitálu | Commission | Defi | ANO | Hrubý domácí produkt | Podnikatelé | Automobilky | Zhoršení nálady | Kurz dolarů | LYNX webinář | Známý investor | Národní ekonomická rada vlády | FAANG | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Prosperity | Unce zlata | Britské libry | Zahraniční obchod | Zpřísnění sankcí | Evropská banka | Historické údaje | Intervence ČNB | Obchodování se CFD | Objem obchodů | Graf | Oživení inflace | Akciový index | Call opce | Centrální banka | Uspět na trzích | Nejlepší akcie | Disciplína | Trumpova administrativa | Životní prostředí | Přehled | Fondy peněžního trhu | Plyn | Tomáš Pfeiler | LYNX | Pár EUR/USD | Omezení pohybu | Eurodolar | Čistý zisk | Patrik Urban | Makléř Wood & Company | Zveřejněná data | Fed | Americká centrální banka | Jihoevropské země | Miliardy švýcarských franků | Juraj Karpiš | Novela zákona o ČNB | Pin Bar | Spoluzakladatel | Ztrátové obchody | Růst eura | Běžný účet | Analytik Cyrrusu | Reuters | ING | Portu | Rozsáhlé investice | Brexit | Investment | Směnný kurz | Data z americké ekonomiky | Markets | Obchody | Rolování | Rekordní maximum | Peníze z vrtulníků | Fluktuace | Sazby ECB | Utahování měnové politiky | Pozornost | BHS Štěpán Křeček | Velcí spekulanti | Firma | Investice do robotiky | EURUSD | Tištění peněz | J&T | Portugalsko | Česká měna | S&P 500 | Rekordní růst | Vstup na burzu | Zvýšení úrokových sazeb | Záporné sazby | Obchodování | Předseda | Evropské banky | Libra | Interpretace | Repo operace | Americký dolar | Opatření centrálních bank | Opční strategie | Charles Michel | CFD | SMA 100 | Snížení sazeb | Open | Růst ceny zlata | Markus Söder | Investment management | Zvýšení základní sazby | Pomoc ekonomice | Financovat | Kryptoměna | Pavel Ryba | Dluh vládních institucí | Řecko | Majitel | Nabídka Snowflake | Hlediska technické analýzy | Celkový trend | Míra | Natixis | Objem zlata | Úroky | MT4 | Finančnictví | Očekávání analytiků | Káva | Ceny akcií | Japonsko | Klesající trend | Čínská ekonomika | ECB | Ceny | Koronakrize | Technologie | CHF | Japonská vláda | Energetická krize | Hypoteční sazby | ČNB | Evropská unie | Devizoví obchodníci | Jiří Rusnok | Pokles | Contango | Prognóza ČNB | Spot | Množství peněz | Surové ropy | Analytický tým | Trhy.cz | Vývoj akciového indexu | Centrální banka Nového Zélandu | Finance Group | Země EU | Plný úvazek | Pokles cen ropy | Hedge | Poplatek | ATH | Americká ekonomika | Měny&Sazby | Finanční deriváty | Nové rekordy | Pád Silicon Valley Bank | Michal Valentík | Dluh Řecka | Zelené investice | Nejistota | Podpora | Obchodník | Doporučení | Akcie s LYNX | Invest | Americká společnost | COVID-19 | Finanční krize | Česká republika | Regulátoři | Blue-chip | OTC obchodování | BHS Timur Barotov | Index PX | Čínská vláda | Daně | Novela zákona | Lídři | Nejlepší dluhopisové ETF | Portfólia | Investment Management | OECD | Pivot | Životní úroveň | Historická data | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Napětí na Ukrajině | CBOE | Ekonomická důvěra | Centrum | Vývoj ceny ropy WTI | Růst zisků | Zisky | Prezident Trump | Bankovní rada České národní banky | Signature Bank | Sell | Globální ekonomika | Analýza BTC/USD | Rétorika centrálních bank | Prostor pro další růst | Ceny komodit | Dlouhodobý support | Řízení rizika | Vysoké valuace | Obchodujte akcie | Klesající tendence | Cena zlata | HSBC | Pullback | Investice budoucnosti | Zvýšení ceny | Americké hospodářství | Trinity Bank | Vice | CARA | Stabilní společnosti | Drahota | Hongkongský index Hang Seng | Růst cen | Americké akciové trhy | Dluhový strop | Cenový pohyb | Swap | Úspěšné investování | Sazby beze změny | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Repo sazby | Oldřich Rejnuš | Heiken Ashi | Podpůrný balíček | Financování | Úroková sazba v USA | ČSÚ | Zasedání Bank of England | Zavedení dovozních cel | Šíření viru | Finance | JDE | Obchodovat forex | Margin | Hotovost | Americká lehká ropa | Ekonomický a strategický výzkum | Technická rezistence | Opční prémium | Pokles ekonomiky | Růst úroků | Šíření nemoci COVID-19 | Investiční poradenství | Společnosti | Wells Fargo | Země OECD | Ceny zboží | Reálná úroková míra | Hodnota amerického dolaru | Velké banky | Otevření obchodu | Nájemné | Kov | Horší časy | QE | Analýza dat | ISIN | Mali | Cena | CME | Spotřebitel | Výplata dividend | Hospodářský růst | Analytik J&T | Prezident Fedu | Šíření koronavirové nákazy | Kurz měny | Odhodlání | Ceny palladia | WTI | FinTech | Bod | Miliardy korun | Přenos | Federal Reserve | RBNZ | Fear and Greed Index | Pokladniční poukázky | Globální obchodní válka | Bankéři | Spekulace | Republikáni | Novozélandský dolar | Domácnosti | Sázet | Inflace | Tržby | Forexový obchodník | Primární nabídka akcií | Drobní investoři | Značné riziko | Zinek | Marže | Slabé euro | Situace | Předběžné výsledky | Vzdělávací webináře | Erste Group | Daně z příjmů | Twitter | Euro vůči dolaru | Velcí institucionální investoři | Alphabet | Struktura | Ostatní vzácné kovy | Rizika Over-The-Counter trhů | Zkušenosti | Ursula von der Leyenová | Emmanuel Macron | Maďarský premiér | Vláda ČR | Vývoj kurzu EUR/USD | Ekonomické recese | FXstreet | LYNX Idea Center | Světová ekonomika | Diverzifikovat | FX | Aukce | Růst mezd | Světové finanční trhy | Mnoho ziskových obchodů | Michal Stupavský | Finanční systém | Kurz | Market | Fortune | Evropská centrální banka | Inside | Nákup akcií | Grafy | UST | Mezinárodní investoři | Institucionální investoři | Inovace | Pandemie nemoci | Aktivum | Fixed income | Ekonomové | Žlutý kov | Deficit státního rozpočtu | Fiskální stimuly | Investujte | Vysoká rizika | Úspory | Conseq | Proinflační | Konsensus | Tradeování intervencí | Analytik | Rozvíjející se trhy | Rostoucí úrokové sazby | Odpor | AUD | Bod zlomu | Spuštění hyperinflace | Pomoc aerolinkám Smartwings | Predikce | Spiegel | Analytici | Splatnost | Citigroup | Přehled kurzů | Dluhy | Mario Draghi | Vysoká inflace | Hospodářství | Akcie Siemens | Jan Rohrbacher | Inflační cíle | Dlouhodobé investice | Stimulační balík | Stabilní příjmy | Equity | Vyšší sazby | Kurz eura vůči dolaru | Snižování úrokových sazeb | Monetární politika | Pozice spekulantů | Obchodování forexu | Market Maker | Koordinové intervence | Alokace | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Conseq Investment Management | Poptávka | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Vývoz | Konfluence | Světové finanční krize | Webináře | Gate | Ziskovost | Miliardy eur | Recese | Konsenzus | Nárůst výnosů | Anthony Scaramucci | Makro | Švýcarský frank | Analýza BTC | CZK/EUR | Index Dow Jones | Equity křivky | Hardware | Burzovní indexy | Největší propad | Stavební povolení | Signály | TLTRO | Klouzavý průměr | Investiční nemovitosti | Silný support | Štěpán Křeček | Americké burzy | Globální pandemie | Koruna sílí | Frank | Prudký propad | Změna politiky | Matěj Široký | Kurz eura | Centrální banka USA | Uplatnění opce | Americká centrální banka (Fed) | Ceny energií | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Futures kontrakty | Pšenice | Býčí trh | Břidlicové ropy | Základní sazby | Investiční příležitosti | Argentina | Rizika | Eurozóna | Primární nabídka akcií společnosti Snowflake | Buy the dip | Moudro | Atlantik | CySEC | Rostoucí inflace | Technologický sektor | OSN | Soud | Investice do infrastruktury | Shanghai Composite | CME BTC | Euro posiluje | Blockchain | Hang Seng | Předpovědi | Bondy | Finanční prostředky | Mince | Nákup ropy WTI | Silicon Valley Bank | Nákup aktiv | Světové ekonomiky | Růst HDP | Výjimečná investice | Trend | Obchodovat | Střadatelé | Akcie a ETF | Majors | Míra inflace | Fyzické zlato | Nájemné v Česku | Ekonomické údaje | Energetika | Analytik J&T Banky | MMF | Světové události | Soukromý sektor | CNN | Náklady na úvěry | Large speculators | Pomalé oživení | Ropné akcie | Nemovitostní trh | BTC | Globtrex | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Zpřísnění měnové politiky | Mezinárodní měnový fond | Kancléř Olaf Scholz | Společnost Golden Gate CZ | BTC futures | Peking | Aktuální prognóza | Průmysl | Bulharsko | Investovat do zlata | Nizozemský premiér | Lehká ropa WTI | Podnikání | Zájem o akcie | Tempo růstu | Bankovnictví | USD index | Biliony | Divergence | Trend is your friend | ETF | Nové dluhopisy | Investujte do akcií | Akciové trhy | Úrokové sazby | Peníze pro Ukrajinu | Risk | Situace na trhu | Koloběh zadlužení | Ekonomika Spojených států | Long | Rally | Bankovní rada | Větší pokles | Vysoké výnosy | Macron | Výrazný propad | Bear | Aktiva | Použití finanční páky | Časopis Forbes | Německý kancléř Olaf Scholz | Analytik Pavel Ryba | Vývoj finančních trhů | Klouzavý průměr EMA | Fiskální politika | Yield | Renminbi | České měny | Facebook | Vladimír Pikora | Drahé kovy | Prezident USA | Fear and Greed | Indikátor | Barclays | Slábnoucí dolar | Schodek | Základní úrok | Pokles cen | Euro | Obchodní rozhodnutí | Jak obchodovat forex | ROCE | Růst ceny | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Měnové kurzy | Daňové zatížení | YouGov | Vysoké inflace | Josef Šíma | Peněžní trh | STAR | Charlie Munger | Nové investice | Program kvantitativního uvolňování | Vývoj kurzu | Zdravotnictví | Čínské akcie | Devizový trh | Ministryně financí | Smartwings | Pochybnosti | Erste | Obchodování s opcemi | Nemovitosti v Česku | Obnovení důvěry | Trinity | Stratég | FOREX | Kupón | Majetek | Ekonomika eurozóny | Americký index S&P 500 | Zrychlení inflace | Sentiment | Forexu | Stoxx Europe 600 | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Podílové fondy | Ekonomika | Politika | Commodity futures | PLN | Kapitalizace | Rentabilita | Komunikace | Německá ekonomika | Obchodní aktivita | MAM | Poplatky | Forint | Výprodej | Evergrande | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Dnes zveřejněná data | Menší poptávka | Zasedání FED | Ekonom | Optimismus | Zlatá horečka | Úrokový výnos | Obchodování na devizovém trhu | Trader | Rozpočtové politiky | Indie | ForexFactory | Měnové politiky | Vývoj 5letých inflačních očekávání | Plánování | Akciové indexy | Obchodní válka | Jak obchodovat | Pivotní body | Tomáš Holub | Cizí měny | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | Vyzkoušet si trading | EMA | Invaze | Reserve Bank of New Zealand | Commerzbank | Zhodnocení | Nákup nemovitostí | Dolar | Úrokové sazby ECB | Ceny zlata | Silicon Valley | Výhled | Zdanění | České akcie | ESM | Růst akcií | Kukuřice | Kurzy měn | Americký akciový index | Auta | Komerční banky | Americké ministerstvo | Timur Barotov | Forex tipy | Radim Krejčí | Deriváty | Bezpečné dluhopisy | Blízkovýchodní monarchie | Poptávka po dolaru | Krátkodobé dluhopisy | Index Hang Seng | Bankovní krize | FRED | Politika Fedu | Medvědi | Finanční trhy | Avalanche | Statistický úřad | Američtí těžaři | Pákistán | Komunistická strana | Expanze | Klesající úrokové sazby | eBook | Prostor pro růst | Fondy | Comfort Finance | Výnosy státních dluhopisů | Epidemie nemoci | Globální investoři | OSVČ | Kyjev | Cenové hladiny | Austrálie | Stagflace | Financial Times | USD za barel | Poslanecká sněmovna | Spread | Vývoj měnového páru EUR/USD | Realitní bubliny | Video | Spready | Dividendový výnos | Sutter Hill | Zajišťování | Výdaje | EU | Podnikový dluh | Protipandemická opatření | Problémy | Zpomalení růstu | Risk Off | Mezinárodní banky | Měnové páry | WP | EURCHF | G20 | NFT | Prezidentské volby | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Vývoj ceny stříbra | Indikátor CCI | Výplata | Podíl akcií | USA a Čína | ODS | Ropa | České vlády | Měny emerging markets | Investiční tituly | Dluhopis | Geopolitika | Rozvoj | Klouzavé průměry | Budoucnost Bitcoinu | Derivát | Akciové tipy | Nálada na trhu | Transakce | Švýcarské banky | Hladiny supportu | Ekonomka | Snížení úrokových sazeb | Profitovat | Pasivní příjem | Bankovní sektor | NZDUSD | Průzkum společnosti | Rolování kontraktů | AUDJPY | CFA | Bilance Fedu | Finanční sektor | Daňové příjmy | Oslabení eura | Silný pokles | Ronald Schubert | Uvolnění měnové politiky | Futures trading | Karanténní opatření | Zvyšování úrokových sazeb | LinkedIn | Kótování | Opatření na podporu ekonomiky | 3М | JP Morgan | Vývoj peněžního agregátu M1 | Produkce v Číně | Obchod | Půlení | Burza dnes | Výnosy desetiletých dluhopisů | Oslabení | Patria.cz | Anexe Krymu | Čínská měna | Pohonné hmoty | Globální finanční krize | EIA | Slábnoucí euro | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Rusko | Vysoké riziko | Úsilí | Žádosti o podporu | Purple Trading | Poradenské firmy | Miliardy USD | Poradce | SVB | Reálné úrokové sazby | Obchodní den | Tržní hráči | Spojené státy | Signál | Zdražování | Pips | EPS | Komerční banka | Přijetí eura | Biliony dolarů | Trhy | Úbytek | Sankce | Překoupené oblasti | Ropy | Forex obchodování | Úspěšné obchodování | Míra úspor | Výnosnost | Barchart | Prodejní ceny | Změny trendu | Silný trend | Ekonomický dopad | Společnost | Úspěch | Důchody | Forbes | Obchodujte | Obchodované fondy | Historicky nejnižší | Swiss National Bank | Vysoká volatilita | Generální ředitel | Úvěrový rating | SEC | Cena akcií | Ukrajinská ekonomika | Riziková aktiva | Volatilita | Ropný trh | Americké ministerstvo financí | Nálada | Bezpečný dolar | Umělé inteligence | Indikátory | Tisková konference | Eura | Nizozemsko | Brazílie | Obilí | Posilování USD | Ceny stavebních prací | Zmírnění inflace | Úrokové náklady | Růst | Obchodování EUR/USD | DoorDash | Nákup nemovitosti | Příjmy | Hospodářský cyklus | Emise dluhopisů | JPMorgan | Risk-off | Volvo | Emitent | Zajištění | Výnosy amerických státních dluhopisů | Pandemie | Tradeři | Americký dluh | Index | Buy | Poskytování úvěrů | Golden Gate CZ | Praktické tipy | Lockdown | Hlavní rizika | Expanzivní měnová politika | BTC/USD | Čínský trh | Bohatství | Průmyslová produkce | Úročení | Jižní Korea | Ekonom Juraj Karpiš | Ceny nemovitostí | Forex trading | Politika centrálních bank | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | EUR/CHF | Valuace | Hedge fond | Politici | Volby | Historie | Jak investovat | Zvýšení daně | Historické trendy | ECN broker | Celkové investice | Forex zprávy | Investování do komodit | Cíle | Instrumenty | Bezpečnost | Turecký ministr financí | Zrušení superhrubé mzdy | Finanční derivát | Nákup zlata | Long Term | SCMP | Výkyvy | Wood & Company | Volatilní | Aktuální kurzy měn | Daňový úřad | Banky | Ekonom Štěpán Pírko | Inflace v Argentině | Německý průmysl | Základní sazba | TradingEconomics | Derivatový trh | Vnější prostředí | Rozvíjející se země | CNY | Struktura kontraktů | Rozsáhlé sankce | Program nákupů dluhopisů | Dow Jones | Uzdravování | Americké firmy | Globální akcie | Kotování BTC | Úvěr | Comfort Finance Group | Intradenní obchodník | Šance | Výnos dluhopisů | Výhled trhů | Úrokové sazby v Česku | Státní pomoc aerolinkám | Obchodovat na burze | Opce na akcie | Technický výhled | Vysoká očekávání | Oslabení dolaru | Setkání lídrů | FIXED | Americké vládní dluhopisy | Měnové riziko | Covid | Návratnost | Zbyněk Stanjura | Odvětví | Šok | Rozpočtový deficit | Softline | Francouzský prezident | Předseda Evropské rady | Dlouhodobí investoři | Hutnictví | Úrokové sazby ČNB | Obchodní příležitosti | Analytický tým FXstreet.cz | Pokles libry | Investiční společnosti | Zahraniční akcie | Maďarsko | RPSN | Rostoucí trend | Oslabování eura | Vzdělávací zdroje | Dopady koronavirové krize | Forex zdarma | Poradenství | NZD/USD | Měnový pár | Zdražení nemovitostí | Fincentrum Hypoindex | Růst cen komodit | Bankrot | Banka | Trh cenných papírů | Dosáhnout úspěchu | Epidemie nemoci covid-19 | Tržní hodnota | VaR | Technická analýza | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | Obchodování s akciemi | Teorie černé labutě | Analytička | ICONIQ | ČSOB | Úrok | Ekonomiky | Světové trhy | Měnová politika | Přední český ekonom | Obchodní plán | Evropa | Tesla | Moskva | Posilování amerického dolaru | Negativní dopad | Vklady | Americký prezident | Terra | Prohlášení | Vyšší úrokové sazby | Zpřísňování měnové politiky | Expanzivní fiskální politika | Strukturální změny | Obchodování na forexu | Ekonom BHS | Obchodní dohoda | Jak se stát lepším investorem | Komoditní měny | Lepší zítřky | Ray Dalio | TRY | Předpověď | Obchodní napětí | Poradci | Velcí hráči | Nový Zéland | Kurz dolaru | Bohemian Empire | Daňový balíček | CCI | Ekonomický růst | Vzestupný trend | Oslabení měny | Silicon Valley Bank (SVB) | Velikost ztráty | Krize | Hodnota firmy | Management | Průlom | Pákový efekt | Kvantitativní uvolňování | Pražská burza | Ceny stříbra | High | Bohatí lidé | UBS | Údaje | Obavy o likviditu | Finanční nástroje | Americký akciový index S&P 500 | Základní úrokové sazby ČNB | Akceptovat ztráty | Sequoia | Obchodovat s akciemi | Mimořádné časy | Ceny v zemědělství | Regulační orgány | Index CSI 300 | Míra volatility | Co je intervence | Vývoj eura | Konec roku | Ekonomiky eurozóny | Postupy centrálních bank | CAD | Short | Vysoké ceny bytů | Převodník měn | Zprávy z kryptoprůmyslu | Stoupající trend | Snižování sazeb | Akcie velkých bank | CME BTC futures | Nemovitosti | Stříbro | Dluhopisy řecké vlády | Práce | Nárůst HDP | Obchodování opcí | Louvre Accord | Cukr | Očkování | Redpoint Ventures | XTB | Spoření | Vývoj trhu | Firemní sektor | Podniky | Ekologie | Diverzifikace portfolia | Investiční firmy | Nabídka akcií | Růst japonské ekonomiky | Řízení cen | Narůstající ceny | Nové úvěry | Konsolidace | Američtí regulátoři | Dobrá čísla | Index spotřebitelských cen | Místní centrální banka | Hýbat trhy | Sestavování portfolia | Američané | Volatility | Ministr financí | Vysoká míra volatility | Ztráta | Rozpočet | xStation5 | Domácí měny | Rizika intervencí | Silvergate Capital | Mark Rutte | Vývoj na trhu | Vánoce | Pracovní síly | Jamie Dimon | AUD/USD | Čínská komunistická strana | Uptrend | Guvernér ČNB | Ekonom Vladimír Pikora | Koruna dnes | Slabý trend | Standard Chartered | Inflace v eurozóně | Německo | Czech Fund | Jestřábí politika | Pokles k supportu | Profesor Oldřich Rejnuš | Biden | Nejrozšířenější kryptoměna | Akciový trh | Graf EUR/USD | Ztráty | Politbyro | Japonský jen | Obchodování dluhopisových ETF | Tolerance k riziku | FXstreet.cz | Bilance | Dividendové akcie | Orbán | L.F. Investment Limited | NZD | Propad domácí měny | Komunistické strany | Šéfka ECB | Investice do zlata | COT | Koš | Investování | TradingView | Splácení dluhu | Oslabování koruny | Navýšení dluhového stropu | Měna fondu | Mzdy | Akcie HP | Vývoj EUR/USD | Berat Albayrak | Zadlužení | Obchodníci | Problém amerického dluhu | Ukazatele | Státní dluhopisy | Analytické nástroje | CoinDesk | Pozice | Týdenní pivot | Ark Invest | Nízká inflace | Kvalitní akcie | Salvador | Dluhopisy | Trading | Měkké komodity | Expirace | Finanční kapitál | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Čas na nákup | Varovné znamení | Hladiny rezistence | Intervence na forexu | Turecké liry | Rekordní pokles | Fidelity International | Čína | Tolerance rizika | Koruna | Evropský průmysl | Tchaj-wan | Olaf Scholz | ČR | Hlavní ekonom | Státní kasa | Pumpování peněz do ekonomiky | Akcie na pražské burze | Německý kancléř | Palantir | Norská koruna | KOSPI | Golden Gate | Ministerstvo financí | Kapitálové trhy | Vysoká zadluženost | Guvernér | Platina | Low | Globalizace | Býčí trend | Opční prémie | Rezistence | Turecká ekonomika | Udržitelné investování | Vývoj poměru ceny zlata a stříbra | Propad koruny | USA | Zemědělství | Riziko | Investiční nástroj | J.P. Morgan | Šíření koronaviru | Výraznější pokles | Kanadský dolar | JPMorgan Chase | Sazby | Makléř | NERV | SPOT | Netflix | Hypoindex | Největší pokles | Kontrakt | Restrukturalizace dluhu | Miliardy dolarů | Dodatečný kapitál | Výplaty dividend | Obchodní výhled | CELO | Zahraniční forex | Ocenění | Burze | OTC | Investovat peníze | Meziroční inflace | Černá labuť | Česká vláda | Zisky na komoditním trhu | Stimuly | Světové centrální banky | Klíčové centrální banky | Denní graf | Dluhopisové ETF | Úroková míra | Koordinované intervence | Dlouhodobý investor | Likvidní měny | Vyšší výnosy | Tým FXstreet.cz | Motivace | Kurz eura a dolaru | Premiér Mark Rutte | Investiční stratég | Statistika | Další pokles | Burzovní parket | Vývoj ceny | Trading Places | Vývoj ceny stříbra v USD | Ruská ekonomika | Emise | Švýcarská vláda | Bolívar | Intervenovat | Americká investiční banka | Měnová politika Evropské centrální banky | Milan Vaníček | Válka na Ukrajině | Aktuální kurzy | Traderky | Více peněz | Vzácné kovy | Prodej | Vyšší daň | Bez rizika | Investiční | Vývoj indexu Hang Seng | Státní pomoc | Spekulovat | Ekonomika USA | Moskevská burza | Posilování eura | Posilování franku | Expanzivní politika | Opce | Bitcoin | Výkonnost | Česká ekonomika | Zdražování potravin | Vepřové maso | Budoucnost | Profesor Josef Šíma | Rozhodování | Obchodní války | Opatření | Walmart | Index S&P 500 | Středoafrická republika | Ekonomická situace | Česká koruna | Stimulační program | Investiční účet | Vládní deficit | Tisknutí peněz | Zlato | HDP | Krizová fáze | Vývoj peněžního agregátu | ECN | Likvidita | Likvidní | PBOC | Zprávy a události | Stablecoin | Členské země | Fond | Ceny ropných kontraktů | Podnik | Vývoj ceny ropy WTI v USD | Turecká vláda | Kurzy | Mezinárodní měnový trh | Hlavní ekonomka | Spekulanti | Restrukturalizace | Inflační očekávání | Stavební výroba | Joe Biden | BH Securities | Online trading | Venezuelská ekonomika | Evropské země | Český ekonom | USD/CAD | Premiér Viktor Orbán | Čínské vlády | Kurz EUR | Investiční banka Goldman Sachs | UNCTAD | Uhlí | Fundamenty | MyFxBook | Vývoj měnového páru USD/CAD | Freedom24 | Hedging | Komodity | Důležitý support | Demo účet | CZK/USD | Analýza | Vyšší inflace | Americká centrální banka FED | Očkovací program | Trh s kryptoměnami | AVAX | Miliardy | Výnosy | EBRD | Oblasti umělé inteligence | Česká národní banka (ČNB) | Put | Tomáš Raputa | Výprodejová cena | Úrokové sazby na hypotékách | Vlády | Kryptoměny | Úspěšný investor | Rozhodnutí Číny | Zadluženost | Halving | Řecký dluh | Ekonomická katastrofa | Akcie ČEZ | Koronavirus | Centrální bankéři | Investor | Objem obchodování | Zlepšení | Král kryptoměn | ČTK | Devizy | Amazon | Americká vláda | Španělsko | Jerome Powell | Emerging markets | Vysoké úrokové sazby | Česká národní banka | Významné události | Ropné měny | Wall Street | Opatření americké centrální banky | Záporné úrokové sazby | Akcie v roce 2020 | Základní úroková sazba | Úřady | Markit | Držení akcií | Nákup dluhopisů | Umění | Americké vlády | Manažeři | Tržní cena | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot