Čtvrtek 21. listopadu 2024 09:58
reklama
InstaForex rijen 2024
reklama
Investingfox Partner
reklama
Investingfox Partner
reklama
Purple ebook obchodování ropy

Otevírání ekonomiky

img

Zahraniční fondy s rekordním květnovým výprodejem čínských akcií 📉 CHNComp se snaží zastavit poklesy 🚩.

30.05.2023 Býčí dynamika čínských indexů definitivně ochabla, neboť nedávné údaje naznačily, že postpandemické otevírání ekonomiky neprobíhá tempem, které by býky potěšilo;
img

Čínské indexy oslabují 📉 CHNComp ztrácí 1,5 %

07.03.2023 Čínský ministr zahraničí naznačil, že vztahy mezi Čínou a USA se vážně zhoršily, a varoval před možným konfliktem. Napětí mezi Washingtonem a Pekingem se v poslední době zvýšilo. Čína obviňuje Spojené státy, že brzdí její potenciál, a vyzývá ke změně americké zahraniční politiky.
img

„Plná nákupní centra“ před Vánoci klamala. Prosincový propad maloobchodních tržeb je jeden z největších v historii, za potraviny pak vůbec největší

07.02.2023 „Plná nákupní centra“ a „plné restaurace“ v předvánočním čase klamaly. Teď je to oficiální. Maloobchodní tržby se v prosinci propadly jedním z nejvýraznějších temp v historii. Pád o 7,3 procenta je hlubší, než předpokládaly všechny expertní odhady. Experti oslovení agenturou Bloomberg očekávali ve střední hodnotě svých odhadů meziroční pokles maloobchodních tržeb pouze o 5,5 procenta. Nečekaně výrazný je také meziměsíční propad, tedy pokles tržeb mezi loňským listopadem a prosincem, jenž činí 0,7 procenta. To o stabilizaci v oblasti maloobchodní tržeb nesvědčí.
img

Těsně před volbami se prudce zlepšila spotřebitelská nálada Čechů, prakticky nejvýrazněji v historii. To pomůže Pavlovi k pravděpodobnému vítězství

24.01.2023 Spotřebitelská nálada Čechů se těsně před prvním kolem prezidentské volby prudce zlepšila. Příslušný ukazatel poskočil o 7,4 bodu, což je druhý nejvyšší meziměsíční nárůst v celé historii sledování od roku 2003. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad. Sběr dat probíhal převážně v první polovině ledna 2023, před prvním kolem prezidentské volby.
img

Ceny výrobců znovu klesají okolo 1 % m/m

16.01.2023 Na listopadový pokles cen v průmyslu o 1,0 % navázal vývoj v prosinci, kdy došlo k takřka identickému snížení cen. To stlačilo meziroční srovnání cen na 20,1 % z listopadových 21,3 % a vrcholu na 28,5 % dosaženého v červnu minulého roku. Kromě vývoje cen ve výrobě ale pokračoval proinflační vývoj cen v zemědělství (+1,7 % m/m) a tržních služeb pro podniky (+0,6 % m/m).
img

Zahraniční obchod stahuje českou ekonomiku dolů, jeho letošní bilance je meziročně o více než 120 miliard horší

07.12.2021 Český zahraniční obchod se v říjnu dle očekávání citelně propadl, v národním pojetí činila jeho bilance minus 18,2 miliardy, což je meziročně o takřka padesát miliard korun horší výsledek. Trh citelně záporné saldo očekával, ale přece jenom ne až takto hluboké. Ve střední hodnotě se analytici oslovení agenturou Bloomberg, tuzemští i mezinárodní, shodli na tom, že saldo vykáže hodnotu minus 14,5 procenta.
C:\fakepath\japonsky jen.jpg

Akcie v Asii dál klesají, po přechodném zotavení oslabuje také Evropa

30.11.2021 Akcie na asijských trzích dnes pokračovaly v poklesu, za kterým stojí hlavně obavy z nové koronavirové varianty nazvané omikron a jejich dopadů na globální ekonomiku. Po přechodném zotavení se k poklesu vrátila také Evropa, kde indexy hned po zahájení obchodování ztráty prohlubovaly.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analytici: Inflace ještě poroste, ČNB asi zvýší sazby razantněji

10.09.2021 Dnešní údaje o srpnové inflaci zvyšují pravděpodobnost, že bankovní rada ČNB na měnovém zasedání na konci září zvýší základní úrokovou sazbu razantněji, tedy o půl procentního bodu na 1,25 procenta. Vyplývá to z vyjádření analytiků oslovených ČTK. Podle nich navíc inflace poroste i v dalších měsících a na konci roku by se mohla přiblížit i pětiprocentní hranici.
img

Poptávkové i přetrvávající nákladové tlaky vytlačily inflaci nad 4 %

10.09.2021 Spotřebitelské ceny v srpnu vystřelily na 4,1 % z červencových 3,4 %. Meziměsíčně dosáhly 0,7 % oproti odhadovaným 0,2 %. Jedná se o pro srpen nebývale vysoký přírůstek. V jistém smyslu zažíváme aktuálně to, co bylo před pár měsíci pozorovatelné v USA, kde jsou s otevřením ekonomiky napřed. Tamní inflace výrazně přestřelovala očekávání a ustálila se až v červenci.
img

Ekonomiku táhne spotřeba domácností a investice, brzdou je export

31.08.2021 Podle zpřesněného odhadu vzrostla česká ekonomika v druhém čtvrtletí mezičtvrtletně o 1,0 % po předchozím poklesu o 0,3 %. Předběžný odhad ukazoval růst pouze o 0,6 %. V meziročním srovnání HDP rostlo tempem 8,2 %, zatímco předběžný odhad ukazoval 7,8 %. Připomeňme, že původní očekávání vývoje ekonomiky pro druhé čtvrtletí bylo citelně výš, tržní konsensus se pohyboval kolem 2,0 % mezikvartálního růstu. Takže jednoprocentní růst je stále spíše zklamáním ve světle ekonomiky, která se probouzela po covidovém uzavření. Nicméně s ohledem na velkou nejistotu je takové překvapení v podstatě pochopitelné.
img

Finanční trh bude sledovat především červencovou inflaci

09.08.2021 Hlavním motivem tohoto týdne je inflace. Červencové statistiky budou zveřejněny v ČR a následně USA. V tuzemsku se růst spotřebitelských cen měl udržet pod 3 % a v USA patrně poprvé za 5 měsíců nedošlo k dalšímu navýšení tempa – dle odhadů ale nadále zůstává vysoké (nad 5 %). Dále dorazí tuzemská nezaměstnanost a řada důležitých předstihových indikátorů z USA i eurozóny. Zbylé země CEE regionu, Maďarsko a Polsko, zveřejní předběžné výsledky HDP za druhý kvartál.
img

Rozbřesk: Hlavní událostí týdne bude zasedání bankovní rady ČNB

02.08.2021 Hlavní událostí tohoto týdne bude pro český finanční trh nepochybně zasedání bankovní rady ČNB. Série jestřábích komentářů dala jasně najevo, jaký je asi většinový postoj centrálních bankéřů, takže čtvrtprocentní navýšení sazeb by ani tentokrát nemělo nikoho překvapit. Nelze však vyloučit, že i tentokrát padne návrh na ještě rychlejší navýšení repo sazby, který nejspíš nezíská dostatečnou podporu. Pro finanční trhy bude zajímavý nejenom výsledek jednání, ale i nová prognóza, jejíž horizont se posune až na konec roku 2023 a ukáže se tak, s jakou rychlostí by se asi ČNB mohla (podle jejího modelu) dostávat k neutrální tříprocentní hranici, o které mluvil v polovině července viceguvernér Mora.
C:\fakepath\ss-30072021-lv.gif

S&P: Oživení z covidu-19 způsobilo rekordní počet zvýšení ratingu v USA

29.07.2021 Silné hospodářské oživení ve Spojených státech způsobilo v letošním roce rekordní počet zvýšení ratingu u společností. Agentura Standard & Poor's uvedla, že ve druhém čtvrtletí učinila rekordních 121 zlepšení ratingu a od začátku roku pak 220. Navzdory rekordu je to však stále výrazně méně než 715 snížení ratingu v první polovině loňského roku kvůli pandemii.
img

Ranní okénko - Fed bude čelit otázkám o inflaci a rizikům ekonomického oživení

28.07.2021 Dnes večer se koná měnověpolitické zasedání Fedu následované tiskovou konferencí. U nastavení měnové politiky s největší pravděpodobností nedojde ke změnám. Úrokové sazby setrvají na stávajících nízkých úrovních. Obecně trh ani neočekává, že by Fed zmínil konkrétní období, ve kterém by začal se snižováním objemu nákupu aktiv. K přesnější komunikaci ohledně nákupu aktiv by Fed mohl spíše využít blížící se konferenci v Jackson Hole, či příští měnové zasedání, kdy již bude dostupná další měsíční statistika z trhu práce.
img

Ranní okénko - Dnes vyjde PMI, ECB zaujímá více holubičí postoj

23.07.2021 Dnes dorazí sada PMI indikátorů mimo jiné z Německa, eurozóny a USA. Dozvíme se, jak si v červenci vedl průmyslový sektor navzdory narušeným dodavatelským řetězcům. Update dorazí také ze sektoru služeb. Těm sice prospívá zrušení epidemických restrikcí, ovšem je otázkou, jak moc výsledek negativně ovlivní obavy z rychle se šířící varianty covidu. Například včera zveřejněná spotřebitelská důvěra v eurozóně překvapivě poklesla právě na pozadí takových obav. Včerejší zasedání ECB přineslo drobnější změny, pro finanční trhy se ale prakticky nic nemění. Jsou ještě více ujištěny, že úrokové sazby zůstanou dlouhodobě nízko.
img

Bitcoin padá pod úroveň 30 tisíc dolarů. Zmírňují obavy z inflace, investoři ale špatně nesou i odklon Elona Muska od kryptoměn či čínské zásahy proti nim

20.07.2021 Výprodej bitcoinu dnes zrychluje a jednotka nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny se poprvé za zhruba měsíc prodává za méně než 30 tisíc dolarů. Cenově se propadají také další kryptoměny a kryptoaktiva, včetně druhé nejrozšířenější kryptoměny, etheru.
img

Vysoká inflace nutí Turecko udržovat vysoké úrokové sazby

14.07.2021 Dnešní zasedání turecké centrální banky bylo další z řady zkoušek, zda centrální banka odolá volání prezidenta Erdogana po nižších úrokových sazbách. Nesnadnost tohoto úkolu ukazuje ostatně i netradiční středeční termín zasedání bankovní rady. Ve čtvrtek totiž Turecko slaví „Den demokracie a národní jednoty", který je připomínkou neúspěšného pokusu o převrat z roku 2016. Po něm následovala vlna zatýkání a čistek, v nichž uvízly tisíce lidí ze všech vrstev společnosti od příslušníků bezpečnostních složek, přes úředníky, novináře a akademiky až po podnikatele.
img

Co stálo za překvapivě vysokou americkou inflací?

14.07.2021 Dnes je na řadě jediný zajímavý údaj z eurozóny za tento týden – průmyslová výroba. V USA vyjde index cen výrobců, který doplní včerejší spotřebitelskou inflaci. Ta opět citelně překonala odhady, když zrychlila z 5,0 % na 5,4 meziročně, přičemž medián trhu ukazoval na 4,9 %. Česká inflace na druhé straně nepřekvapila. Zpomalila na 2,8 % z 2,9 %, jen desetinku procentního bodu nad odhadem trhu i ČNB.
img

Inflace dle očekávání zpomalila

13.07.2021 Spotřebitelské ceny v červnu dle očekávání zpomalily, i když o desetinku méně, než se očekávalo. Jejich růst dosáhl 2,8 % (odhad 2,7 %) po květnových 2,9 %.
img

Ranní okénko - Co čekat od červnové inflace?

12.07.2021 Nastávající týden bude bohatý zejména na data z USA. Kromě údajů o inflaci dorazí sentiment v průmyslu a před kongresem vystoupí šéf Fedu Powell. Ekonomických údajů z eurozóny bude poskrovnu. Z toho mála bude dominovat průmyslová výroba, která podle už dostupných informací z některých členských států zvolnila v květnu tempo. Z českého pohledu bude důležité především zítřejší zveřejnění červnové inflace.
img

Nezaměstnanost dál klesla na 3,7 %

09.07.2021 Tuzemská registrovaná míra nezaměstnanosti pokračuje v poklesu, snížila se již čtvrtý měsíc v řadě a v souladu s naším odhadem dosáhla v květnu 3,7 %, po květnových 3,9 %. Je tak ještě více vzdálena od maxima 4,3 %, kterého dosáhla letos v únoru. Uchazečů o zaměstnání Úřad práce eviduje 273 302 oproti 285 822 v květnu. Počet volných pracovních míst vzrostl meziměsíčně o 9 000, výrazněji než květnu, kdy nárůst činil 3 197. Stále tak platí, že nesoulad mezi potřebami zaměstnavatelů a strukturou uchazečů přetrvává. Komplikace v hledání nových zaměstnanců hlásí dle průzkumu mezi nákupními manažery (PMI) například průmyslové firmy. Na jedno volné pracovní místo aktuálně připadá 0,8 uchazeče, tedy stejně jako v květnu. Situace je odlišná mezi absolventy, kde na jedno volné pracovní místo připadá 0,1 uchazeče.
img

Ranní okénko - Dorazí sada dat z tuzemské ekonomiky

07.07.2021 Zkrácený pracovní týden přinese hned čtyři údaje z tuzemska, kdy dorazí květnová měsíční data z reálné ekonomiky a také zpráva z trhu práce. Na informace o tom, jak silně ekonomika reaguje na postpandemické otevírání, si ale budeme muset ještě počkat, protože k rozvolňování restrikcí došlo zhruba v půlce května, a tak tento týden zveřejněná čísla nebudou plně reflektovat efekt otevření. Kalendář eurozóny je relativně prázdný. Patrně nejzajímavější údaj dorazil dnes ráno z Německa, kde byla zveřejněna průmyslová výroba. Za zmínku stojí ještě letní aktualizace makroekonomické prognózy Evropské komise, která vyjde dnes dopoledne. Dále vyjdou zápisy z měnového jednání Fedu (dnes) a ECB (zítra).
img

Forex: Ministerstvo financí zveřejní výsledek státního rozpočtu za první pololetí

01.07.2021 PMI v eurozóně potvrdí červnové rekordní hodnoty. K tomu se přidá i středoevropský region, který stejně tak benefituje z otevírání ekonomiky. Pololetní účet tuzemského státního rozpočtu podle nás ukáže zvolnění tlaků na prohlubování deficitu díky nižším covidovým výdajům a vyšším daňovým příjmům. Sílící americký dolar vůči euru ohrožuje středoevropský region včetně koruny. Ta podle nás vyčerpala potenciál z rekordně vysokých tržních úrokových sazeb a čeká na impulz ze zahraničí.
img

Forex: Ústup pandemie a návazných restrikcí zlepšuje náladu v eurozóně i USA

29.06.2021 Předstihové indikátory z obou stran Atlantického oceánu potvrdí pokračující zlepšování nálady, zejména v sektorech, které se znovu otevírají. Červnová německá inflace naznačí, jak budou vypadat čísla za celou eurozónu. Ta budou zveřejněna zítra a měla by v meziročním vyjádření ukázat na návrat pod dvě procenta. Z domova se dnes dočkáme sektorových účtů za Q1 21. Celková čísla HDP již pravděpodobně změněna nebudou. Zajímavé bude sledovat, jak v době dramatických restrikcí vypadala investiční aktivita nefinančních podniků či sektoru veřejných institucí, na straně domácností pak pozornost upoutá vývoj míry úspor.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Spotřebitelská důvěra v eurozóně vystoupila nejvýše za tři a půl roku

23.06.2021 Spotřebitelská důvěra v eurozóně se v červnu díky postupnému uvolňování koronavirových restrikcí vyšplhala na nejvyšší úroveň za tři a půl roku. Vyplývá to podle agentury Reuters ze včerejších údajů Evropské komise.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Institut Ifo kvůli problémům s dodávkami zhoršil výhled německé ekonomiky

16.06.2021 Institut Ifo zhoršil výhled růstu německé ekonomiky na letošní rok na 3,3 procenta, zatímco ve své předchozí prognóze z března počítal s růstem o 3,7 procenta. Ekonomové institutu dnes uvedli, že za zhoršením výhledu jsou zejména potíže v dodavatelských řetězcích, které brzdí výrobu. Výhled hrubého domácího produktu (HDP) na příští rok institut naopak zlepšil, a to na 4,3 procenta z březnové prognózy 3,2 procenta.
img

Americký dolar se i nadále obchodoval v konsolidaci

14.06.2021 Minulý týden si světová rezervní měna zachovala konsolidační náladu a zaznamenala pouze drobné změny. Páteční obchodní seance byla volatilnější a americký dolar na denním grafu posílil k 50dennímu klouzavému průměru, celkově však měna zůstala v obchodním pásmu z minulého měsíce.
C:\fakepath\13_6_21fxSP500.png

Burzovní výhled na Forex, Krypto, Akcie a Komodity pro 24. týden 2021

13.06.2021 Polovinu roku 2021 máme téměř za sebou a příliš mnoho neznámých se zatím nevyjasnilo. Pandemie covid-19 je momentálně na ústupu, ale to se kolem léta a po tvrdých lockdown dalo předpokládat. Centrální banky dál tisknou levné peníze a podporují ekonomiku, která je vyloženě na steroidech.
img

Export tažen zejména bilancí s motorovými vozidly

07.06.2021 Podle předběžných údajů ČSÚ skončila dubnová bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách přebytkem 19,3 mld Kč, tedy téměř stejně jako v březnu, kdy saldo činilo 17,6 mld. Kč.
img

Rozpačitá data z trhu práce nepřinesla jasný signál pro trh a FED

04.06.2021 Po dubnovém zklamání byla dnešní data z amerického trhu práce nervózně očekávána ze strany FEDu i investorů. Výsledek je slušný, nicméně nenadchl. V květnu bylo vytvořeno 559 tisíc nových pracovních míst po 278 tisících v dubnu. Očekávání však byla vyšší, a to 675 tisíc nových pracovních míst. Zaostal zejména maloobchod, kde došlo k poklesu již druhý měsíc za sebou. Podle očekávání více jak polovina nově vytvořených míst připadla na odvětví zábavy a pohostinství, která byla nejvíce postižena pandemickými omezeními. Na druhou stranu míra nezaměstnanosti poklesla o desetinu více, než se očekávalo, na 5,9 % a tempo růstu mezd dosáhlo 0,5 % měsíčně. O tři desetiny tak překonalo očekávání.
img

Fidelity International: Rychlé otevírání ekonomiky žene inflaci vzhůru

24.05.2021 Spotřebitelské ceny v USA rostou nejrychlejším tempem za posledních 13 let v důsledku nižší srovnávací základny, rostoucích cen energií a opětovného otevírání ekonomiky.
img

Káva ve světě citelně zdražuje, oblíbený nápoj zdraží i v českých kavárnách

21.05.2021 Káva celosvětově citelně zdražuje. Navíc se zvyšuje cenový rozdíl mezi kávou typu arabica, kterou upřednostňují kavárenské řetězce typu Starbucks, před levnější variantou robusta. Tento rozdíl se nyní nachází na více než šestiletém maximu (viz graf níže).
img

Ranní okénko - Americkému maloobchodu napomohla fiskální podpora a otevírání ekonomiky

14.05.2021 Na závěr týdne nás čeká řada dat z americké ekonomiky a zároveň ČNB zveřejnění zápis jednání z 6. května a platební bilanci ke konci března.
img

Inflace překvapuje posunem nad 3 %

11.05.2021 Spotřebitelské ceny v dubnu meziročně vzrostly o 3,1 % oproti 2,3 % v březnu a skončily tak výrazně nad odhadem trhu včetně našeho. V meziměsíčním srovnání došlo k růstu o 0,5 %, přičemž se očekávalo obdobné tempo jako v březnu (0,2 %).
img

ČNB je výrazně pesimističtější než trh. V pomalejší vakcinaci vidí pětkrát větší problém

06.05.2021 Česká národní banka ladí poměrně ponurou notu ohledně letošního vývoje tuzemské ekonomiky. Podle dnes zveřejněné prognózy předpokládá růst pouze 1,2 procenta. Přitom ještě její prognóza zveřejněná začátkem února počítala s růstem 2,2 procenta.
img

Market alert: Ukáže nám NFP report přírůstek o 1 mil. nových pracovních míst?

06.05.2021 Dubnový NFP report počtu nových pracovních míst mimo zemědělství v USA je velmi očekáván, a to hlavně po březnových výsledcích, které ukázaly přírůstek o více než 900 tisíc nových pracovních míst. Trhy tentokrát čekají podobný přírůstek, který by byl důsledkem dalšího otevírání ekonomiky. Co by měla Wall Street od pátečního reportu čekat? Jak se pohne EURUSD a sazby? Dostane se Wall Street z poklesu, který přišel s hrozbou utahování měnové politiky?
img

Ranní okénko - Ekonomika USA potvrdí svůj náskok

29.04.2021 První na řadě se zveřejněním výsledků HDP za první kvartál 2021 jsou v tomto týdnu Spojené státy. Americká ekonomika měla dle odhadů v 1Q21 růst mezikvartálně o (neanualizovaných) 1,7 % (po 1,1 % k/k v 4Q20). S ohledem na jednorázové šeky domácnostem a postupné otevírání ekonomiky se profil růstu oproti 4Q20 pravděpodobně lišil: hlavním tahounem měla být spotřeba a již méně růst investic. Pozorovatelný by měl být také nárůst výdajů v sektoru služeb v relativním srovnání se spotřebou zboží. Jako limitující faktor se patrně ukáže být zahraniční ochod. Silná domácí poptávka měla tendenci působit ve směru růstu importů, zatímco objemy exportů byly tlumeny nízkou poptávkou například v eurozóně.
img

Ranní okénko - ČR zveřejní výsledek HDP za Q1 jako první z regionu

26.04.2021 V posledním dubnovém týdnu nás budou zajímat především předběžné údaje o HDP. Jako první z regionu střední a východní Evropy zveřejnění výsledek Český statistický úřad. Data o HDP dorazí také pro Německo, eurozónu i USA. Dále nás čeká zasedání Fedu, míra inflace v eurozóně a výsledky německého Ifo indexu. Ten je s tuzemským konjunkturálním průzkumem první událostí v týdenním ekonomickém kalendáři.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Koruna dnes stagnovala k euru a mírně posílila k dolaru

20.04.2021 Koruna dnes stagnovala k euru a mírně posílila k dolaru. Kolem 17:00 se obchodovala na 25,92 Kč/EUR, stejně jako při pondělním závěru, vůči dolaru získala pět haléřů na 21,52 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
img

Ranní okénko - Týden ve znamení inflace

12.04.2021 Tento týden budou hlavním tématem rostoucí spotřebitelské ceny. Údaje o inflaci za březen dorazí jak z Česka, tak USA. Z eurozóny a Německa zazní již pouze konečný výsledek. Dozvíme se ale i měsíční data z reálné ekonomiky za únor, která budou dalším dílem skládačky ke zhodnocení výkonu ekonomiky eurozóny během prvního kvartálu.
C:\fakepath\FX-2.jpeg

Forex: Americký dolar oslabuje, indexy S&P 500 a Dow Jones vystoupaly na rekordy

05.04.2021 Dolar dnes oslabuje ke koši měn. Akciové indexy S&P 500 a Dow Jones mezitím vystoupaly na rekordy. Investoři čekají na další katalyzátory vývoje, napsala agentura Reuters.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (24.3.2021)

25.03.2021 Na trhy se vrátily obavy z další vlny nově nakažených koronavirem, což si už vyžádalo další lockdowny a zpřísnění v Evropě. Pod tlakem byly hlavně akcie, které dosud těžily z postupného otevírání ekonomiky, zatímco technologie zaznamenaly jen mírný propad. Dále také klesají výnosy ze státních dluhopisů, dolar však včera výrazně posílil.
img

Evropská spotřebitelská důvěra roste, Česko výjimkou

25.03.2021 Včerejší vydatný makroekonomický den poněkud vyčerpal kalendář tohoto týdne, a pro dnešek v něm mnoho nezbylo. Prakticky jedinou událostí hodnou pozornosti tak bude pravidelný report z amerického trhu práce, ze kterého přijde informace o nových i pokračujících žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Trh u obou předpokládá další pokles, když nových žádostí by mělo v týdnu končícím 20. března dorazit 730 tisíc a těch pokračujících by (o týden dříve) měly být 4 miliony. V obou případech tak navzdory pozitivnímu trendu zůstávají předpandemické běžné počty stále neporovnatelně nižší.
img

Forex: Evropská rada projedná zatím ne příliš úspěšnou vakcinační situaci

25.03.2021 Evropská rada dnes začíná své dvoudenní jednání. Na programu bude především diskuze nad současnou vakcinační situací a strategií pro nadcházející měsíce včetně možnosti zavedení covidového pasu pro očkované. Mimo nezůstanou ani ekonomická témata jako zhodnocení aktuální situace v hospodářství eurozóny či ve fiskální oblasti nebo příklad možnosti zavedení digitální daně. Ze zveřejňovaných dat může být zajímavá německá spotřebitelská důvěra, tradiční čtvrteční počet nových uchazečů o zaměstnání v USA za minulý týden, finální data amerického HDP za Q4 20 či průmyslová aktivita v okolí Kansas City. Vystoupí též několik amerických centrálních bankéřů.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (24.3.2021)

24.03.2021 Na trhy se vrátily obavy z další vlny nově nakažených koronavirem, což si už vyžádalo další lockdowny a zpřísnění v Evropě. Pod tlakem byly hlavně akcie, které dosud těžily z postupného otevírání ekonomiky, zatímco technologie zaznamenaly jen mírný propad. Dále také klesají výnosy ze státních dluhopisů, dolar však včera výrazně posílil.
C:\fakepath\n-11022021-lv.gif

Reuters: Německé podnikatele děsí prodloužení karantény

11.02.2021 Německá podnikatelská komunita dnes vyjádřila zděšení poté, co se kancléřka Angela Merkelová ve středu se spolkovými zeměmi dohodla na prodloužení karantény nejméně do 7. března. Informuje o tom agentura Reuters.
img

Lednová inflace v USA slabší, než se očekávalo

11.02.2021 Přírůstek nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA se začátkem února pravděpodobně dále mírně zmírnil. Trh očekává 758 tisíc nových žádostí, tedy o 21 tisíc méně než v předcházejícím týdnu. Počet pokračujících žádostí se očekává na úrovni 4,4 oproti předchozím 4,6 milionů. Data za poslední tři týdny poukazují na stabilnější situaci. Americký trh práce ovšem zůstává i nadále v obtížné situaci, na kterou znovu upozornil šéf Fedu Powell během svého včerejšího vystoupení v Ekonomickém klubu v New Yorku. Zmínil, že monetární politika sama o sobě nebude stačit na dosažení cíle maximální zaměstnanosti a podpora bude muset přijít také ze strany fiskální politiky. Upozornil přitom na nerovný vývoj na trhu práce. Ve vyšších příjmových kategoriích se zaměstnanost během covidového období snížila zhruba o 4 %, zatímco u nízkopříjmových skupin, pro které je složitější budovat úspory, se jedná o pokles okolo 17 %. Míra nezaměstnanosti v lednu sice klesla z 6,7 % na 6,4 %. Tento vývoj však nereflektuje skutečný vývoj na pracovním trhu, jelikož řada lidí vyčkává s aktivním hledáním zaměstnání na zklidnění epidemické situace.
img

Analýza makroindikátorů: Spotřebitelé v prosinci nakupovali, dokud to šlo

05.02.2021 Rozvolnění protipandemických opatření vedlo v prosinci k nárůstu maloobchodních tržeb výrazně nad odhady trhu. Začátek roku bohužel slibuje opětovný útlum a další vývoj závisí na šíření či zastavení pandemie a souvisejících opatření. Za celý letošek čekáme růst tržeb v maloobchodu o 1,2 % po loňském propadu o 0,9 %. Data z přelomu roku ukazují na lepšící se stav ekonomiky, ale situace je silně rozkolísána vládními opatřeními a není tak dobré zatím činit silné závěry ani pro měnovou politiku.
img

Spotřebitelé v prosinci nakupovali, dokud mohli

05.02.2021 Rozvolnění protipandemických opatření přineslo před Vánocemi skok maloobchodních tržeb v ČR. Společensky deprivovaní spotřebitelé využili možnosti otevřených obchodů a služeb a před Vánocemi nakupovali, protože mohli. Svou roli také sehrál efekt odložené spotřeby kvůli předchozímu lock-downu a to v období před Vánocemi. Na druhou stranu byl na začátku a na konci měsíce obchod protipandemickými opatřeními stále zasažen. Počítali jsme s meziměsíčním růstem tržeb bez prodeje aut přes 3 % a to jsme mezi odhady analytiků byli na optimistické straně. Meziměsíční nárůst ale činil 8,3 % a v meziročním vyjádření se tak maloobchodní tržby přehouply do růstu 3,7 % z předchozího poklesu o 6,2 % (ten byl citelně revidován vzhůru z původních -7,0 %). Medián odhadů ukazoval meziročně - 1,6 % a náš odhad – 1,0 %. Prosinci 2020 nahrávaly kalendářní výhody v podobě dvou pracovních dnů navíc. Po očištění o kalendářní vlivy byl meziroční růst 1,4 %.
img

Důvěra v ekonomiku dále klesla

24.11.2020 Důvěra podnikatelů i spotřebitelů v listopadu v ČR dle konjukturálního průzkumu Českého statistického úřadu pokračovala v poklesu. Saldo důvěry spotřebitelů kleslo na -22,5 bodů, což není až tak vzdálené dubnové úrovni, kdy index dosáhl ještě hlubší hladiny -25,3 bodu.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Koruna k euru i dolaru zůstává nejsilnější od počátku září

13.11.2020 Česká měna se k euru i dolaru dál drží kolem nejsilnějších úrovní od počátku září. K oběma měnám dnes zpevnila o šest haléřů na 26,43 Kč/EUR a 22,36 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online. Koruně podle analytiků pomáhají výsledky prezidentských voleb v USA, informace z České národní banky a očekávání spojená s vakcínou proti nemoci covid-19.
C:\fakepath\biden.jpg

Plánuje Biden další lockdown?

13.11.2020 Pondělní reakce trhů na pozitivní zprávy o možné vakcíně, která by mohla ukončit celoplošné restrikce, byla možná trochu přehnaná, což si řada investorů už uvědomila. Během týdne dokonce před přílišným optimismem varovali centrální bankéři. Pořádně však může vším zamíchat teprve nový lídr Spojených států. Joe Biden má totiž diametrálně odlišný přístup k pandemii než Donald Trump, který tlačí na otevírání ekonomiky za každou cenu.
C:\fakepath\volby USA.png

Biden v předvolební debatě obvinil Trumpa z nezvládnutí pandemie

23.10.2020 Kandidát demokratů na amerického prezidenta Joe Biden v poslední předvolební debatě zkritizoval postup prezidenta Donalda Trumpa v řešení pandemie koronaviru. Trump naopak svůj postup hají a tvrdí, že nejhorší koronavirová krize v USA pominula, píše Reuters.
img

Zápis Fedu překvapivě zkazil trhům náladu, dolar posílil

20.08.2020 Nestává se to často, ale zápis z posledního zasedání měnového výboru Fedu dokázal s finančními trhy citelně pohnout. Zatímco jsme se soustředili na revizi strategie měnové politiky, k tomuto tématu mnoho informací nepřišlo: Zápis ukázal jen snahu o preciznější prohlášení. Nakonec šlo o jiné pasáže.
img

Česká ekonomika se rekordně zřítila, o nevídanou více než desetinu. Nakonec to ale „není až taková hrůza, jak se čekalo“

31.07.2020 Česká ekonomika se rekordně propadla, o nevídanou více než desetinu. Nakonec to ale „není až taková hrůza, jak se čekalo“. V druhém letošním čtvrtletí se zřítila nejvíce ve své moderní historii. V meziročním vyjádření se v období od dubna do června letošního roku zřítila o 10,7 procenta. V celé dosavadní historii ČR od roku 1993 bylo vykazovalo dosud nejvýraznější meziroční propad druhé čtvrtletí roku 2009. Tehdy, v době vrcholící světové finanční krize, činil pokles 5,4 procenta. V letošním druhém čtvrtletí ovšem nastal absolutně rekordní propad také v případě mezičtvrtletního porovnávání. Mezičtvrtletně se tuzemská ekonomika dosud nejvýrazněji propadla v prvním čtvrtletí roku 2009 a také v prvním čtvrtletí roku letošního, kdy pokles činil shodně 3,4 procenta. Nyní mezičtvrtletní propad představuje 8,4 procenta.
C:\fakepath\burza.png

ADP: V soukromém sektoru v USA vzniklo 2,4 mil. pracovních míst

01.07.2020 V soukromém sektoru ve Spojených státech vzniklo v červnu bezmála 2,4 milionu pracovních míst, oznámila dnes organizace ADP. Celková zaměstnanost i tak stále zůstává hluboko pod úrovní před pandemií. Hlavní zpráva o červnovém vývoji nezaměstnanosti, kterou zveřejňuje ministerstvo práce, vyjde v pátek.
img

Dopoledne je pro akcie smíšené. Čísla o ekonomice lepší než o nákaze

01.07.2020 Měkké indikátory z klíčových asijských zemí dopadly smíšeně. Na jedné straně japonský průzkum Tankan za 2Q propadl ještě více do záporu, než se čekalo, a moc nepotěšil ani (méně sledovaný) index PMI. Na straně druhé ovšem čínský PMI za červen vystoupal o něco víc nad 50 bodů a překonal očekávání.
img

Ranní komentář: Koronavirem se nakazilo už 10 mil. lidí, čísla z USA na trzích zvyšují nervozitu

29.06.2020 Akcie za sebou mají nervózní týden a ani v nadcházejících dnech to pravděpodobně nebudou mít jednoduché. Počty nakažených ve světě i v USA totiž dál výrazně narůstají a jejich jednodenní přírůstky se zrychlují. Jen Spojené státy zaznamenaly v pátek rekordní počet 47 tis. nových nakažených, což nutí některé americké státy k zastavení dalšího otevírání ekonomiky (Texas, Arkansas…).
img

Ameriku táhne dolů nákaza, zatímco Evropě se koncem týdne daří

26.06.2020 Na amerických akciích se projevují sílící obavy, že rychlý vzestup nákazy koronavirem zastaví proces otevírání ekonomiky. Takové obavy odpoledne přiživil texaský guvernér, který oznámil zavření hospod. Vzhledem k nastolenému trendu a víkendu před námi je motivace zmenšovat pozice v amerických akciích zřejmá a index S&P 500 klesá o 0,9 procenta.
img

Ranní komentář: USA zaznamenaly rekordní nárůst nových nakažených, trhy zatím stabilní

26.06.2020 Americké indexy za sebou mají úspěšnou seanci, když se hlavně díky poslední hodině obchodování dokázaly dostat do zelených čísel a zakončily tak seanci s přibližně jednoprocentním ziskem. To vše navzdory dalšímu zhoršování situace ohledně koronavirové nákazy. USA totiž včera zároveň zaregistrovaly rekordní nárůst nových případů koronaviru, kterých za jediný den přibylo více než 40 tis. Některé státy, jako například Texas, proto začínají omezovat své plány na další otevírání ekonomiky a bude zajímavé sledovat, zda v dalších dnech nezačnou s jejím částečným uzavíráním.
img

Ranní komentář: Trhy stále nervózní. V USA mají více než 30 tis. nových nakažených za den

22.06.2020 Klíčovým tématem minulého z týdne bylo na finančních trzích další šíření koronaviru v USA ,kde se stále častěji mluví o druhé vlně, která se začíná šířit hlavně jižními státy, jako je Texas, Kalifornie, nebo Florida. Stoupat díky tomu začínají už také denní přírůstky v počtu nakažených pro celé Spojené státy, kde v průběhu pátku a soboty rostl počet nových případů nejrychleji od konce dubna.
img

Převládne opatrnost, nebo nákupy za nižší ceny? Akcie dopoledne lehce rostou

12.06.2020 Strach investorů z druhé vlny nákazy ve srovnání se včerejškem ustupuje, aspoň jak naznačuje vývoj na finančních trzích. Na propad akcií včera na Wall Street navázala Asie, ale Evropa začala mírným růstem a po lehkém zhoupnutí si zisky zhruba drží. Dluhopisové výnosy se od včera mírně zvedly, načež zůstávají víceméně stabilní. Zlato však přidává dalších pár desetin procenta.
img

Rychlé shrnutí

12.06.2020 Počet potvrzených případů koronaviru dosahuje 7.6 mil. Počet obětí dosahuje 424 tis., zatímco počet uzdravených osob vzrostl na 3.84 mil. Některé americké státy uvažují o odložení otevírání ekonomiky v případě, že počty nakažených začnou zase zrychlovat.
img

Euro přerušilo postup, akciím se daří dál. Zprávy náladu nekazí

02.06.2020 Dnešek není a nebude o nových makrodatech ani firemních výsledcích. Momentálně jsou na trhu jiná témata jako čínsko-americká obchodní válka a masové protesty v USA. Ani v jednom případě to však nevypadá, že by si finanční trhy nechaly novými zprávami kazit náladu.
C:\fakepath\merkelova 15092013.jpg

Merkelová kvůli koronaviru odmítla pozvánku Trumpa na summit G7

31.05.2020 Německá kancléřka Angela Merkelová odmítla pozvánku amerického prezidenta Donalda Trumpa na možný summit vůdců zemí skupiny G7 v USA ke konci června. Důvodem je přetrvávající koronavirová krize, informovala včera agentura Reuters.
C:\fakepath\trend.jpg

Americké akcie završily úspěšný květen stylovým proražením rezistence

31.05.2020 Ve zkráceném obchodním týdnu americký akciový index S&P 500 posílil o 3,01 %. Řešily se hlavně vztahy s Čínou a otevírání ekonomiky.
C:\fakepath\trump.jpg

Trump: Summit G7 v USA by byl příkladem zotavení po pandemii

27.05.2020 Americký prezident Donald Trump se domnívá, že by nebyl lepší příklad znovuotevření světa po pandemii covidu-19, než uspořádání summitu vůdců zemí skupiny G7 v USA ke konci června. Podle Reuters to včera reportérům řekla mluvčí Bílého domu Kayleigh McEnanyová.
C:\fakepath\top-26052020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.05.2020 1) Investoři v Asii a Tichomoří dnes reagovali pozitivně na zprávy, že firma začala s testováním své nové vakcíny v Austrálii. Dobou zprávou je také postupné otevírání ekonomiky v Japonsku, kde se zrušil výjimečný stav v posledních oblastech.
C:\fakepath\Německo.jpg

GfK: Nálada spotřebitelů v Německu se po pandemii zlepšuje

26.05.2020 Nálada spotřebitelů v Německu se po pandemii zotavuje. Index důvěry na měsíc červen sice zůstal v záporném pásmu, ale zvýšil se z rekordně nízké květnové úrovně. Ukázaly to výsledky průzkumu, které dnes zveřejnil německý institut GfK.
img

Rusnok podpořil korunu, akcie obrátily vzhůru

15.05.2020 Nová data z české ekonomiky vyšla o něco horší, než se čekalo. HDP v prvním čtvrtletí spadl o 3,6 procenta mezikvartálně. Překvapení není velké, ale rozhodně nedává prostor pro nějaké vylepšování poměrně chmurných prognóz pro letošní rok.
img

Ranní komentář: Akcie zatím neúspěšně hledají impuls k nastartování nového trendu

15.05.2020 Akciové indexy pokračují v konsolidaci. Po včerejším nevydařeném začátku seance dokázaly obchodování zakončit v zelených číslech, když americkým indexům výrazně pomohl hlavně finanční sektor a spekulace o možné M&A aktivitě.
img

Evropské indexy klesají kvůli strachu z návratu koronaviru

13.05.2020 Evropské akciové trhy začaly dnešní seanci na nižších úrovních a krátce po otevření pokračovaly v poklesu. Nálada se zhoršila kvůli návratu infekce Covid-19 v některých zemích. Někteří američtí experti varovali, že otevírání ekonomiky probíhá v USA příliš rychle. Německý DAX i francouzský CAC40 klesají o 1,8 %. Britský index FTSE 100 ztrácí 1,1 %.
img

Ranní komentář: Obchodníci vyhlížejí další otevírání jednotlivých ekonomik, akcie a měny stabilní

12.05.2020 Začátek týdne na finanční trhy větší změny nepřinesl a obchodování probíhalo v docela klidném režimu. Americké indexy zahájily seanci korekcí, ale následně své ztráty dokázaly likvidovat díky informacím o přípravách na postupné otevírání New Yorku a tamní ekonomiky. O otevírání ekonomiky se pak stále více mluví také v Británii a v plném proudu je i nadále v řadě evropských zemí.
img

Rychlé shrnutí

06.05.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci na vyšších úrovních. S&P500 přidal 0.9 %, Dow Jones 0.56 % a Nasdaq 1.13 %.
img

Česko je doposud v boji s koronavirem úspěšné, "přizabilo" jej. Jak ale nyní "nezabít" ekonomiku?

28.04.2020 Vstupujeme do druhého poločasu bitvy s koronavirem a jeho následky. Dostat se ze současné krize s co nejmenšími důsledky zdravotními i ekonomickými předpokládá najít rozumný kompromis mezi epidemiology a ekonomy.
img

Rozbřesk: S&P nakonec rating Itálii nesnížila a italské dluhopisy i euro si ulevily

27.04.2020 Itálie si může oddechnout, agentura S&P podobě jako Moody's rozhodla ponechat Itálii její investiční rating (BBB). Italské dluhopisy přitom byly v uplynulém týdnu pod tlakem kvůli neschopnosti evropských lídrů eurozóny dohodnout se na společném financování záchranných prací a právě kvůli strachu ze snížení ratingu. Mezi hlavními důvody, proč Itálii nadále věřit, S&P uvedla domácí úspory a nízkou míru soukromého zadlužení. To by však samo o sobě určitě nestačilo ve chvíli, kdy se čeká masivní nárůst veřejného zadlužení - v případě Itálie může jít bez problémů o rychlý nárůst veřejného dluhu o více než 20 % HDP. Hlavní důvod, proč tedy S&P Itálii věří, je jiný - je to důvěra v to, že ECB bude hrát v případě Itálie roli věřitele poslední instance a jednoduše ji v těžkých chvílích na trzích pomůže (i to je v důvodech explicitně zmíněno).
img

Akcie na pražské burze během týdne posílily o 0,15 procenta

24.04.2020 Akcie na pražské burze během uplynulého týdne opět mírně posílily, index PX stoupl o 0,15 procenta na 851,9 bodu. Největší nárůst zaznamenaly akcie mediální skupiny CME, největší pokles postihl akcie Komerční banky. Předchozí týden akcie posílily o 1,3 procenta.
img

Plánované otevírání ekonomik investorům znovu zvedlo náladu

17.04.2020 Dnes nad ránem Čína zveřejnila sérii zajímavých makrodat. HDP podle očekávání v 1Q výrazně spadl, a to meziročně o 6,8 procenta, čímž se v zásadě příliš neodchýlil od tržního konsensu. Březnové údaje pak ukázaly překvapivě rychlé zlepšení dynamiky průmyslu, který meziročně vykázal už jen 1procentní pokles. Na druhou stranu maloobchod zůstává pod velkým tlakem s meziročním propadem o 16 procent. Dohromady tedy smíšená data, která by neměla vyvolat nový pesimismus, ale ani nenadchnou. Obnova průmyslové výroby se trefuje do období, kdy na západních trzích probíhá největší útlum poptávky, což návrat určitě přibrzdí. Slabá spotřebitelská poptávka pak může naznačovat, že opatrnost a oddalování nákupů může trvat déle, což není dobrá zpráva.
img

Rychlé shrnutí

17.04.2020 Nálada se pak výrazně zlepšila během asijské seance. Částečně i díky reportu, že Remdesivir od Gilead Science vykazuje slibné výsledky v boji s koronavirem. Pomohl ale i Trumpův komentář, který představil plán na postupné otevírání ekonomiky, které může začít ve státech, které vykazují dva týdny zlepšujících se výsledků v oblasti nových nakažených osob koronavirem.
img

Ranní komentář: USA se chystají na postupné otevírání ekonomiky, indexy pokračují v růstu

17.04.2020 Akciové trhy včera nervózně přešlapovaly na místě a seanci nakonec dokázaly uzavřít ve většině případů lehce v plusu. Postupná stabilizace teď ale pokračuje, k čemuž dnes ráno pomohl i projev amerického prezidenta, který představil plán na postupné otevírání ekonomiky. To bude v gesci jednotlivých guvernérů, kteří mají zelenou na zrušení řady přísných opatření v závislosti na tom, jak se v nadcházejících týdnech bude vyvíjet situace v počtu nových nakažených osob koronavirem v rámci jednotlivých států.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Znovuotevírání ekonomiky | Uvolněné měnové politiky | Hospodářská rizika | Republikánský prezident | Zpravodajský server | Cap | Války | Americký ADP | Plánované otevírání ekonomik | Vývoj | Jakub Seidler | Data z trhu práce | Panevropský index | DPH | EUR | Evropský datový kalendář | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Standard & Poor's | Marcel Fratzscher | Levné peníze | Kalifornie | Automobilový sektor | Itálie | Stoxx | Výprodej bitcoinů | Epidemická situace | PEPP | Texas | Oživení z covidu-19 | Očekávání | Jüan | Evropské centrální banky | Dříví | Pro investory | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | Nálada amerických spotřebitelů | Stimulační balíček | Výzkumný pracovník | Trh práce | Investice | Ekonomické zotavení | Rozvolnění | MACD | Potenciál | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Support | Lednová inflace | Index aktivity | PMI v eurozóně | Škoda Auto | ADP report | Ifo | Nákupní centra | Prognózy | Britská libra | Šéf Fedu Powell | Intervence | Experti | Futures kontrakt | Raiffeisenbank | Oživení ekonomiky | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Vývoj dolarového indexu | Dění ve světě | Postupné otevírání ekonomiky | Spotřebitelé | Plošná karanténa | Německý automobilový průmysl | CSI 300 | Šéf Bílého domu | Lagardeová | Měnové zasedání | Výnos | Výhled ekonomiky | Vztahy mezi Čínou a USA | Delta | TNOTE | Šéf Fedu | Import | Měnový pár USD/JPY | ČEZ | Důvěra v ekonomiku | Propad cen | Praxe | JPY | Investing | Vývoj státního rozpočtu | Brent | Ekonomický sentiment | Kontrakce | Peníze | Strach | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | Hang Seng China Enterprises | Americká lehká ropa WTI | Obavy z inflace | Prognóza | FTSE 100 | Měnověpolitické zasedání Fedu | Hlavní události tohoto týdne | Analytici společnosti | Měny | Americký Fed | Investiční strategie | Nezaměstnanosti v Německu | Tuzemská ekonomika | Palladium | Výsledek hospodaření | Ropa WTI | Burza | Bankovní rada ČNB | ZEW index | Burzy | Německý ministr hospodářství | USD/EUR | Dnešní obchodování | Daimler | Posílení koruny | Export | EUR/CZK | Škoda | Měnový fond | Hospodářské výsledky | HSCEI | Tovární objednávky | Boeing | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Měnový pár EUR/USD | Nárůst ceny | UniCredit Bank | Finanční trh | Index KOSPI | Příjmy a výdaje amerických domácností | Server BBC | Graf indexu | ATH | Prodloužení karantény | Pracovní místa | Makrodata | Investoři | Forward guidance | Americké ekonomiky | Další růst | Nejistoty | Fidelity | MiFID II | Očkování proti covidu | Jádrový index | Ministr hospodářství | Reálné ekonomiky | Posílení | Dluhopisové výnosy | USD | Kč/USD | Zápis z posledního zasedání | Petr Plecháč | Německé HDP | Posilování koruny | Přístup k pandemii | Situace okolo koronaviru | Euro vůči dolaru | Údaje o sentimentu | Kč/EUR | Zisk | GBP/EUR | Cestování | Zasedání turecké centrální banky | Německý DAX | Systematické riziko | Patria | Analýzy | Evropské ekonomiky | Americké HDP | NFP report | Spotřebitelský sentiment | Hlavní události | Bohatý | Třetí vlna | Podpůrné programy | Cenové tlaky | CZK | NFP | Kabinet | Vít Hradil | Patria Online | Analytik Purple Trading | S&P | Agentura AP | Úroková sazba | Zasedání Evropské centrální banky | Data o HDP | Česká nezaměstnanost | Kurz jüanu | Investoři na trzích | Dovoz | Unie | Nikkei | Index spotřebitelské důvěry | Pozitivní zprávy | TIM | Turecká lira | Praha | The New York Times | Markets | Ekonomický kalendář | Prezident | Investing.com | Vzdělání | ZEW | Dnešní data | Firemní zisky | Očekávaný vývoj | Spotřebitelské ceny v USA | Výsledky | Události tohoto týdne | Americké centrální banky | Ekonomické oživení | Globální ekonomiky | HUF | Portfolio | Zlepšení sentimentu | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Inflační tlaky | Průzkum | Minulá výkonnost | Akciový index S&P 500 | Energie | OPEC+ | Růst inflace | Tržní úrokové sazby | Pesimismus | Objem | Vývoj měnového páru | Hodnotové akcie | Supreme Edition | Ekonomický vývoj | Trump a Biden | Firmy | Investiční aktivita | Předstihové indikátory | Pfizer | Data z průmyslu | Zpráva | Globální dění | Polsko | Měna | Reakce trhu | Ceny ropy | Státní rozpočet | Nasdaq | Aktuální hodnoty měny | Silné cenové tlaky | Deficit | Lukáš Kovanda | Zasedání Fedu | Bydlení | Jackson Hole | HUF/EUR | OPEC | USD/PLN | Výroba v eurozóně | Bloomberg | Zhoršování situace | Nová prognóza | GBP | KB | Rekordní hodnoty | Maloobchod | Centrální banky | Obchodní týden | Admiral Markets | Alert | Trump | Zprávy | Akcie v Asii | Obchodování v Asii | PMI ve výrobě | Index STOXX Europe | Reálné mzdy | Ministerstvo práce | Federální rezervní systém | Vstupy | Averze k riziku | GBPUSD | Stavebnictví | Akcie Komerční banky | Donald Trump | Odhady trhu | Dnešní makroekonomické ukazatele | Evropské akcie | Bank of Japan | Americké objednávky | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Silný růst | Analytik Wood and Company | Ropa Brent | Americké akcie | Vyhlídky | BBC | Tempo růstu CPI | GfK Rolf Bürkl | Průmyslová výroba | Dění v USA | Vývoj měnového páru USD/JPY | Výsledky HDP | Tapering | Pokles tržeb | Institut Ifo | Trh | Komise | University of Michigan | Vyšší poptávka | Erste Bank | Rolf Bürkl | Index londýnské burzy | Korekce | Spotřebitelská důvěra v USA | Britské libry | Vývoj ekonomiky | Francie | Funke | Pokles HDP | Index cen průmyslových výrobců | Propad | Turecko | Americké zásoby ropy | HDP eurozóny | Rating | Ekonomické události | Agentura S&P | Americký ADP report | Australské akcie | Pandemie koronaviru | Výsledky průzkumu | Spotřebitelská inflace | Akcenta | Obchody | Hospodaření státního rozpočtu | Podnikatelé | Automobilky | Známý investor | Exporty | Národní ekonomická rada vlády | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Data z USA | Zahraniční obchod | MT4 Supreme Edition | Vir | London School of Economics | Graf | Akciový index | Centrální banka | Severomořská ropa | Přehled | Oživení americké ekonomiky | Inflační vývoj | Pár EUR/USD | Eurodolar | Spotřebitelská nálada | Jádrová inflace | Hospodaření | Fed | Zveřejněná data | Index volatility | Odhad letošního růstu | Růst spotřebitelských cen | Míra nezaměstnanosti v Německu | Dolar | Březnová inflace | Měsíční data | Údaje o inflaci | Next Finance Vladimír Pikora | Reuters | ING | Přebytek zahraničního obchodu | Zvýšení úrokových sazeb | Investment | Směnný kurz | Americké prodeje domů | NBC | Prodeje domů | Akcie CME | Utahování měnové politiky | Velcí spekulanti | Firma | EURUSD | J&T | Česká měna | S&P 500 | Data z amerického trhu práce | Organizace ADP | Obchodování | Rychlý růst | Předseda | Libra | Koronavirová krize | Americký dolar | Český trh práce | Snížení sazeb | Čeští spotřebitelé | Nová data | Růst tržeb | Růst ceny zlata | Pomoc ekonomice | Nálada investorů | Míra | MT4 | Akce centrálních bank | Jednání ECB | Cyklické akcie | NYT | Silný trh | Káva | Ceny akcií | TABAK | Tempo očkování | Japonsko | S&P500 | Klesající trend | ECB | Ceny | Prudký pokles | Koronakrize | Angela Merkelová | CHF | ČNB | Evropská unie | Pokles | Prognóza ČNB | Výběr zisků | Makroekonomická situace | Onemocnění | Vývoj akciového indexu | Index CHNComp | Asijské indexy | Jan Vejmělek | Rezervní měna | Poplatek | Otevírání ekonomik | Americká ekonomika | Měny&Sazby | Nejistota | Podpora | Doporučení | COVID-19 | Zboží dlouhodobé spotřeby | Data z reálné ekonomiky | Finanční krize | Česká republika | Společnost XTB | Index cen | Index PX | Daně | Lídři | Dnešní fundamenty | Zprávy z trhů | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Zisky | Americká data | Ceny komodit | Japonský export | EUR Index | Trinity Bank | Růst cen | Trendline | Sada dat | Sazby beze změny | Počet zemřelých | Repo sazby | Dnes na trzích | Financování | ČSÚ | Finance | JDE | Makroekonomické ukazatele | Generali Investments | Index nákupních manažerů | Automobilový průmysl | Zasedání americké centrální banky | Americká lehká ropa | Ekonomický a strategický výzkum | Pokles ekonomiky | Globální poptávka | Investiční poradenství | Společnosti | Ceny zboží | Virus | Zahájení obchodování | Statistika z USA | Cena | Malé podniky | Český maloobchod | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | NY FED | CME | Hospodářský růst | Analytik J&T | Branko Milanović | Celková inflace | Kartel OPEC | WTI | Bod | Miliardy korun | Starbucks | Silnější koruna | Polský zlotý | Americké maloobchodní prodeje | Bankéři | Spekulace | Pfizer a BioNTech | Haruhiko Kuroda | Evropské indexy | Konjunkturální průzkum | Domácnosti | Nákladová inflace | FTSE | Cena ropy | HKComp | Světová rezervní měna | Inflace | Tržby | Tržní sentiment | Účet platební bilance | Domácí měna | Situace | Vývoj indexu volatility VIX | Zlato a stříbro | Předběžné výsledky | Daně z příjmů | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Americká průmyslová produkce | Počet žádostí o podporu | Portfolio manager | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Lira | USD/CZK | US100 | Statistiky | Ekonomické recese | Peněžní zásoba | FXstreet | Světová ekonomika | Stagnace | Růst mezd | Kurz | Market | Nižší růst | IFO index | ISM | Unicredit | Pokles dovozů | Close | Lockdowny | Aktivum | Naše prognóza | Slabší euro | Propad akcií | Conference Board | Ekonomové | Deficit státního rozpočtu | Úspory | Proinflační | Konsensus | Analytik | Hospodářské oživení ve Spojených státech | Rozvíjející se trhy | Odpor | AUD | Ranní okénko | USA inflace | Domácí data | Německá kancléřka | Italské dluhopisy | Analytici | Prima | Dobré zprávy | Úřad práce | Delta mutace | Kurz koruny | Důvěra v eurozóně | Přehled kurzů | Dluhy | Vysoká inflace | Hospodářství | Hodnoty měny | DIW Marcel Fratzscher | Monetární politika | Zasedání ECB | Debata | Portfolia | Růst důvěry | Poptávka | Měnověpolitické zasedání | Koronavirové krize | Vývoz | Světové finanční krize | Moody's | Purple Trading Štěpán Hájek | Recese | Index strachu | Konsenzus | Makro | Záloha | Německý ZEW index | Erdogan | CZK/EUR | Nálada spotřebitelů | Pohyb koruny | Sněmovna reprezentantů | Digitalizace | Růst americké ekonomiky | Signály | Příjmy a výdaje | František Táborský | Mutace koronaviru | HDP v Evropě | Americké ministerstvo práce | Helena Horská | Ztráty zaměstnání | Čínské indexy | Velké riziko | Ceny energií | Americké indexy | Dávky v nezaměstnanosti | Ceny potravin | Srbsko-americký ekonom | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Břidlicové ropy | Rizika | Eurozóna | Británie | Prezident Donald Trump | Kancléřka Angela Merkelová | IG | Komunita | Rozkolísanost trhu | Hang Seng | PMI indexy | Předpovědi | Údaje z Číny | Zásoby ropy | Růst HDP | Rostoucí ceny | Růst cen nemovitostí | Trend | Obchodovat | Sentiment v ČR | Arabica | Celkový výsledek | RBI | Míra inflace | Přebytek obchodu | Ekonomické údaje | Manufacturing | Analytik J&T Banky | Spotřebitelská důvěra | Průmyslová výroba v eurozóně | Objem objednávek | Nařízení | Formace Head and Shoulders | Fed index | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Severomořská ropa Brent | Mezinárodní měnový fond | Průmysl | Lehká ropa WTI | Podnikání | Rozvolnění protipandemických opatření | Tempo růstu | EU | GfK | Co bude | Průmysl a zahraniční obchod | Akcie klesají | Pojistka proti inflaci | Akciové trhy | Úrokové sazby | Redukce | Index DAX burzy | Situace na trhu | Rally | Bankovní rada | DAX | Payrolls | Aktiva | Osobní příjmy | Růst zaměstnanosti | Výnosy z dluhopisů | Vladimír Pikora | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Schodek | Pokles cen | Prodej aut | Guvernér japonské centrální banky | Euro | ROCE | Růst ceny | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | SP500 | Raiffeisenbank a.s. | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Fiskální politiky | Devizový trh | Ministryně financí | Technologický pokrok | Vývoj na finančních trzích | Sentix | Erste | Schodek zahraničního obchodu | Trinity | FOREX | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Zrychlení inflace | Sentiment | Dnešní statistiky | Stoxx Europe 600 | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Ekonomika | Politika | Vladimír Vávra | Pozornost trhu | Čínský jüan | PLN | Vyjádření analytiků | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Německá ekonomika | Dnešní seance | Americké futures | Obnovení růstu | Indikátory důvěry | Forint | Výprodej | Ceny zeleniny | Objem dovozu | PLN/EUR | Další vývoj | Zasedání FED | Ekonom | Optimismus | MPSV | Aktivita ve službách | J&T Banka | Očekávání trhu | Technologické akcie | Měnové politiky | Akciové indexy | Index volatility VIX | Obchodní válka | Živobytí | Německé automobilky | Ekonomická data | Poskytování hypoték | Karanténa | Varianty koronaviru | Zhodnocení | Ceny zlata | Výhled | FOMC | Kurzy měn | Datový kalendář | Americký akciový index | Auta | Komerční banky | Americké ministerstvo | Rada ČNB | Výnosy státních dluhopisů | Americký trh práce | Nová makrodata | Zápis Fedu | Josef Košťál | Počasí | Dluh Itálie | Indexy nákupních manažerů | Propouštění | Zaměstnanci | Medvědi | Finanční trhy | Statistický úřad | Nízké ceny ropy | Dobrý výsledek | Expanze | Turistický ruch | Sentix index | Znovuotevření ekonomiky | Fondy | Bílý dům | Situace v Číně | HDP Číny | Nikkei 225 | Poslanecká sněmovna | Obavy investorů | Rekordní propad | Vývoj měnového páru EUR/USD | New York | Saldo zahraničního obchodu | Obchodní bilance | Portál FXstreet.cz | Výdaje | Německé tovární objednávky | Zotavení ekonomiky | Riziková aktiva | Klesající trendová linie | Problémy | Zpomalení růstu | Prezident Erdogan | Prezidentské volby | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Dolarový index | Inflace v Německu | Ropa | Americká inflace | Rozvoj | Makroekonomická data | Transakce | Ekonomka | Restart ekonomiky | Snížení úrokových sazeb | Sezónnost | Zaměstnanost | Rozjednané prodeje domů | Spotřeba domácností | Míra inflace v eurozóně | DE30 | USDX | Index PCE | Meziroční růst spotřebitelských cen | Jasný signál | Údaje o HDP | Finanční sektor | Thomson Reuters | Guvernér Rusnok | | Obchod | Indexy PMI | Rozhodnutí centrální banky | Optimismus na trhu | Oslabení | Stav ekonomiky | Sentiment na trzích | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemická situace | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Úsilí | Žádosti o podporu | Purple Trading | Poradce | Index japonských akcií | Spojené státy | Zkušenost | Hodnota indexu | Signál | Írán | Zdražování | Výsledkové sezóny | Komerční banka | ADP | PMI ve službách | Trhy | Ropy | Otevření ekonomiky | CHNComp | Podmínky půjčky | Další kryptoměny | Institut GfK | Koruna posílila | Společnost | Úspěch | Úvěrová aktivita | Summit G7 v USA | Jednání ČNB | Sázky | Radomír Jáč | Dnešní údaje | Úvěrový rating | SEC | Politici | CAC40 | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nálada | Volume | Americká spotřebitelská důvěra | Indikátory | List The New York Times | Tisková konference | Americké státy | Výsledek HDP | Organizace | DIW | Ceny pohonných hmot | VIX | Růst | Příjmy | Vývoj amerického dolaru | Větší korekce | Finanční situace | Michal Brožka | Počet potvrzených případů | Výnosy amerických státních dluhopisů | Ekonomický rozvoj | Pandemie | Tradeři | Růst průmyslové výroby | Index | Protiepidemická opatření | Lockdown | Cenový index | Fundament | Martin Gürtler | Akcie mediální skupiny CME | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Jižní Korea | Ceny nemovitostí | Index STOXX Europe 600 | ISM index | Volby | HDP Německa | Cíle | Instrumenty | Aktuální situace | Evropská rada | Výkyvy | Volatilní | Aktuální kurzy měn | Banky | Komise v přenesené pravomoci | Německý průmysl | Analýza makroindikátorů | CNY | Dow Jones | Uzdravování | Česká inflace | Cena zemního plynu | Inflace ČNB | Index čínských akcií | Šance | Oslabení dolaru | Podnikání na kapitálovém trhu | Oživení globální ekonomiky | Covid | Výrobní ceny | Odvětví | Šok | Pokračování expanze | Výhled růstu německé ekonomiky | Dostupná data | Maďarsko | Průmyslníci | Rostoucí trend | Mzda | Dopady koronavirové krize | Poradenství | Měnový pár | Očekávaný růst | BGA | Růst cen komodit | David Vagenknecht | Prodeje aut | Banka | Forward | Vakcinace | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | Christine Lagardeová | Očkování proti covidu-19 | Ekonomické aktivity | Ceny kávy | Inflace v USA | Analytička | David Marek | Středoevropské měny | Ekonomiky | Tempo růstu CPI v USA | PMI ze sektoru služeb | Měnová politika | Evropa | Next Finance | Tesla | CPI ve Španělsku | Moskva | Největší ztráty | Negativní dopad | Americký prezident | Prohlášení | Zpřísňování měnové politiky | Mimořádný stav | Onemocnění COVID-19 | Maloobchodní sektor | Německá spotřebitelská důvěra | Bilance zahraničního obchodu | Podnikatelé a firmy | Marketingová komunikace | Akciové burzy | Předpověď | Summit G7 | PMI pro sektor | Míra zisku | Krize | Asociace | PPF | Pandemie COVID | Reakce centrální banky | Kvantitativní uvolňování | High | Hospodářská politika | Epidemické situace | NATO | Americký trh | Údaje | Obratové formace | Vývoj indexu volatility | Konec roku | Ekonomiky eurozóny | CAD | Historická zkušenost | Odhad vývoje HDP | Mitch McConnell | Rostoucí ceny komodit | The New York Times (NYT) | Nemovitosti | Stříbro | Práce | Zdražení ropy | Mzdová dynamika | Rozšiřování očkování | Očkování | XTB | Podniky | Průmysl v eurozóně | Americká měna | Kanada | Index japonských akcií Nikkei | Dobrá čísla | Index spotřebitelských cen | Volatility | Rubl | Rozpočet | xStation5 | Index HSCEI | Ceny energetických komodit | Vývoj na trhu | Maloobchodní prodeje | Market alert | Červnová inflace | City | AUD/USD | Pandemie covidu-19 | Inflace v české ekonomice | cTrader | Volkswagen | Odhady analytiků | Trendová linie | Koruna dnes | Inflace v eurozóně | Německo | Czech Fund | USD/JPY | Biden | Ruská centrální banka | Volume profile | Veřejný sektor | Šíření nákazy | Viceprezident | Ztráty | Nálada na globálních trzích | Japonský jen | Tržní formace | FXstreet.cz | Euro vůči americkému dolaru | Bilance | Head and Shoulders | Vyšší ceny ropy | NZD | Bitcoin a další kryptoměny | Mzdy | Zahraniční fondy | Merkelová | Obchodníci | Zkušení investoři | Ukazatele | Pozice | Dluhopisy | Trading | Platební bilance | Situace na trhu práce | Cena kávy arabica | Fidelity International | Čína | Koruna | Generali Investments CEE | ČR | Hlavní ekonom | MIFID | Akcie na pražské burze | Nastavení měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Zlepšení nálady | Robusta | KOSPI | Ministerstvo financí | Guvernér | Platina | Rezistence | Ministr zahraničí | FOMO | Výhled německé ekonomiky | USA | Zemědělství | Riziko | Šíření koronaviru | Evropská spotřebitelská důvěra | Sazby | NERV | Největší pokles | Kontrakt | Vývoj jádrové inflace | Bankovní asociace | Deloitte | Zahraniční forex | Ocenění | Burze | Meziroční inflace | Sektor služeb | Zastavení výroby | Fúze | Domácí poptávka | Denní graf | Zasedání měnového výboru | XTB Research | Statistika | Další pokles | Německá inflace | Indonésie | Rekordní nárůst | Průmyslové podniky | Indikátory důvěry Evropské komise | Politico | Zdražování cen | Milan Vaníček | Nové zprávy | Aktuální kurzy | Více peněz | Nastavení úrokových sazeb | Nervozita | Wood and Company | Euforie | Investiční | Zavedení digitální daně | Výjimečná situace | Údaje o vývoji HDP | Ekonomika USA | Výsledek jednání ČNB | Progres | Cenový index PCE | Pozornost finančních trhů | Bitcoin | Výkonnost | Česká ekonomika | Štěpán Hájek | Nesoulad | Akcie v Evropě | Růst poptávky | Hospodářské oživení | Burzovní výhled | Vakcína | Obchodní války | Opatření | Index S&P 500 | Ústup pandemie | Ekonomická situace | DPA | Nálada spotřebitelů v Německu | Česká koruna | Stimulační program | Krypto | Ranní komentář | Zlato | HDP | Restrikce | Maloobchodní tržby | CL | PBOC | Investiční rozhodnutí | Hlavní akciové indexy | Peněžní statistiky | New York Times | Fond | Blue chips | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Kurzy | Hlavní ekonomka | Spekulanti | Index londýnské burzy FTSE 100 | Objednávky | Inflační očekávání | Joe Biden | G7 | Evropské akciové trhy | Evropské země | Výsledky NFP | Averze vůči riziku | Fundamenty | Omikron | Index PMI | Boj s koronavirem | Komodity | CZK/USD | Analýza | Vyšší inflace | Tuzemská nezaměstnanost | Miliardy | Výnosy | Výprodej bitcoinu dnes | Index FTSE 100 | Put | Disney | Kryptoměny | Investiční doporučení | Cena kávy | Koronavirus | Centrální bankéři | Zvýšení ratingu | Investor | Zlepšení | Solidní růst | Sentiment v eurozóně | ČTK | Měnové podmínky | Španělsko | Emerging markets | CEE | Česká národní banka | Wall Street | Záporné úrokové sazby | Dnešní videokomentář | Index DAX | Vývoz do Německa | Americké vlády | Silné hospodářské oživení | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

OTC trhy
OTE, a.s.
Otec moderní ekonomie
Otestování rezistence
Otevírací cena
Otevírací cena akcie
Otevírací mezera
Otevírání americké ekonomiky
Otevírání britské ekonomiky
Otevírání ekonomik

Následující klíčová slova

Otevírání obchodních příkazů
Otevírání protichůdných pozic
Otevřená pozice
Otevřená ztráta
Otevřené obchodní pozice
Otevřené obchody
Otevřené podílové fondy
Otevřené pozice
Otevřené ztráty
Otevření a uzavření obchodu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít