DIW
Německá ekonomika letos dle odhadů opět klesne
26.09.2024 Německou ekonomiku letos čeká další pokles, odhadují v dnes zveřejněné společné zprávě přední německé hospodářské instituty. Podle nich se hrubý domácí produkt (HDP) sníží o 0,1 procenta. Loni zaznamenala německá ekonomika pokles o 0,3 procenta a její výkon byl nejslabší ze všech zemí eurozóny. Na příští dva roky instituty předpovídají pouze slabé oživení - v příštím roce ekonomika podle nich vzroste o 0,8 procenta a v roce následujícím o 1,3 procenta.
Německá ekonomika letos klesne, čekají přední ekonomické instituty
24.09.2024 Německou ekonomiku letos čeká další pokles, shodují se přední ekonomické instituty. Podle nich se hrubý domácí produkt (HDP) sníží o 0,1 procenta, uvedla dnes agentura Reuters, která se odvolává na informované zdroje. Instituty zprávu zveřejní ve čtvrtek, do té doby se jejich údaje mohou ještě trochu změnit. Loni zaznamenala německá ekonomika pokles o 0,3 procenta a její výkon byl nejslabší ze všech zemí eurozóny.
Výsledky voleb v Sasku a Durynsku dělají vrásky na čele expertům na ekonomiku
02.09.2024 Výsledky nedělních voleb v Sasku a Durynsku dělají vrásky na čele ekonomům, firmám i hospodářským svazům. Obávají se, že výrazné posílení krajní pravice a levice zhorší nedostatek pracovních sil, protože může ztížit zaměstnávání kvalifikovaných pracovníků ze zahraničí. Informuje o tom týdeník Der Spiegel. Ohroženy by podle nich mohly být i plánované polovodičové továrny v Sasku.
Ifo: Německá ekonomika se zlepšuje, letos vykáže růst o 0,4 procenta
20.06.2024 Německé ekonomice se daří překonávat krizi, v letošním roce tak vykáže růst hrubého domácího produktu (HDP) o 0,4 procenta a v příštím roce o 1,5 procenta. V aktualizované prognóze to dnes uvedl německý hospodářský institut Ifo, který tak o 0,2 procentního bodu zlepšil svůj březnový odhad růstu na letošní rok. Podle hlavního prognostika institutu Ifo Tima Wollmershäusera vypadá vývoj nadějně a ve druhé polovině roku lze očekávat výrazně lepší výsledky než v prvních šesti měsících.
Důvěra investorů v německou ekonomiku v červnu vzrostla méně, než se čekalo
18.06.2024 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v červnu zlepšila méně, než se čekalo. O něco hůře než minulý měsíc investoři hodnotí aktuální ekonomickou situaci, uvedl dnes v tiskové zprávě institut ZEW. Index důvěry meziměsíčně vzrostl o 0,4 bodu na 47,5 bodu, zatímco indikátor hodnocení ekonomické situace o 1,5 bodu klesl a dostal se na 73,8 bodu.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
14.06.2024 1) Japonská centrální banka dnes ponechala úrokové sazby beze změny. Oznámila však, že v budoucnosti omezí rozsáhlé nákupy vládních dluhopisů. To představuje další krok v odchodu od mimořádně uvolněné měnové politiky, jejímž prostřednictvím se banka dlouho snažila podporovat domácí ekonomiku. Informuje o tom agentura Reuters.
Německá ekonomika se rozjíždí, letos vykáže růst
14.06.2024 Německá ekonomika se po období útlumu opět rozjíždí. Dnes to oznámil ekonomický institut DIW, podle kterého se hrubý domácí produkt (HDP) v letošním roce zvýší o 0,3 procenta a v roce příštím o 1,3 procenta. Institut poznamenal, že výhled růstu na letošní rok je sice skrovný, ale že největší evropské hospodářství už teď stabilně nabírá na síle. Růst by měla zajistit hlavně soukromá spotřeba.
Německá ekonomika chřadne, shodují se přední ekonomické instituty
27.03.2024 Německo v letošním roce vykáže růst hrubého domácího produktu (HDP) jen o 0,1 procenta. Ve společné analýze to dnes uvádí pět předních německých hospodářských institutů, které ještě loni na podzim předpovídaly na letošek růst ekonomiky o 1,3 procenta. Instituty označily německé hospodářství za chřadnoucí a dodávají, že rozvoj komplikují jak růstové, tak i strukturální problémy.
DIW: Německý HDP se nezotavuje příliš rychle
07.03.2024 Německá ekonomika se nezotavuje tak rychle, jak se očekávalo, uvedl dnes německý výzkumný institut DIW. Očekává proto, že hrubý domácí produkt (HDP) Německa v prvním čtvrtletí klesne o 0,1 procenta, zatímco v posledních třech měsících loňského roku zaznamenala největší evropská ekonomika pokles o 0,3 procenta. To znamená, že pokud se prognóza naplní, ocitne se Německo v recesi. Země je největším obchodním partnerem České republiky.
HDP Německa podle expertní rady poroste příští rok pomaleji, než čeká vláda
08.11.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa letos klesne o 0,4 procenta, zatímco v příštím roce vykáže růst o 0,7 procenta. V dnes zveřejněné prognóze, která je pro nadcházející rok pesimističtější než odhad spolkové vlády, to uvedla expertní komise známá jako rada moudrých. Komise, která je poradním orgánem vlády, na letošní rok počítá s inflací 6,1 procenta, v roce příštím pak s jejím zmírněním na 2,6 procenta.
V Británii otestují nepodmíněný příjem, nápad se líbí i některým českým politikům. Průměrný starobní důchod v ČR by se ovšem při jeho prosazení mohl snížit na méně než polovinu nynější částky
05.06.2023 Další zemí, která otestuje základní nepodmíněný příjem, se stává Británie. V obci na severovýchodě Anglie a ve čtvrti na severu Londýna budou tamní obyvatelé dostávat pod dva roky 1600 liber měsíčně, tedy zhruba 44 tisíc korun. Badatelé přitom podrobí zkoumání duševní a fyzické zdraví účastníků experimentu.
Ekonomické instituty zlepšily výhled německé ekonomiky, pokles už letos nečekají
05.04.2023 Německo se letos vyhne hospodářské recesi a jeho ekonomika vykáže mírný růst. Ve své zprávě to dnes uvedly přední ekonomické instituty. Hrubý domácí produkt (HDP) se podle nich letos v Německu zvýší o 0,3 procenta, zatímco dosud počítaly s poklesem. Jeho rozsah v předchozí zprávě zveřejněné loni na podzim odhadovaly na 0,4 procenta. Zvolna pak bude klesat inflace.
Jaderná energetika je riskantní a nevyplatí se, míní institut DIW Berlin
10.03.2023 Všechny jaderné projekty, o kterých se v dnešní době kvůli energetické a klimatické krizi debatuje, nejsou ekonomicky a ani technicky životaschopné a smysluplné, do centra pozornosti se naopak dostávají mnohem výhodnější obnovitelné zdroje. Ve své aktuální analýze to uvádí výzkumný hospodářský institut DIW Berlin.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
20.02.2023 1) Americká banka Bank of America očekává, že Fed zvýší sazby i na červnovém zasedání o 25 bodů, vrchol sazeb v cyklu vidí v pásmu 5,25,-5,50 %.
DIW: Válka na Ukrajině loni snížila výkon německé ekonomiky o 100 miliard eur
20.02.2023 Válka na Ukrajině a související prudký růst nákladů na energii v loňském roce snížily výkon německé ekonomiky o téměř 2,5 procenta, tedy zhruba 100 miliard eur (2,4 bilionu Kč). Uvedl to podle agentury DPA šéf berlínského výzkumného institutu DIW Marcel Fratzscher v rozhovoru, který dnes zveřejnil německý list Rheinische Post. Dodal, že v letošním roce budou negativní dopady války na Ukrajině na hospodářský výkon Německa pokračovat.
Čína loni zůstala největším obchodním partnerem Německa, je jím už sedm let
08.02.2023 Objem obchodu mezi Německem a Čínou se loni zvýšil o 21 procent na rekordních 298 miliard eur (7,1 bilionu Kč). Čína tak už sedmým rokem zůstala nejdůležitějším obchodním partnerem Německa, navzdory varování některých politiků před přílišnou závislostí Berlína na této asijské zemi. Uvedla to dnes agentura Reuters s odvoláním na údaje, které jí poskytl německý statistický úřad.
Ekonom: Německá ekonomika se z války bude vzpamatovávat roky
24.08.2022 Ekonomický dopad ruské invaze na Ukrajinu na Německo potrvá roky, řekl agentuře Reuters vlivný ekonom Marcel Fratzscher z Německého institutu pro ekonomický výzkum (DIW). Připojil, že by to největší evropskou ekonomiku letos mohlo stát tři procentní body hospodářského růstu.
IMK: Náhlý konec dodávek ruského plynu může vést k nové krizi německé ekonomiky
09.05.2022 Náhlé přerušení dodávek ruského zemního plynu by v Německu způsobilo hospodářskou recesi, která by byla srovnatelná s ekonomickými krizemi v letech 2009 a 2020, nebo dokonce ještě horší. Vyplývá to ze studie německého institutu pro makroekonomickou politiku IMK.
Evropa cílí na diverzifikace dodávek plynu, dostávat plyn bude také z USA
27.04.2022 Rusko je dlouhodobě největším dodavatelem zemního plynu do Evropy, podle údajů Eurostatu ještě v roce 2020 zajišťovalo téměř 40 procent spotřeby plynu v Evropské unii. Za loňský rok bylo do Evropy z Ruska dodáno zhruba 155 miliard kubických metrů plynu.
Německé instituty snížily odhad růstu, bez ruského plynu čekají recesi
13.04.2022 Přední německé ekonomické instituty snížily odhad růst největší evropské ekonomiky pro letošní rok kvůli dopadům války na Ukrajině. Dodaly rovněž, že případné zastavení dodávek ruské energie by způsobilo v příštím roce recesi.
Reuters: Německé instituty sníží letošní výhled růstu HDP na 2,7 ze 4,8 pct.
12.04.2022 Přední německé ekonomické instituty sníží výhled letošního růstu hrubého domácího produktu (HDP) Německa na 2,7 ze 4,8 procenta, uvádějí zdroje agentury Reuters. Na pozadí rostoucí inflace a očekávání poklesu hospodářského růstu totiž musí zohlednit také dopady války na Ukrajině. Oficiální čísla instituty zveřejní ve středu.
Ekonomové se obávají dopadů výpadku ruských dodávek energií na Německo
29.03.2022 Ekonomové se obávají dalekosáhlých dopadů výpadku ruských energetických dodávek na německou ekonomiku. Hrubý domácí produkt (HDP) by se mohl v následujících 18 měsících snížit až o tři procenta. Pokud by se dodávky ropy a plynu z Ruska zastavily natrvalo, vyžádají si odpovídající změny až deset let. Dnes to podle agentury DPA uvedl německý výzkumný institut DIW. Výpadek by podle něj zároveň s sebou přinesl nárůst inflace až o 2,3 procentního bodu.
Přední německé instituty snížily výhled růstu HDP na letošní rok
14.10.2021 Přední německé ekonomické instituty snížily svůj společný výhled růstu největší evropské ekonomiky na letošní rok, neboť výrobu nadále ohrožují slabé dodávky. Hrubý domácí produkt (HDP) se podle institutů zvýší o 2,4 procenta místo původně očekávaných 3,7 procenta. V příštím roce naopak čekají rychlejší oživení.
Německá ekonomika v prvním čtvrtletí klesla o 1,8 procenta, čekají instituty
15.04.2021 Německá ekonomika v prvním čtvrtletí kvůli dopadům koronavirové krize pravděpodobně klesla o 1,8 procenta, odhadují přední ekonomické instituty. Ve své dnešní zprávě také uvedly, že horší bude pro největší ekonomiku v Evropě i celý rok.
Reuters: Německé podnikatele děsí prodloužení karantény
11.02.2021 Německá podnikatelská komunita dnes vyjádřila zděšení poté, co se kancléřka Angela Merkelová ve středu se spolkovými zeměmi dohodla na prodloužení karantény nejméně do 7. března. Informuje o tom agentura Reuters.
Weidmann: Německo může být příští rok zpátky na předkrizové úrovni
07.02.2021 Německá ekonomika by se navzdory zpřísněným opatřením proti šíření koronaviru mohla začátkem příštího roku vrátit na úroveň z období před příchodem pandemie covidu-19. V rozhovoru s listem Augsburger Allgemeine to podle agentury DPA řekl prezident německé centrální banky Jens Weidmann.
Statistici: Francouzská ekonomika může v prvním čtvrtletí vzrůst
05.02.2021 Francouzská ekonomika může v prvním čtvrtletí vykázat nárůst o 1,5 procenta, pokud opatření proti šíření nového koronaviru zůstanou na nynějších úrovních. Předpověděl to včera statistický úřad INSEE. Francie je druhou největší ekonomikou eurozóny po Německu, kde se v prvním čtvrtletí očekává pokles hrubého domácího produktu (HDP).
Šéf DIW: Německo může vykázat růst i propad HDP o pět procent
04.02.2021 Předpovídat vývoj německého hospodářství pro letošní rok uprostřed pandemie nemoci covid-19 je složité, možné je cokoli od pětiprocentního propadu po pětiprocentní růst. V rozhovoru se zahraničními novináři to prohlásil šéf berlínského výzkumného institutu DIW Marcel Fratzscher. Řekl také, že podoba dluhové brzdy, kterou má Německo zakotvenu v ústavě, je ekonomicky nerozumná, neboť v dobrých časech poskytuje velký manévrovací prostor, zatímco v těch špatných takřka žádný.
DIW: Německá ekonomika v prvním čtvrtletí klesne o tři procenta
27.01.2021 Německá ekonomika v prvním čtvrtletí kvůli opařením proti šíření koronaviru klesne o tři procenta po předpokládané stagnaci v posledních třech měsících loňského roku. Předpověděl to dnes německý výzkumný institut DIW. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
Německá ekonomika loni kvůli pandemii klesla o pět procent
14.01.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v loňském roce kvůli pandemii snížil o pět procent. Ve své předběžné zprávě to dnes oznámil spolkový statistický úřad. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky. Propad ale loni nebyl tak hluboký jako po finanční krizi v roce 2009.
DIW: Německo kvůli koronaviru čeká vlna firemních bankrotů
03.01.2021 Opatření proti šíření koronaviru způsobí v Německu vlnu bankrotů. Předpověděl to prezident německého výzkumného institutu DIW Marcel Fratzscher v rozhovoru s německým listem Augsburger Allgemeine.
Ekonomika Velké Británie rostla nad očekávání o 16 %. Tvrdý brexit a nová mutace koronaviru může způsobit propad
23.12.2020 Velká Británie se stále nedohodla s Evropskou unií na obchodních vztazích po skončení tzv. přechodného období. Největší překážkou je dohoda ohledně rybolovu v britských vodách. EU totiž požaduje přístup rybolovu v těchto vodách a Británie zase chce obnovit plnou kontrolu na právem rybolovu.
Spotřebitelská důvěra v Německu pokračuje v poklesu
22.12.2020 Spotřebitelská důvěra v Německu už tři měsíce za sebou klesá, přísnější opatření proti šíření nového koronaviru totiž zhoršují vyhlídky příjmů a zvyšují sklon domácností k úsporám. Vyplývá to z dnešních údajů institutu GfK. Jeho index spotřebitelské nálady pro leden klesl na minus 7,3 bodu z minus 6,8 bodu v předchozím měsíci.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
21.12.2020 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří skončilo dnes smíšeně. Na burzách jsou cítit obavy kvůli šíření nové, údajně snadno se přenášející mutace koronaviru ve Velké Británii. Další zhoršení pandemie znamená komplikace především pro dopravce.
DIW: Německá ekonomika v závěru roku klesne o procento
21.12.2020 Německá ekonomika v zimě zaznamená pokles v důsledku nových restriktivních opatření, která jsou reakcí na vzestup počtu případů nákazy koronavirem. Ve čtvrtém čtvrtletí se hrubý domácí produkt (HDP) sníží o jedno procento a v prvních třech měsících příštího roku bude pokles ještě výraznější. Předpověděl to dnes výzkumný institut DIW.
Berlín: Práce na jednotě Německa nekončí, zemi se ale daří
16.09.2020 Ani 30 let po znovusjednocení Německa není země tam, kde by chtěla být, východu se ale hospodářsky daří a překonává i řadu regionů ve Francii, Polsku nebo České republice. K vládní výroční zprávě o stavu německé jednoty to dnes prohlásil vládní zmocněnec pro nové spolkové země Marco Wanderwitz. Za rostoucí problém východu Německa označil pravicový extremismus, který vláda podle něj nebrala dost vážně.
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (14.9.2020)
14.09.2020 V minulém týdnu na nedošlo k aktivaci žádného obchodu na měnovém páru EUR/USD podle mého obchodního nastavení z týdenního článku. Trh totiž neprolomil žádnou aktivační S/R zónu a všechny čekající příkazy tak zůstaly neaktivní.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
10.09.2020 1) Obchodování na asijských akciových trzích dnes skončilo smíšeně. Čínský technologický index ChiNext, který je obdobou amerického indexu technologického trhu Nasdaq Composite, spadl o 4,7 %. Investoři nyní čekají, jakým výsledkem skončí zasedání Evropské centrální banky.
Institut DIW výrazně zlepšil výhled německé ekonomiky
10.09.2020 Dopady koronavirové krize na německou ekonomiku budou podle výzkumného institutu DIW mírnější, než se předpokládalo. Institut nyní očekává, že hrubý domácí produkt (HDP) Německa letos klesne o šest procent, zatímco v červnu počítal s propadem o 9,4 procenta. Odhad růstu HDP na příští rok pak dnes institut zlepšil na 4,1 procenta z dříve předpokládaných tří procent.
Základní nepodmíněný příjem vyzkouší v Německu. V Česku by jeho zavedení znamenalo, že průměrný starobní důchod se sníží ani ne na polovinu nynější úrovně
21.08.2020 Další zemí, která otestuje základní nepodmíněný příjem, se stává Německo. Naši západní sousedi jej otestují pilotní studií pod vedením berlínského Institutu pro ekonomický výzkum (DIW). Institut to oznámil tento týden. Studie se bude účastnit 1500 lidí, z nichž 120 obdrží 1200 eur (31 270 korun) měsíčně bez jakýchkoli podmínek. Financovat to bude 140 tisíc drobných soukromých dárců.
DIHK: Otvírání hranic v EU je jako další záchranný balíček
15.06.2020 Otevírání vnitřních hranic Evropské unie může mít stejný účinek jako druhý záchranný balíček. Může poskytnout potřebný impuls a povzbudit i globální ekonomiku, domnívá se Německá průmyslová a obchodní komora (DIHK). Aby se německé hospodářství dostalo znovu do chodu, je důležité obnovit mezinárodní obchod, který zajistí prosperitu a pracovní místa.
Německá vláda v reakci na koronavirus odsouhlasila snížení DPH
12.06.2020 Německá vláda na dnešní mimořádné schůzi schválila dočasné snížení daně z přidané hodnoty, od července do konce letošního roku klesne DPH z nynějších 19 na 16 procent. Napsala to agentura Reuters, podle které kabinet kancléřky Angely Merkelové odsouhlasil rodičům jednorázovou dávku 300 eur (8000 korun) na každé dítě. Tato opatření jsou součástí rozsáhlého krizového balíku, kterým chce Německo podpořit hospodářství trpící dopady pandemie nemoci covid-19.
Německá ekonomika by letos mohla klesnout o 9,4 pct
11.06.2020 Německá ekonomika by letos mohla klesnout o 9,4 procenta. Oživení z nejhorší hospodářské krize od druhé světové války ale bude v příštím roce jen pozvolné a hrubý domácí produkt (HDP) se zvýší jen asi o tři procenta. Odhaduje to přední německý hospodářský institut DIW. Údaje ale platí jen za předpokladu, že se epidemii způsobenou šířením koronaviru podaří dostat pod kontrolu.
V USA kvůli koronaviru roste nezaměstnanost, potíže má i Evropa
02.04.2020 Pandemie způsobená koronavirem ve světě prudce zvyšuje nezaměstnanost, jen v USA minulý týden požádalo o podporu rekordních 6,65 milionu lidí. Problémy mají také evropské státy, ve Španělsku v březnu přišel o práci také rekordní počet lidí. Evropská komise (EK) oznámila, že v rámci nového systému podpory krátkodobého zaměstnávání nabízí členským zemím až 100 miliard eur (zhruba 2,7 bilionu Kč). O práci teď přicházejí hlavně lidé v odvětvích, na která má pandemie nejtvrdší dopady, což jsou například hotely, restaurace či firmy v letecké dopravě.
Ifo: Kvůli pandemii může HDP Německa klesnout o šest procent
19.03.2020 Německá ekonomika by kvůli krizi vyvolané koronavirem letos mohla klesnout až o šest procent. Uvedl to dnes šéf vlivného hospodářského institutu Ifo Clemens Fuest. Institut zveřejnil index podnikatelské nálady v Německu, jehož hodnota za březen se propadla na nejhorší úroveň od roku 2009. Největší evropská ekonomika podle Fuesta míří do recese.
Růst německé ekonomiky se v závěru loňského roku zastavil
14.02.2020 Německá ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku stagnovala, hrubý domácí produkt (HDP) zůstal ve srovnání s předchozím čtvrtletím beze změny. Ve svém prvním rychlém odhadu to dnes uvedl spolkový statistický úřad. Hlavní podíl měl na výsledku vývoz, který se ve srovnání se třetím kvartálem snížil.
DIW: Německá ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí zřejmě klesla
20.12.2019 Německé hospodářství ve čtvrtém čtvrtletí zřejmě kleslo o 0,1 procenta, protože dál oslaboval zpracovatelský průmysl, který je orientovaný na export. Odhad vývoje největší evropské ekonomiky za období od října do prosince dnes zveřejnil německý hospodářský institut DIW.
Hospodářské instituty zhoršily výhled růstu Německa
02.10.2019 Přední německé ekonomické instituty snížily odhad růstu domácí ekonomiky na letošní a příští rok kvůli slabší globální poptávce po zpracovatelském zboží a rostoucí podnikatelské nejistotě vlivem obchodních sporů. Letos čekají zvýšení hrubého domácího produktu o 0,5 procenta, příští rok má tempo růstu zrychlit na 1,1 procenta. Instituty tak v dnešní zprávě potvrdily předchozí informace agentury Reuters.
Německo zvažuje, že na podporu ekonomiky sníží korporátní daň
29.08.2019 Německo zvažuje, že slábnoucí ekonomiku ohroženou recesí podpoří snížením daně z firemních zisků na 25 procent. Ulevit by tak chtělo především malým a středním podnikům. Návrh dnes podle agentury Bloomberg představil německý ministr hospodářství Peter Altmaier jako součást opatření na podporu sektoru, který v zemi vytváří 60 procent pracovních míst. Podle údajů poradenské společnosti Deloitte se sazba korporátní daně v Německu nyní pohybuje mezi 30 a 33 procenty.
Německá ekonomika ve 2Q téměř stagnovala
26.06.2019 Německá ekonomika ve druhém čtvrtletí téměř stagnovala, když přidala jen 0,1 procenta. Ve svém odhadu výkonu největšího evropského hospodářství to píše německý institut pro hospodářský výzkum DIW.
Německé ekonomika podle předních institutů vzroste jen o 0,8 %
04.04.2019 Přední německé ekonomické instituty podstatně snížily společný odhad letošního růstu německé ekonomiky, a to na 0,8 procenta z 1,9 procenta, která odhadovaly loni na podzim. Zpráva ale varuje, že pokud Británie odejde z Evropské unie bez dohody, hospodářský růst může být ještě podstatně nižší.
Německá data přibrzdila tržní optimismus, ukazují na vážnější problémy klíčové ekonomiky
04.04.2019 Víra v podporu ekonomiky ze strany čínské vlády dostala opět reálnější základy. Vláda oznámila záměr snížit daně a podpořit malé podnikání i mzdy. Celkové snížení daní, jehož část má platit už od příštího týdne, je letos plánováno na ekvivalent skoro 300 mld. USD. Další posun se navíc čeká v agrární reformě a měl by přihrát zisky navíc zemědělcům.
Německo se chystá na brexit, neví ale, co vlastně čekat
11.03.2019 Pokles hrubého domácího produktu, snížení německých investic do Británie nebo další četné žádosti Britů o německé občanství - to jsou jen některé z očekávaných dopadů brexitu na spolkovou republiku. Přesněji je ale dokáže odhadnout málokdo; především kvůli tomu, že nikdo dodnes neví, podle jakého scénáře a kdy se vlastně odchod Británie z Evropské unie odehraje. V Německu je tato nejistota předmětem vzrůstající frustrace.
Německý autoprůmysl i další odvětví varují před tvrdým brexitem
16.01.2019 Německé sdružení automobilového průmyslu (VDA) dnes varovalo, že odchod Británie z Evropské unie bez dohody by mohl mít fatální důsledky. Obavy z takzvaného tvrdého brexitu vyjádřili i zástupci dalších německých průmyslových sektorů. Britský parlament v úterý podle očekávání odmítl dohodu o brexitu, kterou s EU vyjednala premiérka Theresa Mayová.
Instituty DIW a IfW zhoršily výhled německé ekonomiky
12.12.2018 Německé hospodářské instituty DIW a IfW dnes zhoršily výhled německé ekonomiky. Oba instituty nyní předpokládají, že hrubý domácí produkt (HDP) v letošním roce stoupne pouze o 1,5 procenta. DIW přitom doposud letošní růst odhadoval na 1,8 procenta a IfW na 1,9 procenta.
Letošní růst HDP Německa prý bude nižší, než čeká vláda
15.11.2018 Růst německé ekonomiky v letošním roce bude slabší, než očekává vláda. Po poklesu ve třetím čtvrtletí není již odhad, který počítá s růstem o 1,8 procenta, dosažitelný, domnívají se přední německé hospodářské instituty.
DIW: Německo potřebuje více migrantů z EU, pomáhají ekonomice
01.11.2018 Příliv pracovních sil z ostatních členských zemí Evropské unie od roku 2011 zrychluje růst německé ekonomiky v průměru o 0,2 procentního bodu ročně. Uvedl to včera německý hospodářský institut DIW. Dodal, že Německo by vzhledem ke své stárnoucí populaci a nedostatku pracovních sil mělo zvýšit úsilí k přilákání migrantů z EU.
Institut Ifo zvýšil odhad růstu německé ekonomiky na 1,9 procenta
06.09.2018 Německý ekonomický institut Ifo zvýšil odhad růstu německé ekonomiky na letošní rok na 1,9 procenta, zatímco dosud počítal s růstem o 1,8 procenta. Jako důvod v dnešním sdělení uvedl lepší výkon ekonomiky v první polovině roku.
Důvěra investorů v německou ekonomiku je nejnižší za šest let
10.07.2018 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v červenci dále zhoršila a je nejnižší za šest let. Mohou za to obavy z vystupňování obchodního napětí se Spojenými státy, uvedl ve své dnešní zprávě výzkumný institut ZEW.
Ifo zhoršil výhled německé ekonomiky
19.06.2018 Německý institut Ifo dnes snížil odhad růstu německé ekonomiky pro letošní i příští rok na 1,8 procenta. V předchozí prognóze předpokládal, že hrubý domácí produkt (HDP) Německa se letos zvýší o 2,6 procenta a napřesrok o 2,1 procenta. Zhoršení výhledu institut zdůvodnil slabým začátkem letošního roku a zvýšenými riziky.
Bundesbank snížila odhad růstu ekonomiky
15.06.2018 Německá centrální banka Deutsche Bundesbank dnes zhoršila odhad letošního růstu německé ekonomiky. Hrubý domácí produkt by se měl podle nové prognózy zvýšit o rovná dvě procenta, zatímco v prosinci banka růst odhadovala na 2,5 procenta.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
13.06.2018 1) Americká centrální banka (Fed) dnes pravděpodobně zvýší základní úrokové sazby, letos už podruhé. Zveřejní také aktualizované hospodářské prognózy, které by měly mimo jiné ukázat, zda Fed v celém letošním roce nadále počítá s trojím zvýšením sazeb, nebo zda se úroky chystá zvýšit celkem čtyřikrát.
Institut DIW zhoršil výhled růstu ekonomiky
13.06.2018 Německý hospodářský institut DIW zhoršil svůj výhled růstu vývoje německé ekonomiky pro letošní rok o půl procentního bodu na 1,9 procenta. Příští rok má hrubý domácí produkt (HDP) stoupnout o 1,7 procenta, což je o 0,2 procentního bodu méně, než DIW doposud předpokládal. Důvodem ke zhoršení odhadu je nečekaně slabý začátek letošního roku a rizika ze zahraničí, jako jsou obavy z nové italské vlády a obchodní konflikt se Spojenými státy.
Šéfka MMF vyzvala eurozónu k vytvoření fondu pro krizová období
26.03.2018 Šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová dnes doporučila eurozóně vytvoření fondu, který by pomáhal členským zemím čelit budoucím hospodářským útlumům. Zároveň vyzvala státy používající euro k větší rozpočtové integraci.
Ekonomové vyzývají ECB ke zvýšení úroků
05.01.2017 Němečtí ekonomové vyzývají Evropskou centrální banku (ECB), aby zvýšila úrokové sazby. Reagují tak na výrazné zrychlení tempa růstu spotřebitelských cen v eurozóně, uvedla dnes agentura Reuters. ECB se rekordně nízkými úrokovými sazbami a rozsáhlými nákupy dluhopisů snaží podporovat hospodářský růst a inflaci.
Výdaje Německa na uprchlíky zvyšují podle expertů růst ekonomiky
30.12.2016 Dodatečné výdaje způsobené přílivem uprchlíků působí v Německu jako stimul pro ekonomiku. Hospodářský růst země byl kvůli nim letos o 0,3 procenta vyšší. V příštích letech lze očekávat ještě pozitivnější vliv, napsal dnes s odvoláním na odborníky web listu Die Zeit.
DIW očekává zpomalení růstu Německa
08.09.2016 Hospodářský růst v Německu v letošním roce díky silné domácí poptávce zrychlí na 1,9 procenta. Napřesrok...
Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se v srpnu zlepšila
08.08.2016 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se v srpnu zlepšila, a zotavila se tak po propadu z předešlého měsíce...
MMF kvůli brexitu zřejmě zhorší odhad růstu německé ekonomiky
30.06.2016 Mezinárodní měnový fond pravděpodobně v příštích týdnech zhorší svůj výhled růstu německé ekonomiky...
Brexit by snížil hospodářský růst Německa
15.06.2016 Takzvaný brexit, tedy odchod Británie z Evropské unie, by v příštím roce zřejmě snížil růst německé...
Brexit by prý mohl snížit německé HDP o 3 %
13.06.2016 Odchod Británie z Evropské unie by dlouhodobě mohl způsobit pokles německého HDP až o tři procenta...
Denný výhľad na EURUSD 08.06.2016
08.06.2016 Včerajšie výsledky HDP eurozóny za 1Q síce skončili nad konsenzom, +1.7% vs. očakávanie +1.5%, avšak ich vplyv na obchodovanie bol minimálny. Podobne aj popoludňajšie výsledky US produktivity práce a nákladov na jednotku práce nemali na menový výraznejší vplyv. Minulotýždňové výsledky z US trhu práce a pondelkový prejav guvernérky Yellen boli signálom, že júnové zasadnutie určite neprinesie zvýšenie sadzieb a prípadný rast úrokovej miery v USA je pravdepodobný až koncom 3Q, alebo až vo 4Q. Obchodníci tak pravdepodobne budú čakať na ďalšie dáta a hlavne na ekonomický a inflačný výhľad Fedu (ten bude zverejnený v stredu po zasadnutí), ktorý môže spôsobiť silnejší pohyb na FX, dlhopisoch, ale aj akciovom trhu.
Za německou kritikou ECB je podle analytiků politika
25.04.2016 Kritika politiky levných peněz Evropské centrální banky (ECB), která v poslední době zaznívala z Německa, má co...
Německo nejvíce vyváží do USA
21.02.2016 Spojené státy se loni staly největším cílem německého vývozu. Předstihly tím Francii, která si pozici...
Německo loni hospodařilo s přebytkem
13.01.2016 Německo loni dosáhlo rozpočtového přebytku 12,1 miliard eur, což je dvojnásobek toho, co vláda očekávala...
Přebytek rozpočtu Německa byl prý loni vyšší
09.01.2016 Přebytek německého rozpočtu za loňský rok dosáhne více než deset miliard eur, tedy téměř dvojnásobek toho...
Německé průmyslové firmy zvýší investice
28.12.2015 Německé průmyslové podniky plánují v příštím roce zrychlit růst investic na šest procent z letošního...
DIW: Běženci budou dlouhodobě pro Německo hospodářským přínosem
16.11.2015 Běženci mohou v dlouhodobém horizontu znamenat pro Německo ekonomický přínos, pokud se je podaří...
Ekonomové zhoršili odhad růstu Německa
08.10.2015 Přední německé ekonomické instituty zhoršily odhad růstu německé ekonomiky na letošní rok na...
Volkswagen prý Německo nepoškodí
29.09.2015 Skandál kolem měření emisí, který vyšel najevo v automobilce Volkswagen, německou ekonomiku...
VW může být větší hrozbou pro ekonomiku Německa než řecká krize
24.09.2015 Skandál s manipulací s emisemi u naftových vozů Volkswagenu šokoval podnikatelské a politické...
DIW: Migranti příští rok zvýší německé HDP
17.09.2015 Růst německé ekonomiky bude pravděpodobně v příštím roce o 0,25 procentního bodu vyšší, než by byl bez...
Tsiprasova rezignace může zbrzdit reformy
21.08.2015 Evropští politici považují rezignaci řeckého premiéra Alexise Tsiprase za krok k upevnění podpory pro...
Řecko se s věřiteli neshoduje na prodloužení programu pomoci
28.06.2015 Řecko se dnes neshodlo s mezinárodními věřiteli na otázce prodloužení programu finanční pomoci pro...
Řecko by prý mělo restrukturalizovat dluhy
26.06.2015 Pokud chtějí mezinárodní věřitelé udržet Řecko v eurozóně, budou muset přistoupit k restrukturalizaci jeho...
DIHK zlepšila výhled německé ekonomiky
28.05.2015 Německá průmyslová a obchodní komora (DIHK) dnes zlepšila odhad letošního růstu německé ekonomiky...
Německo prý musí zvýšit investiční výdaje
13.04.2015 Německo trpí velmi slabou úrovní investic a veřejný i soukromý sektor je musí podstatně zvýšit, aby největší...
Tsipras prý zvyšuje závislost Řecka na EU
28.01.2015 Nový řecký premiér Alexis Tsipras si svými výroky o zastavení úsporných programů a privatizací zavírá...
Německo plánuje zvýšit veřejné investice
07.11.2014 Německo by mohlo zvýšit veřejné investice během dvou let od roku 2016 o dodatečných deset miliard eur...
Nezaměstnanost v Německu v říjnu klesla
30.10.2014 Počet nezaměstnaných v Německu v říjnu nečekaně klesl. Míra nezaměstnanosti ale zůstala na zářijové...
DIW: Německo se zřejmě vyhnulo recesi
29.10.2014 Hrubý domácí produkt Německa by mohl za třetí čtvrtletí vykázat nárůst o 0,1 procenta po poklesu o 0,2...
Německý ekonom odmítl vyrovnaný rozpočet
14.10.2014 Striktní požadavek německé vlády na dosažení vyrovnaného rozpočtu i v době slabého ekonomického...
Berlín chce podporovat nové investice
10.10.2014 Německá vláda zvažuje, jak podpořit dodatečné investice, omezit byrokracii a investovat do budoucnosti...
Přední instituty sníží odhad růstu Německa
08.10.2014 Skupina předních německých ekonomických institutů prudce sníží odhady německého ekonomického...
Eurozóně prý hrozí delší období stagnace
01.09.2014 Ekonomiku eurozóny zřejmě čeká delší období stagnace. Předpokládají to podle agentury DPA někteří...
Reuters: Německá ekonomika se zadrhává
18.08.2014 Německá ekonomika se začala v posledních měsících zadrhávat a nový "wirtschaftswunder?, jak Němci...
Počasí nahrává růstu německé ekonomiky
24.03.2014 Mírné počasí poskytlo německé ekonomice v prvním čtvrtletí silnou vzpruhu, oživení tedy nabralo na rychlosti a silné by mělo být i tempo růstu. Ve své pravidelné měsíční zprávě to dnes uvedla německá centrální banka. Sdělení Bundesbanky lze podle agentury Reuters vnímat jako další potvrzení toho, že evropská ekonomika se dostává z recese.
Německý institut vyzývá ECB k boji s deflací
10.03.2014 Německý Institut pro hospodářský výzkum (DIW) vyzval Evropskou centrální banku (ECB), aby v rámci boje s hrozící...
Německé platy čekají změny. Merkelová zavede minimální mzdu. Ve hře omezení výplat shora a placené dálnice pro cizince
25.11.2013 Jasno o nové vládě v Německu by konečně mělo být v polovině týdne. Již nyní se ale rýsuje kostra politických změn, kte...
Makro: Ekonomické instituty opět snížily odhad růstu Německa v letošním roce
17.10.2013 Německá ekonomika by měla růst v letošním roce pomalejším tempem, v roce 2014 by však měla výrazně zrychlit, uved...
Související klíčová slova:
FOREX | Partneři | FXstreet | George Soros | Bitcoin | Čínský jüan | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Peníze | Akciové indexy | Akciový index | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Euroskupina | Evropská unie | SYRIZA | Grexit | Ruský rubl | HDP | Dluhová krize | Měnová politika | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Česká koruna | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Měnové trhy | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Advance | Akcie | Akciový trh | Analýza | Bank of England | Bank of Japan | Bloomberg | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CME | Centrální banka | Centrální banky | Stock | DAX | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | ECB | EFSF | Ekonomika | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Forex trader | Futures | G7 | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Komodity | Kurz | Kurzy měn | MMF | Mezinárodní obchod | Měna | Finanční instituce | Měny | NYSE | Nástroj | Obchodní bilance | Čekající příkazy | Poplatek | Pozice | Produktivita práce | Průmyslové objednávky | Rally | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Riziko | Ropa | Saldo běžného účtu | Spread | Ticker | Timeframe | Trader | Trend | Trigger | Ukazatel | Volatilita | Výnos | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Bank of America | Americký prezident | Indexy | Investoři | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Aktuální kurz | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Makroekonomické data | Zisk | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Euforie | Optimismus | Výsledky | IEA | Deloitte | Ondřej Hartman | CAC 40 | Deutsche Bank | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Eurostat | Český statistický úřad | Makrodata | Obchodní deficit | LYNX | Virtuální měna | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Mezinárodní měnový fond | FX trh | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | ADP report | Bankrot | Obchodníci | Komunita | Semináře | Praxe | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | Carry trades | EPS | Index | Odpor | Podpora | Průlom | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Atlantik | Banka | Britské libry | CAC40 | Cena | CISCO | Conference Board | CZK | Členské země eurozóny | DAX 30 | DJIA | Do čeho investovat | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Eura | Euro dnes | Evropské měny | Exchange | Fiskální rok | Fondy | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hang Seng | HDP Německo | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index PMI | Investiční | Investiční výdaje | Investing | Jak investovat | Janis Varufakis | Japonská ekonomika | JP Morgan | Kapitálové trhy | Kurz britské libry | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Nemovitosti | Nikkei 225 | Oslabení koruny | Paládium | Pokles eura | Prognóza | Reuters | Roboti | Ropy | Rubl | Růst HDP | Řecká ekonomika | Řecká krize | Signály | Société Générale | SP500 | Státní dluh | Shares | Švýcarská banka | Trh | US dolar | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Fed Funds Rate | ZEW | ATR | ING | Benzín | Andrej Babiš | CE3 | CEE | Ekonomika Německo | Matthias Müller | Měď | Ministerstvo financí | Petr Kellner | ROCE | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Komise | Volby | Retail | Vzdělání | Frustrace | Burze | Unicredit | Deutsche Bundesbank | DPA | Intesa Sanpaolo | PrimStock | Institut ZEW | Microsoft | MSCI | Westpac Banking | ABN Amro | Westpac | Caterpillar | Sentix | Institut Ifo | DIHK | Investing.com | PwC | Agentura AP | BBC | Destatis | Agentura DPA | Hospodářské vyhlídky | TRIM Live | Reporty | Obchodní nastavení | HUF/EUR | Brazílie | Průmyslová produkce | Nákupy dluhopisů | Úspěch | Podnikání | DZ Bank | BMW | Wolfgang Schäuble | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Pokles akcií | Der Spiegel | Ministr financí | Stock Exchange | Rheinische Post | Energie | Prezident Fedu | Earnings | Podnikatelé | KBC | Podnikatelská důvěra | Implikovaná volatilita | Přehled | Vytrvalost | Jádrový index | Firemní investice | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Evropské trhy | Referendum | Ekonomická aktivita | Miliardáři | US akcie | Forbes | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Aktuální vývoj | České firmy | Inflační tlaky | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Známý investor | Velké banky | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Die Welt | Globální ekonomický růst | Globální ekonomiky | Nervozita | Obchodní partner | Summit EU | Walmart | Propad | Bělorusko | Handelsblatt | Institut pro makroekonomii | Německý hospodářský institut DIW | Index Nikkei | S&P | Ztráty | Politická nejistota | Ekonomická data | Historická maxima | Nejistota | Světové finanční krize | Günther Oettinger | Stagnace | Tempo růstu | Zajištění | Zpomalení v Číně | Ekonomický přínos | FTSE 100 | Dluhové krize | National Australia Bank | Ekonomický institut | Výhled | Depozitní sazba | Francouzská ekonomika | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Německý export | Hrubý domácí produkt Německa | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Hospodářská situace | Průzkum | Krize | Měnové otázky | Opatření na podporu ekonomiky | Hospodářská stagnace | FTSE MIB | Theresa Mayová | Snížení úrokových sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Japonská vláda | Ekonomické údaje | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Index cen domů | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Podnikatelská aktivita | Údaje o inflaci | Měny&Sazby | ČTK | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Zpomalení ekonomiky | Hospodářská rizika | Hlavní ekonom | Očekávání | ex | ING Groep NV | Asijské trhy | Obchodní války | Německá centrální banka | Obchodní napětí | Podniky | Evropské akciové trhy | Portu | Royal Dutch Shell | BGA | IfW | Dodávky ropy | Pokles cen ropy | Tvrdý brexit | EK | Evropská komise | Americké podniky | Šéf ECB | Odhady analytiků | Majetek | Odložení brexitu | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Inflační očekávání | Splácení dluhu | Infineon | Infineon Technologies | Německé firmy | Odhad růstu ekonomiky | Riziko recese | Společnost Gazprom | Gazprom | Obchodní konflikt | Pokles cen | Britský premiér | Thyssenkrupp | Růst mezd | IMK | Kjódó | Agentura Kjódó | Britská obchodní komora | Kurzarbeit | Předstihové indikátory | Equinor | Hospodářské dopady | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika | Obchodní spory | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Hospodářské krize | Digitalizace | Rozpočtová politika | Údaje o vývoji HDP | Rozpočet | Deficit | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Německá vláda | Trinity | LNG | Objem | Obchod | Německý průmysl | Myšlenka | Achim Wambach | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Německé hospodářství | Cisco Systems | Firma | Technologický index | UnitedHealth | Pfizer | Studie | Institut německého hospodářství | IW | Obchodní spor | Statistici | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | Vyhlídky | Nálada podnikatelů | Walt Disney | Domácí poptávka | Ekonomka | Financovat | Předpovědi | Průmysl | ADP | Společnost ČEZ | Propouštění | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Visa | Enel | Výrazný pokles | Rozvoj | Export z Německa | Stavebnictví | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Nízká inflace | Problémy | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Výzkumný institut | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Total | Prognózy | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Protekcionismus | Plyn | Nálada | Prohlášení | Odhad růstu domácí ekonomiky | Dovoz aut | Moskva | HDP Německa | United Technologies | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Jaderné elektrárny | Jaderná elektrárna | Úroky | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Důchod | Předseda | Americké centrální banky | Kupní síla | Zpracování kovů | AXA | Záporné úrokové sazby | Disney | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Nike | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | SPD | Miliardy korun | Vývoj měnové politiky | Investiční platformy | Wirecard | Růst hrubého domácího produktu | Ekonomika Velké Británie | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Hospodářské recese | Inovace | Daimler | Letecké společnosti | Miliardy eur | Ministr energetiky | RBA | Budoucnost | Ifo | Clemens Fuest | Spolkový statistický úřad | ASML | ASML Holding NV | Ukazatele | SAP | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Růst německé ekonomiky | Ceny energií | Čerpání peněz z fondů | Čerpání peněz | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Komunikace | Francouzská vláda | Trump | Prezident institutu | Prezident | Koronavirus | Anglie | Trhy | Šíření nového koronaviru | Evropské ekonomiky | Banka UBS | Šíření koronaviru | American Express | Pokles | Situace | Ekonom Ifo | Ifo Clemens Fuest | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie | Boeing | Obchody | Výdaje | Švýcarská banka UBS | Fresenius Medical | Adidas | Americká společnost | Zrychlení růstu | Sazby beze změny | Rozhodování | Ekonomický dopad | Britský statistický úřad | COVID-19 | Německý HDP | ChiNext | Deutsche Telekom | Krize v eurozóně | Vývoj | Aktuální Price Action | Ekonomika Evropské unie | Restrikce | Negativní hospodářské dopady | Lufthansa | Opatření proti koronaviru | Olaf Scholz | Profitovat | Restriktivní opatření | Brusel | Pokles HDP | Světové organizace | Kabinet | Nákupy vládních dluhopisů | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Spiegel | Německý hospodářský institut | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Zásobníky | Další pokles | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | Unilever | Kongres | Komerční banky | Demokraté | Domácnosti | Spotřebitelská nálada | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Dávky v nezaměstnanosti | Záchranný balíček | Růst | Balík na podporu ekonomiky | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Index spotřebitelské nálady | Americká banka | Instituty | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Potenciál | Evropský parlament | Allianz | Německý statistický úřad | Propad HDP | Karanténa | Bulharsko | Izrael | Sberbank | Ekonomiky | Války | Organizace | Růst nezaměstnanosti | British Airways | Britská letecká společnost | Letecká společnost | Společnost British Airways | Závislost | Práce | Údaje | Emise oxidu uhličitého | DPH | Eni | Opatření proti šíření koronaviru | Prezident Vladimir Putin | UnitedHealth Group | Dopady koronavirové krize | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Microsoft Corp | Úspory | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomiky | Procter & Gamble | Statistiky | Poradenské společnosti | Trade | Největší ekonomika eurozóny | ODS | Spotřebitelská nálada v Německu | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | Výzkumný pracovník | Soukromá spotřeba | Institut GfK | Posílení | Úřad INSEE | 3M | Pracovní síly | Maloobchodní tržby v Německu | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Zasedání Evropské centrální banky | Energetické úspory | Shell | Energetická společnost | Maloobchod | Dovoz | Vývoz | Zadlužení | Bezpečnost | Merck KGaA | Merck | Otvírání hranic | Světové hospodářství | Vývoj ekonomiky | Sektor služeb | CL | Spolková vláda | Eric Schweitzer | Umělé inteligence | Německá průmyslová a obchodní komora | Ekonomický institut Ifo | Mnichovský ekonomický institut | JDE | Největší ekonomika v Evropě | Unie | ČR | Koronavirové pandemie | Hospodářský institut | Hospodářský institut Ifo | Základní příjem | Německé vládní strany | Předkrizové úrovně | Francouzský ministr | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Funke | Lars Feld | Tchaj-wan | Vývoz z Německa | Otvírání hranic v EU | DIHK Eric Schweitzer | Globální poptávka | Pokles německé ekonomiky | Sanofi | Výplata | Největší evropská ekonomika | Covid | IDEA | ARD | ONS | Sony | Výhled vývoje ekonomiky | E.ON | Johnson & Johnson | Ceny | Praha | Verizon Communications | Merkelová | Životní úroveň | Výhled německé ekonomiky | Odhad růstu HDP | Výhled růstu německé ekonomiky | Důvěra | Výzkumy | Cenové hladiny | Lepší výsledky | Výhled na příští rok | Deutsche Lufthansa | Air Liquide | Zvýšení daní | Coca-Cola | Výrobní index | Hospodářské svazy | Institut DIW | Claus Michelsen | DIW Claus Michelsen | Analytik DIW | Ceny mědi | Odborníci | Hrubý domácí produkt (HDP) Británie | Výkon ekonomiky | Stefan Kooths | Budoucí vývoj | Zhoršení pandemie | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Německý rozpočet | Politici | Němečtí politici | Vinci | Česká republika | Měnový fond | Oživení německé ekonomiky | Walgreens | Akcie Sony | Embargo | Intel | Investice do solární energie | Solární energie | Výsledky voleb | Hospodářský vývoj | Hospodářský vývoj v Německu | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | Trans Adriatic Pipeline | Očkování | Zadlužování | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | Krizový balík | Burzovní prázdniny | Očkování proti covidu-19 | S&P/Case-Shiller | Case-Shiller | Marcel Fratzscher | Augsburger Allgemeine | DIW Marcel Fratzscher | Počasí | Silné oživení | Zdravotní péče | Philips | Očkování proti covidu | Express | Anheuser-Busch inBev | Prodloužení karantény | Kering | Růst Německa | Air | Banco Santander | Pandemie covidu-19 | IWH | Německé hospodářské instituty | Hospodářské instituty | Německé instituty | Verizon | Santander | Tempo ekonomického růstu | Situace v eurozóně | Goldman Sachs Group | Oslabení | Dodávky plynu | Dekarbonizace | Konkurence | Prodej | McDonald's | Jak profitovat | Energetická společnost ČEZ | Iberdrola | Zvýšení produkce | AI | Walgreens Boots Alliance | Odvětví | Vnímání | Dodávky ruského plynu | KBC Group | Společnost Equinor | Aktuální prognózy | Koninklijke Ahold Delhaize | Home Depot | CRH | Výkon německé ekonomiky | Společnosti | Opatření | Uhlí | Energetika | Airbus SE | BNP | FDP | Sociální demokraté | Sociální demokraté (SPD) | Zemní plyn (LNG) | Gamble | Multimiliardář | Energetické krize | Zvýšení dodávek plynu | Vysoké ceny | Pozornost | Robert Habeck | Ruský prezident | Allianz SE | Společnost | TIM | Nová mutace | 3М | Rostoucí inflace | L'Oréal | Jamal | PGNiG | Telefónica | Výzkumný ústav | Ruský plyn | ASR Nederland | Válka na Ukrajině | Shell Plc | Royal Dutch | Instituce | Přerušení dodávek ruského plynu | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Dodávky ropy a plynu | Ruský prezident Vladimir Putin | Konflikt na Ukrajině | Sberbank CZ | Zkapalněný zemní plyn | Invaze | Odchod z Ruska | Růst HDP Německa | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Dopady války na Ukrajině | Platby za plyn v rublech | Vysoké ceny energií | Platby za plyn | Allianz Trade | Zastavení dodávek | Kancléř Olaf Scholz | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Dodávky ruského plynu a ropy | BDB | Německá bankovní lobby BDB | Bankovní lobby BDB | Bankovní lobby | Válka Ruska proti Ukrajině | Travelers | Konec dodávek ruského plynu | ArcelorMittal | Energie z jádra | Německé ekonomiky | Neckarwestheim | Neckarwestheim 2 | Isar 2 | Isar | Český statistický úřad (ČSÚ) | Expertní komise | Zmírnění inflace | Války na Ukrajině | CZ | Varování | Strukturální změny | Jiřina Lužová | Správkyně Sberbank | Mauricius | Futures na evropské ceny uhlíku | Evropské ceny uhlíku | Ceny uhlíku | Obnovitelné zdroje | Mnichovský ekonomický institut Ifo | Překážky | Vysoké úrokové sazby | Piráti | Vice | Levice | Automatizace | Situace v Německu | Geopolitická nejistota | Uvolněné měnové | ProCent | Demografické změny | Ruth Brandová | Platformy | Informované zdroje | Výkon | Nákupy | Zotavení | Výplata věřitelů | Výplata věřitelů zkrachovalé Sberbank CZ | Výplata věřitelů zkrachovalé Sberbank | Oslabení koruny vůči euru | Koruny vůči euru | Otevřenost | Vlády | Občané | Služby | Zdraví | Předčasné volby | Krajní pravice | Německé vlády
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot