Ticker Tape by TradingView
15 nejznámějších trendů na burze cenných papírů
“Sell in May and Go Away, But remember to come back in September” je jedna z nejznámějších vět na burze cenných papírů. Ve světě investic často slyšíte různé moudrosti, které vám mají jednoduše poradit, jak se při investování chovat.
Mnohé z těchto zažitých rad vycházejí z opakujících se trendů na burze. Jaké jsou tyto teze, které vás mají v kostce nasměrovat? A co si z těchto mouder můžete odnést právě vy?
V tomto článku s vámi probereme 15 známých tezí, které jsou mezi investory rozšířené. Jaký mají tyto hesla význam a z čeho vycházejí? A jsou skutečně pravdivé?
1. Sell in May and Go Away, But remember to come back in September.
Toto je pravděpodobně jedna z nejstarších a nejznámějších rad v investičním světě. Tato věta má původ v Londýně ve 30. letech minulého století. Původně zněla „Sell in May and go away, and come back on St. Army’s Day“. Vychází z faktu, že většina movitých subjektů jako například aristokrati, obchodníci, či bankéři opouštěli v horkých letních měsících hlavní město.
St. Leger’s Day bylo datum v polovině září, kdy tradičně byly pořádány koňské dostihy a tato událost signalizovala blížící se konec léta. Později se tradice přenesla i do USA, kde celá řada obchodníků koncem května (zpravidla na Memorial Day) odjížděla na venkov a vracela se až na Labour Day počátkem září.
Sdělení této myšlenky spočívá v tom, že v létě, kvůli snížené aktivitě profesionálních obchodníků, jsou výnosy a objemy znepokojující. Pravdivost tohoto prohlášení byla v historii mnohokrát testována. Pravdou je, že nejlepší výnosy na burze jsou vykazovány mezi říjnem a dubnem. V květnu mezi lety 1929 a 2010 byla průměrná výše výnosů -0,01 %.
V letních měsících jsme však zaznamenali kladné výnosy – v červnu +0,7 %, v červenci +1,5 % a v srpnu +0,7 %. Obecně je září nejhorším měsícem v roce z průměrnou ztrátou -1,1 %. Ze statistického hlediska je dobré v srpnu své obchody omezit a nastartovat opět začátkem října. Nicméně výsledky z minulosti nezaručují budoucnost.
2. January effect / As goes January, so goes the year
Lednový efekt byl poprvé objeven bankéřem Sidneym B. Warchelem v roce 1942. Sidney došel k závěru, že od roku 1925 jsou každý leden pravidelně menší akciové tituly výnosnější než ty velké. January efekt vychází z predikce, že akciový trh během ledna často roste, protože velcí institucionální investoři koncem roku zavírají ztrátové pozice, aby portfolia vypadala co nejpříznivěji. V lednu se tudíž uvolněný kapitál fondů vrací zpět na akciový trh.
Podle některých investorů leden také určí, jaký bude celý zbytek roku. Pokud akciové trhy během ledna zažijí silný nárůst, lze s velkou pravděpodobností očekávat i pozitivní nárůst během celého kalendářního roku. Sidney dále zjistil, že výnosy byly největší, pokud strategie byla uplatněna během třetího roku mandátu amerického prezidenta. V minulosti se zdá, že January efekt skutečně odpovídal realitě. Nicméně nedávný průzkum provedený společností Goldman Sachs ukazuje, že účinek se v posledních letech značně snížil a šance na ziskový leden jsou nyní jen 50/50.
3. I don’t like Mondays
V pondělí ráno, 29. ledna 1979, Brenda Spencerová zahájila palbu na základní škole v San Diegu. Jako důvod svého konání uvedla, že nemá ráda pondělí. Zpěvák Bob Geldof napsal píseň “ I don’t like Mondays“. V roce 1997 ekonomové poznamenali, že trhy mají často tendenci růst v pátek a pondělí padat zpět.
Novinky a události během víkendu se znatelně odrážejí na trzích při pondělním otevření burzy. Pondělí se stalo symbolem největších finančních krizí z let 1929 a 1987. V důsledku těchto událostí se tato věta stala jednou z obecně rozšířených rad ve světě akciových trhů.
4. Don’t try to catch a falling knife.
„Nesnažte se zachytit padající nůž“. Není jasné, kdy se toto prohlášení rozšířilo mezi investory. Bylo to pravděpodobně v době, kdy akciový trh poprvé zasáhla vysoká míra volatility. Tato věta nám ve skutečnosti říká, že nemáte kupovat akcii, která prudce klesá. Akcie, jejíž cena zažila silný pokles, se může zdát levná. Pokles její ceny má však zpravidla celou řadu důvodů.
Rychle klesající akcii lze tudíž přirovnat k padajícímu noži – při pokusu ho chytit se můžete nepříjemně poranit. Proto je lepší nechat trh vychladnout, než bychom udělali unáhlená rozhodnutí
5. If you can’t stand the heat, stay out of the kitchen
„Pokud nemůžete vydržet teplo, zůstaňte mimo kuchyni.“ Toto prohlášení se objevilo v roce 1942 během druhé světové války. Nadcházející americký prezident Harry S. Truman použil podobné tvrzení v rozhovoru s místními novinami z amerického státu Idaho. Tato věta se stala jednou z Trumanových oblíbených a toto prohlášení použil ještě několikrát jako prezident USA v letech 1945-1953.
Truman měl touto větou na mysli, že se nemáte pouštět do projektu, u kterého nemáte jistotu, že vydržíte s ním související nátlak. Na akciových trzích má tato věta přeneseně význam, že byste neměli otevírat obchod, u kterého nemáte jistotu, že váš účet bude schopen ustát potenciální ztrátu.
6. Buy on the rumour, sell on the fact
Právem se jedná o jednu z nejznámějších investičních rad. Tato věta nám říká, že je dobré kupovat na bázi spekulací a jakmile se fámy stanou skutečností, je dobré prodat. Často vidíme, že akciové trhy naberou silný pohyb jedním směrem, přestože je kolem nich stále mnoho neznámých. Jakmile jsou skutečnosti známy, ceny se zpravidla velmi rychle otočí.
7. The trend is your friend (paddle with the stream)
Pravděpodobně nejznámější investiční rada ve vztahu k technické analýze. Burzy mají tendenci pohybovat se v dlouhodobě nastavených trendech a obchodovat proti nim může být pro váš účet velmi bolestivé. Obchodování ve směru trendu značně zvyšuje vaše šance na úspěch.
LYNX TIP: O tom, jak fungují akcie blíž, se můžete dočíst v našem akciovém průvodci.
8. Stocks take the stairs up and the elevator down
Toto rčení vychází ze skutečnosti, že ceny akcií zpravidla rostou pozvolna, ale klesají velmi rychle. Důvodem je, že většina investorů při nastavení downtrendu začne v panice zavírat své pozice. Připočteme-li fakt, že mnoho investorů obchoduje s marží, vytvoří se nám domino efekt, který pokles ještě více umocní.
Jako příklad si můžeme uvést americký index S&P 500, kterému trvalo více než rok vyrůst z hodnoty 2 400 bodů na hodnotu 2 900 bodů. Analogický pokles o přibližně stejnou hodnotu pak indexu trval necelé 3 měsíce. Extrémní situací byla i havárie z roku 2008, kdy akcie zrušily pětiletý nárůst za pouhých 1,5 roku.
9. Buy the dip
BTD neboli Buy the dip je velmi známé investiční moudro, které nám říká, že bychom měli kupovat při každém poklesu. Z dlouhodobého hlediska se ceny akcií stále zvyšují. Historická průměrná návratnost akcií je ve skutečnosti kolem 6 % až 7 % včetně dividendy. Toto rčení je samozřejmě velmi zjednodušené.
Musíte vždy věnovat pozornost tomu, co a kdy koupíte. Ne všechny společnosti mají věčnou existenci. A z poklesu o 10 % se také může stát 50 %. Nejbezpečnějším způsobem stále zůstává měsíční nakupování ETF na indexy a vydělávání na poklesech jednotlivých akciových titulů využít pouze jako malý bonus.
10. Buy low, sell high (Fear, that’s the other guy’s problem)
Tato věta nám v zásadě připadá samozřejmá. Pochází z legendárního filmu z investičního světa – Trading places; ve filmu, kde si pouliční zloděj a úspěšný investor prohodí své role. Je to rada, kterou na začátku dostane kriminálník na otázku, co má dělat. Koneckonců je to skutečně to, v čem úspěšné investování spočívá – nakoupit za nízkou cenu a prodat za vysokou.
11. Cash is king
Tato věta pochází z období po krizi akciového trhu v roce 1987 a poprvé ji veřejně pronesl CEO společnosti Volvo. Cash is king se zpravidla používá, když trhy prudce padají. Pokud máte rezervní kapitál, můžete jej využít k nákupu akcií, jejichž cena se během krize signifikantně propadla a vydělat na její korekci. Přeneseně se též používá v podnikové terminologii, kde znamená, že kladný cash flow je důležitý pro kontinuitu podniku.
12. Don’t fight the Fed
Toto stanovisko bylo obzvláště populární v roce 1994 poté, co Fed velmi rychle zvýšil úrokové sazby. V posledních několika letech opět stále více nabírá na popularitě, neboť podle názoru mnoha analytiků je politika FEDu jediný způsob, jak zvýšit equity křivky. Kvantitativní uvolňování zajistilo extrémně nízké úrokové sazby a obrovské množství nového kapitálu v oběhu, které skončilo převážně na burzách cenných papírů.
13. TINA (There is no alternative)
Toto rčení bylo proneseno již v Anglii v 19. století. Nicméně ve 21. století nabylo zcela jiného významu. V investičním světě nám tato věta říká, že neexistuje lepší investiční příležitost než akcie. Po úvěrové krizi klesly úrokové sazby na historicky nejnižší úrovně, což zapříčinilo, že skutečně neexistovala žádná alternativa k akciím.
Dluhopisy obecně poskytují velmi nízkou návratnost při nízkých úrokových sazbách. Investování do komodit v té době také nepřicházelo v úvahu, jelikož jejich ceny značně poklesly v důsledku nízké inflace.
14. If bull markets climb up a wall of worry, then bear markets slide down a slope of hope
Neznepokojujte se negativními zprávami. Vždy existují důvody, proč by měly ceny akcií spadnout. Nicméně dlouhodobě mají akcie tendenci růst. Protože existuje stále mnoho obav ve světě, mnoho investorů stále teprve čeká, než své peníze vloží na burzu. Když se situace uklidní, dostanou se na trh nové peníze. Když trh začne opět klesat, mnoho investorů zůstane pozitivní a doufají, že každá menší korekce nastaví uptrend.
15. Let your profits run and cut your losses short
Toto je důležitá lekce pro téměř každého investora a obchodníka. Ujistěte se, že necháte své zisky růst a naopak své ztráty zarazíte co nejdřív. Výzkum prokázal, že lidé jsou přirozeně nakloněni chovat se opačně. Člověk není v zásadě přirozeně rozumný tvor. Mnoho investorů má tendenci rychle vybrat zisky a domnívat se, že se věci znovu zadaří.
Nicméně, pokud necháte své ziskové obchody běžet a vaše ztrátové obchody uzavřete dříve, dosáhnete lepší návratnosti. Pokud uzavřete 5 ziskových obchodu se ziskem 10 % a 5 ztrátových obchodů se ztrátou 5 %, budete stále profitabilní, přestože pouze polovina vašich obchodů byla zisková.
Kvalitní informace zůstávají základem
Podobné rady úspěšných investorů vám mohou pomoci. Nicméně neexistuje žádná univerzální rada, jak uspět na burze. Základem jsou však kvalitní informace. Můžete se inspirovat v naší vzdělávací kampani LYNX Cesta Tradera, kterou jsme pro vás připravili a kde najdete mnoho užitečných informací pro vaše obchodování.
Čtěte také
- Nejlepší evropské dividendové akcie 2019
- 12 knih o investování, které by měl znát každý investor
- Obchodní plán – Praktický průvodce pro tvorbu investiční strategie
The post 15 nejznámějších trendů na burze cenných papírů appeared first on LYNX Czech Republic.
Klíčová slova: Kvantitativní uvolňování | Peníze | Equity | Inflace | USA | Obchodní plán | ETF | Dividendy | Politika | Ekonomové | Akciové trhy | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Bear | Bull | CEO | Cash flow | Fed | High | Investor | Investování | Korekce | Low | Pozice | Short | Trading | Trend | Uptrend | Úrokové sazby | Dluhopisy | Obchodování | Goldman Sachs | Americký prezident | Indexy | Investoři | Výsledky | Investiční příležitost | Obchodovat | LYNX | Burzy | Ceny akcií | Obchodníci | Investiční strategie | Cena | Investiční | Investování do komodit | Markets | Portfolia | Trh | Volatility | Zisky | Buy | Lednový efekt | ROCE | Sell | Úspěšný investor | Burze | Dividendové akcie | Úspěch | Ztráty | Bankéři | Predikce | Průzkum | Krize | Výnosy | TRY | Institucionální investoři | Úspěšné investování | Sell in May and go away | Jak fungují akcie | Nové peníze | Politika Fedu | Prezident USA | Americký index S&P 500 | Index | Index S&P 500 | S&P | S&P 500 |
Čtěte více
-
🔴 (14:25) ŽIVÝ KOMENTÁŘ XTB: CPI inflace a reakce trhu
Buďte s námi u těch nejdůležitějších momentů, které hýbou trhy! Dnes od 14:25 se v živém vstupu podíváme na zveřejněná makroekonomická data - konkrétně CPI, tedy inflace. Budeme diskutovat i konkrétní možnosti pro obchod a výhled tržních pohybů do konce obchodní seance. Nepropásněte klíčové tržní události, které přinášejí největší příležitosti! -
🔴 (14:25) ŽIVÝ KOMENTÁŘ XTB: NFP report a reakce trhu
Buďte s námi u těch nejdůležitějších momentů, které hýbou trhy! Dnes od 14:25 se v živém vstupu podíváme na zveřejněná makroekonomická data (zejména NFP report), ale hlavně na reakce trhu v rámci hlavních akciových indexů, měnových párů a komodit. Budeme diskutovat i konkrétní příležitosti pro obchod a výhled tržních pohybů do konce obchodní seance. -
(14.8.) TA – Úroky v USD jsou chladné, indexové a komoditní pozice rostou
Americká inflace navzdory relativně dobrému výsledku pomohla dolaru a ten minulý týden posílil. Zajímavé příležitosti mohou nabídnout komodity, na kterých obchodníky neopouští pozitivní nálada. -
14.9. Saxo Bank oznamuje nové offshorové obchodování Renminbi CNH
Saxo Bank, specialista na obchodování a investice, dnes oznámila, že na obchodní... -
14.9 Svět bez jasných ukazatelů, kam kráčí
Běžné ukazatele pro určení budoucího vývoje jako je reakce centrálních bank na ekonomický vývoj, dnes chybí. Výsledkem je, že bez predikovatelného vývoje HDP a inflace se ohodnocení stanovuje špatně. -
15 let v EU: „západ“ nedoháníme, ale náš blahobyt stejně roste
Za patnáct let od vstupu do Evropské unie se Česko v HDP na osobu Evropské unii nepřiblížilo, tedy absolutní rozdíl v HDP/os mezi ČR a průměrem EU zůstal mezi lety 2004 až 2018 na úrovni 12 600 euro ročně. Hospodářský růst v Česku tak kopíroval průměrný růst v EU. Zatímco některé vyspělé ekonomiky, jako řeckou (rozdíl 200 EUR/os ročně), portugalskou (rozdíl 300 EUR/os ročně) nebo italskou (rozdíl 9 100 EUR/os ročně) jsme začali dotahovat, jiné naopak rostly rychleji než ta česká. Pro srovnání, Slovensku se podařilo od vstupu do EU stáhnout evropský průměr o 1500 euro v HDP/ os. Údaje vyplývají z analytické studie, kterou vypracovaly Centrum ekonomických a tržních analýz (CETA) a společnost TopForex. -
15 měsíců poklesu tržeb obchodníků
„Díky postupnému krocení inflace se začínají stabilizovat tržby obchodníků. Mnohé produkty přestávají zdražovat, což oživuje chuť k nakupování. Výrazné zlepšení lze však očekávat až s citelným růstem reálných mezd,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček. -
15 měsíců v řadě klesají ceny zemědělských výrobců
„Pokračující pokles cen zemědělských výrobců v kombinaci s nižšími cenami v potravinářském průmyslu umožňuje, aby ceny potravin v obchodech nezdražovaly. Tento vývoj je navíc podpořen zlevňováním pohonných hmot, což snižuje náklady na logistiku,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček. -
15 nejznámějších pravidel, které musí znát každý investor
Ve světě investic často slyšíte různé moudrosti, které vám mají jednoduše poradit, jak se při investování chovat. Mnohé z těchto zažitých rad vycházejí z opakujících se trendů na burze. Jaké jsou tyto teze, které vás mají v kostce nasměrovat? A co si z těchto mouder můžete odnést právě vy? -
15 nejznámějších pravidel, které musí znát každý investor
“Sell in May and Go Away, But remember to come back in September” je jedna z nejznámějších vět na burze cenných papírů. Ve světě investic často slyšíte různé moudrosti, které vám mají jednoduše poradit, jak se při investování chovat. -
15,000,000,000,000
Americký verejný dlh k včerajšiemu dňu presiaho... -
15.11.Zápis ze zasedání RBA: nižší úroková sazba kvůli nižší prognóze CPI a nepříznivému globálnímu výhledu
Andrew Robinson, forex strategist, Saxo BankPříznivý sentiment, který se vezl na... -
15.6. Komentář Kena Vekslera
Dobré ráno,Zápis ze včerejšího jednání Australské rezervní banky (RBA) naznačuje, že v následujících m... -
15.6. Posilování eura po snížení ratingu Řecka agenturou Moody's stagnuje
Andrew Robinson, Senior Forex Market Analyst, Saxo BankAmerická obchodní seance prob... -
15.6. Výhľad pre EURUSD
EURUSD- Vcera sa EUR darilo az do momentu, ked Moody's ohlasila znizenie ratingu... -
15.9. Forex – EUR/USD, denní komentář
Euro k dolaru klesá 0,2 % d/d na 1,293. Minulý týden decentní růst maloobchodních tržeb překonal očekávání ale na tr... -
15.9.Uprostřed vzrůstající globální nejistoty ponechává RBNZ sazby na stejné úrovni
Andrew Robinson, Forex Strategist, Saxo BankTuto noc se odehrála další seance, j... -
16 bilionů dolarů na splnění cíle nulových emisí
Manažeři fondů, kteří se zavázali k nulovým čistým emisím do poloviny století, mají nový slib, že jako první krok v souladu s tímto cílem budou spravovat 39 % svých aktiv. -
16. ledna 2023 očekáváme krátkodobý odraz páru USD/JPY.
Pár USD/JPY se obchoduje kolem úrovně 128,53. RSI se od přeprodaných úrovní obrací nahoru. Pokaždé, když RSI dosáhl stejných úrovní, viděli jsme růst ceny po dobu nejméně tří seancí. Pokles je omezený a očekáváme odraz ceny k úrovním 130–131. Trend zůstává z technického hlediska medvědí, protože cena je stále uvnitř medvědího kanálu a dál vytváří nižší minima a nižší maxima. Předchozí support a minimum na úrovni 129,56 je nyní naším prvním cílem odrazu a krátkodobou rezistencí. Nad ní očekáváme další pohyb k úrovni 131. -
16 milionů Američanů žádá o podporu. Powell očekává velmi vysokou nezaměstnanost
Mezinárodní měnový fond v pondělí informoval, že eviduje povzbudivé signály oživení v Číně, avšak varoval, že nelze vyloučit obnovení pandemie v této zemi i jinde na světě. Podle průzkumu, který provedla společnost Sentix se důvěra investorů v ekonomiku eurozóny propadla nejníže od začátku sledování. Hospodářství se kvůli koronaviru nachází v hluboké recesi a pandemie dusí ekonomiku, dodala společnost.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Prop Trading od RebelsFunding a platforma RF-Trader
Investování do REIT: Evropské REITs - jak fungují a jak se liší od amerických? (7. díl)
Obchodování podle PRICE ACTION je dřina (dokud neuvidíte toto video)
Investiční šmejdi už neuniknou. Podvedl vás zahraniční broker? Nový rozsudek otevírá cestu k vymáhání peněz napříč EU
Od Alexandra Velikého po dnešní denár. Podívejte se na historii makedonského platidla
Jak obchodovat pattern Cup and Handle (hrnek s ouškem)
Jsou vzdělávací kurzy od prop firem relevantní zdroj informací?
Trend Following: Jednoduchá metoda, jak z trhů vytáhnout maximum
Trhy na křižovatce: Jak pomáhají reverzní formace odhalit další pohyb?
Moldavský lei je měnou zmítanou okolními obry. Platidlo přežilo i bankovní skandál století
Prop Trading od RebelsFunding a platforma RF-Trader
Investování do REIT: Evropské REITs - jak fungují a jak se liší od amerických? (7. díl)
Obchodování podle PRICE ACTION je dřina (dokud neuvidíte toto video)
Investiční šmejdi už neuniknou. Podvedl vás zahraniční broker? Nový rozsudek otevírá cestu k vymáhání peněz napříč EU
Od Alexandra Velikého po dnešní denár. Podívejte se na historii makedonského platidla
Jak obchodovat pattern Cup and Handle (hrnek s ouškem)
Jsou vzdělávací kurzy od prop firem relevantní zdroj informací?
Trend Following: Jednoduchá metoda, jak z trhů vytáhnout maximum
Trhy na křižovatce: Jak pomáhají reverzní formace odhalit další pohyb?
Moldavský lei je měnou zmítanou okolními obry. Platidlo přežilo i bankovní skandál století
Denní kalendář událostí
Prezident Bundesbank Joachim Nagel
Člen Fedu Michael Barr
V Evropě změna zimního času na letní
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA cenový index PCE
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
Ve Španělsku index CPI
V Británii maloobchodní tržby
V Japonsku index CPI
V USA rozjednané prodeje domů
Prezident Bundesbank Joachim Nagel
Člen Fedu Michael Barr
V Evropě změna zimního času na letní
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA cenový index PCE
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
Ve Španělsku index CPI
V Británii maloobchodní tržby
V Japonsku index CPI
V USA rozjednané prodeje domů
Tradingové analýzy a zprávy
Index DAX - Intradenní výhled 25.3.2025
Index DAX (Eurex) (FDAX) - Intradenní výhled 25.3.2025
FTSE 100 - Intradenní výhled 25.3.2025
Dow Jones - Intradenní výhled 25.3.2025
Hang Seng - Intradenní výhled 25.3.2025
AUD/USD - Intradenní výhled 25.3.2025
USD/JPY - Intradenní výhled 25.3.2025
EUR/USD - Intradenní výhled 25.3.2025
Ropa Brent - Intradenní výhled 25.3.2025
Stříbro - Intradenní výhled 25.3.2025
Index DAX - Intradenní výhled 25.3.2025
Index DAX (Eurex) (FDAX) - Intradenní výhled 25.3.2025
FTSE 100 - Intradenní výhled 25.3.2025
Dow Jones - Intradenní výhled 25.3.2025
Hang Seng - Intradenní výhled 25.3.2025
AUD/USD - Intradenní výhled 25.3.2025
USD/JPY - Intradenní výhled 25.3.2025
EUR/USD - Intradenní výhled 25.3.2025
Ropa Brent - Intradenní výhled 25.3.2025
Stříbro - Intradenní výhled 25.3.2025
Blogy uživatelů
INVESTIČNÍ GLOSA: Největší rošáda od minulého století. Investoři mění USA za Evropu
Tradingovým talentům se ve Fintokei daří stále víc. Jaká je jejich úspěšnost?
Mentální únava v tradingu: Tichý zabiják výsledků
RebelsFunding nabízí 30% slevu na všechny programy, pouze do pátku 28. března
Může pokles na amerických akciích pokračovat?
Akcie Beyond Meat: Jak na burze prodělat kalhoty?
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry AUD/USD a EUR/JPY
Index S&P 500 zastavil pokles, býčí reakce na rychlou korekci ale vypadá jinak
Ropa, Rusko, Rubl, Rozpočet – už je po válce?
Krypto šeptanda (21.3.2025)
INVESTIČNÍ GLOSA: Největší rošáda od minulého století. Investoři mění USA za Evropu
Tradingovým talentům se ve Fintokei daří stále víc. Jaká je jejich úspěšnost?
Mentální únava v tradingu: Tichý zabiják výsledků
RebelsFunding nabízí 30% slevu na všechny programy, pouze do pátku 28. března
Může pokles na amerických akciích pokračovat?
Akcie Beyond Meat: Jak na burze prodělat kalhoty?
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry AUD/USD a EUR/JPY
Index S&P 500 zastavil pokles, býčí reakce na rychlou korekci ale vypadá jinak
Ropa, Rusko, Rubl, Rozpočet – už je po válce?
Krypto šeptanda (21.3.2025)
Forexové online zpravodajství
Měnový pár USD/JPY začíná vytvářet pullback
Americký index SP500 začal znovu růst
Auta, léky, čipy. Trumpova chystaná nová cla ohrožují český vývoz za sedm miliard korun, výrazně mohou ovšem poškodit například Německo či Slovensko
Asijsko-pacifický region obchoduje smíšeně, výrazněji oslabují technologické akcie v Hongkongu
Eurowag zveřejnil předběžné výsledky hospodaření za rok 2024
Akciový výhled: Evropa otevře spíše nevýrazně
Pilulka: Čuprova společnost uplatnila opci k nabytí kontrolního podílu
Evropské futures kontrakty se obchodují v mírně zeleném
Erste: JP Morgan zvyšuje cílovou cenu akcií z 67 EUR na 78 EUR při stálém doporučení "overweight"
EU: Registrace nových aut v únoru poklesly o 3,4 %
Měnový pár USD/JPY začíná vytvářet pullback
Americký index SP500 začal znovu růst
Auta, léky, čipy. Trumpova chystaná nová cla ohrožují český vývoz za sedm miliard korun, výrazně mohou ovšem poškodit například Německo či Slovensko
Asijsko-pacifický region obchoduje smíšeně, výrazněji oslabují technologické akcie v Hongkongu
Eurowag zveřejnil předběžné výsledky hospodaření za rok 2024
Akciový výhled: Evropa otevře spíše nevýrazně
Pilulka: Čuprova společnost uplatnila opci k nabytí kontrolního podílu
Evropské futures kontrakty se obchodují v mírně zeleném
Erste: JP Morgan zvyšuje cílovou cenu akcií z 67 EUR na 78 EUR při stálém doporučení "overweight"
EU: Registrace nových aut v únoru poklesly o 3,4 %
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Bitcoin klesá před víkendem pod úroveň 22 000 USD
Swissquote Research: DENNÍ TECHNICKÁ ANALÝZA 26.7.2019
Akcie Uberu po hospodárskych výsledkoch prudko vzrástli!
Technická analýza - euro bude vyčkávat na dohodu řecké vlády s věřiteli
Ranné zhrnutie (15.06.2023)
Je Forex hazard?
Auta, léky, čipy. Trumpova chystaná nová cla ohrožují český vývoz za sedm miliard korun, výrazně mohou ovšem poškodit například Německo či Slovensko
Makroekonomický výhled na tento týden: Inflace v eurozóně, PPI v ČR a Německu, PMI napříč regiony
EURUSD ztrácí téměř 0,6 %. De Guindos z ECB navrhuje snížení sazeb v červnu
Pražská burza posílila, po ztrátové sérii skončily v zisku i akcie ČEZ
Bitcoin klesá před víkendem pod úroveň 22 000 USD
Swissquote Research: DENNÍ TECHNICKÁ ANALÝZA 26.7.2019
Akcie Uberu po hospodárskych výsledkoch prudko vzrástli!
Technická analýza - euro bude vyčkávat na dohodu řecké vlády s věřiteli
Ranné zhrnutie (15.06.2023)
Je Forex hazard?
Auta, léky, čipy. Trumpova chystaná nová cla ohrožují český vývoz za sedm miliard korun, výrazně mohou ovšem poškodit například Německo či Slovensko
Makroekonomický výhled na tento týden: Inflace v eurozóně, PPI v ČR a Německu, PMI napříč regiony
EURUSD ztrácí téměř 0,6 %. De Guindos z ECB navrhuje snížení sazeb v červnu
Pražská burza posílila, po ztrátové sérii skončily v zisku i akcie ČEZ
Blogy uživatelů
Mapa 11/12
Měnový pár GBP/CHF: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 TF)
Stříbro, drahý kov, který má potenciál
Fear and Greed Index: Jak funguje a jak ho číst
Trump trade zklamal
Makroekonomické faktory - inflace a deflace (2. díl)
Podle čeho se rozhoduje Fed?
Indikátory popisují minulost, price-action současnost
Proč klesá cena zlata? Kde a kdy se zastaví?
Indikátor Volume - Objemy na Forexu
Mapa 11/12
Měnový pár GBP/CHF: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 TF)
Stříbro, drahý kov, který má potenciál
Fear and Greed Index: Jak funguje a jak ho číst
Trump trade zklamal
Makroekonomické faktory - inflace a deflace (2. díl)
Podle čeho se rozhoduje Fed?
Indikátory popisují minulost, price-action současnost
Proč klesá cena zlata? Kde a kdy se zastaví?
Indikátor Volume - Objemy na Forexu
Vzdělávací články
Býčí divergence mezi cenou a indikátorem
Jsou vzdělávací kurzy od prop firem relevantní zdroj informací?
Order Book: Kniha objednávek – proč existuje a jak ji využít? (24. díl)
Nejdůležitější ekonomické události roku 2012
VIP zóna: Květen nabídl výrazný narůst zisků
Investování do REIT: Evropské REITs - jak fungují a jak se liší od amerických? (7. díl)
8 nejlepších obchodních strategií – scalping (7. díl) – 2. část
8 nejlepších obchodních strategií – scalping (7. díl) – 1. část
Grafické formace v technické analýze - kompletní průvodce (1. část)
Dow teorie: Praktické použití nejen na FOREXu
Býčí divergence mezi cenou a indikátorem
Jsou vzdělávací kurzy od prop firem relevantní zdroj informací?
Order Book: Kniha objednávek – proč existuje a jak ji využít? (24. díl)
Nejdůležitější ekonomické události roku 2012
VIP zóna: Květen nabídl výrazný narůst zisků
Investování do REIT: Evropské REITs - jak fungují a jak se liší od amerických? (7. díl)
8 nejlepších obchodních strategií – scalping (7. díl) – 2. část
8 nejlepších obchodních strategií – scalping (7. díl) – 1. část
Grafické formace v technické analýze - kompletní průvodce (1. část)
Dow teorie: Praktické použití nejen na FOREXu
Tradingové analýzy a zprávy
Británie se připravuje na možný Grexit
Index DAX (Eurex) (FDAX) - Intradenní výhled 25.3.2025
VIDEO: Obchodování na forexu (2.5.2016)
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Putin: Pro západní firmy, které opustily Rusko, nebude návrat levný
EUR/JPY - Intradenní výhled 21.1.2019
Index DAX - Intradenní výhled 25.3.2025
Intradenní Price Action patterny na EUR/USD 3.9.2024
Šefčovič míří do USA, bude jednat s americkým ministrem obchodu
Aktuálně otevřené forex pozice 25.3.2025
Británie se připravuje na možný Grexit
Index DAX (Eurex) (FDAX) - Intradenní výhled 25.3.2025
VIDEO: Obchodování na forexu (2.5.2016)
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Putin: Pro západní firmy, které opustily Rusko, nebude návrat levný
EUR/JPY - Intradenní výhled 21.1.2019
Index DAX - Intradenní výhled 25.3.2025
Intradenní Price Action patterny na EUR/USD 3.9.2024
Šefčovič míří do USA, bude jednat s americkým ministrem obchodu
Aktuálně otevřené forex pozice 25.3.2025
Témata v diskusním fóru
FOMO: Jak strach z promeškání ovlivňuje investory a tradery?
Kvartální výsledky XTB: Trend pasivního investování podporuje silný růst
Zajímavosti ze světa finančních trhů
Měnový pár EUR/AUD: Analýza více časových rámců (W1 až H4 TF)
Moje cesta prop tradingem – pozitivní začátek září a definování zakázané prop trading techniky
Analýza měnových párů
EUR/USD - vývoj páru po ECB
Elliottova vlnová teorie pro kryptoměnu Ethereum, akcii Tesla a měnový pár NZD/CHF
3 angle fx
Bitcoin může těžit z napětí mezi Čínou a USA
FOMO: Jak strach z promeškání ovlivňuje investory a tradery?
Kvartální výsledky XTB: Trend pasivního investování podporuje silný růst
Zajímavosti ze světa finančních trhů
Měnový pár EUR/AUD: Analýza více časových rámců (W1 až H4 TF)
Moje cesta prop tradingem – pozitivní začátek září a definování zakázané prop trading techniky
Analýza měnových párů
EUR/USD - vývoj páru po ECB
Elliottova vlnová teorie pro kryptoměnu Ethereum, akcii Tesla a měnový pár NZD/CHF
3 angle fx
Bitcoin může těžit z napětí mezi Čínou a USA