Case-Shiller
Ekonomický kalendář: Klidný silvestrovský program
31.12.2024 Poslední obchodní den roku 2024 čeká trhy zkrácená obchodní seance, protože mnoho světových burz je na Silvestra buď zavřených, nebo mají zkrácenou pracovní dobu. Hlavní pozornost bude věnována americkým ekonomickým ukazatelům, protože obchodníci vyhodnocují ekonomickou dynamiku směřující do roku 2025. Vzhledem k nedávné volatilitě cen ropy budou pozornost poutat také zprávy EIA o zásobách. Očekává se, že objemy obchodů zůstanou kvůli svátkům na konci roku nízké.
EURUSD se obchoduje níže o 0,3 % 💵
11.12.2024 Americký dolar před zveřejněním listopadových údajů o inflaci CPI z USA mírně posiluje. Trh očekává, že inflace CPI oproti minulému měsíci mírně vzroste, zatímco jádrový CPI by měl zůstat beze změny.
USD/JPY: jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 27. srpna (americká seance)
27.08.2024 K testu cenové úrovně 144,99 došlo v době, kdy indikátor MACD právě začal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo, že šlo o platný vstupní bod pro nákup dolaru. Pár se ve výsledku posunul asi o 15 bodů a pak se zastavil. Druhý retest úrovně 144,99 mě přiměl k opuštění trhu. Ve druhé polovině dne nás čekají indexy spotřebitelské důvěry v USA, výrobní index richmondského Fedu a index cen domů S&P/Case-Shiller pro 20 největších měst, které by mohly výrazně ovlivnit růstový potenciál dolaru. Jen velmi silné statistiky z USA ponechají možnost překonat denní maximum. Co se týká intradenní strategie, plánuji postupovat podle scénářů č. 1 a č. 2.
GBP/USD: jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 30. července (americká seance)
31.07.2024 V první polovině dne nedošlo k žádnému testu úrovní, které jsem určil. Doufejme, že americká seance bude zajímavější. V plánu jsou zprávy o indexu spotřebitelské důvěry, přičemž pozitivní změny tohoto indikátoru by mohly dolaru pomoci stoupat vůči libře. Naopak slabá dynamika by mohla hrát ve prospěch libry. Kromě toho budou zveřejněny také údaje o indexu cen domů ve 20 městech S&P/Case-Shiller a indexu cen bydlení. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénáře 1 a scénáře 2.
GBP/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 28. května (US Session)
29.05.2024 Včera nedošlo k otestování úrovní, které jsem naznačil v první polovině dne. Důvodem byl nedostatek důležitých statistických údajů za Spojené království, což vedlo k nízké volatilitě trhu a nízkému objemu obchodování. Ve druhé polovině dne se situace může změnit, protože se očekává zveřejnění poměrně zajímavých ukazatelů: ukazatel spotřebitelské důvěry a změna indexu cen bydlení ve 20 největších amerických městech od S&P/Case-Shiller mohou vést k výraznému výprodeji amerického dolaru, a k tomu je potřeba pouze to, aby ukazatele dopadly hůře, než předpovídají ekonomové. Pokud spotřebitelská důvěra konečně poprvé v tomto roce vzroste, může se tlak na britskou libru vrátit. Na dnešních ukazatelích tedy hodně záleží. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
GBP/USD: plán obchodování během americké seance ze dne 28. května (analýza dopoledního obchodování). Libra dosáhla nového měsíčního maxima
29.05.2024 Ve své včerejší dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,2756 a plánoval jsem na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. K poklesu došlo, ale nikdy nedošlo k jeho otestování a vytvoření falešného breakoutu tamtéž. Z toho důvodu jsem nezaznamenal žádné vhodné body pro vstup do trhu. Odpoledne byl technický obrázek výrazně revidován.
EUR/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 28. května (analýza dopoledních obchodů)
29.05.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,0867 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného průrazu přinesly signál k nákupu eura, který v době psaní článku vedl k růstu páru o pouhých 13 bodů. Odpoledne bylo třeba technický obrázek ještě revidovat.
USD/JPY: tipy na obchodování během evropské seance dne 28. května pro začínající obchodníky
28.05.2024 K otestování ceny 156,97 došlo v době, kdy ukazatel MACD vystoupal výrazně nad nulu a vracel se zpět z překoupené oblasti. Z toho důvodu jsem se rozhodl nečekat na další test, abych mohl uskutečnit druhý scénář pro prodej, a okamžitě jsem na dolaru otevřel krátké pozice. V době psaní tohoto článku se pár USD/JPY propadl o více než 10 pipsů a tlak se zvyšoval. Výrazný pokles však můžeme očekávat až po zveřejnění velmi slabých údajů, které naznačí pokles spotřebitelské důvěry v USA, protože by to svědčilo o poklesu důvěry Američanů v ekonomiku a její vyhlídky. Vzhledem k chování představitelů Federálního rezervního systému a jejich prohlášením o zachování vysokých úrokových sazeb je nepravděpodobné, že bychom se od indexu mohli dočkat dobrých výsledků, a to zvýší tlak na USD/JPY. Tlak na pár budou vyvíjet i slabé údaje o změnách indexu cen domů ve 20 městech S&P/Case-Shiller. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
Americká inflace ukáže trhům směr
13.05.2024 Pokles americké jádrové inflace se zastavil příliš vysoko. I po odeznění řady jednorázových šoků stále rostou ceny bez volatilních potravin a energií v USA o 3,8 % meziročně. Ve středu se dozvíme další pokračování tohoto letošního překvapivě nehezkého příběhu.
Zmaří americká inflace akciovou rally?
11.03.2024 V úterý budou v centru pozornosti investorů především americká inflační data za únor. Předpokládá se meziměsíční růst cenové hladiny o 0,4 % zejména z důvodu růstu cen pohonných hmot, jádrové složky pak o 0,3 %. Meziročně by měla inflace stagnovat na 3,1 %, jádrová by se měla mírně snížit na 3,7 %.
Spotřebitelé jsou znepokojeni situací na trhu práce
28.02.2024 Euro a britská libra vůči americkému dolaru rychle vzrostly poté, co se objevila zpráva, že spotřebitelská důvěra v USA v únoru letošního roku poprvé za poslední čtyři měsíce klesla. Stalo se tak na pozadí zhoršujících se názorů Američanů na výhled ekonomiky, trhu práce a finančních podmínek. Kupující si však nedokázali udržet iniciativu a nedosáhli nových týdenních maxim. Na technický obrázek se však zaměříme později.
Makrokalendář - Ceny nemovitostí v USA a index dallaského Fedu
26.12.2023 Dnes je první obchodní seance po Vánocích. Zatímco mnohé trhy zůstávají zavřené, v některých asijských zemích a ve Spojených státech se obchoduje jako obvykle. Statistiky naznačují, že americké indexy v první povánoční obchodní den obvykle získávají, o čemž dnes svědčí výrazné oživení cen futures. Americký dolar během ranního obchodování rovněž ztrácí.
Ranní okénko - Ceny v Německu klesají
29.11.2023 Dnes patrně nejzajímavější údaj dorazí z Německa, kde vychází výsledek listopadové inflace. Očekáván je pokles nejen v meziroční míře, ale i celkově v cenové hladině, kdy meziměsíčně by ceny měly poklesnout o 0,3 %. První příchozí data ze spolkových států naznačují, že výsledek za celé Německo bude pravděpodobně blízko tomuto odhadu. V meziročním srovnání by harmonizovaná míra inflace měla poklesnout z 3,0 % na 2,7 % (respektive z 3,8 % na 3,5 % u indexu CPI).
Denní shrnutí: indexy po komentářích bankéřů vymazaly část zisků
28.11.2023 Začátek dnešní seance na Wall Street začal bez jasného směru. Po komentářích členů FOMC však trhy dostaly jasný signál k růstu.
Shrnutí dne: Wall Street klesá, zlato testuje oblast 1900 USD
26.09.2023 Indexy na Wall Street se obchodují na nižší úrovni, přičemž hlavní americké akciové indexy se v době tisku obchodovaly přibližně o 1,0-1,5 % níže.
BREAKING: Ceny domů mírně vyšší, než se očekávalo!
29.08.2023 S&P CoreLogic Case-Shiller U.S. National Home Price Index vykázal v červnu žádnou meziroční změnu cen domů, což je zlepšení oproti -0,4% poklesu v květnu. Kompozitní indexy 10 a 20 měst rovněž vykázaly méně výrazný pokles oproti předchozímu měsíci. Mezi 20 městy vedly v meziročním růstu ceny nemovitostí Chicago, Cleveland a New York, kde došlo k nárůstu o 4,2 %, 4,1 % a 3,4 %. Deset měst vykázalo nižší ceny a deset vyšší ceny ve srovnání s rokem končícím v květnu 2023, zatímco 13 měst vykázalo meziměsíční zrychlení cen.
Ranní okénko - Německá květnová inflace má prostor překvapit
31.05.2023 Nejzajímavější údaj dneška bude představovat květnová inflace v Německu. Očekáván je pokles meziroční míry z dubnových 7,6 % na květnových 6,7 %. Možnost o něco nižšího výsledku naznačuje již první zveřejněný výsledek ze Španělska, kde inflace skončila pod očekáváními trhu, nápovědu přinese i dnes ráno zveřejňovaný výsledek ve Francii. Pokud by se potvrdil rychlejší ústup cenových tlaků napříč eurozónou, může docházet k dalšímu oslabování společné evropské měny, která od začátku května vůči dolaru ztratila přes 2 %. V posledních dnech totiž docházelo k částečnému zacenění tří hiků ECB v letošním roce, nižší inflace by patrně vedla k odmazání části těchto sázek.
Ranní okénko - Revize českého HDP může prodloužit recesi
30.05.2023 Hned po ránu přijde z Českého statistického úřadu důležitá informace ohledně struktury HDP za první kvartál letošního roku. Možná je i mírná revize směrem ke stagnaci nebo prodloužené technické recesi, byť zveřejněná březnová měsíční data jdou ve směru prvního odhadu, podle kterého česká ekonomika mezikvartálně rostla o 0,1 %. Samotná struktura patrně odhalí, že hlavní brzdu představuje poptávka domácností, která zůstává snížená již po delší dobu. Důvodem je zejména silný pokles reálných mezd, ale i zvýšená míra úspor, kterou české domácnosti na vzniklou situaci reagují. Zajímavá bude i statistika mezd v národních účtech, která může představovat silné vodítko před oficiálními čísly z příštího týdne, a především před červnovým zasedáním ČNB.
Týdenní přehled: Nonfarm payrolls, evropská inflace a
29.05.2023 Ekonomický kalendář na tento týden je plný důležitých událostí nejen makroekonomické, ale i politické povahy. Obchodníci s dolarovými páry se soustředí na limit amerického dluhu. Podle všeho se blíží vyvrcholení vleklého politického dramatu, jehož středobodem je potenciální platební neschopnost.
Ranní okénko - Americké nemovitosti míří do červených meziročních čísel
28.03.2023 Dnes dorazí zajímavější ekonomická data pouze ze Spojených států, z pohledu trhu jde ale spíše o méně významná čísla a nelze tak očekávat silnější reakci. Sérii odpoledne odstartuje vývoj cen na americkém nemovitostním trhu. Za leden je očekáván další meziměsíční pokles, který by při naplnění očekávání byl již sedmý v řadě. Spíše než o výrazné skoky ale jde o pomalý sestup tempem, kdy za poslední tři měsíce tempo odpovídalo zhruba -0,5 % m/m a odlišný výsledek není očekáván ani tentokrát.
Ranní okénko - Dnes dorazí první výsledky únorové inflace
28.02.2023 Za několik minut vychází v Česku lednová statistika cen u průmyslových výrobců. Díky vysoké srovnávací základně by meziroční hodnota měla poklesnout z prosincových 20 % do oblasti pod 15 %, a to navzdory pravděpodobnému meziměsíčnímu růstu, který přijde po dvou měsících poklesů. Globální trh ale budou více zajímat první únorová čísla ohledně inflace v některých státech eurozóny. Před pár minutami dorazil výsledek z Francie, který dopadl mírně nad očekáváními, v nejbližších minutách pak přijdou čísla ze Španělska. Dohromady určí pravděpodobný směr i pro zbytek zemí platících eurem. Případná překvapení a s tím spojené pohyby na trzích si tak eurozóna odbude již dnes, i když výsledek za celé území dorazí až ve čtvrtek. Z USA dnes přijde informace ohledně spotřebitelské důvěry, se zpožděním dorazí i prosincový údaj z nemovitostního trhu. Ten patrně ukáže, že ceny ve Spojených státech klesají již šestý měsíc v řadě.
Ranní okénko - Třetí pokles v řadě pro ceny amerických nemovitostí
29.11.2022 Nejzajímavější informací dnes bude německá inflace, která naznačí i směr, kterým by se měla ubírat zítra inflace v eurozóně. Trh očekává mírný meziměsíční pokles a setrvání meziroční míry nad 10 %. Pozitivně budou působit zejména klesající ceny pohonných hmot. Z USA dorazí průzkum spotřebitelské důvěry od Conference Board, zajímavý bude i zářijový vývoj cen nemovitostí. Case-Shiller index má za sebou dva meziměsíční poklesy v řadě, očekáván je třetí.
Realitní bublina v USA praská
28.10.2022 Až příliš dlouho trend cen nemovitostí ve Spojených státech odolával rostoucím úrokovým sazbám americké centrální banky (Fed). Tolik očekávaná deflace v realitách v největší světové ekonomice však již je skutečností.
Ranní okénko - PMI indexy potvrdily slabý výhled v eurozóně
25.10.2022 Dnešek naváže na včera odstartované předstihové průzkumy, a to hned za chvíli německým Ifo indexem. Od toho analytici očekávají mírný pokles jak v hodnocení aktuální situace, tak i v budoucích očekáváních. Ostatně příliš nepotěšil včerejší PMI z Německa, který ukázal silnější než očekávaný propad u indexu pro výrobu. Ten poklesl na nejnižší úroveň od poloviny roku 2020. Podobně dopadl i výsledek v USA. Cena zemního plynu během včerejšího dne dále klesala a u kontraktu na měsíc dopředu se poprvé od letošního června dostala pod 100 EUR/MWh, ze srpnového maxima klesla o 70 %. Trhy zároveň reagovaly i na nového britského premiéra, kdy odpolední pokles výnosů na britských dluhopisech se v menší míře přelil i do dalších států.
Děravý Nord Stream, příprava na akci BoE a klesající ceny domů
27.09.2022 Dnešní obchodování přináší akciovým trhům konečně úlevu od tlaku, pod kterým se dosud nacházely. Bohužel to vypadá, že nejde o víc než přechodné vzedmutí, ke kterým po vytrvalém propadu dochází. Během dne sice přišly i pozitivní zprávy, ale celkový mix je smíšený a hlavní problémy zůstávají.
Ranní okénko - Hrozba recese v eurozóně se prohlubuje
27.09.2022 Dnešní kalendář evropské trhy významnějším způsobem nerozpohybuje a ty tak jen těžko budou hledat impuls pro oživení ztraceného optimismu. Předsváteční úterek dostane do pomalejšího tempa i český trh a jediná zajímavější data tak budou zveřejňována v USA.
Ranní okénko - Inflace v Německu ovlivní rozhodnutí ECB
30.08.2022 Dnešek odstartuje ČSÚ se zpřesněným odhadem HDP za druhý kvartál, kdy se budeme moct podrobněji nahlédnout i do struktury. Oči v Evropě ale budou mířit především na odpoledne zveřejňovanou německou inflaci, která napoví, jak by mohl vypadat vývoj v eurozóně a zároveň naznačí jakým směrem se bude ubírat ECB na nejbližším zasedání. Trh totiž začíná čím dál tím více naceňovat 75bb hike. Z USA pak dorazí informace ohledně růstu cen nemovitostí nebo také ukazatel spotřebitelské důvěry. Včera po dlouhých týdnech došlo k propadu cen forwardových kontraktů na elektřinu mj. v Německu a Francii, poté co se objevila informace, že EU urgentně přistoupí k potřebným krokům, aby snížila ceny energií.
Nerozhodné obchodování pokračuje, na programu velké techy i realitní data
26.07.2022 Kalendář firemních výsledků houstne jmény ze sektoru běžné spotřeby, ale také velkými techy, jako jsou Alphabet a Microsoft. Před zveřejněním čísel zůstávají akciové trhy opatrné a pokračuje smíšené obchodování. Na hlavních index převažuje červená, ale změny nejsou velké, a to i v případě amerických futures.
Amerika znovu se slabým začátkem, důvěra spotřebitelů se propadá. Raketový růst maďarských sazeb
28.06.2022 Spotřebitelská důvěra v zámoří se za červen značně zhoršila. Údaje Conference Board navíc ukázaly, že dál strmě klesají očekávání, které už jsou nejníž od roku 2013. Nejde o první negativní signál ze spotřebitelské oblasti a na trhy tak mohl zapůsobit. Vedle toho vyšel index cen domů Case-Shiller, podle něhož sice domy stále zdražují vysokým tempem (přes 20 pct meziročně), ale toto tempo se už stabilizuje. Šlo ovšem teprve o dubnovou statistiku. Příznivý efekt rozvolnění čínských karanténních opatření během dne odezněl.
Akciím se dál daří, zatímco z dluhopisů se peníze stahují
28.06.2022 Evropské akcie navazují na Asii a rostou v případě hlavních indexů většinou přes procento. Částečně se sem přenáší efekt zpráv z Číny, která zmírnila proticovidová opatření, konkrétně zkrátila na polovinu karanténu pro návštěvníky mířící do země. Evropské akcie však stoupají více než ty čínské a spíše tak pokračují krátkodobé nákupy, které živí odraz po předchozím pádu.
Ranní okénko - Spotřebitelská důvěra na minimech, výnosy opět rostou
28.06.2022 Dnešek je ve znamení předstihových ukazatelů ohledně spotřeby. Již před pár minutami dorazil GfK index měřící spotřebitelskou důvěru v Německu. Ta po předchozí stabilizaci opět poklesla a je tak na nejnižší úrovni v historii měření (od roku 2005). Odpoledne pak dorazí jeden z ukazatelů spotřebitelské důvěry v USA. I zde se čeká pokles, „jen“ ale na nejnižší úroveň za poslední rok. Zajímavý bude i vývoj cen nemovitostí, byť s větším zpožděním teprve za duben. Včera pozitivně překvapily objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v USA a podnikatelské investice tak navzdory oslabujícímu průmyslu zůstaly v květnu silné.
Ranní okénko - Výprodej dluhopisů pokračuje, německé výnosy se dostávají ze záporu
29.03.2022 Dnes ráno se zveřejnění dočkal ukazatel spotřebitelské nálady v Německu, který podle očekávání vykázal ochlazení – index za duben od GfK klesl na nejnižší úroveň za poslední rok. Konjukturální průzkumy nálady (za březen) začnou dorážet z okolních evropských zemí – obecně lze očekávat že čím víc na východ a čím větší závislost na Rusku, tím výraznější propad bude. Dnes je na pořadu dne například Francie, za celou eurozónu dorazí výsledek zítra. Výsledek spotřebitelské nálady dorazí v odpoledních hodinách i z USA.
Ranní okénko
22.02.2022 Pro dnešek je tuzemský ekonomický kalendář ještě volný, a tak bude zajímavější vývoj zejména směrem na západ od nás. Z Německa dorazí výsledek Ifo indexu, který by měl potvrdit zlepšující se sentiment daný mimo jiné uvolňováním pandemických restrikcí. Z USA se pak dočkáme PMI ukazatelů, které navážou na včerejší PMI v rámci eurozóny. Stejně jako v případě EU by měl lepší dynamiku vykázat sektor služeb, zrychlit by ale měla i výroba. Uklidnění nepřinesly včerejší výrobní ceny v Německu, když v meziročním vyjádření opět zrychlily.
EUR/USD. "Černá labuť" jménem omikron
29.12.2021 Pár EUR/USD pokračuje v bočním trendu v úzkém rozmezí, které pomalu klesá. Soudě podle cenové dynamiky v posledních dnech se pár obchoduje v 50bodové úrovni, jejíž hranice tvoří 1,1280 a 1,1340. Obchodníci neriskovali, že půjdou výše nebo níže – prodávající a kupující střídavě přebírali vedení jeden od druhého, čímž se zužovalo obchodní rozmezí. Pár se ve skutečnosti pohyboval inertně, počínaje od hranic rozmezí. Účastníci trhu přitom ignorují vzácné makroekonomické zprávy. Včera byly například docela dobré statistiky z USA. Ale i přes pozitivní zprávy americký dolar ztrácel svou pozici: kupující EUR/USD dokázali pár "vytáhnout" na úroveň 1,1334. A přestože pár nakonec zůstal v rozmezí, včerejšek byl důležitý. Úzký trh funguje podle svých vlastních pravidel a ignoruje klasické fundamentální faktory.
Ranní komentář: Nálada na trzích znovu stabilizovaná, dnes evropská inflace a projev Powella
30.11.2021 Začátek týdne se na trzích nesl v podstatně klidnějším duchu než konec minulého týdne, kdy investory vyděsila nová varianta covidu. Investoři se od konce minulého týdne částečně uklidnili a ceny akcií a dalších rizikových aktiv začaly znovu růst. Výnosy přitom zůstávají na nízkých úrovních, což valuacím i nadále docela pomáhá.
Zdražuje vlastní bydlení. Co na to centrální banky?
13.09.2021 V pátek přišel z Českého statistického úřadu šok. Srpnová inflace překvapila a vyskočila na 4,1 %. Velký podíl na zvýšení měly tzv. náklady vlastního bydlení, které kvůli zdražujícím nemovitostem i stavebním materiálům vzrostly meziročně o 8,2 %.
Inflace a ECB tlačí vzhůru výnosy. Akcie otočily dolů
31.08.2021 Do dnešního dne jsme vstupovali s horšími čísly z čínské ekonomiky, přes která se však trhy dokázaly úspěšně přenést. Když se ale přidaly další zprávy, evropské akcie otočily dolů podobně jako dluhopisy, jejich výnosy v Evropě citelně stouply. Ačkoli data v dnešním kalendáři nebyla až tak zásadní, v kombinaci s dalšími zprávami dokázala nalomit příznivý sentiment, jež dosud udržovala hlavně důvěra v dostatečně dlouhou podporu Fedu.
Nasdaq v čele odpoledního propadu, zájem o dluhopisy sílí
27.07.2021 Klesající dluhopisové výnosy ukazují, že jsou investoři stále nervózní. Zájem o bezpečí zvětšily zprávy z Číny, ale může souviset i s rizikem, že po skvělé výsledkové sezóně se pozornost stočí k o poznání pomalejším vyhlídkám. Desetiletý americký výnos je dnes o 5 bazických bodů dole, v případě Německa činí pokles 2 body.
Ekonomický kalendář: Stimul v USA je středobodem zájmu investorů
29.12.2020 Ekonomický kalendář je dnes takřka prázdný a hlavní role tak zůstává dalším fundamentům. Více prostoru se tak dostává novinovým titulkům a dalším zprávám. Pozornost investorů směřuje hlavně do USA, kde se schvaluje nový fiskální stimul. Sněmovna reprezentantů schválila nový rozšířený stimul, který dovoluje zvýšit částku podporu v nouzi Američanům z $600 na $2,000. Nová legislativa míří do Senátu, který by měl začít rozhodovat již dnes. Schválení v Senátu však není vůbec jistou záležitostí. Republikáni zvýšené příspěvky spíše nepodporují, takže budoucnost zákona je ve hvězdách.
Ranní videokomentář: Trhy pod tlakem obchodní války znovu ztrácí, VIX se vyhoupl nad 17b.
26.06.2018 Včerejší seance na trhy přinesla další výprodeje, které poslaly některé z indexů v Evropě i v USA dolů o více než dvě procenta. Téma výprodejů je přitom i nadále stejné a jsou jím obchodní vztahy mezi USA a Čínou/Evropou. Nervozita na trzích včera dokonce přispěla poprvé i k výraznějšímu růstu implikované volatility na amerických akciích, když se VIX vyhoupl až nad hranici 17b. Dnešek na trzích vypadá o něco klidněji, ale stejně jako včera se situace může kdykoli znovu změnit k horšímu.
Realitní trh – výhled a změny
28.08.2017 V roce 2017 jsou klíčové hnací síly výstavba a cenová politika, zatímco poptávka po bydlení pro jednu rodinu (jednogenerační standardní byt, dům) je i nadále silná – zrcadlí se do ní rok 2016. Pozitivní přírůstek pracovních míst a přitažlivé úrokové sazby nadále přinášejí kupující na trh; problémem některých lokálních trhů může být cenová bublina, kdy cena neodpovídá nárůstu příjmů a v případě změny ekonomického kurzu tato bublina rychle praskne s katastrofálními následky jak pro kupující, tak i pro finanční instituce. Důvěra spotřebitelů se zlepšuje, protože růst zaměstnanosti zůstává pozitivní, úrokové sazby zůstávají přitažlivé a spotřebitelé nadále mohou počítat s růstem reálné životní úrovně.
Evropa sestupuje z 6letých maxim, Fresenius Medical Care po výsledcích -7 %, Vivendi -4 %
25.02.2014 Evropské akcie od počátku dnešního obchodování ztrácí a ustupují tak z nejvyšších úrovní za posledních šest let poté, co investory zklamaly především reportované korporátní výsledky. Z makrodat bude pozornost směřovat do Spojených států, když odpoledne bude zveřejněn index cen domů Case-Shiller a index spotřebitelské důvěry za únor. V plusu je naopak euro, které vůči dolaru přidává 0,1 % na úroveň 1,375 EUR/USD.
Shrnutí obchodní seance amerického dolaru
31.08.2011 Včerejší smíšené zprávy obchodníky znejistěly ohledně dalšího vývoje amerického dolaru. Americký dolar posílil proti euru a švýcarskému franku, ale proti japonskému jenu ztratil.
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Money management | Bitcoin | Intervence | Nový Zéland | Brexit | Čína | Japonsko | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | Nasdaq | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Obchodní plán | Bezpečný přístav | Divergence | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Objemy obchodů | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Bank of England | Bloomberg | Bod | Bond | Burza | CFTC | CME | COT report | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Dividenda | Dividendový výnos | EBIT | ECB | EMA | Ekonomika | Euro | Eurozóna | FOMC | FRA | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Futures | G10 | Holubice | IFO index | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | Long | Long pozice | MACD | MIFID | MT4 | Makro data | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nástroj | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Pozice | Rally | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Short pozice | Spotřebitelská důvěra podle Conference Board | Spread | Support | Take Profit | Ticker | Trend | Trigger | Tržní cena | Ukazatel | Uptrend | VIX | Volatilita | Výkonnost | Performance | Výnos | Wall Street | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Fundamenty | Exxon Mobil | Trh s nemovitostmi | EU | Klouzavé průměry | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Dluhopisové trhy | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Bohatství | Uvolnění měnové politiky | Obchodovat | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Makrokalendář | Analytický tým | Aktuální kurzy | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Makro | Index cen | Výrobní ceny | Obchodní seance | Makrodata | LYNX | BTC | Burzy | Zásoby ropy | ADP report | Ceny akcií | Obchodníci | EURUSD | USDJPY | Raiffeisenbank | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Volatilní | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Banka | Bollinger Bands | Bollingerova pásma | Brent | Britské libry | CAC40 | Cena | CISCO | Conference Board | Conference Board index | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Do čeho investovat | Dolar | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický výhled | Elektřina | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropské měny | Exchange | Fondy | ForexFactory | ForexFactory.com | FXstreet.cz | GfK | Graf | Graf EURUSD | HSBC | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Indikátor MACD | Instrument | Investiční | Investiční doporučení | ISM | Jádrová inflace | Kurzy | Libra | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Meziroční inflace | Míra inflace | Moving Average | Nákup dolaru | Nemovitosti | Pokles eura | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | Rubl | Signály | Société Générale | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Trh | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj inflace | Vývoj mezd | WTI | Země EU | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | EIA | ING | Buy | ISM indexy | Obchodní den | P.A. | Redukce | ROCE | Sell | Itálie | Spojené státy | Převis | M2 | Tržby | QE | Komise | Federální rezervní systém | Session | Commitment of Traders | COT | Burze | Traders | Intesa Sanpaolo | Microsoft | ABN Amro | Caterpillar | DIW | Berenberg | City Index | PwC | BBC | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | HUF/EUR | Brazílie | Dnešní fundamenty | Nákupy dluhopisů | Podnikání | Index pražské burzy PX | Index pražské burzy | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Stock Exchange | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Energie | Earnings | KBC | Příprava | Přehled | Cena kontraktu | Evropské trhy | Swapy | Ekonomická aktivita | City | Fundamentální faktory | Pozornost investorů | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Economic | Globální finanční krize | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Realitní trh | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Pokles libry | Britské státní dluhopisy | Nervozita | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Dnešní obchodování | Propad | Kryptoměny | S&P | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Erste | Stagnace | Tempo růstu | FTSE 100 | Litecoin | Dogecoin | Ethereum | Nízká volatilita | Představitelé Fedu | Výhled | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Hlavní evropské indexy | Britský FTSE 100 | Celoevropský Euro Stoxx 50 | Francouzský CAC 40 | Predikce | General Electric | Průzkum | Krize | Inflace v Německu | Analytický tým FXstreet.cz | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Index cen domů | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Údaje o inflaci | Alphabet | Měny&Sazby | Německý Ifo index | Výhled ekonomiky | Odhad HDP | Očekávání | ex | ING Groep NV | Makroekonomické zprávy | Americký akciový trh | Palladium | MiFID II | Index MOEX | Podnikání na kapitálovém trhu | Obchodní války | Raytheon | Akcie Amazonu | OPEC+ | Evropské akciové trhy | Index nákupních manažerů (PMI) | Inflace v eurozóně | Čínský akciový trh | Americké dluhopisy | Forint | Ruský akciový index | Royal Dutch Shell | Dluhopisové výnosy | Pražský PX | Spotřebitelská inflace | Použití finanční páky | Nervozita na trzích | Politika Fedu | Pohyby na trzích | Index spotřebitelské důvěry | Zájem o dluhopisy | Velké riziko | Obchodní rozhodnutí | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | Obchodování britské libry | Začínající obchodníci | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | Rozdílové smlouvy | Americké HDP | Inflační očekávání | CNY | Vývoj hlavní úrokové sazby | Infineon | Infineon Technologies | Ceny pohonných hmot | Intradenní strategie | Snížení sazeb | Gazprom | Pokles úroků | Pokles cen | Britský premiér | Obavy z recese | Pohonné hmoty | ISM index | Thyssenkrupp | Prosus | Deficit rozpočtu | Očekávání trhu | Finanční situace | Český HDP | Předstihové indikátory | Vyšší úrokové sazby | Očekávané Earnings | Tým FXstreet.cz | Investujte zodpovědně | Rozpočet | Deficit | Hongkong | Data z USA | Bílý dům | Obchod | Smíšené obchodování | Trh práce | FRED | Investiční nálada | Včerejší obchodování | ČSÚ | Německé hospodářství | Riziko pro investory | Potenciální riziko pro investory | Cisco Systems | Firma | Zasedání ČNB | PLN/EUR | Hlavní události | UnitedHealth | Pfizer | TradingEconomics | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Maďarská centrální banka | Studie | Vysoké riziko | Ekonomický vývoj | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | LVMH | Implikované volatility | Vyhlídky | Průzkumy | Legislativa | Domácí měny | Walt Disney | Struktura HDP | Globální trh | SMA | Statistika | Předpovědi | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Impuls | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Rozvoj | Problémy | Finanční ztráty | Breaking | Total | Prognózy | Ranní komentář | Evropský průmysl | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | GBP/EUR | Nálada | Prohlášení | United Technologies | Federální obchodní komise | Airbus | Nord Stream | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | PMI z Německa | Levnější ropa | Úroky | Konec roku | Nálada v USA | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Hypotéky | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | AXA | Fed index | xStation5 | Disney | Nike | Bydlení | Nejlepší akcie | BREAKING | Vývoj jádrové inflace | WIG20 | Americký index | Wirecard | Singapur | Hospodaření | Ekonomika Velké Británie | Klesající trend | Návratnost | Evropská inflace | Washington | Daimler | Micron Technology | Finální odhad | Budoucnost | Ifo | Zemědělství | Nejbližší rezistence | ASML | ASML Holding NV | Zpráva COT | Poradenství | Nový rekord | Proinflační | Snížit úrokové sazby | Ukazatele | SAP | Cenové tlaky | Vývoj meziroční inflace | Výhled pro Evropu | Nájemné | Nižší růst | Ceny energií | Ruský akciový index MOEX | Akciový index MOEX | MOEX | Komunikace | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Obchodní vztahy | Anglie | Trhy | Evropské ekonomiky | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Negativní dopad | Pokles | Situace | Americký kongres | Meziroční růst | Pandemie | Vysoká inflace | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Zlepšení | Dovoz z Číny | Úsilí | Výdaje | Pesimismus | Zpracovatelský sektor | Hlavní úrokové sazby | Fresenius Medical | Korporátní výsledky | Adidas | SEC | Rozhodování | Snowflake | Hrozba recese | Americké ekonomiky | Medvědi | Prodávající | Americká inflace | COVID-19 | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Konjunkturální průzkum | Největší ztráty | Zpřesněný odhad | Jižní Korea | Sestupný trend | Vývoj | Šok | Mzda | Výkyvy | Lufthansa | Profitovat | Další vývoj | Index výrobní aktivity | Americká seance | Zrychlení inflace | Silný pokles | Stimul | Odhad inflace | Spotřebitelé | Počet nakažených | Aktuální situace | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Texas | Prodeje domů v USA | Prodeje domů | Další pokles | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | Unilever | Kongres | Republikáni | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Spotřebitelská nálada | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Sněmovna reprezentantů | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Americké ceny nemovitostí | Prostor pro pokles | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Kevin McCarthy | Signál | Index spotřebitelské nálady | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Platební neschopnost | Spotřebitelská důvěra v USA | Allianz | Pokles sentimentu | Ceny elektřiny | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Války | Realitní bubliny | Potenciál poklesu | Závislost | Práce | Údaje | Eni | Opatření proti šíření koronaviru | UnitedHealth Group | Nemovitosti v ČR | Oživení cen | Celková inflace | Anglo American | Microsoft Corp | Podnikatelské investice | Procter & Gamble | Statistiky | Uzavření trhů | Spotřebitelská nálada v Německu | Evropské indexy | Posílení | Joe Biden | Data z trhu práce | S&P Case-Shiller index | Firemní zprávy | 3M | Bitcoin dnes | Americká centrální banka (Fed) | Osobní příjmy | Shell | Maloobchod | ATH | Robert Holzmann | Wolfstreet | Dovoz | Zadlužení | Expanze | Kontrakce | Merck KGaA | Merck | RBI | Oblasti rezistence | Vývoj ekonomiky | Sektor služeb | CL | Fiskální stimul | Důvěra spotřebitelů | Kupci | Falešný průraz | Proti trendu | Předstihové ukazatele | JDE | ČR | Salesforce | Měsíční mzda | Průraz | Vedanta | Tržní situace | Výrobní PMI | PEPP | Střední Evropa | Berlín | Statistiky z pracovního trhu | Tempo poklesu | Květnová inflace | Novartis | Sanofi | Bezpečný dolar | Covid | Zahraniční kapitál | Příjmy a výdaje | Signál k prodeji | Jasný signál | MAM | Růst cen domů a bytů | Růst cen domů | Sony | Fundamentální pozadí | Leva | E.ON | Johnson & Johnson | Šance | Ceny | Praha | Američtí politici | Verizon Communications | Kolísání cen | Technologické společnosti | Společnost XTB | HDP za Q2 | Pár EUR/USD | Důvěra | Růst zaměstnanosti | Cenové hladiny | Virologie | Deutsche Lufthansa | Trh s futures | Air Liquide | Coca-Cola | CoreLogic | Výrobní index | Odborníci | Transparentnost | Budoucí vývoj | Prodeje rodinných domů | Politici | Micron | Prezidentské kampaně | Biden | Vinci | Ranní okénko | Lockdown | AEX | Ceny bytů | CPI v USA | Oživení německé ekonomiky | Walgreens | Akcie Sony | Nařízení | Intel | Investice do solární energie | Solární energie | Pokles indexu | Technologické tituly | Představitelé americké centrální banky | Proražení | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | Nový kmen koronaviru | Kmen koronaviru | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | Nákup libry | Krizový balík | Vývoj meziroční inflace v ČR | Burzovní prázdniny | S&P/Case-Shiller | Utažení měnové politiky | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Německá inflace | Akcie Rio Tinto | Rio Tinto | Evropské centrální banky | Dopad na trhy | MJ | Měsíční data | Indexy na Wall Street | Situace na trhu | United Parcel Service | Philips | Express | Porovnání vývoje výnosu | Výrobní aktivity | Dnešní seance | Rozvolnění | Anheuser-Busch inBev | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Růstový trend | James Bullard | Kering | PMI indexy | Air | Banco Santander | Výprodej dluhopisů | Holubičí tón | Dnešek na trzích | Míra úspor | Meziroční vývoj jádrové inflace | Prognostici | Strach z inflace | Centene | Raytheon Technologies | HSBC Holdings | Techy | ERA | Rostoucí ceny | Objednávky | Verizon | Santander | Přeprodané oblasti | Hodnocení současné situace | Goldman Sachs Group | Meziroční růst cen | Cenové úrovně | Riziko ztráty | API | Oslabení | Růst cen nemovitostí | Spotřeba domácností | Proinflační faktory | Plány | Cíle | Příležitosti | Prodej | McDonald's | Jak profitovat | Trh dnes | Investiční byty | Technologie | Chování spotřebitelů | Iberdrola | Walgreens Boots Alliance | KO | Globální ceny | Boom | Rekord | University of Michigan | HICP | Chování | Chicagský index nákupních manažerů | Růst výrobních cen | KBC Group | Ceny v dopravě | Vratislav Zámiš | Koninklijke Ahold Delhaize | Dnešní kalendář | Americké ceny | Byty | Home Depot | Velké instituce | Medián | CRH | Americká Federální obchodní komise | Pořízení vlastního bydlení | Výrobní inflace | David Vagenknecht | Společnosti | Opatření | Dna | Los Angeles | Vývoj hlavní úrokové sazby v ČR | Vývoj meziročního růstu spotřebitelských cen | Airbus SE | BNP | Pokračování trendu | UBS Group | UBS Group AG | Zvýšení dluhového limitu | Gamble | Minulá výkonnost | Energetické krize | Pozornost | Ceny zemního plynu v USA | Zboží dlouhodobé spotřeby | Allianz SE | Společnost | Inflace ve Spojených státech | Obchodní výhled | Raketový růst | Intuit | TIM | Pozemky | Nová varianta covidu | Varianta covidu | Bezpečná aktiva | Nová mutace | Omikron | Omicron | Nálada na trzích | 3М | Zlotý | Cykly | Rozšíření | Developeři | L'Oréal | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Počet případů koronaviru | Obchodní tipy | Telefónica | Výzkumný ústav | Konvergence | Hodnoty měny | Poptávka po riziku | ASR Nederland | Ceny domů | Průměrná míra inflace | Hry | Shell Plc | Royal Dutch | Instituce | Chipotle Mexican Grill | Člen ECB | Cenový index | Sankce | Uznání nezávislosti | Erste Group Bank | MWh | EUR/MWh | Raytheon Technologies Corp | Sempra Energy | Naftogaz | Globální ceny ropy | Uvalení sankcí | Nord Stream 1 | Britský FTSE | Závislost na Rusku | Měsíční report | Inflační data | Vlastnictví | Travelers | Tipy pro začínající obchodníky | Vývoj indexu cen nemovitostí | Dubnová čísla | Oblasti supportu | ArcelorMittal | Realitní sektor | Dragon | Růst maďarských sazeb | Shrnutí obchodní seance | Obchodní instrument | Porovnání meziročního vývoje | Evropské akciové indexy | Marketingová komunikace | Centrum | Hike | Micron Technology Inc | Překoupené oblasti | Zpráva o inflaci | Autozone | Německé ekonomiky | Akcioví investoři | Hrozba recese v eurozóně | Recese v eurozóně | Vienna Insurance Group | Realitní bublina | Realitní bublina v USA | Bublina v USA | Implikace | Deflace v realitách | Očekávaná deflace | Trend cen nemovitostí | Trend cen | Pokles cen nemovitostí | Index cen realit | S&P Case/Shiller | Náklady vlastního bydlení | Ceny nemovitostí v USA | Největší meziroční nárůst | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Války na Ukrajině | Bureau of Labor Statistics | CZ | Pokles reálných mezd | Pokles trhů | Růstový potenciál | Index WIG20 | Pokračující pokles | Shelter | Spojení | Vyšší ceny | Tlak na USD | Americký akciový index S&P 500 | Tipy pro začínající | Nárůst long pozic | Zvýšení dluhového stropu | Daně z nemovitosti | Vlastní bydlení | Vice | Předseda sněmovny | Silná data | Velké objemy | Trh s bydlením | Nižší ceny | Frankfurt | Londýn | Správy majetku | Odhadovaná cena | Signál k nákupu | Kupující | tradingeconomics.com | Návrat inflace | Snižování inflace | ProCent | Společenské změny | Dobrá zpráva | Ceny bydlení | Hamburk | Jádrový CPI | 1D | D1 | Vstup do trhu | COT (Commitment of Traders) | Jednoduché tipy | Vstup na trh | Plán obchodování | Nákupy | Prodeje | Nakupovat | Vývoj technologií | Prodejní pozice | Nákupní pozice | Tipy pro obchodování | Příliv investorů | Statistics | Nájemné v USA | S&P Case-Shiller | Vlády | Change | 256/2004 | Cenová bublina | Úrokové míry | Služby | Odpovědnost | Rostoucí nezaměstnanost | Pokles americké jádrové inflace | Meziroční vývoj jádrové inflace CPI | Inflace CPI v USA | Inflace CPI | Vývoj hospodaření americké federální vlády | Vývoj hospodaření | Hospodaření americké federální vlády | Monthly Treasury Statement | Spojené království | Směrnice | Investování je rizikové | Rok 2025 | Michigan
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot