Dluhopisové fondy

Index českého investora CII750: Fondy pod tlakem – pokles akciových trhů ovlivnil jejich výkonnost
03.04.2025 První čtvrtletí letošního roku přineslo průměrnému českému investorovi zhodnocení v podílových fondech pouze ve výši 0,35 %. Vyplývá to z Indexu českého investora CII750, který sestavuje společnost Swiss Life Select. Slabá výkonnost fondů byla převážně důsledkem výrazného poklesu akciových trhů a zvýšené nejistoty spojené s celní politikou Spojených států pod vedením prezidenta Donalda Trumpa.

Swiss Life Select: Investice roku 2024 - Prestižní žebříček nejúspěšnějších fondů na českém trhu
26.02.2025 Již popatnácté proběhlo hodnocení nejúspěšnějších fondů působících na českém investičním trhu – Swiss Life Select Investice roku 2024. Fondy byly posuzovány na základě klíčových ukazatelů výkonnosti a rizikovosti, přičemž vítězové jednotlivých kategorií vzešli z pečlivé analýzy. V kategorii akciových fondů se na první příčce umístil Goldman Sachs Japan Equity.

Inflační tlaky tlačí US100 dolů o 1,5 % 🚩 VIX přidává 4,5 %
07.01.2025 Kontrakt na Nasdaq 100 (US100) ztrácí přes 1,5 % po zveřejnění dat ISM ve službách, která ukázala rekordní nárůst cenového indexu. Následně futures na CBOE VIX (VIX) rostou o téměř 5 %, protože pokles na Wall Street vyvolal náhlou potřebu zajištění ze strany obchodníků a hedgeových fondů, což zvýšilo poptávku po produktech na ochranu proti volatilitě. Aktuálně se trh potýká se dvěma významnými rizikovými faktory.

Index českého investora CII750: Podílové fondy zakončily rok pozitivní výkonností
06.01.2025 Za minulý rok zaznamenal průměrný český investor zhodnocení v podílových fondech 9,01 %. Vyplývá to z Indexu českého investora CII750, který sestavuje společnost Swiss Life Select. Navzdory turbulentnímu tržnímu prostředí v roce 2024, které ovlivnily zejména významné politické události a změny úrokových sazeb, vykázaly podílové fondy pozitivní vývoj. Ve třetím kvartálu roku 2024 dosáhly růstu o 2,67 %, zatímco ve čtvrtém kvartálu zpomalila jejich výkonnost na pouhých 0,34 %. Není překvapením, že akciové fondy měly za rok 2024 vyšší zisky než fondy, které investují do konzervativních aktiv. „V dlouhodobém horizontu přinesly akciové fondy roční zhodnocení 6,37 % za posledních šest let. Do anualizované báze se však negativně propisuje období covidu a války na Ukrajině. Smíšené a dluhopisové fondy, které spadají mezi defenzivní strategie, dosahují v letošním roce růstu mírně přes 5 %, což potvrzuje jejich stabilní roli v portfoliích českých investorů,“ komentuje Petra Hrdličková, investiční analytička Swiss Life Select.

Ranní shrnutí (23.12.2024)
23.12.2024 Asijské akcie rostly poté, co mírnější údaje o inflaci PCE v USA oživily naděje na uvolnění měnové politiky. Index MSCI Asia-Pacific ex-Japan vzrostl o 0,3 %, Jižní Korea o 1,3 % a Tchaj-wan o 2,6 %. Japonský index Nikkei posílil o 1,2 %, k čemuž přispěly zprávy o potenciálních jednáních o fúzi společností Honda a Nissan, jejichž cílem je dokončení do června 2025.

Index českého investora CII750: Podílové fondy pokračují v růstu i ve třetím čtvrtletí
14.10.2024 Za letošní rok zaznamenal průměrný český investor zhodnocení v podílových fondech okolo 8,65 %. Vyplývá to z Indexu českého investora CII750, který sestavuje společnost Swiss Life Select. Navzdory neklidnému tržnímu prostředí lze doposud vidět pozitivní vývoj fondů. Zatímco ve druhém kvartálu roku 2024 vykázaly fondy růst pouze o 0,31 %, ve třetím kvartálu už dosáhly zlepšení výkonnosti o 2,67 %. Akciové fondy, dosahující téměř 11,85 %, letos přinesly investorovi výrazně lepší výsledky než konzervativně zaměřené fondy připisující výnos 5,1 %. „V dlouhodobém horizontu přinesly akciové fondy roční zhodnocení 7,55 % za posledních pět let. Defenzivnější fondy, do kterých řadíme například smíšené či dluhopisové fondy, letos překonávají hranici pětiprocentního růstu, což potvrzuje, že i konzervativnější investice mohou nabídnout zajímavé výnosy,“ komentuje Petra Hrdličková, investiční analytička Swiss Life Select.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
16.08.2024 1) Západní země, které se snaží rozšířit své zdroje a snížit závislosti na dominanci Číny v dodávkách mědi, by mohly kromě zvýšení nákladů mít i problémy se zpožděním energetické transformace. Úplné nahrazení Číny v dodavatelském řetězci mědi je pak neproveditelné. Uvedla to ve své zprávě, na kterou upozornil server CNBC, konzultační společnost Wood Mackenzie.

Index českého investora CII750: Podílové fondy udržely zisky navzdory rozkolísaným trhům
03.07.2024 Za posledních 12 měsíců zaznamenal průměrný český investor zhodnocení v podílových fondech okolo 12,2 %. Vyplývá to z Indexu českého investora CII750, který sestavuje společnost Swiss Life Select. Oproti prvnímu kvartálu 2024 vstoupily finanční trhy v posledních třech měsících prvního pololetí do značně turbulentního prostředí. Zatímco v prvním čtvrtletí vykázaly fondy růst zhruba o 5,4 %, ve druhém kvartále jsme byli svědky již jen velice drobného růstu o 0,26 %.

Rozdělený dluhopisový trh
29.04.2024 Akcie a dluhopisy vykázaly v roce 2022 po delší době shodný vývoj, když společně zaznamenaly výraznější propady. Stejný směr nalezly obě třídy aktiv i v roce 2023, ale tentokrát udělaly investorům radost a shodně přinesly výrazné kladné zhodnocení. Co se týká letošního vývoje, dostál vzájemný vztah mezi akciemi a dluhopisy změn: začaly se mezi nimi rozevírat výkonnostní nůžky.

Index českého investora CII750: Podílové fondy zhodnocovaly druhý kvartál v řadě
04.04.2024 Za posledních 12 měsíců zaznamenal průměrný český investor zhodnocení v podílových fondech okolo 14,8 %. Vyplývá to z Indexu českého investora CII750, který sestavuje společnost Swiss Life Select. Je zde znatelný trend zlepšujícího se vývoje investic. Zatímco ve třetím kvartálu roku 2023 vykázaly fondy pokles zhruba o 0,6 %, ve čtvrtém kvartále jsme již byli svědky růstu o 6,61 %, na což navázal letošní první kvartál posílením o dalších 5,4 %.

Swiss Life Select Investice roku 2023: Prestižní žebříček nejúspěšnějších fondů na českém trhu
21.02.2024 Již počtrnácté proběhlo hodnocení nejúspěšnějších fondů českého investičního trhu – Swiss Life Select Investice roku 2023. Na základě ukazatelů výkonnosti a rizik se na prvním místě v kategorii akciové fondy umístil J&T Opportunity, mezi smíšenými fondy získal první místo Amundi CR Balancovaný, za nejlepší progresivní dluhopisový fond byl vyhodnocen Conseq korporátních dluhopisů a v kategorii Konzervativní fondy zvítězil Conseq Invest Konzervativní. Letos byla soutěž rozšířena o kategorii Trend – technologický fond, kde získal ocenění Fidelity Funds – Global Technology. Výsledky ocenění Swiss Life Select Investice roku 2023 byly vyhlášeny na slavnostním večeru, který se uskutečnil 20. února 2024 v pražském Mánesu.

Aktiva realitních fondů překonala ve třetím kvartálu 2023 objem 233 mld. Kč
15.02.2024 Podílové fondy patří v České republice mezi oblíbené investiční nástroje. Populární jsou i realitní fondy, prostřednictvím kterých investoři vlastní podíly v průmyslových a logistických parcích, kancelářských budovách nebo v nákupních centrech. Zájem investorů potvrzují i aktuální údaje České národní banky (ČNB). Objem aktiv realitních fondů pokračoval v růstu i ve třetím čtvrtletí 2023. Jejich podíl na celkových aktivech podílových fondů se nacházel na úrovni 19 %. Aktuálnímu vývoji aktiv realitních fondů v Česku se kvartálně věnuje analytička WOOD & Company Eva Sadovská.

2024: Rok plný investičních výzev a příležitostí
13.02.2024 Rok 2024 přináší řadu událostí, které mohou významně ovlivnit investiční scénu - od geopolitických volby až po ekonomické politiky centrálních bank. S poklesem inflace a očekávaným snižováním úrokových sazeb se otevírají nové možnosti pro dluhopisové i akciové fondy. Richard Bechník, hlavní analytik společnosti Swiss Life Select, zdůrazňuje význam přizpůsobení investičních strategií aktuálním trendům. Jak mohou investoři využít těchto příležitostí a co by měli mít na paměti při plánování svých investic v letošním roce?

Investiční program ivy se rozrostl o nové konzervativní portfolio ivy money. Klientům bude sloužit jako zajímavá alternativa ke spořicím produktům
07.11.2023 Unikátní český investiční program ivy inspirovaný strategiemi zhodnocování peněz prestižních amerických univerzit je bohatší o nové portfolio. K dosavadním vyváženým variantám přibyla také konzervativní volba ivy money. Ta představuje alternativu k běžnému bankovnímu spoření, ve srovnání s ním ale nabízí vyšší výnos, navíc bez horního limitu objemu investice. „Portfolio ivy money je určené jak klientům, kteří si přejí dlouhodobě zhodnocovat hotovost s velmi nízkým rizikem, tak těm, kteří vyčkávají na lepší příležitost pro vstup na trhy s dynamičtějšími aktivy a nechtějí, aby jejich peníze mezitím přicházely o kupní sílu,” říká Patrik Novotný, portfolio manažer programu ivy a investiční stratég společnosti Colosseum, která program ivy založila.

Index českého investora CII750: Podílové fondy letos překonávají očekávání
13.07.2023 Od začátku roku do konce prvního pololetí zhodnotily podílové fondy průměrnému investorovi vklady o 5,7 %. Vyplývá to z Indexu českého investora CII750, který sestavuje společnost Swiss Life Select. V prvním čtvrtletí se fondům podařilo vyrůst o 2,9 % a ve druhém pak dodaly svým investorům obdobný výsledek zhodnocení ve výši 2,73 %. Navzdory horším výsledkům z minulého roku dosahuje investor do akciových fondů za poslední tři roky zisk 7,64 % ročně. Kdybychom časový horizont posunuli na pět let, který zahrnuje jak výrazné poklesy z přelomu let 2018 a 2019, tak i propady z covidového března 2020, tak se stále může průměrný český investor těšit z ročního zhodnocení 5,14 %.

Trhy v červnu zaznamenaly mírný růst
11.07.2023 Většina podílových fondů dosáhla v červnu v rámci Broker Consulting Indexu mírného růstu. Nejvýkonnější byly v uvedeném měsíci akciové fondy, které kvůli posilování na americkém, evropském a zejména pak japonském trhu rostly v průměru o 2,88 procenta. Pokles o 0,39 procentního bodu byl z důvodu předpokládaného ochlazení realitního trhu naopak charakteristický pro nemovitostní fondy.

To nejlepší z obou dluhopisových světů
30.05.2023 DLUHOPISY: Výnosy dvouletých a tříletých státních dluhopisů USA jsou nyní čtyřikrát vyšší než jejich průměr po globální finanční krizi a výrazně nad dlouhodobým průměrem (viz graf). Dluhopisy přitahují značný příliv prostředků do fondů, neboť výnosy jsou vysoké a inflační šok se zmírňuje. Novější druh burzovně obchodovaných dluhopisových fondů s cílovou splatností se rovněž těší oblibě jako způsob, jak uzamknout současné vysoké výnosy spolu s nízkými náklady a diverzifikací struktury ETF. Nejsou pro každého, s rizikem reinvestice do splatnosti při potenciálně nižších výnosech, ale ilustrují obnovený zájem o dluhopisy.

Finanční trhy – co všechno lze obchodovat?
17.05.2023 Chcete začít obchodovat na finančních trzích, ale nevíte, které typy trhů jsou pro vás vhodné? Tento článek vás navede tím správným směrem a bezplatný webinář v něm zmíněný vás popostrčí na vaší cestě dále.

Síla podílových fondů trvá už třetí století. Otevírají dveře do světa investic
03.05.2023 První vznikl v roce 1774 pod názvem V jednotě je síla v dnešním Nizozemsku. Jeho účelem bylo umožnit investovat i „občanům se skromnějšími finančními prostředky“. Řeč je o investičních, chcete-li podílových fondech. V čem je hlavní síla těchto fondů v současnosti, když si dnes může tu kterou akcii nebo její část koupit každý sám na pár dotyků displeje mobilního telefonu?

Index českého investora CII750: Podílové fondy si letos drží kladnou výkonnost
11.04.2023 Podle Indexu českého investora CII750 od začátku roku zhodnotily podílové fondy průměrnému investorovi prostředky o 2,9 %. „V lednu se fondům zadařilo, když zaznamenaly výkonnost 3,84 %. V únoru část svých výnosů odepsaly, když klesly o 1,23 %. Za měsíc březen se pak fondy udržely na víceméně stejných úrovních, když lehce zhodnotily o 0,3 %. Navzdory horším výsledkům v minulém roce a stále výrazným výkyvům ve vývoji na finančních trzích dosahuje průměrný investor ke konci března za poslední tři roky zisk 5 % ročně. V případě akciových fondů se jedná o zhruba 11 % ročně,“ uvedl Richard Bechník, hlavní analytik společnosti Fincentrum & Swiss Life Select, která sestavuje Index českého investora CII750.

Většina lidí v Česku investuje způsobem, který úspory před inflací neochrání
30.03.2023 Z průzkumu, který pro RSBC Group provedla mezi tuzemskými respondenty společnost InsightLab, vyplývá, že chování českých investorů v poslední době významně ovlivňuje vysoká inflace a rostoucí úrokové sazby. Pro sedm z deseti Čechů je inflace jednoznačně největším nepřítelem vlastních finančních úspor. Tři čtvrtiny dotázaných své prostředky pravidelně investují. Oblastmi, do nichž plánuje v budoucnu investovat více respondentů než doposud, jsou akcie a nemovitostní fondy.

Trhy v únoru mírně ochladly
20.03.2023 Po signifikantním lednovém růstu zaznamenává v únoru Broker Consulting Index podílových fondů mírný pokles hodnot, a to u většiny monitorovaných typů podílových fondů. Za poklesem stálo především zhoršení výhledu snížení inflace, u které se očekávalo rychlejší zkrocení. Na trzích přesto převládl optimismus, a to hlavně díky makrodatům přicházejícím z USA. Nejvíce poklesly komoditní fondy (o minus 3,8 procenta), v červených číslech se ocitly také dluhopisové fondy a fondy peněžního trhu. Navzdory negativní predikci navázaly jako jediné na dlouhodobý rostoucí trend nemovitostní fondy, ty si za únor připsaly dalších 0, 35 procenta.

Index českého investora CII750: Podílové fondy vstoupily do nového roku v kladných číslech
07.03.2023 Podle Indexu českého investora CII750 se od začátku roku průměrnému investorovi zhodnotily vklady v podílových fondech o 2,56 %. V lednu jsme byli svědky silnějšího růstu o 3,84 %. V únoru však investice rostoucí trend neudržely a klesly o 1,23 %. „Navzdory propadům z minulého roku má ke konci února podle našeho indexu průměrný český fondový investor zisk za poslední tři roky ve výši 8,3 %,“ uvedl Richard Bechník, hlavní analytik společnosti Fincentrum & Swiss Life Select, která sestavuje Index českého investora CII750.

Úspěšný start nového roku registruje index napříč kapitálovými trhy
14.02.2023 Po loňských poklesech na trzích začíná Broker Consulting Index podílových fondů nový rok s pozitivními výsledky i výhledem. V zelených číslech skončily všechny sledované fondy, nejvíce se ale dařilo těm akciovým, jež vykázaly růst o 7,85 procenta.

Podílové fondy poklesly kvůli obavám z recese
13.01.2023 Podle výsledků Broker Consulting Indexu klesla za prosinec hodnota u všech monitorovaných typů podílových fondů. Naměřené hodnoty se tak po listopadovém růstu vrátily ke klesajícímu trendu, který na kapitálových trzích převládal po většinu roku. Na prosincové obchodování měly vliv především přicházející makrodata, která napříč trhy podpořila růst obav z recese. Podílové fondy vlivem toho skončily v posledním měsíci roku 2022 v červených číslech.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
14.11.2022 1) Kauzou kryptoburzy FTX, která v pátek vyhlásila bankrot, se zabývá bahamská policie, napsala dnes agentura Reuters. Firma na Bahamských ostrovech sídlí. Skandál otřásl celým odvětvím kryptoměn, bitcoin se zotavuje z poklesu na dvouleté minimum. Konec spolupráce s kryptoburzou ohlásila společnost Visa. Šéf největší kryptoburzy Binance vyzval k regulaci odvětví.

Kapitálové trhy zaznamenaly během srpna návrat ke korekci, většina podílových fondů opět poklesla
23.09.2022 Návrat ke korekci probíhající na kapitálových trzích od začátku letošního roku, tak v takovém duchu se nesou výsledky srpnového Broker Consulting Indexu podílových fondů. Podle něj poklesla většina podílových fondů o několik procent a skončila v záporných číslech. Nejviditelnější dopady přetrvávajících nejistot pocítily v srpnu akciové fondy, ty smazaly červencový nárůst a skončily ve ztrátě -4,11 %. Nedařilo se také komoditním fondům, které si i přesto udržují od začátku roku 58,97 %. Ani Fondy peněžního trhu nebo dluhopisové fondy nevykázaly zisk a skončily v červených číslech. Meziměsíční nárůst je zřejmý pouze u nemovitostních fondů, jež dlouhodobě vykazují stabilní růst. Výhledově experti očekávají na kapitálových trzích setrvání klesajícího trendu.

Situace na kapitálových trzích se načas stabilizovala, poprvé od začátku roku Broker Consulting Index podílových fondů nezaznamenal pokles
16.08.2022 Navzdory nejistotám, které stále ovlivňují dění na kapitálových trzích, se hodnoty Broker Consulting Indexu podílových fondů pohybovaly poprvé od začátku roku v kladných číslech. Při měsíčním srovnání jde o významný nárůst zejména u akcií a komodit, dlouhotrvající pokles se ale zastavil i u ostatních typů fondů. Experti zaznamenávají extrémní volatilitu u dluhopisů, překvapivý vývoj se odráží i v červencových hodnotách, které pro dluhopisy znamenali více než 3 % nárůst. Červencový růst hodnot fondů je ale podle nich pravděpodobně dočasný.

Duben podílovým fondům příliš nepřál, mírné posílení zaznamenaly pouze nemovitostní fondy, které si připsaly 0,22 %
16.05.2022 Dubnové výsledky Broker Consulting indexu podílových fondů se až na jednu výjimku nesou ve znamení poklesu. Onu výjimku tvoří nemovitostní fondy, které meziměsíčně mírně posílily na 0,22 %. Nejhůře dopadly akciové fondy, které meziměsíčně ztratily -8,11 %. Za aktuálním propadem na akciových trzích stojí především technologické firmy, na které doléhá konflikt na Ukrajině.

Broker Consulting Index podílových fondů: Komoditní fondy v březnu pokračovaly ve výrazném posilování a dosáhly 7,40 %. Na druhé straně spektra skončily dluhopisové fondy se ztrátou -3,58 %
19.04.2022 Dopady neutěšené situace na Ukrajině se podle očekávání stále výrazněji projevují na světových trzích. Jak ukázaly výsledky březnového Broker Consulting Indexu podílových fondů, nejviditelnější dopady lze sledovat u komoditních fondů, které si vlivem nárůstu cen komodit meziměsíčně připsaly 7,40 %.

Index českého investora CII750: Průměrný český investor za první tři měsíce letošního roku odepsal téměř 5 %
13.04.2022 Finanční trhy výrazně pocítily v prvním čtvrtletí 2022 dopady globálně se zpřísňující měnové politiky a válečného konfliktu na Ukrajině. Podle Indexu českého investora CII750 podílové fondy ve výsledku odepsaly téměř 5 %. Průměrný český investor tak ztratil velkou část dosažených zisků z předchozího roku, když si z roku 2021 odnesl 7% zhodnocení.

Hodnota majetku v realitních fondech ke konci roku 2021 meziročně vzrostla o 18,6 %
12.04.2022 Zájem Čechů o reality nezastavila ani koronakrize. Investovat do nemovitostí lze ale i jinak, než koupí bytu, domu nebo chalupy. Na popularitě získávají realitní fondy. Díky nim investoři vlastní podíly nejen v nemovitostech určených k bydlení, ale i v administrativních budovách, nákupních centrech nebo v průmyslových parcích. Aktuálnímu vývoji aktiv realitních fondů v České republice se kvartálně věnuje analytička WOOD & Company Eva Sadovská. Nejaktuálnější přehled vychází z údajů České národní banky ke 31. prosinci 2021.

Broker Consulting Index podílových fondů: Největší nárůst zaznamenaly v únoru komoditní fondy, připsaly si 9,30 %. Se ztrátou -1,38 % naopak skončily akciové fondy
14.03.2022 Po silném začátku roku zažily akciové fondy v únoru značný pokles. V důsledku zvýšené volatility a nejistoty na trzích si tak odepsaly -1,38 %. Meziměsíční ztrátu -0,98 % vykázaly také dluhopisové fondy, kterým se dlouhodobě nedaří kvůli zvyšování úrokových sazeb. Značný úspěch v únoru zaznamenaly komoditní fondy, které v porovnání s lednem vystoupaly až na 9,30 %. Mírný růst, 0,30 %, si udržely také fondy peněžního trhu i nemovitostní fondy, které si za únor připsaly 0,12 %.

Index: V únoru vydělaly komoditní fondy, akciové a dluhopisové naopak ztratily
14.03.2022 Akciové fondy po silném začátku roku zažily v únoru značný pokles. V důsledku nejistoty na trzích ztratily v průměru 1,4 procenta. Meziměsíční ztrátu o procento vykázaly také dluhopisové fondy, kterým se dlouhodobě nedaří kvůli zvyšování úrokových sazeb. Značný úspěch naopak zaznamenaly komoditní fondy, které přidaly 9,30 procenta. Vyplývá to z Broker Consulting Indexu podílových fondů za únor, který má ČTK k dispozici.

Broker Consulting Index podílových fondů: S počátkem roku posílily všechny podílové fondy s výjimkou dluhopisových, které ztratily -0,50 %. Nejvýše vyšplhaly komoditní fondy, a to až na 4,23 %
10.02.2022 První měsíc letošního roku byl příznivý ke všem kategoriím fondů dlouhodobě sledovaným Broker Consulting Indexem podílových fondů. Jedinou výjimku tvoří dluhopisové fondy, které meziměsíčně ztratily -0,50 %. Naopak nejvíce přál leden komoditním fondům, které si připsaly 4,23 %. Akciové fondy posílily na 3,93 % a v kladných číslech zakončily měsíc i fondy nemovitostní a fondy peněžního trhu, které si připsaly 0,60 %, resp. 0,83 %.

Broker Consulting Index podílových fondů: Nejlépe se v prosinci dařilo nemovitostním fondům, které si připsaly 0,46 %. Velký pokles, až na -6,89 %, zažily komoditní fondy
17.01.2022 Závěr roku 2021 se podle Broker Consulting Indexu podílových fondů vydařil nemovitostním fondům, které si připsaly zhodnocení 0,46 %. Poněkud nezvykle posílily také fondy peněžního trhu, a to o 0,36 %. Se záporným výsledkem naopak skončily akciové fondy, které meziměsíčně ztratily -3,81 %, a také dluhopisové fondy se zápornou hodnotou -0,44. Největší pokles, až na -6,89 %, však v prosinci zažily komoditní fondy.

Index českého investora CII750: Průměrný český investor za rok 2021 zhodnotil své investice o více jak 7 %
05.01.2022 Poslední čtvrtletí roku 2021 se na finančních trzích nesl v duchu prudších změn. Přesto fondy vyrostly podle Indexu českého investora CII750, který sestavuje společnost Fincentrum & Swiss Life Select, o 1,5 %. V konečné bilanci tak fondy dosáhly podle Indexu českého investora CII750 celoročního čistého kladného zisku přesahujícího 7 %.

Akciové fondy získaly v roce 2021 více peněz než ve dvou desetiletích dohromady
29.11.2021 Jediná statistika, která vystihuje nenasytný apetit po akciích v letošním roce je suma hotovosti, která přišla do akciových fondů. Podle analytiků Bank of America Corp. a EPFR Global investoři v roce 2021 vložili do akciových burzovně obchodovaných a long-only fondů téměř 900 miliard dolarů – to je více než celková suma za posledních 19 let.

Akciové fondy letos vydělaly přes 11 %, dluhopisové prodělaly 5,3 %
10.11.2021 Akciové fondy si za deset měsíců letošního roku připsaly výnos přes 11 procent. Dluhopisové fondy byly naopak ve ztrátě 5,3 procenta a peněžní fondy 3,9 procenta. Komoditní fondy si polepšily o 30,6 procenta a realitní fondy o 2,4 procenta. Vyplývá to z Broker Consulting Indexu podílových fondů za říjen, který má ČTK k dispozici.

Broker Consulting Index podílových fondů: Ručička vah se v září otočila, oproti srpnu si nejlépe vedly komoditní fondy, naopak největší pokles zažily akciové fondy
12.10.2021 Největší meziměsíční propad zaznamenaly v září akciové fondy, v důsledku paniky spojené s čínskou firmou Evergrande odepsaly -3,91 %. Pokles zažily také dluhopisové fondy a fondy peněžního trhu, a sice na hodnotu -1,24 %, respektive -0,63 %. Dařilo se naopak nemovitostním fondům, které si připsaly zhodnocení 0,11 %. S nejlepším výsledkem zakončily měsíc září fondy komoditní, které v porovnání se srpnovým nezdarem získaly 3,89 %.

Index českého investora CII750: Průměrný český investor za uplynulých devět měsíců zhodnotil své investice o 5,43 %
11.10.2021 Třetí čtvrtletí se na finančních trzích neslo v duchu prudších změn. Zatímco v průběhu července a srpna podle Indexu českého investora CII750, který sestavuje Fincentrum & Swiss Life Select, posílily fondové investice zhruba o 1,5 %, v září naopak celý dosažený zisk následně „odevzdaly“. Průměrný český investor se tak nyní pohybuje na podobných úrovních zhodnocení svého portfolia jako před třemi měsíci. „Vyššího zhodnocení dosahují progresivnější fondy, a to jak za třetí čtvrtletí, tak optikou celkové letošní výkonnosti. Za uplynulé tři kvartály akciové fondy přinesly investorovi podle Indexu českého investora CII750 zisk v podobě 12,04 %. Naopak horší výkonností si prošly dluhopisové fondy. I v rámci této skupiny však lze najít slušné výsledky – například fondy zaměřené na rizikovější korporátní dluhopisy,“ komentuje vývoj Richard Bechník, hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.

Broker Consulting Index podílových fondů: V srpnu nejvíce ztratily komoditní fondy, naproti tomu akciové fondy si připsaly téměř 2 %
08.09.2021 V posledním letním měsíci se nadmíru dobře dařilo akciovým fondům, které si připsaly 1,93 %. Mírně posílily také nemovitostní fondy, tedy o 0,11 %. Naopak pokles o 0,39 % vykázaly fondy peněžního trhu a dluhopisové fondy, které ztratily -0,48 procentních bodů. Nejvyšší ztrátu ze všech fondů sledovaných Broker Consulting Indexem podílových fondů však zaznamenaly fondy komoditní, a to o 0,92 %.

Akciové fondy letos vydělaly přes 16 %, dluhopisové prodělaly 0,9 %
06.09.2021 Akciové fondy si za prvních osm měsíců letošního roku připsaly přes 16 procent. Dluhopisové fondy skončily ve ztrátě 0,9 procenta a smíšené fondy si polepšily o 6,3 procenta. Vyplývá to z Partners Indexu podílových fondů za červenec, který má ČTK k dispozici.

Červenec přinesl nepříznivé výsledky pouze pro akciové fondy. Ztratily 0,24 %
10.08.2021 V červenci si pověstného Černého Petra vytáhly akciové fondy, které si jako jediné z kategorií sledovaných Broker Consulting Indexem podílových fondů odepsaly -0,24 procentních bodů. Dařilo se tradičně fondům komoditním, které meziměsíčně posílily o 0,98 %, a po delší době také fondům dluhopisovým i fondům peněžního trhu, které o měsíc dříve shodně vykázaly zápornou nulu. V červenci si již připsaly 0,48 %, respektive 0,43 %. Nemovitostní fondy posílily o 0,27 % a do značné míry odrážejí současnou situaci na nemovitostním trhu.

Komoditní fondy pokračovaly ve svém vítězném tažení a za červen si připsaly 1,46 %. Od počátku roku posílily téměř o pětinu
13.07.2021 Červnové výsledky Broker Consulting Indexu podílových fondů opět potvrdily neochvějnou pozici komoditních fondů, které meziměsíčně posílily o 1,46 %. Od počátku letošního roku zaznamenávají výrazný, téměř pětinový nárůst. V červnu posílily také nemovitostní a akciové fondy, naproti tomu dluhopisové fondy a fondy peněžního trhu nevybočily ze svého klesajícího trendu a skončily se ztrátou -0,06 %, respektive -0,10 %.

Index českého investora CII750: Průměrný český investor dosáhl za první pololetí zhodnocení 5,51 %
12.07.2021 Podle Indexu českého investora CII750 fondy českému investorovi dodaly za půl roku velice slušný zisk 5,51 %. Výrazně se ale rozevřely nůžky mezi jednotlivými typy fondů, přičemž ty akciové se vezly na pozitivní vlně dosahování dalších nových rekordů na mnoha burzách. V porovnání s prvním pololetím předchozího roku se investice českých investorů letos vyvíjí stabilněji. Před rokem se podle Indexu českého investora CII750, který sestavuje Fincentrum & Swiss Life Select, navíc investor po šesti měsících stále nacházel ve ztrátě -3,3 %. „Vyššího zhodnocení dosahuje letos dynamický český investor držící v portfoliu akciové podílové fondy. Ty mu za uplynulé dva kvartály přinesly podle Indexu českého investora CII750 zisk v podobě 11,34 %. Naopak horší výkonnosti čelí konzervativní investor, když jsou dluhopisové fondy po půl roce de facto na stejné výchozí úrovni,“ komentuje vývoj Richard Bechník, hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.

Květnový Broker Consulting Index podílových fondů: Květnovými vítězi jsou komoditní a akciové fondy, ostatní fondy po krátkodobém růstu opět ztratily
10.06.2021 Broker Consulting Index podílových fondů v měsíci květnu již nepřinesl tak příznivé výsledky u všech sledovaných fondů, jak tomu bylo v dubnu. Posílily pouze akciové a komoditní fondy, kterým se daří už od začátku tohoto roku. Komoditní fondy jsou také jednoznačným vítězem měsíce, za který si připsaly 2,60 %. Naopak nemovitostní, dluhopisové fondy a fondy peněžního trhu zaznamenaly v květnu zápornou nulu.

Index českého investora CII750: Průměrný český investor dosáhl za první čtvrtletí zhodnocení 3,38 %
22.04.2021 Loni se podílové fondy v České republice dokázaly poměrně rychle zotavit z jarních propadů, když nakonec dosáhly podle Indexu českého investora CII750 na průměrné zhodnocení 5,86 %. Do roku 2021 fondy vstoupily také s velmi slušnou výkonností. Optimistický vývoj se však již v závěru ledna lehce vytratil, když Index českého investora CII750 zakončil daný měsíc ve ztrátě -0,27 %. „Českému investorovi se však následně podařilo v krátkém čase drobnou ztrátu umazat. Po zbytek kvartálu pak fondy zhodnotily v únoru o 1,73 % a v březnu o 1,90 %. Pro konečný kladný výsledek prvních tří měsíců letošního roku se jako stěžejní ukázal růst akciových a smíšených fondů,“ komentuje vývoj Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.

Broker Consulting Index podílových fondů: Rok 2020 budeme mít ještě dlouho v paměti
18.01.2021 Za rok 2020 vykazují akciové fondy výkonnost 2,50 %, v listopadu vykazovaly 1,17 %. Dluhopisové fondy si za stejné období připisují zhodnocení 1,05 %, v listopadu 0,95 % a peněžní fondy zaznamenaly mírný meziměsíční propad a vykazují zhodnocení pouze 0,34 %, pro připomenutí v listopadu si připisovaly 0,43 %. Smíšené fondy si připisují 2,60 %, v listopadu to bylo 1,88 %. Komoditní fondy stále vykazují pokles ve všech sledovaných obdobích, od začátku roku vykazují pokles -3,23 % a v listopadu měly pokles o -5,97 %. Nemovitostní fondy zaznamenaly v prosinci pokles a vykazují tak za uplynulý rok -9,62 %, v listopadu měly pokles -8,46 %. Index podílových fondů uvádí celkové číslo za jednotlivé skupiny fondů. Rozdílná výkonnost fondů v měně fondu a v CZK je dána vývojem měnových kurzů.

Akciové fondy jsou od začátku roku v kladných číslech
21.12.2020 Od začátku roku akciové fondy vykazují výkonnost 1,17 %, v říjnu vykazovaly -2,05 %. Dluhopisové fondy si v listopadu připisují zhodnocení 0,95 %, v říjnu 3,07 % a peněžní fondy zaznamenaly nejvyšší meziměsíční propad za listopad a vykazují tak 0,43 %, pro připomenutí v říjnu si připisovaly 5,14 %. Smíšené fondy si připisují 1,88 %, v říjnu to bylo 0,57 %. Komoditní fondy vykazují pokles ve všech sledovaných obdobích, od začátku roku vykazují pokles -5,97 % a v říjnu poklesly o -6,23 %. Nemovitostní fondy si na konci listopadu odepsaly -8,46 %, v říjnu měly pokles -8,74 %. Index podílových fondů uvádí celkové číslo za jednotlivé skupiny fondů. Rozdílná výkonnost fondů v měně fondu a v CZK je dána vývojem měnových kurzů.

Broker Consulting Index podílových fondů: Druhá vlna přinesla zvýšenou volatilitu
19.11.2020 Od začátku roku akciové fondy vykazují výkonnost -2,05 %, v září vykazovaly -3,01 %. Dluhopisové fondy si v říjnu připisují zhodnocení 3,07 %, v září 1,93 % a peněžní fondy vykazují 5,14 %, pro připomenutí v září si připisovaly 3,32 %. Pokles zažily pouze smíšené fondy, které si připisují 0,57 %, v září 1,49 %. Komoditní a nemovitostní fondy vykazují pokles ve všech sledovaných obdobích. Komoditní fondy od začátku roku vykazují pokles -6,23 %, v září to bylo -6,50 %. Nemovitostní fondy si na konci října připisovaly -8,74 %, v září měly pokles -8,90 %. Broker Consulting Index podílových fondů za říjen 2020 uvádí celkové číslo za jednotlivé skupiny fondů. Rozdílná výkonnost fondů v měně fondu a v CZK je dána vývojem měnových kurzů.

Index: Průměrný český investor do fondů letos prodělal 0,9 pct.
26.10.2020 Průměrný český investor do fondů za letošní tři čtvrtletí prodělal 0,94 procenta. V samotném třetím čtvrtletí dosáhl ale kladného zhodnocení 2,45 procenta. Téměř se mu tak podařilo umazat zbývající část ztrát z prvního kvartálu. Vyplývá to z Indexu českého investora (CII750) společnosti Fincentrum & Swiss Life Select a agentury Thomson Reuters, který má ČTK k dispozici. Index sleduje výkonnost 750 investičních fondů působících na českém kapitálovém trhu.

Většina fondů letos prodělala, akciové průměrně čtyři procenta
11.10.2020 Letošní výkonnost většiny podílových fondů byla na konci třetího čtvrtletí v minusu. Akciové fondy vykázaly v průměru ztrátu čtyři procenta, smíšené fondy zaznamenaly poloviční ztrátu. Naopak dluhopisové fondy byly téměř dvě procenta v plusu, ještě více se dařilo peněžním fondům. Vyplývá to z Partners Indexu podílových fondů za září, který má ČTK k dispozici.

Index: Většina podílových fondů zůstává letos ve ztrátě
23.09.2020 V srpnu letošní výkonnost naprosté většiny podílových fondů zůstávala hluboko pod nulou. Akciové fondy vykázaly v průměru ztrátu pět procent, dluhopisové fondy 1,7 procenta a v minusu 0,9 procenta byly i fondy peněžního trhu. V samotném srpnu byly spíše v plusu. Vyplývá to z Broker Consulting Index podílových fondů za srpen, který má ČTK k dispozici.

Broker Consulting Index podílových fondů: Dluhopisové a peněžní fondy v červenci investory nepotěšily
12.08.2020 V červenci výkonnost některých skupin podílových fondů stále zůstávala hluboko pod nulou. Dluhopisové a peněžní fondy se v minulosti těšily skutečnosti, že nesly svým investorům od začátku roku kladné zhodnocení, ovšem v červenci si právě tyto dvě skupiny připsaly pokles. Dluhopisové fondy měly v červenci výkonnost -0,82 %, v červnu 1,40 % a peněžní fondy vykazují výkonnost mírně pod hranicí nuly, a to -0,03 %, pro připomenutí v červnu si připisovaly 4,30 % a vykazovaly tak nejvyšší výkonnosti od začátku roku ze všech skupin podílových fondů. Vyplývá to z Broker Consulting Indexu podílových fondů za červenec 2020.

Broker Consulting Index podílových fondů: Červen přinesl na trhy korekci
17.07.2020 V červnu došlo ke korekci na finančních trzích, jednotlivé skupiny podílových fondů stahovaly ztráty, které zaznamenaly na přelomu února a března. Od začátku roku vykazují akciové fondy výkonnost -5,79 %, pro připomenutí v květnu to bylo -8,90 % v CZK. Posilovaly také fondy fondů, nemovitostní fondy a komoditní fondy, které si stále připisují nejvyšší propady ze skupiny podílových fondů. Naopak pokles ve výkonnosti v červnu zažily dluhopisové fondy a fondy peněžního trhu. Vyplývá to z Broker Consulting Index podílových fondů za červen 2020.

DLUHOPISOVÉ FONDY SE TĚŠÍ OBLIBĚ INVESTORŮ. ČEKÁ JE VŠAK NÁROČNÉ OBDOBÍ
30.06.2020 V posledních několika letech zaznamenávaly dluhopisy pravidelně mírný růst výnosů. Díky tomu, a také díky tradiční konzervativnosti českého investora rostla i jejich obliba – objem v nich zainvestovaného majetku stoupl v roce 2019 meziročně o 50 %.

Broker Consulting Index podílových fondů: Květen ve znamení zvýšené volatility
08.06.2020 Podílové fondy v květnu stahovaly propady, které si připsaly na přelomu února a března, kdy jsme na finančních trzích zažili výrazný pokles v souvislosti s koronavirem. Akciové fondy se na konci března odrazily od svého pomyslného dna a následující dva měsíce posilovaly. V květnu se však dostavila zvýšená volatilita a akciové fondy od začátku roku tak dosahují záporné výkonnosti -8,90 %. Pro připomenutí v dubnu si připisovaly výkonnost -11,39 %. Posilovaly také fondy fondů, které mají od počátku roku výkonnost -6,49 % a komoditní fondy, byť ty stále zaznamenávají největší propady ze skupiny podílových fondů. Kladného zhodnocení od začátku roku dosahují pouze fondy peněžního trhu a dluhopisové fondy. Výkonnost fondů v CZK byla ovlivněna březnovým oslabením koruny, tudíž si fondy připsaly mírnější propady. Vyplývá to z Broker Consulting Index podílových fondů za květen 2020.

Podílové fondy spadly vesměs do ztrát, akciové ztratily 19 %
07.04.2020 Podílové fondy se vzhledem k současné situaci na českých i globálních trzích dostaly v prvním čtvrtletí do ztrát. Akciové fondy v průměru přišly o téměř 19 procent. V plusových hodnotách byly pouze fondy peněžního trhu, které si připsaly přes osm procent. Vyplývá to z Broker Consulting Indexu podílových fondů.

Inflace a její vliv na investice – co je potřeba sledovat?
09.01.2020 Inflace je pojem, který slýcháme v médiích téměř každý den a dá se ve zkratce přeložit jako „nárůst všeobecné cenové hladiny zboží a služeb v ekonomice za určité časové období“. Co to ale znamená?

Inflace a její vliv na investice – co je potřeba sledovat?
08.01.2020
Inflace je pojem, který slýcháme v médiích téměř každý den a dá se ve zkratce přeložit jako „nárůst všeobecné...

5 nejlepších dividendových ETF roku 2020
02.01.2020 ETF jsou ideální investiční instrumenty pro investory, kteří nemohou, nebo nechtějí věnovat obchodování příliš mnoho času. Akcie s vysokými dividendami jsou nesmírně atraktivní pro investory, zejména se střednědobým a dlouhodobým časovým horizontem. Kombinací obou jsou pak ETF, které se soustředí na akcie s vysokými dividendami. 5 nejznámějších dividendových ETF vám představíme v následujícím článku.

Dluhopisové fondy – jak fungují a stanou se velkými vítězi roku 2019?
27.09.2019 Dluhopisové fondy, někdy označované také jako penzijní, jsou investiční fondy, které investují výhradně do dluhopisů. V důsledku výplaty úroků z dluhopisů a obchodování s drženými cennými papíry se zvyšuje hodnota penzijních fondů.

Akciové trhy citlivé na obchodní válku mezi Čínou a USA
10.09.2019 Podílovým fondům se od začátku roku dařilo dobře. Nevětší nárůst si připsaly akciové fondy, a to 13,5 procenta v CZK. Pozadu nezaostaly ani fondy fondů (růst 7 %), smíšené/balancované fondy (meziročně + 6,43 %) a dluhopisové fondy (nárůst 6,42 %). Vyplývá to z dat Broker Consulting Indexu podílových fondů za srpen 2019.

Podílové fondy v pololetí vydělávaly, hlavně ty akciové
08.07.2019 Podílové fondy v prvním pololetí 2019 vydělávaly. Nejlépe si vedly akciové fondy, které se zhodnotily v průměru o téměř 13 procent hodnoty. Dluhopisové fondy vydělaly 3,6 procenta, fondy peněžního trhu byly v korunovém vyjádření 0,5 procenta v plusu. ČTK o tom informovala poradenská společnost Broker Consulting.

Podílové fondy loni spíše prodělávaly, hlavně ty akciové
08.01.2019 Podílové fondy v roce 2018 spíše prodělávaly. Nejhůře si vedly akciové fondy, které ztratily v průměru více než 11 procent hodnoty. Dluhopisové fondy prodělaly 0,4 procenta, fondy peněžního byly naopak v korunovém vyjádření přes čtyři procenta v plusu. ČTK o tom informovala poradenská společnost Broker Consulting.

Žebříček investičních příležitostí do dluhopisů podle jejich rizikovosti
19.12.2018 Na českém trhu působí stovky firem, které neveřejně nabízejí tzv. prašivé dluhopisy. Na první pohled vysoký výnos a unikátní investiční příležitost. Ve skutečnosti ale podnikatelský plán krytý firmou s miniaturním základním jměním nebo záporným hospodářským výsledkem. Pro lepší orientaci jsme sestavili žebříček pěti nejčastějších investičních příležitostí do dluhopisů dle jejich rizikovosti.

Zájem Čechů o investování ve fondech meziročně znatelně poklesl. V porovnání se Západem investují stále málo
26.11.2018 Majetek, který mají Češi uložen v podílových fondech, stoupl během tří uplynulých čtvrtletí letošního roku o necelých patnáct miliard korun, na 498,4 miliardy korun ke konci září. Jde o výrazně zpomalení přílivu nových prostředků do fondů. Loni od ledna do září totiž do nich přiteklo bezmála 40 miliard korun. Ztráta dynamiky růstu objemu investovaných prostředků souvisí se silnou kolísavostí finančních trhů celého světa, která je patrná prakticky od začátku letošního roku. Nepříznivě působí také růst úrokových sazeb zejména ve Spojených státech, který je klíčovým důvodem citelného poklesu zájmu o investice hlavně v dluhopisových fondech. Dluhopisové fondy zaznamenávají letos zdaleka největší odliv prostředků ze všech druhů fondů. Od ledna do září z nich odteklo 17,1 miliardy, zatímco ostatní druhy fondů – až na strukturované – vykázaly naopak čistý příliv prostředků.

Podílové fondy letos zatím vesměs mírně prodělávají
02.04.2018 Podílové fondy letos zatím vesměs mírně prodělávají. Nejhůře si vedou komoditní fondy a fondy fondů, které ztratily v průměru okolo tří procent hodnoty. Akciové fondy přišly o téměř procento, dluhopisové a peněžní jen o zlomky procent. ČTK údaje k 28. březnu sdělila poradenská společnost Broker Consulting.

Mnohem více Čechů investuje do podílových fondů
09.03.2018 Objem majetku Čechů v podílových fondech loni narostl o 12 % na částku 483,5 miliardy korun. Nejoblíbenější jsou smíšené fondy investující zároveň do více tříd aktiv, zejména do dluhopisů, akcií a komodit. Kvůli nízkému, nebo dokonce zápornému zhodnocení ale klesá zájem o fondy peněžního trhu a dluhopisové fondy.

Investiční předsevzetí pro rok 2017
12.01.2017 V posilovnách se nedá pohnout, roste poptávka po zdravé výživě a u dietologů se tvoří fronty. I to je dopad každoročních předsevzetí, která si dáváme. Jaké by si měl ale dát předsevzetí investor, který chce i v tomto roce zhodnotit své prostředky? Rok 2016 byl podle ekonomů velmi zajímavým. Zcela poprvé se nějaká země rozhodla vystoupit z Evropské unie (Velká Británie) a zcela poprvé si Spojené státy zvolily do svého čela muže staršího 70 let (Donalda Trumpa). Není jediný důvod, aby rok 2017 byl na události chudší. Výnosy jsou na minimech, akcie na maximech (alespoň ty americké) a čeká nás nemálo volebních událostí po celé Evropě a oficiální nástup nového amerického prezidenta a jeho nepředvídatelného programu. Co tedy dělat s portfoliem, abychom v letošním roce zažili co nejméně negativních překvapení:

Nejvyšší výnosy přinesly loni investorům americké akcie
08.01.2017 Nejvyšší zhodnocení přinesly loni investice do zahraničních akcií, zejména těch amerických. Dobrou investicí se ukázaly i zlato a stříbro. Výnosy z peněz uložených na termínovaných a spořících vkladech skončily opět jen lehce nad nulou. Pouze mírné výnosy vesměs zaznamenaly i penzijní fondy a stavební spoření. České akcie spíše zlevnily. Vyplývá to z ankety mezi poradenskými firmami.

Mezi podílovými fondy loni vydělávaly hlavně ty akciové
02.01.2017 Mezi podílovými fondy loni vydělaly nejvíce ty akciové, které si v průměru připsaly výnos téměř sedm procent. Solidně si vedly také dluhopisové fondy s výnosem necelých čtyř procent. Naopak konzervativní fondy peněžního trhu byly letos v průměru na nule. ČTK to zjistila z databáze serveru Penízenavíc.cz k 27. prosinci 2016.

Růst úrokových sazeb je pro dluhopisové fondy větší problém než kdykoli předtím
23.12.2015 Již dříve jsme se na tomto místě věnovali americkým úrokovým sazbám, které téměř jistě porostou jen velmi pomalu a pra...

Kam pošlou EUR negativní úrokové sazby?
23.05.2014 Velice důležité červnové zasedání Evropské centrální banky (ECB) se pomalu blíží a trh spekuluje, jak se její případné kroky přetaví do kurzu eura. Prozatím se předpokládá, že ECB sníží základní úrokovou sazbu z 0,25 % na 0,10 % a depozitní sazbu, kterou se úročí přebytečná likvidita bank, sníží z 0,00 % dokonce do mínusu. Sentiment vůči euru se v posledních týdnech výrazně zhoršil a zde jsou tři body, které vysvětlují, proč k tomu došlo:

Velké dluhopisové fondy se připravují na bankrot brazilského magnáta Batisty
01.10.2013 Manažeři největších a nejznámějších dluhopisových fondů podnikají přípravná opatření pro další fázi strmého úpadku...

Mobius: Čeká nás horská dráha, konec QE ale nevyvolá úprk z emerging markets
19.08.2013 Rozvíjející se trhy se budou dál těšit přílivu investic a konec QE ze strany amerického Fedu na tom nic nezmění. Je o tom přesvědčen investor Mark Mobius, jehož skupina spravuje 834 miliard dolarů aktiv. Ve Spojených státech se ale očekávání konce QE již projevilo růstem výnosů na dluhopisech a opouštěním pozic v dluhopisových fondech, odhalila analýza TrimLabs. Čekat lze volatilní týdny kvůli Fedu, ale i Japonsku.
Související klíčová slova:
Čína a USA | Tempo růstu | Fidelity Funds | Objem peněz | Ekonomické problémy | Globální fondy | HSBC | J&T | LYNX | Vládní dluhopisy | Kč/EUR | BNP Paribas Flexi I ABS Opportunities | Zkušenosti | Cap | Akciové trhy | Alphabet | Koronavirové krize | Generali Investments CEE | Měnový kurz | Schroder ISF Global Energy A Acc | Platina | Pozitivní vliv | Obchodník | Dluhopisové ETF | Refinitiv | EUR | Ztráty peněz | Fond fondů | Analytička WOOD & Company | Kapitálové trhy | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Pokles sazeb | Penízenavíc.cz | Allianz Multi Asset Sustainability Balanced | Pokles akciových trhů | Výnos do splatnosti | EURIBOR | Trend | Opačný trend | Broker Consulting Martin Novák | Propad cen | BGF World Gold A2 USD | Podnikové dluhopisy | František Bostl | Dění na světových burzách | Státní dluhopis | Rok 2025 | Investing | Allianz Europe Equity Growth Select AT (H2-CZK) | Patria Finance | Korelace | Asijské akcie | Výkyvy na trzích | Britská libra | Konkrétní akcie | Aktiva | Energetika | Reality | Invesco | Fondy obchodované na burze | Způsob investování | Investice roku 2023 | Spojení | Obchodovat na finančních trzích | Crown | Organizace zemí vyvážejících ropu | Britský finanční regulátor | Budoucnost investování | Ředitel Swiss Life Select | Využití umělé inteligence | ISM ve službách | Žebříček nejúspěšnějších fondů | Situace na Ukrajině | Poplatky | Cenné kovy | Investment Management | Diverzifikace | Výnosy dluhopisů | Co je inflace? | Ruské invaze na Ukrajinu | Analýzy | Pravděpodobnost | Indické akcie | Generali Prémiový konzervativní fond | Dění na trzích | Ethereum | Významné zisky | Deflace | Generální ředitel Swiss Life Select | PineBridge India Equity A USD | Exchange | Období vyšších úrokových sazeb | Rostoucí ceny | Výkyvy | Eva Sadovská | Aktiva realitních fondů | Analytický tým FXstreet.cz | Globální dluhopisové trhy | Český statistický úřad | Rozvíjející se země | Goldman Sachs | Global Investors | Aktivně řízené fondy | Defenzivní strategie | Conseq Invest Konzervativní | Dividendové fondy | Pandemie COVID-19 | Asijské trhy | FIL Investment Management | Volby | Směrnice | Zasedání Evropské centrální banky | Rostoucí úrokové sazby | Index CII750 | Conseq Funds investiční společnost | Geopolitické napětí | Konzervativní fondy | Allianz Gl Artificial Intelligence | Sankce | Investiční analytik | Kategorie Progresivní dluhopisové fondy | Mezibankovní sazby | Úspěch na akciovém trhu | Propad cen ropy | Fondy kvalifikovaných investorů | Franklin Technology | Rostoucí inflace | Americký akciový index | Investiční poradci | Měna fondu | Smíšené fondy | Akcie Moneta Money Bank | Základní úrokové sazby | Spotřební koš | Vývoj inflace | Růst cen | Více peněz | Gold | Konflikty | Finanční instrumenty | Ukázka hyperinflace | Brexit | Oznámení | Sektor financí | ČSOB | Broker Consulting Index podílových fondů | BGF World Healthscience | VIG | Zlato a stříbro | Termínované vklady | Breakout | J&T investiční společnost | Vývoj na trzích | Česká měna | J&T MONEY OPF | Poradenská společnost | Amazon | Tempo hospodářského růstu | Co je to spotřební koš? | Pandemie covidu-19 | Cena zlata | New York | Snížení úrokových sazeb | Optimistická nálada | Porovnání vývoje | Výhled | Miloš Filip | Investiční příležitost | Vysoké riziko | Výrazný růst | Politická situace | CZK | Inflace | Podnikání | Velcí investoři | Bryant Riley | Země EU | Vývoj majetku | Swiss Life Select Investice | Vývoj měnového páru | Výnosy desetiletých dluhopisů | Franklin Templeton International Services | Zhodnocení finančních prostředků | Investment management | Vývoj podílových fondů | Pozitivní sentiment | Americký technologický sektor | Dividendy | Wood Mackenzie | Politické faktory | Maloobchod | Asociace pro kapitálový trh | Graf | Utahování měnové politiky | BNP Paribas Flexi | Významné politické události | ČSÚ | Schroder ISF Indian Equity | EQ | Největší propady | Uvolnění měnové politiky | Průmysl | Vítězné fondy | AQUA | Investice do podílových fondů | Donald Trump | Artificial intelligence | Investice do dluhopisů | YTD | Dluhopisový fond | Strategie fondů | Centrální banky | Zpráva | Obrat v měnové politice | Ziskové pozice | Ziskové marže | Zvyšování sazeb | Výhra Donalda Trumpa | Absolutní výkonnost | UCITS | Chytrý Honza | WSJ | Dobré výsledky | Vstupní kapitál | Investiční příležitosti 2020 | Amundi CR | Kryptoměnové burzy | Ekonomické zpomalení | Contract | Covid | Futures | J&T Opportunity | Templeton China A (acc) USD | Nabídka | Západní země | Zájem o dluhopisy | Nástroj pro investory | Spotřebitelské inflace | Výzkumy | Over-The-Counter | Index českého investora CII750 | Inflace a dluhopisy | Výsledky průzkumu | Poplatek | AS SICAV I - All China Equity A Acc USD | Amundi CR Balancovaný | DeepSeek | Balancovaný fond | Lepší výsledky | Úroková sazba v USA | Ekonomiky | Výsledky firem | CL | Ratingové hodnocení | Volatilita | Investování do ETF | Maďarsko | Obchodní války | Asociace pro kapitálový trh ČR | Breakout Trader | Zaměstnanost | Franklin India | Komoditní fond | Cenové hladiny | Bydlení | Uplynulý rok | Peníze | Turecko | CySEC | Sociální sítě | Pasivně spravované | Brent | Akcie a dluhopisy | Politika | Stimul | Očekávání | Trh s akciemi | Snižování sazeb | Roční zhodnocení | Franklin Technology Fund | Měď | Palladium | Analýza společnosti | Inflační riziko | Nárůst nezaměstnanosti v USA | Vyšší výnosy | Investice do fondu | Index českého investora (CII750) | Ekonomické ukazatele | Války na Ukrajině | Příležitosti na trzích | Americký S&P 500 | Invaze na Ukrajinu | Obchodování ETF na burze | Majetek | Vývoj na akciových trzích | Allianz | Americké volby | Sortino ratio | Růst | Dlouhodobý investiční produkt | Nová varianta omikron | Příležitosti | Akcie a ETF | Itálie | Vanguard | MiFID II | Postavení na trhu | Hodnota aktiv | Allianz Global | Drobní investoři | Prognóza | L.F. Investment | Americké prezidentské volby | Výrazný propad | Použití finanční páky | Asset management | Změny cen | Co je deflace | Swiss | Conseq Invest | Výkonnost fondu | CBOE | Goldman Sachs Asset Management | Pochybnosti | Foreign Exchange | Býčí výhled | Objem obchodů | Koronavirová krize | Ceny dluhopisů | Velká Británie | Evropské ekonomiky | Obrat trendu | Spolupráce s profesionály | Hodnota amerického dolaru | Volatility | Co jsou CFD | Ceny výrobců | Long | AKAT ČR | Chování | Active Invest Vyvážený | Akcie s vysokými dividendami | Tržní úrokové sazby | Kontrakty | Evergrande | Vysoké ocenění | Koruna posílila | Cenové změny | Prezident Trump | Investice do umělé inteligence | Koruna | Geopolitická rizika | Investiční portfolio | Dlouhodobý investiční produkt (DIP) | Zasedání centrálních bank | Fondy zaměřené na ESG | Globální poptávka | Vítězné fondy Swiss Life Select | DJIA | Výkonná ředitelka | Contract for Difference | Opatření | Meziroční růst | Kategorie Konzervativní fondy | Zvolení Donalda Trumpa | Investujte zodpovědně | Derivát | Fincentrum | Trh | Diplomatické napětí | Levné energie | Lukáš Kovanda | Zkušenost | Czech Fund | Portfolio manažer | MSCI | Uložení peněz | Riziková averze | Odliv investic | Pandemie koronaviru | PwC | SICAV | Rozdílové smlouvy | Kapitálový trh | Index | Vice | Cena stříbra | Lokální investice | Ochlazení realitního trhu | Zpřísnění měnové politiky | Indický trh | Eura | Penzijní fondy | Komise | Nejistoty | Americká centrální banka | Tržní kapitalizace | Kapitál | B20 | Fungování | Diverzifikovaná portfolia | Posílení | Index českého investora | Agentura Reuters | Společnosti | Údaje o inflaci | Allianz Global Investors | Negativní dopad | Tadeáš Chmelíček | S&P | Margin | BNP Paribas Asset Management | Unie | Investiční analytička | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Conseq Invest Akcie Nové Evropy | Akciové indexy | Schroder ISF China Opportunities A Acc USD | Vysoká inflace | Speciální strategie | Domácnosti | Vývoj inflace a její cílování | J&T Investiční společnost | JPM India A Acc USD | Ekonomický vývoj | Správci fondů | Investiční horizont | High Yield | Cboe VIX | Kotované dluhopisy | Global Technology | Velké technologické společnosti | Inflace a investování | Martin Novák | Tom Kadeřábek | Dlouhodobé investování | Poměr rizika a zisku | Ceny Bitcoinu | Invaze | Generali Fond konzervativní | B. Riley Financial | Řízení rizika | Budoucnost | Martin Mašát | Pokles ceny | Cukr | EPFR Global | Akcie Kofoly | Kakao | Swiss Life Select Investice roku 2023 | Amundi Czech Republic | Nové peníze | Partners Martin Mašát | Vratislav Jůza | Předseda AKAT ČR | Eskalace | Přehled o dění na světových burzách | Nejvyšší zhodnocení | NAFTA | Conseq Funds | BNP Paribas | Česká koruna | Běžný výnos | FANMAG | Moneta | Realitní fond | MIFID | Akciový index | Pozornost | Conseq korporátních dluhopisů | Investice do akcií | Fincentrum & Swiss Life Select | Aktivně spravované | Začít obchodovat | Bezpečné dluhopisy | Technologický fond | High-yield | Konzervativní investice | Hodnotové akcie | Devizové intervence | Bohatství | Conseq Invest Akcie | Situace okolo koronaviru | Swiss Life Select Investice roku | Stavební spoření | Snižování úrokových sazeb | Zveřejňování výsledků hospodaření | Evropské korporátní dluhopisy | Fidelity Funds - Global Technology | Statistický úřad | Webináře | Prémiový konzervativní fond | Bitcoin | Mitsubishi | Poptávka | Nejziskovější | Ceny zemního plynu | Progresivní dluhopisové fondy | JPM | Podílové fondy | Nasdaq 100 (US100) | Hlavní investiční analytik | Růst výnosů dluhopisů | Nárůst výnosů | Data o inflaci | Volební výsledek | Marketingová komunikace | Franklin India A (acc) USD | Aktivně spravované fondy | Slušný zisk | Korporátní dluhopisy | Dolar vůči koruně | Kurz české koruny | Jak vypočítat inflaci? | Obchodovat | Americké indexy | Obchodníci | Investoři do akciových fondů | Největší ztráty | Finance | Investiční cíle | Rozpočtové deficity | Tok investic | Dluhopisy | Růst úrokových sazeb | Úrokové náklady | Objem aktiv | Equity | Podílové dluhopisové fondy | Pár EUR/USD | Analytici | Indická rupie | Koncentrace | Problémy | Fidelity Funds - China Consumer A-ACC-USD | Nástroje peněžního trhu | Stříbro | Allianz Gl Artificial Intelligence AT (H2-CZK) | Česká národní banka (ČNB) | Hodnota majetku | Japonský index | Výnosy českých státních dluhopisů | Úrokové politiky | RSBC Group | USA a Čína | Pokles cen | Ropa | Broker Consulting Index | Allianz Europe Equity Growth Select | ETF | Investování do cenných papírů | Firma | Výkonnost YTD | Ředitelka AKAT ČR | Short pozice | Ruská agrese | Válka mezi USA a Čínou | Makroekonomická data | Ceny benzínu | Realitní fondy | Durace dluhopisu | UBS | Analytický tým | Měnové zajištění | Ekonomové | Investování do akcií | Plánování | B. Riley Financial Inc | Active Invest | USA | 3М | Spojené státy | Fondy ETF | Růst HDP | Pandemie | Úrokové sazby | Zvyšování úrokových sazeb | Fondy kvalitních dluhopisů | ZEN | Kategorie Smíšené fondy | Úspěšné investování | Stabilní společnosti | Spravované fondy | Burze | Historie | Vývoj | Finanční aktiva | Výnosy | Broker Consulting Lukáš Vokel | Konzervativní portfolio | Investování s LYNX | Trading | Reálný výnos investic | Úroková sazba | Michal Valentík | Mining | Kategorie Akciové fondy | Dluhopisy rozvíjejících se zemí | Goldman Sachs Romania Equity | Europe | Investiční poradenství | Konkurenceschopnost | Výdaje | Corporate Governance | Facebook | Americké akcie | Wood & Company | Těžařské firmy | Regulátor FCA | iShares | Durace | Volatilní | Miliardář Elon Musk | Šíření nákazy | Riziko ztráty | EUR/USD | Výnosy domácích podílových fondů | Intervence | Information ratio | Komoditní fondy | Konflikt na Ukrajině | Trh s kryptoměnami | Druhy inflace | Podnikání na kapitálovém trhu | Tolerance rizika | Ceny průmyslových výrobců | Lukáš Vokel | Míra inflace v ČR | Další vývoj | Kryptoburzy | Recese v USA | Měnové politiky | G20 | EPFR | Finanční služby | Odvětví | Investiční doporučení | Onemocnění | Ceny nemovitostí | Objem obchodování | Fiskální politika | BNP Paribas US Growth Classic H CZK Cap | Zhodnocování peněz | Pečlivé analýzy | Ekonomická situace | Klesající úrokové sazby | Investice roku | SARS-CoV-2 | Amundi Czech Republic Asset Management | Penzijní fond | CNY | Index FTSE 100 | Jak se stát lepším investorem | Small caps | Dluhopis | Inflační očekávání v USA | Tržní cena | FCA | Británie | Výsledek referenda | Investiční strategie | Burzovní index | Citlivost trhu | Umělá inteligence | Miliardy dolarů | AI | METODIKA SWISS LIFE SELECT | Ruské akcie | Nemovitostní fond | Prezidentské volby | Změny úrokových sazeb | Propad ceny | Růst mezd | Zemědělství | Rizikovedluhopisy.cz | Snížení inflace | Reálné ekonomiky | Posilování koruny | InsightLab | Společnost Nvidia | Sazby | Inflace v České republice | Hlavní ekonom | Patria | Investiční produkt | České koruny | BGF World Healthscience A2 USD | Růstové akcie | Komise v přenesené pravomoci | Úrok | Investovat | Komoditní | Fidelity Funds - Global Technology A-EUR | Přidaná hodnota | Franklin Templeton Investments | Generální ředitel | Hotovost | Investiční fondy | Regulátor | Průzkum | Globální akciové indexy | Firmy | Páka | Masivní výprodeje | Budoucí vývoj | Průměrování | Firemní výsledky | Růst cen ropy | Panika | Zajištění | Averze k riziku | Napětí mezi USA a Čínou | Zájem investorů | Cena ropy brent | Money management | Ekonomické podmínky | Kroky centrálních bank | Růst cen komodit | Ekonomický propad | Kategorie Trend | Dlouhodobé investice | Zhodnocení kapitálu | Investování | Fed | Magnificent | Nejlepší dluhopisové ETF | Vliv na investice | NASDAQ 100 | Forwardy | Franklin Technology A (acc) USD | Rozvíjející se ekonomiky | Automobilový průmysl | Generali Investments | Zadluženost | Trhy | Společnost BlackRock | Emerging markets | Investovat do nemovitostí | Chránit kapitál | FTSE | Vyšší riziko | Mitsubishi Motors | Přehled o dění | Rizika | Vánoce | Fond | Výše úrokových sazeb | ISM | Globální trhy | Řízené fondy | Pšenice | Japonský index Nikkei 225 | Výnosy realitních fondů | Dluhopisový trh | HDP v Evropě | Celkový výsledek | Úspory | Fond peněžního trhu | Měnová politika ECB | Oblasti umělé inteligence | Vysoké ceny | Rostoucí riziková averze | České státní dluhopisy | Martin Řezáč | Růst ekonomiky | Ředitelka | Nissan | Výsledky hospodaření | Proč investovat | Ministerstvo financí | Karel Šulc | Americké akciové indexy | CEE | Volby v Německu | Obchodování dluhopisových ETF | Tesla | Patrik Novotný | PineBridge India Equity | HSBC GIF Indian Equity AC USD | Miliardář | Španělsko | BNP Paribas Disruptive Technology | Český statistický úřad (ČSÚ) | Forexový trh | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Vývoj na měnovém trhu | GS | Druhá vlna | Mzdy | Majetek ve fondech | Poradenství | Nejvyšší výnosy | Investors | Peněžní trh | JPM India | Na burze | Analytička | Společnost | Zpřísňování měnové politiky | Schroder ISF Indian Equity A Acc | Evropské trhy | Sázet | Měnové politiky centrálních bank | Index podílových fondů | Hospodaření | Finanční regulátor | Dlouhodobé strategie | Ztráta | BNP Paribas US Growth Classic | Colosseum | Conseq | FXstreet | Obchod | Purple Trading | Tomáš Raputa | Negativní zprávy | Narušené dodavatelské řetězce | Tradeři | Ceny ropy Brent | PRIIP | Pracovní trh | OTC | Investování ve fondech | Tomáš Vlk | Vývoj na trhu | Nejlepší investiční příležitosti | Riziko | Analytik | Emise | JPY | Pokles výnosů | Swiss Life | SARS | Binance | MSCI World Index | Bank of America | Transakce | Šok | Zvýšené volatility | Short Term | Meta | Portfolio | Nástroj | Plyn | CEPS | UCITS ETF | Čína | Capital | Risk | Inovace | J.P. Morgan | USD/CNY | Ceny | Financování | Recese | Pokles | FTSE 100 | Mírná korekce | Ben Bernanke | Války | Impuls | Nárůst nezaměstnanosti | Centrální banka | Predikce | WTI | Moneta Money Bank | Libra | Burzovní indexy | Odborníci | Investments | Vývoj na finančních trzích | Nejvyšší růst | Webinář | Stratég | Ceny zlata | Commerzbank | Náklady na financování | Vysoké zhodnocení | Výnos | Výnosy z dluhopisů | České akcie | Počty nakažených | Zlepšení výkonnosti | ESG | ČEZ | Akcie ropných společností | CFD | Roční výkonnost | Prostor pro růst | Discovery | 256/2004 | Sankce proti Rusku | 4fin | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Historická maxima | Miliardy USD | Dluhopisový index | Hodnota investic | Švýcarské banky | Ceny akcií | Ceny energií | FTX | Cena akcií | Vzácné kovy | Inflační cíl | VIX | Mezibankovní | Primární trh | Konzervativní investor | Obchodní deník | Tržní hodnota | Akcie MONETA | ETF roku 2020 | Zisk | Total | Xetra | ČNB | Spekulovat | CFD kontrakty | Rating | Letní období | Zahraniční investoři | Nemovitostní fondy | CFD (Rozdílové smlouvy) | Vklady | Obchodování | Zajištění na stáří | Úroky | Prezident | Eurostat | Akciový index S&P 500 | Ropovod | Růst inflace | Prémie | Ropovod Družba | Evropa | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Francie | Předpověď | CII750 | Akciový fond | Trigger | Údaje | Technologické společnosti | Dolarové sazby | Spoření | Převodník měn | Rothschild | Eurodolar | Finanční krize | FXstreet.cz | Investiční společnost | ex | Technologické firmy | Exchange Traded Fund | xStation5 | Investiční nástroje | Portfólia | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Zemní plyn | Marže | Směřování | Visa | FIL | Grafy | Aktivum | Large Cap | Společnost XTB | BNP | Dobré zprávy | Situace | Google | Stagnace | Časový horizont | Dluhy | Dolarová aktiva | FOREX | Konsenzus | Signály | Inflace v ČR | Investiční produkty | Trader | Dividenda | Spready | HDP | Měnové kurzy | Technology | Východní Evropa | Ekonom | Optimismus | Index Nikkei 225 | Stabilní výnosy | Čínské vlády | Dolar | Euro | Yield | Klid | Investování je rizikové | Etoro | Globální investoři | Průměrná cena | Vyšší inflace | Brazílie | Vývoj trhu | Signály z Fedu | Obchodní systémy | ČTK | Lehman Brothers | Trading Economics | Investiční tipy | Retail | Ztráty | Česká národní banka | ASEAN | Americké firmy | Čínské firmy | FOMC | BRANO | Akcie | Investiční nástroj | Návratnost | Žebříček | Obchodovat s akciemi | Očkování | Podniky | Index spotřebitelských cen | Napětí na trzích | Makléř | Black Friday | Koš | Zveřejňování výsledků | AAA | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Dodavatelské řetězce | Inflační šok | Češi | Reuters | OPEC+ | AKAT | Pokles cen komodit | Úroková míra | Technologie | Koronakrize | Uvolněné měnové politiky | Globální recese | Zvyšování cen | Kurz | Daně | Jádrová inflace | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Růstový trend | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Investice | Microsoft | Pro investory | Fidelity | Varianta omikron | Fondy peněžního trhu | Potenciál | Zdravotnictví | Rally | Investujte | Konkurence | Kapitalizace | Komunikace | Indie | Bod | Makrodata | Zisky | Investiční stratég | Investiční prostředí | Delta | Regulace | Deriváty | Diverzifikovat | Dluhopisové trhy | Fondy | Hospodářství | Zotavení | Sekundární trh | Výhled do budoucna | Ukazatel | Reinvestice | Index MSCI | Obchodní politika | Měny | Profitovat | Značný pokles | Finanční sektor | Burzy | Hospodářský růst | Cena akcie | Thomson Reuters | Spread | Obchodování s cizími měnami | Hyperinflace | Finanční rizika | Rusko | Poradce | Kryptoburzy FTX | FANG | Geopolitická nejistota | Mnozí investoři | Zhodnocení | Organizace | Pro tradery | Services | Federální rezervní systém (FED) | Nemovitostní trh | Stock Exchange | Česká spořitelna | Fundament | Jižní Korea | Technologičtí giganti | Globální akciové trhy | Valuace | Zvyšující se inflace | Technická analýza | Smíšené výsledky | COVID-19 | Průměrný český investor | Příliv investic | Dluhopisové výnosy | Burzovní průvodce | Rekordní nárůst | Devizové rezervy | Potenciální zisky | Nikkei | Ekonomika USA | Elon Musk | Úrokový výnos | Evropské akcie | TIM | Propouštění | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Ženy | Americké centrální banky | Sloučení | Příjmy | Pravidelné investování | Rok 2024 | Financial | Bloomberg | KB | Třída aktiv | Bezpečné investice | Finanční nástroje | Silný růst | Broker Trust | Vyhlídky | Aktuální inflace | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Udržitelnost | Míra | Komoditní trhy | University of Michigan | Korekce | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Akciové tituly | Tržní ceny | Asociace | Recese v Evropě | Vakcína | Očekávání investorů | Výkonnost | Spotřebitelská inflace | Intervence ČNB | Index S&P 500 | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Short | Agentura Bloomberg | Patria Finance Tomáš Vlk | Spotřebitelská nálada | Krize | Stock market | High | Rostoucí trend | Sinopec | Obchodování ETF | Index Nikkei | Zdražení ropy | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Hospodářské výsledky firem | Volby v USA | S&P 500 | JDE | Energetická náročnost | Ceny zboží | Obchodování s CFD | QE | Amundi | Cena | Vlny koronaviru | Německo | Digitalizace | Krach | RSBC | Apple | Zadlužení | Širší trh s kryptoměnami | Americký trh | Dobrá nálada | Snížení sazeb | Kurzy | Partners | Prudký růst cen | Ekonomická data | Situace na trhu | Stabilní příjem | Akciové fondy | Medvědi | DAX | Předsednictví EU | Zavedení cel | Forexu | Hliník | Debata | Server CNBC | Kypr | Obchodní válka | Báze | Zlato | Ekonomika | Geopolitika | Pozitivní výsledky | Ticker | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Politické události | Energetické krize | Evropské akciové trhy | Práce | Výnosnost | Úspěch | Investiční příležitosti | Likvidita | Cíle | Bezpečnost | Banky | BlackRock | Vypuknutí pandemie | Automotive | Vlády | Americká vláda | Ostatní komodity | Širší trh | Rychlost | Investiční společnosti | Investiční instrumenty | Fundamenty | Bankrot | Netflix | Poptávka po ropě | Správa | Wall Street | Instrumenty | Analýza | Zlepšení | L.F. Investment Limited | Japonský index Nikkei | ČR | XTB | Kontrakt | Výraznější pokles | Bavlna | Lithium | Fungování finančních trhů | Čínské akcie | Ratingové agentury | Pozice | Stock | Portfolia | Konvertibilní dluhopisy | Negativní úrokové sazby | Singapurský dolar | Analytik Broker Consulting | Vyšší volatilita | Market | Technologický sektor | Cenné papíry | Medvědí trh | LSEG | Globální dluhopisový index | Prospekt | Farmaceutické společnosti | Transparentnost | Očekávání v USA | Zajímavé výnosy | Rozvíjející se trhy | Posílení amerického dolaru | Zájem Čechů | Inflační tlaky | Družba | Služby | Ceny energetických komodit | Zvýšená volatilita | Rizikovější aktiva | Spotřební zboží | OPEC | Technologický pokrok | Broker | Nemovitosti v Česku | Řetězce | Sentiment | Experti | Investoři | Bohatý | Největší pokles | Spotřebitelé | Zkrocení inflace | Vývoj měnové politiky | Čínská vláda | Guyana | Začít investovat | Nikkei 225 | Měnové riziko | Projekce | Analytici společnosti | Obchodujte | Nařízení | Bond | Zdražování | Ropy | Ben Laidler | Makroekonomická situace | Struktura | Macquarie | Zvolený prezident | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Hospodářské výsledky | Emitent | Zájem zahraničních investorů | Úročení | USD | Emoce | Technologické tituly | Nové příležitosti | Ekonomické recese | Investing.com | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Richard Bechník | Zdražování pohonných hmot | BMW | 3M | Výkonnost fondů | Nízké úrokové sazby | Posilování eura | Vývoj akcií | Cena ropy | Analytička společnosti | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Události ve světě | CZ | New York Stock Exchange | Korporátní daně | Propad | ANO | Magnificent Seven | Finanční ztráty | Economic | Nemovitosti | Rezidenční nemovitosti | Evropský trh | Markets | Repo operace | Dluhopisoví investoři | Obchodujte přes LYNX | Invest | Rok 2024 | Ruská invaze | ISIN | Nejistota | Broker Consulting | Investice do fondů | Rizikové investice | Monetizovat | Čeští investoři | Opce | Nvidia | Investment | Ceny komodit | Fixed income | Indexy | opPORTUnity | DIP | Státní dluhopisy | Americký dolar | VaR | US100 | Evropská centrální banka | Slušné zisky | Americká centrální banka (Fed) | Prezidentské volby v USA | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | ECB | Splatnost | Výkonnost akcií | Růst ceny | Měnová politika | Ziskovost | Doporučení | Inflační očekávání | Technologické inovace | Swiss Life Select | Krypto | Vývoj měn | ROCE | Spekulace | Kupón | Omikron | Referendum | Vánoční svátky | EU | Ekonomický výhled | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | KBC | Firemní dluhopisy | Pimco | Výnosy 10letých dluhopisů | Poptávky po ropě | Nejistoty na trzích | Prodeje | Základní sazba | Fúze | Akciový trh | Evropské dluhopisy | Ekonomické prostředí | Investovat peníze | Intradenní obchodník | Nákup dluhopisů | Investor | USD/JPY | Doba splatnosti | Uvalení cel | Ukazatele | Měnový pár | Obchodování na burze | Strukturální změny | Banka | Tchaj-wan | Jana Brodani | Výnos dluhopisů | Markit | Český investor | Průmyslové kovy | CNBC | Statistika | Výzvy | Další pokles | Indonésie | Ocenění
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | 3М | FOREX