SARS
Rychlý a bezpečný přesun peněz z Jihoafrické republiky s Rand Swiss
03.03.2023 Firmy a jednotlivci, kteří potřebují rychle a bezpečně převést peníze z Jihoafrické republiky, mohou využít služeb společnosti Rand Swiss, která se postará o celý proces – od začátku až do konce.
Komodity: Ropu táhne dolů uzávěra v Šanghaji, která vyvolává obavy o poptávku
25.04.2022 Ceny ropy v úvodu týdne prodloužily pokles z předchozích dní. Ztrácejí přes pět procent a jsou poblíž nejnižších úrovní za dva týdny. Dolů je táhnou obavy, že prodloužená uzávěra kvůli covidu-19 v Šanghaji a možné zvýšení úrokových sazeb ve Spojených státech poškodí globální růst a poptávku po energii.
Ceny ropy dnes klesají, za celý rok si však připsaly výrazné zisky
31.12.2021 Ceny ropy poslední den v roce klesají, za celý rok 2021 však zřejmě vykážou nejvyšší roční růst nejméně od roku 2016. K vysokému letošnímu růstu přispělo oživení globální ekonomiky po propadu způsobeném pandemií covidu-19 a zdrženlivost producentů při rozhodování o těžbě ropy.
Zlato po jestřábích výrocích členů Fedu zvyšuje ztráty
03.12.2021 Nový kmen covidu-19 držel účastníky trhu v průběhu týdne ve střehu. Ti ale obavy setřásli a přesunuli pozornost opět k akciím. Zlato proto začalo znovu klesat.
Varianta koronaviru omikron sužuje trhy
01.12.2021 Za prvé, v Jihoafrické republice a v Botswaně byla zaznamenána další varianta covidu-19. Vlády ve světě proto zakázaly cestujícím z Jihoafrické republiky a sousedních zemí vstup na své území. Za druhé, objevují se už zprávy, že současné vakcíny, které svět proti koronaviru má, jsou proti tomuto novému kmeni bezmocné.
Ceny ropy se po propadu výrazně zvyšují
30.11.2021 Severoevropská ropa Brent vykazovala nárůst o 3,8 procenta na 75,49 dolaru za barel. West Texas Intermediate (WTI) americká lehká ropa v tu samou dobu narostla o 4,6 procenta a prodávala se za 71,26 dolaru za barel.
Komodity: Ceny ropy se po propadu způsobeném novou variantou koronaviru opět zvyšují
29.11.2021 Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují, a zmírňují tak mohutný páteční propad, za kterým stály obavy z nové varianty koronaviru. Někteří investoři považují páteční propad na ropných a finančních trzích za přehnaný. Tento názor podpořili i vrcholní představitelé skupiny OPEC+, jež zahrnuje země Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojence.
Ceny ropy se po propadu způsobeném novou mutací koronaviru opět zvyšují
29.11.2021 Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují, a zmírňují tak mohutný páteční propad, za kterým stály obavy z nové mutace koronaviru. Ke zdražování ropy také přispívají spekulace, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci by v reakci na novou mutaci viru mohli pozastavit zvyšování těžby.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
21.10.2021 1) Čína tlačí na americký řetězec restaurací s rychlým občerstvením McDonald's, aby se v jeho čínských provozovnách před zimní olympiádou plánovanou na únor dalo platit digitální měnou její centrální banky. Píše o tom server britského deníku Financial Times (FT). Peking podle jeho zdrojů vyvíjí nátlak i na další americké podniky, aby začaly digitální měnu známou jako e-CNY přijímat. Podle amerických kritiků ale systém není bezpečný.
Index Exportu – export, ani ten český, nemá na růžích ustláno
31.08.2021 Dle aktuálního výpočtu Indexu Exportu bude vývoz dál růst solidním tempem. Vysoké dvouciferné přírůstky se již opakovat nebudou – koronavirové propady jsou už (naštěstí) za námi a export již roste z vyšší základny.
Coface: riziko občanských nepokojů se může zvýšit až desetinásobně
31.05.2021 Sociální napětí a z toho pramenící riziko občanských nepokojů se může ve světě zvýšit až desetinásobně. Dopady pandemie na světovou ekonomiku načas odsunuly do pozadí politická rizika, tedy zejména zvýšený protekcionismus a dopady brexitu nebo rizika spojená se sociálními nepokoji, vnitřními konflikty či nebezpečí teroru. Vyplývá to ze studie světové úvěrové pojišťovny Coface.
Politická rizika jsou časovanou bombou
31.05.2021 Sociální napětí, a z toho pramenící riziko občanských nepokojů, se může ve světě – včetně Evropy – zvýšit až desetinásobně. Dopady pandemie na světovou ekonomiku načas odsunuly do pozadí politická rizika – zejména pak zvýšený protekcionismus a dopady Brexitu – nebo rizika spojená se sociálními nepokoji, vnitřními konflikty či nebezpečím terorismus. Tato rizika však nezmizela. „Vliv nestabilními politického prostředí na ekonomiku se stal velmi zásadním. Pandemie Covid-19 sice odsunula politická rizika do pozadí. To neznamená, že přestala existovat. Naopak vinou koronavirové krize se mohou ještě prohloubit. Podle analýzy Coface se například riziko občanských nepokojů může zvýšit až desetinásobně,“ upozorňuje Ján Čarný, generální ředitel pojišťovny COFACE pro Českou republiku a Slovensko.
Turecko pokračuje v boji proti covidu a usiluje o důvěru investorů
07.05.2021 Poslední týdny a měsíce z Turecka přichází negativní zprávy. Země zažila měnové turbolence po březnovém odvolání guvernéra centrální banky Agbala a nyní se vypořádává s třetí vlnou covid-19, která ohrožuje oživení ekonomiky a rozběh klíčové turistické sezóny.
Komodity: Ceny ropy mírně zpevňují, pomáhá jim slabý dolar
19.04.2021 Ceny ropy se dnes mírně zvyšují. Podporu mají ve slabém dolaru, opačným směrem působí obavy z dopadů dalších případů nákazy koronavirem v Indii a dalších zemích. Kolem 19:00 SELČ cena severomořské ropy Brent vykazovala růst o 0,1 procenta na 66,86 dolaru za barel. Cena americké lehké ropy WTI si ve stejnou dobu připisovala 0,1 procenta na 63,20 dolaru za barel.
AstraZeneca
25.03.2021 EMA stojí za bezpečností vakcíny AstraZeneca. Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) ve čtvrtek 18. 3. 2021 uvedla, že vakcína od společnosti AstraZeneca nesouvisí s celkovým zvýšeným rizikem vzniku krevních sraženin. Celkové výhody převažují nad riziky.
Státní dluh loni stoupl na 2,05 bilionu korun
12.02.2021 Státní dluh loni stoupl o 410 miliard korun na rekordních 2,05 bilionu korun. V tiskové zprávě o tom dnes informovalo ministerstvo financí. Za nárůstem státního dluhu v roce 2020 je zejména vydávání státních dluhopisů, mimo jiné kvůli pokrytí schodku loňského státního rozpočtu, který byl s 367,4 miliardy korun nejvyšší od vzniku ČR. Na každého Čecha hypoteticky připadá dluh zhruba 191.000 korun.
Globální bilance pandemie přesáhla 90 milionů potvrzených nákaz
11.01.2021 Nákaza koronavirem SARS-CoV-2 se ve světě prokázala už u více než 90 milionů lidí. Vyplývá to ze statistiky americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU), která pandemii covidu-19 dlouhodobě sleduje. Úmrtí spojených s nemocí covid-19 evidují země světa podle JHU nyní přes 1,9 milionu.
Rozbřesk: Rok, na který hned tak nezapomeneme
31.12.2020 Ještě v lednu a v únoru to vypadalo, že nás čeká další vcelku nudný rok ve znamení cyklického zpomalení, avšak už březnový začátek pandemie po návratu zimních dovolenkářů začal zásadně měnit veškerá očekávání. Po letech, kdy jsme z povzdálí sledovali epidemie SARS a MERS, jsme měli překvapivě možnost zažít takovou zkušenost na vlastní kůži, a to hned několikrát.
Sněmovna reprezentantů schválila zvýšení koronavirového příspěvku
29.12.2020 Americká Sněmovna reprezentantů v pondělí schválila zvýšení jednorázového příspěvku, který dostane většina Američanů jako pomoc v koronavirové krizi. V souladu s přáním prezidenta Donalda Trumpa by se měla zvýšit částka z 600 na 2000 dolarů, informovala dnes agentura AP. Ke zvýšení příspěvku by se měl nyní vyjádřit republikány ovládaný Senát.
Britská média: Jednání EU a Londýna potrvají ještě několik hodin
24.12.2020 I dnes, na Štědrý den, pokračují jednání Británie a EU o uspořádání vzájemných vztahů po Novém roce, kdy skončí přechodné období trvající od odchodu Spojeného království z unie začátkem letošního roku. Podle britských médií jednání potrvají ještě několik hodin. Neshoda stále nepanuje stran podmínek, za kterých mohou rybáři z EU lovit v britských vodách, uvedla s odvoláním na unijní zdroj agentura Reuters.
Komodity: Ropa kvůli mutaci koronaviru zlevňuje, Brent klesl pod 50 USD
21.12.2020 Ceny ropy dnes prudce klesají kvůli obavám, že nová mutace koronaviru zpomalí zotavování poptávky po pohonných hmotách. Severomořská ropa Brent dopoledne SEČ vykazovala pokles téměř o 4,9 procenta na 49,72 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela zhruba 4,8 procenta na 46,75 dolaru za barel.
Od Británie se kvůli viru izolují další země, i Polsko či Kanada
21.12.2020 Kvůli vysoce nakažlivé mutaci koronaviru SARS-CoV-2, která se šíří na jihu Anglie, ruší přílety z Británie řada země včetně těch mimoevropských. Nejnověji jsou mezi nimi například Kanada, Polsko, Dánsko a Norsko. Podle BBC se k omezení cestování z Británie chystají například také Hongkong, Chorvatsko, Argentina, Chile, Maroka a Kuvajt. Saúdská Arábie mezitím pozastavila mezinárodní lety na týden, zatímco Izrael zakázal vstup cestujícím z Británie s výjimkou izraelských občanů. Izraelci přilétající z Británie musí podstoupit dvoutýdenní karanténu.
Británie jako první na světě schválila použití covidové vakcíny
02.12.2020 Británie dnes jako první na světě schválila použití vakcíny proti covidu-19 od americké farmaceutické společnosti Pfizer a německé firmy BioNTech. Dostupná má být od příštího týdne. S odvoláním na britskou vládu o tom informovala agentura Reuters.
G20 chce zaručit spravedlivou distribuci vakcín, pomoc ekonomikám
22.11.2020 Spravedlivou distribuci finančně dostupných vakcín proti koronaviru SARS-CoV-2 chtějí zaručit představitelé největších ekonomik světa G20. Skupina se zároveň zavázala, že udělá vše pro to, aby pomohla ekonomikám tvrdě zasaženým pandemií covidu-19. Představitelé G20 to dnes oznámili ve společném prohlášení na závěr dvoudenního videosummitu skupiny.
Broker Consulting Index podílových fondů: Druhá vlna přinesla zvýšenou volatilitu
19.11.2020 Od začátku roku akciové fondy vykazují výkonnost -2,05 %, v září vykazovaly -3,01 %. Dluhopisové fondy si v říjnu připisují zhodnocení 3,07 %, v září 1,93 % a peněžní fondy vykazují 5,14 %, pro připomenutí v září si připisovaly 3,32 %. Pokles zažily pouze smíšené fondy, které si připisují 0,57 %, v září 1,49 %. Komoditní a nemovitostní fondy vykazují pokles ve všech sledovaných obdobích. Komoditní fondy od začátku roku vykazují pokles -6,23 %, v září to bylo -6,50 %. Nemovitostní fondy si na konci října připisovaly -8,74 %, v září měly pokles -8,90 %. Broker Consulting Index podílových fondů za říjen 2020 uvádí celkové číslo za jednotlivé skupiny fondů. Rozdílná výkonnost fondů v měně fondu a v CZK je dána vývojem měnových kurzů.
Správy o vakcíne posunuli trhy na ATH
10.11.2020 Včera bol celkom zaujímavý deň, pretože sme na trhoch videli impulzívne pohyby. Zatiaľ čo komodity ako zlato a striebro celkom hodne klesli, tak S&P 500 šiel na nové ATH.
Megatrendy: Zlatý věk konektivity
22.09.2020 Jestliže krize způsobená koronavirem SARS-CoV-2 zasáhla všechna odvětví hospodářství, jedno odvětví naopak očividně posílila: nové technologie v nejširším slova smyslu. Digitalizace, online zábava a nové formy komunikace, o něž jsou snahy již několik let, se během omezení pohybu lidí staly novým standardem. Jak vysvětlují Sumant Wahi a Jon Guinness, manažeři portfolia globální strategie konektivity ve Fidelity International, změna paradigmatu je synonymem investičních příležitostí.
Ekonomika JAR klesla ve čtvrtletí o 51 procent
08.09.2020 Ekonomika Jihoafrické republiky klesla ve druhém čtvrtletí ve srovnání s předchozími třemi měsíci o 51 procent a oslabila už počtvrté po sobě. Oznámil to dnes jihoafrický statistický úřad. Na vině byla podle ekonomů zejména přísná omezení přijatá kvůli šíření nového koronaviru.
BBC: Argentince trápí karanténa, v části země trvá už pět měsíců
25.08.2020 Vyšší konzumace alkoholu a antidepresiv, další kila na váze, absolutní vyčerpanost a nejistota, kdy omezení skončí. Takové jsou podle serveru BBC Mundo důsledky nejdelší karantény, kterou kvůli pandemii covidu-19 zažívají už pět měsíců miliony Argentinců. Nehledě na dopad na druhou největší ekonomiku Jižní Ameriky, která byla už před pandemií ve vleklé recesi. Vzhledem k rekordním nárůstům nakažených v posledních dnech, zejména v Buenos Aires, je konec karantény podle BBC v nedohlednu, ač zatím je v části země prodloužena do konce srpna.
Ve Washingtonu začíná jednání o novém záchranném balíčku
21.07.2020 Špičky amerického Kongresu a představitelé administrativy prezidenta Donalda Trumpa se po víkendu naplno ponořili do složitých vyjednávání o novém balíčku opatření na podporu ekonomiky zasažené koronavirovou krizí. Neshody podle médií panují nejen mezi demokraty ovládanou Sněmovnou reprezentantů a Senátem kontrolovaným republikány, ale také mezi republikánskými zákonodárci a Bílým domem. Agentura Reuters připomíná, že dříve schválený program federální podpory pro miliony Američanů, kteří přišli o práci, skončí tento měsíc.
Multi/Mono tasking + Trading
03.07.2020 Význam a spôsob svojej vlastnej činnosti z pohľadu mulitaskingu a monotaskingu pozná pravdepodobne každý z nás. Predpokladám, že určitá skupina je zástancom multitanskingu a iná zasa monotaskingu. Poďme sa pozrieť aj na základe vedeckých štúdií, ale aj pozorovanej praxe, čo je pre nás vhodnejšie. Každý môže posúdiť, ktorým smerom je vhodnejšie sa pre neho uberať.
Covid se rychle šíří v Americe či Indii, EU jedná o fondu obnovy
19.06.2020 Nemoc covid-19 se podle Světové zdravotnické organizace (WHO) ve světě velmi rychle šíří, za poslední den přibylo rekordních 150.000 potvrzených případů, z toho téměř polovina na obou amerických kontinentech. Většina Evropy má zřejmě co do šíření nákazy nejhorší za sebou, teď ji čeká řešení ekonomických dopadů této pandemie. O společném plánu oživení ekonomik dnes prostřednictvím videokonference jednali prezidenti a premiéři zemí Evropské unie, zatím se ale neshodli.
Z osmi milionů lidí nakažených koronavirem milion přibyl za týden
16.06.2020 V Evropě pokračuje uvolňování restrikcí přijatých na jaře ve snaze zabránit šíření koronaviru, i když celosvětově je už nakaženo více než osm milionů lidí a přes 435.500 pacientů zemřelo. Počet nakažených nadále rychle roste v Brazílii, která je nyní na žebříčku nejpostiženějších zemí na druhém místě za USA. V ekonomické sféře velké ztráty hlásí kvůli epidemii letectví - Letiště Václava Havla v Praze patří v Evropě k nejvíce zasaženým; polská vláda nyní nevylučuje ani bankrot státních aerolinek LOT.
Forex: Shrnutí obchodování 16.6.2020
16.06.2020 Americké akcie posílily. Počáteční ztráty smazaly poté, co americká centrální banka (Fed) oznámila, že bude kupovat podnikové dluhopisy. Krok Fedu upevnil důvěru investorů, kteří se obávají druhé vlny epidemie.
Forex: Dolar klesá, smazal zisky z předchozí části seance
15.06.2020 Americký dolar dnes klesá ke koši předních světových měn. Smazal tak své zisky z předchozí části seance, kdy se investoři z obav z druhé vlny pandemie zbavovali rizikových aktiv. Dolarový index, jenž sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, klesal kolem 19:50 SELČ o bezmála půl procenta na 96,88 bodu. Euro k dolaru ve stejnou dobu připisovalo 0,3 procenta na 1,1289 EUR/USD.
New York se otevírá, do práce jdou po měsících statisíce lidí
09.06.2020 Přesně 100 dní poté, co se v největším americkém městě New Yorku potvrdil první nakažený koronavirem, se statisíce místních obyvatel začínají vracet do práce. Místní úřady od včerejška částečně uvolnily ochranná opatření, která zavedly v reakci na pandemii, jež si v tomto více než osmimilionovém městě vyžádala téměř 22.000 obětí.
Naděje na vakcínu pozvedla náladu na akciových trzích
20.05.2020 Jakmile se objevily zprávy, že vakcína společnosti Moderna proti viru covid-19 vykazuje slibné výsledky, ať už jde o odezvu imunitního systému, nebo celkovou bezpečnost v rámci studie 1. fáze, poskočily její akcie o 20 %. Investoři by však měli být opatrnější, než začnou těmto zprávám přikládat přílišnou váhu, protože bylo testováno jen 45 subjektů a ve studiích 1. fáze často převládají falešně pozitivní výsledky.
Kongres se neshoduje na dalším balíčku na pomoc ekonomice USA
13.05.2020 Demokraté ve Sněmovně reprezentantů odhalili návrh dalšího balíčku na pomoc americké ekonomice, který by dosahoval mamutí částky tří bilionů dolarů (72,92 bilionu korun). Jeho cílem je poskytnout finance státům, podnikům, federální poště a podporu rodinám. Republikáni, kteří ovládají Senát, však hned záhy nato jejich návrh tvrdě odmítli, informovala agentura Reuters.
USD / JPY – 6. 5. 2020
06.05.2020 Dolar proti japonskému jenu dnes oslaboval – díky zvyšujícímu se napětí mezi USA a Čínou v souvislosti s původem a rozšířením koronaviru, což zvýšilo poptávku po bezpečném jenu. Americký prezident Donald Trump se opakovaně zaměřuje na Čínu jako na zdroj pandemie a varoval, že bude považována za zodpovědnou. V úterý vyzval Čínu, aby byla transparentní ohledně původu nového koronavíru, který zabil více než čtvrt milionu lidí po celém světě od svého vypuknutí v čínském městě Wuhan koncem minulého rok. Nápadně totiž připomíná předchůdce, který má také původ v Číně – SARS, který také patří mezi koronaviry.
Průzkum: Prioritou většiny lidí je ochrana životů, ne ekonomiky
06.05.2020 Dvě třetiny lidí chtějí, aby jejich vlády daly v boji s pandemií covidu-19 přednost záchraně lidských životů před kroky k obnově hospodářství. Vyplývá to ze studie společnosti Edelman, která se při dubnovém průzkumu dotázala více než 13.200 lidí z 11 velkých zemí světa.
Johnson po návratu vyzval Brity, aby vytrvali v boji proti viru
27.04.2020 Británie se zdá být z nejhoršího venku, omezení zavedená v boji proti koronaviru ale musí zůstat v platnosti a jednotlivci i firmy musí být trpěliví. S takovým vzkazem dnes vystoupil premiér Boris Johnson, který se po třítýdenní absenci způsobené nemocí covid-19 vrací do čela kabinetu. Nepochybuje, že pokud Britové zachovají "odhodlání a odvahu" z posledních týdnů, Spojené království z krize vyjde "silnější, než kdy bylo".
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
22.04.2020 1) Stejně jako jinde ve světě, i akcie v Asii a Tichomoří jsou v posledních dnech stále ovlivňovány zmatkem na trhu s ropou a v energetickém sektoru. I přesto se však některým trhům podařilo zakončit obchodní den v plusu.
BREAKING: Akcie společnosti Gilead rostou díky nadějným účinkům léku Remdesivir na koronavirus
17.04.2020 Gilead Science (GILD.US), americká společnost ze sektoru biotechnologií, roste o více než 10 % po otevření Wall Street. Hlavním faktorem růstu jsou informace ohledně vysoké účinnosti jejího experimentálního léku Remdesivir na koronavirus. Tento lék se používal k léčbě jiných virů jako Ebola, SARS nebo MERS. Dle společnosti by lék měl snižovat negativní vliv koronaviru na organismus a vést k rychlému uzdravení pacientů. Pokusy s léčbou však byly dosud prováděny na malém vzorku pacientů s převážně střední závažností průběhu nemoci. Vědci se tak snaží mírnit euforii ohledně efektivity léčby.
Studie: Koronavirus sníží letos emise leteckého průmyslu o 38 pct.
05.04.2020 Emise oxidu uhličitého z letecké dopravy by letos mohly klesnout o více než třetinu. Epidemie onemocnění způsobeného novým koronavirem prudce snížila poptávku po letecké přepravě a tento trend by mohl pokračovat, protože firmy přehodnocují své potřeby létat. Vyplývá to ze zprávy hospodářského institutu Australia Institute, na kterou upozornila agentura Bloomberg.
Česká e-commerce před největší příležitostí za 20 let, promění ji jen někteří
31.03.2020 Do roku 2003 většina e-commerce odborníků věřila, že čínský e-commerce trh bude brzy patřit hráčům s americkým kapitálem. eBay zde podporoval EachNet, zkušenosti lokálních firem s B2C e-commerce byly mizivé. Jenže pak se „něco stalo“. A pár měsíců poté se dominantním hráčem čínské e-commerce trhu stala Alibaba, původně B2B obchodní společnost, následovaná do té doby málo známou společností JD.com, která ještě nedávno prodávala cédéčka a vypalovačky. To něco byla epidemická krize způsobená první vlnou SARS. Onemocnělo jí 5000 lidí a po sobě zanechala 350 mrtvých.
Akciové trhy ukázaly svoji zranitelnost. V dobách, kdy byly nakažlivé nemoci a předčasná úmrtí běžnou součástí života, byly burzy mnohem odolnější
30.03.2020 Reakce trhů na stávající pandemii nového koronaviru je přecitlivělá. Přední americký akciový index S&P 500 se propadl za jediný měsíc o třetinu, podobně významný Dow Jones ztratil ještě více. Historická data z období předchozích pandemií ale ukazují, že tak prudký propad není opodstatněný. A to i přesto, že v tuto chvíli ještě není jasné, do jaké míry se tato pandemie rozšíří a jaký bude její celkový ekonomický dopad. Dokonce i v důsledku Španělské chřipky, která si vyžádala více než 50 milionů životů, se ale S&P 500 v roce 1918 propadl jen o necelou čtvrtinu. Už o rok později se ale vrátil k růstu.
Koronavirus má na světě přes 30.000 obětí, polovina je z Evropy
29.03.2020 Pandemie koronaviru si na světě vyžádala už přes 30.000 obětí, více než polovinu z nich tvoří obyvatelé evropských zemí. Nejkritičtější situace panuje nadále na jihu Evropy a v USA. Ve Španělsku za poslední den přibylo 838 mrtvých, což je zatím nejvyšší denní nárůst, nakažených tam evidují už skoro 80.000. Nejvíce infikovaných - skoro 125.000 - mají ve Spojených státech, kde nákaze podlehlo přes 2000 pacientů.
Řada politiků vyhlíží konec ochranných opatření proti koronaviru
26.03.2020 I přes nadále strmě stoupající počet nakažených koronavirem po téměř celém světě již někteří politici hovoří o uvolňování ochranných opatření proti šíření nákazy, jež tvrdě dopadají na světovou ekonomiku. Rekordní balíček na pomoc místnímu hospodářství schválil v noci na dnešek americký Senát. Počet nakažených v USA se blíží k hranici 70.000, přes 1000 lidí tam COVID-19 podlehlo. Více než 4000 obětí eviduje Španělsko, kde nakažených přibylo za 24 hodin přes 8600. V České republice se počet lidí s koronavirem zvýšil za středu o rekordních 291 pacientů.
Koronavirus zřejmě zvýší počet osobních bankrotů v Německu
26.03.2020 Počet osobních bankrotů v Německu se v letošním roce kvůli koronaviru zvýší, až dosud se díky příznivému vývoji ekonomiky a trhu práce devět let v řadě snižoval. Nárůst by měl činit minimálně deset procent. Předpověděla to dnes analytická společnost Crifbürgel.
Pandemie koronaviru je příležitostí k nákupu, spíše než koncem světa
20.03.2020 “Pandemie koronaviru je příležitostí k nákupu, spíše než koncem světa” říká o akciových trzích spoluzakladatel fondu Quant a přední český ekonom Pavel Kohout.
Ranní zpráva z FOREX trhu: Finanční trhy osahávají půdu pod nohama
20.03.2020 Makroekonomický kalendář dnes opět nenabízí kurzotvorné informace. Finanční trh se snaží odhadnout škody způsobené epidemií a za pomoci oznamovaných stimulů, šancí na vyvinutí léku a také lepších zprávách z Číny osahává půdu, kterou nyní cítí pod nohama. Akciové trhy v Asii dnes navazují na včerejší růst amerických a evropských protějšků. Rovněž futures evropských a amerických akcií ukazují růst.
Opatření proti koronaviru stále více omezují život obyvatel USA
13.03.2020 Opatření proti šíření nového typu koronaviru stále více omezují každodenní život obyvatel Spojených států. Další a další zařízení uzavírají z preventivních důvodů návštěvníkům své brány. Po divadlech na newyorské třídě Broadway se lidé dočasně nepodívají ani do zábavních parků Disneyland v Kalifornii a Walt Disney World na Floridě. Svá shromáždění ruší i církve, zápasy odložila basketbalová, basebalová, fotbalová i hokejová liga. Významné dopady má krize kolem koronaviru na hospodářství. Americké akcie ve čtvrtek prudce poklesly a propad indexů Dow Jones a S&P 500 byl nejvyšší od roku 1987.
Index Exportu – chybí dobré zprávy
27.02.2020 Ačkoliv výkon českého exportu na konci roku 2019 přinesl nečekané zklamání, celoroční hodnota vyvezeného zboží z Česka na zahraniční trhy dosáhla očekávaného historického rekordu ve výši 3,68 biliónů korun. Podle odhadu Indexu Exportu výkonnost českého exportu pro prvních pět měsíců tohoto roku zůstane slabá, v některých měsících může hodnota vývozu klesnout i pod loňskou úroveň.
Práce na vakcíně proti koronaviru v plném proudu. První nadějné zprávy přicházejí z USA a z Číny
25.02.2020 Pár dobrých zpráv hned na úvod úterní seance. Americká biotechnologická společnost Moderna v noci ze včerejška na dnešek oznámila, že odeslala první vzorky vakcíny mRNA-1273 americkému výzkumnému ústavu pro první fázi testování na lidech.
Môže spôsobiť jeden vírus finančnú krízu?
24.02.2020 Obavy z koronavírusu začínajú stále viac doliehať aj na finančné trhy a posledný februárový týždeň zahájili akciové indexy po celom svete výraznými stratami. Počty nakazených a mŕtvych pomaly rastú a vírus sa naďalej rozširuje.
Co s těmi akciemi?
21.02.2020 Akciový trh působí skálopevně poblíž rekordních maxim a riziko koronaviru a výraznějšího zpomalení globálního růstu ho v podstatě nechává ledově klidným. Valuace jsou však na extrémních úrovních a některé investiční společnosti již začínají přehodnocovat svůj náhled kvůli jistým imbalancím, které můžeme sledovat a hlavně kvůli očekávání poklesu zisků společností kvůli nižší poptávce a narušení dodavatelských řetězů způsobených koronavirem. Důvěra v pokračování býčího trhu a optimismus již překonává úrovně z roku 2007, a ačkoliv časovat trh není vždy nejlepší rozhodnutí, je potřeba být připraven na vše, co by mohlo přijít.
Letecké společnosti spočetly ztráty způsobené koronavirem
20.02.2020 „Kvůli koronaviru se výrazně snížila poptávka lidí po létání do Asie. Nižší zájem není pouze o pevninskou Čínu, lidé přestávají létat i do Hongkongu, Singapuru a Japonska. Odhadované škody leteckých společností pravděpodobně převýší 160 miliard korun,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Zlato prorazilo hranici 1 600 USD za unci. V eurech je nejdražší v historii.
19.02.2020 Koronavirus a sílící hrozba splasknutí čínské bubliny vystřelila cenu zlata na rekordní hranici nad 1 600 USD za unci. V letošním roce je to již podruhé, první výrazný růst způsobila potyčka mezi USA a Íránem na začátku roku.
Čína ohlásila nejnižší počet nově nakažených koronavirem od ledna
18.02.2020 Čína dnes oznámila nejnižší nárůst nakažených novým typem koronaviru od konce ledna a nejmenší počet úmrtí za poslední týden. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je však brzy na to usuzovat, že je epidemie na ústupu. Nemoci COVID-19, kterou koronavirus způsobuje, podlehlo na celém světě již 1875 lidí a nakažených je přes 73.000. Epidemie začíná stále více dopadat na některé asijské ekonomiky i nadnárodní firmy.
Koronavirus se na světové ekonomice projeví
18.02.2020 Kvůli vysoké integraci čínského hospodářství do dodavatelských řetězců po celém světě se epidemie nového koronaviru projeví nejen ve vývoji čínské, ale i globální ekonomiky. Vliv rozšíření nového typu viru na čínské hospodářství a zbytek světa není zanedbatelný, uvedli experti světového lídra pojištění pohledávek Euler Hermes.
Okénko trhu - únorové PMI již mohou být ovlivněny dopady koronaviru
17.02.2020 Zveřejněný záznam z únorového jednání bankovní rady ukazuje, že nalezení konečného konsenzu na zvýšení úrokových sazeb o 25 bazických bodů nebylo jednoduché. Velká část diskuse se věnovala rizikům a nejistotám spojeným s dalším ekonomickým vývojem. Členové rady se shodli, že nová prognóza přeceňuje intenzitu ekonomického oživení v zahraniční, když poslední reálná data žádné odražení ode dna nenaznačují. Zmíněna byla i epidemie koronaviru, která může ještě zhoršit vyhlídky světové a potažmo i domácí ekonomiky. Zevrubně byl diskutován zejména vývoj inflace a prognózou očekávané další zrychlení cenového růstu. Panovala shoda, že převážná část růstu cen je dána jednorázovými vlivy (daně, potraviny, elektřina), přičemž jádrová složka cen zůstává na prognóze stabilní. I přes vyšší inflaci není podle členů rady zatím příliš ohroženo ukotvení inflačních očekávání. Současně si uvědomují, že expanzivní fiskální politika zvyšuje poptávku a tím podporuje růst cen, a že tento vliv může s blížícími se volbami ještě zesilovat. Někteří členové rady vyjádřili nesouhlas s prognózovanou stabilitou kurzu koruny a očekávají další cenovou konvergenci i skrz nominální posilování kurzu. V pátek zveřejněná nezvykle vysoká lednová inflace pak dala členům bankovní rady za pravdu, když se rozhodli zpřísnit měnové podmínky i přes to, že se pro zvýšení sazeb vyslovila jen těsná většina centrálních bankéřů.
MMF: Dopady koronaviru na ekonomiku je zatím obtížné odhadnout
14.02.2020 Kolem nového koronaviru je zatím příliš mnoho nejistot, aby bylo možné odhadnout jeho dopad na čínskou a globální ekonomiku. Řekl to mluvčí Mezinárodního měnového fondu (MMF) Gerry Rice na pravidelné tiskové konferenci. Je však přesvědčen, že ve střednědobém a dlouhodobém výhledu bude čínská ekonomika odolná.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
11.02.2020 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v zelených číslech, když investoři vyhodnocovali ekonomické dopady šíření čínského koronaviru. V Japonsku se dnes kvůli státnímu svátku neobchodovalo.
Zachrání OPEC ropu?
11.02.2020 Ropa se za poslední měsíc dostala pod výrazně medvědí sentiment. Od uklidnění vyhrocené situace mezi Íránem a Spojenými po atentátu na íránského generála na začátku ledna ztratila přes 20 %. Cena amerického typu WTI tak po 13 měsících spadla i pod 50 USD za barel, které v našem celoročním výhledu považujeme za technicky i fundamentálně silný support. Jak by si tedy ropa měla nadále vést?
Reuters: Čínský prezident se obává dopadů nákazy na ekonomiku
11.02.2020 Čínský prezident Si Ťin-pching se domnívá, že opatření proti šíření koronaviru by mohla zajít až příliš daleko, a obává se, že by mohla ohrozit ekonomiku. Podle zdrojů agentury Reuters to prezident řekl minulý týden vysoce postaveným čínským úředníkům na setkání zástupců vedení komunistické strany. Ještě než nákaza zesílila, rostla čínská ekonomika nejpomaleji za téměř 30 let. Nákaze už podlehlo více než 1000 lidí.
Forex: Shrnutí obchodování 11.2.2020
11.02.2020 Akcie ve Spojených státech včera posílily a indexy Nasdaq a S&P 500 stouply na nový rekord. Růst táhly firmy Amazon.com, Microsoft a Alphabet. Náladu na trhu ovlivňují hospodářské výsledky a skutečnost, že řada továren v Číně po prodlouženém volnu obnovuje svůj provoz.
Denné zhrnutie: Americké akcie rastú aj napriek šíriacemu sa koronavírusu
10.02.2020 Akciové indexy v Európe sa obchodujú v červených číslach, zatiaľ čo tie americké sa obchodujú v zelenom. Na trhoch stále pretrváva nervozita ohľadom pokračujúceho sa šírenia koronavírusu, keďže nekazených už je viac ako 40 tisíc ľudí a vírusu už podľahlo viac ako 900 obetí (čo prekonalo aj vírus SARS).
Americké akcie i měna překonávají Evropu zranitelnou čínskou nákazou
10.02.2020 Odpoledne přináší zlepšení na akciové trhy, zatímco ropa zůstává pod tlakem. Dluhopisy nebo zlato se drží a eurodolar opět o něco klesl. Nové zprávy nemají na trhy velký dopad.
Akcie pod lehkým tlakem, eurodolar stabilní. Koronavirus doléhá na sentiment
10.02.2020 Nový týden začíná na hlavních trzích pro změnu s koronavirem. Na jednu stranu se čínská vláda snaží vysílat signály, že nákaza je pod kontrolou, a v zájmu toho lehce uvolnila některá nedávno zavedená omezení. Na stranu druhou počet obětí překonal psychologickou metu nákazy SARS a dál se spekuluje o výsledných ekonomických dopadech epidemie. Svou roli mohl sehrát také další nárůst inflace v Číně na 5,4 procenta, který vyvolává pochybnosti, zda centrální banka bude moci přijít s další podporou. Dá se ale předpokládat, že vysoká inflace bude přechodná.
Ranný komentár: Koronavírus si už vyžiadal viac obetí ako SARS
10.02.2020 Akciové indexy v Európe a v USA sa počas minulého týždňa pozviechali a zaznamenali nárast. Za pozitívnou náladou na trhoch stálo najmä to, že sa objavila účinná látka, ktorá pôsobí proti koronavírusu. Aj napriek tomu však zaznamenali bezpečné prístavy, ako sú drahé kovy nárast a výnosy na dlhopisoch zaznamenali pokles. K tomuto vývoju došlo preto, lebo v piatok sa objavili správy, že luxusná značka Burberry zaznamenala výrazný pokles predajov v Číne a spoločnosť Apple ponechá uzavretú továreň v meste Shenzhen, aby zamedzila šíreniu sa vírusu. Objavujú sa teda názory, že koronavírus bude mať horší dopad na ekonomiku, ako mal SARS. Koronavírus si už nakoniec vyžiadal aj viac obetí ako vírus SARS a to číslo sa ďalej zvyšuje.
Koronavirus už zabil více lidí než SARS. Firmy jako Burberry čekají prudký propad zisku, potíže hrozí také české ekonomice
09.02.2020 Nákaza koronavirem se šíří dále. „Počítadlo smrti“ se už přehouplo přes cifru 800. Nákaza tak už nyní usmrtila více lidí než infekce SARS v letech 2002 a 2003, která měla na svědomí 774 zemřelých. Neblahý ekonomický dopad je však v případě koronaviru závažnější již delší dobu, jelikož asijské země jsou z hospodářského hlediska celosvětově mnohem významnější než před sedmnácti lety. Jejich příspěvek ke světovému ekonomickému výkonu je totiž násobně vyšší než tehdy; například podíl Číny na světovém hrubém domácím produktu od té doby stoupl ze čtyř na necelých dvacet procent, tedy takřka pětinásobně.
Čínská podpora táhne akcie výš, koruna vyčkává na ČNB
06.02.2020 Západní akciové trhy nám už od včerejška vzkazují, že téma čínského koronaviru pro ně v podstatě skončilo. Indexy se už vrátily na svá předchozí maxima a dnes pokračují dál nahoru, aby je posouvaly. Sice už nejde o tak strmý vzestup, ale dalších pár desetin procenta tam je. Co se týče Asie, šanghajská burza ještě ztráty nedorovnala, ale také se snaží při růstu skoro o 2 procenta.
Aktivity v Číně omezují další firmy, například Adidas či Airbus
05.02.2020 Na šíření nového typu koronaviru dnes reagují další firmy, své pobočky v Číně zavírá německý výrobce sportovního zboží Adidas, plánovanou odstávku svého čínského montážního závodu pak prodlužuje evropský výrobce letecké techniky Airbus. Neplacené volno svým zaměstnancům nařídily hongkongské aerolinky Cathay Pacific Aiways, informuje list South China Morning Post.
Speciální report: Jak těžce zasáhne koronavirus světovou ekonomiku a finanční trhy?
04.02.2020 Šíření koronaviru je hlavním tématem dění na finančních trzích v posledních seancích. Přestože dosud zasáhl hlavně Čínu, tak jeho důsledky jsou citelné po celém světě. Zatím je velmi těžké odhadovat celkové škody, které virus napáchá. V této analýze se budeme snažit zmapovat situaci a podíváme se také na to, na jaké trhy by se měli obchodníci zaměřit.
Ekonomika Hongkongu loni poprvé za deset let klesla
03.02.2020 Ekonomika Hongkongu loni poprvé za deset let klesla, na vině jsou hlavně násilné protivládní protesty a také cla, která byla zavedena kvůli obchodní válce mezi Spojenými státy a Čínou. Hrubý domácí produkt (HDP) se podle předběžných údajů snížil o 1,2 procenta, oznámily dnes místní úřady. Analytici varují, že to nejhorší teprve přijde, protože ukončení protestů ve městě, které je pod čínskou správou, zatím nebylo oznámeno. Ekonomiku navíc ohrožuje epidemie onemocnění novým koronavirem v Číně.
Okénko trhu - Ekonomika eurozóny ve 4. čtvrtletí překvapivě zpomalila
31.01.2020 Se šířícím se koronavirem rostou obavy nejen z nákazy, ale také z dopadu do růstu globální ekonomiky. Analytici již začali předběžně odhadovat dopady do čínského HDP. Odhady se přitom zakládají zejména na předchozí zkušenosti s nemocí SARS. Analytici z Economist Intelligence Unit odhadují dopad na čínské HDP za první čtvrtletí v rozpětí mezi půl až jedním procentním bodem. V prvních třech měsících roku by tak Čína rostla jen tempem okolo 5 %. Bloomberg je v odhadech ještě odvážnější a očekává, že by tempo čínského HDP mohlo poklesnout na nejnižší úroveň od roku 1992 tedy zhruba na 4,5 %. Takto významné zpomalení jedné z největších světových ekonomik bude mít dopad nejen na globální růst, ale i na růst závislých ekonomik jako je například eurozóna či Německo. Podle několik let staré analýzy ČNB by zpomalení Číny o jeden procentní bod dopadlo na státy střední Evropy o něco silněji než na zbytek Evropy, konkrétně pak ve výši přibližně 0,27 procentního bodu. Porovnáme-li vzájemný obchod mezi ČR a Čínou, vidíme, že zhruba 11 % dováženého zboží k nám míří právě z Číny, v opačném směru pak putuje v průměru jen asi 1,2 % našich vývozů. Ohroženy jsou tak zejména subdodávky materiálu, což může pozdržet celou výrobu, a dovoz spotřebního zboží včetně elektroniky. Obecně je však velmi předčasné odhadovat dopady nákazy, jelikož ještě nedosáhla svého vrcholu a další vývoj je jen těžko předvídatelný.
Měsíc koronaviru. Jak se dotýká české i světové ekonomiky?
31.01.2020 K ohlášení prvního případu nakažení koronavirem v čínském městě Wu-chan došlo 31. prosince 2019. Nyní se počet nakažených přehoupl přes 5 000, z nichž 132 virus nepřežilo. Míra úmrtnosti je čínskou vládou stanovena mezi dvěma a třemi procenty a ve dvaceti tamních městech platí restrikce ohledně cestování. Česká republika se podle hlavní hygieničky viru bát nemusí, ekonomika by se však nakazit mohla.
Lék na koronavir bude až za více než rok, varuje švýcarský farmaceutický gigant. Proč za tak dlouho?
31.01.2020 Šéf švýcarského farmaceutického gigantu Novartis předpokládá, že účinná vakcína na v současnosti se rapidně šířící koronavirové onemocnění bude k dispozici až za více než dvanáct měsíců. Vas Narasimhan to uvedl v rozhovoru pro televizi CNBC. Do té doby mohou být šířící se nákazou fatálně ohroženi zejména lidé, kteří již trpí některou z chorob typu hypertenze či cukrovky a jejichž imunita je oslabena.
Investoři doufají ve zpomalování nákazy a trhy se koncem týdne konsolidují
31.01.2020 WHO vyhlásila globální stav nouze, vyzvala ke spolupráci v boji proti koronaviru, ale nenavrhla omezení cestování. Ačkoli tedy současná epidemie překonává svým rozsahem SARS, se kterým je často srovnávána, mimořádná opatření se z velké většiny omezují na Čínu a zbytek světa by nemusel být podstatným způsobem poškozen. Tento závěr nyní převládá i na finančních trzích, které se po další negativní vlně začaly konsolidovat.
Komodity: Ropa je i kvůli koronaviru na tříměsíčním minimu
30.01.2020 Ceny ropy odepisují zhruba dvě procenta a jsou na tříměsíčním minimu poté, co počet nemocných koronavirem převýšil počet nakažených epidemií SARS v letech 2002 a 2003. Investoři se obávají dopadů dalšího šíření viru na ekonomiku. Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) zvažuje, že uspíší další setkání svých členů.
Denné zhrnutie: Koronavírus opäť stiahol trhy nadol
30.01.2020 Akciové indexy zaznamenali pokles vďaka obavám ohľadom pokračujúceho sa šírenia koronavírusu. Vírusom už je nakazených viac ako 7700 osôb, pričom vírus si už vyžiadal 170 obetí. K negatívnej nálade na trhoch sa pridali aj horšie hospodárske výsledky spoločnosti UPS, ktoré je považovaná za predstihový indikátor hospodárskeho rastu. Výnosy na 10-ročných amerických dlhopisoch klesli na najnižšiu úroveň od októbra, pričom ropa taktiež pokračovala v poklese.
Graf dne: Cena mědi klesá už dvanáctou seanci v řadě
30.01.2020 Měď patří na čelo instrumentů, které odnášejí současnou paniku okolo čínského koronaviru nejvíce. Z letošních maxim ztrácí už 11 % a dnes se cena propadla už pod úroveň 5550 dolarů za tunu. Měď zároveň padá už bezprecedentní dvanáctou seanci v řadě. Měď společně s niklem klesají od počátku roku nejvíce z globálně obchodovaných průmyslových kovů. Čína stojí za více než polovinou globální poptávky po této surovině. V době vypuknutí epidemie SARS na počátku minulé dekády stála Čína za pouhou pětinou globální poptávky po mědi. Oscilátor RSI (14) dnes klesl na 18,7 a nachází se tak výrazně v překoupené oblasti. Za pouhých 9 seancí se instrument dostal z překoupené (nad úrovní 70) do přeprodané oblasti (pod úrovní 30). Jedná se o nejrychlejší obrat v posledních alespoň dvaceti letech na tomto instrumentu.
Akcie výrobce roušek vzrostly o 600 procent
30.01.2020 „Panika kolem koronaviru se dostala do absurdních rozměrů. Například v japonských obchodech chybí roušky na ochranu před šířením virů. To nahrálo do karet společnosti Kawamoto, která roušky vyrábí. Cena akcií Kawamoto vzrostla přibližně o 600 procent za necelý měsíc,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Virus a firemní výsledky posílají akcie dolů
30.01.2020 Začátek evropského obchodování není příliš optimistický, když se hlavní akciové trhy noří do červeného a investoři se poohlížejí po dluhopisech či drahých kovech. Důvody můžeme hledat v návratu strachu z koronaviru i mezi firemními výsledky.
Boeing skončil loni poprvé za takřka čtvrtstoletí ve ztrátě. Leteckým přepravcům kromě jeho problémových letadel ztrpčuje život i koronavirus
29.01.2020 Letečtí přepravci před sebou mají další náročný rok. Hned v jeho úvodu na ně neblaze doléhá šíření koronavirové nákazy. Navíc mnohé z nich stále svírá nejistota, kdy se se vrátí do vzduchu problémové stroje Boeing 737 Max, uzemněné od loňského března.
Ekonom: Růst čínské ekonomiky může zpomalit pod pět procent
29.01.2020 Růst čínské ekonomiky v prvním čtvrtletí kvůli dopadům nového koronaviru zpomalí a mohl by se dostat i pod pět procent. Uvedl to dnes ekonom Čang Ming z Čínské akademie sociálních věd, která je považována za vlivný vládní think-tank. Pokud by ekonomika skutečně tak výrazně zpomalila, byla by vláda podle něj nucena zavést další stimulační opatření. Na konci loňského roku čínská ekonomika rostla šestiprocentním tempem.
Ranní komentář: Počet obětí koronaviru v Číně nadále narůstá, dnes zasedá Fed
29.01.2020 Včerejší seance přinesla částečnou korekci dřívějšího výprodeje, i když zprávy ohledně dalšího šíření koronaviru jsou i nadále bez známky jakékoli změny k lepšímu. Počet mrtvých v Číně již dosahuje 132 a počet nakažených je vyšší, než byl v případě šíření SARS. Trhy sice v dalším výprodeji prozatím nepokračují, prohloubení korekce je v aktuálním klima ale rozhodně stále na spadnutí.
Analytik: Pokud bude koronavirus jako SARS, ztráty budou 100 mld. USD
28.01.2020 Pokud nabude infekce koronavirem rozměrů epidemie SARS z roku 2003, světová ekonomika nebude tratit více než 100 miliard dolarů (2,29 bilionu Kč). ČTK to dnes řekl analytik skupiny Natland Petr Bartoň. Jde o hodnotu, kterou americká ekonomika vyprodukuje zhruba za 44 hodin, dodal.
Koronavirus ohrožuje poptávku
28.01.2020 Propuknutí epidemie koronaviru v čínském městě Wu-chan ještě prohloubilo nejistotu, která panuje v tomto již tak značně vrtošivém měsíci. Došlo k propadu komodit, jako je měď a ropa, které do značné míry závisejí na čínské poptávce. Obě tak ztratily v podstatě všechno, co dokázaly získat během prosince, kdy oba trhy výrazně posilovaly, protože se pozornost všech upírala na obchodní dohodu mezi USA a Čínou a omezení produkce ze strany OPEC+.
Forex: Shrnutí obchodování 28.1.2020
28.01.2020 Akcie ve Spojených státech včera oslabily o více než jeden a půl procenta a mají za sebou nejhorší den za poslední tři měsíce. Čína, druhá největší ekonomika světa, prodloužila novoroční svátky kvůli šíření koronaviru. Na trzích panují obavy z ekonomického dopadu nákazy.
Evropské akcie kvůli obavám z nového viru výrazně klesly
27.01.2020 Evropské akcie zahájily týden výrazným poklesem kvůli obavám z ekonomických dopadů nového typu koronaviru, který se šíří z Číny. Panevropský akciový index STOXX 600 klesl o 2,3 procenta na 414,07 bodu. Více než 97 procent akcií z indexu oslabilo.
Související klíčová slova:
Varianta covidu | Analytický tým FXstreet.cz | Stephen Innes | Počet nakažených koronavirem | Výnosy dluhopisů | Regeneron Pharmaceuticals | Covidové vakcíny | Fond Quant | Silný support | Koronavirové krize | Americká sněmovna reprezentantů | Zkušenosti | Trhy nadhodnocené | Konsorcium | Alphabet | Vstupy | Uber | Pfizer | Společnost BBC | AZN | EUR | Česká e-commerce | Trend | Podnikové dluhopisy | Dění na finančních trzích | Dow Jones Industrial | Peněžní statistiky ECB | e-CNY | Statistiky | Tempo růstu | Členské státy G20 | WTO | Investiční banky | 21st Century Business Herald | Aktiva | Podíl na trhu | CHNComp | VoxEU | Evropská komise | Australia Institute | Arizona | Pravděpodobnost | Organizace zemí vyvážejících ropu | SP500 | Dirk Niepelt | Unce zlata | Otevírání americké ekonomiky | Letecké společnosti | Diverzifikace | Broker Consulting Index podílových fondů | Platba | Analytický tým | Výkon amerického dolaru | PLN | Lagardeová | Americké podniky | Vývoj na trzích | Rostoucí ceny | Premiéři zemí Evropské unie | Financial Times | Digitální komunikace | Expanze | Nevada | Americký akciový index | E-shopy | Investing | Propad cen | Saúdská Arábie | Nezaměstnanost | Dopad na ekonomiku | Investiční strategie fondů | Pandemie | Akciové trhy v Číně | Růst cen | Pandemie COVID-19 | Vakcinace | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | Firemní klienti | Evropský výrobce letecké techniky | Bloomberg TV | Poradenská společnost | ČSÚ | Dolarový index | Strach | Britská média | PVM Oil Associates | Příležitosti k nákupu | Analýzy | Burza | Investiční příležitost | Index německých akcií DAX | Cena zlata | Peter Garnry | Digitální měna | Dolary | Vývoj těžby ropy | City Index | Termínované vklady | Premiér Scott Morrison | Včerejší obchodování | Vývoj ceny ropy WTI | Dluhopisy | Online sázení | Dow Jonesův index | Propad cen ropy | Volatilita | MALL.cz | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zhende Medical | Standard & Poor's 500 | EUR/PLN | Britové | Smíšené fondy | Nizozemsko | Vývoj ceny ropy Brent | Dior | Prudký pokles | CZK | Širší index S&P 500 | CISCO | Výhled | Financial Times (FT) | HUF | Implikovaná volatilita akciových trhů | Americký prezident | Hrubý domácí produkt (HDP) | Italský premiér Giuseppe Conte | Obavy investorů | Zasedání turecké centrální banky | Program kvantitativního uvolňování | Globální ekonomiky | Směnné kurzy | Riziko občanských nepokojů | Horst Seehofer | Průmysl | Snižování nákupu aktiv | Bílý dům | Inflace | Vývoj měnového páru | Irsko | Cathay Pacific | Centrální banky | Koronavir | Šéfka MMF | Cestovní ruch | Recese ve Spojených státech | Česká měna | Pomoc ekonomice | Hirojuki Kikukawa | New York | Polská centrální banka | Domácnosti | Breaking | Covid | Airbus | Kongres | Reakce trhu | Opatření proti koronaviru | Ekonomika Hongkongu | China Evergrande | Zpravodajská společnost | Německý ministr vnitra | Denní minima | DJIA | Digitální peníze | Turecko | Infekce koronavirem | Pandemie koronaviru | Evergrande dnes | Alibaba | Přímé zahraniční investice | Donald Trump | Czech Fund | Období nejistoty | Ropa Brent | Izrael | Vice | Prezident Trump | Futures | Inflace v eurozóně | SEBA | Komerční banka | Akciové trhy | Dlouhodobá investiční strategie | Epidemie SARS | Virus SARS | Jair Bolsonaro | Hazard | Negativní dopad | Moderna | IKEA | Štěpán Hájek | Návrat do práce | Analytici | Vysoká inflace | Moncler | Dnešní údaje | Globální finanční krize | Samou | Speciální Report | Beijing Hotgen Biotech | Nákup akcií | Firemní sektor | Indikátor | Tamás Varga | Dluhopis Republiky | Lukáš Jankovský | Iris Pangová | Obchodní války | Byznys | Pohonné hmoty | Makléřské firmy | Manažeři | Investování do akcií | Washington | Košík.cz | STP | Zisk automobilky | Videokonference | Nomura | Graf | Evropský statistický úřad Eurostat | Úsilí | Šíření nákazy | Kartel OPEC | Odhodlání | Výnosy | Poptávka | Situace okolo koronaviru | Multitasking | Kurz koruny | Zaměstnanost | Výrobci luxusního zboží | Koronavirus | Košík | Ekonomiky | Investování do ETF | Čínský jüan | PLN/EUR | Kawamoto | Polský zlotý | Kanadský dolar | Petr Bartoň | Economist | Akcie ve Spojených státech | Předpovědi Saxo Bank | Evropské investiční banky | Státní dluh | Michal Brožka | Peníze | Sociální sítě | Brent | Maloobchodní tržby | Hlavní index japonských akcií | Epidemická situace | Politika | HUF/EUR | Republikáni | Jüan | Akcie výrobce roušek | Očekávání | Daňové úlevy | Cena žlutého kovu | Obchodní dohody | Výrobce letecké techniky | Měď | Zpomalení čínské ekonomiky | Lucembursko | Konkurent Adidasu | Zvýšení sazeb | Akciový index Dow Jones | Financial Sector Conduct Authority | MMF Kristalina Georgievová | Emise oxidu uhličitého | Americké ministerstvo práce | Letecká doprava | Majetek | Richie Merzian | Standard & Poor's | Historie | InstaForex | Zásoby ropy | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Moskva | Cena akcií Kawamoto | MMXXV | Janet Yellenová | CZK/EUR | Lukáš Kovanda | Růst | Vývoj české ekonomiky | Kristalina Georgievová | Analytika | Nová varianta omikron | Eva Miklášová | Příležitosti | Itálie | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Zveřejněná data | MetaTrader | Nový typ koronaviru | Německé firmy | Tedros Adhanom | Prognóza | Natland | MF | Trh práce | Koruna | E-commerce | Investování do ETF portfolií | Swiss | Účetní ztráty | Nike | Rizikovější investice | Britská centrální banka | Veřejný dluh | Aktuální kurzy měn | Pochybnosti | Asociace exportérů | Podnikatelé a firmy | Lukáš Foral | Abdalazíz bin Salmán | Koronavirová krize | Úrokové sazby v USA | Znalost | Americká centrální banka | Oklahoma | Ministr energetiky | Kontrakty | Zpomalení ekonomiky | Evropská inflace | EBay | Evergrande | Hongkongské aerolinky | Umělá inteligence | Supreme Edition | Online obchodování | Geopolitická rizika | Petromatrix | Saxo | Economist Intelligence Unit | AUD | Implikovaná volatilita | Ritterbusch & Associates | ECB Christine Lagardeová | America first | Úrokové sazby | Počet osobních bankrotů | Krize způsobená koronavirem | Edelman | Zisk společnosti | Trh | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Investiční doporučení | Prezidenti a premiéři | Kapitálové strategie | Zkušenost | MSCI | Investiční fond Quant | Dluh Británie | Problémy | Šíření viru | Oživení české ekonomiky | Spořící účty | Počet osobních bankrotů v Německu | Index japonských akcií | The Washington Post | Společnosti | Index | NHS | Nový rekord | Tedros Adhanom Ghebreyesus | Onboarding | Studie | ANZ | Burberry | Slippage | Elektřina | MMF | Eura | Komise | Společná měna | Nejistoty | Nezaměstnanost v Británii | Čínský obchod | Kapitál | Agentura Reuters | Skupina OPEC+ | Maďarsko | Aktivity v Číně | Ministerstvo práce | Hospodářský výsledek | Dluhopis | Americké investiční banky | S&P | Jednání Británie a EU | Vít Hradil | Unie | Dillí | Chod ekonomiky | Politická rizika | Čínský prezident | Akciové indexy | Christine Lagardeová | Bod zlomu | Lukáš Vokel | Britský premiér | Bankovní rada České národní banky | Adidas v Číně | Ekonomický vývoj | Anglie | Ekonom Pavel Kohout | Americké univerzity | Spike | Súdán | Investiční horizont | Vývoj inflace | Rekordní hodnoty | Pandemie COVID | Nejprudší pokles | Dlouhodobé investování | BREAKING | Index Stoxx 600 | Statistický úřad | Americké hospodářství | Varianty koronaviru | Virus | Budoucnost | Technologický index Nasdaq | Bankéři | Čínská továrna | Prognóza IE | Odpor | České e-shopy | Americké farmaceutické společnosti | Statistiky ECB | Altcoiny | Firma | Statistické údaje | Obchodní přístup | Česká koruna | KOSP200 | Opatření | Členské státy | FSCA | Podnikatelé | Světové trhy | Offshore | Akciový index | Pozornost | Analytik skupiny | Prudký propad | 3М | Server BBC | Ján Čarný | Index Exportu | Šíření nového koronaviru | Bohatství | Momentum | Christian Dior | Pavel Kohout | Index nákupních manažerů | Hlavní ekonom | Burze | Americká měna | Svěřenský fond | Výsledkové zprávy | Pevninská Čína | Bitcoin | Skupina OPEC | Ole Hansen | Druhá největší ekonomika světa | LVMH | Čínský trh | Platforma | Nákaza virem | Raiffeisenbank Vít Hradil | Bezpečného útočiště | Británie | Mindset | Analytik Raiffeisenbank | Větší pokles | Obchodníci | Vladimír Beszédes | Firmy v Číně | Ekonomika JAR | Call centra | Saúdskoarabský ministr energetiky | Obchodovat | Hlavní ekonomka | Tacufumi Okoši | Aiways | Epidemie onemocnění | Psionic | Ropa | Americké indexy | Největší ekonomika | Finance | Premiér Giuseppe Conte | Norsko | Omezení těžby | Julius Bär | USA | Prezident Donald Trump | Raiffeisenbank a.s. | Scott Morrison | Čistý zisk | Výkon dolaru | Manažerka | Stres | Cathay Pacific Airways | Zájem o dolar | Rostoucí ceny komodit | COVAX | Tvůrce algoritmu | Závislosti na Číně | Volby | Pfizer/BioNTech | Broker Consulting Index | Výdaje | Index německých akcií | Analytici Capital Economics | ETF | Ekonomka ING | Španělské zdravotnictví | Dow Jones | Výrobce roušek | Psionic Group | Bulharsko | Zpomalení české ekonomiky | Politické napětí | Belgie | West Texas Intermediate (WTI) | Technologická společnost | Evropský parlament | Helena Horská | Psionic Group Limited | Ekonomové | Prohlášení | Augustus Tang | Dopady koronaviru na ekonomiku | Panika kolem koronaviru | Spojené státy | Duck Sauce | Trading | Růst HDP | Varianta koronaviru omikron | Akcie podniku | Reuters analytik | Boeing | David Frost | Analytik Czech Fund | Vývoj | Tvůrce algoritmu investičního fondu | Digitální měna Libra | Časový rámec | Amazon | Statistiky americké Univerzity Johnse Hopkinse | Technologický index | Společnost Nike | Nadhodnocení | Konkurenceschopnost | Ekonomický balíček | Americké akcie | Dopady pandemie | Washington Post | Ministr zdravotnictví | Volatilní | Algoritmus fondu Quant | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | OSN | Intervence | Komoditní fondy | Sky News | Světové obchodní organizace | Přední český ekonom | Pfizer a BioNTech | West Texas Intermediate | Carnival | Měnové politiky | G20 | JHU | Onemocnění | Aktuální situace | Natland Petr Bartoň | Fiskální politika | Investiční strategie fondu Quant | Šíření nového typu koronaviru | Index japonských akcií Nikkei | Bernstein | Obavy z nového viru | Italský premiér | SARS-CoV-2 | Emise leteckého průmyslu | CNY | Centrální bankéři | Filadelfský Fed index | JD | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Republikánští senátoři | Akcie těžařských společností | Miliardy dolarů | Druhá vlna pandemie | Cena komodity | Prezidentské volby | Jednání EU a Londýna | Miliardy korun | Tisková konference | Platební bilance | Kasina | Automobilka | Sazby | GBP/EUR | Lufthansa | České koruny | Český ekonom | Počet potvrzených případů nákazy | Zasedání OPEC | Komoditní | Cena severomořské ropy Brent | Expanzivní fiskální politika | Generální ředitel | Nálada německých spotřebitelů | Hotovost | Průmyslové objednávky | Algoritmus fondu | Průzkum | Firmy | Stratég Saxo Bank | Počet potvrzených případů | Firemní výsledky | Panika | Zajištění | Averze k riziku | Opatření vlád | Napětí mezi USA a Čínou | Sputnik V | Prodeje státních dluhopisů | Cena ropy brent | Konec ochranných opatření | Air France | DAX30 CFD | Premiér Justin Trudeau | Růst cen komodit | MALL Pay | Globální ceny | Argentina | Investování | Výpočet Raiffeisenbank | Fed | Index spotřebitelské důvěry | Americká ministryně financí | Sociální napětí | Maďarský forint | Dnešní fundamenty | Boris Johnson | Euro k dolaru | Technologický Nasdaq | Automobilový průmysl | Generali Investments | Justin Trudeau | Dílčí index | Si Ťin-pching | Trhy | SP500 CFD | Platba MALL Pay | Oscilátor | Rizika | Coface | Vánoce | Eurozóna | Fond | Peněžní statistiky | Americké banky | JD.com | Spoluzakladatel fondu Quant | Dánsko | Index podnikové aktivity | Měna libra | Scotiabank | Riziková aktiva | Schodek rozpočtu | Růst ekonomiky | Loňský pokles ekonomiky | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Bilance | Federální vláda | Americké akciové indexy | Index evropských turistických společností | Tesla | Mitch McConnell | Qantas | Španělsko | XTB Research | Štědrý den | Ekonomický růst | Komodity | Druhá vlna | Mzdy | Nakupovat za nízké ceny | Shandong Lukang Pharmaceutical | Poradenství | Zlepšení nálady | General Motors | CAD | Smartwings | Nákaza SARS | Ekonomika Jihoafrické republiky | Na burze | Zvyšování těžby | Akcionáři | Analytička | Automobilka Tesla | Společnost | The New York Times | Zpřísňování měnové politiky | Vakcína AstraZeneca | Analytická společnost | Index podílových fondů | Nová mutace koronaviru | Hospodaření | Martin Rasmussen | Ztráta | Ferdinand Dudenhöffer | Severomořská ropa | MetaTrader 5 Supreme Edition | Dolar k japonskému jenu | Ekonomické výsledky | FXstreet | Státy G20 | Mexická vláda | Obchod | Purple Trading | Likvidita trhu | Negativní zprávy | Tradeři | Ceny ropy Brent | Kurz koruny vůči euru | Francouzský index | Volkswagen | AUD/USD | Oživení globální ekonomiky | Astrazeneca | EK | Zahraniční forex | Riziko | Analytik | Emise | ATH | Nájemné | Benchmarky | FIAT | JPY | Volatilita akciových trhů | FT | Adidas | Citi | RSI | Otto Daněk | Bank of America | Transakce | USDX | Šok | Finanční trh | Portfolio | Nástroj | GBP | NATO | BioNTech | Německá ekonomika | Čína | Akcie aerolinek | Inovace | CZK/USD | Ceny | Financování | Zvýšení ceny | Recese | Pokles | Realitní společnosti | Války | Raiffeisenbank | Data z trhu práce | Proinflační | Centrální banka | BBC | Předpovědi | Americký dolar k japonskému jenu | WTI | Fed index | SMA | Praxe | Největší ekonomika světa | Biliony | MACD | EUR/JPY | Libra | Trump dnes | Cena severomořské ropy | USD/EUR | Jihoafrická republika | Nejvyšší růst | Webinář | Stratég | Panevropský akciový index | Forint | Accor | Morgan Stanley | Ceny zlata | Předseda představenstva | Výnos | Donald Trump dnes | Výnosy z dluhopisů | Filadelfský Fed | Kurzotvorné informace | Pokles ekonomiky | ESG | Index DOW | ČEZ | Frank | Milton Friedman | Počet nakažených | Index Nasdaq | CFD | Benchmark | Trhy v Číně | Austrálie | Vývoj měnového páru EUR/USD | Obchodní den | Singapur | Švýcarské banky | Ceny akcií | Hongkong | Cena akcií | MetaTrader 5 | Giuseppe Conte | Bezpečné přístavy | VIX | BOSSA | Írán | Největší světové ekonomiky | Biliony dolarů | Čínské zboží | CFDWorld | Zisk | Total | ČNB | Bank of England | PVM | Demokraté | Avast | Nasdaq Composite | Aktuální kurzy | Nemovitostní fondy | Obchodování | Certifikát | Eurostat | Prezident | Cena mědi | Quote | Epidemie | Evropa | Loňský zisk | Měna | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Lockdown | Francie | Předpověď | Údaje | Automobilky | Pojišťovny | Výkonnost indexů | Omezení pohybu | Eurodolar | Biden | Finanční krize | DPA | FXstreet.cz | Obchody | xStation5 | ProCent | Japonsko | Zasedání americké centrální banky | Nový koronavirus | Aktivum | Přenos | Ursula von der Leyenová | Chorvatsko | Dobré zprávy | Situace | Epidemiologické situace | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Dluhy | Býčí trh | FOREX | Růst světové ekonomiky | Turecké liry | Signály | Obavy o poptávku | Guvernér | Trader | Americké akciové trhy | Nomura Securities | Peking | GfK | New York Times | Ranní komentář | Spready | HDP | Skupina G20 | Protekcionismus | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Ekonomka | Vrcholní představitelé | Dolar | Euro | Výnosy státních dluhopisů | JP Morgan | Ekonomka Raiffeisenbank | Quant | Brazílie | Výprodej | Slovensko | Salmán | Premiér Boris Johnson | ČTK | Investiční fond | Lehman Brothers | Ztráty | Epidemie koronaviru | Americké firmy | Úvěr | Japonský jen | Čínské firmy | Akcie | Norská koruna | Panevropský akciový index STOXX 600 | Nový Zéland | 5G | Pražská burza | Očkování | Aktuální kurz | Podniky | Nová mutace | Američtí zákonodárci | City | Institut ZEW | Jakub Kraľovanský | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Světová ekonomika | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Globální ekonomika | Hodnota společnosti | Prostor k růstu | Sněmovna reprezentantů | Britská ekonomika | Největší propad | Koronakrize | Společnost Apple | Prognózy | Euro k americkému dolaru | Kurz | Druhá největší ekonomika | Daně | Růst zisků | Globální růst | Spotřebitelské výdaje | Typ koronaviru | Americká ekonomika | Intermediate | Nezaměstnanost v eurozóně | Americká automobilka | Světové ekonomiky | Výsledky | BHS | Aerolinky | Bankovní rada | Peněžní zásoba | Investice | Microsoft | Business | Varianta omikron | Zdravotnictví | Odklad splátek | Přeshraniční platby | Kapitalizace | Komoditní stratég | Komunikace | Oživení ekonomiky | Lehká ropa WTI | Indie | Bod | Hospodářská recese | Ekonomika eurozóny | Makrodata | Ministr vnitra | Zisky | Zaměstnanci | 100 miliard dolarů | Diverzifikovat | Fondy | USD za barel | Walt Disney | Hospodářství | Ministerstvo dopravy | Důvěra | Kancléřka Merkelová | Michel Barnier | WHO | Výplata | Ukazatel | Evropská agentura pro léčivé přípravky | Měny | Profitovat | Varianta koronaviru | Ropa WTI | Burzy | Opatření na podporu ekonomiky | Trh s ropou | Export | Světová zdravotnická organizace | Rusko | Vývoj ceny ropy | Kering | Roční růst | Kanadský premiér | Partneři | Firma McDonald's | Letectví | BHS Štěpán Křeček | Lék na koronavir | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | 1 milion | Britská vláda | Situace kolem koronaviru | Valuace | Kontrakty na ropu | DAX30 | Air | Technická analýza | Shrnutí obchodování | Nové mutace | COVID-19 | Ranní zpráva | Cena ropy WTI | Dluhopisové výnosy | Rekordní nárůst | Nikkei | Aljaška | Sázení | ZEW | Evropské akcie | TIM | Propouštění | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Ekonom BHS | Příjmy | Ekonomické dopady | Zlaťáky | Zasedání Fedu | Bloomberg | Admiral Markets | Akcie v Asii | Kurzarbeit | Rozvoj | Hlavní indexy | Capital Economics | Finanční nástroje | Vyhlídky | Finanční trhy | Míra | Obchodovanie | Slabý dolar | Růst poptávky | Korekce | Výrazný pokles | Obchodní strategie | Ptačí chřipka | DMA | Asociace | Stimulační opatření | Vakcína | Očekávání investorů | Výkonnost | Spotřebitelská inflace | Průzkumy | Index S&P 500 | Instrument | Německý výrobce | Hrubý domácí produkt | Přehled | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Euler Hermes | Tým InstaForex | CHF | Centrum | Zprávy o vakcíně | Zvýšení úrokových sazeb | Mutace viru | Volby v USA | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Podpora | Julius Baer | Historická data | QE | MT4 | Cena | Německo | Digitalizace | Krach | CNN | Apple | Rozpočet | Propad akciových trhů | Snížení sazeb | Prime | BAT | Kurzy | Finanční prostředky | Německá kancléřka | Ekonomická data | Fidelity International | Drahé kovy | Richemont | Co bude | Akciové fondy | Medvědi | Odhad růstu ekonomiky | DAX | Podnik | MALL | EMA | Kurzy měn | Agentura DPA | Akcie společnosti | Obchodní válka | Zlato | Boj s koronavirem | Ekonomika | Měny&Sazby | Slabé euro | Denní graf | CFA | SEC | Schodek | Práce | Úspěch | Investiční příležitosti | Likvidita | Cíle | Kryptoměny | Bezpečnost | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Banky | Buy | Vypuknutí pandemie | I-Trader | Investiční společnosti | Šance | Fundamenty | Bankrot | Netflix | Poptávka po ropě | Černá labuť | Tisková konference šéfa Fedu | Čínské realitní společnosti | Wall Street | Nemoc COVID-19 | Průlom | Analýza | Ministr financí | Mall.cz | Zlepšení | Světové akciové trhy | ČR | Dot-com | XTB | Manažeři fondů | Asijské akciové trhy | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | Pozice | Čínská ekonomika | Portfolia | Americké zásoby ropy | Štěpán Křeček | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Analytik Broker Consulting | Market | Cenné papíry | Stoxx | Medvědí trh | Americká lehká ropa WTI | Zdražování ropy | Support | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | McDonald's | Texas | Bilion dolarů | Poslanci | Uvolňování měnové politiky | Chuť riskovat | Lednová inflace | Algoritmus | Zvýšená volatilita | Rizikovější aktiva | OPEC | Ministryně financí | Broker | Oscilátor RSI | South China Morning Post | Sentiment | Experti | Jaroslav Tupý | Investoři | Ceny ropy dnes | Okénko trhu | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Program nákupů dluhopisů | Obchodní spor | Karanténa | Polsko | Čínská vláda | Nikkei 225 | Swatch | Index Dow Jones | Analytici společnosti | Saxo Bank | Zpravodajství | Zdražování | Ropy | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Dnešní obchodování | Předseda | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | Obchodní vztahy | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | USD | Nákaza koronavirem | Vývoj dolarového indexu | Americká média | Cestování | Ekonomický dopad | Americký dolar dnes | Kabinet | Martin Krištoff | PayPal | Biotechnologická společnost | Investing.com | Podnikové aktivity | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Silný dolar | BMW | Dluhopisové fondy | Výkonnost fondů | US500 | Cena ropy | Prezidentka ECB | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Britský statistický úřad | Americké ministerstvo | CZ | Australský dolar | Propad | Dopady koronaviru | Čeští exportéři | Rakousko | IATA | Úvěrové pojišťovny | Americká společnost | Agentura AP | Čínský akciový index | Markets | Nová Čína | Invest | Nejhorší den | Aleš Michl | Kanada | Nejistota | Broker Consulting | Čeští investoři | Makroekonomický kalendář | Tamas Varga | ING | Dlouhodobí investoři | Zahraniční investice | Česká republika | Ceny komodit | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Evropská centrální banka | Mutace koronaviru | Americká centrální banka (Fed) | Starbucks | Švédsko | Koruna dnes | Prezidentské volby v USA | ECB | Stoxx 600 | NBP | Ekonomiky eurozóny | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Turistický ruch | ROCE | Spekulace | Měny regionu | Lot | Omikron | Wales | EU | Hodnota indexu | Miliardy | Televize Sky News | Politické riziko | Globální trh | Protiepidemická opatření | Hermes | Vedlejší účinky | Pracovní síly | Akciový trh | USD/JPY | Předsedkyně Evropské komise | Akciové trhy v Asii | Bloky | Jerome Powell | Uvalení cel | Ukazatele | Měnový pár | Šíření koronaviru | Banka | Produkce ropy | Index technologického trhu Nasdaq | Růst čínského HDP | Trader 2.0 | CNBC | Oživení ekonomik | SPX | Disney | Ocenění
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot