Čtvrtek 21. listopadu 2024 10:03
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Investingfox Partner

Dluhopisové výnosy

img

Růst zaměstnanosti se v zámoří skoro zastavil

01.11.2024 V případě říjnových čísel z amerického trhu práce se dopředu vědělo, že zaměstnanost bude netypicky slabá. Pokud lidé nechodí do práce, třeba i přechodně, firmy je ze statistiky placených zaměstnanců vyřadí. A to se děje i v případě událostí, jako jsou hurikány či stávka v Boeingu, což odpovídá situaci v říjnu. Nakonec jsou ale data ještě slabší, než se předpokládalo, takže v první reakci spadly dluhopisové výnosy a oslabil dolar. Růst zaměstnanosti dosáhl za říjen pouze 12 tisíc oproti konsensu 100 tis.
img

Politika opět promlouvá do vývoje finančních trhů

09.10.2024 Politické události v USA i Číně mohou v blízké budoucnosti výrazně ovlivnit finanční trhy. Blížící se prezidentské volby a čínské stimulační programy představují pro investory šance na zajímavé výnosy, a to především v prostředí vyšší volatility a nových tržních trendů.
img

Fed zpomalí, americký trh práce se nečekaně začal znovu utahovat

04.10.2024 Data z trhu práce v USA byla nečekaně silná. I s přihlédnutím k velké volatilitě čísel všechny hlavní sledované oblasti naznačují, že se trh práce v září začal znovu utahovat po předchozích několika slabších měsících. Posouvá tak celkový dojem z ekonomiky i pohled na budoucí politiku Fedu. Hlavní statistikou je počet nových pracovních míst. Za září jich bylo 254 tisíc, zatímco se čekalo jen 150 tis. po srpnových 159 tisících. Údaj překonává průměrné letošní hodnoty a vrací nás k loňskému průměru.
img

Přetahovaná na měnových trzích: Analýza scénářů

19.08.2024 Počátkem srpna utrpěl trh práce ve Spojených státech šok, který zvýšil obavy z rostoucí míry nezaměstnanosti a prohloubil strach z možné recese, a tak jsou trhy i nadále napjaté.
C:\fakepath\burza-12072024.jpg

Změna trendu kvůli jednomu číslu?

12.07.2024 Čtvrteční silně očekávaná americká inflační data překvapila příjemným směrem. Spotřebitelské ceny poklesly meziměsíčně o 0,1 %, jádrová složka pak o 0,1 % rostla.
img

Ranní komentář: Americké dvouleté výnosy na dosah 5 %, růst Chewy a výplach na Salesforce a UiPath

30.05.2024 Akciové trhy včera zamířily do červených čísel, k čemuž částečně pomohly také rostoucí dluhopisové výnosy. Ty se značně zvedaly hlavně v Evropě, ale třeba i v USA, kde se dvouleté splatnosti vracejí na dosah 5 %. Z jednotlivých titulů se včera pod silný tlak dostaly třeba akcie American Airlines a po uzavření burz pak prudce klesaly akcie společností Salesforce a UiPath, které po zveřejnění výsledků za 1Q odepsaly 16 % a 28 %.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 15.04.2024

15.04.2024 Burzy během minulého týdne korigovaly, S&P 500 odepsal 1,5 %. Hlavní americký akciový benchmark se stále nachází nad hladinou 5 100 bodů. Stoxx Europe 600 ztratil 0,3 %. Během minulého týdne dorazila na trhy série negativních faktorů. Vyšší inflace přistřihla sázky investorů na snižování sazeb. Do toho banky nezahájily výsledkovou sezónu nejlépe a na sklonku týdne dorazilo na burzy i geopolitické riziko. Stále platí, že valuace zůstávají našponované a rizika tak zůstávají nakloněna směrem dolů.
img

Investice & daně. Kdy máte klid a kdy musíte vyplňovat přiznání?

11.04.2024 Obliba investování u nás roste. Jen v podílových fondech Češi zhodnocují už přes 938 miliard korun, další stovky miliard mají investoři v akciích, burzovně obchodovaných fondech a dalších aktivech. Se vzrušujícím investičním světem je ale spojena i méně zábavná povinnost, a to jsou daně. Podívejte se, co si jako běžný investor ohlídat. A není třeba panikařit, dost možná se vás povinnost podávat daňové přiznání nebo nutnost do něho zahrnovat své investice týkat nebude.
img

2024: Rok plný investičních výzev a příležitostí

13.02.2024 Rok 2024 přináší řadu událostí, které mohou významně ovlivnit investiční scénu - od geopolitických volby až po ekonomické politiky centrálních bank. S poklesem inflace a očekávaným snižováním úrokových sazeb se otevírají nové možnosti pro dluhopisové i akciové fondy. Richard Bechník, hlavní analytik společnosti Swiss Life Select, zdůrazňuje význam přizpůsobení investičních strategií aktuálním trendům. Jak mohou investoři využít těchto příležitostí a co by měli mít na paměti při plánování svých investic v letošním roce?
C:\fakepath\facebook-05022024.png

Meta přetlačila celý trh

05.02.2024 Facebookové impérium Marka Zuckerberga reportovalo nad očekávání dobré výsledky za Q4 a investory nadchl i výhled do startu nového roku.
img

Rok kovů

26.01.2024 Nadcházející rok se může stát rokem kovů. Pozornost se bude upírat hlavně na zlato, stříbro, platinu, měď a aluminium. Vyhlídky na nižší reálné dluhopisové výnosy a pokles nákladů na držbu neúročených pozic podle nás podpoří poptávku po drahých kovech, zejména prostřednictvím produktů obchodovaných na burze, kde byli investoři v posledních sedmi čtvrtletích čistými prodejci.
C:\fakepath\fed-19012024.jpg

Co když inflace není pod kontrolou?

19.01.2024 Finanční trhy vyhlásily na konci října loňského roku vítězství nad inflací. Dluhopisové výnosy dramaticky poklesly v očekávání brzkých nižších úrokových sazeb a akciové indexy si z lokálních minim připsaly 15-20 %.
img

Invesco: Nevšední pravdy – 10 nepravděpodobných, ale možných scénářů pro rok 2024

16.01.2024 Je čas zapomenout na standardní scénáře a přemýšlet o těch méně pravděpodobných a přesto možných. Trhy zakončily rok 2023 pozitivně a náš seznam možných překvapení se proto kloní negativním směrem (tyto hypotetické události jsou naším pohledem na to, co by se mohlo stát, ačkoli to nutně není součástí našeho hlavního scénáře).
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 15.01.2024

15.01.2024 Burzy během minulého týdne opět posilovaly. S&P 500 přidal 2,0 %. Hlavní americký akciový benchmark se nachází pouze 0,2 % pod historickým maximem. Stoxx Europe 600 posílil mírně: o 0,1%. Hlavním důvodem je pokles dluhopisových výnosů, který se odehrál navzdory výraznějšímu CPI. Souvisí zejména s apetitem investorů – viz. extrémní úspěch některých aukcí vládních bondů (např. Španělsko). Nicméně můžeme polemizovat, nakolik je pokles yieldů udržitelný. Investoři v USA sázejí na 6,5 cutů během 2024, což je scénář, který není v souladu s rétorikou představitelů FOMC.
img

3 hlavní témata investorů v roce 2024

04.01.2024 „Investoři budou měnit svá portfolia proporčně tomu, jak moc věří, v jaké téma v daném okamžiku. Kdo dokáže správně předvídat přeměny těchto tržních sentimentů může předvídat i pohyby cen aktiv,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Vzestup zlata zpomalil, protože se zastavil růst sazeb a vzrostla ochota riskovat

06.11.2023 Světové trhy si včera v noci oddechly, když předseda Fedu Powell vyslal jasný signál, že Federální rezervní systém přestává zvyšovat sazby. Po neočekávaně nízkém indexu ISM ve výrobě, který byl toho dne zveřejněn, pomohlo Powellovo poselství zlepšit nálady na trzích, které v poslední době trápí geopolitické obavy, rychle rostoucí výnosy z amerických státních dluhopisů, jež s sebou nesou riziko hospodářského oslabení, a nevyrovnaná výsledková sezóna. Drahé kovy však na vyhlídky na ukončení růstu sazeb, které by pro ně byly za normálních okolností příznivým znamením, reagovaly poměrně nevýrazně. V tomto článku se podíváme blíž na to proč.
img

Výrazná globální akciová korekce je nyní hodně pravděpodobná

25.10.2023 Akcie jsou na relativní bázi vůči dluhopisům z celkového globálního pohledu nejdražší od roku 2007. Globální akciová riziková prémie totiž nyní dosahuje velice deprimované hodnoty 1,6 %. Přitom dlouhodobý průměr dosahuje podstatně vyšší úrovně 4,2 %. Extrémní akciové nadhodnocení na relativní bázi vůči dluhopisům je jasně patrné také z toho, že aktuální hodnota 1,6 % se rovněž nachází poměrně výrazně pod důležitou linií dlouhodobého průměru poníženého o jednu směrodatnou odchylku na úrovni 3,1 %.
img

Čas (znovu) se zamyslet nad dluhopisy

23.10.2023 Už dlouhou dobu nebyly dluhopisy něčím, co by chtěl investor ve svém portfoliu. V období extrémně nízkých úrokových sazeb byly i výnosy z dluhopisů mimořádně nízké. Ale v posledních dvou letech se situace dramaticky změnila. Výnosy z desetiletých německých vládních dluhopisů se od října 2021 do chvíle vzniku tohoto článku vyšplhaly ze záporných čísel na 2,6 %. Ve Spojených státech se výnosy desetiletých vládních dluhopisů vyšvihly z 1,5 % na 4,3 %.
img

Ranní komentář: Desetileté výnosy na dosah 5 %, Netflix po výsledcích +12 %, Tesla ztrácí

19.10.2023 Dluhopisové výnosy pokračují v růstu a na desetiletých amerických splatnostech jsme už na dosah 5 %. To má negativní dopad na akcie, zatímco růst výnosů dál pomáhá dolaru. Překvapivě silné je naopak zlato, kterému ale zdá se částečně pomáhá složitá geopolitická situace. Včera reportoval výsledky Netflix, který v after-market hodinách rostl o 12 %. Svá čísla pak zveřejnila také Tesla, jejíž akcie ale reagovaly propadem.
img

Ranní komentář: Růst výnosů pokračuje, akcie kvůli němu dál klesají

04.10.2023 Dluhopisové výnosy v Evropě a v USA opět rostly, což dostalo pod tlak akcie a další riziková aktiva. S&P500 včera díky tomu klesl o 1.3 % a futures na akciové indexy jsou v červených číslech také během dnešního rána. Své silné postavení si naopak drží dolar, zatímco JPY včera prudce zpevnil, pravděpodobně kvůli intervenci Bank of Japan.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 04.09.2023

04.09.2023 Futures i asijské indexy zelené – asijské indexy posilují v reakci na oznámení čínské vlády ohledně určitých stimulů v nemovitostním sektoru.
img

Ranní komentář: Slabší makro přispělo k pádu výnosů a pomohlo akciím. Krypto a bitcoinové ETF

30.08.2023 Akciové trhy včera opět rostly. Tentokrát k růstu pomohly možná trochu paradoxně slabší čísla z amerického trhu práce, díky kterým začaly klesat dluhopisové výnosy. Dvouletý americký dluhopis je na výnosech zpět pod 5 % a společně s ním klesá také celý delší konec výnosové křivky.
img

Ranní komentář: Výnosy pokračují v růstu, akcie dál drží. S&P snížila rating několika bankám

22.08.2023 Americké dluhopisové výnosy včera opět rostly. U desetiletých splatností jsme se dostaly nad 4.3 %, zatímco dvouleté splatnosti překonaly hranici 5 %. Akcie si mezitím své vysoké nacenění drží a včera dokázaly růst. Dařilo se hlavně velkým technologickým firmám a třeba Nvidia včera přidala 8 %.
img

Ranní komentář: Americké desetileté výnosy na dosah 4.2 %, čínští developeři znovu pod drobnohledem

14.08.2023 Minulý týden přinesl korekci zejména na technologické a růstové společnosti, které v posledních pár měsících prudce rostly. K růstu se naopak vrátily dluhopisové výnosy, které se v USA na desetiletých splatnostech dostaly zpět na dosah 4.2 %. Dnes ráno jsme svědky pádu akcií v Číně, kde je pozornost věnována opět hlavně problematické situaci na tamním trhu s bydlením a akciím čínských developerů.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 10.07.2023

10.07.2023 Během minulého týdne burzy zkorigovaly. S&P 500 odepsal 1,2 %, stále se však nachází na nejsilnějších úrovních od loňského března. Stoxx Europe 600 odepsal o 3,1 %. Opět jde spíše o korekci předchozí euforie. VIX se přiblížil hranici 15 bodů. Bezprostředním spouštěčem korekce byly některá data z US trhu práce, nicméně payrolls zabránily razantnějšímu propadu. Lze konstatovat, že se akcie stále obchodují na euforických úrovních a určitá korekce je proto velmi pravděpodobná.
img

Ranní komentář: Fed připraven dál zvyšovat sazby, akcie mírně ztrácejí, volatilita ale stále nízká

06.07.2023 Středeční seance přinesla minutes z posledního zasedání Fedu, ze kterých jasně vyplynulo, že je americká centrální banka připravena dál zvyšovat úrokové sazby. Ty by měly růst už na příštím zasedání. Nálada na trzích jinak zůstává stabilizovaná. Akcie včera mírně klesaly, zatímco dluhopisové výnosy pokračují v růstu. Dnes pozor na výsledky ADP reportu z trhu práce a na zveřejnění amerického ISM pro sektor služeb.
img

Ranní komentář: Powell si růst sazeb od minulé středy nerozmyslel, britská inflace nepříjemně překvapila

22.06.2023 Akciové trhy včera mírně ztrácely. Pod tlakem byl hlavně technologický sektor a po delší době výrazněji ztrácely také výrobci čipů. Nálada na trzích je ale stabilní, i když v postupném růstu pokračují i nadále dluhopisové výnosy. Včera se například v Británii dvouletý výnos dostal nad 5 % v reakci na překvapivé výsledky britské inflace. Bank of England dnes bude rozhodovat o sazbách a trh čeká jejich další zvýšení.
img

Zaměstnanost v zámoří výrazně překonává očekávání

02.06.2023 Květnová data z amerického trhu práce jsou sice formálně vzato smíšená, ale podle nás jednoznačně ukazují, že s postupným ochlazováním, které by zaručilo kontrolu nad inflací, to nejde podle plánu. Zvláště jde o zaměstnanost, které opět překonává odhady a přidává se k jiným indikacím, které jsme v posledních dnech dostali (report ADP, zpráva JOLTS). Za květen přibylo v ekonomice 339 tisíc nových pracovních míst, zatímco trh předpokládal 195 tis. Navíc byl duben revidován nahoru na 294 tisíc.
C:\fakepath\forex-22052023.jpg

Měny střední a východní Evropy obracejí trend

22.05.2023 Spojené státy stahují v posledních týdnech kapitál z celého světa. Nízká místní nezaměstnanost a setrvačná jádrová inflace podporují slova představitelů americké centrální banky (Fed), že úrokové sazby zůstanou na aktuální úrovni 5,00 – 5,25 % ještě dlouho. Americké dluhopisové výnosy rostou a nabízejí za dnešních směnných kurzů zajímavější poměr ceny a rizika než české, polské nebo maďarské papíry.
img

Forex: Inflace zmenšila obavy a podpořila trhy

12.04.2023 Březnová inflační data z USA byla už dopředu jasným rizikovým faktorem, před kterým se řada hráčů na trhu zajišťovala. Když potom čísla obavy nenaplnila, zajišťovací pozice (tradičně hodně na opčním trhu) jsou zřejmě rušeny, což posílá akcie nahoru. Zároveň v reakci klesly dluhopisové výnosy v zámoří a dolar oslabil. Jde hlavně o to, že jsme se nedočkali překvapení směrem nahoru.
img

Komodity zažívají fragmentaci. Co v Q2 čeká ropu, měď a zlato?

04.04.2023 Klíčové komodity, ať už jde o ropu, měď, či železnou rudu, zahájily letošní rok výrazným posílením. Příčinou bylo přesvědčení, že postpandemické zotavení Číny, největšího světového spotřebitele surovin, dokáže bez problémů vykompenzovat temná mračna, která se stahovala nad jinými částmi světové ekonomiky. Mluvíme zejména o Evropě, která se dosud nevzpamatovala z loňské energetické krize, a Spojených státech, kde Fed ve snaze zkrotit inflaci zvyšoval sazby nejrychleji za celá desetiletí.
img

Ranní komentář: Fed pivot je díky inflaci a silné ekonomice stále daleko, akcie pokračují v korekci

27.02.2023 Akciové trhy za sebou mají další nervózní týden, během kterého se dostaly do červených čísel. Důvody jsou přitom stále stejné - rostoucí výnosy na dluhopisech a obavy z dopadu na finanční trhy a reálnou ekonomiku. Ta přitom zůstává stále v doce dobré kondici, což potvrdilo i páteční makro z USA. To přineslo mj. i výsledky jádrového PCE cenového indexu, který nečekaně zrychlil. Nacházíme se tedy v zajímavé situaci, kdy lepší zprávy z americké ekonomiky oddalují pivot americké centrální banky a tlačí nahoru dluhopisové výnosy, což následně dostává akcie pod větší a větší prodejní tlak.
img

Ranní komentář: Indexy stabilní, Nvidia po výsledcích +9 %, Apple a jeho Gen Z dominance

23.02.2023 Index S&P 500 klesal už čtvrtým dnem v řadě, i když tentokrát byla korekce jen minimální a dnes ráno už futures na americké indexy své včerejší ztráty likvidují. Nálada na trzích je zatím docela stabilizovaná a stabilní jsou také dluhopisové výnosy, které se v USA u desetiletých splatností drží nad 3.9 %. Včerejší minutes ze zasedání Fedu jen utvrdily investory v názoru, že Fed bude dál zvyšovat úrokové sazby. Dnešní seance přinese americké HDP a několik zajímavých korporátních čísel, v čele s výsledky společností Alibaba, Block, Moderna, nebo Carvana.
img

Chytá inflace druhý dech?

17.02.2023 „Tempo poklesu inflace v lednu výrazně zpomalilo, ekonomika je silnější, než se čekalo a centrální bankéři začínají reagovat, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Dolar dál marně hledá oporu. Výsledky dnes dodají velké banky

13.01.2023 Do dnešního dne hlavní trhy vstoupily ještě s podporou včerejších dat. Inflace byla nakonec přijata pozitivně akciovými i dluhopisovými trhy a zasloužili se o to svým dílem také bankéři z Fedu, kteří do své obvyklé rétoriky nepřidali nic jestřábího navíc. Sice prezentovali jiné názory, než převažují na trhu, ale z komentářů nebyla znát velká snaha je nějak napravovat. Z pohledu obchodování tak komentáře postupně ztrácejí na potenciálu hýbat s očekáváními.
img

Akciím i dluhopisům pomáhá optimismus před inflací

11.01.2023 Včerejší obchodování v zámoří bylo nakonec pro akcie pozitivní, ačkoli spolu s tím citelně narostly dluhopisové výnosy. Dnes přebrala štafetu Evropa, přičemž klíčovým akciovým trhům se daří - například DAX přidává skoro 0,9 pct a další z hlavních indexů nezůstávají o moc pozadu. Dluhopisy ale obrátily a výnosy dnes klesají. Větší pohyby vidíme na delších splatnostech - desetiletý výnos v USA i Německu klesá o 5 bps. Na eurodolaru nic extra nového, kurz zůstává poměrně stabilní a dnes dopoledne se nachází na 1,0740.
img

Jak velký jestřáb zůstal Powell po datech? Trhy před vystoupením převážně negativní

10.01.2023 Včerejší komentáře z Fedu (Bostic, Dalyová) se držely linie z posledního zasedání. Bankéři dál mluví o nutnosti stlačit inflaci a nejsou ohledně jejího poklesu tak optimističtí jako finanční trhy. Na jednu stranu nechávají pro nejbližší zasedání otevřenou možnost zvýšení sazeb o 50 i 25 bodů a mluví o důležité roli dat, na stranu druhou ovšem zůstávají pevní v tom, že se sazby mají dostat nad 5 procent a vytrvat tam do příštího roku.
img

Akcie navazují na páteční euforii, euro stoupá o procento

09.01.2023 Zprvu celkem opatrný začátek týdne se postupně mění v další velmi pozitivní den pro akcie. Zisky klíčových indexů rostou, přičemž v USA kráčí v čele Nasdaq a v Evropě patří k nejlepším AEX (oba míří k +2 pct). Americké dluhopisové výnosy smazaly prvotní mírný růst, evropské zůstávají pár bodů nad pátkem.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 9.01.2023

09.01.2023 Během minulého týdne burzy rostly. S&P 500 přidal 1,4 %. Nyní se SPX obchoduje cca 19 % pod svým historickým maximem, kterého dosáhl začátkem roku 2022. Volatilita sice klesla, stále se však nachází nad psychologickou hranicí 20 bodů. Evropské akcie přidaly 4,6 %, což představuje nejlepší vstup do nového roku od 2009. Minulý týden poslala trhy nahoru především makrodata. Zejména inflace v eurozóně a americké payrolls poskytly naději, že by ECB a Fed nemusely utahovat politiky až tak agresivně. Rizika vnímáme nakloněna směrem dolů, jelikož k dosažení 2% inflačního cíle zbývá dlouhá cesta. Zároveň platí, že kurzy akcií dostatečně nereflektují ekonomické zpomalování, ke kterému během letoška dojde. 
img

ISM ukradlo páteční show. Akcie i dluhopisy oceňují rostoucí riziko recese

06.01.2023 Závěrem týdne se hráči na hlavních trzích rozhodně nenudí. Nejprve přešli bez velké reakce propad německých průmyslových objednávek. Poté dostali potvrzení, že inflace v eurozóně rychleji klesá, ovšem překvapivý růst té jádrové je těžko potěšil. Obchodování však nemělo jasný směr a pozornost se soustředila na odpolední americké statistiky. 
img

Nižší inflace vrací do Evropy optimismus. Fed dodá informace ze zasedání

04.01.2023 Dnešní obchodování na hlavních evropských trzích se nese opět v pozitivním duchu, poté co včera Amerika nestihla náladu na našem kontinentě úplně zkazit. Do hry opět vstupují nová inflační data, tentokrát předběžná prosincová čísla z Francie. Podobně jako u Německa vidíme nečekaně velké zpomalení cen, které ukazuje, jak výrazně se promítá efekt silnějšího eura a levnějších energií. Ty mimochodem zlevňují na trzích také dnes, když dolů míří jak ropa, tak evropský plyn či elektřina. A jako plus je potom třeba počítat také zprávy o další čínské podpoře realitního sektoru, který zůstává jedním z klíčových problémů ekonomiky.
img

Klesjící Tesla po svátcích potápí technologický Nasdaq. Zátěží jsou i vyšší výnosy

27.12.2022 Americké hlavní akciové indexy v úvodu dnešní obchodní seance zamířily povětšinou níže. Rozvolnění čínských covidových opatření může být sice pro trh vítanou zprávou, náladu ale pokazily rostoucí americké dluhopisové výnosy. Index S&P 500 tlačily dolů technologické tituly a akcie zboží zbytné spotřeby, Nasdaq Composite klesal pod tlakem růstových titulů s velkou tržní hodnotou a společnosti Tesla, kde se objevily zprávy o přechodném lednovém zastavení produkce v její čínské továrně.
img

ČNB nezvedá sazby, ale mluví o tom. Hlavním trhům pomohly výsledky

21.12.2022 Česká národní banka sice v souladu s odhady nezměnila úrokové sazby, ale možnost budoucího zvýšení naznačila více, než bychom čekali. Byla zmíněna rizika jak pro-, tak protiinflačním směrem. Vedle toho ovšem guvernér Michl upozornil na připravenost banky zasáhnout proti inflačním rizikům a řekl, že příští rozhodování bude mezi stabilitou a růstem sazeb. Nemusejí se tak podle něj naplnit tržní očekávání, že se sazby v první polovině příštího roku nezvýší. Koruna reaguje posílením na 24,16 za euro, ačkoli předtím během dne měla spíše tendenci slábnout. Pohyb je to však opět pouze malý a může mu pomáhat i situace na západních trzích.
img

Ameriku brzdí výnosy a Fed, Evropa se drží

19.12.2022 Evropské akcie po pozitivním úvodu zhruba drží své pozice a pohyby hlavních indexů během dne jsou nevýrazné. DAX , CAC 40 či FTSE 100 si připisují zhruba půl procenta. Naproti tomu Amerika se v první fázi obchodování dostává pod tlak, a to zejména Nasdaq , který už je 0,8 pct dole.
img

Akcie začaly růstově, k umazání posledních ztrát však mají daleko

19.12.2022 Začátek nového týdne vypadá na hlavních trzích lépe než konec toho předchozího. Evropské akciové indexy stoupají a velké rozdíly mezi nimi nejsou. Třeba DAX je o 0,75 pct výš. Americké futures naznačují zelený start na Wall Street, ale drží se v plusu zatím jen mírně.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 12.12.2022

12.12.2022 Během minulého týdne burzy rostly. S&P 500 odepsal 3,4 %. Nyní se SPX obchoduje cca 18 % pod svým historickým maximem, kterého dosáhl začátkem roku. Volatilita opět vzrostla nad psychologickou hranici 20 bodů. Výprodeje byly korekcí předchozího příliš euforického vývoje. Aktuálně je podle našeho názoru euforie přehnaná a rizika zůstávají nakloněna směrem dolů. Tento týden se uskuteční řada zasedání centrálních bank. Kromě Fedu a ECB zasedá i BoE. Jakákoliv prohlášení centrálních bankéřů mají potenciál stát se kurzotvornými událostmi. 
img

Dluhopisy na závěr týdne padají, akcie jsou na tom smíšeně

09.12.2022 Konec týdne částečně ovlivnila nová data ze zámoří, ale jejich efekt není plošný. Report o amerických výrobních cenách přinesl překvapení směrem nahoru - hlavní i jádrový index sice zpomalily, ale ne tak výrazně, jak se čekalo.
img

Akcie a euro se odpoledne vydávají nahoru, zatímco dluhopisy ustupují

08.12.2022 Nevýrazné obchodování se na akciích po otevření amerických trhů přehouplo pozitivním směrem a klíčové indexy v zámoří rostou. V čele jde Nasdaq s 1,2pct ziskem. V Evropě se sice odpoledne také situace zlepšuje, ale stále to stačí pouze na smíšený vývoj hlavních zdejších trhů. 
img

Americký dolar směřuje dolů a investoři čekají zpomalení zvyšování sazeb 

08.12.2022 Americký dolar klesá, jelikož investoři zvažují výhled politiky FEDu spojenou s rostoucím strachem, že vysoké úrokové sazby by mohly způsobit recesi.
img

Na programu trh práce - dokáže překvapit tak, aby narušil náladu trhů a postoj Fedu?

02.12.2022 Zklamání ze včerejších amerických dat investoři nakonec vstřebali bez vážného narušení jejich býčí nálady. Dnes se tak můžeme připravit na další důležité údaje, tentokrát z trhu práce. Konsensus je nastaven na jejich zhoršení oproti říjnu, navíc indikace v průběhu týdne jsou negativní a naznačují spíše podstřelení tržního odhadu, který činí 200 tis. pracovních míst. Vedle toho ale vyjdou také statistiky nezaměstnanosti a mezd.
img

Zelené dopoledne v Evropě. Pomáhá odraz ropy a energetického sektoru

22.11.2022 Úvodní zaváhání se na evropských akciových trzích mění v růst, který posílá například německý DAX o 0,7 pct výš. Americké futures však zůstávají opatrné a nacházejí se mírně v záporu. Eurodolar se stabilizuje u 1,0265. Dluhopisové výnosy v Evropě vykazují nevýrazné změny, zatímco v zámoří sledujeme jejich pokles. 
img

Lehce negativní start týdne, sentiment drží na uzdě Čína i bankéři

21.11.2022 Začátek týdne je pro akciové trhy převážně negativní a klíčové evropské indexy míří o pár desetin procentního bodu níž. Americké futures ztrácejí přes půl procenta. Tržní sentiment drží na uzdě několik dílčích faktorů. Patří sem zprávy z Číny, která po úmrtích na covid opět sahá k restriktivním opatřením a tlumí naději, že se od nulové tolerance odvrátí. Dále je to pokračující tlak na trh kryptoměn a přispívají i komentáře z centrálních bank.
img

Útok na Polsko se nekoná, akcie se však drží zpátky

16.11.2022 Po sérii vesměs pozitivních zpráv trhy vylekala informace o výbuších v Polsku způsobených raketami. Už podle "cílů" to vypadalo maximálně na zbloudilé střely, ovšem i ty mohly mít potenciál znovu o něco vyostřit konfrontaci Západu a Ruska. Nakonec se jako nejpravděpodobnější jeví dopad raket ukrajinské PVO namířených proti ruskému ostřelování infrastruktury, ovšem nervozita ani tak z trhů rychle nevyprchala.
img

Fed a Čína zvedají náladu, nová data se ale nepovedla. Vývoj v Evropě smíšený

15.11.2022 Po včerejším zaváhání se nálada zlepšuje a opět na týchž tématech. Prvním z nich je inflace, potažmo politika Fedu. Lael Brainardová, jinak jedna z holubic v měnovém výboru, trhy v podstatě ujistila o tom, že se na půlku prosince chystá zvýšení sazeb o 50 bps. Před inflací trh počítal se 75.
img

K potvrzení vzestupného trendu je nutné, aby zlato prolomilo hladinu 1735 USD

15.11.2022 Shrnutí: Poté, co předseda Fedu Powell minulý týden na schůzce FOMC uštědřil tržnímu sentimentu ránu, si zlato, stříbro i měď vedly víc než dobře. Všechny tři kovy se rychle vzpamatovaly a nyní se blíží k hladinám, které mohou vyvolat změnu zavedené mentality „prodeje při posilování“. V tomto článku se podíváme blíž na zlato a na to, co je nutné k tomu, aby k uvedené změně opravdu došlo.
img

Nový týden navazuje dalším růstem, pomáhá Čína

14.11.2022 Hlavní evropské akciové trhy začínají další týden růstově a navazují tak na pozitivní vývoj z posledních dní. Zisky klíčových indexů jsou však o poznání skromnější, když se vejdou do pár desetin procenta. Daří se také dluhopisům na evropské straně, přičemž výnosy v Německu jdou dolů asi o 5 bazických bodů.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 14.11.2022

14.11.2022 Během minulého týdne burzy silně posilovaly. S&P 500 přidal 5,9 %. Ve čtvrtek předvedly indexy nejlepší růst od jara 2020. Nyní se SPX obchoduje cca 17 % pod svým historickým maximem, kterého dosáhl začátkem roku. Volatilita se nachází pod hranici 25 bodů. Za růstem stála inflační čísla. Investoři věří, že příznivější inflační čísla odradí Fed od agresivnějšího utahování politiky. Jelikož investoři udržovali na svých portfoliích vysokou úroveň cashe, tak nyní jeho část zapojily a výsledkem byla robustní reakce. Je otázkou, jak vyjdou další cenové statistiky. Zdaleka nelze tvrdit, že Fed v boji nad inflací zvítězil. V pátek vyšla vyšší než předpokládaná inflační očekávání domácností: 3 % vs est. 2,9 %.
img

Nižší inflace v USA spouští tržní euforii

10.11.2022 Dá se říci, že se investoři v říjnových inflačních číslech ze zámoří konečně dočkali toho, na co sázeli už po několik měsíců. Celková inflace klesla na úroveň ze začátku roku a sestup z vrcholu začala kreslit také inflace jádrová. Data jsou zároveň pod konsensem. Ve struktuře sice najdeme pár much, ale celkově jde z pozice finančních trhů o velmi pozitivní report, který spouští doslova euforii. Říjnová inflace klesla na 7,7 z 8,2 procenta, zatímco se čekalo 7,9.
img

Amerika míří dolů. Tématem výsledky, inflace i volby

09.11.2022 Zatímco evropské akcie se během dne zhouply dolů i nahoru, Amerika otevřela se ztrátami, kterých se jí zatím nedaří zbavovat. S&P 500 klesá zhruba o procento. Na trzích stále předpokládáme nejistotu před zítřejší americkou inflací, ovšem do hry se zapojují i další faktory.
img

Začátek týdne na akciích převážně pozitivní v očekávání inflace a voleb

07.11.2022 Přestože se hlavní akciové trhy z negativního trendu zatím nevymanily, je znát, že investoři stále sázejí na události, které by mohly trhům potenciálně pomoci. Tento týden přijdou takové dvě. Jejich souhra by mohla přinést krátkodobé vzedmutí, ale riziko zklamání je samozřejmě také nemalé.
img

Nečekaně pozitivní závěr týdne. V čele evropské akcie a euro

04.11.2022 Závěr týdne přináší pozitivní obrat na hlavních trzích, které v posledních několika dnech podléhaly negativním zprávám. Jako významný faktor se ukázala návštěva německého kancléře Scholze v Číně, která nakopla vzhůru řadu evropských akcií v očekávání zlepšení poptávky z této země.
img

Zklamání z velkých techů se postavilo do cesty růstu akcií, eurodolar ale stoupá nad paritu

26.10.2022 Ještě včera to vypadalo, že mají trhy našlápnuto k další bear-market rally, ale Alphabet s Microsoftem mění plány. Výsledky těchto dvou technologických obrů zklamaly a poslaly akcie v premarketu výrazně dolů. A nejde pouze o ně. Varování přichází i ze strany Texas Instruments, která představila slabší výhled, případně od pesimistických komentářů k polovodičovému trhu od menších zástupců v sektoru. Další výsledky velkých jmen v sektoru se tak namísto naděje budou čekat spíš s obavami.
img

Výnosy míří dál vzhůru a dolar je za 150 jenů

20.10.2022 Tlak na hlavní akciové trhy dál vyvíjejí především rostoucí dluhopisové výnosy. Včerejší série komentářů bankéřů z Fedu jen utvrdila investory v očekávání, že centrální banka jen tak neuhne. James Bullard naopak naznačil možnost urychlit cestu sazeb na vrchol. Ten se mezitím v tržních očekáváních posouvá na 5 procent.
img

Po víkendu obracejí vzhůru akcie i dluhopisy

17.10.2022 Akcie i dluhopisy na hlavních trzích začínají nový týden úspěšně a obracejí tak po negativním vývoji v pátek. Na obzoru máme řadu firemních výsledků, které by měly hrát zásadní roli během nejbližších dní, a mohou směr obchodování dál různě měnit. V kalendáři však nejsou už tak zásadní makroekonomické události, jako byla nedávná americká inflace, takže aspoň z tohoto pohledu může napětí trochu polevit. Možná i díky tomu jsou dnes na tom trhy dobře, když se ruší další z výrazných sázek na pokles.
img

Po velké otočce se čeká na výsledky a ústup britské vlády

14.10.2022 Včerejší obchodování na hlavních trzích znamenalo divoký obrat pro akcie, které se z hlubokého záporu zvedly vysoko do plusu. Pomohlo tomu rušení krátkých pozic, když trh byl pravděpodobně příliš nastaven na pokles akcií. Důvody mimo tyto technické se špatně hledají a stejně tak je otázkou, jak dlouho může pozitivní vývoj vydržet. Evropa dnes na Ameriku logicky navazuje růstově, ale americké futures jsou před novým obchodním dnem v zámoří už v záporu.
img

PPI ani Fed nepřekvapily, akcie jsou nerozhodné

12.10.2022 Finanční trhy dnes dostaly údaje o průmyslové výrobě v eurozóně, které byly lepší, než se čekalo. Důležitější však data vyšla odpoledne, a to americké PPI. Když vezmeme report celkově, tedy posoudíme vývoj výrobních cen včetně očištěných indexů a zpětných revizí, tak data ukázala zhruba to, co se čekalo: Výrobní ceny trochu zvolňují, ale je to hlavně díky energiím a nejde o velkou změnu oproti obrázku z předchozího měsíce. Lehce nervózní reakce souvisí hlavně s tím, že zítra vyjde spotřebitelská inflace a PPI může být určitým (nespolehlivým) vodítkem.
img

Ranní komentář: Bank of England dala penzijním fondům ultimátum, problémy PayPalu, Meta Quest Pro

12.10.2022 Akciové trhy včera opět mírně klesaly, zatímco dluhopisové výnosy zůstávají i nadále na vysokých úrovních. Velkým tématem je situace v Británii, kde Bank of England musela prodloužit platnost svého mimořádného programu nákupu dluhopisů, který spustila před dvěma týdny ve snaze stabilizovat situaci na trhu s dluhopisy. Banka chce tento program ale ukončit už v pátek a bude zajímavé sledovat, zda se jí to skutečně podaří.
img

Závěr týdne v červeném s přispěním dat i Fedu

07.10.2022 Konec týdne se nevydařil. Většina dne byla spíše vyčkávací a většinou i pozitivní, ale o směru nakonec rozhodla nová americká data. Trh práce sice nijak výrazně nepřekvapil, ale tím, že potvrdil svou sílu, dokázal náladu investorů náležitě pokazit. S ochlazením, které by v návaznosti motivovalo Fed k mírnějšímu přístupu, to opět nevyšlo, a naděje z posledních dnů byly zklamány.
img

Dopoledne ve znamení silného růstu. Pesimismus polevuje, znovu se sází na mírnější Fed

04.10.2022 Úterní obchodování je znovu výrazně pozitivní jak pro akcie, tak pro dluhopisy. Index DAX přidává 2,6 procenta, futures na S&P 500 jsou nahoře o 1,5 pct. Vedle toho se dál citelně snižují dluhopisové výnosy v Evropě i v zámoří. Euro se proti dolaru zvedá na 0,9875, libra stoupá na 1,1385.
img

Přestávka v negativním vývoji - akcie i dluhopisy se koncem týdne zvedají

30.09.2022 Hlavní ekonom ECB Philip Lane přišel s komentářem, ve kterém říká, že je sazby třeba jen dostat na neutrální úroveň, a čeká tento proces rozložený do řady měsíců, přičemž je podle něj brzy se vyjadřovat k nejbližšímu zasedání. Zároveň se snaží zmírnit nervozitu, že by na eurozónu mohly přeskočit aktuální problémy z Británie. Nečeká také, že by politika ECB byla upravována kvůli kurzu eura.
img

Neústupnost Fedu, silný trh práce a další propad na trzích

29.09.2022 Na trzích rychle vyprchala dobrá nálada, kterou zařídila Bank of England obranou dluhopisového trhu. Největší problém se tím odložil, ale neblahé důsledky vládní politiky nepůjdou jen tak obejít. Navíc během dne přibyly zprávy z oblasti, na kterou jsou investoři citliví.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 26.09.2022

26.09.2022 Během minulého týdne burzy opět silně oslabovaly. S&P 500 odepsal 4,6 % a nyní se tak nachází necelé procento nad svým letošním minimem z půlky června. Hlavním faktorem je přísný jestřábí tón Fedu. Ten již víceméně ignoruje dopad měnové politiky na ekonomický růst a chce za každou cenu porazit inflaci. S&P 500 se obchoduje cca 23 % pod svým historickým maximem, kterého dosáhl začátkem roku. Volatilita vystoupala k hranici 30 bodů. Investiční banka Goldman Sachs snížila svůj odhad na kurz S&P 500 na 3 600 (na konci 2022).
img

Negativní rozjezd může přejít ve vyčkávání na Fed

19.09.2022 Začátek týdne je na hlavních evropských trzích negativní. Investoři od otevření převážně prodávají a hlavní indexy nabírají další ztráty. Čínské město Čcheng-tu končí covidovou uzávěru, což je určitě dobrá zpráva, ale nestačí. Pozornost investorů poutá hlavně středeční Fed a přípravy na něj evidentně probíhají v obavách. Evropské dluhopisové výnosy opět rostou, ovšem dolar se po posílení drží u 0,9975.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 19.09.2022

19.09.2022 Během minulého týdne burzy silně oslabovaly. S&P 500 odepsal 4,8 %, což představuje nejhorší týdenní výkonnost od půlky června. Nicméně z velké části jde o korekci růstu z týdne předešlého, pro který se velmi obtížně hledá fundamentální ospravedlnění. Aktuálně se obchoduje cca 19 % pod svým historickým maximem, kterého dosáhl začátkem roku. Volatilita vystoupala nad hranici 25 bodů. Hlavním kurzotvorným faktorem budou zasedání centrálních bank, které v uplynulých týdnech naladily jestřábí tón.
img

Všechny sázky na nízkou inflaci. Investorů se drží optimismus

13.09.2022 Ačkoli se na pozitivním obratu na finančních trzích podílelo více faktorů, dnešek směřuje prakticky veškerou pozornost k americké inflaci za srpen, která vyjde ve 14:30. Tématu se věnujeme už déle, takže jen připomeneme, že tržní konsensus je nastaven na 8,1 a pro jádrovou inflaci na 6,1 procenta. A vzhledem k optimismu, který v posledních dnech sledujeme, je dost možné, že jsou akcie nastaveny na hodnoty ještě pod konsensem.
img

ECB i Fed potvrzují protiinflační politiku. Dluhopisy pod tlakem, akciím se daří

08.09.2022 Evropská centrální banka zvedla úrokové sazby o 75 bazických bodů, přičemž TLTRO ani kvantitativní utahování dnes neřešila. To je v souladu s odhady. Hlavním poselstvím dnešního zasedání je ale jednomyslná shoda na utažení sazeb a poskytnutý výhled, že sazby porostou i na několika dalších zasedáních. Banka se přimkla k boji proti inflaci, a to i přes rizika, která to představuje pro ekonomiku.
img

Jak velkým nebezpečím je dnešní report z trhu práce?

02.09.2022 Závěr týdne dodá nová data, na která se investoři soustřeďují už minimálně několik dní. Půjde o zaměstnanost, nezaměstnanost a mzdy v USA. Akcie se před jejich zveřejněním začaly zvedat, dluhopisové výnosy se zklidnily po svém nárůstu, dolar lehce koriguje poslední zisky a paritě se blíží tentokrát zdola.
img

Akcie obracejí vzhůru. Elektřina padá a Evropě se daří plnit zásobníky

30.08.2022 Energie dál vylepšují sentiment na hlavních trzích a klíčovým evropským indexům se většinou daří růst přes procento. Jak zatím naznačují americké futures, podobně by na tom mohla být po otevření také Wall Street.
img

Ranní komentář: Symposium v Jackson Hole odstartovalo risk-off výprodej na většině finančních aktiv

29.08.2022 Akciové trhy si v pátek prošly silným výprodejem v reakci na jestřábí projev Jay Powella. Korekce se nevyhnula ani ostatním aktivům, jako jsou dluhopisy, kryptoměny nebo drahé kovy, zatímco se značného růstu dočkal hlavně americký dolar.
img

Ceny energií a nová data dopřávají trhům klidnější dopoledne

23.08.2022 Ačkoli v Asii to ještě nebylo nic moc a zdejší akcie klesaly, Evropa přece jen opatrně zvedá hlavu. Obchodování je smíšené, na klíčových indexech však převažuje mírný růst. Spolu s tím přerušil eurodolar svůj pokles a drží se kolem 0,9930.
img

Dluhopisové výnosy strmě rostou, akcie však odolávají

02.08.2022 Nancy Pelosiová zahajuje návštěvu Taiwanu a z čínské strany jsme se zatím dočkali slovních protestů, výhrůžek a následně oznámení vojenského cvičení v blízkosti ostrova počínaje 4. srpnem. Uvidíme, co bude následovat. Čína nemohla oficiální návštěvu ponechat bez odezvy, nyní se bude čekat, zda její akce bude znamenal podstatné vyhrocení.
img

Nervozita stoupá s novými zprávami. Akcie v červeném, dolar na koni

26.07.2022 Zatímco se čeká na výsledky těžkých vah jako Microsoft a Alphabet, dostali jsme řadu dalších čísel. Dohromady skládají smíšený obrázek, ovšem spíše než pěkné výsledky GE se pozornost stočila ke slabším údajům od Walmartu. K tomu dochází i v kontextu dalších dnešních zpráv.
img

Odpolední obchodování je pouze smíšené, koruna zisky neudržela

25.07.2022 Začátkem týdne dostali investoři drobné ochutnávky z bohatého menu, které na nejbližší dny kalendář přichystal. Šlo o poněkud hořká sousta, ale po výsledcích Ryanairu či Philipsu nebo po německém index Ifo nás série hlavních chodů teprve čeká.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 25.07.2022

25.07.2022 Během minulého týdne burzy citelně posílily. S&P 500 přidal 2,5 %, evropské indexy posílily pod vlivem taktické deeskalace napětí ze strany Ruska více než jejichž americké protějšky (+2,9 %). Volatilita sestoupila pod hranici 25, aktuálně dosahuje zhruba 23. Hlavní obavou investorů zůstává ochabování ekonomického růstu. V tomto momentě však burzy prozatím nezaceňují hospodářské ochlazení adekvátně. Přestože vidíme, revize hospodářských výsledků směrem dolů, stále zůstávají odhady zisků poměrně euforické. Investoři jako by jednostranně vnímali pouze pozitivní aspekty hospodářského zpomalení – tj. nižší sazby a dluhopisové výnosy. Rizika tedy zůstávají dále asymetricky nakloněna směrem dolů.
img

Trhy na závěr týdne mění směry, rozkývala je i data

08.07.2022 Páteční obchodování na evropských akciích charakterizují změny směrů a přesuny z červené do zelené a naopak. Před závěrem je většina trhů v plusu, přičemž jim vévodí slušně rostoucí DAX . Amerika začala v záporu, ale ztráty dokázala smazat.
img

Amerika znovu se slabým začátkem, důvěra spotřebitelů se propadá. Raketový růst maďarských sazeb

28.06.2022 Spotřebitelská důvěra v zámoří se za červen značně zhoršila. Údaje Conference Board navíc ukázaly, že dál strmě klesají očekávání, které už jsou nejníž od roku 2013. Nejde o první negativní signál ze spotřebitelské oblasti a na trhy tak mohl zapůsobit. Vedle toho vyšel index cen domů Case-Shiller, podle něhož sice domy stále zdražují vysokým tempem (přes 20 pct meziročně), ale toto tempo se už stabilizuje. Šlo ovšem teprve o dubnovou statistiku. Příznivý efekt rozvolnění čínských karanténních opatření během dne odezněl.
img

Ranní komentář: Růstové akcie opět v červených číslech, ropa roste

28.06.2022 Akciové trhy zahájily týden v klidu a bez větších pohybů. Pod tlak se tentokrát dostaly hlavně růstové společnosti, které likvidovaly část zisků z minulého týdne. Dařilo se naopak energetickému sektoru, kterému pomáhaly vyšší ceny ropy. V růstu pak pokračovaly dluhopisové výnosy, které se dnes ráno zvyšují také napříč celou evropou.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 27.06.2022

27.06.2022 Během minulého týdne burzy citelně posílily. S&P 500 přidal 6,4 %, což představuje nevýznamnější týdenní růst od května. Volatilita sestoupila z psychologické hranice 30, stále však zůstává zvýšená (VIX aktuálně na 27). V minulém týdnu vévodily trhům obavy ze zpomalování ekonomiky, které by však znamenaly méně přísnou politiku centrálních bank. Vytlačily tak prvotní investorskou hrozbu – robustní zvyšování úroků, což burzy potěšilo. Podle mého názoru však investoři v této fázi nezaceňují hospodářské ochlazení adekvátně.
img

Ranní komentář: Nižší výnosy pomáhají akciím ke stabilizaci, obavy z recese jim ale v dalším růstu brání

24.06.2022 Akciové trhy za sebou mají klidnou seanci, která jim pomohla do zelených čísel. K růstu akcí pomáhají klesající dluhopisové výnosy, které ale klesají kvůli obavám z recese, což není zrovna argument pro setrvalý růst na akciích a dalších rizikových aktivech. Trhy tak nyní spíše vyčkávají na nové informace, které více napoví o kondici americké a světové ekonomiky.
img

Zpomalování Evropy se promítá do čísel a akcie míří opět dolů

23.06.2022 Včerejší vystoupení Jeroma Powella v Kongresu nakonec nepřineslo zásadní překvapení. Jeho kolegové následně potvrdili, že měnová politika Fedu směřuje k rychlému utažení, ovšem s trhy příliš nehýbali.
img

Z projevu šéfa Fedu i jednání ČNB profitují hlavně dluhopisy

22.06.2022 Začátek evropského obchodování byl velmi negativní, ale odpoledne se situace na trzích zlepšuje, o což se zasloužil i Jerome Powell. Jeho vystoupení v Kongresu se zatím obešlo bez zásadních překvapení. Nese se v duchu posledního zasedání a podstatné přitvrzení rétoriky nesledujeme.
img

Závěr týdne zatím zelený. Jeden problém ustupuje, další se hlásí o slovo

17.06.2022 Po dalším výplachu vypadá konec týdne na trzích zatím dobře. Akciové trhy v Evropě se zvedají asi o procento a americké futures jsou na tom podobně. Vedle toho se po poklesu stabilizují americké dluhopisové výnosy a výnosy v Evropě míří dál dolů. Eurodolar se zvedl až k 1,06, načež dnes z těchto pozic ustupuje k 1,0520. Koruna posiluje na 24,70.
img

Ranní komentář: Nejhorší dva dny od finanční krize pro US dvouleté dluhopisy, akcie i krypto padají

14.06.2022 Nový týden začal na finančních trzích výrazným výprodejem na akciích, kryptoměnách i na dluhopisech, které si procházejí na kratším konci výnosové křivky největšími pohyby od finanční krize. Dvouleté výnosy se včera dostaly v USA na 3.35 % a jsou na podobných úrovních jako výnosy desetileté. Tří až sedmileté splatnosti se pak prodávaly s výnosy nad 3.5 %. Trh spekuluje na to, že by zítra Fed mohl zvýšit sazby o 75bp., což samozřejmě ještě více zvyšuje obavy ze zpomalování americké ekonomiky.
img

Závěr týdne bude záležet na inflaci. Jak dlouho zůstane vysoká?

10.06.2022 Včerejší jednání ECB ve výsledku naladilo trhy negativně, ačkoli zůstává otázkou, jak velký podíl na výplachu akcií mu lze přičíst. Aspoň z části totiž hrály roli zprávy kolem čínské regulace a možná i obavy z horšího inflačního vývoje ve Spojených státech, odkud dostaneme nová data dnes odpoledne.
img

Ranní komentář: ECB se chystá na zvyšování sazeb, spready mezi evropskými výnosy rostou

10.06.2022 Evropská centrální banka včera rozhodla o tom, že příští měsíc ukončí nákupy dluhopisů a začne s procesem zvyšování sazeb. Ty by měly růst už v červenci o 25bp. a v září možná až o dalších 50bp. Banka zároveň zveřejnila výhled prů růstu HDP a inflaci, kdy očekává zpomalení ekonomiky a zrychlení inflace ve srovnání s předchozími projekcemi.
img

Italský dluh pod palbou. ECB se snažila, ale trhy reagují negativně

09.06.2022 Evropská centrální banka se na dnešním zasedání snažila hlavně zdůrazňovat svůj pozvolný přístup. Dnes k žádné podstatné úpravě politiky nedošlo a rovněž dopředu ohlášené či naznačené změny jsou pomalé a vzhledem k tržním očekáváním by neměly být překvapivé. Přesto je reakce evropských dluhopisů i akcií negativní. Euro několikrát změnilo směr, momentálně proti dolaru ztrácí.
img

Jestřábí ECB, rozkývaná ropa a americká data

01.06.2022 V kontextu toho, co jsme psali v minulých dnech, můžeme doplnit další informace k politice ECB. Ozval se jeden z největších jestřábů v jejím vedení, Robert Holzmann, podle něhož vysoká inflace znamená potřebu zvýšení sazeb rovnou o 50 bodů. Je třeba rozhodné akce, aby nemusely později přijít tvrdší kroky, říká rakouský zástupce v ECB. Ačkoli je to stále "jen" hlas jestřábího křídla, takto naplno ještě podpora pro razantnější přístup nezazněla a dostáváme tedy další důkaz, že se názory posouvají. Euro z toho však dopoledne netěží nové zisky a v klidu zůstávají také dluhopisové výnosy.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 23.05.2022

23.05.2022 Futures zelené, asijské indexy převážně smíšené – pozitivní zprávou je, že Biden zvažuje zrušení některých cel na čínské zboží zavedených Trumpem.
img

Akcie se snaží stabilizovat, zatímco euro sbírá zisky

19.05.2022 Evropské akciové trhy nepředvádějí tak divoké pohyby jako ty americké, ale během dneška přece jen doháněly ztráty Wall Street. Klíčové indexy padají o až o 2,3 pct v případě nizozemského AEXu. S Amerikou to během dne také vypadalo bledě, soudě podle průběžné indikace futures, ale začátek obchodování tak špatný není. Nasdaq se dokonce lehce zvedá.
img

Slabší den na akciích ve světě a další zisky pro korunu

18.05.2022 Po posledním jestřábím prohlášení z ECB od Klaase Knota dnes uvedl další z jejích zástupců, Oli Rehn, že depozitní sazba by se měla dostat z negativních hodnot relativně rychle. Údajně na tom v radě guvernérů panuje široká shoda. Krom toho dnes data z amerického realitního trhu ukázala slabší počty nově rozestavěných domů, zatímco inflace v eurozóně za duben byla revizí posunuta nepatrně níž. Pro trhy však byl důležitější poslední komentář šéfa Fedu, který znovu upevnil protiinflační postoj centrální banky a podle nás v tom i trochu přitlačil na pilu.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Prohlášení guvernéra Rusnoka | Desetileté výnosy v USA | První odhad HDP | Uvolněné měnové politiky | Kurz koruny k dolaru | Realitní trh | Prostor k růstu | PPI v USA | Soft-landing | Zásoby zemního plynu | Výplach | Euro k americkému dolaru | Risk-on sentiment | Cap | Výsledky Meta | Dlouhé pozice | Výnosy dluhopisů | Čínské strany | Nákupy zlata centrálními bankami | Války | Americký ADP | Kryptoburza Binance | Lithium | Maloobchod v USA | CECEEUR | Plánované otevírání ekonomik | Vývoj | Opětovný pokles | Dolarový index DXY | Češi | Data z trhu práce | Budapešť | Australská centrální banka | Trh nemovitostí | Panevropský index | Hospodaření firmy | DPH | EUR | Spotřebitelské výdaje | Globální dluhopisový index | Federální dluh | Nezaměstnanost v eurozóně | Standard & Poor's | Kalifornie | Snížit úrokové sazby | Hlavní úrokové sazby | Salesforce | Fiskální politika USA | Itálie | Stoxx | PEPP | Vývoj ceny zlata | Kurz čínské měny | Cla na čínské zboží | Texas | Daňové povinnosti | Finanční aktiva | Německé průmyslové objednávky | Očekávání | James Bullard | Pokračování růstu | Maloobchodní gigant | Korelace | Posilování domácí měny | Michal Stupavský, CFA | Nepříznivý vývoj epidemie | Inflace v září | Evropské centrální banky | Nikl | Swiss Life | Americká obchodní bilance | Růst amerických akcií | Chile | Americká cla na čínské zboží | Alternativní investice | Kvartální výsledky | Pro investory | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Směřování americké zahraniční politiky | Market cap | Trh práce | Dnešní makrodata | Dluhová krize | Evropská komise | Philip Morris ČR | Swiss | Statistiky z britského trhu práce | Investice | Britská centrální banka | Ekonomické zotavení | DXY | Rozvolnění | High-yield | Spotřebitelský sektor | Geopolitické riziko | Potenciál | Kurzy akcií | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Italský PMI | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Výnosy na dluhopisech | Lednová inflace | Index aktivity | PMI v eurozóně | Hluboká recese | Škoda Auto | ADP report | Zajímavé výnosy | Ifo | Japonské akcie | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Globální dluhopisové trhy | Intervence | Výkon ekonomiky | Nižší sazby | Britské dluhopisy | Diverzifikace | Klesly akcie | LSEG | Rekord | Raiffeisenbank | Techy | Výprodeje akcií | Oživení ekonomiky | Nákupy aktiv | Zpráva z akciového trhu | FTSE MIB | Madrid | Dění na trzích | Úrokové sazby v USA | Uvolňování měnové politiky | Pokles zisku | Asijské trhy | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Cena bitcoinu | Nálada v průmyslu | Vývoj dolarového indexu | Dění ve světě | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Geopolitické napětí | Saxo Bank | Chování | Český průmysl | SOK | Korunové úrokové sazby | Akcie společnosti | Náklady na financování | CSI 300 | Aktuální vývoj | Desetileté výnosy | Fondee | Trh s ojetinami | Rostoucí výnosy | Peter Siks | Lagardeová | Druhá největší ekonomika | Nejvyšší soud | Trh s dluhopisy | Zisky na akciových trzích | Fortuna | Cenné papíry | Výnos | DeFi | P/S | Reakce akciového indexu | Guyana | Rostoucí šance | Asijské akcie | Exchange | Goldman Sachs | Povinnost podat daňové přiznání | Delta | Dlužník | Čínské fondy | Vývoj na trzích | Výnosová křivka | High-yield dluhopisy | Vzdělávání | Šéf Fedu | Zámořské indexy | Růst sazeb | 100 miliard dolarů | Zkrocení inflace | Akcie Erste | Překvapivý růst | Mimořádná valná hromada | Německý akciový index DAX | Měnový pár USD/JPY | Státní dluh | ČEZ | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Akciové investování | Americký akciový trh | Odhad HDP | Praxe | Investiční výhled | Jednání OPEC+ | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Makroekonomické statistiky | JPY | Investing | SMIC | Objem nakupovaných aktiv | Tým Saxo Strats | Spotřebitelské inflace | Instituty | Kurzy koruny | Posilování dolaru | Brent | Stimul | Peníze | Petr Král | Vývoj měnové politiky | Strach | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | Nakupovat akcie | Šéf nizozemské centrální banky | Baidu | Rozhovor | Obavy z inflace | Hlavní centrální banky | Šéf ECB | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Evropský kalendář | Služby | Relief rally | Projekce | ALUMINIUM | Měnová politika Fedu | Běžný účet platební bilance | Měny | Barel ropy | Americký Fed | Zasedání OPEC | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Ropa WTI | Lockheed Martin | Dividendy | Burza | Ceny dluhopisů | Dlouhodobý trend | Developeři | Bankovní domy | ZEW index | Vakcíny proti koronaviru | Evropské burzy | Valná hromada | Pozornost investorů | Burzy | USD/EUR | Ceny elektřiny | Americký prezident Joe Biden | Akciový výhled | Dolar dnes | Pád burzy | Dnešní obchodování | Předstihové indexy | Investiční příležitost | Broker | FTX | Daimler | Dolar (USD) | Cash flow | Proražení | Odliv kapitálu | Italská průmyslová produkce | Export | Příjmy a výdaje domácností | NFLX | Akcie Alibaba Group | Dluhopisový index | Kryptoměna Bitcoin | Statistiky z pracovního trhu | Bond | Prodej automobilů | Robert Shiller | EUR/CZK | Odhad růstu HDP | Vládní opatření | Pokles nákladů | AI | Riziková averze | Škoda | Akcie Avastu | Ekonomická aktivita | Regulace | Bankroty | Kofola | Noviny | Hodnocení současné situace | Hongkong | Hertz | Partneři | ISM pro sektor služeb | IPO | Cenné kovy | Hospodářské výsledky | Tovární objednávky | Tržby v Německu | Efekt na trhy | P.A. | Zvýšení sazeb | Bezpečné přístavy | Nadějné zprávy | Euronext | MSCI All-Country World | Finanční trh | Inflační cíl | Investoři v USA | Marek Mora | Růst ekonomiky USA | Situace na finančních trzích | FedEx | Obchodování na Wall Street | Americká ropa WTI | Pracovní místa | Tržní reakce | Caterpillar | Makrodata | Investoři | Poptávka centrálních bank | Ant Group | Vyšší hodnoty | Sója | Akciová burza | Bank of England | Americké ekonomiky | Další růst | Nejistoty | Největší světové ekonomiky | Situace kolem koronaviru | Německá průmyslová produkce | MiFID II | Vládní dluh | Očkování proti covidu | Výnosy z amerických dluhopisů | Průmyslový Dow Jones | AMD | Negativní sentiment | Inflační čísla | Prezident ECB | MSCI Emerging Markets | Kapitál | Jádrový index | Globální akciové trhy | Korporátní daň | Inflace v lednu | Commonwealth Bank | Údaje o průmyslové výrobě | Reálné ekonomiky | Posílení | USD | Akciové trhy v Evropě | Zápis z posledního zasedání | Optimistické výsledky | Depreciace | Boeing | Vývoj měnového páru EUR/PLN | Extrémní růst | Včerejší seance | Qualcomm | Plány | Dot plot | Banka Goldman Sachs | Funkční období | Akcie společnosti Tesla | Viceguvernér ČNB | Zisk | Jestřábí komentáře | Americký S&P 500 | Poměr PE | Odložení brexitu | Euro dnes | GBP/EUR | Největší ekonomika | Německý DAX | BP | Patria | Akcie a dluhopisy | Růstové akcie | Analýzy | Nike | Evropské ekonomiky | Náklady financování | Americké HDP | Davos | Aker BP | Dividendy a úroky z ČR | Hlavní události | Swapy | Bohatý | Výsledky Meta za Q4 | Béžová kniha | O2 | Cenové tlaky | CZK | Akcie VIG | Rizikové měny | Magnificent Seven | Býčí sentiment | Akcionáři | NFP | Grayscale | Investovat | Inflační situace | Peso | Vít Hradil | Avast | Demokraté | Hospodářský vývoj | Huawei | CAC 40 | S&P | Přiznání k dani z příjmu fyzických osob | Úroková sazba | Rating Itálie | Zasedání Evropské centrální banky | Nákupy dluhopisů | Průmyslové komodity | Data o HDP | DJIA | Zvýšení daní | Kurz jüanu | Dovoz | Unie | Covidová pravidla | Technologické tituly | EUR/MWh | Nikkei | Dobrá nálada | Obchodování na finančních trzích | Meta | Index spotřebitelské důvěry | Deflace | Burza Euronext | Zahraniční investoři | Pozitivní zprávy | Ruský rubl | bls.gov | Komoditní | TIM | Investiční banka | Penzijní fondy | Turecká lira | Praha | The New York Times | Data z trhu práce USA | Charu Chanana | Ekonomický kalendář | Konflikt mezi Izraelem | Prezident | Narušení dodávek | Vybírání zisků | Investing.com | Quantum | Úroky z ČR | Evropská data | Dluhopisoví investoři | ZEW | Dnešní data | Ropné společnosti | Firemní zisky | Čínské zboží | Index cen domů | Očekávaný vývoj | Výsledky | Finanční služby | Ekonomické oživení | Globální ekonomiky | HUF | Inflační tlaky | Průzkum | Minulá výkonnost | Portfolio | YTD | Přiznání k dani z příjmu | Zadlužování | Richard Bechník | Bank of America | Cena ropy WTI | Finanční instituce | Průmyslové objednávky | Ochota riskovat | Retracement | Cenový růst | Kosdaq | Řešení Brexitu | Americký index | ProCent | Corporate Governance | Tisková konference Bank of Canada | Futures na S&P 500 | Energie | Silný dolar | Ant Financial | OPEC+ | Růst inflace | P/E | Tržní úrokové sazby | BHS | Makroekonomický výhled | Energetický trh | Pesimismus | Objem | Dobré výsledky | Dluhopisové fondy | Emitent dluhopisu | Snížení DPH | Tržní kapitalizace | Boj s inflací | M5S | Vývoj měnového páru | Investiční horizont | Americké centrální banky | Anglo American | Souhrn finančních trhů | Korelace s akciemi | Stablecoiny | Tržní podíl | IEA | Britský FTSE 100 | Index Stoxx 600 | Regulátor | Anglie | Firmy | RMB | Investiční riziko | Vývoj akcií | Předstihové indikátory | Ole Hansen | Důchod | Pfizer | Case-Shiller | Agentura Bloomberg | Studie | EUR/PLN | Třída aktiv | Slabší koruna | Symposium v Jackson Hole | Ant | Nástroj | Zpráva | Ekonomické dopady | Dění na finančních trzích | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | Prémie | Představitelé Fedu | Hlavní reposazba | Tencent | Masivní nákupy | Panika na trzích | Inflace v Česku | United Airlines | Cenová hladina | Měna | Rok 2024 | iPhone | Bull | Janet Yellenová | Hypotéky | Ceny ropy | Pohyb kurzu | Firemní daně | Nasdaq | Aktuální hodnoty měny | Silné cenové tlaky | tradingeconomics.com | JOLTS | Nadšení | Deficit | Lukáš Kovanda | Tržní podmínky | Zasedání Fedu | Bydlení | Jackson Hole | Tvrdý brexit | Nárůst cen ropy | Geopolitická situace | HUF/EUR | OPEC | USD/PLN | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Bloomberg | Zhoršování situace | Nová prognóza | GBP | Investice do nemovitostí | KB | Nabídka | Bezpečné útočiště | Kurz akcií | Akcie včera | Maloobchod | Centrální banky | Růst maďarských sazeb | Mnozí investoři | Prodej dluhopisů | Zpomalení inflace | Index Bloomberg Barclays | Euro k dolaru | Rostoucí obavy | Trump | Prezidentka ECB | NY Empire state index | Dow Jonesův index | Výsledky firem | Čínské trhy | Zprávy | Argentinské peso | Hlavní indexy | Akcie v Asii | Silnější dolar | Obavy z recese | Obchodování v Asii | Pohyby cen | PMI ve výrobě | Cvičení | Index STOXX Europe | Dolary | Federální rezervní systém | Vstupy | Akciové výnosy | Inflace ve Francii | Evropské trhy | Averze k riziku | GBPUSD | Stavebnictví | Kurzarbeit | Události ve světě | Akcie Komerční banky | Donald Trump | IT sektor | Dnešní makroekonomické ukazatele | Americký dolarový index | Korporátní výsledky | Instituce | COPPER | Evropské akcie | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Americké objednávky | Americké CPI | Apple | Silný růst | Ropa Brent | Earnings | Broker Trust | Aktuální problémy | Libra vůči dolaru | Dividendy a úroky ze zahraničí | Dobrá data | Vývoj ceny akcie Meta | Vývoj ceny zlata v USD | Americké akcie | Vyhlídky | Finanční domy | Špatné výsledky | CZ | Cena ropy brent | Dopad pandemie | Průmyslová výroba | Kongres | Výdělky | Zastavení produkce | Vývoj měnového páru USD/JPY | Evropská ekonomika | EDF | Nový týden | Program nákupu aktiv | Depozitní sazby | Tapering | Akcie Netflixu | Reakce trhu | Trh | Korporátní zprávy | Inflace ve Spojených státech | Komise | Erste Bank | Bilion | Opatření proti koronaviru | Výrazný růst | Úroky ze zahraničí | České koruny | Měnová autorita | Reálná hodnota | Korekce | Tempo růstu CPI | Zpřesněný odhad | Spotřebitelská důvěra v USA | Výrazný pokles | Saxo Strats | Vývoj ekonomiky | Pražské burzy | Impérium Marka Zuckerberga | Průzkumy | Kroky centrálních bank | Zveřejnění výsledků | Globální ceny | Tržní výhled | Francie | Pokles HDP | Dopad na trhy | Dopady koronaviru | Volby v Británii | S&P/ASX 200 | CNOOC | Index cen průmyslových výrobců | Propad | Posílení dolaru | Oldřich Dědek | Marka | Sazby ČNB | Turecko | Stock | Americké zásoby ropy | Počet aktivních uživatelů Meta | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Rating | Dezinflace | Exxon Mobil | Německý akciový index | Agentura S&P | Americký ADP report | Pandemie koronaviru | Microsoft | Trh dnes | Příležitosti | Alibaba | Pokles úrokových sazeb | Technologické společnosti | Vládní dluhopisy | Evropské obchodování | Obavy z růstu inflace | Spotřebitelská inflace | Defi | Demokratické strany | ANO | Hospodaření státního rozpočtu | Porsche | Sázka | Automobilky | Obchodování akcií | Zhoršení nálady | Zpomalování ekonomiky | Národní ekonomická rada vlády | Drahé energie | Zájem o dluhopisy | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Index Nasdaq | Data z USA | Meziroční růst HDP | Bankovní akcie | Zahraniční obchod | Rizikovější aktiva | Kurz koruny k euru | Pojišťovny | Poměr P/E | Výsledky společnosti | Medián | Americké měny | Výpadky | 15% a 23% daň | Graf | Podpůrná opatření | Nifty 50 | Patrick Harker | Gazprom | Akciový index | Centrální banka | Omezené riziko | Vyplacení dividendy | Disciplína | Trumpova administrativa | Přehled | Plyn | Inflační vývoj | Tomáš Pfeiler | Počet pracovních míst | Eurodolar | Výnosové křivky | Jádrová inflace | Euroskupina | Hospodaření | Zveřejněná data | Fundamentální faktory | Akciový růst | Zpomalení ekonomiky | Fed | Americká centrální banka | Žádosti o dávky v nezaměstnanosti | Japonský HDP | Trojité dno | Růst spotřebitelských cen | Turecká centrální banka | Bankovní tituly | Daňové přiznání k dani z příjmu | Březnová inflace | Béžová kniha americké centrální banky | Luis De Guindos | Nízká volatilita | Stavební povolenky | Údaje o inflaci | Běžný účet | Reuters | Britská měna | Přebytek zahraničního obchodu | Portu | Mutace viru | Rezervy bank | Underperform | Zvýšení sazeb ČNB | Londýnská burza | Klíčové události ve světě | Platforms | Brexit | Investment | Volatilita na trzích | Data z americké ekonomiky | Markets | Depozitní sazba | Prodeje domů | Obchody | Rolování | Finanční trhy dnes | Martin Pleštil | Sazby ECB | Utahování měnové politiky | Pozornost | Reinflace | Dezinflační proces | Růstový impuls | Firma | VIG | EURUSD | Tištění peněz | Oslabování dolaru | Akcie v USA | Česká měna | S&P 500 | Americké stavební povolenky | Ruská ropa | High Yield | Data z amerického trhu práce | Zvýšení úrokových sazeb | Záporné sazby | Obchodování | Harris | Americký dolar dnes | Zemní plyn | Předseda | Výrazné ztráty | Fiskální stimul | Evropské banky | Libra | Interpretace | Americký dolar | Dluh USA | Rekordní minima | Stoxx 600 | Ceny emisních povolenek | Snížení sazeb | Nová data | Cena akcie | Evropská měna | Dnešní aukce | Investment management | Makrodata EMU | BofA | Pomoc ekonomice | Kryptoměna | Příprava | Čínské měny | Aleš Michl | Nálada investorů | Jednání o brexitu | Philip Morris | Říjnová inflace | Airbus | Deglobalizace | Míra | Alibaba Group | Ministři financí | Hedgeové fondy | Bankéři z Fedu | Úroky | HDP v USA | Americký průmysl | MT4 | Jednání ECB | Cyklické akcie | Silné oživení | Nomura | Růst světové ekonomiky | Investiční banky | Předstihové ukazatele | J&J | Budoucí vývoj | Silný trh | Akcie dnes | Růst ekonomiky eurozóny | Fed Funds Rate | Izrael | Ceny akcií | Financování vlády | Inspirace | Indikace | E-shopy | Japonsko | S&P500 | Klesající trend | Největší pády | Čínská ekonomika | ECB | Ceny | Prudký pokles | Koronakrize | Technologie | CHF | Současný stav | Energetická krize | Finální odhad | ČNB | Žádosti o podporu v USA | Rumunsko | Horší data | Christopher Waller | Ekonomické fórum | Jiří Rusnok | Situace ve Spojených státech | Ranní zpráva | Pokles | Deeskalace napětí | Prognóza ČNB | Proroctví | První obchodní den | Zprávy o vakcíně | Množství peněz | Výběr zisků | Kalendář tento týden | Analytický tým | Bund | Vývoj akciového indexu | Velikonoce | Investiční portfolia | Tržní ceny | Asijské indexy | MJ | Pokles cen ropy | Pokles výnosů dluhopisů | Technologické firmy | Index ISM | Tržní očekávání | Zisky dolaru | Otevírání ekonomik | Americká ekonomika | Měny&Sazby | Nejistota | Podpora | Doporučení | COVID-19 | Zboží dlouhodobé spotřeby | Economic | IBEX 35 | Finanční krize | Pokles ceny | Společnost XTB | Regulátoři | Tempo poklesu | Repo sazba | ROE | Oživení světové ekonomiky | BHS Timur Barotov | Útok na Polsko | Index cen | Německý ministr financí | Index PX | Čínská vláda | Očekávaná recese | Daně | Lídři | Portfólia | Trh práce v USA | Investment Management | Pivot | Dnešní fundamenty | Zprávy z trhů | Pokles indexu | Zásoby ropy v USA | Pozitivní sentiment | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Úrokové sazby Fedu | Brexitová jednání | Centrum | Růst zisků | Zisky | Vlny koronaviru | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Prezident Trump | BNP Paribas | Oslabení koruny | Americká data | Globální ekonomika | E-commerce | Rétorika centrálních bank | Nvidia | Ceny komodit | Vývoj HDP | Boris Johnson | Růst výnosů | Zasedání RBNZ | Vysoké valuace | Ratingové agentury | Manuál | Cena zlata | Due diligence | Zvýšení ceny | Rizikové averze | Trinity Bank | Vice | Růst cen | Americké akciové trhy | Rozvolnění restrikcí | Světové ekonomické fórum | Vývoj úrokových sazeb | Dluhový strop | Exxon | Hospodářské výsledky firem | MSCI World | Sazby beze změny | Repo sazby | Německá vláda | Podpůrný balíček | Financování | Fed pivot | Zasedání Bank of England | Jednání OPEC | Finance | JDE | Velké zisky | Makroekonomické ukazatele | Omezení dodávek | Stres | Index nákupních manažerů | Automobilový průmysl | Zasedání americké centrální banky | Dolarové páry | Hotovost | Ekonomický a strategický výzkum | Zdražuje zlato | USDJPY | Globální poptávka | Stavební spoření | Společnosti | Maďarský forint | Wells Fargo | Ceny zboží | Virus | Vyhlídky ekonomiky | Line | Prezident Joe Biden | Velké banky | Dílčí index | Růstové společnosti | Vyšší ceny | Vývoj akciového indexu Nasdaq | FT | Síla dolaru | Zahájení obchodování | Italské maloobchodní prodeje | Kov | QE | Dolarové sazby | Cena | Dnešní čísla | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | CME | Meziroční vývoj jádrové inflace | Hospodářský růst | BAT | Šíření koronavirové nákazy | Celková inflace | Odhodlání | Proočkovanost | WTI | Standard & Poor's 500 | Philip Lane | Bod | Federal Reserve | Podmínky na trhu | RBNZ | Polský zlotý | Americké úrokové sazby | Pokladniční poukázky | Cena ropy dnes | Bankéři | Spekulace | Republikáni | BNP | Kryptotrh | Nord Stream | EMU | Evropské indexy | Saúdská Arábie | Očekávané výnosy | Domácnosti | Sázet | FTSE | Cena ropy | Zájem o rizikovější aktiva | Inflace | Tržby | Jasný směr | Kurzový vývoj | Apreciace | Tržní sentiment | Větší riziko | Americké desetileté výnosy | Marže | Valuace akcií | Využití kapacit | Účet platební bilance | Neinvestovat | Ranní zpráva z akciového trhu | Domácí měna | Situace | Statistiky z trhu práce | Státy EU | Zlato a stříbro | Historické rekordy | Diskont | Svatý grál | Předběžné výsledky | Trh kryptoměn | Daně z příjmů | Twitter | Euro vůči dolaru | Krach | Alphabet | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Zkušenosti | Klaas Knot | Aktivita v průmyslu | Počet žádostí o podporu | Akcie společnosti Salesforce | Nálada na trzích | Lira | USD/CZK | Obchodování na zámořských trzích | Europe 600 | Výsledky bank | Statistiky | FXstreet | Světová ekonomika | Moneta | SAP | Dluhopisové trhy | Maturity | Ceny v eurozóně | Diverzifikovat | Asijské země | FX | Aukce | Propad HDP | Růst mezd | Nově zahájené stavby domů v Kanadě | Světové finanční trhy | Michal Stupavský | Tempo inflace | Kurz | Market | Panické výprodeje | Evropská centrální banka | IFO index | Index Nifty 50 | IMPOSSIBLE | ISM | Google | 256/2004 | Ropa a Plyn | Stagnace | Pokles výnosů | Ekonomické zpomalení | UST | Lockdowny | Mezinárodní investoři | DOT | Vliv na obchodování | Aktivum | Investiční plány | Ruská invaze na Ukrajinu | Naše prognóza | Slabší euro | Propad akcií | Conference Board | Ekonomové | Žlutý kov | Impérium | Prezidentské volby v USA | EUR/HUF | Investujte | Měď | Úspory | Ultrauvolněná měnová politika | Ekonomický institut | Conseq | Proinflační | Konsensus | Ruský plyn | Analytik | Rozvíjející se trhy | AUD | Bod zlomu | Ranní okénko | Binance | Akcioví investoři | Historická minima | Německá průmyslová výroba | Domácí data | Německá kancléřka | Predikce | Analytici | JD.com | Splatnost | Dobré zprávy | Kurz koruny | Dnešní německé Ifo | Nedostatek surovin | Citigroup | Důvěra v eurozóně | Přehled kurzů | Mario Draghi | Index VIX | Vysoká inflace | Rada guvernérů | Hospodářství | Francouzský statistický úřad | Pád cen | Akciové alokace | Výkonnost akcií | Euro STOXX | EV | Stimulační balík | Nízká likvidita | Epidemiologická situace | Vyšší sazby | Největší výnosy | Snižování úrokových sazeb | Zablokování Suezského průplavu | Výroky z ECB | Globální akciový index | Kvantitativní utahování | Vítězství nad inflací | Premiér Babiš | Alokace | Cenové stability | Investiční manažeři | Zasedání ECB | Credit Suisse | Debata | Portfolia | Maloobchodní tržby v Německu | Potíže s likviditou | Conseq Investment Management | Odhady PMI | Poptávka | Měnověpolitické zasedání | Koronavirové krize | Vývoz | Index výrobní aktivity | Prodeje akcií | Týdenní zpráva | PE akcií | První odhad | Ziskovost | Recese | Electricite de France | Konsenzus | Nárůst výnosů | Vývoj výnosu 10letého amerického vládního dluhopisu | Opatrnost před daty | Akcie a euro | Makro | ASML | Švýcarský frank | Německý ZEW index | Chuť riskovat | Erdogan | Obchodní smlouvy | CZK/EUR | Růst globální ekonomiky | Situace na Blízkém východě | 23% daň | Nižší DPH | Sekce měnové | Pokles cen akcií | Signály | TLTRO | Klouzavý průměr | Příjmy a výdaje | Americké státní dluhopisy | Ekonomický výzkum | František Táborský | Americké burzy | Globální pandemie | Koruna sílí | Slušné zisky | Frank | Ministři | Prudký propad | Změna politiky | Negativní nálada | PE akcií Meta | Vláda Spojených států | Čínské indexy | Vystoupení z EU | Americká centrální banka (Fed) | Kurz eurodolaru | Patria Finance | Ceny energií | Fáze obchodní dohody | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Recese světové ekonomiky | Ceny akcie Meta | Americké indexy | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Pšenice | Fitch | Solana | Průmyslová výroba v lednu | Sam Bankman-Fried | Meziroční míra inflace | Daňové přiznání | Investiční příležitosti | Rizika | Eurozóna | Úspěchy | Výhledy | Ekonomická recese | Buy the dip | Británie | Vyšší volatilita | Prezident Donald Trump | Americké banky | Silná poptávka | CNY/USD | Rostoucí inflace | Francouzský CAC 40 | Kurz bitcoinu | Saxo | Technologický sektor | OSN | Soud | Projev šéfa Fedu | Globální trhy | Propad ropy | Henry Hub | Nákaza koronavirem | Cena elektřiny | PMI indexy | Předpovědi | Údaje z Číny | Vlna výprodejů | Bondy | Akcie JP Morgan | Mince | Silicon Valley Bank | Zásoby ropy | Americké volby | Nákup aktiv | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Nord Stream 1 | Růst HDP | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Živnostníci | Obchodovat | Adidas | Pokles sazeb | Meziroční inflace v září | Japonský jen (JPY) | Dnešní kurz | Německá výnosová křivka | RBI | Míra inflace | Swiss Life Select | Vládní bondy | Energetika | Spotřebitelská důvěra | MMF | Průmyslová výroba v eurozóně | Velké riziko | EBITDA | Snížení emisí | Nařízení | Španělské statistiky z pracovního trhu | Předsednictví EU | Sázkové kanceláře | Americký Senát | Fed index | Indexy | Citi | Obchodování v Evropě | Zvyšování sazeb | Vývoj inflace | Stažení akcií | Německý index IFO | Výrobní PMI | Hurikány | Japonská měna | Mezinárodní měnový fond | Gold | Investiční výdaje | Peking | Průmysl | Bazický bod | Body | Americké žádostí o podporu | Dluhopisový trh | Podnikání | Akciové dividendy | Tempo růstu | Pokles akcií | Hlavní témata investorů | Bankovnictví | Aerolinky | Americké dluhopisy | Nárůst sazeb | Francouzská ekonomika | Nadhodnocení | NBP | Break-Even | Divergence | ETF | Akcie klesají | Akciové trhy | Struktura HDP | České dluhopisy | Úrokové sazby | Rušení cel | Hlavní evropské indexy | Redukce | Moneta Money Bank | Slabší ekonomika | Ceny drahých kovů | Varování | Guidance | Televize Sky News | Výsledky WalMartu | Risk | Počty nových žádostí o podporu | Situace na trhu | Reporty | APP | Rally | Bankovní rada | Větší pokles | Recese v USA | Asset alokace | DAX | Zasedání České národní banky | SARS | Nálady na trhu | Bear | Spokojenost | Ceny niklu | Co bude | Payrolls | Aktiva | SXXP | Pokles inflace | Německý index DAX | Prodejní tlak | Finanční represe | Růst zaměstnanosti | Vývoj finančních trhů | Fiskální politika | Yield | Renminbi | Indexy na Wall Street | Kurz domácí měny | České měny | Výnosy z dluhopisů | Zlepšení ekonomického výhledu | Business | Facebook | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Prezident USA | PE akcií Meta Platforms | Indikátor | Barclays | Slábnoucí dolar | Schodek | Pokles cen | Překvapení trhu | Euro | ROCE | Růst ceny | Čínská centrální banka | Monetizace | Veřejný dluh | Tempo růstu ekonomiky | SP500 | Vysoké inflace | Raiffeisenbank a.s. | Peněžní trh | Obavy z koronaviru | Program kvantitativního uvolňování | NEST | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Index euro | Zdravotnictví | Akcie Tesly | Indexy pohyb | Čínské akcie | Vizionáři typu Marka Zuckerberga | Ministryně financí | Vývoj na finančních trzích | Jihoafrická republika | Robert Holzmann | Trhy dnes | Deutsche Bank | Zákaz cestování | Podílové listy | Pochybnosti | Erste | Španělský PMI | Výsledek voleb | Trinity | Stratég | GSK | Splasknutí bubliny | FOREX | Zisky firem | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Big tech | Sky News | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Načasování | Americký index S&P 500 | Zotavení | Zrychlení inflace | Sentiment | Forexu | Maďarská centrální banka | Stoxx Europe 600 | Růst úrokových sazeb | Akcie padají | Zasedání centrální banky | Ekonomika | Politika | Pozornost trhu | Čínský jüan | PLN | Pozastavení obchodování | Kapitalizace | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Ohlášení dividendy | Německá ekonomika | Čínský prezident | Dnešní seance | Americké futures | Obchodní aktivita | MAM | Strach z inflace | Forint | Výprodej | GDP | Negativní korelace | Velká Británie | Evergrande | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Citibank | Francouzská centrální banka | Zasedání FED | Ekonom | Optimismus | JPM | Hospodářské noviny | Otevírání ekonomiky | Členové bankovní rady | Dnešní kalendář | Optimismus investorů | Aktivita ve službách | Indie | Zasedání amerického Fedu | Očekávání trhu | Technologické akcie | ProShares | Měnové politiky | Vliv na trh | Plánování | Akciové indexy | Obchodní válka | Úroky na účtech | Tomáš Holub | Zklidnění situace | Zpomalení světové ekonomiky | Historická maxima | Ekonomická data | Byznys | Elektřina | CBS | WTO | Situace v průmyslu | Karanténa | Invaze | Fiskální balíček | Zhodnocení | Dolar | Ceny zlata | Silicon Valley | Výhled | BofAML | Zdanění | FOMC | Vývoj indexu spotřebitelských cen | Růst akcií | Technologický Nasdaq | Kurzy měn | Dividenda | Americký akciový index | Auta | Akcie v Hongkongu | Timur Barotov | Americký trh práce | Nová makrodata | Federal Reserve Bank | Deriváty | Ethereum | Bezpečné dluhopisy | Filadelfský Fed | Index pražské burzy | Zlevnění potravin | Počasí | Magnificent | Indexy nákupních manažerů | Propouštění | Inverzní výnosová křivka | PayPal | Bankovní krize | FRED | Politika Fedu | Hrozící lockdowny | Medvědi | Finanční trhy | Statistický úřad | Statistiky ECB | Výsledek zasedání Fedu | Ziskové pozice | Klid | Vyšší daně | Tempo růstu HDP | Pákistán | Cyrrus | Dobrý výsledek | Data o inflaci | Expanze | Fiskální balík | Fondy | Euro Stoxx 600 | Ukrajinský prezident | Výnosy státních dluhopisů | Bílý dům | Cenové hladiny | Austrálie | Stagflace | Členské státy EU | Philips | USD za barel | Nikkei 225 | Poslanecká sněmovna | Spread | Vývoj ceny akcie | Obavy investorů | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | Peněžní trhy | New York | MSFT | GS | Spready | Dividendový výnos | Krize v Turecku | Obchodní bilance | Reakce koruny | Výdaje | EU | Energetické společnosti | Problémy | Zpomalení růstu | Situace na trzích | Omezení produkce | Měnové páry | Santa Claus Rally | G20 | Participace | Členské státy | Lídr republikánů | Prezident Erdogan | Analytik trhů | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Dollar | Základní úrokové sazby | Rozhodnutí Bank of England | Nezaměstnanost | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Edward | Evropský akciový trh | Americké výnosy | Inflace v Německu | Ekonomická rizika | Dopad na akcie | Ropa | Ekonomické teorie | Ceny aktiv | HN | Rezervy | Sázky na pokles | Problémy v Číně | Semináře | Dluhopis | Geopolitika | Americká inflace | Rozvoj | Makroekonomická data | Poptávka po zlatě | Denní změna | Capital Economics | Nálada na trhu | Transakce | Stratég Saxo Bank | Hodinový graf | Obchodní jednání | Filadelfský Fed index | Snížení úrokových sazeb | Bankman-Fried | Commonwealth Bank of Australia | Vzestup inflace | Hry | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Irsko | Rozjednané prodeje domů | MIB | Cenový vývoj | Bankovní sektor | Spotřeba domácností | Index MSCI | Slabší dolar | Vývoj koruny | Sankce proti Rusku | Inflace v březnu | USDX | CFA | Meziroční růst spotřebitelských cen | Bilance Fedu | Banky pro mezinárodní platby | Inflace v prosinci | Akcie aerolinek | Dodávky plynu | Jasný signál | Politické riziko | Údaje o HDP | Finanční sektor | Oslabení eura | Ropa dnes | Silný pokles | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Ceny benzínu | Karanténní opatření | Negativní zprávy | Thomson Reuters | Snap | Zvyšování úrokových sazeb | Index podnikatelské aktivity | Guvernér Rusnok | Spotřebitelská poptávka | Christine Lagarde | Příznivé faktory | Index DJIA | Báze | | JP Morgan | Obchod | Indexy PMI | Navýšení úrokových sazeb | Růstové vyhlídky | Optimismus na trzích | Data z Německa | Burza dnes | Algoritmické obchodování | Výsledky za Q4 | Oslabení | Patria.cz | Stav ekonomiky | Sentiment na trzích | Korelace negativní | Pravděpodobnost recese | Globální finanční krize | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Platformy | ZEN | Pandemická situace | Rusko | Smíšené výsledky | Ceny výrobců | Žádosti o podporu | Empire State Index | Reálné úrokové sazby | Pinduoduo | Obchodní den | Vývoj zlatých rezerv | Tržní hráči | Spojené státy | Makroekonomické události | Hodnota indexu | Vývoj kurzu eura | Signál | Ekonomický výhled | Samsung | Írán | Zdražování | Archegos | Analytické fórum | Energetické krize | Výsledkové sezóny | Člen bankovní rady | Britská vláda | Likvidita trhu | Investoři a obchodníci | EPS | Cena stříbra | Komerční banka | ADP | RISK-ON | PMI ve službách | Trhy | CPI v USA | Úbytek | Sankce | Ropy | Nové žádosti o podporu | Singapur | Big Tech | Bankovní unie | JD | Rozpočtové schodky | Koruna posílila | Společnost | Rezervní měny | Úspěch | Jednání ČNB | Libra k dolaru | Sázky | Představitelé centrální banky | ASX 200 | Futures na americké akcie | Index MSCI World | Nové prognózy | Dynamika mezd | Inflační data | Pozitivní výsledky | Futures na indexy | Kurzotvorné zprávy | Firemní dluhopisy | Utažení měnové politiky | Poptávka investorů | Vysoká volatilita | SEC | Non-Farm Payrolls | Špatná data | Rozšíření | CAC40 | NBER | Riziková aktiva | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nálada | Americká spotřebitelská důvěra | 2222 | Umělé inteligence | Indikátory | List The New York Times | Tisková konference | Eura | Americké státy | Neúspěch | Vysoké ceny | Japonská ekonomika | Nízká nezaměstnanost | ACT | Digitální daň | Odpovědnost | Brazílie | Obilí | Kryptoburza | Poptávka po akciích | VIX | Úrokové náklady | Růst | Globální finanční trhy | Počty nových žádostí o podporu v USA | Problémy s likviditou | London metal exchange | Akciové futures | Polská centrální banka | Energetické komodity | Ceny výrobců v USA | Příjmy | Větší korekce | JPMorgan | Finanční situace | Michal Brožka | Politické události | Risk-off | Emitent | Aukce státních dluhopisů | Zajištění | Výnosy amerických státních dluhopisů | Nastavení sazeb | Investování do akcií | Pandemie | Investiční cíle | Americký dluh | Index | Buy | Wall Street Journal | Akcie Alibaba | Cenový index | Hlavní rizika | Expanzivní měnová politika | Fundament | Měnové stimulace | Bohatství | Meziroční růst | Obchodní vztahy | Průmyslová produkce | Úročení | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Merge | Cestovní omezení | Tuzemská měna | Politika centrálních bank | Index STOXX Europe 600 | ISM index | Valuace | Slabá čísla | Aktivita na finančních trzích | Zájem o riziko | Politici | Volby | Obchodní dohody | Pokles na trzích | Vyšší úroveň | Amerika dnes | Historie | Bezpečné měny | MasterCard | Cíle | Instrumenty | Bezpečnost | Zveřejněné údaje | ASEAN | Zotavování Číny | MSCI All Country World | Zlotý | Kurz euro | Aktuální situace | Reposazba | Zpomalení růstu ekonomiky | Témata investorů | Výkyvy | Celní politiky | Volatilní | GameStop | Aktuální kurzy měn | Schodek státního rozpočtu | Banky | Komise v přenesené pravomoci | Evropské dluhopisy | Kupci | Carvana | Německý průmysl | Základní sazba | Prodeje | Americké statistiky | Americká politika | TradingEconomics | Dluhopisové emise | Schůzce FOMC | CNY | Dow Jones | Market rally | Americké firmy | Čistý dluh | Meta Platforms | Benchmark | Globální akcie | Cena zemního plynu | Klesající inflace | Index čínských akcií | Měnové trhy | Šance | Účinné vakcíny | Holubice | Rychlost | Index cen domů v USA | Randal Quarles | Rizikový apetit | Oslabení dolaru | Podnikání na kapitálovém trhu | Průmyslová výroba v USA | Rozhodnutí ECB o sazbách | Americké vládní dluhopisy | Vývoj kolem brexitu | Oživení globální ekonomiky | Covid | Nová historická maxima | Průmysl v Německu | MSCI All-Country | Výrobní ceny | Návratnost | Znovuotevření Číny | Odvětví | Návratnost investic | Šok | Chewy | Pokračování expanze | Americké makro | Developed markets | Report ADP | Úrokové sazby ČNB | Rakousko | Druhá vlna | Edward Moya | Analytický tým FXstreet.cz | Měnové krize | Dna | Investorský sentiment | Investiční společnosti | Aleš Sosnovský | Vývoj měnového páru EUR/HUF | Pád banky | Maďarsko | Vizionáři | Výrobní sektor | Agentura IEA | Oslabování eura | Deeskalace | Vzestup zlata | Shrnutí obchodování | Poradenství | Měnový pár | LVMH | Nervozita na trzích | Volby v USA | Sentiment investorů | Výkonnost dluhopisů | Holubičí rétorika | Italský dluh | Krok za krokem | Prodeje aut | Bankrot | Banka | Vlna koronaviru | Jestřáb | Forward | Cenové války | Dollar Index | AEX | Vakcinace | Benchmarky | Federální rezervy | Mario Centeno | Investovaná částka | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Na burze | Akcie | Christine Lagardeová | Macy’s | Očkování proti covidu-19 | PX Pražské burzy | Obchodování s akciemi | Ekonomické aktivity | Inflace v USA | ČSOB | Snižování úroků | Rozhodnutí americké centrální banky | Úrok | Středoevropské měny | Ekonomiky | Tempo růstu CPI v USA | PMI ze sektoru služeb | Světové trhy | Měnová politika | Zasedání FOMC | Sýrie | Evropa | Nasdaq Composite | Extrémní volatilita | Tesla | Obchodování s dluhopisy | Zvednutí sazeb | Tržby v eurozóně | Makro z USA | Vysoké rozpočtové schodky | Stabilita | Negativní dopad | Maloobchodní tržby v eurozóně | Americký prezident | Oanda | Prohlášení | Vyšší úrokové sazby | Zpřísňování měnové politiky | Americký maloobchod | Prognózy ČNB | Britský premiér | GM | Bank of Canada | After-market | Rostoucí ceny ropy | Problémy v dodavatelských řetězcích | Evropský parlament | Ropa roste | Komoditní měny | Sentiment ve světě | Marketingová komunikace | CPI v eurozóně | Polská průmyslová výroba | Produkce ropy | Finanční výsledky | Evropská komise (EK) | Předpověď | PMI pro sektor | mmBtu | Poradci | Zpomalování inflace | Globální akciové valuace | Moderna | Facebookové impérium | Hodnota dluhopisu | Sebenaplňující se proroctví | Société Générale | Ekonomický růst | Brexit bez dohody | WELL | Krize | Makrodata USA | Management | Průlom | Inflační výhled | Investování do cenných papírů | Tržby ve službách | Kvantitativní uvolňování | Pražská burza | Panika | CNBC | High | Smíšené pocity | Ruská invaze | Železná ruda | Hospodářská politika | Tržní dynamika | Paul Jackson | Recese v Evropě | NATO | Americký trh | Údaje | Tempo růstu PPI v USA | Základ daně | Rotace | Ministr obchodu | Halliburton | Summit EU | American Airlines | Financial | Riziko recese | Nákup měnových párů | COMP | CAD | Short | Krátkodobý výhled | Quadruple witching | Záznam z minulého zasedání ECB | Posilování české koruny | PFNonwovens | Snižování sazeb | Důvěra spotřebitelů | Nově zahájené stavby domů | Měny střední a východní Evropy | Target | Intel | Americký trh nemovitostí | Agresivní zpřísňování měnové politiky | Tempo růstu PPI | Futures na americké indexy | ADP report z pracovního trhu | Nemovitosti | Stříbro | Visa | Fúze s Nortonem | Dluhopisy řecké vlády | Práce | Mzdová dynamika | Cukr | Očkování | XTB | Francouzská vláda | Spoření | Vývoj trhu | Firemní sektor | Akciové deriváty | Podniky | Americká měna | Nejznámější akciové indexy | Konsolidace | Americké tovární objednávky | Američtí regulátoři | Kanada | Pokles ekonomik | Dnešní aukce státních dluhopisů | Cyklické tituly | Certifikace | Zvýšení mezd | Inflace v únoru | Astrazeneca | Index spotřebitelských cen | Hospodářské výsledky Walmartu | DPH v Německu | Koruna posiluje | Pohyby na trzích | Indický index | Američané | Volatility | Ministr financí | Obavy ze stagflace | Lehman Brothers | Rubl | Index Nasdaq Composite | Ztráta | Rozpočet | Domácí měny | Vývoj eurodolaru | Kobalt | Americké zásoby zemního plynu | Pražský parket | Počet zaměstnaných | Poptávky po ropě | Vývoj epidemie | Maloobchodní prodeje | Pracovní síly | Směřování | AUD/USD | Velké americké banky | Bezpečného útočiště | Nastavení celní politiky | Strach z druhé vlny | Úroveň parity | Odhady analytiků | Největší ekonomika eurozóny | Koruna dnes | Akciové valuace | Inflace v eurozóně | Německo | Czech Fund | Americký ISM | USD/JPY | Biden | Ruská centrální banka | US výnosy | Cílové ceny | ZIL | NASDAQ 100 | Zrychlení růstu | Akciový trh | Výsledky hospodaření | Šíření nákazy | Ztráty | Virtuální mince | Eskalace | Japonský jen | FXstreet.cz | Bilance | Ceny zemního plynu | Vyšší ceny ropy | Snížení úroků | Překoupenost | Aristoteles | Šéfka ECB | Napětí na trzích | MWh | EK | Investování | Pocity | Německá obchodní bilance | Setkání centrálních bankéřů | Splácení dluhu | Obavy z omicronu | Mzdy | HDP v eurozóně | WHO | Tržní nálada | GEN | Aktuálně trh | Sazby Fedu | Podat daňové přiznání | Zadlužení | Merkelová | Vojtěch Benda | Obchodníci | Mosaic | Intradenní vývoj kurzu | Ukazatele | Státní dluhopisy | Pozice | Dluhopisy | Trading | Neomezené kvantitativní uvolňování | Platební bilance | Růst cen ve výrobě | Běžný investor | Americké obchodování | Inflace zpomaluje | Situace na trhu práce | Americká zpráva | Turecké liry | Cíl cenové stability | Akciový index DAX | Čína | Inflace v ČR | Koruna | ČR | Hlavní ekonom | MIFID | Nastavení měnové politiky | Tomáš Nidetzký | Akciové fondy | Chuť k riziku | Zlepšení nálady | Globální pandemie Covid-19 | Eurodolar dnes | Evropské akciové indexy | Ministerstvo financí | Kapitálové trhy | Zasedání centrálních bank | Ojetiny | Guvernér | Platina | Technické faktory | Kurz euro-koruna | 200denní klouzavý průměr | Nouzová opatření | Rezistence | Program pomoci | Úrokový diferenciál | Korporace | Ministr zahraničí | USA | Riziko | Mário Centeno | Zpracovatelský průmysl | Šíření koronaviru | Výraznější pokles | Hlavní akciové trhy | Omezování nákupů aktiv | Pozitivní zpráva | Sazby | Pozitivní sentiment na trzích | NERV | ECB Luis De Guindos | Netflix | Index Topix | Dluhové krize | Subdodávky | Americký dolar (USD) | Kontrakt | Vývoj jádrové inflace | SPX | Riziková prémie | Poptávka po ropě | Výplaty dividend | Zahraniční forex | Ocenění | Burze | Hodnocení ekonomiky | Durace | Šéf polské centrální banky | Podnikové investice | Meziroční inflace | Sektor služeb | Americké trhy | Světové rezervní měny | US CPI | Ekonomika Indie | Akcie Meta | Fúze | Domácí poptávka | Zásobníky | Index amerických akcií | Ekonomický poradce | Stimuly | Zisky společnosti | Světové centrální banky | Denní graf | Zasedání měnového výboru | Dlouhodobý investor | Šéf NATO | Aker | Vyšší výnosy | Poptávka po riziku | Tým FXstreet.cz | Peněžní statistiky ECB | Inflační report | Čínští developeři | Investiční stratég | Statistika | CBDC | Asijské akciové trhy | Další pokles | Slabší libra | Americký HDP | Situace v Británii | Vývoj ceny | Německá inflace | Dezinflační vývoj | Goldmani | Index MSCI All Country World | Povinnost podávat daňové přiznání | Vývoj na akciích | Indonésie | Emise | Kancléřka Merkelová | Komentář amerického prezidenta | Akcie bankovních domů | Rekordní nárůst | Firemní data | Nejhodnotnější firmy světa | Prodeje domů v USA | Solidní výsledky | Krátkodobý dluh | Dluhopisy EU | Časový test | Srážková daň | Zdroj příjmů | Dodavatelské řetězce | Čínská aktiva | Chování spotřebitelů | Sociální sítě | Dolar slábne | Nové zprávy | Ohlédnutí | Tvorba pracovních míst | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Pražský PX | Nastavení úrokových sazeb | Globální vývoj | Prodej | Nervozita | BOSSA | Japonská centrální banka | Euforie | Plán na snížení emisí | Invesco | Eli Lilly | Investiční | Američtí centrální bankéři | Cena plynu | Spekulovat | Snížení daní | Bitcoin dnes | Ekonomika USA | Objem dluhopisů | CISCO | Německý HDP | Progres | Online prostředí | Vývoj zlatých rezerv Turecka | Včerejší obchodování | Pozornost finančních trhů | Expanzivní politika | Bitcoin | Výkonnost | Fórum v Davosu | Česká ekonomika | Změna trendu | Nesoulad | Pohyby na finančních trzích | Akcie v Evropě | Růst cen ropy | Zájem investorů | Dění na Ukrajině | Energetický sektor | EURCZK | Růst poptávky | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Hospodářské oživení | Očekávané zhodnocení | Letní měsíce | Vakcína | Rozhodování | Obchodní války | Opatření | Slabší makrodata | Nancy Pelosiová | Walmart | Distribuce | Index S&P 500 | Úroky snížit | Akciové zisky | Referendum | Ekonomická situace | Závislost | Česká koruna | Mandát ECB | Uzavření trhů | MIC | Krypto | Ranní komentář | Zlato | HDP | Maersk | Nové žádosti o podporu v USA | Snížení DPH v Německu | Ekonomická nálada | Restrikce | Hranice 100 000 Kč | Maloobchodní tržby | Likvidita | CL | Hlavní akciové indexy | Peněžní statistiky | Vakcína proti koronaviru | Vyšší riziko | Akcie American Airlines | New York Times | Fond | Balík stimulačních opatření | Odliv peněz | PMI index | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Kurzy | Euro-koruna | Voda | Greenflation | Spekulanti | Americká ministryně financí | Restrukturalizace | Klíčové zasedání | Realitní sektor | Dnešní zprávy | Dnešní report | Slušný zisk | Objednávky | Inflační očekávání | Korporátní dluhopisy | Joe Biden | G7 | Evropské akciové trhy | BH Securities | Rovnovážný stav | Evropské země | Výrobní aktivity | Výrobci čipů | Čínské vlády | Investiční banka Goldman Sachs | Averze vůči riziku | Uhlí | Fundamenty | Omikron | Růst ekonomiky | Index PMI | Raketový růst | Americká cla | BIS | Boj s koronavirem | Komodity | Rozjednané prodeje domů v USA | CZK/USD | Analýza | Vyšší inflace | ČNB dnes | Trhy v USA | Americká centrální banka FED | Výrobní náklady | Hlavní finanční trhy | Odkup akcií | Firemní výsledky | Miliardy | Výnosy | Maloobchodní tržby v USA | Tomáš Raputa | Největší kryptoměny | Disney | Mezinárodní obchod | Vlády | Caixin | Bloomberg Barclays | Kryptoměny | Investiční doporučení | Firemní zprávy | Zadluženost | USD/HUF | Zprávy z Fedu | Nákupy zlata | Průmyslové kovy | Akcie ČEZ | Akcie Erste Bank | Koronavirus | Centrální bankéři | Akcie Goldman Sachs | Americký ISM pro sektor služeb | Cla na zboží | Investor | Zlepšení | Akciový optimismus | Cena kontraktu | ČTK | PMI pro sektor služeb | USD/CNY | Oživení ekonomik | Měnové podmínky | Devizy | Růst na pražské burze | Dnešní události | Americké akciové indexy | Amazon | Americká vláda | Španělsko | Transakce s kryptoměnami | Výrobní inflace | Tržby společnosti | Jerome Powell | Emerging markets | CEE | IBEX | Zvyšování úroků | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Významné události | Wall Street | Tether | Ropný průmysl | Inflační šok | Vývoj úrokových sazeb ČNB | Změny úrokových sazeb | ONE | Vývoj amerického akciového indexu | FocusEconomics | Lael Brainardová | Index DAX | Základní úroková sazba | Francouzská průmyslová produkce | Američtí zákonodárci | Ceny mědi | Čínské firmy | Hike | Nakupovat | Americké vlády | Manažeři | Tržní cena | Spotřebitelské ceny | Účinnosti vakcín
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Dluhopis obligace
Dluhopisomat
Dluhopisová ETF
Dluhopisová složka
Dluhopisová výkonnost
Dluhopisové emise
Dluhopisové ETF
Dluhopisové fondy
Dluhopisové investice
Dluhopisové trhy

Následující klíčová slova

Dluhopisoví investoři
Dluhopisoví tradeři
Dluhopisový benchmark
Dluhopisový fond
Dluhopisový fond Pimco
Dluhopisový guru
Dluhopisový index
Dluhopisový král
Dluhopisový trh
Dluhopisový trh USA
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít